Қазақстан Республикасының 2015 - 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру және көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2015 - 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 234 қаулысы
«Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 986 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру және көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2015 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, сондай-ақ Жоспарды орындауға жауапты мүдделі ұйымдар:
1) Жоспарды іске асыру бойынша қажетті шаралар қабылдасын;
2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі – Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын (бұдан әрі – Стратегия) іске асыру;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі Жоспардың іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.07.2016 № 414; 27.10.2016 № 628 қаулыларымен.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі есепті жылдан кейінгі 15 ақпаннан кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жоспардың Стратегияны іске асыру жөніндегі іс-шараларына жүргізілген мониторинг және олардың орындалуын бағалау туралы жиынтық ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.10.2016 № 628 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі есепті жылдан кейінгі 10 наурыздан кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жоспардың көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі іс-шараларының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне:
1) жылдың қорытындысы бойынша, есепті жылдан кейінгі 15 наурыздан кешіктірмей Жоспардың Стратегияны іске асыру жөніндегі іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін;

Об утверждении Плана мероприятий на 2015 - 2017 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 - 2025 годы и противодействию теневой экономике
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 234
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 986 «Об Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2015 – 2017 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы и противодействию теневой экономике (далее – План).
2. Центральным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), акимам областей, городов Астаны и Алматы, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Плана:
1) принять необходимые меры по реализации Плана;
2) один раз в год, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять информацию о ходе исполнения мероприятий Плана по:
реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы (далее – Стратегия) – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
противодействию теневой экономике – в Министерство финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.07.2016 № 414; от 27.10.2016 № 628.
3. Агентству Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 15 февраля, следующего за отчетным годом, представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводную информацию о проведенном мониторинге и оценке исполнения мероприятий Плана по реализации Стратегии.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 27.10.2016 № 628.
4. Министерству финансов Республики Казахстан не позднее 10 марта, следующего за отчетным годом, представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации мероприятий Плана по противодействию теневой экономике.
5. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан:
1) по итогам года, не позднее 15 марта, следующего за отчетным годом, информацию о ходе выполнения мероприятий Плана по реализации Стратегии;

2) жылдың қорытындысы бойынша, есепті жылдан кейінгі 25 наурыздан кешіктірмей Жоспардың көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
6. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 14 сәуірдегі
№ 234_қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру және көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2015 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары

2) по итогам года, не позднее 25 марта, следующего за отчетным годом, информацию о ходе выполнения мероприятий Плана по противодействию теневой экономике.
6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2015 года № 234
План
мероприятий на 2015 – 2017 годы по реализации
Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на
2015 – 2025 годы и противодействию теневой экономике

- ұйымдарды энергетикалық сараптама жүргізуге аккредиттеу (8 құжаттан 7-ге дейін);
- электр зертханаларын аккредиттеу (7 құжаттан 6-ға дейін)
бұйрық
ЭМ
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
2.
«Қазақстан Республикасында тұтынушылардың құқықтарын қорғау» автоматтандырылған көп функционалды ақпараттық-коммуникативтік жүйесін енгізу мәселесін пысықтау
инвестициялық ұсыныс
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
3.
Мемлекеттік органдар қызметінің бағаланатын бағыттарының бірі ретінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша олар қабылдап жатқан шараларды қосу мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мемлекеттік органдар
2015 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
4.
Тарифтерді бекіту тәртібі мен табиғи монополияларды реттеу бойынша өзге де мәселелерді реттейтін нормативтік құқықтық актілерді оңтайландыру (отыз нормативтік құқықтық акті және жиырма әдістеме)
нормативтік құқықтық актілер
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
5.
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарында олардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша қызметі туралы арнайы тараулардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
интернет-ресурстарда тараулар
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мемлекеттік органдар, ЖАО
2015 – 2017 жылдардағы 4-тоқсан
талап етілмейді
6.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қорғаныс және әскери қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу, оның шеңберінде:
1) әскери полиция органдарының Қарулы Күштер, басқа әскерлер мен әскери құралымдар әскери қызметшілерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын сақтауына тексеру жүргізу процесін регламенттеу;
2) тізбесін мемлекеттік органның бірінші басшысы бекітетін лауазымдарға тағайындалатын әскери қызметшілерге қатысты психофизиологиялық және полиграфологиялық зерттеулерді қолдана отырып, арнайы тексеру жүргізуді көздеу;
3) азаматтардың Қорғанысмині «Әскери-техникалық мектебі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына оқуға түсуге арналған өтініштерін халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қабылдауды, сондай-ақ түсу кезінде медициналық комиссиядан өтуді тұрғылықты жері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарына беруді көздеу;
4) мемлекеттік қорғаныс тапсырысын қалыптастыру және орналастыру рәсімін қайта қарау:
5) қару-жарақ пен әскери техниканы тікелей өндірушілерден немесе оларды жеткізу (сату) жөніндегі уәкілетті ұйымдардан импорттау мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қорғанысмині (жинақтау), МҚІСҚА (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
7.
«Мемлекеттік емес өрт сөндіру қызметтерін ұйымдарда, елді мекендер мен объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша жұмыстар жүргізу құқығына аттестаттау» өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша құжаттарды қабылдау және беру функцияларын Халыққа қызмет көрсету орталықтарына беру
ҰЭМ-ге ұсыныс
ІІМ
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
8.
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар, «Нұр Отан» партиясы (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
9.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің қатарынан мемлекеттік, оның ішінде құқық қорғау органдарында мүдделер қақтығысы және этика бойынша кеңесшілер институтын енгізу мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ұсыныстар
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
10.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактiсi туралы хабарлаған немесе сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресте өзге де жолмен жәрдемдескен адамдарға берілетін ақшалай сыйақы мөлшерін өтелген залал мөлшерінен пайыздық арақатынаста қайта қараудың орындылығы мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
МҚІМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2016 жылғы  1-тоқсан
талап етілмейді
11.
Шекаралық бақылау бөлімшелерінің, ішкі істер органдарының және мемлекеттік кірістер органдарының кеден қызметінің қызметкерлері үшін портативтік бейнетіркеуіштермен жабдықтау нормаларын әзірлеу және бекіту
бұйрықтар
ҰҚК (келісім бойынша),  ІІМ, Қаржымині, ҰЭМ, ЖАО
2016 жылғы 1-тоқсан
талап етілмейді
12.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы құжаттарды қабылдау және беру функцияларын халыққа қызмет көрсету орталықтарына беру
ҰЭМ-ге ұсыныстар
ИДМ
2016 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
13.
Мемлекеттік кірістер органдары қызметкерлерінің жеке және заңды тұлғалармен байланысын шектеу мақсатында салықтық және кедендік әкімшілендіру процестерін автоматтандыру
орындалған жұмыстар актілері
Қаржымині
2016 жылғы 2-тоқсан
талап етіледі
шығыстар тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады
14.
Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға мемлекеттік бiлiм беру тапсырысын орналастыру конкурсына құжаттарды қабылдау процесін автоматтандыру мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО
2016 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
15.
Мемлекеттік органдардың, лауазымды адамдардың, жеке және заңды тұлғалардың есептілікті және ақпаратты монополияға қарсы органға ұсынуын электрондық нысанға көшіру туралы мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ҰЭМ
2016 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
16.
Мемлекеттік органдардың және квазимемлекеттік сектор объектілерінің сатып алу туралы деректерінің негізінде мемлекеттік сатып алу шеңберінде сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бағаларының шашыраңқылығын болдырмайтын «Электрондық мемлекеттік сатып алу» ақпараттық жүйесінің бағалар модулін пысықтау
орындалған жұмыстар актілері
Қаржымині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етіледі
шығыстар тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады
17.
Тарифтік сметаны, тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) немесе оның шекті деңгейін бекіту кезінде табиғи монополиялар субъектілерінің өтініміне қоса берілетін құжаттар тізбесін қысқарту (отыздан жиырмаға дейін)
нормативтік құқықтық актілер
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
18.
Кәсіпкерлерге жануарлардан алынған өнімдердің (ет және ет өнімдері, сүт және сүт өнімдері, балық және балық өнімдері, жұмыртқа және жұмыртқа өнімдері, сондай-ақ ара шаруашылығының өнімдері) қауіпсіздігін растайтын құжатты (өнімнің түрін, санын, иесінің Т.А.Ә., межелі объектісін көрсете отырып, сараптама актісінің телқұжаты) базарларда жұмыс істейтін ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханаларынан тікелей алуға мүмкіндік беру арқылы жеке және коммуналдық базарлардың қызметіндегі әкімшілік кедергілерді алып тастау
бұйрық
АШМ (жинақтау), мемлекеттік органдар, ЖАО
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
19.
Ұқсас қызметтерді көрсету кезінде жосықсыз өнім берушілер деп танылған тұлғалардың орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыру бойынша көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қатысуына тыйым салуды енгізу, сондай-ақ осындай тұлғалардың бірыңғай республикалық тізілімін қалыптастыру
нормативтік құқықтық акт
БҒМ (жинақтау), Қаржымині
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
20.
Жеке тұлғалардың табыстары мен мүлкін кезең-кезеңмен декларациялауды, оның ішінде жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын адамдардың, мемлекеттiк функцияларды орындауға уәкiлеттi және оған теңестiрiлген адамдардың, сондай-ақ олардың жұбайларының жылжымайтын мүлікті, көлік құралдарын, бағалы қағаздарды, қатысу үлесін сатып алуға жұмсаған шығыстар көздерін декларациялауды енгізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қаржымині
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
21.
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен жүргізілетін реставрациялау-қалпына келтіру жұмыстарына сметалық нормалар мен бір реттік бағалар нормативтерін әзірлеу
жинақ
МСМ

- аккредитация организаций на проведение энергетической экспертизы (с 8 до 7 документов);
- аккредитация электро-лабораторий (с 7 до 6 документов)
приказ
МЭ
2 квартал 2015 года
не требуются
2.
Проработать вопрос внедрения автоматизированной многофункциональной информационно-коммуникативной системы «Защита прав потребителей в Республике Казахстан»
инвестиционное предложение
МНЭ (созыв), заинтересованные государственные органы
3 квартал 2015 года
не требуются
3.
Проработать вопрос о включении принимаемых государственными органами мер по противодействию коррупции в качестве одного из оцениваемых направлений их деятельности
информация в АП
АДГСПК (по согласованию, созыв), государственные органы
сентябрь 2015 года
не требуются
4.
Оптимизировать нормативные правовые акты, регулирующие порядок утверждения тарифов и иные вопросы по регулированию естественных монополий (тридцать нормативных правовых актов и двадцать методик)
нормативные правовые акты
МНЭ (созыв), заинтересованные государственные органы
3 квартал 2015 года
не требуются
5.
Обеспечить функционирование специальных разделов на интернет-ресурсах центральных и местных государственных органов об их деятельности по противодействию коррупции
разделы на интернет-ресурсах
АДГСПК (по согласованию, созыв), государственные органы, МИО
4 квартал 2015-2017 годов
не требуются
6.
Разработать проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обороны и воинской службы», в рамках которого:
1) регламентировать процесс проведения органами военной полиции проверок соблюдения военнослужащими Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований требований антикоррупционного законодательства;
2) предусмотреть проведение специальной проверки с применением психофизиологического и полиграфологического исследований в отношении военнослужащих, назначаемых на должности, перечень которых утверждается первым руководителем государственного органа;
3) предусмотреть прием заявлений граждан при поступлении на обучение в Республиканское государственное казенное предприятие «Военно-техническая школа» МО через центры обслуживания населения, а также передачу прохождения медицинской комиссии при поступлении в учреждения здравоохранения по месту жительства;
4) пересмотреть процедуру формирования и размещения государственного оборонного заказа;
5) проработать вопрос импорта вооружения и военной техники непосредственно у их производителей или уполномоченных организаций по их поставке (реализации)
проект Закона Республики Казахстан
МО (созыв), АДГСПК (по согласованию), КНБ (по согласованию), МВД, заинтересованные государственные органы
4 квартал 2015 года
не требуются
7.
Передать в центры обслуживания населения функции приема и выдачи документов по государственной услуге в области пожарной безопасности «Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах»
предложения в МНЭ
МВД
4 квартал 2015 года
не требуются
8.
Разработать проект Закона Республики Казахстан «О противодействии коррупции»
проект Закона Республики Казахстан
АДГСПК (по согласованию, созыв),  МЮ, заинтересованные государственные органы, партия «Нұр Отан» (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
9.
Проработать вопрос внедрения института советников по конфликту интересов и этики в государственных органах, в том числе правоохранительных, из числа сотрудников Антикоррупционной службы
предложения в АП
АДГСПК (по согласованию, созыв), заинтересованные государственные органы
4 квартал 2015 года
не требуются
10.
Проработать вопрос целесообразности пересмотра размера денежного вознаграждения лицам, сообщившим о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказавшим содействие в борьбе с коррупцией, в процентном соотношении от размера возмещенного вреда
информация в АП
МДГС (созыв), МФ, МНЭ, заинтересованные государственные органы
1 квартал 2016 года
не требуются
11.
Разработать и утвердить нормы снабжения портативными видеорегистраторами для сотрудников подразделений пограничного контроля, органов внутренних дел и таможенной службы органов государственных доходов
приказы
КНБ (по согласованию), МВД, МФ, МНЭ, МИО
1 квартал 2016 года
не требуются
12.
Передать в центры обслуживания населения функции приема и выдачи документов в области промышленной безопасности
предложения в МНЭ
МИР
2 квартал 2016 года
не требуются
13.
Автоматизировать процессы налогового и таможенного администрирования в целях ограничения контакта сотрудников органов государственных доходов с физическими и юридическими лицами
акты выполненных работ
МФ
2 квартал 2016 года
требуются
расходы будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующие годы
14.
Проработать вопрос по автоматизации процесса приема документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН (созыв), заинтересованные государственные органы, МИО
2 квартал 2016 года
не требуются
15.
Проработать вопрос о переходе на электронную форму представления отчетности и информации государственными органами, должностными лицами, физическими и юридическими лицами в антимонопольный орган
предложения в Правительство Республики Казахстан
МНЭ
2 квартал 2016 года
не требуются
16.
Доработать модуль цен информационной системы «Электронные государственные закупки» на основе данных о закупках государственных органов и объектов квазигосударственного сектора, исключающий разброс цен товаров, работ и услуг, приобретаемых в рамках государственных закупок
акты выполненных работ
МФ (созыв), заинтересованные государственные органы
4 квартал 2016 года
требуются
расходы будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующие годы
17.
Сократить перечень документов, прилагаемых к заявке субъектов естественных монополий (с тридцати до двадцати) при утверждении тарифной сметы, тарифа (цены, ставки сбора) или его предельного уровня
нормативные правовые акты
МНЭ (созыв), заинтересованные государственные органы
4 квартал 2016 года
не требуются
18.
Снятие административных барьеров в деятельности частных и коммунальных рынков путем предоставления предпринимателям возможности получения документа, подтверждающего безопасность приобретенной продукции животного происхождения (мясо и мясопродукты, молоко и молокопродукты, рыба и рыбопродукты, яйцо и яйцепродукты, а также продукция пчеловодства) непосредственно в лабораториях ветеринарно-санитарной экспертизы, действующих при рынках (дубликат акта экспертизы с указанием вида, количества продукции, Ф.И.О. владельца, объекта назначения)
приказ
МСХ (созыв), государственные органы, МИО
4 квартал 2016 года
не требуются
19.
Ввести запрет по участию в государственных закупках услуг по предоставлению питания обучающимся в организациях среднего образования лиц, признанных недобросовестными поставщиками аналогичных услуг, а также сформировать единый республиканский реестр таких лиц
нормативный правовой акт
МОН (созыв), МФ
4 квартал 2016 года
не требуются
20.
Проработать вопрос внедрения поэтапного декларирования доходов и имущества физических лиц, в том числе декларирования источников расходов на приобретение недвижимого имущества, транспортных средств, ценных бумаг, доли участия лицами, занимающими ответственную государственную должность, уполномоченными на выполнение государственных функций и приравненными к ним, а также их супругами
проект Закона Республики Казахстан
МФ
4 квартал 2016 года
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
21.
Разработать нормативы сметных норм и единичных расценок на реставрационно-восстановительные работы, проводимые за счет средств государственного бюджета
сборник
МКС

2017 жылғы 1-тоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
22.
Кәсіпкерлер үшін есептіліктің, анықтамалардың, хабарламалардың (салықтық және статистикалық есептілікті қоспағанда) жаңа түрлерін енгізуді жүйелендіруге, оңтайландыруға және шектеуге бағытталған ақпараттық құралдарды жаңғыртуды жүргізу
заң жобасының тұжырымдамасын ВАК-қа шығару және қарау
ҰЭМ (жинақтау), Әділетмині, мемлекеттік органдар
2017 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
23.
Тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізу тәртібін әзірлеу мәселесін пысықтау
МҚІСҚА-ға ақпарат
МСМ
2017 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
24.
Мыналарды:
1) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобалар және бағдарламалар бойынша гранттық және бағдарламалық-мақсатты қаржыландыруға қатысуға өтінімдер беру процесін;
2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды және олардың орындалуы бойынша есептерді мемлекеттік есепке алуды;
3) ғылым саласындағы сыйлықтар, мемлекеттік ғылыми стипендиялар тағайындауға арналған құжаттарды беру процесін автоматтандыру
пайдалануға беру актілері
БҒМ
2017 жылғы 4-тоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
25.
Мемлекеттік бақылауды және қадағалауды ұйымдастыру, жүзеге асыру және нәтижелерін есепке алу мәселелерін автоматтандыру және кейін бірыңғай ақпараттық тұғырнамада ықпалдастыру
бұйрық
БП (келісім бойынша, жинақтау), ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2017 жылғы 4-тоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
Қоғамдық бақылау институтын енгізу
26.
БАҚ өкілдері үшін сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырыптағы үздік журналистік жарияланымдарға конкурстар өткізу
конкурстар
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), АКМ, мүдделі мемлекеттік органдар
жыл сайын
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
27.
Жоғары білім беру орындарында білім беру гранттарын беру жөніндегі комиссияға азаматтық қоғам институттарының өкілдерін енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
28.
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу бойынша мәліметтерге, сондай-ақ тұрғын үй алған азаматтардың тізімдеріне еркін қолжетімділікті қамтамасыз ету
ақпаратты жергілікті атқарушы органдардың ведомстволық интернет-ресурстарында орналастыру
ҰЭМ (жинақтау), ЖАО
2015 жылғы  4-тоқсан
талап етілмейді
29.
«Жария ақпаратқа қол жеткізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ИДМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар,  «Нұр Отан» партиясы (келісім бойынша)
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
30.
«Қоғамдық бақылау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
МҚІМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, «Нұр Отан» партиясы (келісім бойынша)
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
31.
Жоғары оқу орындарында студенттердің сабаққа қатысуы мен үлгерімі, гранттар мен жатақханаларда орындардың бөлінуі туралы ақпарат орналастырылатын онлайн-порталдар құру
пайдалануға беру актісі
БҒМ
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
Квазимемлекеттік және жеке секторлардағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
32.

1 квартал 2017 года
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
22.
Провести модернизацию информационных инструментов для предпринимателей, направленную на систематизацию, оптимизацию и ограничение введения новых видов отчетности, справок, уведомлений (за исключением налоговой и статистической отчетности)
вынесение и рассмотрение концепции проекта закона на МВК
МНЭ (созыв), МЮ, государственные органы
2 квартал 2017 года
не требуются
23.
Проработать вопрос разработки порядка проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры
информация в АДГСПК
МКС
2 квартал 2017 года
не требуются
24.
Автоматизировать:
1) процесс подачи заявок на участие в грантовом и программно-целевом финансировании по научным и (или) научно-техническим проектам и программам;
2) государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчеты по их выполнению;
3) процесс передачи документов на присуждение премий в области науки, государственных научных стипендий
акты ввода в эксплуатацию
МОН
4 квартал 2017 года
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
25.
Автоматизация и последующая интеграция на единой информационной платформе вопросов организации, осуществления и учета результатов государственного контроля и надзора
приказ
ГП (по согласованию, созыв), МНЭ, заинтересованные государственные органы
4 квартал 2017 года
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
Внедрение института общественного контроля
26.
Проводить конкурсы для представителей СМИ на лучшие журналистские публикации на антикоррупционную тематику
конкурсы
АДГСПК (по согласованию, созыв), МИК, заинтересованные государственные органы
ежегодно
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
27.
Включить в Комиссию по присуждению образовательных грантов в высших учебных заведениях представителей институтов гражданского общества
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
2 квартал 2015 года
не требуются
28.
Обеспечить свободный доступ к сведениям по учету граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда, а также спискам граждан, получивших жилище
размещение информации на интерет-ресурсах местных исполнительных органов
МНЭ (созыв), МИО
4 квартал 2015 года
не требуются
29.
Разработать проект Закона Республики Казахстан «О доступе к публичной информации»
проект Закона Республики  Казахстан
МИР (созыв), заинтересованные государственные органы, партия «Нұр Отан» (по согласованию)
4 квартал 2016 года
не требуются
30.
Разработать проект Закона Республики Казахстан «Об общественном контроле»
проект Закона Республики Казахстан
МДГС (созыв), заинтересованные государственные органы, партия «Нұр Отан» (по согласованию)
4 квартал 2016 года
не требуются
31.
Создать в высших учебных заведениях онлайн-порталы, на которых размещать информацию о посещаемости и успеваемости студентов, распределении грантов и мест в общежитиях
Акт ввода в эксплуатацию
МОН
4 квартал 2016 года
Не требуются
Противодействие коррупции в квазигосударственном и частном секторах
32.

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.07.2016 № 414 қаулысымен.
33.
Далалық жұмыстарды жүргізу үшін облыстар бойынша ЖЖМ көлемдерін айқындау және бөлу
ЖЖМ жеткізу және көлемін бөлу кестесі
АШМ (жинақтау), ЭМ, ЖАО
жыл сайын
талап етілмейді
34.
Кондоминиум объектісіне қызмет көрсететін ұйымдардың халық қаражатын жұмсау тәртібін регламенттеу
бұйрық
ҰЭМ (жинақтау), ЖАО
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
35.
Қаржы ұйымдарының, банктік холдингтерінің, сақтандыру холдингтерінің, «Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры» акционерлік қоғамының басшы қызметкерлеріне және актуарийлеріне тестілеу мен емтиханның дыбыс-, бейнежазбасын жүзеге асыру арқылы компьютерлік тестілеу және біліктілік емтихан рәсімінің ашықтығын арттыру
бұйрық
ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
36.
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ кредит беруші ұйымдарына агроөнеркәсіптік кешен субъектілері беретін кредиттік өтінімдерді ресімдеу және өңдеу, оның ішінде оны «электрондық үкіметтің» веб-порталымен интеграциялау рәсімдерін автоматтандыру
пайдалануға беру актісі
АШМ (жинақтау), «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етіледі
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ меншікті қаражаты есебінен
Соттардағы және құқық қорғау органдарындағы сыбайлас жемқорлықтың алдын алу
37.
Судьяларға қойылатын талаптарды, оның ішінде:
1) судьяларға үміткерлерді дайындау және іріктеу;
2) жоғары тұрған судья лауазымдарына кадр резервін құру және онымен жұмыс істеу;
3) жұмыс істейтін судьялардың қызметін және жауапкершілігін бағалау мәселелері бойынша талаптарды қатаңдату жөнінде бұдан арғы шараларды әзірлеу
ПӘ-ге ақпарат
ЖС (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
38.
Ішкі істер органдарында қызмет өткеру үшін кадр резервіне енгізілген үміткерлердің ақпараттық дерекқорын әзірлеу
бағдарламалық қосымша
ІІМ
2015 жылғы желтоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
39.
Ішкі істер органдары қызметкерлерінің барлық санаттары үшін аттестаттаудан өткізу кезінде тестілеуге арналған бірыңғай бағдарламалық қамтуды әзірлеу
бағдарламалық қосымша
ІІМ
2015 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
40.
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің мансаптық өсуін төмен тұрған лауазымдардан басшы лауазымдарға ілгерілету арқылы ынталандыру тетігін, сондай-ақ құқық қорғау органдары қызметкерлерінің қызмет нәтижелерімен ұштастыра отырып, олардың мансапты жоспарлау жүйесін әзірлеу
нормативтік құқықтық актілер
БП (келісім бойынша, жинақтау), МҚІМ, ІІМ, Қаржымині
2016 жылғы 1-тоқсан
талап етілмейді
41.
Халықтың құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне сенімділік деңгейін арттыру, олардың қызметін бағалау критерийлерін қайта қарау жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу
жоспар
БП (келісім бойынша), МҚІМ, ІІМ, Қаржымині
2016 жылғы 1-тоқсан
талап етілмейді
42.
Құқық қорғау органдарының кадр саясатына конкурстық іріктеу тетіктерін және меритократия қағидатын енгізу
нормативтік құқықтық актілер
БП (келісім бойынша), МҚІМ, ІІМ, Қаржымині
2016 жылғы 1-тоқсан
талап етілмейді
43.
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кадр резервін пайдаланбай ауысуына тыйым салуды белгілей отырып, оларды аттестаттау және тестілеу рәсімдерін жетілдіру
нормативтік құқықтық актілер
БП (келісім бойынша), МҚІМ, ІІМ, Қаржымині
2016 жылғы 1-тоқсан
талап етілмейді
44.
Соттардағы және құқық қорғау органдарындағы сыбайлас жемқорлықтың алдын алуға бағытталған профилактикалық шаралар кешенін әзірлеу
жоспар
МҚІМ (жинақтау), БП (келісім бойынша), ІІМ, Қаржымині
2016 жылғы 1-тоқсан
талап етілмейді
45.
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің жұмысқа қосқан үлесінің нәтижелілігі бойынша еңбегіне ақы төлеудің және оларды материалдық ынталандырудың жаңа жүйесін енгізу мәселелерін пысықтау
ПӘ-ге ұсыныстар
ҰЭМ (жинақтау), БП (келісім бойынша), МҚІМ, ІІМ, Қаржымині

Исключена постановлением Правительства РК от 19.07.2016 № 414.
33.
Определить и распределить объемы ГСМ по областям для проведения полевых работ
график поставки и распределения объемов ГСМ
МСХ (созыв), МЭ, МИО
ежегодно
не требуются
34.
Регламентировать порядок расходования средств населения организациями, обслуживающими объект кондоминиума
приказ
МНЭ (созыв), МИО
2 квартал 2015 года
не требуются
35.
Повысить прозрачность процедуры компьютерного тестирования и квалификационного экзамена руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества «Фонд гарантирования страховых выплат» и актуариев путем осуществления аудио-, видеозаписи тестирования и экзамена
приказ
НБ (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
36.
Автоматизировать процедуры оформления и обработки кредитных заявок, подаваемых в кредитующие организации АО «НУХ «КазАгро» субъектами агропромышленного комплекса, в том числе ее интеграции с веб-порталом «электронного правительства»
акты ввода в эксплуатацию
МСХ (созыв), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию)
4 квартал 2015 года
требуются
за счет собственных средств АО «НУХ «КазАгро»
Предупреждение коррупции в судах и правоохранительных органах
37.
Разработать дальнейшие меры по ужесточению требований к судьям, в том числе по вопросам:
1) подготовки и отбора кандидатов в судьи;
2) формирования и работы с кадровым резервом на вышестоящие судейские должности;
3) оценки деятельности и ответственности действующих судей
информация в АП
ВС (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
38.
Разработать информационную базу данных кандидатов, зачисленных в кадровый резерв для службы в органах внутренних дел
программное приложение
МВД
декабрь 2015 года
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
39.
Разработать единое программное обеспечение для тестирования при прохождении аттестации для всех категорий сотрудников органов внутренних дел
программное приложение
МВД
декабрь 2015 года
не требуются
40.
Разработать механизм мотивации карьерного роста сотрудников правоохранительных органов путем продвижения от нижестоящих к руководящим должностям, а также систему карьерного планирования сотрудников правоохранительных органов в увязке с результатами их деятельности
нормативные правовые акты
ГП (по согласованию, созыв), МДГС, МВД, МФ
1 квартал 2016 года
не требуются
41.
Выработать комплекс мер по повышению уровня доверия населения к сотрудникам правоохранительных органов, пересмотру критериев оценки их деятельности
план
ГП (по согласованию, созыв), МДГС, МВД, МФ
1 квартал 2016 года
не требуются
42.
Внедрить механизмы конкурсного отбора и принцип меритократии в кадровую политику правоохранительных органов
нормативные правовые акты
ГП (по согласованию, созыв), МДГС, МВД, МФ
1 квартал 2016 года
не требуются
43.
Усовершенствовать процедуры аттестации и тестирования сотрудников правоохранительных органов с установлением запрета на их перевод без использования кадрового резерва
нормативные правовые акты
ГП (по согласованию, созыв), МДГС, МВД, МФ
1 квартал 2016 года
не требуются
44.
Разработать комплекс профилактических мер, направленных на предупреждение коррупции в судах и правоохранительных органах
план
МДГС (созыв), ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), МВД, МФ
1 квартал 2016 года
не требуются
45.
Проработать вопросы внедрения новой системы оплаты труда сотрудников правоохранительных органов по результативности их вклада в работу и материальной мотивации
предложения в АП
МНЭ (созыв), ГП (по согласованию), МДГС, МВД, МФ,

2016 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
46.
Құқық қорғау органдарының қызметін бағалау критерийлерін жұмыстағы басымдықтарды жасалған құқық бұзушылықтарды анықтаудан олардың профилактикасына және алдын алуға ауыстыра отырып қайта қарау
ПӘ-ге ұсыныстар
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), БП (келісім бойынша), ІІМ, Қаржымині
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етпейді
47.
Мемлекеттік қызметтер көрсетуді бақылау үшін көші-қон полициясының ақпараттық жүйесін енгізу
пайдалануға беру актісі
ІІМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
48.
Электрондық сот төрелігін дамыту бойынша бұдан арғы шаралар әзірлеу, оның шеңберінде:
1) барлық залдарды сот процестерін дыбыс, бейнетіркеудің жаңғыртылған жүйесімен жарақтандыру;
2) түзеу жүйесі және денсаулық сақтау органдарымен қашықтан сот төрелігін іске асыруды ұйымдастыруға арналған бейне-конференицялық-байланыс жүйесін енгізу;
3) сот органдарының интернет-ресурсын дамыту, оның шеңберінде сот төрелігін оңайлату және оның қолжетімділігі бойынша қосымша сервистерді іске асыру
ПӘ-ге ақпарат
ЖС (келісім бойынша, жинақтау), Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2017 жылғы 4-тоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет деңгейін қалыптастыру
49.
Көрнекті ғалымдардың, мемлекеттік органдардың, саяси партиялардың, қоғамдастықтың өкілдері мен басшыларының сөз сөйлеуін көздей отырып, сондай-ақ олардың сыбайлас жемқорлықтың профилактикасы және оған қарсы күрес мәселелері бойынша брифингтерге, интернет-конференцияларға, телевизиялық бағдарламаларға және «тікелей желілерге» қатысуын қамтамасыз ете отырып, қоғамда сыбайлас жемқорлыққа қарсы сананы қалыптастыру мақсатында БАҚ-та ауқымды ақпараттық-насихат жұмысын ұйымдастыру
ақпараттық-насихаттау жұмысын ұйымдастыру жөніндегі жоспар, БАҚ-та мақалаларды, сұхбаттарды жариялау, телерадиобағдарламаларды, сюжеттерді шығару
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), АКМ, мүдделі мемлекеттік органдар
тұрақты
талап етілмейді
50.
Азаматтардың сыбайлас жемқорлық көріністеріне төзбеушілігін қалыптастыруға бағытталған мемлекеттің сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатының негізгі бағыттарын түсіндіру жөніндегі деректі, көркем фильмдерді, арнайы дыбыс-, бейнероликтерді жасауды және трансляциялауды қамтамасыз етуді көздеу
деректі, көркем фильмдерді, аудиоджинглдер мен бейнероликтерді жасау және трансляциялау
АКМ (жинақтау), МҚІСҚА (келісім бойынша), МСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
тұрақты
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
51.
Республикалық және жергілікті БАҚ-та сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағыт бойынша тұрақты айдарлар ашу
айдарлар
АКМ, (жинақтау), МҚІСҚА (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
тұрақты
талап етілмейді
52.
Жергілікті атқарушы органдардың жанындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі консультативтік-кеңесші органдардың жұмыс жоспарларында қоғамда сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру бойынша мәселелерді көздеу
жұмыс жоспары
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), ЖАО
тұрақты
талап етілмейді
53.
Жастар ұйымдарын тарта отырып және оқу бағдарламаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы тәрбие мәселелерін енгізе отырып, білім беру мекемелерінде сыбайлас жемқорлық көріністеріне төзбеушілікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс жоспарын бекіту
жұмыс жоспары, оқу бағдарламалары
БҒМ (жинақтау), ЖАО
жыл сайын
талап етілмейді
54.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет және сыбайлас жемқорлық көріністеріне төзбеушілік деңгейін айқындау бойынша әлеуметтанушылық зерттеулер жүргізу
әлеуметтанушылық зерттеулер
МҚІСҚА (келісім бойынша)
жыл сайын
талап етіледі
шығыстар тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады
55.
ҮЕҰ арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізуге арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-шаралар кешені
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар

2 квартал 2016 года
не требуются
46.
Пересмотреть критерии оценки деятельности правоохранительных органов со смещением приоритетов в работе с выявления совершенных правонарушений на их профилактику и предупреждение
предложения в АП
АДГСПК (по согласованию, созыв), ГП (по согласованию), МВД, МФ
4 квартал 2016 года
не требуются
47.
Внедрить информационную систему миграционной полиции для контроля оказания государственных услуг
акт ввода в эксплуатацию
МВД (созыв), заинтересованные государственные органы
4 квартал 2016 года
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
48.
Разработать дальнейшие меры по развитию электронного правосудия, в рамках которого:
1) оснастить все залы модернизированной системой аудио-, видеофиксации судебных процессов;
2) внедрить систему видеоконференцсвязи для организации дистанционного отправления правосудия с органами исправительной системы и здравоохранения;
3) развить интернет-ресурс судебных органов, в рамках которого реализовать дополнительные сервисы по упрощению и доступности правосудия
информация в АП
ВС (по согласованию, созыв), МФ, заинтересованные государственные органы
4 квартал 2017 годы
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
Формирование уровня антикоррупционной культуры
49.
Организовать широкую информационно-пропагандистскую работу в СМИ в целях формирования в обществе антикоррупционного сознания, предусмотрев выступления видных ученых, руководителей и представителей государственных органов, политических партий, общественности, а также обеспечив их участие в брифингах, интернет-конференциях, телевизионных передачах и «прямых линиях» по вопросам профилактики и борьбы с коррупцией
план по организации информационно-пропагандистской работы, публикации в СМИ статей, интервью, выход теле-, радиопередач, сюжетов
АДГСПК (по согласованию, созыв), МИК, заинтересованные государственные органы
постоянно
не требуются
50.
Предусмотреть создание и обеспечить трансляцию документальных, художественных фильмов, социальных аудио-, видеороликов по разъяснению основных направлений антикоррупционной политики государства, направленных на формирование у граждан нетерпимости к проявлениям коррупции
создание и трансляция документальных, художественных фильмов, аудиоджинглов и видеороликов
МИК (созыв), АДГСПК (по согласованию), МКС, заинтересованные государственные органы
постоянно
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
51.
Открыть в республиканских и местных СМИ постоянные рубрики по антикоррупционной направленности
рубрики
МИК (созыв), АДГСПК (по согласованию), заинтересованные государственные органы
постоянно
не требуются
52.
Предусмотреть в планах работы консультативно-совещательных органов по противодействию коррупции при местных исполнительных органах вопросы по формированию антикоррупционной культуры в обществе
планы работы
АДГСПК (по согласованию, созыв), МИО
постоянно
не требуются
53.
Утвердить План работы по формированию нетерпимости к проявлениям коррупции в учреждениях образования с привлечением молодежных организаций и включением в учебные программы вопросов антикоррупционного воспитания
план работы, учебные программы
МОН (созыв), МИО
ежегодно
не требуются
54.
Проводить социологические исследования по определению уровня антикоррупционной культуры и нетерпимости к проявлениям коррупции
социологические исследования
АДГСПК (по согласованию)
ежегодно
требуются
расходы будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующие годы
55.
Разместить государственный социальный заказ среди НПО на проведение комплекса мероприятий по формированию антикоррупционной культуры
размещение государственного социального заказа, комплекс антикоррупционных мероприятий
АДГСПК (по согласованию, созыв), заинтересованные государственные органы

2016 – 2017 жылдар
талап етіледі
шығыстар тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастықты дамыту
56.
Шетелдік БАҚ-та Қазақстанның қабылдап жатқан сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шаралары туралы арнайы материалдар жариялауды ұйымдастыру
БАҚ-тағы жарияланымдар
СІМ (жинақтау), МҚІСҚА (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
тұрақты
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
57.
Қазақстан Республикасында сыбайлас жемқорлық деңгейін бағалауды және рейтингтер беруді жүзеге асыратын халықаралық ұйымдармен тұрақты негізде өзара іс-қимылды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды қамтамасыз ету
халықаралық ұйымдарға тиісті ақпарат беру
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО
тұрақты
талап етілмейді
58.
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі Ыстамбұл іс-қимыл жоспары ұсынымдарын іске асыруды қамтамасыз ету
ПӘ-ге ақпарат
МҚІМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2016 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
59.
Шет мемлекеттердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы ведомстволарының, халықаралық және үкіметтік емес ұйымдар өкілдерінің қатысуымен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша халықаралық конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер және басқа да іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру
тиісті іс шаралар өткізу
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2017 жылғы 3-тоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
Стратегияны іске асыруды мониторингтеу және бағалау
60.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияның іске асырылуына сыртқы талдау мен бағалауды жүргізу үшін мүдделі мемлекеттік органдардың, қоғамдастықтың, БАҚ өкілдері қатарынан арнайы мониторингтеу тобын құру
бұйрық
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2015 – 2017 жылдардағы 4-тоқсан
талап етілмейді
61.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияны іске асыру жөніндегі жоспар іс-шараларының орындалуына мониторинг пен бағалау жүргізуді қамтамасыз ету
мониторинг жүргізу
МҚІСҚА (келісім бойынша)
жыл қорытындысы бойынша жыл сайын, 15 ақпаннан кешіктірмей
талап етілмейді
62.
Арнайы мониторингтеу тобының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияның іске асырылуына сыртқы талдау мен бағалау жүргізуін қамтамасыз ету
талдау жүргізу
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО
жыл қорытындысы бойынша жыл сайын, 15 ақпаннан кешіктірмей
талап етілмейді
63.
Халық тарапынан сыртқы бағалауды алу және қоғам пікірін есепке алу мақсатында Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияны іске асыру жөніндегі жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы есептерді БАҚ-та, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның сайтында жариялау
жарияланымдар
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО
жыл қорытындысы бойынша жыл сайын, 15 ақпаннан кешіктірмей
талап етілмейді
64.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияның іске асырылуы туралы жыл сайынғы есепті БАҚ-та орналастыру
есеп
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО
жыл қорытындысы бойынша жыл сайын, 15 ақпаннан кешіктірмей
талап етілмейді

2016 – 2017 годы
требуются
расходы будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующие годы
Развитие международного сотрудничества по вопросам противодействия коррупции
56.
Организовать публикацию в зарубежных СМИ специальных материалов о принимаемых Казахстаном мерах по противодействию коррупции
публикации в СМИ
МИД (созыв), АДГСПК (по согласованию), заинтересованные государственные органы
постоянно
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
57.
Обеспечить на постоянной основе взаимодействие с международными организациями, осуществляющими оценку и присвоение рейтингов уровня коррупции в Республике Казахстан, а также противодействие коррупции
представление соответствующей информации в международные организации
АДГСПК (по согласованию, созыв), заинтересованные государственные органы, МИО
постоянно
не требуются
58.
Обеспечить реализацию рекомендаций Стамбульского Плана действий по борьбе с коррупцией Организации экономического сотрудничества и развития
информация в АП
МДГС
(созыв), заинтересованные государственные органы
3 квартал 2016 года
не требуются
59.
Организовать проведение международных конференций, семинаров, круглых столов и других мероприятий по вопросам противодействия коррупции с участием представителей антикоррупционных ведомств зарубежных стран, международных и неправительственных организаций
проведение соответствующих мероприятий
АДГСПК (по согласованию, созыв), МИД, заинтересованные государственные органы
3 квартал 2017 года
требуются
расходы будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующие годы
Мониторинг и оценка реализации стратегии
60.
Создать специальную мониторинговую группу из числа представителей заинтересованных государственных органов, общественности, СМИ для проведения внешнего анализа и оценки реализации Антикоррупционной стратегии
приказ
АДГСПК (по согласованию, созыв), государственные органы, МИО
4 квартал 2015 – 2017 годы
не требуются
61.
Обеспечить проведение мониторинга и оценки исполнения мероприятий Плана по реализации Антикоррупционной стратегии
проведение мониторинга
АДГСПК (по согласованию)
ежегодно по итогам года, не позднее 15 февраля
не требуются
62.
Обеспечить проведение специальной мониторинговой группой внешнего анализа и оценки реализации Антикоррупционной стратегии
проведение анализа
АДГСПК (по согласованию, созыв), государственные органы, МИО
ежегодно по итогам года, не позднее 15 февраля
не требуются
63.
Публиковать в СМИ, а также на сайте уполномоченного органа по противодействию коррупции отчеты о ходе исполнения мероприятий Плана по реализации Антикоррупционной стратегии в целях получения внешней оценки со стороны населения и учета общественного мнения
публикации
АДГСПК (по согласованию, созыв), государственные органы, МИО
ежегодно по итогам года, не позднее 15 апреля
не требуются
64.
Разместить в СМИ ежегодный отчет о реализации Антикоррупционной стратегии
отчет
АДГСПК (по согласованию, созыв), государственные органы, МИО
ежегодно по итогам года, не позднее 15 апреля
не требуются

2. Көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл
65.
Мемлекеттік тапсырмаларды (инвестициялық іс-шаралар және т.б.) іске асыруға арналған бюджет қаражатын бөлудің жаңа тетіктерін әзірлеу мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ҰБХ (келісім бойынша), ҰК (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
66.
ББӘ-нің бейінді емес функцияларын алып тастау үшін құрылыс жобаларын басқару институтын енгізу мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, БҒМ, ДСӘДМ, мүдделі мемлекеттік органдар,  ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
67.
Іс-шараларды жоспарлау мен іске асырудың барлық кезеңдерінде бюджетті қалыптастыруға қатысушыларды жауапкершілікке тартудың және жауапкершіліктің аражігін ажыратудың тиімді тетігін құру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ИДМ, ЖАО, БП (келісім бойынша), ЕК (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
68.
ТБЖ арқылы мемлекеттік мекемелердің тіркелген азаматтық-құқықтық мәмілелеріне сәйкес қазынашылық органдары өткізетін бюджеттік төлемдерге бақылау жүргізу тетігін әзірлеу
бұйрық
Қаржымині
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
69.
Квазимемлекеттік секторда ішкі аудит қызметтерінің жүйесін жетілдіру, оның ішінде корпоративтік басқару шеңберінде олардың өкілеттіктері мен функцияларын кеңейту
бұйрықтар
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ЕК (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ҰБХ (келісім бойынша), ҰК (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
70.
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді стандарттау жөніндегі жоспарды әзірлеу
бұйрық
ИДМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
71.
Олардың ашықтығын арттыру мақсатында квазимемлекеттік сектордың сатып алу тетігін, оның ішінде тауарды немесе көрсетілетін қызметті егжей-тегжейлі сипаттай отырып, тендерді ұтып алған тұлға, баға туралы толық ақпаратты, сондай-ақ өндіруші туралы ақпаратты жариялау жолымен жетілдіру
директорлар кеңесінің шешімі
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша, жинақтау), ҰЭМ, ЖАО, ЕК (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша), ҰБХ (келісім бойынша), ҰК (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
72.
Мемлекеттік сатып алу рәсімдерінің мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың талаптарына сәйкестігін талдау мен бағалауды қамтамасыз ету үшін ішкі қаржылық бақылаудың ТБЖ критерийлерін кеңейту
бұйрық
Қаржымині (жинақтау), ИДМ
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
73
Сауда базарларын заманауи форматқа кезең-кезеңмен көшіру жөніндегі мәселені пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
74.
Инвестициялық артықшылықтар берілетін экономикалық қызметтің басым түрлерінің тізбесіне ірі сауда объектілерінің (дүкендердің, сауда үйлерінің) құрылысын енгізу мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), ИДМ, Қаржымині, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
75.
Мемлекеттік қолдау алу мақсатында «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасына заманауи форматтағы сауда объектілерінің құрылысы саласын енгізу мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
76.
Елді мекендердегі сауданы ұйымдастыру және аудандастыру бөлігінде ішкі сауда қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
бұйрық
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ІІМ, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
77.
Коммуналдық сауда алаңдарын ұлғайту және коммуналдық сауда алаңдарына мұқтаждарды қамтамасыз ету
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
78.
Сауда объектілері әкімшіліктерінің мемлекеттік кірістер органдарында дара кәсіпкерлер ретінде тіркелмеген және/немесе ресми еңбек қатынастарын ресімдемеген жалға алушы жеке тұлғаларға алаңдарды беруі бойынша бақылауды жетілдіру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
79.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда мал басын есепке алуды жетiлдiру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), АШМ, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
80.
Кең ауқымды түсіндіру жұмыстарын жүргізе отырып, ауыл шаруашылығында жұмыспен қамтылған халықты заңдастыру бойынша жағдайлар жасау және ынталандыру шараларын жүргізу жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қаржыминіне ақпарат
АШМ (жинақтау) ДСӘДМ, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
81.
АӨК-те электрондық форматта мемлекеттік қызметтер көрсету саласын кеңейту мәселесін пысықтау
бұйрық
ИДМ (жинақтау), АШМ, ҰКП, (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
82.
Элеваторларда астықты электрондық есепке алуды енгізу
бұйрық
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
83.
ЖҚШ-да мал басын лимиттейтін нормалар мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
АШМ (жинақтау), ЖАО, ҰКП, (келісім бойынша)
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
84.
Билеттерді тіркеу және есепке алу үшін «Жолсеріктің мобильді терминалы» бағдарламалық-аппараттық кешенін дамыту және енгізу
Қаржыминіне ақпарат
ИДМ (жинақтау), ІІМ, Қаржымині, ЖАО, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
85.
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша теміржол жолаушылары тасымалын жүзеге асырушы тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау тетігінен алшақтау (күшін жою) және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асырушы тасымалдаушылардың кейбір (реттелетін қызметтер: магистральді теміржол желісі, локомотивті жетек және вагондарды, электр поездар мен жылжымалы құрамның қозғалтқышы бар вагондарын жалға беру/сатып алу) шығыстарын мақсатты қаржыландыруды енгізу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ИДМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
86.
Тауар импорты кезінде әкімшілендірудің жаңа схемасын енгізу бойынша ұсыныстар енгізу
бұйрық
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
87.
Алкоголь өнімдері және спирт саласындағы Қазақстан Республикасының экспорттық әлеуетін ұлғайту бойынша ұсыныстар енгізу
бұйрық
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
88.
Табыстары жоғары жеке тұлғалардың кірістерін әкімшілендіруді күшейту туралы мәселені пысықтау
есеп
Қаржымині
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
89.
Халықаралық тәжірибені (Лондон сауда биржасы) ескере отырып, сауда биржаларын бақылауды жетілдіру және нақты критерийлерді белгілеу арқылы олардың қызметін регламенттеу
бұйрық
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
90.
Салық төлеуден жалтару фактілерін анықтау және жолын кесу үшін құқық қорғау органдары өкілдерінің арасынан ведомствоаралық жедел топ құру
бұйрық
Қаржымині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы
2-тоқсан
талап етілмейді
91.
Алдыңғы жылғы кедендік алымдарға тең қаражат көлемінде кедендік инфрақұрылым құрудың қаржыландырылуын қамтамасыз ету жөніндегі мәселені пысықтау
есеп
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ
2015 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
92.
Жеке табыс салығы сомаларын төлемей тұрғын үйді жалға беретін жеке тұлғаларды анықтау бойынша ішкі істер органдары мен мемлекеттік кірістер органдарының өзара іс-қимылы тәртібін регламенттеу
бірлескен бұйрық
Қаржымині (жинақтау), ІІМ
2015 жылғы
3-тоқсан
талап етілмейді
93.
Жүктерді, атап айтқанда инертті материалдарды тасымалдау кезінде тауарлық-көліктік жүк құжаттың және өлшеу актісінің болмағаны үшін жауапкершілікті күшейту жөніндегі мәселені пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ИДМ (жинақтау), ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
94.
Шетелдік және бірлескен компаниялардың сатып алу айқындылығын қамтамасыз ету, сондай-ақ олардың сатып алуында отандық, оның ішінде жер қойнауын пайдалану саласында операцияларды жүзеге асыратын кәсіпорындардың қатысуын арттыру жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қаржыминіне ақпарат
ЭМ (жинақтау), ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы
3-тоқсан
талап етілмейді
95.
Түркия, Иран, Литва, Қытай және Қазақстан уәкілетті органдарының арасында тауарлар мен көлік құралдарының барлық түрлері бойынша мемлекеттердің кеден қызметтері арасында алдын ала электрондық ақпараттандыру бойынша келісім жасасу
көрсетілген елдердің уәкілетті органдары арасындағы өзара іс-қимыл және ақпарат алмасу туралы келісім жобасы
Қаржымині (жинақтау), СІМ
2015 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
96.
Құрылыс жұмыстарын жүргізу кезінде шарттар бойынша мердігерлердің міндеттемелерді орындауын айқын әкімшілендіруді қамтамасыз ету мақсатында қосалқы мердігерлер жұмыстарды іс жүзінде орындаған кезде оларға есептен шығарылатын ақша қаражаты есепке жазылатын жеке шоттарды ашу мәселесін пысықтау
есеп
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ
2015 жылғы 3-тоқсан
талап етілмейді
97.
Кеден бекеттерін, ҰҚК ШҚ-ның жекелеген бақылау өткізу пункттерін, кинологиялық қызметтерді, құқық қорғау және арнаулы органдарды, оның ішінде кешенді жедел-профилактикалық операцияларды өткізу үшін техникалық жарақтандыру қағидаларын бекіту
бірлескен бұйрық
ИДМ (жинақтау), Қаржымині, ҰҚК ШҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы
3-тоқсан
талап етілмейді
98.
Кеден бекеттерінің инфрақұрылымын жетілдіру жөніндегі мәселені пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ИДМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, ЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
3-тоқсан
талап етілмейді
99.
«Көлеңкелі» қаржылық қызметтердің ақшаны жылыстатудағы схемаларын мониторингтеудің және қаржылық талдаудың тиімді әдістемесін қолдануды жетілдіру
бұйрық
Қаржымині (жинақтау),БП (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)

2. Противодействие теневой экономике
65.
Проработать вопрос выработки новых механизмов выделения бюджетных средств на реализацию государственных заданий (инвестиционных мероприятий и т.д.)
информация в МФ
МНЭ (созыв), МФ, НУХ (по согласованию), НК (по согласованию)
2 квартал
2015 года
не требуются
66.
Проработать вопрос по внедрению института управления проектами строительства для исключения непрофильных функций у АБП
информация в МФ
МНЭ (созыв), МФ, МОН, МЗСР, заинтересованные государственные органы, НПП (по согласованию)
2 квартал
2015 года
не требуются
67.
Проработать вопрос создания эффективного механизма привлечения к ответственности участников формирования бюджета и разграничения ответственности на всех этапах планирования и реализации мероприятий
информация в МФ
МНЭ (созыв), МФ, МИР, МИО, ГП (по согласованию), СК (по согласованию), НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
68.
Разработать механизм по проведению контроля за бюджетными платежами, проводимыми органами казначейства, согласно зарегистрированных гражданско-правовых сделок государственных учреждений посредством СУР
приказ
МФ
2 квартал
2015 года
не требуются
69.
Совершенствовать системы служб внутреннего аудита в квазигосударственном секторе, в том числе расширить их полномочия и функции в рамках корпоративного управления
приказы
МНЭ (созыв), МФ, СК (по согласованию), ГП (по согласованию), НУХ (по согласованию), НК (по согласованию), НПП (по согласованию)
2 квартал
2015 года
не требуются
70.
Разработать План по стандартизации товаров, работ и услуг
приказ
МИР (созыв), МФ, МНЭ, заинтересованные государственные органы, МИО, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
2 квартал
2015 года
не требуются
71.
Совершенствовать механизм закупок квазигосударственного сектора в целях повышения их прозрачности, в том числе путем публикации исчерпывающей информации о выигравшем тендер лице, цене, с детальным описанием товара или услуги, а также информации о производителе
решение Совета директоров
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию, созыв), МНЭ, МИО, СК (по согласованию), ГП (по согласованию), НПП (по согласованию), НУХ (по согласованию), НК (по согласованию), заинтересованные государственные органы
2 квартал
2015 года
не требуются
72.
Расширить критерий СУР внутреннего финансового контроля для обеспечения анализа и оценки соответствия процедур государственных закупок требованиям законодательства о государственных закупках
приказ
МФ (созыв), МИР
2 квартал 2015 года
не требуются
73.
Проработать вопрос по поэтапному переводу торговых рынков на современный формат
информация в МФ
МНЭ (созыв), МФ, МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
74.
Проработать вопрос включения строительства крупных торговых объектов (магазинов, торговых домов) в перечень приоритетных видов экономической деятельности, по которым предоставляются инвестиционные преференции
информация в МФ
МНЭ (созыв), МИР, МФ, МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
75.
Проработать вопрос включения сферы строительства торговых объектов современного формата в Программу «Дорожная карта бизнеса – 2020» в целях получения государственной поддержки
информация в МФ
МНЭ (созыв), НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
76.
Внести изменения и дополнения в правила внутренней торговли в части организации и районирования торговли в населенных пунктах
приказ
МНЭ (созыв), МФ, МВД, МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
77.
Увеличить коммунальные торговые площади и обеспечить нуждающихся в коммунальных торговых площадях
информация в МФ
МНЭ (созыв), МФ, МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
78.
Проработать вопрос совершенствования контроля по предоставлению администрациями торговых объектов площадей физическим лицам-арендаторам, не зарегистрированным в органах государственных доходов в качестве индивидуальных предпринимателей и/или не оформившим официально трудовые отношения
информация в МФ
МНЭ (созыв), МФ, МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
79.
Проработать вопрос совершенствования учета поголовья скота в личных подсобных хозяйствах
информация в МФ
МНЭ (созыв), МСХ, МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
80.
Продолжить работу по созданию условий и стимулирующих мер по формализации населения, занятого в сельском хозяйстве, с проведением широкой разъяснительной работы
информация в МФ
МСХ (созыв), МЗСР, МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
81.
Проработать вопрос расширения сферы оказания государственных услуг в АПК в электронном формате
приказ
МИР (созыв), МСХ, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
82.
Внедрить электронный учет зерна на элеваторах
приказ
МСХ (созыв), МНЭ, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
83.
Проработать вопрос по нормам, лимитирующим поголовье скота в ЛПХ
информация в МФ
МСХ (созыв), МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
84.
Развить и внедрить программно-аппаратный комплекс «мобильный терминал проводника» для фиксации и учета билетов
информация в МФ
МИР (созыв), МВД, МФ, МИО, АО «НК «КТЖ» (по согласованию), НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
85.
Внести изменения и дополнения в законодательство Республики Казахстан по вопросам отхода (отмены) от механизма субсидирования убытков перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям, и внедрения целевого финансирования некоторых расходов (регулируемых услуг: магистральной железнодорожной сети, локомотивной тяги и за аренду приобретение/содержание вагонов, электропоездов и моторовагонного подвижного состава) перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям
проект Закона Республики Казахстан
МИР (созыв), МНЭ, МФ, АО «НК «ҚТЖ» (по согласованию)
2 квартал 2015 год
не требуются
86.
Внести предложения по внедрению новой схемы администрирования при импорте товаров
приказ
МФ (созыв), МНЭ, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
87.
Внести предложения по увеличению экспортного потенциала Республики Казахстан в сфере алкогольной продукции и спирта
приказ
МФ (созыв), МНЭ, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
88.
Проработать вопрос об усилении администрирования доходов физических лиц с высокими доходами
отчет
МФ
2 квартал 2015 года
не требуются
89.
Совершенствовать контроль над товарными биржами и регламентировать их деятельность через установление четких критериев с учетом международного опыта (Лондонская товарная биржа)
приказ
МНЭ (созыв), МФ, НПП (по согласованию)
2 квартал 2015 года
не требуются
90.
Создать межведомственную оперативную группу из числа представителей правоохранительных органов для выявления и пресечения фактов уклонения от уплаты налогов
приказ
МФ (созыв), заинтересованные государственные органы
2 квартал 2015 года
не требуются
91.
Проработать вопрос по обеспечению финансирования создания таможенной инфраструктуры в объеме средств равных таможенным сборам за предыдущий год
отчет
МФ (созыв), МНЭ
3 квартал 2015 года
не требуются
92.
Регламентировать порядок взаимодействия органов внутренних дел и органов государственных доходов по выявлению физических лиц, предоставляющих жилище внаем без уплаты сумм индивидуального подоходного налога
совместный приказ
МФ (созыв), МВД
3 квартал 2015 года
не требуются
93.
Проработать вопрос по усилению ответственности за отсутствие товарно-
транспортной накладной и акта замера при перевозке грузов, в частности, инертных материалов
информация в МФ
МИР (созыв), МНЭ, НПП (по согласованию)
3 квартал 2015 года
не требуются
94.
Продолжить работу по обеспечению прозрачности закупок иностранных и совместных компаний, а также повышению участия в их закупках отечественных предприятий, в том числе осуществляющих операции в сфере недропользования
информация в МФ
МЭ (созыв), МИР, МФ, МНЭ, заинтересованные  государтвенные  органы
3 квартал 2015 года
не требуются
95.
Заключить соглашения между уполномоченными органами Турции, Ирана, Литвы, Китая и Казахстана по предварительному электронному информированию между таможенными службами государств по всем видам товаров и транспортных средств
проект соглашения между уполномоченными органами указанных стран о взаимодействии и обмене информацией
МФ (созыв), МИД
3 квартал 2015 года
не требуются
96.
Проработать с целью обеспечения прозрачного администрирования исполнения обязательств подрядчиками по договорам при проведении строительных работ вопрос открытия отдельных счетов, на которые будут зачисляться денежные средства, списываемые субподрядчикам при фактическом исполнении ими работ
отчет
МФ (созыв), МНЭ
3 квартал 2015 года
не требуются
97.
Утвердить правила технического оснащения таможенных постов, отдельных контрольно-пропускных пунктов ПС КНБ, кинологических служб, правоохранительных и специальных органов, в том числе для проведения комплексных оперативно-
профилактических операций
совместный приказ
МИР (созыв), МФ, ПС КНБ (по согласованию)
3 квартал 2015 года
не требуются
98.
Проработать вопрос по совершенствованию инфраструктуры таможенных постов
информация в МФ
МИР (созыв), МФ, МНЭ, МЭ, НПП (по согласованию)
3 квартал 2015 года
не требуются
99.
Совершенствовать применение эффективных методик мониторинга и финансового анализа схем «теневых» финансовых услуг в отмывании денег
приказ
МФ (созыв), ГП (по согласованию), НБ (по согласованию)

2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
100.
Интернет желісіндегі көлеңкелі операцияларды реттеу жөнінде жұмысты жалғастыру
есеп
Қаржымині (жинақтау), ИДМ, ҰЭМ, ҰБ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
101.
Тауарларға декларацияның 31-бағанын толтыруға қойылатын талаптарды қатаңдату (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Кедендік декларацияларды толтыру бойынша нұсқаулық және кеден декларацияларының нысандары)
ЕЭК-ке ұсыныстар
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
102.
Еңбек шартын жасаусыз адамды жұмыс істеуге жібергені үшін жұмыс берушілердің жауапкершілігін қатаңдату жөніндегі мәселені пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ДСӘДМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
103.
Заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер үшін қолма-қол тәртіппен төлемдерді жүзеге асыруға шектеулер енгізу, банктік шоттардан қолма-қол ақшаны алуға лимит белгілеу мәселелері бойынша заңнамалық шаралар енгізу
Қазақстан Республикасы  Заңының жобасы
ҰБ (келісім бойынша, жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
104.
РОS-терминалдар арқылы қолма-қол ақшасыз есеп айырысу үшін комиссия мөлшерлемелерін төмендету жөніндегі мәселені пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша, жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша), ҚҚҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
105.
Төлем корточкалары бойынша банкаралық транзакцияларды өңдеу жүйесін құру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
106.
Қолданыстағы тарифтердің салыстырмалы дерекқорын банктер мен «Қазпошта» АҚ-ның депозиттері және банктердің кредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемелері туралы ақпаратпен толықтыру
салыстырмалы базаны толықтыру
ҰБ (келісім бойынша, жинақтау), Қаржымині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
107.
Төлем карточкаларын пайдалана отырып, санкцияланбаған операциялар бойынша қаражатты қайтару мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша, жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, ҚҚА (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
108.
Бұзушылықтарды (артық, тиімсіз шығыстар және т.б.) уақтылы анықтау және тиісті, оның ішінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін жауапкершілікке тарта отырып, шаралар қабылдау мақсатында бюджет шығыстарын жоспарлау кезінде ТБЖ әзірлеу мәселесін пысықтау
есеп
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ, ЕК (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді

4 квартал 2015 года
не требуются
100.
Продолжить работу по урегулированию теневых операций в сети Интернет
отчет
МФ (созыв), МИР, МНЭ, НБ (по согласованию), ГП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
101.
Ужесточить требования к заполнению 31 графы Декларации на товары (Инструкция по заполнению таможенных деклараций и форм таможенных деклараций, утвержденная решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 года № 257)
предложения в ЕЭК
МФ (созыв), МНЭ, НПП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
102.
Проработать вопрос по усилению ответственности работодателей за допуск к работе лица без заключения трудового договора
информация в МФ
МЗСР (созыв), МФ, МНЭ, НПП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
103.
Ввести ограничения на осуществление платежей в наличном порядке, установление лимита на снятие наличных денег с банковских счетов для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
проект Закона Республики Казахстан
НБ (по согласованию, созыв), МНЭ, МФ, НПП (по согласованию)
4 квартал
2015 года
не требуются
104.
Проработать вопрос по снижению ставок комиссий за безналичный расчет через POS-терминалы
информация в МФ
НБ (по согласованию, созыв), МФ, МНЭ, НПП (по согласованию), АФК (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
105.
Проработать вопрос создания системы обработки межбанковских транзакций по платежным карточкам
информация в МФ
НБ (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
106.
Дополнить сравнительную базу данных действующих тарифов информацией о ставках вознаграждения по депозитам банков и АО «Казпочта» и кредитам банков
дополнение сравнительной базы
НБ (по согласованию, созыв), МФ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
107.
Проработать вопрос возврата средств по несанкционированным операциям с использованием платежных карточек
информация в МФ
НБ (по согласованию, созыв), МФ, МНЭ, АФК (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
108.
Проработать вопрос разработки СУР при планировании бюджетных расходов с целью своевременного выявления нарушений (завышенных, неэффективных расходов и т.д.) и принятия соответствующих мер, в том числе с привлечением к ответственности администраторов бюджетных программ
отчет
МФ (созыв), МНЭ, СК (по согласованию)
4 квартал
2015 года
не требуются

109.
Мемлекеттік аудит жүйесін енгізудің құқықтық тетігін құру және мемлекеттік қаражат пен мемлекет активтерін басқарудың, пайдаланудың тиімділігін арттыру үшін ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қаржымині (жинақтау), ЕК (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
110.
Мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының ТБЖ бірыңғай қағидаттары мен тәсілдерін енгізу, оның ішінде олардың критерийлерінің саны мен талдамалық құрамдастарын кеңейту
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қаржымині (жинақтау), ЕК (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
111.
Мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының тексерулерін барынша азайту үшін олардың өзара іс-қимыл тетігін заңнамалық түрде айқындау
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қаржымині (жинақтау), ЕК (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
112.
Мемлекеттік сатып алу жүйелерін жетілдіруді көздейтін ұсыныстар енгізу:
- сатып алуға қатысушылардың құқықтарын қорғаудың тиімді жүйесін құру (заңсыз іс-әрекеттерді даулау және оларды шарт жасасқанға және орындалғанға дейін жою);
- бір көзден алу тәсілімен және «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының нормаларын қолданусыз мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру жағдайларын қысқарту;
- конкурстан тыс сатып алу үшін талаптарды арттыру;
- сатып алудың барлық кезеңдерін одан әрі автоматтандыру (ұсыныстарды іріктеу, өнім берушіні таңдау, келісімшарт орындалғанша оны сүйемелдеу);
- мемлекеттік сатып алуға қатысушылардың барлығының электрондық шот-фактураларды міндетті түрде қолдануы;
- жасанды кедергілерді жою мақсатында шарттарды орындау тетігін жетілдіру;
- бас мердігердің қосалқы мердігерлермен жасасқан шарттарының көшірмелерін тапсырыс берушіге ұсынуы жөніндегі талаптарды енгізу арқылы жұмыстардың орындалуына тапсырыс берушінің мониторинг жүргізуін жүзеге асыру;
- мәмілелердің заңсыздығы рәсімдерін соттарда қарау және шағымдану тетігі мәселелерін шешу бойынша (шарт іс жүзінде орындалған кезде тараптарды бастапқы жағдайға келтірусіз мәмілені заңсыз деп тану)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қаржымині (жинақтау), ИДМ, ҰЭМ, БП (келісім бойынша), ЕК (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
113
ҰҚП-ның қатысуымен өнім берушілерді білікті іріктеу тетігін енгізу жөніндегі жұмысты жалғастыру
есеп
Қаржымині (жинақтау), БП (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
114
Техникалық ақауларды болдырмау бөлігінде мемлекеттік сатып алу веб-порталының функционалдығын арттыру және ақауға жол бергені үшін электрондық сатып алу саласындағы оператордың жауапкершілігін күшейту
орындалған жұмыстар актілері
Қаржымині (жинақтау), ИДМ

109.
Создать правовой механизм внедрения системы государственного аудита и выработать рекомендации для повышения эффективности управления, использования государственных средств и активов государства
проект Закона Республики Казахстан
МФ (созыв), СК (по согласованию)
4 квартал
2015 года
не требуются
110.
Внедрить единые принципы и подходы СУР органов государственного финансового контроля, в том числе расширить количество и аналитическую составляющую их критериев
проект Закона Республики Казахстан
МФ (созыв), СК (по согласованию)
4 квартал
2015 года
не требуются
111.
Законодательно определить механизм взаимодействия органов государственного финансового контроля для минимизации их проверок
проект Закона Республики Казахстан
МФ (созыв), СК (по согласованию)
4 квартал
2015 года
не требуются
112.
Внести предложения, предусматривающие совершенствование системы государственных закупок:
- создание эффективной системы защиты прав участников закупок (оспаривание и отмена незаконных действий до заключения и исполнения договора);
- сокращение случаев осуществления государственных закупок способом из одного источника и без применения норм Закона Республики Казахстан «О государственных закупках»;
- повышение требований для внеконкурсных закупок;
- дальнейшую автоматизацию всех этапов закупок (отбор предложений, выбор поставщика, сопровождение контракта до его исполнения);
- обязательное применение электронных счетов-фактур всеми участниками государственных закупок;
- совершенствование механизма исполнения договоров в целях исключения искусственных барьеров;
- осуществление заказчиком мониторинга за выполнением работ через внедрение требований по представлению генеральным подрядчиком заказчику копий договоров, заключенных им с субподрядчиками;
- по решению проблем механизма рассмотрения и обжалования в судах процедур незаконности сделок (признание сделки незаконной без приведения сторон в первоначальное положение при фактическом исполнении договора)
информация в Правительство Республики Казахстан
МФ (созыв), МИР, МНЭ, ГП (по согласованию), СК (по согласованию), НПП (по согласованию)
4 квартал
2015 года
не требуются
113.
Продолжить работу по внедрению механизма квалификационного отбора поставщиков с участием НПП
отчет
МФ (созыв), ГП (по согласованию), НПП (по согласованию), заинтересованные государственные органы
4 квартал 2015 года
не требуются
114.
Повысить функциональность веб-портала государственных закупок в части исключения технических неполадок и усилить ответственность оператора в сфере электронных закупок за допущение сбоя
акты выполненных работ
МФ (созыв), МИР

2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
115.
Мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының тексерушілеріне қойылатын біліктілік талаптарын жаңарту
бұйрық, қаулы
ЕК (келісім бойынша, жинақтау), Қаржымині, МҚІСҚА (келісім бойынша), Тексеру комиссиялары (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
116.
Барлық мердігерлер мен қосалқы мердігерлерді қоса алғанда, жобаны қаржыландыру және іске асыру туралы ақпаратты қамтитын «электрондық шарт» функционалын әзірлеу
сынақ хаттамасы
Қаржымині (жинақтау), БП (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
117.
Экономикалық қызмет түрлері бойынша көлеңкелі экономиканы бағалау әдістемесін әзірлеу
бұйрық
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
118.
Сауда объектілерінің құрылысы саласында МЖӘ-нің жекелеген тетігін құру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
119.
Жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар не өнімді бөлу туралы келісімдер шеңберінде әкелінетін тауарлардың орташа бағалары бойынша ақпаратты жер қойнауын пайдаланушылардың шығыстарын келісу және бекіту кезінде сыртқы экономикалық қызметтің өзге де қатысушылары әкелетін тауарлармен салыстырып қолдануды қамтамасыз ету
Қаржыминіне ақпарат
ЭМ (жинақтау), Қаржымині, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
120.
МӨЗ-дердегі, мұнай базалары мен АЖС-тегі бақылау есептеу құралдарына қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту
бұйрық
Қаржымині (жинақтау), ИДМ, ҰЭМ, ЭМ
2016 жылғы
1-тоқсан
талап етілмейді
121.
Этил спиртінің, алкоголь өнімдерінің өндірісі және айналымы саласында қолданыстағы бақылау және есепке алу жүйелерін жаңғырту (ТЭН әзірлеу және кезең-кезеңмен енгізу)
орындалған жұмыстардың актілері
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ, ИДМ, ҰКП (келісім бойынша)
2016 жылғы
1-тоқсан
талап етілмейді
122.
Мынадай мәселелер бойынша заңнамалық шаралар енгізу:
- ҚҚС төлеушілер үшін арнайы ҚҚС-шотын енгізу;
- ҚҚС төлеушілердің барлығының электрондық шот-фактураларды қолдануы;
- заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезінде міндетті түрде салықтық тексеру жүргізу;
- ҚҚС бойынша артық төлемді есептен шығару;
- сауда саласында жалпыға белгіленген салық салу тәртібіне көшу;
- ірі салық төлеушілерге салықтық тексерулер жүргізу барысында Е-аудитті енгізу;
- туындаған күнінен бастап 4 айдан астам 150 еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын көлемде салық берешегі, кедендік төлемдер, салық және өсім пұлдар бойынша берешегі бар салық төлеушілер және оларға қатысты банкрот деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі бар тұлғалар бойынша бағалы қағаздардың болуы және олардың қозғалысы туралы мәліметтерді Бірыңғай тіркеушіден мемлекеттік кірістер органдарының алуы;
- сауда саласындағы барлық жеке кәсіпкерлерді патент бойынша арнайы салықтық режимнен бақылау-касса машиналарын немесе POS-терминалдарды міндетті пайдаланатын жеңілдетілген декларацияға біртіндеп ауыстыру
заң жобасының тұжырымдамасын ВАК-қа шығару және қарау
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині (ұсыныстарды әзірлеу және ұсыну), ҰКП (келісім бойынша)

4 квартал 2015 года
не требуются
115.
Обновить квалификационные требования к ревизорам органов государственного финансового контроля
приказ, постановление
СК (по согласованию, созыв), МФ, АДГСПК (по согласованию), Ревкомиссии (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
116.
Разработать функционал «электронный договор», содержащий информацию о финансировании и реализации проекта, включая всех подрядчиков и субподрядчиков
протокол испытаний
МФ (созыв), ГП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
117.
Разработать методику оценки теневой экономики по видам экономической деятельности
приказ
МНЭ (созыв), МФ, НБ (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
118.
Проработать вопрос создания отдельного механизма ГЧП в отрасли строительства торговых объектов
информация в МФ
МНЭ (созыв), МФ, НПП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
119.
Обеспечить применение информации по средним ценам товаров, ввозимых в рамках контрактов на недропользование либо соглашений о разделе продукции, в сравнении с товарами, ввозимыми прочими участниками внешнеэкономической деятельности, при согласовании и утверждении расходов недропользователей
информация в МФ
МЭ (созыв), МФ, НПП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
не требуются
120.
Разработать и утвердить требования к контрольным приборам учета на НПЗ, нефтебазах и АЗС
приказ
МФ (созыв), МИР, МНЭ, МЭ
1 квартал 2016 года
не требуются
121.
Модернизировать действующие системы контроля и учета в области производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции (разработка ТЭО и поэтапное внедрение)
акты выполненных работ
МФ (созыв), МНЭ, МИР, НПП (по согласованию)
1 квартал 2016 года
не требуются
122.
Внести законодательные меры по вопросам:
- введения специального НДС-счета для плательщиков НДС;
- применения электронных счетов-фактур всеми плательщиками НДС;
- обязательного проведения налоговой проверки при реорганизации юридических лиц;
- списания переплаты по НДС;
- перехода на общеустановленный порядок налогообложения в сфере торговли;
- внедрения Е-аудита в ходе проведения налоговых проверок крупных налогоплательщиков;
- получения органами государственных доходов от Единого регистратора сведений о наличии и движении ценных бумаг по налогоплательщикам, имеющим в течение 4 месяцев со дня возникновения непогашенную налоговую задолженность, задолженность по таможенным платежам, налогам и пени в размере более 150-кратного размера месячного расчетного показателя, и лицам, по которым имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом;
- перевода всех индивидуальных предпринимателей в сфере торговли со специального налогового режима по патенту на упрощенную декларацию с обязательным применением контрольно-кассовых машин или POS-терминалов
вынесение и рассмотрение концепции проекта закона на МВК
проект Закона Республики Казахстан
МНЭ (созыв), МФ (выработка и представление предложений), НПП (по согласованию)
МНЭ (созыв), МФ (выработка и представление предложений), НПП (по согласованию)

2016 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
Қазақстан Республикасы  Заңының жобасы
ҰЭМ, (жинақтау) Қаржымині (ұсыныстарды әзірлеу және ұсыну), ҰКП (келісім бойынша)
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
123.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушылар бөлінісінде түсетін өтініштерге талдау жүргізу мүмкіндігімен мемлекеттік сатып алу процесіне қатысушылардың шағымдарын қабылдау процесін автоматтандыру және оларды қарау қорытындыларын Қаржыминінің интернет-ресурсында жариялау үшін «электрондық үкімет» және «электрондық мемлекеттік сатып алу» порталдарымен ықпалдастыру бөлігінде ЭҚАБЖ-ны пысықтау
ЭҚАБЖ ақпараттық жүйесін «электрондық үкімет» және «электрондық мемлекеттік сатып алу» порталдарымен ықпалдастыру
Қаржымині (жинақтау), АКМ, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
2016 жылғы
2-тоқсан
талап етіледі
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
124.
Кедендік тексерулер жүргізу барысында электрондық аудитті әзірлеу және енгізу
бағдарламалық қамтымды пайдалануға беру актісі
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ
2016 жылғы 3-тоқсан
талап етіледі
шығыстар тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады
125.
Ұлттық стандарттардың немесе республикада қолданылатын мемлекетаралық стандарттардың талаптарына сәйкес келетін мұнай өнімдері өндірісінің паспортына кері қайтарып алу рәсімін әзірлеу
бұйрық
ЭМ (жинақтау), Қаржымині, ҰКП (келісім бойынша)
2016 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
126.
Импорттаушылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасынан өтуі туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының шекара қызметі органдарының мемлекеттік кірістер органдарына беру регламентін бекіту
бірлескен бұйрық
Қаржымині (жинақтау), ҰҚК ШҚ (келісім бойынша)
2016 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
127.
Мұнай және мұнай өнімдерін, қатты пайдалы қазбаларды, жерасты сулары мен кең таралған пайдалы қазбалар өндірісі мен айналымын бақылау мақсатында қолданыстағы «Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі» ақпараттық жүйесін және ілеспелі инфрақұрылымды пысықтау, сондай-ақ уәкілетті және бақылаушы мемлекеттік органдардың қолданыстағы ақпараттық жүйелерімен ықпалдастыру
пайдалануға беру актісі
ЭМ (жинақтау), Қаржымині, ЖАО, БП (келісім бойынша)
2017 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
128.
МӨЗ-ге мұнай жеткізуде жер қойнауын пайдаланушыдан МӨЗ-ге дейін тікелей жеткізу бойынша делдалдарды болдырмауды көздейтін тетіктерді енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЭМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша), «ҚМГ»ҰҚ» АҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді

2 квартал 2016 года
4 квартал 2016 года
не требуются
не требуются
123.
Доработать ЕСЭДО в части интеграции с порталами «электронное правительство» и «электронные государственные закупки» для автоматизации процесса приема жалоб участников процесса государственных закупок и публикации итогов их рассмотрения на интернет-ресурсе МФ с возможностью проведения анализа поступающих обращений в разрезе организаторов государственных закупок
интеграция информационных систем ЕСЭДО с порталами «электронное правительство» и «электронные государственные закупки»
МФ (созыв), МИК, МИО, НПП (по согласованию)
2 квартал 2016 года
требуются
в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом
124.
Разработать и внедрить электронный аудит в ходе проведения таможенных проверок
акт ввода в эксплуатацию программного обеспечения
МФ (созыв), МНЭ
3 квартал 2016 года
требуются
расходы будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующие годы
125.
Разработать процедуры отзыва паспорта производства на нефтепродукты, не соответствующие требованиям национальных стандартов или действующих в республике межгосударственных стандартов
приказ
МЭ (созыв), МФ, НПП (по согласованию)
4 квартал 2016 года
не требуются
126.
Утвердить регламент передачи органами пограничной службы Республики Казахстан в органы государственных доходов сведений о пересечении Государственной границы Республики Казахстан импортерами
совместный приказ
МФ (созыв), ПС КНБ (по согласованию)
4 квартал 2016 года
не требуются
127.
Доработать действующую информационную систему «Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан» и сопутствующую инфраструктуру в целях контроля за производством и оборотом нефти и нефтепродуктов, за твердыми полезными ископаемыми, подземными водами и общераспространенными полезными ископаемыми, а также интегрировать ее с действующими информационными системами уполномоченных и контролирующих государственных органов
акт ввода в эксплуатацию
МЭ (созыв), МФ, МИО, ГП (по согласованию)
4 квартал 2017 года
не требуются
128.
Внедрить механизмы предусматривающие исключение посредников по поставке нефти на НПЗ от недропользователя до НПЗ до одного колена
проект Закона Республики Казахстан
МЭ (созыв), МФ, МНЭ, НПП (по согласованию), АО «НК «КМГ» (по согласованию)
4 квартал 2017 года
не требуются

129.
МӨЗ-ге өңдеуге түсетін мұнайдың шығу заңдылығын растайтын құжаттардың тізбесін бекіту мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
ЭМ (жинақтау), Қаржымині, ИДМ, ҰЭМ, БП (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылғы
4-тоқсан
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПӘ
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi
ЖС
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
ҰБ
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
БП
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ҰҚК
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ЕК
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
МҚІСҚА
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
СІМ
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Әділетмині
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
БҒМ
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ДСӘДМ
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ИДМ
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
ҰЭМ
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
МСМ
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
АШМ
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ҰҚК ШҚ
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі
ЖАО
жергілікті атқарушы органдар
ҰКП
Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
ҚҚҚ
Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
«ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
«ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
«ҚТЖ» ҰК» АҚ
«Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
«Қазпошта» АҚ
«Қазпошта» акционерлік қоғамы
ҰБХ
ұлттық басқарушы холдингтер
ҰК
ұлттық компаниялар
ВАК
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Заң жобалау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия
Тексеру комиссиялары
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиялары
ЭҚАБЖ
электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі
БАҚ
бұқаралық ақпарат құралдары
ББӘ
бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
ТЭН
техникалық-экономикалық негіздеме
ТБЖ
тәуекелдерді басқару жүйесі
ҚҚС
қосылған құн салығы
АӨК
агроөнеркәсіптік кешен
МЖӘ
мемлекеттік-жекешелік әріптестік
МӨЗ
мұнай өңдеу зауыты
АЖС
автомобильге жанармай құю станциясы
ҮЕҰ
үкіметтік емес ұйымдар
ЖҚШ
жеке қосалқы шаруашылық
ЖЖМ
жанар-жағармай материалдары
МҚІМ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
АКМ
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 14 сәуірдегі
№ 234_қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір күші жойылған шешімдерінің тізбесі

129.
Проработать вопрос по утверждению перечень документов, подтверждающих законность происхождения нефти, поступающей на переработку на НПЗ
информация в МФ
МЭ (созыв), МФ, МИР, МНЭ, ГП (по согласованию), НПП (по согласованию)
4 квартал 2017 года
не требуются
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АП
Администрация Президента Республики Казахстан
ВС
Верховный Суд Республики Казахстан
НБ
Национальный Банк Республики Казахстан
ГП
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
СК
Счетный комитет Республики Казахстан по контролю за исполнением республиканского бюджета
АДГСПК
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МО
Министерство обороны Республики Казахстан
МЗСР
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
ПС КНБ
Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
МИО
местные исполнительные органы
НПП
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
АФК
Ассоциация финансистов Казахстана
АО «ФНБ «Самрук-Казына»
акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АО «НУХ «КазАгро»
акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»
АО «НК «КМГ»
акционерное общество «Национальная компания «ҚазМұнайГаз»
АО «НК «ҚТЖ»
акционерное общество «Национальная компания «Қазақстан темір жолы»
АО «Казпочта»
акционерное общество «Казпочта»
НУХ
национальные управляющие холдинги
НК
национальные компании
МВК
Межведомственная комиссия по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан
Ревкомиссии
ревизионные комиссии областей, города республиканского значения, столицы
ЕСЭДО
единая система электронного документооборота
СМИ
средства массовой информации
АБП
администратор бюджетных программ
ТЭО
технико-экономическое обоснование
СУР
система управления рисками
НДС
налог на добавленную стоимость
АПК
агропромышленный комплекс
ГЧП
государственно-частное партнерство
НПЗ
нефтеперерабатывающий завод
АЗС
автомобильная заправочная станция
НПО
неправительственные организации
ЛПХ
личное подсобное хозяйство
ГСМ
горюче-смазочные материалы
МДГС
-
Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан
МИК
-
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2015 года № 234
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. «Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 308 қаулысы.
2. «Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 308 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 маусымдағы № 866 қаулысы.
3. «Қазақстан Республикасында көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимылдың 2014 – 2015 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 531 қаулысы.
4. «Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 308 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 қыркүйектегі № 999 қаулысы.

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 308 «Об утверждении отраслевой Программы по противодействию коррупции в Республике Казахстан на 2011 – 2015 годы».
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 866 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 308 «Об утверждении отраслевой Программы по противодействию коррупции в Республике Казахстан на 2011 – 2015 годы».
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2014 года № 531 «Об утверждении Комплексного плана противодействия теневой экономике в Республике Казахстан на 2014 – 2015 годы».
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2014 года № 999 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 308 «Об утверждении отраслевой Программы по противодействию коррупции в Республике Казахстан на 2011 – 2015 годы».