"Қазақстан 2020: болашаққа жол" мемлекеттік жастар саясатының 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын (екінші кезең – 2016 – 2020 жылдар) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 983 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан 2020: болашаққа жол" мемлекеттік жастар саясатының 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (екінші кезең – 2016 – 2020 жылдар) (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар Іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша қажетті шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 983 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан 2020: болашаққа жол" мемлекеттік жастар саясатының 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
(екінші кезең – 2016 – 2020 жылдар)

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции государственной молодежной политики до 2020 года "Казахстан 2020: путь в будущее" (второй этап - 2016 - 2020 годы)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 983.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции государственной молодежной политики до 2020 года "Казахстан 2020: путь в будущее" (второй этап – 2016 – 2020 годы) (далее – План мероприятий).
2. Центральным и местным государственным органам принять необходимые меры по реализации Плана мероприятий.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2015 года № 983
План мероприятий
по реализации Концепции государственной молодежной политики до 2020 года "Казахстан 2020: путь в будущее" (второй этап - 2016 - 2020 годы)

Ескерту. Іс-шаралар жоспары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.11.2017 № 775 қаулысымен.
Р/с №
Іс-шара
Аяқтау
нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар, млн. теңге
Қаржыландыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Қолжетімді және сапалы білім беруді қамтамасыз ету
1.
Өңірлер мен техникалық, кәсіптік және жоғары білім беру ұйымдарының мамандықтары бөлінісінде еңбек нарығының қажеттіліктеріне талдау жүргізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне талдамалық есеп
Еңбекмині, БҒМ,
МСМ, ИДМ, АШМ, ІІМ, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, ақпан
талап етілмейді
-
2.
Еңбек нарығының қажеттіліктері негізінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын  қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың қаулылары
БҒМ, Еңбекмині, ДСМ, МСМ, ІІМ, АШМ, ИДМ, ҰЭМ,
Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
жыл сайын,
маусым
бөлінген
қаражат шегінде
РБ 203
"Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету",
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету",
003 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейін білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау және оқушыларға әлеуметтік қолдау көрсету",
006 "Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және оқушыларға әлеуметтік қолдау көрсету", ЖБ
3.
ЭЫДҰ тәжірибесін ескере отырып, жалпы орта білім беру ұйымдарында кәсіптік бағдарлау жұмыстарын жүргізудің тұжырымдамалық негіздерін әзірлеу
жастар ұйымдарын дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесінде қарау
БҒМ, ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
"Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2016 жылғы
наурыз
талап етілмейді
-
4.
Инновациялық идеялар фестивалін өткізу
фестиваль
ДІАҚМ, БҒМ, ИДМ, Астана, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, қазан
бөлінген
қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты
бойынша
іс-шаралар өткізу"
2. Жастарды жұмыспен қамту үшін жағдай жасау
5.
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасының шеңберінде жастарды, оның ішінде ауылдық жерлердегі жастарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу
ДІАҚМ-ге ақпарат
Еңбекмині, БҒМ,
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
қаңтар,
шілде
бөлінген қаражат
шегінде
РБ 068
"Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасын іске асыру",
100 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне еңбек нарығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
кіші бағдарламасы
6.
"Дипломмен ауылға!" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына мониторинг жүргізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың әкімдіктері, ҰЭМ,
"Жастар"
ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын,
наурыз
талап етілмейді
-
7.
Жастар арасында кәсіпкерлікті дамытуға және іскерлік белсенділікті арттыруға бағытталған іс-шараларды іске асыру
ДІАҚМ-ге ақпарат
ҰЭМ, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
жыл сайын,
шілде, желтоқсан
жеке қаражат есебінен
8.
Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың қолданыстағы бағдарламалары шеңберінде жастардың бизнес жобалары үшін қаржыландыруға қолжетімділікті қамтамасыз ету
ДІАҚМ-ге ақпарат
ҰЭМ, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша),
ҮЕҰ (келісім бойынша)
2018 жылғы
маусым
талап етілмейді
-
9.
Қазақстан Республикасы мен энергия тиімділігін арттыру жөніндегі бағдарламаларға және жастар корпусын дамытуға арналған бір донордың Траст қорының әкімшісі ретінде әрекет ететін Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы грант туралы (Жастар корпусын дамыту жобасы) келісімді іске асыру
Дүниежүзілік банкке есеп
БҒМ

Сноска. План мероприятий в редакции постановления Правительства РК от 25.11.2017 № 775.
№ п/п Мероприятие Форма завершения Ответственные
за исполнение
Сроки исполнения Предполагаемые расходы, млн. тенге Источник финансирования
1 2 3 4 5 6 7
1. Обеспечение доступного и качественного образования
1.
Проведение анализа потребностей рынка труда в разрезе регионов и специальностей организаций технического, профессионального и высшего образования
аналитический отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МОН, МКС, МИР, МСХ, МВД, МЭ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, февраль
не требуются
-
2.
Формирование государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием на основе потребностей рынка труда
постановления Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
МОН, МТСЗН, МЗ, МКС, МВД, МСХ, МИР, МНЭ, МФ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НПП "Атамекен" (по согласованию)
ежегодно, июнь
в пределах выделенных средств
РБ 203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием",
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием",
003 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся",
006 "Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся",
МБ
3.
Разработка концептуальных основ проведения профориентационной работы в организациях среднего образования с учетом опыта ОЭСР
рассмотрение на Координационном совете по развитию молодежных организаций
МОН, МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НПП "Атамекен" (по согласованию)
март 2016 года
не требуются
-
4.
Проведение фестиваля инновационных идей
фестиваль
МДРГО, МОН, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, октябрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
2. Создание условий для трудоустройства молодежи
5.
Содействие в трудоустройстве молодых людей, в том числе из сельской местности, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы
информация в МДРГО
МТСЗН, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, январь, июль
в пределах выделенных средств
РБ 068 "Реализация Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства",
подпрограмма 100 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие рынка труда"
6.
Проведение мониторинга специалистов здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты в рамках проекта "С дипломом в село!"
информация в МДРГО
акиматы областей, МНЭ, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, март
не требуются
-
7.
Реализация мероприятий, направленных на развитие предпринимательства и повышение деловой активности среди молодежи
информация в МДРГО
МНЭ, Фонд развития предпринимательства "Даму" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
ежегодно, июль, декабрь
за счет собственных средств
8.
Обеспечение доступности финансирования для бизнес-проектов молодежи в рамках действующих программ государственной поддержки предпринимательства
информация в МДРГО
МНЭ, Фонд развития предпринимательства "Даму" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), НПО (по согласованию)
июнь 2018 года
не требуются
-
9.
Реализация Соглашения о гранте (Проект развития молодежного корпуса) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития, выступающим в качестве администратора Трастового фонда одного донора для программ по повышению энергоэффективности и развития молодежного корпуса
Отчет во Всемирный Банк
МОН

2016 – 2017 жылдардағы желтоқсан
Дүниежүзілік банк гранты шеңберінде
10.
Халықаралық тәжірибені ескере отырып, жас мамандарға арналған тәлімгерлік институтын қалыптастыру бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ДСӘДМ, БҒМ, КФ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Кәсіпқор" холдингі (келісім бойынша), "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2016 жылғы
сәуір
талап етілмейді
-
11.
БҒМ және Еңбекмині ақпараттық жүйелері арасында ақпаратты беру арқылы ЖОО мен колледждер бітірушілерінің жұмысқа орналасуына мониторинг жүргізу
жыл сайынғы Ұлттық баяндамада білім беруді дамытудың жай-күйі туралы талдамалық ақпарат
БҒМ,
Еңбекмині
жыл сайын, желтоқсан
талап етілмейді
-
12.
"Жасыл ел" еңбек жасақтары мен студенттік құрылыс жасақтарын одан әрі дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
ұсыныстар
БҒМ, ИДМ, АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "ЭКСПО - 2017" ҰК" АҚ (келісім бойынша),
"Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2016 жылғы
ақпан
талап етілмейді
-
13.
Мектептерде еңбек әулеті өкілдерімен және Еңбек күніне арналған "Мамандық үздігі" конкурстарының жеңімпаздарымен кездесулер, сынып сағаттарын өткізу
БҒМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, қыркүйек
талап етілмейді
-
14.
Ерте кәсіптік бағдарлау жұмыстарына, жастарды еңбек нарығының қажеттіліктері, ЖОО-ға және колледжге түсу мүмкіндіктері туралы, оның ішінде "Түлектер тақтасы" жобасы арқылы хабардар етуге бағытталған іс-шараларды іске асыру
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, БҒМ, Еңбекмині, ДСМ, МСМ, Қорғанысмині, ІІМ
2017 – 2020 жылдар, шілде, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
ЖБ
15.
"Жасыл ел" жастар еңбек жасақтарының қызметін қамтамасыз ету
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, шілде, қазан
бөлінген қаражат
шегінде
ЖБ,
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша іс-шаралар өткізу", жыл сайын кемінде 12 мың сарбазды жұмысқа орналастыру үшін қаражат жалпы сипаттағы трансферт ретінде ЖАО-ға берілді
16.
Жастарды әлеуметтік қолдау және жұмыспен қамту бойынша қоғамдық мониторингті жүзеге асыру
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес отырысында қарау
ДІАҚМ, ҮЕҰ (келісім бойынша)
2017 – 2018 жылдар, желтоқсан
бөлінген қаражат
шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
17.
Жастар педагогикалық жасақтарының қызметін қамтамасыз ету
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, шілде, қазан
бөлінген қаражат
шегінде
ЖБ
18.
Өмірлік қиын жағдайға тап болған жастардың жұмыспен қамтылуын және жұмысқа орналасуын қамтамасыз етуге бағытталған іс-шараларды іске асыру
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, Еңбекмині, ҮЕҰ (келісім бойынша)
жыл сайын, шілде, желтоқсан
бөлінген қаражат
шегінде
ЖБ

декабрь 2016-2017 годов
в рамках гранта Всемирного Банка
10.
Внесение предложений по разработке методических рекомендаций по формированию института наставничества для молодых специалистов с учетом международного опыта
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЗСР, МОН, ФП (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), холдинг "Кәсіпқор" (по согласованию), НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
апрель 2016 года
не требуются
-
11.
Проведение мониторинга трудоустройства выпускников ВУЗов и колледжей посредством передачи информации между информационными системами МОН и МТСЗН
аналитическая информация в ежегодном Национальном докладе о состоянии развития образования
МОН, МТСЗН
ежегодно, декабрь
не требуются
-
12.
Внесение предложений по дальнейшему развитию трудовых отрядов "Жасыл ел" и студенческих строительных отрядов
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, МИР, МСХ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, АО "НК "Астана ЭКСПО – 2017" (по согласованию), НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
февраль 2016 года
не требуются
-
13.
Проведение в школах встреч, классных часов с представителями трудовых династий и победителями конкурсов "Лучший по профессии", посвященных Дню труда
информация в МОН
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, сентябрь
не требуются
-
14.
Реализация мероприятий, направленных на раннюю профориентационную работу, информирование молодежи о потребностях рынка труда, возможностях поступления в ВУЗы и колледжи, в том числе через проект "Түлектер тақтасы"
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МОН, МТСЗН, МЗ, МКС, МО, МВД
2017-2020 годы, июль, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ
15.
Обеспечение деятельности молодежных трудовых отрядов "Жасыл ел"
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, октябрь
в пределах выделенных средств
МБ, РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике", средства переданы в МИО трансфертами общего характера для ежегодного трудоустройства бойцов не менее 12 тысяч человек
16.
Осуществление общественного мониторинга по вопросам социальной поддержки и обеспечения занятости молодежи
рассмотрение на заседании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
МДРГО, НПО (по согласованию)
2017-2018 годы, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
17.
Обеспечение деятельности молодежных педагогических отрядов
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, октябрь
в пределах выделенных средств
МБ
18.
Реализация мероприятий, направленных на обеспечение занятости и трудоустройства молодежи, оказавшейся в трудной жизненной ситуации
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МТСЗН, НПО (по согласованию)
ежегодно, июль, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ

3. Жастарға арналған қолжетімді тұрғын үй жүйесін дамыту
19.
Жастарды тұрғын үймен қамтамасыз етудің қолданыстағы мемлекеттік тетіктері туралы ақпараттық жұмыс жоспарын әзірлеу
ақпараттық жұмыс жоспарын бекіту
ҰЭМ, ИДМ,
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
ҚТҚЖБ
(келісім бойынша)
2016 жылғы
наурыз
талап етілмейді
-
20.
Колледждер мен ЖОО студенттерінің жатақханаларда орындармен қамтамасыз етілуіне мониторинг жүргізу
ДІАҚМ-ге
ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
желтоқсан
талап етілмейді
-
21.
Мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде жас отбасылардың тұрғын үймен қамтамасыз етілуіне мониторинг жүргізу
ДІАҚМ-ге
ақпарат
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, шілде, желтоқсан
талап етілмейді
-
22.
Батыс Қазақстан және Атырау облыстарының "Жас Отау" жобасын іске асыру бойынша оңтайлы тәжірибесін зерделеу
ДІАҚМ-ге
ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы
наурыз
талап етілмейді
-
4. Саламатты өмір салтын қалыптастыру
23.
Білім беру ұйымдарындағы спорт залдарын кезең-кезеңмен жаңғырту, спорттық құрал-жабдықтармен, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік шеңберінде жарақтандыру жөніндегі тетіктерді әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
ұсыныстар
БҒМ,
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы наурыз
талап етілмейді
-
24.
Аудан орталықтарында және шағын қалаларда жастарға арналған мәдени - демалыс орталықтары желілерін, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетігін белсенді тарту арқылы дамыту
ДІАҚМ-ге
ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, шілде, желтоқсан
бөлінген
қаражат
шегінде
ЖБ, демеушілік қаражатты тарту арқылы
25.
Республикалық спорттық студенттік турнирлер мен жарыстар өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
МСМ
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген
қаражат
шегінде
РБ 204
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету", ЖБ
26.
Қазақстан Республикасы студенттік құрамасының бүкіләлемдік қысқы және жазғы универсиадаларға қатысуын қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2017, 2019 жылдар, желтоқсан
бөлінген
қаражат
шегінде
РБ 204
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
27.
Бұқаралық спорт түрлері бойынша мектеп және студенттер лигаларын дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
БҒМ, ЖОО-лар
(келісім бойынша),
МСМ, ДСМ
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат
шегінде
және демеушілік қаражат есебінен
ЖБ
28.
Спорттық аула алаңдары базасында балалар мен жастар арасында спорттық іс-шаралар өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, БҒМ, МСМ
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат
шегінде
ЖБ
29.
Жастардың денсаулық орталықтарының қызметіне талдау жүргізу
жыл сайынғы "Қазақстан жастары" ұлттық баяндамасына талдамалық ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
"Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын, желтоқсан
талап етілмейді
-
30.
Жастар ресурстық орталықтары мен жастар денсаулық орталықтары арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен жоспарды әзірлеу
бірлескен жоспарды бекіту
БҒМ, ДСӘДМ,
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2016 жылғы наурыз
талап етілмейді
-
31.
ЖОО және колледждерде жастар денсаулық орталықтарын ашу мүмкіндігін қарау
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, БҒМ, ДСМ, Қорғанысмині, МСМ, ІІД
2018 жылғы
қазан
талап етілмейді
-

3. Развитие системы доступного жилья для молодежи
19.
Разработка Плана информационной работы о существующих государственных механизмах обеспечения жильем молодежи
утверждение плана информационной работы
МНЭ, МИР, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, ЖССБК (по согласованию)
Март 2016 года
не требуются
-
20.
Проведение мониторинга обеспеченности студентов колледжей и ВУЗов местами в общежитиях
информация в МДРГО
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, декабрь
не требуются
-
21.
Проведение мониторинга обеспеченности молодых семей жильем в рамках государственных программ
информация в МДРГО
МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, декабрь
не требуются
-
22.
Изучение положительного опыта Западно-Казахстанской и Атырауской областей по реализации проекта "Жас Отау"
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
Март 2018 года
не требуются
-
4. Формирование здорового образа жизни
23.
Выработка механизмов по поэтапной модернизации спортивных залов в организациях образования, оснащению спортивным инвентарем, в том числе в рамках государственно-частного партнерства
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
март 2016 года
не требуются
-
24.
Развитие сети культурно-досуговых центров для молодежи в районных центрах и малых городах, в том числе через активное привлечение механизма государственно-частного партнерства
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ, через привлечение спонсорских средств
25.
Проведение республиканских спортивных студенческих турниров и соревнований
информация в МДРГО
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МКС
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием", МБ
26.
Обеспечение участия студенческой сборной Республики Казахстан во всемирных зимних и летних универсиадах
Информация в МКС
МОН
2017, 2019 годы, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
27.
Реализация мероприятий по развитию школьных и студенческих лиг по массовым видам спорта
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МОН, ВУЗы (по согласованию), МКС, МЗ
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных и за счет спонсорских средств
МБ
28.
Проведение спортивных мероприятий среди детей и молодежи на базе дворовых спортивных площадок
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МОН, МКС
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ
29.
Проведение анализа деятельности молодежных центров здоровья
аналитическая информация в ежегодном Национальном докладе "Молодежь Казахстана"
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, декабрь
не требуются
-
30.
Разработка совместного плана по обеспечению взаимодействия между молодежными ресурсными центрами и молодежными центрами здоровья
Утверждение совместного плана
МОН, МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
март 2016 года
не требуются
-
31.
Рассмотрение возможности создания молодежных центров здоровья в ВУЗах и колледжах
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МОН, МЗ, МО, МКС, МВД
Октябрь 2018 года
не требуются
-

5. Жастардың құқықтық мәдениетін арттыру
32.
Жастар ұйымдарымен бірлесіп, жастардың құқықтық мәдениетін арттыруға бағытталған іс-шаралар өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ІІМ
жыл сайын,
желтоқсан
талап етілмейді
-
33.
Жастарда сыбайлас жемқорлыққа қарсы сана-сезімді қалыптастыру және дамыту, адал табыс табуды насихаттау
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, МҚІСҚА
(келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша),
РЖҰ
(келісім бойынша)
жыл сайын,
желтоқсан
талап етілмейді
-
34.
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметкерлерімен өңірлік семинарлар өткізе отырып, қылмыстық жазасын өтеген жастар қатарындағы адамдарды оңалту және бейімдеу жөніндегі шараларды жетілдіру
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
ІІМ, "Жастар" ҒЗО
(келісім бойынша)
жыл сайын,
желтоқсан
талап етілмейді
-
6. Қоғамдық сананы жаңғырту шеңберінде жастарды мәдени, азаматтық және рухани-адамгершілік құндылықтарға баулу
35.
Ұрпақтар сабақтастығын қамтамасыз ету және Қазақстан халқының салт-дәстүрлерін танымал ету жөніндегі нысаналы іс-шараларды ұйымдастыру
іс-шаралар өткізу
ДІАҚМ, МСМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
жыл сайын, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу",
ЖБ
36.
Жас отбасыларға консультациялық қызметтер көрсететін әлеуметтік қызметтер үшін әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
әдістемелік ұсынымдарды бекіту
БҒМ, ДСӘДМ, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2016 жылғы
маусым
талап етілмейді
-
37.
Жас отбасыларға консультациялық қызметтер көрсететін әлеуметтік қызметтер жұмысына мониторинг жүргізу
жыл сайынғы "Қазақстан жастары" ұлттық баяндамасына талдамалық ақпарат
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
38.
"Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру салтанатты рәсімін өткізу
сыйлық беру
ДІАҚМ
жыл сайын, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
39.
"Бәйтерек-fest" жастар шығармашылық фестивалін ұйымдастыру және өткізу
наградалар беру
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу",
ЖБ
40.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар жанындағы консультациялық-кеңесші органдардың құрамына жастар ұйымдарының өкілдерін енгізу
БҒМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, ИДМ, МСМ, АШМ, Қорғанысмині, ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы шілде
талап етілмейді
-
41.
Мемлекеттік және жеке серіктестік тетіктері және гранттар арқылы жастар жобалары мен бастамаларына жүйелі қолдау көрсетуді қамтамасыз ету
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
желтоқсан
талап етілмейді
-
42.
Жастардың ұйымдастырушылық дағдыларын, көшбасшылық қасиетін дамытуға бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру
іс-шаралар өткізу
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
43.
Жастарды әскери-патриоттық тәрбиелеу жөніндегі іс-шаралар кешенін өткізу
іс-шаралар өткізу
ДІАҚМ, Қорғанысмині, ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
44.
"Жас ұлан" республикалық әскери-патриоттық әндер фестивалін өткізу
фестиваль өткізу
Қорғанысмині, БҒМ, ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
қазан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 047
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету"
45.
"Айбын" әскери-патриоттық жиынын өткізу
әскери-патриоттық жиын өткізу
Қорғанысмині, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы
маусым
бөлінген қаражат шегінде
РБ 047
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету"
46.
Әскери-патриоттық клубтардың тәрбиеленушілеріне арналған жазғы әскери-патриоттық лагерлер өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
маусым-шілде
бөлінген қаражат шегінде
ЖБ
47.
Аула клубтарының желісін кеңейту және қызметін жетілдіру жөнінде шаралар қабылдау
ДІАҚМ-ге
ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
ЖБ
48.
"Жас Ұлан" балалар - жасөспірімдер қозғалысын дамыту жөнінде іс-шаралар өткізу
іс-шаралар өткізу, ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, шілде, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
ЖБ
49.
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күнін және Тәуелсіздік күнін мерекелеу қарсаңында "Жас Ұлан" республикалық қозғалысының қатарына мектеп оқушыларын салтанатты түрде қабылдауды ұйымдастыру
салтанатты қабылдауды өткізу
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
1 желтоқсанға және
15 желтоқсанға
дейін
талап етілмейді
-
50.
Облыстық және аудандық деңгейлерде жүйелі негізде әскери-патриоттық жиындар ұйымдастыру
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, шілде, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
ЖБ
51.
Жастардың өзін-өзі басқару органдарының қызметін дамыту жөнінде іс-шаралар ұйымдастыру
іс-шаралар
өткізу,
ДІАҚМ-ге
ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
қараша
талап етілмейді
-
52.
Жастардың волонтерлік қызметін дамыту жөнінде іс-шаралар ұйымдастыру
іс-шаралар өткізу
ДІАҚМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

5. Повышение правовой культуры молодежи
32.
Проведение совместно с молодежными организациями мероприятий, направленных на повышение у молодежи правовой культуры
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МВД
ежегодно, декабрь
не требуются
-
33.
Формирование и развитие антикоррупционного сознания у молодежи, пропаганда честного заработка
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, АДГСПК (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), РМО (по согласованию)
ежегодно, декабрь
не требуются
-
34.
Совершенствование мер по реабилитации и адаптации лиц из числа молодежи, отбывших уголовные наказания, с проведением региональных семинаров с сотрудниками уголовно-исполнительной системы
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МВД, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, декабрь
не требуются
-
6. Приобщение молодежи к культурным, гражданским и духовно-нравственным ценностям в рамках модернизации общественного сознания
35.
Организация целевых мероприятий по обеспечению преемственности поколений и популяризации традиций народа Казахстана
Проведение мероприятий
МДРГО, МКС, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике", МБ
36.
Разработка методических рекомендаций для социальных служб, оказывающих консультационные услуги молодым семьям
утверждение методических рекомендаций
МОН, МЗСР, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
июнь 2016 года
не требуются
-
37.
Проведение мониторинга деятельности социальных служб, оказывающих консультационные услуги молодым семьям
аналитическая информация в ежегодном Национальном докладе "Молодежь Казахстана"
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
38.
Проведение церемонии вручения государственной молодежной премии "Дарын"
Вручение премии
МДРГО
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
39.
Организация и проведение молодежного творческого фестиваля "Бәйтерек-fest"
Вручение наград
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике", МБ
40.
Включение представителей молодежных организаций в составы консультативно-совещательных органов при центральных государственных и местных исполнительных органах
Информация в МОН
МЗСР, МИР, МКС, МСХ, МО, МВД, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июль 2016 года
не требуются
-
41.
Обеспечение системной поддержки молодежных проектов и инициатив через механизмы государственно-частного партнерства и грантов
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, декабрь
не требуются
-
42.
Организация мероприятий, направленных на развитие у молодежи организаторских навыков, лидерских качеств
Проведение мероприятий
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
43.
Проведение комплекса мероприятий по военно-патриотическому воспитанию молодежи
Проведение мероприятий
МДРГО, МО, МВД, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
44.
Проведение республиканского фестиваля военно-патриотической песни "Жас ұлан"
Проведение фестиваля
МО, МОН, МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, октябрь
в пределах выделенных средств
РБ 047 "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан"
45.
Проведение военно-патриотического сбора "Айбын"
проведение военно-патриотического сбора
МО, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июнь 2016 года
в пределах выделенных средств
РБ 047 "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан"
46.
Проведение летних военно-патриотических лагерей для воспитанников военно-патриотических клубов
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июнь-июль
в пределах выделенных средств
МБ
47.
Принятие мер по расширению сети и совершенствованию деятельности дворовых клубов
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ
48.
Проведение мероприятий по развитию детско-юношеского движения "Жас Улан"
проведение мероприятий, информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ
49.
Организация накануне празднования Дня Первого Президента и Дня Независимости Республики Казахстан торжественного приема учащихся школ в ряды республиканского движения "Жас Улан"
проведение торжественного приема
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, до 1 и 15 декабря
не требуются
-
50.
Организация на системной основе военно-патриотических сборов на областном и районном уровнях
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ
51.
Организация мероприятий по развитию деятельности органов молодежного самоуправления
проведение мероприятий, информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, ноябрь
не требуются
-
52.
Организация мероприятий по развитию волонтерской деятельности молодежи
Проведение мероприятий
МДРГО, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы

2018 – 2020 жылдар, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 003
"Азаматтық қоғам және мемлекет институттарының өзара қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету", ЖБ
53.
Табысты жас қазақстандықтардың, "Болашақ" бағдарламасы түлектерінің ауыл жастарымен кездесулерін өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Болашақ" қауымдастығы (келісім бойынша)
жыл сайын, шілде, желтоқсан
талап етілмейді
-
54.
Өңірлік жастар форумдарын ұйымдастыру
өңірлік
форумдар өткізу
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016, 2018, 2020 жылдар
бөлінген
қаражат шегінде
ЖБ
55.
Республикалық жастар форумын ұйымдастыру
Республикалық форум өткізу
ДІАҚМ
2016, 2018, 2020
жылдар
бөлінген
қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
56.
Танымал шетелдік фильмдердің мемлекеттік тілдегі дубляжын жасау жөніндегі жұмысты жалғастыру
МСМ-ге
ақпарат
"Болашақ" қауымдастығы
(келісім бойынша)
жыл сайын,
желтоқсан
демеушілік
қаражат есебінен
57.
Жастарды этносаралық келісімді нығайтуға бағытталған жобаларды іске асыруға тарту
ДІАҚМ-ге ақпарат
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
шілде,
желтоқсан
талап етілмейді
-
58.
Жастардың бойында білімге құштарлығын және кәсіпқойлықты қалыптастыруға бағытталған білім беру телебағдарламаларын шығаруды ұйымдастыру
білім беру телебағдар-
ламаларын шығару
АКМ, БҒМ, ДІАҚМ,
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат
шегінде
РБ 087
"Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу", ЖБ
59.
Ресурсты үнемдеу және жаңа экологиялық саясатты қалыптастыру идеяларын насихаттау бойынша жастар арасында іс-шаралар өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
ЭМ
жыл сайын,
желтоқсан
талап етілмейді
-
60.
Жастар арасында этномәдени және экологиялық туризмді, оның ішінде жоғары сынып оқушылары үшін "Туған жерден - туған елге" атты Қазақстан Республикасының киелі жерлеріне туристік жорық ұйымдастыру арқылы насихаттау жөнінде іс-шаралар өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, БҒМ, МСМ
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
ЖБ
61.
Қоғамдық сананы жаңғырту мақсатында "Рухани жаңғыру" тақырыбын гуманитарлық бағыттағы мамандықтар бойынша ЖОО компоненті шеңберінде енгізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
БҒМ, ЖОО (келісім бойынша)
жыл сайын,
қазан
талап етілмейді
-
62.
Ішкі жастар туризмін дамыту бойынша жобаны іске асыру
іс-шаралар
өткізу
ДІАҚМ, МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, шілде, желтоқсан
бөлінген қаражат
шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
63.
Жастарды әлеуметтендіру және дамыту бойынша жалпыұлттық жобаны әзірлеу және іске асыру
әлеуметтік
жоба
ДІАҚМ, ҮЕҰ (келісім бойынша), "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)

2018-2020 годы, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 003 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства", МБ
53.
Проведение встреч успешных молодых казахстанцев, выпускников программы "Болашак" с сельской молодежью
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, ассоциация "Болашак" (по согласованию)
ежегодно, июль, декабрь
не требуются
-
54.
Организация региональных форумов молодежи
Проведение региональных форумов
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2016, 2018, 2020 годы
в пределах выделенных средств
МБ
55.
Организация Республиканского форума молодежи
Проведение Республиканского форума
МДРГО
2016, 2018, 2020 годы
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
56.
Продолжение работы по проведению дубляжа популярных зарубежных фильмов на государственный язык
информация в МКС
ассоциация "Болашак" (по согласованию)
ежегодно, декабрь
за счет спонсорских средств
57.
Привлечение молодежи к реализации проектов, направленных на укрепление межэтнического согласия
информация в МДРГО
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, декабрь
не требуются
-
58.
Организация выпуска образовательных телепрограмм, направленных на формирование у молодежи культа знаний и профессионализма
Выпуск образовательных телепрограмм
МИК, МОН, МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 087 "Проведение государственной информационной политики", МБ
59.
Проведение мероприятий по пропаганде среди молодежи идей ресурсосбережения и формирования новой экологической политики
информация в МДРГО
МЭ
ежегодно, декабрь
не требуются
-
60.
Проведение мероприятий по пропаганде среди молодежи этнокультурного и экологического туризма, в том числе через организацию для старшеклассников туристических походов по сакральным объектам Республики Казахстан "Туған жерден-туған елге"
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МОН, МКС
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ
61.
Внедрение в рамках вузовского компонента по специальностям гуманитарного направления тематики "Рухани жаңғыру" в целях модернизации общественного сознания
Информация в МДРГО
МОН, ВУЗы (по согласованию)
ежегодно, октябрь
не требуются
-
62.
Реализация проекта по развитию внутреннего молодежного туризма
проведение мероприятий
МДРГО, МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
63.
Разработка и реализация общенационального проекта по социализации и развитию молодежи
Социальный проект
МДРГО, НПО (по согласованию), НИЦ "Молодежь" (по согласованию)

2017 – 2020 жылдар
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
64.
"Туған жер" патриоттық шығармашылық
фестивалін өткізу
жеңімпаздарды
марапаттау
ДІАҚМ, МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2018 – 2020 жылдар
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
65.
Жастар арасында мемлекеттік тілді насихаттау бойынша
іс-шаралар өткізу
іс-шаралар
өткізу
ДІАҚМ, МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу", ЖБ
66.
Өңірлік дебат
турнирлерін өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
ЖБ
67.
Отбасылық құндылықтарды насихаттау мақсатында "Отбасы сағаты" республикалық акциясын өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, мамыр
талап етілмейді
-
7. Ғылыми-зерттеу және әдістемелік қамтамасыз ету
68.
Жастардың қажеттіліктері мен мүдделерін анықтауға бағытталған әлеуметтік және талдамалық зерттеулерді жүйелі негізде жүргізу
әлеуметтік зерттеулер нәтижелері
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
тоқсан
сайын
бөлінген қаражат шегінде
(мемлекеттік тапсырма)
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу", ЖБ
69.
Жыл сайынғы "Қазақстан жастары" ұлттық баяндамасын дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне Ұлттық баяндама
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын,
20 желтоқсанға дейін
бөлінген қаражат шегінде
(мемлекеттік тапсырма)
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
70.
Жастардың дамуы үшін қолайлы өңірлер рейтингісін есептеу әдістемесін әзірлеу
Жастар ұйымдарын дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесінде есептеу әдістемесін қарау
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2016 жылғы
наурыз
талап етілмейді
-
71.
Жастардың өзекті мәселелері бойынша статистикалық бюллетеньдер әзірлеу
статистикалық бюллетеньдер басып
шығару
ДІАҚМ, ҰЭМ, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын, шілде, желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
(мемлекеттік тапсырма)
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
72.
Жастармен жұмыс істейтін мамандар үшін оқыту семинар-тренингтері мен вебинарларын ұйымдастыру
семинар-тренингтер мен вебинарлар өткізу
ДІАҚМ, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы МБА (келісім бойынша)
тоқсан
сайын
бөлінген қаражат шегінде
(мемлекеттік тапсырма)
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша
іс-шаралар өткізу"
73.
Жастар арасындағы процестерді зерттеу саласында шетелдік тәжірибені зерделеу
жыл сайынғы "Қазақстан жастары" ұлттық баяндамасындағы талдамалық ақпарат
ДІАҚМ, СІМ, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын, желтоқсан
талап етілмейді
-
74.
Жастар саясаты институттарын әдістемелік қолдауды қамтамасыз ету
әдістемелік құралдар мен ұсынымдарды басып шығару
ДІАҚМ, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

2017-2020 годы
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
64.
Проведение фестиваля патриотического творчества "Туған жер"
награждение победителей
МДРГО, МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2018-2020 годы
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
65.
Проведение мероприятий по популяризации государственного языка среди молодежи
проведение мероприятий
МДРГО, МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике", МБ
66.
Проведение региональных дебатных турниров
информация в МДРГО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
МБ
67.
Проведение республиканской акции "Час семьи" в целях пропаганды семейных ценностей
информация в МДРГО
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, май
не требуются
-
7. Научно-исследовательское и методическое обеспечение
68.
Проведение на системной основе социологических и аналитических исследований, направленных на выявление потребностей и интересов молодежи
результаты социологических исследований
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежеквартально
в пределах выделенных средств (государственное задание)
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике", МБ
69.
Подготовка ежегодного Национального доклада "Молодежь Казахстана"
Национальный доклад в Правительство Республики Казахстан
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
Ежегодно до 20 декабря
в пределах выделенных средств (государственное задание)
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
70.
Разработка методики расчета рейтинга территорий, благоприятных для развития молодежи
рассмотрение методики расчета на Координационном совете по развитию молодежных организаций
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
Март 2016 года
не требуются
-
71.
Разработка статистических бюллетеней по актуальным вопросам молодежи
издание статистических бюллетеней
МДРГО, МНЭ, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, июль, декабрь
в пределах выделенных средств (государственное задание)
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
72.
Организация обучающих семинаров-тренингов, вебинаров для специалистов, работающих с молодежью
Проведение семинаров-тренингов, вебинаров
МДРГО, НИЦ "Молодежь" (по согласованию), АГУ при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
ежеквартально
в пределах выделенных средств (государственное задание)
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
73.
Изучение зарубежного опыта в области исследования процессов в молодежной среде
аналитическая информация в ежегодном Национальном докладе "Молодежь Казахстана"
МДРГО, МИД, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, декабрь
не требуются
-
74.
Обеспечение методической поддержки институтов молодежной политики
издание методических пособий и рекомендаций
МДРГО, НИЦ "Молодежь" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы

2017 – 2020 жылдар
бөлінген қаражат шегінде
(мемлекеттік тапсырма)
РБ 005 "Жастар саясаты бойынша іс-шаралар өткізу"
8. Халықаралық жастар ынтымақтастығын дамыту
75.
Қазақстан жастарының қатысуымен Қазақстанның бейбіт бастамаларын шетелде танымал ету жөнінде іс-шаралар ұйымдастыру
іс-шаралар
өткізу
БҒМ, ДІАҚМ, СІМ, "Болашақ"
қауымдастығы (келісім бойынша), "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын,
желтоқсан
талап етілмейді
-
76.
Мемлекеттік жастар саясатын іске асыруға бағытталған халықаралық ұйымдардың гранттарын тарту жөніндегі жүйелі жұмысты ұйымдастыру
гранттар туралы келісімдерге қол қою
ДІАҚМ, СІМ, "Жастар" ҒЗО
(келісім бойынша)
2018–2020 жылдар
талап етілмейді
-
77.
БҰҰ, ЕО, ШЫҰ, ТМД, ЕҚЫҰ, АӨСШК және басқа да халықаралық ұйымдар шеңберінде Қазақстанда ірі халықаралық жастар диалогы алаңдарын өткізу жөнінде ұсыныстар енгізу, сондай-ақ олардың жұмысына жастардың қатысуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ДІАҚМ, СІМ, "Жастар" ҒЗО
(келісім бойынша), РЖҰ
(келісім бойынша)
2016–2020 жылдар, желтоқсан
талап етілмейді
-
78.
2020 жылы Астана қаласында IV Жаһандық жастар саясаты сарапшыларының форумын ұйымдастыру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ДІАҚМ, СІМ, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2018 жылғы
наурыз
талап етілмейді
-
79.
ТМД-ға мүше мемлекеттердің жастар форумын өткізу
форум
өткізу
ДІАҚМ
2018 – 2020 жылдар
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша іс-шаралар өткізу"
80.
Орта Азиялық жастар форумын өткізу
форум
өткізу
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, ДІАҚМ, СІМ
2018 жыл
бөлінген қаражат шегінде
ЖБ
81.
Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының VI Съезі шеңберінде "Астана – әлем дауысы" халықаралық жастар хорын өткізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ДІАҚМ, МСМ
2018 жылғы ақпан
талап етілмейді
-
9. Ақпараттық сүйемелдеу
82.
Мемлекеттік жастар саясатын іске асыру жөніндегі ақпараттық - түсіндіру жұмысының жоспарын әзірлеу
жоспарды
бекіту
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
қаңтар
талап етілмейді
-
83.
Мемлекеттік жастар саясатын іске асыру жөніндегі ақпараттық-түсіндіру жұмысының өңірлік жоспарларын әзірлеу
өңірлік
жоспарларды бекіту
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
қаңтар
талап етілмейді
-
84.
Мемлекеттік жастар саясаты саласындағы бірыңғай интернет-ресурсты сүйемелдеу
жаңа айдарлар ашу, бірыңғай интернет-ресурсқа ақпарат орналастыру
ДІАҚМ, "Жастар" ҒЗО
(келісім бойынша)
жыл сайын,
желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша іс-шаралар өткізу"
85.
Жастар саясатының іске асырылу барысы туралы аудио, бейнероликтерді шығару бойынша тақырыптарды әзірлеу және бекіту
АКМ-ге ақпарат
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
"Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын,
20 қаңтарға дейін
талап етілмейді
-
86.
Жастар саясатының іске асырылу барысы туралы тақырыптық аудио, бейнероликтерді трансляциялау
тақырыптық аудио, бейнероликтерді
трансляциялау
АКМ, ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
бөлінген қаражат шегінде
РБ 087
"Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу", ЖБ
87.
Мемлекеттік жастар саясатын ақпараттық қолдау бойынша жобаны іске асыру
іс-шаралар
өткізу
ДІАҚМ

2017-2020 годы
в пределах выделенных средств (государственное здание)
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
8. Развитие международного молодежного сотрудничества
75.
Организация мероприятий по популяризации за рубежом мирных инициатив Казахстана с участием казахстанской молодежи
проведение мероприятий
МОН, МДРГО, МИД, ассоциация "Болашак" (по согласованию), НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, декабрь
не требуются
-
76.
Организация системной работы по привлечению грантов международных организаций, направленных на реализацию государственной молодежной политики
подписание соглашений о грантах
МДРГО, МИД, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
2018-2020 годы
не требуются
-
77.
Внесение предложений по проведению в Казахстане крупных международных молодежных диалоговых площадок в рамках ООН, ЕС, ШОС, СНГ, ОБСЕ, СВМДА и других международных организаций, а также обеспечение участия молодежи в их работе
предложения в Правительство Республики Казахстан
МДРГО, МИД, НИЦ "Молодежь" (по согласованию), РМО (по согласованию)
2016-2020 годы, декабрь
не требуются
-
78.
Внесение предложений по организации в городе Астане в 2020 году IV Глобального форума экспертов молодежной политики
предложения в Правительство Республики Казахстан
МДРГО, МИД, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
Март 2018 года
не требуются
-
79.
Проведение молодежного форума стран-участниц СНГ
Проведение форума
МДРГО
2018-2020 годы
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
80.
Проведение Центрально-азиатского форума молодежи
Проведение форума
акимат Южно-Казахстанской области, МДРГО, МИД
2018 год
в пределах выделенных средств
МБ
81.
Проработка вопроса по проведению Международного молодежного хора "Астана – голос мира" в рамках VI Съезда лидеров мировых и традиционных религий
предложения в Правительство Республики Казахстан
МДРГО, МКС
февраль 2018 года
не требуются
-
9. Информационное сопровождение
82.
Разработка плана информационно-разъяснительной работы по реализации государственной молодежной политики
Утверждение плана
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, январь
не требуются
-
83.
Разработка региональных планов информационно-разъяснительной работы по реализации государственной молодежной политики
Утверждение региональных планов
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, январь
не требуются
-
84.
Сопровождение единого интернет-ресурса в сфере государственной молодежной политики
открытие новых рубрик, размещение информации на едином интернет-ресурсе
МДРГО, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, декабрь
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
85.
Разработка и утверждение тематик по выпуску аудио, видеороликов о ходе реализации молодежной политики
Информация в МИК
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, до 20 января
не требуются
-
86.
Трансляция тематических аудио, видеороликов о ходе реализации молодежной политики
трансляция тематических аудио-, видеороликов
МИК, МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно
в пределах выделенных средств
РБ 087 "Проведение государственной информационной политики", МБ
87.
Реализация проекта по информационной поддержке государственной молодежной политики
проведение мероприятий
МДРГО

2017–2020 жылдар
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша іс-шаралар өткізу"
10. Жастар саясатын институционалдық күшейту
88.
Жастар ресурстық орталықтарының, жастар ұйымдарының, ЖОО-дағы жастардың өзін-өзі басқару органдарының, әкімдіктер жанындағы жастар істері жөніндегі кеңестердің қызметіне талдау жүргізу
Жастар ұйымдарын дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесінде қарау
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2016 жылғы
шілде
талап етілмейді
-
89.
Жастар ресурстық орталықтарының, жастар ұйымдарының, ЖОО-дағы жастардың өзін-өзі басқару органдарының, әкімдіктер жанындағы жастар істері жөніндегі кеңестердің қызметтерін бағалау стандарттары мен әдістемесін әзірлеу жөніндегі мәселені қарау
Жастар ұйымдарын дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесінде қарау
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2016 жылғы
қазан
талап етілмейді
-
90.
ЮНИСЕФ сарапшыларының қолдауымен Қазақстан Республикасында жастардың ресурстық орталықтарын одан әрі дамыту жөніндегі жоспарды әзірлеу
жоспарды
бекіту
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша) ЮНИСЕФ (келісім бойынша)
2016 жылғы 2-тоқсан
талап етілмейді
-
91.
"Мемлекеттік жастар саясаты мектебінің" жұмысын ұйымдастыру
оқыту курстарының циклы
ДІАҚМ, "Жастар" ҒЗО
(келісім бойынша)
жыл сайын
бөлінген қаражат шегінде
РБ 005
"Жастар саясаты бойынша іс-шаралар өткізу"
92.
ЖОО-да гуманитарлық және педагогикалық мамандықтар бойынша оқыту үшін "Жастар саясаты" оқу пәнінің бағдарламасын әзірлеу
оқу-әдістемелік кеңестерде оқу пәнінің бағдарламасын бекіту
ЖОО (келісім бойынша), "Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
2016 жылғы 1 маусымға дейін
талап етілмейді
-
93.
ЖОО-да гуманитарлық және педагогикалық мамандықтар бойынша "Жастар саясаты" оқу пәні бағдарламасын сынаудан өткізу
БҒМ-ге ақпарат
ЖОО,
"Жастар" ҒЗО
(келісім бойынша)
2016 – 2017 оқу жылы ішінде
талап етілмейді
-
94.
Жастар саясаты саласындағы іс-шаралардың жалпыұлттық оқиғалар кестесін әзірлеу
жалпыұлттық оқиғалар кестесін бекіту
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ
(келісім бойынша),
"Жастар" ҒЗО (келісім бойынша)
жыл сайын,
1 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
-
95.
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының жастармен кездесуін ұйымдастыру
ДІАҚМ-ге
ақпарат
ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, шілде, желтоқсан
талап етілмейді
-
96.
Республикалық жастар ұйымдарын институционалдық
қолдау бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес отырысында ұсыныстарды қарау
ДІАҚМ, Қаржымині,ҰЭМ
2018 жылғы наурыз
талап етілмейді
-
97.
Жастар бастамаларын іске асыру үшін жастар үйлерін ашу жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес отырысында қарау
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы маусым
талап етілмейді
-
Ескертпе: Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
АШМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
БҒМ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ДІАҚМ
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ИДМ
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МСМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
МҚІСҚА
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
СІМ
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ
ДСӘДМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
"Атамекен" ҰКП
"Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы
"Болашақ" қауымдастығы"
Қазақстан Республикасының Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының қауымдастығы
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры"
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
"Жастар" ҒЗО"
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығы
ЖОО
жоғары оқу орындары
"Кәсіпқор" холдингі
"Кәсіпқор" холдингі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
КФ
"Қазақстан Республикасы кәсіподақтарының федерациясы" республикалық кәсіподақтар бірлестігі
ҚТҚЖБ
"Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
МБА
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
ОМО
орталық мемлекеттік органдар
РЖҰ
республикалық жастар ұйымдары
ҮЕҰ
үкіметтік емес ұйымдар
"ЭКСПО – 2017" ҰК" АҚ
"Астана ЭКСПО – 2017" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
ЭЫДҰ
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
ЮНИСЕФ
БҰҰ Балалар қоры (ЮНИСЕФ)
ЕО
Еуропалық Одақ
БҰҰ
Біріккен Ұлттар Ұйымы
ТМД
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
АӨСШК
Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары жөніндегі кеңес
ЕҚЫҰ
Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы
ШЫҰ
Шанхай ынтымақтастық ұйымы

2017-2020 годы
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
10. Институциональное укрепление молодежной политики
88.
Проведение анализа деятельности молодежных ресурсных центров, молодежных организаций, органов молодежного самоуправления в ВУЗах, советов по делам молодежи при акиматах
рассмотрение на Координационном совете по развитию молодежных организаций
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
июль 2016 года
не требуются
-
89.
Рассмотрение вопроса по разработке стандартов и методики оценки деятельности молодежных ресурсных центров, молодежных организаций, органов молодежного самоуправления в ВУЗах, советов по делам молодежи при акиматах
рассмотрение на Координационном совете по развитию молодежных организаций
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
Октябрь 2016 года
не требуются
-
90.
Разработка плана по дальнейшему развитию молодежных ресурсных центров в Республике Казахстан при экспертной поддержке ЮНИСЕФ
Утверждение плана
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию), ЮНИСЕФ (по согласованию)
2-квартал 2016 года
не требуются
-
91.
Организация работы "Школа государственной молодежной политики"
Цикл обучающих курсов
МДРГО, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно
в пределах выделенных средств
РБ 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике"
92.
Разработка программы учебной дисциплины "Молодежная политика" для преподавания в ВУЗах по гуманитарным и педагогическим специальностям
утверждение программы учебной дисциплины на учебно-методических советах
ВУЗы (по согласованию), НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
до 1 июня 2016 года
не требуются
-
93.
Апробирование программы учебной дисциплины "Молодежная политика" в ВУЗах по гуманитарным и педагогическим специальностям
Информация в МОН
ВУЗы, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
в течение 2016-2017 учебного года
не требуются
-
94.
Разработка общенационального событийного графика мероприятий в сфере молодежной политики
Утверждение общенационального событийного графика
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, РМО (по согласованию), НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
ежегодно, до 1 декабря
не требуются
-
95.
Организация встреч первых руководителей центральных и местных государственных органов с молодежью
информация в МДРГО
ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, июль, декабрь
не требуются
-
96.
Внесение предложений по институциональной поддержке республиканских молодежных организаций
рассмотрение предложений на заседании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
МДРГО, МФ, МНЭ
март 2018 года
не требуются
-
97.
Проработка вопроса по открытию домов молодежи для реализации молодежных инициатив
рассмотрение на заседании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июнь 2018 года
не требуются
-
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИК
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МДРГО
Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИР
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МО
Министерство обороны Республики Казахстан
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АДГСПК
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
МЗСР
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
НПП "Атамекен"
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
ассоциация "Болашак"
ассоциация стипендиатов международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак"
Фонд развития предпринимательства "Даму"
акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
НИЦ "Молодежь"
научно-исследовательский центр "Молодежь"
ВУЗы
высшие учебные заведения
холдинг "Кәсіпқор"
некоммерческое акционерное общество "Холдинг "Кәсіпқор"
ФП
республиканское объединение профсоюзов "Федерация профсоюзов Республики Казахстан"
ЖССБК
акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана"
АГУ
Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
ЦГО
центральные государственные органы
РМО
республиканские молодежные организации
НПО
неправительственные организации
АО "НК "Астана ЭКСПО – 2017"
акционерное общество "Национальная компания "Астана ЭКСПО – 2017"
ОЭСР
Организация экономического сотрудничества и развития
ЮНИСЕФ
Детский фонд Организации Объединенных Наций (ЮНИСЕФ)
ЕС
Европейский союз
ООН
Организация Объединенных Наций
СНГ
Содружество Независимых Государств
СВМДА
Совещание по взаимодействию и мерам доверия в Азии
ОБСЕ
Организация по Безопасности и Сотрудничеству в Европе
ШОС
Шанхайская организация сотрудничества