Экспорты және (немесе) импорты халықаралық шарттарға сәйкес рұқсат беру құжаттары және мемлекеттік органдар беретін рұқсат беру құжаттары негізінде жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 287 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.07.2021 № 489 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына және 37-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған экспорты және (немесе) импорты халықаралық шарттарға сәйкес рұқсат беру құжаттары мен мемлекеттік органдар беретін рұқсат беру құжаттары негізінде жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.07.2021 № 489 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 287 қаулысымен
бекітілген
Экспорты және (немесе) импорты халықаралық шарттарға сәйкес рұқсат беру құжаттары мен мемлекеттік органдар беретін рұқсат беру құжаттары негізінде жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесі

Об утверждении перечня товаров, экспорт и (или) импорт которых осуществляются на основании разрешительных документов в соответствии с международными договорами и разрешительных документов, которые выдаются государственными органами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 287.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 14.07.2021 № 489 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 и пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, экспорт и (или) импорт которых осуществляются на основании разрешительных документов в соответствии с международными договорами и разрешительных документов, которые выдаются государственными органами.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 14.07.2021 № 489 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 287
Перечень товаров, экспорт и (или) импорт которых осуществляются на основании разрешительных документов в соответствии с международными договорами и разрешительных документов, которые выдаются государственными органами

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.07.2021 № 489 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581; 25.01.2023 № 41 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 04.10.2023 № 866; 17.01.2024 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 05.02.2024 № 68 қаулыларымен.
Р/с № Тауарлардың тізбесі Рұқсат беру құжатының атауы Рұқсат беру құжаттарын беруді келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган Рұқсат беру құжаттарын беруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган
1 2 3 4 5
1.
Озонды бұзатын заттар және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнім
лицензия/ қорытынды/ рұқсат
-
ЭТРМ
2.
Өсімдіктерді қорғау құралдары (пестицидтер)
лицензия/
қорытынды
-
АШМ
3.
Қауіпті қалдықтар
лицензия/ қорытынды
-
ЭТРМ
4.
Минералогия және палеонтология бойынша коллекциялар мен коллекциялау заттары, қазбалы жануарлардың сүйектері
лицензия/
қорытынды
ҒЖБМ
5.
1) Жабайы тірі жануарлар (балықтар мен басқа да су жануарларын қоспағанда), жекелеген жабайы өсетін өсімдіктер және жабайы өсетін дәрілік шикізат
лицензия/ қорытынды
-
ЭТРМ
2) Жабайы тірі жануарлар (балықтар мен басқа да су жануарлары)
лицензия/ қорытынды
-
АШМ
3) Ғылыми зерттеулерге арналған жабайы тірі жануарлардың (балықтар мен басқа да су жануарларын қоспағанда) және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктердің үлгілері
қорытынды
-
ЭТРМ
4) Ғылыми зерттеулерге арналған жабайы тірі жануарлардың (балықтар мен басқа су жануарларының) үлгілері
қорытынды
-
АШМ
6.
1) 1973 жылғы 3 наурыздағы Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (СИТЕС) қолданылу аясына кіретін жабайы фауна (балықтар мен басқа да су жануарларын қоспағанда) мен флора түрлері
рұқсат
-
ЭТРМ
2) 1973 жылғы 3 наурыздағы Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (СИТЕС) күші қолданылатын жабайы фауна түрлері (балықтар мен басқа да су жануарлары)
рұқсат
-
АШМ
7.
1) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қызыл кітаптарына енгізілген жабайы тірі жануарлар (балықтар мен басқа да су жануарларын қоспағанда) мен жабайы өсетін өсімдіктердің сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлері
лицензия/ қорытынды
-
ЭТРМ
2) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қызыл кітаптарына енгізілген жабайы жануарлардың (балықтар мен басқа да су жануарларының) сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлері
лицензия/ қорытынды
-
АШМ
8.

Сноска. Перечень - в редакции постановления Правительства РК от 14.07.2021 № 489 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.08.2022 № 581; от 25.01.2023 № 41 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.10.2023 № 866; от 17.01.2024 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 05.02.2024 № 68.
№ п/п
Перечень товаров
Наименование разрешительного документа
Государственный орган, осуществляющий согласование выдачи разрешительных документов
Государственный орган, осуществляющий выдачу разрешительных документов
1
2
3
4
5
1.
Озоноразрушающие вещества и продукция, содержащая озоноразрушающие вещества
лицензия/ заключение/ разрешение
-
МЭПР
2.
Средства защиты растений (пестициды)
лицензия/
заключение
-
МСХ
3.
Опасные отходы
лицензия/ заключение
-
МЭПР
4.
Коллекции и предметы коллекционирования по минералогии и палеонтологии, кости ископаемых животных
лицензия/ заключение
МНВО
5.
1) Дикие живые животные (за исключением рыб и других водных животных), отдельные дикорастущие растения и дикорастущее лекарственное сырье
лицензия/ заключение
-
МЭПР
2) Дикие живые животные (рыбы и другие водные животные)
лицензия/ заключение
-
МСХ
3) Образцы диких живых животных (за исключением рыб и других водных животных) и (или) дикорастущих растений для научных исследований
заключение
-
МЭПР
4) Образцы диких живых животных (рыб и других водных животных) для научных исследований
заключение
-
МСХ
6.
1) Виды дикой фауны (за исключением рыб и других водных животных) и флоры, подпадающие под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, от 3 марта 1973 года (СИТЕС)
разрешение
-
МЭПР
2) Виды дикой фауны (рыбы и другие водные животные), подпадающие под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, от 3 марта 1973 года (СИТЕС)
разрешение
-
МСХ
7.
1) Редкие и находящиеся под угрозой исчезновения виды диких живых животных (за исключением рыб и других водных животных) и дикорастущих растений, включенные в красные книги государств – членов Евразийского экономического союза
лицензия/ заключение
-
МЭПР
2) Редкие и находящиеся под угрозой исчезновения виды диких животных (рыбы и другие водные животные), включенные в красные книги государств – членов Евразийского экономического союза
лицензия/ заключение
-
МСХ
8.

1) Асыл тастар (алмас)
мемлекеттік бақылау актісі/ Кимберлий процесінің сертификаты/ Кимберлий процесінің сертификаты туралы мәліметтер
-
ӨҚМ
2) Өңделмеген немесе өңделген асыл тастар (алмастан басқа), табиғи інжу, бірегей кәріптас түзілімдері, алмас үгінділері мен ұнтағы, өңделген, бірақ ілдірікке қондырылмаған немесе қарабайыр өнеркәсіптік емес алмас (гауһар тастар), өңделмеген немесе жай арамен кесілген, ұсақталған немесе алғашқы өңдеуге ұшырағандарды қоспағанда, өнеркәсіптік алмас, асыл тастар мен табиғи інжуден жасалған бұйымдар
мемлекеттік бақылау актісі
-
ӨҚМ
9.
1) Бағалы металдар және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары
лицензия/ қорытынды/ мемлекеттік бақылау актісі
-
ӨҚМ
2) Құрамында бағалы металдар бар түсті металдар кендері, концентраттары, түсті металдар өндірісінің құрамында бағалы металдар бар жартылай өнімдері
лицензия/ қорытынды
-
ӨҚМ

1) Драгоценные камни (алмазы)
акт государственного контроля/ сертификат Кимберлийского процесса/ сведения о сертификате Кимберлийского процесса
-
МПС
2) Драгоценные камни (кроме алмазов), необработанные или обработанные, жемчуг природный, уникальные янтарные образования, крошка и порошок из алмазов, алмазы обработанные, но неоправленные или незакрепленные непромышленные (бриллианты), алмазы промышленные, за исключением необработанных или просто распиленных, расколотых или подвергнутых черновой обработке, изделия из драгоценных камней и природного жемчуга
акт государственного контроля
-
МПС
9.
1) Драгоценные металлы и сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы
лицензия/ заключение/ акт государственного контроля
-
МПС
2) Руды, концентраты цветных металлов, содержащие драгоценные металлы, полупродукты производства цветных металлов, содержащие драгоценные металлы
лицензия/ заключение
-
МПС

1) зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде пайдаланылатын өсімдіктерді қорғау құралдары
лицензия/
қорытынды
-
АШМ
2) зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде пайдаланылатын өсімдіктерді қорғау құралдары және басқа да органикалық орнықты ластағыш заттар
лицензия/
қорытынды
-
ЭТРМ
25.
Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензия
1) сандық шектеулер (квоталар) белгіленген жекелеген тауарлар түрлері ****
бір мәртелік лицензия
-
орталық мемлекеттік органдар
2) айрықша құқық белгіленген жекелеген тауарлар түрлері *****
айрықша лицензия
-
орталық мемлекеттік органдар
3) бас лицензия берілетін жекелеген тауарлар түрлері ******
бас лицензия
-
орталық мемлекеттік органдар
Ескертпелер:
Экспорты және (немесе) импорты рұқсат беру құжаттарының негізінде жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарлардың атаулары, кодтары және орталық мемлекеттік органдар беретін рұқсат беру құжаттарының түрлері "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленеді.
* Тарифтік квоталар белгіленген тауарлардың атаулары мен кодтары Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың актілерімен немесе сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісімен айқындалады.
** Автоматты лицензиялау белгіленген тауарлардың атаулары мен кодтары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдерімен және (немесе) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісімен айқындалады.
*** Рұқсат беру тәртібі белгіленген тауарлардың атаулары мен кодтары орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерімен және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдерімен айқындалады.
**** Сандық шектеулер (квоталар) белгіленген тауарлардың атаулары мен кодтары орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерімен және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдерімен айқындалады.
***** Айрықша құқық берілген тауарлардың атаулары мен кодтарын, сондай-ақ айрықша құқық берілген сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың тізбесін Қазақстан Республикасының Үкіметі "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағына және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссияның шешіміне сәйкес тиісті орталық мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде бекітеді.
****** Орталық мемлекеттік органдар бас лицензия беретін тауарлардың атаулары мен кодтары орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерімен және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімімен айқындалады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті.

1) средства защиты растений, подлежащие использованию в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта
лицензия/ заключение
-
МСХ
2) 2) другие стойкие органические загрязнители, подлежащие использованию в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта
лицензия/ заключение
-
МЭПР
25.
Лицензия на экспорт и (или) импорт товаров
1) отдельные виды товаров, в отношении которых установлены количественные ограничения (квоты)****
разовая лицензия
-
центральные государственные органы
2) отдельные виды товаров, в отношении которых установлено исключительное право*****
исключительная лицензия
-
центральные государственные органы
3) отдельные виды товаров, в отношении которых выдается генеральная лицензия******
генеральная лицензия
-
центральные государственные органы
Примечания:
Наименования, коды товаров, включенных в перечень товаров, экспорт и (или) импорт которых осуществляются на основании разрешительных документов, и виды разрешительных документов, которые выдаются центральными государственными органами, устанавливаются решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования", а также нормативными правовыми актами Правительства Республики Казахстан и центральных государственных органов Республики Казахстан.
* Наименования и коды товаров, в отношении которых установлены тарифные квоты, определяются международными договорами Республики Казахстан и (или) актами Евразийского экономического союза или нормативным правовым актом уполномоченного органа в области регулирования торговой деятельности.
** Наименования и коды товаров, в отношении которых установлено автоматическое лицензирование, определяются решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии и (или) нормативным правовым актом уполномоченного органа в области регулирования торговой деятельности.
*** Наименования и коды товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок, определяются нормативными правовыми актами центральных государственных органов и (или) решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии.
**** Наименования и коды товаров, в отношении которых установлены количественные ограничения (квоты), определяются нормативными правовыми актами центральных государственных органов и (или) решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии.
***** Наименования и коды товаров, в отношении которых предоставлено исключительное право, а также перечень участников внешнеторговой деятельности, которым предоставлено исключительное право, утверждаются Правительством Республики Казахстан на основании предложений соответствующих центральных государственных органов в соответствии с пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и (или) решением Евразийской экономической комиссии.
****** Наименования и коды товаров, в отношении которых центральными государственными органами выдается генеральная лицензия, определяются нормативными правовыми актами центральных государственных органов и (или) решением Евразийской экономической комиссии.
Расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан

Ескерту. Ескертпелер жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 25.01.2023 № 41 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 866; 17.01.2024 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 287 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Тауарлардың экспорты мен импортын лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 маусымдағы № 578 қаулысының 1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 30, 300-құжат);
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 маусымдағы № 578 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 24 қарашадағы № 1919 қаулысының
1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 56, 474-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің номенклатурасын (тізімін) бекіту туралы" 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 және "Тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің, экспорты мен импортын, сондай-ақ жекелеген тауарлардың импортын автоматты түрде лицензиялау кезіндегі қызметті лицензиялау ережесін, лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және экспорты мен импорты лицензиялануға тиіс тауарлардың тізбесін бекіту туралы" 2008 жылғы 12 маусымдағы № 578 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қазандағы № 1320 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшаның он үшінші абзацы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 75-76, 1094-құжат);
4. "Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 маусымдағы № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 38-39, 370-құжат).

Сноска. Примечание - в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2023 № 41 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 866; от 17.01.2024 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 287
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2008 года № 578 "О некоторых вопросах лицензирования экспорта и импорта товаров" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 30, ст. 300).
2. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 1919 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2008 года № 578" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 56, ст. 474).
3. Абзац тринадцатый подпункта 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2012 года № 1320 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю" и от 12 июня 2008 года № 578 "Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю, а также деятельности при автоматическом лицензировании импорта отдельных товаров, квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию и перечня товаров, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 75-76, ст. 1094).
4. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2014 года № 607
"Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 38-39, ст. 370).