Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне өтеусіз көмек ретінде техникалық жәрдем көрсету туралы келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 ақпандағы № 29 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2014 жылғы 22 қыркүйекте Бейжің қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне өтеусіз көмек ретінде техникалық жәрдем көрсету туралы келісім бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық
Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштеріне өтеусіз көмек ретінде техникалық жәрдем
көрсету туралы келісім
(2015 жылғы 15 мамырда күшіне енді - Қазақстан Республикасының
халықаралық шарттары бюллетені, 2015 ж., № 4, 38-құжат)
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі,
екі мемлекет арасындағы достық қарым-қатынастарды одан әрі дамыту және олардың қарулы күштері арасындағы әскери ынтымақтастықты нығайту мақсатында,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Қытай тарапы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін жарақтандыруда техникалық жәрдем көрсету ретінде осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын Қосымшаға сәйкес өтеусіз негізде жалпы сомасы 20 миллион юань болатын 30 дана «Цзефан» ершікті тартқышын және 30 дана ауыр жүк таситын тралды (бұдан әрі - мүлік) Қазақстан тарапына береді.
2-бап
Қытай тарапы мүлікті Алашонькоу шекара пунктіне жеткізеді, онда Тараптардың уәкілетті өкілдері арасында тиісті актіге қол қоюмен оны қабылдау-беру жүзеге асырылатын болады.
Алашонькоу шекара пунктіне дейін мүлікті жеткізумен байланысты барлық шығыстарды Қытай тарапы көтереді, ал одан кейінгі шығыстар Қазақстан тарапының есебінен болады.
3-бап
Қазақстан тарапы Қазақстан Республикасының заңнамасына және (немесе) Кеден Одағының кедендік заңнамасына сәйкес кедендік баждар мен импорт бойынша қосымша құн салықтарын төлеуден босатылатын осы Келісім шеңберінде.Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін мүлікті лицензиялау және кедендік декларациялау рәсімдерін өткізуді жүзеге асырады.
4-бап
Осы Келісімді іске асыру жөніндегі уәкілетті органдар:
Қазақстан тарапынан: Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
Қытай тарапынан: Қытай Халық Республикасы Қорғаныс министрлігі.

Об утверждении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об оказании технического содействия в качестве безвозмездной помощи Вооруженным Силам Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2015 года № 29
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об оказании технического содействия в качестве безвозмездной помощи Вооруженным Силам Республики Казахстан, совершенное в городе Пекине 22 сентября 2014 года.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
Соглашение между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Китайской Народной Республики об оказании
технического содействия в качестве безвозмездной помощи
Вооруженным Силам Республики Казахстан
Вступило в силу 15 мая 2015 года -
Бюллетень международных договоров РК 2015 г., № 4, ст. 38
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики, далее именуемые Сторонами,
в целях дальнейшего развития дружественных отношений между двумя государствами и укрепления военного сотрудничества между их вооруженными силами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Китайская Сторона в качестве технического содействия в оснащении Вооруженных Сил Республики Казахстан на безвозмездной основе передает казахстанской Стороне 30 штук седельных тягачей «Цзефан» и 30 штук большегрузных тралов (далее - имущество) на общую сумму 20 миллионов юаней согласно Приложению, которое является неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Статья 2
Китайская Сторона доставляет имущество в приграничный пункт Алашанькоу, в котором будет осуществлена его прием-передача с подписанием соответствующего акта между представителями уполномоченных органов Сторон.
Все расходы, связанные с доставкой имущества до приграничного пункта Алашанькоу, несет китайская Сторона, а последующие расходы за счет казахстанской Стороны.
Статья 3
Казахстанская сторона осуществляет проведение процедур лицензирования, таможенного декларирования имущества, ввозимого на территорию Республики Казахстан в рамках настоящего Соглашения, которое в соответствии с законодательством Республики Казахстан и (или) таможенным законодательством Таможенного союза освобождается от уплаты таможенных платежей и налогов на добавленную стоимость от импорта.
Статья 4
Уполномоченными органами по реализации настоящего Соглашения являются:
От казахстанской Стороны: Министерство обороны Республики Казахстан;
От китайской Стороны: Министерство обороны Китайской Народной Республики.

5-бап
Осы Келісімге Тараптардың өзара келісуі бойынша жекелеген хаттамалармен ресімделетін және оның ажырамас бөліктері болып табылатын өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
6-бап
Осы Келісімді түсіндіру немесе қолдану бойынша даулар туындаған жағдайда Тараптар оларды келіссөздер немесе консультациялар арқылы шешеді.
7-бап
Осы Келісім Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы жазбаша хабарламаны дипломатиялық арналар арқылы алған күннен бастап күшіне енеді және осы Келісімнің 2-бабында көрсетілген мүлікті қабылдап алу-беру актісіне қол қойылған күнінен бастап өз қолданысын тоқтатады.
2014 жылғы 22 қыркүйекте Бейжің қаласында әрқайсысы қазақ, қытай және орыс тілдерінде екі данада жасалды, әрі барлық мәтіндердің бірдей күші бар.
Қазақстан Республикасының    Қытай Халық Республикасының
Үкіметі үшін                Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен
Қытай Халық Республикасының Үкіметі
арасындағы Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштеріне өтеусіз көмек ретінде
техникалық жәрдем көрсету туралы келісімге
қосымша
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне өтеусіз көмек
ретінде берілетін мүлік тізбесі
Р/с
Мүлік атауы
Қуаты
Сипаттамалары
Саны
1.
Ершікті тартқыштар
350-400 қ/к
Жүк көтергіштігі - 60 тонна
10 дана
2.
Цзефан (FAW) ауыр жүк таситын жартылай тіркеме трал
Жұмыс платформасының ұзындығы - 10 метр, ені - 3,3 метр. Тралдың жалпы ұзындығы - 14,5 метр.
10 дана
3.
Ершікті тартқыштар
350-400 қ/к
Жүк көтергіштігі - 40 тонна
20 дана
4.
Цзефан (FAW) ауыр жүк таситын жартылай тіркеме трал
Жұмыс платформасының ұзындығы - 12,5 метр, ені - 3,2 метр. Тралдың жалпы ұзындығы - 16,9 метр.
20 дана

Статья 5
В настоящее Соглашение по взаимному согласию Сторон могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами и являются его неотъемлемыми частями.
Статья 6
В случае возникновения споров по толкованию или применению настоящего Соглашения, Стороны разрешают их путем переговоров или консультаций.
Статья 7
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу и прекращает свое действие с даты подписания акта о прием-передаче имущества, указанного в статье 2 настоящего Соглашения.
Совершено в городе Пекин 22 сентября 2014 года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, китайском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
За Правительство              За Правительство
Республики Казахстан       Китайской Народной Республики
Приложение к Соглашению между Правительством
Республики Казахстан и Правительством Китайской
Народной Республики об оказании технического
содействия в качестве безвозмездной помощи
Вооруженным Силам Республики Казахстан
Перечень имущества, передаваемого в качестве
безвозмездной помощи Вооруженным Силам Республики Казахстан
№ п/п
Наименование имущества
Мощность
Характеристики
Количество
1.
Седельные тягачи
350-400 л/с
Грузоподъемность - 60 тонн
10 шт.
2.
Тяжеловозный полуприцеп-трал Цзефан (FAW)
Длина рабочей платформы - 10 метров, ширина - 3,3 метров. Общая длина трала - 14,5 метров.
10 шт.
3.
Седельные тягачи
350-400 л/с
Грузоподъемность - 40 тонн
20 шт.
4.
Тяжеловозный полуприцеп-трал Цзефан (FAW)
Длина рабочей платформы - 12,5 метров, ширина - 3,2 метров. Общая длина трала - 16,9 метров.
20 шт.
Примечание РЦПИ!
Далее следует текст Соглашения на китайском языке.