"Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 202 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 17 шілдедегі № 437 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 17.07.2018 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 9, 116-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидаларында:
14-тармақта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) жұмыстардағы (көрсетiлетiн қызметтердегi) жергілікті қамтудың елу пайыздан аспауға тиіс ең төмен мөлшері;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) келiсiмшарт бойынша жұмыстарды орындау үшiн қажетті, Қазақстан Республикасының аумағындағы ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар мөлшерi қамтылуға тиіс;";
15-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) жергiлiктi қамтудың елу пайыздан аспауға тиіс мөлшері;";
27-тармақтың 6), 7) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"6) келісімшарт бойынша жұмыстарды орындау үшін қажетті жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) жергілікті қамту бойынша міндеттемелер;
7) келісімшарт бойынша жұмыстарды орындау үшін қажетті, Қазақстан Республикасының аумағындағы ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар мөлшері;";
54-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) қызметі (технологиялық процесі) жер қойнауын пайдаланумен байланысты индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерімен 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес барлау және (немесе) өндіру".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 202. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2018 года № 437 (вводится в действие со дня первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.07.2018 № 437 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 9, ст. 116) следующие изменения:
в Правилах предоставления права недропользования, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 14:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) минимальный размер местного содержания в работах (услугах), который не должен превышать пятьдесят процентов;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) размер расходов на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан, необходимые для выполнения работ по контракту;";
подпункт 8) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"8) размер местного содержания в работах (услугах), который не должен превышать пятьдесят процентов;";
подпункты 6), 7) пункта 27 изложить в следующей редакции:
"6) обязательства по местному содержанию в работах (услугах), необходимых для выполнения работ по контракту;
7) размер расходов на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан, необходимые для выполнения работ по контракту;";
подпункт 4) пункта 54 изложить в следующей редакции:
"4) разведке и (или) добыче с субъектами индустриально-инновационной деятельности в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, деятельность (технологический процесс) которых связана с недропользованием".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К.Масимов