"2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 9 маусымдағы № 343 қаулысы
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 42-қосымша:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлері 6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5, 6-6-жолдармен толықтырылсын:
«
6-1
Білім беру бағдарламаларын әзірлеу және енгізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Техникалық және кәсіптік білім беру (бұдан әрі - ТжКБ) мамандықтары бойынша халықаралық тәжірибе негізінде білім беру бағдарламаларын әзірлеу және «Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ оқу орындарының және «100 қадам – Ұлт жоспарын» іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес 10 колледждің, сондай-ақ ТжКБ-ның сұранысқа ие мамандықтары бойынша ТжКБ-ның басқа да оқу орындарының білім беру қызметіне білім беру бағдарламаларын енгізу.
2012-2015 жылдары «Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ әзірлеген білім беру бағдарламаларын республиканың ТжКБ оқу орындарына енгізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ
203 «Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету»,
110 «Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер»
313 599
6-2
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ желісіне енетін ТжКБ оқу орындарында оқыту курстарын ұйымдастыру және әдістемелік сүйемелдеу
Экономиканың жоғары білікті кадрларға деген сұранысын қанағаттандыру үшін стратегиялық әріптестермен бірлесіп, үздік әлемдік практикаға сәйкес Apec Petrotechnic жоғары техникалық мектебінде студенттерді оқыту курсын ұйымдастыру және әдістемелік сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ
203 «Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету»,
110 «Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер»
3 962837
6-3
Қолданыстағы үлгілік оқу жоспарлары мен білім беру бағдарлам аларын өзектілендіру бойынша көрсетілетін қызметтер
«Білім туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жаңа редакциясында жазылған талаптарға және «Білім берудің тиісті деңгейлерінің мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 тамыздағы № 1080 қаулысынаөзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 327 қаулысына сәйкес еңбек нарығында білікті кадрларға деген сұраныс пен ұсыныс арасындағы айырмашылықты жою мақсатында ТжКБ мазмұнын жұмыс берушілердің заманауи талабына сәйкес келтіру арқылы қолданыстағы үлгілік оқу жоспарлары мен білім беру бағдарламаларын өзектілендіру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ
203 «Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету»,
110 «Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер»

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2016 года № 343
Вводится в действие с 1 января 2016 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы» следующие дополнения:
приложение 42 к указанному постановлению:
дополнить строками, порядковые номера 6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5, 6-6, следующего содержания:
«
6-1
Услуги по разработке и внедрению образовательных программ
Разработка образовательных программ на основе международного опыта по специальностям технического и профессионального образования (далее - ТиПО) и внедрение образовательных программ в образовательную деятельность учебных заведений НАО «Холдинг «Кәсіпқор» и 10 колледжей согласно Плана мероприятий по реализации «Плана нации - 100 шагов», а также внедрение в другие учебные заведения ТиПО по востребованным специальностям ТиПО. Внедрение образовательных программ, разработанных НАО «Холдинг «Кәсіпқор» в 2012-2015 годы в учебные заведения ТиПО республики
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
203 «Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием», 110 «Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта»
313 599
6-2
Организация и методологическое сопровождение курса обучения в учебных заведениях ТиПО, входящих в сеть НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
Организация и методологическое сопровождение курса обучения студентов в высшей технической школе ApecPetrotechnic согласно лучшей мировой практике совместно со стратегическими партнерами для удовлетворения потребностей экономики в высококвалифицированных кадрах
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
203 «Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием», 110 «Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта»
3 962 837
6-3
Услуги по актуализации действующих типовых учебных планов и образовательных программ
Актуализация действующих типовых учебных планов и образовательных программ посредством приведения содержания ТиПО современным требованиям работодателей с целью устранения разрыва между спросом и предложением в квалифицированных кадрах на рынке труда, согласно требований изложенных в новой редакции Закона Республики Казахстан «Об образовании» и  постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 327 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2012 года № 1080 «Об утверждении государственных общеобязательных стандартов образования соответствующих уровней образования»»
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
203 «Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием», 110 «Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта»

188 883
6-4
ТжКБ-ны жаңғырту процесінде Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің қызметін ақпараттық-талдамалық сүйемелдеу: қолданбалы бакалавриатты енгізу
Теориялық дайындық пен өндірісте жұмыс істеудің практикалық дағдыларын меңгеруді қамтамасыз ететін ЖОО мен колледждің кәсіптік бағдарламаларының интеграциясын қамтамасыз ету үшін қолданбалы бакалавриат бағдарламаларын енгізу бойынша ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ
203 «Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету»,
110 «Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер»
50 013
6-5
WorldSkills ұйымының талаптарын ескере отырып, халықаралық деңгейде кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан ұлттық құрамасының Швецияда, Гетеборг қаласындағы WorldSkills Europe халықаралық чемпионатына қатысуы үшін Ұлттық оператордың WorldSkills Қазақстан ұлттық чемпионатын ұйымдастыруы және өткізуі, WorldSkills International халықаралық қауымдастығына жыл сайын мүшелік жарна төлеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ
203 «Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету»,
110 «Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер»
121 258
6-6
ТжКБ жүйесі үшін шетелдік оқулықтар мен оқу-әдістемелік әдебиеттерді аудару және бейімдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
Республика колледждерінің кітапханаларын жинақтау үшін жағдай жасау мақсатында шетелдік оқулықтар мен оқу-әдістемелік әдебиеттердің аудармасын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ
203 «Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету»,
110 «Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер»
317 275
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 22-1-жолмен толықтырылсын:
«
22-1
Халықаралық талаптар бойынша ТжКБ ұйымдарының инженерлік-педагогикалық қызметкерлері мен басшыларының біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу
Жаңа үлгідегі педагогті қалыптастырудың инновациялық тәсілдері негізінде ТжКБ ұйымдарының инженерлік-педагогикалық қызметкерлері мен басшыларының біліктілігін арттыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ
223 «Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау»
288 897
».
2. Осы қаулы 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов

188 883
6-4
Информационно-аналитическое сопровождение деятельности Министерства образования и науки Республики Казахстан в процессе модернизации ТиПО: внедрение прикладного бакалавриата
Разработка рекомендаций по внедрению программ прикладного бакалавриата для обеспечения интеграции профессиональных программ ВУЗа и колледжа, обеспечивающих теоретическую подготовку и овладение практическими навыками работы на производстве
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
203 «Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием», 110 «Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта»
50 013
6-5
Организация и проведение конкурсов профмастерства на международном уровне с учетом требований организации WorldSkills
Организация и проведение Национальным оператором национального чемпионата WorldSkills Казахстан для участия национальной сборной Казахстана в международном чемпионате WorldSkillsEurope г. Гетеборг, Швеция, оплата ежегодного членского взноса международной ассоциации WorldSkillsInternational
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
203 «Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием», 110 «Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта»
121 258
6-6
Услуги по переводу и адаптированию зарубежных учебников и учебно-методологической литературы для системы ТиПО
Организация перевода зарубежных учебников и учебно-методологической литературы с целью создания условий для укомплектования библиотек колледжей республики
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
203 «Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием», 110 «Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта»
317 275
»;
дополнить строкой, порядковый номер 22-1, следующего содержания:
«
22-1
Организация и проведение курсов повышения квалификации инженерно-педагогических работников и руководителей организаций ТиПО по международным требованиям
Повышение квалификации инженерно-педагогических работников и руководителей организаций ТиПО на основе инновационных подходов формирования педагога новой формации
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
223 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования»
288 897
».
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2016 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов