"2015 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 868 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2015 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К.Мәсімов
2015 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес 2015 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы « »
№ өкіміне
ҚОСЫМША
2015 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендияларға ұсынылатын адамдардың дербес құрамы Әдебиет қайраткерлері
Ақсұңқарұлы Серік
-
1950 жылы туған, ақын
Ақынбаба Ақсұңқар
-
1976 жылы туған, ақын
Алдияр Бақытжан
-
1974 жылы туған, ақын
Ахметова Күләш
-
1946 жылы туған, ақын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Әскербекқызы Жанат
-
1966 жылы туған, ақын
Бақтыгереева Ақұштап
-
1944 жылы туған, ақын, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Баянбай Қастек
-
1936 жылы туған, жазушы
Бөдешұлы Жәркен
-
1944 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты
Елубаев Смағұл
-
1947 жылы туған, жазушы
Жүніс Ерлан
-
1984 жылы туған, ақын
Исабаев Нұртас
-
1954 жылы туған, ақын
Құмарова Шәрбану
-
1936 жылы туған, жазушы, «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты
Мақсатова Патигул
-
1959 жылы туған, ақын
Мұхамедиқызы Егеухан
-
1940 жылы туған, ақын
Мыңбай Рәш
-
1930 жылы туған, жазушы
Намазшамова
Сағыныш Сабыржанқызы
-
1978 жылы туған, ақын
Ниязбек Рапилбек
-
1943 жылы туған, ақын
Нұрбекова
Қарлығаш Тұрлабекқызы
-
1969 жылы туған, ақын
Нұрмағамбетов Тынымбай
-
1945 жылы туған, жазушы
Оразбаев Иранбек
-
1947 жылы туған, ақын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Оспанов Сейфолла
-
1938 жылы туған, ақын, «Құрмет» орденінің кавалері
Рамазан Думан
-
1967 жылы туған, жазушы
Сегізбайұлы Кәдірбек
-
1941 жылы туған, жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Өнер қайраткерлері
Ахметов
Әділ Ералыұлы
-
1984 жылы туған, театр және кино актері
Ахметова
Салтанат Серікқызы
-
1986 жылы туған, опера әртісі, халықаралық конкурстардың лауреаты
Әбдіқалықова
Елена Мәжитқызы
-
1970 жылы туған, әнші, композитор
Әбенов
Қалдыбай Торғайұлы
-
1951 жылы туған, кинорежиссер
Байбосынов
Қайрат Әукенұлы
-
1950 жылы туған, әнші, Қазақстанның халық әртісі
Баспаева Мадина
-
1985 жылы туған, балет әртісі, халықаралық конкурстардың лауреаты
Дұғалова Жанар
-
1987 жылы туған, әнші, халықаралық конкурстардың лауреаты
Есенғұлова Шахарбанум
-
1946 жылы туған, актриса, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген әртісі
Жармұхамед Тасқын
-
1981 жылы туған, композитор, халықаралық және республикалық конкурстардың лауреаты
Жұбатырова Рахима
-
1943 жылы туған, әнші, Қазақстанның халық әртісі
Жұманиязова
Раушан Кеңесқызы
-
1972 жылы туған, өнертанушы
Зұлқаш Чапай
-
1938 жылы туған, режиссер, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Иханова Аманкүл
-
1948 жылы туған, сәндік-қолданбалы өнер суретшісі
Құдайбергенов
Димаш Қанатұлы
-
1994 жылы туған, әнші, халықаралық конкурстардың лауреаты
Лебедев
Игорь Борисович
-
1937 жылы туған, «Құрмет», «Парасат» ордендерінің кавалері
Мақажанова Жанель
-
1987 жылы туған, актриса
Манская
Инесса Ивановна
-
1945 жылы туған, балет әртісі, Қазақстанның халық әртісі
Мәдиев
Санжар Нұрланұлы
-
1986 жылы туған, кино актері
Мукарам Авахри
-
1983 жылы туған, хореограф, режиссер
Нарымбетов
Сатыбалды Жәлелұлы
-
1946 жылы туған, кинорежиссер
Нөгербек
Бауыржан Рамазанұлы
-
1948 жылы туған, кинотанушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Омаров Қанат
-
1988 жылы туған, дирижер
Петрова Алена
-
1980 жылы туған, тележүргізуші, продюсер
Турпаян
Людмила Николаевна
-
1946 жылы туған, актриса, Қазақстанның халық әртісі
Тыныштығұлова
Сара Өрдембайқызы
-
1942 жылы туған, әнші, Қазақстанның халық әртісі
Урманчеев Тимур
-
1965 жылы туған, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, пианист
Үрістембеков Бидас
-
1950 жылы туған, жырау

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2015 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 868
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан «О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2015 году».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                   К. Масимов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от « » 2015 года №
Персональный состав лиц, выдвигаемых на соискание
государственных стипендий в области культуры в 2015 году
Деятели литературы
Аксункарулы Серик
-
1950 года рождения, поэт
Акынбаба Аксункар
-
1976 года рождения, поэтесса
Алдияр Бакытжан
-
1974 года рождения, поэт
Аскербеккызы Жанат
-
1966 года рождения, поэтесса
Ахметова Куляш
-
1946 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии Республики Казахстан
Бактыгереева Акуштап
-
1944 года рождения, поэтесса, заслуженный деятель Казахстана
Баянбай Кастек
-
1936 года рождения, писатель
Бодешулы Жаркен
-
1944 года рождения, поэт, лауреат литературной премии «Алаш»
Елубаев Смагул
-
1947 года рождения, писатель
Жунис Ерлан
-
1984 года рождения, поэт
Исабаев Нуртас
-
1954 года рождения, поэт
Кумарова Шарбану
-
1936 года рождения, писатель, лауреат литературной премии «Алаш»
Максатова Патигул
-
1959 года рождения, поэтесса
Мухамедиқызы Егеухан
-
1940 года рождения, поэтесса
Мынбай Раш
-
1930 года рождения, писатель
Намазшамова
Сагыныш Сабыржановна
-
1978 года рождения, поэтесса
Ниязбек Рапилбек
-
1943 года рождения, поэт
Нурбекова
Карлыгаш Турлабековна
-
1969 года рождения, поэтесса
Нурмагамбетов Тынымбай
-
1945 года рождения, писатель
Оразбаев Иранбек
-
1947 года рождения, поэт, лауреат Государственной премии Республики Казахстан
Оспанов Сейфолла
-
1938 года рождения, поэт, кавалер ордена «Құрмет»
Рамазан Думан
-
1967 года рождения, писатель
Сегизбайулы Кадирбек
-
1941 года рождения, писатель, заслуженный деятель Казахстана
Деятели искусства
Абдикалыкова
Елена Мажитовна
-
1970 года рождения, певица, композитор
Абенов
Калдыбай Торгаевич
-
1951 года рождения, кинорежиссер
Ахметов
Адил Ералиевич
-
1984 года рождения, актер театра и кино
Ахметова
Салтанат Сериковна
-
1986 года рождения, артистка оперы, лауреат международных конкурсов
Байбосынов
Кайрат Аукенович
-
1950 года рождения, певец, народный артист Казахстана
Баспаева Мадина
-
1985 года рождения, артистка балета, лауреат международных конкурсов
Дугалова Жанар
-
1987 года рождения, певица, лауреат международных конкурсов
Есенгулова Шахарбанум
-
1946 года рождения, актриса, заслуженная артистка Республики Казахстан
Жармухамед Таскын
-
1981 года рождения, композитор, лауреат международных и республиканских конкурсов
Жубатырова Рахима
-
1943 года рождения, певица, народная артистка Казахстана
Жуманиязова
Раушан Кенесовна
-
1972 года рождения, искусствовед
Зулкаш Чапай
-
1938 года рождения, режиссер, заслуженный деятель Республики Казахстан
Иханова Аманкул
-
1948 года рождения, художница декоративно-прикладного искусства
Кудайбергенов
Димаш Канатович
-
1994 года рождения, певец, лауреат международных конкурсов
Лебедев
Игорь Борисович
-
1937 года рождения, кавалер орденов «Құрмет», «Парасат»
Мадиев
Санжар Нурланович
-
1986 года рождения, актер кино
Макажанова Жанель
-
1987 года рождения, актриса
Манская
Инесса Ивановна
-
1945 года рождения, артистка балета, народная артистка Казахстана
Мукарам Авахри
-
1983 года рождения, хореограф, режиссер
Нарымбетов
Сатыбалды Жалелович
-
1946 года рождения, кинорежиссер
Ногербек
Бауыржан Рамазанович
-
1948 года рождения, киновед, заслуженный деятель Казахстана
Омаров Канат
-
1988 года рождения, дирижер
Петрова Алена
-
1980 года рождения, телеведущая,
продюсер
Турпаян
Людмила Николаевна
-
1946 года рождения, актриса, народная артистка Казахстана
Тыныштыгулова
Сара Ордембаевна
-
1942 года рождения, певица, народная артистка Казахстана
Уристембеков Бидас
-
1950 года рождения, жырау
Урманчеев Тимур
-
1965 года рождения, заслуженный деятель Республики Казахстан, пианист