"О. Жәутіков атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған физика-математика орта мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 358 қаулысы.
1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 45-бабы 1-тармағының бірінші бөлігіне, "Мемлекеттік меншік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 168-бабына және "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "О. Жәутіков атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған физика-математика орта мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Республикалық физика-математика мектебі" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – қоғам) қайта құру арқылы қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қоғамның жарғысын бекітуді және оның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) қоғамның мемлекеттік акциялар пакетін иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне беруді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Қоғам қызметінің негізгі нысанасы мамандандырылған жалпы білім беретін оқу бағдарламалары мен балаларға қосымша білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметін жүзеге асыру болып айқындалсын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 358 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

О реорганизации государственного учреждения "Республиканская специализированная физико-математическая средняя школа-интернат имени О. Жаутыкова для одаренных детей"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 358.
В соответствии с частью первой пункта 1 статьи 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, статьей 168 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и пунктом 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Республиканская специализированная физико-математическая средняя школа-интернат имени О. Жаутыкова для одаренных детей" путем преобразования в установленном законодательством порядке в некоммерческое акционерное общество "Республиканская физико-математическая школа" (далее — общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава общества и его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) передачу права владения и пользования государственным пакетом акций общества Министерству образования и науки Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Определить основным предметом деятельности общества осуществление образовательной деятельности по специализированным общеобразовательным учебным программам и учебным программам дополнительного образования для детей.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 358
Изменения и дополнения, которые вносятся в
некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности:

"Алматы қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-146-жолмен толықтырылсын:
"123-146. "Республикалық физика-математика мектебі" КЕАҚ".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-14-жолмен толықтырылсын:
"222-33-14. "Республикалық физика-математика мектебі" КЕАҚ".
3. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 19 қарашадағы № 1754 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 51, 504-құжат):
5-тармақтың 7) тармақшасы алып тасталсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
6-бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген жолдағы "1376,5" деген сандар "1267,5" деген сандармен ауыстырылсын";
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:" деген жолдағы "853,5" деген сандар "744,5" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 7) жол алып тасталсын.

раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-146, следующего содержания:
"123-146. НАО "Республиканская физико-математическая школа".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерству образования и науки Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 222-33-14, следующего содержания:
"222-33-14. НАО "Республиканская физико-математическая школа".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года № 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 51, ст. 504):
подпункт 7) пункта 5 исключить.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 6:
в строке "Министерство образования и науки Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" цифры "1376,5" заменить цифрами "1267,5";
в строке "государственные учреждения, подведомственные Министерству образования и науки Республики Казахстан, в том числе:" цифры "853,5" заменить цифрами "744,5";
строку, порядковый номер 7), исключить.