"2016 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 25 шілдедегі № 438 қаулысы
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 111-тармағына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы» 2016 жылғы 6 мамырдағы № 253 және «Орталық коммуникациялар қызметі» республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері» туралы 2016 жылғы 1 маусымдағы № 272 жарлықтарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О корректировке показателей республиканского бюджета на 2016 год и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2016 года № 438
В соответствии со статьей 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и в целях реализации указов Президента Республики Казахстан от 6 мая 2016 года № 253 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан» и от 1 июня 2016 года № 272 «Некоторые вопросы республиканского государственного учреждения «Служба центральных коммуникаций» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. «2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесінде:
«II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттік инвестициялар» деген бөлімде:
«Көлiк және коммуникация» 12-функционалдық тобы мынадай редакцияда жазылсын:
«
12
Көлiк және коммуникация
11 707 344
16 283 122
7 717 560
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
2 410 272
6 208 391
1 398 597
043
Нысаналы ғарыш жүйелерін, технологияларды құру және оларды пайдалану, сондай-ақ Құрастырма-сынақ кешенін салу үшін «Қазақстан Ғарыш Сапары» ұлттық компаниясы» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
2 410 272
6 208 391
1 398 597
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
9 297 072
10 074 731
6 318 963
004
Цифрлық телерадиохабарды енгізу және дамыту үшін «Зерде» ұлттық инфокоммуникациялық холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
9 297 072
10 074 731

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2016 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы» следующие изменения:
в перечне приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц»:
функциональную группу 12 «Транспорт и коммуникации» изложить в следующей редакции:
«
12
Транспорт и коммуникации
11 707 344 16 283 122 7 717 560
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
2 410 272 6 208 391 1 398 597
043
Увеличение уставного капитала АО «Национальная компания «Қазақстан Ғарыш Сапары» на создание целевых космических систем, технологий и их использование, а также строительство Сборочно-испытательного комплекса
2 410 272
6 208 391
1 398 597
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
9 297 072 10 074 731 6 318 963
004
Увеличение уставного капитала АО «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде» для внедрения и развития цифрового телерадиовещания
9 297 072
10 074 731

6 318 963
»;
көрсетілген қаулымен бекітілген 2016 жылға арналған мемлекеттік тапсырмалардың тізбесінде реттік нөмірлері 51-60-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
51
Интернет желісінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
Елдің әлеуметтік-экономикалық және қоғамдық-саяси өмірін жариялау. Қазақ тілді БАҚ-ты Интернетте насихаттау, отандық интернет БАҚ-ты дамыту. Мемлекеттік тілді дамыту. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Үкіметінің қызметін Интернетте жариялау. Қазақстанның мультимедиалық контентін жинақтау. Білім беруді, мәдени деңгейді, патриотизмді арттыру. Кітаптардың электрондық базасын құру, қазақ әдебиетін алға жылжыту. Елдің тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтау, тарихи-мәдени дәстүрлерді жаңғырту, «Қазақстан-2050» Стратегиясының іске асырылу барысын жариялау».
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министрлігі
«Қазкон тент» АҚ
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»

6 318 963
»;
в перечне государственных заданий на 2016 год, утвержденном указанным постановлением, строки, порядковые номера 51 - 60, изложить в следующей редакции:
«
51
Проведение государственной информационной политики в сети Интернет
Освещение социально-экономической и общественно- политической жизни страны. Популяризация казахоязычных СМИ в Интернете, развитие отечественных интернет-СМИ. Развитие государственного языка. Освещение деятельности Премьер-Министра и Правительства Республики Казахстан в интернете. Сбор мультимедийного контента Казахстана. Повышение образованности, культурного уровня, патриотизма. Создание электронной базы книг, продвижение казахской литературы. Изучение и сохранение историко-культурного наследия страны, возрождение историко-культурных традиций, освещение хода реализации Стратегии «Казахстан-2050».
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО «Казконтент»
003 «Проведение государственной информационной политики»

2016387
52
«Хабар» агенттігі» АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
«Хабар», «KazakhTV», «24KZ», сондай-ақ «Білім және Мәдениет» арналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министрлігі
«Хабар агенттігі» АҚ
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»
13525164
53
«Қазақстан» РТРК» АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
«Қазақстан», «Балапан», «KazSport», «Первый канал Евразия» телеарналары, облыстық телеарналар, «Қазақ радиосы», «Шалқар», «Астана», «Classic» радиолары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министрлігі
«Қазақстан» республи калық телерадио корпорациясы» АҚ
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»

2016387
52
Проведение государственной информационной политики через АО «Агентство «Хабар»
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы «Хабар», «KazakhTV», «24KZ», а также «Білім және Мәдениет»
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО «Агентство «Хабар»
003 «Проведение государственной информационной политики»
13525164
53
Проведение государственной информационной политики через АО «РТРК «Казахстан»
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы «Казахстан», «Балапан», «KazSport», «Первый канал Евразия», областные телеканалы, «Казахское радио», радио «Шалкар», радио «Астана», радио «Classic»
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО «Республи канская телерадиокорпорация «Казахстан»
003 «Проведение государственной информационной политики»

18209937
54
«Мир» мемлекетара лық телерадио компаниясының Қазақстан Республикасындағы Ұлттық филиалы арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
«Мир», «Мир 24» телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министр лігі
«Мир» мемлекета ралық телерадио компания сының Қазақстан Республикасындағы Ұлттық филиалы
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»

18209937
54
Проведение государственной информационной политики через национальный филиал межгосударственной телерадиокомпании «Мир»
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы «Мир», «Мир 24»
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
Национальный филиал межгосударственной телерадиокомпании «Мир» в Республике Казахстан
003 «Проведение государственной информационной политики»

307086
55
«Қазтелерадио» АҚ арқылы транспондер лерді жалға алу және мемлекеттік және мемлекеттік емес телерадио арналарды, радиоарна ларды тарату қызметтері
Ұлттық жерсеріктік телерадио хабарларын тарату желісі арқылы теле- және радиоарналарды тарату үшін жерсеріктік ресурстарды жалға алу жөнінде көрсетілетін қызметтер, жерсеріктік ресурстарды жалға алу және жерсеріктік телерадио хабарларын тарату желісінің тегін топтамасы құрамындағы мемлекеттік және мемлекеттік емес телерадио арналарды, радиоарналарды тарату жөнінде көрсетілетін қызметтері, Цифрлық эфирлік хабар тарату желісіндегі теле, радиоарналар тарату жөнінде көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ цифрлық эфирлік хабар таратуды енгізу бойынша ағымдағы шығындарға төлем жасау, эфирлік хабар таратулардың цифрлық таратқыштар желісіне және эфирлік хабар таратудың аналогты таратқыштар желісіне телерадио арналарды, радиоарналарды тарату үшін «Kazsat-2» жерсерігіне жерсеріктік ресурстарды резервтеу. Мерзiмдi баспасөз басылымдарында, сондай-ақ теле- және радио хабарларын таратудың желісі арқылы мерзiмдi баспасөз басылымдары меншiк иесiнің Интернет-ресурстар желілерінде жарияланатын ақпараттарды тарату жөнінде көрсетілетін қызметтер, Интернет желілерінде мемлекеттік және мемлекеттік емес теле- және радиоарналарды тарату жөнінде көрсетілетін қызметтер.
Қазақстан Республи касы Ақпарат және коммуни кациялар министр лігі
«Қазтеле радио» АҚ
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»

307 086
55
Услуги по аренде транспондеров и распространение государственных и негосударственных теле-, радиоканалов через АО «Казтелерадио»
Услуги по аренде спутникового ресурса для распространения теле- и радиоканалов через Национальную спутниковую сеть телерадиовещания. Услуги по аренде спутникового ресурса и распространению государственных и негосударственных теле- и радиоканалов в составе бесплатного пакета спутниковой сети телерадиовещания. Услуги по распространению теле- и радиоканалов в сети цифрового эфирного вещания, а также оплата текущих расходов по внедрению цифрового эфирного вещания. Резервирование спутникового ресурса на спутнике «Kazsat-2» для распространения теле- и радиоканалов на сеть цифровых передатчиков эфирного вещания и сеть аналоговых передатчиков эфирного вещания. Услуги по распространению информации, публикуемой в периодических печатных изданиях, а также в сети интернет-ресурсов собственников периодических печатных изданий, через сеть телерадиовещания. Услуги по распространению государственных и негосударственных теле- и радиоканалов в сети интернет.
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО «Казтелерадио»
003 «Проведение государственной информационной политики»

4233350
56
«Жас өркен» ЖШС арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
«Ұлан», «Дружные ребята» газеттері, «Ақ желкен», «Балдырған» журналдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министрлігі
«Жас өркен» ЖШС
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»
102566
57
«Қазақ газеттері» ЖШС арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
«Ана тілі», «Экономика», «Ұйғыр айвази» газеттері, «Мысль», «Ақиқат», «Үркер» журналдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министрлігі
«Қазақ газеттері» ЖШС
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»
695815
58
Бұқаралық ақпарат құралдарына мониторинг жүргізу
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу мәселелерін ақпараттық-талдамалық және әдістемелік сүйемелдеу
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министрлігі
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлі гінің «Талдау және ақпарат орталығы» ШЖҚ РМК
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»
670067
59
«Егемен Қазақстан» республикалық газеті» АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
«Егемен Қазақстан» газеті арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министрлігі
«Егемен Қазақстан» республи калық газеті» АҚ
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»
877536
60
«Казахстанская правда» республикалық газеті» АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтер
«Казахстанская правда» газеті арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуника циялар министрлігі
«Казахстанская правда» республи калық газеті» АҚ
003 «Мемлекет тік ақпараттық саясатты жүргізу»

4233350
56
Проведение государственной информационной политики через ТОО «Жас оркен»
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты «Ұлан», «Дружные ребята», журналы «Ақ желкен», «Балдырған»
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
ТОО «Жас оркен»
003 «Проведение государственной информационной политики»
102 566
57
Проведение государственной информационной политики через ТОО «Қазақ газеттері»
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты «Ана тілі», «Экономика», «Ұйғыр айвази», журналы «Мысль», «Ақиқат», «Үркер»
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
ТОО «Қазақ газеттері»
003 «Проведение  государственной информационной политики»
695 815
58
Проведение мониторинга средств массовой информации
Информационно-
аналитическое и методическое сопровождение вопросов проведения государственной информационной политики
Министерство информации и коммуникаций Республи ки Казахстан
РГП на ПХВ «Центр анализа и информации» Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан
003 «Проведение государственной информационной политики»
670 067
59
Услуги по проведению государственной информационной политики через АО «Республиканская газета «Егемен Қазақстан»
Услуги по проведению государственной информационной политики через газету «Егемен Қазақстан»
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО «Республи канская газета «Егемен Қазақстан»
003 «Проведение государственной информационной политики»
877 536
60
Услуги по проведению государствен ной информационной политики через АО «Республиканская газета «Казахстанская правда»
Услуги по проведению государственной информационной политики через газету «Казахстанская правда»
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО «Республи канская газета «Казахстанская правда»
003 «Проведение государственной информационной политики»

721152
».
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігімен бірлесіп, тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 25 шілдедегі
№ 438 қаулысына
қосымша
2016 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету
мың теңге
Функционалдық топ
Атауы
Өзгерістер (+,-)
Әкімші
Бағдарлама
II. Шығындар
0
001
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

721 152
».
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 2016 года № 438
Корректировка
показателей республиканского бюджета на 2016 год
тыс. тенге
Функциональная группа
Наименование
Изменения (+/-)
Администратор
Программа
II. Затраты
0
01
Государственные услуги общего характера

- 1 294 401
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
- 489 046
007
Орталық коммуникациялар қызметінің жұмысын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
- 489 046
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-805 355
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
-805 355
008
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-41 417 629
087
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
-41 417 629
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
41 417 629
003
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
41 417 629
12
Көлік және коммуникация
1 294 401
242
Қазақстан Республикасы инвестициялар және даму министрлігі
-65 226 855
099
«Электрондық үкіметті», инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
-55 929 783
200
Цифрлық телерадиохабарын дамыту және енгізу үшін «Зерде» ұлттық инфокоммуникациялық холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
-9 297 072
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
1 294 401
001
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
1 294 401
002
«Электрондық үкіметті», инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
55 929 783
004
Цифрлық телерадиохабарды енгізу және дамыту үшін «Зерде» ұлттық инфокоммуникациялық холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
9 297 072

-1 294 401
101
Администрация Президента Республики Казахстан
-489 046
007
Услуги по обеспечению деятельности Службы центральных коммуникаций
-489 046
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-805 355
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, координации и контроля космической деятельности
-805 355
008
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-41 417 629
087
Проведение государственной информационной политики
-41 417 629
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
41 417 629
003
Проведение государственной информационной политики
41 417 629
12
Транспорт и коммуникации
1 294 401
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-65 226 855
099
Развитие «электронного правительства», инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
-55 929 783
200
Увеличение уставного капитала АО «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде» для развития и внедрения цифрового телерадиовещания
-9 297 072
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
1 294 401
001
Формирование и реализация политики государства в сфере связи, информатизации и информации
1 294 401
002
Развитие «электронного правительства», инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
55 929 783
004
Увеличение уставного капитала АО «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде» для внедрения и развития цифрового телерадиовещания
9 297 072