Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 313 қаулысы
«Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер қайта ұйымдастырылсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мемлекеттік мекемелері қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны іске асыру бойынша қажетті шаралар қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрілігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрілігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің және оның ведомстволарының тізбесінде:
«Төтенше жағдайлар комитеті» деген 4-бөлімде:
142223-тармақтар алып тасталсын;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Ақмола облысы Төтенше жағдайлар департаментінің жедел-құтқару жасағы (Кекшетау қаласы).»;
252627282930313233-тармақтар алып тасталсын;
«34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
34. Маңғыстау облысы Төтенше жағдайлар департаментінің жедел-құтқару жасағы (Ақтау қаласы).»;
35-тармақ алып тасталсын;
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«36. Солтүстік Қазақстан облысы Төтенше жағдайлар департаментінің жедел-құтқару жасағы (Петропавл қаласы).»;
37-тармақ алып тасталсын;
2) «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың, олардың аумақтық органдарының және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:» деген 1-бөлімде:
42) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
42)
Республикалық жедел-құтқару жасағы
90
»;
55), 56), 57), 58), 59) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«

Некоторые вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 313
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственные учреждения, находящиеся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Переименовать государственные учреждения Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять необходимые меры по реализации настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств:
в разделе 4 «Комитет по чрезвычайным ситуациям»:
пункты 142223 исключить;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
«24. Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области (город Кокшетау).»;
пункты 252627282930313233 исключить;
пункт 34 изложить в следующей редакции:
«34. Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области (город Актау).»;
пункт 35 исключить;
пункт 36 изложить в следующей редакции:
«36. Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области (город Петропавловск).»;
пункт 37 исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1 «Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:»:
подпункт 42) изложить в следующей редакции:
«
42)
Республиканский оперативно-спасательный отряд
90
»;
подпункты 55), 56), 57), 58), 59) изложить в следующей редакции:
«

55)
Батыс өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы
73
56)
Орталық өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы
80
57)
Шығыс өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы
120
58)
Солтүстік өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы
80
59
Оңтүстік өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы
73
»;
62) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
62)
Жедел-құтқару жасақтары
827
»;
66) тармақша алып тасталсын.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                      К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 25 сәуірдегі
№ 313 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тетенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Ақтөбе қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Ақтөбе қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
2. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Батыс өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы (Атырау қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Атырау қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
3. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Талдықорған қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Талдықорған қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
4. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс еңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы (Өскемен қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Өскемен қаласы)» мемлекеттік мекемесі.

55)
Западный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд
73
56)
Центральный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд
80
57)
Восточный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд
120
58)
Северный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд
80
59)
Южный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд
73
»;
подпункт 62) изложить в следующей редакции:
«
62)
Оперативно-спасательные отряды
827
»;
подпункт 66) исключить.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2015 года № 313
Перечень
реорганизуемых государственных учреждений
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области (город Актобе) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области (город Актобе) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
2. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области (город Атырау) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Западный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд (город Атырау) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
3. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области (город Талдыкорган) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области (город Талдыкорган) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
4. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области (город Усть-Каменогорск) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Восточный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд (город Усть-Каменогорск) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».

5. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Орал қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Орал қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
6. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Тараз қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Тараз қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
7. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Қарағанды қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Қарағанды қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
8. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы (Қостанай қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Қостанай қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
9. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Оңтүстік өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы (Қызылорда қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Қызылорда қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
10. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Павлодар қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Павлодар қаласы)», «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Екібастұз қаласының төтенше жағдайлар басқармасы Жедел-құтқару жасағы (Екібастұз қаласы)» мемлекеттік мекемелері.

5. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области (город Уральск) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области (город Уральск) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
6. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области (город Тараз) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области (город Тараз) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
7. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области (город Караганда) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области (город Караганда) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
8. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области (город Костанай) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Северный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд (город Костанай) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
9. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области (город Кызылорда) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Южный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд (город Кызылорда) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
10. Государственные учреждения «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области (город Павлодар) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан», «Оперативно-спасательный отряд Управления по чрезвычайным ситуациям города Экибастуз Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области (город Экибастуз) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения их к государственному учреждению «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области (город Павлодар) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».

11. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Оңтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Шымкент қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Оңтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Шымкент қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
12. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Орталық өңірлік аэроұтқыр жедел-құтқару жасағы (Астана қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Астана қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Астана қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
13. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Республикалық жедел-құтқару жасағы (Алматы қаласы)» мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен «Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Алматы қаласы)» мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 25 сәуірдегі
№ 313 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қайта аталатын мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Көкшетау қаласы)» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Көкшетау қаласы)» мемлекеттік мекемесіне.
2. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Ақтау қаласы)» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Ақтау қаласы)» мемлекеттік мекемесіне.
3. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Суда құтқару қызметі (Петропавл қаласы)» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жедел-құтқару жасағы (Петропавл қаласы)» мемлекеттік мекемесіне.

11. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Южно-Казахстанской области (город Шымкент) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Южно-Казахстанской области (город Шымкент) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
12. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны (город Астана) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Центральный региональный аэромобильный оперативно-спасательный отряд (город Астана) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
13. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы (город Алматы) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем присоединения его к государственному учреждению «Республиканский оперативно-спасательный отряд (город Алматы) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2015 года № 313
Перечень переименовываемых государственных учреждений
Министерства внутренних Республики Казахстан
1. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области (город Кокшетау) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» в государственное учреждение «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области (город Кокшетау) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
2. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области (город Актау) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» в государственное учреждение «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области (город Актау) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
3. Государственное учреждение «Водно-спасательная служба Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области (город Петропавловск) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан» в государственное учреждение «Оперативно-спасательный отряд Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области (город Петропавловск) Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан».