"Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының жалауы мен рәмізінің сипатын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 ақпандағы № 47 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының жалауы мен рәмізінің сипатын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының
жалауы мен рәмізінің сипатын бекіту туралы
«Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 2-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы жалауының;
2) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы рәмізінің сипаттары бекітілсін.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы "  "
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган
ведомствосы жалауының сипаты
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының жалауы екi жақты матадан, ағаш саптан және шашақтары бар баудан тұрады.
Жалаудың матасы тiк бұрышты, көлемi: ұзындығы – 150 см, енi – 100 см, көгiлдiр түстi жiбек файдан екi бүктеліп жасалады және үш жағының шеттерi алтын түстес жiбек шашақпен көмкеріледі.
Матаның оң жағының орта тұсында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасының контуры алтын түстi жiбек жiппен жапсыра
тiгiлген, бейненiң көлемi биiктiгi бойынша 50 см. Матаның жоғарғы жақ шетiнде «ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ», ал төменгi жағында – «ОТАН ҮШІН» деген жазулар алтын түстес жiбек жiппен кестеленген, жазу әрiптерiнiң биiктiгi – 7,5 см.
Матаның сырт жағының ортасында – «жел бағыты» мен азаматтық қорғаныстың халықаралық белгiсi (қызғылт-сары түстес шеңбер iшiндегi көгiлдiр үшбұрыш) бейнеленген жер шарының айшықты контуры енгiзiлген тiк бұрышты көгiлдiр түстi мата, жер шары айшықты контурының астында қалықтаған қыран, ал төменгі шетінде – «ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІНІҢ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР КОМИТЕТІ» деген жазу. Жазу әріптерінің көлемі – 6 см. Жер шарының айшықты контурының үстінде алтын түстес жібек жіппен «МІНДЕТ, АБЫРОЙ, ЕРЛІК» деген жазу кестеленген. Жазу әріптерінің биіктігі – 7,5 см.
Матаның сол жағында оны ағаш сапқа өткiзуге арналған диаметрi 4 см тесiк бар. Ағаш саптың бойынан матаның екі жағында ұлттық оюмен өрнектелген тік жолақ бар.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении описания знамени и символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2015 года № 47
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «Об утверждении описания знамени и символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Об утверждении описания знамени и символа ведомства
уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
В соответствии с пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года «О гражданской защите» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые описания:
1) знамени ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;
2) символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты.
2. Настоящий Указ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от « »    2015 года №
Описание знамени ведомства уполномоченного органа
в сфере гражданской защиты
Знамя ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты состоит из двухстороннего полотнища, древка и шнура с кистями.
Полотнище знамени прямоугольное, размерами: по длине 150 см, по ширине 100 см, изготавливается из сложенного вдвое голубого шелкового фая и по краям с трех сторон обшивается золотистой шелковой бахромой.
На лицевой стороне в середине полотнища нашит золотистым шелком контур Государственного герба Республики Казахстан, размер изображения по высоте 50 см. По верхнему краю полотнища вышита золотистым шелком надпись «ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ», а по нижнему – «ОТАН ҮШІН», высота букв надписи – 7,5 см.
На обратной стороне полотнища в центре - стилизованный контур земного шара со вписанными в него «розой ветров» и международным знаком гражданской обороны (голубой треугольник, вписанный в круг оранжевого цвета), под стилизованным контуром земного шара - парящий орел, а по нижнему краю надпись – «ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІНІҢ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР КОМИТЕТІ». Размер букв надписи - 6 см. Над стилизованным контуром земного шара золотым шелком вышита надпись: «МІНДЕТ, АБЫРОЙ, ЕРЛІК». Высота букв надписи – 7,5 см.
С левой стороны лицевой стороны полотнища имеется отверстие для вдевания его на древко, диаметр отверстия - 4 см. Вдоль древка, с обеих сторон полотнища расположена вертикальная полоса с национальным орнаментом.

Жалаудың сабы дөңгелек қималы ағаштан жасалған, диаметрi 4 см, ұзындығы 250 см. Сап қою қоңыр түске боялған, лакталған және төменгi ұшында металдан жасалған шығыршығы, ал жоғарғы ұшында – алтын түстi әшекейлi ұштығы бар.
Жалаудың алтын түсті жiбек жiппен ширатылып жасалған бауы, ұштарында қос шашағы бар. Баудың ұзындығы – 270-285 см.
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы жалауының суреті осы сипаттамаға қосымшаға сәйкес белгіленген.
Азаматтық қорғау саласындағы
уәкілетті орган ведомствосы
жалауының сипатына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы « »
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган
ведомствосы рәмізінің сипаты
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының рәмізі қызыл жолақпен жиектелген көгілдір түсті шеңбер салынған сегізбұрышты жұлдызды білдіреді. Шеңбер жиегінің бойында алтын түсті әріппен жоғары жағында «ҚАЗАҚСТАН», солдан оңға қарай «ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ», жиегінің бойымен шеңбердің ішінде «АР-НАМЫС ПЕН БОРЫШ – ОТАН ҚЫЗМЕТІНЕ!» деп жазылған. Шеңбердің ортасында – «жел бағыты» мен азаматтық қорғаныстың халықаралық белгiсi (қызғылт-сары түстес шеңбер iшiндегi көгiлдiр үшбұрыш) бар жер шарының айшықты контурының бейнесі. Жер шары контурының астында – қалықтаған қыран контуры, төменірек қызыл әріптермен «ТЖК» аббревиатурасы. «Жел бағыты» мен өрнектің бейнесі, «АР-НАМЫС ПЕН БОРЫШ – ОТАН ҚЫЗМЕТІНЕ!» деген жазудың, «ТЖК» аббревиатурасының, жер шары мен қыранның контурлары – алтын түсті. Жер шары мен қыран контурларының ішкі кеңістігі – көк түсті.
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы рәмізінің суреті осы сипатқа қосымшаға сәйкес белгіленген.
Азаматтық қорғау саласындағы
уәкілетті орган ведомствосы
рәмізінің сипатына
ҚОСЫМША

Древко знамени деревянное, круглого сечения, диаметром 4 см, длиной 250 см. Древко окрашено в темно-коричневый цвет, лакировано и имеет на нижнем конце металлическое кольцо, а на верхнем - золотистого цвета фигурный наконечник.
Шнур знамени крученый, изготовлен из золотистого шелка, с двумя кистями по краям. Длина шнура - 270-285 см.
Изображение знамени ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты установлено согласно приложению к настоящему описанию.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию знамени
ведомства уполномоченного органа
в сфере гражданской защиты
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от « »    2015 года №
Описание
символа ведомства уполномоченного органа
в сфере гражданской защиты
Символ ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты представляет собой восьмиугольную звезду с вписанным в него кругом голубого цвета, обрамленным красной полосой. По обрамлению круга буквами цвета золота сверху написано «ҚАЗАҚСТАН», слева направо написано «ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ», по обрамлению внутри круга написано «АР-НАМЫС ПЕН БОРЫШ – ОТАН ҚЫЗМЕТІНЕ!». В центре круга – изображение стилизованного контура земного шара с вписанными в него «розой ветров» и международным знаком гражданской обороны (голубой треугольник, вписанный в круг оранжевого цвета). Под контуром земного шара – контур парящего орла, ниже красными буквами аббревиатура «ТЖК». Изображения «розы ветров» и орнамента, контуров надписи «АР-НАМЫС ПЕН БОРЫШ – ОТАН ҚЫЗМЕТІНЕ!», аббревиатуры «ТЖК», земного шара и орла – цвета золота. Пространство внутри контуров земного шара и орла синего цвета.
Изображение символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты установлено согласно приложению к настоящему описанию.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию символа
ведомства уполномоченного органа
в сфере гражданской защиты