Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығының параметрлерін (коэффициенттерін), олардың шекті мәндерін айқындау және Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) шекті мәндерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 250 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 603 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 603 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстанның Даму Банкі туралы" 2001 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығының мынадай параметрлері (коэффициенттері) айқындалсын:
1) бірінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенті;
2) екінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенті;
3) борыштық жүктеме деңгейі.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) шекті мәндерін есептеу әдістемесі бекітілсін.
3. "Қазақстан Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) мынандай шекті мәндері айқындалсын:
1) бірінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенті кемінде 0,08;
2) екінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенті кемінде 0,10;
3) борыштық жүктеме деңгейі 7:1 аспайтын мөлшерде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.10.2016 № 633 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 250 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) шекті мәндерін есептеу әдістемесі
1. Негізгі ережелер
1. Осы Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) шекті мәндерін есептеу әдістемесі (бұдан әрі – әдістеме) "Қазақстанның Даму Банкі туралы" 2001 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес әзірленді және Қазақстанның Даму Банкінің (бұдан әрі – банк) бірінші және екінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенттерінің шекті мәндерін, сондай-ақ борыштық жүктемесінің деңгейін есептеуді жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Бірінші және екінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенттерін есептеу
2. Капиталдың жеткіліктілік коэффициенттеріне:
1) бірінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенті (бұдан әрі – КЖК 1);

Об определении параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана, их пороговых значений и утверждении методики расчета пороговых значений параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 250. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 603.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 603 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие параметры финансовой устойчивости (коэффициенты) Банка Развития Казахстана:
1) коэффициент достаточности капитала первого уровня;
2) коэффициент достаточности капитала второго уровня;
3) уровень долговой нагрузки.
2. Утвердить прилагаемую методику расчета пороговых значений параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана.
3. Определить следующие пороговые значения параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана:
1) коэффициент достаточности капитала первого уровня не менее 0,08;
2) коэффициент достаточности капитала второго уровня не менее 0,10;
3) уровень долговой нагрузки в размере не более 7:1.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 31.10.2016 № 633.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 250
Методика расчета пороговых значений параметров финансовой
устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана
1. Основные положения
1. Настоящая методика расчета пороговых значений параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана (далее – методика) разработана в соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана" и определяет порядок осуществления расчета пороговых значений коэффициентов достаточности капитала первого и второго уровней, а также уровня долговой нагрузки Банка Развития Казахстана (далее – банк).
2. Расчет коэффициентов достаточности капитала
первого и второго уровней
2. К коэффициентам достаточности капитала относятся:
1) коэффициент достаточности капитала первого уровня (далее – КДК 1);

2) екінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенті (бұдан әрі – КЖК 2) жатады.
3. Капиталдың жеткіліктілік коэффициентін есептеу үшін мыналар пайдаланылады:
1) бірінші деңгейдегі меншікті капитал (бұдан әрі – 1-деңгейдегі капитал);
2) екінші деңгейдегі меншікті капитал (бұдан әрі – 2-деңгейдегі капитал);
3) тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер.
4. 1-деңгейдегі капитал:
1) сатып алынған меншікті акциялар алып тасталып төленген жарғылық капитал;
2) қосымша капитал;
3) өткен жылдардағы үлестірілмеген таза табыс (оның ішінде өткен жылдардағы таза табыстың есебінен қалыптасқан қорлар, резервтер);
4) резервтік капитал;
5) көзделмеген шығындарды өтейтін резервтер сомалары ретінде есептеледі, олардан:
6) материалдық емес активтер;
7) өткен жылдардағы шығындар;
8) ағымдағы жылғы шығындар алып тасталады.
5. 2-деңгейдегі капитал:
1) ағымдағы жылғы үлестірілмеген таза табыс мөлшерінің;
2) негізгі қаражат пен бағалы қағаздарды қайта бағалау резервінің;
3) гибридтік құралдардың (капитал мен борыш сипаттамалары бар құралдардың);
4) 1-деңгейдегі капитал сомасының елу пайызынан аспайтын сомада 5 жылдан астам мерзімге банктің реттелген борышының сомалары ретінде есептеледі,
олардан:
5) банктің сатып алынған меншікті реттелген борышы алып тасталады.
6) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.10.2016 № 633 қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.10.2016 № 633 қаулысымен.
6. Банктің реттелген борышы – мына шарттарға сәйкес келетін банктің қамтамасыз етілмеген міндеттемесі:
1) ұсынушының салымы не міндеттемесі болып табылмайды;
2) банктің немесе онымен үлестес тұлғалардың талаптары бойынша кепілді қамтамасыз ету болып табылмайды;
3) банкті тарату кезінде "Қазақстан Республикасындағы банктер мен банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-2-бабында белгіленген кезектілікке сәйкес банк мерзімсіз қаржы құралдары бойынша міндеттемелерін орындағанға дейін қанағаттандырылады;
4) банк өтеуі (толық немесе ішінара) мүмкін, оның ішінде мұндай өтеу банктің уәкілетті органының қорытындысына сәйкес банктің кейіннен осы әдістемеде айқындалатын капиталдың жеткіліктілік коэффициентін сақтамауына әкелмеуі тиістілігі шартымен мерзімінен бұрын банк бастамасымен ғана өтелуі мүмкін.
Банктің меншікті капиталына кіретін реттелген борышы – бұл тарту мерзімі борышты өтеу басталғанға дейін бес жылдан артық реттелген борыш.
Банктің реттелген борышы банктің меншікті капиталын есептеуге:
борышты өтеу басталғанға дейін қалған бес жыл ішінде – борыштың толық сомасында,
борышты өтеу басталғанға дейiн қалған бес жылдың iшiнде:

2) коэффициент достаточности капитала второго уровня (далее – КДК 2).
3. Для расчета коэффициентов достаточности капитала используются:
1) собственный капитал первого уровня (далее – капитал 1 уровня);
2) собственный капитал второго уровня (далее – капитал 2 уровня);
3) активы, условные и возможные обязательства, взвешенные по степени риска.
4. Капитал 1 уровня рассчитывается как сумма:
1) оплаченного уставного капитала за минусом собственных выкупленных акций;
2) дополнительного капитала;
3) нераспределенного чистого дохода прошлых лет (в том числе фонды, резервы, сформированные за счет чистого дохода прошлых лет);
4) резервного капитала;
5) резервов на покрытие непредвиденных потерь,
за минусом:
6) нематериальных активов;
7) убытков прошлых лет;
8) убытка текущего года.
5. Капитал 2 уровня рассчитывается как сумма:
1) размера нераспределенного чистого дохода текущего года;
2) резерва переоценки основных средств и ценных бумаг;
3) гибридных инструментов (инструментов с характеристиками капитала и долга);
4) субординированного долга банка со сроком более 5 лет в сумме, не превышающей пятьдесят процентов суммы капитала 1 уровня,
за минусом:
5) выкупленного собственного субординированного долга банка;
6) исключен постановлением Правительства РК от 31.10.2016 № 633.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.10.2016 № 633.
6. Субординированный долг банка - это необеспеченное обязательство банка, соответствующее следующим условиям:
1) не является вкладом либо обязательством на предъявителя;
2) не является залоговым обеспечением по требованиям банка или аффилиированных с ним лиц;
3) при ликвидации банка удовлетворяется до исполнения банком обязательств по бессрочным финансовым инструментам в соответствии с очередностью, установленной статьей 74-2 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан";
4) может быть погашено (полностью или частично) банком, в том числе досрочно только по инициативе банка, при условии, что такое погашение в соответствии с заключением уполномоченного органа банка впоследствии не может привести к несоблюдению банком коэффициентов достаточности капитала, определяемых настоящей методикой.
Субординированный долг банка, включаемый в собственный капитал, - это субординированный долг, имеющий срок привлечения более пяти лет до начала погашения.
Субординированный долг банка включается в расчет собственного капитала банка:
в течение срока более пяти лет до начала погашения долга - в полной сумме долга,
в течение пяти лет, оставшихся до начала погашения долга:

1-шi жыл – реттелген борыш сомасының 100 пайызы;
2-шi жыл – реттелген борыш сомасының 80 пайызы;
3-шi жыл – реттелген борыш сомасының 60 пайызы;
4-шi жыл – реттелген борыш сомасының 40 пайызы;
5-шi жыл – реттелген борыш сомасының 20 пайызы кіреді.
Егер шартта мұндай өтеудің банктің қаржылық жағдайының нашарлауына және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарын бұзуға әкелмеуге тиістілігі шартымен қарыз алушының бастамасы бойынша мерзімінен бұрын өтеу (толық немесе ішінара) мүмкіндігі көзделсе, 3) тармақшаны қоспағанда осы тармақтың талаптарына сәйкес келетін, Еуропа Қайта Құру Даму Банкінен немесе Азия Даму Банкінен не Халықаралық қаржы корпорациясынан тартылған қарыз да банктің реттелген борышы болып танылады.
Егер шартта қарыз алушының не акционердің бастамасы бойынша қарызды мерзімінен бұрын (толық немесе ішінара) өтеу мүмкіндігі, онда мұндай жабу Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуына және/немесе банктің осы әдістемеде айқындалатын капиталдың жеткіліктілік коэффициенттерін сақтамауына әкеп соқтырмауға тиіс екендігі көзделген жағдайда, банктің акционерінен тартылған, 4) тармақшаны қоспағанда, осы тармақтың талаптарына сәйкес келетін қарыз да банктің реттелген борышы болып танылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.10.2016 № 633 қаулысымен.
7. Гибридтік құралдарға (капитал мен борыш сипаттамалары бар құралдар) мынадай сипаттамалары бар құралдар жатады:
1) құрал қамтамасыз етілмеген, реттелген және толық төленген болып табылады;
2) ұстаушының бастамасымен және/немесе реттеуші органның келісімінсіз өтеуге жатпайды;
3) банк тарапынан сауданы міндетті тоқтата тұрусыз шығындарды өтеу үшін пайдаланылуы мүмкін (дәстүрлі реттелген борыштарға қарағанда);
4) сыйақы төлеу міндеттемелеріне қарамастан, егер банктің табыстылығы бұған мүмкіндік бермеген жағдайда, төлемдер жүргізілмеуі мүмкін.
8. 2-деңгейдегі капитал 1-деңгейдегі капиталдың 100%-ынан аспауға тиіс.
9. Капиталдың жеткіліктілік коэффициенті мынадай формуламен есептеледі:
КЖК 1= 1 деңгейдегі капитал =
тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер
КЖК 2 = 1 деңгейдегі капитал + 2 деңгейдегі капитал
тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер
10. Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған активтерді есептеу осы әдістемеге 1-қосымшада көрсетілген салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған банк активтерінің кестесіне сәйкес жүргізіледі.

1-й год - 100 процентов суммы субординированного долга;
2-й год - 80 процентов суммы субординированного долга;
3-й год - 60 процентов суммы субординированного долга;
4-й год - 40 процентов суммы субординированного долга;
5-й год - 20 процентов суммы субординированного долга.
Субординированным долгом банка также признается заем, привлеченный от Европейского Банка Реконструкции и Развития или Азиатского Банка Развития либо Международной финансовой корпорации, соответствующий требованиям настоящего пункта, за исключением подпункта 3), если договором предусмотрена возможность досрочного (полного или частичного) погашения займа по инициативе заемщика при условии, что такое погашение не может привести к ухудшению финансового положения банка и нарушению требований действующего законодательства Республики Казахстан.
Субординированным долгом банка также признается заем, привлеченный от акционера банка, соответствующий требованиям настоящего пункта, за исключением подпункта 4), при условии, что если договором предусмотрена возможность досрочного (полного или частичного) погашения займа по инициативе заемщика либо акционера, то такое погашение не должно привести к нарушению законодательства Республики Казахстан и/или несоблюдению банком коэффициентов достаточности капитала, определяемых настоящей методикой.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.10.2016 № 633.
7. К гибридным инструментам (инструменты с характеристиками капитала и долга) могут относиться инструменты со следующими характеристиками:
1) инструмент является необеспеченным, субординированным и полностью оплачен;
2) не подлежат погашению по инициативе держателя и/или без согласия регулирующего органа;
3) могут быть использованы для покрытия потерь без обязательной приостановки торгов со стороны банка (в отличие от традиционных субординированных долгов);
4) несмотря на обязательства по выплате вознаграждения, выплаты могут не производиться в случае, если этого не позволяет доходность банка.
8. Капитал 2 уровня не должен превышать 100 % капитала 1 уровня.
9. Коэффициенты достаточности капитала рассчитываются следующим образом:
капитал 1 уровня
КДК 1 = ______________________________________________________
активы, условные и возможные обязательства, взвешенные
по степени риска
капитал 1 уровня + капитал 2 уровня
КДК 2 = ______________________________________________________
активы, условные и возможные обязательства, взвешенные
по степени риска
10. Расчет активов, взвешенных по степени кредитного риска, проводится согласно таблице активов банка, взвешенных по степени кредитного риска вложений, указанной в приложении 1 к настоящей методике.

11. Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылатын шартты және ықтимал міндеттемелер осы әдістемеге 2-қосымшада көрсетілген кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған банктің шартты және ықтимал міндеттемелерінің кестесіне сәйкес есептелген шартты және ықтимал міндеттемелер сомасын банк кредиттік тәуекелдерге ұшырайтын (осы әдістемеге 1-қосымша) көрсетілген контрагент санатына сәйкес тәуекел дәрежесіне бөліндісі ретінде айқындалады.
12. КЖК 1 және КЖК 2 коэффициенттерін есептеу мақсаттары үшін активтер мен КЖК 1 мен КЖК 2 коэффициенттерін есептеуге қабылданатын тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер алып тасталып енгізіледі.
13. Осы әдістеменің мақсаттары үшін Standard&Poor's агенттігінің ұзақ мерзімді кредиттік рейтингтік бағалауынан басқа Moody's Investors Service және Fitch (бұдан әрі – рейтингтік агенттіктер) агенттіктерінің ұзақ мерзімді кредиттік рейтингтік бағалауы да танылады.
14. Нарықтық тәуекелдерді өтеу үшін капиталға қойылатын талаптар банктің валюталық және пайыздық тәуекелдерді басқару жөніндегі ішкі құжаттарына сәйкес есептелген айлық валюталық және айлық пайыздық тәуекелдер сомасы ретінде айқындалады.
15. Операциялық тәуекелді өтеуге арналған капиталға қойылатын талап банктің операциялық тәуекелдерді басқару жөніндегі ішкі құжаттарына сәйкес айқындалады.
16. Тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер сомасына нарықтық және операциялық тәуекелдерді өтеуге арналған, 8,3-ке көбейтілген капиталға қойылатын талаптар қосылады.
3. Борыштық жүктеме деңгейін есептеу
17. Борыштық жүктеме деңгейі мына формуламен есептеледі:
Борыштық жүктеме деңгейі = банктің жиынтық борышы (міндеттемесі)
банктің меншікті капиталы
Жиынтық табыс дегеніміз – халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес айқындалатын шоғырландырылған негіздегі міндеттемелердің жалпы сомасы.
Меншікті капитал дегеніміз – халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес айқындалатын шоғырландырылған негіздегі банк капиталының мөлшері.

11. Условные и возможные обязательства, взвешиваемые по степени кредитного риска, определяются как произведение суммы условных и возможных обязательств, рассчитанных в соответствии с таблицой условных и возможных обязательств банка, взвешенных по степени кредитного риска, указанной в приложении 2 к настоящей методике, на степень риска, соответствующую категории контрагента (приложение 1 к настоящей методике), по которому банк несет кредитные риски.
12. Активы для целей расчета коэффициентов КДК 1 и КДК 2 и активы, условные и возможные обязательства, взвешенные по степени риска, принимаемые в расчет коэффициентов КДК 1 и КДК 2, включаются за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
13. Для целей настоящей методики, помимо долгосрочных кредитных рейтинговых оценок агентства Standard&Poor's, также признаются долгосрочные кредитные рейтинговые оценки агентств Moody's Investors Service и Fitch (далее - рейтинговые агентства).
14. Требования к капиталу для покрытия рыночных рисков определяются как сумма месячного валютного и месячного процентного рисков, рассчитанная в соответствии с внутренними документами банка по управлению валютным и процентным рисками.
15. Требование к капиталу для покрытия операционного риска определяется в соответствии с внутренним документом банка по управлению операционными рисками.
16. К сумме активов, условных и возможных обязательств, взвешенных по степени риска, также суммируются требования к капиталу для покрытия рыночных и операционных рисков, помноженные на 8,3.
3. Расчет уровня долговой нагрузки
17. Уровень долговой нагрузки рассчитывается следующим образом:
совокупный долг (обязательства) банка
Уровень долговой нагрузки = _________________________________________
собственный капитал банка
Под совокупным долгом понимается общая сумма обязательств на консолидированной основе, определяемая в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
Под собственным капиталом понимается размер капитала банка на консолидированной основе, определяемый в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.

4. Қорытынды ережелер
18. Бірінші және екінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенттерінің шекті мәндерін, сондай-ақ борыштық жүктеме деңгейін есептеу үшін халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес дайындалған шоғырландырылған қаржылық есептілік пайдаланылады.
19. Банк акционері қаржылық тұрақтылық параметрлерін (коэффициенттерін) қолдау аясында банк қызметін бақылау тетіктері қамтылған ішкі актілерді бекітеді. Банктің Директорлар кеңесі банк тәуекелдерін корпоративтік басқару жүйесін ішкі бақылауды қалыптастыруды және жүзеге асыруды қамтамасыз етеді.
Қазақстанның Даму Банкі
қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің
(коэффициенттерінің) шекті мәндерін
есептеу әдістемесіне
1-қосымша
Салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған банк активтерінің кестесі

4. Заключительные положения
18. Для расчета пороговых значений коэффициентов достаточности капитала первого и второго уровней, а также уровня долговой нагрузки используется консолидированная финансовая отчетность, подготовленная в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
19. Акционер банка в рамках поддержания параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) утверждает внутренние акты, содержащие механизмы контроля деятельности банка. Совет директоров банка обеспечивает формирование и осуществление внутреннего контроля за системой корпоративного управления рисками банка.
Приложение 1
к методике расчета
пороговых значений параметров
финансовой устойчивости
(коэффициентов) Банка
Развития Казахстана
Таблица активов банка,
взвешенных по степени кредитного риска вложений

1) Андорра Князьдігі;
2) Антигуа және Барбуда Мемлекеті;
3) Багам аралдары достастығы;
4) Барбадос Мемлекеті;
5) Бахрейн Мемлекеті;
6) Белиз Мемлекеті;
7) Бруней Даруссалам Мемлекеті;
8) Вануату Республикасы;
9) Гватемала Республикасы;
10) Гренада Мемлекеті;
11) Джибути Республикасы;
12) Доминикан Республикасы;
13) Индонезия Республикасы;
14) Испания (Канар аралдары аумағының бөлігінде ғана);
15) Кипр Республикасы;
16) Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг) арнайы әкімшілік аудандары аумақтарының бөлігінде ғана);
17) Комор аралдары Федералды Ислам Республикасы;
18) Коста-Рика Республикасы;
19) Малайзия (Лабуан анклавы аумағының бөлігінде ғана);
20) Либерия Республикасы;
21) Лихтенштейн Князьдігі;
22) Маврикий Республикасы;
23) Португалия (Мадейра аралдары аумағының бөлігінде ғана);
24) Мальдив Республикасы;
25) Мальта Республикасы;
26) Маршалл аралдары Республикасы;
27) Монако Князьдігі;
28) Мьянма Одағы;
29) Науру Республикасы;
30) Нидерланды (Аруба аралы аумағының және Антиль аралдарының тәуелді аумақтарының бөлігінде ғана);
31) Нигерия Федеративтік Республикасы;
32) Жаңа Зеландия (Кука және Ниуэ аралдары аумағының бөлігінде ғана);
33) Біріккен Араб Әмірліктері (Дубай қаласы аумағының бөлігінде ғана);
34) Палау Республикасы;
35) Панама Республикасы;
36) Самоа Тәуелсіз Мемлекеті;
37) Сейшел аралдары Республикасы;
38) Сент-Винсент және Гренадины Мемлекеті;
39) Сент-Китс және Невис Федерациясы;
40) Сент-Люсия Мемлекеті;
41) Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі (мына аумақтардың бөлігінде ғана):
Ангилья аралдары;
Бермуд аралдары;
Британ Виргин аралдары;
Гибралтар;
Кайман аралдары;
Монтсеррат аралы;
Теркс және Кайкос аралы;
Мэн аралы;
Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары);
42) Америка Құрама Штаттары (Американдық Виргин аралдары, Гуам аралы және Пуэрто-Рико достастығы аумақтарының бөлігінде ғана);
43) Тонга Корольдігі;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы
81
Standard&Poor's агенттігінің "В-"-дан төмен тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
150
82
Standard&Poor's агенттігінің "В-"-дан төмен борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
150
83
Standard&Poor's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар резидент емес ұйымдардағы және тиісті рейтингтік бағалауы жоқ резидент емес ұйымдардағы салымдар
150
84
Төменде көрсетілген шет мемлекеттердің аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының резидент емес ұйымдарындағы салымдар:
150

1) Княжество Андорра;
2) Государство Антигуа и Барбуда;
3) Содружество Багамских островов;
4) Государство Барбадос;
5) Государство Бахрейн;
6) Государство Белиз;
7) Государство Бруней Даруссалам;
8) Республика Вануату;
9) Республика Гватемала;
10) Государство Гренада;
11) Республика Джибути;
12) Доминиканская Республика;
13) Республика Индонезия;
14) Испания (только в части территории Канарских островов);
15) Республика Кипр;
16) Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг);
17) Федеральная Исламская Республика Коморские Острова;
18) Республика Коста-Рика;
19) Малайзия (только в части территории анклава Лабуан);
20) Республика Либерия;
21) Княжество Лихтенштейн;
22) Республика Маврикий;
23) Португалия (только в части территории островов Мадейра);
24) Мальдивская Республика;
25) Республика Мальта;
26) Республика Маршалловы острова;
27) Княжество Монако;
28) Союз Мьянма;
29) Республика Науру;
30) Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов);
31) Федеративная Республика Нигерия;
32) Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ);
33) Объединенные Арабские Эмираты (только в части территории города Дубай);
34) Республика Палау;
35) Республика Панама;
36) Независимое Государство Самоа;
37) Республика Сейшельские острова;
38) Государство Сент-Винсент и Гренадины;
39) Федерация Сент-Китс и Невис;
40) Государство Сент-Люсия;
41) Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
Острова Ангилья;
Бермудские острова;
Британские Виргинские острова;
Гибралтар;
Каймановы острова;
Остров Монтсеррат;
Острова Теркс и Кайкос;
Остров Мэн;
Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни);
42) Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико);
43) Королевство Тонга;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка
81
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
82
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
83
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациях-нерезидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
84
Вклады в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, зарегистрированных на территории нижеуказанных иностранных государств:
150

43) Тонга Корольдігі;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы
87
Standard&Poor's агенттігінің "В-"-дан төмен тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
150
88
Standard&Poor's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
150
89
Standard&Poor's агенттігінің "В-"-дан төмен борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
90
Standard&Poor's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар резидент емес ұйымдар және тиісті бағалауы жоқ резидент емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
150
91
Төменде көрсетілген шет мемлекеттердің аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының резидент емес ұйымдары шығарған бағалы қағаздар:
150

43) Королевство Тонга;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка
87
Ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
88
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
89
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
90
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
150
91
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории нижеуказанных иностранных государств:
150

42) Америка Құрама Штаттары (Американдық Виргинаралдары, Гуам аралы және Пуэрто-Рико достастығы аумақтарының бөлігінде ғана);
43) Тонга Корольдігі;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы
92
Тәуекелдің V тобына жатқызылған активтер бойынша есептелген сыйақы
150
Қазақстанның Даму Банкі
қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің
(коэффициенттерінің) шекті мәндерін
есептеу әдістемесіне
2-қосымша
Банктің кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша топтастырылған шартты және ықтимал міндеттемелерінің кестесі
Р/с
Баптардың атауы
Конверсия коэффициенті %-бен
1
2
3
I топ
1
Банк кепілдері мен кепілдіктері, олар бойынша міндеттемелер:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard&Poor's агенттігінің "АА-" деңгейіндегі және одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің қарсы кепілдерімен (кепілдіктерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard&Poor's агенттігінің "АА-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген
0
2
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы, Standard&Poor's агенттігінің "АА-" деңгейіндегі немесе одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды, өзге де жоғары өтімді бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
3
Банк аккредитивтері: банктің қаржылық міндеттемелерінсіз; олар бойынша міндеттемелер: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard&Poor's агенттігінің "АА-"деңгейіндегі немесе одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің кепілдерімен (кепілдіктерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard&Poor's агенттігінің "АА-" деңгейіндегі немесе одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен қамтамасыз етілген
0
4
Болашақта банктің талабы бойынша кез келген кезде жойылуға жататын банктің қарыздар мен салымдарды орналастыру бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелері
0
5
Банк болашақта алатын қарыздар мен салымдар бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
6
Еншілес компаниялар арқылы сыртқы қарыздарды тарту және банктің борыштық міндеттемелерін орналастыру кезінде банктің олардың пайдасына берілген банк кепілдері мен кепілдіктері
0
7
Берілген қарызды қамтамасыз ету үшін банк қабылдаған кепілдер
0
II топ
8
Банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыру жөніндегі ықтимал (шартты) міндеттемелері
20
9
Банк кепілдері мен кепілдіктері, олар бойынша міндеттемелер: Standard&Poor's агенттігінің "А-"-дан "АА-"-ға дейінгі деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің қарсы кепілдерімен (кепілдіктерімен); Standard&Poor's агенттігінің "А-"-дан "АА-"-ға дейінгі деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген
20
10
Банк аккредитивтері, олар бойынша міндеттемелер: Standard&Poor's агенттігінің "А-"-дан "АА-"-ға дейінгі деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің кепілдерімен (кепілдіктерімен); Standard&Poor's агенттігінің "АА-" деңгейіндегі және одан жоғары деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар банктердің кепілдерімен (кепілдіктерімен); Standard&Poor's агенттігінің "А-"-дан "АА-"-ға дейінгі деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard&Poor's агенттігінің "АА-" деңгейіндегі және одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар банктердің бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген
20
III топ
11
Банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан астам қарыздар мен салымдарды орналастыру бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелері
50
12
Банк кепілдері мен кепілдіктері, олар бойынша міндеттемелер: Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-"-дан "А-"-ға дейінгі деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің қарсы кепілдерімен (кепілдіктерімен); Standard&Poor's агенттігінің "А-"-дан"АА-"-ға дейінгі деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар банктердің кепілдерімен (кепілдіктерімен); Standard&Poor's агенттігінің "АА-" деңгейіндегі және одан жоғары деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар заңды тұлғалардың кепілдерімен (кепілдіктерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-"-дан "А-"-ға дейінгі деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard&Poor's агенттігінің "А-"-дан "АА-"-ға дейінгі деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard&Poor's агенттігінің "АА-"деңгейіндегі және одан жоғары деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген
50
13
Банк аккредитивтері, олар бойынша міндеттемелер: Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-"-дан "А-"-ға дейінгі деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің қарсы кепілдерімен (кепілдіктерімен); Standard&Poor's агенттігінің "А-"-дан "АА-"-ға дейінгі деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар банктердің кепілдерімен (кепілдіктерімен); Standard&Poor's агенттігінің "АА-" деңгейіндегі және одан жоғары деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар заңды тұлғалардың кепілдерімен (кепілдіктерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-"-дан "А-"-ға дейінгі деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard&Poor's агенттігінің "А-"-дан "АА-"-ға дейінгі деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard&Poor's агенттігінің "АА-" деңгейіндегі және одан жоғары деңгейдегі борыштық рейтингісі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген
50
IV топ
14
Банкке сату туралы және банктің қаржы құралдарын кері сатып алу міндеттемесімен келісім
100
15
Банктің өзге де кепілдері (кепілдіктері)
100
16
Банктің өзге де аккредитивтері
100
17
Банктің өзге де шартты (ықтимал) міндеттемелері
100

42) Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико);
43) Королевство Тонга;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка
92
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в V группу риска
150
Приложение 2
к методике расчета
пороговых значений параметров
финансовой устойчивости
(коэффициентов) Банка
Развития Казахстана
Таблица условных и возможных обязательств банка,
взвешенных по степени кредитного риска
п/н
Наименование статей
Коэффициент конверсии в %
1
2
3
I группа
1
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
2
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг
0
3
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка
0
4
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка
0
5
Возможные (условные) обязательства по получаемым банком займам и вкладам в будущем
0
6
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
7
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа
0
II группа
8
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года
20
9
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
10
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
III группа
11
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года
50
12
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
13
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
IV группа
14
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов
100
15
Иные гарантии (поручительства) банка
100
16
Иные аккредитивы банка
100
17
Иные условные (возможные) обязательства банка
100