Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 және "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1160 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысына:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
«Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитетіне» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 264-10-жолмен толықтырылсын:
«264-10 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту қоры» акционерлік қоғамы.
«Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетіне» деген бөлім алып тасталсын;
«Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 363-1-жолмен толықтырылсын:
363-1 «Еуразия сауда жүйесі» тауар биржасы» акционерлік қоғамы.»;
2) «Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
1-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) өңірлік даму, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту, жеке кәсіпкерлікті дамыту және қолдау, өзін-өзі реттеу, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі, тұрғын үй қатынастары және коммуналдық шаруашылық, елді мекендердің шекарасы (шектері) шегінде сумен жабдықтау және су бұру, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік реттеу, жер ресурстарын басқару, геодезиялық және картографиялық қызмет;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) тұтынушылардың құқықтарын қорғау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау, сондай-ақ тамақ өнімдерін өткізу сатысында оның қауіпсіздігі (бұдан әрі – реттелетін сала) және органикалық өнім өндіру салаларында басшылықты, салааралық үйлестіруді, стратегиялық, реттеуші, бақылау-қадағалау, іске асыру және рұқсат ету функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік атқарушы органы болып табылады.»;
«Міндеттері» деген 15-тармақ:

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" и от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1160
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п.2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»:
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан:
дополнить строкой, порядковый номер 264-10, следующего содержания:
«264-10 Акционерное общество «Фонд развития жилищно-коммунального хозяйства»;
раздел «Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан» исключить;
раздел «Министерству национальной экономики Республики Казахстан»:
дополнить строкой, порядковый номер 363-1, следующего содержания:
«363-1 «Акционерное общество «Товарная биржа Евразийская торговая система.»;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 «Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555):
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) регионального развития, развития местного самоуправления, развития и поддержки частного предпринимательства, саморегулирования, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, жилищных отношений и коммунального хозяйства, государственного регулирования в области водоснабжения и водоотведения, электроснабжения, теплоснабжения и газоснабжения в пределах границ (черты) населенных пунктов, управления земельными ресурсами, геодезической и картографической деятельности;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) защиты прав потребителей, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям, а также в областях безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации (далее – регулируемая сфера) и производства органической продукции, осуществляющих межотраслевую координацию, стратегические, регулятивные, контрольно-надзорные, реализационные и разрешительные функции;»;
пункт 15 «Задачи»:

мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
«14-1) әскери-экономикалық және командалық-штабтық оқулар өткізу;»;
мынадай мазмұндағы 38-1) тармақшамен толықтырылсын:
«38-1) өзін-өзі реттеу мәселелері бойынша салааралық үйлестіруді жүзеге асыру;»;
«Орталық аппараттың функциялары» деген 16-тармақ:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) өзін-өзі реттеу мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру;»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Елді аумақтық кеңістікте дамытудың болжамды схемасын әзірлеу және түзету;»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) мемлекеттік бағдарламалар мен үкіметтік бағдарламалар тізбелерін қалыптастыру және түзету;»;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) мемлекеттік және үкіметтік бағдарламалардың, аумақтарды дамыту бағдарламаларының жобаларын келісу;»;
29) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«29) өндіруге арналған келісімшарттардың жобаларына, бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттардың жобаларына, сондай-ақ бұрын жасалған келісімшарттарға енгізілетін толықтырулар мен өзгерістердің жобаларына экономикалық сараптама жүргізу;»;
30) тармақша алып тасталсын;
32) тармақша алып тасталсын;
34) және 35) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«34) Қазақстан Республикасы Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиттерін қалыптастыру;
35) бюджеттік инвестицияларды, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету;»;
39) және 40) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«39) мемлекет кепілгерліктерін беру үшін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды іріктеуді жүзеге асыру;
40) бірлесіп қаржыландыру шартында мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды қарау;»;
44) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«44) республикалық бюджеттік инвестициялық және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастыру, тиісті бөлінетін бюджеттік бағдарламаның қаражаты есебінен жүзеге асырылатын бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамасын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу;»;
46)47) және 48) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
«14-1) проведения военно-экономических и командно-штабных учений;»;
дополнить подпунктом 38-1) следующего содержания:
«38-1) осуществление межотраслевой координации по вопросам саморегулирования;»;
в пункте 16 «Функции центрального аппарата»:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) реализация государственной политики по вопросам саморегулирования;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) разработка и корректировка Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны;»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) формирование, корректировка перечней государственных программ и правительственных программ;»;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«8) согласование проектов государственных и правительственных программ, программ развития территорий;»;
подпункт 29) изложить в следующей редакции:
«29) проведение экономической экспертизы проектов контрактов на добычу, проектов контрактов на совмещенную разведку и добычу в части добычи, а также проектов дополнений и изменений в ранее заключенные контракты;»;
подпункт 30) исключить;
подпункт 32) исключить;
подпункты 34) и 35) изложить в следующей редакции:
«34) формирование лимитов государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;
35) методологическое обеспечение планирования бюджетных инвестиций, проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов;»;
подпункты 39) и 40) изложить в следующей редакции:
«39) осуществление отбора проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов для предоставления поручительств государства;
40) рассмотрение проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов на условии софинансирования;»;
подпункт 44) изложить в следующей редакции:
«44) формирование перечня республиканских бюджетных инвестиционных и проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов, конкурсной документации проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, консультативного сопровождения проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, которые осуществляются за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы;»;
подпункты 46)47) и 48) изложить в следующей редакции:

«46) бюджеттік инвестициялық жобалардың және заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың іске асырылуын бағалау;
47) республикалық меншікке жататын мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілері, оның ішінде концессия объектілері бойынша концессия шарттарының тізіліміне деректерді енгізу үшін республикалық меншікке билік ету құқығын жүзеге асыру жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың іске асырылуын бағалау нәтижелерін жіберу;
48) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды ұйымдастыру саласында салааралық үйлестіру мен әдіснамалық басшылықты жүзеге асыру;»;
50) және 51) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«50) бюджеттік инвестициялар, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессиялар, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобалар және техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап ететін бюджеттік инвестициялық жобаларды бюджеттік кредиттеу, қаржы агенттерінің мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруы мәселелері бойынша республикалық бюджет қаражаты есебінен сараптама жүргізу және құжаттаманы бағалау құнын айқындау әдістемесін бекіту;
51) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесін бекіту;»;
61) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«61) тауарлар нарықтарына мемлекет реттейтін бағалар қолданылатын өнімдердің, тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің номенклатурасы жөніндегі ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу;»;
64) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«64) табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің (тауарларының, жұмыстарының) тарифтерін (бағаларын, мөлшерлемелерін, алымдарын) немесе олардың шекті деңгейлерін бекіту кезінде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртібін айқындау;»;
128) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«128) жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту саласында салааралық үйлестіруді жүзеге асыру;»;
155) тармақша алып тасталсын;
169) және 169-1) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«169) сараптама комиссияларын (сараптама топтарын) құру және кешенді ведомстводан тыс және қала құрылысы сараптамасына қатысу үшін мамандарды (мамандандырылған институттар мен ұйымдарды) тарту қағидаларын бекіту;
169-1) қала құрылысы және құрылыс жобалары (техникалық-экономикалық негіздемелер және жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сараптама қорытындыларын ресімдеу қағидаларын бекіту;»;
174) тармақша алып тасталсын;
178) тармақша алып тасталсын;
193) тармақша алып тасталсын;
222) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

«46) оценка реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов;
47) направление результатов оценки реализации проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, в уполномоченный государственный орган по осуществлению права распоряжения республиканской собственностью для внесения данных в реестр договоров концессии по объектам государственно-частного партнерства, в том числе концессии, относящимся к республиканской собственности;
48) осуществление межотраслевой координации и методологического руководства в области организации проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов;»;
подпункты 50) и 51) изложить в следующей редакции:
«50) утверждение методики определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций, государственно-частного партнерства, в том числе концессий, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, и бюджетного кредитования бюджетных инвестиционных проектов, требующих разработки технико-экономического обоснования, и реализации государственной инвестиционной политики финансовыми агентствами за счет средств республиканского бюджета;
51) утверждение методики определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов;»;
подпункт 61) изложить в следующей редакции:
«61) внесение в Правительство Республики Казахстан предложений по номенклатуре продукции, товаров и услуг, на которые применяются регулируемые государством цены на товарных рынках;»;
подпункт 64) изложить в следующей редакции:
«64) определение особого порядка формирования затрат, применяемого при утверждении тарифов (цен, ставок, сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии;»;
подпункт 128) изложить в следующей редакции:
«128) осуществление межотраслевой координации в сфере развития местного самоуправления;»;
подпункт 155) исключить;
подпункты 169) и 169-1) изложить в следующей редакции:
«169) утверждение правил создания экспертных комиссий (экспертных групп) и привлечения специалистов (специализированных институтов и организаций) для участия в комплексной вневедомственной и градостроительной экспертизе;
169-1) утверждение правил оформления экспертных заключений по градостроительным и строительным проектам (технико-экономическим обоснованиям и проектно-сметной документации);»;
подпункт 174) исключить;
подпункт 178) исключить;
подпункт 193) исключить;
подпункт 222) изложить в следующей редакции:

«222) реттеуші мемлекеттік органдар ұсынған Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 82-бабының 3-тармағымен көзделген құжаттар бойынша ұсынған реттеушілік әсерді талдау нәтижелерін қарау және реттеуші мемлекеттік органдардың заңнамада белгіленген рәсімдерді сақтауы туралы қорытынды ұсыну;»;
268) тармақша алып тасталсын;
272) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«272) мемлекеттік резерв жүйесін басқару, мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын орналастыру, сақтау, орнын ауыстыру, жаңарту және нысаналы пайдалану кезінде Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау саласындағы және басқа да нормативтік құқықтық актілерінің талаптарын сақтау, сондай-ақ мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуымен мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарының номенклатурасы мен сақтау көлемдері жөнінде ұсыныстар әзірлеу және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізу;»;
277)278)279) тармақшалар алып тасталсын;
281) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«281) тауарлар бағаларына мониторинг жүргiзу және бағалар нарыққа реттеушiлік әсер ету орынды болатын деңгейге жеткен жағдайда, Қазақстан Республикасының Үкiметiне сауда қызметiнiң субъектiлерiн – алушыларды, шығарылатын материалдық құндылықтардың көлемін, бағасын және сауда үстемеақысының мөлшерін көрсете отырып, нарыққа реттеушілік әсер ету үшін мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығару қажеттігі туралы ұсыныс енгізу;»;
282) тармақша алып тасталсын;
299) тармақша алып тасталсын;
302) тармақша алып тасталсын;
303-1) тармақша алып тасталсын;
304) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«304) құрылыс салуды ұйымдастыру және құрылыс саласында рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекiту;»;
310) тармақша алып тасталсын;
325) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«325) реттегіш құралдардың реттеушілік әсеріне талдау жүргізу және пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;»;
326) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 339-12), 339-13), 339-14), 339-15),339-16), 339-17), 339-18), 339-19), 339-20), 339-21), 339-22), 339-23), 339-24), 339-25), 339-26), 339-27), 339-28), 339-29), 339-30), 339-31), 339-32), 339-33), 339-34), 339-35), 339-36), 339-37), 339-38), 339-39), 339-40), 339-41), 339-42), 339-43), 339-44), 339-45), 339-46), 339-47), 339-48), 339-49), 339-50), 339-51), 339-52), 339-53), 339-54), 339-55), 339-56), 339-58), 339-59) тармақшалармен толықтырылсын:
«339-12) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылуын бағалау мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының тұжырымдамасына, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының конкурстық құжаттамасына, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының жобасына сараптамалар жүргізу үшін, оның ішінде оларға тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту орталығын тарту;

«222) рассмотрение результатов анализа регуляторного воздействия, представленных регулирующими государственными органами по документам, предусмотренным пунктом 3 статьи 82 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, и представление заключения о соблюдении регулирующими государственными органами установленных законодательством процедур;»;
подпункт 268) исключить;
подпункт 272) изложить в следующей редакции:
«272) управление системой государственного резерва, соблюдение требований законодательства в сфере гражданской защиты и других нормативных правовых актов Республики Казахстан при размещении, хранении, перемещении, освежении и целевом использовании материальных ценностей государственного резерва, а также разработка с участием заинтересованных государственных органов предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного резерва и внесение их на утверждение в Правительство Республики Казахстан;»;
подпункты 277)278)279) исключить;
подпункт 281) изложить в следующей редакции:
«281) проведение мониторинга цен на товары и, в случае достижения уровня цен, при котором целесообразно оказание регулирующего воздействия на рынок, внесение в Правительство Республики Казахстан предложения о необходимости выпуска материальных ценностей из государственного резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок с указанием субъектов торговой деятельности – получателей, объема, цены и размера торговой надбавки выпускаемых материальных ценностей;»;
подпункт 282) исключить;
подпункт 299) исключить;
подпункт 302) исключить;
подпункт 303-1) исключить;
подпункт 304) изложить в следующей редакции:
«304) утверждение правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства;»;
подпункт 310) исключить;
подпункт 325) изложить в следующей редакции:
«325) разработка и утверждение правил проведения и использования анализа регуляторного воздействия регуляторных инструментов;»;
подпункт 326) исключить;
дополнить подпунктами 339-12), 339-13), 339-14), 339-15), 339-16), 339-17), 339-18), 339-19), 339-20), 339-21), 339-22), 339-23), 339-24), 339-25), 339-26), 339-27), 339-28), 339-29), 339-30), 339-31), 339-32), 339-33), 339-34), 339-35), 339-36), 339-37), 339-38), 339-39), 339-40), 339-41), 339-42), 339-43), 339-44), 339-45), 339-46), 339-47), 339-48), 339-49), 339-50), 339-51), 339-52), 339-53), 339-54), 339-55), 339-56), 339-57), 339-58), 339-59) следующего содержания:
«339-12) привлечение Центра развития государственно-частного партнерства для проведения оценки реализации проектов государственно-частного партнерства, экспертизы концепции проекта государственно-частного партнерства, конкурсной документации проекта государственно-частного партнерства, проекта договора государственно-частного партнерства, в том числе при внесении в них соответствующих изменений и (или) дополнений;

339-13) республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының тұжырымдамасын, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының конкурстық құжаттамасын және шарт жобасын, оның ішінде оларға тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде келісу;
339-14) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің әртүрлі кезеңдерінде туындайтын тәуекелдердің болжамды тізбесін бекіту;
339-15) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау, жекеше әріптесті айқындау жөнінде конкурс және тікелей келіссөздер жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының мониторингін жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылу мониторингін жүргізу және бағалау мәселелерін қамтитын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидаларын бекіту;
339-16) экономиканың жекелеген салаларында (аясында) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасын және мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарттарын бекіту;
339-17) мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларын бекіту;
339-18) соттардың заңды күшіне енген шешімдері негізінде қалыптастырылатын жосықсыз әлеуетті жекеше әріптестердің тізбесін жүргізу және бұл тізбені өзінің интернет-ресурсында орналастыру;
339-19) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын ерекше маңызды мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасына жатқызу өлшемшарттарын бекіту;
339-20) іске асырылуы жоспарланатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесін бекіту тәртібін айқындау, сондай-ақ іске асырылуы жоспарланатын республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесін қалыптастыру және бекіту;
339-21) мемлекеттік кепілдік беру арқылы іске асыру ұсынылатын, Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық оператордың және астананың көліктік инфрақұрылымы объектілерін басқару функцияларын жүзеге асыратын компанияның инвестициялық жобаларының тізбесін қалыптастыру және бекіту;
339-22) бағаларды мемлекеттік реттеу қолданылатын реттелетін нарықтар субъектілері тауарларының, (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тiзбесiн бекіту;
339-23) реттелетін нарық субъектісінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) және оны түзету тәртібін айқындау;
339-24) жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестері туралы үлгілік ережені бекіту;
339-25) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту;

339-13) согласование концепции проекта государственно-частного партнерства, конкурсной документации проекта государственно-частного партнерства и проекта договора по республиканским проектам государственно-частного партнерства, в том числе при внесении в них соответствующих изменений и (или) дополнений;
339-14) утверждение примерного перечня рисков, возникающих на различных этапах государственно-частного партнерства;
339-15) утверждение правил планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства, включающих вопросы планирования проектов государственно-частного партнерства, проведения конкурса и прямых переговоров по определению частного партнера, проведения мониторинга договоров государственно-частного партнерства, проведения мониторинга и оценки реализации проектов государственно-частного партнерства;
339-16) утверждение типовой конкурсной документации проекта государственно-частного партнерства и типовых договоров государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в отдельных отраслях (сферах) экономики;
339-17) утверждение правил приема объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность;
339-18) ведение перечня недобросовестных потенциальных частных партнеров, формирующегося на основании решений судов, вступивших в законную силу, и размещение данного перечня на своем интернет-ресурсе;
339-19) утверждение критериев отнесения проекта государственно-частного партнерства к проекту государственно-частного партнерства особой значимости;
339-20) определение порядка утверждения перечня проектов государственно-частного партнерства, планируемых к реализации, а также формирование и утверждение перечня республиканских проектов государственно-частного партнерства, планируемых к реализации;
339-21) формирование и утверждение перечня инвестиционных проектов Национального оператора по управлению автомобильными дорогами и компании, осуществляющей функции управления объектами транспортной инфраструктуры столицы, предлагаемых к реализации путем предоставления государственной гарантии;
339-22) утверждение перечня товаров (работ, услуг) субъектов регулируемых рынков, на которые распространяется государственное регулирование цен;
339-23) определение порядка утверждения инвестиционной программы (проекта) субъекта регулируемого рынка и ее корректировки;
339-24) утверждение типового положения о территориальных советах местного самоуправления;
339-25) утверждение правил ведения реестра саморегулируемых организаций;

339-26) тиісті саладағы (аядағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу;
339-27) міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қағидалары мен стандарттарын келісу;
339-28) тиісті салада немесе мемлекеттік басқару саласында өзін-өзі реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және келісу;
339-29) мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен объектілер құрылысының құнын айқындау қағидаларын бекіту;
339-30) мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілердің құрылысына жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының Бірыңғай мемлекеттік электрондық банкін қалыптастыру қағидаларын бекіту;
339-31) құрылыстағы жаңа технологиялардың бірыңғай мемлекеттік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және жүйелі түрде жаңарту қағидаларын бекіту;
339-32) барлық деңгейдегі қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту;
339-33) объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама, сондай-ақ әртүрлі деңгейдегі аумақтардың қала құрылысын жоспарлау жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу жөніндегі жұмыстардың құнын айқындау қағидаларын бекіту;
339-34) ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп тексеруді жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
339-35) сәулет, қала құрылысы және құрылыс каталогтарын қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындау;
339-36) объектілер құрылысы жобасын басқару бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету тәртібін және жобаларды басқару бойынша қызметтер көрсететін ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту;
339-37) жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын бекіту;
339-38) жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын бекіту;
339-39) техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтер мен жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейлерінің техникалық және технологиялық жағынан күрделі объектілерінде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын бекіту;
339-40) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару бойынша ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту;

339-26) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
339-27) согласование правил и стандартов саморегулируемых организаций, основанных на обязательном членстве (участии);
339-28) разработка, согласование проектов нормативных правовых актов по вопросам саморегулирования в соответствующей отрасли или сфере государственного управления;
339-29) утверждение правил определения стоимости строительства объектов за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора;
339-30) утверждение правил формирования Единого государственного электронного банка предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство объектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора;
339-31) утверждение правил формирования, ведения и систематическое обновление единого государственного реестра новых технологий в строительстве;
339-32) утверждение правил проведения комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов всех уровней;
339-33) утверждение правил определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов, а также комплексной градостроительной экспертизы проектов градостроительного планирования территорий различного уровня;
339-34) утверждение правил осуществления технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений;
339-35) определение порядка формирования и ведения архитектурных, градостроительных и строительных каталогов;
339-36) утверждение порядка оказания инжиниринговых услуг по управлению проектом строительства объектов и квалификационных требований, предъявляемых организациям, оказывающим услуги по управлению проектом;
339-37) утверждение правил и разрешительных требований по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
339-38) утверждение правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
339-39) утверждение правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
339-40) утверждение правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства;

339-41) мемлекеттік монополия субъекті өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсететін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
339-42) мемлекеттiк монополия субъектiсi өндiретiн және өткiзетiн тауарларға, жұмыстарға, көрсететін қызметтерге баға белгiлеу қағидаларын бекіту;
339-43) Нарық субъектілерінің мемлекеттік тізіліміне үстем немесе монополиялық жағдайдағы нарық субъектілерін енгізу және одан шығару қағидаларын бекіту;
339-44) мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру кезінде орталық және жергілікті атқарушы органдар мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін үйлестіру;
339-45) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының меморандумдары жобаларын қарау және келісу;
339-46) Қазақстан Республикасында қолдануға тыйым салынған әлеуетті қауіпті химиялық, биологиялық заттардың тіркелімін жүргізу тәртібін айқындау;
339-47) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларын аттестаттауды жүргізу тәртібін айқындау;
339-48) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді және есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын өз құзыреті шегінде бекіту;
339-49) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу тәртібін, мерзімдерін айқындау;
339-50) халықтың декреттелген тобындағы адамдарды гигиеналық оқыту қағидаларын бекіту;
339-51) темекі бұйымдарында никотин мен шайырлы заттардың болуының жол берілетін шекті деңгейлерін айқындау;
339-52) инфекциялық және паразиттік, кәсіптік аурулар мен улану оқиғаларын тіркеу, есебін жүргізу, сондай-ақ олар бойынша есептілік жүргізу тәртібін айқындау;
339-53) санитариялық-эпидемиологиялық қызмет мамандарының инфекциялық және паразиттік, кәсіптік аурулар мен халықтың улану оқиғаларын зерттеп тексеру тәртібін айқындау;
339-54) бөлшек саудадағы азық-түлік тауарларының табиғи кему нормаларын бекіту;
339-55) стационарлық сауда объектілерінің түрлері мен оларға қойылатын талаптарды бекіту;
339-56) электрондық сауданы жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
339-57) реттеуші мемлекеттік органдарға реттеушілік әсерді талдауды жүзеге асыру мәселелері бойынша әдістемелік көмек көрсету және олардың қызметін үйлестіру;
339-58) реттеушілік әсерге баламалы талдау жүргізу;
339-59) мемлекеттік органдарда қалыптастырылатын статистикалық есептіліктің бірыңғай тізілімін бекіту;»;
«Ведомстволардың функциялары» деген 17-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, халқының есептік саны бір жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларының жобаларына, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін өзге де қала құрылысы құжаттамасына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізуді ұйымдастыру;»;
4) тармақша алып тасталсын;
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«12) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы, тұрғын үй-коммуналдық саладағы мемлекеттік нормативтерді әзірлеуді, бекітуді, қолданысқа енгізуді және жоюды ұйымдастыру;»;
48) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«48) мемлекеттiк жер кадастры мен жер мониторингiн жүргiзудiң дұрыстығын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;»;
78) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«78) мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың бәсекелестікті шектеуге және (немесе) жоюға бағытталған актілерінің, әрекеттерінің (әрекетсіздігінің) жолын кесу;»;
87) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«87) нарық субъектілерінің, мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасын бұзу фактілері бойынша Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде белгіленген тәртіппен зерттеп тексеру жүргізу;»;
89) тармақша алып тасталсын;
90) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«90) мемлекеттік органдарға, жергілікті атқарушы органдарға өздері қабылдаған актілердің күшін жою немесе оларды өзгерту туралы, бұзушылықтарды тоқтату, сондай-ақ өздері жасаған, Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне қайшы келетін келісімдерді бұзу немесе өзгерту және бәсекелестікті қамтамасыз етуге бағытталған әрекеттер жасау туралы орындалуы міндетті нұсқамалар енгізу;»;
98) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«98) бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамада белгіленген жағдайларда, құқық қорғау органдарына тауар нарықтарындағы бәсекелестiктiң жай-күйi туралы талдамалық ақпарат пен мониторингтеу деректерiн беру;»;
102) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«102) мыналардың:
экономикалық шоғырландыруды жүзеге асыру туралы өтінішхаттың;
акцияларының (үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорын, заңды тұлға және олармен үлестес тұлғалар құру туралы өтінішхаттың;
нарық субъектiлерi ұсынатын өнiмнiң монополиялық түрлерi бойынша, өндiру мен өткiзу көлемдерi, өткiзiлетiн монополиялық тауарларды босату бағалары мен кірістілік деңгейi туралы тоқсан сайынғы ақпараттың үлгi нысандарын белгілеу және айқындау;»;
121)122)123) және 124) тармақшалар алып тасталсын;
125) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«125) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының тұжырымдамасын, оның ішінде концессиялық ұсынысты, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының, оның ішінде концессиялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессияның конкурстық құжаттамасын, шарттарының жобаларын, оның ішінде оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізілген кезде, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартына, оның ішінде концессияға табиғи монополиялар саласына жататын көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) тарифтерін (бағаларын, мөлшерлемелерін, алымдарын) қалыптастыру және бекіту тәртібі бөлігінде енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды келісу;»;
130) тармақша алып тасталсын;
170) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«170) мемлекеттік статистика саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының талаптарын сақтау тұрғысынан тексеруді қоспағанда, мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;»;
171) тармақша алып тасталсын;

339-41) установление цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии;
339-42) утверждение правил ценообразования на товары, работы, услуги, производимые и реализуемые субъектом государственной монополии;
339-43) утверждение правил включения и исключения субъектов рынка из Государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение;
339-44) координация деятельности центральных и местных исполнительных органов и Национального Банка Республики Казахстан при формировании государственной политики в области государственной статистики;
339-45) рассмотрение и согласование проектов меморандумов центральных исполнительных органов и местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы);
339-46) определение порядка ведения регистра потенциально опасных химических, биологических веществ, запрещенных к применению в Республике Казахстан;
339-47) определение порядка проведения аттестации руководителей организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
339-48) утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов и форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
339-49) определение порядка, сроков выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
339-50) утверждение правил гигиенического обучения лиц декретированной группы населения;
339-51) определение предельно допустимых уровней содержания никотина и смолистых веществ в табачных изделиях;
339-52) определение порядка регистрации, ведения учета случаев инфекционных и паразитарных, профессиональных заболеваний и отравлений, а также ведения отчетности по ним;
339-53) определение порядка расследования специалистами санитарно-эпидемиологической службой случаев инфекционных и паразитарных, профессиональных заболеваний и отравлений населения;
339-54) утверждение нормы естественной убыли продовольственных товаров в розничной торговле;
339-55) утверждение видов и требований к стационарным торговым объектам;
339-56) утверждение правил осуществления электронной торговли;
339-57) оказание методической помощи и координация деятельности регулирующих государственных органов по вопросам осуществления анализа регуляторного воздействия;
339-58) проведение альтернативного анализа регуляторного воздействия;
339-59) разработка единого реестра статистической отчетности, формируемой в государственных органах;»;
в пункте 17 «Функции ведомств:»:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) организация проведения комплексной градостроительной экспертизы проектов генеральных планов городов республиканского значения, столицы, городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, иной градостроительной документации, утверждаемой Правительством Республики Казахстан;»;
подпункт 4) исключить;
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
«12) организация разработки, утверждения, введения в действие и отмена государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства, жилищно-коммунальной сферах;»;
подпункт 48) изложить в следующей редакции:
«48) осуществление государственного контроля за правильностью ведения государственного земельного кадастра и мониторинга земель;»;
подпункт 78) изложить в следующей редакции:
«78) пресечение актов, действий (бездействий) государственных органов, местных исполнительных органов, направленных на ограничение и (или) устранение конкуренции;»;
подпункт 87) изложить в следующей редакции:
«87) проведение расследования по фактам нарушения в области защиты конкуренции законодательства Республики Казахстан субъектами рынка, государственными органами, местными исполнительными органами в порядке, установленном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;»;
подпункт 89) исключить;
подпункт 90) изложить в следующей редакции:
«90) внесение государственным органам, местным исполнительным органам обязательных для исполнения предписаний об отмене или изменении принятых ими актов, прекращении нарушений, а также расторжении или изменении заключенных ими соглашений, противоречащих Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан, и совершении действий, направленных на обеспечение конкуренции;»;
подпункт 98) изложить в следующей редакции:
«98) представление правоохранительным органам аналитической информации и данных мониторингов о состоянии конкуренции на товарных рынках в случаях, установленных законодательством в области защиты конкуренции;»;
подпункт 102) изложить в следующей редакции:
«102) установление и определение форм:
ходатайства об осуществлении экономической концентрации;
ходатайства о создании государственного предприятия, юридического лица, более пятидесяти процентов акций (долей) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц;
ежеквартальной информации, представляемой субъектами рынка по монопольным видам продукции, об объемах производства и реализации, отпускных ценах и уровне доходности реализуемых монопольных товаров;»;
подпункты 121)122)123) и 124) исключить;
подпункт 125) изложить в следующей редакции:
«125) согласование концепции проекта государственно-частного партнерства, в том числе концессионного предложения, технико-экономического обоснования проекта государственно-частного партнерства, в том числе концессионного проекта, конкурсной документации, проекта договора проектов государственно-частного партнерства, в том числе проекта договора концессии, в том числе при внесении в них изменений и дополнений, изменения и дополнения в договор государственно-частного партнерства, в том числе концессии в части порядка формирования и утверждения тарифов (цен, ставок сборов) на услуги (товары, работы), относящиеся к сфере естественных монополий;»;
подпункт 130) исключить;
подпункт 170) изложить в следующей редакции:
«170) осуществление государственного контроля в области государственной статистики, за исключением проверок на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан в области государственной статистики в отношении респондентов;»;
подпункт 171) исключить;

мынадай мазмұндағы 227-1) тармақшамен толықтырылсын:
«227-1) органикалық өнімдерді өткізу кезеңінде Қазақстан Республикасының органикалық өнімдер өндіру саласындағы заңнамасында белгіленген талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылауды ұйымдастыру, үйлестіру және жүзеге асыру;»;
249) және 250) тармақшалар алып тасталсын;
252) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 266-1), 266-2), 266-3), 266-4), 266-5), 266-6), 266-7), 266-8), 266-9), 266-10), 266-11), 266-12), 266-13), 266-14), 266-15), 266-16), 266-17), 266-18), 266-19), 266-20), 266-21), 266-22), 266-23), 266-24), 266-25), 266-26), 266-27), 266-28), 266-29), 266-30), 266-31), 266-32), 266-33), 266-34), 266-35), 266-36), 266-37), 266-38), 266-39), 266-40), 266-41), 266-42), 266-43), 266-44) тармақшалармен толықтырылсын:
«266-1) мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілердің құрылысына арналған жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының бірыңғай мемлекеттік электрондық банкін қалыптастыру;
266-2) құрылыстағы баға белгілеу мен сметалық нормалар бойынша нормативтік құжаттарды әзірлеу және бекіту;
266-3) мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен объектілердің құрылысы саласындағы баға белгілеу және экономика бойынша ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру;
266-4) құрылыстағы жаңа технологиялардың бірыңғай мемлекеттік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және жүйелі түрде жаңартып отыру;
266-5) объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу;
266-6) жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу;
266-7) жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп тексеруді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу;
266-8) жобалау және құрылыс салу процесіне қатысатын инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі аккредиттелген мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарының тізілімін жүргізу;
266-9) жобалау және құрылыс салу процесіне қатысатын аттестатталған инженерлік-техникалық жұмыскерлердің тізілімін жүргізу;
266-10) жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп тексеру бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізілімін жүргізу;

дополнить подпунктом 227-1) следующего содержания:
«227-1) организация, координация и осуществление государственного контроля за соблюдением требований, установленных законодательством Республики Казахстан в области производства органической продукции, на стадии реализации органической продукции»;
подпункты 249) и 250) исключить;
подпункт 252) исключить;
дополнить подпунктами 266-1), 266-2), 266-3), 266-4), 266-5), 266-6), 266-7), 266-8), 266-9), 266-10), 266-11) 266-12), 266-13), 266-14), 266-15), 266-16), 266-17), 266-18) 266-19), 266-20), 266-21), 266-22), 266-23), 266-24), 266-25), 266-26), 266-27), 266-28), 266-29), 266-30), 266-31), 266-32), 266-33), 266-34), 266-35), 266-36), 266-37), 266-38), 266-39), 266-40), 266-41), 266-42), 266-43), 266-44) следующего содержания:
«266-1) формирование единого государственного электронного банка предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство объектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора;
266-2) разработка и утверждение нормативных документов по ценообразованию в строительстве и сметным нормам;
266-3) организация научных исследований по ценообразованию и экономике в сфере строительства объектов за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора;
266-4) формирование, ведение и систематическое обновление единого государственного реестра новых технологий в строительстве;
266-5) аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов;
266-6) аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
266-7) аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности;
266-8) ведение реестра аккредитованных негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
266-9) ведение реестра аттестованных инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
266-10) ведение реестра аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;

266-11) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі аккредиттелген ұйымдардың тізілімін жүргізу;
266-12) үстем немесе монополиялық жағдайдағы нарық субъектілерінің мемлекеттік тізілімінің нысанын бекіту;
266-13) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасының нормаларын қолдану туралы ақпаратты таратуды және адал бәсекелестікті насихаттауды жүзеге асыру;
266-14) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құқық қорғау органдарына жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу туралы жүгіну;
266-15) нарық субъектісінің, мемлекеттік органның, жергілікті атқарушы органның лауазымды адамына Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасының бұзылуына әкеп соғуы мүмкін әрекетті (әрекеттерді) жасауға жол бермеу туралы алдын ала ескерту жіберу;
266-16) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда тауар нарықтарында мемлекет реттейтін бағалар қолданылатын өнімдердің, тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің номенклатурасы бойынша ұсыныстар әзірлеу;
266-17) табиғи монополиялар субъектілерінің тарифтері (бағалары, мөлшерлемелері, алымдары) мен тарифтік сметаларының жобаларына талдау мен сараптама жүргізу мәселелері жөніндегі сарапшылық кеңес құру;
266-18) мемлекеттік органдардың қолдануы үшін метадеректерді қалыптастырудың үлгілік әдістемесін әзірлеу және бекіту;
266-19) респонденттер мен үй шаруашылықтары ұсынған деректерді қоспағанда, бастапқы статистикалық деректерді тіркеуді жүргізу;
266-20) әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды, сондай-ақ көрсеткіштерді есептеу әдістемесін келісу;
266-21) ұлттық санақтар жүргізу;
266-22) мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
266-23) респонденттер мен үй шаруашылықтары ұсынған деректерді қоспағанда, бастапқы статистикалық деректерді тіркеу қағидаларын бекіту;
266-24) шаруашылық бойынша есепке алу деректерiнiң дәйектілігіне нақтылау жүргізу;
266-25) шаруашылық бойынша есепке алу деректерiнiң дәйектілігіне нақтылау жүргізу қағидаларын бекіту;
266-26) уәкілетті органның ресми дереккөздерден алған деректерін мониторингтеуді, талдауды және оларды салыстыруды жүзеге асыру;
266-27) әкімшілік дереккөздерге қатысты тексеру және бақылаудың өзге де нысандарын жүргізу құқығымен мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
266-28) салықтық құпияны құрайтын мәліметтерге қолжетімділігі бар лауазымды тұлғалар тізбесін бекіту;
266-29) салықтық құпияны құрайтын мәліметтер тізбесін және оларды мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның ведомствосына ұсыну қағидаларын бекіту;

266-11) ведение реестра аккредитованных организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства;
266-12) утверждение формы государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение;
266-13) осуществление распространения информации о применении норм законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции и пропаганды добросовестной конкуренции;
266-14) обращение в правоохранительные органы о проведении оперативно-розыскных мероприятий в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
266-15) направление должностному лицу субъекта рынка, государственного органа, местного исполнительного органа предостережения о недопустимости совершения действия (действий), которое (которые) может (могут) привести к нарушению законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции;
266-16) выработка предложений по номенклатуре продукции, товаров и услуг, на которые применяются регулируемые государством цены, на товарных рынках в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
266-17) создание экспертного совета по вопросам проведения анализа и экспертизы проектов тарифов (цен, ставок, сборов) и тарифных смет субъектов естественных монополий и утверждения положения о нем;
266-18) разработка и утверждение типовой методики формирования метаданных для применения государственными органами;
266-19) проведение регистрации первичных статистических данных, за исключением данных, представленных респондентами и домашними хозяйствами;
266-20) согласование форм, предназначенных для сбора административных данных, а также методики расчета показателей;
266-21) проведение национальных переписей;
266-22) реализация государственной политики в области государственной статистики;
266-23) утверждение правил регистрации первичных статистических данных, за исключением данных, представленных респондентами и домашними хозяйствами;
266-24) проведение уточнения достоверности данных похозяйственного учета;
266-25) утверждение правил проведения уточнения достоверности данных похозяйственного учета;
266-26) осуществление мониторинга, анализа и сопоставления данных, полученных уполномоченным органом из официальных источников;
266-27) осуществление государственного контроля в области государственной статистики с правом проведения проверки и иных форм контроля в отношении административных источников;
266-28) утверждение перечня должностных лиц, имеющих доступ к сведениям, составляющим налоговую тайну;
266-29) утверждение перечня сведений, составляющих налоговую тайну, и порядка их представления ведомству уполномоченного органа в области государственной статистики;

266-30) қайта идентификатталған түрдегі деректер базаларын ұсыну және ғылыми мақсатта пайдалану тәртібін бекіту;
266-31) шаруашылық бойынша есепке алуды жүргізудің статистикалық әдіснамасын және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандарын бекіту;
266-32) кондоминиум объектісін басқару органы мен түпкі тұтынушыларға коммуналдық қызметтерді жеткізуші нарық субъектілері арасындағы ынтымақтастықтың үлгілік шарттарын әзірлеу;
266-33) мемлекеттік қала құрылысы кадастрын құру және оның жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыру;
266-34) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының есебін жүргізу;
266-35) мемлекеттік резервтің номенклатурасын толықтыру мақсатында жұмылдыру резервінің броньнан шығарылған материалдық құндылықтарын ауыстыру туралы шешім қабылдау;
266-36) мемлекеттік материалдық резервке материалдық құндылықтарды жеткізуге тапсырысты орналастыру туралы шешім қабылдау;
266-37) республикалық қазыналық кәсіпорындар өндіретін топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргiзу бағаларын бекіту;
266-38) тұрғын үй қатынастары саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және әдістемелік басшылықты жүзеге асыру;
266-39) аумақтық органдардың ережелерін бекіту;
266-40) өтеусіз негізде әкімшілік деректерді ұсыну тәртібін бекіту;
266-41) заңнамада белгiленген тәртіппен мемлекеттiк статистика саласындағы әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстер бойынша іс жүргізуді жүзеге асыру;
266-42) тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу тәртібін айқындау;
266-43) тиісті саладағы (аядағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін енгізу;
266-44) заңнамада белгіленген тәртіппен орталық аппаратпен келісу бойынша ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорындардың басшылары мен олардың орынбасарларын тағайындау;»;
290) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«290) табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасын, инвестициялық бағдарламаның (жобаның) нысанын, оның орындалуы туралы ақпараттың нысанын және бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде интернет-ресурста жариялауға арналған нысанды бекіту тәртібін айқындау;»;
«Құқықтары мен міндеттері» деген 18-тармақ:
мынадай мазмұндағы 59-1) және 59-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«59-1) жеке деректерді қамтитын базаға иелік ету, пайдалану және билік ету;
59-2) байланыс операторларынан респонденттер бойынша байланыс деректерін алу;»;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:

266-30) утверждение порядка представления и использования в научных целях баз данных в деидентифицированном виде;
266-31) утверждение статистической методологии по ведению похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей;
266-32) разработка типовых договоров сотрудничества между органом управления объектом кондоминиума и субъектами рынка, поставляющими коммунальные услуги конечным потребителям;
266-33) создание государственного градостроительного кадастра и осуществление контроля за его ведением;
266-34) ведение учета материальных ценностей государственного материального резерва;
266-35) принятие решения о перемещении разбронированных материальных ценностей мобилизационного резерва в целях пополнения номенклатуры государственного резерва;
266-36) принятие решения о размещении заказов на поставку материальных ценностей в государственный материальный резерв;
266-37) утверждение цен на топографо-геодезические и картографические работы, производимые республиканскими казенными предприятиями;
266-38) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в области жилищных отношений;
266-39) утверждение положений территориальных органов;
266-40) утверждение порядка представления административных данных на безвозмездной основе;
266-41) осуществление производства по делам об административных правонарушениях в области государственной статистики в установленном законодательством порядке;
266-42) определение порядка присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра;
266-43) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
266-44) назначение по согласованию с центральным аппаратом руководителей подведомственных государственных предприятий и их заместителей в установленном законодательством порядке;»;
подпункт 290) изложить в следующей редакции:
«290) определение порядка утверждения инвестиционной программы субъекта естественной монополии, формы инвестиционной программы (проекта), формы информации об ее исполнении и формы для публикации в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе;»;
в пункте 18 «Права и обязанности:»:
дополнить подпунктами 59-1) и 59-2) следующего содержания:
«59-1) владения, пользования и распоряжения базой, содержащей персональные данные;»;
«59-2) получение контактных данных по респондентам от операторов связи;»;
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства национальной экономики Республики Казахстан:
дополнить пунктом 5 следующего содержания:

«5. «Еуразия сауда жүйесі» тауар биржасы» акционерлік қоғамы;»;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
мынадай мазмұндағы 10-тармақпен толықтырылсын:
«10. «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту қоры» акционерлік қоғамы.»;
«Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі» деген бөлім алып тасталсын;
2. Осы қаулы:
1) 2016 жылғы 2 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 2) тармақшасының жүз елу бірінші абзацын;
2) 2016 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 2) тармақшасының жүз елу тоғызыншы, жүз алпысыншы, жүз алпыс бірінші, жүз алпыс екінші, жүз алпыс үшінші, жүз алпыс төртінші абзацтарын;
3) 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 2) тармақшасының екі жүз төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. 1-тармақтың 2) тармақшасының жүз төртінші абзацы 2017 жылғы  1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов

«5. Акционерное общество «Товарная биржа Евразийская торговая система»;
перечень организаций, находящихся в ведении Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан:
дополнить пунктом 10 следующего содержания:
«10. Акционерное общество «Фонд развития жилищно-коммунального хозяйства.»;
раздел «Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан» исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением:
1) абзаца сто пятьдесят первого подпункта 2) пункта 1, который вводится в действие со 2 июля 2016 года;
2) абзацев сто пятьдесят девятого, сто шестидесятого, сто шестьдесят первого, сто шестьдесят второго, сто шестьдесят третьего, сто шестьдесят четвертого подпункта 2) пункта 1, которые вводятся в действие с 1 февраля 2016 года;
3) абзаца двести четвертого подпункта 2) пункта 1, который вводится в действие с 1 января 2016 года.
3. Абзац сто четвертый подпункта 2) пункта 1 действует до 1 января 2017 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов