Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 226 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қазақ ұлттық аграрлық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган ретінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қазақ ұлттық аграрлық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны тиісінше Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Қазақ ұлттық аграрлық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - кәсіпорындар) болып қайта аталсын.
3. "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакеттеріне иелік ету және пайдалану құқығы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне берілсін.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі:
1) кәсіпорындардың жарғысына өзгерістерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекіту үшін енгізуді;
2) кәсіпорындарды әділет органдарында қайта тіркеуді;
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 14 сәуірдегі
№ 226 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар

О некоторых вопросах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 226.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный аграрный университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан и Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский аграрно-технический университет имени Жангир хана" Министерства образования и науки Республики Казахстан Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Переименовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный аграрный университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан и Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский аграрно-технический университет имени Жангир хана" Министерства образования и науки Республики Казахстан соответственно в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный аграрный университет" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский аграрно-технический университет имени Жангир хана" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - предприятия).
3. Передать права владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина" Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) внесение на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан изменений в уставы предприятий;
2) государственную перерегистрацию предприятий в органах юстиции;
3) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принятие мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2015 года № 226
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан

1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 205-33-жолмен толықтырылсын:
"205-33. "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" акционерлік қоғамы";
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 222-33-9-жол алып тасталсын.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
3. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"1. Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 21 және 22-жолдармен толықтырылсын:
"21. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Қазақ Ұлттық аграрлық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
22. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.";
"2. Акционерлік қоғамдар" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-жолмен толықтырылсын:
"5. "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" акционерлік қоғамы".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 205-33, следующего содержания:
"205-33. Акционерное общество "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина";
в разделе "Министерству образования и науки Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 222-33-9, исключить.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его ведомств:
в разделе "1. Республиканские государственные предприятия":
дополнить строками, порядковые номера 21 и 22, следующего содержания:
"21. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный аграрный университет" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
22. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский аграрно-технический университет имени Жангир Хана" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.";
в разделе "2. Акционерные общества":
дополнить строкой, порядковый номер 5, следующего содержания:
"5. Акционерное общество "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.