Мемлекеттік мекемелерді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қарамағынан Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің қарамағына беру және оларды қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 26 қыркүйектегі № 789 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекемелер заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қарамағынан Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің қарамағына берілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекемелер қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) республикалық мемлекеттік мекемелердің әділет органдарында қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 789 қаулысына
1-қосымша
Берілетін мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің
"Б. Момышұлы атындағы Алматы республикалық әскери мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахимов атындағы Шымкент республикалық әскери мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 789 қаулысына
2-қосымша
Қайта аталатын республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің
"Б.Момышұлы атындағы Алматы республикалық әскери мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "Бауыржан Момышұлы атындағы Алматы республикалық "Жас ұлан" мектебі" республикалық мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "Екі мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж. Бигелдинов атындағы Қарағанды республикалық "Жас ұлан" мектебі" республикалық мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.

О передаче из ведения Министерства образования и науки Республики Казахстан в ведение Министерства обороны Республики Казахстан и переименовании государственных учреждений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2015 года № 789.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в установленном законодательством порядке государственные учреждения из ведения Министерства образования и науки Республики Казахстан в ведение Министерства обороны Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Переименовать государственные учреждения согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Министерству обороны Республики Казахстан совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить перерегистрацию республиканских государственных учреждений в органах юстиции;
2) принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2015 года № 789
Перечень
передаваемых государственных учреждений
1. Государственное учреждение "Алматинская республиканская военная школа-интернат имени Б. Момышулы" Министерства образования и науки Республики Казахстан.
2. Государственное учреждение "Карагандинская Республиканская военная школа-интернат" Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Государственное учреждение "Шымкентская республиканская военная школа-интернат имени Героя Советского Союза Сабира Рахимова" Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2015 года № 789
Перечень
переименовываемых государственных учреждений
1. Государственное учреждение "Алматинская республиканская военная школа-интернат имени Б. Момышулы" Министерства образования и науки Республики Казахстан переименовать в республиканское государственное учреждение "Алматинская республиканская школа "Жас улан" имени Бауыржана Момышулы" Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Государственное учреждение "Карагандинская Республиканская военная школа-интернат" Министерства образования и науки Республики Казахстан переименовать в республиканское государственное учреждение "Карагандинская республиканская школа "Жас улан" имени Дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова" Министерства обороны Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахимов атындағы Шымкент республикалық әскери мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық "Жас ұлан" мектебі" республикалық мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 789 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 357 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
3. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
6-бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген жолдағы "1267,5" деген сандар "989,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:" деген жолдағы "744,5" деген сандар "466,5" деген сандармен ауыстырылсын;
4), 5) және 6) тармақшалар алып тасталсын;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"
14)
Көру қабілеті бұзылған балаларға арналған Қарағанды республикалық арнайы мектеп-интернаты

3. Государственное учреждение "Шымкентская республиканская военная школа-интернат имени Героя Советского Союза Сабира Рахимова" Министерства образования и науки Республики Казахстан переименовать в республиканское государственное учреждение "Шымкентская республиканская школа "Жас улан" имени Героя Советского Союза Сабира Рахимова" Министерства обороны Республики Казахстан.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2015 года № 789
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 357.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 6:
в строке "Министерство образования и науки Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" цифры "1267,5" заменить цифрами "989,5";
в строке "государственные учреждения, подведомственные Министерству образования и науки Республики Казахстан, в том числе:": цифры "744,5" заменить цифрами "466,5";
подпункты 4), 5) и 6) исключить;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"
14)
Карагандинская республиканская специальная школа-интернат для детей с нарушением зрения"