"Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезiнде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткiзуге, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлар тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 1197 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 444 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 802 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 04.12.2018 № 802 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезiнде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткiзуге, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлар тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 1197 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 71, 1029-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезiнде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткiзілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тiзбесiн бекiту туралы";
2) 1-тармақта:
1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
2) "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
3) "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
4) "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
5) "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
6) "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;";
мынадай мазмұндағы 7), 8), 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) "Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
8) "Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
9) "Қорғас – Шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
10) "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі бекітілсін.";
3) көрсетілген қаулымен бекітілген "Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткiзуге, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі";
мына:
"
7108 20 000 9
- - өзгелері
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
71
Табиғи немесе өңделген інжу, асыл немесе жартылай асыл металдар, бағалы металдармен жалатылған металдар және олардан жасалған бұйымдар; бижутерия; монеталар

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 1197 "Об утверждении Перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 444. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 802
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.12.2018 № 802.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 1197 "Об утверждении Перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 71, ст. 1029) следующие изменения и дополнения:
1) в заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
2) в пункте 1:
в подпункты 1), 2), 3), 4), 5) и 6) внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Бурабай";";
дополнить подпунктами 7), 8), 9) и 10) следующего содержания:
"7) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Павлодар";
8) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Сарыарка";
9) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Хоргос – Восточные ворота";
10) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Химический парк Тараз".";
3) в перечне товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Астана – новый город", утвержденном указанным постановлением:
в заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
после строки:
"
7108 20 000 9
– – прочее
"
дополнить строками следующего содержания:
"
71
Жемчуг природный или культивированный, драгоценные или полудрагоценные камни, драгоценные металлы, металлы, плакированные драгоценными металлами, и изделия из них; бижутерия; монеты

7110
Өңделмеген немесе жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі платина:
- платина:
7110 11 000
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
7110 11 000 1
- - - қорытпаның 1000 бөлігіне шаққанда құрамында платинаның кем дегенде 999,5 бөлігі бар құймаларда
7110 19 100 0
- - - шыбықтар, сымдар және профильдер; пластиналар; кез келген негізді есептемегенде, таспалар және қалыңдығы 0,15 мм-ден асатын табақтар немесе жолақтар
7110 19 800 1
- - - - құбырлар, түтікшелер және қуыс дөңбектер; кез келген негізді есептемегенде, қалыңдығы 0,15 мм-ден асатын жұқа табақтар және жолақтар (қақтама)
- палладий:
7110 21 000
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
7110 21 000 1
- - - қорытпаның 1000 бөлігіне шаққанда құрамында паладийдің кем дегенде 999,5 бөлігі бар құйма
- родий
7110 31 000 0
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі
- иридий, осмий және рутений:
7110 41 000 0
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі
7112
бағалы металдардың немесе бағалы металдармен жалатылған металдардың қалдықтары мен сынықтары; құрамында бағалы металл немесе бағалы металдардың қосылыстары бар негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын өзге де қалдықтар:
7112 30 000 0
- құрамында бағалы металл немесе бағалы металдың қосылыстары бар күл
7112 91 000 0
- - алтын жалатылған металды қоса алғанда, бірақ құрамында басқа бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағандағы, алтын
7112 92 000 0
- - платинамен жалатылған металды қоса алғанда, бірақ құрамында басқа бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағандағы платина
III. ЗЕРГЕРЛІК БҰЙЫМДАР, ШЕБЕРЛЕРДІҢ АЛТЫН ЖӘНЕ КҮМІС ЖҰМЫСТАРЫНЫҢ БҰЙЫМДАРЫ ЖӘНЕ БАСҚА БҰЙЫМДАР
7113
Зергерлік бұйымдар және олардың бағалы металдардан немесе бағалы металдармен жалатылған, металдардан тұратын бөліктері:
- гальванды қаптамасы бар немесе жоқ, басқа бағалы металдармен жалатылған немесе жалатылмаған бағалы металдардан жасалған:
7113 11 000 0
- - гальванды қаптамасы бар немесе жоқ, басқа бағалы металдармен жалатылған немесе жалатылмаған, күмістен жасалған
7113 19 000 0
- - гальванды, басқа да бағалы металдармен жалатылған немесе жалатылмаған өзге де бағалы металдардан жасалған
7113 20 000 0
- - бағалы металдармен жалатылған, бағалы емес металдардан жасалған
7114
Шеберлердің алтыннан немесе күмістен жасалған бұйымдары және олардың бағалы металдардан немесе бағалы металдармен жалатылған металдардан жасалған бөліктері:
- гальванды қаптамасы бар немесе жоқ, басқа бағалы металдармен жалатылған немесе жалатылмаған бағалы металдардан жасалған:
7114 11 000 0
- - гальванды қаптамасы бар немесе жоқ, бағалы металдармен жалатылған немесе жалатылмаған, күмістен жасалған

7110
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
- платина:
7110 11 000
- - необработанная или в виде порошка:
7110 11 000 1
- - - в слитках с содержанием не менее 999,5 частей платины на 1000 частей сплава
7110 19 100 0
- - - прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 мм, не считая любой основы
7110 19 800 1
- - - - трубы, трубки и пустотелые болванки; тонкие листы и полосы (фольга) толщиной не более 0,15 мм, не считая любой основы
- палладий:
7110 21 000
- - необработанный или в виде порошка:
7110 21 000 1
- - - в слитках с содержанием не менее 999,5 частей палладия на 1000 частей сплава
- родий
7110 31 000 0
- - необработанный или в виде порошка
- иридий, осмий и рутений:
7110 41 000 0
- - необработанные или в виде порошка
7112
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов:
7112 30 000 0
- зола, содержащая драгоценный металл или соединения драгоценного металла
7112 91 000 0
- - золото, включая металл, плакированный золотом, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
7112 92 000 0
- - платина, включая металл, плакированный платиной, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
III. ЮВЕЛИРНЫЕ ИЗДЕЛИЯ, ИЗДЕЛИЯ ЗОЛОТЫХ И СЕРЕБРЯНЫХ ДЕЛ МАСТЕРОВ И ДРУГИЕ ИЗДЕЛИЯ
7113
Ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами:
- из драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами:
7113 11 000 0
- - из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
7113 19 000 0
- - из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами
7113 20 000 0
- из недрагоценных металлов, плакированных драгоценными металлами
7114
Изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами:
- из драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами:
7114 11 000 0
- - из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами

7114 19 000 0
- - гальванды қаптамасы бар немесе жоқ, бағалы металдармен жалатылған немесе жалатылмаған өзге бағалы металдардан жасалған
7114 20 000 0
- - бағалы металдармен жалатылған бағалы емес металдардан жасалған
7115
бағалы металдардан немесе бағалы металдармен жалатылған металдардан жасалған өзге бұйымдар:
7115 10 000 0
- сым торы нысандағы катализаторлар немесе платинадан жасалған шілтерлер
";
4) көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетін қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізуге, нөлдік мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі";
мына:
"

7114 19 000 0
- - из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами
7114 20 000 0
- из недрагоценных металлов, плакированных драгоценными металлами
7115
Прочие изделия из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами:
7115 10 000 0
- катализаторы в форме проволочной сетки или решетки из платины
";
4) в перечне товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Морпорт Актау", утвержденном указанным постановлением:
в заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
после строки:
"

2929 90 000 0
- өзгелері
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
X. ОРГАНИКАЛЫҚ-ОРГАНИКАЛЫҚ ЕМЕС ҚОСЫЛЫСТАР, ГЕТЕРОЦИКЛДІК ҚОСЫЛЫСТАР, НУКЛЕИНДІК ҚЫШҚЫЛДАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ТҰЗДАРЫ, СУЛЬФОНАМИДТЕР
2932
Құрамында оттегінің гетероатомдары ғана бар гетероциклдік қосылыстар:
– құрылымында қоюландырылмаған фуран сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе гидрленбеген):
2932 11 000 0
– – тетрагидрофуран
2932 12 000 0
– – 2-фуральдегид (фурфурол)
2932 13 000 0
– – фурфурил және тетрагидрофурфурил спирттері
2932 19 000 0
– – өзгелері
2932 20
– лактондар:
2932 20 100 0
– – фенолфталеин; 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбонил-1-нафтил)-3-оксо-1Н,3Н-бензо[де]изохромен-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтой қышқылы; 3
-хлор-6
-циклогексиламиноспиро[изобензофуран-1(3Н), 9
-ксантен]-3-он; 6
-(N-этил-п-толуидино)-2
-метилспиро[изобензофуран-1(3Н), 9
-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-cd]пиран-1-ил]нафталин-2-карбоксилат

2929 90 000 0
– прочие
"
дополнить строками следующего содержания:
"
X. ОРГАНО-HЕОРГАНИЧЕСКИЕ СОЕДИНЕНИЯ, ГЕТЕРОЦИКЛИЧЕСКИЕ СОЕДИНЕНИЯ, НУКЛЕИНОВЫЕ КИСЛОТЫ И ИХ СОЛИ, СУЛЬФОНАМИДЫ
2932
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное фурановое кольцо (гидрированное или негидрированное):
2932 11 000 0
– – тетрагидрофуран
2932 12 000 0
– – 2-фуральдегид (фурфурол)
2932 13 000 0
– – спирты фурфуриловый и тетрагидрофурфуриловый
2932 19 000 0
– – прочие
2932 20
– лактоны:
2932 20 100 0
– – фенолфталеин; 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбонил-1-нафтил)-3-оксо-1Н,3Н-бензо[де]изохромен-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтойная кислота; 3,-хлор-6,-циклогексиламиноспиро[изобензофуран-1(3Н),9,-ксантен]-3-он; 6,-(N-этил-n-толуидино)-2,-метилспиро[изобензофуран-1(3Н), 9,-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метил-1-фенантрил)-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]пиран-1-ил]нафталин-2-карбоксилат

2932 20 200 0
– – гамма-бутиролактон
2932 20 900 0
– өзгелері:
2932 91 000 0
– – изосафрол
2932 92 000 0
– – 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил)пропан-2-он
2932 93 000 0
– – пиперональ
2932 94 000 0
– – сафрол
2932 95 000 0
– – тетрагидроканнабинолдар (барлық изомерлер)
2932 99 000 0
– – өзгелері
2935 00
Сульфонамидтер:
2935 00 300 0
– 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
2935 00 900 0
– өзгелері
XI. ПРОВИТАМИНДЕР, ВИТАМИНДЕР ЖӘНЕ ГОРМОНДАР
2936
Провитаминдер және витаминдер, табиғи немесе синтезделген (табиғи концентраттарды қоса алғанда), олардың негізінен витаминдер ретінде пайдаланылатын туындылары және осы қосылыстардың, оның ішінде кез келген ерітіндідегі қоспалары:
– витаминдер және олардың таза түріндегі туындылары:
2936 21 000 0
– – A витаминдері және олардың туындылары
2936 22 000
– – B1 витамині және оның туындылары:
2936 22 000 1
– – – кокарбоксилаза
2936 23 000 0
– – B2витамині және оның туындылары
2936 24 000 0
– – D немесе DL-пантотен қышқылы (B3 немесе B5 витамині), оның туындылары
2936 25 000 0
– – B6 витамині және оның туындылары
2936 26 000 0
– – B12 витамині және оның туындылары
2936 27 000 0
– – C витамині және оның туындылары
2936 28 000 0
– – E витамині және оның туындылары
2936 29 000
– – өзге витаминдер және олардың туындылары
2936 29 000 1
– – – B9 витамині және оның туындылары; H витамині және оның туындылары
2936 29 000 9
– – – өзгелері
2936 90 000
– – табиғи концетраттарды қоса алғанда, өзгелері
2936 90 000 1
– – витаминдердің табиғи концентраттары
2936 90 000 2
– – – витаминдердің, оның ішінде кез келген еріткіштегі қоспалары
2937
Табиғи немесе синтезделген гормондар, простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер; олардың туындылары және тізбектеліп түрлендірілген полепиптидтерді қамтитын, негізінен гормондар ретінде пайдаланылатын құрылымдық ұқсастықтары:
– полипептидтік гормондар, ақуызды гормондар және гликопротеиндік гормондар, олардың туындылары және құрылымдық ұқсастықтары:
2937 11 000 0
– – соматотропин, оның туындылары және құрылымдық ұқсастықтары
2937 12 000 0
– – инсулин және оның тұздары
– стероидтік гормондар, олардың туындылары және құрылымдық ұқсастықтары:
2937 21 000 0
– – кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) және преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937 22 000 0
– – кортикостероидтік гормондардың галогенденген туындылары
2937 23 000 0
– – эстрогендер және прогестиндер
2937 29 000 0
– – өзгелері
2937 50 000 0
– простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, олардың туындылары және құрылымдық ұқсастықтары
XII. ӨСІМДІКТЕРДЕН АЛЫНАТЫН ТАБИҒИ НЕМЕСЕ СИНТЕЗДЕЛГЕН ГЛИКОЗИДТЕР ЖӘНЕ АЛКОЛОИДТАР, ОЛАРДЫҢ ТҰЗДАРЫ, ҚАРАПАЙЫМ ЖӘНЕ КҮРДЕЛІ ЭФИРЛЕРІ МЕН ӨЗГЕ ТУЫНДЫЛАРЫ:

2932 20 200 0
– – гамма-бутиролактон
2932 20 900 0
– – прочие
2932 91 000 0
– – изосафрол
2932 92 000 0
– – 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил) пропан-2-он
2932 93 000 0
– – пиперональ
2932 94 000 0
– – сафрол
2932 95 000 0
– – тетрагидроканнабинолы (все изомеры)
2932 99 000 0
– – прочие
2935 00
Сульфонамиды:
2935 00 300 0
– 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
2935 00 900 0
– прочие
XI. ПРОВИТАМИНЫ, ВИТАМИНЫ И ГОРМОНЫ
2936
Провитамины и витамины, природные или синтезированные (включая природные концентраты), их производные, используемые в основном в качестве витаминов, и смеси этих соединений, в том числе в любом растворителе:
– витамины и их производные в чистом виде:
2936 21 000 0
– – витамины A и их производные
2936 22 000
– – витамин B1 и его производные:
2936 22 000 1
– – – кокарбоксилаза
2936 22 000 9
– – – прочие
2936 23 000 0
– – витамин B2 и его производные
2936 24 000 0
– – кислота D- или DL-пантотеновая (витамин B3 или витамин B5), ее производные
2936 25 000 0
– – витамин B6 и его производные
2936 26 000 0
– – витамин B12 и его производные
2936 27 000 0
– – витамин C и его производные
2936 28 000 0
– – витамин E и его производные
2936 29 000
– – витамины прочие и их производные
2936 29 000 1
– – – витамин B9 и его производные; витамин H и его производные
2936 29 000 9
– – – прочие
2936 90 000
– прочие, включая природные концентраты:
2936 90 000 1
– – природные концентраты витаминов
2936 90 000 2
– – – смеси витаминов, в том числе в любом растворителе
2937
Гормоны, простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, природные или синтезированные; их производные и структурные аналоги, включающие цепочечные модифицированные полипептиды, используемые в основном в качестве гормонов:
– полипептидные гормоны, белковые гормоны и гликопротеиновые гормоны, их производные и структурные аналоги:
2937 11 000 0
– – соматотропин, его производные и структурные аналоги
2937 12 000 0
– – инсулин и его соли
– стероидные гормоны, их производные и структурные аналоги:
2937 21 000 0
– – кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) и преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937 22 000 0
– – галогенированные производные кортикостероидных гормонов
2937 23 000 0
– – эстрогены и прогестины
2937 29 000 0
– – прочие
2937 50 000 0
– простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, их производные и структурные аналоги
XII. ГЛИКОЗИДЫ И АЛКАЛОИДЫ РАСТИТЕЛЬНОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ, ПРИРОДНЫЕ ИЛИ СИНТЕЗИРОВАННЫЕ, ИХ СОЛИ, ПРОСТЫЕ И СЛОЖНЫЕ ЭФИРЫ И ПРОЧИЕ ПРОИЗВОДНЫЕ

2938
Табиғи немесе синтезделген гликозидтер, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен өзге туындылары:
2938 10 000 0
– рутозид (рутин) және оның туындылары
2938 90
– өзгелері:
2938 90 100 0
– – оймақгүлдің гликозидтері
2938 90 300 0
– – глицирризин қышқылы және глицирризинаттар
2939
Өсімдіктерден алынатын табиғи немесе синтезделген алколоидтер, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен өзге туындылары:
– апиын алколоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 11 000 0
– – көкнәр шиінен алынған концетраттар; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин (INN), тебакон (INN) және тебаин; осы қосылыстардың тұздары
2939 19 000 0
– – өзгелері
2939 20 000 0
– хин ағашының қабығынан бөліп шығарылған алколоидтар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2939 30 000 0
– кофеин және оның тұздары
– эфедриндер және оның тұздары:
2939 41 000 0
– – эфедрин және оның тұздары
2939 42 000 0
– – псевдоэфедрин (INN) және оның тұздары
2939 43 000 0
– – катин (INN) және оның тұздары
2939 44 000 0
– – норэфедрин және оның тұздары
2939 49 000 0
– – өзгелері
– теофиллин мен аминофиллин (теофиллинэтилендиамин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 51 000 0
– – фенетиллин (INN) және оның тұздары
2939 59 000 0
– – өзгелері
– қара бидай қастаушының алколоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 61 000 0
– – эргометрин (INN) және оның тұздары
2939 62 000 0
– – эрготамин (INN) және оның тұздары
2939 63 000 0
– – лизергин қышқылы және оның тұздары
2939 69 000 0
– – өзгелері
2939 91 000 0
– – кокаин, экгонин, левометамфетамин, метамфетамин (INN), метамфетамин ацематы; тұздар, күрделі эфирлер және олардың өзге туындылары
ХІІІ. ӨЗГЕ ОРГАНИКАЛЫҚ ҚОСЫЛЫСТАР
2940 00 000 0
Сахарозадан, лактозадан, мальтозадан, глюкозадан және фруктозадан басқа химиялық жағынан таза қанттар; қанттардың қарапайым эфирлері, қанттардың ацетальдері және 2937, 2938 немесе 2939-тауар позицияларындағы өнімдерден басқа қанттардың күрделі эфирлері, олардың тұздары
2941
Антибиотиктер:
2941 10 000 0
– пеницилиндер және олардың пенициллан қышқылының құрылымы бар туындылары
2941 20
– стрептомициндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2941 20 300 0
– – дигидрострептомицин, оның тұздары, күрделі эфирлер мен гидраттар
2941 20 800
– –  өзгелері:
2941 20 800 1
– – – стрептомицин
2941 20 800 9
– – – өзгелері
2941 30 000
– тетрациклиндер және олардың туындылары;
осы қосылыстардың тұздары:

2938
Гликозиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
2938 10 000 0
– рутозид (рутин) и его производные
2938 90
– прочие:
2938 90 100 0
– – гликозиды наперстянки
2938 90 300 0
– – глицирризиновая кислота и глицирризинаты
2939
Алкалоиды растительного происхождения, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
– алкалоиды опия и их производные; соли этих соединений:
2939 11 000 0
– – концентраты из маковой соломки; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин (INN), тебакон (INN) и тебаин; соли этих соединений
2939 19 000 0
– – прочие
2939 20 000 0
– алкалоиды, выделенные из коры хинного дерева, и их производные; соли этих соединений
2939 30 000 0
– кофеин и его соли
– эфедрины и их соли:
2939 41 000 0
– – эфедрин и его соли
2939 42 000 0
– – псевдоэфедрин (INN) и его соли
2939 43 000 0
– – катин (INN) и его соли
2939 44 000 0
– – норэфедрин и его соли
2939 49 000 0
– – прочие
– теофиллин и аминофиллин (теофиллинэтилендиамин) и их производные; соли этих соединений:
2939 51 000 0
– – фенетиллин (INN) и его соли
2939 59 000 0
– – прочие
– алкалоиды спорыньи ржи и их производные; соли этих соединений:
2939 61 000 0
– – эргометрин (INN) и его соли
2939 62 000 0
– – эрготамин (INN) и его соли
2939 63 000 0
– – лизергиновая кислота и ее соли
2939 69 000 0
– – прочие
2939 91 000 0
– – кокаин, экгонин, левометамфетамин, метамфетамин (INN), рацемат метамфетамина; соли, сложные эфиры и их прочие производные
XIII. ОРГАНИЧЕСКИЕ СОЕДИНЕНИЯ ПРОЧИЕ
2940 00 000 0
Сахара химически чистые, кроме сахарозы, лактозы, мальтозы, глюкозы и фруктозы; простые эфиры сахаров, ацетали сахаров и сложные эфиры сахаров, их соли, кроме продуктов товарной позиции 2937, 2938 или 2939
2941
Антибиотики:
2941 10 000 0
– пенициллины и их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты; соли этих соединений
2941 20
– стрептомицины и их производные; соли этих соединений:
2941 20 300 0
– – дигидрострептомицин, его соли, сложные эфиры и гидраты
2941 20 800
– – прочие:
2941 20 800 1
– – – стрептомицин
2941 20 800 9
– – – прочие
2941 30 000
– тетрациклины и их производные; соли этих соединений:

2941 30 000 1
– – окситетрациклин
2941 30 000 2
– – тетрациклин гидрохлориді
2941 30 000 9
– – өзгелері
2941 40 000
– хлорамфеникол және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2941 40 000 1
– – левомицетин
2941 40 000 9
– – өзгелері
2941 50 000
– эритромицин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2941 50 000 1
– – эритромицин
2941 50 000 9
–  өзгелері:
2941 90 000 1
– – канамицин сульфаты
2941 90 000 2
– – линкомицин
30
Фармацевтикалық өнім
3001
Органотерапияға арналған, кептірілген, ұнтақ болып ұсақталған немесе ұсақталмаған бездер мен өзге органдар; органотерапияға арналған бездердің немесе өзге органдардың немесе олардың сөлдерінің сығындылары; гепарин және оның тұздары; терапевтік немесе мақсаттарда пайдалану үшін дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, адамнан немесе жануарлардан алынған өзге заттар:
3001 20
– бездердің немесе өзге органдардың немесе олардың сөлдерінің сығындылары:
3001 90 200 0
– – адамнан алынған
3001 90 910 0
– – – гепарин және оның тұздары
3001 90 980 0
– өзгелері:
3002
Адам қаны; терапевтік, профилактикалық немесе диагностикалық мақсаттарда пайдалану үшін дайындалған жануарлар қаны; иммундық қан сарысуы және қанның өзге фракциялары, түрлендірілген немесе түрлендірілмеген, оның ішінде биотехнология әдістерімен алынған иммунологиялық өнімдер; вакциналар, токсиндер, микроорганизмдер себінділері (ашытқылардан басқа) және ұқсас өнімдер:
3002 10
– иммундық қан сарысуы, қанның өзге фракциялары және түрлендірілген немесе түрлендірілмеген иммунологиялық өнімдер, оның ішінде биотехнология әдістерімен алынған өнімдер:
3002 10 100
– – иммундық қанның сарысуы:
3002 10 100 1
– – – жылан уына қарсы
3002 10 100 9
– – өзгелері
3002 10 910 0
– – – гемоглобин, қан глобулиндері және қан сарысуы глобулиндері
3002 10 950
– – – – адамнан алынған:
3002 10 950 1
– – – – – қан ұюының факторлары
3002 10 950 9
– өзгелері
3002 20 000
– адамдарға арналған вакциналар:
3002 20 000 1
– – қызылшаға қарсы
3002 20 000 2
– – В гепатитіне қарсы
3002 20 000 9
– – өзгелері
3002 30 000 0
– ветеринариялық вакциналар
3002 90 100 0
– – адам қаны
3002 90 300 0
– – терапевтік, профилактикалық немесе диагностикалық мақсаттарда пайдалану үшін дайындалған жануарлар қаны
3002 90 500 0
– – микроорганизм себінділері
3003
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, бірақ мөлшерленген дәрілік қалыптар түрінде немесе бөлшек саудаға арналған қалыптар мен қаптамаларға өлшеніп оралмаған, екі немесе одан көп құрамдас бөліктерден тұратын дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006-тауар позицияларынан басқа):

2941 30 000 1
– – окситетрациклин
2941 30 000 2
– – тетрациклина гидрохлорид
2941 30 000 9
– – прочие
2941 40 000
– хлорамфеникол и его производные; соли этих соединений:
2941 40 000 1
– – левомицетин
2941 40 000 9
– – прочие
2941 50 000
– эритромицин и его производные; соли этих соединений:
2941 50 000 1
– – эритромицин
2941 50 000 9
– – прочие
2941 90 000 1
– – канамицина сульфат
2941 90 000 2
– – линкомицин
30
Фармацевтическая продукция
3001
Железы и прочие органы, предназначенные для органотерапии, высушенные, измельченные или не измельченные в порошок; экстракты желез или прочих органов или их секретов, предназначенные для органотерапии; гепарин и его соли; прочие вещества человеческого или животного происхождения, подготовленные для использования в терапевтических или профилактических целях, в другом месте не поименованные или не включенные:
3001 20
– экстракты желез или прочих органов или их секретов:
3001 20 100 0
– – человеческого происхождения
3001 90 910 0
– – – гепарин и его соли
3001 90 980 0
– – – прочие
3002
Кровь человеческая; кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях; сыворотки иммунные, фракции крови прочие и иммунологические продукты, модифицированные или немодифицированные, в том числе полученные методами биотехнологии; вакцины, токсины, культуры микроорганизмов (кроме дрожжей) и аналогичные продукты:
3002 10
– сыворотки иммунные, фракции крови прочие и иммунологические продукты, модифицированные или немодифицированные, в том числе полученные методами биотехнологии:
3002 10 100
– – сыворотки иммунные:
3002 10 100 1
– – – против яда змей
3002 10 100 9
– – – прочие
3002 10 910 0
– – – гемоглобин, глобулины крови и сывороточные глобулины
3002 10 950
– – – – человеческого происхождения:
3002 10 950 1
– – – – – факторы свертываемости крови
3002 10 950 9
– прочие
3002 20 000
– вакцины для людей:
3002 20 000 1
– – против краснухи
3002 20 000 2
– – против гепатита В
3002 20 000 9
– – прочие
3002 30 000 0
– вакцины ветеринарные
3002 90 100 0
– – кровь человеческая
3002 90 300 0
– – кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях
3002 90 500 0
– – культуры микроорганизмов
3003
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи:

3003 10 000 0
– құрамында пенициллиндер немесе олардың пенициллан қышқылының құрылымынан тұратын туындыларды қамтитын немесе стрептомициндер не олардың туындылары бар
3003 20 000 0
– құрамында өзге антибиотиктер бар
– құрамында, 2937-тауар позициясының гормондары немесе өзге қосылыстары бар; бірақ құрамында антибиотиктер жоқ
3003 31 000 0
– – құрамында инсулин бар
3003 39 000 0
– – өзгелері
3003 40 000 0
– құрамында алколоидтар немесе олардың туындылары бар, бірақ құрамында гормондары немесе 2937-тауар позициясының өзге қосылыстары немесе антибиотиктер жоқ
3004
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, араласқан немесе араласпаған өнімдерден тұратын, мөлшерленген (трансдермальдық жүйелер қалпындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) дәрілік қалыптар түрінде немесе бөлшек саудада сатуға арналған қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеніп оралған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006-тауар позицияларынан басқа):
3004 10 000
– құрамында пенициллиндер немесе олардың туындылары бар пенициллан қышқылының құрылымы бар немесе құрамында стрептомициндер немесе олардың туындылары бар:
3004 10 000 1
– – – негізгі әрекет етуші зат ретінде құрамында тек ампициллин тригидраты немесе ампициллин натрий тұзы, немесе бензилпенициллин тұздары мен қосылыстары, немесе карбенициллин, немесе оксациллин, немесе сулациллин (сультамициллин) немесе феноксиме-тилпенициллин бар
3004 10 000 4
– – – –мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде бөлек оралған немесе табыс етілген, бірақ бөлшек саудада сату үшін оралмаған:
3004 10 000 6
– – – – негізгі әрекет етуші зат ретінде құрамында тек стрептомицин сульфаты бар
3004 20 000 1
– – – негізгі әрекет етуші зат ретінде құрамында тек амикацин немесе гентамицин, немесе гризеофульвин, немесе доксицилин, немесе доксорубицин, немесе канамицин, немесе фузидиевтік қышқыл және оның натрий тұзы, немесе левомицетин (хлорамфеникол) және оның тұздары, немесе линкомицин, немесе метациклин, немесе нистагин, немесе рифампицин, немесе цефозолин, немесе цефаликсин, немесе эротримциннің негізі бар
3004 20 000 3
– – – негізгі әрекет етуші зат ретінде құрамында тек эритромициннің негізі немесе канамицин сульфаты бар
3004 20 000 9
– – –  өзгелері
– құрамында гормондар немесе 2937-тауар позициясының басқа қосылыстары бар, бірақ құрамында антибиотиктер жоқ:
3004 31 000 0
– – құрамында инсулин бар
3004 32 000
– – құрамында кортикостероидтық гормондар, олардың туындылары немесе құрылымдық ұқсастықтары бар:
3004 40 000
– құрамына алколоидтер немесе олардың туындылары бар, бірақ гормондар немесе 2937-тауар позициясының өзге қосылыстары немесе антибиотиктері жоқ:

3003 10 000 0
– содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты или содержащие стрептомицины или их производные
3003 20 000 0
– содержащие прочие антибиотики
– содержащие гормоны или прочие соединения товарной позиции 2937, но не содержащие антибиотиков:
3003 31 000 0
– – содержащие инсулин
3003 39 000 0
– – прочие
3003 40 000 0
– содержащие алкалоиды или их производные, но не содержащие гормоны или прочие соединения товарной позиции 2937 или антибиотики
3004
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи:
3004 10 000
– содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты или содержащие стрептомицины или их производные:
3004 10 000 1
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: ампициллина тригидрат или ампициллина натриевую соль, или бензилпенициллина соли и соединения, или карбенициллин, или оксациллин, или сулациллин (сультамициллин), или феноксиметилпенициллин
3004 10 000 4
– – – – расфасованные или представленные в виде дозированных лекарственных форм, но не упакованные для розничной продажи:
3004 10 000 6
– – – – содержащие в качестве основного действующего вещества только стрептомицина сульфат
3004 20 000 1
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: амикацин или гентамицин, или гризеофульвин, или доксициклин, или доксорубицин, или канамицин, или кислоту фузидиевую и ее натриевую соль, или левомицетин (хлорамфеникол) и его соли, или линкомицин, или метациклин, или нистатин, или рифампицин, или цефазолин, или цефалексин, или цефалотин, или эритромицина основание
3004 20 000 3
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только эритромицина основание или канамицина сульфат
3004 20 000 9
– – – прочие
– содержащие гормоны или прочие соединения товарной позиции 2937, но не содержащие антибиотики:
3004 31 000 0
– – содержащие инсулин
3004 32 000
– – содержащие кортикостероидные гормоны, их производные или структурные аналоги:
3004 40 000
– содержащие алкалоиды или их производные, но не содержащие гормоны, прочие соединения товарной позиции 2937 или антибиотики:

3004 40 000 1
– – бөлшек саудада сатуға арналған қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеніп оралған және негізгі әрекет ететін зат ретінде құрамында тек: натрийдің кофеин-бензоаты немесе ксантинол никотинаты, немесе папаверин, немесе пилокарпин, немесе теобромин, немесе теофиллин бар
3004 40 000 9
– – өзгелері
3004 50 000
– құрамында витаминдер немесе 2936-тауар позициясының басқа қосылыстары бар өзге дәрілік заттар:
3005
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда пайдалануға арналған, фармацевтикалық заттар сіңірілген немесе қапталған немесе бөлшек саудада сатуға арналған қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеніп оралған мақта, дәке, бинттер және ұқсас бұйымдар (мысалы, таңу материалы, лейкопластырьлер, припаркалар):
3005 10 000 0
– адгезивтік таңу материалы және үсті жабысқақ қабаты бар өзге бұйымдар
3005 90
– өзгелері:
3005 90 100 0
– – мақта және мақтадан жасалған бұйымдар
– – – тоқыма материалдарынан жасалған:
3005 90 310 0
– – – – дәке және дәкеден жасалған
3006
Осы топқа 4-ескертпеде аталған фармацевтикалық өнім:
3006 10
– стерильді хирургиялық кетгут, жіктер салуға арналған ұқсас стерильді материалдар стерильді соратын хирургиялық немесе стоматологиялық жіптер және жараларды хирургиялық жолмен жабуға арналған стерильді адгезивтік тіндер; стерильді ламинария және стерильді ламинариядан жасалған томпондар; стерильді соратын хирургиялық немесе стоматологиялық қан тоқтататын заттар (гемостатиктер); соратын немесе сормайтын стерильді хирургиялық немесе стоматологиялық адгезиялық кедергілер:
3006 10 300
– – стерильді хирургиялық немесе стоматологиялық, соратын немесе сормайтын адгезиялық кедергілер
3006 10 300 1
– – – түкті жаймадан жасалған матадан басқа, машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма
3006 20 000 0
– қан тобын айқындауға арналған реагенттер
3006 30 000 0
– рентгенографиялық зерттеп-тексеруге арналған контрасттық препараттар; сырқат адамдарға егуге арналған диагностикалық реагенттер
3006 40 000 0
– тіс цементтері және тістерді пломбылауға арналған өзге материалдар; сүйекті құрайтын цементтер
3006 50 000 0
– санитариялық сөмкелер және алғашқы көмек көрсетуге арналған жиынтықтар
3006 60
– гормондар, 2937-тауар позициясының өзге қосылыстарын немесе спермицидтер негізінде жасалған химиялық контрацептивтік құралдар:
3006 60 100
– – гормондар немесе 2937-тауар позициясының өзге қосылыстары негізінде
3006 70 000 0
– медицинада немесе ветеринарияда пайдалануға арналған хирургиялық операциялар немесе физикалық зерттеулер кезінде дене бөліктері үшін майлағыш ретінде пайдаланылған немесе дене мен медициналық құралдар арасындағы байланыстырғыш агент ретінде медицинада немесе ветеринарияда пайдалануға арналған гель түріндегі препараттар

3004 40 000 1
– – расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи и содержащие в качестве основного действующего вещества только: кофеин-бензоат натрия или ксантинола никотинат, или папаверин, или пилокарпин, или теобромин, или теофиллин
3004 40 000 9
– – прочие
3004 50 000
– лекарственные средства прочие, содержащие витамины или другие соединения товарной позиции 2936:
3005
Вата, марля, бинты и аналогичные изделия (например, перевязочный материал, лейкопластыри, припарки), пропитанные или покрытые фармацевтическими веществами или расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи, предназначенные для использования в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии:
3005 10 000 0
– материал перевязочный адгезивный и прочие изделия, имеющие липкий слой
3005 90
– прочие:
3005 90 100 0
– – вата и изделия из ваты
– – – из текстильных материалов:
3005 90 310 0
– – – – марля и изделия из марли
3006
Фармацевтическая продукция, упомянутая в примечании 4 к данной группе:
3006 10
– кетгут хирургический стерильный, аналогичные стерильные материалы для наложения швов (включая стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические нити) и стерильные адгезивные ткани для хирургического закрытия ран; ламинария стерильная и тампоны из ламинарии стерильные; стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические кровоостанавливающие средства (гемостатики); стерильные хирургические или стоматологические адгезионные барьеры, рассасывающиеся или нерассасывающиеся:
3006 10 300
– – стерильные хирургические или стоматологические адгезионные барьеры, рассасывающиеся или нерассасывающиеся:
3006 10 300 1
– – – из трикотажного полотна машинного или ручного вязания, кроме ворсового полотна
3006 20 000 0
– реагенты для определения группы крови
3006 30 000 0
– препараты контрастные для рентгеногpафических обследований; реагенты диагностические, предназначенные для введения больным
3006 40 000 0
– цементы зубные и материалы для пломбирования зубов прочие; цементы, реконструирующие кость
3006 50 000 0
– сумки санитарные и наборы для оказания первой помощи
3006 60
– средства химические контрацептивные на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или спермицидов:
3006 60 100
– – на основе гормонов или прочих соединений товарной позиции 2937
3006 70 000 0
– препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине или ветеринарии в качестве смазки для частей тела при хирургических операциях или физических исследованиях или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами

3006 91 000 0
– – стомикалық пайдалануға арналған көмекші құралдар ретінде сәйкестендірілетін көмекші құралдар)
";
5) көрсетілген қаулымен бекітілген "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізуге, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі";
6) көрсетілген қаулымен бекітілген "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізуге, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі";
мына:
"
3901
Бастапқы нысандардағы этиленнің полимерлері
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
3902
Бастапқы нысандардағы пропиленнің немесе өзге олефиндердің полимерлері:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– пропилен сополимерлері
3902 90 100 0
– – құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стиролы бар этиленбутилендік полимерлестер мен полистиролдьдың А-В-А блок-полимерлестері
3902 90 200 0
– – құрамында салмағы 10% немесе одан кем этилен, немесе құрамында осы топтың 6б ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 10% немесе одан кем полиэтиленмен және/немесе салмағы 25% немесе одан кем полипропиленмен қосылған полибут-1-ен бут-1-еннің сополимері және этилен
3905
Бастапқы нысандардағы винилацетаттың немесе өзге күрделі винилдік эфирлердің полимерлері; бастапқы нысандардағы өзге винилдік полимерлер:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – су дисперсиялары түріндегі
– винилацетат сополимерлері:
3905 30 000
– – су дисперсиялары түрінде
";
мына:
"
3905 30 000 0
– құрамында гидролизденбеген ацетаттық топтар болатын немесе болмайтын поливинилдік спирт
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"

3006 91 000 0
– – приспособления, идентифицируемые как приспособления для стомического использования
";
5) в перечне товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий", утвержденном указанным постановлением:
в заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
6) в перечне товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Оңтүстік", утвержденном указанным постановлением:
в заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
после строки:
"
3901
Полимеры этилена в первичных формах
"
дополнить строками следующего содержания:
"
3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– сополимеры пропилена
3902 90 100 0
– – А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902 90 200 0
– – полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров, в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – в виде водных дисперсий
– cополимеры винилацетата:
3905 21 000 0
– – в виде водных дисперсий
";
после строки:
"
3905 30 000 0
Спирт поливиниловый, содержащий или не содержащий негидрилизованные ацитатные группы
"
дополнить строками следующего содержания:
"

3905 91 000 0
– – сополимерлер
3905 99 100 0
– – – молекулалық салмағы 10 000 немесе одан астам, бipaқ 40 000-нан аспайтын және құрамында: винилацетатқа қайта есептегенде салмақтық %-ы 9,5 немесе одан астам, бipaқ салмақтық %-ы 13-тен аспайтын ацетилдік топтар және винил спиртіне кайта есептегенде салмақтық %-ы 5 немесе одан астам, бipaқ салмақтық %-ы 6,5-тен аспайтын аспайтын гидроксилдік топтар бар, осы топқа 6б-ескертпеде аталған нысандардың біріндегі поливинилформаль
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
";
мына:
"
3918*
Пластмассадан жасалған едендерге арналған өздігінен жабысатын немесе өздігінен жабыспайтындар;
9-ескертпеде көрсетілген пластмассалардан жасалған қабырғалар немесе төбелерге арналған жабындар:
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"

3905 91 000 0
– – сополимеры
3905 99 100 0
– – – поливинилформаль в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с молекулярной массой 10 000 или более, но не более 40 000 и содержащий: 9,5 мас.% или более, но не более 13 мас.% ацетильных групп, в пересчете на винилацетат, и 5 мас.% или более, но не более 6,5 мас.% гидроксильных групп, в пересчете на виниловый спирт
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
";
после строки:
"
3918*
Покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе
"
дополнить строками следующего содержания:
"

3920
Пластмассадан жасалған кеуекті емес және бекемделмеген, қабатталмаған, төсенішсіз және этиленнің полимерлерінен жасалған басқа материалдармен ұқсас әдіспен жалғанбаған тақтайлар, табақтар, пленкалар және өзге қиықтар немесе таспалар:
3920 10
– этиленнің полимерлерінен жасалған:*
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден аспайтын:*
3920 10 240 0
– – – – – созылмалы пленка
3920 30 000 0
– стиролдың полимерлерінен
";
мына:
"
5402
Тығыздығы 67 дтекс-тен кем сызықтық синтетикалық моножіпті қоса алғанда, бөлшек саудаға арналмаған бумаланбаған синтетикалық кешенді жіптер (тігін жіптерінен басқа):
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
– нейлонды немесе басқа полиамидтерден жасалған беріктігі жоғары жіптер:

3920
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами из полимеров этилена
3920 10
– из полимеров этилена:
– – толщина не более 0,125 мм:*
3920 10 240 0
– – – – – растягивающаяся пленка
3920 30 000 0
– из полимеров стирола
";
после строки:
"
5402
Нити комплексные синтетические (кроме швейных ниток), не расфасованные для розничной продажи, включая синтетические мононити линейной плотности менее 67 дтекс
"
дополнить строками следующего содержания:
"
– нити высокой прочности нейлоновые или из других полиамидов:

8424 89 000
8424 90 000 0
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетігі бар немесе онсыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндіргіштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтін және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
8428
Көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсiруге арналған өзге машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтiлер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар):

8424 89 000
8424 90 000 0
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пулверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метальные устройства
"
дополнить строками следующего содержания:
"
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:

8428 20
– пневматикалық көтергiштер мен конвейерлер:
8428 20 800 1
– – – тоқыма талшықтарды тасымалдауға арналған
";
мына:
"
8443
8442 тауар позициясы табақтарының, цилиндрлерінiң және өзге де баспаханалық қалыптарының көмегiмен басу үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме жасайтын аппараттар мен факс аппараттары; олардың бөліктері мен керек-жарақтары:
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
– пластиналар, цилиндрлер және 8442-тауар позициясының басқа баспа қалыптары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары:
8443 19 200
– – – тоқыма материалдарында басып шығару үшін:
";
мына:
"

8428 20
– пневматические подъемники и конвейеры:
8428 20 800 1
– – – для транспортировки текстильных волокон
";
после строки:
"
8443
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности
"
дополнить строками следующего содержания:
"
– машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442:
8443 19 200
– – – для печати на текстильных материалах:
";
после строки:
"

8446
Тоқыма станоктары
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
8446 10 000 0
– енi 30 см-ден аспайтын мата дайындауға арналған
– енi 30 см-ден астам мата дайындауға арналған челнокты:
8446 21 000 0
– – қозғалтқыштың жетегі бар
8446 30 000 0
– енi 30 см-ден астам мата дайындауға арналған челноксыз
";
мына:
"
8451
Жіптерді, маталарды немесе дайын тоқыма бұйымдарын жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, нығыздауға (материалдарды қыздыруға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, өңдеуге, әрлеуге, жылтыратуға немесе сіңдіруге арналған жабдықтар (8450 тауар позициясында көрсетілген машиналардан басқа) немесе линолеум секілді еден жамылғыларын өндіруде пайдаланылатын тоқыма немесе өзге де негізіне паста жағатын машиналар; тоқыма маталарды орайтын, тарқататын, жинайтын, кесетін немесе тесетін машиналар
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"

8446
Станки ткацкие
"
дополнить строками следующего содержания:
"
8446 10 000 0
– для изготовления тканей шириной не более 30 см
– челночные для изготовления тканей шириной более 30 см:
8446 21 000 0
– – с приводом от двигателя
8446 30 000 0
– бесчелночные для изготовления тканей шириной более 30 см
";
после строки:
"
8451
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глажения, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных тканей
"
дополнить строками следующего содержания:
"

8451 10 000 0
– құрғақ тазалауға арналған машиналар
8451 30
– үтіктеу машиналары мен престері (материалдарды термобекітуге арналған престерді қоса алғанда):
– – электрмен қыздырылатын, қуаты:
8451 30 100 0
– – – 2500 Вт-тан аспайтын
8451 30 300 0
– – – 2500 Вт-тан асатын
8451 40 000
– жууға, ағартуға немесе бояуға арналған машиналар:
8451 40 000 1
– – жүн жууға арналған
8451 40 000 2
– – иірім жіпті бояуға арналған
8451 50 000 0
– тоқыма маталарын орауға, кері орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар
8451 80
– өзге жабдықтар:
8451 80 100 0
– – линолеумды немесе мата немесе басқа негізге жағуға арналған өзге де еден жабындарын өндіруде пайдаланылатын машиналар
8451 80 300
– – әрлеуге арналған машиналар:
8451 80 300 1
– – – түкті қырқуға арналған қырқатын машиналар
8451 80 800 1
– – – жұмыс ені кемінде 180 см маталарды өңдеуге арналған газ арқылы күйдіретін машиналар
";
мына:
"
8452
8440 тауар позициясының кітап блоктарын тігуге арналған кітаптардан басқа, тігін машиналары; тігін машиналары үшін әдейі арналған жиһаз, негіз және футлярлар; тігін машиналарына арналған инелер
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"

8451 10 000 0
– машины для сухой чистки
8451 30
– гладильные машины и прессы (включая прессы для термофиксации материалов):
– – с электрическим нагревом, мощностью:
8451 30 100 0
– – – не более 2500 Вт
8451 30 300 0
– – – более 2500 Вт
8451 40 000
– машины для промывки, беления или крашения:
8451 40 000 1
– – для промывки шерсти
8451 40 000 2
– – для крашения пряжи
8451 50 000 0
– машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных тканей
8451 80
– оборудование прочее:
8451 80 100 0
– – машины, используемые в производстве линолеума или других напольных покрытий для нанесения пасты на тканую или другую основу
8451 80 300
– – машины для отделки:
8451 80 300 1
– – – стригальные машины для стрижки ворса
8451 80 800 1
– – – газоопальные машины для обработки тканей с рабочей шириной не менее 180 см
";
после строки:
"
8452
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин
"
дополнить строками следующего содержания:
"

– – салмағы қозғалтқышсыз 16 кг-нан аспайтын немесе қозғалтқышпен 17 кг-нан аспайтын өзектері бар тігін машиналары (тек қана жабық тігісті); салмағы қозғалтқышсыз 16 кг-нан немесе қозғалтқышпен 17 кг-нан аспайтын тігін машиналарының өзектері (тек қана жабық тігісті):
8452 10 110 0
– – – құны 65 евродан асатын тігін машиналары (рамасы, үстелшелері немесе тумбочкалары жоқ)
8452 10 900 0
– – өзге тігін машиналары және өзге тігін машиналарының өзектері
– өзге тігін машиналары:

– – швейные машины (только с закрытым стежком) с головками, масса которых не более 16 кг без двигателя или 17 кг с двигателем; головки швейных машин (только с закрытым стежком) массой не более 16 кг без двигателя или 17 кг с двигателем:
8452 10 110 0
– – – швейные машины стоимостью (без рам, столиков или тумбочек) более 65 евро
8452 10 900 0
– – швейные машины прочие и головки швейных машин прочие
– швейные машины прочие:

8452 21 000 0
– – автоматты
8452 30
– тігін машиналарына арналған инелер:
8452 30 100 0
– – артқы ілмегінде жалғыз тегіс қыры бар
8452 90 000
– тігін машиналарына нақты арналған жиһаз, негіздер мен құндақтар және олардың бөліктері: тігін машиналарының өзге бөліктері:
8452 90 000 1
– – тігін машиналарына нақты арналған жиһаз, негіздер мен құндақтар және олардың бөліктері
8452 90 000 2
– – тігін машиналарының өзге бөліктері
";
7) көрсетілген қаулымен бекітілген "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізуге, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі";

8452 21 000 0
– – автоматические
8452 30
– иглы для швейных машин:
8452 30 100 0
– – с единственной плоской гранью на хвостовике
8452 90 000
– мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части; части швейных машин прочие:
8452 90 000 1
– – мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части
8452 90 000 2
– – части швейных машин прочие
";
7) в перечне товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк", утвержденном указанным постановлением:
в заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;

8) көрсетілген қаулымен бекітілген "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізуге, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі";
9) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес "Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесімен толықтырылсын;
10) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесімен толықтырылсын;
11) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес "Қорғас – Шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесімен толықтырылсын.
12) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесімен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 29 шілдедегі
№ 444 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 1197 қаулысымен
бекітілген
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы

8) в перечне товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Бурабай", утвержденном указанным постановлением:
в заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
9) дополнить перечнем товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Павлодар", согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
10) дополнить перечнем товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Сарыарка", согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
11) дополнить перечнем товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Хоргос – Восточные ворота", согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
12) дополнить перечнем товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Химический парк Тараз", согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2016 года № 444
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 2012 года № 1197
Перечень
товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой
ставке, реализуемых на территории специальной экономической
зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности,
отвечающей целям создания специальной
экономической зоны "Павлодар"
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2

2501 00
Суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді; теңіз суы:
2501 00 100 0
– суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын ас тұзы (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) мен таза натрий хлориді:
2501 00 310 0
– – кейіннен басқа өнімді өндіру үшін пайдалана отырып, химиялық өзгерістер үшін (натрий мен хлордың бөлінуі)
2501 00 510 0
– – – консервілеуден немесе адамдарға арналған тағам өнімдерін немесе жануарларға арналған жем-шөп әзірлеуден басқа денатуратталған немесе өнеркәсіп мақсаттарына арналған (тазартуды қоса алғанда)
2503 00
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидтық күкірттен басқа барлық түрдегі күкірт:
2503 00 100 0
– шикі немесе тазартылмаған күкірт
2504
Табиғи графит:
2504 10 000 0
– ұнтақ немесе қабыршық түріндегі
2505
Боялған немесе боялмаған, 26-топтағы құрамында металл бар құмдардан басқа барлық түрдегі табиғи құм:
2505 10 000 0
– кремний құмы және кварц құмы
2506
Кварц (табиғи құмнан басқа); ірі ұсатылған немесе ұсатылмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) пішіндегі тақталарға  басқа тәсілмен бөлінген кварцит:
2506 10 000 0
– кварц
2506 20 000 0
– кварцит
2507 00
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген каолин және өзге де каолинді балшық:
2507 00 200 0
– каолин
2507 00 800 0
– өзге де каолинді балшықтар
2509 00 000 0
Бор
2510
Табиғи кальций фосфаты, табиғи алюминий-кальций фосфаты және фосфат боры:
2510 10 000 0
– ұсатылмаған
2510 20 000 0
– ұсатылған
2511
Табиғи барий сульфаты (барит); кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген 2816-тауар позициясындағы барий оксидінен басқа табиғи барий карбонаты (ветирит):
2511 10 000 0
– табиғи барий сульфаты (барит)
2511 20 000 0
– табиғи барий карбонаты (витерит)
2512 00 000 0
Кремнийлі инфузорлы топырақ (мысалы, кизельгур, трепел және деатомит) және кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, үлес салмағы 1 немесе одан аз ұқсас кремний топырағы
2517
Малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат немесе өзге де қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремний гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген енгізілген немесе енгізілмеген материалдар қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп калдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; жылудан өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:

2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501 00 100 0
- поваренная соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть:
2501 00 310 0
- - для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501 00 510 0
- - - денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
2503 00
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503 00 100 0
- сера сырая или нерафинированная
2504
Графит природный:
2504 10 000 0
- в виде порошка или чешуек
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505 10 000 0
- пески кремнистые и пески кварцевые
2506
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2506 10 000 0
- кварц
2506 20 000 0
- кварцит
2507 00
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:
2507 00 200 0
- каолин
2507 00 800 0
- глины каолиновые прочие
2509 00 000 0
Мел
2510
Фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный:
2510 10 000 0
- неразмолотые
2510 20 000 0
- размолотые
2511
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
2511 10 000 0
- сульфат бария природный (барит)
2511 20 000 0
- карбонат бария природный (витерит)
2512 00 000 0
Земли инфузорные кремнистые (например, кизельгур, трепел и диатомит) и аналогичные кремнистые земли, кальцинированные или некальцинированные, с удельным весом 1 или менее
2517
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:

2517 10
- малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе темір жол жолдарына арналған қабат, немесе өзге де қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өнделмеген қойтастар және кремний қиыршықтасы:
2517 10 100 0
- - малтатас, гравий, қиыршықтас
2517 10 200 0
- - әктас, доломит және уатылған немесе ұсақталған өзге де әктастары
2517 10 800 0
- - өзгелері
2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; кесектендірудің алдында қосылатын, құрамында басқа оксидтің шағын мөлшері бар немесе жоқ күйдірілген магнезия (кесектендірілген); қоспаларымен немесе қоспаларсыз өзге де магний оксидтері:
2519 10 000 0
– табиғи магний карбонаты (магнезит)
2519 90 100 0
– – кальцийлендірілген табиғи магний карбонатын қоспағанда магний оксиді
2519 90 300 0
– – біріктірілгенге дейін күйдірілген магнезия (кесектендірілген)
2520
Керіш; ангидрит; боялмаған немесе боялған, құрамында шағын мөлшерде жеделдеткіштері немесе баяулатқыштары бар немесе жоқ тұтқыр керіш (кальцийлендірілген немесе кальций сульфатын білдіретін):
2520 10 000 0
– керіш; ангидрит
2520 20 000 0
– керішті тұтқыр материалдар
2521 00 000 0
Әктасты жеңіл балқитын зат; әк немесе цемент дайындау үшін пайдаланылатын әктас және өзге де әктасты тас
2522
2825-тауар позициясында көрсетілген оксид және кальций гидроксидінен басқа сөндірілмеген, сөндірілген және гидравликалық әк:
2522 10 000 0
– сөндірілмеген әк
2522 20 000 0
– сөндірілген әк
2522 30 000 0
– гидравликалық әк
2523
Боялмаған немесе боялған, дайын немесе күйдірілген цемент тасы нысанында портландцемент, глиноземдік цемент, қож цемент, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер:
2523 10 000 0
- күйдірілген цемент тасы
- портландцемент:
2523 21 000 0
- - қолдан боялған немесе боялмаған ақ цемент
2523 29 000 0
- - өзгелері
2523 30 000 0
- глиноземді цемент
2523 90 000 0
- өзге де гидравликалық цемент
2528 00 000 0
Табиғи тұзсудан бөлінген бораттардан басқа, табиғи бораттар және олардың концентраттары кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген; құрғақ өнімге қайта есептегенде Н3ВО3 85 салм.%-дан аспайтын табиғи бор қышқылы
2702
гагаттан басқа кесектендірілген немесе кесектендірілмеген лигнит немесе қоңыр көмір:
2702 10 000 0
– тозаң тәріздес немесе тозаң тәріздес емес түрдегі, бірақ кесектендірілмеген лигнит немесе қоңыр көмір
2702 20 000 0
– Кесектендірілген лигнит немесе қоңыр көмір
2703 00 000 0
Кесектендірілген немесе кесектендірілмеген шымтезек (шымтезектің ұнтағын қоса алғанда)
2704 00
Кесектендірілген немесе кесектендірілмеген, тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; реторттық көмір:
– тас көмірден алынған кокс және жартылай кокс:

2517 10
- галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
2517 10 100 0
- - галька, гравий, щебень
2517 10 200 0
- - известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые
2517 10 800 0
- - прочие
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшое количество других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519 10 000 0
- карбонат магния природный (магнезит)
2519 90 100 0
- - оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519 90 300 0
- - магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшое количество ускорителей или замедлителей:
2520 10 000 0
- гипс; ангидрит
2520 20 000 0
- гипсовые вяжущие
2521 00 000 0
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825:
2522 10 000 0
- известь негашеная
2522 20 000 0
- известь гашеная
2522 30 000 0
- известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
2523 10 000 0
- клинкеры цементные
- портландцемент:
2523 21 000 0
- - цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523 29 000 0
- - прочий
2523 30 000 0
- цемент глиноземистый
25 23 90 000 0
- цементы гидравлические прочие
2528 00 000 0
Бораты природные и их концентраты (кальцинированные или некальцинированные), кроме боратов, выделенных из природных рассолов; борная кислота природная, содержащая не более 85 мас.% H3BO3 в пересчете на сухой продукт
2702
Лигнит или бурый уголь, агломерированный или неагломерированный, кроме гагата:
2702 10 000 0
– лигнит или бурый уголь, пылевидный или непылевидный, но неагломерированный
2702 20 000 0
– лигнит или бурый уголь, агломерированный
2703 00 000 0
Торф (включая торфяную крошку), агломерированный или неагломерированный
2704 00
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
– кокс и полукокс из каменного угля:

2704 00 110 0
– – электродтарды өндіруге арналған
2704 00 300 0
– лигниттен алынған кокс және жартылай кокс
2705 00 000 0
Мұнай газдары мен басқа да газ тәрізді көмірсутектерден басқа таскөмірлі, сулы, генераторлық газ және ұқсас газдар
2706 00 000 0
"Қалпына келтірілген" шайырларды қоса алғанда, сусызданған немесе сусызданбаған, жартылай ректификацияланған немесе ректификацияланбаған таскөмірлі, қоңыр көмірлі, шымтезекті шайырлар және өзге де минералдық шайырлар
2707
Майлар және таскөмірлі шайырлардың жоғарғы температурада айдалатын өзге де өнімдері; хош иісті құрамдық бөлімдердің салмағы хош иіссіздер салмағынан асатын ұқсас өнімдер:
2707 10
– бензол:
2707 10 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 20
– толуол:
2707 20 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 30
– ксилол:
2707 30 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 40 000 0
– нафталин
2707 50
– АSТМ D 86 әдісі бойынша 65 көл. % немесе одан артық  250 0С температура кезінде айдалатын (шығындарды қоса алғанда) өзге де хош иісті көмірсутекті қоспалар:
2707 50 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 91 000 0
– – креозот майлары
– – – тазартылмаған майлар:
2707 99 110 0
– – – – 90 көл.% немесе одан жоғары 200 0С температураға дейін айдалатын тазартылмаған жеңіл майлар
2707 99 300 0
– – – күкірттелген жеңіл майлар
2707 99 500 0
– – – негізгі өнімдер
2707 99 700 0
– – – антрацен
2707 99 800 0
– – – фенолдар
2707 99 910 0
– – – – 2803-тауар позициясының өнімдерін алуға арналған
2708
Таскөмір шайырлардан немесе өзге де минералды шайырлардан алынған пек және пекті кокс:
2708 10 000 0
– пек
2708 20 000
– пекті кокс:
2708 20 000 1
– – инелі
2709 00
Битуминозды жыныстардан алынған шикі мұнай және шикі мұнай өнімдері:
2709 00 100
– табиғи газ конденсаты:
2709 00 100 1
– – құрамында 1,0 мас.% артық емес күкірті бар, 20 0С жағдайында тығыздығы 650 кг/м3 кем емес, бірақ 850 кг/м3 аспайтын тұрақты газды конденсат 9)
2709 00 900 1
– – құрамында 1,98 салм.% -дан кем емес, бірақ 2,34 салм.%-дан аспайтын күкірті бар және 200С жағдайында тығыздығы 906 кг/м3 кем емес, бірақ 967 кг/м3 аспайтын шикі мұнай 8)
2709 00 900 2
– – құрамында 0,04 салм.%-дан кем емес,бірақ 5 салм.% -дан аспайтын күкірті бар және 200С жағдайында тығыздығы 694,7 кг/м3 кем емес, бірақ 980 кг/м3 аспайтын шикі мұнай 10)
2709 00 900 3
– – құрамында 0,04 салм.% кем емес, бірақ 1,5 салм.% аспайтын күкірті бар және 200С жағдайында тығыздығы 694,7 кг/м3 кем емес, бірақ 887,6 кг/м3 аспайтын шикі мұнай 8)
2709 00 900 4
– – – құрамында 4 салм.% кем емес парафині бар және 200С жағдайында тығыздығы 750 кг/м3 кем емес, бірақ 900 кг/м3 аспайтын шикі мұнай 8)

2704 00 110 0
– – для производства электродов
2704 00 300 0
– кокс и полукокс из лигнита
2705 00 000 0
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
2706 00 000 0
Смолы каменноугольные, буроугольные, торфяные и прочие минеральные смолы, обезвоженные или необезвоженные, частично ректифицированные или неректифицированные, включая "восстановленные" смолы
2707
Масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических:
2707 10
– бензол:
2707 10 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 20
– толуол:
2707 20 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 30
– ксилол:
2707 30 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 40 000 0
– нафталин
2707 50
– смеси ароматических углеводородов прочие, 65 об.% которых или более (включая потери) перегоняется при температуре 250 С по методу ASTM D 86:
2707 50 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 91 000 0
– – масла креозотовые
– – – неочищенные масла:
2707 99 110 0
– – – – неочищенные легкие масла, 90 об.% которых или более перегоняется при температуре до 200 0С
2707 99 300 0
– – – осерненные легкие масла
2707 99 500 0
– – – основные продукты
2707 99 700 0
– – – антрацен
2707 99 800 0
– – – фенолы
2707 99 910 0
– – – – для получения продуктов товарной позиции 2803
2708
Пек и кокс пековый, полученные из каменноугольной смолы или прочих минеральных смол:
2708 10 000 0
– пек
2708 20 000
– кокс пековый:
2708 20 000 1
– – игольчатый
2709 00
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород:
2709 00 100
– газовый конденсат природный:
2709 00 100 1
– – газовый конденсат стабильный плотностью при 20 0С не менее 650 кг/м3, но не более 850 кг/м3 и с содержанием серы не более 1,0 мас.%9)
2709 00 900 1
– – нефть сырая плотностью при 20 0С не менее 906 кг/м3, но не более 967 кг/м3 и с содержанием серы не менее 1,98 мас.%, но не более 2,34 мас.% 8)
2709 00 900 2
– – нефть сырая плотностью при 20 0С не менее 694,7 кг/м3, но не более 980 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,04 мас.%, но не более 5 мас.% 10)
2709 00 900 3
– – нефть сырая плотностью при 20 0С не менее 694,7 кг/м3, но не более 887,6 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,04 мас.%, но не более 1,5 мас.% 8)
2709 00 900 4
– – – нефть сырая плотностью при 20 0С не менее 750 кг/м3, но не более 900 кг/м3 и с содержанием парафина не менее 4 мас.% 8)

2710
Шикілерден басқа битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 салм.% немесе одан да жоғары мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстіне, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгісін құрайтын болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
2710 12
– – жеңіл дистилляттар және өнімдер:
2710 12 110 0
– – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2710 12 150 0
– – – 2710 11 110 0 кіші субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған
2710 12 210 0
– – – – – уайт-спирит
2710 12 900
– – – – – өзге жеңіл дистиляттар;
2710 12 900 1
– – – – – – пропиленнің тримерлер және тетрамерлері
– – – орташа дистилляттар:
2710 19 110 0
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2710 19 150 0
– – – – 2710 19 110 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған
2710 19 310 0
– – – – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2710 19 350 0
– – – – – 2710 19 310 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа өңдеу барысында химиялық өзгерістерге арналған процестерде химиялық өзгерістерге арналған
– – – – – өзге де мақсаттар үшін:
2710 19 420 0
– – – – – – құрамында 0,05 салм.%-дан аспайтын күкірті бар
2710 19 460 0
– – – – – – құрамында 0,05 салм.%-дан астам бірақ 0,2 салм.%-дан аспайтын күкірті бар
2710 19 480 0
– – – – – – құрамында 0,02 салм.%-дан астам күкірті бар
– – – – сұйық отындар:
2710 19 510
– – – – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған:
2710 19 510 1
– – – – – – мазуттар
2710 19 550
– – – – 2710 19 510 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған
– – – – – жағармайлар, өзге де майлар:
2710 19 710 0
– – – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2710 19 750 0
– – – – процестерде химиялық өзгерістерге арналған,
2710 19 710 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа
2710 19 820 0
– – – – – – мотор майы, компрессорлық жағармай, турбиналық жағармай
2710 19 840 0
– – – – – – гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтықтар
2710 19 860 0
– – – – – – ашық түсті майлар, вазелиндік майлар
2710 19 880 0
– – – – – – тісті дөңгелектерге арналған майлар мен редукторларға арналған майлар
2710 19 920 0
– – – – – – металдарды өңдеуге арналған құрамдар, қалыптарды майлауға арналған майлар,тотығуға қарсы майлар
2710 19 940 0
– – – – – – электрлік оқшаулағыш майлар
2710 19 980 0
– – – – – – өзге жағармайлар және өзге де майлар
2711
Мұнай газдары және өзге де газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйылтылған:
2711 11 000 0
– – табиғи газ

2710
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
2710 12
– – легкие дистилляты и продукты:
2710 12 110 0
– – – для специфических процессов переработки
2710 12 150 0
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 12 110 0
2710 12 210 0
– – – – – уайт-спирит
2710 12 900
– – – – – легкие дистилляты прочие:
2710 12 900 1
– – – – – – тримеры и тетрамеры пропилена
– – – средние дистилляты:
2710 19 110 0
– – – – для специфических процессов переработки
2710 19 150 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 110 0
2710 19 310 0
– – – – – для специфических процессов переработки
2710 19 350 0
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 310 0
– – – – – для прочих целей:
2710 19 420 0
– – – – – – с содержанием серы не более 0,05 мас.%
2710 19 460 0
– – – – – – с содержанием серы более 0,05 мас.%, но не более 0,2 мас.%
2710 19 480 0
– – – – – – с содержанием серы более 0,2 мас.%
– – – – топливо жидкое:
2710 19 510
– – – – – для специфических процессов переработки:
2710 19 510 1
– – – – – – мазуты
2710 19 550
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 510:
– – – – масла смазочные; масла прочие:
2710 19 710 0
– – – – – для специфических процессов переработки
2710 19 750 0
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 710 0
2710 19 820 0
– – – – – – моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло
2710 19 840 0
– – – – – – жидкости для гидравлических целей
2710 19 860 0
– – – – – – светлые масла, вазелиновое масло
2710 19 880 0
– – – – – – масло для шестерен и масло для редукторов
2710 19 920 0
– – – – – – составы для обработки металлов, масла для смазывания форм, антикоррозионные масла
2710 19 940 0
– – – – – – электрические изоляционные масла
2710 19 980 0
– – – – – – прочие смазочные масла и прочие масла
2711
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные:
2711 11 000 0
– – газ природный

2711 12
– – пропан:
– – – тазалығы 99 %-дан кем емес пропан:
2711 12 110 0
– – – – отын ретінде пайдалануға арналған
2711 12 910 0
– – – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2711 12 930 0
– – – – 2711 12 910 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған,
2711 13
– – бутандар:
2711 13 100 0
– – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2711 13 300 0
– – – – 2711 13 100 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған,
2711 14 000
– – этилен, пропилен, бутилен және бутадиен
– газ тәріздес күйдегі:
2711 21 000 0
– – табиғи газ
2712
Мұнай вазелині; парафин, микрокристалданған мұнай балауызы, парафин гачі, озокерит, қоңыр көмір балауызы, шымтезек балауызы, басқа да боялған немесе боялмаған, синтез нәтижесінде немесе басқа процестер арқылы алынған өзге де минералды балауыздар және ұқсас өнімдер:
2712 10
– мұнай вазелині:
2712 10 100 0
– – шикі
2712 20
– құрамында 0,75 салм.%-дан кем майы бар парафин:
2712 20 100 0
– – молекулярлық салмағы 460 және одан астам, бірақ 1560-тан аспайтын синтетикалық парафин
– – озокерит, қоңыр көмір балауызы немесе шымтезек балауызы (табиғи өнімдер):
– – – шикі:
2712 90 310 0
– – – – қайта өңдеуге тән процестерге арналған
2712 90 330 0
– – – –2712 90 310 0 төменгі субпозицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған.
2713
Битуминозды жыныстардан алынған мұнай коксы, мұнай битумы және мұнай немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
– мұнай коксы:
2713 11 000 0
– – кальцийлендірілмеген
2713 12 000
– – кальцийлендірілген:
2713 12 000 1
– – – инелі
2713 20 000 0
– мұнай битумы
2713 90
– Битуминозды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
2713 90 100 0
– – 2803-тауар позициясының өнімдерін алуға арналған
2714
Табиғи битум және асфальт; битуминозды тақтатастар немесе мұнайлы және битуминозды құмтастар; асфальтиттер және асфальтты жыныстар:
2714 10 000 0
– битуминозды немесе мұнайлы тақтатастар және битуминозды құмтастар
2715 00 000 0
Табиғи асфальттардың, табиғи битумның, мұнай битумының, минералды шайырлардың немесе минералды шайырлар күлінің негізінде жасалған битумды қоспалар (мысалы, битумды мастикалар, жол төсеуге арналған асфальт қоспалары)
2716 00 000 0
Электр энергиясы
2801
Фтор, хлор, бром және йод:
2801 10 000 0
– хлор
2801 20 000 0
– йод
2801 30
– фтор; бром:
2801 30 100 0
– – фтор
2801 30 900 0
– – бром
2802 00 000 0
Ацилланған немесе тұндырылған күкірт; коллоидтың күкірт
2803 00 000 0
Көміртек (күйелер және көміртектің басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген басқа нысандары)

2711 12
– – пропан:
– – – пропан чистотой не менее 99 %:
2711 12 110 0
– – – – для использования в качестве топлива
2711 12 910 0
– – – – для специфических процессов переработки
2711 12 930 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 12 910 0
2711 13
– – бутаны:
2711 13 100 0
– – – для специфических процессов переработки
2711 13 300 0
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 13 100 0
2711 14 000
– – этилен, пропилен, бутилен и бутадиен
– в газообразном состоянии:
2711 21 000 0
– – газ природный
2712
Вазелин нефтяной; парафин, воск нефтяной микрокристаллический, гач парафиновый, озокерит, воск буроугольный, воск торфяной, прочие минеральные воски и аналогичные продукты, полученные в результате синтеза или других процессов, окрашенные или неокрашенные:
2712 10
– вазелин нефтяной:
2712 10 100 0
– – сырой
2712 20
– парафин с содержанием масел менее 0,75 мас.%:
2712 20 100 0
– – парафин синтетический с молекулярной массой 460 и более, но не более 1560
– – озокерит, воск буроугольный или воск торфяной (природные продукты):
– – – сырые:
2712 90 310 0
– – – – для специфических процессов переработки
2712 90 330 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2712 90 310 0
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
– кокс нефтяной:
2713 11 000 0
– – некальцинированный
2713 12 000
– – кальцинированный:
2713 12 000 1
– – – игольчатый
2713 20 000 0
– битум нефтяной
2713 90
– прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
2713 90 100 0
– – для получения продуктов товарной позиции 2803
2714
Битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы:
2714 10 000 0
– сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные
2715 00 000 0
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
2716 00 000 0
Электроэнергия
2801
Фтор, хлор, бром и йод:
2801 10 000 0
– хлор
2801 20 000 0
– йод
2801 30
– фтор; бром:
2801 30 100 0
– – фтор
2801 30 900 0
– – бром
2802 00 000 0
Сера сублимированная или осажденная; сера коллоидная
2803 00 000 0
Углерод (сажи и прочие формы углерода, в другом месте не поименованные или не включенные)

2813 10 000 0
– көміртектің дисульфиді
2813 90 100 0
– – фосфор сульфидтері, техникалық фосфор трисульфиді
2814
Сусыз немесе су ерітіндісіндегі аммиак:
2814 10 000 0
– сусыз аммиак
2814 20 000 0
– су ерітіндісіндегі аммиак
2815
Натрий гидроксиді (каустик содасы); калий гидроксиді (күйдіргіш калий); натрий немесе калий пероксиді:
– натрий гидроксиді (каустик содасы):
2815 11 000 0
– – қатты түрдегі
2815 12 000 0
– – су ерітіндісінде (натрий сілтісі немесе сұйық сода)
2815 20 000 0
– калий гидроксиді (күйдіргіш калий)
2815 30 000 0
– натрий немесе калий пероксиді
2816
Магний гидроксиді және пероксиді; стронцийдің немесе барийдің оксидтері, гидроксидтері және пероксидтері:
2816 10 000 0
– магний гидроксиді және пероксиді
2816 40 000 0
– стронцийдің немесе барийдің оксидтері, гидроксидтері және пероксидтері
2817 00 000 0
Мырыш оксиді; мырыш пероксиді
2818
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамды жасанды корунд; алюминий оксиді; алюминий гидроксиді:
2818 10
– белгілі немесе белгісіз химиялық құрамды жасанды корунд:
– – құрамында алюминий оксиді 98,5 салм.%-ды немесе асатын:
2818 10 110 0
– – – мөлшері 10 мм артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50%-нан кемі болғанда
2818 10 190 0
– – – мөлшері 10 мм артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50% немесе одан жоғары болғанда
– – құрамында алюминий оксиді 98,5 мас.% кем болғанда:
2818 10 910 0
– – – мөлшері 10 мм артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50%-нан кем болғанда
2818 10 990 0
– – – көлемі 10 мм артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50% немесе одан жоғары болғанда
2818 20 000 0
– жасанды корундтан ерекшеленетін алюминий оксиді
2818 30 000 0
– алюминий гидроксиді
2819
Хром оксидтері мен гидроксидтері:
2819 10 000 0
– хром триоксиді
2819 90 100 0
– – хром диоксиді
2820
Марганец оксидтері:
2820 10 000 0
– марганец диоксиді
2820 90 100 0
– – құрамында 77 салм.%-дан немесе одан да астам марганеці бар марганец оксиді
2821
Темірдің оксидтері мен гидроксидтері; Fе203–ға шағып есептегенде құрамында салмағы 70 салм.% немесе одан артық болатын химиялық байланыстырылған темірі бар минералды бояғыштар:
2821 10 000 0
– темірдің оксидтері мен гидроксидтері
2821 20 000 0
– минералды бояғыштар
2822 00 000 0
Кобальттың оксидтері мен гидроксидтері; кобальттың техникалық оксидтері
2823 00 000 0
Титан оксидтері
2824
Қорғасынның оксидтері; қорғасын жосасы (қызыл және қызғылт сары):
2824 10 000 0
– қорғасынның монооксиді (қорғасын тотығы, массикот)
2824 90 100 0
– – қорғасын жосасы (қызыл және қызғылт сары)
2825
Гидразин мен гидроксиламин және олардың бейорганикалық тұздары; басқа бейорганикалық негіздер; металдардың басқа да оксидтері, гидроксидтері және пероксидтері:

2813 10 000 0
– дисульфид углерода
2813 90 100 0
– – сульфиды фосфора, трисульфид фосфора технический
2814
Аммиак, безводный или в водном растворе:
2814 10 000 0
– аммиак безводный
2814 20 000 0
– аммиак в водном растворе
2815
Гидроксид натрия (сода каустическая); гидроксид калия (едкое кали); пероксиды натрия или калия:
– гидpоксид натpия (сода каустическая):
2815 11 000 0
– – в твердом виде
2815 12 000 0
– – в водном растворе (щелок натровый или сода жидкая)
2815 20 000 0
– гидроксид калия (едкое кали)
2815 30 000 0
– пероксиды натрия или калия
2816
Гидроксид и пероксид магния; оксиды, гидроксиды и пероксиды стронция или бария:
2816 10 000 0
– гидроксид и пероксид магния
2816 40 000 0
– оксиды, гидроксиды и пероксиды стронция или бария
2817 00 000 0
Оксид цинка; пероксид цинка
2818
Искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава; оксид алюминия; гидроксид алюминия:
2818 10
– искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава:
– – с содержанием оксида алюминия 98,5 мас.% или более:
2818 10 110 0
– – – с наличием менее 50 % от общей массы частиц размером более 10 мм
2818 10 190 0
– – – с наличием 50 % или более от общей массы частиц размером более 10 мм
– – с содержанием оксида алюминия менее 98,5 мас.%:
2818 10 910 0
– – – с наличием менее 50 % от общей массы частиц размером более 10 мм
2818 10 990 0
– – – с наличием 50 % или более от общей массы частиц размером более 10 мм
2818 20 000 0
– оксид алюминия, отличный от искусственного корунда
2818 30 000 0
– гидроксид алюминия
2819
Оксиды и гидроксиды хрома:
2819 10 000 0
– триоксид хрома
2819 90 100 0
– – диоксид хрома
2820
Оксиды марганца:
2820 10 000 0
– диоксид марганца
2820 90 100 0
– – оксид марганца, содержащий 77 мас.% или более марганца
2821
Оксиды и гидроксиды железа; красители минеральные, содержащие 70 мас.% или более химически связанного железа в пересчете на Fе2O3:
2821 10 000 0
– оксиды и гидроксиды железа
2821 20 000 0
– красители минеральные
2822 00 000 0
Оксиды и гидроксиды кобальта; оксиды кобальта технические
2823 00 000 0
Оксиды титана
2824
Оксиды свинца; сурик свинцовый (красный и оранжевый):
2824 10 000 0
– монооксид свинца (глет свинцовый, массикот)
2824 90 100 0
– – сурик свинцовый (красный и оранжевый)
2825
Гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли; неорганические основания прочие; оксиды, гидроксиды и пероксиды металлов прочие:

2842 10 000
– белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қосқанда, қосарлы немесе кешенді силикаттар:
2842 90 100 0
– – тұздар, селенді немесе теллур қышқылының қосарлы тұздары немесе кешенді тұздары
2843
Коллоидтың жай-күйдегі қымбат металдар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы бейорганикалық немесе органикалық қымбат металдардың қосылыстары; қымбат металдардың амальгамалары:
2843 10
– коллоидтың жай-күйдегі қымбат металдар:
2843 10 100 0
– – күміс
– күміс қосылыстары:
2843 21 000 0
– – күміс нитраты
2843 30 000 0
– алтын қосылыстары
2843 90
– өзге де қосылыстар; қоспалар:
2843 90 100 0
– – қоспалар
2844 10 500 0
– – феppо-уpан
– – плутоний және оның қосылыстары; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), плутоний немесе осы өнімдердің қосылыстары бар керамикалық өнімдер мен қоспалар:
– – – уранның және плутонийдің қоспалары:
2844 20 510 0
– – – – феppо-уpан
2844 30
– уран-235-пен тапшыландырылған уран және оның қосылыстары;торий және оның қосылыстары, балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), уран-235-пен тапшыландырылған уран бар керамикалық өнімдер мен қоспалар, торий немесе осы өнімдердің қосылыстары:
– – уран-235-пен тапшыландырылған уран; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), уран-235-пен тапшыланған уран бар керамикалық өнімдер мен қоспалар немесе осы өнімдердің қосылыстары:
2844 30 110 0
– – – металл керамикасы
– – торий; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), торий немесе осы өнімдердің қосылыстары бар керамикалық өнімдер мен қоспалар:
2844 30 510 0
– – – металл керамикасы
– – – өзгелері:
2844 30 550 0
– – – – өңделмеген, қалдықтар және металл сынықтары
– – – – өңделген:
2844 30 610 0
– – – – – діңгектер, шыбықтар, бұрыштар, нысандар мен пішіндер, табақтар, жолақтар немесе таспалар
– – уран-235-пен тапшыландырылған уран қосындысы немесе торий, араласқан немесе бірге араласпаған:
2844 30 91
– – – торий тұзынан басқа, уран-235-пен тапшыландырылған уран немесе торий, араласқан немесе бірге араласпаған:
2844 30 911 0
– – – – уранпен 235 тапшыландырылған уран
2844 40
– 2844 10, 2844 20 немесе 2844 30 қосалқы позицияларда аталғандардан басқа радиоактивті элементтер, изотоптар және қосылыстар; дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), осы элементтер, изотоптар немесе қосылыстар бар өнімдер мен керамикалық қоспалар; радиоактивті қалдықтар:
2844 40 100 0
– – уран-233-тен және оның қосылыстарынан алынған уран; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), уран-233-тен алынған керамикалық өнімдер мен қоспалар және қосылыстар, немесе осы өнімнің қосылыстары

2842 10 000
– силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава:
2842 90 100 0
– – соли, двойные соли или комплексные соли селеновой или теллуровой кислот
2843
Металлы драгоценные в коллоидном состоянии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, определенного или неопределенного химического состава; амальгамы драгоценных металлов:
2843 10
– металлы драгоценные в коллоидном состоянии:
2843 10 100 0
– – серебро
– соединения серебра:
2843 21 000 0
– – нитрат серебра
2843 30 000 0
– соединения золота
2843 90
– соединения прочие; амальгамы:
2843 90 100 0
– – амальгамы
2844 10 500 0
– – феppо-уpан
– – плутоний и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие плутоний или соединения этих продуктов:
– – – смеси урана и плутония:
2844 20 510 0
– – – – феppо-уpан
2844 30
– уран, обедненный ураном-235, и его соединения; торий и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие уран, обедненный ураном-235, торий или соединения этих продуктов:
– – уран, обедненный ураном-235; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие уран, обедненный ураном-235, или соединения этого продукта:
2844 30 110 0
– – – металлокерамика
– – торий; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие торий, или соединения этого продукта:
2844 30 510 0
– – – металлокерамика
– – – прочий:
2844 30 550 0
– – – – необработанный, отходы и лом
– – – – обработанный:
2844 30 610 0
– – – – – бруски, прутки, уголки, формы и профили, листы, полосы или ленты
– – соединения урана, обедненного ураном-235, или тория, смешанные или не смешанные вместе:
2844 30 91
– – – тория или урана, обедненного уpаном-235, смешанные или не смешанные вместе, кроме солей тория:
2844 30 911 0
– – – – урана, обедненного уpаном-235
2844 40
– элементы радиоактивные, изотопы и соединения, кроме указанных в субпозиции 2844 10, 2844 20 или 2844 30; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие эти элементы, изотопы или соединения; остатки радиоактивные:
2844 40 100 0
– – уран, полученный из уpана-233 и его соединений; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические и соединения, полученные из уpана-233, или соединения этого продукта

2844 40 200 0
– – – жасанды радиоактивті изотоптар
2844 40 300 0
– – – жасанды радиоактивті изотоптардың қосылыстары
2844 50 000 0
– пайдаланылған (сәулеленген) ядролық реакторлардың жылу бөлетін элементтері (твэлдер)
2845
2844-тауар позициясының изотоптарынан басқа изотоптар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы бейорганикалық немесе органикалық осы изотоптардың қосылыстары:
2845 10 000 0
– ауыр су (дейтерий оксиді)
2845 90 100 0
– – дейтерий және оның қосылыстары; дейтериймен байытылған сутегі және оның қосылыстары; осы өнімдер бар қоспалар мен ерітінділер
2846
Сирек кездесетін металдардың, иттрийдің немесе скандийдің, немесе осы металдардың қоспаларының бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары:
2846 10 000 0
– церийдің қосылыстары
2847 00 000 0
Несепнәрімен қатайған немесе қатаймаған сутегі пероксиді
2848 00 000 0
Феррофосфорды қоспағанда, белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы фосфидтер
2849
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы карбидтер:
2849 10 000 0
– кальций
2849 20 000 0
– кремний
2849 90 100 0
– – бор
2849 90 300 0
– – вольфрам
2849 90 500 0
– – алюминий, хром; молибден; ванадий; тантал; титан
2850 00
2849-тауар позициясының карбидтері болып табылатын қосылыстардан басқа белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы гидридтер, нитридтер, азидтер, силицидтер мен боридтер:
2850 00 200 0
– гидридтер; нитридтер
2850 00 600 0
– азидтер; силицидтер
2850 00 900 0
– боридтер
2852
Амальгамалардан басқа:сынаптың органикалық немесе бейорганикалық, белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы қосылыстары:
2852 10 000
– белгілі химиялық құрамға жататын:
2852 10 000 1
– – тұздар және қымыз қышқылының күрделі эфирлері
2852 90 000 1
– – авиациялық қозғалтқыштардың өндірісіне арналған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, химиялық немесе қосалқы өнеркәсіппен байланысты салалардың химиялық препараттары және өнімдері (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда) және алюмосиликаттарды қоса алғандағы қос немесе кешенді сынаптың силикаттары 5)
2853 00
Бейорганикалық өзге де қосылыстар (тазартылған немесе кондуктометриялық суды және осыған ұқсас таза суды қоса алғанда); сұйық ауа (инертті газдары кетірілген немесе кетірілмеген); қысылған ауа; қымбат металдар амальгамаларынан басқа амальгамалар:
2853 00 100 0
– тазартылған немесе кондуктометриялық су және осыған ұқсас таза су
2853 00 300 0
– сұйық ауа (инертті газдары кетірілген немесе кетірілмеген); қысылған ауа
2853 00 500 0
– хлорлы циан
2901
Ациклдік көмірсутектер:
2901 10 000 0
– қаныққан
– қанықпаған:
2901 21 000 0
– – этилен
2901 22 000 0
– – пропен (пропилен)

2844 40 200 0
– – – искусственные радиоактивные изотопы
2844 40 300 0
– – – соединения искусственных радиоактивных изотопов
2844 50 000 0
– отработанные (облученные) тепловыделяющие элементы (твэлы) ядерных реакторов
2845
Изотопы, кроме изотопов товарной позиции 2844; соединения неорганические или органические этих изотопов, определенного или неопределенного химического состава:
2845 10 000 0
– тяжелая вода (оксид дейтерия)
2845 90 100 0
– – дейтерий и его соединения; водород и его соединения, обогащенные дейтерием; смеси и растворы, содержащие эти продукты
2846
Соединения, неорганические или органические, редкоземельных металлов, иттрия или скандия или смесей этих металлов:
2846 10 000 0
– соединения церия
2847 00 000 0
Пероксид водорода, отвержденный или не отвержденный мочевиной
2848 00 000 0
Фосфиды, определенного или неопределенного химического состава, за исключением феррофосфора
2849
Карбиды, определенного или неопределенного химического состава:
2849 10 000 0
– кальция
2849 20 000 0
– кремния
2849 90 100 0
– – бора
2849 90 300 0
– – вольфрама
2849 90 500 0
– – алюминия; хрома; молибдена; ванадия; тантала; титана
2850 00
Гидриды, нитриды, азиды, силициды и бориды, определенного или неопределенного химического состава, кроме соединений, являющихся карбидами товарной позиции 2849:
2850 00 200 0
– гидриды; нитриды
2850 00 600 0
– азиды; силициды
2850 00 900 0
– бориды
2852
Соединения ртути, неорганические или органические, определенного или неопределенного химического состава, кроме амальгам:
2852 10 000
– определенного химического состава:
2852 10 000 1
– – соли и сложные эфиры щавелевой кислоты
2852 90 000 1
– – силикаты ртути двойные или комплексные, включая алюмосиликаты, и продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смеси природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные, для производства авиационных двигателей5)
2853 00
Соединения неорганические прочие (включая дистиллированную или кондуктометрическую воду и воду аналогичной чистоты); воздух жидкий (с удалением или без удаления инертных газов); воздух сжатый; амальгамы, кроме амальгам драгоценных металлов:
2853 00 100 0
– дистиллированная и кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты
2853 00 300 0
– жидкий воздух (с удалением или без удаления инертных газов); сжатый воздух
2853 00 500 0
– хлористый циан
2901
Углеводороды ациклические:
2901 10 000 0
– насыщенные
– ненасыщенные:
2901 21 000 0
– – этилен
2901 22 000 0
– – пропен (пропилен)

2903 89 100 0
– – – 1,2-дибром-4-(1,2-дибромэтил) циклогексан; тетрабромциклооктандар
– хош иістенген көмірсутектердің галогенделген туындылары:
2903 91 000 0
– – хлорбензол, о-дихлорбензол жөне п-дихлорбензол
2903 92 000 0
– – гексахлорбензол (ISO) жөне ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан)
2903 99 100 0
– – – 2,3,4,5,6-пентабромэтилбензол
2904
Көмірсутектердің сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары, галогенделген немесе галогенделбеген:
2904 10 000 0
– тек сульфотоптардан тұратын туындылар, олардың тұздары және күрделі этил эфирлері
2904 20 000 0
– тек нитро немесе тек нитрозотоптардан тұратын туындылар
2904 90 400 0
– – трихлорнитрометан (хлорпикрин)
2905
Ациклдік спирттер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– қаныққан моноспирттер:
2905 11 000 0
– – метанол (метил спирті)
2905 12 000 0
– – пропан-1-ол (пропил спирті) және пропан-2-ол (изопропилдік спирт)
2905 13 000 0
– – бутан-1-ол (н-бутилдік спирт)
2905 14
– – басқа бутанолдар:
2905 14 100 0
– – – 2-метилпропан-2-ол (трет-бутилдік спирт)
2905 16
– – октанол (октил спирті) және оның изомерлері:
2905 16 200 0
– – – октан-2-ол
2905 17 000 0
– – додекан-1-ол (лаурилдік спирт), гексадекан-1-ол (цетил спирті) және октадекан-1-ол (стеарил спирті)
– қанықпаған моноспирттер:
2905 22 000 0
– – ациклдік терпендік спирттер
2905 29 100 0
– – – аллилдік спирт
– диолдар:
2905 31 000 0
– – этиленгликоль (этандиол)
2905 32 000 0
– – пропиленгликоль (пропан-1,2-диол)
2905 39 200 0
– – – бутан-1,3-диол
2905 39 250 0
– – – бутан-1,4-диол
2905 39 300 0
– – – 2,4,7,9-тетраметилдек-5-ин-4,7-диол
– басқа полиспирттер:
2905 41 000 0
– – 2-этил-2-(гидроксиметил) пропан-1,3-диол (триметилолпропан)
2905 42 000 0
– – пентаэритрит
2905 43 000 0
– – маннит
2905 44
– – D-глюцит (сорбит):
– – – су ерітіндісінде:
2905 44 110 0
– – – – құрамындағы D-глюцитке шаққанда 2 салм.% немесе одан да кем болатын D-манниттен тұратын
2905 44 910 0
– – – – құрамындағы D-глюцитке шаққанда 2 салм. % немесе одан да кем болатын D-манниттен тұратын
2905 45 000
– – глицерин:
2905 45 000 1
– – – синтетикалық пропиленнен
– ациклдік спирттердің галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2905 51 000 0
– – этхлорвинол (INN)
2905 59 910 0
– – – 2,2-бис(бромметил)пропандиол
2906
Циклдік спирттер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік:
2906 11 000 0
– – ментол
2906 12 000 0
– – циклогексанол, метилциклогексанолдар және диметилциклогексанолдар

2903 89 100 0
– – – 1,2-дибром-4-(1,2-дибромэтил) циклогексан; тетрабромциклооктаны
– галогенированные производные ароматических углеводородов:
2903 91 000 0
– – хлорбензол, о-дихлорбензол и п-дихлорбензол
2903 92 000 0
– – гексахлорбензол (ISO) и ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан)
2903 99 100 0
– – – 2,3,4,5,6-пентабромэтилбензол
2904
Сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные углеводородов, галогенированные или негалогенированные:
2904 10 000 0
– производные, содержащие только сульфогруппы, их соли и сложные этиловые эфиры
2904 20 000 0
– производные, содержащие только нитро-
или только нитрозогруппы
2904 90 400 0
– – трихлорнитрометан (хлорпикрин)
2905
Спирты ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– моноспирты насыщенные:
2905 11 000 0
– – метанол (спирт метиловый)
2905 12 000 0
– – пропан-1-ол (спирт пропиловый) и пропан-2-ол (спирт изопропиловый)
2905 13 000 0
– – бутан-1-ол (спирт н-бутиловый)
2905 14
– – бутанолы прочие:
2905 14 100 0
– – – 2-метилпропан-2-ол (трет-бутиловый спирт)
2905 16
– – октанол (спирт октиловый) и его изомеры:
2905 16 200 0
– – – октан-2-ол
2905 17 000 0
– – додекан-1-ол (спирт лауриловый), гексадекан-1-ол (спирт цетиловый) и октадекан-1-ол (спирт стеариловый)
– моноспирты ненасыщенные:
2905 22 000 0
– – спирты ациклические терпеновые
2905 29 100 0
– – – аллиловый спирт
– диолы:
2905 31 000 0
– – этиленгликоль (этандиол)
2905 32 000 0
– – пропиленгликоль (пропан-1,2-диол)
2905 39 200 0
– – – бутан-1,3-диол
2905 39 250 0
– – – бутан-1,4-диол
2905 39 300 0
– – – 2,4,7,9-тетраметилдек-5-ин-4,7-диол
– полиспирты прочие:
2905 41 000 0
– – 2-этил-2-(гидроксиметил) пропан-1,3-диол (триметилолпропан)
2905 42 000 0
– – пентаэритрит
2905 43 000 0
– – маннит
2905 44
– – D-глюцит (сорбит):
– – – в водном растворе:
2905 44 110 0
– – – – содержащий 2 мас. % или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
2905 44 910 0
– – – – содержащий 2 мас. % или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
2905 45 000
– – глицерин:
2905 45 000 1
– – – синтетический из пропилена
– галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные ациклических спиртов:
2905 51 000 0
– – этхлорвинол (INN)
2905 59 910 0
– – – 2,2-бис(бромметил)пропандиол
2906
Спирты циклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые:
2906 11 000 0
– – ментол
2906 12 000 0
– – циклогексанол, метилциклогексанолы и диметилциклогексанолы

2906 13
– – стериндер және инозиттер:
2906 13 100 0
– – – стериндер
2906 13 900 0
– – – инозиттер
– хош иістенген:
2906 21 000 0
– – бензил спирті
2907
Фенолдар; фенолоспирттер:
– монофенолдар:
2907 11 000 0
– – фенол (гидроксибензол) және олардың тұздары
2907 12 000 0
– – крезолдар және олардың тұздары
2907 13 000 0
– – октилфенол, нонилфенол және олардың изомерлері; осы қосылыстардың тұздары
2907 15
– – нафтолдар және олардың тұздары:
2907 15 100 0
– – – 1-нафтол
2907 19 100 0
– – – ксиленолдар және олардың тұздары
– полифенолдар; фенолоспирттер:
2907 21 000 0
– – резорцин және олардың тұздары
2907 22 000 0
– – гидрохинон (хинол) және олардың тұздары
2907 23 000 0
– – 4,4-изопропилидендифенол (бисфенол А, дифенилолпропан) және олардың тұздары
2908
Фенолдардың немесе фенолоспирттердің галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– тек галогентоптардан тұратын туындылар және олардың тұздары:
2908 11 000 0
– – пентахлорфенол (ISO)
2908 91 000 0
– – диносеб (ISO) және олардың тұздары
2908 92 000 0
– – 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) және олардың тұздары
2908 99 100 0
– – – тек сульфотоптардан тұратын туындылар, олардың тұздары және күрделі эфирлер
2909
Қарапайым эфирлер, эфирлі спирттер, эфирлі фенолдар, эфирлі спиртті фенолдар, спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның) және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– қарапайым ациклдік эфирлер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2909 11 000 0
– – қарапайым диэтил эфирі
2909 19 100 0
– – – қарапайым трет-бутилэтиль эфирі (этил-трет-бутиль эфирі, ETBE)
2909 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік қарапайым эфирлер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2909 30
– қарапайым хош иісті эфирлер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2909 30 100 0
– – қарапайым дефинил эфирі
– – бромдалған туындылары:
2909 30 310 0
– – – қарапайым пентабромдефинил эфирі; 1,2,4,5-тетрабром-3,6-бис (пентабромфенокси) бензол
2909 30 350 0
– – – 1,2-бис (2,4,6-трибромфенокси) этан, акрилонитрилбутадиенстирол (ABS) өндіру үшін
– эфир спирттері және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2909 41 000 0
– – 2,2,-оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
2909 43 000 0
– – этиленгликольдің немесе диэтиленгликольдің қарапайым монобутильділер эфирлері,
2909 44 000 0
– – этиленгликольдің немесе диэтиленгликольдің қарапайым моноалкилділер эфирлері, өзгелері

2906 13
– – стерины и инозиты:
2906 13 100 0
– – – стерины
2906 13 900 0
– – – инозиты
– ароматические:
2906 21 000 0
– – спирт бензиловый
2907
Фенолы; фенолоспирты:
– монофенолы:
2907 11 000 0
– – фенол (гидроксибензол) и его соли
2907 12 000 0
– – крезолы и их соли
2907 13 000 0
– – октилфенол, нонилфенол и их изомеры;
соли этих соединений
2907 15
– – нафтолы и их соли:
2907 15 100 0
– – – 1-нафтол
2907 19 100 0
– – – ксиленолы и их соли
– полифенолы; фенолоспирты:
2907 21 000 0
– – резорцин и его соли
2907 22 000 0
– – гидрохинон (хинол) и его соли
2907 23 000 0
– – 4,4-изопропилидендифенол (бисфенол А, дифенилолпропан) и его соли
2908
Галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные фенолов или фенолоспиртов:
– производные, содержащие только галогеногруппы, и их соли:
2908 11 000 0
– – пентахлорфенол (ISO)
2908 91 000 0
– – диносеб (ISO) и его соли
2908 92 000 0
– – 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) и его соли
2908 99 100 0
– – – производные, содержащие только сульфогруппы, их соли и сложные эфиры
2909
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– эфиры простые ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909 11 000 0
– – эфир диэтиловый простой
2909 19 100 0
– – – эфир простой трет-бутилэтиловый (этил-трет-бутиловый эфир, ETBE)
2909 20 000 0
– эфиры простые циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2909 30
– эфиры простые ароматические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909 30 100 0
– – эфир дифениловый простой
– – бромированные производные:
2909 30 310 0
– – – эфир пентабромдифениловый простой; 1,2,4,5-тетрабром-3,6-бис (пентабромфенокси) бензол
2909 30 350 0
– – – 1,2-бис (2,4,6-трибромфенокси)этан, для производства
акрилонитрилбутадиенстирола (ABS)
– эфироспирты и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909 41 000 0
– – 2,2 -оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
2909 43 000 0
– – эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые монобутиловые
2909 44 000 0
– – эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые моноалкиловые
прочие

2909 49 110 0
– – – 2-(2-хлорэтокси) этанол
2909 49 800 0
– – – өзге
2909 50 000 0
– эфирофенолдар, эфироспиртофенолдар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитрленген немесе нитратталған туындылары
2909 60 000 0
– спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2910
Құрылымда үш мүшелік сақинасы бар эпоксидтер, эпоксиспирттер, эпоксифенолдар және эпоксиэфирлер, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2910 10 000 0
– оксиран (этиленоксид)
2910 20 000 0
– метилоксиран (пропиленоксид)
2910 30 000 0
– 1-хлор-2,3-эпоксипропан (эпихлоргидрин)
2910 40 000 0
– диэлдрин (ISO, INN)
2911 00 000 0
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе одан тұрмайтын ацетальдер мен жартылай ацетальдер, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2912
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе одан тұрмайтын альдегидтер; альдегидтердің циклдік полимерлері; параформальдегид:
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын ациклдік альдегидтер:
2912 11 000 0
– – метаналь (формальдегид)
2912 12 000 0
– – этаналь (ацетальдегид)
2912 19 100 0
– – – бутаналь (бутиральдегид, қалыпты изомер)
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын альдегидтер:
2912 21 000 0
– – бензальдегид
– альдегидоспирттер, қарапайым эфирлердің альдегидтері, басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын альдегидофенолдар және альдегидтер:
2912 41 000 0
– – ванилин (4-гидрокси-3-метоксибензальдегид)
2912 42 000 0
– – этилванилин (3-этокси-4-гидроксибензальдегид)
2912 50 000 0
– альдегидтердің циклдік полимерлері
2912 60 000 0
– параформальдегид
2913 00 000 0
2912-тауар позициясы қосылыстарының галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2914
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын ациклдік кетондар:
2914 11 000 0
– – ацетон
2914 12 000 0
– – бутанон (метилэтилкетон)
2914 13 000 0
– – 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)
2914 19 100 0
– – – 5-метилгексан-2-он
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік кетондар:
2914 22 000 0
– – циклогексанон және метилциклогексанондар
2914 23 000 0
– – ионондар және метилионондар
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын хош иісті кетондар:

2909 49 110 0
– – – 2-(2-хлорэтокси) этанол
2909 49 800 0
– – – прочие
2909 50 000 0
– эфирофенолы, эфироспиртофенолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2909 60 000 0
– пероксиды спиртов, простых эфиров и кетонов и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2910
Эпоксиды, эпоксиспирты, эпоксифенолы и эпоксиэфиры, содержащие в структуре трехчленное кольцо, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2910 10 000 0
– оксиран (этиленоксид)
2910 20 000 0
– метилоксиран (пропиленоксид)
2910 30 000 0
– 1-хлор-2,3-эпоксипропан (эпихлоргидрин)
2910 40 000 0
– диэлдрин (ISO, INN)
2911 00 000 0
Ацетали и полуацетали, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2912
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
– альдегиды ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2912 11 000 0
– – метаналь (формальдегид)
2912 12 000 0
– – этаналь (ацетальдегид)
2912 19 100 0
– – – бутаналь (бутиральдегид, нормальный изомер)
– альдегиды циклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2912 21 000 0
– – бензальдегид
– альдегидоспирты, альдегиды простых эфиров, альдегидофенолы и альдегиды, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2912 41 000 0
– – ванилин (4-гидрокси-3-метоксибензальдегид)
2912 42 000 0
– – этилванилин (3-этокси-4-гидроксибензальдегид)
2912 50 000 0
– полимеры альдегидов циклические
2912 60 000 0
– параформальдегид
2913 00 000 0
Производные соединений товарной позиции 2912, галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные
2914
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кетоны ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 11 000 0
– – ацетон
2914 12 000 0
– – бутанон (метилэтилкетон)
2914 13 000 0
– – 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)
2914 19 100 0
– – – 5-метилгексан-2-он
– кетоны циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 22 000 0
– – циклогексанон и метилциклогексаноны
2914 23 000 0
– – иононы и метилиононы
– кетоны ароматические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:

2914 31 000 0
– – фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914 40
– кетоноспирттер және кетоноальдегидтер:
2914 40 100 0
– – 4-гидрокси-4-метилпентан-2-он (диацетондық спирт)
2914 50 000 0
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын кетонофенолдар мен кетондар
– хинондар:
2914 61 000 0
– – антрахинон
2914 69 100 0
– – – 1,4-нафтохинон
2914 70 000 0
– галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылар
2915
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– құмырсқа қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері:
2915 11 000 0
– – құмырсқа қышқылы
2915 12 000 0
– – құмырсқа қышқылының тұздары
2915 13 000 0
– – құмырсқа қышқылының күрделі эфирлері
– сірке қышқылы және оның тұздары; сірке ангидриді:
2915 21 000 0
– – сірке қышқылы
2915 24 000 0
– – сірке ангидриді
– сірке қышқылының күрделі эфирлері:
2915 31 000 0
– – этилацетат
2915 32 000 0
– – винилацетат
2915 33 000 0
– – н-бутилацетат
2915 36 000 0
– – диносеба (ISO) ацетат
2915 40 000 0
– моно-, ди-немесе трихлорсірке қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2915 50 000 0
– пропион қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2915 60
– майлы қышқылдар, валериан қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
– – майлы қышқылдар және олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2915 60 110 0
– – – 1-изопропил-2,2-диметилтриметилендиизобутират
2915 60 900 0
– – валериан қышқылдары және олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2915 70 000 0
– пальмитин қышқылы, стеарин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– ацикдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және осы қоспалардың туындылары:
2916 11 000 0
– – акрил қышқылы және оның тұздары
2916 12 000 0
– – акрил қышқылының күрделі эфирлері
2916 13 000 0
– – метакрил қышқылы және оның тұздары
2916 14 000 0
– – метакрил қышқылының күрделі эфирлері
2916 15 000 0
– – олеин, линол немесе линолен қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916 16 000 0
– – бинапакрил (ISO)
2916 19 100 0
– – – ундецил қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916 19 400 0
– – – кротон қышқылы
2916 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік монокарбондық қышқылдар, олардың андигридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
– хош иісті монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері галогенангидритері, перексидтері, пероксиқышқылдары
және олардың туындылары:

2914 31 000 0
– – фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914 40
– кетоноспирты и кетоноальдегиды:
2914 40 100 0
– – 4-гидрокси-4-метилпентан-2-он (спирт диацетоновый)
2914 50 000 0
– кетонофенолы и кетоны, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу
– хиноны:
2914 61 000 0
– – антрахинон
2914 69 100 0
– – – 1,4-нафтохинон
2914 70 000 0
– галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2915
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– муравьиная кислота, ее соли и сложные эфиры:
2915 11 000 0
– – муравьиная кислота
2915 12 000 0
– – соли муравьиной кислоты
2915 13 000 0
– – эфиры муравьиной кислоты сложные
– уксусная кислота и ее соли; уксусный ангидрид:
2915 21 000 0
– – уксусная кислота
2915 24 000 0
– – уксусный ангидрид
– эфиры уксусной кислоты сложные:
2915 31 000 0
– – этилацетат
2915 32 000 0
– – винилацетат
2915 33 000 0
– – н-бутилацетат
2915 36 000 0
– – диносеба (ISO) ацетат
2915 40 000 0
– кислоты моно-, ди- или трихлоруксусные, их соли и сложные эфиры
2915 50 000 0
– пропионовая кислота, ее соли и сложные эфиры
2915 60
– масляные кислоты, валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры:
– – масляные кислоты, их соли и сложные эфиры:
2915 60 110 0
– – – 1-изопропил-2,2-диметилтриметилендиизобутират
2915 60 900 0
– – валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры
2915 70 000 0
– пальмитиновая кислота, стеариновая кислота, их соли и сложные эфиры
2916
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и производные этих соединений:
2916 11 000 0
– – акриловая кислота и ее соли
2916 12 000 0
– – эфиры акриловой кислоты сложные
2916 13 000 0
– – метакриловая кислота и ее соли
2916 14 000 0
– – эфиры метакриловой кислоты сложные
2916 15 000 0
– – олеиновая, линолевая или линоленовая
кислоты, их соли и сложные эфиры
2916 16 000 0
– – бинапакрил (ISO)
2916 19 100 0
– – – ундециловые кислоты, их соли и сложные эфиры
2916 19 400 0
– – – кротоновая кислота
2916 20 000 0
– кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые монокарбоновые, их ангидриды,галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
– кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:

2916 31 000 0
– – бензой қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2916 32 000
– – бензоил және бензоилхлорид пероксиді:
2916 32 000 1
– – – бензоил пероксиді
2916 32 000 9
– – – бензоилхлорид
2916 34 000 0
– – фенилсірке қышқылы және оның тұздары
2916 39 100 0
– – – фенилсірке қышқылының күрделі эфирлері
2917
Поликарбон қышқылдары, олардың ангидриді, галогенангидриді, пероксиді және перокси қышқылы; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– ациклдік поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917 11 000 0
– – қымыз қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 12 000 0
– – адипин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 13
– – азелаин қышқылы және себацин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2917 13 100 0
– – – себацин қышқылы
2917 14 000 0
– – малеин ангидриді
2917 19 100 0
– – – малон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
– хош иісті поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917 32 000 0
– – диоктилортофталаттар
2917 33 000 0
– – динонил-немесе дидецилортофталаттар
2917 34
– – күрделі ортафтелдік қышқылдың эфирлері, өзгелері:
2917 34 100 0
– – – дибутилортофталаттар
2917 35 000 0
– – фтале ангидриді
2917 36 000 0
– – терефтал қышқылы және оның тұздары
2917 37 000 0
– – диметилтерефталат
2917 39 200 0
– – – күрделі эфир немесе тетрабромфтал қышқылының ангидриді; бензол-1,2,4-трикарбон қышқылы; изофталоилдихлорид, құрамында 0,8 салм.%-дан немесе одан да кем терефталоилдихлориді бар; нафталин-1,4,5,8-тетракарбон қышқылы; тетрахлорфтал ангидриді; натрийдің 3,5-бис (метоксикарбонил) бензол-сульфонаты
2918
Қосымша оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– спирттер тобынан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галоген-ангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918 11 000 0
– – сүт қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 12 000 0
– – шарап қышқылы
2918 13 000 0
– – шарап қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918 14 000 0
– – лимон қышқылы

2916 31 000 0
– – бензойная кислота, ее соли и сложные эфиры
2916 32 000
– – пероксид бензоила и бензоилхлорид:
2916 32 000 1
– – – пероксид бензоила
2916 32 000 9
– – – бензоилхлорид
2916 34 000 0
– – фенилуксусная кислота и ее соли
2916 39 100 0
– – – эфиры фенилуксусной кислоты сложные
2917
Кислоты поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты ациклические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917 11 000 0
– – щавелевая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 12 000 0
– – адипиновая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 13
– – азелаиновая кислота и себациновая кислота, их соли и сложные эфиры:
2917 13 100 0
– – – себациновая кислота
2917 14 000 0
– – малеиновый ангидрид
2917 19 100 0
– – – малоновая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 20 000 0
– кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды,
пероксикислоты и их производные
– кислоты ароматические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917 32 000 0
– – диоктилортофталаты
2917 33 000 0
– – динонил- или дидецилортофталаты
2917 34
– – эфиры ортофталевой кислоты сложные прочие:
2917 34 100 0
– – – дибутилортофталаты
2917 35 000 0
– – фталевый ангидрид
2917 36 000 0
– – терефталевая кислота и ее соли
2917 37 000 0
– – диметилтерефталат
2917 39 200 0
– – – сложный эфир или ангидрид тетрабромфталевой кислоты; бензол-1,2,4-трикарбоновая кислота; изофталоилдихлорид, содержащий 0,8 мас.% или менее терефталоилдихлорида; нафталин-1,4,5,8-тетракарбоновая кислота; тетрахлорфталевый ангидрид; 3,5-бис(метоксикарбонил)бензол-сульфонат натрия
2918
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты карбоновые, содержащие спиртовую группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918 11 000 0
– – молочная кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 12 000 0
– – винная кислота
2918 13 000 0
– – соли и сложные эфиры винной кислоты
2918 14 000 0
– – лимонная кислота

2918 15 000 0
– – лимон қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918 16 000 0
– – глюкон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 18 000 0
– – хлорбензилат (ISO)
2918 19 300 0
– – – холев қышқылы, 3-a,12-a-дигидрокси-5-b-холан-24 қышқылы (дезоксихоль қышқылы), олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2918 19 400 0
– – – 2,2-бис (гидроксиметил) пропион қышқылы
2918 19 500 0
– – – 2,2-дифенил-2-гидроксисірке қышқылы (бензил қышқылы)
– фенолдық топтан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галоген-ангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918 21 000 0
– – салицил қышқылы және оның тұздары
2918 22 000 0
– – o-ацетилсалицил қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 23 000 0
– – салицил қышқылының басқа күрделі эфирлері және олардың тұздары
2918 30 000 0
– альдегидтік немесе кетондық топтан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
2918 91 000 0
– – 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксисірке қышқылы), оның тұздары, күрделі эфирлері
2918 99 400 0
– – – 2,6-диметоксибензой қышқылы; дикамба (ISO); натрий феноксиацетаты
2919
Фосфор қышқылының күрделі эфирлері, лактофосфаттарды қоса алғанда, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2919 10 000 0
– трис (2,3-дибромпропил) фосфат
2920
Бейметалдардың басқа бейорганикалық қышқылдарының күрделі эфирлері (галоген-сутектерінің күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– күрделі тиофосфор эфирлері (фосфоротиоаттар) мен олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2920 11 000 0
– – паратион (ISO) және паратионметил (ISO) (метилпаратион)
2920 90 100 0
– – күкірт және көмір қышқылдарының күрделі эфирлері мен тұздары, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2920 90 200 0
– – фосфор қышқылының диметил (диметилфосфит) эфирі
2920 90 300 0
– – триметилфосфит (триметоксифосфин)
2920 90 400 0
– – триэтилфосфит
2920 90 500 0
– – диэтилфосфонат (диэтилгидрофосфит) (диэтилфосфит)
2920 90 850 0
– – өзге қоспалар
2921
Аминдік функционалдық топпен қоспалар:
– ациклдік моноаминдер мен олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 11 000 0
– – метиламин, ди-немесе триметиламин және олардың тұздары
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин

2918 15 000 0
– – соли и сложные эфиры лимонной кислоты
2918 16 000 0
– – глюконовая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 18 000 0
– – хлорбензилат (ISO)
2918 19 300 0
– – – холевая кислота, 3-a,12-a -дигидрокси- 5-b -холан-24-овая кислота (дезоксихолевая кислота), их соли и сложные эфиры
2918 19 400 0
– – – 2,2-бис (гидроксиметил) пропионовая кислота
2918 19 500 0
– – – 2,2-дифенил-2-гидроксиуксусная кислота (бензиловая кислота)
– кислоты карбоновые, содержащие фенольную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918 21 000 0
– – салициловая кислота и ее соли
2918 22 000 0
– – o-ацетилсалициловая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 23 000 0
– – сложные эфиры салициловой кислоты прочие и их соли
2918 30 000 0
– кислоты карбоновые, содержащие альдегидную или кетонную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
2918 91 000 0
– – 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли и сложные эфиры
2918 99 400 0
– – – 2,6-диметоксибензойная кислота; дикамба (ISO); феноксиацетат натрия
2919
Эфиры фосфорной кислоты сложные и их соли, включая лактофосфаты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2919 10 000 0
– трис(2,3-дибромпропил)фосфат
2920
Сложные эфиры прочих неорганических кислот неметаллов (кроме сложных эфиров галогенводородов) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– эфиры тиофосфорные сложные (фосфоротиоаты) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2920 11 000 0
– – паратион (ISO) и паратионметил (ISO) (метилпаратион)
2920 90 100 0
– – эфиры серной и угольной кислот сложные и их соли, их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2920 90 200 0
– – эфир фосфористой кислоты диметиловый (диметилфосфит)
2920 90 300 0
– – триметилфосфит (триметоксифосфин)
2920 90 400 0
– – триэтилфосфит
2920 90 500 0
– – диэтилфосфонат (диэтилгидрофосфит) (диэтилфосфит)
2920 90 850 0
– – соединения прочие
2921
Соединения с аминной функциональной группой:
– моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 11 000 0
– – метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин

2921 19 500 0
– – – диэтиламин және оның тұздары
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин) этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N- диизопропиламин) этилхлорид гидрохлорид және 2-(N,N-диметиламин) этилхлорид гидрохлорид
– ациклдік полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 21 000 0
– – этилендиамин және оның тұздары
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин және оның тұздары
2921 30
– моно-немесе циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары
2921 30 910 0
– – циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
– хош иісті моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 41 000 0
– – анилин және оның тұздары
2921 42 000 0
– – анилин туындылары және олардың тұздары
2921 43 000 0
– – толуидиндер және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 44 000 0
– – дифениламин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 45 000 0
– – 1-нафтиламин (a-нафтиламин), 2-нафтиламин (b-нафтиламин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 46 000 0
– – амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) және фентермин (INN); осы қосылыстардың тұздары
– хош иісті полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 51
– – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
– – – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 51 110 0
– – – – 99 сал.% немесе одан астам таза м-фенилендиамин және мынадан тұратын: 1-сал.% немесе одан кем болатын су,-200 мг/кг немесе одан кем болатын о-фенилендиамині, және-450 мг/кг немесе одан кем болатын п-фенилендиамині
2921 59 500 0
– – – м-фениленбис (метиламин); 2,2-дихлор-4,4-метилендианилин; 4,4-би-о-толуидин; 1,8-нафталиндиамин
2922
Оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын аминоқосылыстар:
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден артық типінен тұратын қосылыстардан басқа аминоспирттер; олардың қарапайым және күрделі эфирлері, осы қосылыстардың тұздары:
2922 11 000 0
– – моноэтаноламин және олардың тұздары
2922 12 000 0
– – диэтаноламин және олардың тұздары
2922 13
– – триэтаноламин және олардың тұздары:
2922 13 100 0
– – – триэтаноламин
2922 13 900 0
– – – триэтаноламин тұздары
2922 14 000 0
– – декстропропоксифен (INN) және оның тұздары

2921 19 500 0
– – – диэтиламин и его соли
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин)этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N-диизопропиламин) этилхлорид гидрохлорид и 2-(N,N-диметиламин)этилхлорид гидрохлорид
– полиамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 21 000 0
– – этилендиамин и его соли
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин и его соли
2921 30
– моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли
2921 30 910 0
– – циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
– моноамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921 41 000 0
– – анилин и его соли
2921 42 000 0
– – производные анилина и их соли
2921 43 000 0
– – толуидины и их производные; соли этих соединений
2921 44 000 0
– – дифениламин и его производные; соли этих соединений
2921 45 000 0
– – 1-нафтиламин (a?-нафтиламин), 2-нафтиламин (b?-нафтиламин) и их производные; соли этих соединений
2921 46 000 0
– – амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) и фентермин (INN); соли этих соединений
– полиамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921 51
– – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолы и их производные; соли этих соединений:
– – – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные и нитрозированные производные; соли этих соединений:
2921 51 110 0
– – – – м-фенилендиамин чистотой 99 мас.% или более и содержащий:
- 1 мас.% или менее воды, - 200 мг/кг или менее о-фенилендиамина, и
- 450 мг/кг или менее п-фенилендиамина
2921 59 500 0
– – – м-фениленбис(метиламин); 2,2 -дихлор-4,4 -метилендианилин;
4,4 -би-о-толуидин; 1,8-нафталиндиамин
2922
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
– аминоспирты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 11 000 0
– – моноэтаноламин и его соли
2922 12 000 0
– – диэтаноламин и его соли
2922 13
– – триэтаноламин и его соли:
2922 13 100 0
– – – триэтаноламин
2922 13 900 0
– – – соли триэтаноламина
2922 14 000 0
– – декстропропоксифен (INN) и его соли

2922 19 100 0
– – – N-этилдиэтаноламин
2922 19 200 0
– – – 2,2?-метилиминодиэтанол (N-метилдиэтаноламин)
2922 19 300 0
– – – 2-(N,N-диизопропиламин) этанол
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден артық типінен тұратын қосылыстардан басқа аминонафтолдар мен өзге де аминофенолдар; олардың қарапайым және күрделі эфирлері, осы қосылыстардың тұздары:
2922 21 000 0
– – аминогидроксинафталин-сульфқышқылдар және олардың тұздары
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден артық типінен тұратын қосылыстардан басқа аминоальдегидтер, аминокетондар және аминохинондар; осы қосылыстардың тұздары:
2922 31 000 0
– – амфепрамон (INN), метадон (INN) және норметадон (INN); осы қосылыстардың тұздары
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден астам типінен тұратын қосылыстардан басқа аминоқышқылдар және олардың қүрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары:
2922 41 000 0
– – лизин және оның күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары
2922 42 000 0
– – глутамин қышқылы және оның тұздары
2922 43 000 0
– – антранил қышқылы және оның тұздары
2922 44 000 0
– – тилидин (INN) және оның тұздары
2922 49 200 0
– – – b-аланин
2922 50 000 0
– аминоспиртофенолдар, аминоқышқылфенолдар және оттегін құрайтын функционалдық топтардан тұратын басқа аминоқосылыстар
2923
Төртінші сатылық аммоний негізінің тұздары мен гидроксидтері; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның басқа лецитиндері мен фосфоаминолипидтері:
2923 10 000 0
– холин және оның тұздары
2923 20 000 0
– лецитиндер және басқа фосфоаминолипидтері
2924
Функционалдық карбоксамид тобынан тұратын қосылыстар; функционалдық амид тобынан тұратын көмір қышқылының қосылыстары:
– ациклдік амидтер (ациклдік карбонаттарды қоса алғанда) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2924 11 000 0
– – мепробамат (INN)
2924 12 000 0
– – фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) және фосфамидон (ISO)
– циклдік амидтер (циклдік карбонаттарды қоса алғанда) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2924 21 000 0
– – уреиндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2924 23 000 0
– – 2-ацетамидобензой қышқылы (N-ацетилантранил қышқылы) және оның тұздары
2924 24 000 0
– – этинамат (INN)
2924 29 100 0
– – – лидокаин (INN)
2925
Функционалдық карбоксимидтік топтан тұратын (сахаринді және оның тұздарын қоса алғанда) және функционалдық иминдік топтан тұратын қосылыстар:
– имидтер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2925 11 000 0
– – сахарин және оның тұздары
2925 12 000 0
– – глутетимид (INN)
2925 19 200 0
– – – 3,3,4,4,5,5,6,6-октабром-N,N,-этилендифталимид; N,N,-этиленбис (4,5-дибромгексагидро-3,6-метанфталимид)
– иминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:

2922 19 100 0
– – – N-этилдиэтаноламин
2922 19 200 0
– – – 2,2 –метилиминодиэтанол (N-метилдиэтаноламин)
2922 19 300 0
– – – 2-(N,N-диизопропиламин) этанол
– аминонафтолы и прочие аминофенолы, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 21 000 0
– – аминогидроксинафталин-сульфокислоты и их соли
– аминоальдегиды, аминокетоны и аминохиноны, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; соли этих соединений:
2922 31 000 0
– – амфепрамон (INN), метадон (INN) и норметадон (INN); соли этих соединений
– аминокислоты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, и их сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 41 000 0
– – лизин и его сложные эфиры; соли этих соединений
2922 42 000 0
– – глутаминовая кислота и ее соли
2922 43 000 0
– – антраниловая кислота и ее соли
2922 44 000 0
– – тилидин (INN) и его соли
2922 49 200 0
– – – b-аланин
2922 50 000 0
– аминоспиртофенолы, аминокислотофенолы и аминосоединения прочие с кислородсодержащими функциональными группами
2923
Соли и гидроксиды четвертичного аммониевого основания; лецитины и фосфоаминолипиды прочие, определенного или неопределенного химического состава:
2923 10 000 0
– холин и его соли
2923 20 000 0
– лецитины и фосфоаминолипиды прочие
2924
Соединения, содержащие функциональную карбоксамидную группу; соединения угольной кислоты, содержащие функциональную амидную группу:
– амиды ациклические (включая карбаматы ациклические) и их производные; соли этих соединений:
2924 11 000 0
– – мепробамат (INN)
2924 12 000 0
– – фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) и фосфамидон (ISO)
– амиды циклические (включая карбаматы циклические) и их производные; соли этих соединений:
2924 21 000 0
– – уреины и их производные; соли этих соединений
2924 23 000 0
– – 2-ацетамидобензойная кислота (N-ацетилантраниловая кислота) и ее соли
2924 24 000 0
– – этинамат (INN)
2924 29 100 0
– – – лидокаин (INN)
2925
Соединения, содержащие функциональную карбоксимидную группу (включая сахарин и его соли), и соединения, содержащие функциональную иминную группу:
– имиды и их производные; соли этих соединений:
2925 11 000 0
– – сахарин и его соли
2925 12 000 0
– – глутетимид (INN)
2925 19 200 0
– – – 3,3, 4,4, 5,5, 6,6 -октабром-N,N -этилендифталимид;
N,N?-этиленбис(4,5-дибромгексагидро-3,6-ме анфталимид)
– имины и их производные; соли этих соединений:

2925 21 000 0
– – хлордимеформ (ISO)
2926
Функционалдық нитриль тобынан тұратын қосылыстар:
2926 10 000 0
– акрилонитрил
2926 20 000 0
– 1-цианогуанидин (дициандиамид)
2926 30 000 0
– фенпропорекс (INN) және оның тұздары; метадон (INN)-аралық өнім (4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан)
2926 90 200 0
– – изофталонитрил
2927 00 000 0
Диазо-, азо-немесе азоксиқосылыстары
2928 00
Гидразиннің немесе гидроксиламиннің органикалық туындылары:
2928 00 100 0
– N,N-бис (2-метоксиэтил) гидроксиламин
2929
Басқа азот құрайтын функционалдық топтары бар қосылыстар:
2929 10 000
– изоцианаттар:
2929 10 000 1
– – метилфенилендиизоцианаттар (толуолдиизоционаттар)
2930
Күкіртті органикалық қосылыстар:
2930 20 000 0
– тиокарбаматтар және дитиокарбаматтар
2930 30 000 0
– тиурам моно-, ди-немесе тетрасульфидтер
2930 40
– метионин:
2930 40 100 0
– – метионин (INN)
2930 50 000 0
– каптафол (ISO) және метамидофос (ISO)
2930 90 130 0
– – цистеин және цистин
2930 90 160 0
– – цистеиннің немесе цистиннің туындылары
2930 90 200 0
– – тиодигликоль (INN) (2,2,-тиодиэтанол)
2930 90 300 0
– – DL-2-гидрокси-4-(метилтио) май қышқылы
2930 90 400 0
– – 2,2,-тиодиэтилбис [3-(3,5-ди-трет-бутил-4-гидроксифенил)пропионат]
2930 90 500 0
– – 4-метил-2,6-бис(метилтио)-м-фенилендиаминнен және 2-метил-4,6-бис(метилтио)-м-фенилендиаминнен тұратын изомерлердің қоспасы
2930 90 600 0
– – 2-(N,N-диэтиламин) этантиол
2931
Басқа органикалық-бейорганикалық қосылыстар:
2931 10 000 0
– тетраметилқорғасын және тетраэтилқорғасын
2931 20 000 0
– трибутил қосылыстары
2931 90 100 0
– – диметилметилфосфонат
2931 90 200 0
– – метилфосфоноилдифторид (метилфосфон қышқылының дифторангидриді)
2931 90 300 0
– – метилфосфоноилдихлорид (метилфосфон қышқылының дихлорангидриді)
2931 90 400 0
– – (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил) метил метилметилфосфонат; бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфонат; 2,4,6-трипропил-1,3,5,2,4,6-триоксатрифосфинан 2,4,6-триоксид; диметилпропилфосфонат; диэтилэтилфосфонат; натрий 3-(тригидроксисилил) пропилметил-фосфонат; негізінен метилфосфон қышқылынан және несепнәрден (аминоиминометил) (50:50 қатынаста) тұратын қоспалар
2932
Тек оттегінің гетероатомынан (дарынан) тұратын гетероциклдік қосылыстар:
– құрылымында қоюландырылмаған фуран сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2932 11 000 0
– – тетрагидрофуран
2932 12 000 0
– – 2-фуральдегид (фурфурол)
2932 13 000 0
– – фурфурил және тетрагидрофурфурил спирттері
2932 20
– лактондар:
2932 20 100 0
– – фенолфталеин 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбонил-1-нафтил)-3-оксо-1Н,3Н-бензо[де]изохромен-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтой қышқылы; 3
-хлор-6
-циклогексиламиноспиро[изобензофуран-1(3Н),9
-ксантен]-3-он; 6
-(N-этил-п-толуидино)-2
-метилспиро[изобензофуран-1(3Н), 9
-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метил-1-фенантрил)-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]пиран-1-ил]нафталин-2-карбоксилат

2925 21 000 0
– – хлордимеформ (ISO)
2926
Соединения, содержащие функциональную нитрильную группу:
2926 10 000 0
– акрилонитрил
2926 20 000 0
– 1-цианогуанидин (дициандиамид)
2926 30 000 0
– фенпропорекс (INN) и его соли; метадон (INN) - промежуточный продукт
(4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан)
2926 90 200 0
– – изофталонитрил
2927 00 000 0
Диазо-, азо- или азоксисоединения
2928 00
Производные гидразина или гидроксиламина органические:
2928 00 100 0
– N,N-бис(2-метоксиэтил)гидроксиламин
2929
Соединения, содержащие другие азотсодержащие функциональные группы:
2929 10 000
– изоцианаты:
2929 10 000 1
– – метилфенилендиизоцианаты (толуолдиизоционаты)
2930
Соединения сероорганические:
2930 20 000 0
– тиокарбаматы и дитиокарбаматы
2930 30 000 0
– тиурам моно-, ди- или тетрасульфиды
2930 40
– метионин:
2930 40 100 0
– – метионин (INN)
2930 50 000 0
– каптафол (ISO) и метамидофос (ISO)
2930 90 130 0
– – цистеин и цистин
2930 90 160 0
– – производные цистеина или цистина
2930 90 200 0
– – тиодигликоль (INN) (2,2'- тиодиэтанол)
2930 90 300 0
– – DL-2-гидрокси-4-(метилтио)масляная кислота
2930 90 400 0
– – 2,2'-тиодиэтилбис[3-(3,5-ди-трет-бутил-4-гидроксифенил)пропионат]
2930 90 500 0
– – смесь изомеров, состоящая из 4-метил-2,6-бис(метилтио)-м-фенилендиамина и 2-метил-4,6-бис(метилтио) -м-фенилендиамина
2930 90 600 0
– – 2-(N,N-диэтиламин)этантиол
2931
Соединения органо-неорганические прочие:
2931 10 000 0
– тетраметилсвинец и тетраэтилсвинец
2931 20 000 0
– трибутилолова соединения
2931 90 100 0
– - диметилметилфосфонат
2931 90 200 0
– – метилфосфоноилдифторид (дифторангидрид метилфосфоновой кислоты)
2931 90 300 0
– – метилфосфоноилдихлорид (дихлорангидрид метилфосфоновой кислоты)
2931 90 400 0
– – (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2- диоксафосфинан-5-ил)метил метилметилфосфонат; бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосинан-5-ил)метил]метилфосфонат; 2,4,6-трипропил-1,3,5,2,4,6-триоксатрифосфинан 2,4,6-триоксид; диметилпропилфосфонат; диэтилэтилфосфонат; натрий 3-(тригидроксисилил)пропилметил-фосфонат; смеси, состоящие главным образом из метилфосфоновой кислоты и(аминоиминометил)мочевины (в соотношении 50:50)
2932
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное фурановое кольцо (гидрированное или негидрированное):
2932 11 000 0
– – тетрагидрофуран
2932 12 000 0
– – 2-фуральдегид (фурфурол)
2932 13 000 0
– – спирты фурфуриловый и тетрагидрофурфуриловый
2932 20
– лактоны:
2932 20 100 0
– – фенолфталеин; 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбо ил-1-нафтил)-3-оксо-1Н,3Н-бензо[де] изохромeн-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтойная кислота; 3'-хлор-6'-циклогексиламиноспиро[изобензо-
уран-1(3Н),9'-ксантен]-3-он; 6'-(N-этил-п-толуидино)-2'-метилспиро [изобензофуран-1(3Н), 9'-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метил-1-фенантрил)-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]пиран-1-ил]нафталин-2-карбоксилат

2932 20 200 0
– – гамма-бутиролактон
2932 91 000 0
– – изосафрол
2932 92 000 0
– – 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил) пропан-2-он
2932 93 000 0
– – пиперональ
2932 94 000 0
– – сафрол
2932 95 000 0
– – тетрагидроканнабинолдар (барлық изомерлер)
2933
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қосылыстар:
– құрамында қоюландырылмаған пиразоль сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 11
– – феназон (антипирин) және оның туындылары:
2933 11 100 0
– – – пропифеназон (INN)
2933 19 100 0
– – – фенилбутазон (INN)
– құрылымында қоюландырылмаған имидазоль сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 21 000 0
– – гидантоин және оның туындылары
2933 29 100 0
– – – нафазолин гидрохлориді (INNM) және нафазолин нитраты (INNM); фентоламин (INN); толазолинннің гидрохлориді (INNM)
– құрамында қоюландырылмаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 31 000 0
– – пиридин және оның тұздары
2933 32 000 0
– – пиперидин және оның тұздары
2933 33 000 0
– – алфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN)-аралық А өнімі, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN) және тримеперидин (INN); осы қосылыстардың тұздары
2933 39 100 0
– – – ипрониазид (INN); кетобемидонның гидрохлориді (INNM); пиридостигминнің бромиді (INN)
2933 39 200 0
– – – 2,3,5,6-тетрахлорпиридин
2933 39 250 0
– – – 3,6-дихлорпиридин-2-карбон қышқылы
2933 39 350 0
– – – 2-гидроксиэтиламмоний-3,6-дихлорпиридин-2-карбоксилат
2933 39 400 0
– – – 2-бутоксиэтил(3,5,6-трихлор-2-пиридилокси) ацетат
2933 39 450 0
– – – 3,5-дихлор-2,4,6-трифторпиридин
2933 39 500 0
– – – фторксипир (ISO), күрделі метил эфирі
2933 39 550 0
– – – 4-метилпиридин
– құрылымында, одан әрі қоюландырусыз, хинолиндік немесе изохинолинді сақиналық жүйесі (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) бар қосылыстар:
2933 41 000 0
– – леворфанол (INN) және оның тұздары
2933 49 100 0
– – – хинолиннің галогенделген туындылары; хинолинкарбон қышқылының туындылары
2933 49 300 0
– – – декстрометорфан (INN) және оның тұздары
– құрылымында пиримидин сақинасы (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) немесе пиперизин сақинасы бар қосылыстар:
2933 52 000 0
– – малонилнесепнәр (барбитуралық қышқыл) және оның тұздары
2933 53
– – аллобарбитал (INN), амобарбитал (INN), барбитал (INN), буталбитал (INN), бутобарбитал, циклобарбитал (INN), метилфенобарбитал (INN), пентобарбитал (INN), фенобарбитал (INN), секбутабарбитал (INN), секобарбитал (INN) және винилбитал (INN); осы қосылыстардың тұздары:

2932 20 200 0
– – гамма-бутиролактон
2932 91 000 0
– – изосафрол
2932 92 000 0
– – 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил)пропан-2-он
2932 93 000 0
– – пиперональ
2932 94 000 0
– – сафрол
2932 95 000 0
– – тетрагидроканнабинолы (все изомеры)
2933
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиразольное кольцо (гидрированное или негидрированное):
2933 11
– – феназон (антипирин) и его производные:
2933 11 100 0
– – – пропифеназон (INN)
2933 19 100 0
– – – фенилбутазон (INN)
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное имидазольное кольцо (гидрированное или негидрированное):
2933 21 000 0
– – гидантоин и его производные
2933 29 100 0
– – – нафазолина гидрохлорид (INNM) и нафазолина нитрат (INNM); фентоламин (INN); толазолина гидрохлорид (INNM)
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо(гидрированное или негидрированное):
2933 31 000 0
– – пиридин и его соли
2933 32 000 0
– – пиперидин и его соли
2933 33 000 0
– – алфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) - промежуточный продукт А, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN) и тримеперидин (INN); соли этих соединений
2933 39 100 0
– – – ипрониазид (INN); кетобемидона гидрохлорид (INNM); пиридостигмина бромид (INN)
2933 39 200 0
– – – 2,3,5,6-тетрахлорпиридин
2933 39 250 0
– – – 3,6-дихлорпиридин-2-карбоновая кислота
2933 39 350 0
– – – 2-гидроксиэтиламмоний-3,6-дихлорпиридин-2-карбоксилат
2933 39 400 0
– – – 2-бутоксиэтил (3,5,6-трихлор-2-пиридилокси)ацетат
2933 39 450 0
– – – 3,5-дихлор-2,4,6-трифторпиридин
2933 39 500 0
– – – фторксипир (ISO), сложный метиловый эфир
2933 39 550 0
– – – 4-метилпиридин
– соединения, содержащие в структуре хинолиновую или изохинолиновую кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2933 41 000 0
– – леворфанол (INN) и его соли
2933 49 100 0
– – – галогенированные производные хинолина; производные хинолинкарбоновой кислоты
2933 49 300 0
– – – декстрометорфан (INN) и его соли
– соединения, содержащие в структуре пиримидиновое кольцо (гидрированное или негидрированное) или пиперазиновое кольцо:
2933 52 000 0
– – малонилмочевина (барбитуровая кислота) и ее соли
2933 53
– – аллобарбитал (INN), амобарбитал (INN), барбитал (INN), буталбитал (INN), бутобарбитал, циклобарбитал (INN), метилфенобарбитал (INN), пентобарбитал (INN), фенобарбитал (INN), секбутабарбитал (INN), секобарбитал (INN) и винилбитал (INN); соли этих соединений:

2934 91 000 0
– – аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) және суфентанил (INN); осы қосылыстардың тұздары
2934 99 600 0
– – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) және оның тартраттары және малеаттары; фуразолидон (INN); 7-аминоцефалоспоран қышқылы; тұздар және күрделі эфирлер (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-забицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбон қышқылы; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид
2934 99 600 1
– – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) және оның тартраттары және малеаттары; фуразолидон (INN)
2935 00
Сульфонамидтер:
2935 00 300 0
– 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
2937
Табиғи немесе синтезделген гормондар, простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер; олардың туындылары және негізінен гормон ретінде қолданылатын тізбелік түрлендірілген полепиптидтерді қосатын, құрылымдық аналогтары:
– полипептидтік гормондар, ақуызды гормондар және гликопротеиндік гормондар, олардың туындылары және құрылымдық үйлестіктері:
2937 11 000 0
– – соматотропин, оның туындылары мен құрылымдық аналогтары
2937 12 000 0
– – инсулин және оның тұздары
– стероидты гормондар, олардың туындылары және құрылымдық аналогтары:
2937 21 000 0
– – кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) және преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937 22 000 0
– – кортикостероидтік гормондардың галогенделген туындылары
2937 23 000 0
– – эстрогендер және прогестиндер
2937 50 000 0
– простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, олардың туындылары және құрылымдық аналогтары
2938
Табиғи немесе синтезделген гликозидтер, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
2938 10 000 0
– рутозид (рутин) және оның туындылары
2938 90 100 0
– – оймақгүлдің гликозидтері
2938 90 300 0
– – глицирризин қышқылы және глицирризинаттар
2939
Өсімдіктерден алынатын табиғи немесе синтезделген алколоидтер, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
– апиын алколоидтері және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 11 000 0
– – көкнәр шиінен алынған концетраттар; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин (INN), тебакон (INN) және тебаин; осы қосылыстардың тұздары

2934 91 000 0
– – аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) и суфентанил (INN); соли этих соединений
2934 99 600 0
– – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN); 7-аминоцефалоспорановая кислота; соли и сложные эфиры (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-азабицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбоновой кислоты; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид
2934 99 600 1
– – – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN)
2935 00
Сульфонамиды:
2935 00 300 0
– 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
2937
Гормоны, простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, природные или синтезированные; их производные и структурные аналоги, включающие цепочечные модифицированные полипептиды, используемые в основном в качестве гормонов:
– полипептидные гормоны, белковые гормоны и гликопротеиновые гормоны, их производные и структурные аналоги:
2937 11 000 0
– – соматотропин, его производные и структурные аналоги
2937 12 000 0
– – инсулин и его соли
– стероидные гормоны, их производные и структурные аналоги:
2937 21 000 0
– – кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) и преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937 22 000 0
– – галогенированные производные кортикостероидных гормонов
2937 23 000 0
– – эстрогены и прогестины
2937 50 000 0
– простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, их производные и структурные аналоги
2938
Гликозиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
2938 10 000 0
– рутозид (рутин) и его производные
2938 90 100 0
– – гликозиды наперстянки
2938 90 300 0
– – глицирризиновая кислота и глицирризинаты
2939
Алкалоиды растительного происхождения, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
– алкалоиды опия и их производные; соли этих соединений:
2939 11 000 0
– – концентраты из маковой соломки; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин (INN), тебакон (INN) и тебаин; соли этих соединений

2939 20 000 0
– хин ағашының қабығынан бөлініп шығарылған алколоидтер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2939 30 000 0
– кофеин және оның тұздары
– эфедриндер және оның тұздары:
2939 41 000 0
– – эфедрин және оның тұздары
2939 42 000 0
– – псевдоэфедрин (INN) және оның тұздары
2939 43 000 0
– – катин (INN) және оның тұздары
2939 44 000 0
– – норэфедрин және оның тұздары
– теофиллин мен аминофиллин (теофиллинэтилендиамин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 51 000 0
– – фенетиллин (INN) және оның тұздары
– қара бидай қастаушының алколоидтері және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 61 000 0
– – эргометрин (INN) және оның тұздары
2939 62 000 0
– – эрготамин (INN) және оның тұздары
2939 63 000 0
– – лизергин қышқылы және оның тұздары
2940 00 000 0
Сахароза, лактоза, мальтозалар, глюкозалар және фруктозаларды қоспағанда, химиялық жағынан таза қанттар; қанттың қарапайым эфирлері, қанттардың ацетальдері және қанттардың күрделі эфирлері, олардың тұздары, бұған 2937, 2938 немесе 2939-тауар позициясының өнімдері қосылмайды
2942 00 000 0
Басқа органикалық қосылыстар
3204
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы синтетикалық органикалық бояу заттары осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттардың негізінде дайындалған препараттар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы, люминофорлар немесе оптикалық ағартқыштар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер:
– синтетикалық органикалық бояу заттары және осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген, олардың негізінде дайындалған препараттар:
3204 11 000 0
– – майдаланған бояғыштар және солардың негізінде дайындалған препараттар
3204 12 000 0
– – алдын ала металдандырылған немесе металдандырылмаған қышқылдық бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар; басытқы бояулар және олардың негізінде дайындалған бояулар
3204 13 000 0
– – негізгі бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 14 000 0
– – тура бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 15 000 0
– – текшелік бояулар (оның ішінде пигмент ретінде қолданылатын) және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 16 000 0
– – химиялық белсенді бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 17 000 0
– – пигменттер және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 19 000 0
– – өзгелері, оның ішінде 3204 11-3204 19 қосалқы позицияларындағы екі немесе одан көп бояғыш заттардың қоспасы
3204 20 000 0
– оптикалық ағартқыштар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер

2939 20 000 0
– алкалоиды, выделенные из коры хинного дерева, и их производные; соли этих соединений
2939 30 000 0
– кофеин и его соли
– эфедрины и их соли:
2939 41 000 0
– – эфедрин и его соли
2939 42 000 0
– – псевдоэфедрин (INN) и его соли
2939 43 000 0
– – катин (INN) и его соли
2939 44 000 0
– – норэфедрин и его соли
– теофиллин и аминофиллин (теофиллинэтилендиамин) и их производные; соли этих соединений:
2939 51 000 0
– – фенетиллин (INN) и его соли
– алкалоиды спорыньи ржи и их производные; соли этих соединений:
2939 61 000 0
– – эргометрин (INN) и его соли
2939 62 000 0
– – эрготамин (INN) и его соли
2939 63 000 0
– – лизергиновая кислота и ее соли
2940 00 000 0
Сахара химически чистые, кроме сахарозы, лактозы, мальтозы, глюкозы и фруктозы; простые эфиры сахаров, ацетали сахаров и сложные эфиры сахаров, их соли, кроме продуктов товарной позиции 2937, 2938 или 2939
2942 00 000 0
Соединения органические прочие
3204
Органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к данной группе; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
– органические красящие вещества синтетические и препараты, изготовленные на их основе, указанные в примечании 3 к данной группе:
3204 11 000 0
– – красители дисперсные и препараты, изготовленные на их основе
3204 12 000 0
– – красители кислотные, предварительно металлизированные или неметаллизированные, и препараты, изготовленные на их основе; красители протравные и препараты, изготовленные на их основе
3204 13 000 0
– – красители основные и препараты, изготовленные на их основе
3204 14 000 0
– – красители прямые и препараты, изготовленные на их основе
3204 15 000 0
– – красители кубовые (включая используемые в качестве пигментов) и препараты, изготовленные на их основе
3204 16 000 0
– – красители химически активные и препараты, изготовленные на их основе
3204 17 000 0
– – пигменты и препараты, изготовленные на их основе
3204 19 000 0
– – прочие, включая смеси двух или более красящих веществ субпозиций 3204 11 – 3204 19
3204 20 000 0
– органические продукты синтетические, используемые в качестве оптических отбеливателей

3205 00 000 0
Түрлі-түсті лактар; осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген түрлі-түсті лактардың негізінде жасалған препараттар
3206
Өзге бояғыш заттар; 3203, 3204 немесе 3205-тауар позициясындағы препараттардан өзгеше, осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген препараттар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның люминофорлары ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер:
– титан диоксидінің негізінде дайындалған пигменттер мен препараттар:
3206 11 000 0
– – құрғақ затқа қайта есептегенде 80 салм. %-дан немесе одан артық болатын титан диоксидінен тұратындар
3206 20 000 0
– хром қосылыстарының негізінде дайындалған пигменттер мен препараттар
– өзге де бояйтын заттар мен препараттар:
3206 41 000 0
– – ультрамарин және оның негізінде дайындалған препараттар
3206 42 000 0
– – литопон және мырыш сульфидінің негізінде дайындалған өзге пигменттер мен препараттар
3206 49 100 0
– – – магнетит
3206 49 300 0
– – – кадмий қосылыстары негізінде жасалған пигменттер және препараттар
3206 50 000 0
– люминофорлар ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер
3207
Қыш, эмаль немесе шыны өндіруде қолданылатын дайын пигменттер, шынының дайын басқыштары, дайын бояулар, эмальдар және шыны тәрізді жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер), сұйық жалтырақтар мен ұқсас препараттар; шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктердегі және үлпектердегі өзге шыны:
3207 10 000 0
– дайын пигменттер, шынының дайын басқыштары, дайын бояулар және ұқсас препараттар
3207 20
– шыны тәрізді эмальдар және жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер) және ұқсас препараттар:
3207 20 100 0
– – ангобтар (шликерлер)
3207 30 000 0
– сұйық жалтырақтар және ұқсас препараттар
3207 40
– шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктердегі немесе үлпектердегі өзге шыны:
3207 40 400 0
– – ұзындығы 0,1 мм-ден немесе одан артық болатын, бірақ 3,5 мм-ден аспайтын және қалыңдығы 2 мкм немесе одан артық болатын, бірақ 5 мкм-ден аспайтын үлпектердегі шыны; құрамында 99 салм.%-дан немесе одан артық болатын кремний диоксиді бар, ұнтақтағы немесе түйіршіктердегі шыны
3212
Бояуларды өндіруде қолданылатын (эмальдарды қоса алғанда) сулы емес ортада майдаланған, сұйық немесе паста тәрізді пигменттер (металл ұнтақтар мен үлпектерді қоса алғанда); өрнектеуге арналған фольга; бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған бояулар және өзге бояу заттары:
3301
Конкреттерді және абсолюттерді қоса алғанда, эфир майлары (құрамында терпендер бар немесе жоқ); резиноидтер; экстракцияланған эфир майлары; майлардағы, ұшпайтын майлардағы, балауыздағы немесе анфлераж немесе мацераций әдісімен алынатын ұқсас өнімдердегі концентраттар; эфир майлары детерпенизациясының терпендік жанама өнімдері; су дистиляттары және эфир майларының су ерітінділері:
– цитрус жемістерінің эфир майлары:

3205 00 000 0
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
3206
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов товарной позиции 3203, 3204 или 3205; неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
– пигменты и препараты, изготовленные на основе диоксида титана:
3206 11 000 0
– – содержащие 80 мас.% или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество
3206 20 000 0
– пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений хрома
– прочие красящие вещества и препараты:
3206 41 000 0
– – ультрамарин и препараты, изготовленные на его основе
3206 42 000 0
– – литопон и прочие пигменты и препараты, изготовленные на основе сульфида цинка
3206 49 100 0
– – – магнетит
3206 49 300 0
– – – пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений кадмия
3206 50 000 0
– неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров
3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях:
3207 10 000 0
– готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
3207 20
– эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты:
3207 20 100 0
– – ангобы (шликеры)
3207 30 000 0
– глянцы жидкие и аналогичные препараты
3207 40
– фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях:
3207 40 400 0
– – стекло в хлопьях длиной 0,1 мм или более, но не более 3,5 мм и толщиной 2 мкм или более, но не более 5 мкм; стекло в порошке или гранулах, содержащее 99 мас.% или более диоксида кремния
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3301
Масла эфирные (содержащие или не содержащие терпены), включая конкреты и абсолюты; резиноиды; экстрагированные эфирные масла; концентраты эфирных масел в жирах, нелетучих маслах, восках или аналогичных продуктах, получаемые методом анфлеража или мацерацией; терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел; водные дистилляты и водные растворы эфирных масел:
– эфирные масла цитрусовых плодов:

3301 12
– – апельсинді:
3301 12 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 12 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 13
– – лимонды:
3301 13 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 13 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 19 200 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 19 800 0
– – – құрамында терпендер жоқ
– цитрус жемістерінің эфир майларынан басқа эфир майлары:
3301 24
– – бұрыштық жалбыздық (Мentha piperita):
3301 24 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 24 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 25
– – жалбыздың басқа түрлерінің:
3301 25 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 25 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
– – – қалампырлық, неролийлік және иланг-илангтық:
3301 29 110 0
– – – – құрамында терпендер бар
3301 29 310 0
– – – – құрамында терпендер жоқ
3301 29 410 0
– – – – құрамында терпендер бар
– – – – құрамында терпендер жоқ:
3301 29 710 0
– – – – – гераньдық, ветиверийлік, жасминдік
3301 29 790 0
– – – – – лавандалық немесе лавандиндік
3301 30 000 0
– резиноидтар
3301 90 100 0
– – эфир майлары детерпенизациясының терпендік жанама өнімдері
– – сірінделген эфир майлары:
3301 90 210 0
– – – лакрица мен құлмақтан
3401 20
– басқа пішіндердегі сабындар:
3401 20 100 0
– – үлпектер, вафли, түйіршіктер немесе ұнтақтар
3402
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда) және тазалайтын, құрамында сабын болатын немесе болмайтын құралдар (3401-тауар позициясының құралдарынан басқа):
3402 11
– – аниондық:
3402 11 100 0
– – – құрамында 30 салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 50 салм. %-дан аспайтын динатрий алкилоксиди (бензолсульфонатының) бар су ерітіндісі
3402 12 000 0
– – катиондық
3402 13 000 0
– – неионогендік
3402 20 200 0
– – беттік-белсенді құралдар
3402 20 900 0
– – жуғыш және тазартқыш құралдар
3402 90 100
– – беттік-белсенді құралдар:
3402 90 100 1
– – – құрамында 30 салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 60 салм. %-дан аспайтын алкилэтоксисульфат және құрамында 5салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 15 салм. %-дан аспайтын алкиламиноксид бар су ерітіндісі
3402 90 900 0
– – жуғыш және тазартқыш құралдар
3403
Жақпа материалдары (кескіш жабдықтар үшін жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңілдететін құралдарды, татты кетіруге арналған құралдар мен жақпалар негізіндегі бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңілдететін татқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негізгі құрамдас бөліктер ретінде 70 салм. %-дан не одан көп мұнай не мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні, жүнді жаққымаймен және маймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар:
– мұнай немесе құрамында мұнай өнімдері бар битуминоздық жыныстардан алынған:

3301 12
– – апельсиновое:
3301 12 100 0
– – – содержащее терпены
3301 12 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 13
– – лимонное:
3301 13 100 0
– – – содержащее терпены
3301 13 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 19 200 0
– – – содержащее терпены
3301 19 800 0
– – – не содержащее терпены
– эфирные масла, кроме эфирных масел цитрусовых плодов:
3301 24
– – мяты перечной (Mentha рiрerita):
3301 24 100 0
– – – содержащее терпены
3301 24 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 25
– – прочих видов мяты:
3301 25 100 0
– – – содержащее терпены
3301 25 900 0
– – – не содержащее терпены
– – – гвоздичное, неролиевое и иланг-иланговое:
3301 29 110 0
– – – – содержащее терпены
3301 29 310 0
– – – – не содержащее терпены
3301 29 410 0
– – – – содержащее терпены
– – – – не содержащее терпены:
3301 29 710 0
– – – – – гераниевое; жасминовое; ветиверии
3301 29 790 0
– – – – – лавандовое или лавандиновое
3301 30 000 0
– резиноиды
3301 90 100 0
– – терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел
– – экстрагированные эфирные масла:
3301 90 210 0
– – – из лакрицы и хмеля
3401 20
- мыло в прочих формах:
3401 20 100 0
- - хлопья, вафли, гранулы или порошки
3402
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401):
3402 11
- - анионные:
3402 11 100 0
- - - водный раствор с содержанием алкил[оксиди(бензолсульфоната)] динатрия 30 мас.% или более, но не более 50 мас.%
3402 12 000 0
- - катионные
3402 13 000 0
- - неионогенные
3402 20 200 0
- - поверхностно-активные средства
3402 20 900 0
- - моющие и чистящие средства
3402 90 100
- - поверхностно-активные средства:
3402 90 100 1
- - - водный раствор с содержанием алкилэтоксисульфатов 30 мас.% или более, но не более 60 мас.% и алкиламиноксидов 5 мас.% или более, но не более 15 мас.%
3402 90 900 0
- - моющие и чистящие средства
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
- содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород:

3403 19 100 0
– – – құрамында негізгі компонент ретінде емес 70 салм. %-дан немесе одан да көп мұнай немесе битуминоздық жыныстардан алынған мұнай өнімдері
3405 40 000 0
– тазартқыш пасталар мен ұнтақтар және басқа да тазартқыш құралдар
3801
Жасанды графит; коллоидтық немесе жартылай коллоидтық графит; пасталар, блоктар, пластиналар немесе басқа жартылай дайындалған фабрикаттар түрінде графиттің немесе өзге көміртегінің негізінде алынған өнімдер:
3801 10 000 0
– жасанды графит
3801 20
– коллоидық немесе жартылай коллоидтық графит:
3801 20 100 0
– – май қосылған суспензия түріндегі коллоидтық графит; жартылай коллоидтық графит
3801 30 000 0
– электродтарға арналған көміртекті пасталар және пештерді шегендеуге арналған ұқсас пасталар
3803 00
Тазартылған немесе тазартылмаған таллий майы:
3803 00 100 0
– тазартылмаған
3804 00 000 0
3803-тауар позициясындағы таллий майынан басқа лигнин сульфонатын қоса алғанда, cүрік массасын дайындау кезінде қалатын, концентрацияланған немесе концентрацияланбаған, кантсыздандырылған немесе қантсыздандырылмаған, химиялық жағынан өңделген немесе өңделмеген сілті
3805
Сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар, айдау жолымен немесе қылқан жапырақтылардың cүpегін өңдеуден алынған өзге де терпен майлары; тазартылмаған дипентен; сульфиттік скипидар және тазартылмаған басқа пара-цимол; негізгі құрамдас бөлік ретінде альфа-терпинеолы бар қарағай майы:
3805 10
– сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар:
3805 10 100 0
– – сағыздық скипидар
3805 10 300 0
– – сүректік скипидар
3805 10 900 0
– – сульфаттық скипидар
3805 90 100 0
– – қарағай майы
3806
Канифоль және шайырлық қышқылдар, және олардың туындылары; канифольдық спирт және канифольдық майлар; қайта балқытылған шайырлар:
3806 10 000 0
– канифоль және шайырлық қышқылдар
3806 20 000 0
– канифоль аддуктарының тұздарынан басқа канифольдың, шайырлық қышқылдар туындыларының тұздары
3806 30 000 0
– күрделі эфирлі шайырлар
3807 00
Сүректік қарамай; сүректік қарамайдан алынған майлар; сүректік креозот; сүректік нафта; өсімдік пекі; сыра қайнату пекі және канифоль, шайырлық қышқылдар немесе өсімдік пекінің негізіндегі ұқсас өнімдер:
3807 00 100 0
– сүректік қарамай
3808 91
– – инсектицидтер:
3808 91 100 0
– – – пиретроидтер негізінде
3808 91 200 0
– – – хлорланған көмірсутектер негізінде
3808 91 300 0
– – – карбаматтар негізінде
3808 91 400 0
– – – фосфорорганикалық қосылыстар негізінде
3808 92
– – фунгицидтер:
– – – бейорганикалық:
3808 92 100 0
– – – – мыс қосылыстары негізіндегі препараттар
3808 92 300 0
– – – – дитиокарбаматтар негізінде
3808 92 400 0
– – – – бензимидазолдар негізінде

3403 19 100 0
- - - содержащие не в качестве основного компонента 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3405 40 000 0
- чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
3801
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты, полученные на основе графита или прочего углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов:
3801 10 000 0
– графит искусственный
3801 20
– графит коллоидный или полуколлоидный:
3801 20 100 0
– – графит коллоидный в виде суспензии в масле; графит полуколлоидный
3801 30 000 0
– пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
3803 00
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное:
3803 00 100 0
– неочищенное
3804 00 000 0
Щелок, остающийся при изготовлении древесной массы, концентрированный или неконцентрированный, обессахаренный или необессахаренный, химически обработанный или необработанный, включая сульфонаты лигнина, кроме таллового масла товарной позиции 3803
3805
Скипидар живичный, древесный или сульфатный и масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое, содержащее альфа-терпинеол в качестве главного компонента:
3805 10
– скипидар живичный, древесный или сульфатный:
3805 10 100 0
– – скипидар живичный
3805 10 300 0
– – скипидар древесный
3805 10 900 0
– – скипидар сульфатный
3805 90 100 0
– – масло сосновое
3806
Канифоль и смоляные кислоты, их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы:
3806 10 000 0
– канифоль и смоляные кислоты
3806 20 000 0
– соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
3806 30 000 0
– смолы сложноэфирные
3807 00
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека:
3807 00 100 0
– деготь древесный
3808 91
– – инсектициды:
3808 91 100 0
– – – на основе пиретроидов
3808 91 200 0
– – – на основе хлорированных углеводородов
3808 91 300 0
– – – на основе карбаматов
3808 91 400 0
– – – на основе фосфорорганических соединений
3808 92
– – фунгициды:
– – – неорганические:
3808 92 100 0
– – – – препараты на основе соединений меди
3808 92 300 0
– – – – на основе дитиокарбаматов
3808 92 400 0
– – – – на основе бензимидазолов

3808 92 500 0
– – – – диазолдар немесе триазолдар негізінде
3808 92 600 0
– – – – диазиндер немесе морфолиндер негізінде
3808 93
– – гербицидтер, өскінге қарсы құралдар және өсімдіктердің өcyiн реттеушілер:
– – – гербицидтер:
3808 93 110 0
– – – – феноксифитогормондар негізінде
3808 93 130 0
– – – – триазиндер негізінде
3808 93 150 0
– – – – амидтер негізінде
3808 93 170 0
– – – – карбаматтар негізінде
3808 93 210 0
– – – – динитроанилин туындыларының негізінде
3808 93 230 0
– – – – карбамид, урацил немесе сульфонилкарбамид туындыларының негізінде
3808 93 300 0
– – – өскіндерге қарсы құралдар
3808 93 900 0
– – – өсімдіктердің өсуін реттеуіштер
3808 94
– – дезинфекциялаушы құралдар:
3808 94 100 0
– – – төрттік аммоний тұздары негізінде
3808 94 200 0
– – – галогенген қосылыстары негізінде
3808 99 100 0
– – – родентицидтер
3809
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өңдеу құралдары, бояуды жеделдетуге немесе бояғыштарды бекітуге арналған құралдар мен өзге де өнімдер және тоқыма, қағаз, тepi өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын дайын препараттар (мысалы, өңдеуге немесе улауға арналған заттар):
3809 10
– крахмалды заттар негізінде:
3809 10 100 0
– – құрамында салмағы 55%-дан кем болатын осындай заттар бар
3809 10 300 0
– – құрамында салмағы 55% немесе одан артық, бipaқ 70%-дан кем осындай заттар бар
3809 10 500 0
– – құрамында салмағы 70% немесе одан артық, бipaқ 83%-дан кем осындай заттар бар
3809 10 900 0
– – құрамында салмағы 83% немесе одан артық осындай заттар бар
3810
Металл беттерін улауға арналған препараттар; флюстер және төменгі температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пicipуге арналған өзге де қосалқы препараттар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, металдан немесе өзге де материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар; электродтар мен шыбықтарды пісіруге арналған өзектер немесе жабындар ретінде қолданылатын материалдар:
3810 10 000 0
– металл беттерін улауға арналған препараттар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған металдан немесе басқа материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар
3810 90 100 0
– – электродтар мен шыбықтарды пісіруге арналған өзектер немесе жабындар ретінде қолданылатын материалдар
3811
Антидетонаторлар, антиоксиданттар шайыртүзуші тежегіштер, қоюлатқыштар, тотығуы қарсы заттар және мұнай өнімдеріне (бензинді қоса алғанда) немесе мұнай өнімдеріне арналған мақсаттарда сияқты пайдаланылатын басқа да сұйықтарға қосылатын өзге де дайын қоспалар:
– антидетонаторлар:
3811 11
– – қорғасын қосылыстары негізінде:

3808 92 500 0
– – – – на основе диазолов или триазолов
3808 92 600 0
– – – – на основе диазинов или морфолинов
3808 93
– – гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений:
– – – гербициды:
3808 93 110 0
– – – – на основе феноксифитогормонов
3808 93 130 0
– – – – на основе триазинов
3808 93 150 0
– – – – на основе амидов
3808 93 170 0
– – – – на основе карбаматов
3808 93 210 0
– – – – на основе производных динитроанилина
3808 93 230 0
– – – – на основе производных карбамида, урацила или сульфонилкарбамида
3808 93 300 0
– – – противовсходовые средства
3808 93 900 0
– – – регуляторы роста растений
3808 94
– – средства дезинфицирующие:
3808 94 100 0
– – – на основе четвертичных аммониевых солей
3808 94 200 0
– – – на основе галогенированных соединений
3808 99 100 0
– – – родентициды
3809
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей и продукты прочие и готовые препараты (например, вещества для обработки и протравы), применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте не поименованные или не включенные:
3809 10
– на основе крахмалистых веществ:
3809 10 100 0
– – с содержанием таких веществ менее 55 мас.%
3809 10 300 0
– – с содержанием таких веществ 55 мас.% или более, но менее 70 мас.%
3809 10 500 0
– – с содержанием таких веществ 70 мас.% или более, но менее 83 мас.%
3809 10 900 0
– – с содержанием таких веществ 83 мас. % или более
3810
Препараты для травления металлических поверхностей; флюсы и препараты вспомогательные прочие для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов; материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов или прутков:
3810 10 000 0
– препараты для травления металлических поверхностей; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов
3810 90 100 0
– – материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов и прутков
3811
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, загустители, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты:
– антидетонаторы:
3811 11
– – на основе соединений свинца:

3811 11 100 0
– – – тетраэтилқорғасын негізінде
– жағатын майларға қоспалар:
3811 21 000 0
– – құрамында битуминоздық жыныстардан алынған, мұнай және мұнай өнімдері бар
3812
Каучукты ысытатын дайын жеделдеткіштер; басқа жерде аталмаған және енгізілмеген каучук немесе пластмассаларға арналған құрамдық пластификаторлар; каучукқа немесе пластмассаларға арналған құрамдық өзге де антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар:
3812 10 000 0
– каучукты ысытатын дайын жеделдеткіштер
3812 20
– каучук немесе пластмассаға арналған құрамдық пластификаторлар:
3812 20 100 0
– – құрамында бензил-3-изобутирилокси-1-изопропил-2,2-диметилпропилфталат және бензил-3-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат бар реакциялық қоспа
3812 30
– каучук немесе пластмассаға арналған құрамдық антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар:
– – антиоксиданттар:
3812 30 210 0
– – – 1,2-дигидро-2,2,4-триметилхинолин олигомерлерінің қоспалары
3814 00
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген күрделі органикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар, бояулар мен лактарды кетіруге арналған дайын құрамдар:
3814 00 100 0
– бутилацетат негізінде
3815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген реакцияларды қоздырғыштар, реакцияларды жеделдеткіштер және катализаторлар:
– тасымалдаушылардағы катализаторлар:
3815 11 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде никель немесе оның қосылыстары бар
3815 12 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
3815 19 100 0
– – – магний силикатынан жасалған тасушыдағы оксидтер қоспасынан тұратын, 90 сал.%-ы немесе одан артығы 10 мкм-ден аспайтын мөлшердегі дәндер түріндегі катализатор, оның құрамында: 20 сал.% немесе одан артық, бірақ 35сал.%-дан аспайтын мыс және 2сал.% немесе одан артық, бірақ 3%-дан аспайтын висмут бар, мүмкін болатын меншікті салмағы 0,2 немесе одан артық, бipaқ 1,0-ден аспайтын.
3815 90 100 0
– – метанол ерітіндісі ретіндегі этилтрифенилфосфонийаце-таттан тұратын катализатор
3816 00 000 0
Отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар мен ұқсас құрамдар, 3801- тауарлық позиция тауарларын қоспағанда
3817 00
2707 немесе 2902-тауар позицияларындағы өнімдерден басқа, араласқан алкилбензолдар және араласқан алкилнафталиндер:
3817 00 500 0
– желілік алкилбензол
3818 00
Электроникада диск, пластина немесе ұқсас нысандарда қолдануға арналған химиялық қосындыланған элементтер, электроникада қолдануға арналған химиялық қосындыланған қосылыстар:
3818 00 100 0
– қосындыланған кремний
3819 00 000 0
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында салмағы 70%-дан аспайтын мұнай немесе мұнай өнімдері болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегіштік сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге де дайын сұйықтықтар

3811 11 100 0
– – – на основе тетраэтилсвинца
– присадки к смазочным маслам:
3811 21 000 0
– – содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
3812
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
3812 10 000 0
– ускорители вулканизации каучука готовые
3812 20
– пластификаторы составные для каучука или пластмасс:
3812 20 100 0
– – реакционная смесь, содержащая бензил-3-изобутирилокси-1-изопропил-2,2-диметилпропилфталат и бензил-3-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат
3812 30
– антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
– – антиоксиданты:
3812 30 210 0
– – – смеси олигомеров 1,2-дигидро-2,2,4-триметилхинолина
3814 00
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков:
3814 00 100 0
– на основе бутилацетата
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
– катализаторы на носителях:
3815 11 000 0
– – содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
3815 12 000 0
– – содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
3815 19 100 0
– – – катализатор в виде зерен, 90 мас.% или более которых имеют размер не более 10 мкм, состоящий из смеси оксидов на носителе из силиката магния, содержащий:
- 20 мас.% или более, но не более 35 мас.% меди и
- 2 мас.% или более, но не более 3 мас.% висмута, и кажущимся удельным весом 0,2 или более, но не более 1,0
3815 90 100 0
– – катализатор, состоящий из этилтрифенилфосфонийацетата, в виде раствора в метаноле
3816 00 000 0
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801
3817 00
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 2707 или 2902:
3817 00 500 0
– алкилбензол линейный
3818 00
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или в аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике:
3818 00 100 0
– кремний легированный
3819 00 000 0
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород

3820 00 000 0
Антифриздер және мұздауға қарсы дайын сұйықтықтар
3821 00 000 0
Өсімдіктердің, адамның немесе жануарлардың жасушаларын немесе микроорганизмдердің тіршілік әрекетін сақтауға және өcipуге арналған дайын дақылдық орталар (вирустар мен соған ұқсастарды қоса алғанда)
3822 00 000 0
3002 немесе 3006-тауар позицияларындағы тауарлардан басқа диагностикалық немесе төсеніштегі зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсеніштегі немесе онсыз зертханалық реагенттер; сертификатталған эталондық материалдар
3823
Өнеркәсіптік монокарбондық майлы қышқылдар; тазартудан кейінгі қышқылдық майлар; өнеркәсіптік майлы спирттер:
– өнеркәсіптік монокарбондық майлы қышқылдар; тазартудан кейінгі қышқылдық майлар:
3823 11 000 0
– – стеарин қышқылы
3823 12 000 0
– – олеин қышқылы
3823 13 000 0
– – таллий майының майлы қышқылдары
3823 19 100 0
– – – тазартылған майлы қышқылдар
3823 19 300 0
– – – майлы қышқылды дистиллят
3823 70 000 0
– өнеркәсіптік майлы спирттер
3824
Құйма нысандарын немесе құйма сырықтарды өндіру үшін дайын байланыстырғыш заттар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық өнімдер мен препараттар, өнеркәсіптің химиялық немесе аралас салаларының өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда):
3824 10 000 0
– Құйма нысандарын немесе құйма сырықтарды өндіру үшін дайын байланыстырғыш заттар
3824 30 000 0
– металдардың шоғырландырылған карбидтері, өзара немесе басқа металл байланыстырғыш заттармен араласқан
3824 40 000 0
– цементтер, құрылыс ерітінділері немесе бетондарға арналған дайын қоспалар
3824 50
– отқа төзімсіз құрылыстық ерітінділер мен бетондар:
3824 50 100 0
– – құюға дайын бетон
3824 60
– 2905 44 қосалқы позициясындағы сорбиттен басқа, сорбит:
– – су ерітіндісіндегі:
3824 60 110 0
– – – құрамында D-глюцит құрамына шаққанда салмағы 2% немесе одан кем болатын D-манниті бар
3824 60 910 0
– – – құрамында D-глюцит құрамына шаққанда салмағы 2% немесе одан кем болатын D-манниті бар
– галогенделген метан, этан немесе пропан туындылары бар қоспалар:
3824 71 000 0
– – құрамында гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФК), перфторкөмірсутектері (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФК) бар немесе жоқ, хлорфторкөмірсутектері (ХФК) бар
3824 72 000 0
– – құрамында бромхлордифторметан, бромтрифторметан немесе дибромтетрафторэтандар бар
3824 73 000 0
– – гидробромфторкөмірсутектері бар (ГБФК)
3824 74 000 0
– – құрамында гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФК) бар, перфторкөмірсутектері (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектepi (ГФК) бар немесе жоқ, бipaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФК) жоқ

3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
3821 00 000 0
Среды культуральные готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных
3822 00 000 0
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции 3002 или 3006; сертифицированные эталонные материалы
3823
Промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования; промышленные жирные спирты:
– промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования:
3823 11 000 0
– – стеариновая кислота
3823 12 000 0
– – олеиновая кислота
3823 13 000 0
– – жирные кислоты таллового масла
3823 19 100 0
– – – дистиллированные жирные кислоты
3823 19 300 0
– – – жирнокислотный дистиллят
3823 70 000 0
– промышленные жирные спирты
3824
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные:
3824 10 000 0
– готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней
3824 30 000 0
– карбиды металлов неагломерированные, смешанные между собой или с другими металлическими связующими веществами
3824 40 000 0
– добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
3824 50
– неогнеупорные строительные растворы и бетоны:
3824 50 100 0
– – бетон, готовый для заливки
3824 60
– сорбит, кроме сорбита субпозиции 2905 44:
– – в водном растворе:
3824 60 110 0
– – – содержащем 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
3824 60 910 0
– – – содержащий 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
– смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана:
3824 71 000 0
– – содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ)
3824 72 000 0
– – cодержащие бромхлордифторметан, бромтрифторметан или дибромтетрафторэтаны
3824 73 000 0
– – содержащие гидробромфторуглеводороды (ГБФУ)
3824 74 000 0
– – содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ)

3824 75 000 0
– – құрамында тетрахлорид көміртегі бар
3824 76 000 0
– – құрамында 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ) бар
3824 77 000 0
– – құрамында бромметан (метилбромид) немесе бромхлорметан бар
3824 78 000 0
– – құрамында перфторкөмірсутектері (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФК) бар, бipaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФК) немесе гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФК) жоқ
– құрамында оксиран (этиленоксид), полибромбифенилдер (ПББ), полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе трис(2,3-дибромпропил) фосфат бар қоспалар мен препараттар:
3824 81 000 0
– – құрамында оксиран (этиленоксид) бар
3824 82 000 0
– – құрамында полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе полибромбифенилдер (ПББ) бар
3824 83 000 0
– – құрамында трис(2,3-дибромпропил) фосфат бар
3824 90 100 0
– – мұнай сульфонаттары, сілті металдарының сульфонаттарын, аммонийді немесе этаноламиндерді қоспағанда; битуминоздық жыныстардан алынған тиофенирленген сульфоқышқылдардың майлар және олардың тұздары
3824 90 150 0
– – иониттер
3824 90 200 0
– – вакуумдық құралдарға арналған газ жұтқыштар
3824 90 250 0
– – пиролигниттер (мысалы, кальцийдің); тазартылмаған кальций тартраты; тазартылмаған кальций цитраты
3824 90 300 0
– – нафтендік қышқылдар, олардың суда ерімейтін тұздары және олардың күрделі эфирлері
3824 90 350 0
– – белсенді құрамдас ретіндегі аминдерден тұратын тотқа қарсы құрамдар
3824 90 400 0
– – лактар мен ұқсас өнімдерге арналған күрделі бейорганикалық epiткіштep мен араластырғыштар
3824 90 450 0
– – – тат пайда болуына кедергі жасайтын құрамдар және ұқсас өнімдер
3824 90 500 0
– – – гальваникаға арналған құрамдар
3824 90 550 0
– – – майлы қышқылдарының күрделі моно-, ди-және три-эфирлерінің глицеринмен қоспалары (майларға арналған эмульгаторлар)
3824 90 580 0
– – – шылымқұмарларға шылым шегуді тастауға көмектесуге арналған никотинді жабыстырғыштар (трансдермальдік жүйелер)
– – – фармакология немесе хирургияда қолданылатын өнімдер мен құрамдар:
3824 90 610 0
– – – – құрғатылған немесе құрғатылмаған, 3004-тауар позициясындағы дәрілік заттарды өндіруге арналған ферментация жасаған кезде Streptomусes tenebrarius-тен алынатын антибиотиктер өндірісі процесінің аралық өнімдері
3824 90 620 0
– – – – монензин тұздары өндірісінің аралық өнімдері
3824 90 650 0
– – – құю өндірісіне арналған қосымша өнімдер (3824 10 000 0 төменгі қосалқы позициясының өнімдерінен басқа)
3824 90 700 0
– – – отқорғағыш, суқорғағыш құрамдар және құрылыста қолданылатын ұқсас қорғаныш құрамдары
3824 90 750 0
– – – – литий ниобатының қосындыланған пластинкасы

3824 75 000 0
– – содержащие тетрахлорид углерода
3824 76 000 0
– – содержащие 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ)
3824 77 000 0
– – содержащие бромметан (метилбромид) или бромхлорметан
3824 78 000 0
– – содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ) или гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ)
– смеси и препараты, содержащие оксиран (этиленоксид), полибромбифенилы (ПББ), полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или трис(2,3-дибромпропил)фосфат:
3824 81 000 0
– – содержащие оксиран (этиленоксид)
3824 82 000 0
– – содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
3824 83 000 0
– – содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
3824 90 100 0
– – сульфонаты нефтяные, за исключением сульфонатов щелочных металлов, аммония или этаноламинов; тиофенированные сульфокислоты масел, полученных из битуминозных пород, и их соли
3824 90 150 0
– – иониты
3824 90 200 0
– – газопоглотители для вакуумных приборов
3824 90 250 0
– – пиролигниты (например, кальция); тартрат кальция неочищенный; цитрат кальция неочищенный
3824 90 300 0
– – кислоты нафтеновые, их соли, не растворимые в воде, и их сложные эфиры
3824 90 350 0
– – составы антикоррозионные, содержащие амины в качестве активных составляющих
3824 90 400 0
– – растворители и разбавители сложные неорганические для лаков и аналогичных продуктов
3824 90 450 0
– – – составы, препятствующие образованию накипи, и аналогичные продукты
3824 90 500 0
– – – составы для гальванизации
3824 90 550 0
– – – смеси сложных моно-, ди- и три-эфиров жирных кислот и глицерина (эмульгаторы для жиров)
3824 90 580 0
– – – пластыри никотиновые (трансдермальные системы), предназначенные для того, чтобы помочь курильщикам бросить курить
– – – продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или хирургии:
3824 90 610 0
– – – – промежуточные продукты процесса производства антибиотиков, получаемые из Streptomyces tenebrarius при ферментации, высушенные или невысушенные, для использования в производстве лекарственных средств товарной позиции 3004
3824 90 620 0
– – – – промежуточные продукты производства солей монензина
3824 90 650 0
– – – вспомогательные продукты для литейных производств (кроме продуктов подсубпозиции 3824 10 000 0)
3824 90 700 0
– – – составы огнезащитные, водозащитные и аналогичные защитные составы, применяемые в строительстве
3824 90 750 0
– – – – пластинка ниобата лития, нелегированная

3824 90 800 0
– – – – орташа молекулярлық салмағы 520 және одан асатын, бірақ 550-ден аспайтын димерлік майлы қышқылдардан алынған аминдердің қоспасы
3824 90 850 0
– – – – 3-(1-этил-1-метилпропил) изоксазол-5-иламин, толуол ерітіндісі түріндегі
3824 90 870 0
– – – – негізінен құрамында (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил метилметилфосфонаты және бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфонаты бар қоспалар және негізінен құрамында диметилметилфосфонаты, оксиран және дифосфор пентаоксиді бар қоспалар
– пайдаланылған органикалық еріткіштер:
3825 41 000 0
– – галогенделген
3825 50 000 0
– металдарды өңдеуге арналған пайдаланылған ерітінділер, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіштік сұйықтықтар және антифриздер
– химиялық немесе аралас өнеркәсіп салаларының өзге де қалдықтары:
3825 61 000 0
– – құрамында негізінен органикалық құрамдастары бар
3825 90 100 0
– – газ тазартуға арналған сілтілік темір оксиді
3826 00
Битуминоз жыныстарынан алынған, құрамында 70 сал.% кем болатын мұнай өнімдері немесе мұнай бар, немесе жоқ биодизель және оның қоспалары:
3826 00 100 0
– құрамында күрделі эфирлердің 96,5 об.% немесе одан артығы (FAMAE) болатын май қышқылдарының моноалкильдік күрделі эфирлері
3901
Бастапқы нысанды этиленнің полимерлері:
3901 10
– үлес салмағы 0,94-тен кем полиэтилен:
3901 10 100 0
– – жүйелік полиэтилен
3901 20
– үлес салмағы 0,94 немесе одан артық полиэтилен:
3901 20 100 0
– – сульфохлорланған полиэтилен өндірісіне арналған құрамында:
50 мг/кг немесе одан кем алюминий,
2 мг/кг немесе одан кем кальций,
2 мг/кг немесе одан кем хром,
2 мг/кг немесе одан кем темір,
2 мг/кг немесе одан кем никель,
2 мг/кг немесе одан кем титан, және
8 мг/кг немесе одан кем ваннадий - бар,
осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген, 23 0С температура кезінде үлес салмағы 0,958 немесе жоғары, полиэтилен
3901 30 000 0
– этиленнің винилацетатпен полимерлестері
3901 90 300 0
– – құрамында изобутилакрилат пен метакрил қышқылы бар сополимер этиленінің үштік тұздарынан тұратын иономерлік полимер; құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стиролы бар этиленбутилендік полимерлестер мен полистиролдың А-В-А блок-полимерлестері
3902
Бастапқы нысанды пропиленнің немесе басқа олефиндердің полимерлері:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– пропиленнің полимерлестері
3902 90 100 0
– – құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стиролы бар этиленбутилендік полимерлестер мен полистиролдың А-В-А блок-полимерлестері

3824 90 800 0
– – – – смесь аминов, полученная из димерных жирных кислот, с средней молекулярной массой 520 или более, но не более 550
3824 90 850 0
– – – – 3-(1-этил-1-метилпропил)изоксазол-5-иламин в виде раствора в толуоле
3824 90 870 0
– – – – смеси, состоящие главным образом из (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5- ил)метил метилметилфосфоната и бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфоната, и смеси, состоящие главным образом из диметилметилфосфоната, оксирана и пентаоксида дифосфора
– отработанные органические растворители:
3825 41 000 0
– – галогенированные
3825 50 000 0
– отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
– прочие отходы химической или смежных отраслей промышленности:
3825 61 000 0
– – содержащие преимущественно органические составляющие
3825 90 100 0
– – оксид железа щелочной для очистки газа
3826 00
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
3826 00 100 0
– моноалкиловые сложные эфиры жирных кислот, с содержанием сложных эфиров 96,5 об.% или более (FAMAE)
3901
Полимеры этилена в первичных формах:
3901 10
– полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
3901 10 100 0
– – полиэтилен линейный
3901 20
– полиэтилен с удельным весом 0,94 или более:
3901 20 100 0
– – полиэтилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с удельным весом 0,958 или более при температуре 23 0С, содержащий:
- 50 мг/кг или менее алюминия,
- 2 мг/кг или менее кальция,
- 2 мг/кг или менее хрома,
- 2 мг/кг или менее железа,
- 2 мг/кг или менее никеля,
- 2 мг/кг или менее титана, и
- 8 мг/кг или менее ванадия,
для производства сульфохлорированного полиэтилена
3901 30 000 0
– сополимеры этилена с винилацетатом
3901 90 300 0
– – иономерный полимер, состоящий из соли тройного сополимера этилена с изобутилакрилатом и метакриловой кислотой; А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– сополимеры пропилена
3902 90 100 0
– – А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе

3902 90 200 0
– – құрамында салмағы 10% немесе одан кем этилен, немесе құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 10% немесе одан кем полиэтиленмен және/немесе салмағы 25% немесе одан кем полипропиленмен қосылған полибут-1-ен этиленнің және бут-1-еннің полимерлесі
3903
Бастапқы нысанды стиролдың полимерлері:
– полистирол:
3903 11 000 0
– – көбіктелетін
3903 19 000 1
– – – фpeoнтөзiмдi
3903 20 000 0
– стиролакрилонитрильдік полимерлестер (SAN)
3903 30 000 0
– акрилонитрилбутадиенстиролдық полимерлестер (ABS)
3903 90 100 0
– – ацетильдік саны 175 немесе одан көп стирол мен аллил спиртінің полимерлесі
3903 90 200 0
– – құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 58% немесе одан кем, бipaқ 71%-дан аспайтын бром бар бромдалған полистирол
3904
Бастапқы нысанды винилхлоридтің немесе басқа галогенделген олефиндердің полимерлері:
3904 10 00
– басқа құрамдас бөліктермен араластырылмаған поливинилхлорид:
3904 10 001 0
– – химиялық әдіспен жапсырылған, беріктілігі жоғары, көбіктелген және мөлдір қабатты ("Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367НЦ" маркаларының) линолеумын жасауға арналған, паста құрағыш поливинил-хлоридтық эмульсиялық шайыр (құрамында салмағы 0,2%-дан тұратын ылғал, алифат және карбон қышқылдарының тұздарынан тұратын салмағы 0,1% болатын эмульгатор, салмағы 0,1%-дан тұратын сілті және салмағы 0,6%-дан тұратын винилхлорид бар)
3904 10 009 1
– – – құрамында салмағы 0,25%-дан аспайтын сульфат күлі бар паста құрағыш, поливинилхлоридтық, эмульсиялық, шағын-суспензиялық және поливинилхлоридэкстендер шайырлары
– өзге поливинилхлорид:
3904 21 000 0
– – пластификацияланбаған
3904 22 000 0
– – пластифицирленген
3904 30 000 0
– винилхлорид пен винилацетаттың полимерлестері
3904 40 000 0
– өзге винилхлоридтық полимерлестер
3904 50
– винилиденхлоридтің полимерлері:
3904 50 100 0
– – диаметрі 4 мкм немесе одан артық, бipaқ 20 мкм-ден аспайтын көбіктенетін түйіршіктер түріндегі винилиденхлорид пен акрилонитрилдік полимерлесі
– фторполимерлер:
3904 61 000 0
– – политетрафторэтилен
3904 69 100 0
– – – осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі поливинилфторид
3904 69 200 0
– – – фторэластомер FKM
3905
Бастапқы нысанды винилацетаттық немесе басқа күрделі винилдік эфирлердің полимерлері; бастапқы нысанды басқа винилдік полимерлер:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – су дисперсиялары түріндегі
– винилацетаттың полимерлестері:
3905 21 000 0
– – су дисперсиялары түріндегі
3905 30 000 0
– құрамында гидролизденбеген ацетаттық топтар болатын немесе болмайтын поливинилдік спирт

3902 90 200 0
– – полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3903
Полимеры стирола в первичных формах:
– полистирол:
3903 11 000 0
– – вспенивающийся
3903 19 000 1
– – – фреоностойкий
3903 20 000 0
– сополимеры стиролакрилонитрильные (SAN)
3903 30 000 0
– сополимеры акрилонитрилбутадиенстирольные (АBS)
3903 90 100 0
– – сополимер только стирола и аллилового спирта с ацетильным числом 175 или более
3903 90 200 0
– – полистирол бромированный, содержащий 58 мас.% или более, но не более 71 мас.% брома, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3904
Полимеры винилхлорида или прочих галогенированных олефинов в первичных формах:
3904 10 00
– поливинилхлорид, не смешанный с другими компонентами:
3904 10 001 0
– – пастообразующая поливинилхлоридная эмульсионная смола (с содержанием влаги 0,2 мас.%; эмульгатора (соли алифатических и карбоновых кислот) 0,1 мас.%; щелочи 0,1 мас.%; винилхлорида 0,6 мас.%) для изготовления вспененного линолеума с химическим тиснением пенистого слоя и прозрачным слоем повышенной прочности (типа марок: пара-цимол "Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367HЦ")
3904 10 009 1
– – – пастообразующие поливинилхлоридные эмульсионные, микросуспензионные и поливинилхлоридэкстендер смолы с массой сульфатной золы не более 0,25 %
– поливинилхлорид прочий:
3904 21 000 0
– – непластифицированный
3904 22 000 0
– – пластифицированный
3904 30 000 0
– сополимеры винилхлорида и винилацетата
3904 40 000 0
– сополимеры винилхлорида прочие
3904 50
– полимеры винилиденхлорида:
3904 50 100 0
– – сополимер винилиденхлорида и акрилонитрила в виде вспенивающихся гранул диаметром 4 мкм или более, но не более 20 мкм
– фторполимеры:
3904 61 000 0
– – политетрафторэтилен
3904 69 100 0
– – – поливинилфторид в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3904 69 200 0
– – – фторэластомер FKM
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – в виде водных дисперсий
– cополимеры винилацетата:
3905 21 000 0
– – в виде водных дисперсий
3905 30 000 0
– спирт поливиниловый, содержащий или не содержащий негидролизованные ацетатные группы

3905 91 000 0
– – полимерлестер
3905 99 100 0
– – – молекулалық салмағы 10 000 немесе одан артық, бipaқ 40 000-нан аспайтын және құрамында: винилацетатқа шаққанда салмағы 9,5% немесе одан артық, бipaқ 13%-дан аспайтын ацетилдік топтар және винил спиртіне шаққанда салмағы 5% немесе одан артық, бipaқ 6,5%-дан аспайтын гидроксилдік топтары бар, осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі поливинилформаль
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
3906
Бастапқы нысанды акрилдік полимерлер:
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил) акриламид]
3906 90 200 0
– – құрамында салмағы 55% немесе одан артық полимерлес бар N,N-диметилацетамидің ерітіндісі түріндегі 2-диизопропи-ламино-этилметакрилаттың полимерлесі
3906 90 300 0
– – құрамында салмағы 10% немесе одан артық, бipaқ 11%-дан аспайтын акрилдік қышқыл мен 2-этилгексилакрилаттың полимерлесі
3906 90 400 0
– – полибутадиенакрилонитриломмен (NBR) өзгертілген акрилонитрил мен метилакрилаттық полимерлесі
3906 90 500 0
– – тоқыма өнеркәсібіне арналған паста тәріздес баспа бояуларының өндірісінде қойылтқыш ретінде пайдаланылатын акрилдік қышқылдың алкилметакрилатпен және өзге де мономерлермен шамалы мөлшерде қосылатын полимер өнімі
3906 90 600 0
– – құрамында кремний-оттегі қосындысымен араластырылған немесе араластырылмаған салмағы 50% немесе одан артық метилакрилаты бар, орынбасушы топ ретіндегі кейінгі емес карбоксилдік тобы бар метилакрилаттың, этиленнің және мономердің үштік полимерлесі
3907
Бастапқы нысандардағы полиацеталилер, қарапайым басқа полиэфирлер және эпоксидтік шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидті шайырлар, күрделі полиаллильдік эфирлер және басқа күрделі полиэфирлер:
3907 10 000 0
– полиацеталилер
3907 20
– басқа да карапайым полиэфирлер:
3907 20 110 0
– – – полиэтиленгликолдер
3907 20 200 1
– – – – гидроксильдік саны 100-ден артық емес
3907 20 910 0
– – – 1-хлор-2,3-эпоксипропан мен оксид этиленнің полимерлесі
3907 30 000 0
– эпоксидтік шайырлар
3907 40 000
– поликарбонаттар:
3907 40 000 1
– – балқыманың аққыштық көрсеткішінің температурасы 2500С, жүктемесі 1,2 кг болған жағдайда кемінде 9,0 г/10 мин, бipaқ 15 г/10 мин артық емес немесе температурасы 3000С және жүктемесі 1,2 кг болған жағдайда кемінде 55 г/10 мин кем емес, бipaқ 70 г/10 артық емес
3907 50 000 0
– алкидтік шайырлар
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – сипаттамалық тұтқырлығы 78 мл/г немесе одан жоғары
3907 70 000 0
– полилактид
– басқа күрделі полиэфирлер:
3907 91
– – қанықпаған:
3907 91 100 0
– – – сұйық

3905 91 000 0
– – сополимеры
3905 99 100 0
– – – поливинилформаль в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с молекулярной массой 10 000 или более, но не более 40 000 и содержащий: 9,5 мас.% или более, но не более 13 мас.% ацетильных групп в пересчете на винилацетат, и 5 мас.% или более, но не более 6,5 мас.% гидроксильных групп в пересчете на виниловый спирт
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
3906
Акриловые полимеры в первичных формах:
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил)акриламид]
3906 90 200 0
– – сополимер 2-диизопропиламиноэтилметакрилата и децилметакрилата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде, содержащего 55 мас.% или более сополимера
3906 90 300 0
– – сополимер акриловой кислоты и 2-этилгексилакрилата, содержащий 10 мас.% или более, но не более 11 мас.% 2-этилгексилакрилата
3906 90 400 0
– – сополимер акрилонитрила и метилакрилата, модифицированный полибутадиенакрилонитрилом (NBR)
3906 90 500 0
– – продукт полимеризации акриловой кислоты с алкилметакрилатом и небольшими количествами прочих мономеров для использования в качестве загустителя в производстве пастообразных печатных красок для текстиля
3906 90 600 0
– – тройной сополимер метилакрилата, этилена и мономера, содержащего неконцевую карбоксильную группу как группу-заместитель, содержащий 50 мас.% или более метилакрилата, смешанный или не смешанный с кремнеземом
3907
Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры и прочие сложные полиэфиры в первичных формах:
3907 10 000 0
– полиацетали
3907 20
– полиэфиры простые прочие:
3907 20 110 0
– – – полиэтиленгликоли
3907 20 200 1
– – – – с гидроксильным числом не более 100
3907 20 910 0
– – – сополимер 1-хлор-2,3-эпоксипропана и оксида этилена
3907 30 000 0
– смолы эпоксидные
3907 40 000
– поликарбонаты:
3907 40 000 1
– – с показателем текучести расплава не менее 9,0 г/10 мин, но не более 15 г/10 мин при температуре 250 0C и нагрузке 1,2 кг или не менее 55 г/10 мин, но не более 70 г/10 мин при температуре 300 0C и нагрузке 1,2 кг
3907 50 000 0
– смолы алкидные
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – имеющий характеристическую вязкость 78 мл/г или выше
3907 70 000 0
– полилактид
– полиэфиры сложные прочие:
3907 91
– – ненасыщенные:
3907 91 100 0
– – – жидкие

3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3908
Бастапқы нысанды полиамидтер:
3908 10 000 0
– полиамид-6,-11,-12,-6,6,-6,9,-6,10 немесе-6,12
3909
Бастапқы нысанды амино-альдегидтік шайырлар, феноло-альдегидтік шайырлар және полиуретандар:
3909 10 000 0
– карбамид және тиокарбамид шайырлары
3909 20 000 0
– меламин шайырлары
3909 30 000 0
– басқа амино-альдегидтік шайырлар
3909 40 000 0
– феноло-альдегидтік шайырлар
3909 50
– полиуретандар:
3909 50 100 0
– – полиуретан, 2,2,-(трет-бутилимино) диэтанолдың полимерлесі және құрамында салмағы 50 % немесе одан артық полимер бар N,N-диметилацетамидтің ерітіндісі ретіндегі 4,4,-метилен-дициклогексилдиизоцианат
3910 00 000
Бастапқы нысанды силикондар:
3910 00 000 1
– 8701-8705-тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
3910 00 000 2
– – силикон шайырлары
3911
Аталған топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген бастапқы нысанды мұнай шайырлары, кумароно-индендік шайырлар, политерпендер, полисульфидтер, полисульфондар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де өнімдер:
3911 10 000 0
– мұнай, кумарондық, индендік немесе кумароно-индендік шайырлар және политерпендер
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3911 90 110 0
– – – полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фени-ленизопропилидин-1,4-фенилен осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі
3911 90 130 0
– – – политио-1,4-фенилен
3911 90 920 0
– – – құрамында салмағы 50% немесе одан артық N,N-диметилацетамид ерітіндісі түріндегі полимер бар n-крезол мен дивинилбензолдық полимерлесі; винилтолуол мен б –метилстериннің
3912
Бастапқы нысанды целлюлоза және оның басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық туындылары:
– целлюлоза ацетаттары:
3912 11 000
– – пластификацияланбаған:
3912 11 000 1
– – – шылымдық сүзгіштер өндірісіне арналған
3912 12 000 0
– – гластификацияланған
3912 20
– целлюлозаның нитраттары (коллодиенi қоса):
– – пластификацияланбаған:
3912 20 110 0
– – – коллодийлер және целлоидин
3912 20 900 0
– – гластификацияланған
– қарапайым целлюлоза эфирлері:
3912 31 000 0
– – карбоксиметилцеллюлоза және оның тұздары
3912 39 200 0
– – – гидроксипропилцеллюлоза
3912 90 100 0
– – күрделі целлюлоза эфирлері
3913
Бастапқы нысанды табиғи полимерлер (мысалы, альгиндік қышқыл) және басқа жерде аталмаған және енгізілмеген өзгертілген табиғи полимерлер (мысалы, қатырылған протеиндер, табиғи каучуктың химиялық туындылары):

3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3908
Полиамиды в первичных формах:
3908 10 000 0
– полиамид-6, -11, -12, -6,6, -6,9, -6,10 или -6,12
3909
Амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные смолы и полиуретаны в первичных формах:
3909 10 000 0
– смолы карбамидные и тиокарбамидные
3909 20 000 0
– смолы меламиновые
3909 30 000 0
– амино-альдегидные смолы прочие
3909 40 000 0
– феноло-альдегидные смолы
3909 50
– полиуретаны:
3909 50 100 0
– – полиуретан, сополимер 2,2'-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более
3910 00 000
Силиконы в первичных формах:
3910 00 000 1
– для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов)
3910 00 000 2
– – силиконовые смолы
3911
Смолы нефтяные, смолы кумароно-инденовые, политерпены, полисульфиды, полисульфоны и продукты прочие, указанные в примечании 3 к данной группе, в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3911 10 000 0
– смолы нефтяные, кумароновые, инденовые или кумароно-инденовые и политерпены
– – продукты конденсации или продукты полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированные или немодифицированные:
3911 90 110 0
– – – полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фениленизопропилидин-1,4-фенилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3911 90 130 0
– – – политио-1,4-фенилен
3911 90 920 0
– – – сополимер п-крезола и дивинилбензола в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более; гидрированные сополимеры винилтолуола и a-метилстерина
3912
Целлюлоза и ее химические производные в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
– ацетаты целлюлозы:
3912 11 000
– – непластифицированные:
3912 11 000 1
– – – для производства сигаретных фильтров
3912 12 000 0
– – пластифицированные
3912 20
– нитраты целлюлозы (включая коллодии):
– – непластифицированные:
3912 20 110 0
– – – коллодии и целлоидин
3912 20 900 0
– – пластифицированные
– эфиры целлюлозы простые:
3912 31 000 0
– – карбоксиметилцеллюлоза и ее соли
3912 39 200 0
– – – гидроксипропилцеллюлоза
3912 90 100 0
– – эфиры целлюлозы сложные
3913
Полимеры природные (например, альгиновая кислота) и полимеры природные модифицированные (например, отвержденные протеины, химические производные натурального каучука) в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:

3913 10 000 0
– альгин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
3914 00 000 0
Бастапқы нысанды, 3901-3913-тауар позицияларының полимерлер негізінде алынған ион алмастырғыш шайырлар
3915
Пластмассаның қалдықтары, кесінділері және сынықтары:
3915 10 000 0
– этиленнің полимерлерінен
3915 20 000 0
– стиролдың полимерлерінен
3915 30 000 0
– винилхлоридтің полимерлерінен
3915 90
– басқа пластмассалардан:
3915 90 110 0
– – пропиленнің полимерлерінен
3916
Пластмассадан жасалған көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден аспайтын, беті өңделген немесе өңделмеген, бipaқ өзге өңдеуге түспеген моножіп, шыбықтар, өзектер және бір қалыпқа келтірілген профильдер:
3916 10 000 0
– этиленнің полимерлерінен
3916 20 000 0
– винилхлоридтің полимерлерінен
3916 90
– басқа пластмассалардан:
3916 90 100 0
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген
3916 90 500 0
– – полиқосылыс өнімдерінен
3917
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер және түтікшелер, олардың фитингтері (мысалы қосылыстар, иіндер, ернемектер):
3917 10
– қатырылған протеиндер немесе целлюлоздық материалдардан жасалған жасанды қабықшалар (шұжық өнімдері үшін):
3917 10 100 0
– – қатырылған протеиндерден
3917 10 900 0
– – целлюлозалық материалдардан
– қатты құбырлар, түтіктер және шлангілер:
3917 21
– – этиленнің полимерлерінен:
3917 21 100 0
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 22
– – пропиленнің полимерлерінен:
3917 22 100 0
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 23
– – винилхлоридтің полимерлерінен:
3917 23 100
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған:
3917 23 100 1
– – – – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдары, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
3917 29 000 0
– – басқа пластмассалардан
– құбырлар, түтіктер және түтікшелер, өзгелері:
3917 31 000
– – 27,6 МПа дейінгі қысымға шыдайтын иілгіш құбырлар, түтіктер және түтікшелер:
3917 31 000 1
– – – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдары, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
3917 32 000
– – өзгелері, басқа материалдармен бекемделмеген немесе қиыстырылмаған, фитингтерсіз:

3913 10 000 0
– кислота альгиновая, ее соли и сложные эфиры
3914 00 000 0
Смолы ионообменные, полученные на основе полимеров товарных позиций 3901 – 3913, в первичных формах
3915
Отходы, обрезки и скрап, из пластмасс:
3915 10 000 0
– полимеров этилена
3915 20 000 0
– полимеров стирола
3915 30 000 0
– полимеров винилхлорида
3915 90
– прочих пластмасс:
3915 90 110 0
– – полимеров пропилена
3916
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс:
3916 10 000 0
– из полимеров этилена
3916 20 000 0
– из полимеров винилхлорида
3916 90
– из прочих пластмасс:
3916 90 100 0
– – из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных
3916 90 500 0
– – из продуктов полиприсоединения
3917
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы) из пластмасс:
3917 10
– оболочки искусственные (для колбасных изделий) из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов:
3917 10 100 0
– – из отвержденных протеинов
3917 10 900 0
– – из целлюлозных материалов
– трубы, трубки и шланги, жесткие:
3917 21
– – из полимеров этилена:
3917 21 100 0
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 22
– – из полимеров пропилена:
3917 22 100 0
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 23
– – из полимеров винилхлорида:
3917 23 100
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке:
3917 23 100 1
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов 5)
3917 29 000 0
– – из прочих пластмасс
– трубы, трубки и шланги, прочие:
3917 31 000
– – трубы, трубки и шланги, гибкие, выдерживающие давление до 27,6 МПа:
3917 31 000 1
– – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов 5)
3917 32 000
– – прочие, неармированные или некомбинированные с другими материалами без фитингов:

3917 32 000 1
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 32 000 2
– – – – 8701-8705-тауарлық позицияларындағы моторлы көлік құралдары, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
3917 33 000 0
– – өзгелері, бекемделмеген немесе басқа материалдармен қиыстырылмаған, фитингтерімен
3917 39 000 1
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 40 000 0
– фитингтер
3920
Кеуекті емес және бекемделмеген, қабатты емес, төсенішсіз және басқа материалдармен ұқсас әдіспен қосылмаған, пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленкалар, белдіктер немесе таспалар, өзгелері:
3920 10
– этиленнің полимерлерінен:
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден аспайтын:
– – – үлес салмағы мынадай полиэтиленнен:
– – – – 0,94-тен кем:
3920 10 230 0
– – – – – жартылай өткізгіштер немесе баспа схемалары өндірісінде қолданылатын фоторезист пленкасын жасауға арналған, қалыңдығы 20 мкм немесе одан артық, бipaқ 40 мкм-нен аспайтын полиэтилен пленкасы
3920 10 240 0
– – – – – созылмалы пленка
3920 10 280 0
– – – – 0,94 немесе одан артық
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден артық:
3920 10 810 0
– – – құрамында ылғалдатушы агент ретінде суда ерітілген поливинилдік спирті бар, мөлшері 15%-дан аспайтын целлюлоза талшықтарымен араластырылған немесе араластырылмаған, біp-бipiмен байланысы жоқ жіңішке тармақтардан тұратын полиэтилен фибрилдарынан алынған ылғалды парақтар түріндегі синтетикалық қағаз
3920 20
– пропиленнің полимерлерінен:
– – қалыңдығы 0,10 мм-ден аспайтын:
3920 20 210 0
– – – биаксиалды бағытталған
3920 20 800 0
– – қалыңдығы 0,10 мм-ден асатын
3920 30 000 0
– стиролдың полимерлерінен
– винилхлоридтың полимерлерінен:
3920 43
– – құрамында салмағы кем дегенде 6 сал%-дан тұратын пластификаторлары бар:
3920 43 100 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын
3920 43 900 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын
3920 49 100
– – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын:
3920 49 100 1
– – – – қатты пластификацияланбаған
3920 49 100 9
– – – – иілгіш келетіндер
3920 49 900 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын
– акрилдік полимерлерден:
3920 51 000 0
– – полиметилметакрилаттан
3920 59 100 0
– – – акрилдік және метакрилдік қышқылдардың күрделі эфирлерінің полимерлесінен жасалған қалыңдығы 150 мкм-ден аспайтын пленка
– поликарбонаттардан, алкидтік шайырлардан, полиаллилдік күрделі эфирлерден немесе өзге де күрделі полиэфирлерден:

3917 32 000 1
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 32 000 2
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов)
3917 33 000 0
– – прочие, неармированные или некомбинированные с другими материалами, фитингами
3917 39 000 1
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо обработке
3917 40 000 0
– фитинги
3920
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и несоединенные аналогичным способом с другими материалами:
3920 10
– из полимеров этилена:
– – толщиной не более 0,125 мм:
– – – из полиэтилена с удельным весом:
– – – – менее 0,94:
3920 10 230 0
– – – – – пленка полиэтиленовая толщиной 20 мкм или более, но не более 40 мкм, для получения пленки фоторезиста, используемой в производстве полупроводниковых или печатных схем
3920 10 240 0
– – – – – растягивающаяся пленка
3920 10 280 0
– – – – 0,94 или более
– – толщиной более 0,125 мм:
3920 10 810 0
– – – синтетическая бумажная масса в виде влажных листов, полученная из несвязанных тонко разветвленных фибрилл полиэтилена, смешанная или несмешанная с волокнами целлюлозы в количестве не более 15 %, содержащая растворенный в воде поливиниловый спирт в качестве увлажняющего агента
3920 20
– из полимеров пропилена:
– – толщиной не более 0,10 мм:
3920 20 210 0
– – – биаксиально ориентированные
3920 20 800 0
– – толщиной более 0,10 мм
3920 30 000 0
– из полимеров стирола
– из полимеров винилхлорида:
3920 43
– – содержащие не менее 6 мас.% пластификаторов:
3920 43 100 0
– – – толщиной не более 1 мм
3920 43 900 0
– – – толщиной более 1 мм
3920 49 100
– – – толщиной не более 1 мм:
3920 49 100 1
– – – – жесткие непластифицированные
3920 49 100 9
– – – – гибкие
3920 49 900 0
– – – толщиной более 1 мм
– из акриловых полимеров:
3920 51 000 0
– – из полиметилметакрилата
3920 59 100 0
– – – пленка толщиной не более 150 мкм из сополимера сложных эфиров акриловой и метакриловой кислот
– из поликарбонатов, алкидных смол, полиаллильных сложных эфиров или полиэфиров сложных прочих:

3920 61 000 0
– – поликарбонаттардан
3920 62
– – полиэтилентерефталаттан:
– – – қалыңдығы 0,35 мм-ден аспайтын:
3920 62 120 0
– – – – иілгіш магниттік дискілер өндірісіне арналған қалыңдығы 72 мкм немесе одан артық, бipaқ 79 мкм-ден аспайтын полиэтилентерефталаттан жасалған пленка; фотополимерлік баспалық пластиналар өндірісіне арналған қалыңдығы 100 мкм немесе одан артық, бipaқ 150 мкм-ден аспайтын полиэтилентерефталаттан жасалған пленка
3920 62 190 1
– – – – – пленка
3920 62 900 0
– – – қалыңдығы 0,35 мм-ден асатын
3920 63 000 0
– – қанықтырылмаған күрделі полиэфирлерден
3920 69 000 0
– – өзге күрделі полиэфирлерден
– целлюлозадан немесе оның химиялық туындыларынан:
3920 71 000 0
– – жаңғыртылған целлюлозадан
3920 79
– – өзге целлюлоза туындыларынан:
3920 79 100 0
– – – ысытылған өңделмеген талшық жіптерден
– басқа пластмассалардан:
3920 91 000 0
– – поливинилбутиралдан
3920 92 000 0
– – полиамидтерден
3920 93 000 0
– – амин-альдегидтік шайырлардан
3920 94 000 0
– – фенол-альдегидтік шайырлардан
3920 99
– – басқа пластмассалардан:
– – – конденсациялау өнімдерінен немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдерінен, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3920 99 210 0
– – – – қапталмаған немесе тек пластмассамен қапталған полиимидтік табақ және белдік немесе таспа
– – – полиқосылыс өнімдерінен:
3920 99 520 0
– – – – поливинилфторидтен жасалған табақ; қапталмаған, қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын, құрамында салмағы 97% поливинилдік спирті бар, биаксиалдық бағытталған поливинилдік спирттен жасалған пленка
3920 99 530 0
– – – – хлорсілтілік электролиздерде қолдануға арналған фторланған пластамассалардан жасалған ионалмасушы мембраналар
3921
Пластмассадан жасалған өзге де тақтайлар, табақтар, пленкалар және белдіктер немесе таспалар:
– кеуектелген:
3921 11 000 0
– – стирол полимерлерінен
3921 12 000 0
– – винилхлорид полимерлерінен
3921 13
– – полиуретандардан:
3921 13 100 0
– – – иілгіш
3921 14 000 0
– – жаңартылған целлюлозадан
3921 19 000 0
– – басқа пластмассалардан
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3921 90 100
– – – күрделі полиэфирлерден:
3921 90 100 1
– – – – гофрланған табақтар мен плиталар
3921 90 300 0
– – – фенол-альдегидтік шайырлардан
– – – амин-альдегидтік шайырлардан:
– – – – қабаттылардан:
3921 90 410 0
– – – – – үсті бip немесе екі жағынан сәнделген жоғары қысымды қабаттылардан
3921 90 600 0
– – полиқосылыс өнімдерінен
3923
Пластмассадан жасалған тасымалдауға немесе орауға арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған өзге де бұйымдар:

3920 61 000 0
– – из поликарбонатов
3920 62
– – из полиэтилентерефталата:
– – – толщиной не более 0,35 мм:
3920 62 120 0
– – – – пленка из полиэтилентерефталата толщиной 72 мкм или более, но не более 79 мкм, для производства гибких магнитных дисков; пленка из полиэтилентерефталата толщиной 100 мкм или более, но не более 150 мкм, для производства фотополимерных печатных пластин
3920 62 190 1
– – – – – пленка
3920 62 900 0
– – – толщиной более 0,35 мм
3920 63 000 0
– – из ненасыщенных полиэфиров сложных
3920 69 000 0
– – из полиэфиров сложных прочих
– из целлюлозы или ее химических производных:
3920 71 000 0
– – из регенерированной целлюлозы
3920 79
– – из прочих производных целлюлозы:
3920 79 100 0
– – – из вулканизованного волокна
– из прочих пластмасс:
3920 91 000 0
– – из поливинилбутираля
3920 92 000 0
– – из полиамидов
3920 93 000 0
– – из амино-альдегидных смол
3920 94 000 0
– – из феноло-альдегидных смол
3920 99
– – из прочих пластмасс:
– – – из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3920 99 210 0
– – – – полиимидный лист и полоса или лента, непокрытые или покрытые только пластмассой
– – – из продуктов полиприсоединения:
3920 99 520 0
– – – – лист из поливинилфторида; пленка из поливинилового спирта биаксиально ориентированная, содержащая 97 мас.% или более поливинилового спирта, без покрытия, толщиной не более 1 мм
3920 99 530 0
– – – – мембраны ионообменные из фторированных пластмасс для использования в хлорщелочных электролизерах
3921
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие:
– пористые:
3921 11 000 0
– – из полимеров стирола
3921 12 000 0
– – из полимеров винилхлорида
3921 13
– – из полиуретанов:
3921 13 100 0
– – – гибкие
3921 14 000 0
– – из регенерированной целлюлозы
3921 19 000 0
– – из прочих пластмасс
– – из продуктов конденсации или полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3921 90 100
– – – из полиэфиров сложных:
3921 90 100 1
– – – – листы и плиты гофрированные
3921 90 300 0
– – – из феноло-альдегидных смол
– – – из амино-альдегидных смол:
– – – – слоистых:
3921 90 410 0
– – – – – слоистых высокого давления с декорированной поверхностью с одной или обеих сторон
3921 90 600 0
– – из продуктов полиприсоединения
3923
Изделия для транспортировки или упаковки товаров из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства из пластмасс:

3923 10 000 0
– қораптар, жәшіктер, кәрзеңкелер және ұқсас бұйымдар
– қаптар және сөмкелер (конустыларды қоса алғанда):
3923 21 000 0
– – этилен полимерлерінен жасалған
3923 29
– – басқа пластмассалардан жасалған:
3923 29 100 0
– – – поливинилхлоридтен
3923 30
– шөлмектер, шишалар, сауыттар және ұқсас бұйымдар:
3923 30 10
– – сыйымдылығы 2 литрден аспайтын:
3923 30 101 0
– – – сыйымдылығы 2 л аспайтын бұйымдар дайындауға арналған преформалар
3923 30 90
– – сыйымдылығы 2 литрден астам:
3923 30 901 0
– – – сыйымдылығы 2 л астам бұйымдар дайындауға арналған преформалар
3923 50
– тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған басқа да бұйымдар:
3923 50 100 0
– – шөлмектерді тығындауға арналған қақпақтар мен қалпақшалар
3925
Пластмассадан жасалған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген құрылыс бөлшектері:
3925 10 000 0
– сұйыққоймалар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын басқа сыйымсауыттар
3925 90 100 0
– – есіктерге, терезелерге, баспалдақтарға, қабырғаларға немесе ғимараттардың басқа бөліктеріне тұрақты орнатуға арналған фитингтер мен бекіткіш бөлшектер
3925 90 200 0
– – электр шынжырларына арналған магистральдық, арналық және кәбілдік сауыттар
3925 90 800 1
– – – полиуретаннан жасалған
4001
Бастапқы нысанды немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі табиғи каучук, балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар:
4001 10 000 0
– табиғи каучуктық ақсөл, ысытылған немесе ысытылмаған
– басқа нысандардағы табиғи каучук:
4001 21 000 0
– – смокед-шитс (табиғи каучуктің маркасы)
4001 22 000 0
– – табиғи каучук, техникалық айрықшаландырылған (ТSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар
4002
Майлардан алынған бастапқы нысанды немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі синтетикалық каучук және фактис; пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі бастапқы нысанды осы тауар позициясының кез келген өнімі бар 4001-тауар позициясының кез келген өнімінің қоспалары:
– бутадиенстиролдық каучук (SBR); карбоксилденген бутедиенстиролдық каучук (ХSВR):
4002 11 000 0
– – ақсөл
4002 19 100 0
– – – эмульсиялық полимерлеу жолымен алынатын бутадиенстиролдық каучук (Е-SBR), бумада
4002 19 200 0
– – – ерітіндіде полимерлеу жолымен алынатын бутадиен және стирол блок-сополимері (SBS, термоэластопласт), түйіршікте, қабыршақ немесе ұнтақта
4002 19 300 0
– – – ерітіндіде полимерлеу жолымен алынатын бутадиенстиролдық каучук (S-SBR), бумада
4002 20 000 0
– бутадиендік каучук (BR)
– изобутиленизопрендік каучук (бутилкаучугі) (IIR); галогенделген изобутиленизопрендік каучук (CIIR немесе BIIR):

3923 10 000 0
– коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия
– мешки и сумки (включая конические):
3923 21 000 0
– – из полимеров этилена
3923 29
– – из прочих пластмасс:
3923 29 100 0
– – – из поливинилхлорида
3923 30
– бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные изделия:
3923 30 10
– – емкостью не более 2 л:
3923 30 101 0
– – – преформы для изготовления изделий емкостью не более 2 л
3923 30 90
– – емкостью более 2 л:
3923 30 901 0
– – – преформы для изготовления изделий емкостью более 2 л
3923 50
– пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства:
3923 50 100 0
– – колпаки и навинчивающиеся пробки для бутылок
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные:
3925 10 000 0
– резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости объемом более 300 л
3925 90 100 0
– – фитинги и крепежные детали, предназначенные для постоянной установки в/или на дверях, окнах, лестницах, стенах или других частях зданий
3925 90 200 0
– – магистральные, канальные и кабельные желоба для электрических цепей
3925 90 800 1
– – – изготовленные из полиуретана
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4001 10 000 0
– латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный
– каучук натуральный в других формах:
4001 21 000 0
– – смокед-шитс (марка натурального каучука)
4001 22 000 0
– – каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
– каучук бутадиенстирольный (SBR); карбоксилированный бутадиенстирольный каучук (XSBR):
4002 11 000 0
– – латекс
4002 19 100 0
– – – каучук бутадиенстирольный, получаемый путем эмульсионной полимеризации (Е-SBR), в кипах
4002 19 200 0
– – – блок-сополимер бутадиена и стирола, получаемый путем полимеризации в растворе (SBS, термоэластопласт), в гранулах, крошке или порошке
4002 19 300 0
– – – каучук бутадиенстирольный, получаемый путем полимеризации в растворе (S-SBR), в кипах
4002 20 000 0
– каучук бутадиеновый (BR)
– каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR); каучук галогенированный изобутиленизопреновый (CIIR или BIIR):

4002 31 000 0
– – изобутиленизопрендік каучук (бутилкаучук) (IIR)
– хлоропрендік каучук (хлорбутадиендік) (CR):
4002 41 000 0
– – ақсөл
– бутадиеннитрилдік каучук (NBR):
4002 51 000 0
– – ақсөл
4002 60 000 0
– изопрендік каучук (IR)
4002 70 000 0
– түйiндес емес этиленпропилендиендiк каучук (EРDM)
4002 80 000 0
– 4001-тауар позициясы өнiмiнiң осы тауар позициясының кез келген өнiмiмен қоспалары
4002 91 000 0
– – ақсөл
4002 99 100 0
– – – пластмассаларды енгізу арқылы түрлендірілген өнімдер
4003 00 000 0
Бастапқы нысанды немесе пластиналар, табақтар немесе белдiктер, немесе таспалар түрiндегi регенирацияланған каучук
4005
Бастапқы нысанды немесе пластиналар, табақтар немесе белдiктер, немесе таспалар түрiндегi ысытылмаған резеңкелiк қоспалар:
4005 10 000 0
– техникалық көмiртегімен немесе кремнийдiң диоксидiмен толтырылған резеңкелiк қоспа
4005 20 000 0
– ерiтiнділер; 4005 10 қосалқы позициясында көрсетілгендерді қоспағанда, өзге дисперсиялар
4005 91 000 0
– – пластиналар, табақтар және белдіктер немесе таспалар
4006
Өзге нысандар (мысалы, шыбықтар, құбырлар және қалпына келтірілген кескіндер) және ысытылмаған резеңкеден жасалған бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар):
4006 10 000 0
– шиналарды қалпына келтiруге арналған протекторлық дайындамалар
4007 00 000 0
Ысытылған резеңке жіптер мен корд
4008
Қатты резеңкеден басқа, ысытылған резеңкеден алынған пластиналар, табақтар, белдiктер немесе таспалар, шыбықтар және қалпына келтірілген кескіндер:
– кеуектенген резеңкеден:
4008 11 000 0
– – пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар
– кеуектенбеген резеңкеден:
4008 21
– – пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар:
4008 21 100 0
– – – еденге арналған жапқылар және маттар
4010
Ысытылған резеңкеден алынған конвейерлiк таспалар немесе жетекшi белдiктер, немесе бельтинг:
– таспалар немесе бельтинг, конвейерлік:
4010 11 000 0
– – тек металмен арқауланған
4010 12 000 0
– – тек тоқымалық материалдармен бекемдетілген
– жетекшi белдiктер немесе бельтинг:
4010 31 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), бедерлі, сыртқы шеңбердің ұзындығы 60 см-ден артық, бiрақ 180 см-ден аспайтын
4010 32 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер) бедерлілерден басқа, сыртқы шеңбердің ұзындығы 60 см-ден артық, бiрақ 180 см-ден аспайтын
4010 33 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), бедерлі, сыртқы шеңбердің ұзындығы 180 см-ден артық, бiрақ 240 см-ден аспайтын
4010 34 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), бедерлілерден басқа, сыртқы шеңбердің ұзындығы 180 см-ден артық, бiрақ 240 см-ден аспайтын

4002 31 000 0
– – каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR)
– каучук хлоропреновый (хлорбутадиеновый) (CR):
4002 41 000 0
– – латекс
– каучук бутадиеннитрильный (NBR):
4002 51 000 0
– – латекс
4002 60 000 0
– каучук изопреновый (IR)
4002 70 000 0
– каучук этиленпропилендиеновый несопряженный (EРDM)
4002 80 000 0
– смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции
4002 91 000 0
– – латекс
4002 99 100 0
– – – продукты, модифицированные посредством включения пластмасс
4003 00 000 0
Каучук регенерированный в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
4005
Невулканизованная резиновая смесь в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4005 10 000 0
– резиновая смесь, наполненная техническим углеродом или диоксидом кремния
4005 20 000 0
– растворы; дисперсии прочие, кроме указанных в субпозиции 4005 10
4005 91 000 0
– – пластины, листы и полосы или ленты
4006
Прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины:
4006 10 000 0
– протекторные заготовки для восстановления шин
4007 00 000 0
Вулканизованные резиновые нити и корд
4008
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины:
– из пористой резины:
4008 11 000 0
– – пластины, листы и полосы или ленты
– из непористой резины:
4008 21
– – пластины, листы и полосы или ленты:
4008 21 100 0
– – – покрытия для полов и маты
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из вулканизованной резины:
– ленты или бельтинг, конвейерные:
4010 11 000 0
– – армированные только металлом
4010 12 000 0
– – армированные только текстильными материалами
- ремни или бельтинг, приводные:
4010 31 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 32 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 33 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010 34 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см

4010 35 000 0
– – шексiз, тiстi жетек қайыстар, сыртқы шеңбердің ұзындығы 60 см артық, бiрақ 150 см-ден аспайтын
4010 36 000 0
– – шексiз, тiстi жетек қайыстар, сыртқы шеңбердің ұзындығы 130 см артық, бiрақ 198 см-ден аспайтын
4401
Бөрене түріндегі ағаш отыны, діңгектер, бұтақтар, қарапайым түрдегі немесе бұта бумасы; жаңқа немесе жоңқа түріндегі ағаш, үгінді және ағаш қалдықтары және скрап, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған ағаш түріндегі, брикеттер, түйіршік немесе қарапайым түрде
- жаңқан немесе жоңқа түріндегі ағаш:
4401 21 000 0
- - қылқан жапырақ тектес
4401 22 000 0
- - жапырақ тектес
- үгінділер, ағаш қалдықтары және скрап, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған бөрене, брикет, түйіршік немесе ұқсас түрлерінде:
4401 31 000 0
- - ағаш түйіршіктері
4401 39 100 0
- - - үгінділер
4403
Қабығы алынған немесе алынбаған немесе үстіңгі қабатымен, қомақты кесектелген немесе кесектелмеген өңделмеген ағаш материалдары:
4403 10 000
- бояумен, улағыштармен, креозотпен немесе өзге де қосындылармен өңделген:
4403 10 000 1
- - еменнен
4403 10 000 3
- - ақ үйеңкіден
4403 10 000 9
- - өзгелері
4403 20
- өзге де қылқан тұқымдастардан жасалғандар:
4403 20 110
- - - бөренелер
4403 20 110 1
- - - - диаметрі кемінде 15 см, бірақ 24 см аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 110 2
- - - - диаметрі 24 см артық, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 190
- - - өзгелері:
4403 20 190 1
- - - - өнделмеген, алынған немесе алынбаған қабықты, шабылмаған ағаш материалдары, диаметрі кемінде 15 см
4403 20 190 9
- - - - өзгелері
4403 20 310
- - - бөренелер:
4403 20 310 1
- - - - диаметрі кемінде 15 см, бірақ 24 см аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 310 2
- - - - диаметрі 24 см артық, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 390
- - - өзгелері:
4403 20 390 1
- - - - өнделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған ағаш материалдары, диаметрі 15 см
4403 20 390 9
- - - - өзгелері
- - өзгелері:
4403 20 910
- - - бөренелер:
4403 20 990 1
- - - - өнделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі кемі 15 см ағаш материалдары
4403 20 990 9
- - - - өзгелері
- осы топтың қосалқы позициясына арналған 2-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың өзгелері:
4403 99 100 0
- - - теректен жасалған
- - - ақ қайыңнан жасалған:
4403 99 510
- - - - бөренелер:
4403 99 510 1
- - - - - диаметрі кемінде 15 см, бірақ 24 см аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 99 510 2
- - - - - диаметрі 24 см артық, ұзындығы кемінде 1 м
4403 99 590
- - - - өзгелері:
4403 99 590 1
- - - - - өнделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі кемінде 15 см ағаш материалдары

4010 35 000 0
– – бесконечные зубчатые приводные ремни с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010 36 000 0
– – бесконечные зубчатые приводные ремни с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или аналогичных видах:
- древесина в виде щепок или стружки:
4401 21 000 0
- - хвойных пород
4401 22 000 0
- - лиственных пород
- опилки, древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах:
4401 31 000 0
- - гранулы древесные
4401 39 100 0
- - - опилки
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные:
4403 10 000
- обработанные краской, травителями, креозотом или другими консервантами:
4403 10 000 1
- - из дуба
4403 10 000 3
- - из ясеня
4403 10 000 9
- - прочие
4403 20
- из хвойных пород прочие:
4403 20 110
- - - бревна:
4403 20 110 1
- - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 110 2
- - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 190
- - - прочие:
4403 20 190 1
- - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
4403 20 190 9
- - - - прочие
4403 20 310
- - - бревна:
4403 20 310 1
- - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 310 2
- - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 390
- - - прочие:
4403 20 390 1
- - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
4403 20 390 9
- - - - прочие
- - прочие:
4403 20 910
- - - бревна:
4403 20 990 1
- - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
4403 20 990 9
- - - - прочие
- прочие из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4403 99 100 0
- - - из тополя
- - - из березы:
4403 99 510
- - - - бревна:
4403 99 510 1
- - - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 99 510 2
- - - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 99 590
- - - - прочие:
4403 99 590 1
- - - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см

4403 99 590 9
- - - - - өзгелері
4403 99 950
- - - өзгелері:
4403 99 950 1
- - - - ақ үйеңкіден жасалған
4403 99 950 2
- - - - көк теректен жасалған
4403 99 950 9
- - - - өзгелері
4409
Пішінделген ұзын тақтай түріндегі (иректелген, қиысқан жіктері бар, шпунтталған, шеттері ойылған, жартылай шеңберлі калевкалар түріндегі, қосылысы бар (бір қалыпқа келтірілген, дөңгеленген немесе соған ұқсас) кез келген жиек, ұштарындағы немесе тегістіктегі, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған қылқан жапырақты кесу материалдары (еденді паркетпен жабуға арналған, жиналмаған тақтайшаларды және фриздерді қоса алғанда):
4409 10
- қылқан жапырақты:
4409 10 180 0
- - өзгелері
- жапырақты:
4409 29
- - өзгелері:
4409 29 990 0
- - - - өзгелері
4410
Сүректен немесе өзге де сүректелген материалдан жасалған, қарамаймен немесе өзге де байланыстырылатын органикалық заттармен қанықтырылған немесе қанықтырылмаған ағаш жонатын тақтайшалар (мысалы, жонуға бағдарланған тақтайшалар немесе вафельді тақтайшалар):
- сүректен:
4410 11
- - жонуға бағдарланған тақтайшалар:
4410 11 100 0
- - - өңделмеген немесе одан әpi де өңделмейтін, жылтыратылғаннан өзге
4410 12
- - бағдарланған (OSB) жоңқасы бар тақталар:
4410 12 100 0
- - - қайраулардан өзге өңделмеген немесе ары қарай өңдеусіз
4410 12 900 0
- - - өзгелері
4410 19 000 2
- - - - өңделмеген немесе одан әpi де өңделмейтін, жылтыратылғаннан өзге
4410 19 000 9
- - - - өзгелері
4410 90 000 0
- өзгелері
4411
Қарамай немесе өзге де органикалық заттар үстемеленген сүректен немесе өзге де сүректелген материалдан жасалған тақтайшалар:
- орташа тығыздықтағы (MDF) сүрек талшықты тақтайшалар:
4411 12
- - қалыңдығы 5 мм аспайтын:
4411 12 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 12 900 0
- - - өзгелері
4411 13
- - қалыңдығы 5 мм астам, бірақ 9 мм аспайтын:
4411 13 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 13 900 0
- - - өзгелері
4411 14
- - қалыңдығы 9 мм астам:
4411 14 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 14 900 0
- - - өзгелері
- өзгелері
4411 92
- - тығыздылығы 0,8 г/смі астам:
4411 92 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 92 900 0
- - - өзгелері
4411 93
- - тығыздылығы 0,5 г/смі астам, бірақ 0,8 г/смі аспайтын:
4411 93 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 93 900 0
- - - өзгелері
4411 94
- - тығыздылығы 0,5 г/смі аспайтын:
4411 94 100 0
- - - механикалық өңдеусіз немесе беткі жағының жабынынсыз
4411 94 900 0
- - - өзгелері

4403 99 590 9
- - - - - прочие
4403 99 950
- - - прочие:
4403 99 950 1
- - - - из ясеня
4403 99 950 2
- - - - из осины
4403 99 950 9
- - - - прочие
4409
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения:
4409 10
- хвойные:
4409 10 180 0
- - прочие
- лиственные:
4409 29
- - прочие:
4409 29 990 0
- - - - прочие
4410
Плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, пропитанные или не пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами:
- из древесины:
4410 11
- - плиты древесно-стружечные:
4410 11 100 0
- - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 12
- - плиты с ориентированной стружкой (OSB):
4410 12 100 0
- - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 12 900 0
- - - прочие
4410 19 000 2
- - - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 19 000 9
- - - - прочие
4410 90 000 0
- прочие
4411
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ:
- плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF):
4411 12
- - толщиной не более 5 мм:
4411 12 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 12 900 0
- - - прочие
4411 13
- - толщиной более 5 мм, но не более 9 мм:
4411 13 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 13 900 0
- - - прочие
4411 14
- - толщиной более 9 мм:
4411 14 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 14 900 0
- - - прочие
- прочие:
4411 92
- - плотностью более 0,8 г/см3:
4411 92 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 92 900 0
- - - прочие
4411 93
- - плотностью более 0,5 г/см3, но не более 0,8 г/см3:
4411 93 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 93 900 0
- - - прочие
4411 94
- - плотностью не более 0,5 г/см3:
4411 94 100 0
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 94 900 0
- - - прочие

4412
Желімделген фанера, фанера панельдері және қабатталған сүректен жасалған ұқсас материалдар:
тек сүрек жапырақтарынан (бамбуктан өзге) тұратын, әрқайсысының қалындығы 6 мм-ден аспайтын желімделген фанера:
4412 31
- - осы топтың қосалқы позициясына арналған 2-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың кем дегенде сыртқы бip қабаты бар:
4412 31 900 0
- - - өзгесі
4412 32
- - сүректен жасалған жапырақты тұқымдастардың кем дегенде сыртқы бip қабаты бар өзгесі:
4412 94
- - кеспек, көп қабатты және білте ұсталық тақтайшалар:
4412 94 100 0
- - - өзгелері, ең азы жапырақ тұқымдас сүректің бip сыртқы қабаты бар
4412 94 900 0
- - - өзгелері
4412 99
- - өзгелері:
4412 99 300 0
- - - сүрек жонатын тақтайшалардың кем дегенде бip қабаты бар
- - - өзгелері:
- - - - қылқан жапырақты тұқымдардың ағаш сүрегінен жасалған тым болғанда бір сыртқы қабаты бар:
4413 00 000 0
Блоктар, тақтайшалар, кеспектер немесе пішінделген нысандар түрінде сығымдалған сүрек
4414 00 900 0
- өзге тұқымдардың ағаш сүрегінен
4415
Сүректен жасалған жәшіктер, қораптар, буып-түйетін көтермелер немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыс; кабельді ағаш барабандар; палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтін ағаш қалқандар, ағаш ернеушелері:
4415 10
- жәшіктер, қораптар, орама торлар немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыстар; кабель барабандары:
4415 10 100 0
- - жәшіктер, қораптар, орама торлар немесе корзиналар, барабандар және ұқсас ыдыстар
4415 10 900 0
- - кабель барабандары
4415 20
- паллеттер, табандықтар және өзге де жүк тиеу қалқандары; ернеушелер:
4415 20 200 0
- - паллеттер немесе жазық табандықтар; ернеушелер
4415 20 900 0
- - өзгелері
4418 40 000 0
- бетондау үшін қалыптар
6801 00 000 0
Табиғи тастан (сланецтен өзге) төсеніш төсеуге арналған төсемтас, жиектастар мен плиталар
6802
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
6802 10 000 0
- максималды қыры 7 см-ден кем емес мөлшерлі жағымен шаршыға кірігетін тік бұрыш немесе тік бұрыш емес плиткалар, кубиктер (шаршыны қоса алғанда) және осыған ұқсас бұйымдар; қолдан сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ
6807
Асфальттан немесе ұқсас бұйымдардан (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмір піспесінен жасалған):
6807 10 000 0
орамдарда
6807 90 000 0
өзгелері

4412
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичные материалы из слоистой древесины:
- фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм:
4412 31
- - имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4412 31 900 0
- - - прочая
4412 32
- - прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4412 94
- - брусковые, многослойные и реечные столярные плиты:
4412 94 100 0
- - - имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412 94 900 0
- - - прочие
4412 99
- - прочие:
4412 99 300 0
- - - содержащие, по крайней мере, один слой из древесно-стружечной плиты
- - - прочие:
- - - - имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4413 00 000 0
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
4414 00 900 0
- из древесины прочих пород
4415
Ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара, из древесины; кабельные барабаны деревянные; паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты, деревянные; обечайки деревянные:
4415 10
- ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара; кабельные барабаны:
4415 10 100 0
- - ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара
4415 10 900 0
- - кабельные барабаны
4415 20
- паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты; обечайки:
4415 20 200 0
- - паллеты или поддоны плоские; обечайки
4415 20 900 0
- - прочие
4418 40 000 0
- опалубка для бетонирования
6801 00 000 0
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
6802 10 000 0
- плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной или непрямоугольной (включая квадратную) формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
6807
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека):
6807 10 000 0
- в рулонах
6807 90 000 0
- прочие

6808 00 000 0
Панельдер, тақталар, тақташалар, блоктар және цементпен, гипспен немесе өзге де минералдық байланыстырғыш заттаpмен агломерацияланған өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе жаңқалардан, жоңқалардан, бөлшектерден, үгінділерден немесе өзге де ағаш қалдықтарынан жасалған ұқсас бұйымдар
- тақталар, табақтар, панельдер, тақташалар және өрнексіз ұқсас бұйымдар:
6809 11 000 0
- - тек қағазбен немесе картонмен жабылған немесе арматураланған
6809 19 000 0
- - өзгелері
6809 90 000 0
- өзге бұйымдар
6810
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған арматураланбаған немесе арматураланған бұйымдар:
- жабынғыш, тақталар, кірпіштер және ұқсас бұйымдар:
6810 11
- - құрылыс блоктары мен кірпіштер:
6810 11 100 0
- - - жеңілдетілген бетоннан (ұсатылған пемзалы, түйіршіктендірілген қож негіздегі және т.б.)
6810 11 900 0
- - -өзгелері
6810 19 000 0
- - өзгелері
- өзге бұйымдар:
6810 91 000 0
- - тұрғын үй құрылысын қоса алғанда құрылысқа арналған құрама блоктар
6810 99 000 0
- - өзгелері
6811
Асбоцементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар:
6811 40 000 0
- құрамында асбесті бар
- құрамында асбесті жоқ:
6811 81 000 0
- - гофрленген табақтар
6811 82 000 0
- - өзге табақтар, панельдер, тақташалар және ұқсас бұйымдар
6811 89 000 0
- - өзге бұйымдар
6815 10 900 1
- - - домна пештерін футерлеуге арналған көміртектес блоктар
6815 10 900 9
- - - өзгелері
- өзге бұйымдар:
6815 91 000 0
- құрамында магнезиті, доломиті немесе хромиті барлар
6815 99 000 0
- - өзгелері
6901 00 000 0
Кремнеземдік тас ұнынан (мысалы, кизельгурдан, триполиттен немесе диатомиттен) жасалған немесе осыған ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған кірпіштер, блоктар, тақташалар және өзге де қыш бұйымдары
6902
Кремнеземдік тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған бұйымдардан өзге отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақташалар және осыған ұқсас отқа төзімді қыш құрылыс материалдары:
6902 10 000 0
- MgO-ға, СаО-ға немесе Сr2O3-ға қайта есептегенде жеке немесе бірге алынған Mg, Са немесе Сr элементтерінің 50 салм.%-дан астамын қамтитын
6902 20
- балшық-топырақтың (Аl2О3), кремнеземнің (SiO2) немесе осы өнімдер қоспаларының немесе қосылыстарының 50 салм. %-дан астамын қамтитын:
6902 20 100 0
- - кремнеземнің (SiO2) 93 салм.%-ын немесе одан да астамын қамтитын
- - өзгелері:
6902 20 910 0
- - - 7 салм.%-дан артық, бірақ кемінде 45 салм.% балшық-топырақты (Аl2О3) құрайтын
6902 20 990 0
- - - өзгелері
6902 90 000 0
- өзгелері
6903
Кремнеземдік тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдік жыныстардан өзге де отқа төзімді қыш бұйымдары (мысалы, реторттар, тигельдер, муфельдер, саптамалаp, бұқтырмалар, тіреуіштер, сынамалау тостағандары, түтіктер, түтікшелер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер):

6808 00 000 0
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепы, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
- плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия, без орнамента:
6809 11 000 0
- - покрытые или армированные только бумагой или картоном
6809 19 000 0
- - прочие
6809 90 000 0
- изделия прочие
6810
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные:
- черепица, плиты, кирпичи и аналогичные изделия:
6810 11
- - строительные блоки и кирпичи:
6810 11 100 0
- - - из облегченного бетона (с основой из битой пемзы, гранулированного шлака и т.д.)
6810 11 900 0
- - - прочие
6810 19 000 0
- - прочие
- прочие изделия:
6810 91 000 0
- - сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное
6810 99 000 0
- - прочие
6811
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов:
6811 40 000 0
- содержащие асбест
- не содержащие асбест:
6811 81 000 0
- - гофрированные листы
6811 82 000 0
- - прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
6811 89 000 0
- - прочие изделия
6815 10 900 1
- - - блоки углеродные для футеровки доменных печей
6815 10 900 9
- - - прочие
- прочие изделия:
6815 91 000 0
- - содержащие магнезит, доломит или хромит
6815 99 000 0
- - прочие
6901 00 000 0
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
6902
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6902 10 000 0
- содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на МgО, СаО или Сr2О3
6902 20
- содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов:
6902 20 100 0
- - содержащие 93 мас.% или более кремнезема (SiO2)
- - прочие:
6902 20 910 0
- - - содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6902 20 990 0
- - - прочие
6902 90 000 0
- прочие
6903
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:

6903 10 000 0
- графиттің немесе өзге де көміртегі нысандарының немесе осы өнімдердің қоспаларының 50 салм.%-дан астамын қамтитын
6903 20
- балшық-топырақтың (Аl2О3) немесе балшық-топырақтың кремнеземмен (SiO2) қоспасының 50 салм.%-дан астамын қамтитын:
6903 20 100 0
- - балшық-топырақтың (Аl2О3) кемінде 45 салм.%-ын қамтитын
6903 20 900 0
- - балшық-топырақтың (Аl2О3) 45 салм.% немесе одан да астамын қамтитын
6903 90
- өзгелері:
6903 90 100 0
- - 25 салм.% астамын қамтитын, бірақ графиттің немесе көміртегінің өзге нысандарының немесе олардың қоспаларының 50 салм.% кемін қамтитын
6903 90 900 0
- - өзгелері
6904
Құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтеріп тұратын немесе қаптамалық тақташалар және қыштан жасалған ұқсас бұйымдар:
6904 10 000 0
- құрылыс кірпіштері
6904 90 000 0
- өзгелері
6905
Жабынғыш, дефлекторлар, түтін шығару құбырларының үстіндегі шатырлар, мұржалардың бөліктері, сәулет әшекейлері және қыштан жасалатын өзге де құрылыс бөлшектері:
6905 10 000 0
- жабынқыш
6905 90 000 0
- өзгелері
6906 00 000 0
қыш құбырлар, оқшауланған құбыр желілері, су бұрғыштар және түтіктердің фитингілері
6907
Өруге арналған тақталар, еденге, пештерге, каминдерге немесе зертасталған қыш қабырғаларға арналған қаптама тақташалар; таскестелік жұмыстарға арналған зертасталған қыш кубиктер және негіздегі немесе онсыз осыған ұқсас бұйымдар:
6907 10 000 0
- максималды қыры бір жағы 7 см-ден аз шаршыға кіруі мүмкін плиткалар немесе өзге нысандағы осыған ұқсас бұйымдар, кубиктер мен осыған ұқсас бұйымдар
6907 90
- өзгелері:
6907 90 200 0
- - тас қыш
6907 90 800 0
- - өзгелері
6908
Төсеуге арналған плиталар, еденді, пештерді, каминдерді немесе қабырғаларды қаптауға арналған жалтыратылған қыш плиткалар; мозайкалық жұмыстарға арналған жалтыратылған қыш кубиктер немесе, мынадай негіздегі немесе оларсыз, ұқсас бұйымдар:
6908 10 000 0
- тақташалар, кубиктер және максималды қырлары бір жағы 7 см-ден аз шаршыға кіруі мүмкін тікбұрыш немесе өзге нысандағы осыған ұқсас бұйымдар
6908 90
- өзгелері:
6909
Зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар; қыш науалар, кеспектер және ауыл шаруашылығында пайдаланылатын ұқсас ыдыстар; қыш құмыралар, ыдыстар және тауарларды тасымалдау немесе орау үшін пайдаланылатын осыған ұқсас бұйымдар; зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар:
- зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар:
7016
Көруге арналған блоктар, плиталар, кірпіш, тақташалар және құрылыста пайдаланылатын арматураланған немесе арматураланбаған, престелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар; мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негізі бар немесе негізсіз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандар; әшекей әйнектер және ұқсас бұйымдар; қабық түріндегі немесе өзге нысандағы блоктар, панельдер, плиталар нысанындағы ұяшықты немесе көбікті шыны:

6903 10 000 0
- содержащие более 50 мас.% графита или других форм углерода, или смеси этих продуктов
6903 20
- содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2):
6903 20 100 0
- - содержащие менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6903 20 900 0
- - содержащие 45 мас.% или более глинозема (Al2O3)
6903 90
- прочие:
6903 90 100 0
- - содержащие более 25 мас.%, но не более 50 мас.% графита или других форм углерода, или их смеси
6903 90 900 0
- - прочие
6904
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики:
6904 10 000 0
- кирпичи строительные
6904 90 000 0
- прочие
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики:
6905 10 000 0
- черепица
6905 90 000 0
- прочие
6906 00 000 0
Трубы керамические, трубопроводы изоляционные, водоотводы и фитинги труб
6907
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические неглазурованные; кубики керамические неглазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:
6907 10 000 0
- плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
6907 90
- прочие:
6907 90 200 0
- - каменная керамика
6907 90 800 0
- - прочие
6908
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические глазурованные; кубики керамические глазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:
6908 10 000 0
- плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
6908 90
- прочие:
6909
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей; керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров:
- изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей:
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:

7013 10 000 0
- шыны қышынан жасалған
7016 90 400 0
- - құрылыста қолдануға арналған блоктар мен кірпіштер
7208
Ені 600 мм немесе одан да астам, ыстықтай басылған, жалатылмаған, гальвандалған немесе өзге де қаптамаларсыз, темірден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
7208 10 000 0
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, бедерлі сурет салынған
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, дәріленген, өзгелері:
7208 25 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам
7208 26 000 0
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, бірақ 4,75 мм кем
7208 27 000 0
- - қалыңдығы 3 мм кем
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, өзгелері:
7208 36 000 0
- - қалыңдығы 10 мм астам
7208 37 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, бірақ 10 мм аспайтын
7208 38 000 0
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, бірақ 4,75 мм кем
7208 39 000 0
- - қалыңдығы 3 мм кем
7208 40 000 0
- орамдарда емес, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, бедерлі сурет салынған
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге, өзгелері:
7208 51
- - қалыңдығы 10 мм астам:
7208 51 200
- - - қалыңдығы 15 мм астам:
7208 51 200 1
- - - - төрт қыры бойынша тегістелген немесе тік бұрышты жабық калибрде, ені 1250 мм-ден аспайтын
7208 51 200 9
- - - - өзгесі
- - - қалыңдығы 10 мм, бірақ 15 мм аспайтын, ені:
7208 51 910 0
- - - - 2050 мм немесе одан астам
7208 51 980 0
- - - - 2050 мм кем
7208 52
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, бірақ 10 мм аспайтын:
7208 52 100 0
- - - төрт қыры бойынша тегістелген немесе тік бұрышты жабық калибрде, ені 1250 мм-ден аспайтын
- - - өзгесі, ені:
7208 52 910 0
- - - - 2050 мм немесе одан астам
7208 52 990 0
- - - - 2050 мм кем
7208 53
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, бірақ 4,75 мм кем:
7208 53 100 0
- - - төрт қыры бойынша тегістелген немесе тік бұрышты жабық калибрде, ені 1250 мм-ден аспайтын және қалыңдығы 4 мм немесе одан астам
7208 53 900 0
- - - өзгесі
7208 54 000 0
- - қалыңдығы 3 мм кем
7208 90
- өзгесі:
7208 90 200 0
- - перфорирленген
7208 90 800 0
- - өзгесі
7209
Ені 600 мм немесе одан да көп, суықтай басылған (суық күйінде қысылған), жалатылмаған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темірден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
- орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, суықтай басылғаннан өзге (суық күйінде қысылған):
7209 15 000 0
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам
7209 16
- - қалыңдығы 1 мм артық, бірақ 3 мм кем:
7209 16 100 0
- - - электротехникалық болаттан
7209 16 900 0
- - - өзгесі
7209 17
- - қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам, бірақ 1 мм аспайтын:

7013 10 000 0
- из стеклокерамики
7016 90 400 0
- - блоки и кирпичи, используемые в строительстве
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7208 10 000 0
- в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
- в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, протравленный, прочий:
7208 25 000 0
- - толщиной 4,75 мм или более
7208 26 000 0
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
7208 27 000 0
- - толщиной менее 3 мм
- в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, прочий:
7208 36 000 0
- - толщиной более 10 мм
7208 37 000 0
- - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
7208 38 000 0
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
7208 39 000 0
- - толщиной менее 3 мм
7208 40 000 0
- не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
- не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, прочий:
7208 51
- - толщиной более 10 мм:
7208 51 200
- - - толщиной более 15 мм:
7208 51 200 1
- - - - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
7208 51 200 9
- - - - прочий
- - - толщиной более 10 мм, но не более 15 мм, шириной:
7208 51 910 0
- - - - 2050 мм или более
7208 51 980 0
- - - - менее 2050 мм
7208 52
- - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм:
7208 52 100 0
- - - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
- - - прочий, шириной:
7208 52 910 0
- - - - 2050 мм или более
7208 52 990 0
- - - - менее 2050 мм
7208 53
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм:
7208 53 100 0
- - - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм и толщиной 4 мм или более
7208 53 900 0
- - - прочий
7208 54 000 0
- - толщиной менее 3 мм
7208 90
- прочий:
7208 90 200 0
- - перфорированный
7208 90 800 0
- - прочий
7209
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, холоднокатаный (обжатый в холодном состоянии), неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
- в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7209 15 000 0
- - толщиной 3 мм или более
7209 16
- - толщиной более 1 мм, но менее 3 мм:
7209 16 100 0
- - - из электротехнической стали
7209 16 900 0
- - - прочий
7209 17
- - толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм:

7209 17 100 0
- - - электротехникалық болаттан
7209 17 900
- - - өзгесі:
7209 17 900 9
- - - - өзгесі
7209 18
- - қалыңдығы 0,5 мм кем:
7209 18 100 0
- - - электротехникалық болаттан
- - - өзгесі:
7209 18 910 0
- - - - қалыңдығы 0,35 мм немесе одан астам, бірақ 0,5 мм кем
7209 18 990 0
- - - - қалыңдығы 0,35 мм кем
- орамдарда емес, соңғы өңдеуге ұшырамаған, суықтай басылғаннан бacқa (суық күйінде қысылған):
7209 25 000 0
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам
7209 26
- - қалыңдығы 1 мм астам, бірақ 3 мм кем:
7209 26 100 0
- - - электротехникалық болаттан
7209 26 900 0
- - - өзгесі
7209 27
- - қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам, бірақ 1 мм аспайтын:
7209 27 100 0
- - - электротехникалық болаттан
7209 27 900
- - - өзгесі:
7209 27 900 9
- - - - өзгесі
7209 28
- - қалыңдығы 0,5 мм кем:
7209 28 100 0
- - - электротехникалық болаттан
7209 28 900 0
- - - өзгелері
7209 90
- өзгелері:
7209 90 200 0
- - перфорацияланған
7209 90 800 0
- - өзгесі
7210
Ені 600 мм немесе одан да астам, ыстықтай иленген, жалатылмаған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
- гальванды немесе өзге де қалайымен қапталған:
7210 11 000 0
- - 0,5 мм немесе одан астам
7210 12
- - қалыңдығы 0,5 мм кем:
7210 20 000 0
қорғасын-қалайы қорытпаларын қоса алғанда, гальванды немесе өзге де қорғасынмен қапталған
7210 30 000 0
- электролиттік мырышталған
7210 50 000 0
- гальванды немесе өзге де хром оксидтермен немесе хроммен және хром оксидтермен қапталған
- гальванды немесе өзге де алюминиймен қапталған:
7210 61 000 0
- - гальванды немесе өзге де алюминий мырыш қорытпаларымен қапталған
7210 70
- боялған, лакталған немесе пластмассамен жабылған:
7210 70 100 0
- - ақ қаңылтыр және гальванды немесе өзге де хром оксидтермен немесе хроммен және хром оксидтермен қапталған, лакталған бұйымдар
7211
Ені 600 мм-ден аспайтын, жалатылмаған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
- соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан өзге:
7211 13 000 0
- - төрт жағы қапталған немесе тікбұрышты жабық мөлшерлегіште, ені 150 мм-ден астам және қалыңдығы 4 мм-ден кем емес, орамдарда емес және бедерлі сурет салынбаған
7211 14 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм не одан астам, өзгесі
7211 19 000 0
- - өзгесі
- суықтай басылғаннан өзге (суық күйінде қысылған), соңғы өңдеуге ұшырамаған:
7211 23
- - құрамында 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7211 23 200 0
- - - электротехникалық болаттан
7211 23 300 0
- - - - қалыңдығы 0,35 мм немесе одан астам
7211 23 800 0
- - - - қалыңдығы 0,35 мм кем
7212
Ені 600 мм немесе одан да көп, жалатылған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегіс илек:

7209 17 100 0
- - - из электротехнической стали
7209 17 900
- - - прочий:
7209 17 900 9
- - - - прочий
7209 18
- - толщиной менее 0,5 мм:
7209 18 100 0
- - - из электротехнической стали
- - - прочий:
7209 18 910 0
- - - - толщиной 0,35 мм или более, но менее 0,5 мм
7209 18 990 0
- - - - толщиной менее 0,35 мм
- не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7209 25 000 0
- - толщиной 3 мм или более
7209 26
- - толщиной более 1 мм, но менее 3 мм:
7209 26 100 0
- - - из электротехнической стали
7209 26 900 0
- - - прочий
7209 27
- - толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм:
7209 27 100 0
- - - из электротехнической стали
7209 27 900
- - - прочий:
7209 27 900 9
- - - - прочий
7209 28
- - толщиной менее 0,5 мм:
7209 28 100 0
- - - из электротехнической стали
7209 28 900 0
- - - прочий
7209 90
- прочий:
7209 90 200 0
- - перфорированный
7209 90 800 0
- - прочий
7210
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:
- с гальваническим или другим покрытием оловом:
7210 11 000 0
- - толщиной 0,5 мм или более
7210 12
- - толщиной менее 0,5 мм:
7210 20 000 0
- с гальваническим или другим покрытием свинцом, включая свинцово-оловянный сплав
7210 30 000 0
- электролитически оцинкованный
7210 50 000 0
- с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
- с гальваническим или другим покрытием алюминием:
7210 61 000 0
- - с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7210 70
- окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой:
7210 70 100 0
- - белая жесть и изделия с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома, лакированные
7211
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7211 13 000 0
- - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной более 150 мм и толщиной не менее 4 мм, не в рулонах и без рельефного рисунка
7211 14 000 0
- - толщиной 4,75 мм или более, прочий
7211 19 000 0
- - прочий
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7211 23
- - содержащий менее 0,25 мас.% углерода:
7211 23 200 0
- - - из электротехнической стали
7211 23 300 0
- - - - толщиной 0,35 мм или более
7211 23 800 0
- - - - толщиной менее 0,35 мм
7212
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:

7212 10
- гальванды немесе өзге де қалайымен қапталған:
7212 20 000 0
- электролиттік мырышталған
7212 30 000 0
- өзге де тәсілмен мырышталған
7212 50
- - гальванды немесе хром тотықтарымен өзгелай немесе хроммен және хром тотықтарымен қапталған
7212 50 200 0
- - гальванды немесе өзге де хроммен немесе никельмен қапталған
7212 50 300 0
- - гальванды немесе өзге де мыспен қапталған
7212 50 400 0
- гальванды немесе өзге де қалайымен қапталған:
- - гальванды немесе өзге де алюминиймен қапталған:
7212 50 610 0
- - - гальванды немесе өзге де алюминий-мырыш қоспасымен қапталған
7213
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған бос оралған бумалардағы ыстықтай басылған шыбықтар:
7213 10 000 0
- илектеу процесінде алынған, қуыстары, кертештері, атыздары немесе өзге де деформациялары бар
7213 91
- - диаметрі 14 мм-ден кем дөңгелек қима:
7213 91 100 0
- - - - бетонды арматуралау үшін пайдаланылғандар
7213 91 410 0
- - - - 0,06 салм.% немесе одан кем көміртегі бар
7213 91 490 0
- - - - 0,06 салм.%-дан астам, бірақ 0,25 салм. %-дан кем көміртегі бар
7213 91 700 0
- - - - 0,25 салм.% немесе астам, бірақ 0,75 салм.%-дан кем көміртегі бар
7213 91 900 0
- - - - 0,75 салм.%-дан астам көміртегі бар
7213 99
- - өзгелері:
7213 99 100 0
- - - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7213 99 900 0
- - - 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7214
Басылғаннан кейін бұралған шыбықтардан өзге, соққылаудан, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе ыстықтай экструдталғаннан өзге, темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар:
7214 10 000 0
- соғылған
7214 20 000 0
- илектеу процесінде алынған немесе басылғаннан кейін бұралған, қуыстары, кертештері, атыздары немесе өзге де деформациялары бар
7214 30 000 0
- өзге де автомат болаттан жасалған
- өзгелері:
7214 91
- - тікбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимадағы:
7214 91 100 0
- - - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7214 91 900 0
- - - 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7214 99
- - өзгелері:
- - - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7214 99 100 0
- - - - бетонды арматуралау үшін пайдаланылғандар
- - - - өзге де дөңгелек қималы, диаметрі:
7214 99 310 0
- - - - - 80 мм немесе одан астам
7214 99 390 0
- - - - - 80 мм кем
7214 99 500 0
- - - - өзгелері
- - - 0,25 салм.% немесе астам көміртегі бар:
- - - - дөңгелек қимасы бар, диаметрі:
7214 99 710 0
- - - - - 80 мм немесе одан астам
7214 99 790 0
- - - - - 80 мм кем
7215
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар:
7215 10 000 0
- суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, автомат болатынан жасалған

7212 10
- с гальваническим или другим покрытием оловом:
7212 20 000 0
- электролитически оцинкованный
7212 30 000 0
- оцинкованный иным способом
7212 50
- покрытый иным способом:
7212 50 200 0
- - с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
7212 50 300 0
- - с гальваническим или другим покрытием хромом или никелем
7212 50 400 0
- - с гальваническим или другим покрытием медью
- - с гальваническим или другим покрытием алюминием:
7212 50 610 0
- - - с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7213
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали:
7213 10 000 0
- имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
7213 91
- - круглого сечения диаметром менее 14 мм:
7213 91 100 0
- - - используемые для армирования бетона
7213 91 410 0
- - - - содержащие 0,06 мас.% или менее углерода
7213 91 490 0
- - - - содержащие более 0,06 мас.%, но менее 0,25 мас.% углерода
7213 91 700 0
- - - - содержащие 0,25 мас.% или более, но не более 0,75 мас.% углерода
7213 91 900 0
- - - - содержащие более 0,75 мас.% углерода
7213 99
- - прочие:
7213 99 100 0
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7213 99 900 0
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214
Прутки из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, включая прутки, скрученные после прокатки, прочие:
7214 10 000 0
- кованые
7214 20 000 0
- имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
7214 30 000 0
- из автоматной стали прочие
- прочие:
7214 91
- - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7214 91 100 0
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7214 91 900 0
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214 99
- - прочие:
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7214 99 100 0
- - - - используемые для армирования бетона
- - - - круглого сечения прочие, диаметром:
7214 99 310 0
- - - - - 80 мм или более
7214 99 390 0
- - - - - менее 80 мм
7214 99 500 0
- - - - прочие
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода:
- - - - круглого сечения, диаметром:
7214 99 710 0
- - - - - 80 мм или более
7214 99 790 0
- - - - - менее 80 мм
7215
Прутки прочие из железа или нелегированной стали:
7215 10 000 0
- из автоматной стали, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии

7215 50
- суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, автомат болатынан жасалған:
- - 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7215 50 110 0
- - - тікбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимадағы
7215 50 800 0
- - 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7216
Темір немесе қосындыланған болаттан жасалған бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 10 000 0
- ұзындығы 80 мм-ден кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, швеллерлер, қоставрлар немесе кең сөрешік қоставрлар
- ұзындығы 80 мм-ден кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған бұрышты профильдер немесе таңба профильдері:
7216 21 000 0
- - бұрышты профильдер
7216 22 000 0
- - таңба профильдері
- биіктігі 80 мм немесе одан астам ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген, швеллерлер, шаруашылық тауарлар немесе кең сөрешік шаруашылық тауарлар:
7216 31
- - швеллерлер:
7216 31 100 0
- - - биіктігі 80 мм немесе одан астам, бірақ 220 мм аспайтын
7216 31 900 0
- - - биіктігі 220 мм астам
7216 32
- - шаруашылық тауарлар:
- - - биіктігі 80 мм немесе одан астам, бірақ 220 мм аспайтын:
7216 32 110 0
- - - - параллель сөрелері бар
7216 32 190 0
- - - - өзгелері
- - - биіктігі 220 мм артық:
7216 32 910 0
- - - - параллель сөрелері бар
7216 32 990 0
- - - - өзгелері
7216 33
- - кең сөрешік шаруашылық тауарлар:
7216 33 100 0
- - - биіктігі 80 мм немесе одан астам, бірақ 180 мм аспайтын
7216 33 900 0
- - - биіктігі 180 мм артық
7216 40
- биіктігі 80 мм немесе одан астам, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген бұрышты, профильдер немесе таңба профильдері:
7216 40 100 0
- - бұрышты профильдер
7216 40 900 0
- - таңба профильдері
7216 50
- ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер, өзгелері:
7216 50 100 0
- - 80 мм жағымен төрт бұрышқа сыйдыруға болатын, көлденең қималы
- - өзгелері:
- өзгелері, суық деформациядан немесе суық күйінде өңдеуден өзге, бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 61
- - тегіс илектен алынған:
7216 61 100 0
- - - жақтаулары тең емес бұрыш профильдер, швеллерлер, С-, Z-, омега-түріндегі немесе тұйықталмаған профильдер
7216 61 900 0
- - - өзгелері
7216 69 000 0
- - өзгелері
- өзгелері:
7216 91
- - тегіс илектен алынған, суық деформацияланған немесе суық күйінде өңделген:
7216 91 100 0
- - - профильдендірілген (қабырғалы) табақтар

7215 50
- без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:
- - содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7215 50 110 0
- - - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
7215 50 800 0
- - содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
7216 10 000 0
- швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм
- угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм:
7216 21 000 0
- - угловые профили
7216 22 000 0
- - тавровые профили
- швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216 31
- - швеллеры:
7216 31 100 0
- - - высотой 80 мм или более, но не более 220 мм
7216 31 900 0
- - - высотой более 220 мм
7216 32
- - двутавры:
- - - высотой 80 мм или более, но не более 220 мм:
7216 32 110 0
- - - - с параллельными полками
7216 32 190 0
- - - - прочие
- - - высотой более 220 мм:
7216 32 910 0
- - - - с параллельными полками
7216 32 990 0
- - - - прочие
7216 33
- - широкополочные двутавры:
7216 33 100 0
- - - высотой 80 мм или более, но не более 180 мм
7216 33 900 0
- - - высотой более 180 мм
7216 40
- угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216 40 100 0
- - угловые профили
7216 40 900 0
- - тавровые профили
7216 50
- уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, прочие:
7216 50 100 0
- - с поперечным сечением, которое можно вписать в квадрат со стороной 80 мм
- - прочие:
- уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
7216 61
- - полученные из плоского проката:
7216 61 100 0
- - - угловые профили, швеллеры, С-, Z-, омега-образные или незамкнутые профили
7216 61 900 0
- - - прочие
7216 69 000 0
- - прочие
- прочие:
7216 91
- - холоднодеформированные или отделанные в холодном состоянии, полученные из плоского проката:
7216 91 100 0
- - - профилированные (ребристые) листы

7219 13 900 0
- - - құрамында 22,5 салм.%-дан кем никелі бар
7219 14
- - қалыңдығы 3 мм кем:
7219 14 100 0
- - - құрамында 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7219 14 900 0
- - - құрамында 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
- орамдарсыз, ыстықтай басылғаннан өзге, кейіннен өңделмеген:
7219 21
- - қалыңдығы 10 мм астам:
7219 21 100
- - - құрамында 2,5 салм.%-дан немесе одан астам никелі бар:
7219 21 900 0
- - - құрамында 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7219 22
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, бірақ 10 мм аспайтын:
7219 22 100
- - - құрамында 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7219 22 900 0
- - - құрамында 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7219 23 000
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, бірақ 4,75 мм кем:
7219 24 000
- - қалыңдығы 3 мм кем:
- суық басылғаннан өзге (суық күйінде сығылған), кейіннен өңделмеген:
7219 31 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам:
7219 32
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, бірақ 4,75 мм кем емес:
7219 32 100
- - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7219 32 900 0
- - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7219 33
- - қалыңдығы 1 мм-ден астам, бірақ 3 мм-ден кем емес:
7219 33 100
- - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7219 33 900 0
- - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7219 34
- - қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам, бірақ 1 мм аспайтын:
7219 34 100
- - - құрамында 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7219 34 900
- - - құрамында 2,5 салм.%-дан кем никелі бар:
7219 35
- - қалыңдығы 0,5 мм кем:
7219 35 100 0
- - - құрамында 22,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7219 35 900 0
- - - құрамында 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7220
ені 600 мм-ден кем, коррозияға төзімді болаттан жасалған тегіс илек:
- ыстықтай басылғаннан өзге, кейіннен өңделмеген:
7220 11 000
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам:
7220 12 000 0
- - қалыңдығы 4,75 мм кем
7220 20
- суықтай басылғаннан өзге (суық күйінде сығылған), кейіннен өңделмеген:
- - қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, құрамында:
7220 20 210 0
- - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7220 20 290 0
- - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
- - қалыңдығы 0,35 мм астам, бірақ 3 мм кем, құрамында:
7220 20 410 0
- - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7220 20 490
- - - 22,5 салм.%-дан кем никелі бар:
- - қалыңдығы 0,35 мм аспайтын, құрамында:
7220 20 810
- - - 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7220 20 810 1
- - - - ені 215 мм кем, бірақ 590 мм артық емес, қалыңдығы 0,18 мм кем емес, бірақ 0,27 мм аспайтын, құрамында кемінде 3,5%, бірақ 9,5% аспайтын никелі бар
7220 20 890 0
- - - 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7220 90 800 1
- - - ені 215 мм кем, бірақ 590 мм артық емес, қалыңдығы 0,18 мм кем емес, бірақ 0,27 мм аспайтын, құрамында кемінде 3,5%, бірақ 9,5% аспайтын никелі бар

7219 13 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 14
- - толщиной менее 3 мм:
7219 14 100 0
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля
7219 14 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, не в рулонах:
7219 21
- - толщиной более 10 мм:
7219 21 100
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля:
7219 21 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 22
- - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм:
7219 22 100
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля:
7219 22 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 23 000
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм:
7219 24 000
- - толщиной менее 3 мм:
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7219 31 000 0
- - толщиной 4,75 мм или более
7219 32
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм:
7219 32 100
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля:
7219 32 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 33
- - толщиной более 1 мм, но менее 3 мм:
7219 33 100
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля:
7219 33 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 34
- - толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм:
7219 34 100
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля:
7219 34 900
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля:
7219 35
- - толщиной менее 0,5 мм:
7219 35 100 0
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля
7219 35 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7220
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной менее 600 мм:
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7220 11 000
- - толщиной 4,75 мм или более:
7220 12 000 0
- - толщиной менее 4,75 мм
7220 20
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
- - толщиной 3 мм или более, содержащий:
7220 20 210 0
- - - 2,5 мас.% или более никеля
7220 20 290 0
- - - менее 2,5 мас.% никеля
- - толщиной более 0,35 мм, но менее 3 мм, содержащий:
7220 20 410 0
- - - 2,5 мас.% или более никеля
7220 20 490
- - - менее 2,5 мас.% никеля:
- - толщиной не более 0,35 мм, содержащий:
7220 20 810
- - - 2,5 мас.% или более никеля:
7220 20 810 1
- - - - шириной не менее 215 мм, но не более 590 мм, толщиной не менее 0,18 мм, но не более 0,27 мм, содержащий не менее 3,5%, но не более 9,5% никеля
7220 20 890 0
- - - менее 2,5 мас.% никеля
7220 90 800 1
- - - шириной не менее 215 мм, но не более 590 мм, толщиной не менее 0,18 мм, но не более 0,27 мм, содержащий не менее 3,5%, но не более 9,5% никеля

7227 90 950 0
- - өзгелері
7228
Өзге де қосындыланған болаттан жасалған өзге де шыбықтар; өзге де қосындыланған болаттардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер; қосындыланған немесе қосындыланбаған болаттан жасалған бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар:
7228 10
- жылдам кескіш болаттан жасалған шыбықтар:
7228 10 200 0
- - ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан және экструдталғаннан өзге, кейіннен өңделмеген, жалатылғаннан өзге кейіннен өңделмеген
7228 10 500 0
- - соғылған
7228 10 900 0
- - өзгелері
7228 20
- кремний марганецті болаттан жасалған шыбықтар:
7228 20 100 0
- - тікбұрышты (төртбұрыштан өзге) көлденең қималы, төрт қыры бойынша басылған
- - өзгелері:
7228 20 910 0
- - - ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан және экструдталғаннан өзге, кейіннен өңделмеген, жалатылғаннан өзге кейіннен өңделмеген
7228 20 990 0
- - - өзгелері
7228 30
- ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, кейіннен өңделмеген, өзге де шыбықтар:
7228 30 200 0
- - аспаптық болаттан
- - 0,9 салм.%-дан немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар:
7228 30 410 0
- - - дөңгелек қималы, диаметрі 80 мм немесе одан астам
7228 30 490 0
- - - өзгелері
- - өзгелері:
- - - дөңгелек қималы, диаметрі:
7228 30 610 0
- - - - 80 мм немесе одан көп
7228 30 690 0
- - - - 80 мм-ден кем
7228 30 700 0
- - - тік бұрышты (төрт бұрыштан өзге) көлденең қималы, төрт қыры бойынша басылған
7228 30 890 0
- - - өзгелері
7228 40
- өзгелері, соғылғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған шыбықтар:
7228 40 100 0
- - аспаптық болаттан
7228 40 900 0
- - өзгелері
7228 50
- суықтай деформациядан немесе суық күйінде таза өңделгеннен өзге, кейіннен өңделмеген өзге де шыбықтар:
7228 50 200 0
- - аспаптық болаттан
7228 50 400 0
- - 0,9 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
- - өзгелері:
- - - дөңгелек қималы, диаметрі:
7228 50 610 0
- - - - 80 мм-ден немесе астам
7228 50 690 0
- - - - 80 мм-ден кем
7228 50 800 0
- - - өзгелері
7228 60
- өзге де шыбықтар:
7228 60 200 0
- - аспаптық болаттан
7228 60 800 0
- - өзгелері
7228 70
- бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7228 70 100 0
- - ыстықтай басылғаннан, ыстықтай тартудан немесе экструдталғаннан өзге, кейіннен өңделмеген
7228 70 900 0
- - өзгелері
7228 80 000 0
- бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар

7227 90 950 0
- - прочие
7228
Прутки из прочих легированных сталей прочие; уголки, фасонные и специальные профили, из прочих легированных сталей; прутки пустотелые для буровых работ из легированной или нелегированной стали:
7228 10
- прутки из быстрорежущей стали:
7228 10 200 0
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228 10 500 0
- - кованые
7228 10 900 0
- - прочие
7228 20
- прутки из кремнемарганцовистой стали:
7228 20 100 0
- - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, горячекатаные по четырем граням
- - прочие:
7228 20 910 0
- - - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228 20 990 0
- - - прочие
7228 30
- прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7228 30 200 0
- - из инструментальной стали
- - содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена:
7228 30 410 0
- - - круглого сечения, диаметром 80 мм или более
7228 30 490 0
- - - прочие
- - прочие:
- - - круглого сечения, диаметром:
7228 30 610 0
- - - - 80 мм или более
7228 30 690 0
- - - - менее 80 мм
7228 30 700 0
- - - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, прокатанные по четырем граням
7228 30 890 0
- - - прочие
7228 40
- прутки, без дальнейшей обработки, кроме ковки, прочие:
7228 40 100 0
- - из инструментальной стали
7228 40 900 0
- - прочие
7228 50
- прутки, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:
7228 50 200 0
- - из инструментальной стали
7228 50 400 0
- - содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
- - прочие:
- - - круглого сечения, диаметром:
7228 50 610 0
- - - - 80 мм или более
7228 50 690 0
- - - - менее 80 мм
7228 50 800 0
- - - прочие
7228 60
- прутки прочие:
7228 60 200 0
- - из инструментальной стали
7228 60 800 0
- - прочие
7228 70
- уголки, фасонные и специальные профили:
7228 70 100 0
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
7228 70 900 0
- - прочие
7228 80 000 0
- прутки пустотелые для буровых работ

7229
Өзге қосындыланған болаттан жасалған сым:
7229 20 000 0
- кремний марганецті болаттан жасалған
7229 90
- өзгелері:
7229 90 200 0
- - тез кесетін болаттан
7229 90 500 0
- - 0,9 салм.%-дан немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
7229 90 900 0
- - өзгелері
7301
Қара металдардан жасалған, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, монолиттелген немесе құрастырылған элементтерден жасалған шпунтталған құрылымдар; қара металдардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы пісірілген профильдер:
7301 10 000 0
- шпунтталған құрылымдар
7301 20 000 0
- бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер
7303 00
Шойынды құймадан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер:
7303 00 100 0
- қысыммен жұмыс істейтін жүйелерде пайдаланылатын түтіктер мен түтікшелер
7303 00 900 0
- өзгелері
7304
Жіксіз, қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер (шойынды құймадан өзге):
- мұнай және газ құбырларына арналған түтіктер:
7304 11 000
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған:
7304 11 000 1
- - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған (H2S)1)
7304 11 000 2
- - - газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау температурасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7304 11 000 9
- - - өзгелері
7304 19
- - өзгелері:
7304 19 100
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын:
7304 19 100 1
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған (H2S) 1)
7304 19 100 2
- - - - газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау температурасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7304 19 100 9
- - - - өзгелері
7304 19 300
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын:
7304 19 300 1
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған
7304 19 300 2
- - - газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау температурасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған 1)
7304 19 300 9
- - - - өзгелері
7304 19 900
- - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 19 900 1
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған 1)
7304 19 900 2
- - - - газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау температурасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған 1)

7229
Проволока из прочих легированных сталей:
7229 20 000 0
- из стали кремнемарганцовистой
7229 90
- прочая:
7229 90 200 0
- - из быстрорежущей стали
7229 90 500 0
- - содержащая 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7229 90 900 0
- - прочая
7301
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов:
7301 10 000 0
- конструкции шпунтовые
7301 20 000 0
- уголки, фасонные и специальные профили
7303 00
Трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья:
7303 00 100 0
- трубы и трубки, используемые в системах, работающих под давлением
7303 00 900 0
- прочие
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья):
- трубы для нефте- или газопроводов:
7304 11 000
- - из коррозионностойкой стали:
7304 11 000 1
- - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 11 000 2
- - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 11 000 9
- - - прочие
7304 19
- - прочие:
7304 19 100
- - - наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304 19 100 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 100 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 19 100 9
- - - - прочие
7304 19 300
- - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 19 300 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 300 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 19 300 9
- - - - прочие
7304 19 900
- - - наружным диаметром более 406,4 мм:
7304 19 900 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 900 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов1)

7304 19 900 9
- - - - өзгелері
7304 29 100
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын:
7304 29 100 1
- - - - аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 29 100 2
- - - - күкіртті сутегі (H2S)бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 29 100 3
- - - - - - - - муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 100 9
- - - - өзгелері
7304 29 300
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден көп емес:
7304 29 300 1
- - - - аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 29 300 2
- - - - күкіртті сутегі (H2S)бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 29 300 3
- - - - муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 300 4
- - - - сыртқы диаметрі 339,7 мм айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 300 9
- - - - өзгелері
7304 29 900
- - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 29 900 1
- - - - сыртқы диаметрі 508 мм-ден астам
7304 29 900 9
- - - - өзгелері
- өзгелері, темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған дөңгелек қималы:
7304 31
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйінде жаншылған):
7304 31 200
- - - прецизиялық құбырлар:
7304 31 200 9
- - - - өзгелері
7304 31 800 0
- - - өзгелері
7304 39
- - өзгелері:
7304 39 100 0
- - - тек қана өзге қималы және қалыңдығы өзге қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
- - - өзгелері:
- - - - ойылған бұрандасы бар немесе бұранда ойылуы мүмкін құбырлар (газ құбырлары):
7304 39 520 0
- - - - - мырышталған
7304 39 580 0
- - - - - өзгелері
- - - - өзгелері, сыртқы диаметрі:
7304 39 920 0
- - - - - 168,3 мм-ден аспайтын
7304 39 930 0
- - - - - 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 39 980 0
- - - - - 406,4 мм-ден астам
- коррозияға төзімді болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелері:
7304 41 000
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйінде жаншылған):
7304 41 000 9
- - - өзгелері
7304 49
- - өзгелері:
7304 49 100 0
- - - тек қана өзге қималы және қалыңдығы өзге қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
- - - өзгелері:

7304 19 900 9
- - - - прочие
7304 29 100
- - - наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304 29 100 1
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304 29 100 2
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогеpметичными резьбовыми соединениями1)
7304 29 100 3
- - - - трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304 29 100 9
- - - - прочие
7304 29 300
- - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 29 300 1
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304 29 300 2
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогеpметичными резьбовыми соединениями1)
7304 29 300 3
- - - - трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304 29 300 4
- - - - трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм
7304 29 300 9
- - - - прочие
7304 29 900
- - - наружным диаметром более 406,4 мм:
7304 29 900 1
- - - - трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более
7304 29 900 9
- - - - прочие
- прочие, круглого поперечного сечения из железа или нелегированной стали:
7304 31
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7304 31 200
- - - прецизионные трубы:
7304 31 200 9
- - - - прочие
7304 31 800 0
- - - прочие
7304 39
- - прочие:
7304 39 100 0
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
- - - прочие:
- - - - трубы с нарезанной резьбой или на которые может быть нарезана резьба (газовые трубы):
7304 39 520 0
- - - - - оцинкованные
7304 39 580 0
- - - - - прочие
- - - - прочие, наружным диаметром:
7304 39 920 0
- - - - - не более 168,3 мм
7304 39 930 0
- - - - - более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 39 980 0
- - - - - более 406,4 мм
- прочие, круглого поперечного сечения из коррозионностойкой стали:
7304 41 000
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7304 41 000 9
- - - прочие
7304 49
- - прочие:
7304 49 100 0
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
- - - прочие:

7304 49 930 0
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын
7304 49 950 0
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 49 990 0
- - - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
- - өзге де қосындыланған болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелері:
7304 51
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйінде жаншылған):
- - - 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм. %-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:
7304 51 120 0
- - - - 0,5 м-ден аспайтын
7304 51 180
- - - - 0,5 м-ден астам:
7304 51 180 1
- - - - - 4,5 м аспайтын
7304 51 810 0
- - - - прецизиялық құбырлар
7304 59
- - өзгелері:
7304 59 100 0
- - - тек қана өзге қималы және қалыңдығы өзге қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
- - - өзгелері, 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:
7304 59 320 0
- - - - 0,5 м-ден аспайтын
7304 59 380 0
- - - - 0,5 м-ден астам
- - - өзгелері:
7304 59 920 0
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын
7304 59 930 0
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 59 990 0
- - - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
7304 90 000 0
- өзгелері
7305
Дөңгелек қималы, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, қара металдардан жасалған өзге де түтіктер мен түтікшелер (мысалы, пісірілген, шегеленген немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген):
- мұнай немесе газ құбырларына арналған құбырлар:
7305 11 000
- - тік жікті, флюспен доғалық дәнекерлеу әдісімен дайындалған:
7305 11 000 1
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 565 МПа (57,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған 1)
7305 11 000 2
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/ммсәйкес келетін) және одан астам және сынау температурасы-340С және төмен кездегі металдың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м /см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7305 11 000 3
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының шегі 290 МПа (29,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)

7304 49 930 0
- - - - наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 49 950 0
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 49 990 0
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм
- прочие, круглого поперечного сечения из другой легированной стали:
7304 51
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
- - - прямые и с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной:
7304 51 120 0
- - - - не более 0,5 м
7304 51 180
- - - - более 0,5 м:
7304 51 180 1
- - - - - не более 4,5 м
7304 51 810 0
- - - - прецизионные трубы
7304 59
- - прочие:
7304 59 100 0
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
- - - прочие, прямые, с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной:
7304 59 320 0
- - - - не более 0,5 м
7304 59 380 0
- - - - более 0,5 м
- - - прочие:
7304 59 920 0
- - - - наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 59 930 0
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 59 990 0
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм
7304 90 000 0
- прочие
7305
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов:
- трубы для нефте- или газопроводов:
7305 11 000
- - прямошовные, изготовленные методом дуговой сварки под флюсом:
7305 11 000 1
- - - наружным диаметром 530 мм и более, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 565 МПа (что соответствует 57,6 кгс/мм2) и более1)
7305 11 000 2
- - - наружным диаметром 530 мм и более, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной вязкостью металла 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания -34 0С и ниже1)
7305 11 000 3
- - - наружным диаметром 530 мм и более, из стали с пределом текучести 290 МПа (что соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)

7305 11 000 4
- - - ауырлатқыш бетон қабығы бар
7305 11 000 8
- - - өзгелері
7305 12 000
- - өзге де дәнекерленген тік жіктілер:
7305 12 000 1
- - - жоғары жиіліктегі тоқтармен (ЖЖТ) электр түйіспелік дәнекерлеу әдісімен дайындалған, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, бірақ 530 мм-ден аспайтын, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)
7305 31 000 0
- - түзу жікті дәнекерленген
7306
қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және өзге де қуыс профильдер (мысалы, жігі ашық немесе дәнекерленген, шегеленген немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген):
- мұнай және газ құбырларына арналған түтіктер:
7306 11
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған, дәнекерленген:
7306 11 100 0
- - - түзу жікті дәнекерленген
7306 11 900 0
- - - шиыршық жікті дәнекерленген
7306 19
- - өзгелері:
7306 19 100 0
- - - түзу жікті дәнекерленген
7306 19 900 0
- - - шиыршық жікті дәнекерленген
- мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар:
7306 21 000 0
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған, дәнекерленген
7306 29 000 0
- - өзгелері
7306 30
- темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған, дөңгелек қималы, дәнекерленген, өзгелері:
- - прецизиялық құбырлар, қабырғаларының қалыңдығы:
7306 30 110 0
- - - 2 мм-ден аспайтын
7306 30 190 0
- - - 2 мм-ден астам
- - өзгелері:
- - - ойылған оймасы бар немесе ойма ойылуы мүмкін (газ құбырлары):
7306 30 410 0
- - - - - мырышталған
7306 30 490 0
- - - - өзгелері
- - - өзгелері, сыртқы диаметрі:
- - - - 168,3 мм-ден аспайтын:
7306 30 720 0
- - - - - мырышталған
7306 30 770 9
- - - - - өзгелері:
7306 30 800 0
- - - - 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7306 40
- коррозияға төзімді болаттан жасалған, дөңгелек қималы, дәнекерленген, өзгелері:
7306 40 200
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйде сығылған):
7306 50
- өзге де дәнекерленген, дөңгелек қималы, өзге де қосындыланған болаттан жасалған:
7306 50 200 0
- - прецизиялық құбырлар
7306 50 800 0
- - өзгелері
- өзге де дәнекерленген, дөңгелек емес қималы:
7306 61
- - көлденең қимасы квадрат немесе тікбұрышты төртбұрыш:
7306 61 100 0
- - - коррозияға төзімді болаттан жасалған
7306 61 920 0
- - - - қабырғаларының қалыңдығы 2 мм-ден аспайтын
7306 61 990 0
- - - - қабырғаларының қалыңдығы 2 мм-ден астам
7306 69
- - көлденең қимасы дөңгелек емес өзге де:
7306 69 100 0
- - - коррозияға төзімді болаттан жасалған
7306 90 000 9
- - өзгелері
7307
Қаpa металдардан жасалған, түтіктерге немесе түтікшелерге арналған фитингілер (мысалы, байланыстырғыштар, иіндер, имектер):
- құйылған фитингілер:

7305 11 000 4
- - - с утяжеляющей бетонной оболочкой
7305 11 000 8
- - - прочие
7305 12 000
- - прочие сварные прямошовные:
7305 12 000 1
- - - изготовленные методом электроконтактной сварки токами высокой частоты (ТВЧ), наружным диаметром более 406,4 мм, но не более 530 мм, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более1)
7305 31 000 0
- - сварные прямошовные
7306
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов:
- трубы для нефте- или газопроводов:
7306 11
- - сварные, из коррозионностойкой стали:
7306 11 100 0
- - - сварные прямошовные
7306 11 900 0
- - - сварные спиральношовные
7306 19
- - прочие:
7306 19 100 0
- - - сварные прямошовные
7306 19 900 0
- - - сварные спиральношовные
- трубы обсадные и насосно-компрессорные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин:
7306 21 000 0
- - сварные, из коррозионностойкой стали
7306 29 000 0
- - прочие
7306 30
- прочие сварные, круглого поперечного сечения, из железа или нелегированной стали:
- - прецизионные трубы с толщиной стенки:
7306 30 110 0
- - - не более 2 мм
7306 30 190 0
- - - более 2 мм
- - прочие:
- - - трубы с нарезанной резьбой или на которые может быть нарезана резьба (газовые трубы):
7306 30 410 0
- - - - оцинкованные
7306 30 490 0
- - - - прочие
- - - прочие, наружным диаметром:
- - - - не более 168,3 мм:
7306 30 720 0
- - - - - оцинкованные
7306 30 770 9
- - - - - - прочие
7306 30 800 0
- - - - более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7306 40
- прочие сварные, круглого поперечного сечения, из коррозионностойкой стали:
7306 40 200
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7306 50
- прочие сварные, круглого поперечного сечения, из другой легированной стали:
7306 50 200 0
- - прецизионные трубы
7306 50 800 0
- - прочие
- прочие сварные, некруглого поперечного сечения:
7306 61
- - квадратного или прямоугольного поперечного сечения:
7306 61 100 0
- - - из коррозионностойкой стали
7306 61 920 0
- - - - с толщиной стенки не более 2 мм
7306 61 990 0
- - - - с толщиной стенки более 2 мм
7306 69
- - прочего некруглого поперечного сечения:
7306 69 100 0
- - - из коррозионностойкой стали
7306 90 000 9
- - прочие
7307
Фитинги для труб или трубок (например, соединения, колена, сгоны), из черных металлов:
- фитинги литые:

8404 20 000 0
– бу-cу немесе басқа да бу-күш қондырғыларына арналған конденсаторлар
8405
Газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары:
8405 10 000
– газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары:
8406
Су буы турбиналары және өзге де бу турбиналары:
– өзге де турбиналар:
8406 81 000 0
– – қуаттылығы 40 МВт-тан астам
8406 82 000 0
– – қуаттылығы 40 МВт-тан аспайтын
8406 90
– бөліктері:
8406 90 100 0
– – статор қалақтары, роторлар және олардың қалақтары
8407 21 100 0
- - - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 325 см3-ден аспайтын
- - - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 325 см3 -ден астам:
8407 21 910 0
- - - - қуаты 30 кВт-тан аспайтын
8407 21 990 0
- - - - қуаты 30 кВт-тан астам
8407 29 000 0
- - өзгелері
8407 31 000 0
- - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден аспайтын
8407 32
- - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден астам, бірақ 250 см3-ден аспайтын:
8407 32 100 0
- - - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден астам, бірақ 125 см3 -ден аспайтын
8407 32 900 0
- - - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 125 см3-ден астам, бірақ 250 см3-ден аспайтын
8407 33 000 0
- - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 250 см3-ден астам, бірақ 1000 см3-ден аспайтын
8407 34
- - қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1000 см3-ден астам:
8407 34 300 1
- - - - - жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустарға арналған
8407 34 300 9
- - - - - өзгелері
- - - - жаңа, қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі:
8407 34 910
- - - - - 1500 см3-ден аспайтын:
8407 34 910 1
- - - - - - жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустарға арналған
8407 34 910 9
- - - - - - өзгелері
8407 34 990
- - - - - 1500 см3-ден астам:
8407 90 800 0
- - - - қуаттылығы 10 кВт-тан аспайтын
8407 90 900
- - - - қуаттылығы 10 кВт-тан астам:
8408
Қысымнан жалын шығаратын поршеньді іштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер):
8408 20 990 3
- - - - - - жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустарға арналған
8408 20 990 8
- - - - - - өзгелері
8408 90
-  өзге де қозғалтқыштар:
8408 90 210 0
- - рельсті көлікке арналған
- - өзгелері:
8408 90 270 0
- - - қолданыста болған
- - - жаңа, қуаттылығы:
8408 90 410 0
- - - - 15 кВт-тан аспайтын
8408 90 430 0
- - - - 15 кВт-тан, астам бірақ 30 кВт-тан аспайтын

8404 20 000 0
– конденсаторы для пароводяных или других паросиловых
установок
8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8405 10 000
– газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8406
Турбины на водяном пару и турбины паровые прочие:
– турбины прочие:
8406 81 000 0
– – мощностью более 40 МВт
8406 82 000 0
– – мощностью не более 40 МВт
8406 90
– части:
8406 90 100 0
– – лопатки статора, роторы и их лопатки
8407 21 100 0
- - - с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 325 см3
- - - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 325 см3:
8407 21 910 0
- - - - мощностью не более 30 кВт
8407 21 990 0
- - - - мощностью более 30 кВт
8407 29 000 0
- - прочие
8407 31 000 0
- - с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
8407 32
- - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 250 см3:
8407 32 100 0
- - - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 125 см3
8407 32 900 0
- - - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 125 см3, но не более 250 см3
8407 33 000 0
- - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см3, но не более 1000 см3
8407 34
- - с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см3:
8407 34 300 1
- - - - - для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8407 34 300 9
- - - - - прочие
- - - - новые, с рабочим объемом цилиндров двигателя:
8407 34 910
- - - - - не более 1500 см3:
8407 34 910 1
- - - - - - для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8407 34 910 9
- - - - - - прочие
8407 34 990
- - - - - более 1500 см3:
8407 90 800 0
- - - - мощностью не более 10 кВт
8407 90 900
- - - - мощностью более 10 кВт:
8408
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели):
8408 20 990 3
- - - - - - для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8408 20 990 8
- - - - - - прочие
8408 90
- двигатели прочие:
8408 90 210 0
- - для рельсового транспорта
- - прочие:
8408 90 270 0
- - - бывшие в употреблении
- - - новые, мощностью:
8408 90 410 0
- - - - не более 15 кВт
8408 90 430 0
- - - - более 15 кВт, но не более 30 кВт

8414 10
– вакуумды сорғылар:
8414 10 200 0
– – жартылай өткізгіштерді жасауда пайдаланылатын
– – өзгелері:
8414 10 250 0
– – – роторлы поршеньді сорғылар, тайғақ қалақшалары бар роторлы сорғылар, молекулярлы (вакуумды) сорғылар және Рутс үлгісіндегі сорғылар
8414 10 810 0
– – – – диффузиялы, криогенді және абсорбциялы сорғылар
8414 20
– пневматикалық қол немесе аяқ сорғылары:
8414 30
– тоңазыту жабдықтарында пайдаланылатын компрессорлар:
8414 30 200
– – қуаттылығы 0,4 кВт-тан аспайтын:
– – – – қуаттылығы 0,2 кВт-тан аспайтын
8414 30 200 3
– – – – –  желілік (желілік электр қозғалтқышымен)
8414 30 200 4
– – – – – – суықтың номиналды қуатымен суық өндірушілікпен 0,16 кВт аспайтын, ASHRAE әдісі бойынша айқындалған
– – қуаттылығы 0,4 кВт-тан астам:
8414 30 810
– – – герметикалық немесе жартылай герметикалық:
8414 30 810 5
– – – – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың түйіндері мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған)
8414 30 810 6
– – – – – қуаттылығы 0,4 кВт-тан астам, бірақ 1,3 кВт-тан аспайтын
8414 30 810 7
– – – – – қуаттылығы 1,3 кВт-тан астам, бірақ 10 кВт-тан аспайтын
8414 30 890 2
– – – – – қуаттылығы 0,4 кВт және одан астам, бірақ 1,3 кВт-тан аспайтын
8414 40
– дөңгелектi шассилерге орнатылған тiркемелі компрессорлар:
8414 40 100 0
– – өнімділігі 2 м3/мин аспайтын
8414 40 900 0
– – өнімділігі 2 м3/мин асатын
– желдеткіштер:
8414 51 000
– – қуаттылығы 125 Bт-тан аспайтын электр қозғалтқыш орнатылған үстелдiк, қабырғалық, едендiк, төбелiк, шатырларға немесе терезелерге арналған:
8414 59 200 0
– – – осьті желдеткіштер
8414 59 400 0
– – – ортадан тепкіш желдеткіштер
8414 60 000 0
– ең үлкен көлденең мөлшерi 120 cм-ден аспайтын қалпақтар немесе тартпалы шкафтар
– – турбокомпрессорлар:
8414 80 110
– – – бір сатылы:
8414 80 190
– – – көп сатылы:
– – жұмыс істеу қысымы шамадан тыс ілгері-кейінді көлемді компрессорлар:
– – – 15 бар-дан аспайтын, өнімділігі:
8414 80 220
– – – – 60 м3/сағ аспайтын:
8414 80 280
– – – – 60 м3/сағ астам:
– – – 15 бар-дан астам, өнімділігі:
8414 80 510
– – – – 120 м3/ сағ аспайтын:
8414 80 590 0
– – – – 120 м3/ сағ астам
– – роторлы көлемді компрессорлар:
8414 80 730 0
– – – бір білікті
– – – көп білікті:
8414 80 750
– – – – винтті компрессорлар:
8415 10
- - терезелік немесе қабырғалық түрдегі, бірыңғай корпуста немесе "сплит-жүйелер":
8415 10 100 0
- - бірыңғай корпуста
8415 10 900 0
- - "сплит-жүйелер"
8415 20 000
- моторлы көлік құралдарындағы адамдар үшін пайдаланылатын:
8415 20 000 9
- - өзгелері
- өзгелері:
8415 81 00
- - тоңазыту қондырғысы мен тоңазыту/жылыту циклын қосуға арналған клапан орнатылған (реверсивтік жылу сорғылары):

8414 10
– насосы вакуумные:
8414 10 200 0
– – используемые в производстве полупроводников
8414 10 250 0
– – – насосы роторные поршневые, насосы роторные со скользящими лопастями, насосы молекулярные (вакуумные) и насосы типа Рутс
8414 10 810 0
– – – – насосы диффузионные, криогенные и адсорбционные
8414 20
– насосы ручные или ножные пневматические:
8414 30
– компрессоры, используемые в холодильном оборудовании:
8414 30 200
– – мощностью не более 0,4 кВт:
– – – – мощностью не более 0,2 кВт
8414 30 200 3
– – – – – линейные (с линейным электрическим двигателем)
8414 30 200 4
– – – – – – номинальной мощностью охлаждения (холодопроизводительностью) не более 0,16 кВт, определенной по методу ASHRAE
– – мощностью более 0,4 кВт:
8414 30 810
– – – герметичные или полугерметичные:
8414 30 810 5
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8414 30 810 6
– – – – – мощностью более 0,4 кВт, но не более 1,3 кВт
8414 30 810 7
– – – – – мощностью более 1,3 кВт, но не более 10 кВт
8414 30 890 2
– – – – – мощностью 0,4 кВт и более, но не более 1,3 кВт
8414 40
– компрессоры воздушные на колесных шасси, буксируемые:
8414 40 100 0
– – производительностью не более 2 м3/мин
8414 40 900 0
– – производительностью более 2 м3/мин
– вентиляторы:
8414 51 000
– – настольные, настенные, напольные, потолочные, для крыш или окон со встроенным электрическим двигателем мощностью не более 125 Вт:
8414 59 200 0
– – – вентиляторы осевые
8414 59 400 0
– – – вентиляторы центробежные
8414 60 000 0
– колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см
– – турбокомпрессоры:
8414 80 110
– – – одноступенчатые:
8414 80 190
– – – многоступенчатые:
– – компрессоры объемные возвратно-поступательные с избыточным рабочим давлением:
– – – не более 15 бар, производительностью:
8414 80 220
– – – – не более 60 м3/ч:
8414 80 280
– – – – более 60 м3/ч:
– – – более 15 бар, производительностью:
8414 80 510
– – – – не более 120 м3/ч:
8414 80 590 0
– – – – более 120 м3
– – компрессоры объемные роторные:
8414 80 730 0
– – – одновальные
– – – многовальные:
8414 80 750
– – – – компрессоры винтовые:
8415 10
- оконного или настенного типа, в едином корпусе или "сплит-системы":
8415 10 100 0
- - в едином корпусе
8415 10 900 0
- - "сплит-системы"
8415 20 000
- используемые для людей в моторных транспортных средствах:
8415 20 000 9
- - прочие
- прочие:
8415 81 00
- - со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы):

8415 81 001 0
- - -  арнайы өндірістік үй-жайлардағы шағын климатты ұстап тұру үшін температурасы мен ылғалдылығы автоматты түрде реттелетін өнеркәсіптік кондиционерлер
8415 81 009 0
- - - өзгелері
8415 82 000
- - тоңазыту қондырғысы орнатылған өзгелері:
8415 82 000 9
- - - өзгелері
8415 83 000
- - тоңазыту қондырғысы орнатылмаған:
8415 83 000 9
- - - өзгелері
8415 90 000
- бөліктері:
8415 90 000 9
- - өзгелері
8416 10
- сұйық отынға арналған оттық жанарғылар:
8416 10 100 0
- - құрамында автоматты түрде өзгератын қондырғысы бар
8416 10 900 0
- - өзгелері
8416 20
- қиыстырылғандарды қоса алғанда, өзге де оттық жанарғылар:
8416 20 100 0
- - тек қана газға арналған, моноблокты, желдеткіші және өзгеру қондырғысы бар
- - өзгелері:
8416 20 200 0
- - - құрамдастырылған жанарғылар
8416 20 800 0
- - - өзгелері
8416 30 000 0
- механикалық торларды, механикалық күл аластағыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық оттықтар
8416 90 000 0
- бөліктері
8417
Қоқыс жағатын пештерді қoca алғанда, өнеркәсіптік немесе зертханалық көріктер мен пештер, электрлік емес:
8417 10 000 0
- кендерді, пириттік кендерді немесе металдарды күйдіруге, балқытуға немесе өзгелей термоөңдеуге арналған көріктер мен пештер
8417 20
- кондитерлік пештерді қоса алғанда, нан пісіру пештері:
8417 20 100 0
- - туннельді пештер
8417 20 900 0
- - өзгелері
8417 80
- өзгелері:
8417 80 300 0
- - қыш бұйымдарды күйдіруге арналған куөріктер және пештер
8417 80 500 0
– – цемент, шыны немесе химиялық өнімдерді күйдіруге арналған ошақтар мен пештер
8417 80 700 0
- - өзгелері
8417 90 000 0
- бөліктері
- ыдыс жуу машиналары:
8418
Электр немесе басқа да түрдегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415-тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
8418 10
– бөлек сыртқы есiктерi бар қиыстырылған тоңазытқыш-мұздатқыштар:
8418 10 200
– – сыйымдылығы 340 л-ден астам:
8418 30
– сыйымдылығы 800 л-ден аспайтын "ларь" түрiндегi мұздатқыштар:
8418 99 100
– – – тұрмыстық тоңазытқыштарда пайдаланылатындардан басқа бу шығарғыштар мен конденсаторлар:
8418 99 100 1
– – – – қабырға-құбырлы типті конденсатор, екеуден аспайтын салқындатқыш контуры бар, конденсатор ұзындығы 1300 мм кем емес (қосқыш құбырлы бөлшектерден басқа), бірақ 1360 мм аспайтын және екі ені (бекіту детальдарын есепке алмағанда) 650 мм аспайтын, конденсатор аса үлкен жағынан сымды элементтер мен жылу алмастырғыш түтіктің учаскелерінің орналасуымен (жартылай дөңгелекті)
8419
Тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, өңдеу барысында материалдың температурасы өзгеретін жылыту, пiсiру, қуыру, тазарту, тазалау, зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру, кептiру, бумен өңдеу, конденсациялау немесе салқындату сияқты материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрсіз жылытылатын өнеркәсiптiк немесе зертханалық машиналар, жабдықтар (8514-тауар позициясының пештерiн, камераларын және басқа да жабдықтарын қоспағанда); электрлi емес, инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн су аккумуляторлары:
– электрлi емес инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн су аккумуляторлары:

8415 81 001 0
- - - промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях
8415 81 009 0
- - - прочие
8415 82 000
- - прочие со встроенной холодильной установкой:
8415 82 000 9
- - - прочие
8415 83 000
- - без встроенной холодильной установки:
8415 83 000 9
- - - прочие
8415 90 000
- части:
8415 90 000 9
- - прочие
8416 10
- горелки топочные для жидкого топлива:
8416 10 100 0
- - имеющие в своем составе устройство автоматического управления
8416 10 900 0
- - прочие
8416 20
- горелки топочные прочие, включая комбинированные:
8416 20 100 0
- - только для газа, моноблочные, включающие вентилятор и устройство управления
- - прочие:
8416 20 200 0
- - - горелки комбинированные
8416 20 800 0
- - - прочие
8416 30 000 0
- топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8416 90 000 0
- части
8417
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические:
8417 10 000 0
- горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов
8417 20
- печи хлебопекарные, включая печи кондитерские:
8417 20 100 0
- - туннельные печи
8417 20 900 0
- - прочие
8417 80
- прочие:
8417 80 300 0
- - горны и печи для обжига керамических изделий
8417 80 500 0
– – горны и печи для обжига цемента, стекла или химических продуктов
8417 80 700 0
- - прочие
8417 90 000 0
- части
- посудомоечные машины:
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
8418 10
– комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми:
8418 10 200
– – емкостью более 340 л:
8418 30
– морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л:
8418 99 100
– – – испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках:
8418 99 100 1
– – – – конденсаторы ребристо-трубного типа, с количеством охлаждающих контуров не более двух, с длиной конденсатора (без учета соединительных трубчатых элементов) не менее 1300 мм, но не более 1360 мм и шириной (без учета крепежных деталей) не более 650 мм, с расположением изогнутых (полукруглых) участков теплообменной трубки и проволочных элементов вдоль наибольшей стороны конденсатора
8419
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаpенье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсиpование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безынеpционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические:
– безынерционные водонагреватели или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические:

8419 11 000 0
– – инерттiк емес газды су жылытқыштары
– кептіргіштер
8419 32 000 0
– – ағаш, целлюлоза, қағаздар немесе картондар үшін
8419 40 000
– тазартуға немесе тазалауға арналған аппараттар:
8419 60 000 0
– ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған машиналар
– өзге де машиналар, агрегаттар және жабдықтар:
8419 89 100 0
– – – айналмалы судың көмегімен тікелей салқындатуға арналған градирнялар мен ұқсас қондырғылар (бөлу қабырғасы жоқ)
8419 89 300 0
– – – металды бу фазасынан вакуумның көмегімен тұндыруға арналған қондырғылар
8419 90 150 0
– – 8419 20 000 0 кіші қосалқы позициясының зарарсыздандырғыштарының
8420
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан басқа, каландрлар немесе басқа да бiлiктi машиналар және оларға арналған біліктер:
8420 10
– каландрлар немесе басқа да білікті машиналар:
– бөліктері:
8420 91
– – біліктер:
8420 91 100 0
– – – шойыннан құйылған
8421
Ортадан тепкіш кептiргiштердi қоса алғанда центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар:
8421 19 200
– – – зертханаларда пайдаланылатын центрифугалар:
– сұйықтарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421 21 000
– – суды сүзуге немесе тазалауға арналған:
– газдарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421 31 000
– – іштен жану қозғалтқыштарына арналған ауа сүзгiлерi:
8421 39 200
– – – ауаны сүзуге немесе тазартуға арналған құрылғылар:
8421 39 200 1
– – – – тоқыма өндірісінің қалдықтарын жинаумен
– – – өзге газды сүзу немесе тазартуға арналған құрылғылар немесе жабдықтар:
8421 39 600 0
– – – – каталитикалық үрдіс арқылы
– бөліктер:
8421 99 000 2
– – – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың түйіндері мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған сұйықтар мен газдарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылардың)
8422
Ыдыс жуатын машиналар; шөлмектердi немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептiруге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда); сусындарды газдауға арналған жабдықтар:
8422 11 000 0
- - тұрмыстық
8422 20 000
- бөтелкелерді және өзге де ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық:

8419 11 000 0
– – безынерционные газовые водонагреватели
– сушилки:
8419 32 000 0
– – для древесины, целлюлозы, бумаги или картона
8419 40 000
– аппараты для дистилляции или ректификации:
8419 60 000 0
– машины для сжижения воздуха или газов
– машины, агрегаты и оборудование прочие:
8419 89 100 0
– – – градирни и аналогичные установки для прямого охлаждения (без разделительной стенки) с помощью циркулирующей воды
8419 89 300 0
– – – установки для вакуумного осаждения металла из паровой фазы
8419 90 150 0
– – стерилизаторов подсубпозиции 8419 20 000 0
8420
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для обработки металла или стекла, и валки для них:
8420 10
– каландры или другие валковые машины:
– части:
8420 91
– – валки:
8420 91 100 0
– – – из чугунного литья
8421
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов:
8421 19 200
– – – центрифуги, используемые в лабораториях:
– оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей:
8421 21 000
– – для фильтрования или очистки воды:
– оборудование и устройства для фильтрования или очистки газов:
8421 31 000
– – воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания:
8421 39 200
– – – оборудование и устройства для фильтрования или очистки воздуха:
8421 39 200 1
– – – – со сбором отходов прядильного производства
– – – оборудование и устройства для фильтрования или очистки прочих газов:
8421 39 600 0
– – – – посредством каталитического процесса
– части:
8421 99 000 2
– – – оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8422
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков:
8422 11 000 0
- - бытовые
8422 20 000
- оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей:

8422 30 000
– шөлмектердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; сусындарды газдауға арналған жабдықтар:
8422 40 000
– буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда):
8422 40 000 3
– – – поддондағы тауарды полимерлі пленкамен орауға арналған, өнімділігі сағатына 70 поддоннан кем емес жабдық
8422 40 000 4
– – – тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын топтап орауға арналған, өнімділігі минутына 30 орау бірлігінен кем емес жабдық
8422 40 000 5
– – – диаметрі 600 мм кем емес, бірақ 1500 мм аспайтын және ені 300 мм кем емес, бірақ 3200 мм аспайтын рулондарды буып-түюге арналған жабдықтар
8422 40 000 6
– – – ені 16 мм-ден аспайтын пластмассадан жасалған таспамен бос қағаз қаптарды поддондарға, саны бір поддонда 3500 данадан аспайтын көлемде буып-түюге арналған жабдықтар
8422 90
- бөлшектері:
8423
Өлшенетiн жүктiң ауырлық күшiмен қозғалысқа келтiрілетiн есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезгіштігі 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа); барлық түрдегi таразыларға арналған теңдестiргiштер:
8423 20 000 0
– конвейердегi бұйымдарды үздiксiз өлшеуге арналған таразылар
8423 30 000 0
– тұрақты салмаққа реттелген таразылар және бункерлiк таразыларды қоса алғанда, белгiлi бір салмақтағы жүктi ыдысқа немесе контейнерге салатын таразылар
– өлшеуге арналған өзге де жабдықтар:
8423 81
– – ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан аспайтын:
8423 81 100 0
– – – салмақты бақылайтын құрылғылар мен алдын ала берілген салмаққа жеткен кезде белгі беретін автоматты бақылау құрылғылары
8423 81 300 0
– – – алдын ала буып-түйілген тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
8423 82
– – ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан астам, бiрақ 5000 кг-нан аспайтын:
8423 82 100 0
– – – салмақты бақылайтын құрылғылар мен алдын ала берілген салмаққа жеткен кезде белгі беретін автоматты бақылау құрылғылары
8423 90 000
– барлық үлгідегі таразыларға арналған теңдестіргіштер; өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері:
8423 90 000 1
– – өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері (8423 10, 8423 81 500 0 позицияларында көрсетілген жабдықтардың бөліктерінен, және 8423 89 000 0 кіші қосалқы позициясының көпір таразыларының бөліктерінен басқа)
8424
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетiгi бар немесе онсыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндiргiштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтiн және соған ұқсас лақтыру құрылғылары:

8422 30 000
– оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для газирования напитков:
8422 40 000
– оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее:
8422 40 000 3
– – – оборудование для обертки товара на поддонах полимерной пленкой производительностью не менее 70 поддонов в час
8422 40 000 4
– – – оборудование групповой упаковки, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала, производительностью не менее 30 упаковочных единиц в минуту
8422 40 000 5
– – – оборудование для упаковки рулонов, имеющих диаметр не менее 600 мм, но не более 1500 мм и ширину не менее 300 мм, но не более 3200 мм
8422 40 000 6
– – – оборудование для упаковки пустых бумажных мешков на поддонах пластмассовой лентой шириной не более 16 мм, количеством не более 3500 шт на одном поддоне
8422 90
- части:
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов:
8423 20 000 0
– весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
8423 30 000 0
– весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
– оборудование для взвешивания прочее:
8423 81
– – с максимальной массой взвешивания не более 30 кг:
8423 81 100 0
– – – устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423 81 300 0
– – – оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров
8423 82
– – с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг:
8423 82 100 0
– – – устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423 90 000
– разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания:
8423 90 000 1
– – части оборудования для взвешивания (кроме частей оборудования, указанного в позициях 8423 10, 8423 81 500 0, и частей мостовых весов подсубпозиции 8423 89 000 0)
8424
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:

8424 20 000 0
– пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар
8424 30
– бу ағынды немесе құм ағынды машиналар және соған ұқсас лақтыру құрылғылары:
– – орнатылған қозғалтқышы бар сумен жууға арналған құрылғылар:
8424 30 010 0
– – – қыздыру құрылғысы бар
– – өзге де машиналар:
8424 30 100 0
– – – тығыздалған ауамен жұмыс істейтін
– өзге де құрылғылар:
8424 89 000 1
– – – автомобильдерді жууға арналған механикалық құрылғылар
8425
Скиптi көтергiштерден басқа көтергiш тальдар және көтергiштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар:
– көтергiш тальдар және көтергiштер (скиптi көтергiштер немесе көлiк құралдарын көтеру үшiн пайдаланылатын көтергiштерден басқа):
8425 11 000 0
– – электр қозғалтқыштан жетегі бар
– лебедкалар; кабестандар:
8425 31 000 0
– – электр қозғалтқыштан жетегі бар
8425 39 000 1
– – – поршеньді ішкі жану қозғалтқыштарының жетегімен
8425 39 000 3
– – – – шахта үсті қондырғысының көтермелі шахталық жүкшығырлары; жерасты жұмыстарына арналған жүкшығырлар
– домкраттар; көлік құралын көтеруге арналған көтергіштер:
8425 41 000 0
– – стационарлық гараж көтергiштерi
8425 42 000 0
– – өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергiштер
8426
Кеме деррик-крандары; көтергіш крандар, кәбілді крандарды қоса алғанда; қозғалмалы көтергіш фермалар, порталды жүккөтергіштер және көтергіш кранмен жабдықталған арбашалар:
– көпiрлiк, тағандық крандар, көпірлік қайтып арту тиегіштері, көтергіш жылжымалы фермалар және порталды тиегiштер:
8426 11 000 0
– – жылжымайтын тiректердегі көпiрлiк крандар
8426 12 000
– – дөңгелекпен жүретiн жылжымалы көтергiш фермалар және порталды тиегiштер:
8426 12 000 1
– – – жүк көтергіштігі 60 т аспайтын дөңгелекпен жүретін порталды жүк тиегіштер
8426 20 000 0
– мұнаралы крандар
8426 30 000
– порталды немесе тiректердегі жебелi крандар:
8426 30 000 1
– – жүк көтергіштігі 80 т аспайтын рельспен жүретін порталды крандар (контейнер жүктегіштері)
– өзге де өздiгiнен жүретiн механизмдер:
8426 41 000
– – дөңгелекпен жүретiн:
8426 41 000 1
– – – жүк көтергіштігі 75 т және одан астам
8426 41 000 2
– – – жүк көтергіштігі 75 т-дан кем, айналадағы ауаның температурасы -500С және одан төмен жағдайда жұмыс істеуге арналған)
8426 41 000 3
– – – – жүк көтергіштігі 45 т аспайтын контейнерлерді үстінен қармау құралымен және телескопиялық жебесімен
– өзге де механизмдер:
8426 91
– – жол-автокөлік құралдарына орнатуға арналған:
8426 91 100
– – – көлік құралдарына жүкті тиеуге және олардан түсіруге арналған гидравликалық крандар:
8426 91 100 1
– – – – батпақты немесе қарлы аудандарда жұмыс істеуге арналған екі жетекші арбасы бар, 4-шынжыр табанды машиналарға орнатуға арналған көтергіш машиналар мен механизмдер

8424 20 000 0
– пульверизаторы и аналогичные устройства
8424 30
– машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
– – устройства для мойки водой со встроенным двигателем:
8424 30 010 0
– – – с нагревательным устройством
– – машины прочие:
8424 30 100 0
– – – работающие от сжатого воздуха
– устройства прочие:
8424 89 000 1
– – – механические устройства для мойки автомобилей
8425
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты:
– тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств):
8425 11 000 0
– – с приводом от электрического двигателя
– лебедки; кабестаны:
8425 31 000 0
– – с приводом от электрического двигателя
8425 39 000 1
– – – с приводом от поршневых двигателей внутреннего сгорания
8425 39 000 3
– – – – лебедки шахтных подъемных установок надшахтного размещения; лебедки, специально предназначенные для подземных работ
– домкраты; подъемники, используемые для поднятия транспортных средств:
8425 41 000 0
– – стационарные гаражные подъемники
8425 42 000 0
– – домкраты и подъемники гидравлические прочие
8426
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном:
– краны мостовые, козловые, мостовые перегружатели, фермы подъемные подвижные и погрузчики портальные:
8426 11 000 0
– – краны мостовые на неподвижных опорах
8426 12 000
– – фермы подъемные подвижные на колесном ходу и погрузчики портальные:
8426 12 000 1
– – – погрузчики портальные на колесном ходу грузоподъемностью не более 60 т
8426 20 000 0
– краны башенные
8426 30 000
– краны портальные или стреловые на опоре:
8426 30 000 1
– – краны портальные (контейнерные перегружатели) на рельсовом ходу грузоподъемностью не более 80 т
– механизмы самоходные прочие:
8426 41 000
– – на колесном ходу:
8426 41 000 1
– – – грузоподъемностью 75 т и более
8426 41 000 2
– – – грузоподъемностью менее 75 т, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха
–50 0С и ниже2)
8426 41 000 3
– – – – с телескопической стрелой и приспособлением захвата контейнеров сверху грузоподъемностью не более 45 т
– механизмы прочие:
8426 91
– – предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах:
8426 91 100
– – – краны гидравлические, предназначенные для загрузки и разгрузки транспортных средств:
8426 91 100 1
– – – – машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на 4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах

8426 91 900 1
– – – – батпақты немесе қарлы аудандарда жұмыс істеуге арналған екі жетекші арбасы бар 4-шынжыр табанды машиналарға орнатуға арналған көтергіш машиналар мен механизмдер
8427
Ашалы қысқышы бар автотиеуiштер; көтергiш нeмece тиеп-түсiру жабдықтарымен жарақтандырылған өзге де тиеуiштер:
8427 10
– электр қозғалтқышынан жетегi бар өздiгiнен жүретiн тиегiштер:
8427 10 100 0
– – көтеру биіктігі 1 м немесе одан астам
8427 20
– өздiгiнен жүретiн өзге де тиегiштер:
– – көтеру биіктігі 1 м немесе одан астам:
8427 20 110 0
– – – тегіс емес жерлерге арналған айыршық қармау құрылғысы бар автотиегіш, басқа да қатарлаушы автотиегіштер
8427 20 190 1
– – – – – шығарылғаннан бастап 3 жыл өткен
8427 90 000 1
– – – шығарылғаннан бастап 3 жыл өткен
8428
Өзге де көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтiлер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар):
8428 10
– лифтiлер мен скиптi көтергiштер:
8428 10 200
– – электрмен басқарылатын
8428 10 200 9
– – – скиптi көтергiштер
8428 20
– пневматикалық көтергiштер мен конвейерлер:
8428 20 200 0
– – сусымалы материалдар үшін
– өзге тауарлар мен материалдарға арналған үздіксіз жұмыс істейтін элеваторлар мен конвейерлер:
8428 31 000 0
– – арнайы жерасты жұмыстарына арналған
8428 32 000 0
– – өзге де шөмiштiлер
8428 33 000 0
– – өзге де таспалылар
8428 39 200 0
– – – роликті конвейерлер
8430
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кендi араластыруға, тегістеуге, профильдеуге, игеруге, нығыздауға, тығыздауға, қазып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен өзге де тетiктер; тiреуiштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар; соқалы және роторлы қар тазартқыштар:
8438
Осы топтың өзге орнында аталмаған немесе енгізілмеген жануарлардың немесе ұшпалы емес өсімдік майларын немесе майларды өндіруге не дайындауға арналған жабдықтан өзге, азық-түлік өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық:
8438 10
- нан-тоқаш бұйымдарын, макарондарды, спагетти немесе осыған ұқсас өнімді өндіруге арналған жабдық:
8438 50 000 0
- ет немесе құс етін қайта өңдеуге арналған жабдық
8438 60 000 0
- жемістерді, жаңғақтарды немесе көкөністерді қайта өңдеуге арналған
8438 80
- өзге де жабдық:
8438 80 910 0
- - - сусындарды дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық
8438 90 000 0
- бөлшектері
8444 00
Химиялық тоқыма материалдарын экструдициялауға, созуға, тоқуға және қиюға арналған машиналар:
8444 00 100 0
– экструдициялауға арналған машиналар
8456
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленiң, ультрадыбыстық, электроразрядтық, электрохимиялық, электрондық-сәулелiк, ионды-сәулелiк немесе плазмалық-доғалық процестердiң көмегiмен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар; су ағынды кескіш машиналар

8426 91 900 1
– – – – машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на 4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах
8427
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие погрузчики, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием:
8427 10
– погрузчики самоходные с приводом от электрического двигателя:
8427 10 100 0
– – с высотой подъема 1 м или более
8427 20
– погрузчики самоходные прочие:
– – с высотой подъема 1 м или более:
8427 20 110 0
– – – автопогрузчики с вилочным захватом для неровной местности и прочие штабелирующие автопогрузчики
8427 20 190 1
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8427 90 000 1
– – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:
8428 10
– лифты и подъемники скиповые:
8428 10 200
– – с электрическим управлением
8428 10 200 9
– – – подъемники скиповые
8428 20
– пневматические подъемники и конвейеры:
8428 20 200 0
– – для сыпучих материалов
– элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие:
8428 31 000 0
– – специально предназначенные для подземных работ
8428 32 000 0
– – ковшовые прочие
8428 33 000 0
– – ленточные прочие
8428 39 200 0
– – – конвейеры роликовые
8430
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные:
8438
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел:
8438 10
- оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции:
8438 50 000 0
- оборудование для переработки мяса или птицы
8438 60 000 0
- оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
8438 80
- оборудование прочее:
8438 80 910 0
- - - для приготовления или производства напитков
8438 90 000 0
- части
8444 00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:
8444 00 100 0
– машины для экструдирования
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов; водоструйные резательные машины:

8456 10 00
– лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленiң процестерiн пайдалана отырып жұмыс iстейтiн:
8456 10 001 0
– – лазерлік сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін
8456 20 000
– ультрадыбыс процестерін пайдаланып жұмыс істейтін:
8456 30
– электр разрядтық процестерді пайдалана отырып жұмыс істейтін:
– – сандық бағдарламалық басқарумен:
8456 30 110
– – – сымды электродты:
8456 30 110 1
– – – – кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі 0,005 мм-ден төмен емес
8456 90 200 0
– – су ағынды кескіш машиналар
8458
Металл кесетін токарьлық станоктар (көп мақсатты токарьлық станоктарды қoca алғанда):
– көлденеңді:
8458 11
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8458 11 200 0
– – – көп мақсатты токарьлық станоктар
– – – токарьлық автоматтар:
8458 11 410
– – – – бір шпиндельді:
8458 11 490 0
– – – – көп шпиндельді
– өзге қырнаушы станоктар:
8458 91
– – сандық бағдарламалық басқарумен:
8458 91 200
– – – көп мақсатты токарьлық станоктар:
8459
8458-тауар позициясында көрсетiлген токарьлық станоктардан (көп мақсатты токарьлық станоктарды қоса алғанда) басқа, металды ойып алу жолымен бұрғылауға, қашап өңдеуге, жонуға, сыртқы немесе iшкi бұрандалар салуға арналған металл кесетiн станоктар (желiлiк құрылысты агрегат станоктарын қoca алғанда):
8459 10 000 0
– желiлiк құрылысты агрегат станоктары
– өзге де бұрғылау станоктары:
8459 21 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
– өзге де қашап өңдеу-жону станоктары:
8459 31 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
8459 40
– өзге де қашап өңдеу станоктары:
8459 40 100
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
– консольды-жону станоктары:
8459 51 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
– өзге де фрезерлік станоктар:
8459 61
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8459 61 100 0
– – – құралдың фрезерлік
8459 61 900 1
– – – – позициялау дәлдігі 0,01 мм-ден төмен емес және жұмыс аумағы мынадай: Х осі-1800 мм, Y осі-2000 мм, Z осі-1100 мм
8459 69 100 0
– – – құралдың фрезерлік
8459 70 000
– өзге де бұранда кесу станоктары:
8459 70 000 1
– – мұнай және газ ұңғыларын бұрғылау үшін пайдаланылатын муфталар мен құбырларда бұранда кесу үшін
8460
Сыдыра ажарлау, қайрау, тегiстеу, хонингтеу, ысқылау, жалтырату станоктары және 8461-тауар позициясында көрсетiлген тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу станоктарынан басқа, металдар мен металқыш материалдарды тегістеу тастарының, абразивтердiң немесе жалтыратқыш құралдардың көмегiмен басқа да тазалап өңдеу операцияларын жасауға арналған станоктар:
– кез келген ось бойынша 0,01 мм-ден кем емес позициялау дәлдiгi бар жұқалап ажарлағыш станоктар:

8456 10 00
– работающие с использованием процессов лазерного или другого светового или фотонного излучения:
8456 10 001 0
– – работающие с использованием процессов лазерного излучения
8456 20 000
– работающие с использованием ультразвуковых процессов:
8456 30
– работающие с использованием электроразрядных процессов:
– – с числовым программным управлением:
8456 30 110
– – – с проволочным электродом:
8456 30 110 1
– – – – с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,005 мм
8456 90 200 0
– – машины водоструйные резательные
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие:
– горизонтальные:
8458 11
– – с числовым программным управлением:
8458 11 200 0
– – – станки токарные многоцелевые
– – – токарные автоматы:
8458 11 410
– – – – одношпиндельные:
8458 11 490 0
– – – – многошпиндельные
– станки токарные прочие:
8458 91
– – с числовым программным управлением:
8458 91 200
– – – станки токарные многоцелевые:
8459
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458:
8459 10 000 0
– станки агрегатные линейного построения
– станки сверлильные прочие:
8459 21 000 0
– – с числовым программным управлением
– станки расточно-фрезерные прочие:
8459 31 000 0
– – с числовым программным управлением
8459 40
– станки расточные прочие:
8459 40 100
– – с числовым программным управлением:
– станки консольно-фрезерные:
8459 51 000 0
– – с числовым программным управлением
– станки фрезерные прочие:
8459 61
– – с числовым программным управлением:
8459 61 100 0
– – – инструментальные фрезерные
8459 61 900 1
– – – – с точностью позиционирования не ниже 0,01 мм и с рабочей областью: ось Х – 1800 мм, ось Y – 2000 мм, ось Z – 1100 мм
8459 69 100 0
– – – инструментальные фрезерные
8459 70 000
– станки резьбонарезные прочие:
8459 70 000 1
– – для нарезания резьбы на муфтах и трубах, используемых для бурения нефтяных и газовых скважин
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461:
– станки плоскошлифовальные с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм:

8460 11 000
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
– кез келген ось бойынша 0,01 мм-ден кем емес позициялау дәлдiгi бар өзге де ажарлағыш станоктар:
8460 21
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
– – – цилиндр беттерді тегістеуге арналған:
8460 21 110 0
– – – – іштен тегістеуге арналған станоктар
8460 21 150 0
– – – – ортасын тегістейтін станоктар
8460 29 100
– – – цилиндр беттерді тегістеуге арналған:
8460 29 100 1
– – – – іштен тегістеуге арналған станоктар
– қайрау станоктары (кесетін аспаптарға арналған):
8460 31 000
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8460 40
– хонингтеу немесе жетiлдiретiн станоктар:
8460 40 100 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
8460 90 100 0
– – шағын метрлік реттеу құрылғылары бар және кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі 0,01 мм кем емес станоктар
8461
Бойлап сүргiлеу, көлденең сүргiлеу, қашау, созу, тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды алып тастау жолымен металды немесе қыш металдарды өңдеуге арналған басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген басқа да станоктар:
8461 20 000
– көлденең сүргiлеу немесе қашауыш станоктары:
8461 30
– созу станоктары:
8461 30 100
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8461 50
– аралау немесе кесу станоктары:
– – аралау станоктары:
8461 50 110 0
– – – дискілі арамен
8461 50 900
– – кесу станоктары:
8462
Металдарды көлемді қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (престерді қоса алғанда); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престерді қоса алғанда); жоғарыда аталмаған, металл немесе металл карбидтерін өңдеуге арналған өзге де престер:
8462 10
- соғу немесе қалыптау (престерді қоса алғанда) машиналары мен балғалар:
8462 10 100 0
- - сандық бағдарламамен өзгерылатын
8462 10 900 0
- - өзгелері
- ию, көмкеру, түзеу машиналары (престерді қоса):
8462 21
- - сандық бағдарламамен өзгерылатын:
8462 21 100
- - - табақты материалдан жасалған бұйымдарды өңдеуге арналған :
8462 21 100 2
- - - - бүгу күші 15 000 кН кем емес, бірақ 22 000 кН артық емес тік гидравликалық, позициялау нақтылығы Y осі бойынша 0,01 м төмен емес траверстер
8462 21 100 8
- - - - өзгелері
8462 21 800
- - - өзгелері:
8462 21 800 9
- - - - өзгелері
8462 39 990 0
- - - - өзгелері
- тесетін және шығаратын қиыстырылғадарды қоса алғанда, тесетін немесе шабатын машиналар (престерді қоса):
8462 91 800 1
- - - - металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 91 800 2
- - - - қысқыштар, бұрандалар, бұрамалар шығаруға арналған
8462 91 800 9
- - - - өзгелері

8460 11 000
– – с числовым программным управлением:
– станки шлифовальные с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм, прочие:
8460 21
– – с числовым программным управлением:
– – – для шлифования цилиндрических поверхностей:
8460 21 110 0
– – – – станки внутришлифовальные
8460 21 150 0
– – – – станки бесцентрово-шлифовальные
8460 29 100
– – – для шлифования цилиндрических поверхностей:
8460 29 100 1
– – – – станки внутришлифовальные
– станки заточные (для режущих инструментов):
8460 31 000
– – с числовым программным управлением:
8460 40
– станки хонинговальные или доводочные:
8460 40 100 0
– – с числовым программным управлением
8460 90 100 0
– – станки с микрометрическими регулирующими устройствами и точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм
8461
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные:
8461 20 000
– станки поперечно-строгальные или долбежные:
8461 30
– станки протяжные:
8461 30 100
– – с числовым программным управлением:
8461 50
– станки пильные или отрезные:
– – станки пильные:
8461 50 110 0
– – – с дисковыми пилами
8461 50 900
– – отрезные станки:
8462
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше:
8462 10
- ковочные или штамповочные машины (включая прессы) и молоты:
8462 10 100 0
- - с числовым программным управлением
8462 10 900 0
- - прочие
- машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы):
8462 21
- - с числовым программным управлением:
8462 21 100
- - - для обработки изделий из листового материала:
8462 21 100 2
- - - - гидравлические вертикальные с усилием гибки не менее 15 000 кН, но не более 22 000 кН, точностью позиционирования траверсы по оси Y не ниже 0,01 мм
8462 21 100 8
- - - - прочие
8462 21 800
- - - прочие:
8462 21 800 9
- - - - прочие
8462 39 990 0
- - - - прочие
- машины пробивные или вырубные (включая прессы), в том числе комбинированные пробивные и высечные:
8462 91 800 1
- - - - прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 91 800 2
- - - - для производства заклепок, болтов, винтов
8462 91 800 9
- - - - прочие

8462 99
- - өзгелері:
8462 99 200
- - - сандық бағдарламамен өзгерылатын:
8462 99 200 1
- - - - металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 99 200 9
- - - - өзгелері
8462 99 800
- - - өзгелері:
8462 99 800 1
- - - - металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 99 800 2
- - - - қысқыштар, бұрандалар, бұрамалар шығаруға арналған
8462 99 800 9
- - - - өзгелері
8463
Материалды алып тастамастан металдарды немесе металл қышты өңдеуге арналған өзге де станоктар:
8463 10
- шыбықтарды, түтіктерді, профильдерді, сымдарды немесе осыған ұқсас бұйымдарды созуға арналған станоктар:
8463 10 100 0
- - сым созуға арналған станоктар
8463 10 900 0
- - өзгелері
8463 20 000 0
- бұранда салу станоктары
8463 30 000 0
- сымнан бұйымдар дайындауға арналған машиналар
8463 90 000 0
- өзгелері
8468
8515-тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, кесу үшiн жарамды немесе жарамсыз жабдықтар мен аппараттар; үстiнен термоөңдеуге арналған, газбен жұмыс істейтiн машиналар мен аппараттар:
8468 10 000 0
– газбен жұмыс iстейтiн үрлемелi қол бiлтелерi
8468 20 000 0
– газбен жұмыс iстейтiн өзге де жабдықтар мен аппараттар
8468 80 000 0
– өзге де жабдықтар мен аппараттар
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; өзге жерде аталмаған және енгізілмеген магниттік немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған машиналар:
8471 30 000 0
- ең болмағанда орталық деректер өңдеу блогынан, клавиатура мен дисплейден тұратын салмағы 10 кг-нан аспайтын портативті сандық есептеу машиналары
- өзге де сандық есептеу машиналары:
8471 41 000 0
- - бір корпуста ең болмағанда орталық деректерді өңдеу блогы мен біріктірілген немесе біріктірілмеген енгізу және шығару құрылғылары болатын
8471 49 000 0
- - жүйелер түрінде жеткізілетін өзге де
8471 50 000 0
- 8471 41 немесе 8471 49 қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзгеше, бір корпуста мынадай құрылғылардың: есте сақтау құрылғысының, енгізу құрылғысының, шығару құрылғысының бipeуі немесе екеуі болатын деректер өңдеу блоктары
8471 60
- бір корпуста есте сақтау құрылғысын қамтитын немесе қамтымайтын енгізу немесе шығару құрылғылары:
8471 60 600 0
- - пернетақта
8471 60 700 0
- - өзгелері
8471 70
- есте сақтау құрылғылары:
8471 70 200 0
- - орталық есте сақтау құрылғылары
- - өзгелері:
- - - дискілердегі есте сақтау құрылғылары:

8462 99
- - прочие:
8462 99 200
- - - с числовым программным управлением:
8462 99 200 1
- - - - прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 99 200 9
- - - - прочие
8462 99 800
- - - прочие:
8462 99 800 1
- - - - прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 99 800 2
- - - - для производства заклепок, болтов, винтов
8462 99 800 9
- - - - прочие
8463
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие:
8463 10
- станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий:
8463 10 100 0
- - станки для волочения проволоки
8463 10 900 0
- - прочие
8463 20 000 0
- станки резьбонакатные
8463 30 000 0
- машины для изготовления изделий из проволоки
8463 90 000 0
- прочие
8468
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе:
8468 10 000 0
– горелки газовые с дутьем, ручные
8468 20 000 0
– оборудование и аппараты, работающие на газе, прочие
8468 80 000 0
– оборудование и аппараты прочие
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные:
8471 30 000 0
- машины вычислительные портативные массой не более 10 кг, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
- машины вычислительные прочие:
8471 41 000 0
- - содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
8471 49 000 0
- - прочие, поставляемые в виде систем
8471 50 000 0
- блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
8471 60
- устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства:
8471 60 600 0
- - клавиатура
8471 60 700 0
- - прочие
8471 70
- устройства запоминающие:
8471 70 200 0
- - центральные запоминающие устройства
- - прочие:
- - - устройства запоминающие на дисках:

8471 70 300 0
- - - - оптикалық, магнитті оптикалықты қоса алғанда
- - - - өзгелері:
8471 70 500 0
- - - - - қатты магнитті дискілерде
8471 70 700 0
- - - - - өзгелері
8471 70 800 0
- - - магнитті таспалардағы есте сақтау құрылғылары
8471 70 980 0
- - - өзгелері
8471 80 000 0
- өзге де есептеу машиналарының құрылғылары
8471 90 000 0
- өзгелері
8473 29 100
- - - электронды модульдер:
8473 29 100 1
- - - - бақылау-касса машиналарының
8473 29 100 9
- - - - өзгелері
8473 29 900
- - - өзгелері:
8473 29 900 1
- - - - бақылау-касса машиналарының
8474
Қатты күйiндегi (оның iшiнде ұнтақ немесе қоймалжың) топырақты, тасты, руданы немесе басқа да минералды қазбаларды сорттау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар; қатты минералдық отынды, қыш құрамды, қатпаған цементтi, гипстi материалдарды немесе ұнтақ және қоймалжың күйдегi басқа да минералды өнiмдердi агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, құмнан құю қалыптарын жасауға арналған қалыптау машиналары:
8474 10 000 0
– сорттауға, елеуге, айыруға, шаюға арналған машиналар
8474 20 000 0
– уатуға немесе ұсақтауға арналған машиналар
– араластыруға немесе қосуға арналған машиналар:
8474 31 000 0
– – бетон араластырғыштар немесе ерiтiндi қосқыштар
8474 32 000 0
– – минералды заттарды битуммен қосуға арналған машиналар
8474 80
– өзге де жабдықтар:
8474 80 10
– – құрамында қыш бар заттарды агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар:
8477
Резеңкенi немесе пластмассаны өңдеуге немесе осы материалдардан өнiм шығаруға арналған, аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген жабдықтар:
8477 10 000 0
– инжекциялық құю машиналары
8477 20 000 0
– экструдерлер
8477 30 000 0
– үрлеп құю машиналары
8477 40 000 0
– вакуумдық құюға арналған машиналар мен өзге де термоқалыптау машиналары
– кез келген басқа тәсiлмен құюға немесе қалыптауға арналған өзге де машиналар:
8477 51 000 0
– – пневматикалық шиналардың бұдырларын құюға немесе қалпына келтiруге немесе пневматикалық шиналар камераларын қалыптаудың басқа да түрiне арналған
8477 59 100 0
– – – престер
8477 80
– өзге де жабдықтар:
– – пенопластан бұйымдар жасауға арналған машиналар:
8477 80 110 0
– – – реакциялы қабілетті шайырларды өңдеуге арналған машиналар
8477 80 910 0
– – – уатуға арналған жабдықтар
8477 80 930 0
– – – қоспа жасағыштар, илегіш машиналар мен араластырғыштар
8477 80 950 0
– – – кесуге, жаруға немесе жұлуға арналған машиналар
8477 90
– бөліктері:
8477 90 100 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8479 82 000 0
– – қосуға, араластыруға, уатуға, ұнтақтауға, елеуге, електен өткізуге, ұсатуға, эмульгацияоау немесе араластыруға арналған

8471 70 300 0
- - - - оптические, включая магнитооптические
- - - - прочие:
8471 70 500 0
- - - - - на жестких магнитных дисках
8471 70 700 0
- - - - - прочие
8471 70 800 0
- - - запоминающие устройства на магнитных лентах
8471 70 980 0
- - - прочие
8471 80 000 0
- устройства вычислительных машин прочие
8471 90 000 0
- прочие
8473 29 100
- - - электронные модули:
8473 29 100 1
- - - - контрольно-кассовых машин
8473 29 100 9
- - - - прочие
8473 29 900
- - - прочие:
8473 29 900 1
- - - - контрольно-кассовых машин
8474
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка:
8474 10 000 0
– машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки
8474 20 000 0
– машины для измельчения или размалывания
– машины для смешивания или перемешивания:
8474 31 000 0
– – бетономешалки или растворосмесители
8474 32 000 0
– – машины для смешивания минеральных веществ с битумом
8474 80
– оборудование прочее:
8474 80 10
– – оборудование для агломерации, формовки или отливки керамических составов:
8477
Оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное:
8477 10 000 0
– машины инжекционно-литьевые
8477 20 000 0
– экструдеры
8477 30 000 0
– машины выдувного литья
8477 40 000 0
– машины для вакуумного литья и прочие термоформовочные машины
– машины для литья или формования любым другим способом прочие:
8477 51 000 0
– – для литья или восстановления пневматических шин и покрышек или для литья или другого формования камер пневматических шин
8477 59 100 0
– – – прессы
8477 80
– оборудование прочее:
– – машины для производства изделий из пенопластов:
8477 80 110 0
– – – машины для обработки реакционноспособных смол
8477 80 910 0
– – – оборудование для измельчения
8477 80 930 0
– – – смесители, месильные машины и мешалки
8477 80 950 0
– – – машины для резки, раскалывания или обдирки
8477 90
– части:
8477 90 100 0
– – чугунные литые или стальные литые
8479 82 000 0
– – для смешивания, перемешивания, измельчения, размалывания, грохочения, просеивания, гомогенизации, эмульгирования или размешивания

8481
Редукциялық және термореттегiш клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға, цистерналарға, бактарға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура:
8481 10
– қысымды реттеуге арналған редукциялық клапандар:
8481 10 050 0
– – фильтрлермен немесе майлау құрылғыларымен біріктірілген
8481 20
– майлы гидравликалық немесе пневматикалық трансмиссияларға арналған клапандар:
8481 20 100
– – майлы гидравликалық күш трансмиссияларына арналған реттеуші клапандар:
8481 20 900
– – пневматикалық күш трансмиссияларға арналған реттеуші клапандар:
8481 30
– керi клапандар (қайтарымсыз):
8481 30 910
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған:
8481 40
– сақтандырғыш немесе жеңiлдету клапандары:
8481 40 100 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8481 80
– өзге де арматура:
– – раковиналарға, қол жуғыштарға, биделерге, суға арналған резервуарларға, ванналар мен осыған ұқсас жабдықтарға арналған крандар, клапандар мен арматура:
8481 80 110 0
– – – араластырғыш арматура
– – орталықтан жылытатын радиаторларға арналған арматура:
8481 80 310 0
– – – термостатикалық арматура
8481 80 400 0
– – пневматикалық шиналар мен камераларға арналған арматура
– – – реттегіш арматура:
8481 80 510 0
– – – – температураны реттегіштер
8481 80 591 0
– – – – – қысымды реттегіштер
– – – – ысырмалар:
8481 80 610 0
– – – – – шойыннан құйылған
8481 80 63
– – – – – болат:
8481 80 631 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 632 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған2)
– – – – бекіту клапандары:
8481 80 710 0
– – – – – шойыннан құйылған
8481 80 73
– – – – – болаттан:
8481 80 731 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 732 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 81
– – – – крандар:
8481 80 811 0
– – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 812 0
– – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 850
– – – – бұрылмалы дискілік қақпақтар:

8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны:
8481 10
– клапаны редукционные для регулировки давления:
8481 10 050 0
– – объединенные с фильтрами или смазочными устройствами
8481 20
– клапаны для маслогидравлических или пневматических трансмиссий:
8481 20 100
– – клапаны регулирующие для маслогидравлических силовых трансмиссий:
8481 20 900
– – клапаны регулирующие для пневматических силовых трансмиссий:
8481 30
– клапаны обратные (невозвратные):
8481 30 910
– – из литейного чугуна или стали:
8481 40
– клапаны предохранительные или разгрузочные:
8481 40 100 0
– – из литейного чугуна или стали
8481 80
– арматура прочая:
– – краны, клапаны и арматура для раковин, умывальников, биде, резервуаров для воды, ванн и аналогичного оборудования:
8481 80 110 0
– – – арматура смесительная
– – арматура для радиаторов центрального отопления:
8481 80 310 0
– – – арматура термостатическая
8481 80 400 0
– – арматура для пневматических шин и камер
– – – арматура регулирующая:
8481 80 510 0
– – – – регуляторы температуры
8481 80 591 0
– – – – – регуляторы давления
– – – – задвижки:
8481 80 610 0
– – – – – из литейного чугуна
8481 80 63
– – – – – из стали:
8481 80 631 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 632 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
– – – – клапаны запорные:
8481 80 710 0
– – – – – из литейного чугуна
8481 80 73
– – – – – из стали:
8481 80 731 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 732 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 81
– – – – краны:
8481 80 811 0
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 812 0
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 850
– – – – затворы дисковые поворотные:

8483 40 210 0
- - - цилиндрлі тік тісті дөңгелектермен және геликоидальды тісті дөңгелектермен
8483 40 230 0
- - - конус тісті дөңгелектермен және конусты/тік тісті цилиндр тісті дөңгелектермен
8483 40 250 0
- - - бұрамдық берілістер
8483 40 290 0
- - - өзгелері
8483 40 300 0
- - шарикті немесе шығыршықты бұрама берілістер
8483 60
- - беріліс қораптары және өзге де жылдамдық өзгерткіштер:
8483 60 200 0
- жалғастырғыштар мен біліктерді біріктіруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда):
8483 60 800 0
- - өзгелері
8483 90
- тісті дөңгелектер, тізбекті жұлдызшалар және жеке жеткізілетін өзге де беріліс элементтері; бөліктері:
8483 90 200
- - мойынтіректер корпустарының бөліктері:
8483 90 200 9
- - - өзгелері
- - өзгелері:
8483 90 810 0
- - - шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8483 90 890
- - - өзгелері:
8483 90 890 9
- - - - өзгелері
8484
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер; пакеттерге, конверттерге немесе осыған ұқсас бумаларға салынған төсемдердiң және ұқсас бiрiктiру элементтерiнiң жинақтары немесе жиынтықтары; механикалық нығыздағыштар:
8484 10 000
– басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер:
8484 20 000 0
– механикалық нығыздағыштар
8501
Электр қозғалтқыштары және генераторлары (электр
генераторлық қондырғылардан басқа):
8501 10
– қуаты 37,5 Вт-тан аспайтын қозғалтқыштар:
8501 10 100 0
– – қуаты 18 Вт-тан аспайтын ілеспе қозғалтқыштар
8501 10 910 0
– – – тұрақты/айнымалы токты әмбебап қозғалтқыштар
8501 10 930 0
– – – ауыспалы ток қозғалтқыштары
8501 10 990 0
– – – тұрақты ток қозғалтқыштары
8501 20 000
– қуаты 37,5 Вт-тан астам айнымалы /тұрақты тоқтағы әмбебап қозғалтқыштар:
– өзге де тұрақты тоқ қозғалтқыштары; тұрақты тоқ генераторлары:
8501 31 000 0
– – қуаты 750 Вт-тан аспайтын
8501 32 000
– – қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын:
– – – қуаты 50-75 кВт тұрақты ток қозғалтқыштары:
8501 33 000
– – қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын:
8501 33 000 2
– – – – қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 100 кВт-тан аспайтын тұрақты ток қозғалтқыштары
8501 34 000 0
– – қуаты 375 кВт-тан астам
8501 40
– өзге де бiр фазалы ауыспалы ток қозғалтқыштары:
8501 40 200
– – қуаты 750 Вт-тан аспайтын:
8501 40 200 2
– – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхрондылар
8501 40 800
– – қуаты 750 Вт-тан астам:
8501 40 800 2
– – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхрондылар
– өзге де көп фазалы ауыспалы ток қозғалтқыштары:

8483 40 210 0
- - - с цилиндрическими прямозубыми колесами и геликоидальными зубчатыми колесами
8483 40 230 0
- - - с коническими зубчатыми колесами и коническими/прямозубыми цилиндрическими зубчатыми колесами
8483 40 250 0
- - - червячные передачи
8483 40 290 0
- - - прочие
8483 40 300 0
- - шариковые или роликовые винтовые передачи
8483 60
- муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
8483 60 200 0
- - чугунные литые или стальные литые
8483 60 800 0
- - прочие
8483 90
- зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части:
8483 90 200
- - части корпусов подшипников:
8483 90 200 9
- - - прочие
- - прочие:
8483 90 810 0
- - - чугунные литые или стальные литые
8483 90 890
- - - прочие:
8483 90 890 9
- - - - прочие
8484
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения:
8484 10 000 0
– прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла
8484 20 000 0
– механические уплотнения
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):
8501 10
– двигатели мощностью не более 37,5 Вт:
8501 10 100 0
– – синхронные двигатели мощностью не более 18 Вт
8501 10 910 0
– – – универсальные двигатели переменного/постоянного тока
8501 10 930 0
– – – двигатели переменного тока
8501 10 990 0
– – – двигатели постоянного тока
8501 20 000
– универсальные двигатели переменного/постоянного тока мощностью более 37,5 Вт:
– двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока:
8501 31 000 0
– – мощностью не более 750 Вт
8501 32 000
– – мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
– – – двигатели постоянного тока мощностью 50 – 75 кВт:
8501 33 000
– – мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт:
8501 33 000 2
– – – – двигатели постоянного тока мощностью более 75 кВт, но не более 100 кВт
8501 34 000 0
– – мощностью более 375 кВт
8501 40
– двигатели переменного тока однофазные прочие:
8501 40 200
– – мощностью не более 750 Вт:
8501 40 200 2
– – – – асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
8501 40 800
– – мощностью более 750 Вт:
8501 40 800 2
– – – – асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
– двигатели переменного тока многофазные прочие:

- - - 2,2 - 10 ГГц жиіліктерді жеткізетін диапазонда жұмыс істеу мүмкіншілігімен сымсыз байланыс желілері үшін
8517 61 000 8
- - - өзгелері
8517 62 000
- - коммутациялық құрылғылар мен маршруттауыштарды қоса алғанда, дауысты, бейнелдерді немесе өзге де деректерді қабылдауға, өзгертуге немесе қалпына келтіруге арналған машиналар:
- - - есептеу машиналарының құрылғылары; телефон немесе телеграф байланысына арналған коммутаторлар; жеткізуші жиілікте немесе сандық сымдық байланыс жүйелеріне арналған аппаратура:
8517 62 000 2
- - - - тека қана 1270 - 1610 нм жеткізуші толқын диапазонында жұмыс істейтін талшықты-оптикалық байланыс жүйелеріне арналған аппаратура
8517 62 000 3
- - - - өзгелері
8517 62 000 9
- - - өзгелері
8517 69
- - өзгелері:
8517 69 100 0
- - - видеофондар
8517 69 200 0
- - - домофондар
- - - радиотелефон немесе радиотелеграф байланысына арналған қабылдау аппаратурасы:
8518 10
- микрофондар және оларға арналған тұғырлар:
8518 10 300 0
- - 300 Гц –тен 3,4 кГц-ке дейінгі жиіліктер жолағы бар, диаметрі 10 мм-ден аспайтын және биіктігі 3 мм-ден артық емес, телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын микрофондар
8518 10 950 0
- - өзгелері
- корпустардың ішіне құрастырылған немесе құрастырылмаған дауысзорайтқыштар:
8518 22 000 0
- - бір корпусқа құрастырылған дауысзорайтқыштар жинақталымы
8518 29
- - өзгелері:
8518 29 300 0
- - - 300 Гц –тен 3,4 кГц-ке дейінгі жиіліктер жолағы бар, диаметрі 50 мм-ден аспайтын, телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын дауысзорайтқыштар
8518 29 950 0
- - - өзгелері
8518 30
- микрофонымен біріктірілген немесе біріктірілмеген, өзге киетін құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бір немесе одан көп дауыс ұлғайтқыштан тұратын жинақталымдар:
8518 30 200 0
- - телефонның сымды түтіктері
8519 50 000 0
- телефон автожауапбергіштері
8531 10
- сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар және осыған ұқсас құрылғылар:
8531 10 300 0
- - ғимараттарда пайдаланылатын
8531 10 950
- - өзгелері:
8531 20
- сұйық кристалдарда немесе жарық диодтарында орнатылған құрылғылары бар индикаторлы панельдер:
8531 20 200
- - орнатылған жарық диодтары бар:
- автоматты ажыратқыш:
8535 21 000 0
- - 72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған
8535 29 000 0
- - өзгелері
8535 30
- ағытқыштар мен үзгіштер:
8535 30 100 0
- - 72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған
8535 30 900 0
- - өзгелері
8535 40 000 0
- жайтартқыштар, кернеу шектегіштер және кернеу секірісін сөндірушілер
8535 90 000 0
- өзгелері
8537
8517-тауар позициясының жалғау құрылғыларынан басқа, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536-тауар позициясының екі немесе одан көп, соның ішінде 90-топтың аспаптарын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғыршалар:

- - - для беспроводных сетей связи с возможностью работы в диапазоне несущих частот 2,2 - 10 ГГц
8517 61 000 8
- - - прочие
8517 62 000
- - машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы:
- - - устройства вычислительных машин; коммутаторы для телефонной или телеграфной проводной связи; аппаратура для систем проводной связи на несущей частоте или для цифровых проводных систем связи:
8517 62 000 2
- - - - аппаратура для систем волоконно-оптической связи, работающая исключительно в диапазоне длин несущей волны 1270 - 1610 нм
8517 62 000 3
- - - - прочие
8517 62 000 9
- - - прочие
8517 69
- - прочие:
8517 69 100 0
- - - видеофоны
8517 69 200 0
- - - домофоны
- - - приемная аппаратура для радиотелефонной или радиотелеграфной связи:
8518 10
- микрофоны и подставки для них:
8518 10 300 0
- - микрофоны, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 10 мм и высотой не более 3 мм, используемые для телекоммуникаций
8518 10 950 0
- - прочие
- громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах:
8518 22 000 0
- - комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе
8518 29
- - прочие:
8518 29 300 0
- - - громкоговорители, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 50 мм, используемые для телекоммуникаций
8518 29 950 0
- - - прочие
8518 30
- наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей:
8518 30 200 0
- - телефонные проводные трубки
8519 50 000 0
- автоответчики телефонные
8531 10
- устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства:
8531 10 300 0
- - используемые в зданиях
8531 10 950
- - прочие:
8531 20
- панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах:
8531 20 200
- - со встроенными светодиодами:
- выключатели автоматические:
8535 21 000 0
- - на напряжение менее 72,5 кВ
8535 29 000 0
- - прочие
8535 30
- разъединители и прерыватели:
8535 30 100 0
- - на напряжение менее 72,5 кВ
8535 30 900 0
- - прочие
8535 40 000 0
- молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
8535 90 000 0
- прочие
8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517:

8537 10
– 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8537 10 100 0
– – орнатылған есептегіш машинасы бар цифрлық басқару панельдері
8537 10 910
– – – жадысы бар бағдарланатын бақылағыштар:
8537 10 910 1
– – – – 84395-тауар позициясының жабдықтарына арналған)
8537 20
– 1000 В-тен асатын кернеуге арналған:
8537 20 910 0
– – 1000 В-тан асатын, бірақ 72,5 кВ-тан аспайтын кернеуге арналған
8537 20 990 0
– – 72,5 кВ-тан асатын кернеуге арналған
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер:
8538 10 000 0
- - 8537 тауар позициясының бұйымдарына арналған, бірақ тиісті аппаратурамен жинақталмаған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де тұғыршалар
8538 90 110 0
- - - электронды модульдер
8538 90 910 0
- - - электронды модульдер
8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар:
8542
Электронды интегралды сұлбалар:
- электронды интегралды сұлбалар:
8542 31
- - есте сақтау құрылғыларымен, түрлендіргіштермен, логикалық сұлбалармен, күшейткіштермен, синхронизаторлармен немесе өзге сұлбалармен біріктірілген немесе біріктірілмеген процессорлар мен контроллерлер:
8542 31 100 0
- - - осы топтың 8б (iii) ескертпесінде аталған тауарлар
8542 31 90
- - - өзгелері:
8542 31 901
- - - - интегралды монолитті сұлбалар:
8542 31 901 1
- - - - - сандық
- - - - - өзгелері:
8542 31 901 2
- - - - - - кристалдарға бөлінбеген жартылай өткізгіш пластиналар; кристалдар
8542 31 901 9
- - - - - - өзгелері
8542 31 909
- - - - өзгелері:
8542 31 909 1
- - - - - жиілікті; көлемі 4 беттен асатын телемәтінді; "кадр ішіндегі кадр" процессорды өзгеру мүмкіндігі бар теледидар жұмысын өзгеруға арналған микрокомпьютерлер мен микропроцессорлар
8542 31 909 9
- - - - - өзгелері
8542 32
- - жадылық құрылғылар:
8542 32 100
- - - осы топтың 8б (iii) ескертпесінде аталған тауарлар:
8542 39 901
- - - - интегралды монолитті сұлбалар:
8542 39 901 1
- - - - - кристалдарға бөлінбеген жартылай өткізгіш пластиналар; кристалдар
- - - - - өзгелері:
8542 39 901 9
- - - - - - өзгелері
8542 39 909
- - - - өзгелері:
8542 39 909 1
- - - - - бір кристалдағы фото қабылдағыштар және 30, 33, 36 кГц жиіліктегі IR-60 кодтағы ИК берілістер; баптаусыз кварцты тұрақтандырғышпен БИС синхрондау
8542 39 909 9
- - - - - өзгелері
8542 90 000 0
- бөлшектері
8543
Осы топтың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратурасы:
8543 10 000 0
- бөлшектерді үдеткіштер

8537 10
– на напряжение не более 1000 В:
8537 10 100 0
– – цифровые панели управления со встроенной вычислительной машиной
8537 10 910
– – – программируемые контроллеры с памятью:
8537 10 910 1
– – – – для оборудования товарной позиции 84395
8537 20
– на напряжение более 1000 В:
8537 20 910 0
– – на напряжение более 1000 В, но не более 72,5 кВ
8537 20 990 0
– – на напряжение более 72,5 кВ
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537:
8538 10 000 0
- пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
8538 90 110 0
- - - электронные модули
8538 90 910 0
- - - электронные модули
8539
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы:
8542
Схемы электронные интегральные:
- схемы электронные интегральные:
8542 31
- - процессоры и контроллеры, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами:
8542 31 100 0
- - - товары, поименованные в примечании 8б (iii) к данной группе
8542 31 90
- - - прочие:
8542 31 901
- - - - схемы интегральные монолитные:
8542 31 901 1
- - - - - цифровые
- - - - - прочие:
8542 31 901 2
- - - - - - пластины полупроводниковые, еще не разрезанные на кристаллы; кристаллы
8542 31 901 9
- - - - - - прочие
8542 31 909
- - - - прочие:
8542 31 909 1
- - - - - микрокомпьютеры и микропроцессоры для управления работой телевизора с возможностью управления: частотой; телетекстом с объемом более 4 страниц; процессором"кадра в кадре"
8542 31 909 9
- - - - - прочие
8542 32
- - запоминающие устройства:
8542 32 100
- - - товары, поименованные в примечании 8б (iii) к данной группе:
8542 39 901
- - - - схемы интегральные монолитные:
8542 39 901 1
- - - - - пластины полупроводниковые, еще не разрезанные на кристаллы; кристаллы
- - - - - прочие:
8542 39 901 9
- - - - - - прочие
8542 39 909
- - - - прочие:
8542 39 909 1
- - - - - фотоприемники на одном кристалле и передатчики ИК в коде IR-60 на частотах 30, 33, 36 кГц; БИС синхронизации с кварцевой стабилизацией без подстроек
8542 39 909 9
- - - - - прочие
8542 90 000 0
- части
8543
Машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8543 10 000 0
- ускорители частиц

8543 20 000 0
- сигналдар генераторлары
8543 70
- өзге де машиналар мен аппаратура:
8543 70 300
- - антенналық күшейткіштер:
8543 70 300 9
- - - өзгелері
8543 70 600 0
- - электр күзет генераторлары
8543 70 900 0
- - өзгелері
8543 90 000
- бөлшектері:
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кабельдер (коаксиальды кабельдерді қоса алғанда) мен өзге де жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кабельдер:
- орамалық сымдар:
8544 11
- - мыстан жасалған:
8544 11 100 0
- - - лакталған немесе эмальданған
8544 11 900 0
- - - өзгелері
8544 19 000
- - өзгелері:
8544 19 000 1
- - - лакталған немесе эмальданған
8544 19 000 9
- - - өзгелері
8544 20 000
- коаксиальді кабельдер мен өзге де коаксиальді электр өткізгіштері:
8544 20 000 1
- - оқшаулағышы бойынша номиналды диаметрі 9 мм және одан артық, бірақ 35 мм-ден аспайтын, номиналды толқындық кедергісі 50 Ом-нан аспайтын, полимерлік материалдан жасалған диэлектригі бар, сыртқы өткізгіші гофрленген немесе гофрленбеген металл түтікше түріндегі, қаптамасы полимерлі материалдан жасалған
8544 20 000 9
- - өзгелері
- өзге де 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған электр өткізгіштері:
8544 42
- - жалғағыш тетіктермен жарақталған:
8544 42 100 0
- - - телекоммуникацияда пайдаланылатындары
8544 42 900
- - - өзгелері:
- - - - 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8544 42 900 8
- - - - - өзгелері
8544 42 900 9
- - - - өзгелері
8544 49
- - өзгелері:
8544 49 200 0
- - - 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған телекоммуникацияда пайдаланылатындары
- - - өзгелері:
8544 49 910 0
- - - - диаметрі 0,51 мм-ден асатын оқшауланған өткізгіштері бар сымдар мен кабельдер
- - - - өзгелері:
8544 49 930
- - - - - 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8544 49 930 9
- - - - - - өзгелері
8544 49 950 0
- - - - - 80 В астам емес, бірақ кем емес 1000 В кернеуде
8544 49 990 0
- - - - - 1000 В кернеуде
8544 60
- өзге де 1000 В-тан асатын кернеуге арналған электр өткізгіштері:
8544 60 100 0
- - мыс өткізгіштері бар
8544 60 900
- - өзге де өткізгіштері бар:
8544 60 900 9
- - - өзгелері
8544 70 000 0
- талшықты-оптикалық кабельдер
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағыштарынан өзге пішіндеу кезінде тек қана жинақтау мақсатында бекітілген кейбір металл құрауыштарды (мысалы, бұрандалы патрондарды) есептемегенде, толығымен оқшаулағыш материалдардан дайындалған электр машиналарына, құрылғыларына немесе жабдықтарына арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған, қымбат бағалы емес металдан жасалған, электр таратылымына арналған түтіктер мен олардың жалғастырғыш тетіктері:

8543 20 000 0
- генераторы сигналов
8543 70
- машины и аппаратура прочие:
8543 70 300
- - антенные усилители:
8543 70 300 9
- - - прочие
8543 70 600 0
- - электрические охранные генераторы
8543 70 900 0
- - прочие
8543 90 000
- части:
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями:
- провода обмоточные:
8544 11
- - медные:
8544 11 100 0
- - - лакированные или эмалированные
8544 11 900 0
- - - прочие
8544 19 000
- - прочие:
8544 19 000 1
- - - лакированные или эмалированные
8544 19 000 9
- - - прочие
8544 20 000
- кабели коаксиальные и другие коаксиальные электрические проводники:
8544 20 000 1
- - номинальным диаметром по изоляции 9 мм и более, но не более 35 мм, номинальным волновым сопротивлением не более 50 Ом, с диэлектриком из полимерного материала, внешним проводником в виде гофрированной или негофрированной металлической трубки, с оболочкой из полимерного материала
8544 20 000 9
- - прочие
- проводники электрические на напряжение не более 1000 В прочие:
8544 42
- - оснащенные соединительными приспособлениями:
8544 42 100 0
- - - используемые в телекоммуникации
8544 42 900
- - - прочие:
- - - - на напряжение не более 80 В:
8544 42 900 8
- - - - - прочие
8544 42 900 9
- - - - прочие
8544 49
- - прочие:
8544 49 200 0
- - - используемые в телекоммуникации, на напряжение не более 80 В
- - - прочие:
8544 49 910 0
- - - - провода и кабели с изолированными проводниками диаметром более 0,51 мм
- - - - прочие:
8544 49 930
- - - - - на напряжение не более 80 В:
8544 49 930 9
- - - - - - прочие
8544 49 950 0
- - - - - на напряжение более 80 В, но менее 1000 В
8544 49 990 0
- - - - - на напряжение 1000 В
8544 60
- проводники электрические на напряжение более 1000 В прочие:
8544 60 100 0
- - с медными проводниками
8544 60 900
- - с прочими проводниками:
8544 60 900 9
- - - прочие
8544 70 000 0
- кабели волоконно-оптические
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом:

8547 10 000 0
- қыштан жасалған оқшаулағыш арматура
8547 20 000
- пластмассадан жасалған оқшаулағыш арматура:
8547 20 000 9
- - өзгесі
8547 90 000 0
- өзгесі
9001 10
- оптикалық талшықтар, ширақтар және талшықты-оптикалық кабельдер:
9001 10 100 0
- - бейнені беруге арналған кабельдер
9001 10 900
- - өзгелері:
9001 10 900 1
- - - оптикалық талшықтар
9001 10 900 9
- - - өзгелері
9012
Оптикалықтардан басқа микроскоптар; дифракциялық аппараттар:
9012 10
– оптикалық микроскоптардан басқа микроскоптар; дифракциялық аппараттар:
9012 10 100 0
– – жартылай өткізгішті пластиналар немесе фотошаблондармен жұмыс істеу және қозғалту үшін арнайы әзірленген жабдықтармен қамтамасыз етілген электрондық микроскоптар
9012 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9012 90 100 0
– – 9012 10 100 0 кіші қосалқы позициясының аппаратуралары
9015
Компастардан басқа геодезиялық немесе топографиялық (фотограмметриялықтарды қоса алғанда), гидрографиялық, океаногpaфиялық, гидрологиялық, метеорологиялық немесе геофизикалық аспаптар мен құралдар; қашықтық өлшегiштер:
9015 10
– қашықтық өлшегiштер:
9015 10 100 0
– – электрондық
9015 20
– теодолиттер мен тахеометрлер:
9015 20 100 0
– – электрондық
9015 20 900 1
– – – оптикалық-механикалық теодолиттер
9015 30
– нивелирлер:
9015 30 100
– – электрондық:
9015 30 100 1
– – – лазерлік нивелирлер
9015 30 900 1
– – – оптикалық-механикалық нивелирлер
9015 40
– фотограмметриялық геодезиялық немесе типографиялық құралдар мен аспаптар:
9015 40 100 0
– – электрондық
9015 80
– өзге де аспаптар мен құралдар:
– – электрондық:
9015 80 110 0
– – – метеорологиялық, гидрологиялық және геофизикалық аспаптар мен құралдар
9015 80 910 0
– – – геодезияда, топографияда, жерді түсіруде немесе нивелирлеуде пайдаланылатын аспаптар мен құралдар; гидрографиялық аспаптар
9015 80 930 0
– – – метеорологиялық, гидрологиялық және геофизикалық аспаптар мен құралдар
9016 00
Әртүрлi теңдестірушілері бар немесе оларсыз сезгiштігі 0,05 г немесе одан астам таразылар:
9016 00 100 0
– таразылар
9020 00 000 0
Басқа демалу құралдары газ маскалары, механикалық деталдарсыз қорғау маскалары және ауыстыру фильтрлері
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар, пластмассалар) қаттылығын, берiктiгiн, қысылуын, икемдiлiгiн немесе басқа да механикалық қасиеттерiн сынауға арналған машиналар мен аспаптар:
9024 10
– металдарды сынауға арналған машиналар мен құрылғылар:
– – электрондық:
9024 10 110 0
– – – әмбебап немесе созылуын тексеруге арналған
9024 10 130 0
– – – қаттылығын тексеруге арналған
9024 80
– өзге де машиналар мен құрылғылар:
– – электрондық:

8547 10 000 0
- арматура изолирующая из керамики
8547 20 000
- арматура изолирующая из пластмасс:
8547 20 000 9
- - прочая
8547 90 000 0
- прочая
9001 10
- волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические:
9001 10 100 0
- - кабели для передачи изображения
9001 10 900
- - прочие:
9001 10 900 1
- - - волокна оптические
9001 10 900 9
- - - прочие
9012
Микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные:
9012 10
– микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные:
9012 10 100 0
– – электронные микроскопы, снабженные оборудованием, специально разработанным для манипулирования и перемещения полупроводниковых пластин или фотошаблонов
9012 90
– части и принадлежности:
9012 90 100 0
– – аппаратуры подсубпозиции 9012 10 100 0
9015
Приборы и инструменты геодезические или топографические (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры:
9015 10
– дальномеры:
9015 10 100 0
– – электронные
9015 20
– теодолиты и тахеометры:
9015 20 100 0
– – электронные
9015 20 900 1
– – – теодолиты оптико-механические
9015 30
– нивелиры:
9015 30 100
– – электронные:
9015 30 100 1
– – – нивелиры лазерные
9015 30 900 1
– – – нивелиры оптико-механические
9015 40
– фотограмметрические геодезические или топографические инструменты и приборы:
9015 40 100 0
– – электронные
9015 80
– приборы и инструменты прочие:
– – электронные:
9015 80 110 0
– – – приборы и инструменты метеорологические, гидрологические и геофизические
9015 80 910 0
– – – приборы и инструменты, используемые в геодезии, топографии, для съемки местности или нивелирования; приборы гидрографические
9015 80 930 0
– – – приборы и инструменты метеорологические, гидрологические и геофизические
9016 00
Весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них:
9016 00 100 0
– весы
9020 00 000 0
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров
9024
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс):
9024 10
– машины и устройства для испытания металлов:
– – электронные:
9024 10 110 0
– – – универсальные или для испытаний на растяжение
9024 10 130 0
– – – для испытаний на твердость
9024 80
– машины и устройства прочие:
– – электронные:

9024 80 110 0
– – – тоқыма материалдардың, қағазды немесе картонды тексеруге арналған
9025
Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған кезде жұмыс iстейтiн ареометрлер мен ұқсас аспаптар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер және осы аспаптардың кез келген комбинациялары:
– басқа аспаптармен бiрiкпеген термометрлер мен пирометрлер:
9025 11
– – тікелей есептейтін, сұйықтай:
9025 19 200 0
– – – электрондық
9025 80
– өзге де аспаптар:
9025 80 200 0
– – басқа аспаптарымен біріктірілмеген барометрлер
9025 80 400 0
– – – электрондық
9026
9014, 9015, 9028 немесе 9032-тауар позициясының аспаптары мен аппаратурасынан тыс, сұйықтар немесе газдардың шығынын, деңгейiн, қысымын немесе басқа да өзгермелi сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратуралар (мысалы, шығынды өлшегiштер, деңгейдi көрсеткiштер, монометрлер, жылу өлшегiштер):
9026 10
– сұйықтардың шығынын немесе деңгейiн өлшеуге немесе бақылауға арналған:
– – электрондық:
9026 10 210
– – – шығынды өлшегiштер:
9026 10 210 1
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
9026 10 290 1
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
9026 10 810
– – – шығынды өлшегiштер:
9026 10 810 1
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
9026 10 890 1
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
9026 20
– қысымды өлшеуге немесе бақылауға арналған:
9026 20 200
– – электрондық:
9026 20 400 0
– – – спиральді немесе металл диафрагмасы бар манометрлер
9026 80
– өзге де аспаптар мен аппаратура:
9026 80 200
– – электрондық:
9026 90 000
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ және түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектiлiгін, кеңейтiлуiн, бетінің созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерiн өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлердi қоса алғанда); микротомдар:
9027 10
– газ немесе түтін талдағыштар:
9027 10 100 0
– – электрондық
9027 20 000 0
– хроматографтар мен электрофорезге арналған аспаптар
9027 30 000 0
– оптикалық сәулелендiру (ультракүлгiн, спектрдiң көрiнетiн бөлігі, инфрақызыл) әсерiне негiзделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар
9027 50 000 0
– оптикалық сәулелендiру (ультракүлгiн, спектрдің көрiнетiн бөлігi, инфрақызыл) әсерiне негiзделген өзге де аспаптар мен аппаратура

9024 80 110 0
– – – для испытания текстильных материалов, бумаги или картона
9025
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов:
– термометры и пирометры, не объединенные с другими приборами:
9025 11
– – жидкостные, прямого считывания:
9025 19 200 0
– – – электронные
9025 80
– приборы прочие:
9025 80 200 0
– – барометры, не объединенные с другими приборами
9025 80 400 0
– – – электронные
9026
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032:
9026 10
– для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей:
– – электронные:
9026 10 210
– – – расходомеры:
9026 10 210 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2)
9026 10 290 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2)
9026 10 810
– – – расходомеры:
9026 10 810 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2)
9026 10 890 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2)
9026 20
– для измерения или контроля давления:
9026 20 200
– – электронные:
9026 20 400 0
– – – манометры со спиралью или металлической диафрагмой
9026 80
– приборы или аппаратура, прочие:
9026 80 200
– – электронные:
9026 90 000
– части и принадлежности:
9027
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы:
9027 10
– газо- или дымоанализаторы:
9027 10 100 0
– – электронные
9027 20 000 0
– хроматографы и приборы для электрофореза
9027 30 000 0
– спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
9027 50 000 0
– приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие

9027 80
– өзге де аспаптар мен аппаратура:
9027 80 050 0
– – экспонометрлер
– – – электрондық:
9027 80 110 0
– – – – рН-метрлер, rН-метрлер және электр өткізгіштікті өлшеуге арналған басқа да аппаратура
9027 80 130 0
– – – – жартылай өткізгіштердің немесе сұйық кристалды құрылғылардың тұғырларын, немесе жартылай өткізгіш пластиналарды немесе сұйық кристалды құрылғыларды жасау процесінде жасалған оқшаулайтын және өткізгіш қабаттардың физикалық қасиеттерін өлшеуге арналған аппаратуралар
9027 80 910 0
– – – – вискозиметрлер, кеуектiлiк пен кеңейтiлудi өлшейтін аспаптар
9027 80 990 1
– – – – – жартылай өткізгіштердің немесе жартылай өткізгіш пластиналар жасау процесінде жасалған оқшаулайтын және өткізгіш қабаттардың физикалық қасиеттерін өлшеуге арналған аппаратура
9027 90
– микротомдар, бөлшектер мен керек-жарақтар:
9027 90 100 0
– – микротомдар
– – бөлшектер мен керек-жарақтар:
9027 90 500 0
– – – 9027 20-9027 80 қосалқы позициялары аппаратураларының
9027 90 800 0
– – – микротомдардың немесе газ немесе түтін талдағыштардың
9028
Калибрлеушiлердi қоса алғанда, газды, сұйықты немесе электр энергиясын беру немесе өндiру есептеуiштерi:
9028 10 000 0
– газ есептеуіштерi
9028 20 000 0
– сұйық есептеуiштерi
9028 30
– электр энергиясын есептеуіштер:
– – айнымалы токқа арналған:
9028 30 110 0
– – – бір фазалы
9028 30 190 0
– – – көп фазалы
9028 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9028 90 100 0
– – электр энергиясын есептеуіштердің
9029
Айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, өткен аралықты мильмен өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015-тауар позициясының аспаптары мен құралдарынан тыс спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:
9029 10 000
– айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, өткен аралықты мильмен өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар:
9030
9028-тауар позициясының өлшеу аспаптарынан тыс, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған осциллоскоптар, спектp талдағыштар, өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа-бетта-, гамма-, рентгендiк, ғарыштық немесе өзге де иондаушы сәулелерді аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар:
9030 10 000 0
– иондаушы сәулелердi аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
9030 20
– осциллоскоптар мен осциллографтар:
9030 20 100 0
– – электрондық-сәулелі
9030 20 300
– – жазатын құрылғылары бар өзгелері:
9030 20 910 0
– – – электрондық
– өзге де кернеудi, ток күшiн, кедергiнi немесе қуатты өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар:

9027 80
– приборы и аппаратура прочие:
9027 80 050 0
– – экспонометры
– – – электронные:
9027 80 110 0
– – – – рН-метры, rН-метры и прочая аппаратура для измерения электропроводности
9027 80 130 0
– – – – аппаратура для измерений физических свойств полупроводниковых материалов или подложек жидкокристаллических устройств, или нанесенных изолирующих и проводящих слоев в процессе изготовления полупроводниковых пластин или жидкокристаллических устройств
9027 80 910 0
– – – – вискозиметры, приборы для измерения пористости и расширения
9027 80 990 1
– – – – – аппаратура для измерений физических свойств полупроводниковых материалов или нанесенных изолирующих и проводящих слоев в процессе изготовления полупроводниковых пластин
9027 90
– микротомы; части и принадлежности:
9027 90 100 0
– – микротомы
– – части и принадлежности:
9027 90 500 0
– – – аппаратуры субпозиций 9027 20 – 9027 80
9027 90 800 0
– – – микротомов или газо- или дымоанализаторов
9028
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие:
9028 10 000 0
– счетчики газа
9028 20 000 0
– счетчики жидкости
9028 30
– счетчики электроэнергии:
– – для переменного тока:
9028 30 110 0
– – – однофазные
9028 30 190 0
– – – многофазные
9028 90
– части и принадлежности:
9028 90 100 0
– – для счетчиков электроэнергии
9029
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы:
9029 10 000
– счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы:
9030
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений:
9030 10 000 0
– приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
9030 20
– осциллоскопы и осциллографы:
9030 20 100 0
– – электронно-лучевые
9030 20 300
– – прочие, с записывающим устройством:
9030 20 910 0
– – – электронные
– приборы и аппаратура для измерения или контроля напряжения, силы тока, сопротивления или мощности, прочие:

9030 31 000 0
– – жазатын құрылғылары жоқ әмбебап өлшегіш аспаптар
9030 32 000
– – жазатын құрылғылары бар әмбебап өлшегіш аспаптар:
9030 33
– – жазатын құрылғылары жоқ, өзгелері:
9030 33 100
– – – электрондық:
9030 33 910 0
– – – – вольтметрлер
9030 39 000
– – жазатын құрылғылары бар, өзгелері:
9030 40 000 0
– өзге де арнайы телекоммуникацияларға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, айқасқан кедергiлердi, күшейткiш коэффициенттердi, бұрмалау коэффициенттерiн өлшеуiштер, псофометрлер)
– өзге де аспаптар мен аппаратура:
9030 82 000 0
– – жартылай өткiзгiш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеуге немесе тексеруге арналған
9030 84 000
– – жазатын құрылғылары бар, өзгелері:
9030 89 300 0
– – – электрондық
9030 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9030 90 200 0
– – 9030 82 000 0 қосалқы позициясының аппаратурасына арналған
9031
Аталған топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгiзiлмеген өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар, құрылғылар және машиналар; профильдiк проекторлар:
9031 10 000 0
– механикалық бөлшектерге арналған теңгерімдік машиналар
9031 20 000 0
– сынақ стендтерi
– өзге де оптикалық аспаптар мен құрылғылар:
9031 41 000 0
– – жартылай өткiзгiш аспаптардың өндiрiсiнде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеруге арналған немесе жартылай өткiзгiш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеруге арналған
9031 49 100 0
– – – профильдiк проекторлар
9031 80
– өзге де аспаптар, құрылғылар және машиналар:
– – электрондық:
– – – геометриялық өлшемдерді өлшеу мен бақылауға арналған:
9031 80 320 0
– – – – жартылай өткiзгiш аспаптардың өндiрiсiнде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеруге арналған немесе жартылай өткiзгiш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеруге арналған
– – өзгелері:
9031 80 910 0
– – – геометриялық өлшемдерді өлшеу мен бақылауға арналған
9031 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9031 90 200 0
– – 9031 41 000 0 қосалқы позициясының аппаратуралары немесе 9031 49 000 0 қосалқы позициясының жартылай өткізгіш пластиналары бөлшектерінің ластануын өлшейтін оптикалық аспаптар мен құрылғыларға арналған
9031 90 300 0
– – 9031 80 320 0 қосалқы позициясының аппаратурасына арналған
9032
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен құрылғылар:
9032 10
– термостаттар:
9032 10 200 0
– – электрондық
9032 10 810 0
– – – электрлік іске қосу құрылғысы бар
9032 20 000 0
– маностаттар
– өзге де аспаптар мен құрылғылар:
9032 81 000
– – гидравликалық немесе пневматикалық:
9032 90 000
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9032 90 000 1
– – 8701-8705-тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың түйіндері мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған)

9030 31 000 0
– – приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
9030 32 000
– – приборы измерительные универсальные с записывающим устройством:
9030 33
– – без записывающего устройства, прочие:
9030 33 100
– – – электронные:
9030 33 910 0
– – – – вольтметры
9030 39 000
– – с записывающим устройством, прочие:
9030 40 000 0
– приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций, прочие (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов усиления, коэффициентов искажения, псофометры)
– приборы и аппаратура прочие:
9030 82 000 0
– – для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов
9030 84 000
– – с записывающими устройствами, прочие:
9030 89 300 0
– – – электронные
9030 90
– части и принадлежности:
9030 90 200 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9030 82 000 0
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные:
9031 10 000 0
– машины балансировочные для механических частей
9031 20 000 0
– стенды испытательные
– оптические приборы и устройства прочие:
9031 41 000 0
– – для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031 49 100 0
– – – проекторы профильные
9031 80
– приборы, устройства и машины прочие:
– – электронные:
– – – для измерения или контроля геометрических величин:
9031 80 320 0
– – – – для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031 80 910 0
– – – для измерения или контроля геометрических величин
9031 90
– части и принадлежности:
9031 90 200 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9031 41 000 0 или для оптических приборов и устройств для измерения поверхностного загрязнения частицами полупроводниковых пластин подсубпозиции 9031 49 900 0
9031 90 300 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9031 80 320 0
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления:
9032 10
– термостаты:
9032 10 200 0
– – электронные
9032 10 810 0
– – – с электрическим пусковым устройством
9032 20 000 0
– маностаты
– приборы и устройства прочие:
9032 81 000
– – гидравлические или пневматические:
9032 90 000
– части и принадлежности:
9032 90 000 1
– – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)

9033 00 000 0
90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
9401 30 000 0
-  отыруға арналған биіктігін реттейтін айналмалы қондырғылары бар жиhаз
9401 80 000
- өзге де отыруға арналған жиhаз:
9403 10 510 0
- - - жазу үстелдері
9403 10 580 0
- - - өзгелері
- - биіктігі 80 см асатын:
9403 10 910 0
- - - есіктермен, сырғытпалармен немесе жабылатын тақтайлармен жабдықталған шкафтар
9403 10 930 0
- - - құжаттарды сақтайтын шкафтар, картотекалық және өзге де шкафтар
9403 10 980 0
- - - өзгелері
9403 20
- өзге де металл жиhаз:
9405 40 100
- - прожекторлар және жіңішке бағытты жарықты шамдар:
9405 60
- атауы немесе аты немесе мекен-жайы көрсетілген жарық көрсеткіштері, жарық тақтайшалары және ұқсас бұйымдар:
9406 00 380
- - - өзгелері:
9406 00 800
- - өзге материалдардан жасалған:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 29 шілдедегі
№ 444 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 1197 қаулысымен
бекітілген
"Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
1
2
0602
Өзге тірі өсімдіктер (олардың тамырын қоса алғанда), қалемшелер, сұлама бұтақтар; саңырауқұлақ жіпшумағы:
0602 20
Егілген немесе егілмеген, жеуге жарамды жеміс немесе жаңғақ өсетін ағаштар, бұталар және бұтақшалар:
0602 90 410 0
– – – – – орман ағаштары
1302
Өсімдік шырыны және экстракт; пектан заттары, пектанаттар және пактаттар; өсімдіктен алынған, түрі өзгертілген немесе түрі өзгертілмеген агар-агар және өзге желімдер және қойылтқыштар:
1302 39 000 0
– – өзгелері (ПВА желімі, Д50Н маркалы желім-карандаш, МСТ 18992-80)
1404
Өзге жерде аты аталмаған немесе қамтылмаған өсімдіктен алынған материалдар:
1404 90 000 1
– – ең алдымен толтыру немесе жұмсақ төсем үшін (мысалы, ағаш безі, өсімдік талшығы және теңіз кемері), оның ішінде төсемде немесе төсемсіз қабат түрінде, немесе ең алдымен сыпырғышта немесе щеткада қолданылатын өсімдіктен алынған материалдар (мысалы, сыпыртқылы құмай, пиассава, жатаған бидайық және истль)
1517
Маргарин; 1516 тауарлы позицияның азық майлары немесе олардың фракцияларынан өзге, әртүрлі май немесе осы топтағы майлардың фракциялары, тамаққа қолдануға арналған мал немесе өсімдік майларынан жасалған қоспалар немесе дайын өнімдер:
1517 90 930 0
– – – пішінге арналған майлау ретінде қолданылатын тамаққа жарамды қоспалар немесе дайын өнімдер (литол-24, 12-гидроксистеаринді қышқылмен литий сабынымен қоюланған, 500С кезінде жабысқақтығы 60-75 мм2/с мұнай майы)

9033 00 000 0
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
9401 30 000 0
- мебель для сидения вращающаяся с регулирующими высоту приспособлениями
9401 80 000
- мебель для сидения прочая:
9403 10 510 0
- - - столы письменные
9403 10 580 0
- - - прочая
- - превышающая по высоте 80 см:
9403 10 910 0
- - - шкафы, снабженные дверями, задвижками или откидными досками
9403 10 930 0
- - - шкафы для хранения документов, картотечные и прочие шкафы
9403 10 980 0
- - - прочая
9403 20
- мебель металлическая прочая:
9405 40 100
- - прожекторы и лампы узконаправленного света:
9405 60
- световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия:
9406 00 380
- - - прочие:
9406 00 800
- - из прочих материалов:
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2016 года № 444
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 2012 года № 1197
Перечень
товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой
ставке, реализуемых на территории специальной
экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении
деятельности, отвечающей целям создания специальной
экономической зоны "Сарыарка"
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
0602
Прочие живые растения (включая их корни), черенки и отводки; мицелий гриба:
0602 20
– деревья, кустарники и кустарнички, привитые или непривитые, приносящие съедобные плоды или орехи:
0602 90 410 0
– – – – – лесные деревья
1302
Соки и экстракты растительные; пектиновые вещества, пектинаты и пектаты; агар-агар и другие клеи и загустители растительного происхождения, видоизмененные или невидоизмененные:
1302 39 000 0
– – прочие (клей ПВА, клей-карандаш марки Д50Н, ГОСТ 18992-80)
1404
Материалы растительного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные:
1404 90 000 1
– – материалы растительного происхождения, используемые главным образом для набивки или мягкой прокладки (например, капок, растительные волокна и взморник морской), в том числе в виде пластов, на подложке или без нее, или используемые главным образом в метлах или щетках (например, сорго веничное, пиассава, пырей ползучий и истль)
1517
Маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пищевых жиров или масел или их фракций товарной позиции 1516:
1517 90 930 0
– – – пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты, используемые в качестве смазки для форм (литол-24, нефтяное масло вязкостью 60-75 мм2/с при 500С, загущенное литиевым мылом 12-гидроксистеариновой кислоты)

2201
Табиғи немесе жасанды минералды, газдалған, қант немесе өзге тәттілендіретін немесе дәм- хош иісті заттар қосылмаған сулар; мұз және қар:
2201 10 190 0
– – – өзгелері (табиғи ауыз су газдалмаған минералды су. Ионды-тұздалған және газды құрам, биологиялық белсенді қосылыстар құрамының артуы. 1г/дм3 кем емес минералдау немесе бальнеологиялық нормадан төмен емес санда, V 5 литрден жоғары биологиялық белсенді микроқосылыстарды қамтитын минералдау)
2207
80 айн.% немесе көп спирт концентрацияланған денатуратталмаған этил спирт; денатуратталған, әртүрлі концентрациядағы этил спирті және өзге спирт тұнбалары:
2207 10 000 0
– 80 айн.% немесе көп спирт концентрациясымен этил спирті
2207 20 000 0
– денатуратталған, әртүрлі концентрациядағы этил спирті және өзге спирт тұнбалары:
2208
80 айн.% немесе көп спирт концентрациясымен денатуратталған спирті; спирт тұнбалары, ликерлер және өзге спирт ішімдіктері:
2208 90 110 0
– – – 2 л немесе аз
2501 00
Суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және таза натрий хлориді; теңіз суы:
2501 00 100 0
– теңіз суы мен тұз ерітінділері
– суда ерітілген немесе ерітілмеген, немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын асқа салатын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) немесе таза натрий хлориді:
2501 00 310 0
– – кейіннен басқа өнімді өндіру үшін пайдалана отырып химиялық өзгерістер үшін (натрий мен хлордың бөлінуі)
2501 00 510 0
– – – консервілеуден немесе адамдарға арналған тағам өнімдерін немесе жануарларға арналған жемдерді әзірлеуден басқа, денатуратталған немесе өнеркәсіп мақсаттарына (тазартуды қоса алғанда) арналған
2502 00 000 0
Күйдірілмеген пирит
2503 00
Сублимацияланған, тұндырылмаған және коллоидтық күкірттен басқа, барлық түрдегі күкірт:
2503 00 100 0
– шикі немесе тазартылмаған күкірт
2504
Табиғи графит:
2504 10 000 0
– ұнтақ немесе қабыршық түрдегі
2505
Боялған немесе боялмаған, 26-топтағы металды құмдардан басқа, барлық түрдегі табиғи құмдар:
2505 10 000 0
– кремний құмы және кварц құмы
2506
Кварц (табиғи құмнан басқа); ірі ұсатылған немесе ұсатылмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген кварцит:
2506 10 000 0
– кварц
2506 20 000 0
– кварцит
2507 00
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген каолин және өзге де каолинді балшық:

2201
Воды, включая природные или искусственные минеральные, газированные, без добавления сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ; лед и снег:
2201 10 190 0
– – – прочие (минеральная вода природная питьевая столовая негазированная. Ионно-солевой и газовый состав, повышенное содержание биологически активных компонентов. С минерализацией не менее 1г/дм3 или при меньшей минерализации, содержащие биологически активные микрокомпоненты в количестве не ниже бальнеологических норм. V выше 5 литров)
2207
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации:
2207 10 000 0
– спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более
2207 20 000 0
– спирт этиловый и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации
2208
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 об.%; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
2208 90 110 0
– – – 2 л или менее
2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501 00 100 0
– вода морская и солевые растворы
– поваренная соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть:
2501 00 310 0
– – для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501 00 510 0
– – – денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
2502 00 000 0
Пирит необожженный
2503 00
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503 00 100 0
– сера сырая или нерафинированная
2504
Графит природный:
2504 10 000 0
– в виде порошка или чешуек
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505 10 000 0
– пески кремнистые и пески кварцевые
2506
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2506 10 000 0
– кварц
2506 20 000 0
– кварцит
2507 00
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:

2507 00 200 0
– каолин
2507 00 800 0
– өзге де каолинді балшықтар
2508
Өзге де балшықтар (6806 тауар позициясындағы қопсытылған балшықтарды қоспағанда), андалузит, кианит, силлиманит, кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген балшықтар; муллит; шамот немесе динас топырағы:
2508 10 000 0
– бентонит
2508 30 000 0
– отқа төзімді балшық
2508 40 000 0
– өзге де балшық
2508 50 000 0
– андалузит, кианит және силлиманит
2508 60 000 0
– муллит
2508 70 000 0
– шамот немесе динас топырағы
2509 00 000 0
Бор
2510
Табиғи кальций фосфаты, табиғи алюминий-кальций фосфаты және фосфат боры:
2510 10 000 0
– ұсақталмаған
2510 20 000 0
– ұсақталған
2511
Табиғи барий сульфаты (барит); кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген 2816 тауар позициясындағы барий оксидінен басқа, табиғи барий карбонаты (ветирит):
2511 10 000 0
– табиғи барий сульфаты (барит)
2511 20 000 0
– табиғи барий карбонаты (витерит)
2512 00 000 0
Кремний инфузорлық топырағы (мысалы, кизельгур, трепел және диатомит) және кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, үлес салмағы 1 немесе одан аз ұқсас кремний топырағы
2513
Кеуектас; зімпара; термиялық өңделген немесе өңделмеген табиғи корунд, табиғи гранат және өзге де табиғи абразивті материалдар:
2513 10 000 0
– кеуектас
2513 20 000 0
– зімпара, табиғи корунд, табиғи гранат және өзге де табиғи абразивті материалдар
2514 00 000 0
Ірі ұсатылған немесе ұсатылмаған, араланған немесе араланбаған блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген тақтатас
2515
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін үлес салмағы 2,5 немесе одан да көп мәрмәр, жарлауық, немесе әк таутезегі, экауссин және басқа да әктер және ірі ұсатылған немесе ұсатылмаған, араланған немесе араланбаған блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген алебастр:
– мәрмәр немесе жарлауық немесе әк таутезегі:
2515 11 000 0
– – өңделмеген немесе ірі ұсақталған
2515 12 000 0
– – араланған немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төртбұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген
2515 20 000 0
– ескерткiштер немесе құрылыс үшiн тағы басқа экауссин мен әк тастар; алебастр
2516
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
– гранит:
2516 11 000 0
– – өңделмеген немесе ірі ұсақталған
2516 12 000 0
– – араланған немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген

2507 00 200 0
– каолин
2507 00 800 0
– глины каолиновые прочие
2508
Глины прочие (исключая вспученные глины товарной позиции 6806), андалузит, кианит и силлиманит, кальцинированные или некальцинированные; муллит; земли шамотные или динасовые:
2508 10 000 0
– бентонит
2508 30 000 0
– глина огнеупорная
2508 40 000 0
– глины прочие
2508 50 000 0
– андалузит, кианит и силлиманит
2508 60 000 0
– муллит
2508 70 000 0
– земли шамотные или динасовые
2509 00 000 0
Мел
2510
Фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный:
2510 10 000 0
– неразмолотые
2510 20 000 0
– размолотые
2511
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
2511 10 000 0
– сульфат бария природный (барит)
2511 20 000 0
– карбонат бария природный (витерит)
2512 00 000 0
Земли инфузорные кремнистые (например, кизельгур, трепел и диатомит) и аналогичные кремнистые земли, кальцинированные или некальцинированные, с удельным весом 1 или менее
2513
Пемза; наждак; корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы, термически обработанные или необработанные:
2513 10 000 0
– пемза
2513 20 000 0
– наждак, корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы
2514 00 000 0
Сланец, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515
Мрамор, травертин или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
– мрамор и травертин, или известковый туф:
2515 11 000 0
– – необработанные или грубо раздробленные
2515 12 000 0
– – распиленные или разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515 20 000 0
– экауссин и другие известняки для памятников или строительства; алебастр
2516
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
– гранит:
2516 11 000 0
– – необработанный или грубо раздробленный
2516 12 000 0
– – распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы

2516 20 000 0
– құмтас
2516 90 000 0
– өзге де ескерткіштер немесе құрылысқа арналған тас
2517
Малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдарына немесе теміржол жолдарына арналған қабат немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремний гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген материалдар енгізілген немесе енгізілмеген қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; термиялық өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
2517 10
– малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе темір жолдарға арналған қабат немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремний гравийі:
2517 10 100 0
– – малтатас, гравий, қиыршықтас
2517 10 200 0
– – әктас, доломит және уатылған немесе ұсақталған өзге де әктастары
2517 20 000 0
– 2517 10 қосалқы позициясындағы материалдар енгізілген немесе енгізілмеген материалдарды қамтитын қождан, дростан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам
2517 30 000 0
– гудранделген макадам
– термиялық өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
2517 41 000 0
– – мәрмәрдан
2518
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, жымдасқан немесе жымдаспаған, ірі ұсақталған немесе араланған доломитті қоса алғанда немесе басқа да тәсілмен тік бұрышты (төрт бұрыштыны қоса алғанда) пішіндегі блоктарға немесе тақталарға бөлінген доломит; доломитті нығыздаушы қоспа:
2518 10 000 0
– калыцийлендірілмеген немесе күйежентектелмеген доломит
2518 20 000 0
– кальцийлендірілген немесе күйежентектелген доломит
2518 30 000 0
– доломитті нығыздаушы қоспа
2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; кесектендірудің алдында қосылатын, құрамында басқа оксидтің шағын мөлшері бар қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген); қоспаларымен немесе қоспаларсыз өзге де магний оксиді:
2519 10 000 0
– табиғи магний карбонаты (магнезит)
2519 90 100 0
– – кальцийлендірілген табиғи магний карбонатын қоспағанда магний оксиді
2519 90 300 0
– – қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген)
2520
Керіш; ангидрит; боялмаған немесе боялған, құрамында шағын мөлшерде жеделдеткіштерді немесе баяулатқыштарды құрайтын немесе құрамайтын керішті сылақ (кальцийлендірілген гипсті немесе калций сульфатын білдіретін):

2516 20 000 0
– песчаник
2516 90 000 0
– камень для памятников или строительства прочий
2517
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
2517 10
– галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
2517 10 100 0
– – галька, гравий, щебень
2517 10 200 0
– – известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые
2517 20 000 0
– макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы субпозиции 2517 10
2517 30 000 0
– гудронированный макадам
– гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
2517 41 000 0
– – из мрамора
2518
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; доломитовая набивочная смесь:
2518 10 000 0
– доломит некальцинированный или неспекшийся
2518 20 000 0
– доломит кальцинированный или спекшийся
2518 30 000 0
– доломитовая набивочная смесь
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшое количество других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519 10 000 0
– карбонат магния природный (магнезит)
2519 90 100 0
– – оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519 90 300 0
– – магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшое количество ускорителей или замедлителей:

2520 10 000 0
– керіш; ангидрит
2520 20 000 0
– керішті сылақ
2521 00 000 0
Әктасты жеңіл балқитын зат; әкті немесе цементті дайындау үшін пайдаланылатын әктас және өзге де әктасты тас
2522
2825 тауар позициясында көрсетілген оксид және кальций гидроксидінен басқа сөндірілмеген, сөндірілген және гидравликалық әк:
2522 10 000 0
– сөндірілмеген әк
2522 20 000 0
– сөндірілген әк
2522 30 000 0
– гидравликалық әк
2523
Боялмаған немесе боялған, дайын немесе күйдірілген цемент тасы пішіндегі портландцемент, глиноземдік цемент, қож цемент, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер:
2523 10 000 0
– күйдірілген цемент тасы
– портландцемент:
2523 21 000 0
– – қолдан боялған немесе боялмаған ақ цементі
2523 30 000 0
– глиноземді цемент
2523 90 000 0
– өзге де гидравликалық цемент
2524
Асбест:
2524 10 000 0
– крокидолит
2525
Слюда, соның ішінде қатпарланған; слюда қалдықтары:
2525 10 000 0
– өңделмеген слюда және табақтарға немесе қабыршықтарға ыдыратылған слюда
2525 20 000 0
– слюда ұнтағы
2525 30 000 0
– слюда қалдықтары
2526
Ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген табиғи стеатит; тальк:
2526 10 000 0
– ұсақталмаған және ұнтақталмаған
2526 20 000 0
– ұсақталған немесе ұнтақталған
2528 00 000 0
Табиғи тұзсудан ерекшеленіп көрсетілген бораттардан басқа, табиғи бораттар және олардың концентраттары; құрғақ өнімді қайта есептегенде Н3ВО3 85 салм.%-дан астам құрайтын табиғи бор қышқылы
2529
Дала шпаты; лейцит; нефелин және сиенит нефелині; балқымалы шпаты:
2529 10 000 0
– дала шпаты
– балқымалы шпаты:
2529 21 000 0
– – құрамында 97 салм. %-дан немесе одан аз кальций фториді бар
2529 22 000 0
– – құрамында 97 салм. %-дан астам кальций фториді бар
2529 30 000 0
– лейцит; нефелин және сиенит нефелині
2530
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген минералды заттар:
2530 10 000 0
– көбіктенбеген вермикулит, перлит және хлориттер
2530 20 000 0
– кизерит, эпсомит (табиғи магний сульфаты)
2601
Күйдірілген пиритті қоса алғанда, кендер және темір концентраттары:
– күйдірілген пириттен басқа темір кендері мен концентраттары:
2601 11 000 0
– – агломерацияланбаған
2601 12 000 0
– – агломерацияланған
2601 20 000 0
– күйдірілген пирит
2602 00 000 0
Құрғақ өнімді қайта есептегенде құрамында салмағы 20%-дан немесе одан да көп марганец бар темір марганец кенін және концентраттарды қоса алғанда, марганец кендері мен концентраттары
2603 00 000 0
Мыс кендері мен концентраттары
2604 00 000 0
Никель кендері мен концентраттары

2520 10 000 0
– гипс; ангидрит
2520 20 000 0
– гипсовые вяжущие
2521 00 000 0
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825:
2522 10 000 0
– известь негашеная
2522 20 000 0
– известь гашеная
2522 30 000 0
– известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
2523 10 000 0
– клинкеры цементные
– портландцемент:
2523 21 000 0
– – цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523 30 000 0
– цемент глиноземистый
2523 90 000 0
– цементы гидравлические прочие
2524
Асбест:
2524 10 000 0
– крокидолит
2525
Слюда, в том числе расслоенная; слюдяные отходы:
2525 10 000 0
– слюда необработанная и слюда, расщепленная на пластинки или чешуйки
2525 20 000 0
– порошок слюды
2526
Стеатит природный, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; тальк:
2526 10 000 0
– недробленый и немолотый
2526 20 000 0
– дробленый или молотый
2528 00 000 0
Бораты природные и их концентраты (кальцинированные или некальцинированные), кроме боратов, выделенных из природных рассолов; борная кислота природная, содержащая не более 85 мас.% H3BO3 в пересчете на сухой продукт
2529
Полевой шпат; лейцит; нефелин и нефелиновый сиенит; плавиковый шпат:
2529 10 000 0
– полевой шпат
– плавиковый шпат:
2529 21 000 0
– – с содержанием фторида кальция 97 мас.% или менее
2529 22 000 0
– – с содержанием фторида кальция более 97 мас.%
2529 30 000 0
– лейцит; нефелин и нефелиновый сиенит
2530
Вещества минеральные, в другом месте не поименованные или не включенные:
2530 10 000 0
– вермикулит, перлит и хлориты, невспененные
2530 20 000 0
– кизерит, эпсомит (природные сульфаты магния)
2601
Руды и концентраты железные, включая обожженный пирит:
– руды и концентраты железные, кроме обожженного пирита:
2601 11 000 0
– – неагломерированные
2601 12 000 0
– – агломерированные
2601 20 000 0
– обожженный пирит
2602 00 000 0
Руды и концентраты марганцевые, включая железистые марганцевые руды и концентраты с содержанием марганца 20 мас.% или более в пересчете на сухой продукт
2603 00 000 0
Руды и концентраты медные
2604 00 000 0
Руды и концентраты никелевые

2701
Таскөмір; таскөмірден алынған кесекшелер, шекемтастар және тас көмірден алынған қатты отынның ұқсас түрлері:
– шаң түріндегі немесе шаңсыз түрдегі, бірақ агломерацияланбаған тас көмір:
2701 11
– – антрацит:
2701 11 100 0
– – – 10 салм. %-дан аспайтын ұшқыш заттардың шекті шығуы бар (құрғақ күлсіз негізге қайта есептегенде)
2701 11 900 0
– – – өзгелері (тас көмірдің стандартты үлгілері)
2701 12
– – битуминозды көмір:
2701 12 100 0
– – – кокстелген көмір
2701 19 000 0
– – тағы басқа көмір
2701 20 000 0
– таскөмірден алынған кесекшелер, шекемтастар және тас көмірден алынған қатты отынның ұқсас түрлері
2702
гагаттан басқа, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған лигнит, немесе қоңыр көмір:
2702 10 000 0
– шаң түріндегі немесе шаңсыз түрдегі, бірақ агломерацияланбаған лигнит немесе қоңыр көмір
2702 20 000 0
– агломерацияланған лигнит, немесе қоңыр көмір
2703 00 000 0
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған шымтезек (шымтезектің ұнтағын қоса алғанда)
2704 00
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған кокс және тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған жартылай кокс; реторттық көмір:
– тас көмірден алынған кокс және жартылай кокс:
2704 00 110 0
– – электродтарды өндіруге арналған
2704 00 190 0
– – өзгелері (тас көмір жартылай кокс)
2704 00 300 0
– лигниттен алынған кокс және жартылай кокс
2705 00 000 0
Мұнай газдары мен басқа да газ тәрізді көмірсутектерден басқа, таскөмірлі, сулы, генераторлық газ және ұқсас газдар
2706 00 000 0
"Қалпына келтірілген" шайырларды қоса алғанда, сусызданған немесе сусызданбаған, жартылай ректификацияланған немесе ректификацияланбаған таскөмірлі, қоңыр көмірлі, шымтезекті шайырлар және өзге де минералдық шайырлар
2707 40 000 0
– нафталин
2707 50
– АSТМ D86 әдісі бойынша 65 көл. % немесе одан астамы 250 0С температура кезінде айдалатын (шығындарды қоса алғанда) өзге де хош иісті көмірсутекті қоспалар:
2707 50 100 0
– – отын ретінде пайдалануға арналған
2707 50 900 0
– – өзге де мақсаттар үшін
– өзгелері:
2707 91 000 0
– – креозот майлары
– – – тазартылмаған майлар:
2707 99 110 0
– – – – 90 көл.% немесе одан артығы 200 0С температура кезінде айдалатын тазартылмаған жеңіл майлар
2707 99 300 0
– – – күкірттелген жеңіл майлар
2707 99 500 0
– – – негізгі өнімдер
2707 99 700 0
– – – антрацен
2707 99 800 0
– – – фенолдар
2707 99 910 0
– – – – 2803 тауар позициясының өнімдерін алуға арналған
2708
Таскөмір шайырлардан немесе өзге де минералды шайырлардан алынған пек және пекті кокс:
2708 10 000 0
– пек
2708 20 000
– пекті кокс:
2708 20 000 1
– – инелі
2710
Шикілерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 салм.% немесе одан да артығы болатын мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстіне бұл мұнай өнімдері негізгі өнімдерді құрайтын өнімдер болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:

2701
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
– уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но неагломерированный:
2701 11
– – антрацит:
2701 11 100 0
– – – с предельным выходом летучих веществ (в пересчете на сухую беззольную основу) не более 10 мас.%
2701 11 900 0
– – – прочий (стандартные образцы каменного угля)
2701 12
– – уголь битуминозный:
2701 12 100 0
– – – уголь коксующийся
2701 19 000 0
– – уголь прочий
2701 20 000 0
– брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля
2702
Лигнит или бурый уголь, агломерированный или неагломерированный, кроме гагата:
2702 10 000 0
– лигнит или бурый уголь, пылевидный или непылевидный, но неагломерированный
2702 20 000 0
– лигнит или бурый уголь, агломерированный
2703 00 000 0
Торф (включая торфяную крошку), агломерированный или неагломерированный
2704 00
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
– кокс и полукокс из каменного угля:
2704 00 110 0
– – для производства электродов
2704 00 190 0
– – прочие (полукокс каменноугольный)
2704 00 300 0
– кокс и полукокс из лигнита
2705 00 000 0
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
2706 00 000 0
Смолы каменноугольные, буроугольные, торфяные и прочие минеральные смолы, обезвоженные или необезвоженные, частично ректифицированные или неректифицированные, включая "восстановленные" смолы
2707
Масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических:
2707 40 000 0
– нафталин
2707 50
– смеси ароматических углеводородов прочие, 65 об.% которых или более (включая потери) перегоняется при температуре 250 0С по методу ASTM D 86:
2707 50 100 0
– – для использования в качестве топлива
2707 91 000 0
– – масла креозотовые
– – – неочищенные масла:
2707 99 110 0
– – – – неочищенные легкие масла, 90 об.% которых или более перегоняется при температуре до 200 0С
2707 99 300 0
– – – осерненные легкие масла
2707 99 500 0
– – – основные продукты
2707 99 700 0
– – – антрацен
2707 99 800 0
– – – фенолы
2707 99 910 0
– – – – для получения продуктов товарной позиции 2803
2708
Пек и кокс пековый, полученные из каменноугольной смолы или прочих минеральных смол:
2708 10 000 0
– пек
2708 20 000
– кокс пековый:
2708 20 000 1
– – игольчатый
2710
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:

2710 12
– – жеңіл айдағыштар және өнімдер:
2710 12 110 0
– – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2710 12 150 0
– – – 2710 12 110 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгендерден басқа өңдеу барысындағы химиялық өзгерістерге арналған
– – – – – – өзгелері, құрамында қорғасыны бар:
– – – – – – – 0,013 г/л аспайтын:
2710 12 410 0
– – – – – – – – 95-тен кем октандық саны бар (зерттеу әдісі бойынша)
2710 12 413 0
– – – – – – – – 92 немесе октан саны көп (зерттеу тәсілі бойынша)
2710 12 450 0
– – – – – – – – 95 немесе одан көп октандық саны бар, бірақ 98-ден аспайтын (зерттеу әдісі бойынша)
2710 12 490 0
– – – – – – – – 98-ден немесе одан көп октандық саны бар (зерттеу әдісі бойынша)
– – – – – – – 0,013 г/л астам:
2710 12 510 0
– – – – – – – – 98-ден аспайтын октандық саны бар (зерттеу әдісі бойынша)
2710 12 590 0
– – – – – – – – 98-ден немесе одан артық октандық саны бар (зерттеу әдісі бойынша)
2710 12 900
– – – – – өзге де жеңіл дистилляттар:
2710 12 900 1
– – – – – – пропилен тримерлері және тетрамерлер
– – – орташа дистилляттар:
2710 19 110 0
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2710 19 150 0
– – – – 2710 19 110 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгендерден басқа процестердегі химиялық өзгерістерге арналған
– – – – газойлдер:
2710 19 310 0
– – – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2710 19 350 0
– – – – – 2710 19 310 0 кіші қосалқы позициясында көрсетілгендерден басқа өңдеу барысында химиялық өзгерістерге арналған
2710 19 420 0
– – – – – – құрамында 0,05 салм.%-дан аспайтын күкірті бар
– – – – – – – дизелдік отын:
2710 19 421 0
– – – – – – – – жазғы
2710 19 422 0
– – – – – – – – қысқы
2710 19 460 0
– – – – – – құрамында 0,05 салм.%-дан астам күкірті бар, бірақ 0,2 салм.%-дан аспайтын
2710 19 480 0
– – – – – – құрамында 0,02 салм.%-дан астам күкірті бар
– – – – сұйық отындар:
2710 19 510
– – – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған:
2710 19 510 1
– – – – – – мазуттар
2710 19 550
– – – – – 2710 19 510 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгендерден басқа  өңдеу барысында химиялық өзгерістерге арналған:
2710 19 550 1
– – – – – – мазуттар
2710 19 620
– – – – – – құрамында 1 салм.%-дан аспайтын күкірті бар:
2710 19 620 1
– – – – – – – мазуттар
2710 19 640
– – – – – – құрамында 1 салм.%-дан астам күкірті бар, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын:
2710 19 640 1
– – – – – – – мазуттар
2710 19 660
– – – – – – құрамында 2 салм.%-дан астам күкірті бар, бірақ 2,8 салм.%-дан аспайтын:
2710 19 660 1
– – – – – – – мазуттар
2710 19 680
– – – – – – құрамында 2,8 салм.%-дан астам күкірті бар:
2710 19 680 1
– – – – – – – мазуттар
– – – – майлау майлары; өзге де майлар:

2710 12
– – легкие дистилляты и продукты:
2710 12 110 0
– – – для специфических процессов переработки
2710 12 150 0
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 12 110 0
– – – – – – прочие, с содержанием свинца:
– – – – – – – не более 0,013 г/л:
2710 12 410 0
– – – – – – – – с октановым числом менее 95 (по исследовательскому методу)
2710 12 413 0
– – – – – – – – – – с октановым числом 92 или более (по исследовательскому методу)
– – – – – – – дизельное топливо:
2710 12 450 0
– – – – – – – – с октановым числом 95 или более, но менее 98 (по исследовательскому методу)
2710 12 490 0
– – – – – – – – с октановым числом 98 или более (по исследовательскому методу)
– – – – – – – более 0,013 г/л:
2710 12 510 0
– – – – – – – – с октановым числом менее 98 (по исследовательскому методу)
2710 12 590 0
– – – – – – – – с октановым числом 98 или более (по исследовательскому методу)
2710 12 900
– – – – – легкие дистилляты прочие:
2710 12 900 1
– – – – – – тримеры и тетрамеры пропилена
– – – средние дистилляты:
2710 19 110 0
– – – – для специфических процессов переработки
2710 19 150 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 110 0
– – – – газойли:
2710 19 310 0
– – – – – для специфических процессов переработки
2710 19 350 0
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 310 0
2710 19 420 0
– – – – – – с содержанием серы не более 0,05 мас.%
2710 19 421 0
– – – – – – – – летнее
2710 19 422 0
– – – – – – – – зимнее
2710 19 460 0
– – – – – – с содержанием серы более 0,05 мас.%, но не более 0,2 мас.%
2710 19 480 0
– – – – – – с содержанием серы более 0,2 мас.%
– – – – топлива жидкие:
2710 19 510
– – – – – для специфических процессов переработки:
2710 19 510 1
– – – – – – мазуты
2710 19 550
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 510:
2710 19 550 1
– – – – – – мазуты
2710 19 620
– – – – – – с содержанием серы не более 1 мас.%:
2710 19 620 1
– – – – – – – мазуты
2710 19 640
– – – – – – с содержанием серы более 1 мас.%, но не более 2 мас.%:
2710 19 640 1
– – – – – – – мазуты
2710 19 660
– – – – – – с содержанием серы более 2 мас.%, но не более 2,8 мас.%:
2710 19 660 1
– – – – – – – мазуты
2710 19 680
– – – – – – с содержанием серы более 2,8 мас.%:
2710 19 680 1
– – – – – – – мазуты
– – – – масла смазочные; масла прочие:

2710 19 710 0
– – – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2710 19 750 0
– – – – – 2710 19 710 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгендерден басқа процестерде химиялық өзгерістерге арналған
2710 19 820 0
– – – – – – мотор майы, компрессорлық майлау майлары, құбырлық майлау майлары
2710 19 840 0
– – – – – – гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтықтар
2710 19 860 0
– – – – – – ашық түсті майлар, вазелиндік майлар
2710 19 880 0
– – – – – – тісті доңғалақтарға арналған майлар мен бәсеңдеткіштерге арналған майлар
2710 19 920 0
– – – – – – металдарды өңдеуге арналған құрамдар, нысандарды майлауға арналған майлар, коррозияға қарсы майлар
2710 19 940 0
– – – – – – электрлік оқшаулағыш майлар
2710 19 980 0
– – – – – – өзге де жағармай майлары мен өзге де майлар
2710 20
– пайдаланылған мұнай өнiмдерiн қоспағанда басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген битуминозды жыныстардан алынған (шикілерден басқа) 70 салм.%-дан кем емес болатын мұнай және мұнай өнiмдерi және де бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрайтын биодизель өнiмдері болып табылады:
– – газойлдер:
2710 20 110 0
– – – құрамында 0,05 салм.%-дан артық емес күкірті бар
2710 20 150 0
– – – құрамында 0,05 салм.%-дан астам күкірті бар, бірақ 0,2 салм.%-дан аспайтын
2710 20 190 0
– – – құрамында 0,2 салм.%-дан астам күкірті бар
– – сұйық отындар:
2710 20 310
– – – құрамында 1 салм.%-дан аспайтын күкірті бар:
2710 20 310 1
– – – – мазуттар
2710 20 350
– – – құрамында 1 салм.%-дан астам күкірті бар, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын:
2710 20 350 1
– – – – мазуттар
2710 20 370
– – – құрамында 2 салм.%-дан астам күкірті бар, бірақ 2,8 салм.%-дан аспайтын:
2710 20 370 1
– – – – мазуттар
2710 20 390
– – – құрамында 2,8 салм.%-дан астам күкірті бар:
2710 20 390 1
– – – – мазуттар
2710 20 900 0
– – өзге мұнай өнiмдерi
– пайдаланылған мұнай өнiмдерi:
2710 91 000 0
– – құрамында полихлорбифенилдер, полихлортерфенилдер немесе полибромбифенилдер бар
2711
Мұнай газдары және өзге де газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйылтылған:
2711 11 000 0
– – табиғи газ
2711 12
– – пропан:
– – – тазалығы 99 %-дан кем емес пропан:
2711 12 110 0
– – – – отын ретінде пайдалануға арналған
2711 12 910 0
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2711 12 930 0
– – – – 2711 12 910 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгендерден басқа өңдеу барысында химиялық өзгерістерге арналған
2711 13
– – бутандар:
2711 13 100 0
– – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2711 13 300 0
– – – 2711 13 100 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгендерден басқа өңдеу барысында химиялық өзгерістерге арналған
2711 13 970 0
– – – – өзгелері (техникалық бутан)
– газ тәріздес күйдегі:

2710 19 710 0
– – – – – для специфических процессов переработки
2710 19 750 0
– – – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 710 0
2710 19 820 0
– – – – – – моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло
2710 19 840 0
– – – – – – жидкости для гидравлических целей
2710 19 860 0
– – – – – – светлые масла, вазелиновое масло
2710 19 880 0
– – – – – – масло для шестерен и масло для редукторов
2710 19 920 0
– – – – – – составы для обработки металлов, масла для смазывания форм, антикоррозионные масла
2710 19 940 0
– – – – – – электрические изоляционные масла
2710 19 980 0
– – – – – – прочие смазочные масла и прочие масла
2710 20
– нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
– – газойли:
2710 20 110 0
– – – с содержанием серы не более 0,05 мас.%
2710 20 150 0
– – – с содержанием серы более 0,05 мас.%, но не более 0,2 мас.%
2710 20 190 0
– – – с содержанием серы более 0,2 мас.%
– – топлива жидкие:
2710 20 310
– – – с содержанием серы не более 1 мас.%:
2710 20 310 1
– – – – мазуты
2710 20 350
– – – с содержанием серы более 1 мас.%, но не более 2 мас.%:
2710 20 350 1
– – – – мазуты
2710 20 370
– – – с содержанием серы более 2 мас.%, но не более 2,8 мас.%:
2710 20 370 1
– – – – мазуты
2710 20 390
– – – с содержанием серы более 2,8 мас.%:
2710 20 390 1
– – – – мазуты
2710 20 900 0
– – прочие нефтепродукты
– отработанные нефтепродукты:
2710 91 000 0
– – содержащие полихлорбифенилы, полихлортерфенилы или полибромбифенилы
2711
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные:
2711 11 000 0
– – газ природный
2711 12
– – пропан:
– – – пропан чистотой не менее 99 %:
2711 12 110 0
– – – – для использования в качестве топлива
2711 12 910 0
– – – – для специфических процессов переработки
2711 12 930 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 12 910 0
2711 13
– – бутаны:
2711 13 100 0
– – – для специфических процессов переработки
2711 13 300 0
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 13 100 0
– в газообразном состоянии:
2711 13 970 0
– – – – прочие (бутан технический)

2711 21 000 0
– – табиғи газ
2712
Мұнай вазелині; боялған немесе боялмаған, синтез және басқа процестер нәтижесінде алынған, микрокристалданған парафин, мұнай балауызы, парафин гачі, озокерит, қоңыр көмірлі балауыз, шымтезек балауызы, өзге де минералды балауыздар және ұқсас өнімдер:
2712 10
– мұнай вазелині:
2712 10 100 0
– – шикі
2712 20
– құрамында 0,75 салм.%-дан кем майы бар парафин:
2712 20 100 0
– – молекулярлық салмағы 460 және одан астам, бірақ 1560-тан аспайтын синтетикалық парафин
– – озокерит, қоңыр көмірлі балауыз немесе шымтезек балауызы (табиғи өнімдер):
2712 90 110 0
– – – шикі
– – – шикі:
2712 90 310 0
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестеріне арналған
2712 90 330 0
– – – – 2712 90 310 0 кіші қосалқы позицияда көрсетілгендерден басқа процестердегі химиялық өзгерістерге арналған
2712 90 910 0
– – – – ұзындығы 24 немесе одан да көп болатын көміртегі атомды, бірақ 28 көміртегі атомынан артық емес көміртекті тізбесі бар, құрамының 80 салм. % немесе одан да артығы 1-алкендерден тұратын 1-алкендердің қоспасы
2713
Битуминозды жыныстардан алынған мұнай коксы, мұнай битумы және мұнай немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
– мұнай коксы:
2713 11 000 0
– – кальцийлендірілмеген
2713 12 000
– – кальцийлендірілген:
2713 12 000 1
– – – инелі
2713 12 000 9
– – – өзгелері (қыздырылған мұнай коксы)
2713 20 000 0
– мұнай битумы
2713 90
– Битуминозды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
2713 90 100 0
– – 2803 тауар позициясының өнімдерін алуға арналған
2714
Табиғи битум және асфальт: битуминозды тақтатастар немесе мұнайлы майы және битуминозды құмтастар; асфальтиттер және асфальтты жыныстар:
2714 10 000 0
– битуминозды тақтатастар немесе тақтатас майы және битуминозды құмтастар
2715 00 000 0
Табиғи асфальттың, табиғи битумның, мұнай битумының, минералды шайырлардың немесе минералды шайырлар күлінің негізінде жасалған битуминозды қоспалар (мысалы, битумды мастикалар, жолды төсеуге арналған асфальт қоспалары)
2716 00 000 0
Электр қуаты
2801
Фтор, хлор, бром және йод:
2801 10 000 0
– хлор
2801 20 000 0
– йод
2801 30
– фтор; бром:
2801 30 100 0
– – фтор
2801 30 900 0
– – бром
2802 00 000 0
Сублимацияланған немесе тұндырылған күкірт; коллоидты күкірт
2803 00 000 0
Көміртегі (күйелер және көміртектің басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген басқа нысандары)
2804
Сутек, инертті газдар және басқа металл еместер:
2804 10 000 0
– сутегі
– инертті газдар:
2804 21 000 0
– – аргон
2804 29 100 0
– – – гелий
2804 29 900 0
– – – өзгелері (баллондағы метан-аргон қоспасы)
2804 30 000 0
– азот

2711 21 000 0
– – газ природный
2712
Вазелин нефтяной; парафин, воск нефтяной микрокристаллический, гач парафиновый, озокерит, воск буроугольный, воск торфяной, прочие минеральные воски и аналогичные продукты, полученные в результате синтеза или других процессов, окрашенные или неокрашенные:
2712 10
– вазелин нефтяной:
2712 10 100 0
– – сырой
2712 20
– парафин с содержанием масел менее 0,75 мас.%:
2712 20 100 0
– – парафин синтетический с молекулярной массой 460 и более, но не более 1560
– – озокерит, воск буроугольный или воск торфяной (природные продукты):
2712 90 110 0
– – – сырые
– – – сырые:
2712 90 310 0
– – – – для специфических процессов переработки
2712 90 330 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2712 90 310 0
2712 90 910 0
– – – – смесь 1-алкенов, содержащая 80 мас.% или более 1-алкенов с длиной углеродной цепи в 24 атома углерода и более, но не более 28 атомов углерода
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
– кокс нефтяной:
2713 11 000 0
– – некальцинированный
2713 12 000
– – кальцинированный:
2713 12 000 1
– – – игольчатый
2713 12 000 9
– – – прочий (нефтяной кокс прокаленный)
2713 20 000 0
– битум нефтяной
2713 90
– прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
2713 90 100 0
– – для получения продуктов товарной позиции 2803
2714
Битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы:
2714 10 000 0
– сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные
2715 00 000 0
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
2716 00 000 0
Электроэнергия
2801
Фтор, хлор, бром и йод:
2801 10 000 0
– хлор
2801 20 000 0
– йод
2801 30
– фтор; бром:
2801 30 100 0
– – фтор
2801 30 900 0
– – бром
2802 00 000 0
Сера сублимированная или осажденная; сера коллоидная
2803 00 000 0
Углерод (сажи и прочие формы углерода, в другом месте не поименованные или не включенные)
2804
Водород, газы инертные и прочие неметаллы:
2804 10 000 0
– водород
– газы инертные:
2804 21 000 0
– – аргон
2804 29 100 0
– – – гелий
2804 29 900 0
– – – прочие (метан-аргоновая смесь в баллонах)
2804 30 000 0
– азот

2841 61 000 0
– – калий пеpманганаты
2841 70 000 0
– молибдаттар
2841 80 000 0
– вольфраматтар
2841 90 300 0
– – цинкаттар мен ванадаттар
2842
Азидтерден басқа бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қосқанда), өзгелері:
2842 10 000
– белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қосқанда, қосарлы немесе кешенді силикаттар:
2842 90 100 0
– – тұздар, селенді немесе теллур қышқылының қосарлы тұздары немесе кешенді тұздары
2842 10 000 8
– анықталған немесе анықталмаған химиялық қоспаның алюмосиликатын қоса алғанда өзге де қос немесе кешенді силикаттар
2843
Коллоидты жай-күйдегі қымбат металдар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы бейорганикалық немесе органикалық қымбат металдардың қосылыстары; қымбат металдардың амальгамалары:
2843 10
– коллоидты жай-күйдегі қымбат металдар:
2843 10 100 0
– – күміс
– күміс қосылыстары:
2843 21 000 0
– – күміс нитраты
2843 30 000 0
– алтын қосылыстары
2843 90
– өзге де қосылыстар; қоспалар:
2843 90 100 0
– – қоспалар
2845
2844 тауар позициясының изотоптарынан басқа изотоптар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы бейорганикалық немесе органикалық осы изотоптардың қосылыстары:
2845 10 000 0
– ауыр су (дейтерий оксиді)
2845 90 100 0
– – дейтерий және оның қосылыстары; сутегі және оның дейтериймен байытылған қосылыстары; осы өнімдер бар қоспалар мен ерітінділер
2846
Сирек кездесетін металдардың, иттрийдің немесе скандийдің бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары немесе осы металдардың қоспалары:
2846 10 000 0
– церийдің қосылыстары
2847 00 000 0
өзекпен қатайған немесе қатаймаған сутегі пероксиді
2848 00 000 0
Феррофосфорды қоспағанда, белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы фосфидтер
2849
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы карбидтер:
2849 10 000 0
– кальцийдің
2849 20 000 0
– кремнийдің
2849 90 100 0
– – бордың
2849 90 300 0
– – вольфрамның
2849 90 500 0
– – алюминийдің, хромның; молибденнің; ванадийдің; танталдың; титанның
2850 00
2849 тауарлық позициясының карбидтері болып табылатын қосылыстардан басқа, белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы гидридтер, нитридтер, азидтер, силицидтер мен боридтер:
2850 00 200 0
– гидридтер; нитридтер
2850 00 600 0
– азидтер; силицидтер
2850 00 900 0
– боридтер
2852
Сынаптың органикалық немесе бейорганикалық қосылыстары, амальгамалардан басқа:
2852 10 000
– белгілі химиялық құрамға жататын:
2852 10 000 1
– – тұздар және қымыздық қышқылының күрделі эфирлері
2853 00
Бейорганикалық өзге де қосылыстар (дистильденген немесе кондуктометриялық суды және осыған ұқсас таза суды қосқанда); сұйық ауа (инертті газдары кетірілген немесе кетірілмеген); қысылған ауа; қымбат металдар амальгамаларынан басқа, амальгамалар:

2841 61 000 0
– – пеpманганат калия
2841 70 000 0
– молибдаты
2841 80 000 0
– вольфраматы
2841 90 300 0
– – цинкаты и ванадаты
2842
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
2842 10 000
– силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава:
2842 10 000 8
– прочие силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава
2842 90 100 0
– – соли, двойные соли или комплексные соли селеновой или теллуровой кислот
2843
Металлы драгоценные в коллоидном состоянии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, определенного или неопределенного химического состава; амальгамы драгоценных металлов:
2843 10
– металлы драгоценные в коллоидном состоянии:
2843 10 100 0
– – серебро
– соединения серебра:
2843 21 000 0
– – нитрат серебра
2843 30 000 0
– соединения золота
2843 90
– соединения прочие; амальгамы:
2843 90 100 0
– – амальгамы
2845
Изотопы, кроме изотопов товарной позиции 2844; соединения неорганические или органические этих изотопов, определенного или неопределенного химического состава:
2845 10 000 0
– тяжелая вода (оксид дейтерия)
2845 90 100 0
– – дейтерий и его соединения; водород и его соединения, обогащенные дейтерием; смеси и растворы, содержащие эти продукты
2846
Соединения, неорганические или органические, редкоземельных металлов, иттрия или скандия или смесей этих металлов:
2846 10 000 0
– соединения церия
2847 00 000 0
Пеpоксид водорода, отвеpжденный или не отвеpжденный мочевиной
2848 00 000 0
Фосфиды, определенного или неопределенного химического состава, за исключением феррофосфора
2849
Карбиды, определенного или неопределенного химического состава:
2849 10 000 0
– кальция
2849 20 000 0
– кремния
2849 90 100 0
– – бора
2849 90 300 0
– – вольфрама
2849 90 500 0
– – алюминия; хрома; молибдена; ванадия; тантала; титана
2850 00
Гидриды, нитриды, азиды, силициды и бориды, определенного или неопределенного химического состава, кроме соединений, являющихся карбидами товарной позиции 2849:
2850 00 200 0
– гидриды; нитриды
2850 00 600 0
– азиды; силициды
2850 00 900 0
– бориды
2852
Соединения ртути, неорганические или органические, определенного или неопределенного химического состава, кроме амальгам:
2852 10 000
– определенного химического состава:
2852 10 000 1
– – соли и сложные эфиры щавелевой кислоты
2853 00
Соединения неорганические прочие (включая дистиллированную или кондуктометрическую воду и воду аналогичной чистоты); воздух жидкий (с удалением или без удаления инертных газов); воздух сжатый; амальгамы, кроме амальгам драгоценных металлов:

2905 51 000 0
– – этхлорвинол (INN)
2905 59 910 0
– – – 2,2-бис(бромметил) пропандиол
2906
циклдік спирттер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитрленген немесе нитратталған туындылары:
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік:
2906 11 000 0
– – ментол
2906 12 000 0
– – циклогексанол, метилциклогексанолдар және диметилциклогексанолдар
2906 13
– – стериндер және инозиттер:
2906 13 100 0
– – – стериндер
2906 13 900 0
– – – инозиттер
– хош иістенген:
2906 21 000 0
– – бензил спирті
2907
Фенолдар; фенолоспирттер:
– монофенолдар:
2907 11 000 0
– – фенол (гидроксибензол) және олардың тұздары
2907 12 000 0
– – крезолдар және олардың тұздары
2907 13 000 0
– – октилфенол, нонилфенол және олардың изомерлері; осы қосылыстардың тұздары
2907 15
– – нафтолдар және олардың тұздары:
2907 15 100 0
– – – 1-нафтол
2907 19 100 0
– – – ксиленолдар және олардың тұздары
– полифенолдар; фенолоспирттер:
2907 21 000 0
– – резорцин және олардың тұздары
2907 22 000 0
– – гидрохинон (хинол) және олардың тұздары
2907 23 000 0
– – 4,4,-изопропилидендифенол (бисфенол А, дифенилолпропан) және олардың тұздары
2908
Фенолдардың немесе фенолоспирттердің галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген туындылары:
– тек галогентоптардан тұратын туындылар және олардың тұздары:
2908 11 000 0
– – пентахлорфенол (ISO)
2908 91 000 0
– – диносеб (ISO) және олардың тұздары
2908 92 000 0
– – 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) және олардың тұздары
2908 99 100 0
– – – тек сульфотоптардан тұратын туындылар, олардың тұздары және күрделі эфирлер
2909
Қарапайым эфирлер, эфирлі спирттер, эфирлі фенолдар, эфирлі спиртті фенолдар, спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның) және олардың галогенделген, сульфатталған, нитрленген немесе нитратталған туындылары:
– қарапайым ациклдік эфирлер және олардың галогенделген, фульфирленген, нитрленген немесе нитратталған туындылары:
2909 11 000 0
– – қарапайым диэтил эфирі
2909 19 100 0
– – – қарапайым трет-бутилэтиль эфирі (этил-трет-бутиль эфирі, ETBE)
2909 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік қарапайым эфирлер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитрленген немесе нитратталған туындылары
2909 30
– қарапайым хош иісті эфирлер және олардың галогендер, сульфиттелген, нитрленген немесе нитратталған туындылары:
2909 30 100 0
– – қарапайым дефинил эфирі
– – бромдалған туындылары:
2909 30 310 0
– – – қарапайым пентабромдефинил эфирі; 1,2,4,5-тетрабром-3,6-бис(пентабромфенокси)бензол
2909 30 350 0
– – – 1,2-бис(2,4,6-трибромфенокси) этан, өндіру үшін акрилонитрилбутадиенстирола (ABS)
– эфир спирттері және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитрленген немесе нитратталған туындылары:

2905 51 000 0
– – этхлорвинол (INN)
2905 59 910 0
– – – 2,2-бис(бромметил)пропандиол
2906
Спирты циклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые:
2906 11 000 0
– – ментол
2906 12 000 0
– – циклогексанол, метилциклогексанолы и диметилциклогексанолы
2906 13
– – стерины и инозиты:
2906 13 100 0
– – – стерины
2906 13 900 0
– – – инозиты
– ароматические:
2906 21 000 0
– – спирт бензиловый
2907
Фенолы; фенолоспирты:
– монофенолы:
2907 11 000 0
– – фенол (гидроксибензол) и его соли
2907 12 000 0
– – крезолы и их соли
2907 13 000 0
– – октилфенол, нонилфенол и их изомеры; соли этих соединений
2907 15
– – нафтолы и их соли:
2907 15 100 0
– – – 1-нафтол
2907 19 100 0
– – – ксиленолы и их соли
– полифенолы; фенолоспирты:
2907 21 000 0
– – резорцин и его соли
2907 22 000 0
– – гидрохинон (хинол) и его соли
2907 23 000 0
– – 4,4,-изопропилидендифенол (бисфенол А, дифенилолпропан) и его соли
2908
Галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные фенолов или фенолоспиртов:
– производные, содержащие только галогеногруппы, и их соли:
2908 11 000 0
– – пентахлорфенол (ISO)
2908 91 000 0
– – диносеб (ISO) и его соли
2908 92 000 0
– – 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) и его соли
2908 99 100 0
– – – производные, содержащие только сульфогруппы, их соли и сложные эфиры
2909
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– эфиры простые ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909 11 000 0
– – эфир диэтиловый простой
2909 19 100 0
– – – эфир простой трет-бутилэтиловый (этил-трет-бутиловый эфир, ETBE)
2909 20 000 0
– эфиры простые циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2909 30
– эфиры простые ароматические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909 30 100 0
– – эфир дифениловый простой
– – бромированные производные:
2909 30 310 0
– – – эфир пентабромдифениловый простой; 1,2,4,5-тетрабром-3,6-бис(пентабромфенокси) бензол
2909 30 350 0
– – – 1,2-бис(2,4,6-трибромфенокси)этан, для производства акрилонитрилбутадиенстирола (ABS)
– эфироспирты и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:

2916 19 400 0
– – – кротон қышқылы
2916 20 000 0
– циклоалқандық, циклоалкендік және циклотерпендік қышқылдар, олардың андигридтері, галогенан-гидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
– хош иісті монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері галогенангидритері, перексидтері, пероксиқышқылдар және олардың туындылары:
2916 31 000 0
– – бензой қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2916 32 000
– – бензоил және бензоилхрорид пероксиді:
2916 32 000 1
– – – бензоли перексиді
2916 32 000 9
– – – бензоилхлорид
2916 34 000 0
– – фенилсірке қышқылы және оның тұздары
2916 39 100 0
– – – фенилсірке қышқылының күрделі эфирлері
2917
Поликарбон қышқылдары, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындары:
– ациклдік поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917 11 000 0
– – қымыздық қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 12 000 0
– – адипин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 13
– – азелаин қышқылы және себацин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2917 13 100 0
– – – себацин қышқылы
2917 14 000 0
– – малеин ангидриді
2917 19 100 0
– – – малон қышқылы, оның тұздары мне күрделі эфирлері
2917 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
– хош иісті поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, гелогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917 32 000 0
– – диоктилортофталаттар
2917 33 000 0
– – динонил-немесе дидецилортофталаттар
2917 34
– – күрделі ортафтелдік қышқылдың эфирлері өзгелері:
2917 34 100 0
– – – дибутилортофталаттар
2917 35 000 0
– – фтале ангидриді
2917 36 000 0
– – терефтал қышқылы және оның тұздары
2917 37 000 0
– – диметилтерефталат
2917 39 200 0
– – – күрделі эфир немесе ангидрид тетрабромфтал қышқылы; бензол-1,2,4-трикарбон қышқылы; изофталоилдихлорид, құрамында 0,8 салм.%-дан немесе одан да кем терефталоилдихлориді бар; нафталин-1,4,5,8-тетракарбон қышқылы; тетрахлорфтал ангидриді; натрийдің 3,5 бис (метоксикарбонил) бензол-сульфонаты
2918
Қосымша оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– спирттер тобынан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галоген-ангидридтері, пероксидтері пероксиқышқылдары және олардың туындылары:

2916 19 400 0
– – – кротоновая кислота
2916 20 000 0
– кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
– кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2916 31 000 0
– – бензойная кислота, ее соли и сложные эфиры
2916 32 000
– – пероксид бензоила и бензоилхлорид:
2916 32 000 1
– – – пероксид бензоила
2916 32 000 9
– – – бензоилхлорид
2916 34 000 0
– – фенилуксусная кислота и ее соли
2916 39 100 0
– – – эфиры фенилуксусной кислоты сложные
2917
Кислоты поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты ациклические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917 11 000 0
– – щавелевая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 12 000 0
– – адипиновая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 13
– – азелаиновая кислота и себациновая кислота, их соли и сложные эфиры:
2917 13 100 0
– – – себациновая кислота
2917 14 000 0
2917 19 100 0
2917 20 000 0
– – малеиновый ангидрид
– – – малоновая кислота, ее соли и сложные эфиры
– кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
– кислоты ароматические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917 32 000 0
– – диоктилортофталаты
2917 33 000 0
– – динонил- или дидецилортофталаты
2917 34
– – эфиры ортофталевой кислоты сложные прочие:
2917 34 100 0
– – – дибутилортофталаты
2917 35 000 0
– – фталевый ангидрид
2917 36 000 0
– – терефталевая кислота и ее соли
2917 37 000 0
– – диметилтерефталат
2917 39 200 0
– – – сложный эфир или ангидрид тетрабромфталевой кислоты; бензол-1,2,4-трикарбоновая кислота; изофталоилдихлорид, содержащий 0,8 мас.% или менее терефталоилдихлорида; нафталин-1,4,5,8-тетракарбоновая кислота; тетрахлорфталевый ангидрид; 3,5-бис(метоксикарбонил)бензол-сульфонат натрия
2918
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты карбоновые, содержащие спиртовую группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:

2921 11 000 0
– – метиламин, ди-немесе триметиламин тұздары
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921 19 500 0
– – – диэтиламин және оның тұздары
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин) этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N-диизопропиламин) этилхлорид гидрохлорид және 2-(N,N-диметиламин) этилхлорид гидрохлорид
– ациклдік полиаминдер мен туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 21 000 0
– – этилендиамин және оның тұздары
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин және оның тұздары
2921 30
– моно-немесе циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары
2921 30 910 0
– – циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
– хош иісті моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 41 000 0
– – анилин және оның тұздары
2921 42 000 0
– – анилин туындылары және олардың тұздары
2921 43 000 0
– – толуидиндер және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 44 000 0
– – дифениламин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 45 000 0
– – 1-нафтиламин (a-нафтиламин), 2-нафтиламин (b-нафтиламин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 46 000 0
– – амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) және фентермин (INN); осы қосылыстардың тұздары
– хош иісті полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 51
– – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
– – – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2921 51 110 0
– – – – 99 сал.% немесе одан артығы қоспасыз болатын және мынадан тұратын м-фенилендиамин:
-сал. 1% немесе одан кем болатын су,
-200 мг/кг немесе одан кем болатын о-фенилендиамині, және
-450 мг/кг немесе одан кем болатын п-фенилендиамині
2921 59 500 0
– – – м-фениленбис(метиламин); 2,2ұ-дихлор-4,4ұ-метилендианилин; 4,4ұ-би-о-толуидин; 1,8-нафталиндиамин
2922
Оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын аминоқосылыстар:
– оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден артық типінен тұратын қосылыстардан басқа, аминоспирттер; олардың қарапайым және күрделі эфирлері, осы қосылыстардың тұздары:
2922 11 000 0
– – моноэтаноламин және олардың тұздары
2922 12 000 0
– – диэтаноламин және олардың тұздары
2922 13
– – триэтаноламин және олардың тұздары:
2922 13 100 0
– – – триэтаноламин

2921 11 000 0
– – метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921 19 500 0
– – – диэтиламин и его соли
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин)этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N-диизопропиламин)этилхлорид гидрохлорид и 2-(N,N-диметиламин)этилхлорид гидрохлорид
– полиамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 21 000 0
– – этилендиамин и его соли
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин и его соли
2921 30
– моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли
2921 30 910 0
– – циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
– моноамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921 41 000 0
– – анилин и его соли
2921 42 000 0
– – производные анилина и их соли
2921 43 000 0
– – толуидины и их производные; соли этих соединений
2921 44 000 0
– – дифениламин и его производные; соли этих соединений
2921 45 000 0
– – 1-нафтиламин (a-нафтиламин), 2-нафтиламин (b-нафтиламин) и их производные; соли этих соединений
2921 46 000 0
– – амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) и фентермин (INN); соли этих соединений
– полиамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921 51
– – о-, м-, n-фенилендиамин, диаминотолуолы и их производные; соли этих соединений:
2921 51 110 0
– – – о-, м-, n-фенилендиамин, диаминотолуолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные и нитрозированные производные; соли этих соединений:
2930 50 000 0
– – – – м-фенилендиамин чистотой 99 мас.% или более и содержащий:
2930 90 130 0
- 1 мас.% или менее воды,
2930 90 160 0
- 200 мг/кг или менее о-фенилендиамина, и
2921 59 500 0
- 450 мг/кг или менее n-фенилендиамина
2921 59 500 0
– – – м-фениленбис(метиламин); 2,2
-дихлор-4,4
-метилендианилин; 4,4
-би-о-толуидин; 1,8-нафталиндиамин
2922
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
– аминоспирты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 11 000 0
– – моноэтаноламин и его соли
2922 12 000 0
– – диэтаноламин и его соли
2922 13
– – триэтаноламин и его соли:
2922 13 100 0
– – – триэтаноламин

– – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) және оның тартраттары және малеаттары; фуразолидон (INN); 7-аминоцефалоспоран қышқылы; тұздар және күрделі эфирлер (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-забицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбон қышқылы; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид
2934 99 900 0
– – – өзгелері (динатрилі этилендиамин тұзы-N,N,N,,N,- 2-сулы тетрасірке қышқылы (трилон Б))
2935 00
Сульфонамидтер:
2935 00 300 0
– 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
2940 00 000 0
Сахароза, лактоза, мальтозалар, глюкозалар және фруктозаларды қоспағанда, химиялық жағынан таза қанттар; қанттың қарапайым эфирлері, қанттардың ацетальдері және қанттардың күрделі эфирлері, олардың тұздары, бұған 2937, 2938 немесе 2939-тауар позициясының өнімдері қосылмайды
2942 00 000 0
Өзге де органикалық қосылыстар
3004 10 000 3
– – – – өзгелері (диклофенак, димедрол, каптоприл)
3004 32 000 9
– – – өзгелері (гидрокортизон)
3004 50 000 2
– – – өзгелері (антигриппин)
3004 90 000 2
– – – өзгелері (валериана экстракты, валидол)
3004 90 000 5
– – – йод немесе құрамында йод қоспасы бар
3004 90 000 9
– – – – өзгелері (С-аспирині, ацетилсалицил қышқылы, парацетомол, кофеин, орлистат, платифиллин гидротартрат, преднизолон, динатрий тұзы этилендиамин-N,N,N,,N,- 2-сулы тетрасірке қышқылы, техникалық спирт, тавегил, темпалгин, фуросемид, аммоний хлориді, калий хлориді)
3005 90 100 0
– – мақта және мақтадан жасалған бұйымдар
3005 90 500 0
– – – – өзгелері (крахмалды бинт)
3006 50 000 0
– алғашқы медициналық көмек көрсетуге арналған санитарлық сөмкелер және жинақтар
31
Тыңайтқыштар
3102
Минералдық немесе химиялық, азоттық тыңайтқыштар:
3102 10
– несепнәр, оның ішінде су ерітіндегісі:
3102 10 100 0
– – құрғақ сусыз өнімге шаққандағы 45 салм. %-дан астам азотты қамтитын несепнәр
– аммоний сульфаты, аммоний сульфатының және аммоний нитратының қос тұздары және қоспалары:
3102 21 000 0
– – аммоний сульфаты
3102 30
– аммоний нитраты, оның ішінде су ерітіндісіндегі:
3102 30 100 0
– – су ерітіндісіндегі
3102 40
– аммоний нитратының кальций карбонаты немесе тыңайтқыш болып табылмайтын өзге бейорганикалық заттары бар қоспалар:
3102 40 100 0
– – құрамында 28 салм. %-дан аспайтын азот бар
3102 40 900 0
– – құрамында 28 салм. %-дан астам азот бар
3102 50
– натрий нитраты:
3102 50 100 0
– – табиғи натрий нитраты
3102 60 000 0
– кальций нитраты мен аммоний нитратының қос тұздары мен қоспалары
3102 80 000 0
– несепнәр мен аммоний нитратының су немесе аммиак ерітіндісіндегі қоспалары

– – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN); 7-аминоцефалоспорановая кислота; соли и сложные эфиры (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-азабицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбоновой кислоты; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид:
2934 99 600 1
– – – – хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN)
2934 99 900 0
– – – прочие (соль динатриевая этилендиамин-N,N,N',N'- тетрауксусной кислоты 2-водная (трилон Б))
2935 00
Сульфонамиды:
2935 00 300 0
–3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
2940 00 000 0
Сахара химически чистые, кроме сахарозы, лактозы, мальтозы, глюкозы и фруктозы; простые эфиры сахаров, ацетали сахаров и сложные эфиры сахаров, их соли, кроме продуктов товарной позиции 2937, 2938 или 2939
3004 10 000 3
– – – – прочие (диклофенак, димедрол, каптоприл)
3004 32 000 9
– – – прочие (гидрокортизон)
3004 50 000 2
– – – прочие (антигриппин)
3004 90 000 2
– – – прочие (валерианы экстракт, валидол)
3004 90 000 5
– – – содержащие йод или соединения йода
3004 90 000 9
– – – – прочие (аспирин-С, ацетилсалициловая кислота, парацетомол, кофеин, орлистат, платифиллина гидротартрат, преднизолон, соль динатриевая этилендиамин-N,N,N',N'- тетрауксусной кислоты 2-водная, спирт технический, тавегил, темпалгин, фуросемид, хлорид аммония, хлорид калия)
3005 90 100 0
– – вата и изделия из ваты
3005 90 500 0
– – – – прочие (бинт крахмальный)
3006 50 000 0
– сумки санитарные и наборы для оказания первой помощи
3102
Удобрения минеральные или химические, азотные:
3102 10
– мочевина, в том числе в водном растворе:
3102 10 100 0
– – мочевина, содержащая более 45 мас.% азота в пересчете на сухой безводный продукт
– сульфат аммония; двойные соли и смеси сульфата аммония и нитрата аммония:
3102 21 000 0
– – сульфат аммония
3102 30
– нитрат аммония, в том числе в водном растворе:
3102 30 100 0
– – в водном растворе
3102 40
– смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или прочими неорганическими веществами, не являющимися удобрениями:
3102 40 100 0
– – с содержанием азота не более 28 мас.%
3102 40 900 0
– – с содержанием азота более 28 мас.%
3102 50
– нитрат натрия:
3102 50 100 0
– – природный нитрат натрия
3102 60 000 0
– двойные соли и смеси нитрата кальция и нитрата аммония
3102 80 000 0
– смеси мочевины и нитрата аммония в водном или аммиачном растворе

3102 90 000 0
– өзгелері, алдыңғы қосалқы позицияларда атап көрсетілмеген қоспаларды қоса алғанда
3103
Минералдық немесе химиялық, фосфорлық тыңайтқыштар:
3103 10
– суперфосфаттар:
3103 10 100 0
– – құрамында 35 салм. %-дан астам пентаоксид дифосфоры бар
3104
Минералдық немесе химиялық, калий тыңайтқыштары:
3104 20
– калий хлориді:
3104 20 100 0
– – құрамындағы калий К2О-ға шаққанда құрғақ сусыз өнімдегі 40 салм. %-дан аспайтын
3104 20 500 0
– – құрамындағы калий К2О-ға шаққанда бірақ 40 салм.%-дан асатын, бірақ құрғақ сусыз өнімдегі 62 салм.%-дан аспайтын
3104 20 900 0
– – құрамындағы калий К2О-ға шаққанда құрғақ сусыз өнімдегі 62 салм. %-дан асатын
3104 30 000 0
– калий сульфаты
3104 90 000 1
– – карналлит
3105
Екі немесе үш қоректі элементтерден: азоттан, фосфордан және калийден тұратын минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар; басқа тыңайтқыштар; брутто-салмағы 10 кг-нан аспайтын осы топтың таблеткадағы немесе ұқсас пішіндегі немесе орамдардағы тауарлары:
3105 10 000 0
– брутто-салмағы 10 кг-нан аспайтын осы топтың таблеткадағы немесе ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы тауарлары
3105 20 000 0
– үш қоректі элементтерден: азоттан, фосфордан және калийден тұратын минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар
3105 30 000 0
– диаммоний сутекфосфаты (диаммоний фосфаты)
3105 40 000 0
– аммоний дисутекфосфаты (моноаммоний фосфаты) және оның аммоний сутекфосфатымен қоспалары
– екі қоректік элементтен; азот және фосфордан тұратын минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар:
3105 51 000 0
– – нитраттар мен фосфаттардан тұратын
3105 60 000 0
– екі қоректік элементтен: фосфор және калийден тұратын минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар
3105 90 100 0
– – құрғақ сусыз өнімге шаққанда жалпы құрамында, 16,3 салм. %-дан аспайтын азоты бар, натрий нитраты мен калий нитратының табиғи қоспасынан тұратын табиғи калий-натрий нитраты (калий нитратының үлесі 44 %-ға жетуі мүмкін)
3105 90 910 0
– – – құрғақ сусыз өнімге шаққанда құрамында 10 салм. %-дан астам азоты бар
32
Илеу және бояу экстракттары; таниндер және олардың туындылары; бояғыштар, пигменттер және өзге де бояу заттары; сырлар мен лактар; тығыздағыштар мен өзге де мастикалар; баспаханалық сыр, сия, туш
3201
Өсімдіктерден алынған илеу экстракттары; таниндер және олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлер, өзге де туындылары:
3201 10 000 0
– квебрахо экстракті
3201 20 000 0
– алақоржын экстракті
3201 90 200 0
– – сумах экстракті, іріқабыршақты емен экстракті, емен экстракті немесе талшын экстракті
3202
Синтетикалық органикалық илеу заттары; бейорганикалық илеу заттары; табиғи илеу заттарынан тұратын немесе олардан тұрмайтын илеу препараттары; алдын ала илеуге арналған ферменттік препараттар:

3102 90 000 0
– прочие, включая смеси, не поименованные в предыдущих субпозициях
3103
Удобрения минеральные или химические, фосфорные:
3103 10
– суперфосфаты:
3103 10 100 0
– – содержащие более 35 мас.% пентаоксида дифосфора
3104
Удобрения минеральные или химические, калийные:
3104 20
– хлорид калия:
3104 20 100 0
– – с содержанием калия в пересчете на K2О не более 40 мас.% в сухом безводном продукте
3104 20 500 0
– – с содержанием калия в пересчете на К2О более 40 мас.%, но не более 62 мас.% в сухом безводном продукте
3104 20 900 0
– – с содержанием калия в пересчете на К2О более 62 мас.% в сухом безводном продукте
3104 30 000 0
– сульфат калия
3104 90 000 1
– – карналлит
3105
Удобрения минеральные или химические, содержащие два или три питательных элемента: азот, фосфор и калий; удобрения прочие; товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг:
3105 10 000 0
– товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг
3105 20 000 0
– удобрения минеральные или химические, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий
3105 30 000 0
– водородфосфат диаммония (фосфат диаммония)
3105 40 000 0
– диводородфосфат аммония (фосфат моноаммония) и его смеси с водородфосфатом диаммония (фосфатом диаммония)
– удобрения минеральные или химические прочие, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор:
3105 51 000 0
– – содержащие нитраты и фосфаты
3105 60 000 0
– удобрения минеральные или химические, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий
3105 90 100 0
– – природный нитрат калия-натрия, состоящий из природной смеси нитрата натрия и нитрата калия (доля нитрата калия может достигать 44 %), с общим содержанием азота не более 16,3 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
3105 90 910 0
– – – с содержанием азота более 10 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
3201
Экстракты дубильные растительного происхождения; таннины и их соли, эфиры простые и сложные и прочие производные:
3201 10 000 0
– экстракт квебрахо
3201 20 000 0
– экстракт акации
3201 90 200 0
– – экстракт сумаха, экстракт дуба крупночешуйчатого, экстpакт дуба или экстpакт каштана
3202
Органические дубильные вещества синтетические; неорганические дубильные вещества; препараты для дубления, содержащие или не содержащие природные дубильные вещества; ферментные препараты для предварительного дубления:

3202 10 000 0
– синтетикалық органикалық илеу заттары
3203 00
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның өсімдіктерінен немесе жануарлардан алынған бояу заттары (жануар көмірінен басқа, бояғыш экстракттарды қоса алғанда), осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген өсімдіктерден немесе жануарлардан алынған бояғыш заттардың негізінде дайындалған препараттар:
3203 00 100
– өсімдіктерден алынған бояу заттары және солардың негізінде дайындалған препараттар:
3203 00 900 0
– жануарлардан алынған бояу заттары және солардың негізінде дайындалған препараттар
3204
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның өсімдіктерінен немесе жануарлардан алынған бояу заттары (жануар көмірінен басқа бояғыш экстракттарды қоса алғанда) осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген өсімдіктерден немесе жануарлардан алынған бояғыш заттардың негізінде дайындалған препараттар; белгілі немесе белгісіз құрамның, люминофорлар немесе оптикалық ағартқыштар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер:
– синтетикалық органикалық бояу заттары және осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген, олардың негізінде дайындалған препараттар:
3204 11 000 0
– – майдаланған бояғыштар және солардың негізінде дайындалған препараттар
3204 12 000 0
– – алдын ала металдандырылған немесе металдандырылмаған қышқылдық бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар; басытқы бояулар және олардың негізінде дайындалған бояулар
3204 13 000 0
– – негізгі бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 14 000 0
– – тура бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 15 000 0
– – текшелік бояулар (оның ішінде пигмент ретінде қолданылатын) және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 16 000 0
– – химиялық белсенді бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 17 000 0
– – пигменттер және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204 19 000 0
– – өзгелері (оның ішінде 3204 44-3204 19 қосалқы позицияларындағы екі немесе одан көп бояғыш заттардың қоспасы)
3204 20 000 0
– оптикалық ағартқыштар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер
3205 00 000 0
Түрлі-түсті лактар; осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген түрлі-түсті лактардың негізінде жасалған препараттар
3206
Өзге бояғыш заттар; 3203, 3204 немесе 3205 тауар позициясындағы препараттардан өзгеше, осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген препараттар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның люминофорлары ретінде қолданылатын бейорганикалық  өнімдер:
– титан диоксидінің негізінде дайындалған пигменттер мен препараттар:
3206 11 000 0
– – құрғақ затқа қайта есептегенде 80 салм. %-дан немесе одан артық болатын титан диоксидінен тұратындар

3202 10 000 0
– органические дубильные вещества синтетические
3203 00
Красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, указанные в примечании 3 к данной группе:
3203 00 100
– красящие вещества растительного происхождения и препараты на их основе:
3203 00 100 1
– – черный катеху (Acacia catechu)
3203 00 900 0
– красящие вещества животного происхождения и препараты на их основе
3204
Органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к данной группе; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
– органические красящие вещества синтетические и препараты, изготовленные на их основе, указанные в примечании 3 к данной группе:
3204 11 000 0
– – красители дисперсные и препараты, изготовленные на их основе
3204 12 000 0
– – красители кислотные, предварительно металлизированные или неметаллизированные, и препараты, изготовленные на их основе; красители протравные и препараты, изготовленные на их основе
3204 13 000 0
– – красители основные и препараты, изготовленные на их основе
3204 14 000 0
– – красители прямые и препараты, изготовленные на их основе
3204 15 000 0
– – красители кубовые (включая используемые в качестве пигментов) и препараты, изготовленные на их основе
3204 16 000 0
– – красители химически активные и препараты, изготовленные на их основе
3204 17 000 0
– – пигменты и препараты, изготовленные на их основе
3204 20 000 0
– органические продукты синтетические, используемые в качестве оптических отбеливателей
3205 00 000 0
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
3206
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов товарной позиции 3203, 3204 или 3205; неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
– пигменты и препараты, изготовленные на основе диоксида титана:
3206 11 000 0
– – содержащие 80 мас.% или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество

3206 20 000 0
– хром қосылыстарының негізінде дайындалған пигменттер мен препараттар
– өзге де бояйтын заттар мен препараттар:
3206 41 000 0
– – ультрамарин және оның негізінде дайындалған препараттар
3206 42 000 0
– – литопон және мырыш сульфидінің негізінде дайындалған өзге пигменттер мен препараттар
3206 49 100 0
– – – магнетит
3206 49 300 0
– – – кадми қосылары негізден жасалған, пигментер және препараттар
3206 50 000 0
– люминофорлар ретінде қолданылатын бейорганикалық  өнімдер
3207
Қыш, эмаль немесе шыны өндіруде қолданылатын дайын пигменттер, шынының дайын басқыштары, дайын бояулар, эмальдар және шыны тәрізді жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер), сұйық жалтырақтар мен ұқсас препараттар; шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктердегі және үлпектердегі өзге шыны:
3207 10 000 0
– дайын пигменттер, шынының дайын басқыштары, дайын бояулар және ұқсас препараттар
3207 20
– шыны тәрізді эмальдар және жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер) және ұқсас препараттар:
3207 20 100 0
– – ангобтар (шликерлер)
3207 20 900 0
– – өзгелері (115-ПФ эмалі жоғары сұрып бозғылт сары, ұшпайтын заттардың жаппай үлесі, %, 64-70 кем емес, МСТ 6465-76)
3207 30 000 0
– сұйық жалтырақтар және ұқсас препараттар
3207 40
– шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктерді немесе үлпектердегі өзге шыны:
3207 40 400 0
– – ұзындығы 0,1 мм-ден немесе одан артық болатын, бірақ 3,5 мм-ден аспайтын және қалыңдығы 2 мкм немесе одан артық болатын, бірақ 5 мкм-ден аспайтын үлпектердегі шыны; құрамында 99 салм.%-дан немесе одан артық болатын кремний диоксиді бар, ұнтақтағы немесе түйіршіктердегі шыны
3208
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген, бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда); осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер:
3208 10
– күрделі полиэфирлер негізінде:
3208 10 100 0
– – осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер
3208 10 900 0
– – өзгелері (ГФ-021 тегістеу, металға арналған оттан қорғайтын бояу, ПФ-231 лагы)
3208 20
– акрилдік немесе винилдік полимерлер негізінде:
3208 20 100 0
– – осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер
3208 20 900 1
– – – 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған5)
– – осы топтың 4-ескертпесінде көрсетілген ерітінділер:
3208 90 110 0
– – – құрамында 48 салм. %-дан немесе одан артық болатын полимері бар N,N-диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі 2,2,-(трет-бутилимино) диэтанолдың және 4,4,-метилендициклогексилдиизоцианаттың полиуретаны

3206 20 000 0
– пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений хрома
– прочие красящие вещества и препараты:
3206 41 000 0
– – ультрамарин и препараты, изготовленные на его основе
3206 42 000 0
– – литопон и прочие пигменты и препараты, изготовленные на основе сульфида цинка
3206 49 100 0
– – – магнетит
3206 49 300 0
– – – пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений кадмия
3206 50 000 0
– неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров
3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях:
3207 10 000 0
– готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
3207 20
– эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты:
3207 20 100 0
– – ангобы (шликеры)
3207 20 900 0
– – прочие (эмаль ПФ-115 высший сорт бледно желтый, массовая доля нелетучих веществ, %, не менее 64-70, ГОСТ 6465-76)
3207 30 000 0
– глянцы жидкие и аналогичные препараты
3207 40
– фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях:
3207 40 400 0
– – стекло в хлопьях длиной 0,1 мм или более, но не более 3,5 мм и толщиной 2 мкм или более, но не более 5 мкм; стекло в порошке или гранулах, содержащее 99 мас.% или более диоксида кремния
3208
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:
3208 10
– на основе сложных полиэфиров:
3208 10 100 0
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
3208 10 900 0
– – прочие (грунтовка ГФ-021, краска огнезащитная для металла, лак ПФ-231)
3208 20
– на основе акриловых или виниловых полимеров:
3208 20 100 0
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:
3208 90 110 0
– – – полиуретан 2,2'-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 48 мас.% или более

3208 90 130 0
– – – құрамында 48 салм. %-дан немесе одан артық болатын полимері бар N,N-диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі n-крезолдың мен дивинилбензолдың cополимері
3208 90 190 1
– – – – 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған5)
3208 90 910
– – – синтетикалық полимерлер негізінде:
3208 90 910 1
– – – – 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған5)
3208 90 990 0
– – – химиялық түрде өзгертілген табиғи полимерлер негізінде
3209
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрде өзгертілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда):
3209 10 000
– акрилдік немесе винилдік полимерлер негізінде:
3209 10 000 1
– – 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған5)
3209 10 000 9
– – өзгелері (ВД-КЧ-183 су-дисперсиялық бояу)
3210 00
Басқа бояулар мен лактар (эмальдарды, политураларды және желімдік бояуларды қоса алғанда) теріні өңдеу үшін қолданылатын дайын су пигменттері:
3210 00 100 0
– майлы бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда)
3211 00 000 0
Дайын сиккативтер
3212
Бояуларды өндіруде қолданылатын (эмальдарды қоса алғанда) сулы емес ортада майдаланған, сұйық немесе паста тәрізді пигменттер (металдық ұнтақтар мен үлпектерді қоса алғанда); өрнектеуге арналған фольга; бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған бояулар және өзге бояу заттары:
3212 10 000 0
– өрнектеуге арналған фольга
3214
Шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар; фасадтардың бет үстерін, ғимараттардың ішкі қабырғаларын, едендерді, төбелерді дайындауға арналған отқа төзімді емес құрамдар немесе осыған ұқсас құрамдар:
3214 10
– шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар:
3214 10 100
– – шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар:
3214 10 100 1
– – – аэрозоль баллондарының ішінде монтаждық полиуретандық көбігі
3214 10 100 9
– – – өзгелері (У-30М маркалы силикон герметик, дәнекерлеу кезінде құбырдың жіктерін толтыруға арналған мастика)
3214 10 900 0
– – майлау жұмыстарына арналған бітеуіш
3214 90 000 9
– – өзгелері (қаптайтын заттардың, еден және қабырға тақталарының тақта аралық жіктерін бітеуге арналған құрғақ құрылыс қоспасы)
3215
Баспаханалық бояу, жазу немесе сурет салуға арналған тушь немесе сия және басқа да концентратты немесе концентратты емес, қатты немесе қатты емес сиялар:
– баспаханалық бояу:
3215 11 000 0
– – қара
3215 90 000 0
– өзгелері (баллондағы сырлар, әртүрлі түстегі майлы бояу)
3301
Конкреттерді және абсолюттерді қоса алғанда, эфир майлары (құрамында терпендер бар немесе жоқ); резиноидтер; экстракцияланған эфир майлары; майлардағы, ұшпайтын майлардағы, балауыздағы немесе анфлераж немесе мацераций әдісімен алынатын ұқсас өнімдердегі концентраттар; эфир майлары детерпенизациясының терпендік жанама өнімдері; су дистиляттары және эфир майларының су ерітінділері:
– цитрус жемістерінің эфир майлары:
3301 12
– – апельсиндік:
3301 12 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 12 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 13
– – лимондық:
3301 13 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 13 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 19 200 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 19 800 0
– – – құрамында терпендер жоқ
– эфир майлары, цитрус жемістерінің эфир майларынан басқа:
3301 24
– – бұрыштық жалбыздық (Мentha piperita):
3301 24 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 24 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 25
– – жалбыздың басқа түрлерінің:
3301 25 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 25 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
– – – қалампырлық, неролийлік және иланг-илангтық:
3301 29 110 0
– – – – құрамында терпендер бар
3301 29 310 0
– – – – құрамында терпендер жоқ
3301 29 410 0
– – – – құрамында терпендер бар
– – – – құрамында терпендер жоқ:
3301 29 710 0
– – – – – гераньдық, ветиверийлік, жасминдік
3301 29 790 0
– – – – – лавандалық немесе лавандиндік
3301 30 000 0
– резиноидтар
3301 90 100 0
– – эфир майлары детерпенизациясының терпендік жанама өнімдері
– – сірінделген эфир майлары:
3301 90 210 0
– – – лакрица мен құлмақтан
3401 11 000
– – иіс (дәрілік заттардан тұратын қоса алғанда):
3401 11 000 1
– – – иіс сабын (дәрілік заттардан тұратын сабынды қоса алғанда, емдік дәрі-дәрмектерді қамтитын сабынды қосқанда)
3401 20
– басқа нысандардағы сабындар:
3401 20 100 0
– – үлпектер, вафли, граулалар немесе ұнтақтар
3401 20 900 0
– – өзгелері (техникалық сабын)
3401 30 000 0
– бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған сұйық немесе крем түріндегі, құрамында сабын болатын немесе болмайтын беттік-белсенді органикалық заттар мен денені жууға арналған құралдар
3402
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда) және тазалайтын, құрамында сабын болатын немесе болмайтын құралдар (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа):
– бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған беттік-белсенді органикалық заттар:

3208 90 130 0
– – – сополимер n-крезола и дивинилбензола в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 48 мас.% или более
3208 90 990 0
– – – на основе химически модифицированных природных полимеров
3209 10 000 9
– – прочие (краска водно-дисперсионная ВД-КЧ-183)
3210 00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож:
3210 00 100 0
– масляные краски и лаки (включая эмали и политуры)
3211 00 000 0
Готовые сиккативы
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3212 10 000 0
– фольга для тиснения
3214 10 100 1
– – – пена монтажная полиуретановая в аэрозольных баллонах
3214 10 100 9
– – – прочие (герметик силиконовый марки У-30М, мастика для заполнения стыков труб при сварке)
3214 10 900 0
– – шпатлевки для малярных работ
3214 90 000 9
– – прочие (смесь сухая строительная для заделки межплиточных швов облицовочных материалов, напольной и настенной плитки)
3215
Краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые:
– краска полиграфическая:
3215 11 000 0
– – черная
3215 90 000 0
– прочие (краска в баллончиках, краска масляная разной палитры)
3301
Масла эфирные (содержащие или не содержащие терпены), включая конкреты и абсолюты; резиноиды; экстрагированные эфирные масла; концентраты эфирных масел в жирах, нелетучих маслах, восках или аналогичных продуктах, получаемые методом анфлеража или мацерацией; терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел; водные дистилляты и водные растворы эфирных масел:
– эфирные масла цитрусовых плодов:
3301 12
– – апельсиновое:
3301 12 100 0
– – – содержащее терпены
3301 12 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 13
– – лимонное:
3301 13 100 0
– – – содержащее терпены
3301 13 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 19 200 0
– – – содержащее терпены
3301 19 800 0
– – – не содержащее терпены
– эфирные масла, кроме эфирных масел цитрусовых плодов:
3301 24
– – мяты перечной (Mentha рiрerita):
3301 24 100 0
– – – содержащее терпены
3301 24 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 25
– – прочих видов мяты:
3301 25 100 0
– – – содержащее терпены
3301 25 900 0
– – – не содержащее терпены
– – – гвоздичное, неролиевое и иланг-иланговое:
3301 29 110 0
– – – – содержащее терпены
3301 29 310 0
– – – – не содержащее терпены
3301 29 410 0
– – – – содержащее терпены
– – – – не содержащее терпены:
3301 29 710 0
– – – – – гераниевое; жасминовое; ветиверии
3301 29 790 0
– – – – – лавандовое или лавандиновое
3301 30 000 0
– резиноиды
3301 90 100 0
– – терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел
– – экстрагированные эфирные масла:
3301 90 210 0
– – – из лакрицы и хмеля
3304 99 000 0
– – прочие (штрих-корректор)
3401 11 000 1
– – – мыло туалетное (включая мыло, содержащее лекарственные средства)
3401 20
– мыло в прочих формах:
3401 20 100 0
– – хлопья, вафли, гранулы или порошки
3401 20 900 0
– – прочее (мыло техническое)
3402
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401):
– вещества поверхностно-активные органические, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:

3402 11
– – аниондықтар:
3402 11 100 0
– – – құрамында 30 салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 50 салм. %-дан аспайтын динатрий алкилоксиди (бензолсульфонатының) су ерітіндісі бар
3402 12 000 0
– – катиондықтар
3402 13 000 0
– – неионогендіктер
3402 20 900 0
– – жуатын және тазартатын құралдар
3402 90 100
– – беттік-белсенді құралдар:
3402 90 100 1
– – – құрамында 30 салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 60 салм. %-дан аспайтын алкилэтоксисульфат және құрамында 5 салм. %-дан немесе одан астам, бірақ 15 салм. %-дан аспайтын алкиламиноксид су ерітіндісі бар
3402 90 900 0
– – жуғыш және тазартқыш құралдар
3403
Жақпа материалдары (кескіш жабдықтар үшін жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңілдететін құралдарды, татты кетіруге арналған құралдар мен жақпалар негізіндегі бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңілдететін татқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негізгі құрамдас бөліктер ретінде 70 салм. %-дан не одан көп мұнай не мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні, жүнді жаққымаймен және маймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар:
– мұнай немесе құрамында мұнай өнімдері бар битуминоздық жыныстардан алынған:
3403 11 000 0
– – тоқыма материалдарын, теріні, жүнді не басқа материалдарды өңдеуге арналған құралдар
3403 19 100 0
– – – құрамында негізгі компонент ретінде емес 70 салм. %-дан немесе одан да көп мұнай немесе битуминоздық жыныстардан алынған мұнай өнімдері
3403 91 000 0
– – тоқыма материалдарын теріні, жүнді не басқа материалдарды өңдеуге арналған құралдар
3403 99 000 0
– – өзгелері (Циатим-201 аспап-құралдық майы)
3404
Жасанды балауыздар және дайын балауыздар:
3404 20 000 0
– полиоксиэтиленнен (полиэтиленгликолдан)
3404 90 000 1
– – дайын балауыздар, сургучтарды қоса алғанда
3405
3404 тауар позициясының балауыздарынан басқа, аяқ киімге арналған вакстар мен кремдер, жиһаз, едендер, автомобиль кузовтары, шыны не металға арналған жылтыратпалар (полироль) және мастикалар, тазартқыш пасталар, ұнтақтар және ұқсас құралдар (оның ішінде, сол құралдар сіңірілген мақта, киіз не фетр, тоқымалық емес материалдар, кеуекті пластмассалар не кеуекті резеңке):
3405 10 000 0
– аяқ киімге немесе теріге арналған вакстер, кремдер және ұқсас құралдар
3405 20 000 0
– ағаш жиһаз, едендер не ағаштан жасалған басқа бұйымдардың күтіміне арналған жылтыратпалар, мастикалар және ұқсас құралдар
3405 30 000 0
– металдарды жылтырататын құралдардан басқа, автомобиль шанағына арналған жылтыратпа полирольдер және ұқсас құралдар
3405 40 000 0
– тазартатын пасталар және ұнтақтар және өзге тазартатын құралдар
3405 90 10
– – сырты металдан жасалған заттарға арналған жылтыратпалар:
3405 90 101 0
– – – алмас пастасы
35
Белоктық заттар; өзгертілген крахмалдар; желімдер; ферменттер
3501
Казеин, казеинаттар және казеиннің басқа да туындылары; казеиндік желімдер:
3501 10
– казеин:
3501 10 100 0
– – регерацияланған тоқыма жіптерінің өндірісіне арналған
3501 10 500 0
– – тамақ өнімдері немесе мал азығынан басқа, өндірістік мақсаттарға арналған
3501 90 100 0
– – казеиндік желімдер
3502
Альбуминдер (салмағы құрғақ затқа қайта есептегенде 80 %-дан астам сарысулық белоктары бар, екі немесе одан көп сарысулық белок концентраттарын қоса алғанда), альбуминаттар және альбуминнің басқа да туындылары:
– жұмыртқа альбумині:
3502 11
– – кептірілген:
3502 11 100 0
– – – тамақ ретінде пайдалануға жарамсыз немесе тамақтан басқа мақсаттарға өңдеуге арналған
3502 19
– – өзгесі:
3502 19 100 0
– – – тамақ ретінде пайдалануға жарамсыз немесе тамақтан басқа мақсаттарға өңдеуге арналған
3502 20
– сүт альбумині, екі немесе одан астам сарысулық белоктардың концентраттарын қоса алғанда:
3502 20 100 0
– – тамақ ретінде пайдалануға жарамсыз немесе тамақтан басқа мақсаттарға өңдеуге арналған
– – өзгесі:
3502 20 910 0
– – – құрғатылған (мысалы, пластиналарда, қабыршықтарда, үлпектерде, ұлпақтарда)
– – альбуминдер, жұмыртқа альбумині мен сүт альбуминінен (лактальбуминнен) басқа:

3402 11
– – анионные:
3402 11 100 0
– – – водный раствор с содержанием алкил[оксиди(бензолсульфоната)] динатрия 30 мас.% или более, но не более 50 мас.%
3402 12 000 0
– – катионные
3402 13 000 0
– – неионогенные
3402 20 900 0
– – моющие и чистящие средства
3402 90 100
3402 90 100 1
3402 90 900 0
– – поверхностно-активные средства:
– – – водный раствор с содержанием алкилэтоксисульфатов 30 мас.% или более, но не более 60 мас.% и алкиламиноксидов 5 мас.% или более, но не более 15 мас.%
– – моющие и чистящие средства
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
– содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород:
3403 11 000 0
– – средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
3403 19 100 0
3403 91 000 0
3404
– – – содержащие не в качестве основного компонента 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3403 99 000 0
– – прочие (приборная смазка Циатим-201)
3501 10 100 0
– – средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
3501 10 500 0
Воски искусственные и готовые воски:
3404 20 000 0
– из полиоксиэтилена (полиэтиленгликоля)
3404 90 000 1
– – воски готовые, включая сургучи
3405 20 000 0
– полироли, мастики и аналогичные средства для ухода за деревянной мебелью, полами или прочими изделиями из дерева
3405 40 000 0
– чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
3501
Казеин, казеинаты и прочие производные казеина; клеи казеиновые:
3501 10
– казеин:
3501 10 100 0
– – для производства регенерированных текстильных волокон
3501 10 500 0
– – для промышленных целей, кроме производства продуктов питания или корма для животных
3501 90 100 0
– – клеи казеиновые
3502
Альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина:
– альбумин яичный:
3502 11
– – высушенный:
3502 11 100 0
– – – непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502 19 100 0
– – – непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502 20
– альбумин молочный, включая концентраты двух или более сывороточных белков:
3502 20 100 0
– – непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502 20 910 0
– – – высушенный (например, в пластинах, чешуйках, хлопьях, порошке)
– – альбумины, кроме альбумина яичного и альбумина молочного (лактальбумина):

3502 90 200 0
– – – тамақ ретінде пайдалануға жарамсыз немесе тамақтан басқа мақсаттарға өңдеуге арналған
3502 90 900 0
– – альбуминаттар және альбуминнің басқа туындылары
3503 00
Желатин (оның ішінде тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) табақтарда, сырттай өңдеумен немесе өңдеусіз, боялған немесе боялмаған) және желатиннің туындылары; балық желімі; жануарлардан алынған басқа желімдер, 3501 тауар позициясындағы казеиндіктерден басқа:
3503 00 100
– желатин және оның туындылары:
3503 00 100 1
– – желатин
3503 00 800 1
– – құрғақ балық желімі
3503 00 800 2
– – сұйық балық желімі
3504 00
Пептондар және олардың туындылары; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген белоктық заттар және олардың басқа туындылары; теріден немесе бас-сирақтан жасалған ұнтақ, хромдалған немесе хромдалмаған:
3504 00 100 0
– осы топтың 1 к қосымша ескертпесінде көрсетілгендей концентрацияланған сүт ақуыздары
3505
Декстриндер және өзгертілген басқа крахмалдар (мысалы, алдын ала желатинделген немесе күрделі эфирге айналған); крахмалдар немесе декстриндер, немесе өзгертілген басқа крахмалдар негізінде алынған желімдер:
3505 10
– декстриндер және өзгертілген басқа крахмалдар:
3505 10 100 0
– – декстриндер
– – өзгертілген басқа крахмалдар:
3505 10 500 0
– – – қарапайым немесе күрделі эфирге айналған крахмалдар
3505 20
– желімдер:
3505 20 100 0
– – құрамында салмағы 25 %-дан кем крахмалдар немесе декстриндер, немесе өзгертілген басқа крахмалдар
3505 20 300 0
– – құрамында салмағы 25 %-дан немесе одан көбірек, бірақ 55 %-дан аспайтын крахмалдар немесе декстриндер, немесе өзгертілген басқа крахмалдар
3505 20 500 0
– – құрамында салмағы 80 %-дан немесе одан көбірек, бірақ кем емес крахмалдар немесе өзгертілген басқа крахмалдар
3505 20 900 0
– – құрамында салмағы 80 %-дан немесе одан көбірек крахмалдар немесе декстриндер бар, немесе өзгертілген басқа крахмалдар
3506
Дайын желімдер мен басқа да адгезивтер, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген; желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретіндегі, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған өнімдер:
3506 10 000 0
– желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретіндегі, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған өнімдер
3506 91 000 0
– – 3901-3913 тауар позицияларының полимерлері немесе каучук негізіндегі адгезивтер
3506 99 000 0
– – өзгелері (клей марки 88-НТ, клей кафельный)
3507
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ферменттер; ферменттік препараттар:
3507 10 000 0
– реннин және оның концентраттары
3507 90 300 0
– – липопротеинлипаза сілті протеазасы Aspergillus
3801
Жасанды графит; коллоидті немесе жартылай коллоидті графит; пасталар, блоктар, пластиналар немесе басқа шала фабрикаттар түрінде графиттің немесе өзге көміртегінің негізінде алынған өнімдер:

3502 90 200 0
– – – непригодные для употребления в пищу или предназначенные для переработки в непищевых целях
3502 90 900 0
– – альбуминаты и прочие производные альбумина
3503 00
Желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 3501:
3503 00 100
– желатин и его производные:
3503 00 100 1
– – желатин
3503 00 800 1
– – клей рыбий сухой
3503 00 800 2
– – клей рыбий жидкий
3504 00
Пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи, или голья, хромированный или нехромированный:
3504 00 100 0
– белки молочные концентрированные, указанные в дополнительном примечании 1 к данной группе
3505
Декстрины и прочие модифицированные крахмалы (например, крахмалы, предварительно желатинизированные или превращенные в сложный эфир); клеи на основе крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов:
3505 10
– декстрины и прочие модифицированные крахмалы:
3505 10 100 0
– – декстрины
– – прочие модифицированные крахмалы:
3505 10 500 0
– – – крахмалы, превращенные в сложный или простой эфир
3505 20
– клеи:
3505 20 100 0
– – содержащие менее 25 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505 20 300 0
– – содержащие 25 мас.% или более, но менее 55 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505 20 500 0
– – содержащие 55 мас.% или более, но менее 80 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505 20 900 0
– – содержащие 80 мас.% или более крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3506 99 000 0
– – прочие (клей марки 88-НТ, клей кафельный)
3507
Ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные:
3507 10 000 0
– реннин и его концентраты
3507 90 300 0
– – липопротеинлипаза; щелочная протеаза Aspergillus
3801
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты, полученные на основе графита или прочего углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов:

3801 10 000 0
– жасанды графит
3801 20
– коллоидті немесе жартылай коллоидті графит:
3801 20 100 0
– – май қосылған суспензия түріндегі коллоидті графит; жартылай коллоидті графит
3801 30 000 0
– электродтарға арналған көміртек тектес пасталар және пештерді шегендеуге арналған ұқсас пасталар
3802
Активтендірілген көмір; табиғи активтендірілген минералдық өнімдер; пайдаланылған жануарлар көмірі, жануарлар көмірін қоса алғанда:
3802 10 000 0
– активтендірілген көмір
3803 00
Тазартылған немесе тазартылмаған таллий майы:
3803 00 100 0
– тазартылмаған
3804 00 000 0
3803 тауар позициясындағы таллий майынан басқа, лигнин сульфонатын қоса алғанда, cүрік целлюлозасын дайындау кезіңде қалатын, концентрацияланған немесе концентрацияланбаған, қантсыздандырылған немесе қантсыздандырылмаған, химиялық жағынан өңделген немесе өңделмеген сілті
3805
Сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар, айдау жолымен немесе қылқан жапырақтылардың cүpегін өңдеуден алынған өзге де терпен майлары; тазартылмаған дипентен; сульфаттық скипидар және тазартылмаған басқа пара-цимол; негізгі құрамдас бөлік ретінде альфа-терпиенолы бар қарағай майы:
3805 10
– сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар:
3805 10 100 0
– – сағыздық скипидар
3805 10 300 0
– – сүректік скипидар
3805 10 900 0
– – сульфаттық скипидар
3805 90 100 0
– – қарағай майы
3806
Канифоль және шайырлық қышқылдар, және олардың туындылары; канифолдық спирт және канифолдық майлар; қайта балқытылған шайырлар:
3806 10 000 0
– канифоль және шайырлық қышқылдар
3806 20 000 0
– канифоль аддуктарының тұздарынан басқа, канифольдің, шайырлық қышқылдар туындыларының тұздары
3806 30 000 0
– күрделі эфирлі шайырлар
3807 00
Сүректік қарамай; сүректік қарамайдан алынған майлар; сүректік креозот; сүректік нафта; өсімдік пекі; сыра қайнату пекі және канифоль, шайырлық қышқылдар немесе өсімдік пекінің негізіндегі ұқсас өнімдер:
3807 00 100 0
– сүректік қарамай
3810
Металл беттерін улауға арналған препараттар; флюстер және төменгі температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пicipуге арналған өзге де қосалқы препараттар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, металдан немесе өзге де материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар; электродтар мен шыбықтарды пісіруге арналған өзектер немесе жабындар ретінде қолданылатын материалдар:
3810 10 000 0
– металл беттерін улауға арналған препараттар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған металдан немесе басқа материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар
3810 90 100 0
– – электродтар мен шыбықтарды пісіруге арналған өзектер немесе жабындар ретінде қолданылатын материалдар

3801 10 000 0
– графит искусственный
3801 20
– графит коллоидный или полуколлоидный:
3801 20 100 0
– – графит коллоидный в виде суспензии в масле; графит полуколлоидный
3801 30 000 0
– пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
3802
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:
3802 10 000 0
– уголь активированный
3803 00
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное:
3803 00 100 0
– неочищенное
3804 00 000 0
Щелок, остающийся при изготовлении древесной массы, концентрированный или неконцентрированный, обессахаренный или необессахаренный, химически обработанный или необработанный, включая сульфонаты лигнина, кроме таллового масла товарной позиции 3803
3805
Скипидар живичный, древесный или сульфатный и масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое, содержащее альфа-терпинеол в качестве главного компонента:
3805 10
– скипидар живичный, древесный или сульфатный:
3805 10 100 0
– – скипидар живичный
3805 10 300 0
– – скипидар древесный
3805 10 900 0
3805 90 100 0
3806
3806 10 000 0
3806 20 000 0
3806 30 000 0
3807 00
3807 00 100 0
3810
3810 10 000 0
3810 90 100 0
3811
3811 11
3811 11 100 0
– – скипидар сульфатный
– – масло сосновое
Канифоль и смоляные кислоты, и их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы:
– канифоль и смоляные кислоты
– соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
– смолы сложноэфирные
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека:
– деготь древесный
Препараты для травления металлических поверхностей; флюсы и препараты вспомогательные прочие для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, состоящие из металла и прочих материалов; материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов или прутков:
– препараты для травления металлических поверхностей; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, состоящие из металла и прочих материалов

3810 90 900 0
– – өзгелері (бура (флюстер), дәнекерлейтін май)
3811 21 000 0
– – құрамында битуминоздық жыныстардан алынған, мұнай және мұнай өнімдері бар
3812
Каучукты ыстайтын дайын жеделдеткіштер; басқа жерде аталмаған және енгізілмеген көксағыз немесе пластмассаларға арналған құрамдық пластификаторлар; көксағызға немесе пластмассаларға арналған құрамдық өзге де антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар:
3812 10 000 0
– көксағызды ысытатын дайын жеделдеткіштер
3812 20
– көксағыз немесе пластмассаға арналған құрамдық пластификаторлар:
3812 20 100 0
– – құрамында бензил-3-изобутирилокси-1-изопропил-2,2-диметилпропилфталат және бензил-З-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат бар реакциялық қоспа
3812 30
– көксағыз немесе пластмассаға арналған құрамдық антиоксидантар мен тұрақтандырғыштар:
– – антиоксиданттар:
3812 30 210 0
– – – 1,2-дигидро-2,2,4-триметилхинолин олигомерлерінің қоспалары
3815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген реакцияларды қоздырғыштар, реакцияларды және катализаторларды жеделдеткіштер:
– тасымалдаушылардағы катализаторлар:
3815 11 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде никель немесе оның қосылыстары бар
3815 12 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
3815 19 100 0
– – – магний силикатынан жасалған тасушыдағы оксидтер қоспасынан тұратын, салмағының 90%-ы немесе одан артығы 10 мкм-нен аспайтын мөлшердегі дәндер түріндегі катализатор:
оның құрамында салмағы 20% немесе одан артық, бірақ 35%-дан аспайтын мыс және
меншікті салмағы 0,2 немесе одан артық, бipaқ 3%-дан аспайтын висмут бар және 1,0-ден аспайтын, 2% болып көрінетін меншікті салмағы бар
3815 90 100 0
– – метанол ерітіндісі ретіндегі этилтрифенилфос-фонийаце-таттан тұратын катализатор
3816 00 000 0
3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, отқа төзімді цементтер, құрылыстық, бетондық және ұқсас құрамдық ерітінділер
3817 00
2707 немесе 2902 тауар позицияларындағы өнімдерден басқа, араласқан алкилбензолдар және араласқан алкилнафталиндер:
3817 00 500 0
– желілік алкилбензол
3818 00
Электроникада диск, пластина немесе ұқсас нысандарда қолдануға арналған химиялық қосындыланған элементтер, электроникада қолдануға арналған химиялық қосындыланған қосылыстар:

3810 90 900 0
– – прочие (бура (флюсы), жир паяльный)
3811 21 000 0
– – материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов и прутков
3812
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, загустители, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты:
3812 10 000 0
– антидетонаторы:
3812 20
– – на основе соединений свинца:
3812 20 100 0
– – – на основе тетраэтилсвинца
– присадки к смазочным маслам:
3811 21 000 0
– – содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
3812
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
3812 10 000 0
– ускорители вулканизации каучука готовые
3812 20
– пластификаторы составные для каучука или пластмасс:
3812 20 100 0
– – реакционная смесь, содержащая бензил-3-изобутирилокси-1-изопропил-2,2-диметилпропилфталат и бензил-3-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат
3812 30
3812 30 210 0
– антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
3818 00 100 0
– – антиоксиданты:
3819 00 000 0
– – – смеси олигомеров 1,2-дигидро-2,2,4-триметилхинолина
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
– катализаторы на носителях:
3815 11 000 0
– – содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
3815 12 000 0
3815 19 100 0
– – содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
3817 00 500 0
– – – катализатор в виде зерен, 90 мас.% или более которых имеют размер не более 10 мкм, состоящий из смеси оксидов на носителе из силиката магния, содержащий:
3818 00
- 20 мас.% или более, но не более 35 мас.% меди и
3815 90 100 0
- 2 мас.% или более, но не более 3 мас.% висмута, и кажущимся удельным весом 0,2 или более, но не более 1,0
3815 90 100 0
– – катализатор, состоящий из этилтрифенилфосфонийацетата, в виде раствора в метаноле
3816 00 000 0
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801
3817 00
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 2707 или 2902:
3817 00 500 0
– алкилбензол линейный
3818 00
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или в аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике:

3824 75 000 0
– – құрамында тетрахлорид көміртегі бар
3824 76 000 0
– – құрамында 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ) бар
3824 77 000 0
– – құрамында бромметан (метилбромид) немесе бромхлорметан бар
3824 78 000 0
– – құрамында перфторкөмірсутектері (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФК) бар, бipaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФУ) немесе гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФК) жоқ
3824 79 000 0
– – өзгелері (метан-аргонды қоспа)
– құрамында оксиран (этиленоксид), полибромбифенилдер (ПББ), полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе трис(2,3-дибромпропил) фосфат бар қоспалар мен препараттар:
3824 81 000 0
– – құрамында оксиран (этиленоксид) бар
3824 82 000 0
– – құрамында полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе полибромбифенилдер (ПББ) бар
3824 83 000 0
– – құрамында трис (2,3-дибромпропил) фосфат бар
3824 90 100 0
– – мұнай сульфонаттарын, сілті металдарын, аммонийді немесе этаноламиндерді қоспағанда; битуминоздық жыныстар мен олардың тұздарынан алынған майлардың тиофенирленген сульфоқышқылдары
3824 90 150 0
– – иониттер
3824 90 200 0
– – вакуумдық аспаптарға арналған газжұтқыштар
3824 90 250 0
– – пиролигаиттер (мысалы, кальцийдің); тазартылмаған кальций тартраты; тазартылмаған кальций цитраты
3824 90 300 0
– – нафтендік қышқылдар, олардың суда ерімейтін тұздары және күрделі эфирлер
3824 90 350 0
– – белсенді құрамдастары ретіндегі аминдерден тұратын тот баспайтын құрамдар
3824 90 500 0
– – – гальвандауға арналған құрамдар
3824 90 550 0
– – – майлы қышқылдар мен глицериннің (майларға арналған эмульгаторлар) күрделі моно-, ди-және триэфирлерінің қоспалары
3824 90 640 0
– – – – өзгелері (натронды әктас (аскарит))
3825 49 000 0
– – өзгелері (әртүрлі органикалық зарттарды еріткіш)
3826 00
Битуминоз жыныстарынан алынған, құрамында 70 сал.% кем болатын мұнай өнімдері немесе мұнай бар немесе жоқ биодизель және оның қоспалары:
3826 00 100 0
– құрамында күрделі эфирлердің 96,5 об.% немесе одан артығы (FAМAE) болатын май қышқылдарының моноалкильдік күрделі эфирлері
3901
Бастапқы нысандардағы этиленнің полимерлері:
3901 10
– үлес салмағы 0,94-тен кем емес полиэтилен:
3901 10 100 0
– – жиілік полиэтилен
3901 20
– үлес салмағы 0,94 немесе одан артық полиэтилен:
3901 20 100 0

3824 75 000 0
– – содержащие тетрахлорид углерода
3824 76 000 0
– – содержащие 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ)
3824 77 000 0
– – содержащие бромметан (метилбромид) или бромхлорметан
3824 78 000 0
– – содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ) или гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ)
– смеси и препараты, содержащие оксиран (этиленоксид), полибромбифенилы (ПББ), полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или трис(2,3-дибромпропил)фосфат:
3824 79 000 0
– – прочие (метан-аргоновая смесь)
3824 81 000 0
– – содержащие оксиран (этиленоксид)
3824 82 000 0
3824 83 000 0
3824 90 100 0
3824 90 150 0
3824 90 200 0
3824 90 250 0
3824 90 300 0
3824 90 350 0
3824 90 500 0
– – содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
3824 90 640 0
– – – – прочие (натронная известь (аскарит))
3825 49 000 0
– – прочие (растворитель различных органических веществ)
3905 12 000 0
– – содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
– – сульфонаты нефтяные, за исключением сульфонатов щелочных металлов, аммония или этаноламинов; тиофенированные сульфокислоты масел, полученных из битуминозных пород, и их соли
3905 21 000 0
– – иониты
3905 30 000 0
– – газопоглотители для вакуумных приборов
3905 91 000 0
3905 99 100 0
– – пиролигниты (например, кальция); тартрат кальция неочищенный; цитрат кальция неочищенный
– – кислоты нафтеновые, их соли, не растворимые в воде, и их сложные эфиры
3905 99 901 0
– – составы антикоррозионные, содержащие амины в качестве активных составляющих
3906
– – – составы для гальванизации
3824 90 550 0
– – – смеси сложных моно-, ди- и три-эфиров жирных кислот и глицерина (эмульгаторы для жиров)
3824 90 700 0
– – – составы огнезащитные, водозащитные и аналогичные защитные составы, применяемые в строительстве
3824 90 750 0
– – – – пластинка ниобата лития, нелегированная
3824 90 800 0
– – – – смесь аминов, полученная из димерных жирных кислот, с средней молекулярной массой 520 или более, но не более 550
3824 90 850 0
– – – – 3-(1-этил-1-метилпропил)изоксазол-5-иламин, в виде раствора в толуоле
3824 90 870 0
3826 00
3826 00 100 0
3901
3901 10
3901 10 100 0
3901 20
3901 20 100 0
– – – – смеси, состоящие главным образом из (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5- ил)метил метилметилфосфоната и бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфоната, и смеси, состоящие главным образом из диметилметилфосфоната, оксирана и пентаоксида дифосфора
3901 30 000 0
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
3901 30 000 0
– моноалкиловые сложные эфиры жирных кислот, с содержанием сложных эфиров 96,5 об.% или более (FAMAE)
3901 90 300 0
Полимеры этилена в первичных формах:
3902
– полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
3902 10 000 0
– – полиэтилен линейный
3902 20 000 0
– полиэтилен с удельным весом 0,94 или более:
3902 30 000 0

– – құрамында изобутилакрилат пен метакрил қышқылы бар сополимер этиленінің үштік тұздарынан тұратын иономерлік полимер; құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стиролы бар этиленбутилендік полимерлестер мен полистиролдың А-В-А блок-полимерлестері
3902
Бастапқы нысандардағы пропиленнің немесе басқа олефиндердің полимерлері:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– пропиленнің полимерлестері
3902 90 100 0
– – құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стиролы бар этиленбутиленік полимерлестер мен полистиролдьдың А-В-А блок-полимерлестері
3902 90 200 0
– – құрамында салмағы 10% немесе одан кем этилен немесе құрамында осы топтың 6б ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 10% немесе одан кем полиэтиленмен және/немесе салмағы 25% немесе одан кем полипропиленмен қосылған полибут-1-ен бут-1-еннің сополимері және этилен
3903
Бастапқы нысандардағы стиролдың полимерлері:
– полистирол
3903 11 000 0
– – көбіктелген
3903 19 000 1
– – – фpeoнтөзiмдi
3903 20 000 0
– стиролакрилонитрильдік полимерлестер (SAN)
3903 30 000 0
– акрилонитрилбутадиенстиролдық полимерлестер (ABS)
3903 90 100 0
– – ацетильдік саны 175 немесе одан көп стирол мен аллил спиртінің полимерлесі
3903 90 200 0
– – құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 58% немесе одан кем, бipaқ 71%-дан аспайтын бром бар бромдалған полистирол
3904
Бастапқы нысандардағы винилхлоридтің немесе басқа галогенделген олефиндердің полимерлері:
3904 10 00
– басқа құрамдас бөліктермен араластырылмаған поливинилхлорид:
3904 10 001 0
– – химиялық әдіспен жапсырылған, беріктілігі жоғары, көбіктелген және мөлдір қабатты ("Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367НЦ" маркаларының) линолеумын жасауға арналған, паста құрағыш поливинил-хлоридтық эмульсиялық шайыр (құрамында салмағы 0,2%-дан тұратын ылғал, алифат және карбон қышқылдарының тұздарынан тұратын салмағы 0,1% болатын эмульгатор, салмағы 0,1%-дан тұратын сілте және салмағы 0,6%-дан тұратын винилхлорид бар)
3904 10 009 1
– – – құрамында салмағы 0,25%-дан аспайтын сульфат күлі бар паста құрағыш, поливинилхлоридтық, эмульсиялық, шағын-суспензиялық және поливинилхлоридэкстендер шайырлары
– өзге поливинилхлорид:
3904 21 000 0
– – пластификацияланбаған
3904 22 000 0
– – пластификацияланбаған
3904 30 000 0
– винилхлорид пен винилацетаттың полимерлестері
3904 40 000 0
– өзге винилхлоридтық полимерлестері
3904 50
– винилиденхлоридтің полимерлері:

– – иономерный полимер, состоящий из соли тройного сополимера этилена с изобутилакрилатом и метакриловой кислотой; А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– сополимеры пропилена
3902 90 100 0
– – А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902 90 200 0
– – полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3903
Полимеры стирола в первичных формах:
– полистирол:
3903 11 000 0
– – вспенивающийся
3903 19 000 1
– – – фреоностойкий
3903 20 000 0
– сополимеры стиролакрилонитрильные (SAN)
3903 30 000 0
– сополимеры акрилонитрилбутадиенстирольные (АBS)
3903 90 100 0
– – сополимер только стирола и аллилового спирта с ацетильным числом 175 или более
3903 90 200 0
– – полистирол бромированный, содержащий 58 мас.% или более, но не более 71 мас.% брома, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3904
Полимеры винилхлорида или прочих галогенированных олефинов, в первичных формах:
3904 10 00
– поливинилхлорид, не смешанный с другими компонентами:
3904 10 001 0
– – пастообразующая поливинилхлоридная эмульсионная смола (с содержанием влаги 0,2 мас.%; эмульгатора (соли алифатических и карбоновых кислот) 0,1 мас.%; щелочи 0,1 мас.%; винилхлорида 0,6 мас.%) для изготовления вспененного линолеума с химическим тиснением пенистого слоя и прозрачным слоем повышенной прочности (типа марок: "Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367HЦ")
3904 10 009 1
– – – пастообразующие поливинилхлоридные эмульсионные, микросуспензионные и поливинилхлоридэкстендер смолы с массой сульфатной золы не более 0,25 %
– поливинилхлорид прочий:
3904 21 000 0
– – непластифицированный
3904 22 000 0
– – пластифицированный
3904 30 000 0
3904 40 000 0
– сополимеры винилхлорида и винилацетата
3916
– сополимеры винилхлорида прочие
3904 50
– полимеры винилиденхлорида:

3904 50 100 0
– – диаметрі 4 мкм немесе одан артық, бipaқ 20 мкм-ден аспайтын созылмалы түйіршіктер түріндегі винилиденхлорид пен акрилонитрилдық полимерлесі
– фторполимерлері:
3904 61 000 0
– – политетрафторэтилен
3904 69 100 0
– – – осы топтық 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі поливинилфторид
3904 69 200 0
– – – фторэластомер FКМ
3905
Бастапқы нысандардағы винилацетаттық немесе басқа күрделі винилдік эфирлердің полимерлері; бастапқы нысандардағы басқа винилдік полимерлер:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – су дисперсиялары түріндегі
– винилацетаттың полимерлестері:
3905 21 000 0
– – су дисперсиялары полимерлестері
3905 30 000 0
– құрамында гидролизденбеген ацетаттық топтар болатын немесе болмайтын поливинилдік спирт
3905 91 000 0
– – полимерлестер
3905 99 100 0
– – – молекулалық салмағы 10 000 немесе одан артық, бipaқ 40 000-нан аспайтын және құрамында: винилацетатқа қайта есептегенде салмағы 9,5% немесе одан артық, бipaқ 13%-дан аспайтын ацетилдік топтар және винил спиртіне қайта есептегенде салмағы 5% немесе одан артық, бipaқ 6,5%-дан аспайтын гидроксилдік топтар бар, осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі поливинилформаль
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
3906
Бастапқы нысандардағы акрилдік полимерлер:
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли [N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил) акриламид]
3906 90 200 0
– – құрамында салмағы 55% немесе одан артық полимерлес бар N,N-диметилацетамидің ерітіндісі түріндегі 2-диизопропи-ламино-этилметакрилаттың полимерлесі
3906 90 300 0
– – полимерлесі акрилдық қышқыл мен
2-этилгексилакрилаттың, құрамында салмағы 10% немесе одан артық, бipaқ 11%-дан аспайтын 2-этилгексилакрилаттың
3906 90 400 0
– – полибутадиенакрилонитриломмен (NBR) өзгертілген акрилонитрил мен метилакрилаттық полимерлесі
3906 90 600 0
– – құрамында араластырылған немесе араластырылмаған салмағы 50% немесе одан артық орынбасушы топ ретіндегі кейінгі емес карбоксилдік тобы бар метилакрилаттық, этиленнің және мономердің үштік полимерлесі
3906 90 900 1
– – – органикалық ерiткiште
3907
Бастапқы нысандардағы полиацеталилер, қарапайым басқа полиэфирлер және эпоксидтік шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидті шайырлар, күрделі полиаллильді эфирлер және басқа күрделі полиэфирлер:
3907 10 000 0
– полиацеталилер
3907 20
– басқа да қарапайым полиэфирлер:
– – полиспирттердің толық емес эфирлері:
3907 20 110 0
– – – полиэтиленгликоли
3907 20 200 1
– – – – гидроксильдік саны 100-ден артық емес
3907 20 910 0
– – – 1-хлор-2,3-эпоксипропам мен оксид этиленнің полимерлесі

3904 50 100 0
– – сополимер винилиденхлорида и акрилонитрила в виде вспенивающихся гранул диаметром 4 мкм или более, но не более 20 мкм
– фторполимеры:
3904 61 000 0
– – политетрафторэтилен
3904 69 100 0
– – – поливинилфторид в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3904 69 200 0
– – – фторэластомер FKM
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров, в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – в виде водных дисперсий
– cополимеры винилацетата:
3905 21 000 0
– – в виде водных дисперсий
3905 30 000 0
– спирт поливиниловый, содержащий или не содержащий негидролизованные ацетатные группы
3905 91 000 0
3905 99 100 0
– – сополимеры
– – – поливинилформаль в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с молекулярной массой 10 000 или более, но не более 40 000 и содержащий: 9,5 мас.% или более, но не более 13 мас.% ацетильных групп, в пересчете на винилацетат, и 5 мас.% или более, но не более 6,5 мас.% гидроксильных групп, в пересчете на виниловый спирт
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
3906
Акриловые полимеры в первичных формах:
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил)акриламид]
3906 90 200 0
3906 90 300 0
– – сополимер 2-диизопропиламиноэтилметакрилата и децилметакрилата, в виде раствора в N,N-диметилацетамиде, содержащего 55 мас.% или более сополимера
3907 10 000 0
– – сополимер акриловой кислоты и
3906 90 400 0
2-этилгексилакрилата, содержащий 10 мас.% или более, но не более 11 мас.% 2-этилгексилакрилата
3906 90 400 0
– – сополимер акрилонитрила и метилакрилата, модифицированный полибутадиенакрилонитрилом (NBR)
3906 90 600 0
– – тройной сополимер метилакрилата, этилена и мономера, содержащего неконцевую карбоксильную группу как группу-заместитель, содержащий 50 мас.% или более метилакрилата, смешанный или не смешанный с кремнеземом
3906 90 900 1
– – – в органическом растворителе
3907
Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры и прочие сложные полиэфиры в первичных формах:
3907 10 000 0
– полиацетали
3907 20
– полиэфиры простые прочие:
– – простые полиэфиры спиртов:
3907 20 110 0
– – – полиэтиленгликоли
3907 20 200 1
– – – – с гидроксильным числом не более 100
3907 20 910 0
– – – сополимер 1-хлор-2,3-эпоксипропана и оксида этилена

3907 30 000 0
– эпоксидтік шайырлар
3907 40 000
– поликарбонаттар:
3907 40 000 1
– – балқыманың аққыштық көрсеткіші кемі 9,0 г/10 мин, бipaқ температурасы 2500С мен жүктемесі 1,2 кг болған жағдайда 15 г/10 мин артық емес немесе температурасы 3000С және жүктемесі 1,2 кг болған жағдайда 55 г/10 мин кем емес, бipaқ 70 г/10 артық емес
3907 50 000 0
– алкидтік шайырлар
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – сипаттамалық жабысқақтығы 78 мл/г немесе одан жоғары
3907 70 000 0
– полилактид
– басқа күрделі полиэфирлер:
3907 91
– – қанықпаған:
3907 91 100 0
– – – сұйық
3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3908
Бастапқы нысандардағы полиамидтер:
3908 10 000 0
– полиамид-6,-11,-12,-6,6,-6,9,-6,10 немесе-6,12
3909
Бастапқы нысандардағы амино-альдегидтік шайырлар, феноло-альдегидтік шайырлар және полиуретандар:
3909 10 000 0
– карбамид және тиокарбамид шайырлары
3909 20 000 0
– меламин шайырлары
3909 30 000 0
– басқа амино-альдегидтік шайырлар
3909 40 000 0
– феноло-альдегидтік шайырлар
3909 50
– полиуретандар:
3909 50 100 0
– – полиуретан, 2,2,-(трет-бутилимино) диэтанолдық полимерлесі және құрамында салмағы 50 % немесе одан артық полимер бар N,N-диметилацетамидтің ерітіндісі ретіндегі 4,4,-метилен-дициклогексилдиизоцианат
3909 50 900 0
– – бастапқы нысандардағы амино-альдегидтік шайырлар, феноло-альдегидтік шайырлар және полиуретандар өзгелері
3911
Аталған топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген бастапқы нысандардағы мұнайлық шайырлар, кумароно-индендік шайырлар, политерпендер, полисульфидтер, полисульфондар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де өнімдер:
3911 10 000 0
– мұнайлық, кумарондық, индендік немесе кумароно-идендік шайырлар және политерпендер
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3911 90 110 0
– – – полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фени-ленизопропилидин-1,4-фенилен осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі
3911 90 130 0
– – – политио-1,4-фенилен
3911 90 920 0
– – – құрамында салмағы 50% немесе одан артық N,N-диметилацетамид ерітіндісі түріндегі полимер бар n-крезол мен дивинилбензолдық полимерлесі
3913
Бастапқы нысандардағы табиғи полимерлер (мысалы, альгиндік қышқыл) және басқа жерде аталмаған және енгізілмеген өзгертілген табиғи полимерлер (мысалы, қатырылған протеиндер, табиғи көксағыздың химиялық туындылары):
3913 10 000 0
– альгин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
3914 00 000 0
Бастапқы нысандардағы, 3901-3913 тауар позицияларының полимерлер негізінде алынған ион алмастырғыш шайырлар

3907 30 000 0
– смолы эпоксидные
3907 40 000
– поликарбонаты:
3907 40 000 1
– – с показателем текучести расплава не менее 9,0 г/10 мин, но не более 15 г/10 мин при температуре 250 0C и нагрузке 1,2 кг или не менее 55 г/10 мин, но не более 70 г/10 мин при температуре 300 0C и нагрузке 1,2 кг
3907 50 000 0
– смолы алкидные
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – имеющий характеристическую вязкость 78 мл/г или выше
3907 70 000 0
– полилактид
– полиэфиры сложные прочие:
3907 91
– – ненасыщенные:
3907 91 100 0
– – – жидкие
3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3908
Полиамиды в первичных формах:
3908 10 000 0
– полиамид-6, -11, -12, -6,6, -6,9, -6,10 или -6,12
3909
Амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные смолы и полиуретаны в первичных формах:
3909 10 000 0
– смолы карбамидные и тиокарбамидные
3909 20 000 0
– смолы меламиновые
3909 30 000 0
– амино-альдегидные смолы прочие
3909 40 000 0
– феноло-альдегидные смолы
3909 50
– полиуретаны:
3909 50 100 0
– – полиуретан, сополимер 2,2'-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата, в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более
3909 50 900 0
– – амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные смолы и полиуретаны в первичных формах прочие
3911
Смолы нефтяные, смолы кумароно-инденовые, политерпены, полисульфиды, полисульфоны и продукты прочие, указанные в примечании 3 к данной группе, в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3911 10 000 0
– смолы нефтяные, кумароновые, инденовые или кумароно-инденовые и политерпены
– – продукты конденсации или продукты полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированные или немодифицированные:
3911 90 110 0
– – – полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фениленизопропилидин-1,4-фенилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3911 90 130 0
– – – политио-1,4-фенилен
3911 90 920 0
– – – сополимер п-крезола и дивинилбензола, в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более; гидрированные сополимеры винилтолуола и
-метилстерина
3913
Полимеры природные (например, альгиновая кислота) и полимеры природные модифицированные (например, отвержденные протеины, химические производные натурального каучука), в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3913 10 000 0
– кислота альгиновая, ее соли и сложные эфиры
3914 00 000 0
Смолы ионообменные, полученные на основе полимеров товарных позиций 3901 – 3913, в первичных формах

3916
Пластмассадан жасалған көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден аспайтын, беті өңделген немесе өңделмеген, бipaқ өзгеше өңдеуге түспеген моножіп, шыбықтар, өзектер және бір қалыпқа келтірілген профильдер:
3916 10 000 0
– этиленнің полимерлерінен
3916 20 000 0
– винилхлоридтің полимерлерінен
3916 90
– басқа пластмассалардан:
3916 90 100 0
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген
3916 90 500 0
– – полиприқосылыс өнімдерінен
3917
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер және түтікшелер, олардың фитингтері (мысалы қосылыстар, ернемектер):
3917 10
– қатырылған протеиндер немесе целлюлоздық материалдардан жасалған жасанды қабықшалар (шұжық өнімдері үшін):
3917 10 100 0
– – қатырылған протеиндерден
3917 10 900 0
– – целлюлоздық материалдардан
– қатты құбырлар, түтіктер және шлангілер:
3917 21
– – этиленнің полимерлерінен:
3917 21 100 0
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 22
– – пропиленнің полимерлерінен:
3917 22 100 0
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 23
– – винилхлоридтың полимерлерінен:
3917 29 000 0
– – басқа пластмассалардан
– құбырлар, түтіктер және түтікшелер, өзгелері:
3917 32 000
– – өзгелері, басқа материалдармен бекемделмеген немесе қиыстырылмаған, фитингтерсіз:
3917 32 000 1
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 32 000 9
– – – – өзгелері (пластикалық кеңірдектенген құбыршек, поливинилхлоридті пластикаттан жасалған электрооқшауланған түтік)
3917 33 000 0
– – өзгелері, арматураланбаған немесе басқа материалдармен қиыстырылмаған, фитингілерсіз
3917 39 000 1
– – – үстіңгі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 39 000 8
– – – – – өзгелері (диаметрі 63мм металл пластикалық құбыр)
3917 40 000 0
– фитингілер
3918
Пластмассадан жасалған едендерге арналған бумалардағы немесе пластиналардағы жабындар, өздігінен жабысатындар немесе өздігінен жабыспайтындар; осы топқа арналған 9-ескертпеде көрсетілген пластмассалардан жасалған қабырғалар немесе төбелерге арналған жабындар:

3916
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс:
3916 10 000 0
– из полимеров этилена
3916 20 000 0
– из полимеров винилхлорида
3916 90
– из прочих пластмасс:
3916 90 100 0
– – из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных
3916 90 500 0
– – из продуктов полиприсоединения
3917
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс:
3917 10
– оболочки искусственные (для колбасных изделий) из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов:
3917 10 100 0
– – из отвержденных протеинов
3917 10 900 0
– – из целлюлозных материалов
– трубы, трубки и шланги, жесткие:
3917 21
– – из полимеров этилена:
3917 21 100 0
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 22
– – из полимеров пропилена:
3917 22 100 0
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 29 000 0
– – из прочих пластмасс
– трубы, трубки и шланги, прочие:
3917 32 000
– – прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, без фитингов:
3917 32 000 1
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 33 000 0
– – прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, с фитингами
3917 39 000 1
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо обработке
3917 32 000 9
– – – – прочие (гофрированный шланг пластиковый, трубка электроизоляционная из поливинилхлоридного пластиката)
3917 39 000 8
– – – – – прочие (труба металлопластиковая диаметром 63мм)
3917 40 000 0
– фитинги
3918
Покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе:

3918 10
– винилхлорид полимерлерінен:
3918 10 100 0
– – поливинилхлоридпен сіңдірілген немесе жабылған негізден тұратын
3919
Пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленка, фольга және белдіктер немесе бумалардағы немесе бумаларға оралмаған басқа да өздігінен жабысатын жазық нысандар:
3919 10
– eні 20 см-ден аспайтын бумалардағы:
– – сырты ысытылмаған табиғи немесе синтетикалық каучукпен жабылған белдіктер немесе таспалар:
3919 10 120 0
– – – пластификацияланған поливинилхлоридтен немесе полиэтиленнен
3919 10 150 0
– – – полипропиленнен
3919 10 800 0
– – өзгелері (0,18-19мм оқшаулағыш таспа, қара 20 метр ИЭК)
3919 90 000 0
– өзгелері (сыртқы қабырға элементтері)
3920
Кеуекті емес және бекемделмеген, қабат-қабат емес, төсенішсіз және басқа материалдармен, ұқсас әдіспен қосылмаған пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленкалар, белдіктер немесе таспалар, өзгелері:
3920 10
– этиленнің полимерлерінен:
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден аспайтын:
– – – үлес салмағы мынадай полиэтиленнен:
– – – – 0,94-тен кем:
3920 10 230 0
– – – – – жартылай өткізгіштер немесе баспа схемалары өндірісінде қолданылатын фоторезист пленкасын алуға арналған, қалыңдығы 20 мкм немесе одан артық, бipaқ 40 мкм-нен аспайтын полиэтилен пленкасы
3920 10 240 0
– – – – – созылған пленка
3920 10 280 0
– – – – 0,94 немесе одан артық
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден артық:
3920 10 810 0
– – – құрамында ылғалдатушы агент ретінде суда ерітілген поливинилдік спирті бар, мөлшері 15%-дан аспайтын целлюлоза талшықтарымен араластырылған немесе араластырылмаған, біp-бipiмен байланысы жоқ жіңішке тармақтардан тұратын, полиэтилен фибрилдарынан алынған ылғалды парақтар түріндегі синтетикалық қағаз салмағы
3920 20
– пропиленнің полимерлерінен:
– – қалыңдығы 0,10 мм-ден аспайтын:
3920 20 210 0
– – – биаксиалды бағытталған
3920 20 800 0
– – қалыңдығы 0,10 мм-ден асатын
3920 30 000 0
– стиролдың полимерлерінен
– винилхлоридтың полимерлерінен:
3920 43
– – құрамында салмағы кем дегенде 6%-дан тұратын пластификаторлары бар:
3920 43 100 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын
3920 43 900 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын
3920 49 100
– – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын:
3920 49 100 1
– – – – қатты пластификацияланбаған
3920 49 100 9
– – – – иілгіш келетіндер
3920 49 900 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын
– акрилдік полимерлерден:
3920 51 000 0
– – полиметилметакрилаттан
3920 59 100 0
– – – акрилдік және метакрилдік қышқылдардың күрделі эфирлерінің полимерлесінен жасалған қалыңдығы 150 мкм-ден аспайтын пленка
– поликарбонаттардан, алкидтық шайырлардан, полиаллилдік күрделі эфирлерден немесе өзге де күрделі полиэфирлерден:

3918 10
– из полимеров винилхлорида:
3918 10 100 0
– – состоящие из основы, пропитанной или покрытой поливинилхлоридом
3919
Плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах:
3919 10
– в рулонах шириной не более 20 см:
– – полосы или ленты с покрытием из невулканизованного натурального или синтетического каучука:
3919 10 120 0
– – – из поливинилхлорида или полиэтилена
3919 10 150 0
– – – из полипропилена
3919 10 800 0
– – прочие (изолента 0,18-19мм, черная 20 метров ИЭК)
3919 90 000 0
– прочие (элемент наружных стен)
3920
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами:
3920 10
– из полимеров этилена:
– – толщиной не более 0,125 мм:
– – – из полиэтилена с удельным весом:
– – – – менее 0,94:
3920 10 230 0
– – – – – пленка полиэтиленовая толщиной 20 мкм или более, но не более 40 мкм, для получения пленки фоторезиста, используемой в производстве полупроводниковых или печатных схем
3920 10 240 0
– – – – – растягивающаяся пленка
3920 10 280 0
– – – – 0,94 или более
– – толщиной более 0,125 мм:
3920 10 810 0
– – – синтетическая бумажная масса в виде влажных листов, полученная из несвязанных тонко разветвленных фибрилл полиэтилена, смешанная или несмешанная с волокнами целлюлозы в количестве не более 15 %, содержащая растворенный в воде поливиниловый спирт в качестве увлажняющего агента
3920 20
– из полимеров пропилена:
– – толщиной не более 0,10 мм:
3920 20 210 0
– – – биаксиально ориентированные
3920 20 800 0
– – толщиной более 0,10 мм
3920 30 000 0
– из полимеров стирола
– из полимеров винилхлорида:
3920 43
– – содержащие не менее 6 мас.% пластификаторов:
3920 43 100 0
– – – толщиной не более 1 мм
3920 43 900 0
– – – толщиной более 1 мм
3920 49 100
– – – толщиной не более 1 мм:
3920 49 100 1
– – – – жесткие непластифицированные
3920 49 100 9
– – – – гибкие
3920 49 900 0
– – – толщиной более 1 мм
– из акриловых полимеров:
3920 51 000 0
– – из полиметилметакрилата
3920 59 100 0
– – – пленка толщиной не более 150 мкм из сополимера сложных эфиров акриловой и метакриловой кислот
– из поликарбонатов, алкидных смол, полиаллильных сложных эфиров или полиэфиров сложных прочих:

3920 61 000 0
– – поликарбонаттардан
3920 62
– – полиэтилентерефталаттан:
– – – қалыңдығы 0,35 мм-ден аспайтын:
3920 62 120 0
– – – – иілгіш магниті к дискілер өндірісіне арналған қалыңдығы 72 мкм немесе одан артық, бipaқ 79 мкм-ден аспайтын полиэтилентерефталаттан жасалған пленка; фотополимерлік баспалық пластиналар өндірісіне арналған қалыңдығы 100 мкм немесе одан артық, бipaқ 150 мкм-ден аспайтын полиэтилентерефталаттан жасалған пленка
3920 62 190 1
– – – – – пленка
3920 62 190 9
– – – – – өзгелері (жабысқақ қабаты бар поливинилхлоридті электроқшаулағыш таспа, ені 10-нан 50 мм дейін мақта жіптен жасалған тоқыма таспа, қорғайтын дабыл таспасы, поливинилхлоридті таспа, ажарлайтын таспа, төсем-таспа, таспа-тығыздама, тоқыма таспа ілмегі)
3920 62 900 0
– – – қалыңдығы 0,35 мм-ден асатын
3920 63 000 0
– – қорландырылмаған күрделі полиэфирлерден
3920 69 000 0
– – өзге күрделі полиэфирлерден
– целлюлозадан немесе оның химиялық туындыларынан:
3920 71 000 0
– – жаңғыртылған целлюлозадан
3920 79
– – өзге целлюлоза туындыларынан:
3920 79 100 0
– – – күйдірілген талшықтан
– басқа пластмассалардан:
3920 91 000 0
– – поливинилбутиралдан
3920 92 000 0
– – полиамидтерден
3920 93 000 0
– – амин-альдегидтік шайырлардан
3920 94 000 0
– – фенол-альдегидтік шайырлардан
3920 99
– – басқа пластмассалардан:
– – – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3920 99 210 0
– – – – қапталған немесе қапталмаған немесе тек пластмассамен қапталған полиимидік табақ және белдік немесе таспа
– – – полиприқосылыс өнімдерінен:
3920 99 520 0
– – – – поливинилфторидтен жасалған табақ; қапталмаған, қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын, құрамында салмағы 97%-дан поливинилдік спирт бар, биаксиалдық бағытталған поливинилдік спирттен жасалған пленка
3920 99 530 0
– – – – хлорсілтілік электролиздерде қолдануға арналған фторланған пластамассалардан жасалған ионалмасушы мембраналар
3921
Пластмассадан жасалған өзге де тақтайлар, табақтар, пленкалар және белдіктер немесе таспалар:
– кеуектелген:
3921 11 000 0
– – стиролдың полимерлерінен
3921 12 000 0
– – винилхлоридтың полимерлерінен
3921 13
– – полиуретандардан:
3921 13 100 0
– – – иілгіштерден
3921 14 000 0
– – жаңартылған целлюлозадан
3921 19 000 0
– – басқа пластмассалардан
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3921 90 100
– – – күрделі полиэфирлерден:
3921 90 100 1
– – – – гофрланған табақтар мен плиталар
3921 90 300 0
– – – фенол-альдегидтік шайырлардан
– – – амин-альдегидтік шайырлардан:
– – – – қабаттылардан:

3920 61 000 0
– – из поликарбонатов
3920 62
– – из полиэтилентерефталата:
– – – толщиной не более 0,35 мм:
3920 62 120 0
– – – – пленка из полиэтилентерефталата толщиной 72 мкм или более, но не более 79 мкм, для производства гибких магнитных дисков; пленка из полиэтилентерефталата толщиной 100 мкм или более, но не более 150 мкм, для производства фотополимерных печатных пластин
3920 62 190 1
– – – – – пленка
3920 62 190 9
– – – – – прочие (лента поливинилхлоридная электроизоляционная с липким слоем, текстильная лента из хлопчатобумажной пряжи с шириной от 10 до 50 мм, лента оградительная сигнальная, лента поливинилхлоридная, лента шлифовальная, лента-прокладка, лента-сальник, ленточный строп текстильныый)
3920 62 900 0
– – – толщиной более 0,35 мм
3920 63 000 0
– – из ненасыщенных полиэфиров сложных
3920 69 000 0
– – из полиэфиров сложных прочих
– из целлюлозы или ее химических производных:
3920 71 000 0
– – из регенерированной целлюлозы
3920 79
– – из прочих производных целлюлозы:
3920 79 100 0
– – – из вулканизованного волокна
– из прочих пластмасс:
3920 91 000 0
– – из поливинилбутираля
3920 92 000 0
– – из полиамидов
3920 93 000 0
– – из амино-альдегидных смол
3920 94 000 0
– – из феноло-альдегидных смол
3920 99
– – из прочих пластмасс:
– – – из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3920 99 210 0
– – – – полиимидный лист и полоса или лента, непокрытые или покрытые только пластмассой
– – – из продуктов полиприсоединения:
3920 99 520 0
– – – – лист из поливинилфторида; пленка из поливинилового спирта биаксиально ориентированная, содержащая 97 мас.% или более поливинилового спирта, без покрытия, толщиной не более 1 мм
3920 99 530 0
– – – – мембраны ионообменные из фторированных пластмасс, для использования в хлорщелочных электролизерах
3921
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие:
– пористые:
3921 11 000 0
– – из полимеров стирола
3921 12 000 0
– – из полимеров винилхлорида
3921 13
– – из полиуретанов:
3921 13 100 0
– – – гибкие
3921 14 000 0
– – из регенерированной целлюлозы
3921 19 000 0
– – из прочих пластмасс
– – из продуктов конденсации или полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3921 90 100
– – – из полиэфиров сложных:
3921 90 100 1
– – – – листы и плиты гофрированные
3921 90 300 0
– – – из феноло-альдегидных смол
– – – из амино-альдегидных смол:
– – – – слоистых:

3921 90 410 0
– – – – – үсті бip немесе екі жағынан сәнделген жоғары қысымды қабаттылардан
3921 90 600 0
– – полиприқосылыс өнімдерінен
3923
Пластмассадан жасалған тасымалдауға немесе орауға арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған өзге де бұйымдар:
3923 10 000 0
– қораптар, жәшіктер, кәрзеңкелер және ұқсас бұйымдар
– қаптар және сөмкелер (конустыларды қоса алғанда):
3923 21 000 0
– – этилен полимерлерінен жасалған
3923 29
– – басқа пластмассалардан жасалған:
3923 29 100 0
– – – поливинилхлоридтен
3923 30
– шөлмектер, шишалар, сауыттар және ұқсас бұйымдар:
3923 30 10
– – сыйымдылығы 2 литрден аспайтын:
3923 30 101 0
– – – сыйымдылығы 2 л астам бұйымдар дайындауға арналған преформалар
3923 30 90
– – сыйымдылығы 2 литрден астам:
3923 30 901 0
– – – сыйымдылығы 2 л астам бұйымдар дайындауға арналған преформалар
3923 30 909 0
– – – өзгелері (полипропиленді бөтелке, суға арналған пластмасса шелек)
3923 50
– тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған басқа да бұйымдар:
3923 50 100 0
– – шөлмектерді тығындауға арналған қақпақтар мен қалпақшалар
3924
Пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдысы, асхана және ас үй керек-жарағы, үй тұрмысының өзге заттары және гигиена немесе әжетхана заттары:
3924 90 000 0
– өзгелері (отбақырға арналған тістеуіктер)
3925
Пластмассадан жасалған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген құрылыс бөлшектері:
3925 10 000 0
– сұйыққоймалар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын басқа сыйымсауыттар
3925 20 000 0
– есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есікке арналған табалдырықтар
3925 90 200 0
– – электр шынжырларына арналған магистральдық, арналық және кәбілдік ойылымдар
3925 90 800 1
– – – полиуретаннан жасалған
3926
Пластмассадан жасалған басқа бұйымдар және 3901-3914 тауар позицияларының материалдарынан жасалған өзге де бұйымдар:
3926 10 000 0
– кеңсе немесе мектеп керек-жарағы
3926 20 000 0
– киім және киімге керек-жарақтар (биялайларды, қолғаптарды және митенкілерді қоса алғанда)
3926 30 000 0
– жиһазға, көлік құралдарына арналған бекіту бұйымдары және фурнитура немесе ұқсас бұйымдар
3926 90 500 0
– – дренаж жүйесінің кіреберістеріндегі суды сүзуге арналған перфорацияланған сыйымсауыттар мен ұқсас бұйымдар
3926 90 920 0
– – – табақ материалдан жасалған
3926 90 970 1
– – – – медицина өнеркәсібіне арналған фильтрэлементтер (гемодиализге арналған мембраналарды қоса алғанда)
3926 90 970 3
– – – – 8701 – 8705 тауарлы позицияның моторлы көлік құралдарын, олардың тораптарын және агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналған фильтрэлементтер5)

3921 90 410 0
– – – – – слоистых высокого давления с декорированной поверхностью с одной или обеих сторон
3921 90 600 0
– – из продуктов полиприсоединения
3923
Изделия для транспортировки или упаковки товаров, из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства, из пластмасс:
3923 10 000 0
– коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия
– мешки и сумки (включая конические):
3923 21 000 0
– – из полимеров этилена
3923 29
– – из прочих пластмасс:
3923 29 100 0
– – – из поливинилхлорида
3923 30
– бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные изделия:
3923 30 10
– – емкостью не более 2 л:
3923 30 101 0
– – – преформы для изготовления изделий емкостью не более 2 л
3923 30 90
– – емкостью более 2 л:
3923 30 901 0
– – – преформы для изготовления изделий емкостью более 2 л
3923 30 909 0
– – – прочие (бутыль полипропиленовый)
3923 50
– пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства:
3923 50 100 0
– – колпаки и навинчивающиеся пробки для бутылок
3924
Посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс:
3924 90 000 0
– прочие (щипцы для тиглей)
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные:
3925 10 000 0
– резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости объемом более 300 л
3925 20 000 0
– двери, окна и их рамы, пороги для дверей
3925 90 200 0
– – магистральные, канальные и кабельные желоба для электрических цепей
3925 90 800 1
– – – изготовленные из полиуретана
3926
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 – 3914:
3926 10 000 0
– принадлежности канцелярские или школьные
3926 20 000 0
– одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки)
3926 30 000 0
– крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия
3926 90 500 0
– – емкости перфорированные и аналогичные изделия, предназначенные для фильтрования воды на входах в дренажную систему
3926 90 920 0
– – – изготовленные из листового материала
3926 90 970 1
– – – – фильтрэлементы (включая мембраны для гемодиализа) для медицинской промышленности
3926 90 970 3
– – – – фильтрэлементы для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)

3926 90 970 9
– – – – өзгелері (пластик төлке, бақылау пломбасы, қышқылдан қорғауға арналған костюм, металл табалдырықтарға арналған бекіту, автошина және камераға арналған жамау, өзге пластикалық айырғыш)
4001
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер немесе таспалар түріндегі табиғи көксағыз, балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар:
4001 10 000 0
– табиғи көксағыздық ақсөл, ысытылған немесе ысытылмаған
– басқа нысандардағы табиғи каучук:
4001 21 000 0
– – смокед-шитс (табиғи каучуктің үлгісі)
4001 22 000 0
– – табиғи каучук, техникалық айрықшаландырылған (ТSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар
4002
Майлардан алынған бастапқы нысандардағы немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі синтетикалық каучук және фактис; пластиналар, табақтар немесе белдіктер немесе таспалар түріндегі бастапқы нысандардағы осы тауар позициясының кез келген өнімі бар 4001 тауар позициясының кез келген өнімінің қоспалары:
– бутадиенстирольдiк каучук (SBR); карбоксилденген бутедиенстирольдiк каучук (ХSВR):
4002 11 000 0
– – ақсөл
4002 19 100 0
– – – майшыт полимерлеу жолымен алынатын бутадиенстирольдік каучук (Е-SBR), бумада
4002 19 200 0
– – – ерітіндіде полимерлеу жолымен алынатын бутадиен және стирол блок-сополимері (SBS, термоэластопласт), түйіршікте, қабыршақ немесе ұнтақта
4002 19 300 0
– – – ерітіндіде полимерлеу жолымен алынатын бутадиенстирольдік каучук (S-SBR), бумада
4002 20 000 0
– бутадиендік каучук (BR)
– изобутиленизопрендік көксағыз (бутилкөксағызы) (IIR); галогенделген изобутиленизопрендік каучук (CIIR немесе BIIR):
4002 31 000 0
– – изобутиленизопрендік каучук (бутилкаучук) (IIR)
– хлоропрендік көксағыз (хлорбутадиендік) (CR):
4002 41 000 0
– – ақсөл
– бутадиеннитрильдік каучук (NBR):
4002 51 000 0
– – ақсөл
4002 60 000 0
– изопрендік каучук (IR)
4002 70 000 0
– түйiндес емес этиленпропилендиендiк каучук (EРDМ)
4002 80 000 0
– 4001 тауар позициясы өнiмiнiң осы тауар позициясының кез келген өнiмiмен қоспалары
4002 91 000 0
– – ақсөл
4002 99 100 0
– – – түрлендірілген тауарларға пластмассаларды енгізу арқылы
4003 00 000 0
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналар, табақтар немесе белдiктер немесе таспалар түрiндегi регенерацияланған каучук
4005
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналар, табақтар немесе белдiктер немесе таспалар түрiндегi ысытылмаған резеңкелiк қоспалар:
4005 10 000 0
– техникалық көмiртегімен немесе кремнийдiң диоксидiмен толтырылған резеңкелiк қоспа
4005 20 000 0
– ерiтiнділер; 4005 10 қосалқы позициясында көрсетілгендерді қоспағанда, өзге дисперсиялар

3926 90 970 9
– – – – прочие (втулка пластиковая, контрольная пломба, костюм для защиты от кислот, крепление для металлических порожков, латка для ремонта автошин и камер, прочий разделитель пластиковый)
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы, в первичных формах или виде пластин, листов или полос, или лент:
4001 10 000 0
– латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный
– каучук натуральный в других формах:
4001 21 000 0
– – смокед-шитс (марка натурального каучука)
4001 22 000 0
– – каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или виде пластин, листов или полос, или лент:
– каучук бутадиенстирольный (SBR); карбоксилированный бутадиенстирольный каучук (XSBR):
4002 11 000 0
– – латекс
4002 19 100 0
– – – каучук бутадиенстирольный, получаемый путем эмульсионной полимеризации (Е-SBR), в кипах
4002 19 200 0
– – – блок-сополимер бутадиена и стирола, получаемый путем полимеризации в растворе (SBS, термоэластопласт), в гранулах, крошке или порошке
4002 19 300 0
– – – каучук бутадиенстирольный, получаемый путем полимеризации в растворе (S-SBR), кипах
4002 20 000 0
– каучук бутадиеновый (BR)
– каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR); каучук галогенированный изобутиленизопреновый (CIIR или BIIR):
4002 31 000 0
– – каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR)
– каучук хлоропреновый (хлорбутадиеновый) (CR):
4002 41 000 0
– – латекс
– каучук бутадиеннитрильный (NBR):
4002 51 000 0
– – латекс
4002 60 000 0
– каучук изопреновый (IR)
4002 70 000 0
– каучук этиленпропилендиеновый несопряженный (EРDM)
4002 80 000 0
– смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции
4002 91 000 0
– – латекс
4002 99 100 0
– – – продукты, модифицированные посредством включения пластмасс
4003 00 000 0
Каучук регенерированный в первичных формах или виде пластин, листов или полос, или лент
4005
Невулканизованная резиновая смесь, в первичных формах или виде пластин, листов или полос, или лент:
4005 10 000 0
– резиновая смесь, наполненная техническим углеродом или диоксидом кремния
4005 20 000 0
– растворы; дисперсии прочие, кроме указанных в субпозиции 4005 10

4005 91 000 0
– – пластиналар, табақтар және белдіктер немесе таспалар
4006
Өзге нысандар (мысалы, шыбықтар, құбырлар және қалпына келтірілген кескіндер) және ысытылмаған резеңкеден жасалған бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар):
4006 10 000 0
– шиналарды қалпына келтiруге арналған жобалық дайындаулар
4007 00 000 0
Ысытылған резеңке жіптер мен корд
4008
Қатты резеңкеден басқа, ысытылған резеңкеден алынған пластиналар, табақтар, белдiктер немесе таспалар, шыбықтар және қалпына келтірілген кескіндер:
– кеуектенген резеңкеден:
4008 11 000 0
– – пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар
– кеуектенбеген резеңкеден:
4008 21
– – пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар:
4008 21 100 0
– – – еденге арналған жапқылар және маттар
4008 21 900 0
– – – өзгелері (офсеттік машинаның декеліне арналған резеңке, диаметрі 3мм дөңгелек МБС резеңке)
4009
Қатты резеңкеден басқа, ысытылған резеңкеден жасалған құбырлар, түтiктер және құбыршектер, фитингiлері жоқ немесе бар (мысалы, қосылыстармен, келте құбырлармен, ернемектермен):
– бекемдетілген немесе басқа әдіспен өзге материалдармен қиылыстырылмаған:
4009 11 000 0
– – фитингілерсіз
– бекемдетілген немесе өзге әдіспен тек металмен қиылыстырылған:
4009 21 000 0
– – фитингілерсіз
– бекемдетілген немесе өзге әдіспен тек тоқыма материалдарымен қиылыстырылған:
4009 31 000 0
– – фитингілерсіз
4009 32 000 0
– – фитингілермен
– бекемдетілген немесе басқа әдіспен тек өзге материалдармен қиылыстырылған:
4009 41 000 0
– – фитингілерсіз
4009 42 000 0
– – фитингілермен
4010
Ысытылған резеңкеден алынған конвейерлiк таспалар немесе жетекшi белдiктер, немесе бельтинг:
– таспалар немесе бельтинг, конвейерлік:
4010 11 000 0
– – тек металмен бекемделген
4010 12 000 0
– – тек тоқымалық материалдармен бекемдетілген
– жетекшi белдiктер немесе бельтинг:
4010 31 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), ойлы-қырлы, 60 см-ден артық, бiрақ 180 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 32 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), ойлы-қырлылардан басқа, 60 см-ден артық, бiрақ 180 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 33 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), қырлы, 180 см-ден артық, бiрақ 240 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 34 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), ойлы-қырлылардан басқа, 180 см-ден артық, бiрақ 240 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 35 000 0
– – шексiз, тiстi жетек қайыстар, 60 см артық, бiрақ 150 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен

4005 91 000 0
– – пластины, листы и полосы или ленты
4006
Прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины:
4006 10 000 0
– протекторные заготовки для восстановления шин
4007 00 000 0
Вулканизованные резиновые нити и корд
4008
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины:
– из пористой резины:
4008 11 000 0
– – пластины, листы и полосы или ленты
– из непористой резины:
4008 21
– – пластины, листы и полосы или ленты:
4008 21 100 0
– – – покрытия для полов и маты
4008 21 900 0
– – – прочие (резина для декеля офсетной машины, резина круглая МБС с диаметром 3 мм)
– ленты или бельтинг, конвейерные:
4009
Трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме твердой резины, без фитингов или с фитингами (например, соединениями, патрубками, фланцами):
– не армированные или не комбинированные иным способом с прочими материалами:
4009 11 000 0
– – без фитингов
– армированные или комбинированные иным способом только с металлом:
4009 21 000 0
– – без фитингов
– армированные или комбинированные иным способом только с текстильными материалами:
4009 31 000 0
– – без фитингов
4009 32 000 0
– – с фитингами
– армированные или комбинированные иным способом с прочими материалами:
4009 41 000 0
– – без фитингов
4009 42 000 0
– – с фитингами
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из вулканизованной резины:
– ленты или бельтинг, конвейерные:
4010 11 000 0
– – армированные только металлом
4010 12 000 0
– – армированные только текстильными материалами
? ремни или бельтинг, приводные:
4010 31 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 32 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 33 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010 34 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010 35 000 0
– – бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см

4010 36 000 0
– – шексiз, тiстi жетек қайыстар, 130 см артық, бiрақ 198 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 39 000 0
– – өзгелері (жетекті, ысытылған резеңкеден жасалған өзге белдіктер немесе бельтинг)
4011
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар:
4011 10 000
– жеңiл автомобильдерге арналған (жүк-жолаушы автомобиль-фургондары мен спорттық автомобильдердi қоса алғанда):
4011 10 000 1
– – 15 дюймнан кем отырғызатын диаметрмен және одан артық, бірақ 16 дюймнен аспайтын
4011 10 000 2
– – 15 дюймдердiң немесе көп отырғызатын диаметрiмен
4011 20 100
– – 121-ден аспайтын жүктеме индексімен:
4011 20 100 1
– – – цельнометаллиялық кордпен шиналары
4011 20 900
– – 121-ден асатын жүктеме индексімен:
4011 20 900 1
– – – тұтас металдық кордпен шиналары
4011 92 000 0
– – ауыл шаруашылығы немесе орман шаруашылығы көлік құралдарына және машиналарға арналған
4012
Жаңа пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, қалпына келтiрiлгендер немесе қолданыста болғандар; тегiс немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, шиналық протекторлар және резеңкелік тоғынша таспалар:
– қалпына келтiрiлген шиналар мен қақпақшалар:
4012 11 000 0
– – жеңiл автомобильдерге арналған (жүк-жолаушы автомобиль-фургондары мен спорттық автомобильдердi қоса алғанда)
4012 12 000 0
– – автобустарға немесе моторлы жүк тасымалдайтын көлік құралдарына арналған
4012 90 200 0
– – тегiс немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар
4012 90 300 0
– – шиналық протекторлар
4012 90 900 0
– – шеңберлік таспалар
4013
Резеңке камералар:
4013 10 000
– жеңiл автомобильдерге (жүк-жолаушы автомобиль-фургондарын және спорттық автомобильдердi қоса алғанда), автобустарға немесе жүк тасымалдайтын моторлы көлiк құралдарына арналған:
4013 10 000 1
– – жеңiл автомобильдерге (жүк-жолаушы автомобиль-фургондарын және спорттық автомобильдердi қоса алғанда)
4013 10 000 9
– – автобустарға немесе жүк тасымалдайтын моторлы көлiк құралдарына арналған
4014
Қатты резеңке, қатты резеңкеден жасалған фитингімен немесе фитингісізден өзге, ысытылған резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық (емізікті қосқанда) бұйымдар:
4014 90 000 0
– өзгелері (зертханалық мақсаттарға арналған бүріккіш және резеңке тобы)
4015
Әртүрлі мақсаттарға арналған, қатты резеңкеден өзге, (биялай, қолғап және митенканы қоса алғанда): ысытылған резеңкеден жасалған киім және киімнің керек-жарақтары
– биялай, қолғап және митенка:
4015 11 000 0
– – хирургиялық
4015 19 000 0
– – өзгелері (резеңке қолғап)
4015 90 000 0
– өзгелері (залалсыздандырылмаған медицина қолғаптары)
4016
Қатты резеңкеден басқа, ысытылған резеңкеден жасалған басқа бұйымдар:

4010 36 000 0
– – бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4010 39 000 0
– – прочие (прочие ремни или бельтинг приводные, из вулканизированной резины)
4011
Шины и покрышки пневматические резиновые новые:
4011 10 000
– для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили):
4011 10 000 1
– – с посадочным диаметром менее 15 дюймов
4011 10 000 2
– – с посадочным диаметром 15 дюймов или более, но не более 16 дюймов
4011 20 100
– – с индексом нагрузки не более 121:
4011 20 100 1
– – – шины с цельнометаллическим кордом
4011 20 900
– – с индексом нагрузки более 121:
4011 20 900 1
– – – шины с цельнометаллическим кордом
4011 92 000 0
– – для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
4012
Шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые:
– шины и покрышки восстановленные:
4012 11 000 0
– – для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
4012 12 000 0
– – для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4012 90 200 0
– – шины и покрышки массивные или полупневматические
4012 90 300 0
– – шинные протекторы
4012 90 900 0
– – ленты ободные
4013
Камеры резиновые:
4013 10 000
– для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили), автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов:
4013 10 000 1
– – для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
4013 10 000 9
– – для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4014
Изделия гигиенические или фармацевтические (включая соски) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, с фитингами из твердой резины или без них:
4014 90 000 0
– прочие (спринцовка и груша резиновые для лабораторных целей)
4015
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей:
– перчатки, рукавицы и митенки:
4015 11 000 0
– – хирургические
4015 19 000 0
– – прочие (перчатки резиновые)
4015 90 000 0
– прочие (перчатки медицинские не стерильные)
4016
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, прочие:

4016 10 000 0
– кеуектi резеңкеден
4016 10 000 1
– – азаматтық әуе кемелеріне арналған, техникалық мақсаттар үшін5)
4016 91 000 0
– – еденге арналған жабындар және кiлемшелер
4016 93 000
– – төсем, тығырық және өзге нығыздағыштар:
4016 93 000 1
– – – 8701 – 8705 тауарлы позицияның моторлы көлік құралдары, олардың тораптарын және агрегарттарын өнеркәсіптік жинау үшін5)
4016 93 000 4
– – – авиациялық қозғалтқыштар және/немесе азаматтық әуе кемелері өндірісі үшін5)
4016 93 000 5
– – – өзгелері (піспекті айналма нығыздау, Инд. № 290.563R поз.610 DDS 80/56*1200 сатылы гидравликалық цилиндрге арналған нығыздау пакеті, нығыздағыш резеңке төсем)
4016 95 000 0
– – өзге үрленген бұйымдар
4016 99 520 9
– – – – – өзгелері (мамандандырылған автомобильдің жұмыс тежегіш цилиндрін жөндеу кешені, бәсеңдеткіш тығыздамасы)
4016 99 910 0
– – – – металл толтырылған резеңке бөліктен
4016 99 970 1
– – – – – инсулиндік резеңке тығындары
4203
Таза теріден немесе композициялы теріден жасалған киім заттары және киім керек-жарағы:
4203 29 100 0
– – – барлық мамандыққа арналған қорғайтын
4401
Бөрене, кесек отын, бұтақ, өрілген шыбық түрінде немесе ұқсас түрде отын ағашы; тамызық немесе жоңқа түріндегі отын ағашы; жоңқа және ағаш қалдықтары және шоғырланбаған немесе бөрене, брикет, түйіршік түріндегі немесе ұқсас түрде шоғырланған қалдықтар:
– тамызық немесе жоңқа түріндегі отын ағашы:
4401 22 000 0
– – жапырақты түрі
4402
Шоғырланбаған немесе шоғырланған ағаш көмір (қабықтан немесе жаңғақтан алынған көмірді қоса алғанда):
4402 10 000 0
– амбуктен жасалған
4402 90 000 0
– өзгелері (ағаш көмір)
4403
Қабығы алынған немесе алынбаған немесе үстіңгі қабатымен, қомақты кесектелген немесе кесектелмеген өңделмеген орман материалдары:
4403 10 000
– бояумен, улағыштармен, креозотпен немесе басқа да қосындылармен өңделген:
4403 10 000 1
– – еменнен
4403 10 000 2
– – шамшаттан
4403 10 000 3
– – ақ үйеңкіден
4403 20
– басқа да қылқан тұқымдастардан жасалған:
– – кәдімгі шырша "Picea abies Кarst." немесе еуропалық ақ самырсын (Abies alba Мill.):
4403 20 110
– – – бөрене:
4403 20 110 1
– – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден артық емес, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 110 2
– – – – диаметрі 24 см-ден артық, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 190 1
– – – – өңделмеген, алынған немесе алынбаған қабықты, шабылмаған, диаметрі кемінде 15 см
– – кәдімгі қарағай "Pinus sylvestris L.":
4403 20 310
– – – бөрене:
4403 20 310 1
– – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден артық емес, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 310 2
– – – – диаметрі 24 см-ден артық, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 390 1
– – – – өңделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі 15 см кем

4016 10 000 0
– из пористой резины
4016 10 000 1
– – для технических целей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
4016 91 000 0
– – покрытия напольные и коврики
4016 93 000
– – прокладки, шайбы и прочие уплотнители:
4016 93 000 1
– – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
4016 93 000 4
– – – для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
4016 93 000 5
– – – прочие (кольцевое уплотнение поршня, пакет уплотнений для ступенчатого гидравлического цилиндра 80/56*1200 поз.610 DDS Инд. № 290.563R, резиновая прокладка уплотнительная)
4016 95 000 0
– – изделия надувные прочие
4016 99 520 9
– – – – – прочие (комплект ремонтный рабочего тормозного цилиндра специализированного автомобиля, сальник редуктора)
4016 99 910 0
– – – – части из металлонаполненных резин
4016 99 970 1
– – – – – пробки резиновые инсулиновые
4203
Предметы одежды и принадлежности к одежде, из натуральной кожи или композиционной кожи:
4203 29 100 0
– – – защитные для всех профессий
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах:
– древесина в виде щепок или стружки:
4401 22 000 0
– – лиственных пород
4402
Уголь древесный (включая уголь, полученный из скорлупы или орехов), агломерированный или неагломерированный:
4402 10 000 0
– из бамбука
4402 90 000 0
– прочий (уголь древесный)
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные:
4403 10 000
– обработанные краской, травителями, креозотом или другими консервантами:
4403 10 000 1
– – из дуба
4403 10 000 2
– – из бука
4403 10 000 3
– – из ясеня
4403 20
– из хвойных пород прочие:
– – ель обыкновенная "Рicea abies Karst." или пихта белая европейская (Abies alba Mill.):
4403 20 110
– – – бревна:
4403 20 110 1
– – – – диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 110 2
– – – – диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 190 1
– – – – лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
– – сосна обыкновенная вида "Рinus sylvestris L.":
4403 20 310
– – – бревна:
4403 20 310 1
– – – – диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 310 2
– – – – диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 390 1
– – – – лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см

4403 20 910
– – – бөрене:
4403 20 910 1
– – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден артық емес, ұзындығы кемі 1 м кәдімгі "Picea abies Кarst." шыршадан басқа өзге шыршадан немесе ақ еуропалық (Abies alba Мill.) самырсыннан басқа өзге самырсыннан жасалған
4403 20 910 2
– – – – диаметрі 24 см-ден артық, ұзындығы кемі 1 м кәдімгі "Picea abies Кarst." шыршадан басқа өзге шыршадан немесе ақ еуропалық (Abies alba Мill.) самырсыннан басқа өзге самырсыннан жасалған
4403 20 910 3
– – – – диаметрі кемі 15 см, бipaқ 24 см-ден артық емес, ұзындығы кемі 1 м кәдімгі "Pinus sylvestris L" қарағайдан басқа өзге қарағайдан жасалған
4403 20 910 4
– – – – диаметрі 24 см-ден артық, ұзындығы кемі 1 м кәдімгі "Pinus sylvestris L" қарағайдан басқа өзге қарағайдан жасалған
4403 20 990 1
– – – – өңделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі кемі 15 см ағаш материалдары
– осы топтың қосалқы позициясына арналған 1-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың өзгелері:
4403 41 000 0
– – күңгірт-қызыл cүpeгi бар шорея, ақшыл-қызыл cүpeгi бар шорея, шорея бакау
4403 49 100 0
– – – цилиндрлі энтандрофрагма, кайя иворензис және биік хлорофора немесе африкалық тик ағашы
4403 49 350 0
– – – Клайн аукумеясы және пайдалы энтандрофрагма
4403 91
– – еменнен (Quercus spp.) жасалған:
4403 91 100 0
– – – бөрене
4403 92
– – кәмшаттан (Fagus spp.) жасалған:
4403 92 100 0
– – – бөренеден
4403 99 100 0
– – – теректен жасалған
4403 99 300 0
– – – эвкалиптен жасалған
– – – қайыннан жасалған:
4403 99 510
– – – – бөрене:
4403 99 510 1
– – – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден артық емес, ұзындығы кемінде 1 м
4403 99 510 2
– – – – – диаметрі 24 см-ден бipaқ, ұзындығы кемінде 1 м
4403 99 590 1
– – – – – өңделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі кемінде 15 см ағаш материалдары
4403 99 950 1
– – – – ақ үйеңкіден жасалған
4403 99 950 2
– – – – көк теректен жасалған
4404
Бөшкелік сүрек; жарылған бөренелер; ағаштан жасалған, үшкірленген, бірақ ұзына бойы кесілмеген қадалар, қазықтар және бағандар; таяқтар, қолшатырлар, құралдардың немесе ұқсас бұйымдардың тұтқаларын өндіру үшін пайдаланылатын қомақты жонылған, бірақ ұшталмаған, майыстырылмаған немесе басқа тәсілмен өңделмеген орман материалдары; аршылған және ұқсас сүрек:
4404 10 000 0
– қылқан жапырақты тұқымдас
4404 20 000 0
– жапырақты тұқымдас
4405 00 000 0
Сүрек талшығы немесе жіңішке жоңқа; сүрек ұны
4407
6 мм астам қалыңдығы бар тік қосылыстары бар немесе жоқ, тегістеу, жону арқылы, өңделген немесе өңделмеген, аралау арқылы алынған орман ағаш материалдары:

4403 20 910
– – – бревна:
4403 20 910 1
– – – – из ели прочей, кроме ели обыкновенной "Picea abies Karst.", или из пихты прочей, кроме пихты белой европейской (Abies alba Mill.), диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 910 2
– – – – из ели прочей, кроме ели обыкновенной "Picea abies Karst.", или из пихты прочей, кроме пихты белой европейской (Abies alba Mill.), диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 910 3
– – – – из сосны прочей, кроме сосны обыкновенной "Pinus sylvestris L.", диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 910 4
– – – – из сосны прочей, кроме сосны обыкновенной "Pinus sylvestris L.", диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 990 1
– – – – лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
– прочие из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4403 41 000 0
– – шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау
4403 49 100 0
– – – энтандрофрагма цилиндрическая, кайя иворензис и хлорофора высокая, или африканское тиковое дерево
4403 49 350 0
– – – аукумея Клайна и энтандрофрагма полезная
4403 91
– – из дуба (Quercus sрр.):
4403 91 100 0
– – – бревна
4403 92
– – из бука (Fagus sрр.):
4403 92 100 0
– – – бревна
4403 99 100 0
– – – из тополя
4403 99 300 0
– – – из эвкалипта
– – – из березы:
4403 99 510
– – – – бревна:
4403 99 510 1
– – – – – диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 99 510 2
– – – – – диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 99 590 1
– – – – – лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
4403 99 950 1
– – – – из ясеня
4403 99 950 2
– – – – из осины
4404
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи, колья и столбы из дерева, заостренные, но нераспиленные вдоль; лесоматериалы, грубо обтесанные, но необточенные, неизогнутые или необработанные другим способом, используемые для производства тростей, зонтов, ручек для инструментов или аналогичных изделий; щепа и аналогичная древесина:
4404 10 000 0
– хвойных пород
4404 20 000 0
– лиственных пород
4405 00 000 0
Шерсть древесная или тонкая стружка; мука древесная
4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм:

4407 10
– қылқанды:
4407 10 150 0
– – жылтыратылған; ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
– – – сүргіленген:
4407 10 310 0
– – – – кәдімгі шырша "Picea abies Кarst." немесе еуропалық ақ самырсын (Abies alba Мill.)
4407 10 330 0
– – – – кәдімгі қарағай "Pinus sylvestris L."
4407 10 910 0
– – – – кәдімгі шырша "Picea abies Кarst." немесе еуропалық ақ самырсын (Abies alda Мill.)
4407 10 930 0
– – – – кәдімгі қарағай "Pinus sylvestris L."
4407 10 980 0
– – – – өзгелері (30мм дейінгі қалыңдығы бар кесілген тақтай)
– осы топтың қосалқы позицияларына 2-ескертпеде көрсетілген тропикалық тұқымдас сүректерден жасалған:
4407 21
– – махогон ағаш (Swietenia spp.):
4407 21 100 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 21 910 0
– – – – сүргіленген
4407 22
– – суринамдық вирола, кеуекті феба және бальза:
4407 22 100 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 22 910 0
– – – – сүргіленген
4407 25
– – күңгірт-қызыл cүpeгi бар шорея және ақшыл-қызыл cүpeгi бар шорея, шорея бакау:
4407 25 100 0
– – – жылтыратылған; ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 25 300 0
– – – – сүргіленген
4407 25 500 0
– – – – жылтыратылған
4407 26
– – шореялардың әр алуан түрлерінің cүpeгi, парашорея, пентакме, шореялардың барлық түрлерінің шел қабықты cүpeгi, парашорея, фагуцин шореясы және шореялардың басқа да түрлері мен хош иіcті фрагрэа:
4407 26 100 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 26 300 0
– – – – сүргіленген
4407 26 500 0
– – – – жылтыратылған
4407 27
– – цилиндр энтандрофрагма:
4407 27 100 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 27 910 0
– – – – жылтыратылған
4407 28
– – биік хлорофора немесе африкалық тик ағашы:
4407 28 100 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтырлатылмаған
4407 28 910 0
– – – – жылтыратылған
4407 29 150 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
– – – – қос қанатты жеміс, Варбург гонистилюсы, жұпар иісті дриабаланопс немесе камфорлық ағаш, тик немесе джат ағашы, jongкong, Бейкер интсиясы, жұқа қабырғалы диера, коомпассия, Клайн аукумеясы, қатты қарамайлы триплохитон, цилиндрлік энтандрофрагма, пайдалы энтандрофрагма, кайя иворензис, Геккель мимузопсы, биік хлорофорасы, анголдық энтандрофрагма, биік мансония немесе африкалық тик ағашы, иломба немесе анголездік пикнантус, ловоа (түрлері), сәнді терминалия, Рио палисандры, Пара палисандры және бразилиялық қызғылт ағаш:
– – – – – сүргіленген:

4407 10
– хвойные:
4407 10 150 0
– – обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
– – – обработанные строганием:
4407 10 310 0
– – – – ель обыкновенная вида "Рicea abies Karst." или пихта белая европейская (Abies alba Mill.)
4407 10 330 0
– – – – сосна обыкновенная вида "Рinus sylvestris L."
4407 10 910 0
– – – – ель обыкновенная вида "Рicea abies Karst." или пихта белая европейская (Abies alba Mill.)
4407 10 930 0
– – – – сосна обыкновенная вида "Рinus sylvestris L."
– из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4407 10 980 0
– – – – прочие (доска обрезная толщиной до 30мм)
4407 21
– – махогониевое дерево (Swietenia sрр.):
4407 21 100 0
– – – обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 21 910 0
– – – – обработанные строганием
4407 22
– – вирола суринамская, феба пористая и бальза:
4407 22 100 0
– – – обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 22 910 0
– – – – обработанные строганием
4407 25
– – шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау:
4407 25 100 0
– – – имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 25 300 0
– – – – обработанные строганием
4407 25 500 0
– – – – обработанные шлифованием
4407 26
– – древесина различных видов шореи, парашореи, пентакме, заболонная древесина шореи всех видов, парашорея, шорея фагуцина и другие виды шореи и фрагрэа душистая:
4407 26 100 0
– – – имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 26 300 0
– – – – обработанные строганием
4407 26 500 0
– – – – обработанные шлифованием
4407 27
– – энтандрофрагма цилиндрическая:
4407 27 100 0
– – – обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 27 910 0
– – – – обработанные строганием
4407 28
– – хлорофора высокая, или африканское тиковое дерево:
4407 28 100 0
– – – обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 28 910 0
– – – – обработанные строганием
4407 29 150 0
– – – имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
– – – – двукрылоплодник, гонистилюс Варбурга, дриабаланопс ароматный, или камфорное дерево, тик, или джатовое дерево, jongkong, интсия Бейкера, диера тонкоребристая, коомпассия, аукумея Клайна, триплохитон твердосмольный, энтандрофрагма полезная, кайя иворензис, мимузопс Геккеля, энтандрофрагма ангольская, мансония высокая, лофира крылатая, иломба, или пикнантус анголезский, ловоа (виды), терминалия пышная, палисандр Рио, палисандр Пара и бразильское розовое дерево:
– – – – – обработанные строганием:

4407 29 200 0
– – – – – – Рио палисандры, Пара палисандры және бразилиялық қызғылт ағаш
4407 29 450 0
– – – – – жылтыратылған
4407 29 610 0
– – – – – – қанатты лофира
4407 29 830 0
– – – – – сүргіленген
4407 29 850 0
– – – – – жылтыратылған
4407 91
– – еменнен (Quercus spp.) жасалған:
4407 91 150 0
– – – жылтыратылған, ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
– – – – сүргіленген:
4407 91 310 0
– – – – – кеспектер, паркет немесе едендердің ағаш жамылғысы үшін тақтайлар және фриз, жиналмаған
4407 92 000 0
– – шамшаттан (Fagus spp.) жасалған
4407 93
– – үйеңкіден (Acer spp.) жасалған:
4407 93 100 0
– – – жылтыратылған, ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 93 910 0
– – – – жылтыратылған
4407 94
– – шиеден (Prunus spp.) жасалған:
4407 94 100 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 94 910 0
– – – – жылтыратылған
4407 95
– – мойылдан (Fraxinus spp.) жасалған:
4407 95 100 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 95 910 0
– – – – жылтыратылған
4407 99 200 0
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
4407 99 250 0
– – – – сүргіленген
4407 99 400 0
– – – – жылтыратылған
4407 99 910 0
– – – – – теректен жасалған
4407 99 960 0
– – – – – тропикалық тұқымдас сүректерден жасалған
4407 99 980 1
– – – – – – қайың мен мойылдан бойлап кесілген ағаш материалдары
4408 10
– қылқан жапырақты тұқымдас:
4408 10 150
– – сүргіленген, жылтыратылған, ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған:
– – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
– – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі):
4408 10 150 1
– – – – – бар, тым, бір сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен
4408 10 150 3
– – – – – өзгелері бар, тым, бір сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен
4408 10 910 0
– – – қарындаш дайындау үшін тақтайшалар
4408 10 930
– – – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 10 930 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен тұрады
4408 10 930 2
– – – – – – – бар, тым, бір сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен
4408 10 990 0
– – – – қалыңдығы 1 мм-ден астам
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:

4407 29 200 0
– – – – – – палисандр Рио, палисандр Пара и бразильское розовое дерево
4407 29 450 0
– – – – – обработанные шлифованием
4407 29 610 0
– – – – – – лофира крылатая
4407 29 830 0
– – – – – обработанные строганием
4407 29 850 0
– – – – – обработанные шлифованием
4407 91
– – из дуба (Quercus sрр.):
4407 91 150 0
– – – обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
– – – – обработанные строганием:
4407 91 310 0
– – – – – бруски, планки и фриз для паркета или деревянного покрытия полов, несобранные
4407 92 000 0
– – из бука (Fagus sрр.)
4407 93
– – из клена (Acer spp.):
4407 93 100 0
– – – обработанные строганием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 93 910 0
– – – – обработанные шлифованием
4407 94
– – из вишни (Prunus spp.):
4407 94 100 0
– – – обработанные строганием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 94 910 0
– – – – обработанные шлифованием
4407 95
– – из ясеня (Fraxinus spp.):
4407 95 100 0
– – – обработанные строганием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 95 910 0
– – – – обработанные шлифованием
4407 99 200 0
– – – имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
4407 99 250 0
– – – – обработанные строганием
4407 99 400 0
– – – – обработанные шлифованием
4407 99 910 0
– – – – – из тополя
4407 99 960 0
– – – – – из древесины тропических пород
4407 99 980 1
– – – – – – лесоматериалы, распиленные вдоль, из березы или осины
4408 10
– хвойных пород:
4408 10 150
– – обработанные строганием; обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием:
– – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
– – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412):
4408 10 150 1
– – – – – имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород
4408 10 150 3
– – – – – прочие имеющие, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород
4408 10 910 0
– – – дощечки для изготовления карандашей
4408 10 930
– – – – толщиной не более 1 мм:
– – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 10 930 1
– – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород
4408 10 930 2
– – – – – – – имеющие, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород
4408 10 990
– – – – толщиной более 1 мм:
– – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:

4408 10 990 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен тұрады
4408 10 990 2
– – – – – – – бар, тым, бір сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен
– осы топтың қосалқы позициясына арналған 1-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың өзгелері:
4408 31
– – күңгірт-қызыл cүpeгi бар шорея, ақшыл-қызыл cүpeгi бар шорея және шорея бакау:
4408 31 110
– – – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 31 110 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен тұрады
4408 31 210
– – – – сүргіленген:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 31 210 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен тұрады
4408 31 250
– – – – жылтыратылған:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 31 250 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен тұрады, 4408 31 қосалқы позициясында көрсетілген
– – – шореялардың әр алуан түрлерінің сүрегі, парашорея, пентакме, пайдалы энтандрофрагма, сәнді терминалия, Клайн аукумеясы, қатты қарамайлы триплохитон, цилиндрлік энтандрофрагма, суринамдық вирола, махогондік ағаш (Swietenia spp.), Рио палисандры, Пара палисандры және бразилиялық қызғылт ағаш:
4408 39 150
– – – – жылтыратылған; ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 39 150 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақтының сүрегінен тұрады 4408 39 қосалқы позициясынан кейін үштедефис субпозициясында дәлелденген
4408 39 210
– – – – – сүргіленген:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 39 210 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен тұрады 4408 39 қосалқы позициясынан кейін үштедефис қосалқы позициясында дәлелденген
4408 39 310
– – – – – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:

4408 10 990 1
– – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород
4408 10 990 2
– – – – – – – имеющие, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород
– из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4408 31
– – шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау:
4408 31 110
– – – имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием:
– – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 31 110 1
– – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород
4408 31 210
– – – – обработанные строганием:
– – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 31 210 1
– – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины, указанной в субпозиции 4408 31
4408 31 250
– – – – обработанные шлифованием:
– – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 31 250 1
– – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины, указанной в субпозиции 4408 31
– – – древесина различных видов шореи, парашореи, пентакме, энтандрофрагма полезная, терминалия пышная, аукумея Клайна, триплохитон твердосмольный, кайя иворензис, энтандрофрагма цилиндрическая, вирола суринамская, махогониевое дерево (Swietenia sрр.), палисандр Рио, палисандр Пара и бразильское розовое дерево:
4408 39 150
– – – – обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием:
– – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 39 150 1
– – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины, указанной в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408 39 210
– – – – – обработанные строганием:
– – – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 39 210 1
– – – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины, указанной в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408 39 310
– – – – – – толщиной не более 1 мм:
– – – – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:

4408 39 310 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен тұрады 4408 39 қосалқы позициясынан кейін үштедефис қосалқы позициясында дәлелденген
4408 39 350
– – – – – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 39 350 1
– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі), бірінші сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен тұрады 4408 39 қосалқы позициясынан кейін үштедефис қосалқы позициясында дәлелденген
4408 39 550
– – – – сүргіленген; жылтыратылған; ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 39 550 1
–– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі) бір қабатты тропикалық тұқым сүрегінен тұрады
4408 39 700 0
– – – – – қарындаш дайындауға арналған тақтайшалар
4408 39 850
– – – – – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 39 850 1
–– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі) бір қабатты тропикалық тұқым сүрегінен тұрады
4408 39 950
– – – – – – қалыңдығы 1 мм-ден астам:
– – – – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
4408 39 950 1
–– – – – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі) бір қабатты тропикалық тұқым сүрегінен тұрады
4408 90 150
– – ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған:
– – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
– – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі):
– – – – – бар, тым, бір сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен:
4408 90 150 1
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4408 90 150 3
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
– – – – – бар, тым,бір тысқы қабат жапырақты тұқымның сүрегінен:
4408 90 150 5
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4408 90 150 7
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4408 90 850
– – – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын:
– – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
– – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі):
– – – – – бар, тым, бір сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен:

4408 39 310 1
– – – – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины, указанной в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408 39 350
– – – – – – толщиной более 1 мм:
– – – – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 39 350 1
– – – – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины, указанной в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408 39 550
– – – – обработанные строганием; обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием:
– – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 39 550 1
– – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из прочей древесины тропических пород
4408 39 700 0
– – – – – дощечки для изготовления карандашей
4408 39 850
– – – – – – толщиной не более 1 мм:
– – – – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 39 850 1
– – – – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из прочей древесины тропических пород
4408 39 950
– – – – – – толщиной более 1 мм:
– – – – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
4408 39 950 1
– – – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один внешний слой из прочей древесины тропических пород
4408 90 150
– – обработанные строганием; обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием:
– – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
– – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412):
– – – – – имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород:
4408 90 150 1
– – – – – – имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408 90 150 3
– – – – – – имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
– – – – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4408 90 150 5
– – – – – – имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408 90 150 7
– – – – – – имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408 90 850
– – – – толщиной не более 1 мм:
– – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
– – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412):
– – – – – – – имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород:

4408 90 850 1
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4408 90 850 3
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
– – – – – бар, тым, бір тысқы қабат жапырақты тұқымның сүрегінен:
4408 90 850 5
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4408 90 850 7
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4408 90 950
– – – – қалыңдығы 1 мм-ден астам:
– – – қыртысты сүректің айыруымен алған қаптырма үшін парақтар:
– – – – желімді-фанера (4412 тауарлық позиция бойынша ең үздігі):
– – – – – бар, тым, бір сыртқы қабатты жапырақты тұқымның сүрегінен:
4408 90 950 1
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4408 90 950 3
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
– – – – – бар, тым, бір тысқы қабат жапырақты тұқымның сүрегінен:
4408 90 950 5
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4408 90 950 7
– – – – – – бар, тым, бір қабатты сүректің, еменнің, шамшаттың немесе аршаның
4409 29 910 0
– – – – кеспектер, паркет немесе едендердің ағаш жамылғысына арналған тақтайшалар және фриз, жиналмаған
4410
Сүректен немесе басқа да сүректелген материалдан жасалған, қарамаймен немесе басқа да байланыстырылатын органикалық заттармен қанықтырылған немесе қанықтырылмаған ағаш жонатын тақтайшалар (мысалы, жонуға бағдарланған тақтайшалар немесе вафельді тақтайшалар):
– сүректен:
4410 11
– – жонуға бағдарланған тақтайшалар:
4410 11 100 0
– – – жылтыратылғаннан басқа өңделмеген немесе одан әpi өңделмейтін
4410 11 300 0
– – – үстіңгі беті қағазбен қапталған, меламин сіңірген
4410 11 500 0
– – – үстіңгі беті қағазбен қапталған, сәндiк қабатты пластмассалармен
4410 12
– – бағдарланған (OSB) жоңқамен тақталары:
4410 12 100 0
– – – қайраулардан басқа өңделмеген немесе одан әрі өңделмейтін
4410 19 000 1
– – – вафельді тақтайшалар
4410 19 000 2
– – – – өңделмеген немесе одан әpi өңделмейтін, жылтыратылғаннан басқа
4411
Қарамай немесе басқа да органикалық заттар үстемеленген сүректен немесе басқа да сүректелген материалдан жасалған тақтайшалар:
– орташа тығыздықтағы (МDF) сүрек талшықты тақтайшалар:
4411 12
– – қалыңдығы 5 мм-ден аспайтын
4411 12 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беттi жабуға
4411 13
– – қалыңдығы 5 мм-ден артық, бipaқ 9 мм-ден артық емес:
4411 13 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беттi жабуға

4408 90 850 1
– – – – – – – – имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408 90 850 3
– – – – – – – – имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
– – – – – – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4408 90 850 5
– – – – – – – – имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408 90 850 7
– – – – – – – – имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408 90 950
– – – – толщиной более 1 мм:
– – – – – листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины:
– – – – – – клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412):
– – – – – – – имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород:
4408 90 950 1
– – – – – – – – имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408 90 950 3
– – – – – – – – имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
– – – – – – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4408 90 950 5
– – – – – – – – имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408 90 950 7
– – – – – – – – имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4409 29 910 0
– – – – бруски, планки и фриз для паркетного или деревянного покрытия пола, несобранные
4410
Плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, пропитанные или не пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами:
– из древесины:
4410 11
– – плиты древесно-стружечные:
4410 11 100 0
– – – необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 11 300 0
– – – с поверхностью, покрытой бумагой, пропитанной меламином
4410 11 500 0
– – – с поверхностью, покрытой декоративными слоистыми пластмассами
4410 12
– – плиты с ориентированной стружкой (OSB):
4410 12 100 0
– – – необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 19 000 1
– – – вафельные плиты
4410 19 000 2
– – – – необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4411
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ:
– плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF):
4411 12
– – толщиной не более 5 мм:
4411 12 100 0
– – – без механической обработки или покрытия поверхности
4411 13
– – толщиной более 5 мм, но не более 9 мм:
4411 13 100 0
– – – без механической обработки или покрытия поверхности

4411 14
– – қалыңдығы 9 мм-ден артық:
4411 14 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беттi жабуға
4411 92
– – 0,8 г/см3 артық тығыздықты:
4411 92 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беттi жабуға
4411 93
– – тығыздығы 0,5 г/см3-тен асатын, бірақ 0,8 г/см3-ден аспайтын:
4411 93 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беттi жабуға
4411 94
– – тығыздығы 0,5 г/см3 артық емес:
4411 94 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беттi жабуға
4412 10 000
– бамбуктан жасалған:
– –  әрқайсысының қалыңдығы 6 мм аспайтын беттерден тұратын жабыстырылған фанера
4412 10 000 1
– – – берілген 3 топқа Кеден одағының қосымша ескертпесінде көрсетілген сыртқы кемінде бір қабатынан тұратын тропикалық тұқымдастарының сүрегінен жасалған
4412 10 000 2
– – – – сыртқы кемінде бір қабаты жапырақты тұқымның сүрегінен жасалған
4412 10 000 4
– – берілген 3 топқа Кеден одағының қосымша ескертпесінде көрсетілген сыртқы кемінде бір қабаты тропикалық тұқымдастарының сүрегінен өзгелері
4412 10 000 5
– – – сыртқы кемінде бір қабаты жапырақты тұқымның сүрегінен жасалған
4412 10 000 6
– – – – ағаш-жоңқалы плитасы бір қабатын
– тек сүрек жапырақтарынан (бамбуктан басқа) тұратын, әрқайсысының қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын желімделген фанера:
4412 31
– – осы топтың қосалқы позициясына арналған 1-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың кем дегенде сыртқы бip қабаты бар:
4412 31 100 0
– – – күңгірт-қызыл cүpeгi бар шорея, ақшыл-қызыл cүpeгi бар шорея, шореялардың әр алуан түрлерінің cүpeгi, парашорея, пентакме, пайдалы энтандрофрагма, хош иісті терминалия, қатты қарамайлы триплохитон, кайи иворензис, цилиндрлік энтандрофрагма, суринамдық вирола, махогониелік ағаш (Swietenia spp.), Рио палисандры, Пара палисандры және бразилиялық қызғылт ағаштан жасалған
4412 32
– – сүректен жасалған жапырақты тұқымдастардың кем дегенде сыртқы бip қабаты бар өзгесі:
4412 32 100 0
– – – қандағаш, аршадан, құбыжық, қайың, шие, талшын, шегiршiн, гикори, қызыл қайың, жылқы талшыны, жалған, үйеңкi, емен, шынарлар, терек, ақ қараған, жаңғақ немесе қызғалдақ ағашынан
4412 94
– – кеспек, көп қабатты және білте ұсталық тақтайшалар:
4412 94 100 0
– – – өзгелері, ең азы жапырақ тұқымдас сүйектің бip сыртқы қабаты бар
4412 99 300
– – – сүрек жонатын тақтайшалардың кем дегенде бip қабаты бар:
4412 99 300 1
– – – – берілген 3 топқа Кеден одағының қосымша ескертпесінде көрсетілген сыртқы кемінде бір қабаты тропикалық тұқымдарының сүрегінен жасалған
4412 99 300 2
– – – – – сыртқы кемінде бір қабаты жапырақты тұқымның сүрегінен жасалған
– – – – кем дегенде, жапырақты жыныстардың ағашынан бiр сыртқы жiгi болатын:

4411 14
– – толщиной более 9 мм:
4411 14 100 0
– – – без механической обработки или покрытия поверхности
4411 92
– – плотностью более 0,8 г/см3:
4411 92 100 0
– – – без механической обработки или покрытия поверхности
4411 93
– – плотностью более 0,5 г/см3, но не более 0,8 г/см3:
4411 93 100 0
– – – без механической обработки или покрытия поверхности
4411 94
– – плотностью не более 0,5 г/см3:
4411 94 100 0
– – – без механической обработки или покрытия поверхности
4412 10 000
– из бамбука:
– – фанера клееная, состоящая из листов, толщина каждого из которых не более 6 мм:
4412 10 000 1
– – – имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Таможенного союза 3 к данной группе
4412 10 000 2
– – – – имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412 10 000 4
– – прочие, имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Таможенного союза 3 к данной группе
4412 10 000 5
– – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412 10 000 6
– – – – имеющие, по крайней мере, один слой древесностружечной плиты
– фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм:
4412 31
– – имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4412 31 100 0
– – – из кайи иворензис, шореи с темно-красной древесиной, шореи с бледно-красной древесиной, терминалии пышной, махогониевого дерева (Swietenia sрр.), триплохитона твердосмольного, аукумеи Кляйна, палисандра Рио, палисандра Пара, бразильского розового дерева, энтандрофрагмы цилиндрической, энтандрофрагмы полезной, виролы суринамской или шореи белой
4412 32
– – прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4412 32 100 0
– – – из ольхи, ясеня, бука, березы, вишни, каштана, вяза, гикори, граба, конского каштана, липы, клена, дуба, чинары, тополя, белой акации, грецкого ореха или тюльпанного дерева
4412 94
– – брусковые, многослойные и реечные столярные плиты:
4412 94 100 0
– – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412 99 300
– – – содержащие, по крайней мере, один слой из древесно-стружечной плиты:
4412 99 300 1
– – – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Таможенного союза 3 к данной группе
4412 99 300 2
– – – – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
– – – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:

4412 99 400 0
– – – – – қандағаш, аршадан, құбыжық, қайың, шие, талшын, шегiршiн, гикори, қызыл қайың, жылқы талшыны, жалған, үйеңкi, емен, шынарлар, терек, ақ қараған, жаңғақ немесе қызғалдақ ағашынан
4413 00 000 0
Блоктар, тақтайшалар, кеспектер немесе пішінделген нысандар түрінде сығымдалған сүрек
4415
Сүректен жасалған жәшіктер, қораптар, буып-түйетін көтермелер немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыс; кәбілді ағаш барабандар; палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтін ағаш қалқандар, ағаш ернеушілері:
4415 10
– жәшіктер, қораптар, буып-түйетін көтермелер немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыс; кәбілді барабандар:
4415 10 100 0
– – жәшіктер, қораптар, буып-түйетін көтермелер немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыс
4415 10 900 0
– – кәбілді барабандар
4415 20
– палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтін қалқандар, ағаш ернеушілер:
4415 20 200 0
– – палеттер немесе жайпақ тұғырықтар, ағаш ернеушілер
4417 00 000 0
Аспаптар, тұрық және сүректен жасалған аспаптар, сыпырғы немесе қылшақтардың ағаш бөліктері мен тұтқалары; етіктің ағаш қалыптары мен аяқ киім үшін тартқыштар
4418
Ұсталық, және балташылық, ұяшықты ағаш панельдерді қоса алғанда, ағаш, құрылыс бұйымдары, жиналатын қалқанды паркет, гонт және шатырлық кереге шабақ:
4418 10
– терезе, балкон ағаштары мен олардың жақтаулары:
4418 10 100 0
– – осы топқа арналған қосымша 2-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардан
4418 10 500 0
– – қылқан жапырақты тұқымдас сүректерден жасалған
4418 20
– есіктер және олардың жақтаулары мен босағалар:
4418 20 100 0
– – осы топқа арналған қосымша 2-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардан
4418 20 500 0
– – қылқан жапырақты тұқымдас сүректерден жасалған
4418 20 800 0
– – өзге де тұқымдас сүректерден жасалған
4418 40 000 0
– бетондау үшін қалыптар
4418 50 000 0
– гонт және шатырлық кереге шабақ
4418 60 000 0
– тіреулер мен бөренелер
– жиналған едендік панельдер:
4418 71 000 0
– – өрнекті едендер үшін
4418 72 000 0
– – өзгелері, бірнеше қабатты
4418 90 100 0
– – қабатты желімделген орман материалы
4418 90 800 0
– – өзгелері (ағаш көпір діңгегі)
4504
Агломерацияланған тығын (байлағыш затымен немесе онсыз) және содан жасалған бұйымдар:
4504 10
– блоктар, плиталар, табақтар мен жолдар; кез келген түрдегі плиткалар; тұтас цилиндрлер, оның ішінде дисктер:
– – тығындар мен бітеуіштер:
4504 10 110 0
– – – табиғи тығыннан шайбалары бар тығынды қоса алғандағы көбікті шарапқа арналған
4504 10 990 0
– – – өзгелері (діңгектер, пластиналар, табақтар мен жолақтар, кез келген жабыңқыш, агломерацияланған тығыннан тұтас цилиндрлер)
– талшықтың жалпы массасынан 10% пайыздан аспайтын осындай талшықтардың құрамымен немесе механикалық немесе химиялық-механикалық әдіспен алынған талшықты қамтыған өзге қағаз және картон:

4412 99 400 0
– – – – – из ольхи, ясеня, бука, березы, вишни, каштана, вяза, гикори, граба, конского каштана, липы, клена, дуба, чинары, тополя, белой акации, грецкого ореха или тюльпанного дерева
4413 00 000 0
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
4415
Ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара, из древесины; кабельные барабаны деревянные; паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты, деревянные; обечайки деревянные:
4415 10
– ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара; кабельные барабаны:
4415 10 100 0
– – ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара
4415 10 900 0
– – кабельные барабаны
4415 20
– паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты; обечайки:
4415 20 200 0
– – паллеты или поддоны плоские; обечайки
4417 00 000 0
Инструменты, корпуса и ручки для инструментов, из древесины, деревянные части и ручки метел или щеток; деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
4418
Изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные:
4418 10
– окна, балконные двери и их рамы:
4418 10 100 0
– – из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании 2 к данной группе
4418 10 500 0
– – из древесины хвойных пород
4418 20
– двери и их рамы и пороги:
4418 20 100 0
– – из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании 2 к данной группе
4418 20 500 0
– – из древесины хвойных пород
4418 20 800 0
– – из древесины прочих пород
4418 40 000 0
– опалубка для бетонирования
4418 50 000 0
– гонт и дранка кровельные
4418 60 000 0
– стойки и балки
– панели напольные собранные:
4418 71 000 0
– – для мозаичных полов
4418 72 000 0
– – прочие, многослойные
4418 90 100 0
– – слоисто-клееный лесоматериал
4418 90 800 0
– – прочие (брус мостовой деревянный)
4504
Пробка агломерированная (со связующим веществом или без него) и изделия из нее:
4504 10
– блоки, плиты, листы и полосы; плитки любой формы; цельные цилиндры, включая диски:
– – пробки и заглушки:
4504 10 110 0
– – – для игристых вин, включая пробки с шайбами из натуральной пробки
4504 10 990 0
– – – прочие (бруски, пластины, листы и полосы, черепица любой формы, цилиндры цельные из пробки агломерированной)
– бумага и картон прочие, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна:

4802 56
– – 1 м2 40 г немесе одан астам массасымен, бірақ 150 г аспайтын 435 мм аспайтын бір жақты өлшемімен табақтарда, ал екіншісі – ашылған күйінде 297 мм аспайтын:
4802 56 200 0
– – – бір жағынан 297 мм және екінші жағынан 210 мм өлшемді (А4 форматты)
4811 90 000 0
– қағаз, картон, целлюлозда талшықтардан жасалған кенеп пен целлюлозда мақта, өзгелері
4817 10 000 0
– конверттер
4818 10 100 0
– –  1 м2 массасы бар әр қабаты 25 г немесе одан аз
– –  қолға арналған сүлгілер:
4818 20 910 0
– – – орама
4818 30 000 0
–  дастархан мен салфеткалар
4819
Картондар, жәшіктер, қаптар, пакеттер және басқа орайтын ыдыстар, қағаздан, картоннан, целлюлозалы мақтадан немесе целлюлозалы талшықтардан матадан; картотекаларға арналған қораптар, хаттарға арналған науалар және қағаздан немесе картоннан, мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда қолданылатын ұқсас бұйымдар:
4819 10 000 0
– гофрланған қағаздан немесе гофрланған картоннан картондар, жәшіктер және қораптар
4819 20 000 0
– гофрланбаған қағаздан немесе гофрланбаған картоннан құрастырылатын картондар, жәшіктер және қораптар
4819 30 000
– ені 40 см немесе артық қаптар және пакеттер:
4819 30 000 1
– – қаптар
4819 30 000 2
– – пакеттер
4820 10 100 0
– – тіркеу журналдары, бухгалтерлік кітаптар, тапсырыс кітаптары мен түбіртек кітаптары
4820 10 300 0
– – жазуға арналған кітапшалар, жадынама және хаттарға арналған қойын дәптерлер
4820 20 000 0
– дәптерлер
4820 90 000 0
– өзгелері (салыстыруға арналған бланкілер, АБУ-3 нысанды бланкілер, А6 форматты жазуға арналған қойын дәптерлер, сүзгілеу қағазы, цинктелген проф парағы, ылғалды берік гипсокартон табағы (ГКЛВ), өлшемі 2000х1200х12,5 мм, МСТ 6266-97)
4821
Басылған немесе басылмаған картон немесе қағаздан барлық түрлі заттаңбалар немесе жапсырмалар:
4821 10
– басылған:
4821 10 900 0
– – өзгелері (бейдждер, визиткалар)
4823 20 000
–  сүзгі қағаз және картон:
4823 20 000 1
– – 15 см астам, бірақ 36 см аспайтын ені бар рулон және жолақтар
4823 20 000 9
– – өзгелері (сүзгі қағазы)
4823 40 000 0
–  Орама, парақпен және дискілердегі тіркеуші құралдарға арналған бағанға бөлінген қағаз
4901
Басылған кітаптар, кітапшалар, парақшалар мен ұқсас баспа материалдары, жеке парақтар түрінде немесе кітапша ретінде:
4901 10 000 0
– бүктелген немесе бүктелмеген жеке парақтар түрінде
– ағартылмаған:
5208 12
– – 100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм:
– – – 100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы, бірақ және ені 130 г/м2 аспайтын жаймалық өрiм:
5208 12 160 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 12 190 0
– – – – 165 см-ден астам
– – – беттiк тығыздығы және ені 130 г/м2 -тан астам жаймалық өрiм:

4802 56
– – массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой – не более 297 мм в развернутом виде:
4802 56 200 0
– – – с размером одной стороны 297 мм и размером другой стороны 210 мм (формат А4)
4811 90 000 0
– бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие
4817 10 000 0
– конверты
4818 10 100 0
– – массой 1 м2 каждого слоя 25 г или менее
– – полотенца для рук:
4818 20 910 0
– – – в рулонах
4818 30 000 0
– скатерти и салфетки
4819
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях:
4819 10 000 0
– картонки, ящики и коробки из гофрированной бумаги или гофрированного картона
4819 20 000 0
– картонки, ящики и коробки складывающиеся, из негофрированной бумаги или негофрированного картона
4819 30 000
– мешки и пакеты с шириной у основания 40 см или более:
4819 30 000 1
– – мешки
4819 30 000 2
– – пакеты
– неотбеленные:
4820 10 100 0
– – журналы регистрационные, бухгалтерские книги, книги заказов и квитанционные книжки
4820 10 300 0
– – записные книжки, блокноты для писем и памятных записок
4820 20 000 0
– тетради
4820 90 000 0
– прочие (бланки для сводки, бланки формы АБУ-3, блокноты для записей формата А6, бумага фильтровальная нарезная, лист профилированный оцинкованный, лист гипсокартонный влагостойкий (ГКЛВ), размер 2000х1200х12,5 мм, ГОСТ 6266-97)
4821
Ярлыки и этикетки всех видов, из бумаги или картона, напечатанные или ненапечатанные:
4821 10
– напечатанные:
4821 10 900 0
– – прочие (бейджи, визитки)
4823 20 000
– бумага и картон фильтровальные:
4823 20 000 1
– – в полосах или рулонах шириной более 15 см, но не более 36 см
4823 20 000 9
– – прочие (бумага фильтровальная)
4823 40 000 0
– бумага разграфленная для регистрирующих приборов, в рулонах, листах и дисках
4901
Печатные книги, брошюры, листовки и аналогичные печатные материалы, сброшюрованные или в виде отдельных листов:
4901 10 000 0
– в виде отдельных листов, сфальцованные или несфальцованные
5208 12
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2:
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2, но не более 130 г/м2 и шириной:
5208 12 160 0
– – – – не более 165 см
5208 12 190 0
– – – – более 165 см
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 130 г/м2 и шириной:

5208 12 960 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 12 990 0
– – – – 165 см-ден астам
5208 13 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптік саржалық өрiм
– ағартылған:
5208 22
– – 100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм:
– – – 100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы, бірақ және ені 130 г/м2 -ден аспайтын жаймалық өрiм:
5208 22 160 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 22 190 0
– – – – 165 см-ден астам
– – – беттiк тығыздығы және ені 130 г/м2 -ден астам жаймалық өрiм:
5208 22 960 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 22 990 0
– – – – 165 см-ден астам
5208 23 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
– боялған:
5208 31 000 0
– – 100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
– – – 100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы, бірақ ені 130 г/м2 -ден аспайтын жаймалық өрiм:
5208 32 160 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 32 190 0
– – – – 165 см-ден астам
– – – беттiк тығыздығы және ені 130 г/м2 -ден астам жаймалық өрiм:
5208 32 960 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 32 990 0
– – – – 165 см-ден астам
5208 33 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
– әр түрлі түстердегі иірімжіптерден:
5208 41 000 0
– – 100 г/м2 аспайтын беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 42 000 0
– – 100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 43 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5209
Мақта қағаз маталар, құрамында 85 мас.% немесе астам мақта талшықтары бар, беттік тығыздығы 200 г/м2 астам:
– ағартылмаған:
5209 11 000 0
– – жаймалық өрім
– ағартылған:
5209 12 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5209 21 000 0
– – жаймалық өрім
5209 22 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
– боялған:
5209 31 000 0
– – жаймалық өрім
5209 32 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
– ағартылмаған:
5209 42 000 0
– – деним немесе джинсы матасы
5211 11 000 0
– – жаймалық өрім
5211 12 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5211 20 000 0
– ағартылған
– боялған:
5211 31 000 0
– – жаймалық өрім
5211 32 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5402
67 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы синтетикалық моножіптерді қоса алғанда, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған кешенді синтетикалық жіптер (тігін жіптерінен басқа):
– нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден жасалған жоғары беріктіктегі жіптер:

5208 12 960 0
– – – – не более 165 см
5208 12 990 0
– – – – более 165 см
5208 13 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения включая обратную саржу
– отбеленные:
5208 22
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2:
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2, но не более 130 г/м2 и шириной:
5208 22 160 0
– – – – не более 165 см
5208 22 190 0
– – – – более 165 см
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 130 г/м2 и шириной:
5208 22 960 0
– – – – не более 165 см
5208 22 990 0
– – – – более 165 см
5208 23 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения включая обратную саржу
– окрашенные:
5208 31 000 0
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2, но не более 130 г/м2 и шириной:
5208 32 160 0
– – – – не более 165 см
5208 32 190 0
– – – – более 165 см
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 130 г/м2 и шириной:
5208 32 960 0
– – – – не более 165 см
5208 32 990 0
– – – – более 165 см
5208 33 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения включая обратную саржу
– из пряжи различных цветов:
5208 41 000 0
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
5208 42 000 0
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2
5208 43 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения включая обратную саржу
– неотбеленные:
5209
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью более 200 г/м2:
5209 11 000 0
– – полотняного переплетения
5209 12 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения включая обратную саржу
– отбеленные:
5209 21 000 0
– – полотняного переплетения
5209 22 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения включая обратную саржу
– окрашенные:
5209 31 000 0
– – полотняного переплетения
5209 32 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения включая обратную саржу
– неотбеленные:
5209 42 000 0
– – деним, или джинсовая ткань
5211 11 000 0
– – полотняного переплетения
5211 12 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5211 20 000 0
– отбеленные
– окрашенные:
5211 31 000 0
– – полотняного переплетения
5211 32 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения включая обратную саржу
5402
Нити комплексные синтетические (кроме швейных ниток), не расфасованные для розничной продажи, включая синтетические мононити линейной плотности менее 67 дтекс:
– нити высокой прочности нейлоновые или из других полиамидов:

5402 11 000 0
– – арамидтерден
5402 20 000
– жоғары беріктіктегі полиэфир жіптері:
5402 20 000 1
– – бiрiгiп боялғаны
– текстураланған жіптер:
5402 31 000 0
– – 50 дтекстен аспайтын жалаң жіптің сызықтық тығыздықтағы нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден
5402 32 000 0
– – 50 дтекстен астам жалаң жіптің сызықтық тығыздықтағы нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден
5402 33 000 0
– – полиэфир
5402 34 000 0
– – полипропилен
– 50 кр/м аспайтын ширатылмаған немесе ширатылмаған өзге де жалаң жіптер:
5402 44 000 0
– – эластомер
5402 45 000 0
– – өзгелері, нейлон немесе басқа полиамидтерден
5402 46 000 0
– – өзгелері, полиэфир, ішінара бағдарланған
5402 47 000 0
– – өзге полиэфир
5402 48 000 0
– – өзге полипропиленді
– 50 кр/м астам ширатпадағы өзге де жалаң жіптер:
5402 51 000 0
– – нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден
5402 52 000 0
– – полиэфир
5402 59 100 0
– – – полипропилен
– өзге де көп ширатылған (ширатылған) немесе бір рет ширатылған жіптер:
5402 61 000 0
– – нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден
5402 62 000 0
– – полиэфир
5402 69 100 0
– – – полипропилен
5403
67 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы жасанды дара жіптерді қоса алғанда, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған кешенді синтетикалық жіптер (тігін жіптерінен басқа):
5403 10 000 0
– жоғары беріктіктегі вискоза жіптері
– өзге де жалаң жіптер:
5403 31 000 0
– – ширатылмаған немесе 120 кр/м-ден аспайтын ширатпадағы вискоза
5403 32 000 0
– – 120 кр/м астам ширатпадағы вискоза
5403 33 000 0
– – ацетилцеллюлоздан
– өзге де көп ширатылған (ширатылған) немесе бір рет ширатылған жіптер:
5403 41 000 0
– – вискоза
5403 42 000 0
– – ацетилцеллюлозадан
5404
67 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы және мөлшері 1 мм-ден аспайтын көлденең кесудегі синтетикалық дара жіптер; ені 5 мм-ден аспайтын синтетикалық тоқыма материалдардан жасалған жалпақ және оған ұқсас жіптер (мысалы, жасанды түтікше):
– дара жіптер:
5404 11 000 0
– – эластомер
5404 12 000 0
– – өзге де полипропилен
5404 90 100 0
– – полипропилен
5405 00 000 0
67 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы және мөлшері 1 мм-ден аспайтын көлденең кесілген жасанды дара жіптер; ені 5 мм-ден аспайтын синтетикалық тоқыма материалдарынан жасалған жалпақ және оған ұқсас жіптер (мысалы, жасанды түтікше)
5406 00 000 0
Бөлшек сауда үшін салынған кешенді химиялық жіптер (тігін жіптерінен басқа)
5407
5404 тауар позициясындағы материалдардан жасалған маталарды қоса алғанда, синтетикалық кешенді жіптен жасалған маталар:
5407 10 00
– нейлоннан немесе басқа да полиамидтер мен полиэфирден жоғары беріктіктегі жіптерден жасалған маталар:

5402 11 000 0
– – из арамидов
5402 20 000
– нити высокой прочности полиэфирные:
5402 20 000 1
– – окрашенные в массе
– текстурированные нити:
5402 31 000 0
– – нейлоновые или из других полиамидов, линейной плотности одиночной нити не более 50 текс
5402 32 000 0
– – нейлоновые или из других полиамидов, линейной плотности одиночной нити более 50 текс
5402 33 000 0
– – полиэфирные
5402 34 000 0
– – полипропиленовые
– нити прочие одиночные, некрученые или с круткой не более 50 кр/м:
5402 44 000 0
– – эластомерные
5402 45 000 0
– – прочие, нейлоновые или из других полиамидов
5402 46 000 0
– – прочие, полиэфирные, частично ориентированные
5402 47 000 0
– – прочие полиэфирные
5402 48 000 0
– – прочие полипропиленовые
– нити прочие одиночные, с круткой более 50 кр/м:
5402 51 000 0
– – нейлоновые или из других полиамидов
5402 52 000 0
– – полиэфирные
5402 59 100 0
– – – полипропиленовые
– нити прочие многокруточные (крученые) или однокруточные:
5402 61 000 0
– – нейлоновые или из других полиамидов
5402 62 000 0
– – полиэфирные
5402 69 100 0
– – – полипропиленовые
5403
Нити комплексные искусственные (кроме швейных ниток), не расфасованные для розничной продажи, включая искусственные мононити линейной плотности менее 67 дтекс:
5403 10 000 0
– нити высокой прочности вискозные
– нити одиночные прочие:
5403 31 000 0
– – вискозные некрученые или с круткой не более 120 кр/м
5403 32 000 0
– – вискозные с круткой более 120 кр/м
5403 33 000 0
– – из ацетилцеллюлозы
– нити многокруточные (крученые) или однокруточные, прочие:
5403 41 000 0
– – вискозные
5403 42 000 0
– – из ацетилцеллюлозы
5404
Мононити синтетические линейной плотности 67 дтекс или более и с размером поперечного сечения не более 1 мм; плоские и аналогичные нити (например, искусственная соломка) из синтетических текстильных материалов с шириной не более 5 мм:
– мононити:
5404 11 000 0
– – эластомерные
5404 12 000 0
– – прочие полипропиленовые
5404 90 100 0
– – полипропиленовые
5405 00 000 0
Мононити искусственные линейной плотности 67 дтекс или более и с размером поперечного сечения не более 1 мм; плоские и аналогичные нити (например, искусственная соломка) из искусственных текстильных материалов с шириной не более 5 мм
5406 00 000 0
Нити комплексные химические (кроме швейных ниток), расфасованные для розничной продажи
5407
Ткани из синтетических комплексных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5404:
5407 10 00
– ткани, изготавливаемые из нитей высокой прочности из нейлона или других полиамидов или полиэфиров:

5503 40 000 0
– полипропиленді
5506
Кардтық тарақпен тарауға немесе иiру үшiн басқа дайындықтарға ұшыраған синтетикалық талшықтар:
5506 10 000 0
– нейлонды немесе басқа да полиамидтерден
5506 20 000 0
– полиэфирлі
5506 30 000 0
– акрилді немесе модакрилді
– 85 салм.%-дан немесе одан артық нейлоннан немесе өзге де полиамидтерден жасалған талшықтарды құрайтындар:
5509 11 000 0
– – бір жіпті иірім
5509 12 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
– 85 салм.%-дан немесе одан артық полиэфирлi талшықтарды құрайтындар:
5509 21 000 0
– – біржіпті иірім
5509 22 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
– 85 салм.%-дан немесе одан артық акрилді немесе модакрилді талшықтарды құрайтындар:
5509 31 000 0
– – бiр жіпті иiрiмжiп
5509 32 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
– 85 салм.%-дан немесе одан артық синтетикалық талшықтарды құрайтын өзге де иiрiмжiптер:
5509 41 000 0
– – бiр жіпті иiрiмжiп
5509 42 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
– полиэфирлi талшықтардан жасалған өзге де иiрiмжiптер:
5509 51 000 0
– – негiзiнен немесе тек қана жасанды талшықтармен араласқан
5509 52 000 0
– – негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан
5509 53 000 0
– – негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан
– акрилді немесе модакрилді талшықтардан жасалған өзге иiрiмжiптер:
5509 61 000 0
– – негізiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан
5509 62 000 0
– – негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан
– өзге де иiрiмжiптер:
5509 91 000 0
– – негізiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан
5509 92 000 0
– – негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан
5510
Жасанды талшықтардан жасалған иірiмжiптер (тiгiн жiбiнен басқа), бөлшек саудада сату үшін өлшеп оралмаған:
– 85 cалм.%-дан немесе одан артық жасанды талшықтарды құрайтындар:
5510 11 000 0
– – бiр жіпті иiрiмжiп
5510 12 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
5510 20 000 0
– негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан
5510 30 000 0
– негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан
5510 90 000 0
– өзге де иiрiмжiптер
5511 10 000 0
– 85 салм.%-дан немесе одан артық осы талшықтарды құрайтын синтетикалық талшықтардан
5511 20 000 0
– 85 салм.%-дан кем осы талшықтардың құрайтын синтетикалық талшықтардан жасалған
5511 30 000 0
– жасанды талшықтардан жасалған
5512
85 салм.%-дан немесе одан артық осы талшықтарды құрайтын синтетикалық талшықтардан жасалған маталар:
– 85 салм.%-дан немесе одан артық полиэфирлi талшықтарды құрайтындар:

5503 40 000 0
– полипропиленовые
5506
Волокна синтетические, подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения:
5506 10 000 0
– нейлоновые или из прочих полиамидов
5506 20 000 0
– полиэфирные
5506 30 000 0
– акриловые или модакриловые
– содержащая 85 мас.% или более волокон из нейлона или прочих полиамидов:
5509 11 000 0
– – однониточная пряжа
5509 12 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
– содержащая 85 мас.% или более полиэфирных волокон:
5509 21 000 0
– – однониточная пряжа
5509 22 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
– содержащая 85 мас.% или более акриловых или модакриловых волокон:
5509 31 000 0
– – однониточная пряжа
5509 32 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
– пряжа прочая, содержащая 85 мас.% или более синтетических волокон:
5509 41 000 0
– – однониточная пряжа
5509 42 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
– пряжа прочая из полиэфирных волокон:
5509 51 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с искусственными волокнами
5509 52 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5509 53 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
– пряжа прочая из акриловых или модакриловых волокон:
5509 61 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5509 62 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
– пряжа прочая:
5509 91 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5509 92 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
5510
Пряжа из искусственных волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи:
– содержащая 85 мас.% или более искусственных волокон:
5510 11 000 0
– – однониточная пряжа
5510 12 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
5510 20 000 0
– пряжа прочая, смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5510 30 000 0
– пряжа прочая, смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
5510 90 000 0
– пряжа прочая из искусственных волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи
5511 10 000 0
– из синтетических волокон, содержащая 85 мас.% или более этих волокон
5511 20 000 0
– из синтетических волокон, содержащая менее 85 мас.% этих волокон
5511 30 000 0
– из искусственных волокон
5512
Ткани из синтетических волокон, содержащие 85 мас.% или более этих волокон:
– содержащие 85 мас.% или более полиэфирных волокон:

5512 11 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
– 85 салм.%-дан немесе одан астам акрилді немесе модакрилді талшықтарды құрайтындар:
5512 21 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
5512 91 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
– ағартылмаған немесе ағартылған:
5513 11
– – жаймалық өрiмдi полиэфирлi талшықтардан жасалған:
5513 11 200 0
– – – ені 165 см немесе одан да кем
5513 11 900 0
– – – ені 165 см-ден астам
5513 12 000 0
– – қайтарма саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жiптiк саржалық өрiмдi полиэфирлi талшықтардан жасалған
5513 13 000 0
– – өзге де полиэфирлi талшықтардан жасалған маталар
– боялған:
5513 21 000 0
– – жаймалық өрiмдi полиэфирлi талшықтардан жасалған
5513 23
– – полиэфирлi талшықтардан жасалған өзге де маталар:
5513 23 100 0
– – –қайтарма саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жiптік саржалық өрім
– түрлi-түстi иiрiмжіптерден жасалған:
5513 31 000 0
– – жаймалық өрiмдi полиэфирлi талшықтардан жасалған
– ағартылмаған немесе ағартылған:
5514 11 000 0
– – жаймалық өрiмдi полиэфирлi талшықтардан жасалған
5514 12 000 0
– – қайтарма саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жiптiк саржалық өрiмдi полиэфирлi талшықтардан жасалған
5514 19 100 0
– – – полиэфирлі талшықтардан
– боялған:
5514 21 000 0
– – жаймалық өрiмдi полиэфирлi талшықтардан жасалған
5514 22 000 0
– – қайтарма саржаны қоса алғандағы, 3 немесе 4 жiптiк саржалық өрiмдi полиэфирлi талшықтардан жасалған
5514 23 000 0
– – полиэфирлi талшықтардан жасалған өзге де маталар
5514 30
– түрлi-түстi иiрiмжіптерден жасалған:
5514 30 100 0
– – полиэфир тал жiптерi, мата түптеуден
5514 30 300 0
– – қайтарма саржаны қоса алғанда, полиэфирлі тал жiптерiнен, 3 немесе 4 жiп саржалық өрімнен
5514 30 500 0
– – полиэфир тал жiптерiнен жасалған өзге де маталар
5515
синтетикалық талшықтардан жасалған өзге де маталар:
– полиэфирлi талшықтардан жасалған:
5515 11
– – негiзiнен немесе тек қана вискоз талшықтарымен араласқан:
5515 11 100 0
– – – ағартылмаған немесе ағартылған
5515 12
– – негiзiнен немесе тек қана химиялық талшықтарымен араласқан:
5515 12 100 0
– – – ағартылмаған немесе ағартылған
5515 13
– – негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан:
– – – негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен (аппараттық иіру) кардттық тарауға ұшыраумен араласқан:
5515 13 110 0
– – – – ағартылмаған немесе ағартылған
– – – негiзiнен немесе тек қана жүнді немесе жануарлардың жiңiшке қылын (тарақпен иіру) тарақпен тарауға ұшыраумен араласқан:
5515 13 910 0
– – – – ағартылмаған немесе ағартылған
5515 19 100 0
– – – ағартылмаған немесе ағартылған
– акрилді немесе модакрилді талшықтардан жасалған:

5512 11 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
– содержащие 85 мас.% или более акриловых или модакриловых волокон:
5512 21 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
5512 91 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
– неотбеленные или отбеленные:
5513 11
– – из полиэфирных волокон полотняного переплетения:
5513 11 200 0
– – – шириной 165 см или менее
5513 11 900 0
– – – шириной более 165 см
5513 12 000 0
– – из полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5513 13 000 0
– – ткани из полиэфирных волокон прочие
– окрашенные:
5513 21 000 0
– – из полиэфирных волокон полотняного переплетения
5513 23
– – ткани из полиэфирных волокон прочие:
5513 23 100 0
– – – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
– из пряжи различных цветов:
5513 31 000 0
– – из полиэфирных волокон полотняного переплетения
– неотбеленные или отбеленные:
5514 11 000 0
– – из полиэфирных волокон полотняного переплетения
5514 12 000 0
– – из полиэфирных волокон 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5514 19 100 0
– – – из полиэфирных волокон
– окрашенные:
5514 21 000 0
– – из полиэфирных волокон полотняного переплетения
5514 22 000 0
– – из полиэфирных волокон 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5514 23 000 0
– – ткани из полиэфирных волокон прочие
5514 30
– из пряжи различных цветов:
5514 30 100 0
– – из полиэфирных волокон полотняного переплетения
5514 30 300 0
– – из полиэфирных волокон 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5514 30 500 0
– – ткани из полиэфирных волокон прочие
5515
Ткани из синтетических волокон прочие:
– из полиэфирных волокон:
5515 11
– – смешанные в основном или исключительно с вискозными волокнами:
5515 11 100 0
– – – неотбеленные или отбеленные
5515 12
– – смешанные в основном или исключительно с химическими нитями:
5515 12 100 0
– – – неотбеленные или отбеленные
5515 13
– – смешанные в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных:
– – – смешанные в основном или исключительно с подвергнутыми кардочесанию шерстью или тонким волосом животных (аппаратное прядение):
5515 13 110 0
– – – – неотбеленные или отбеленные
– – – смешанные в основном или исключительно с подвергнутыми гребнечесанию шерстью или тонким волосом животных (гребенное прядение):
5515 13 910 0
– – – – неотбеленные или отбеленные
5515 19 100 0
– – – неотбеленные или отбеленные
– из акриловых или модакриловых волокон:

5515 21
– – негiзiнен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан:
5515 21 100 0
– – – ағартылмаған немесе ағартылған
5515 22
– – негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан:
– – – негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен (аппараттық иіру) кардттық тарауға ұшыраумен араласқан:
5515 22 110 0
– – – – ағартылмаған немесе ағартылған
– – – негiзiнен немесе тек қана жүнді немесе жануарлардың жiңiшке қылын (тарақпен иіру) тарақпен тарауға ұшыраумен араласқан:
5515 22 910 0
– – – – ағартылмаған немесе ағартылған
5515 91
– – негiзiнен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан:
5515 91 100 0
– – – ағартылмаған немесе ағартылған
5515 99 200 0
– – – ағартылмаған немесе ағартылған
– 85 салм.%-дан немесе одан астам жасанды талшықтарды құрайтындар:
5516 11 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
5516 12 000 0
– – боялған
5516 13 000 0
– – түрлi-түстi иiрiмжіптерден жасалған
– 85 салм.%-дан немесе одан артық жасанды талшықтарды құрайтын, негізінен немесе тек қана химиялық жіптермен араласқан:
5516 21 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
5516 22 000 0
– – боялған
5516 23
– – түрлi-түстi иiрiмжіптерден жасалған:
– 85 салм.%-дан кем жасанды талшықтарды құрайтын, негізінен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың биязы қылымен араласқан:
5516 31 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
5516 32 000 0
– – боялған
5516 33 000 0
– – түрлi-түстi иiрiмжіптерден жасалған
– 85 салм.%-дан кем жасанды талшықтарды құрайтын, негізінен тек қана мақта талшықтармен араласқан:
5516 41 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
5516 42 000 0
– – боялған
5516 91 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
5516 92 000 0
– – боялған
5601
Тоқыма материалдардан жасалған мақта және одан жасалған бұйымдар; ұзындығы бойынша 5 мм-ден аспайтын тоқыма талшықтары (мамық), тоқыма шаңы және түйіндер:
– мақта; мақтадан жасалған өзге де бұйымдар:
5601 21
– – мақта талшықтарынан жасалған:
5601 21 100 0
– – – гигроскопиялық
5601 22
– – химиялық талшықтардан жасалған:
5601 22 100 0
– – – диаметрі 8 мм-ден аспайтын орамдардағы
5602
Сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабылған немесе жабылмаған, жабындалған немесе жабындалмаған киіз немесе фетр:
5602 10
– ине өтетін киіз немесе фетр және тоқылып-тігілген талшықты жайма:
– – сіңірілмеген, жабылмаған немесе қатырмаланбаған:
– – – ине өтетін киіз немесе фетр:
5602 10 110 0
– – – – 5303-тауар позициясындағы джут немесе басқа да тоқыма қабықты талшықтардан жасалған
5602 10 190 0
– – – – өзге де тоқыма материалдарынан жасалған
– – – талшықты тоқылған-тігілген жайма:
5602 10 310 0
– – – – жүннен немесе жануарлардың жiңішкe қылынан жасалған

5515 21
– – смешанные в основном или исключительно с химическими нитями:
5515 21 100 0
– – – неотбеленные или отбеленные
5515 22
– – смешанные в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных:
– – – смешанные в основном или исключительно с подвергнутыми кардочесанию шерстью или тонким волосом животных (аппаратное прядение):
5515 22 110 0
– – – – неотбеленные или отбеленные
– – – смешанные в основном или исключительно с подвергнутыми гребнечесанию шерстью или тонким волосом животных (гребенное прядение):
5515 22 910 0
– – – – неотбеленные или отбеленные
5515 91
– – смешанные в основном или исключительно с химическими нитями:
5515 91 100 0
– – – неотбеленные или отбеленные
5515 99 200 0
– – – неотбеленные или отбеленные
– содержащие 85 мас.% или более искусственных волокон:
5516 11 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
5516 12 000 0
– – окрашенные
5516 13 000 0
– – из пряжи различных цветов
– содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями:
5516 21 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
5516 22 000 0
– – окрашенные
5516 23
– – из пряжи различных цветов:
– содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных:
5516 31 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
5516 32 000 0
– – окрашенные
5516 33 000 0
– – из пряжи различных цветов
– содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами:
5516 41 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
5516 42 000 0
– – окрашенные
5516 91 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
5516 92 000 0
– – окрашенные
5601
Вата из текстильных материалов и изделия из нее; текстильные волокна, не превышающие по длине 5 мм (пух), текстильная пыль и узелки:
– вата; прочие изделия из ваты:
5601 21
– – из хлопковых волокон:
5601 21 100 0
– – – гигроскопические
5601 22
– – из химических волокон:
5601 22 100 0
– – – в рулонах диаметром не более 8 мм
5602
Войлок или фетр, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные:
5602 10
– войлок или фетр иглопробивные и волокнистые вязально-прошивные полотна:
– – непропитанные, без покрытия или недублированные:
– – – войлок или фетр иглопробивные:
5602 10 110 0
– – – – из джутовых или других текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303
5602 10 190 0
– – – – из прочих текстильных материалов
– – – волокнистые вязально-прошивные полотна:
5602 10 310 0
– – – – из шерсти или тонкого волоса животных

5602 10 380 0
– – – – өзге де тоқыма материалдарынан жасалған
5602 10 900 0
– – сіңірілген, жабылған немесе жабындалған
– сіңірілмеген, жабылмаған немесе жабындалмаған өзге де киіз немесе фетр:
5602 21 000 0
– – жүннен немесе жануарлардың жіңішке қылынан жасалған
5602 29 000 0
– – өзге де тоқыма материалдарынан жасалған
5603
Сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабылған немесе жабылмаған, жабындалған немесе жабындалмаған тоқыма емес материалдар:
– химиялық жіптерден жасалған:
5603 11
– – үстіңгі тығыздығы 25 г/ м2ден аспайтын:
5603 11 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 12
– – үстіңгі тығыздығы 25 г/м2-ден астам, бірақ 70 г/м2-ден аспайтын:
5603 12 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 13
– – үстіңгі тығыздығы 70 г/м2-ден астам, бірақ 150 г/м2-ден аспайтын:
5603 13 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 14
– – үстіңгі тығыздығы 150 г/м2-ден астам:
5603 14 100
– – – жамылғысы бар:
5603 14 100 1
– – – – тоқыма емес материалдар негізінде поливинилхлорид жамылғысы бар асханалық клеенка
5603 91
– – үстіңгі тығыздығы 25 г/м2-ден аспайтын:
5603 91 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 92
– – үстіңгі тығыздығы 25 г/м2 астам, бірақ 70 г/м2 кем емес:
5603 92 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 93
– – үстіңгі тығыздығы 70 г/м2-ден астам, бірақ 150 г/м2-ден аспайтын:
5603 93 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 94
– – үстіңгі тығыздығы 150 г/ м2-ден астам:
5603 94 100
– – – жамылғысы бар:
5603 94 100 1
– – – – тоқыма емес материалдар негізінде поливинилхлорид жамылғысы бар асханалық клеенка
– сизаль немесе Agave текті өсімдіктердің өзге де тоқыма талшықтарынан жасалған:
5607 21 000 0
– – орамдық жетек арқан немесе шпагат
– полиэтиленнен немесе полипропиленнен жасалған:
5607 41 000 0
– – орамдық жетек арқан немесе шпагат
– – – сызықтық тығыздығы 50 000 дтекс-тен астам (5 г/м):
5607 49 110 0
– – – – өрілген немесе өрімді
5607 49 900 0
– – – сызықтық тығыздығы 50 000 дтекс (5 г/м) немесе одан да кем
5607 50
– өзге де синтетикалық талшықтардан жасалған:
– – нейлон немесе өзге де полиамидтерден немесе полиэфирлерден жасалған:
– – – сызықтық тығыздығы 50 000 дтекс (5 г/м):
5607 50 110 0
– – – – өрілген немесе өрімді
5607 50 300 0
– – – сызықтық, тығыздығы 50 000 дтекс (5 г/м) немесе одан да кем
5607 50 900 0
– – өзге де синтетикалық талшықтардан жасалған
5607 90 200 0
– – абактардан (маниль пенькасынан немесе Мusа textilis Nee) немесе басқа да қылшықты (беттік) талшықтардан; джут талшықтарынан немесе 5303 тауар позициясының өзге де тоқыма
5609 00 000 0
Жіптерден немесе иірімжіптерден, 5405 немесе 5405 тауар позициясының жалпақ немесе ұқсас жіптерінен, жетек арқандардан, жіптерден, арқандардан немесе тростардан жасалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген бұйымдар

5602 10 380 0
– – – – из прочих текстильных материалов
5602 10 900 0
– – пропитанные, с покрытием или дублированные
– войлок или фетр прочие, непропитанные, без покрытия или недублированные:
5602 21 000 0
– – из шерсти или тонкого волоса животных
5602 29 000 0
– – из прочих текстильных материалов
5603
Нетканые материалы, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные:
– из химических нитей:
5603 11
– – с поверхностной плотностью не более 25 г/м2:
5603 11 100 0
– – – с покрытием
5603 12
– – с поверхностной плотностью более 25 г/м2, но не более 70 г/м2:
5603 12 100 0
– – – с покрытием
5603 13
– – с поверхностной плотностью более 70 г/м2, но не более 150 г/м2:
5603 13 100 0
– – – с покрытием
5603 14
– – с поверхностной плотностью более 150 г/м2:
5603 14 100
– – – с покрытием:
5603 14 100 1
– – – – клеенка столовая с поливинилхлоридным покрытием на основе из нетканых материалов
5603 91
– – с поверхностной плотностью не более 25 г/м2:
5603 91 100 0
– – – с покрытием
5603 92
– – с поверхностной плотностью более 25 г/м2, но не более 70 г/м2:
5603 92 100 0
– – – с покрытием
5603 93
– – с поверхностной плотностью более 70 г/м2, но не более 150 г/м2:
5603 93 100 0
– – – с покрытием
5603 94
– – с поверхностной плотностью более 150 г/м2:
5603 94 100
– – – с покрытием:
5603 94 100 1
– – – – клеенка столовая с поливинилхлоридным покрытием на основе из нетканых материалов
– из сизаля или прочих текстильных волокон растений рода Agave:
5607 21 000 0
– – упаковочная бечевка или шпагат
– из полиэтилена или полипропилена:
5607 41 000 0
– – упаковочная бечевка или шпагат
– – – линейной плотности более 50 000 дтекс (5 г/м):
5607 49 110 0
– – – – плетеные или в оплетке
5607 49 900 0
– – – линейной плотности 50 000 дтекс (5 г/м) или менее
5607 50
– из прочих синтетических волокон:
– – из нейлона или прочих полиамидов или полиэфиров:
– – – линейной плотности более 50 000 дтекс (5 г/м):
5607 50 110 0
– – – – плетеные или в оплетке
5607 50 300 0
– – – линейной плотности 50 000 дтекс (5 г/м) или менее
5607 50 900 0
– – из прочих синтетических волокон
5607 90 200 0
– – из абаки (манильской пеньки или Musa textilis Nee) или других жестких (листовых) волокон; из джутовых волокон или из прочих текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303
5609 00 000 0
Изделия из нитей или пряжи, плоских или аналогичных нитей товарной позиции 5404 или 5405, бечевок, веревок, канатов или тросов, в другом месте не поименованные или не включенные

5801 10 000 0
– жүннен немесе жануарлардың жұқа қылынан жасалған
– мақта иiрiмжiптерден жасалған:
5801 21 000 0
– – кесiлмеген арқаулық түгi бар маталар
5801 23 000 0
– – арқаулық түгi бар басқа маталар
5801 26 000 0
– – шашақ жiптерден жасалған маталар
5801 27 000 0
– – негiзгi түкпен маталар
– химиялық жiптерден жасалған:
5801 31 000 0
– – кесiлмеген арқаулық түгi бар маталар
5801 33 000 0
– – арқаулық түгi бар басқа маталар
5801 36 000 0
– – шашақ жiптерден жасалған маталар
5801 37 000 0
– – негiзгi түкпен маталар
5801 90
– өзге де тоқыма материалдардан жасалған:
5801 90 100 0
– – зығырдан жасалған
5902
Жоғары берiктiктегi нейлон немесе өзге полиамидті, полиэфирлi немесе вискоза жiптерден жасалған шиналарға арналған кордтық материалдар:
5902 10
– нейлон немесе өзге полиамидтi жiптерден:
5902 10 100 0
– – резеңке сіңірілген
5902 20
– полиэфирлі жіптерден:
5902 20 100 0
– – резеңке сіңірілген
5902 90 100 0
– – резеңке сіңірілген
5903
5902-тауар позициясының материалдарынан басқа сiңірiлген жабындысы бар немесе пластмассалармен қатырмаланған тоқыма материалдар:
5903 10
– поливинилхлоридпен:
5903 10 100 0
– – сіңірілген
5903 20
– полиуретанмен:
5903 20 100 0
– – сіңірілген
5903 20 900 0
– – жабылған немесе қатырмаланған
5903 90 100 0
– – сіңірілген
– – жабылған немесе қатырмаланған:
5903 90 910 0
– – – бет жағын құрайтын материалдары бар туынды целлюлозадан немесе басқа да пластмассадан
5904 10 000 0
– линолеум
5906
5902-тауар позициясының материалдарынан тыс резеңкеленген тоқыма материалдары:
5906 10 000 0
– енi 20 см-ден аспайтын жабысқақ таспалар
5906 99 100 0
– – – осы топқа 4в-ескертпеде аталған материалдар
5909 00
Өзге материалдардан және оларсыз керек-жарақтары бар төсемемен, тоқыма құбыршектері мен ұқсас тоқыма түтіктері:
5909 00 100 0
– синтетикалық жіптерден
5910 00 000 0
Сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген, жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, пластмассамен қатырмаланған немесе қатырмаланбаған немесе металмен немесе өзге материалмен арматураланған тоқыма материалдардан конвейерлiк таспалар және қозғалтатын белдіктер немесе бельтингтер
5911
Аталған топқа арналған 7-ескертпеде келтiрiлген техникалық мақсаттарға арналған тоқыма материалдар мен бұйымдар:
5911 10 000 0
– инелi таспаларға қолданылатын жабындысы бар немесе резеңкемен, былғарымен немесе басқа материалмен қатырмаланған тоқыма материалдар, киiз немесе фетр және киiз астарлы маталар және тоқыма ұршықтарды жабындылауға арналған резеңкемен сiңдiрiлген енсiз шибарқыттан жасалған маталарды қоса алғанда, басқа да техникалық мақсаттарда қолданылатын ұқсас материалдар
5911 20 000 0
– дайын немесе дайын емес түрдегi елек мата
– шексiз немесе бiрiктiргiш құралдары бар қағаз жасайтын немесе ұқсас машиналарда (мысалы, целлюлоза немесе асбестцементке арналған) қолданылатын тоқыма материалдар:

5801 10 000 0
– из шерсти или тонкого волоса животных
– из хлопчатобумажной пряжи:
5801 21 000 0
– – ткани с неразрезным уточным ворсом
5801 23 000 0
– – ткани с уточным ворсом прочие
5801 26 000 0
– – ткани из синели
5801 27 000 0
– – ткани с основным ворсом
– из химических нитей:
5801 31 000 0
– – ткани с неразрезным уточным ворсом
5801 33 000 0
– – ткани с уточным ворсом прочие
5801 36 000 0
– – ткани из синели
5801 37 000 0
– – ткани с основным ворсом
5801 90
– из прочих текстильных материалов:
5801 90 100 0
– – из льна
5902
Материалы кордные для шин из нейлоновых или прочих полиамидных, полиэфирных или вискозных нитей высокой прочности:
5902 10
– из нейлоновых или прочих полиамидных нитей:
5902 10 100 0
– – пропитанные резиной
5902 20
– из полиэфирных нитей:
5902 20 100 0
– – пропитанные резиной
5902 90 100 0
– – пропитанные резиной
5903
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассами, кроме материалов товарной позиции 5902:
5903 10
– поливинилхлоридом:
5903 10 100 0
– – пропитанные
5903 20
– полиуретаном:
5903 20 100 0
– – пропитанные
5903 20 900 0
– – с покрытием или дублированные
5903 90 100 0
– – пропитанные
– – с покрытием или дублированные:
5903 90 910 0
– – – производными целлюлозы или другими пластмассами, с материалом, образующим лицевую сторону
5904 10 000 0
– линолеум
5906
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 5902:
5906 10 000 0
– клейкие ленты шириной не более 20 см
5906 99 100 0
– – – материалы, упомянутые в примечании 4в к данной группе
5909 00
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них:
5909 00 100 0
– из синтетических нитей
5910 00 000 0
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом
5911
Текстильные материалы и изделия для технических целей, упомянутые в примечании 7 к данной группе:
5911 10 000 0
– текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, применяемые для игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие ткани, изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для покрытия ткацких навоев
5911 20 000 0
– ситоткань в готовом или неготовом виде
– текстильные материалы и войлок или фетр, бесконечные или с соединительными приспособлениями, применяемые в бумагоделательных или аналогичных машинах (например, для целлюлозы или асбестоцемента):

5911 31
– – беткi тығыздығы 650 г/ м2 кем болатын:
– – – жібек немесе химиялық талшықтардан:
5911 31 110 0
– – – – жүннен жасалған немесе жүннен жасалмаған, синтетикалық талшықтардан жасалған, қағаз жасайтын машиналарда пайдаланылатын материалдар түріндегі тоқыма материалдар
5911 31 900 0
– – – берік тоқыма материалдарынан
5911 32
– – беткi тығыздығы 650 г/ м2 немесе одан астам:
– – – жібек немесе химиялық талшықтардан:
5911 32 110 0
– – – – ине өтетін беткі қабаты бар, қағаз жасайтын машиналарда (мысалы, престелген шұғалар) қолданылатын материалдар түріндегі тоқыма материалдар
5911 32 900 0
– – – өзге де тоқыма материалдарынан
5911 40 000 0
– адам шаштарынан жасалған маталарды қоса алғанда, май сығуға немece ұқсас мақсаттарға арналған сыққыштарда пайдаланылатын сүзгiш маталар
5911 90 100 0
– – киізден немесе фетрден
5911 90 900 0
– – өзгелері (бельтинг сүзгіленген мақта қағаздан)
6107
Дамбал, ішкиім, ішкөйлектер, пижамалар, жуынуға арналған халаттар, үйде киетін халаттар мен қолмен немесе машинамен тоқылған ұқсас киімдер, ерлерге немесе ұлдарға арналған:
– дамбалдар және трусы:
6107 19 000 0
– – өзге тоқыма материалдарынан (термокиім)
6110 90
–  өзге тоқыма материалдарынан:
6110 90 900 0
– – өзгелері (жилет, дабыл киімі, қызыл, сары немесе қызғылт түсті қолдана отырып орындалған. Флуоресцентті материалдан)
6116
Қолмен немесе машинамен тоқылған трикотаж қолғаптар, перчаткалар:
6116 10 200 0
– –  қолғаптар, резеңкемен жабылған немесе сіңірілген
6116 99 000 0
– –  өзге тоқыма материалдарынан
6203
Костюмдер, жиынтықтар, блайзерлер, пиджактар комбинезондар, тартпалары бар, бридждер мен шортылар (шомылуға арналғаннан өзге) ерлер және ұлдарға арналған:
– костюмдер:
6203 11 000 0
– – жүн тоқыма немесе жануарлардың жұқа жүндерінен иірілген
6203 12 000 0
– – синтетикалық жіптерден
6204
Костюмдер, жиынтықтар, кеудешелер, блайзерлер, көйлектер, юбка- шалбарлар, комбинезондар, тартпалары бар, бридждер мен шортылар (шомылуға арналғаннан өзге) әйелдер және қыздарға арналған:
– костюмдер:
6204 19 900 0
– – – өзге тоқыма материалдарынан
6211 42 100 0
– – – алжапқыштар, комбинезондар, арнайы киімдер мен басқа да өндірістік және кәсіптік киімдер (үйде тұтыну үшін жарайтын немесе жарамайтын)
6211 43
– – химиялық жіптерден жасалған:
6211 43 100 0
– – – алжапқыштар, комбинезондар, арнайы киімдер мен өндірістік және кәсіптік киімдер (үйде тұтыну үшін жарайтын немесе жарамайтын)
6216 00 000 0
Қолғап, перчаткалар мен митенкалар
6305
Бумалық қаптар мен қағаз қапшықтар:
6305 20 000 0
– мақта-мата иірімжіптен жасалған
– химиялық тоқыма материалдардан жасалған:

5911 31
– – с поверхностной плотностью менее 650 г/м2:
– – – из шелковых или химических волокон:
5911 31 110 0
– – – – тканые материалы, типа материалов, используемых в бумагоделательных машинах (например, формовочные ткани)
5911 31 900 0
– – – из прочих текстильных материалов
5911 32
– – с поверхностной плотностью 650 г/м2 или более:
– – – из шелковых или химических волокон:
5911 32 110 0
– – – – тканые материалы, имеющие поверхностный иглопробивной слой, типа материалов, используемых в бумагоделательных машинах (например, прессовые сукна)
5911 32 900 0
– – – из прочих текстильных материалов
5911 40 000 0
– ткани фильтровальные, используемые в прессах для отжима масла или аналогичных целей, включая ткани, изготовленные из человеческого волоса
5911 90 100 0
– – из войлока или фетра
5911 90 900 0
– – прочие (бельтинг фильтрованный из хлопчатобумажной пряжи)
6107
Кальсоны, трусы, ночные сорочки, пижамы, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков:
– кальсоны и трусы:
6107 19 000 0
– – из прочих текстильных материалов (термобелье)
6110 90
– из прочих текстильных материалов:
6110 90 900 0
– – прочие (жилет, сигнальная одежда, выполнена с применением фоновых тканей красного, желтого или оранжевого цвета. Из флуоресцентного материала)
6116
Перчатки, рукавицы и митенки трикотажные машинного или ручного вязания:
6116 10 200 0
– – перчатки, пропитанные или с покрытием резиной
6116 99 000 0
– – из прочих текстильных материалов
6203
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) мужские или для мальчиков:
– костюмы:
6203 11 000 0
– – из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6203 12 000 0
– – из синтетических нитей
6204
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) женские или для девочек:
– костюмы:
6204 19 900 0
– – – из прочих текстильных материалов
6211 42 100 0
– – – фартуки, комбинезоны, спецодежда и другая производственная и профессиональная одежда (пригодная или не пригодная для домашнего применения)
6211 43
– – из химических нитей:
6211 43 100 0
– – – фартуки, комбинезоны, спецодежда и другая производственная и профессиональная одежда (пригодная или не пригодная для домашнего применения)
6216 00 000 0
Перчатки, рукавицы и митенки
6305
Мешки и пакеты упаковочные:
6305 20 000 0
– из хлопчатобумажной пряжи
– из химических текстильных материалов:

6305 33
– – өзге де полиэтиленнен немесе полипропиленнен жасалған белдеулерден немесе таспалардан немесе ұқсас нысандардан:
6305 33 100
– – – машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж:
6305 33 100 1
– – – – полипропилен қаптар
6305 33 900 0
– – – өзгелері (полиэтилен пакеті)
6305 33 900 1
– – – – полипропилен қаптар
6307
Дайын бұйымдар, қиылған киімдерді қоса алғанда:
6307 10
– еден, ыдысты жууға арналған шүберектер, шаңды кетіруге арналған ұқсас сүрткіш материалдары:
6307 10 900 0
– – өзгелері (сүрту шүберегі, мақта қағаз, маталы. Мақта қағаз талшықтарынан шығарылған тұтынылған тоқыма материалдарының қалдықтарынан өңделген)
6307 20 000 0
–  құтқарғыш кеудешелер мен белдіктер
6307 90 990 0
– – – өзгелері
6401
Ұлтанды және жіппен де, түйреуішпен де, шегемен де, бұрандамен де, бекіткішпен де, қандай да болмасын басқа да ұқсас тәсілдермен ұлтанға бекітілмейтін және онымен бірікпейтін резеңке немесе пластмассалы жасалған үсті бар су өткізбейтін аяқ киім:
6401 10 000 0
– тұмсығында металл қорғағышы бар аяқ киім
– өзге де аяқ киім:
6401 92
– – балтырды жауып тұратын, бірақ тізені жаппайтын:
6401 92 100 0
– – – резеңкелі қонышы бар
6401 92 900 0
– – – пластмассалы қонышы бар
6402
Резеңке немесе пластмассадан жоғарғы жағы және табаны бар өзге аяқ киім:
– өзге де аяқ киім:
6402 91
– – балтырды жауып тұратын:
6402 91 100 0
– – – өзге де тұмсығында металл қорғағышы бар аяқ киім
6402 91 900 0
– – – өзгелері (тозуға берік, термо берік, аязға берік полиуретанан май бензотұрақты табаны бар, 2 қабатты құйылған, тесілуге қарсы ұлтарағы бар, қалың термоберік суды өткізбейтін етіктер)
6402 99 050 0
– – – тұмсығында металл қорғағышы бар
6402 99 100 0
– – – – резеңкелі қонышы бар
– – – – пластмассалы қонышы бар:
6402 99 310 0
– – – – – – ұлтанды және биіктігі 3 см-ден асатын өкшесі бар
6402 99 930 0
– – – – – – – әйелдерге арналған немесе ерлерге арналған аяқ киім болып саралана алмайтын аяқ киім
6402 99 960 0
– – – – – – – – ерлер үшін
6402 99 980 0
– – – – – – – – әйелдер үшін
6403
Жоғарғы жағы табиғи теріден және резеңке, пластмасса, табиғи немесе композициялық теріден табаны бар аяқ киім:
6403 40 000 0
– қорғаныш металл ұштығы бар өзге аяқ киім
6403 91 160 0
– – – – – – – ерлер
6403 99 930 0
– – – – – – ер немесе әйелдер аяқ киімі деп жіктеле алмайтын аяқ киім
6405
Өзге аяқ киім:
6405 90 100 0
– – резеңке, пластмасса, табиғи және композициялық теріден жасалған табаны бар
6502 00 000 0
Шляпалық жартылай фабрикаттар, кез келген материалдан жолақтарды қосу арқылы өрілген немесе әзірленген, қалыпқа салынбаған, жолақсыз, өңдеусіз немесе астарсыз

6305 33
– – из полос или лент или аналогичных форм из полиэтилена или полипропилена прочие:
6305 33 100
– – – трикотажные машинного или ручного вязания:
6305 33 100 1
– – – – полипропиленовые мешки
6305 33 900 0
– – – прочие (пакет полиэтиленовый)
6305 33 900 1
– – – – полипропиленовые мешки
6307
Готовые изделия прочие, включая выкройки одежды:
6307 10
– тряпки для мытья полов, посуды, удаления пыли и аналогичные протирочные материалы:
6307 10 900 0
– – прочие (ветошь обтирочная, хлопчатобумажная, тканая. Обработанные отходы потребления текстильных материалов, выработанных их хлопчатобумажных или лубяных волокон)
6307 20 000 0
– жилеты и пояса спасательные
6307 90 990 0
– – – прочие
6401
Водонепроницаемая обувь с подошвой и верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом:
6401 10 000 0
– обувь с защитным металлическим подноском
– прочая обувь:
6401 92
– – закрывающая лодыжку, но не закрывающая колено:
6401 92 100 0
– – – с верхом из резины
6401 92 900 0
– – – с верхом из пластмассы
6402
Прочая обувь с подошвой и верхом из резины или пластмассы:
– обувь прочая:
6402 91
– – закрывающая лодыжку:
6402 91 100 0
– – – с защитным металлическим подноском
6402 91 900 0
– – – прочая (сапоги из термоустойчивой водоотталкивающей кожи повышенной толщины, с металлическим подноском, антипрокольной стелькой, 2-х слойной литьевой, маслобензостойкой подошвой, ходовой слой из износостойкого, термостойкого, морозостойкого полиуретана)
6402 99 050 0
– – – с защитным металлическим подноском
6402 99 100 0
– – – – с верхом из резины
– – – – с верхом из пластмассы:
6402 99 310 0
– – – – – – с подошвой и каблуком высотой более 3 см
6402 99 930 0
– – – – – – – обувь, которая не может быть идентифицирована, как мужская или женская обувь
6402 99 960 0
– – – – – – – – мужская
6402 99 980 0
– – – – – – – – женская
6403
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из натуральной кожи:
6403 40 000 0
– обувь с защитным металлическим подноском прочая
6403 91 160 0
– – – – – – – мужская
6403 99 930 0
– – – – – – обувь, которая не может быть идентифицирована как мужская или женская обувь
6405
Обувь прочая:
6405 90 100 0
– – с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи
6502 00 000 0
Шляпные полуфабрикаты, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, неформованные, без полей, без подкладки и без отделки

6505 00
Шляпалар және өзге бас киім тоқыма, машина немесе қолмен тоқылған, шілтер, фетр тұтас бөліктерінен (бірақ тіліктері емес) немесе өзге тоқыма материалдарынан, өңделген немесе өңделмеген, астарымен немесе астарсыз; кез келген материалдан шашқа арналған сеткалар, өңделген немесе өңделмеген, астарымен немесе астарсыз
6505 00 900 0
– – өзгелері (пелеринасы бар дәнекерлеушіге арналған дулыға астына кигіш, мақта 100%, отқа берік)
6506
Астарлы немесе астарсыз, өңделген немесе өңделмеген өзге де бас киімдер:
6506 10
– қорғаныш бас киімдер:
6506 10 100 0
– – пластмассадан жасалған
6506 10 800 0
– – өзге де материалдардан жасалған
6506 91 000 0
– – резеңкеден немесе пластмассадан жасалған
6802
6801 тауар позициясының тауарларынан басқа ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен басқа), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
6802 10 000 0
– барынша үлкен қыры 7 см-ден кем емес мөлшерлі жағымен шаршыға кірігетін тік бұрыш немесе тік бұрыш емес плиткалар, кубиктер (шаршыны қоса алғанда) және осыған ұқсас бұйымдар; қолдан сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ
– ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған қырланған немесе кесілген, жазық немесе тегіс бетті өзге де тастар және олардан жасалған бұйымдар:
6802 21 000 0
– – мәрмәр, травертин және алебастр
6802 23 000 0
– – гранит
6802 29 000 0
– – өзге де тастар
6802 91 000 0
– – мәрмәр, травертин және алебастр
6802 92 000 0
– – өзге де әктастар
6802 93
– – гранит:
6802 93 100 0
– – – таза салмағы 10 кг немесе одан да көп жылтыратылған, сәндендірілген немесе кесуден басқа, басқа да өңдеуден өткен
6802 99
– – өзге де тастар:
6802 99 100 0
– – – таза салмағы 10 кг немесе одан да көп жылтыратылған, сәндендірілген немесе кесуден басқа, өзге де өңдеуден өткен
6803 00 000 0
Өңделген сланец пен сланецтен немесе агломериялацияланған сланецтен жасалған бұйымдар
6804
Тегістеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған диірментас, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері мен ұқсас арқаусыз бұйымдар, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсіз, қолдан қайрауға арналған тастар және олардың табиғи тастан агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе қыштан жасалған бөліктері:
6804 10 000 0
– тегістеуге, қайрауға немесе уатуға арналған диірмен тастар мен қайрақ тастар
– өзге де диірмен тастар, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері мен ұқсас бұйымдар:

6505 00
Шляпы и прочие головные уборы трикотажные машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки; сетки для волос из любого материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки:
6505 00 900 0
– – прочие (подшлемник для сварщика с пелериной, ткань хлопок 100%, огнестойкий)
6506
Головные уборы прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки:
6506 10
– защитные головные уборы:
6506 10 100 0
– – из пластмассы
6506 10 800 0
– – из прочих материалов
6506 91 000 0
– – из резины или пластмассы
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
6802 10 000 0
– плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной или непрямоугольной (включая квадратную) формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
– камни прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью:
6802 21 000 0
– – мрамор, травертин и алебастр
6802 23 000 0
– – гранит
6802 29 000 0
– – камни прочие
6802 91 000 0
– – мрамор, травертин и алебастр
6802 92 000 0
– – известняки прочие
6802 93
– – гранит:
6802 93 100 0
– – – полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более
6802 99
– – камни прочие:
6802 99 100 0
– – – полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 кг или более
6803 00 000 0
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, агломерированных природных или искусственных абразивов или керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей:
6804 10 000 0
– жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
– прочие жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия:

6804 21 000 0
– – агломерацияланған синтетикалық немесе табиғи алмастан жасалған
6804 22
– – өзге де агломериялацияланған абразивтерден немесе қыштан жасалған:
– – – жасанды абразивтерден, мынадай байланыстырғыш заттары бар:
– – – – синтетикалық немесе жасанды шайырдан жасалған:
6804 22 120 0
– – – – – арматураланбаған
6804 22 180 0
– – – – – арматураланған
6804 22 300 0
– – – – қыш немесе силикаттық материалдардан жасалған
6804 22 500 0
– – – – өзге материалдардан жасалған
6804 23 000 0
– – табиғи тастардан жасалған
6804 30 000 0
– қолдан қайрауға немесе жалтыратуға арналған тастар
6805
Кесілген немесе тігілген, немесе белгілі бір нысан алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген мата, қағаз, картон немесе өзге де негіздегі, табиғи немесе жасанды абразивтік ұнтақ немесе дән:
6805 10 000 0
– тек мата тоқыма негіздегі ғана
6805 20 000 0
– тек қағаз немесе картон негіздегі ғана
6805 30 000 0
– басқа да материалдардан негізінде жасалған
6806
Қож мақта, минералды силикатты мақта мен ұқсас минералды мақталар; қабатталған вермикулит, күп болған саз, көпіршіктелген қож және ұқсас күп болған минералды өнімдер; 6811 немесе 6812 немесе 69 тауар позициясының бұйымдарынан өзге жылуды оқшаулағыш, дыбысты оқшаулағыш немесе дыбысты басқыш минералды материалдардан бұйымдар мен қоспалар:
6806 10 000
– Төкпелi, беттердегi немесе рулондардағы қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал мақталар (олардың қоспаларын қоса алғанда):
6806 10 000 1
– – минералдық мақта (көкөніс өсіруге арналған субстрат)
6806 10 000 8
– – қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал маталар; қатпарланған вермикулит, iсiнген балшықтар, көбiктi қож бен ұқсас ісіңкі минералдық өнiмдер; 6811 немесе 6812 тауар позицияларының немесе 69-тобының бұйымдарынан басқа, жылуоқшаулағыш, дыбысоқшаулағыш немесе дыбыс жұтқыш минералдық материалдардан жасалған қоспалар мен өзге бұйымдар
6806 20
– қатпарланған вермикулит, iсiнген балшық, көбiктi қож бен өзге де iсiңкi минералдық өнiмдер (олардың қоспаларын қоса алғанда):
6806 20 100 0
– – ісінген балшық
6806 90 000 0
– өзгелері (синтетикалық талшық)
6807
Асфальттан немесе ұқсас бұйымдардан (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмiр пiспесiнен жасалған):
6807 10 000 0
– рулондардағы
6808 00 000 0
Панельдер, тақталар, тақташалар, блоктар және цементпен, гипспен немесе өзге де минералдық байланыстырғыш заттаpмен агломерацияланған өсiмдiк талшықтарынан, сабаннан немесе жаңқалардан, жоңқалардан, бөлшектерден, үгiндiлерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған ұқсас бұйымдар
6809
Гипстен немесе оның негiзiндегi қоспалардан жасалған бұйымдар:
– тақталар, табақтар, панельдер, тақташалар және өрнексiз ұқсас бұйымдар:

6804 21 000 0
– – из агломерированных искусственных или природных алмазов
6804 22
– – из прочих агломерированных абразивов или из керамики:
– – – из искусственных абразивов со связующим веществом:
– – – – из синтетической или искусственной смолы:
6804 22 120 0
– – – – – неармированные
6804 22 180 0
– – – – – армированные
6804 22 300 0
– – – – из керамических или силикатных материалов
6804 22 500 0
– – – – из прочих материалов
6804 23 000 0
– – из природного камня
6804 30 000 0
– камни для ручной заточки или полировки
6805
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной:
6805 10 000 0
– только на тканой текстильной основе
6805 20 000 0
– только на бумажной или картонной основе
6805 30 000 0
– на основе из других материалов
6806
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69:
6806 10 000
– шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах:
6806 10 000 1
– – минеральная вата (субстрат для выращивания овощей)
6806 10 000 8
– – шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69 прочие
6806 20
– вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси):
6806 20 100 0
– – глины вспученные
6806 90 000 0
– прочие (волокно синтетическое)
6807
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека):
6807 10 000 0
– в рулонах
6808 00 000 0
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепы, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
6809
Изделия из гипса или смесей на его основе:
– плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия, без орнамента:

6809 11 000 0
– – тек қағазбен немесе картонмен жабылған немесе арматураланған
6810
Арматураланбаған немесе арматураланған, бетон немесе жасанды тас, цементтен жасалған бұйымдар:
– жабыңқыш, плиталар, кірпіштер мен ұқсас бұйымдар:
6810 19 000 1
– – – жабыңқыш; плитка, оның ішінде тротуарлар, өзгелері
6811
Асбест цементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар:
6811 40 000
– құрамында асбест бар:
6811 40 000 1
– – кеңірдекті парақтар; құбырлар, түтіктер және фитингтер оларға
6811 40 000 2
– – өзге парақ, панельдер, тақталар және тәрізді бұйымдар
– құрамында асбест жоқ:
6811 81 000 0
– – гофрланған табақтар
6811 82 000 0
– – өзге де табақтар, панельдер, тақташалар және ұқсас бұйымдар
6812
Өңделген асбест талшық; асбесттің немесе асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осы қоспалардан немесе асбесттен дайындалған бұйымдар (мәселен, жіптер, маталар, киім, бас киімдер, аяқ киім, төсеніштер), арматураланған немесе арматураланбаған, 6811 немесе 6813 тауарлық позицияларындағы тауарларды есепке алмағанда:
6812 80
– крокидолиттен:
6812 80 100 0
– – өңделген талшық; крокидолиттің немесе крокидолит пен магний карбонатының негізінде қоспалар
6812 92 000 0
– – қағаз, қалың картон және киiз немесе фетр
6812 93 000 0
– – нығыздалған асбесттен жасалған табақтар немесе рулондардан жасалған тығыздауыш материалдар
6812 99 100 0
– – – өңделген асбест талшықтары; асбест немесе асбест пен магний карбонатының негізінде қоспалар
6812 99 900 1
– – – – иірілген жіп және жіп; арқандар және баулар, өрілген немесе өрілмеген; маталар және трикотаж материалдар
6813
Құрастырылмаған, тежегiштер, iлiнiспелер немесе ұқсас құрылғылар үшiн пайдаланылатын, тоқыма немесе басқа да материалдармен бiрлесіп немесе оларсыз асбесттiң, басқа да минералдық заттардың немесе целлюлозаның негiзiндегi фрикциялық материалдар және олардан жасалған бұйымдар (мысалы, табақтар, рулондар, таспалар, сегменттер, дискілер, шайбалар, аратөсемдер):
6813 20 000 9
– – құрамында асбест бар өзгелерi
– құрамында асбест жоқ:
6813 81 000 9
– – тежегiш қалыптардың жапсырмаларының өзгелері
6814
Қағаз, картон немесе басқа негiздегi немесе онсыз, агломерацияланған немесе қайта өңделген слюданы қоса алғанда, өңделген слюда және одан жасалған бұйымдар:
6814 10 000 0
– агломерацияланған немесе қайта өңделген слюдадан жасалған, негiздегi немесе онсыз пластиналар, табақтар және таспалар
6815
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген тастан немесе басқа минералдық заттардан жасалған бұйымдар (көмiртегi талшықтарын, көмiртегi талшықтарынан жасалған бұйымдар мен торфтан жасалған бұйымдарды қоса алғанда):

6809 11 000 0
– – покрытые или армированные только бумагой или картоном
6809 90 000 0
– изделия прочие (герб из гипса)
6810
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные:
– черепица, плиты, кирпичи и аналогичные изделия:
6810 19 000 1
– – – черепица; плитка, в том числе тротуарная, прочая
6811
Изделия из асбоцемента, цемента с волокнами целлюлозы или аналогичных материалов:
6811 40 000
– содержащие асбест:
6811 40 000 1
– – гофрированные листы; трубы, трубки и фитинги к ним
6811 40 000 2
– – прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
– не содержащие асбест:
6811 81 000 0
– – гофрированные листы
6811 82 000 0
– – прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
6812
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813:
6812 80
– из крокидолита:
6812 80 100 0
– – волокно обработанное; смеси на основе крокидолита или крокидолита и карбоната магния
6812 92 000 0
– – бумага, толстый картон и войлок или фетр
6812 93 000 0
– – уплотнительный материал из прессованного асбестового волокна в листах или рулонах
6812 99 100 0
– – – волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния
6812 99 900 1
– – – – пряжа и нити; веревки и шнуры, плетеные или неплетеные; ткани и трикотажные материалы
6813
Фрикционные материалы и изделия из них (например, листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы, прокладки) несмонтированные, используемые для тормозов, сцеплений или аналогичных устройств, на основе асбеста, других минеральных веществ или целлюлозы, совместно с текстилем или другими материалами либо без них:
6813 20 000 9
– – прочие, содержащие асбест
– не содержащие асбест:
6813 81 000 9
– – прочие накладки тормозных колодок
6814
Слюда обработанная и изделия из нее, включая агломерированную или регенерированную слюду, на бумажной, картонной или другой основе или без нее:
6814 10 000 0
– пластины, листы и ленты из агломерированной или регенерированной слюды, на основе или без нее
6815
Изделия из камня или других минеральных веществ (включая углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и изделия из торфа), в другом месте не поименованные или не включенные:

6815 10
– графиттан немесе электро техникада пайдаланылмайтын өзге де көміртегілік материалдардан жасалған бұйымдар:
6815 10 100 0
– – көміртектес талшықтар және олардан жасалған бұйымдар
6815 10 900 1
– – – домна пештерін футерлеуге арналған көміртектес блоктар
6815 20 000 0
– торфтан жасалған бұйымдар
– өзге де бұйымдар:
6815 91 000 0
– – құрамында магнезит, доломит немесе хромит бар
6902
Кремнеземдiк тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдiк жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа отқа төзiмдi кiрпiштер, блоктар, тақташалар және осыған ұқсас отқа төзiмдi қыш құрылыс материалдары:
6902 10 000 0
– МgO-ға, СаО-ға немесе Сr2O3-ға қайта есептегенде жеке немесе бiрге алынған Мg, Са немесе Сr элементтерiнiң 50 салм.%-дан астамын қамтитын
6902 20
– балшық-топырақтың (Аl2О3), кремнеземнiң (SiO2) немесе осы өнiмдер қоспаларының немесе қосылыстарының 50 салм. %-дан астамын қамтитын:
6902 20 100 0
– – кремнеземнiң (SiO2) 93 салм.%-ын немесе одан да астамын қамтитын
6902 20 910 0
– – – 7 салм.%-дан артық, бірақ кемінде 45 салм.% балшық-топырақты (Аl2О3) құрайтын
6902 20 990 0
– – – өзгелері (корунд бұйымдар, шамот кірпіш, отқа төзімді бетон қоспасы)
6903
Өзгелері отқа төзімді керамикалық бұйымдар (мәселен, реторттар, тигельдер, муфельдер, қондырмалар, бітеуіштер, тіреуіштер, сынамалық ыдыстар, құбырлар, түтіктер, қаптамалар, шыбықтар, өзекшелер), кремнеземді тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан дайындалған бұйымдарды есепке алмағанда:
6903 10 000 0
– графиттiң немесе басқа да көмiртегi нысандарының немесе осы өнiмдердiң қоспаларының 50 салм.%-дан астамын қамтитын
6903 20
– балшық-топырақтың (Аl2О3) немесе балшық-топырақтың кремнеземмен (SiO2) қоспасының 50 салм.%-дан астамын қамтитын:
6903 20 100 0
– – балшық-топырақтың (Аl2О3) кемінде 45 салм.%-ын қамтитын
6903 20 900 0
– – балшық-топырақтың (Аl2О3) 45 салм.% немесе одан да астамын қамтитын
6903 90 100 0
– – 25 салм.% астамын қамтитын, бірақ графиттің немесе көміртегінің басқа нысандарының немесе олардың қоспаларының 50 салм.% кемін қамтитын
6903 90 900 0
– – өзгелері (бұранда бұрауышқа арналған ауыстырмалы қондырмалар, жоғары қысымдағы сорғыларға арналған қондырмалар)
6906 00 000 0
қыш құбырлар, оқшауланған құбыр желiлерi, су бұрғыштар және түтiктердiң фитингілерi
6908
Төсеуге арналған плиталар, керамикалық қапталған едендерге, пештерге, алауошақтарға немесе қабырғаларға арналған өңдеу плиталары; мозаикалық жұмыстарға арналған керамикалық қапталған кубиктер және негізді немесе негізсіз ұқсас бұйымдар:
6908 90 910 0
– – – – – тас керамика
6909
Зертханалық, химиялық немесе өзге техникалық мақсаттарға арналған керамикалық бұйымдар; керамикалық астаушалар, күбілер және ауыл шаруашылығында пайдаланылатын ұқсас резервуарлар; керамикалық қыш құмыралар, ыдыстар және тауарларды тасымалдау немесе буып-түю үшін пайдаланылатын ұқсас бұйымдар:
– зертханалық, химиялық немесе өзге техникалық мақсаттарға арналған керамикалық бұйымдар:

6815 10
– изделия из графита или прочих углеродистых материалов, не используемые в электротехнике:
6815 10 100 0
– – углеродные волокна и изделия из них
6815 10 900 1
– – – блоки углеродные для футеровки доменных печей
6815 20 000 0
– изделия из торфа
– прочие изделия:
6815 91 000 0
– – содержащие магнезит, доломит или хромит
6902
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6902 10 000 0
– содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на МgО, СаО или Сr2О3
6902 20
– cодержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов:
6902 20 100 0
– – содержащие 93 мас.% или более кремнезема (SiO2)
6902 20 910 0
– – – содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6902 20 990 0
– – – прочие (корундовые изделия, кирпич шамотный, смесь огнеупорная бетонная)
6903
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6903 10 000 0
– содержащие более 50 мас.% графита или других форм углерода, или смеси этих продуктов
6903 20
– содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2):
6903 20 100 0
– – содержащие менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6903 20 900 0
– – содержащие 45 мас.% или более глинозема (Al2O3)
6903 90 100 0
– – содержащие более 25 мас.%, но не более 50 мас.% графита или других форм углерода, или их смеси
6903 90 900 0
– – прочие (сменные насадки для шуруповерта, насадки для насоса высокого давления)
6906 00 000 0
Трубы керамические, трубопроводы изоляционные, водоотводы и фитинги труб
6908
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические глазурованные; кубики керамические глазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:
6908 90 910 0
– – – – – каменная керамика
6909
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей; керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров:
– изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей:

6909 11 000 0
– – фарфордан
6909 12 000 0
– – Моос шкаласы бойынша 9 немесе одан да көп қаттылық баламасы бар бұйымдар
6909 19 000 1
– – – зиянды пайдаланылған заттарды, газдарды бейтараптандыруға арналған, көлік құралдарында қолданылатын катализаторларды дайындауға арналған жеткізгіштер
6909 90 000 0
– өзгелері (фарфорлы биік тигель №3)
6910
Шұңғылшалар, қолжуғыштар, шұңғылша консольдері, ванналар, биделер, унитаздар, су жіберетін бактар, писсуарлар және керамикадан дайындалған ұқсас санитариялық-техникалық бұйымдар:
6910 10 000 0
– фарфордан дайындалған
6914
Өзгелері керамикалық бұйымдар:
6914 10 000 0
– фарфордан жасалған
7002
Шар (7018 тауар позициясының микросфераларынан басқа), шыбықтар немесе түтікшелер нысанындағы, өңделмеген шыны:
7002 10 000 0
– шарлар
7002 20
– шыбықтар:
7002 20 100 0
– – оптикалық шыныдан жасалған
– түтікшелер:
7002 31 000 0
– – қорытылған кварцтан немесе басқа да қорытылған кремнеземдерден жасалған
7002 32 000 0
– – 0 С-тан 300 С-қа дейiнгi температуралар аралығында К-ға 5x10-6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициентi бар өзге де шыныдан жасалған
7003
Құйылған және прокаттық, ленталар түрiндегi немесе пiшiнделген жұту, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ қандай да бiр өзге тәсiлмен өңделмеген шыны:
– арматураланбаған табақтар:
7003 12
– – ауқымы боялған (көлемi күңгiрттелген), өндiрiлген, жапсырмалы немесе жарықты жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар шыны:
7003 12 100 0
– – – оптикалық шыныдан
7003 12 910 0
– – – – шағылыстырмайтын қабаты барлар
7003 19 100 0
– – – оптикалық шыныдан
7003 20 000 0
– арматураланған беттер
7003 30 000 0
– профильдер
7004
Созылған және үрленген, жалпақ, жұту, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бiр өзге тәсілмен өңделмеген шыны:
7004 20
– ауқымы боялған (көлемi күңгiрттелген) сөндiрiлген, жапсырмалы немесе жарықты жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар шыны:
7004 20 100 0
– – оптикалық шыны
7004 20 910 0
– – – шағылыстырмайтын қабаты бар
7004 90
– өзге де шыны:
7004 90 100 0
– – оптикалық шыны
7005
Термиялық жалтыратылған шыны және бетi тегiстелген немесе жалтыратылған, ленталар түрiндегi жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бiр өзге тәсiлмен өңделмеген шыны:
7005 10
– жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар арматураланбаған шыны:
7005 10 050 0
– – шағылыстырмайтын қабаты бар
– – өзгелері, қалыңдығы:
7005 10 250 0
– – – 3,5 мм-ден аспайтын
7005 10 300 0
– – – 3,5 мм-ден астам, бірақ 4,5 мм-ден аспайтын

6909 11 000 0
– – из фарфора
6909 12 000 0
– – изделия, имеющие эквивалент твердости 9 или более по шкале Мооса
6909 19 000 1
– – – носители для изготовления катализаторов, применяемых в транспортных средствах для нейтрализации вредных отработавших веществ выхлопных газов
6909 90 000 0
– прочие (тигель высокий фарфоровый № 3)
6910
Раковины, умывальники, консоли раковин, ванны, биде, унитазы, сливные бачки, писсуары и аналогичные санитарно-технические изделия из керамики:
6910 10 000 0
– из фарфора
6914
Прочие керамические изделия:
6914 10 000 0
– из фарфора
7002
Стекло в форме шаров (кроме микросфер товарной позиции 7018), прутков или трубок, необработанное:
7002 10 000 0
– шары
7002 20
– прутки:
7002 20 100 0
– – из оптического стекла
– трубки:
7002 31 000 0
– – из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7002 32 000 0
– – из прочего стекла с коэффициентом линейного расширения не более 5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 0С до 300 0С
7003
Стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
– листы неармированные:
7003 12
– – окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7003 12 100 0
– – – из оптического стекла
7003 12 910 0
– – – – имеющие неотражающий слой
7003 19 100 0
– – – из оптического стекла
7003 20 000 0
– листы армированные
7003 30 000 0
– профили
7004
Стекло тянутое и выдувное, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
7004 20
– стекло, окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7004 20 100 0
– – оптическое стекло
7004 20 910 0
– – – имеющее неотражающий слой
7004 90
– прочее стекло:
7004 90 100 0
– – оптическое стекло
7005
Стекло термически полированное и стекло со шлифованной или полированной поверхностью, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное иным способом:
7005 10
– стекло неармированное, имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7005 10 050 0
– – имеющее неотражающий слой
– – прочее, толщиной:
7005 10 250 0
– – – не более 3,5 мм
7005 10 300 0
– – – более 3,5 мм, но не более 4,5 мм

7005 10 800 0
– – – 4,5 мм-ден астам
– мынадай өзге де арматураланбаған шыны:
7005 21
– – ауқымы боялған (көлемi күңгiрттелген), сөндiрiлген, жапсырмалы немесе тек тегiстелген:
7005 21 250 0
– – – қалыңдығы 3,5 мм-ден аспайтын
7005 21 300 0
– – – қалыңдығы 3,5 мм-ден астам, бірақ 4,5 мм-ден артық емес
7005 21 800 0
– – – қалыңдығы 4,5 мм-ден астам
7005 29 250 0
– – – қалыңдығы 3,5 мм-ден аспайтын
7005 29 350 0
– – – қалыңдығы 3,5 мм-ден астам, бірақ 4,5 мм-ден артық емес
7005 29 800 0
– – – қалыңдығы 4,5 мм-ден астам
7005 30 000 0
– арматураланған шыны
7006 00
Иiлген, қырланған, қырналған, тесiлген, эмальданған немесе өзге де тәсiлмен өңделген, бiрақ жақтауға салынбаған немесе басқа материалдармен қиыстырылмаған 7003, 7004 немесе 7005 тауар позицияларындағы шыны:
7006 00 100 0
– оптикалық шыны
7007
Нығыздалған (шыңдалған) немесе көп қабaтты шыныны қоса алғанда қауiпсiз шыны:
7007 11
– – оны жердегі, әуедегі және су көлігінде немесе ракеталық-ғарыш жүйесінде пайдалануға мүмкіндік беретін мөлшерде және форматта:
7007 11 100
– – – оны жердегі көлік құралдарында пайдалануға мүмкіндік беретін мөлшерде және форматта:
7007 11 100 1
– – – – 8701-8705 тауарлы позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинауға арналған, олардың түйіндерінен және агрегаттарынан
– мынадай нығыздалған (шыңдалған) қауiпсiз шыны:
7007 19 100 0
– – – эмальданған
7007 19 200 0
– – – салмағы боялған (көлемі күңгірттелген), сөндірілген, бастырылған немесе шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар
7007 19 800 1
– – – – қабырғаларының өлшемдері 650 мм артық, бірақ 2200 мм кем, қалыңдығы 3,2 мм кем емес, бірақ 100 мм жоғары емес, құрамында 0,02% жоғары емес темір оксиді бар, рифльді немесе толқын тәріздес, немеме пирамидалы беті бар тіктөртбұрыш пішінді
– көп қабатты қауіпсіз әйнек:
7007 21
– – оны жердегі, әуедегі және су көлігінде немесе ракеталық-ғарыш жүйесінде пайдалануға мүмкіндік беретін мөлшерде және форматта:
7007 21 200
– – – оны жердегі көлік құралдарында пайдалануға мүмкіндік беретін мөлшерде және форматта:
7007 21 200 1
– – – – 8701-8705 тауарлы позицияларының моторлыкөлік құралдарын өнеркәсіптік жинауға арналған, олардың түйіндерінен және агрегаттарынан
7008 00
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулағыш бұйымдар:
7008 00 200 0
– салмағы боялған (көлемі күңгірттелген), сөндірілген, бастырылған немесе шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар
7008 00 810 0
– – периметрі бойынша саңылаусыз жалғастырылған және ауа қабатымен, басқа да газдармен бөлінген шынының екі жалпақ табағынан тұратын немесе ауасыздандырылған аралықтары бар

7005 10 800 0
– – – более 4,5 мм
– неармированное стекло прочее:
7005 21
– – окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или только шлифованное:
7005 21 250 0
– – – толщиной не более 3,5 мм
7005 21 300 0
– – – толщиной более 3,5 мм, но не более 4,5 мм
7005 21 800 0
– – – толщиной более 4,5 мм
7005 29 250 0
– – – толщиной не более 3,5 мм
7005 29 350 0
– – – толщиной более 3,5 мм, но не более 4,5 мм
7005 29 800 0
– – – толщиной более 4,5 мм
7005 30 000 0
– стекло армированное
7006 00
Стекло товарной позиции 7003, 7004 или 7005, гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или не комбинированное с другими материалами:
7006 00 100 0
– оптическое стекло
7007
Стекло безопасное, включая стекло упрочненное (закаленное) или многослойное:
– стекло упрочненное (закаленное) безопасное:
7007 11
– – размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем:
7007 11 100
– – – размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного транспорта:
7007 11 100 1
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7007 19 100 0
– – – эмалированное
7007 19 200 0
– – – окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или имеющее поглощающий или отражающий слой
7007 19 800 1
– – – – в форме прямоугольника со сторонами размером не менее 650 мм, но не более 2200 мм, толщиной не менее 3,2 мм, но не более 10 мм, с содержанием оксидов железа не более 0,02 %, с рифленой или волнообразной, или пирамидальной поверхностью
7007 21
– – размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем:
7007 21 200
– – – размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного транспорта:
7007 21 200 1
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7008 00
Многослойные изолирующие изделия из стекла:
7008 00 200 0
– окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий или отражающий слой
7008 00 810 0
– – состоящие из двух листов стекла, герметично соединенных по периметру и разделенных слоем воздуха, других газов или вакуумированным промежутком

7009
Артқы жақты шолу айналарын қоса алғанда, жақтауларға салынған немесе жақтаусыз шыны айналар:
7009 91 000 0
– – жақтаусыз
7009 92 000 0
– – жақтауға салынған
7010 10 000 0
– ампулалар
7010 20 000 0
– тығындар, қақпақтар және өзге де ұқсас бұйымдар
7010 90 210 0
– – – шыны түтікшелерден дайындалған
– – – өзгелері, номиналдық сыйымдылығы:
7010 90 310 0
– – – – 2,5 л және одан артық
– – – – 2,5 л-ден аспайтын:
– – – – – – бөтелкелер:
– – – – – – – түссіз шыныдан, номиналдық сыйымдылығы:
7010 90 410 0
– – – – – – – – 1 л немесе одан астам
7010 90 430 0
– – – – – – – – 0,33 л-ден астам, бірақ 1 л-ден аспайтын
7010 90 450 0
– – – – – – – – 0,15 л немесе одан астам, бірақ 0,33 л-ден аспайтын
7010 90 470 0
– – – – – – – – 0,15 л-ден кем
– – – – – – – 0,15 л-ден кем:
7010 90 510 0
– – – – – – – – 1 л немесе одан астам
7010 90 530 0
– – – – – – – – 0,33 л-ден астам, бірақ 1 л-ден аспайтын
7010 90 550 0
– – – – – – – – 0,15 л немесе одан астам, бірақ 0,33 л-ден аспайтын
7010 90 570 0
– – – – – – – – 0,15 л-ден аспайтын
– – – – – – өзгелері, номиналдық сыйымдылығы:
7010 90 610
– – – – – – – 0,25 л немесе одан астам:
7010 90 610 1
– – – – – – – – 0,25 л немесе одан астам, бірақ 0,33 л-ден аспайтын
7010 90 670 0
– – – – – – – 0,25 л-ден аспайтын
– – – – – өзге өнімдерге арналған:
7010 90 910
– – – – – – түссіз шыныдан:
7010 90 910 1
– – – – – – – номиналдық сыйымдылығы 0,33 л астам
7010 90 910 2
– – – – – – – номиналдық сыйымдылығы 0,15 л астам, бірақ 0,33 л-ден аспайтын
7010 90 990
– – – – – – түсті шыныдан:
7010 90 990 1
– – – – – – – номиналдық сыйымдылығы 0,33 л-ден аспайтын
7010 90 990 2
– – – – – – – номиналдық сыйымдылығы 0,15 л-ден астам, бірақ 0,33 л-ден аспайтын
7011
Ашық шыны баллондар (колбалар мен түтiкшелердi қоса алғанда) жәнe электр лампаларына, электронды-сәулелiк түтiкшелерге немесе ұқсас бұйымдарға арналған фитингілерсiз олардың шыны бөлiктерi:
7011 10 000 0
– электрмен жарықтандыру жабдықтары үшiн
7011 20 000 0
– электронды-сәулелiк түтiкшелер үшiн
7011 90 000 0
– өзгелері (әйнек түтік)
7016
Көруге арналған блоктар, плиталар, кiрпiш, тақташалар және құрылыста пайдаланылатын арматураланған немесе арматураланбаған, престелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар; мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негiзi бар немесе негiзсiз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандар; әшекей әйнектер және ұқсас бұйымдар; қабық түрiндегi немесе басқа пішіндегі блоктар, панельдер, плиталар нысанындағы ұяшықты немесе көбiктi шыны:
7016 10 000 0
– мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негiзi бар немесе негiзсiз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандары

7009
Зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора:
7009 91 000 0
– – без рам
7009 92 000 0
– – в рамах
7010 10 000 0
– ампулы
7010 20 000 0
– пробки, крышки и прочие аналогичные изделия
7010 90 210 0
– – – изготовленные из стеклянных трубок
– – – прочие, номинальной вместимостью:
7010 90 310 0
– – – – 2,5 л и более
– – – – менее 2,5 л:
– – – – – – бутылки:
– – – – – – – из бесцветного стекла, номинальной вместимостью:
7010 90 410 0
– – – – – – – – 1 л или более
7010 90 430 0
– – – – – – – – более 0,33 л, но менее 1 л
7010 90 450 0
– – – – – – – – 0,15 л или более, но не более 0,33 л
7010 90 470 0
– – – – – – – – менее 0,15 л
– – – – – – – из цветного стекла, номинальной вместимостью:
7010 90 510 0
– – – – – – – – 1 л или более
7010 90 530 0
– – – – – – – – более 0,33 л, но менее 1 л
7010 90 550 0
– – – – – – – – 0,15 л или более, но не более 0,33 л
7010 90 570 0
– – – – – – – – менее 0,15 л
– – – – – – прочие, номинальной вместимостью:
7010 90 610
– – – – – – – 0,25 л или более:
7010 90 610 1
– – – – – – – – 0,25 л или более, но не более 0,33 л
7010 90 670 0
– – – – – – – менее 0,25 л
– – – – – для прочих продуктов:
7010 90 910
– – – – – – из бесцветного стекла:
7010 90 910 1
– – – – – – – номинальной вместимостью более 0,33 л
7010 90 910 2
– – – – – – – номинальной вместимостью более 0,15 л, но не более 0,33 л
7010 90 990
– – – – – – из цветного стекла:
7010 90 990 1
– – – – – – – номинальной вместимостью более 0,33 л
7010 90 990 2
– – – – – – – номинальной вместимостью более 0,15 л, но не более 0,33 л
7011
Баллоны стеклянные (включая колбы и трубки), открытые, их стеклянные части, без фитингов, для электрических ламп, электронно-лучевых трубок или аналогичных изделий:
7011 10 000 0
– для электрического осветительного оборудования
7011 20 000 0
– для электронно-лучевых трубок
7011 90 000 0
– прочие (трубка стеклянная)
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:
7016 10 000 0
– кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ

7016 90 400
– – құрылыста қолдануға арналған блоктар мен кірпіштер:
7016 90 400 1
– – – ұялық шыныдан немесе пеношыныдан
7017
Лабораториялық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттар үшiн ыдыс шыны, бөлiктелген немесе бөлiктелмеген, калибрленген немесе калибрленбеген:
7017 10 000 0
– қорытылған кварцтан немесе басқа да қорытылған кремнеземдерден жасалған
7017 20 000 0
– 00C-тен 3000С-қа дейiнгi температуралар аралығында К-ға 5х10-6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициентi бар өзге де шыныдан жасалған
7017 90 000 0
– өзгелері (әйнек стақан, зертханалық мойынша, әйнек эксикатор, түбі жалпақ әйнек колба, конусты колба, әйнек бюкс)
7019
Әйнекті талшық (әйнекмақтаны қоса) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар):
– ленталар, созба, иiрiмжiп және штапельденген талшық:
7019 11 000 0
– – ұзындығы 50 мм-ден аспайтын штапельденген талшық
7019 12 000 0
– – созба
7019 19 100
– – – жіптерден:
7019 19 100 1
– – – – таспалар
7019 19 900
– – – талшықтан:
7019 19 900 1
– – – – таспалар
– жұқа маталар (бетперделер), жайрақтар, бойралар, матрацтар, плиталар және өзге де мата емес материалдар:
7019 31 000 0
– – төсеніштер
7019 32 000
– – жұқа маталар (бетперделер):
7019 32 000 1
– – – ені 300 см-ден аспайтын
7019 39 000 1
– – – ені 300 см-ден аспайтын шыны кенеп
7019 39 000 8
– – – өзгелері (әйнек талшықтар негізіндегі жылытқыштар)
7019 40 000 0
– созбадан жасалған маталар
7019 51 000 0
– – енi 30 см-ден аспайтын
7019 52 000 0
– – сызықтық тығыздығы бiр қабат жiпке 136 текстен аспайтын жiптен тоқылған, беттiк тығыздығы 250г/м2-ден аз жаймалық өрiмдi енi 30 см-ден аспайтын
7019 90 100 0
– – ақтарылған немесе бумадағы тоқыма емес талшықтар
7019 90 300 0
– – құбырларды оқшаулауға арналған төсемдер мен орамдар
7019 90 910 0
– – – тоқыма емес талшықтардан
7019 90 990 0
– – – өзгелері (СТК, МЕМСТ-12652-74 маркалы әйнек талшықтар)
7020 00
Әйнектен жасалған өзге бұйымдар:
7020 00 050 0
– жартылай өткізгіш материалдар өндіруге арналған диффузиялық немесе тотықтырғыш пештерге орнатуға арналған кварц реактор түтікшелері мен тұтқыштар
– термостарға арналған немесе басқа вакуум ыдыстарға арналған шыны құтылар:
7020 00 070 0
– – өндірісте аяқталмаған
7020 00 080 0
– – өндірісте аяқталған
7020 00 100 0
– – балқытылған кварцтан немесе басқа да балқытылған кремнеземдерден
7020 00 300 0
– – К 0 0С-тан 300 0С-қа дейін температура аралығында 5 х 10-6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициенті бар шыныдан
7020 00 800 0
– – өзгелері (ТИС С5 әйнек түсті сүзгіш)
7106
Өңделген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс (алтыннан немесе платинадан алынған гальванды қаптамасы бар күмісті қоса алғанда):

7016 90 400
– – блоки и кирпичи, используемые в строительстве:
7016 90 400 1
– – – из ячеистого стекла или пеностекла
7017
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная:
7017 10 000 0
– из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7017 20 000 0
– из прочего стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более 5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 0С до 300 0С
7017 90 000 0
– прочая (стакан стеклянный, воронка лабораторная, эксикатор стеклянный, колба стеклянная плоскодонная, колба коническая, бюкс стеклянный)
7019
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ткани):
– ленты, ровница, пряжа и штапелированное волокно:
7019 11 000 0
– – штапелированное волокно длиной не более 50 мм
7019 12 000 0
– – ровница
7019 19 100
– – – из нитей:
7019 19 100 1
– – – – ленты
7019 19 900
– – – из волокон:
7019 19 900 1
– – – – ленты
– тонкие ткани (вуали), холсты, маты, матрацы, плиты и прочие нетканые материалы:
7019 31 000 0
– – маты
7019 32 000
– – тонкие ткани (вуали):
7019 32 000 1
– – – шириной более 300 см
7019 39 000 8
– – – – прочие (утеплитель на основе стекловолокна)
7019 39 000 1
– – – стеклохолст, шириной более 300 см
7019 40 000 0
– ткани из ровницы
7019 51 000 0
– – шириной не более 30 см
7019 52 000 0
– – шириной более 30 см, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью менее 250 г/м2, из нитей линейной плотности не более 136 текс на одиночную нить
7019 90 100 0
– – нетекстильные волокна навалом или в пучках
7019 90 300 0
– – прокладки и обмотки для изоляции труб
7019 90 910 0
– – – из текстильных волокон
7019 90 990 0
– – – прочие (стеклотекстолит марки СТК, ГОСТ-12652-74)
7020 00
Изделия из стекла прочие:
7020 00 050 0
– кварцевые реакторные трубки и держатели, предназначенные для установки в диффузионных и окислительных печах для производства полупроводниковых материалов
– стеклянные колбы для термосов или других вакуумных сосудов:
7020 00 070 0
– – незавершенные в производстве
7020 00 080 0
– – завершенные в производстве
7020 00 100 0
– – из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7020 00 300 0
– – из стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более 5 х 10-6 на К в интервале температур от 0 0С до 300 0С
7020 00 800 0
– – прочие (стекло светофильтр ТИС С5)
7106
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:

7106 10 000 0
– ұнтақ
7106 91 000
– – өңделмеген түрде:
7106 91 000 1
– – – балқыманың 1000 бөлігіне күмістің 999 бөлігінен кем емес бөлігі бар
7106 92 000 0
– – жартылай өңделген түрде
7107 00 000 0
Қымбат бағалы емес, күміс жалатылған, жартылай өңделген металдар
7108
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
– тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
7108 11 000 0
– – ұнтақ
7108 12 000
– – өзге де өңделмеген нысандарда:
7108 12 000 1
– – – балқыманың 1000 бөлшегіне құрамында кем дегенде 995 алтын бөлшегі бар құймада
7108 13
– – өзге де жартылай өңделген нысандарда:
7108 13 100 0
– – – шыбықтар, сымдар мен профильдер; пластиналар; кез келген негізді есептемегенде, қалыңдығы 0,15 мм-ден астам табақтар мен жолақтар
7109 00 000 0
Қымбат бағалы емес металдар немесе алтын жалатылған, өңделмеген немесе жартылай өңделген күміс
7110
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрдегі платина:
– платина:
7110 11 000
– – өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
7110 11 000 1
– – – балқыманың 1000 бөлшегіне құрамында кем дегенде 995 алтын бөлшегі бар құймада
7110 19 100 0
– – – шыбықтар, сымдар мен профильдер; пластиналар; кез келген негізді есептемегенде, қалыңдығы 0,15 мм-ден астам табақтар мен жолақтар
– палладий:
7110 21 000
– – өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
7110 21 000 1
– – – балқыманың 1000 бөлшегіне құрамында кем дегенде 995 алтын бөлшегі бар құймада
– родий:
7110 31 000 0
– – өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі
– иридий, осмий және рутений:
7110 41 000 0
– – өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі
7111 00 000 0
Платина жалатылған, өңделмеген немесе жартылай өңделген қымбат бағалы емес металдар, күміс немесе алтын
7112
Қымбат бағалы металдардың қалдықтары мен сынықтары немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдар; негізінен қымбат бағалы металдарды шығару үшін пайдаланылатын, қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдардың құйындыларынан тұратын өзге де қалдықтар мен сынықтар:
7112 30 000 0
– қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдардың қосылыстарынан тұратын күл
7112 91 000 0
– – алтын жалатылған металды қоса алғанда, бipaқ басқа да қымбат бағалы металдарды құрайтын қалдықтарды қоспағанда, алтындар
7112 92 000 0
– – платинамен жалатылған металды қоса алғанда, бipaқ басқа да қымбат бағалы металдардың қалдықтарын қоспағанда, платиналар
7201
Құйымдар, дөңбектер немесе өзге де алғашқы нысандардағы қолданбалы және жылтыр шойындар:
7201 10
– 0,5 салм.% немесе одан кем фосфоры бар қолданбалы қосындыланбаған шойын:

7106 10 000 0
– порошок
7106 91 000
– – в необработанном виде:
7106 91 000 1
– – – в слитках с содержанием не менее 999 частей серебра на 1000 частей сплава
7106 92 000 0
– – в полуобработанном виде
7107 00 000 0
Металлы недрагоценные, плакированные серебром, полуобработанные, без дальнейшей обработки
7108
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
– немонетарное:
7108 11 000 0
– – порошок
7108 12 000
– – в прочих необработанных формах:
7108 12 000 1
– – – в слитках с содержанием не менее 995 частей золота на 1000 частей сплава
7108 13
– – в прочих полуобработанных формах:
7108 13 100 0
– – – прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 мм, не считая любой основы
7109 00 000 0
Металлы недрагоценные или серебро, плакированные золотом, необработанные или полуобработанные
7110
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
– платина:
7110 11 000
– – необработанная или в виде порошка:
7110 11 000 1
– – – в слитках с содержанием не менее 999,5 частей платины на 1000 частей сплава
7110 19 100 0
– – – прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 мм, не считая любой основы
– палладий:
7110 21 000
– – необработанный или в виде порошка:
7110 21 000 1
– – – в слитках с содержанием не менее 999,5 частей палладия на 1000 частей сплава
– родий:
7110 31 000 0
– – необработанный или в виде порошка
– иридий, осмий и рутений:
7110 41 000 0
– – необработанные или в виде порошка
7111 00 000 0
Металлы недрагоценные, серебро или золото, плакированные платиной, необработанные или полуобработанные
7112
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов:
7112 30 000 0
– зола, содержащая драгоценный металл или соединения драгоценного металла
7112 91 000 0
– – золото, включая металл, плакированный золотом, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
7112 92 000 0
– – платины, включая металл, плакированный платиной, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
7201
Чугун передельный и зеркальный в чушках, болванках или прочих первичных формах:
7201 10
– чугун передельный нелегированный, содержащий 0,5 мас.% или менее фосфора:

– – 0,4 салм.% кем емес марганеці бар:
7201 10 110 0
– – – 1 салм.% немесе одан аз кремнийі бар
7201 10 190 0
– – – 1 салм.%-дан астам кремнийі бар
7201 10 300 0
– – 0,1 салм.%-дан кем емес, бірақ 0,4 салм. %-дан кем аз марганеці бар
7201 10 900 0
– – 0,1 салм.%-дан кем марганеці бар
7201 20 000 0
– құрамында 0,5 салм. %-дан астам фосфоры бар қолданбалы қосындыланған шойын
7201 50
– қолданбалы қосындыланған шойын; жалтыр шойын:
7201 50 100 0
– – 0,3 салм.%-дан, кем емес, бірақ 1 салм. %-дан аспайтын титаны бар және 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 1 салм. %-дан аспайтын ванадийі бар шектеулі қосындыланған шойын
7202
Ферроқұйындылар:
– ферромарганец:
7202 11
– – құрамында 2 салм. %-дан астам көмiртегi бар:
7202 11 200 0
– – – 5 мм-ден аспайтын көлемдегі және 65 салм. %-дан астам марганец бар түйіршіктелген
– ферросилиций:
7202 21 000 0
– – 55 салм.%-дан астам кремнийi бар
7202 29 100 0
– – – 4 салм.% немесе одан да көп, бірақ 10 салм.%-дан аспайтын магнийі бар
7202 30 000 0
– ферросиликомарганец
– феррохром:
7202 41
– – 4 салм.%-дан астам көміртегі бар:
7202 41 100 0
– – – 4 салм.% тұратын, бірақ 4 салм.%-дан астам көмiртегi бар
7202 41 900 0
– – – 6 салм.%-дан астам көміртегі бар
7202 49 100 0
– – – 0,05 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар
7202 49 500 0
– – – 0,05 салм.%-дан астам, бірақ 0,5 салм. %-дан аспайтын көміртегі бар
7202 49 900 0
– – – 0,5 салм.%-дан астам, 4 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар
7202 50 000 0
– ферросиликохром
7202 60 000 0
– ферроникель
7202 70 000 0
– ферромолибден
7202 80 000 0
– ферровольфрам және ферросиликовольфрам
7202 91 000 0
– – ферротитан және ферросиликотитан
7202 92 000 0
– – феррованадий
7202 93 000 0
– – феррониобий
7202 99 100 0
– – – феррофосфор
7202 99 300 0
– – – ферросиликомагний
7203
Темiр кенінiң тiкелей қалпына келтiру өнiмдері және кесектер, шекемтастар түрiндегi немесе ұқсас нысандардағы өзге де кеуек темiрi; құрамында 99,94 салм.% кесектер, шекемтастар түрiндегi немесе ұқсас нысандардағы ең төменгі негiзгi элементiн құрайтын темiр:
7203 10 000 0
– темiр кеннің тiкелей қалпына келтiру өнiмдерi
7204 10 000 0
– құйылған шойынның қалдықтары мен сынықтары
– қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
7204 21
– – коррозияға төзiмдi болаттар:
7204 21 100 0
– – – 8 салм.% немесе одан астам никелі бар
7204 30 000 0
– қалайы қабатымен жабылған қара металдардың қалдықтары мен сынықтары
– өзге де қалдықтар мен сынықтар:
7204 41
– – дестеленген немесе дестеленбеген токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары, үгiндiлер, қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
7204 41 100 0
– – – токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары
– – – қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:

– – содержащий не менее 0,4 мас.% марганца:
7201 10 110 0
– – – содержащий 1 мас.% или менее кремния
7201 10 190 0
– – – содержащий более 1 мас.% кремния
7201 10 300 0
– – содержащий не менее 0,1 мас.%, но менее 0,4 мас.% марганца
7201 10 900 0
– – содержащий менее 0,1 мас.% марганца
7201 20 000 0
– чугун передельный нелегированный, содержащий более 0,5 мас.% фосфора
7201 50
– чугун передельный легированный; чугун зеркальный:
7201 50 100 0
– – чугун передельный легированный, содержащий не менее 0,3 мас.%, но не более 1 мас.% титана и не менее 0,5 мас.%, но не более 1 мас.% ванадия
7202
Ферросплавы:
– ферромарганец:
7202 11
– – содержащий более 2 мас.% углерода:
7202 11 200 0
– – – в гранулах размером не более 5 мм и с содержанием марганца более 65 мас.%
– ферросилиций:
7202 21 000 0
– – содержащий более 55 мас.% кремния
7202 29 100 0
– – – содержащий 4 мас.% или более, но не более 10 мас.% магния
7202 30 000 0
– ферросиликомарганец
– феррохром:
7202 41
– – содержащий более 4 мас.% углерода:
7202 41 100 0
– – – содержащий более 4 мас.%, но не более 6 мас.% углерода
7202 41 900 0
– – – содержащий более 6 мас.% углерода
7202 49 100 0
– – – содержащий не более 0,05 мас.% углерода
7202 49 500 0
– – – содержащий более 0,05 мас.%, но не более 0,5 мас.% углерода
7202 49 900 0
– – – содержащий более 0,5 мас.%, но не более 4 мас.% углерода
7202 50 000 0
– ферросиликохром
7202 60 000 0
– ферроникель
7202 70 000 0
– ферромолибден
7202 80 000 0
– ферровольфрам и ферросиликовольфрам
7202 91 000 0
– – ферротитан и ферросиликотитан
7202 92 000 0
– – феррованадий
7202 93 000 0
– – феррониобий
7202 99 100 0
– – – феррофосфор
7202 99 300 0
– – – ферросиликомагний
7203
Продукты прямого восстановления железной руды и прочее губчатое железо в кусках, окатышах или аналогичных формах; железо с минимальным содержанием основного элемента 99,94 мас.% в кусках, окатышах или аналогичных формах:
7203 10 000 0
– продукты прямого восстановления железной руды
7204 10 000 0
– отходы и лом литейного чугуна
– отходы и лом легированной стали:
7204 21
– – коррозионностойкой стали:
7204 21 100 0
– – – содержащей 8 мас.% или более никеля
7204 30 000 0
– отходы и лом черных металлов, покрытых слоем олова
– отходы и лом прочие:
7204 41
– – токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки, отходы обрезки и штамповки, пакетированные или непакетированные:
7204 41 100 0
– – – токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки
– – – отходы обрезки и штамповки:

7204 41 910 0
– – – – пакеттелген
7204 49 100 0
– – – ұсатылған (оймышталған)
7204 49 300 0
– – – – пакеттелген
7204 50 000 0
– қайта балқытуға арналған құйма металдар (шикi құрамды құйма металдар)
7205
Қара металдардан, қолданбалы және жылтыр шойыннан жасалған түйiршiктер және ұнтақтар:
7205 10 000 0
– түйiршiктер
– ұнтақтар:
7205 21 000 0
– – қосындыланған болаттан
7206
Құйма металдар түрдегi немесе өзге де алғашқы нысандардағы темiр және қосындыланған болат (7203 тауар позициясындағы темiрден басқа):
7206 10 000 0
– құйма металдар
7207
Темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған жартылай фабрикаттар:
– құрамында 0,25 салм. %-дан кем көмiртегi бар:
7207 11
– – енi екi жуандығынан кем емес тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда бұрышты) көлденең құйма:
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған:
7207 11 110 0
– – – – автомат болаттан
7207 11 140 0
– – – – – қалыңдығы 130 мм-ден аспайтын
7207 11 160 0
– – – – – қалыңдығы 130 мм-ден астам
7207 11 900 0
– – – соғылған
7207 12
– – өзгелері, тік бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
7207 12 100 0
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған
7207 12 900 0
– – – соғылған
– – – дөңгелек немесе көпбұрышты көлденең қималы:
7207 19 120 0
– – – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған
7207 19 190 0
– – – – соғылған
7207 20
– 0,25 салм. % немесе одан да көп көмiртегi бар:
– – ені екі еселік қалыңдықтан кем тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) көлденең қималы:
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған:
7207 20 110 0
– – – – автомат болаттан
– – – – өзгелерi, құрамында:
7207 20 150 0
– – – – – 0,25 салм.% немесе одан да көп, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көмiртегi бар
7207 20 170 0
– – – – – 0,6 салм.% немесе одан да көп көмiртегi бар
7207 20 190 0
– – – соғылған
– – өзгелері, тік бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
7207 20 320 0
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған
7207 20 390 0
– – – соғылған
– – дөңгелек немесе көпбұрышты көлденең қималы:
7207 20 520 0
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған
7207 20 590 0
– – – соғылған
7208
Енi 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай басылған, жалатылмаған, гальвандалған немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегiс илек:
7208 10 000 0
– орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, бедерлi сурет салынған
– орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, дәрiленген, өзгелерi:
7208 25 000 0
– – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам
7208 26 000 0
– – Қалыңдығы 3 мм немесе одан астам, бiрақ 4,75-дан кем мм аз
7208 27 000 0
– – қалыңдығы 3 мм-ден кем
– орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, өзгелерi:

7204 41 910 0
– – – – пакетированные
7204 49 100 0
– – – дробленые (резаные)
7204 49 300 0
– – – – пакетированные
7204 50 000 0
– слитки для переплавки (шихтовые слитки)
7205
Гранулы и порошки из передельного и зеркального чугуна, черных металлов:
7205 10 000 0
– гранулы
– порошки:
7205 21 000 0
– – из легированной стали
7206
Железо и нелегированная сталь в слитках или прочих первичных формах (кроме железа товарной позиции 7203):
7206 10 000 0
– слитки
7207
Полуфабрикаты из железа или нелегированной стали:
– содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7207 11
– – прямоугольного (включая квадратное) поперечного сечения шириной менее двойной толщины:
– – – катаные или полученные непрерывным литьем:
7207 11 110 0
– – – – из автоматной стали
7207 11 140 0
– – – – – толщиной не более 130 мм
7207 11 160 0
– – – – – толщиной более 130 мм
7207 11 900 0
– – – кованые
7207 12
– – прочие, прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7207 12 100 0
– – – катаные или полученные непрерывным литьем
7207 12 900 0
– – – кованые
– – – круглого или многоугольного поперечного сечения:
7207 19 120 0
– – – – катаные или полученные непрерывным литьем
7207 19 190 0
– – – – кованые
7207 20
– содержащие 0,25 мас.% или более углерода:
– – прямоугольного (включая квадратное) поперечного сечения шириной менее двойной толщины:
– – – катаные или полученные непрерывным литьем:
7207 20 110 0
– – – – из автоматной стали
– – – – прочие, содержащие:
7207 20 150 0
– – – – – 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7207 20 170 0
– – – – – 0,6 мас.% или более углерода
7207 20 190 0
– – – кованые
– – прочие, прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7207 20 320 0
– – – катаные или полученные непрерывным литьем
7207 20 390 0
– – – кованые
– – круглого или многоугольного поперечного сечения:
7207 20 520 0
– – – катаные или полученные непрерывным литьем
7207 20 590 0
– – – кованые
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7208 10 000 0
– в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
– в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, протравленный, прочий:
7208 25 000 0
– – толщиной 4,75 мм или более
7208 26 000 0
– – толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
7208 27 000 0
– – толщиной менее 3 мм
– в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, прочий:

7208 36 000 0
– – қалыңдығы 10 мм-ден астам
7208 37 000 0
– – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам бiрақ 10 мм-ден аспайтын
7208 38 000 0
– – қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп бiрақ 4,75 мм-ден кем
7208 39 000 0
– – қалыңдығы 3 мм-ден кем
7208 40 000 0
– орамдарда емес, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, бедерлi сурет салынған
– не орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, өзгелерi:
7208 51
– – қалыңдығы 10 мм-ден астам:
7208 51 200
– – – қалыңдығы 15 мм-ден астам:
7208 51 200 1
– – – – төрт қыры бойынша тегістелген немесе тік бұрышты жабық калибрде, ені 1250 мм-ден аспайтын
– – – қалыңдығы 10 мм-ден астам, бірақ 15 мм артық емес, ені:
7208 51 910 0
– – – – 2050 мм немесе одан астам
7208 51 980 0
– – – – 2050 мм кем
7208 52
– – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам бiрақ 10 мм-ден аспайтын:
7208 52 100 0
– – – төрт қыры бойынша тегістелген немесе тік бұрышты жабық калибрде, ені 1250 мм-ден аспайтын
– – – өзгелері, ені:
7208 52 910 0
– – – – 2050 мм немесе астам
7208 52 990 0
– – – – 2050 мм-ден кем
7208 53
– – қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп, бiрақ 4,75 мм-ден кем:
7208 53 100 0
– – – төрт қыры бойынша тегістелген немесе тік бұрышты жабық калибрде, ені 1250 мм-ден аспайтын және қалыңдығы 4 мм немесе одан астам
7208 54 000 0
– – қалыңдығы 3 мм-ден кем
7208 90 200 0
– – перфорацияланған
7209
Енi 600 мм немесе одан да көп, суықтай басылған (суық күйiнде қысылған), жалатылмаған, гальванды немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
– орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, суықтай басылғаннан басқа (суық күйiнде қысылған):
7209 15 000 0
– – қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп
7209 16
– – қалыңдығы 1 мм-ден астам, бiрақ 3 мм-ден кем:
7209 16 100 0
– – – электротехникалық болаттан
7209 17
– – қалыңдығы 0,5 мм немесе астам көп, бiрақ 1 мм-ден аспайтын:
7209 17 100 0
– – – электр техникалық болаттан
7209 18
– – қалыңдығы 0,5 мм кем:
7209 18 100 0
– – – электр техникалық болаттан
7209 18 910 0
– – – – қалыңдығы 0,35 мм немесе астам, бірақ 0,5-ден мм кем
7209 18 990 0
– – – – қалыңдығы 0,35 мм-ден кем
– орамдарда емес, соңғы өңдеуге ұшырамаған, суықтай басылғаннан бacқa (суық күйiнде қысылған):
7209 25 000 0
– – қалыңдығы 3 мм немесе одан астам
7209 26
– – қалыңдығы 1 мм-ден астам, бiрақ 3 мм-ден кем:
7209 26 100 0
– – – электротехникалық болаттан
7209 27
– – қалыңдығы 0,5 мм немесе одан да көп, бiрақ 1 мм-ден аспайтын:
7209 27 100 0
– – – электр техникалық болаттан
7209 28
– – қалыңдығы 0,5 м-ден кем:
7209 28 100 0
– – – электр техникалық болаттан
7209 90 200 0
– – перфорацияланған

7208 36 000 0
– – толщиной более 10 мм
7208 37 000 0
– – толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
7208 38 000 0
– – толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
7208 39 000 0
– – толщиной менее 3 мм
7208 40 000 0
– не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
– не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, прочий:
7208 51
– – толщиной более 10 мм:
7208 51 200
– – – толщиной более 15 мм:
7208 51 200 1
– – – – прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
– – – толщиной более 10 мм, но не более 15 мм, шириной:
7208 51 910 0
– – – – 2050 мм или более
7208 51 980 0
– – – – менее 2050 мм
7208 52
– – толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм:
7208 52 100 0
– – – прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
– – – прочий, шириной:
7208 52 910 0
– – – – 2050 мм или более
7208 52 990 0
– – – – менее 2050 мм
7208 53
– – толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм:
7208 53 100 0
– – – прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм и толщиной 4 мм или более
7208 54 000 0
– – толщиной менее 3 мм
7208 90 200 0
– – перфорированный
7209
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, холоднокатаный (обжатый в холодном состоянии), неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
– в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7209 15 000 0
– – толщиной 3 мм или более
7209 16
– – толщиной более 1 мм, но менее 3 мм:
7209 16 100 0
– – – из электротехнической стали
7209 17
– – толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм:
7209 17 100 0
– – – из электротехнической стали
7209 18
– – толщиной менее 0,5 мм:
7209 18 100 0
– – – из электротехнической стали
7209 18 910 0
– – – – толщиной 0,35 мм или более, но менее 0,5 мм
7209 18 990 0
– – – – толщиной менее 0,35 мм
– не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7209 25 000 0
– – толщиной 3 мм или более
7209 26
– – толщиной более 1 мм, но менее 3 мм:
7209 26 100 0
– – – из электротехнической стали
7209 27
– – толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм:
7209 27 100 0
– – – из электротехнической стали
7209 28
– – толщиной менее 0,5 мм:
7209 28 100 0
– – – из электротехнической стали
7209 90 200 0
– – перфорированный

7210
Енi 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай иленген, жалатылмаған, гальванды немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегiс илек:
– гальванды немесе басқа да қалайымен қапталған:
7210 11 000 0
– – қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам
7210 12
– – қалыңдығы 0,5 мм-ден кем:
7210 12 200 0
– – – ақ қаңылтыр
7210 20 000 0
– қорғасын-қалайы құйындыларын қоса алғанда, гальванды немесе басқа да қорғасынмен қапталған
7210 30 000 0
– электролиттiк мырышталған
– өзге тәсілмен мырышталған:
7210 41 000 0
– – бүктелген
7210 50 000 0
– гальванды немесе басқа да хром оксидтермен немесе хроммен және хром оксидтермен қапталған
– гальванды немесе басқа да алюминиймен қапталған:
7210 61 000 0
– – гальванды немесе басқа да алюминий мырыш құйындыларымен қапталған
7210 70
– боялған, лакталған немесе пластмассамен қапталған:
7210 70 100 0
– – ақ қаңылтыр және гальванды немесе басқа да хром оксидтермен немесе хроммен және хром оксидтермен қапталған, лакталған бұйымдар
7210 70 800 0
– – енi 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай иленген, жалатылмаған, гальванды немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегiс илек өзгелері
7210 90 300 0
– – жалатылған
7210 90 400 0
– – қалайыланған және мөр басылған
7211
Енi 600 мм-ден аспайтын, жалатылмаған, гальванды немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегiс илек:
– соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа:
7211 13 000 0
– – төрт жағы қапталған немесе тiкбұрышты жабық мөлшерлегiште, енi 150 мм-ден астам және қалыңдығы 4 мм-ден кем емес, орамдарда емес және бедерлi сурет салынбаған
7211 14 000 0
– – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, өзгелері
– суықтай басылғаннан басқа (суық күйiнде қысылған), соңғы өңдеуге ұшырамаған:
7211 23
– – құрамында 0,25 салм. %-дан кем көмiртегi бар:
7211 23 200 0
– – – электр техникалық болаттан
7211 23 300 0
– – – – қалыңдығы 0,35 мм немесе одан астам
7211 23 800 0
– – – – қалыңдығы 0,35 мм-ден кем
7211 90 200 0
– – перфорацияланған
7212
Енi 600 мм немесе одан да көп, жалатылған, гальванды немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе қосындыланған болаттан жасалған тегiс илек:
7212 10
– гальванды немесе басқа да қалайымен қапталған:
7212 10 100 0
– – ақ қаңылтыр, жоғарғы жағы өңделгеннен басқа, одан әрі өңделмеген
7212 20 000 0
– электролиттік мырышталған
7212 30 000 0
– өзге де тәсілмен мырышталған
7212 40
– боялған, лакталған немесе пластмассамен қапталған:
7212 40 200 0
– – ақ қаңылтыр, лакталған басқа, одан әрі өңделмеген; гальванды немесе хром тотықтарымен басқалай немесе хроммен және хром тотықтарымен қапталған, лакталған

7210
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:
– с гальваническим или другим покрытием оловом:
7210 11 000 0
– – толщиной 0,5 мм или более
7210 12
– – толщиной менее 0,5 мм:
7210 12 200 0
– – – белая жесть
7210 20 000 0
– с гальваническим или другим покрытием свинцом, включая свинцово-оловянный сплав
7210 30 000 0
– электролитически оцинкованный
– оцинкованный иным способом:
7210 41 000 0
– – гофрированный
7210 50 000 0
– с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
– с гальваническим или другим покрытием алюминием:
7210 61 000 0
– – с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7210 70
– окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой:
7210 70 100 0
– – белая жесть и изделия с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома, лакированные
7210 70 800 0
– – прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием прочий
7210 90 300 0
– – плакированный
7210 90 400 0
– – луженый и с нанесенной печатью
7211
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
– без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7211 13 000 0
– – прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной более 150 мм и толщиной не менее 4 мм, не в рулонах и без рельефного рисунка
7211 14 000 0
– – толщиной 4,75 мм или более, прочий
– без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7211 23
– – содержащий менее 0,25 мас.% углерода:
7211 23 200 0
– – – из электротехнической стали
7211 23 300 0
– – – – толщиной 0,35 мм или более
7211 23 800 0
– – – – толщиной менее 0,35 мм
7211 90 200 0
– – перфорированный
7212
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:
7212 10
– с гальваническим или другим покрытием оловом:
7212 10 100 0
– – белая жесть, без дальнейшей обработки, кроме обработки поверхности
7212 20 000 0
– электролитически оцинкованный
7212 30 000 0
– оцинкованный иным способом
7212 40
– окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой:
7212 40 200 0
– – белая жесть, без дальнейшей обработки, кроме покрытия лаком; с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома, лакированный

7212 50
– өзге де әдіспен қапталған:
7212 50 200 0
– – гальванды немесе хром тотықтарымен басқалай немесе хроммен және хром тотықтарымен қапталған
7212 50 300 0
– – гальванды немесе басқа да хроммен немесе никельмен қапталған
7212 50 400 0
– – гальванды немесе басқа да мыспен қапталған
– – гальванды немесе басқа да алюминиймен қапталған:
7212 50 610 0
– – – гальванды немесе басқа да алюминий-мырыш қоспасымен қапталған
7212 60 000 0
– жалатылған
7213
Темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған бос оралған бумалардағы ыстықтай басылған шыбықтар:
7213 10 000 0
– илектеу процесiнде алынған, қуыстары, кертештерi, атыздары немесе басқа да деформациялары бар
7213 20 000 0
– өзге де автомат болаттан алынған
7213 91
– – диаметрi 14 мм-ден кем дөңгелек қима:
7213 91 100 0
– – – бетонды арматуралау үшін пайдаланылғандар
7213 91 200 0
– – – шина корды үшін пайдаланылғандар
7213 91 410 0
– – – – 0,06 салм.% немесе одан кем көміртегі бар
7213 91 490 0
– – – – 0,06 салм.%-дан астам, бірақ 0,25 салм. %-дан кем көміртегі бар
7213 91 700 0
– – – – 0,25 салм.% немесе астам, бірақ 0,75 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар
7213 91 900 0
– – – – 0,75 салм.%-дан астам көміртегі бар
7213 99 100 0
– – – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7213 99 900 0
– – – 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7214
Басылғаннан кейiн бұралған шыбықтардан басқа, соққылаудан, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе ыстықтай экструдталғаннан басқа, темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар:
7214 10 000 0
– соғылған
7214 20 000 0
– илектеу процесiнде алынған немесе басылғаннан кейiн бұралған, қуыстары, кертештерi, атыздары немесе басқа да деформациялары бар
7214 30 000 0
– өзге де автомат болаттан жасалған
7214 91
– – тiкбұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қимадағы:
7214 91 100 0
– – – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7214 91 900 0
– – – 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
– – – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7214 99 100 0
– – – – бетонды арматуралау үшін пайдаланылғандар
– – – – өзге де дөңгелек қималы, диаметрі:
7214 99 310 0
– – – – – 80 мм немесе астам
7214 99 390 0
– – – – – 80 мм-ден кем
– – – 0,25 салм.% немесе астам көміртегі бар:
– – – – дөңгелек қималы, диаметрі:
7214 99 710 0
– – – – – 80 мм немесе астам
7214 99 790 0
– – – – – 80 мм-ден кем
7215
Темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар:
7215 10 000 0
– суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған, автомат болатынан жасалған
7215 50
– суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған, автомат болатынан жасалған:

7212 50
– покрытый иным способом:
7212 50 200 0
– – с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
7212 50 300 0
– – с гальваническим или другим покрытием хромом или никелем
7212 50 400 0
– – с гальваническим или другим покрытием медью
– – с гальваническим или другим покрытием алюминием:
7212 50 610 0
– – – с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7212 60 000 0
– плакированный
7213
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали:
7213 10 000 0
– имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
7213 20 000 0
– из автоматной стали прочие
7213 91
– – круглого сечения диаметром менее 14 мм:
7213 91 100 0
– – – используемые для армирования бетона
7213 91 200 0
– – – используемые для шинного корда
7213 91 410 0
– – – – содержащие 0,06 мас.% или менее углерода
7213 91 490 0
– – – – содержащие более 0,06 мас.%, но менее 0,25 мас.% углерода
7213 91 700 0
– – – – содержащие 0,25 мас.% или более, но не более 0,75 мас.% углерода
7213 91 900 0
– – – – содержащие более 0,75 мас.% углерода
7213 99 100 0
– – – содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7213 99 900 0
– – – содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214
Прутки из железа или нелегированной стали без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, включая прутки, скрученные после прокатки, прочие:
7214 10 000 0
– кованые
7214 20 000 0
– имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
7214 30 000 0
– из автоматной стали прочие
7214 91
– – прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7214 91 100 0
– – – содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7214 91 900 0
– – – содержащие 0,25 мас.% или более углерода
– – – содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7214 99 100 0
– – – – используемые для армирования бетона
– – – – круглого сечения прочие, диаметром:
7214 99 310 0
– – – – – 80 мм или более
7214 99 390 0
– – – – – менее 80 мм
– – – содержащие 0,25 мас.% или более углерода:
– – – – круглого сечения, диаметром:
7214 99 710 0
– – – – – 80 мм или более
7214 99 790 0
– – – – – менее 80 мм
7215
Прутки прочие из железа или нелегированной стали:
7215 10 000 0
– из автоматной стали без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
7215 50
– без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:

– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7215 50 110 0
– – – тiкбұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қимадағы
7215 50 800 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7216
Бұрыштар, қалыпты және темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған профильдер:
7216 10 000 0
– ұзындығы 80 мм-ден кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған, швеллерлер, қоставрлар немесе кең сөрешік қоставрлар
– ұзындығы 80 мм-ден кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған жандары тең емес бұрышты профильдер немесе тавр профильдерi:
7216 21 000 0
– – бұрышты профильдер
7216 22 000 0
– – тавр профильдерi
– биіктігі 80 мм немесе одан астам ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, одан әрі өңделмеген, швеллерлер, қоставрлар немесе кең сөрешiк қоставрлар:
7216 31
– – швеллерлер:
7216 31 100 0
– – – биіктігі 80 мм немесе астам, бірақ 220 мм-ден аспайтын
7216 31 900 0
– – – биіктігі 220 мм-ден астам
7216 32
– – қос таңбалар:
– – – биіктігі 80 мм немесе артық, бірақ 220 мм артық емес:
7216 32 110 0
– – – – параллель сөрелері бар
– – – биіктігі 220 мм-ден астам:
7216 32 190 0
– – – – өзгелері (қос таңбалы болат бағаналы бөренелер)
7216 32 910 0
– – – – параллель сөрелері бар
7216 33
– – кең сөрешiк қоставрлар:
7216 33 100 0
– – – биіктігі 80 мм-ден немесе астам, бірақ 180 мм-ден аспайтын
7216 33 900 0
– – – биіктігі 80 мм-ден астам
7216 40
– биіктігі 80 мм немесе астам, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, одан әрі өңделмеген, жандары тең емес бүйірлері профильдер немесе тавр профильдерi:
7216 40 100 0
– – бұрышты профильдер
7216 40 900 0
– – тавр профильдерi
7216 50
– ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, одан әрі өңделмеген бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер, өзгелері:
7216 50 100 0
– – 80 мм жағымен төрт бұрышқа сыйдыруға болатын, көлденең қималы
7216 50 910 0
– – – бульба түріндегі профиль илегі
– өзгелерi, суық деформациядан немесе суық күйінде өңдеуден басқа, бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 61
– – тегiс илектен алынған:
7216 61 100 0
– – – жақтаулары тең емес бұрыш профильдер, швеллерлер, С-, Z-, омега-түріндегі немесе тұйықталмаған профильдер
7216 91
– – тегiс илектен алынған, суық деформацияланған немесе суық күйiнде өңделген:
7216 91 100 0
– – – профильдендірілген (қабырғалы) табақтар
7217
Темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған сым:
7217 10
– жалтыратылған немесе жалтыратылмаған, гальванды емес немесе басқа да қаптамада:

– – содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7215 50 110 0
– – – прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
7215 50 800 0
– – содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
7216 10 000 0
– швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм
– угловые профили или тавровые профили без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм:
7216 21 000 0
– – угловые профили
7216 22 000 0
– – тавровые профили
– швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216 31
– – швеллеры:
7216 31 100 0
– – – высотой 80 мм или более, но не более 220 мм
7216 31 900 0
– – – высотой более 220 мм
7216 32
– – двутавры:
– – – высотой 80 мм или более, но не более 220 мм:
7216 32 110 0
– – – – с параллельными полками
– – – высотой более 220 мм:
7216 32 190 0
– – – – прочие (балки двутавровые стальные колонные)
7216 32 910 0
– – – – с параллельными полками
7216 33
– – широкополочные двутавры:
7216 33 100 0
– – – высотой 80 мм или более, но не более 180 мм
7216 33 900 0
– – – высотой более 180 мм
7216 40
– угловые профили или тавровые профили без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216 40 100 0
– – угловые профили
7216 40 900 0
– – тавровые профили
7216 50
– уголки, фасонные и специальные профили без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, прочие:
7216 50 100 0
– – с поперечным сечением, которое можно вписать в квадрат со стороной 80 мм
7216 50 910 0
– – – прокат бульбообразного профиля
– уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
7216 61
– – полученные из плоского проката:
7216 61 100 0
– – – угловые профили, швеллеры, С-, Z-, омега-образные или незамкнутые профили
7216 91
– – холоднодеформированные или отделанные в холодном состоянии, полученные из плоского проката:
7216 91 100 0
– – – профилированные (ребристые) листы
7217
Проволока из железа или нелегированной стали:
7217 10
– без гальванического или другого покрытия, полированная или неполированная:

– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7217 10 100 0
– – – 0,8 мм-ден кем ең жоғары көлденең көлемді
– – – 0,8 мм немесе одан астам ең жоғары көлденең көлемді:
7217 10 310 0
– – – – оймалы, шығыңқы, айғызы немесе илектеу барысында өзге де деформацияға ұшыраған
7217 10 500 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм. %-дан кем көміртегі бар
7217 10 900 0
– – 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 20
– мырышталған:
– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі:
7217 20 100 0
– – – 0,8 мм-ден кем ең жоғары көлденең көлемді
7217 20 300 0
– – – 0,8 мм немесе одан астам ең жоғары көлденең көлемді
7217 20 500 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 20 900 0
– – 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 30
– өзге де қымбат бағалы емес металдармен гальванды немесе басқа да қаптамада:
– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі:
7217 30 410 0
– – – мыспен жабылған
7217 30 500 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 30 900 0
– – 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 90 200 0
– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 90 500 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 90 900 0
– – 0,6 салм.%-дан немесе одан астам көміртегі бар
7218
Құйма металдардағы немесе өзге де алғашқы нысандардағы коррозияға төзiмдi болат; коррозияға төзiмдi болаттан жасалған жартылай фабрикаттар:
7218 10 000
– құйма металдар және өзге де алғашқы нысандар:
7218 10 000 9
– – өзгелерi құйма металдар және өзге де алғашқы нысандар
7218 91
– – тiк бұрышты (төрт бұрыштыдан басқа) көлденең қимадағы:
7218 91 100 0
– – – 2,5 салм.% немесе астам көп никелі бар
7218 91 800 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – – төртбұрышты көлденең қималы:
7218 99 110 0
– – – – басылған немесе үздіксіз құюдан алынған
7218 99 190 0
– – – – соғылған
7218 99 200 0
– – – – басылған немесе үздіксіз құюдан алынған
7218 99 800 0
– – – – соғылған
7219
Енi 600 мм-ден немесе одан астам, коррозияға төзiмдi болаттан жасалған тегiс илек:
– орамдағы, ыстықтай басылғаннан басқа, кейіннен өңделмеген:
7219 11 000 0
– – қалыңдығы 10 мм-ден астам
7219 12
– – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам бiрақ 10 мм-ден аспайтын:
7219 12 100 0
– – – 2,5 салм.%-дан немесе одан астам никелі бар
7219 12 900 0
– – – 2,5 салм.%-дан аз никелі бар
7219 13
– – қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп бiрақ 4,75 мм-ден кем:
7219 13 100 0
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7219 13 900 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7219 14
– – қалыңдығы 3 мм-ден кем:
7219 14 100 0
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар

– – содержащая менее 0,25 мас.% углерода:
7217 10 100 0
– – – с максимальным поперечным размером менее 0,8 мм
– – – с максимальным поперечным размером 0,8 мм или более:
7217 10 310 0
– – – – имеющая выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
7217 10 500 0
– – содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 10 900 0
– – содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 20
– оцинкованная:
– – содержащая менее 0,25 мас.% углерода:
7217 20 100 0
– – – с максимальным поперечным размером менее 0,8 мм
7217 20 300 0
– – – с максимальным поперечным размером 0,8 мм или более
7217 20 500 0
– – содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 20 900 0
– – содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 30
– с гальваническим или другим покрытием прочими недрагоценными металлами:
– – содержащая менее 0,25 мас.% углерода:
7217 30 410 0
– – – покрытая медью
7217 30 500 0
– – содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 30 900 0
– – содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 90 200 0
– – содержащая менее 0,25 мас.% углерода
7217 90 500 0
– – содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 90 900 0
– – содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7218
Сталь коррозионностойкая в слитках или прочих первичных формах; полуфабрикаты из коррозионностойкой стали:
7218 10 000
– слитки и прочие первичные формы:
7218 10 000 9
– – прочие слитки и прочие первичные формы
7218 91
– – прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7218 91 100 0
– – – содержащая 2,5 мас.% или более никеля
7218 91 800 0
– – – содержащая менее 2,5 мас.% никеля
– – – квадратного поперечного сечения:
7218 99 110 0
– – – – катаная или полученная непрерывным литьем
7218 99 190 0
– – – – кованая
7218 99 200 0
– – – – катаная или полученная непрерывным литьем
7218 99 800 0
– – – – кованая
7219
Прокат плоский из коррозионностойкой стали шириной 600 мм или более:
– без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, в рулонах:
7219 11 000 0
– – толщиной более 10 мм
7219 12
– – толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм:
7219 12 100 0
– – – содержащий 2,5 мас.% или более никеля
7219 12 900 0
– – – содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 13
– – толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм:
7219 13 100 0
– – – содержащий 2,5 мас.% или более никеля
7219 13 900 0
– – – содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 14
– – толщиной менее 3 мм:
7219 14 100 0
– – – содержащий 2,5 мас.% или более никеля

7220 20 490
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар:
7220 20 490 9
– – – – өзгелері2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – қалыңдығы 0,35 мм-ден аспайтын, құрамында:
7220 20 810
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7220 20 810 1
– – – – ені 215 мм кем, бірақ 590 мм артық емес, қалыңдығы 0,18 мм кем емес, бірақ 0,27 мм аспайтын, құрамында кемінде 3,5%, бірақ 9,5% аспайтын никелі бар
7220 20 810 9
– – – – өзгелері2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7220 20 890 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7220 90 200 0
– – перфорацияланған
7220 90 800 1
– – – ені 215 мм кем, бірақ 590 мм артық емес, қалыңдығы 0,18 мм кем емес, бірақ 0,27 мм аспайтын, құрамында кемінде 3,5%, бірақ 9,5% аспайтын никелі бар
7221 00
Коррозияға төзiмдi болаттан жасалған, еркiн орағыш орамдарда, ыстықтай басылған шыбықтар:
7221 00 100 0
– 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7221 00 900 0
– 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222
Өзге де коррозияға төзiмдi болаттардан жасалған шыбықтар; коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер:
– ыстықтай илеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан басқа, кейіннен өңделмеген шыбықтар:
7222 11
– – дөңгелек қималы:
– – – диаметрі 80 мм немесе одан астам, құрамында:
7222 11 110
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 11 110 9
– – – – – өзгелерi 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 11 190 0
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – – диаметрі 80 мм-ден кем, құрамында:
7222 11 810
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 11 810 9
– – – – – өзгелерi 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 11 890
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар:
7222 11 890 9
– – – – – өзгелерi2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222 19 100 0
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 19 900 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222 20
– суықтай деформациядан немесе суық күйдегі таза өңдеуден басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған шыбықтар:
– – дөңгелек қималы:
– – – диаметрі 80 мм немесе одан астам, құрамында:
7222 20 110
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 20 110 9
– – – – – өзгелерi2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 20 190 0
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – – диаметрі 25 мм немесе одан астам, бірақ 80 мм-ден кем, құрамында:
7222 20 210 0
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 20 290 0
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – – диаметрі 25 мм-ден кем, құрамында:
7222 20 310 0
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 20 390 0
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – өзге шыбықтар:
7222 20 810 0
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар

7220 20 490
– – – менее 2,5 мас.% никеля:
7220 20 490 9
– – – – прочий менее 2,5 мас.% никеля
– – толщиной не более 0,35 мм, содержащий:
7220 20 810
– – – 2,5 мас.% или более никеля:
7220 20 810 1
– – – – шириной не менее 215 мм, но не более 590 мм, толщиной не менее 0,18 мм, но не более 0,27 мм, содержащий не менее 3,5%, но не более 9,5% никеля
7220 20 810 9
– – – – прочий содержащий 2,5 мас.% или более никеля
7220 20 890 0
– – – менее 2,5 мас.% никеля
7220 90 200 0
– – перфорированный
7220 90 800 1
– – – шириной не менее 215 мм, но не более 590 мм, толщиной не менее 0,18 мм, но не более 0,27 мм, содержащий не менее 3,5 %, но не более 9,5 % никеля
7221 00
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из коррозионностойкой стали:
7221 00 100 0
– содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7221 00 900 0
– содержащие менее 2,5 мас.% никеля
7222
Прутки из коррозионностойкой стали прочие; уголки, фасонные и специальные профили из коррозионностойкой стали:
– прутки без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7222 11
– – круглого сечения:
– – – диаметром 80 мм или более, содержащие:
7222 11 110
– – – – 2,5 мас.% или более никеля:
7222 11 110 9
– – – – – прочие содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7222 11 190 0
– – – – менее 2,5 мас.% никеля
– – – диаметром менее 80 мм, содержащие:
7222 11 810
– – – – 2,5 мас.% или более никеля:
7222 11 810 9
– – – – – прочие содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7222 11 890
– – – – менее 2,5 мас.% никеля:
7222 11 890 9
– – – – – прочие содержащие менее 2,5 мас.% никеля
7222 19 100 0
– – – содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7222 19 900 0
– – – содержащие менее 2,5 мас.% никеля
7222 20
– прутки без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
– – круглого сечения:
– – – диаметром 80 мм или более, содержащие:
7222 20 110
– – – – 2,5 мас.% или более никеля:
7222 20 110 9
– – – – – прочие содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7222 20 190 0
– – – – менее 2,5 мас.% никеля
– – – диаметром 25 мм или более, но менее 80 мм, содержащие:
7222 20 210 0
– – – – 2,5 мас.% или более никеля
7222 20 290 0
– – – – менее 2,5 мас.% никеля
– – – диаметром менее 25 мм, содержащие:
7222 20 310 0
– – – – 2,5 мас.% или более никеля
7222 20 390 0
– – – – менее 2,5 мас.% никеля
– – прочие, содержащие:
7222 20 810 0
– – – 2,5 мас.% или более никеля

7222 20 890 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222 30
– өзге шыбықтар:
– – соғылған, құрамында:
7222 30 510
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 30 510 9
– – – – өзгелерi 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 30 910 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222 30 970 9
– – – өзге де коррозияға төзiмдi болаттардан жасалған шыбықтар; коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер өзгелерi
7222 40
– фасондық және арнайы профильдегі бұрыштар:
7222 40 100 0
– – ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан немесе экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген
7222 40 500 0
– – суықтай деформацияланғаннан басқа, кейіннен өңделмеген немесе суық күйде өңделген
7223 00
Коррозияға төзiмдi болаттан жасалған сым:
– 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7223 00 110 0
– – 28 салм.% немесе одан астам, бірақ 31 салм.%-дан кем никелі бар және 20 салм.% немесе одан астам, бірақ 22 салм. %-дан аспайтын хромы бар
– 2,5 салм.%-дан аз никелі бар:
7223 00 910 0
– – 13 салм.% немесе астам, бірақ 25 салм.%-дан аспайтын хромы бар және 3,5 салм.% немесе астам, бірақ 6 салм.%-дан аспайтын алюминийі бар
7224
Құйма металдардағы немесе өзге де басқа алғашқы нысандардағы қосындыланған болат; өзге де қосындыланған болаттан жасалған жартылай фабрикаттар:
7224 10
– қималар және өзге де алғашқы нысандар:
7224 10 100 0
– – аспаптық болаттан
7224 90 020 0
– – аспаптық болаттан
– – – тік бұрышты (төрт бұрышты қоса алғанда) көлденең қималы:
– – – – ыстықтай басылған немесе үздіксіз құюдан алынған:
– – – – – ені екі еселенген қалыңдықтан кем:
7224 90 030 0
– – – – – – тез кесетін болаттан
7224 90 050 0
– – – – – – 0,7 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,2 салм. %-дан аспайтын марганеці бар және 0,6 салм.% немесе одан астам, бірақ 2,3 салм. %-дан аспайтын кремнийі бар; құрамында осы топқа 1-ескертпеде аталған ең аз санынан кем кез келген басқа элементтің болуымен 0,0008 салм.% немесе одан астам боры бар
7224 90 180 0
– – – – соғылған
– – – – ыстықтай басылған немесе үздіксіз құюдан алынған:
7224 90 310 0
– – – – – 0,9 салм.%-дан аспайтын, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан аспайтын, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
7224 90 900 0
– – – – соғылған
7225
Енi 600 мм немесе одан астам, өзге де қосындыланған болаттардан жасалған тeгiс илек:
– кремнийлi электр-техникалық болаттан жасалған:
7225 11 000 0
– – бағдарланған түйiршiктермен текстураланған
7225 19 100 0
– – – ыстықтай басылған

7222 20 890 0
– – – менее 2,5 мас.% никеля
7222 30
– прутки прочие:
– – кованые, содержащие:
7222 30 510
– – – 2,5 мас.% или более никеля:
7222 30 510 9
– – – – прочие содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7222 30 910 0
– – – менее 2,5 мас.% никеля
7222 30 970 9
– – – прутки из коррозионностойкой стали прочие; уголки, фасонные и специальные профили из коррозионностойкой стали прочие
7222 40
– уголки, фасонные и специальные профили:
7222 40 100 0
– – без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
7222 40 500 0
– – без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
7223 00
Проволока из коррозионностойкой стали:
– содержащая 2,5 мас.% или более никеля:
7223 00 110 0
– – содержащая 28 мас.% или более, но не более 31 мас.% никеля и 20 мас.% или более, но не более 22 мас.% хрома
– содержащая менее 2,5 мас.% никеля:
7223 00 910 0
– – содержащая 13 мас.% или более, но не более 25 мас.% хрома и 3,5 мас.% или более, но не более 6 мас.% алюминия
7224
Сталь легированная в слитках или других первичных формах прочая; полуфабрикаты из прочих легированных сталей:
7224 10
– слитки и первичные формы прочие:
7224 10 100 0
– – из инструментальной стали
7224 90 020 0
– – из инструментальной стали
– – – прямоугольного (включая квадратное) поперечного сечения:
– – – – горячекатаная или полученная непрерывной разливкой:
– – – – – шириной менее двойной толщины:
7224 90 030 0
– – – – – – из стали быстрорежущей
7224 90 050 0
– – – – – – содержащая не более 0,7 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 1,2 мас.% марганца и 0,6 мас.% или более, но не более 2,3 мас.% кремния; содержащая 0,0008 мас.% или более бора с содержанием любого другого элемента менее минимального количества, упомянутого в примечании 1е к данной группе
7224 90 180 0
– – – – кованая
– – – – горячекатаная или полученная непрерывной разливкой:
7224 90 310 0
– – – – – содержащая не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если содержится, не более 0,5 мас.% молибдена
7224 90 900 0
– – – – кованая
7225
Прокат плоский из прочих легированных сталей шириной 600 мм или более:
– из стали кремнистой электротехнической:
7225 11 000 0
– – текстурированной с ориентированным зерном
7225 19 100 0
– – – горячекатаный

7225 19 900 0
– – – суықтай басылған
7225 30
– өзгелерi, ыстықтай басылғаннан басқа, орамдарда, кейіннен өңделмеген:
7225 30 100 0
– – аспаптық болаттан
7225 30 300 0
– – тез кесетін болаттан
7225 40
– өзгелерi, ыстықтай басылғаннан басқа, орамдарда емес, кейіннен өңделмеген:
7225 40 120
– – аспаптық болаттан:
7225 40 120 1
– – – қалыңдығы 15 мм-ден астам
7225 40 150
– – тез кесетін болаттан:
7225 40 150 1
– – – қалыңдығы 10 мм-ден астам
7225 40 400 0
– – – қалыңдығы 10 мм-ден астам
7225 40 600 0
– – – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, бiрақ 10 мм-ден аспайтын
7225 40 900 0
– – – қалыңдығы 4,75 мм-ден кем
7225 50
– өзгелерi, суықтай басылғаннан (суық күйiнде сығылған) басқа, кейіннен өңделмеген:
7225 50 200 0
– – тез кесетін болаттан
7225 91 000 0
– – электролиттік мырышталған
7225 92 000 0
– – өзге де тәсілмен мырышталған
7226
Енi 600 мм-ден кем, өзге де қосындыланған болаттардан жасалған тегiс илек:
– кремнийлi электр-техникалық болаттардан жасалған:
7226 11 000 0
– – бағдарланған түйiршiктермен текстураланған
7226 19 100 0
– – – ыстықтай бастырылғаннан басқа, кейіннен өңделмеген
7226 20 000 0
– жылдам кескiш болаттан жасалған
7226 91
– – ыстықтай бастырылғаннан басқа, кейіннен өңделмеген:
7226 91 200 0
– – – аспаптық болаттан
7226 91 910 0
– – – – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам
7226 91 990 0
– – – – қалыңдығы 4,75 мм-ден аспайтын
7226 92 000 0
– – суықтай басылғаннан (суық күйiнде қысылған) басқа, кейіннен өңделмеген
7226 99 100 0
– – – электролиттiк мырышталған
7226 99 300 0
– – – өзге тәсілмен мырышталған
7227
Өзге де қосындыланған болаттардан жасалған, еркiн орағыш бумаларда, ыстықтай басылған шыбықтар:
7227 10 000 0
– жылдам кескiш болаттан жасалған
7227 20 000 0
– кремний марганецтi болаттан жасалған
7227 90 100 0
– – құрамында осы топқа 1-ескертпеде аталған ең аз санынан кем кез келген басқа элементі бар, 0,0008 салм.%-дан немесе одан астам боры бар
7227 90 500 0
– – 0,9 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
7228
Өзге де қосындыланған болаттан жасалған өзге де шыбықтар; өзге де қосындыланған болаттардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер; қосындыланған немесе қосындыланбаған болаттан жасалған бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар:
7228 10
– жылдам кескiш болаттан жасалған шыбықтар:
7228 10 200 0
– – ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан және экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген, жалатылғаннан басқа кейіннен өңделмеген
7228 10 500 0
– – соғылған

7225 19 900 0
– – – холоднокатаный
7225 30
– без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, в рулонах, прочий:
7225 30 100 0
– – из инструментальной стали
7225 30 300 0
– – из быстрорежущей стали
7225 40
– без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, не в рулонах, прочий:
7225 40 120
– – из инструментальной стали:
7225 40 120 1
– – – толщиной более 15 мм
7225 40 150
– – из быстрорежущей стали:
7225 40 150 1
– – – толщиной более 10 мм
7225 40 400 0
– – – толщиной более 10 мм
7225 40 600 0
– – – толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
7225 40 900 0
– – – толщиной менее 4,75 мм
7225 50
– без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии), прочий:
7225 50 200 0
– – из быстрорежущей стали
7225 91 000 0
– – электролитически оцинкованный
7225 92 000 0
– – оцинкованный иным способом
7226
Прокат плоский из прочих легированных сталей, шириной менее 600 мм:
– из стали кремнистой электротехнической:
7226 11 000 0
– – текстурированной с ориентированным зерном
7226 19 100 0
– – – без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки
7226 20 000 0
– из стали быстрорежущей
7226 91
– – без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7226 91 200 0
– – – из инструментальной стали
7226 91 910 0
– – – – толщиной 4,75 мм или более
7226 91 990 0
– – – – толщиной менее 4,75 мм
7226 92 000 0
– – без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии)
7226 99 100 0
– – – электролитически оцинкованный
7226 99 300 0
– – – оцинкованный иным способом
7227
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из прочих легированных сталей:
7227 10 000 0
– из стали быстрорежущей
7227 20 000 0
– из стали кремнемарганцовистой
7227 90 100 0
– – содержащие 0,0008 мас.% или более бора с содержанием любого другого элемента менее минимального количества, упомянутого в примечании 1е к данной группе
7227 90 500 0
– – содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7228
Прутки из прочих легированных сталей прочие; уголки, фасонные и специальные профили, из прочих легированных сталей; прутки пустотелые для буровых работ из легированной или нелегированной стали:
7228 10
– прутки из быстрорежущей стали:
7228 10 200 0
– – без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228 10 500 0
– – кованые

7228 20
– кремний марганецтi болаттан жасалған шыбықтар:
7228 20 100 0
– – тікбұрышты (төртбұрыштан басқа) көлденең қималы, төрт қыры бойынша басылған
7228 20 910 0
– – – ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан және экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген, жалатылғаннан басқа кейіннен өңделмеген
7228 30
– ыстықтай басылғаннан, ыстықтай тартудан немесе экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген, өзге де шыбықтар:
7228 30 200 0
– – аспаптық болаттан
– – 0,9 салм.%-дан немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар:
7228 30 410 0
– – – дөңгелек қималы, диаметрі 80 мм немесе одан астам
– – – дөңгелек қималы, диаметрі:
7228 30 610 0
– – – – 80 мм немесе одан астам
7228 30 690 0
– – – – 80 мм-ден кем
7228 30 700 0
– – – тік бұрышты (төрт бұрыштан басқа) көлденең қималы, төрт қыры бойынша басылған
7228 40
– өзгелерi, соғылғаннан басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған шыбықтар:
7228 40 100 0
– – аспаптық болаттан
7228 50
– суықтай деформациядан немесе суық күйiнде таза өңделгеннен басқа, кейіннен өңделмеген өзге де шыбықтар:
7228 50 200 0
– – аспаптық болаттан
7228 50 400 0
– – 0,9 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
– – – дөңгелек қималы, диаметрі:
7228 50 610 0
– – – – 80 мм-ден немесе астам
7228 50 690 0
– – – – 80 мм-ден кем
7228 60
– өзге де шыбықтар:
7228 60 200 0
– – аспаптық болаттан
7228 70
– бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7228 70 100 0
– – ыстықтай басылғаннан, ыстықтай тартудан немесе экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген
7228 80 000 0
– бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар
7229
Өзге қосындыланған болаттан жасалған сым:
7229 20 000 0
– кремний марганецтi болаттан жасалған
7229 90 200 0
– – тез кесетін болаттан
7229 90 500 0
– – 0,9 салм.%-дан немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
7301
Қара металдардан жасалған, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, монолиттелген немесе құрастырылған элементтерден жасалған шпунтталған құрылымдар; қара металдардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы пісiрiлген профильдер:
7301 10 000 0
– шпунтталған құрылымдар
7301 20 000 0
– бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер

7228 20
– прутки из кремнемарганцовистой стали:
7228 20 100 0
– – прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, горячекатаные по четырем граням
7228 20 910 0
– – – без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228 30
– прутки прочие без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7228 30 200 0
– – из инструментальной стали
– – содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена:
7228 30 410 0
– – – круглого сечения диаметром 80 мм или более
– – – круглого сечения диаметром:
7228 30 610 0
– – – – 80 мм или более
7228 30 690 0
– – – – менее 80 мм
7228 30 700 0
– – – прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, прокатанные по четырем граням
7228 40
– прутки без дальнейшей обработки, кроме ковки, прочие:
7228 40 100 0
– – из инструментальной стали
7228 50
– прутки без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:
7228 50 200 0
– – из инструментальной стали
7228 50 400 0
– – содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
– – – круглого сечения, диаметром:
7228 50 610 0
– – – – 80 мм или более
7228 50 690 0
– – – – менее 80 мм
7228 60
– прутки прочие:
7228 60 200 0
– – из инструментальной стали
7228 70
– уголки, фасонные и специальные профили:
7228 70 100 0
– – без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
7228 80 000 0
– прутки пустотелые для буровых работ
7229
Проволока из прочих легированных сталей:
7229 20 000 0
– из стали кремнемарганцовистой
7229 90 200 0
– – из быстрорежущей стали
7229 90 500 0
– – содержащая 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7301
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов:
7301 10 000 0
– конструкции шпунтовые
7301 20 000 0
– уголки, фасонные и специальные профили

7302
Темiр жол немесе трамвай жолдары үшiн пайдаланылатын, қара металдардан жасалған бұйымдар; рельстердi бiріктiру немесе бекiтуге үшiн арналған рельстер, жанама рельстер және тiстi рельстер, ауыстырылатын рельстер, қатаң қиылысу айқастырмалары, ауыстырылатын штангалар және өзге де көлденең қосылғыштар, шпалдар, түйiспе жапсырмалар және төсемдер, сыналар, тipeк тақталар, iлмектi рельс бұрандамалары, төсемдер мен кергiштер, тұғырлар, жақтаулар және өзге де бөлшектер:
7302 10
– рельстер:
7302 10 100 0
– – түсті металдан бөлшектері бар тоқжүргізгіштер
– – – жаңалары:
– – – – жалпақ табанды рельстер:
7302 10 210 0
– – – – – қума метрдің салмағы 46 кг немесе одан астам
7302 10 230 0
– – – – – қума метрдің салмағы 27 кг немесе одан астам, бірақ 46 кг кем
7302 10 290 0
– – – – – қума метрдің салмағы 27 кг кем
7302 10 400 0
– – – – науашалы рельстер
7302 10 900 0
– – – пайдаланылғандары
7302 30 000 0
– ауыстыру рельстері, саңылаусыз тораптың табан ағаштары, ауыстыру қарнағы және өзге көлденең құрамалар
7302 40 000 0
– түйiспе жапсырмалар және тірек төсемдер
7303 00
Шойынды құймадан жасалған түтiктер, түтiкшелер және қуыс профильдер:
7303 00 100 0
– қысыммен жұмыс істейтін жүйелерде пайдаланылатын түтіктер мен түтікшелер
7304
Жiксiз, қара металдардан жасалған түтiктер, түтiкшелер және қуыс профильдер (шойынды құймадан басқа):
– мұнай және газ құбырларына арналған түтiктер:
7304 11 000
– – коррозияға төзімді болаттан жасалған:
7304 11 000 1
– – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған)
7304 11 000 2
– – – газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау темпеpатуpасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған)
7304 11 000 3
– – – – тысқы диаметрмен 168,3 мм аспайтын
7304 11 000 4
– – – – тысқы диаметрмен 168,3 мм астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 11 000 8
– – – – тысқы диаметрмен 406,4 мм астам
7304 19 100
– – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын:
7304 19 100 1
– – – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған)
7304 19 100 2
– – – – газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау темпеpатуpасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған)
7304 19 300
– – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын:
7304 19 300 1
– – – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған)
7304 19 300 2
– – – – газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау темпеpатуpасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған)

7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов:
7302 10
– рельсы:
7302 10 100 0
– – токоведущие с деталями из цветного металла
– – – новые:
– – – – рельсы широкоподошвенные:
7302 10 210 0
– – – – – массой погонного метра 46 кг или более
7302 10 230 0
– – – – – массой погонного метра 27 кг или более, но менее 46 кг
7302 10 290 0
– – – – – массой погонного метра менее 27 кг
7302 10 400 0
– – – – рельсы с желобом
7302 10 900 0
– – – использованные
7302 30 000 0
– рельсы переводные, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения
7302 40 000 0
– накладки стыковые и подкладки опорные
7303 00
Трубы, трубки и профили полые из чугунного литья:
7303 00 100 0
– трубы и трубки, используемые в системах, работающих под давлением
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные из черных металлов (кроме чугунного литья):
– трубы для нефте- или газопроводов:
7304 11 000
– – из коррозионностойкой стали:
7304 11 000 1
– – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)
7304 11 000 2
– – – из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания –40 0С и ниже для изготовления соединительных деталей газопpоводов
7304 11 000 3
– – – – наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 11 000 4
– – – – наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 11 000 8
– – – – наружным диаметром более 406,4 мм
7304 19 100
– – – наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304 19 100 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 100 2
– – – – из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания –40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304 19 300
– – – наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 19 300 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 300 2
– – – – из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания –40 0С и ниже для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)

7304 19 900
– – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 19 900 1
– – – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған)
7304 19 900 2
– – – – газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау темпеpатуpасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған)
– мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған, сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар:
7304 22 000
– – коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрғылау құбырлары:
7304 22 000 1
– – – аққыштығының минималды шегі 724 МПа және одан астам болаттан жасалған)
7304 22 000 2
– – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 655 МПа және одан астам болаттан жасалған, бұрамалы тұйық байланыстырғыштары бар)
7304 23 000
– – өзге бұрғылау түтіктерi:
7304 23 000 1
– – – аққыштығының минималды шегі 724 МПа және одан астам болаттан жасалған)
7304 23 000 2
– – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 655 МПа және одан астам болаттан жасалған, бұрамалы тұйық байланыстырғыштары бар)
7304 24 000
– – коррозияға төзімді болаттан жасалған, өзгелері:
– – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден аспайтын:
7304 24 000 1
– – – – аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар)
7304 24 000 2
– – – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар)
7304 24 000 3
– – – – муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 24 000 4
– – – – сыртқы диаметрі 339,7 мм айналдыра салынатын құбырлар
– – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 24 000 6
– – – – сыртқы диаметрі 508 мм және одан астам айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 100
– – – сыртқы диаметрі 168.3 мм-ден аспайтын:
7304 29 100 1
– – – – аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар)
7304 29 100 2
– – – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар)
7304 29 100 3
– – – – муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 100 9
– – – – өзгелері (терең қарнақты сорғы)

7304 19 900
– – – наружным диаметром более 406,4 мм:
7304 19 900 1
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304 19 900 2
– – – – из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания –40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
– трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные обычные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин:
7304 22 000
– – трубы бурильные обычные из коррозионностойкой стали:
7304 22 000 1
– – – из стали с минимальным пределом текучести 724 МПа и более1)
7304 22 000 2
– – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 655 МПа и более, с резьбовыми замковыми соединениями1)
7304 23 000
– – трубы бурильные обычные прочие:
7304 23 000 1
– – – из стали с минимальным пределом текучести 724 МПа и более1)
7304 23 000 2
– – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 655 МПа и более, с резьбовыми замковыми соединениями1)
7304 24 000
– – прочие, из коррозионностойкой стали:
– – – наружным диаметром не более 406,4 мм:
7304 24 000 1
– – – – трубы обсадные и насосно-компpессоpные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304 24 000 2
– – – – трубы обсадные и насосно-компpессоpные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогеpметичными резьбовыми соединениями1)
7304 24 000 3
– – – – трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304 24 000 4
– – – – трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм
– – – наружным диаметром более 406,4 мм:
7304 24 000 6
– – – – трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более
7304 29 100
– – – наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304 29 100 1
– – – – трубы обсадные и насосно-компpессоpные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304 29 100 2
– – – – трубы обсадные и насосно-компpессоpные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогеpметичными резьбовыми соединениями1)
7304 29 100 3
– – – – трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304 29 100 9
– – – – прочие (насос штанговый глубинный)

7304 29 300
– – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын:
7304 29 300 1
– – – – аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 300 2
– – – – күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар)
7304 29 300 3
– – – – муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 300 4
– – – – сыртқы диаметрі 339,7 мм айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 900
– – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 29 900 1
– – – – сыртқы диаметрі 508 мм-ден астам айналдыра салынатын құбырлар
– темірден әлде қосындыланған болаттан дөңгелек көлденең қима қалған заттар қосындыланбаған:
7304 39 100 0
– – – тек қана басқа қималы және қалыңдығы басқа қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
– – – – ойылған оймасы бар немесе ойма ойылуы мүмкін құбырлар (газ құбырлары):
7304 39 520 9
– – – – – – өзгелері мырышталған
– – – – өзгелері, сыртқы диаметрі:
7304 39 920 9
– – – – – – өзгелері 168,3 мм-ден аспайтын
7304 39 930 0
– – – – – 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 39 980
– – – – – 406,4 мм-ден астам:
7304 39 980 1
– – – – – – тысқы диаметрмен 421 мм астам және қабырғаның қалыңдығынан 10,5 мм астам
– коррозияға төзiмдi болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелерi:
7304 41 000
– – суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйiнде жаншылған):
7304 41 000 9
– – – коррозияға төзiмдi болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелері
7304 49 100 0
– – – тек қана басқа қималы және қалыңдығы басқа қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
7304 49 930 9
– – – – – өзгелері сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын
7304 49 950 9
– – – – – өзгелері сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 49 990 0
– – – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
– өзге де қосындыланған болаттан жасалған дөңгелек қиманың  өзгелерi:
7304 51
– – суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйiнде жаншылған):
– – – 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм. %-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:

7304 29 300
– – – наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 29 300 1
– – – – трубы обсадные и насосно-компpессоpные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304 29 300 2
– – – – трубы обсадные и насосно-компpессоpные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогеpметичными резьбовыми соединениями1)
7304 29 300 3
– – – – трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304 29 300 4
– – – – трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм
7304 29 900
– – – наружным диаметром более 406,4 мм:
7304 29 900 1
– – – – трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более
– прочие, круглого поперечного сечения из железа или нелегированной стали:
7304 39 100 0
– – – необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
– – – – трубы с нарезанной резьбой или на которые может быть нарезана резьба (газовые трубы):
7304 39 520 9
– – – – – – прочие оцинкованные
– – – – прочие, наружным диаметром:
7304 39 920 9
– – – – – – прочие не более 168,3 мм
7304 39 930 0
– – – – – более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 39 980
– – – – – более 406,4 мм:
7304 39 980 1
– – – – – – наружным диаметром более 421 мм и толщиной стенки более 10,5 мм
– прочие, круглого поперечного сечения из коррозионностойкой стали:
7304 41 000
– – холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7304 41 000 9
– – – прочие круглого поперечного сечения из коррозионностойкой стали
7304 49 100 0
– – – необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
7304 49 930 9
– – – – – прочие наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 49 950 9
– – – – – прочие наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 49 990 0
– – – – наружным диаметром более 406,4 мм
– прочие, круглого поперечного сечения из другой легированной стали:
7304 51
– – холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
– – – прямые и с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной:

7304 51 120 0
– – – – 0,5 м-ден аспайтын
7304 51 180
– – – – 0,5 м-ден астам:
7304 51 180 1
– – – – – 4,5 м аспайтын
7304 51 810 0
– – – – прецизиялық құбырлар
7304 59 100 0
– – – тек қана басқа қималы және қалыңдығы басқа қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
– – – өзгелері, 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:
7304 59 320 0
– – – – 0,5 м-ден аспайтын
7304 59 380 0
– – – – 0,5 м-ден астам
7304 59 920 0
– – – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын
7304 59 930 0
– – – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 59 990 0
– – – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
7305
Дөңгелек қималы, сыртқы диаметрi 406,4 мм-ден астам, қара металдардан жасалған өзге де түтіктер мен түтiкшелер (мысалы, пiсiрiлген, шегеленген немесе ұқсас тәсiлмен бiрiктiрiлген):
– мұнай және газ құбырларына арналған түтiктер:
7305 11 000
– – тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу әдiсiмен дайындалған:
7305 11 000 1
– – – сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 565 МПа (57,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған)
7305 11 000 2
– – – сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам және сынау темпеpатуpасы-340С және төмен кездегі металдың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м /см2 және одан астам болаттан жасалған)
7305 11 000 3
– – – сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортадағы жұмысқа арналған, ағымдық шегі 290 МПа (29,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған)
7305 11 000 4
– – – ауырлатқыш бетон қабығы бар
7305 12 000
– – өзге де дәнекерленген тiк жiктiлер:
7305 12 000 1
– – – жоғары жиіліктегі тоқтармен (ЖЖТ) электр түйісерлік дәнекерлеу әдісімен дайындалған, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, бірақ 530 мм-ден аспайтын, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған)
7305 20 000
– мұнай немесе газ ұңғымасын бұрғылау кезінде пайдаланылатын айналдыра отырғызылған құбырлар:
7305 20 000 1
– – түзу жiктi дәнекерленген, сыртқы диаметрі 508 мм және одан астам)
– өзге де дәнекерленген:
7305 31 000 0
– – түзу жiктi дәнекерленген
7306
қара металдардан жасалған түтiктер, түтiкшелер және өзге де қуыс профильдер (мысалы, жiгі ашық немесе дәнекерленген, шегеленген немесе осыған ұқсас тәсiлмен бiрiктiрiлген):
– мұнай және газ құбырларына арналған түтiктер:

7304 51 120 0
– – – – не более 0,5 м
7304 51 180
– – – – более 0,5 м:
7304 51 180 1
– – – – – не более 4,5 м
7304 51 810 0
– – – – прецизионные трубы
7304 59 100 0
– – – необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
– – – прочие, прямые, с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной:
7304 59 320 0
– – – – не более 0,5 м
7304 59 380 0
– – – – более 0,5 м
7304 59 920 0
– – – – наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 59 930 0
– – – – наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 59 990 0
– – – – наружным диаметром более 406,4 мм
7305
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом) с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов:
– трубы для нефте- или газопроводов:
7305 11 000
– – прямошовные, изготовленные методом дуговой сварки под флюсом:
7305 11 000 1
– – – наружным диаметром 530 мм и более из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 565 МПа (что соответствует 57,6 кгс/мм2) и более1)
7305 11 000 2
– – – наружным диаметром 530 мм и более из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной вязкостью металла 2,5 кгс·м/см2 и более при температуре испытания –34 0С и ниже1)
7305 11 000 3
– – – наружным диаметром 530 мм и более из стали с пределом текучести 290 МПа (что соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7305 11 000 4
– – – с утяжеляющей бетонной оболочкой
7305 12 000
– – прочие сварные прямошовные:
7305 12 000 1
– – – изготовленные методом электроконтактной сварки токами высокой частоты (ТВЧ), наружным диаметром более 406,4 мм, но не более 530 мм, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более1)
7305 20 000
– трубы обсадные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин:
7305 20 000 1
– – сварные прямошовные наружным диаметром 508 мм и более1)
– прочие сварные:
7305 31 000 0
– – сварные прямошовные
7306
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов:
– трубы для нефте- или газопроводов:

7307 91 000 0
– – ернемектер
7307 92
– – бұрандалармен жарақталған иiндер, қайтарулар және иіндер:
7307 92 100 0
– – – имектер
7307 92 900 0
– – – иіндер мен қайтарулар
7307 93
– – қыспақтарды дәнекерлеуге арналған фитингілер:
– – – ең жоғары сыртқы диаметрі 609,6 мм-ден аспайтын:
7307 93 110 0
– – – – иіндер мен қайтарулар
– – – ең жоғары сыртқы диаметрі 609,6 мм-ден астам:
7307 93 910 0
– – – – иіндер мен қайтарулар
7307 99 100 0
– – – оймамен жабдықталған
7307 99 300 0
– – – дәнекерлеуге арналған
7308
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер мен олардың бөлiктерi, шлюз қақпалары, мұнаралар, торланған діңгектер, шатырға арналған арқалықтар, құрылыс фермалары, есiктер мен терезелер және олардың рамалары, есiктерге арналған табалдырықтар, жалюздар, балюстрадалар, тіреуiштер және колонналар); қара металдардан жасалған, металл конструкцияларында пайдалануға арналған табақтар, шыбықтар, бұрыштар, фасондық профильдер, түтiктер және ұқсас бұйымдар:
7308 10 000 0
– көпiрлер және көпiрдiң бөлiктерi
7308 20 000 0
– діңгектер және торланған діңгектер
7308 30 000 0
– есік, терезе және олардың жақтауы мен есікке арналған табалдырықтар
7308 40
– метал құрылыс ағаштары, қалыптар, тipeуіш қабырғалар немесе шахта бекiтпелеріне арналған жабдық:
7308 40 100 0
– – шахта бекiтпелері
– – – тек қана немесе негізінен беттік материалдан дайындалғандар:
7308 90 510 0
– – – – оқшаулағыш толтырғышы бар гофрланған (қабырғалы) табақтан дайындалған, екі қабырғадан тұратын панельдер
7308 90 990 0
– – – өзгелері (металл стеллаж, отбақырларға арналған түпқойма)
7309 00
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу-техникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар:
7309 00 100 0
– газға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған
– сұйықтарға арналған:
7309 00 300 0
– – қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар
– – өзгелері, сыйымдылығы:
7309 00 510 0
– – – 100 000 л-ден астам
7309 00 590 0
– – – 100 000 л-ден аспайтын
7309 00 900 0
– қатты заттарға арналған
7310
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден аспайтын, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз, кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған цистерналар, күбілер, барабандар, канистралар, жәшiктер және ұқсас ыдыстар:

7307 91 000 0
– – фланцы
7307 92
– – колена, отводы и сгоны, снабженные резьбой:
7307 92 100 0
– – – сгоны
7307 92 900 0
– – – колена и отводы
7307 93
– – фитинги для сварки встык:
– – – с максимальным наружным диаметром не более 609,6 мм:
7307 93 110 0
– – – – колена и отводы
– – – с максимальным наружным диаметром более 609,6 мм:
7307 93 910 0
– – – – колена и отводы
7307 99 100 0
– – – снабженные резьбой
7307 99 300 0
– – – для сварки
7308
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7308 10 000 0
– мосты и секции мостов
7308 20 000 0
– башни и решетчатые мачты
7308 30 000 0
– двери, окна и их рамы и пороги для дверей
7308 40
– оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи:
7308 40 100 0
– – шахтная крепь
– – – исключительно или в основном изготовленные из листового материала:
7308 90 510 0
– – – – панели, состоящие из двух стенок, изготовленных из гофрированного (ребристого) листа с изоляционным наполнителем
7308 90 990 0
– – – прочие (стеллаж металлический, подставка для тиглей)
7309 00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7309 00 100 0
– для газов (кроме сжатого или сжиженного газа)
– для жидкостей:
7309 00 300 0
– – с облицовкой или теплоизоляцией
– – прочие, вместимостью:
7309 00 510 0
– – – более 100 000 л
7309 00 590 0
– – – не более 100 000 л
7309 00 900 0
– для твердых веществ
7310
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:

7310 10 000 0
– сыйымдылығы 50 л немесе одан астам
– сыйымдылығы 50 л-ден аспайтын:
7310 29 100 0
– – – қабырғаларының қалыңдығы 0,5 мм-ден кем
7310 29 900 0
– – – қабырғаларының қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам
7311 00
Қара металдардан жасалған, сығылған немесе сұйылтылған газға арналған сыйымдылықтар:
– жіксіз:
– – қысымы 165 бар және одан да жоғарыға арналған, сыйымдылығы:
7311 00 110 0
– – – 20 литрге дейін
7311 00 130 0
– – – 20 литрден асатын, бірақ 50 литрден аспайтын
7311 00 190 0
– – – 50 литрден астам
– өзгелері, сыйымдылығы:
7311 00 910 0
– – 1000 л-ден кем
7311 00 990 0
– – 1000 л немесе одан астам
7312
Қара металдардан жасалған, электрлiк оқшаулаусыз иiрiлген сым, тростар, арқан-жiптер, өрме баулар, ілмектер және ұқсас бұйымдар:
7312 10
– иiрiлген сымдар, тростар және арқан-жiптер:
7312 10 200 9
– – – өзгелері коррозияға төзімді болаттан жасалған
– – өзгелері, ең жоғары көлемді көлденең қималы:
– – – 3 мм-ден аспайтын:
7312 10 410 9
– – – – – өзгелері гальваникалық жабындысы немесе басқа да мыс-мырыш қоспасынан (латунь) жабындысы бар
– – – 3 мм-ден астам:
– – – – иірілген сым:
7312 10 610 9
– – – – – – өзгелері жабындысыз
– – – – – жабынымен:
7312 10 650 0
– – – – – – мырышталған
– – – – арқандар мен тростар (жабық құрылымды арқандарды қоса алғанда):
– – – – – жабындысыз немесе тек қана мырышталған, ең жоғары көлемді көлденең қималы:
7312 10 810
– – – – – – 3 мм-ден астам, бірақ 12 мм-ден аспайтын:
7312 10 810 3
– – – – – – – – өзгелері жабындысыз
7312 10 830
– – – – – – 12 мм-ден астам, бірақ 24 мм-ден аспайтын:
7312 10 830 3
– – – – – – – – өзгелері жабындысыз
7312 10 850
– – – – – – 24 мм-ден астам, бірақ 48 мм-ден аспайтын:
7312 10 850 3
– – – – – – – – өзгелері жабындысыз
7312 10 890
– – – – – – 48 мм-ден астам:
7312 10 890 3
– – – – – – – – өзгелері жабындысыз
7313 00 000 0
Қара металдардан жасалған тiкенекті сым; тiкенектi немесе тiкенектi емес, иiрiлген құрсаулық болат немесе жалаң қабатты жалпақ сым, қара металдардан жасалған, қоршауға арналған бос иiрiлген қос сым
7314
Қара металдардан жасалған, металл матасы (шексiз таспаларды қоса алғанда), керегеторлар, торлар және сымнан жасалған қоршаулар; қара металдардан жасалған қималап шығаратын табақтар:
– өрме мата:
7314 12 000 0
– – машиналарға арналған коррозияға төзiмдi болаттан жасалған шексiз таспалар
7314 14 000 0
– – өзге де коррозияға төзiмдi болаттан жасалған өрме мата
7314 20
– ұяшықтардың көлемi 100 см2 немесе одан астам, қиылысқан жерлері дәнекерленген, сымнан жасалған, көлденең қимасының ең көп көлемi 3 мм немесе одан астам, керегеторлар, торлар және қоршаулар:

7310 10 000 0
– вместимостью 50 л или более
– вместимостью менее 50 л:
7310 29 100 0
– – – с толщиной стенки менее 0,5 мм
7310 29 900 0
– – – с толщиной стенки 0,5 мм или более
7311 00
Емкости для сжатого или сжиженного газа из черных металлов:
– бесшовные:
– – рассчитанные на давление 165 бар или более вместимостью:
7311 00 110 0
– – – менее 20 л
7311 00 130 0
– – – 20 л или более, но менее 50 л
7311 00 190 0
– – – более 50 л
– прочие, вместимостью:
7311 00 910 0
– – менее 1000 л
7311 00 990 0
– – 1000 л или более
7312
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия из черных металлов без электрической изоляции:
7312 10
– скрученная проволока, тросы и канаты:
7312 10 200 9
– – – прочие из коррозионностойкой стали
– – прочие с максимальным размером поперечного сечения:
– – – не более 3 мм:
7312 10 410 9
– – – – – прочие с гальваническим покрытием или другим покрытием медно-цинковыми сплавами (латунь)
– – – более 3 мм:
– – – – скрученная проволока:
7312 10 610 9
– – – – – – прочие без покрытия
– – – – – с покрытием:
7312 10 650 0
– – – – – – оцинкованная
– – – – канаты и тросы (включая канаты закрытой конструкции):
– – – – – без покрытия или только оцинкованные с максимальным размером поперечного сечения:
7312 10 810
– – – – – – более 3 мм, но не более 12 мм:
7312 10 810 3
– – – – – – – прочие без покрытия
7312 10 830
– – – – – – более 12 мм, но не более 24 мм:
7312 10 830 3
– – – – – – – прочие без покрытия
7312 10 850
– – – – – – более 24 мм, но не более 48 мм:
7312 10 850 3
– – – – – – – прочие без покрытия
7312 10 890
– – – – – – более 48 мм:
7312 10 890 3
– – – – – – – прочие без покрытия
7313 00 000 0
Проволока колючая из черных металлов; скрученная обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая или неколючая свободно скрученная двойная проволока для ограждений из черных металлов
7314
Металлическая ткань (включая бесконечные ленты), решетки, сетки и ограждения из проволоки, из черных металлов; просечно-вытяжной лист из черных металлов:
– плетеная ткань:
7314 12 000 0
– – бесконечные ленты из коррозионностойкой стали для машин
7314 14 000 0
– – плетеная ткань из коррозионностойкой стали прочая
7314 20
– решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, из проволоки с максимальным размером поперечного сечения 3 мм или более, с ячейками размером 100 см2 или более:

7314 20 100 0
– – толқынды сымнан
– өзге де қиылысқан жерлері дәнекерленген сымнан жасалған керегеторлар, торлар, және қоршаулар:
7314 31 000 0
– – мырышталған
– өзге де маталар, керегеторлар, торлар және қоршаулар:
7314 41
– – мырышталған:
7314 41 100 0
– – – алты қырлы ұяшықты торлар
7314 42
– – пластмассамен қапталған:
7314 42 100 0
– – – алты қырлы ұяшықты торлар
7314 50 000 0
– қималап шығарылған бет
7315
Қара металдардан жасалған шынжырлар және олардың бөлiктерi:
– топсалы шынжырлар мен олардың бөлiктерi:
7315 11
– – роликті шынжырлар:
7315 11 100 0
– – – велосипедтер мен мотоциклдерде қолданылатын
7315 19 000 0
– – бөлiктер шынжырлар
7315 20 000 0
– сырғанауға қарсы шынжырлар
7315 81 000 0
– – кергiші бар жалпақ буынды шынжырлар
7315 82
– – дәнекерленген буындармен, өзгелерi:
7315 82 100 0
– – – ең жоғары өлшемі көлденең қимасы 16 мм немесе одан кем материалдан жасалған
7315 82 900 0
– – – ең жоғары өлшемі көлденең қимасы 16 мм астам материалдан жасалған
7315 90 000 0
– өзге де бөлiктер шынжырлар
7317 00
Қара металдардан жасалған шегелер, бүркеншікті шегелер, сызу түймешегелері, қатпарланған шегелер, қысқыштар (8305 тауар позициясына енгізiлгендерден басқа) және мысты басы бар бұйымдардан басқа, басқа материалдардан жасалған басы бар немесе жоқ, ұқсас бұйымдар:
7317 00 100 0
– сызу түймешегелері
– – сымнан суықтай басылғандары:
7317 00 200 0
– – – белдеулердегі немесе орамдардағы шегелер
7317 00 400 0
– – – құрамында 0,5 салм.% немесе одан астам көміртегі бар, суарылған, болаттан жасалған шегелер
7317 00 610 0
– – – – мырышталған
7317 00 690 0
– – – – өзгелері (МСТ 4035-63 бойынша шеге, бұрандасы бар дюбель-шеге)
7317 00 900 1
– – – тайғанаққа қарсы түрпілер
7318
Қара металдардан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, глухарьлар, бұрама iлмектер, тойтарма шегелер, сыналар, сіргелер, шайбалар (серіппелiлердi қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар:
– бұрандамен жабдықталған бұйымдар:
7318 11 000 0
– – глухарьлар
7318 12
– – өзге де ағашқа арналған бұрама шегелер:
7318 12 100 0
– – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
7318 13 000 0
– – енбелі iлмектер және балдақтар
7318 14
– – өздiгiнен оймалы бұрамалар:
7318 14 100 0
– – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
7318 14 910 0
– – – – кескіленген орам оймалы бұрандалар
7318 14 990 0
– – – – өзгелері (бұрандалы қондырма сақа)
7318 15
– – сомындармен немесе шайбалармен жинақталған немесе оларсыз, өзге де бұрамалар мен бұрандалар:
7318 15 100 0
– – – тұтас көлденең қималы шыбықтардан, профильдерден немесе сымдардан жонылған, өзегінің жуандығы 6 мм-ден аспайтын бұрамалар
7318 15 200 0
– – – – темір жолдардың құрылымдық элементтерін бекітуге арналған
– – – – – қалпақсыз:

7314 20 100 0
– – из ребристой проволоки
– решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, прочие:
7314 31 000 0
– – оцинкованные
– ткани, решетки, сетки и ограждения прочие:
7314 41
– – оцинкованные:
7314 41 100 0
– – – сетки с шестигранными ячейками
7314 42
– – покрытые пластмассой:
7314 42 100 0
– – – сетки с шестигранными ячейками
7314 50 000 0
– просечно-вытяжной лист
7315
Цепи и их части, из черных металлов:
– цепи шарнирные и их части:
7315 11
– – цепи роликовые:
7315 11 100 0
– – – используемые для велосипедов и мотоциклов
7315 19 000 0
– – части цепей
7315 20 000 0
– цепи противоскольжения
7315 81 000 0
– – цепи плоскозвенные с распоркой
7315 82
– – прочие со сварными звеньями:
7315 82 100 0
– – – изготовленные из материала с максимальным размером поперечного сечения 16 мм или менее
7315 82 900 0
– – – изготовленные из материала с максимальным размером поперечного сечения более 16 мм
7315 90 000 0
– части цепей из черных металлов
7317 00
Гвозди, кнопки, чертежные кнопки, рифленые гвозди, скобы (кроме включенных в товарную позицию 8305) и аналогичные изделия из черных металлов, с головками или без головок из других материалов, кроме изделий с медными головками:
7317 00 100 0
– кнопки чертежные
– – холодноштампованные из проволоки:
7317 00 200 0
– – – гвозди в полосках или рулонах
7317 00 400 0
– – – гвозди из стали, содержащей 0,5 мас.% или более углерода, закаленные
7317 00 610 0
– – – – оцинкованные
7317 00 690 0
– – – – прочие (дюбель-гвоздь с резьбой, гвоздь по ГОСТ 4035-63)
7317 00 900 1
– – – шипы противоскольжения
7318
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из черных металлов:
– изделия, снабженные резьбой:
7318 11 000 0
– – глухари
7318 12
– – шурупы для дерева прочие:
7318 12 100 0
– – – из коррозионностойкой стали
7318 13 000 0
– – крюки и кольца ввертные
7318 14
– – винты самонарезающие:
7318 14 100 0
– – – из коррозионностойкой стали
7318 14 910 0
– – – – винты с разреженными витками резьбы
7318 14 990 0
– – – – прочие (бита насадка винтовая)
7318 15
– – винты и болты прочие в комплекте с гайками или шайбами или без них:
7318 15 100 0
– – – винты с толщиной стержня не более 6 мм, выточенные из прутков, профилей или проволоки сплошного поперечного сечения
7318 15 200 0
– – – – для крепления конструкционных элементов железнодорожного пути
– – – – – без головок:

7318 15 300
– – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған:
7318 15 300 9
– – – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған өзгелері
– – – – – – өзгелері, созылуға шекті төзімділігі:
7318 15 410 0
– – – – – – – 800 МПа-дан кем
7318 15 490 0
– – – – – – – 800 МПа немесе одан астам
– – – – – қалпақты:
– – – – – – крест бейнелі шлицтері бар бұрандалар:
7318 15 510 0
– – – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
– – – – – – ішкі алты қыры бар бұрандалар:
7318 15 610 0
– – – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
7318 15 690 0
– – – – – – – өзгелері (алтықырлылар жиынтығы)
– – – – – – алты қырлы қалпақты бұрандалар:
7318 15 700
– – – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған:
7318 15 700 9
– – – – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған өзгелері
– – – – – – – өзгелері, созылуға шекті төзімділігі:
7318 15 810 0
– – – – – – – – 800 МПа-дан кем
7318 15 890 0
– – – – – – – – 800 МПа немесе одан астам
7318 15 900 9
– – – – – – – өзгелері (анкерлі бұранда, жетекші және бекіткіш бұрандар, сомындары бар болат бұрандалар жиынтығы, бекіткіш бұйымдарды бұрауға және бұрап алуға арналған бастиектер жиынтығы)
7318 16
– – сомындар:
7318 16 100 0
– – – тұтас көлденең қималы шыбықтардан, профильдерден немесе сымдардан жонылған, тесігінің диаметрі 6 мм-ден аспайтын
7318 16 300
– – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған:
7318 16 300 9
– – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған өзгелері
7318 16 500 0
– – – – – өздігінен бекітілетін сомындар
– – – – – өзгелері, ішкі диаметрі:
7318 16 910
– – – – – – 12 мм-ден аспайтын:
7318 16 910 9
– – – – – – – өзгелері12 мм-ден аспайтын
7318 16 990 0
– – – – – – 12 мм-ден астам
– бұрандамасыз бұйымдар:
7318 21 000 9
– – – өзгелері серіппелі тығырықтар және тоқтатқыш тығырықтар
7318 22 000 9
– – – өзгелері тығырықтар
7318 23 000
– – тойтарма шегелер:
7318 23 000 9
– – – тойтарма шегелер өзгелері
7318 24 000
– – сыналар мен сіргелер:
7318 24 000 9
– – – сыналар мен сіргелер өзгелері
7320
Қара металдардан жасалған, серіппелер, рессорлар және оларға арналған табақтар:
7320 10
– табақ рессорлар және оларға арналған табақтар:
– – ыстық тәсілмен өңделген:
7320 10 110 0
– – – қатпарлы рессорлар мен оларға арналған тақта беттер
7320 90 100 0
– – жалпақ спиральді серіппелер
7320 90 300 0
– – дискілік серіппелер
7321
Қара металдардан жасалған жылытатын пештер, жылыту-пiсiру пештерi және тамақ пiсiруге арналған пештер (орталық жылытудың қосымша қазандарының пештерiн қоса алғанда), қуыру ыдыстары, қуыру табалары, плитаға арналған жанарғылар, тамақты жылытуға арналған жылытқыштар және ұқсас тұрмыстық электрлiк емес құрылғылар және олардың бөлiктерi:

7318 15 300
– – – – – – из коррозионностойкой стали:
7318 15 300 9
– – – – – – – прочие из коррозионностойкой стали
– – – – – – прочие с пределом прочности на растяжение:
7318 15 410 0
– – – – – – – менее 800 МПа
7318 15 490 0
– – – – – – – 800 МПа или более
– – – – – с головками:
– – – – – – винты с крестообразным шлицем:
7318 15 510 0
– – – – – – – из коррозионностойкой стали
– – – – – – винты с внутренним шестигранником:
7318 15 610 0
– – – – – – – из коррозионностойкой стали
– – – – – – болты с шестигранной головкой:
7318 15 690 0
– – – – – – – прочие (набор шестигранников)
7318 15 700
– – – – – – – из коррозионностойкой стали:
7318 15 700 9
– – – – – – – – прочие из коррозионностойкой стали
– – – – – – – прочие с пределом прочности на растяжение:
7318 15 810 0
– – – – – – –
менее 800 МПа
7318 15 890 0
– – – – – – –
800 МПа или более
7318 15 900 9
– – – – – – – прочие (болт анкерный, винты наводящие и закрепительные, комплект стальных болтов с гайками, набор головок для завинчивания и отвинчивания крепежных изделий)
7318 16
– – гайки:
7318 16 100 0
– – – выточенные из прутков, профилей или проволоки сплошного поперечного сечения с диаметром отверстия не более 6 мм
7318 16 300
– – – – из коррозионностойкой стали:
7318 16 300 9
– – – – – прочие из коррозионностойкой стали
7318 16 500 0
– – – – – самостопорящиеся гайки
– – – – – прочие с внутренним диаметром:
7318 16 910
– – – – – – не более 12 мм:
7318 16 910 9
– – – – – – – прочие не более 12 мм
7318 16 990 0
– – – – – – более 12 мм
– изделия без резьбы:
7318 21 000 9
– – – прочие шайбы пружинные и шайбы стопорные
7318 22 000 9
– – – прочие шайбы
7318 23 000
– – заклепки:
7318 23 000 9
– – – прочие заклепки
7318 24 000
– – шпонки и шплинты:
7318 24 000 9
– – – прочие шпонки и шплинты
7320
Пружины, рессоры и листы для них из черных металлов:
7320 10
– рессоры листовые и листы для них:
– – обработанные горячим способом:
7320 10 110 0
– – – пластинчатые рессоры и листы для них
7320 90 100 0
– – плоские спиральные пружины
7320 90 300 0
– – дисковые пружины
7321
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части, из черных металлов:

7321 81
– – газбен ғана немесе газ және басқа да отын түрлерімен жұмыс істейтін:
7321 81 100 0
– – – жану өнімдерін шығарып тастауға арналған құбыры бар
7321 82
– – cұйық отынды:
7321 82 100 0
– – – жану өнімдерін шығарып тастауға арналған құбыры бар
7321 89 000 0
– – өзгелері, қатты отынмен жұмыс істейтін құрылғыларды қоса алғанда
7321 90 000 0
– пеш бөлiктері
7322 90 000 9
– – өзгелері (тот баспайтын болаттан жасалған ауа өткізгіш)
7323
Асхана, ас үй бұйымдары немесе басқалары, тұрмыстық қажеттілікке арналған бұйымдар және олардың қара металдан жасалған бөліктері, қара металдан жасалған "жүн"; ас үй ыдыстарын тазалауға арналған жөкелер, тазалау немесе жылтыратуға арналған жастықшалар, қолғаптар және қара металдан жасалған ұқсас бұйымдар:
7323 93 100 0
– – – ас үй бұйымдары (мырышталған шелек 10-20л)
7324
Қара металдардан жасалған санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi:
7324 10 000 0
– коррозияға төзiмдi болаттан жасалған раковиналар және қолжуғыштар
– ванналар:
7324 21 000 0
– – шойын құймадан жасалған, кiреукеленбеген немесе кiреукеленген
7324 90 000 0
– өзгелерi, бөлiктердi қоса алғанда
7325 91 000 0
– – ұнтақтағыш шарлар және диірмендерге арналған ұқсас бұйымдар
7325 99 100 0
– – – соғылған шойыннан жасалған
7326
Қара металдардан жасалған өзге де бұйымдар:
– соғылған немесе қалыпталған, бiрақ кейіннен өңделмеген:
7326 11 000 0
– – ұнтақтағыш шарлар және диірмендерге арналған ұқсас бұйымдар
7326 19 100 0
– – – соғылған
7326 20
– қара металдан дайындалған сымнан жасалған бұйымдар:
7326 20 500 0
– – сым себеттер
7326 90 300 0
– – сатылар мен ұзын басқылар
7326 90 400 0
– – тауарларды жылжытуға арналған түптабандар мен ұқсас платформалар
7326 90 500 0
– – жіп-арқандарға, түтікшелерге арналған барабандар және ұқсас бұйымдар
7326 90 600 0
– – құрылыс индустриясында пайдаланылатын механикалық емес желдеткіштер, науалар, ілмектер мен ұқсас бұйымдар
7326 90 700 0
– – дренаждық жүйеге кіреберісте суды сүзу үшін пайдаланылған тақта беттен жасалған тесілген жапқыштар мен ұқсас бұйымдар
– – өзге де қара металдардан жасалған бұйымдар:
7326 90 910 9
– – – – өзгелері соққыланған
7326 90 930 9
– – – – өзгелері штампталған
7326 90 950 0
– – – пісірілген
7326 90 980 8
– – – – өзгелері (тежегіш дөңес тоспа, механикалық төлке, қорғаныс гильзасы, тот баспайтын болаттан жасалған тірек сақинасы, төрт бекіткіш саңылаулы фланецті сырғанау мойынтірегінің тұрқы, әмбебап сүймен (бір ұшы қарапайым қайралған және екінші ұшы күрек тәрізді), қосалқы жабдық, болат жолақ, 40х4 МСТ 4405-75, жоғарғысы 75мм және төменгісі 150мм диаметрлі, ұзындығы 300 мм, ожауында тазартылған кремнийге арналған корундты тығын, табақты болат б-6 мм МСТ 1050-88, техникалық тебінгіден жасалған хромды илеулі техникалық пластина МСТ 20836-75, газталдағышқа арналған қайықшаның таянышы, қысқыш металл қамыт)

7321 81
– – только на газовом или газовом и других видах топлива:
7321 81 100 0
– – – с трубой для отвода продуктов сгорания
7321 82
– – на жидком топливе:
7321 82 100 0
– – – с трубой для отвода продуктов сгорания
7321 89 000 0
– – прочие, включая устройства на твердом топливе
7321 90 000 0
– части печей
7322 90 000 9
– – прочие (воздуховод из нержавеющей стали)
7323
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части, из черных металлов; "шерсть" из черных металлов; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия, из черных металлов:
7323 93 100 0
– – – изделия столовые (ведро оцинкованное 10-20 л)
7324
Оборудование санитарно-техническое и его части из черных металлов:
7324 10 000 0
– раковины и умывальники из коррозионностойкой стали
– ванны:
7324 21 000 0
– – из чугунного литья, неэмалированные или эмалированные
7324 90 000 0
– прочее, включая части
7325 91 000 0
– – шары перемалывающие и аналогичные изделия для мельниц
7325 99 100 0
– – – из ковкого чугуна
7326
Изделия прочие из черных металлов:
– кованые или штампованные, но без дальнейшей обработки:
7326 11 000 0
– – шары перемалывающие и аналогичные изделия для мельниц
7326 19 100 0
– – – кованые
7326 20
– изделия из проволоки, изготовленной из черных металлов:
7326 20 500 0
– – корзины проволочные
7326 90 300 0
– – лестницы и стремянки
7326 90 400 0
– – поддоны и аналогичные платформы для перемещения товаров
7326 90 500 0
– – барабаны для канатов, трубок и аналогичных изделий
7326 90 600 0
– – немеханические вентиляторы, желоба, крюки и аналогичные изделия, используемые в строительной индустрии
7326 90 700 0
– – перфорированные заслонки и аналогичные изделия из листа, используемые для фильтрации воды на входе в дренажные системы
– – изделия прочие из черных металлов:
7326 90 910 9
– – – – прочие кованые
7326 90 930 9
– – – – прочие штампованные
7326 90 950 0
– – – спеченные
7326 90 980 8
– – – – прочие (башмак тормозной горочный, втулка металлическая, гильза защитная, кольцо опорное из нержавеющей стали, корпус подшипника скольжения фланцевый с четырьмя крепежными отверстиями, круг горячекатаный из нержавеющей стали, лом универсальный (заточка простая с одного конца и лопатообразная с другого), оборудование вспомогательное, полоса стальная 40х4 ГОСТ 4405-75, корундовая пробка для рафинирования кремния в ковше длиной 300 мм с диаметром верхним 75 мм и нижним 150 мм, сталь листовая б-6 мм ГОСТ 1050-88, техническая пластина хромового дубления из технического чепрака ГОСТ 20836-75, упор лодочки для газоанализатора, металлический зажимной хомут)

7411 21 100 0
– – – тікелей
7411 22 000 0
– – мыс пен никель (купроникель) негізіндегі құйындылардан немесе мыс, никель және мырыш (нейзильбер) негізіндегі құйындылардан
7412
Түтiктерге немесе түтiкшелерге арналған мыс фитингілер (мысалы, жалғастырғыштар, иiндер, ернемектер):
7412 10 000 0
– тазартылған мыстан жасалған
7412 20 000 0
– мыс құйындылардан жасалған
7413 00 000
Электрлiк оқшаулаусыз мыстан жасалған иiрiлген сым, арқансымдар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар:
7413 00 000 1
– тазартылған мыстан жасалған
7413 00 000 9
– мыс құйындылардан жасалған
7415
Мыстан жасалған, шегелер, түймешегелер, сызба түймешегелері, қапсырмалар (8305 тауар позициясына жататындардан басқа) және мыстан жасалған немесе мыс бастиектермен қара металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; мыстан жасалған бұрамалар, бұрандалар, сомындар, глухарьлар, бұрама iлмектер, тойтармалар, сыналар, шплинттер, шайбалар (серiппелілерді қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар:
7415 10 000 0
– шегелер мен түймешегелер, сызба түймешегелері, қапсырмалар және ұқсас бұйымдар
– өзге де бұрандасыз бұйымдар:
7415 21 000 0
– – шайбалар (серіппелі шайбаларды қоса алғанда)
– өзге де бұрандасы бар бұйымдар:
7415 33 000 0
– – бұрамалар; бұрандамалар мен сомындар
7419
Өзге де мыстан жасалған бұйымдар:
7419 10 000 0
– шынжырлар және олардың бөліктері
7419 91 000 0
– – құйылған, фасондық, қалыпталған немесе соғылған, бiрақ одан кейін өңделмеген
7419 99 100 0
– – – мыс сымнан жасалған көлденең қимасы 6 мм-ден аспайтын мата (шексiз таспаларды қоса алғанда), шілтер және торлар; мыстан жасалған қималап шығаратын табақтар
7419 99 300 0
– – – мыс серіппелер
7501
Никельдi штейн, никельдiң оксидтерінің агломераттары және никель металлургиясының баcқa да аралық өнiмдерi:
7501 10 000 0
– никельді штейн
7501 20 000 0
– никельдiң оксидтерінің агломераттары және никель металлургиясының баcқa да аралық өнiмдерi
7502
Өңделмеген никель:
7502 10 000 0
– қосындыланбаған никель
7502 20 000
– никель құйындылары:
7502 20 000 9
– – никель құйындылары өзгелер
7504 00 000
Никель ұнтақтар мен қабыршықтар:
7504 00 000 9
– никель ұнтақтар мен қабыршықтар өзгелер
7505
Никель шыбықтар, профильдер және сым:
– шыбықтар мен профильдер:
7505 11 000 0
– – қосындыланбаған никельден жасалған
7505 12 000
– – никель құйындыларынан жасалған:
7505 12 000 9
– – – никель құйындыларынан жасалған өзгелер
– сым:
7505 21 000 0
– – қосындыланбаған никельден жасалған
7505 22 000 0
– – никель құйындыларынан жасалған
7506
Никель плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар:
7506 10 000 0
– қосындыланбаған никельден жасалған
7506 20 000
– никель құйындыларынан жасалған:

7411 21 100 0
– – – прямые
7411 22 000 0
– – из сплавов на основе меди и никеля (купроникеля) или сплавов на основе меди, никеля и цинка (нейзильбера)
7412
Фитинги медные для труб или трубок (например, муфты, колена, фланцы):
7412 10 000 0
– из рафинированной меди
7412 20 000 0
– из медных сплавов
7413 00 000
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из меди без электрической изоляции:
7413 00 000 1
– из рафинированной меди
7413 00 000 9
– из медных сплавов
7415
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы (кроме относящихся к товарной позиции 8305) и аналогичные изделия из меди или из черных металлов с медными головками; винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из меди:
7415 10 000 0
– гвозди и кнопки, кнопки чертежные, скобы и аналогичные изделия
– изделия без резьбы прочие:
7415 21 000 0
– – шайбы (включая пружинные шайбы)
– изделия с резьбой прочие:
7415 33 000 0
– – винты; болты и гайки
7419
Изделия из меди прочие:
7419 10 000 0
– цепи и их части
7419 91 000 0
– – литые, фасонные, штампованные или кованые, но не подвергнутые дальнейшей обработке
7419 99 100 0
– – – ткань (включая бесконечную ленту), решетки и сетки из медной проволоки с размером поперечного сечения, не превышающим 6 мм; просечно-вытяжной лист медный
7419 99 300 0
– – – пружины медные
7501
Штейн никелевый, агломераты оксидов никеля и другие промежуточные продукты металлургии никеля:
7501 10 000 0
– штейн никелевый
7501 20 000 0
– агломераты оксидов никеля и другие промежуточные продукты металлургии никеля
7502
Никель необработанный:
7502 10 000 0
– никель нелегированный
7502 20 000
– сплавы никелевые:
7502 20 000 9
– – прочие сплавы никелевые
7504 00 000
Порошки и чешуйки никелевые:
7504 00 000 9
– прочие порошки и чешуйки никелевые
7505
Прутки, профили и проволока никелевые:
– прутки и профили:
7505 11 000 0
– – из никеля нелегированного
7505 12 000
– – из никелевых сплавов:
7505 12 000 9
– – – прочие из никелевых сплавов
– проволока:
7505 21 000 0
– – из никеля нелегированного
7505 22 000 0
– – из никелевых сплавов
7506
Плиты, листы, полосы или ленты и фольга никелевые:
7506 10 000 0
– из никеля нелегированного
7506 20 000
– из никелевых сплавов:

7607 11
– – басылған, бiрақ кейіннен өңделмеген:
– – – қалыңдығы 0,021 мм-ден кем:
7607 11 110
– – – – массасы 10 кг кем орамдарда:
7607 11 110 1
– – – – – қалыңдығы 0,0046 мм-ден кем
7607 11 110 9
– – – – – қалыңдығы кемінде 0,0046 мм, бірақ 0,021 мм-ден аспайтын
7607 11 190 1
– – – – – қалыңдығы 0,0046 мм-ден кем
7607 11 190 9
– – – – – қалыңдығы кемінде 0,0046 мм, бірақ 0,021 мм-ден аспайтын
7607 11 900 0
– – – қалыңдығы кемінде 0,021 мм, бірақ 0,2 мм-ден аспайтын
7607 19 100 0
– – – қалыңдығы 0,021 мм-ден кем
7607 19 900 1
– – – – өзі желімделетін қалыңдығы кемінде 0,021 мм, бірақ 0,2 мм-ден аспайтын
7607 20
– негізімен:
7607 20 100 0
– – қалыңдығы (негізін есепке алмағанда) 0,021 мм-ден кем
7607 20 900 0
– – қалыңдығы (негізін есепке алмағанда) кемінде 0,021, бірақ 0,2 мм-ден аспайтын
7608
Алюминийден жасалған түтiктер мен түтiкшелер:
7608 10 000 9
– – өзгелері қосындыланбаған алюминийден жасалған
7608 20
– алюминий құйындыларынан жасалған:
7608 20 200 9
– – – өзгелері пісірілген
7608 20 810
– – – экструдияланғаннан кейін өңделмеген:
7608 20 810 8
– – – – экструдияланғаннан кейін өңделмеген өзгелері
7609 00 000 0
Алюминий түтіктерге немесе түтiкшелерге арналған фитингілер (мысалы, жалғастырғыштар, иiндер, ернемектер)
7610
Алюминийден жасалған металл құрылымдары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл құрылымдарынан басқа) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер және олардың бөлiктерi, мұнаралар, керегеторлы дiңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалары, есiктер, терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тiректер және колонналар); металл құрылымдарда пайдалануға арналған алюминийден жасалған табақтар, шыбықтар, профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар:
7610 90 100 0
– – көпірлер мен олардың бөліктері, мұнаралар мен керегеторлы діңгектер
7611 00 000 0
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышымен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
7612
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден аспайтын қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышымен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз күбiлер, барабандар, банкiлер, жәшiктер және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе майыспалы түтiк түрiндегi сыйымдылықтарды қоса алғанда):
7612 10 000 0
– пішіні өзгеретін түтiк түрiндегi сыйымдылықтар

7607 11
– – катаная, но без дальнейшей обработки:
– – – толщиной менее 0,021 мм:
7607 11 110
– – – – в рулонах массой не более 10 кг:
7607 11 110 1
– – – – – толщиной менее 0,0046 мм
7607 11 110 9
– – – – – толщиной не менее 0,0046 мм, но менее 0,021 мм
7607 11 190 1
– – – – – толщиной менее 0,0046 мм
7607 11 190 9
– – – – – толщиной не менее 0,0046 мм, но менее 0,021 мм
7607 11 900 0
– – – толщиной не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм
7607 19 100 0
– – – толщиной менее 0,021 мм
7607 19 900 1
– – – – самоклеющаяся толщиной не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм
7607 20
– с основой:
7607 20 100 0
– – толщиной (не считая основы) менее 0,021 мм
7607 20 900 0
– – толщиной (не считая основы) не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм
7608
Трубы и трубки алюминиевые:
7608 10 000 9
– – прочие из алюминия нелегированного
7608 20
– из алюминиевых сплавов:
7608 20 200 9
– – – прочие сварные
7608 20 810
– – – без дальнейшей обработки после экструдирования:
7608 20 810 8
– – – – прочие без дальнейшей обработки после экструдирования
7609 00 000 0
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7610 90 100 0
– – мосты и их секции, башни и решетчатые мачты
7611 00 000 0
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л с облицовкой или термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л с облицовкой или термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7612 10 000 0
– емкости деформируемые трубчатые

7612 90 200 0
– – аэрозольдар үшін пайдаланылатын сыйымдылықтар
7612 90 900 1
– – – сыйымдылығы 1 л-ден аспайтын цилиндр түріндегі қатты сыйымдылықтар
7613 00 000 0
Сығылған немесе сұйылтылған газдарға арналған алюминий сыйымдылықтар
7614
Электрлiк оқшаулаусыз алюминийден жасалған иiрiлген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар:
7614 10 000 0
– болат өзегімен
7616
Алюминийден жасалған өзге бұйымдар:
7616 10 000 0
– шегелер, түймешегелер, қапсырмалар (8305 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа) бұрамалар, бұрандалар, сомындар, енбелі iлмектер, тойтармалар, сыналар, шпинттер, шайбалар және ұқсас бұйымдар
7616 91 000 0
– – алюминий сымнан жасалған мата, керегеторлар, торлар және қоршаулар
7616 99 900 8
– – – – өзгелері (зертханалық алюминий тостаған, сыныма ұстағыш, спектрометрдің шыны қақпағын ұстағыш тірек)
7801
Өңделмеген қорғасын:
7801 10 000 0
– тазартылған қорғасын
7801 91 000 0
– – құрамында басқа элементтердiң арасында салмағы бойынша артық болатын элемент ретiнде сүрме бар
7801 99 100 0
– – – тазартуға арналған, құрамында 0,02 салм.% немесе одан астам күміс бар (қара қорғасын немесе веркблей)
7802 00 000 0
Қорғасынның қалдықтары және сынықтары
7804
Қорғасын плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга; қорғасын ұнтақтары және қабыршықтары:
– плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга:
7804 11 000 0
– – қалыңдығы (негiзiн есептемегенде) 0,2 мм-ден аспайтын табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
7804 20 000 0
– ұнтақтар мен қабыршықтар
7806 00
Қорғасыннан жасалған өзге де бұйымдар:
7806 00 100 0
– радиобелсенді материалдарды тасымалдауға немесе сақтауға арналған радиацияға қарсы қорғасын жабындымен жабылған контейнерлер
7901
Өңделмеген мырыш:
– қосындыланбаған мырыш:
7901 11 000 0
– – құрамында мырыштың 99,99 салм.% немесе одан астам бар
7901 12
– – құрамында 99,99 салм.%-дан кем мырыш бар:
7901 12 100 0
– – – құрамында 99,95 салм.% немесе одан астам, бірақ 99,99 салм.%-дан кем мырыш бар
7901 12 300 0
– – – құрамында 98,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 99,95 салм.%-дан кем мырыш бар
7901 12 900 0
– – – құрамында 97,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 98,5 салм.%-дан кем мырыш бар
7901 20 000 0
– мырыш құйындылары
7904 00 000 0
Мырыш шыбықтар, профильдер және сымдар
7905 00 000 0
Мырыш плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
7907 00 000
Мырыштан жасалған өзге де бұйымдар:
7907 00 000 1
– құбырлар, түтіктер және фитингтер құбыр немесе түтіктер (айталық, жалғастырғыш, аталар, ернемектер) үшін
8001
Өңделмеген қалайы:
8001 10 000 0
– қосындыланбаған қалайы
8001 20 000 0
– қалайы құйындылар

7612 90 200 0
– – емкости, используемые для аэрозолей
7612 90 900 1
– – – емкости жесткие цилиндрические вместимостью не более 1 л
7613 00 000 0
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
7614
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции:
7614 10 000 0
– со стальным сердечником
7616
Прочие изделия из алюминия:
7616 10 000 0
– гвозди, кнопки, скобы (кроме указанных в товарной позиции 8305), винты, болты, гайки, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы и аналогичные изделия
7616 91 000 0
– – ткань, решетки, сетки и ограждения из алюминиевой проволоки
7616 99 900 8
– – – – прочие (чаша лабораторная алюминиевая, прободержатель, стойка, удерживающая стеклянную крышку спектрометра)
7801
Свинец необработанный:
7801 10 000 0
– свинец рафинированный
7801 91 000 0
– – содержащий сурьму в качестве элемента, преобладающего по массе среди других элементов
7801 99 100 0
– – – для рафинирования, содержащий 0,02 мас.% или более серебра (черновой свинец или веркблей)
7802 00 000 0
Отходы и лом свинцовые
7804
Плиты, листы, полосы или ленты и фольга свинцовые; порошки и чешуйки свинцовые:
– плиты, листы, полосы или ленты и фольга:
7804 11 000 0
– – листы, полосы или ленты и фольга толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
7804 20 000 0
– порошки и чешуйки
7806 00
Прочие изделия из свинца:
7806 00 100 0
– контейнеры с антирадиационным свинцовым покрытием для транспортировки или хранения радиоактивных материалов
7901
Цинк необработанный:
– цинк нелегированный:
7901 11 000 0
– – содержащий 99,99 мас.% или более цинка
7901 12
– – содержащий менее 99,99 мас.% цинка:
7901 12 100 0
– – – содержащий 99,95 мас.% или более, но менее чем 99,99 мас.% цинка
7901 12 300 0
– – – содержащий 98,5 мас.% или более, но менее чем 99,95 мас.% цинка
7901 12 900 0
– – – содержащий 97,5 мас.% или более, но менее чем 98,5 мас.% цинка
7901 20 000 0
– сплавы цинковые
7904 00 000 0
Прутки, профили и проволока цинковые
7905 00 000 0
Плиты, листы, полосы или ленты и фольга цинковые
7907 00 000
Прочие изделия из цинка:
7907 00 000 1
– трубы, трубки и фитинги для труб или трубок (например, муфты, колена, фланцы)
8001
Олово необработанное:
8001 10 000 0
– олово нелегированное
8001 20 000 0
– сплавы оловянные

8003 00 000 0
Қалайы шыбықтар, профильдер және сымдар
8007 00
Қалайыдан жасалған өзге де бұйымдар:
8007 00 100 0
– Қалыңдығы 0,2 мм болатын пластиналар, беттер және жолақтар
8101
Вольфрам және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
8101 10 000 0
– ұнтақтар
8101 94 000 0
– – өңделмеген вольфрам, қарапайым пісiру арқылы дайындалған шыбықтарды қoca алғанда
8101 96 000 0
– – сым
8101 99 100 0
– – – қарапайым пісiру арқылы дайындалғандардан басқа шыбықтар, профильдер, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
8102
Молибден және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
8102 10 000 0
– ұнтақтар
8102 94 000 0
– – өңделмеген молибден, қарапайым пісiру арқылы дайындалған шыбықтарды қоса алғанда
8102 95 000 0
– – қарапайым пісiру арқылы дайындалғандардан басқа шыбықтар, профильдер, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
8102 96 000 0
– – сым
8103
Тантал және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
8103 20 000 0
– өңделмеген тантал, қарапайым пісiру арқылы дайындалған шыбықтарды қоса алғанда; ұнтақтар
8103 90 100 0
– – қарапайым пісiру арқылы дайындалғандардан басқа шыбықтар, профильдер, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
8104
Магний және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтар мен сынықтарын қоса алғанда:
– өңделмеген магний:
8104 11 000 0
– – құрамында кемiнде 99,8 салм.% магний бар
8105
Кобальтты штейн және кобальт металлургиясының өзге де аралық өнiмдерi; кобальт және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
8105 20 000
– кобальтты штейн және кобальт металлургиясының өзге де аралық өнiмдерi; өңделмеген кобальт; ұнтақтар:
8105 20 000 1
– – ұнтақтар
8106 00
Висмут және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтар мен сынықтарын қоса алғанда:
8106 00 100 0
– өңделмеген висмут; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар
8107
Кадмий және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтар мен сынықтарын қоса алғанда:
8107 20 000 0
– өңделмеген кадмий; ұнтақтар
8108
Титан және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтар мен сынықтарын қоса алғанда:
8108 20 000
– өңделмеген титан; ұнтақтар:
– – кеуек титан:
8108 20 000 1
– – – құрамында кемінде 99,56 салм.% титан бар, 12+2 мм-ден 70+12 мм-ге дейін фракцияларға шашыратылған кесек түрінде
8108 20 000 5
– – ұнтақтар
8108 20 000 6
– – құймалар
8108 20 000 7
– – слябтар
8108 90 300
– – шыбықтар, профильдер мен сым:
8108 90 300 9
– – – шыбықтар, профильдер мен сым өзгелері
8108 90 500
– – плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга:
8108 90 500 9
– – – плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга өзгелері

8003 00 000 0
Прутки, профили и проволока оловянные
8007 00
Изделия из олова прочие:
8007 00 100 0
– пластины, листы и полосы толщиной более 0,2 мм
8101
Вольфрам и изделия из него, включая отходы и лом:
8101 10 000 0
– порошки
8101 94 000 0
– – вольфрам необработанный, включая прутки, изготовленные простым спеканием
8101 96 000 0
– – проволока
8101 99 100 0
– – – прутки, кроме изготовленных простым спеканием, профили, плиты, листы, полосы или ленты и фольга
8102
Молибден и изделия из него, включая отходы и лом:
8102 10 000 0
– порошки
8102 94 000 0
– – молибден необработанный, включая прутки, изготовленные простым спеканием
8102 95 000 0
– – прутки, кроме изготовленных простым спеканием, профили, плиты, листы, полосы или ленты и фольга
8102 96 000 0
– – проволока
8103
Тантал и изделия из него, включая отходы и лом:
8103 20 000 0
– тантал необработанный, включая прутки, изготовленные простым спеканием; порошки
8103 90 100 0
– – прутки, кроме изготовленных простым спеканием, профили, проволока, плиты, листы, полосы или ленты и фольга
8104
Магний и изделия из него, включая отходы и лом:
– магний необработанный:
8104 11 000 0
– – содержащий не менее 99,8 мас.% магния
8105
Штейн кобальтовый и прочие промежуточные продукты металлургии кобальта; кобальт и изделия из него, включая отходы и лом:
8105 20 000
– штейн кобальтовый и прочие промежуточные продукты металлургии кобальта; кобальт необработанный; порошки:
8105 20 000 1
– – порошки
8106 00
Висмут и изделия из него, включая отходы и лом:
8106 00 100 0
– висмут необработанный; отходы и лом; порошки
8107
Кадмий и изделия из него, включая отходы и лом:
8107 20 000 0
– кадмий необработанный; порошки
8108
Титан и изделия из него, включая отходы и лом:
8108 20 000
– титан необработанный; порошки:
– – титан губчатый:
8108 20 000 1
– – – с содержанием титана не менее 99,56 мас.% в кусках, рассеянных на фракции от 12 + 2 мм до 70 + 12 мм
8108 20 000 5
– – порошки
8108 20 000 6
– – слитки
8108 20 000 7
– – слябы
8108 90 300
– – прутки, профили и проволока:
8108 90 300 9
– – – прочие прутки, профили и проволока
8108 90 500
– – плиты, листы, полосы или ленты и фольга:
8108 90 500 9
– – – прочие плиты, листы, полосы или ленты и фольга

8202 31 000 0
– – жұмыс бөлiгi болаттан жасалған
8202 39 000 0
– – өзгелері, бөліктерін қоса алғанда
8202 40 000 0
– тізбекті араларға арналған табақтар
– өзге де араларға арналған табақтар:
8202 91 000 0
– – металл кесетін араларға арналған тура сызықты табақтар
8202 99 200 0
– – – металл өңдеуге арналған
8202 99 800 0
– – – өзге де материалдарды өңдеуге арналған
8203
Егеулер, майда егеулер, түрпілер, қысқыштар (тiстеуiктердi қоса алғанда), жалпақауыздар, атауыздар, іскектер, шымшуырлар, металл кескiш қайшылар, құбыр кескiш қондырғылар, бұранда кескiш қайшылар, тескiштер және осыған ұқсас қол аспаптары:
8203 10 000 0
– егеулер, майда егеулер, түрпілер және соған ұқсас аспаптар
8203 20 000 0
– қысқыштар (тiстеуіктердi қoca алғанда), жалпақауыздар, атауыздар, іскектер, шымшуырлар және соған ұқсас аспаптар
8203 20 000 1
– – кішкентай қысқыш
8203 30 000 0
– металл кескiш қайшылар және соған ұқсас аспаптар
8203 40 000 0
– құбыр кескiш қондырғылар, бұранда кескiш қайшылар, тескiштер және соған ұқсас аспаптар
8204
Сомын қол кiлттерi (торсиометрлері бар сомын кiлттердi қоса алғанда, бiрақ шығырларды қоспағанда); сомын кiлттергe арналған ауыспалы бастиектері, сабы бар немесе оларсыз:
– сомын қол кiлттерi:
8204 11 000 0
– – ажыратылмайтын
8204 12 000 0
– – ажыратылатын
8204 20 000 0
– сомын кiлттерге арналған ауыспалы бастиектер, сабы бар немесе сапсыз
8205
Басқа жерде аты аталмаған немесе енгiзiлмеген қол аспаптары (алмас әйнек кескiштердi қоса алғанда); дәнекерлеу лампалары; станоктардың керек-жарақтары мен бөлiктерiнен баcқa қысқыштар, қыспалар мен ұқсас бұйымдар; төстер; тасымал ошақтар; тiрек құрылымдары бар қол немесе аяқ жетегi бар ажарлауыш шарықтар:
8205 10 000 0
– iшкi немесе сыртқы бұранданы бұрғылауға, кесуге арналған саймандар
8205 20 000 0
– балғалар мен шой балғалар
8205 30 000 0
– ағашты өңдеуге арналған сүргiлер, қашаулар, стамескалар және соған ұқсас кескiш саймандар
8205 40 000 0
– бұрағыштар
– өзге де қол аспаптары (алмас әйнек кескіштерді қоса алғанда):
8205 51 00
– – тұрмыстық саймандар:
8205 51 001 0
– – – алмас әйнек кескіштер
8205 59 100 0
– – – қашағыштарға, бетоншыларға, сылаушылар мен сылақшыларға арналған саймандар
8205 59 801 0
– – – – алмас
8205 59 809 9
– – – – – өзгелері (шеге жұлғыш, аспаптар жиынтығы, тетіктерді бөлшектеуге арналған түсіргіш, ілгек)
8205 60 000 0
– дәнекерлеу лампалары
8205 70 000 0
– қысқыштар, қыспалар және соған ұқсас бұйымдар
8205 90
– жоғарыда көрсетiлген қосалқы позициялардың екi немесе одан астамынан тұратын бұйымдар жиынтықтары:
8205 90 100 0
– – төстер; тасымал ошақтар; тiрек құрылымдары бар қол немесе аяқ жетегi бар ажарлауыш шарықтар

8202 31 000 0
– – с рабочей частью из стали
8202 39 000 0
– – прочие, включая части
8202 40 000 0
– полотна для цепных пил
– полотна для пил прочие:
8202 91 000 0
– – прямолинейные полотна для пил по металлу
8202 99 200 0
– – – для обработки металла
8202 99 800 0
– – – для обработки прочих материалов
8203
Напильники, надфили, рашпили, клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики, ножницы для резки металла, устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные ручные инструменты:
8203 10 000 0
– напильники, надфили, рашпили и аналогичные инструменты
8203 20 000 0
– клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики и аналогичные инструменты
8203 20 000 1
– – пинцеты
8203 30 000 0
– ножницы для резки металла и аналогичные инструменты
8203 40 000 0
– устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные инструменты
8204
Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с торсиометрами, но исключая воротки); сменные головки для гаечных ключей, с ручками или без них:
– ключи гаечные ручные:
8204 11 000 0
– – неразводные
8204 12 000 0
– – разводные
8204 20 000 0
– головки для гаечных ключей сменные с ручками или без них
8205
Инструменты ручные (включая алмазные стеклорезы), в другом месте не поименованные или не включенные; лампы паяльные; тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме принадлежностей и частей станков; наковальни; горны переносные; шлифовальные круги с опорными конструкциями, ручным или ножным приводом:
8205 10 000 0
– инструменты для сверления, нарезания наружной или внутренней резьбы
8205 20 000 0
– молотки и кувалды
8205 30 000 0
– рубанки, долота, стамески и аналогичные режущие инструменты для обработки древесины
8205 40 000 0
– отвертки
– инструменты ручные прочие (включая алмазные стеклорезы):
8205 51 00
– – инструменты бытовые:
8205 51 001 0
– – – стеклорезы алмазные
8205 59 100 0
– – – инструменты для каменщиков, формовщиков, бетонщиков, штукатуров и маляров
8205 59 801 0
– – – – алмазные
8205 59 809 9
– – – – – прочие (гвоздодер, набор инструментов, съемник для демонтажа деталей, багор)
8205 60 000 0
– лампы паяльные
8205 70 000 0
– тиски, зажимы и аналогичные изделия
8205 90
– прочие, включая наборы изделий из двух или более субпозиций данной товарной позиции:
8205 90 100 0
– – наковальни; горны переносные; круги шлифовальные с опорными конструкциями, ручным или ножным приводом

8207
Металды созып шыңдау немесе сығып шығару саймандарын, жартас жыныстарын немесе топырақтарды бұрғылау саймандарын қоса алғанда, механикалық жетегi бар немесе жоқ немесе станоктарға арналған ауыспалы қол саймандары (мысалы, престеу, штамптау, шауып алу, бұранда кесу, бұрғылау, кеңейту, созу, фрезерлеу, токарьлық өңдеу немесе бұрап кiргiзу үшін):
– жартас жыныстарын немесе топырақтарды бұрғылауға арналған аспаптар:
8207 13 000 0
– – металл қыштан жасалған жұмыс бөлiгiмен
8207 19
– – өзгелері, бөлiктердi қоса алғанда:
8207 19 100 0
– – – алмастан немесе агломератталған алмастан жасалған жұмыс бөлігімен
8207 19 900 1
– – – – бұрғылау қашаулары
8207 20
– металды созып шыңдау немесе сығып шығаруға арналған саймандар:
8207 20 100 0
– – алмастан немесе агломератталған алмастан жасалған жұмыс бөлігімен
8207 20 900 0
– – басқа материалдардан жасалған жұмыс бөлігімен
8207 30
– престеу, штамптау немесе шауып алуға арналған саймандар:
8207 30 100 0
– – металл өңдеуге арналған
8207 40
– iшкi немесе сыртқы бұранданы кесуге арналған саймандар:
– – металл өңдеуге арналған:
8207 40 100 0
– – – iшкi бұранданы кесуге арналған саймандар
8207 40 300 0
– – – сыртқы бұранданы кесуге арналған саймандар
8207 50
– жартас жыныстарын бұрғылауға арналған саймандардан басқа, бұрғылауға арналған саймандар:
8207 50 100 0
– – алмастан немесе агломератталған алмастан жасалған жұмыс бөлігімен
– – басқа материалдардан жасалған жұмыс бөлігімен:
8207 50 300 0
– – – тас қалауды бұрғылау үшін пайдаланылатын бұрғы
– – – – металл өңдеуге арналған, жұмыс бөлігі:
8207 50 500 0
– – – – – қыш металдан жасалған
8207 50 600 0
– – – – – жылдам кесетін болаттан жасалған
8207 50 700 0
– – – – – басқа материалдардан жасалған
8207 50 900 0
– – – – өзгелері (қатты балқытылған бұрғы, биметалл қаптама)
8207 60
– кеңейтуге немесе созуға арналған саймандар:
8207 60 100 0
– – алмастан немесе агломератталған алмастан жасалған жұмыс бөлігімен
– – басқа материалдардан жасалған жұмыс бөлігімен:
– – – кеңейтуге арналған саймандар:
8207 60 300 0
– – – – металл өңдеуге арналған
– – – созуға арналған саймандар:
8207 60 700 0
– – – – металл өңдеуге арналған
8207 70
– фрезерлеуге арналған саймандар:
– – металл өңдеуге арналған, жұмыс бөлігі:
8207 70 100 0
– – – қыш металдан жасалған
– – – өзге материалдардан жасалған:
8207 70 310 0
– – – – артқы ілмегі бар
8207 70 350 0
– – – – тісті бұрандалы фрездер
8207 80
– токарьлық өңдеуге арналған саймандар:
– – металл өңдеуге арналған, жұмыс бөлігі:
8207 80 110 0
– – – қыш металдан жасалған
8207 80 190 0
– – – басқа материалдардан жасалған
8207 90
– өзге де ауыспалы саймандар:

8207
Сменные рабочие инструменты для ручных инструментов с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, инструменты для бурения скальных пород или грунтов:
– инструменты для бурения скальных пород или грунтов:
8207 13 000 0
– – с рабочей частью из металлокерамики
8207 19
– – прочие, включая части:
8207 19 100 0
– – – с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
8207 19 900 1
– – – – буровые долота
8207 20
– фильеры для волочения или экструдирования металла:
8207 20 100 0
– – с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
8207 20 900 0
– – с рабочей частью из других материалов
8207 30
– инструменты для прессования, штамповки или вырубки:
8207 30 100 0
– – для обработки металла
8207 40
– инструменты для нарезания внутренней или наружной резьбы:
– – для обработки металла:
8207 40 100 0
– – – инструменты для нарезания внутренней резьбы
8207 40 300 0
– – – инструменты для нарезания наружной резьбы
8207 50
– инструменты для сверления, кроме инструментов для бурения скальных пород:
8207 50 100 0
– – с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
– – с рабочей частью из других материалов:
8207 50 300 0
– – – сверла, используемые для сверления каменной кладки
– – – – для обработки металла с рабочей частью:
8207 50 500 0
– – – – – из металлокерамики
8207 50 600 0
– – – – – из быстрорежущей стали
8207 50 700 0
– – – – – из других материалов
8207 50 900 0
– – – – прочие (бур твердосплавный, биметаллическая коронка)
8207 60
– инструменты для растачивания или протягивания:
8207 60 100 0
– – с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
– – с рабочей частью из других материалов:
– – – инструменты для растачивания:
8207 60 300 0
– – – – для обработки металла
– – – инструменты для протягивания:
8207 60 700 0
– – – – для обработки металла
8207 70
– инструменты для фрезерования:
– – для обработки металла с рабочей частью:
8207 70 100 0
– – – из металлокерамики
– – – из прочих материалов:
8207 70 310 0
– – – – с хвостовиками
8207 70 350 0
– – – – червячные фрезы
8207 80
– инструменты для токарной обработки:
– – для обработки металла с рабочей частью:
8207 80 110 0
– – – из металлокерамики
8207 80 190 0
– – – из других материалов
8207 90
– инструменты сменные прочие:

8207 90 100 0
– – алмастан немесе агломератталған алмастан жасалған жұмыс бөлігімен
– – басқа материалдардан жасалған жұмыс бөлігімен:
8207 90 300 0
– – – бұрағыштарға арналған ауыспалы қондырмалар
– – – өзгелері, жұмыс бөлігі:
– – – – қыш металдан жасалған:
8207 90 710 0
– – – – – металл өңдеуге арналған
– – – – өзге материалдардан жасалған:
8207 90 910 0
– – – – – металл өңдеуге арналған
8207 90 990 0
– – – – – өзгелері (болат сақина)
8208
Машиналарға немесе механикалық құрал-жабдықтарға арналған пышақтар мен кесу тiлгiштерi:
8208 10 000 0
– металл өңдеуге арналған
8208 20 000 0
– ағаш өңдеуге арналған
8209 00
Саймандарға арналған, бірақ оларға орнатылмаған метал қыштан жасалған пластиналар, білеушелер, ұштар және ұқсас бұйымдар:
8209 00 200 0
– бұрылмалы қыстырғылар
8209 00 800 0
– өзгелері (ажыратқыш дөңгелек кесіннің ұшы, сұйық ортаны қысып толтыру поршендік сорғысының ұштығы)
8211
8208 тауар позициясындағы пышақтардан басқа, кескiш ұстара жүзді, ара тектec немесе оларсыз пышақтар (ағаш кесуге арналған пышақтарды қоса алғанда) және оларға арналған жүздер:
8211 10 000 0
– әртүрлi бұйымдардың жиынтықтары
8211 92 000 0
– – жүздерi орнықтырылған өзге де пышақтар
8211 93 000 0
– – жүздері орнықтырылмаған пышақтар
8211 94 000 0
– – жүздер
8211 95 000 0
– – бағалы емес металдардан жасалған саптар
8214
өзге кесетін бұйымдар (мысалы, шаш кесуге арналған машинкалар, қасапшыларға арналған арнайы пышақтар немесе ас үй пышақтары мен шапқылар, қағазға арналған пышақтар), маникюр немесе педикюр жиынтықтары мен құралдар (тырнаққа арналған егеумен қоса):
8214 10 000 0
-қағаз үшін, конверттерді ашуға арналған және мәтіндерді тазалауға арналған пышақтар, қарындаштарға арналған ұштағыштар және оның жүздері
8215
Қасықтар, шанышқылар, ожаулар, кепсерлер, тортқа арналған қалақтар, балыққа, майға арналған пышақтар, қантқа арналған қысқыштар және ұқсас ас үй немесе асханаға арналған құралдар:
8215 99 100 0
– – – коррозияға төзімді болаттан
8215 99 900 0
– – – өзгелері (металл қасықтар)
8301
Аспалы және ойылмалы құлыптар (кілттің көмегімен, кодты комбинациямен жұмыс істейтін немесе электр), бағалы емес металдардан жасалған; ысырмалар және құлыппен біріктірілген ысырмалы жақтаулар, бағалы емес металдардан жасалған; жоғарыдағы кез-келген бұйымдар үшін кілттер, бағалы емес металдардан жасалған:
8301 10 000 0
- аспалы құлыптар
8301 20 000 9
- - өзгелері (автокөлік және арнайы техника үшін есік құлыптары)
8301 40 900 0
-- өзге құлыптар
8301 60 000 9
өзгелері (құлып үшін өзекше №6)
8302
Жиhаздарда, есiктерде, баспалдақтарда, терезелерде, перделерде, көлiк құралдарының салондарында, ер-тұрман бұйымдарында, шабадандарда, жәшiктерде, қобдишаларда немесе ұқсас бұйымдарда пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекiту арматурасы; қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілмектер, кронштейндер және қымбат бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекiту керек-жарақтары бар жиhаз дөңгелектерi; қымбат бағалы емес металдардан жасалған есiктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар:

8207 90 100 0
– – с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
– – с рабочей частью из других материалов:
8207 90 300 0
– – – сменные насадки для отверток
– – – прочие с рабочей частью:
– – – – из металлокерамики:
8207 90 710 0
– – – – – для обработки металла
– – – – из прочих материалов:
8207 90 910 0
– – – – – для обработки металла
8207 90 990 0
– – – – – прочие (кольцо стальное)
8208
Ножи и режущие лезвия для машин или механических приспособлений:
8208 10 000 0
– для обработки металла
8208 20 000 0
– для обработки древесины
8209 00
Пластины, бруски, наконечники и аналогичные изделия для инструментов, не установленные на них, из металлокерамики:
8209 00 200 0
– поворачиваемые вставки
8209 00 800 0
– прочие (наконечник разъемного круглого сечения, наконечник штока поршневого насоса нагнетания жидких сред)
8211
Ножи с режущими лезвиями, пилообразными или нет (включая ножи для обрезки деревьев), кроме ножей товарной позиции 8208, и лезвия для них:
8211 10 000 0
– наборы различных изделий
8211 92 000 0
– – прочие ножи с фиксированными лезвиями
8211 93 000 0
– – ножи с нефиксированными лезвиями
8211 94 000 0
– – лезвия
8211 95 000 0
– – рукоятки из недрагоценных металлов
8214
Изделия режущие прочие (например, машинки для стрижки волос, специальные ножи для мясников или специальные кухонные ножи и сечки, ножи для бумаги); маникюрные или педикюрные наборы и инструменты (включая пилки для ногтей):
8214 10 000 0
– ножи для бумаги, вскрытия конвертов и подчистки текстов, точилки для карандашей и лезвия для них
8215
Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для сахара и аналогичные кухонные или столовые приборы:
8215 99 100 0
– – – из коррозионностойкой стали
8215 99 900 0
– – – прочие (ложка металлическая)
8301
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа, кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых вышеуказанных изделий, из недрагоценных металлов:
8301 10 000 0
– замки висячие
8301 20 000 9
– – прочие (замки дверные для автотранспорта и спецтехники)
8301 40 900 0
– – замки прочие
8301 60 000 9
– – прочие (сердцевина для замка № 6)
– крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали прочие:
8302
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей:

8302 10 000
– топсалар:
8302 10 000 9
– – өзге топсалар
– өзге де бекiту арматурасы, фурнитура және ұқсас бөлшектер:
8302 41
– – ғимараттарда қолданылатын:
8302 41 100 0
– – – есiктер үшiн
8302 41 500 0
– – – терезелер үшiн
- бекіткіш арматура, фурнитура және осыған ұқсас тетіктер:
8302 42 000 0
--жиһаздар үшін қолданылатын өзгелеріы
8302 50 000 0
- қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілмектер, кронштейндер және ұқсас бұйымдар
8302 60 000 9
- - өзгелері (есікті жапқыштар)
8304 00 000 0
Құжаттамалар үшін шкафтар, картотекаға арналған шкафтар, қағазға арналған сауыттар, қағазға арналған тұғырлар, бағалы емес металдардан жасалған, қаламға арналған сауыттар, мөрлерге және осыған ұқсас кеңсе жабдықтары, 9403 тауарлық позициялы кеңсе жиһазынан өзгелері
8305
Тезтікпеге немесе папкаларға арналған фурнитура, кеңсеге арналған қысқыштар және қыстырғыштар, көрсетікштер немесе ұқсас кеңсе бұйымдары, бағалы емес металдардан жасалған; блоктағы сым қапсырмалар (мысалы кеңселік мақсаттар үшін, жиһазды, орамдарды қаптау үшін), бағалы емес металдан:
8305 20 000 0
- блоктағы сым қапсырмалар
8305 90 000 0
- өзгелері, бөліктерін қоса
8307
Фитингілерi бар немесе оларсыз, қымбат бағалы емес металдардан жасалған иiлгiш түтіктер:
8307 10 000 9
– – өзгелері қара металдардан жасалған
8307 90 000 0
– өзге де қымбат бағалы емес металдардан жасалған
8308
Ілгектер, ілгектері бар жақтаулар, айылбастар, айылбастар-ілгектер, ілмектер, сақиналар, блоктар немесе ұқсас бұйымдар, бағалы емес металдардан жасалған, киім, аяқ киім, тенттер, сөмкелер, жолға арналған заттар немесе өзге дайын бұйымдар үшін пайдаланылатын; түтікті немесе қосарланған шегендер, бағалы емес металдардан жасалған; бағалы емес металдардан жасалған моншақтар және жылтырауықтар:
8308 20 000 0
-- түтікті немесе қосарланған шегендер
8309
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған шөлмектерге арналған тығындар, қалпақшалар мен қақпақтар (кроналы тығындарды, бұралып ашылатын қалпақшаларды және құюға арналған бөлiмi бар тығындарды қоса алғанда), шөлмектерге арналған бекiткiш қақпақтар, ойылған тығындар, тығындардың қабықтары, нығыздаушы және өзге де буып-түю керек-жарақтары:
8309 90 100 0
– – қорғасыннан жасалған тығындауға арналған қақпақтар; диаметрі 21 мм-ден астам алюминийден жасалған тығындауға арналған қақпақтар
8309 90 900 0
- - өзгелері (термогравиметрикалық талдаушының қақпағының айналдырғышы)
8310 00 000 0
Көрсеткіш атауларымен, мекенжайларымен және ұқсас маңдайшалар, нөмірлер, әріптер және өзгелері, бағалы емес металдардан жасалған символдар, 9405 тауарлық позициялы бұйымнан өзгелері

8302 10 000
– шарниры:
8302 10 000 9
– – прочие шарниры
– крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали прочие:
8302 41
– – применяемые в зданиях:
8302 41 100 0
– – – для дверей
8302 41 500 0
– – – для окон
8302 42 000 0
– – прочие, применяемые для мебели
8302 50 000 0
– вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия
8302 60 000 9
– – прочие (доводчик двери)
8304 00 000 0
Шкафы для досье, шкафы для картотек, лотки для бумаг, подставки для бумаг, лотки для ручек, подставки для печатей и аналогичное конторское или канцелярское оборудование, из недрагоценных металлов, кроме конторской мебели товарной позиции 9403
8305
Фурнитура для скоросшивателей или папок, канцелярские зажимы и скрепки, индексные карточные указатели и аналогичные канцелярские изделия, из недрагоценных металлов; проволочные скобы в блоках (например, для канцелярских целей, обивки мебели, упаковки), из недрагоценных металлов:
8305 20 000 0
– проволочные скобы в блоках
8305 90 000 0
– прочие, включая части
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов с фитингами или без них:
8307 10 000 9
– – прочие из черных металлов
8307 90 000 0
– из прочих недрагоценных металлов
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды, обуви, тентов, сумок, дорожных принадлежностей или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки из недрагоценных металлов:
8308 20 000 0
– заклепки трубчатые или раздвоенные
8309
Пробки, колпачки и крышки (включая крончатые колпачки, завинчивающиеся колпачки и пробки с устройством для разливки), закупорочные крышки для бутылок, пробки нарезные, оболочки пробок, герметизирующие и прочие упаковочные принадлежности из недрагоценных металлов:
8309 90 100 0
– – закупорочные крышки из свинца; закупорочные крышки из алюминия диаметром более 21 мм
8309 90 900 0
– – прочие (карусель крышек термогравиметрического анализатора)
8310 00 000 0
Таблички с указателями, наименованиями, адресами и аналогичные таблички, номера, буквы и прочие символы из недрагоценных металлов, кроме изделий товарной позиции 9405

8311
Қымбат бағалы емес металдардан немесе металдардың карбидтерiнен жасалған жабындысы немесе флюстi материалдардан жасалған өзегi бар, металдарды немесе металдардың карбидтерiн төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, пiсiру немесе шөктіру үшiн пайдаланылатын сым, шыбықтар, түтiктер, пластиналар, электродтар және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардың пісірілген ұнтағынан жасалған тозаңдатумен металдандыру үшiн пайдаланылатын сым және шыбықтар:
8311 10 000
– жабындысы бар қымбат бағалы емес металдардан жасалған, доғалық электрмен пісіру үшiн пайдаланылатын электродтар:
8311 10 000 1
– – өзегі қара металдан және төсемі баяу балқитын материалдардан
8311 20 000 0
– доғалық электрмен пiсiру үшiн пайдаланылатын, қымбат бағалы емес металдардан жасалған өзектi сым
8311 30 000 0
– төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, немесе газбен пісіру үшiн пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдардан жасалған жабындылы шыбықтар және өзекті сым
8311 90 000 0
– – өзгелері (тигель үшін тұғырлар, тигельдердің әткеншегі, қақпақтардың әткеншегі)
8402
Бу қазандары немесе басқа да бу өндiретiн қазандар (төменгi қысымдағы бу өндiруге де қабiлеттi орталық жылыту жүйесiнiң су қазандарынан басқа); бу қыздырғышы бар cу қазандары:
– бу қазандары немесе басқа да бу өндiретiн қазандар:
8402 11 000
– – өнімділігі сағатына 45 т-дан астам су құбырлы қазандар:
8402 11 000 9
– – – өнімділігі сағатына 45 т-дан астам су құбырлы қазандар өзгелері
8402 12 000
– – өнiмділiгi сағатына 45 т-дан аспайтын су құбырлы қазандар:
8402 12 000 9
– – – өнiмділiгi сағатына 45 т-дан аспайтын су құбырлы қазандар өзгелері
8402 19
– – қиыстырылғандарды қoca алғанда, өзге де бу өндiретiн қазандар:
8402 19 100
– – – түтіндеткіш қазандар:
8402 19 100 9
– – – – түтіндеткіш қазандар өзгелері
8402 20 000
– бу қыздырғышы бар су қазандары:
8402 20 000 9
– – бу қыздырғышы бар су қазандары өзгелері
8402 90 000 9
– – қазандарға арналған бөлiктерi
8403 10 900 0
– – басқасы (электрлі су қыздыратын қазан)
8404
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетіргiштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар:
8404 10 000 0
– 8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар
8404 20 000 0
– бу-cу немесе басқа да бу-күш қондырғыларға арналған конденсаторлар
8404 90 000 0
– бөліктері қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар

8311
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия из недрагоценных металлов или карбидов металлов, с покрытием или сердечником из флюсовых материалов используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением:
8311 10 000
– электроды из недрагоценных металлов с покрытием, используемые для дуговой электросварки:
8311 10 000 1
– – с сердечником из черных металлов и покрытием из тугоплавкого материала
8311 20 000 0
– проволока из недрагоценных металлов с сердечником, используемая для дуговой электросварки
8311 30 000 0
– прутки с покрытием и проволока с сердечником, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или газовой сварки, из недрагоценных металлов
8311 90 000 0
– прочие (подставки для тиглей, карусель тиглей, карусель крышек)
8402
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды:
– котлы паровые или другие паропроизводящие котлы:
8402 11 000
– – котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час:
8402 11 000 9
– – – прочие котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час
8402 12 000
– – котлы водотрубные производительностью не более 45 т пара в час:
8402 12 000 9
– – – прочие котлы водотрубные производительностью не более 45 т пара в час
8402 19
– – паропроизводящие котлы прочие, включая комбинированные:
8402 19 100
– – – котлы дымогарные:
8402 19 100 9
– – – – прочие котлы дымогарные
8402 20 000
– котлы перегретой воды:
8402 20 000 9
– – прочие котлы перегретой воды
8402 90 000 9
– – части для котлов
8403 10 900 0
– – прочие (котел электрический водогрейный)
8404
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок:
8404 10 000 0
– вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403
8404 20 000 0
– конденсаторы для пароводяных или других паросиловых установок
8404 90 000 0
– части вспомогательного оборудования для использования с котлами

8405
Газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары:
8405 10 000
– газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары:
8405 10 000 9
– – газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары өзгелері
8405 90 000 0
– бөліктері газ генераторлары немесе су газы генераторлары
8407
плоршеньнің айналмалы немесе қайтармалы-үдемелі қозғалысымен ұшқынды от алатын іштен жанатын қозғалтқыш
– 87-топтың көлік құралдарын қозғалысқа келтіру үшін қолданылатын ілгері-кейінді қозғалысты поршеньдi қозғалтқыштар:
8407 31 000 0
– – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден аспайтын
8407 32
– – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден астам, бірақ 250 см3-ден аспайтын:
8407 32 100 0
– – – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 -ден астам, бірақ 125 см3 -ден аспайтын
8407 32 900 0
– – – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 125 см3-ден астам, бірақ 250 см3-ден аспайтын
8407 33 000 0
– – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 250 см3-ден астам, бірақ 1000 см3-ден аспайтын
8407 34
– – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1000 см3-ден астам:
– – – – жаңа, қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі:
8407 34 910
– – – – – 1500 см3-ден аспайтын:
8407 34 910 1
– – – – – – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін
8407 34 990
– – – – – 1500 см3-ден астам:
8407 34 990 3
– – – – – – – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін
8407 90
– өзге де қозғалтқыштар:
8407 90 100 0
– – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 250 см3 аспайтын
– – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 250 см3-ден астам:
8407 90 800 0
– – – – қуаттылығы 10 кВт-тан аспайтын
8408
Қысымнан жалын шығаратын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесe жартылай дизельдер):
– – – дөңгелекті ауыл шаруашылығы немесе орман шаруашылығы тракторларына арналған, қуаттылығы:
8408 20 310
– – – – 50 кВт-тан аспайтын:
8408 20 310 1
– – – – – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 2500 см3 кем емес, бірақ 3000 см3 аспайтын, 8408 20 100 0 кіші қосалқы позициясында көрсетілген тракторлардан басқа тракторларды өнеркәсіптік жинауға арналған)
8408 20 350
– – – – 50 кВт-тан астам, бірақ 100 кВт аспайтын:

8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8405 10 000
– газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8405 10 000 9
– – прочие газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них
8405 90 000 0
– части газогенераторов или генераторов водяного газа
8407
Двигатели внутреннего сгорания с искровым зажиганием с вращающимся или возвратно-поступательным движением поршня:
– двигатели с возвратно-поступательным движением поршня, используемые для приведения в движение транспортных средств группы 87:
8407 31 000 0
– – с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
8407 32
– – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 250 см3:
8407 32 100 0
– – – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 125 см3
8407 32 900 0
– – – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 125 см3, но не более 250 см3
8407 33 000 0
– – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см3, но не более 1000 см3
8407 34
– – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см3:
– – – – новые с рабочим объемом цилиндров двигателя:
8407 34 910
– – – – – не более 1500 см3:
8407 34 910 1
– – – – – – для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8407 34 990
– – – – – более 1500 см3:
8407 34 990 3
– – – – – – – для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8407 90
– двигатели прочие:
8407 90 100 0
– – с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 250 см3
– – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см3:
8407 90 800 0
– – – – мощностью не более 10 кВт
8408
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели):
– – – для колесных сельскохозяйственных или лесохозяйственных тракторов, мощностью:
8408 20 310
– – – – не более 50 кВт:
8408 20 310 1
– – – – – для промышленной сборки тракторов с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2500 см3, но не более 3000 см3, кроме тракторов, упомянутых в подсубпозиции 8408 20 100 05)
8408 20 350
– – – – более 50 кВт, но не более 100 кВт:

8408 20 350 1
– – – – – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 2500 см3 кем емес, бірақ 3000 см3 аспайтын, 8408 20 100 0 кіші қосалқы позициясында көрсетілген тракторлардан басқа тракторларды өнеркәсіптік жинауға арналған)
8408 20 370
– – – – 100 кВт-тан астам:
8408 20 370 1
– – – – – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 2500 см3 кем емес, бірақ 3000 см3 аспайтын, 8408 20 100 0 кіші қосалқы позициясында көрсетілген тракторлардан басқа тракторларды өнеркәсіптік жинауға арналған)
– – – 87-топтың өзге де көлiк құралдарына арналған, қуаттылығы:
8408 20 510
– – – – 50 кВт-тан аспайтын:
8408 20 510 3
– – – – – – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін
8408 20 550
– – – – 50 кВт-тан астам, бірақ 100 кВт-тан аспайтын:
8408 20 550 3
– – – – – – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін
8408 20 57
– – – – 100 кВт-тан астам, бірақ 200 кВт-тан аспайтын:
8408 20 571
– – – – – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін:
8408 20 571 1
– – – – – – өнеркәсіптік жинауға арналған, қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 2800 см3 кем емес, бірақ 3000 см3 аспайтын
8408 20 990
– – – – 200 кВт-тан астам:
8408 20 990 3
– – – – – – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін
8408 90
– өзге де қозғалтқыштар:
8408 90 210 0
– – рельсті көлікке арналған
– – – жаңа, қуаттылығы:
8408 90 410 9
– – – – – өзгелері 15 кВт-тан аспайтын
8408 90 430 9
– – – – – өзгелері 15 кВт-тан, астам бірақ 30 кВт-тан аспайтын
8408 90 450 9
– – – – – өзгелері 30 кВт-тан астам, бірақ 50 кВт-тан аспайтын
8408 90 470 9
– – – – – өзгелері 50 кВт-тан астам, бірақ 100 кВт-тан аспайтын
8408 90 610 9
– – – – – өзгелері 100 кВт-тан астам, бірақ 200 кВт-тан аспайтын
8408 90 650
– – – – 200 кВт-тан астам, бірақ 300 кВт-тан аспайтын:
8408 90 650 9
– – – – – өзгелері200 кВт-тан астам, бірақ 300 кВт-тан аспайтын
8408 90 670
– – – – 300 кВт-тан астам, бірақ 500 кВт-тан аспайтын:
8408 90 670 9
– – – – – өзгелері 300 кВт-тан астам, бірақ 500 кВт-тан аспайтын
8408 90 810 9
– – – – – өзгелері 500 кВт-тан астам, бірақ 1000 кВт-тан аспайтын
8408 90 850 0
– – – – 1000 кВт-тан астам, бірақ 5000 кВт-тан аспайтын
8408 90 890 0
– – – – 5000 кВт-тан астам
8409 91 000 9
- - өзгелері (піспекті сақиналар)
8410
Гидравликалық турбиналар, су дөңгелектерi мен оларға арналған реттеуiштер:
– гидравликалық турбиналаp және су дөңгелектерi:
8410 11 000 0
– – қуаттылығы 1000 кВт-тан аспайтын
8410 12 000 0
– – қуаттылығы 1000 кВт-тан астам, бірақ 10 000 кВт-тан аспайтын

8408 20 350 1
– – – – – для промышленной сборки тракторов с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2500 см3, но не более 3000 см3, кроме тракторов, упомянутых в подсубпозиции 8408 20 100 05)
8408 20 370
– – – – более 100 кВт:
8408 20 370 1
– – – – – для промышленной сборки тракторов с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2500 см3, но не более 3000 см3, кроме тракторов, упомянутых в подсубпозиции 8408 20 100 05)
– – – для прочих транспортных средств группы 87 мощностью:
8408 20 510
– – – – не более 50 кВт:
8408 20 510 3
– – – – – – для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8408 20 550
– – – – более 50 кВт, но не более 100 кВт:
8408 20 550 3
– – – – – – для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8408 20 57
– – – – более 100 кВт, но не более 200 кВт:
8408 20 571
– – – – – для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя:
8408 20 571 1
– – – – – – для промышленной сборки с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2500 см3, но не более 3000 см3 5)
8408 20 990
– – – – более 200 кВт:
8408 20 990 3
– – – – – – для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8408 90
– двигатели прочие:
8408 90 210 0
– – для рельсового транспорта
– – – новые мощностью:
8408 90 410 9
– – – – – прочие не более 15 кВт
8408 90 430 9
– – – – – прочие более 15 кВт, но не более 30 кВт
8408 90 450 9
– – – – – прочие более 30 кВт, но не более 50 кВт
8408 90 470 9
– – – – – прочие более 50 кВт, но не более 100 кВт
8408 90 610 9
– – – – – прочие более 100 кВт, но не более 200 кВт
8408 90 650
– – – – более 200 кВт, но не более 300 кВт:
8408 90 650 9
– – – – – прочие более 200 кВт, но не более 300 кВт
8408 90 670
– – – – более 300 кВт, но не более 500 кВт:
8408 90 670 9
– – – – – прочие более 300 кВт, но не более 500 кВт
8408 90 810 9
– – – – – прочие более 500 кВт, но не более 1000 кВт
8408 90 850 0
– – – – более 1000 кВт, но не более 5000 кВт
8408 90 890 0
– – – – более 5000 кВт
8409 91 000 9
– – – прочие (поршневые кольца)
8410
Турбины гидравлические, колеса водяные и регуляторы к ним:
– турбины гидравлические и водяные колеса:
8410 11 000 0
– – мощностью не более 1000 кВт
8410 12 000 0
– – мощностью более 1000 кВт, но не более 10 000 кВт

8410 13 000 0
– – қуаттылығы 10 000 кВт-тан астам
8410 90 000
– реттеуiштердi қоса алғанда, бөлiктерi:
8410 90 000 1
– – қуаты 25 000 кВт астам гидравликалық турбиналар үшін шойын құйма немесе болат құйма
8411
Турбореактивтi және турбобұрандалы қозғалтқыштар, өзге дe газ турбиналары:
– турбореактивті қозғалтқыштар:
8411 11 000 9
– – – өзгелері тарту күші 25 кН-нан аспайтын
8411 12
– – тарту күші 25 кН-нан астам:
8411 12 100 9
– – – – өзгелері тарту күші 25 кН-нан астам, бірақ 44 кН-нан аспайтын
8411 12 300
– – – тарту күші 44 кН-нан астам, бірақ 132 кН-нан аспайтын:
8411 12 300 1
– – – – тартым күші 44 кН-нан астам, бірақ 60 кН-нан аспайтын
8411 12 300 2
– – – – тартым күші 60 кН-нан астам, бірақ 80 кН-нан аспайтын
8411 12 800 0
– – – тарту күші 132 кН-нан астам
– турбобұрандалы қозғалтқыштар:
8411 21 000 0
– – қуаттылығы 1100 кВт-тан аспайтын
8411 22
– – қуаттылығы 1100 кВт-тан астам:
8411 22 200
– – – қуаттылығы 1100 кВт-тан астам, бірақ 3730 кВт-тан аспайтын:
8411 22 200 1
– – – – қуаттылығы 1100 кВт-тан астам, бірақ 1200 кВт-тан аспайтын
8411 22 800 0
– – – қуаттылығы 3730 кВт-тан астам
– өзге де газ турбиналары:
8411 81 000
– – қуаттылығы 5000 кВт-тан аспайтын:
8411 81 000 9
– – – өзгелері қуаттылығы 5000 кВт-тан аспайтын
8411 82
– – қуаттылығы 5000 кВт-тан астам:
8411 82 200
– – – қуаттылығы 5000 кВт-тан астам, бірақ 20 000 кВт-тан аспайтын:
8411 82 200 1
– – – – жиынтықты газ айдайтын агрегаттардың құрамында пайдалануға арналған
8411 82 600
– – – қуаттылығы 20 000 кВт-тан астам, бірақ 50 000 кВт-тан аспайтын:
8411 82 600 1
– – – – жинақты газ айдайтын агрегаттардың құрамында пайдалануға арналған
8411 82 800 0
– – – қуаттылығы 50 000 кВт-тан астам
– бөліктері:
8411 99 001
– – – 8411 82 200 және 8411 82 600 кіші қосалқы позициялардың жабдықтары:
8411 99 001 1
– – – – 8411 82 200 2 және 8411 82 600 2 кіші қосалқы позициялардың жабдықтары
8412
Өзге де қозғалтқыштар мен күш қондырғылары:
– күш қондырғылары мен гидравликалық қозғалтқыштар:
8412 21
– – сызықтық қолданыстағы (цилиндрлер):
8412 21 200
– – – гидравликалық жүйелер:
8412 21 200 1
– – – – жүк көтергіштігі 18-20 т автомобиль-өді аударғыштарды жинауға арналған телескоптық гидроцилиндрлер
8412 21 800 8
– – – – – (піспекті гидроцилиндр, күштік гидравлика үшін жабдықтардың бөліктері)
8412 29 200
– – – гидравликалық жүйелер:
8412 29 200 9
– – – – өзгелері гидравликалық жүйелер
8412 29 810
– – – – гидравликалық күш қозғалтқыштары:
8412 29 810 9
– – – – – өзгелері гидравликалық күш қозғалтқыштары
– пневматикалық күш қондырғылар және қозғалтқыштар:
8412 31 000
– – сызықтық қолданыстағы (цилиндрлер):

8410 13 000 0
– – мощностью более 10 000 кВт
8410 90 000
– части, включая регуляторы:
8410 90 000 1
– – чугунные литые или стальные литые для турбин гидравлических мощностью более 25 000 кВт
8411
Двигатели турбореактивные и турбовинтовые, газовые турбины прочие:
– двигатели турбореактивные:
8411 11 000 9
– – – прочие тягой не более 25 кН
8411 12
– – тягой более 25 кН:
8411 12 100 9
– – – – прочие тягой более 25 кН, но не более 44 кН
8411 12 300
– – – тягой более 44 кН, но не более 132 кН:
8411 12 300 1
– – – – тягой более 44 кН, но не более 60 кН
8411 12 300 2
– – – – тягой более 60 кН, но не более 80 кН
8411 12 800 0
– – – тягой более 132 кН
– двигатели турбовинтовые:
8411 21 000 0
– – мощностью не более 1100 кВт
8411 22
– – мощностью более 1100 кВт:
8411 22 200
– – – мощностью более 1100 кВт, но не более 3730 кВт:
8411 22 200 1
– – – – мощностью более 1100 кВт, но не более 1200 кВт
8411 22 800 0
– – – мощностью более 3730 кВт
– турбины газовые прочие:
8411 81 000
– – мощностью не более 5000 кВт:
8411 81 000 9
– – – прочие мощностью не более 5000 кВт
8411 82
– – мощностью более 5000 кВт:
8411 82 200
– – – мощностью более 5000 кВт, но не более 20 000 кВт:
8411 82 200 1
– – – – для использования в составе комплектных газоперекачивающих агрегатов
8411 82 600
– – – мощностью более 20 000 кВт, но не более 50 000 кВт:
8411 82 600 1
– – – – для использования в составе комплектных газоперекачивающих агрегатов
8411 82 800 0
– – – мощностью более 50 000 кВт
– части:
8411 99 001
– – – оборудования подсубпозиций 8411 82 200 и 8411 82 600:
8411 99 001 1
– – – – оборудования подсубпозиций 8411 82 200 2 и 8411 82 600 2
8412
Двигатели и силовые установки прочие:
– силовые установки и двигатели гидравлические:
8412 21
– – линейного действия (цилиндры):
8412 21 200
– – – гидравлические системы:
8412 21 200 1
– – – – гидроцилиндры телескопические для сборки автомобилей-самосвалов грузоподъемностью 18 – 20 т
8412 29 200
– – – гидравлические системы:
8412 29 200 9
– – – – прочие гидравлические системы
8412 21 800 8
– – – – – прочие (поршневой гидроцилиндр, части оборудования гидравлического силового)
8412 29 810
– – – – двигатели гидравлические силовые:
8412 29 810 9
– – – – – прочие двигатели гидравлические силовые
– силовые установки и двигатели пневматические:
8412 31 000
– – линейного действия (цилиндры):

8413 91 000
– – сорғылардың бөліктері:
8413 92 000 0
– – сұйықтық көтергіштердің
8414
Ауа немесе вакуумды сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары; желдеткіш немесе рециркуляциялық сорып алатын қақпақтар, желдеткіші бар қақпақтар немесе шкафтар, сүзгісімен немесе сүзгісіз:
8414 10
– вакуумды сорғылар:
8414 10 200 0
– – жартылай өткізгіштерді жасауда пайдаланылатын
8414 10 250 0
– – – роторлы поршеньді сорғылар, тайғақ қалақшалары бар роторлы сорғылар, молекулярлы (вакуумды) сорғылар және Рутс үлгісіндегі сорғылар
8414 10 810 0
– – – – диффузиялы, криогенді және абсорбциялы сорғылар
8414 10 890 0
– – – – өзгелері (эжекторлы газды вакуумды сорғы)
8414 20
– пневматикалық қол немесе аяқ сорғылары:
8414 20 200 0
– – велосипедтерге арналған қол сорғылары
8414 30
– тоңазыту жабдықтарында пайдаланылатын компрессорлар:
8414 30 200
– – қуаттылығы 0,4 кВт-тан аспайтын:
8414 30 200 3
– – – – желідегі (желідегі электр қозғағышпен)
8414 30 200 4
– – – – салқындықтың (тоңазытқыштықпен) номиналды қуатымен 0,16 кВт аспайтын, ASHRAE әдісі бойынша айқындалған
– – қуаттылығы 0,4 кВт-тан астам:
8414 30 810
– – – герметикалық немесе жартылай герметикалық:
8414 30 810 6
– – – – – қуаттылығы 0,4 кВт-тан астам, бірақ 1,3 кВт-тан аспайтын
8414 30 810 7
– – – – – қуаттылығы 1,3 кВт-тан астам, бірақ 10 кВт-тан аспайтын
8414 30 890 2
– – – – – қуаттылығы 0,4 кВт және одан астам, бірақ 1,3 кВт-тан аспайтын
8414 40
– дөңгелектi шассилерге орнатылған тiркемелі компрессорлар:
8414 40 100 0
– – өнімділігі 2 м3/мин аспайтын
8414 40 900 0
– – аспайтын өнімділігі 2 м3/мин
– желдеткіштер:
8414 51 000
– – қуаттылығы 125 Bт-тан аспайтын электр қозғалтқышы орнатылған үстелдiк, қабырғалық, едендiк, төбелiк, шатырларға немесе терезелерге:
8414 51 000 9
– – – өзгелері қуаттылығы 125 Bт-тан аспайтын электр қозғалтқышы орнатылған үстелдiк, қабырғалық, едендiк, төбелiк, шатырларға немесе терезелерге
8414 59 200 0
– – – осьтік желдеткіштер
8414 59 400 0
– – – ортадан тепкіш желдеткіштер
8414 59 800 0
– – – өзгелері (сорып алатын желдеткіш, орталық процессордың кулері)
8414 60 000
– ең үлкен көлденең мөлшерi 120 cм-ден аспайтын қалпақтар немесе тартпалы шкафтар:
8414 60 000 1
– – 100 см артық емес ең аз көлбеу көлемімен, 130 см аспайтын тік өлшемімен, 250 В аспайтын номиналдық қысымымен, оның қатысушылары үшін орын немесе май ұстаушы элементімен 1500 м3/сағ аспайтын өнімділікпен, ауа өткізгішті қосу үшін қонатын орнымен
– – турбокомпрессорлар:

8413 91 000
– – части насосов:
8413 91 000 9
– – – прочие части насосов
8413 92 000 0
– – подъемников жидкостей
8414
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, фильтрами или без фильтров:
8414 10
– насосы вакуумные:
8414 10 200 0
– – используемые в производстве полупроводников
8414 10 250 0
– – – насосы роторные поршневые, насосы роторные со скользящими лопастями, насосы молекулярные (вакуумные) и насосы типа Рутс
8414 10 810 0
– – – – насосы диффузионные, криогенные и адсорбционные
8414 10 890 0
– – – – прочие (насос вакуумный эжекторный газовый)
8414 20
– насосы ручные или ножные пневматические:
8414 20 200 0
– – насосы ручные для велосипедов
8414 30
– компрессоры, используемые в холодильном оборудовании:
8414 30 200
– – мощностью не более 0,4 кВт:
8414 30 200 3
– – – – линейные (с линейным электрическим двигателем)
8414 30200 4
– – – – номинальной мощностью охлаждения (холодопроизводительностью) не более 0,16 кВт, определенной по методу ASHRAE
– – мощностью более 0,4 кВт:
8414 30 810
– – – герметичные или полугерметичные:
8414 30 810 6
– – – – – мощностью более 0,4 кВт, но не более 1,3 кВт
8414 30 810 7
– – – – – мощностью более 1,3 кВт, но не более 10 кВт
8414 30 890 2
– – – – – мощностью 0,4 кВт и более, но не более 1,3 кВт
8414 40
– компрессоры воздушные на колесных шасси, буксируемые:
8414 40 100 0
– – производительностью не более 2 м3/мин
8414 40 900 0
– – производительностью более 2 м3/мин
– вентиляторы:
8414 51 000
– – настольные, настенные, напольные, потолочные для крыш или для окон со встроенным электрическим двигателем мощностью не более 125 Вт:
8414 51 000 9
– – – прочие настольные, настенные, напольные, потолочные для крыш или для окон со встроенным электрическим двигателем мощностью не более 125 Вт
8414 59 200 0
– – – вентиляторы осевые
8414 59 400 0
– – – вентиляторы центробежные
8414 59 200 0
– – – вентиляторы осевые
8414 59 800 0
– – – прочие (вытяжной вентилятор, кулер центрального процессора)
– – компрессоры объемные возвратно-поступательные с избыточным рабочим давлением:
– – – не более 15 бар, производительностью:
8414 60 000
– колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см:
8414 60 000 1
– – наименьшим горизонтальным размером не более 100 см, вертикальным размером не более 130 см, номинальным напряжением не более 250 В, производительностью не более 1500 м3/час, с жироулавливающим элементом или местом для его установки, с посадочным местом для подсоединения воздуховода
– – турбокомпрессоры:

8414 80 110
– – – бір сатылы:
8414 80 110 9
– – – – өзгелері бір сатылы
8414 80 190
– – – көп сатылы:
8414 80 190 9
– – – – өзгелері көп сатылы
--артық жұмыс қысымымен қайтарымды-түсетін көлемді компрессорлар:
- - - 15 бардан артық емес, өнімділігі:
8414 80 220 0
- - - - 60 мі/сағ артық емес
8414 80 220 9
– – – – – өзгелері 60 м3/сағ аспайтын
8414 80 280
– – – – 60 м3/сағ астам:
8414 80 280 9
– – – – – өзгелері 60 м3/сағ астам
– – – 15 бар-дан астам, өнімділігі:
8414 80 510
– – – – 120 м3/ сағ аспайтын:
8414 80 510 9
– – – – – өзгелері 120 м3/ сағ аспайтын
8414 80 590 0
– – – – 120 м3/ сағ астам
– – роторлы көлемді компрессорлар:
8414 80 730 0
– – – бір білікті
– – – көп білікті:
8414 80 750
– – – – винтті компрессорлар:
8414 80 750 9
– – – – – өзгелері винтті компрессорлар
8414 90 000 0
– сорғылар, желдеткіштер, компрессорлар және турбокомпрессорлар бөліктері
8415
Ылғалдылығы жеке реттелмейтiн кондиционерлердi қоса алғанда, қозғалтқышты желдеткiшпен және ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған аспаптармен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар:
8415 10
– терезелiк немесе қабырғалық түрдегi, бiрыңғай корпуста немесе "сплит-жүйелер":
8415 10 100 0
– – бірыңғай корпуста
8415 10 900 0
– – "сплит-жүйелер"
8415 20 000
– моторлы көлiк құралдарындағы адамдар үшiн пайдаланылатын:
8415 20 000 9
– – өзгелерi моторлы көлiк құралдарындағы адамдар үшiн пайдаланылатын
8415 81 00
– – тоңазыту қондырғысы мен тоңазыту/жылыту циклын қосуға арналған клапан орнатылған (реверсивтiк жылу сорғылары):
8415 81 001 0
– – – арнайы өндірістік үй-жайлардағы шағын климатты ұстап тұру үшін температурасы мен ылғалдылығы автоматты түрде реттелетін өнеркәсіптік кондиционерлер
8415 82 000
– – тоңазыту қондырғысы орнатылған өзгелерi:
8415 82 000 9
– – – тоңазыту қондырғысы орнатылған өзгелері
8415 83 000 0
– – орнатылған тоңазытқыш қондырғысынсыз
8415 83 000 9
– – – тоңазыту қондырғысы орнатылмаған өзгелері
8415 90 000 1
– – 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың түйіндері мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған ауа баптау қондырғыларының) бөліктері
8416
Сұйық отынға арналған, ыдыратылған қатты отынға немесе газға арналған оттық жанарғылар; механикалық торларды, механикалық күл аластағыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық оттықтар:
8416 10
– сұйық отынға арналған оттық жанарғылар:
8416 10 100 0
– – құрамында автоматты түрде басқаратын қондырғысы бар
8416 20
– қиыстырылғандарды қоса алғанда, өзге де оттық жанарғылар:
8416 20 100 0
– – тек қана газға арналған, моноблокты, желдеткіші және басқару қондырғысы бар

8414 80 110
– – – одноступенчатые:
8414 80 110 9
– – – – прочие одноступенчатые
8414 80 190
– – – многоступенчатые:
8414 80 190 9
– – – – прочие многоступенчатые
– – компрессоры объемные возвратно-поступательные с избыточным рабочим давлением:
– – – не более 15 бар производительностью:
8414 80 220
– – – – не более 60 м3/ч:
8414 80 220 9
– – – – – прочие не более 60 м3
8414 80 280
– – – – более 60 м3/ч:
8414 80 280 9
– – – – – прочие более 60 м3
– – – более 15 бар производительностью:
8414 80 510
– – – – не более 120 м3/ч:
8414 80 510 9
– – – – – прочие не более 120 м3
8414 80 590 0
– – – – более 120 м3
– – компрессоры объемные роторные:
8414 80 730 0
– – – одновальные
– – – многовальные:
8414 80 750
– – – – компрессоры винтовые:
8414 80 750 9
– – – – – прочие компрессоры винтовые
8414 90 000 0
– части насосов, вентиляторов, компрессоров и турбокомпрессоров
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно:
8415 10
– оконного или настенного типа в едином корпусе или "сплит-системы":
8415 10 100 0
– – в едином корпусе
8415 10 900 0
– – "сплит-системы"
8415 20 000
– используемые для людей в моторных транспортных средствах:
8415 20 000 9
– – прочие, используемые для людей в моторных транспортных средствах
8415 81 00
– – со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы):
8415 81 001 0
– – – промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях
8415 82 000
– – прочие со встроенной холодильной установкой:
8415 82 000 9
– – – прочие со встроенной холодильной установкой
8415 83 000
– – без встроенной холодильной установки:
8415 83 000 9
– – – прочие без встроенной холодильной установки
8415 90 000 1
– – части установок кондиционирования воздуха, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
8416
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства:
8416 10
– горелки топочные для жидкого топлива:
8416 10 100 0
– – имеющие в своем составе устройство автоматического управления
8416 20
– горелки топочные прочие, включая комбинированные:
8416 20 100 0
– – только для газа, моноблочные, включающие вентилятор и устройство управления

8416 20 200 0
– – – құрамдастырылған шілтерлер
8416 30 000 0
– механикалық торларды, механикалық күл аластағыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық оттықтар
8416 90 000 0
– жанарғылар бөліктері
8417
Қоқыс жағатын пештердi қoca алғанда, өнеркәсiптiк немесе зертханалық көрiктер мен пештер, электрлiк емес:
8417 10 000 0
– кендердi, пириттiк кендердi немесе металдарды күйдiруге, балқытуға немесе өзгелей термоөңдеуге арналған көрiктер мен пештер
8417 20
– кондитерлік пештердi қоса алғанда, нан пiсiру пештерi:
8417 20 100 0
– – туннельді пештер
8417 80 300 0
– – керамикалық бұйымдарды күйдіруге арналған ошақтар мен пештер
8417 80 500 0
– – цемент, шыны немесе химиялық өнімдерді күйдіруге арналған ошақтар мен пештер
8417 90 000 0
– ошақтар мен пештер бөліктері
8418
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
8418 10
– бөлек сыртқы есiктерi бар қиыстырылған тоңазытқыш-мұздатқыштар:
8418 10 200
– – сыйымдылығы 340 л-ден астам:
8418 10 200 1
– – – тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
8418 10 800 1
– – – тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
– тұрмыстық тоңазытқыштар:
8418 21
– – компрессиялықтар:
8418 21 100 0
– – – сыйымдылығы 340 л-ден астам
8418 21 510 0
– – – – үстел түріндегі
8418 21 590 0
– – – – салынатын үлгідегі
– – – – өзгелері, сыйымдылығы:
8418 21 910 0
– – – – – 250 л-ден аспайтын
8418 21 990 0
– – – – – 250 л-ден астам, бірақ 340 л-ден аспайтын
8418 30
– сыйымдылығы 800 л-ден аспайтын "ларь" түрiндегi мұздатқыштар:
8418 30 200
– – сыйымдылығы 400 л-ден аспайтын:
8418 30 200 1
– – – тұрмыстық мұздатқыштар
8418 30 800
– – сыйымдылығы 400 л-ден астам, бірақ 800 л-ден аспайтын:
8418 30 800 1
– – – тұрмыстық мұздатқыштар
8418 40
– сыйымдылығы 900 л-ден аспайтын тік тұратын үлгідегі мұздатқыш шкафтар:
8418 40 200
– – сыйымдылығы 250 л-ден аспайтын:
8418 40 200 1
– – – тұрмыстық мұздатқыштар
8418 40 800
– – сыйымдылығы 250 л-ден астам, бірақ 900 л аспайтын:
8418 40 800 1
– – – тұрмыстық мұздатқыштар
– өзге де тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдығы; жылу сорғылары:
8418 61 00
– – 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
8418 61 001
– – – өнімділігі 3 кВт және одан астам:
8418 61 001 1
– – – сіңіретін жылу сораптары
8418 61 009 0
– – – 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары өзгелері
– тоңазытқыштар мен мұздатқыштар бөліктері:
8418 91 000 0
– – тоңазыту-мұздату жабдықтарын орнатуға арналған жиhаз

8416 20 200 0
– – – горелки комбинированные
8416 30 000 0
– топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8416 90 000 0
– части для горелок
8417
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические:
8417 10 000 0
– горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов
8417 20
– печи хлебопекарные, включая печи кондитерские:
8417 20 100 0
– – туннельные печи
8417 80 300 0
– – горны и печи для обжига керамических изделий
8417 80 500 0
– – горны и печи для обжига цемента, стекла или химических продуктов
8417 90 000 0
– части для горнов и печей
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
8418 10
– комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми:
8418 10 200
– – емкостью более 340 л:
8418 10 200 1
– – – холодильники-морозильники бытовые
8418 10 800 1
– – – холодильники-морозильники бытовые
– холодильники бытовые:
8418 21
– – компрессионные:
8418 21 100 0
– – – емкостью более 340 л
8418 21 510 0
– – – – в виде стола
8418 21 590 0
– – – – встраиваемого типа
– – – – прочие, емкостью:
8418 21 910 0
– – – – – не более 250 л
8418 21 990 0
– – – – – более 250 л, но не более 340 л
8418 30
– морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л:
8418 30 200
– – емкостью не более 400 л:
8418 30 200 1
– – – морозильники бытовые
8418 30 800
– – емкостью более 400 л, но не более 800 л:
8418 30 800 1
– – – морозильники бытовые
8418 40
– морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 л:
8418 40 200
– – емкостью не более 250 л:
8418 40 200 1
– – – морозильники бытовые
8418 40 800
– – емкостью более 250 л, но не более 900 л:
8418 40 800 1
– – – морозильники бытовые
– оборудование холодильное или морозильное прочее; тепловые насосы:
8418 61 00
– – тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
8418 61 001
– – – производительностью 3 кВт и более:
8418 61 001 1
– – – – абсорбционные тепловые насосы
8418 61 009 0
– – – прочие тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
– части для холодильников и морозильников:
8418 91 000 0
– – мебель для встраивания холодильно-морозильного оборудования

8418 99 100
– – – тұрмыстық тоңазытқыштарда пайдаланылатындардан басқа бу шығарғыштар мен конденсаторлар:
8418 99 100 1
– – – – қабырға-құбырлы типті конденсатор, екіден астам емес салқындатқыш контуры бар, конденсатор ұзындығы 1300 мм кем емес (қосқыш құбырлы бөлшектерден басқа), бірақ 1360 мм астам емес және екі ені (бекіту бөлшектерін есепке алмағанда) 650 мм астам емес, конденсатор аса үлкен жағынан сымды элементтер мен жылу алмастырғыш түтіктің учаскелерінің орналасуымен (жартылай дөңгелекті)
8419
Қыздыру, пісіру, қуыру, дистилляциялау, ректификациялау, стерильдеу, пастерлеу, булау, кептіру, буландыру, конденсациялау немесе суыту арқылы температураны өзгерту процесінде материалдарды өңдеу үшін өнеркәсіптік немесе зертханалық электрлі немесе электрлі емес машиналар, жабдықтар (пешті, камераларды және 8514 тауар позициялы өзге жабдықтарды қоспағанда), тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар және құралдарды қоспағанда; су инерциясыз қыздырғыштар немесе жылулық су аккумуляторлары, электрлі емес:
- - инерциясыз су қыздырғыштар нмесе жылулық су аккумуляторлары, электрлі емес:
8419 11 000 0
– – инерттiк емес газды су жылытқыштары
8419 32 000 0
– – сүрекке, целлюлозаға, қағазға немесе картонға арналған
8419 39 000 1
- - - медициналық өнеркәсіп үшін
8419 39 000 9
өзгелері (ED-23 кептіргіш шкафы)
8419 40 000
- - дистилляция немесе ректификация үшін аппараттар:
8419 40 000 9
– – өзгелері (ДЭ-10 аквадистилляторы)
8419 50 000 9
– – өзгелері жылу алмастырғыштар
8419 60 000 0
– ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған машиналар
8419 81 200 0
– – – кофе қайнатқыштар және кофе немесе өзге ыстық сусындар дайындуға арналған құралдар
8419 89 100 0
– – – айналмалы судың көмегімен тікелей салқындатуға арналған градирнялар мен ұқсас қондырғылар (бөлу қабырғасы жоқ)
8419 89 300 0
– – – металды бу фазасынан вакуумның көмегімен шөгуге арналған қондырғылар
8420
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан басқа, каландрлар немесе басқа да бiлiктi машиналар және оларға арналған біліктер:
8420 10
– каландрлар немесе басқа да білікті машиналар:
8420 10 100 0
– – тоқыма өнеркәсібінде пайдаланылатын
8420 10 300 0
– – қағаз өнеркәсібінде пайдаланылатын
– білікті машиналар бөліктері:
8420 91
– – біліктер:
8420 91 100 0
– – – шойыннан құйылған
8421
Ортадан тепкіш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар:
– ортадан тепкіш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалар:
– сұйықтарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:

8418 99 100
– – – испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках:
8418 99 100 1
– – – – конденсаторы ребристо-трубного типа с количеством охлаждающих контуров не более двух, с длиной конденсатора (без учета соединительных трубчатых элементов) не менее 1300 мм, но не более 1360 мм и шириной (без учета крепежных деталей) не более 650 мм, с расположением изогнутых (полукруглых) участков теплообменной трубки и проволочных элементов вдоль наибольшей стороны конденсатора
8419
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаpенье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсиpование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безынеpционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические:
– безынерционные водонагреватели или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические:
8419 11 000 0
– – безынерционные газовые водонагреватели
8419 32 000 0
– – для древесины, целлюлозы, бумаги или картона
8419 39 000 1
– – – для медицинской промышленности
8419 39 000 9
– – – прочие (сушильный шкаф ED-23)
8419 40 000
– аппараты для дистилляции или ректификации:
8419 40 000 9
– – прочие (аквадистиллятор ДЭ-10)
8419 50 000 9
– – прочие теплообменники
8419 60 000 0
– машины для сжижения воздуха или газов
8419 81 200 0
– – – кофеварки и другие приспособления для приготовления кофе и других горячих напитков
8419 89 100 0
– – – градирни и аналогичные установки для прямого охлаждения (без разделительной стенки) с помощью циркулирующей воды
8419 89 300 0
– – – установки для вакуумного осаждения металла из паровой фазы
8420
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для обработки металла или стекла, и валки для них:
8420 10
– каландры или другие валковые машины:
8420 10 100 0
– – используемые в текстильной промышленности
8420 10 300 0
– – используемые в бумажной промышленности
– части валковых машин:
8420 91
– – валки:
8420 91 100 0
– – – из чугунного литья
8421
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов:
– центрифуги, включая центробежные сушилки:
– оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей:

8421 21 000 9
– – – өзгелері сұйықтарды сүзуге немесе тазалауға арналған
8421 23 000 0
- - майды немесе жанармайды іштен жану қозғалтқыштарында сүзу үшін
8421 23 000 9
– – – өзгелері iштен жану қозғалтқыштарындағы майды немесе отынды сүзуге арналған
8421 29 000 8
– – – өзгелері сұйықтарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар
– газдарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421 29 000 9
- - - - өзгелері (май сүзгілері, КПП, АКПП, жанармайлы- қатты және жұмсақ тазалау, гидравликалық)
8421 31 000
– – іштен жану қозғалтқыштарына арналған ауа сүзгiлерi:
8421 31 000 9
– – – өзгелері іштен жану қозғалтқыштарына арналған ауа сүзгiлерi
8421 39 200
– – – ауаның сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421 39 200 1
- - --- иіретін өндірістің қалдықтарын жинаумен
8421 39 200 8
– – – – – өзгелері ауаның сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар
8421 39 200 9
- - - - өзгелері (ауа сүзгілері, КПП, АКПП, жанармайлы- қатты және жұмсақ тазалау, гидравликалық)
8421 39 600 9
– – – – өзгелері газды сүзу немесе тазартуға арналған құрылғылар немесе жабдықтар каталитикалық үрдіс арқылы
– центрифугалардың, сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар бөліктері:
8421 91 000
– – ортадан тепкiш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалардың:
8421 91 000 1
– – – медициналық өнеркәсіпке арналғандардан басқа 8421 12 000 0, 8421 19 200 9 кіші қосалқы позицияларында көрсетілген құрылғылардың
8421 91 000 9
– – – өзгелері центрифугалардың, сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар бөліктері
8421 99 000 8
---өзгелері (дәнекерлеу кешені үшін сүзгілер жиынтығы, респиратор үшін шаң-газдан қорғаушы сүзгі)
8422 19 000 0
-- өзгелері (жуу машинасы)
8422 20 000
-бөтелкелер немесе өзге ыдыстарды жууға және кептіруге арналған жабдықтар:
8422 20 000 1
- - - медициналық өнеркәсіп үшін5)
8422 20 000 9
-- өзгелері (зертханалық ыдыстарды кептіруге арналған құралдар)
8422 40 000
– буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда):
8422 40 000 3
– – – поддондағы тауарды полимерлі пленкамен орауға арналған, өнімділігі сағатына 70 поддоннан кем емес жабдық
8422 40 000 4
– – – тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын топтап орауға арналған, өнімділігі минутына 30 орау бірлігінен кем емес жабдық
8422 40 000 5
– – – диаметрі 600 мм кем емес, бірақ 1500 мм-ден аспайтын және ені 300 мм-ден кем емес, бірақ 3200 мм аспайтын орамдарды буып түю үшін құрылғылар

8421 21 000 9
– – – прочие для фильтрования или очистки воды
8421 23 000
– – для фильтрования масла или топлива в двигателях внутреннего сгорания:
8421 23 000 9
– – – прочие для фильтрования масла или топлива в двигателях внутреннего сгорания
8421 29 000 8
– – – прочее оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей
– оборудование и устройства для фильтрования или очистки газов:
8421 29 000 9
– – – – прочее (фильтра масляные, КПП, АКПП, топливные - грубой и тонкой очистки, гидравлический)
8421 31 000
– – воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания:
8421 31 000 9
– – – прочие воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания
8421 39 200
– – – оборудование и устройства для фильтрования или очистки воздуха:
8421 39 200 1
– – – – со сбором отходов прядильного производства
8421 39 200 8
– – – – – прочее оборудование и устройства для фильтрования или очистки воздуха
8421 39 200 9
– – – – прочее (фильтра воздушные, КПП, АКПП, топливные - грубой и тонкой очистки, гидравлический)
8421 39 600 9
– – – – – прочее оборудование и устройства для фильтрования или очистки прочих газов посредством каталитического процесса
– части центрифуг, оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов:
8421 91 000
– – центрифуг, включая центробежные сушилки:
8421 91 000 1
– – – устройств, указанных в подсубпозициях 8421 12 000 0, 8421 19 200 9, кроме предназначенных для медицинской промышленности
8421 91 000 9
– – – прочие части центрифуг, оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов
8421 99 000 8
– – – прочие (комплект фильтров для гидростанции сварочного комплекса, фильтр пыле-газозащитный для респиратора)
8422 19 000 0
– – прочие (машина моечная)
8422 20 000
– оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей:
8422 20 000 1
– – для медицинской промышленности5)
8422 20 000 9
– – прочее (устройство для сушки лабораторной посуды)
8422 40 000
– оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее:
8422 40 000 3
– – – оборудование для обертки товара на поддонах полимерной пленкой производительностью не менее 70 поддонов в час
8422 40 000 4
– – – оборудование групповой упаковки, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала, производительностью не менее 30 упаковочных единиц в минуту
8422 40 000 5
– – – оборудование для упаковки рулонов, имеющих диаметр не менее 600 мм, но не более 1500 мм и ширину не менее 300 мм, но не более 3200 мм

8422 40 000 6
– – – Пластмасса лентал поддонының бос қаға қапшықтарын буып түюі үшін ені 16 мм аспайтын, бір поддонда саны 3500 данадан аспайтын
8423
Өлшенетiн жүктiң ауырлық күшiмен қозғалысқа келтiрілетiн есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезiмталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа); барлық түрдегi таразыларға арналған теңдестiргiштер:
8423 20 000 0
– конвейердегi бұйымдарды үздiксiз өлшеуге арналған таразылар
8423 30 000 0
– тұрақты салмаққа реттелген таразылар және бункерлiк таразыларды қоса алғанда, белгiлi бір салмақтағы жүктi ыдысқа немесе контейнерге салатын таразылар
– өлшеуге арналған өзге де жабдықтар:
8423 81
– – ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан аспайтын:
8423 81 100 0
– – – салмақты бақылайтын құрылғылар мен алдын ала берілген салмаққа жеткен кезде белгі беретін автоматты бақылау құрылғылары
8423 81 300 0
– – – алдына ала буып-түйілген тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
8423 81 900 0
- - - өзгелері (Eltra 84, Kern 440-55N, Cas MWP-300 таразылары)
8423 82
– – ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан астам, бiрақ 5000 кг-нан аспайтын:
8423 82 100 0
– – – салмақты бақылайтын құрылғылар мен алдын ала берілген салмаққа жеткен кезде белгі беретін автоматты бақылау құрылғылары
8423 82 900 0
- - - өзгелері (максималды өлшеу салмағы 5000 кг таразы-платформасы)
8423 90 000
– барлық үлгідегі таразыларға арналған теңдестіргіштер; өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері:
8423 90 000 1
– – өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері (8423 10, 8423 81 500 0 позицияларында көрсетілген жабдықтардың бөліктерінен, және 8423 89 100 0 кіші қосалқы позициясының көпір таразыларының бөліктерінен басқа)
8423 90 000 9
- - өзгелері(калибрлі қаптамадағы гір МЕМСТ 7328-2001)
8424
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетiгi бар немесе онсыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндiргiштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтiн және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары:
8424 10 000 0
– толтырылған немесе толтырылмаған от сөндiргiштер
8424 20 000 0
– пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар
8424 30
– бу немесе құм себелейтiн машиналар және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары:
– – орнатылған қозғалтқышы бар сумен жууға арналған құрылғылар:
8424 30 010 0
– – – қыздыру құрылғысы бар
– – өзге де машиналар:
8424 30 100 0
– – – сығылған ауамен жұмыс істейтін
– өзге де құрылғылар:
8424 81
– – ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған:
8424 81 100 0
– – – суғаруға арналған керек-жарақтар

8422 40 000 6
– – – оборудование для упаковки пустых бумажных мешков на поддонах пластмассовой лентой шириной не более 16 мм, количеством не более 3500 шт на одном поддоне
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов:
8423 20 000 0
– весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
8423 30 000 0
– весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
– оборудование для взвешивания прочее:
8423 81
– – с максимальной массой взвешивания не более 30 кг:
8423 81 100 0
– – – устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423 81 300 0
– – – оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров
8423 81 900 0
– – – прочее (весы Eltra 84, Kern 440-55N, Cas MWP-300)
8423 82
– – с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг:
8423 82 100 0
– – – устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423 82 900 0
– – – прочее (весы-платформа с максимальной массой взвешивания 5000кг)
8423 90 000
– разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания:
8423 90 000 1
– – части оборудования для взвешивания (кроме частей оборудования, указанного в позициях 8423 10, 8423 81 500 0, и частей мостовых весов подсубпозиции 8423 89 000 0)
8423 90 000 9
– – прочее (гиря калибровочная в футляре ГОСТ 7328-2001)
8424
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
8424 10 000 0
– огнетушители заряженные или незаряженные
8424 20 000 0
– пульверизаторы и аналогичные устройства
8424 30
– машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
– – устройства для мойки водой со встроенным двигателем:
8424 30 010 0
– – – с нагревательным устройством
– – машины прочие:
8424 30 100 0
– – – работающие от сжатого воздуха
– устройства прочие:
8424 81
– – для сельского хозяйства или садоводства:
8424 81 100 0
– – – приспособления для полива

8424 81 300 0
– – – – тасымалданатын керек-жарақтар
8424 81 910 0
– – – – – тракторларда орнатуға немесе осы тракторлармен тіркеуге арналған ұнтақтарды шашқыштар мен бөлушілер
8424 90 000 0
- бөлшектері (газ жалынымен кесетін жабдыққа шүмек, шашуға, себуге және тозаңдандыруға арналған механикалық құрал)
8425
Скиптi көтергiштерден басқа, көтергiш тальдар және көтергiштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар:
– көтергiш тальдар және көтергiштер (скиптi көтергiштер немесе көлiк құралдарын көтеру үшiн пайдаланылатын көтергiштерден басқа):
8425 11 000 0
– – электр қозғалтқыштан жетегі бар
8425 19 000 9
– – – өзгелері көтергiш тальдар және көтергiштер
– шығырлар; кабестандар:
8425 31 000 9
– – – өзгелері электр қозғалтқыштан жетегі бар
8425 39 000 2
– – – – Шахтаның үстіне орналастыруға шахталық көтеруге жүк арбалар; көтеру жұмыстарына арналған арнайы жүк арбалар
8425 39 000 8
– – – – өзге де шахтаның үстіне орналастыруға шахталық көтергіш жүкарбалар; жер асты жұмыстары үшін арнайы жүкарбалар
– домкраттар; көлік құралын көтеруге арналған көтергіштер:
8425 41 000 0
– – стационарлық гараж көтергiштерi
8425 42 000 0
– – өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергiштер
8426
Кеменiң деррик-крандары; кәбіл-крандарды қоса алғанда, көтергiш крандар; көтергiш кранмен жарақталған көтергiш жылжымалы фермалар, порталды жүк тиегiштер мен тiркемелер:
– көпiрлiк, тағандық, порталдық крандар, көтергіш жылжымалы фермалар және порталды тиегiштер:
8426 11 000 0
– – жылжымайтын тiректерге орнатылған көпiрлiк крандар
8426 12 000
– – дөңгелекпен жүретiн жылжымалы көтергiш фермалар және порталды тиегiштер:
8426 12 000 1
– – – жүккөтергіштігі 60 т астам емес дөңгелекпен жүретін порталды жүктегіштер
8426 20 000 0
– мұнаралы крандар
8426 30 000
– порталды немесе тiректерге орнатылған жебелi крандар:
8426 30 000 1
– – жүк көтергіштігі 80 т астам емес рельспен жүретін порталды крандар (контейнерлі жүктегіштер)
– өзге де өздiгiнен жүретiн механизмдер:
8426 41 000
– – дөңгелекпен жүретiн:
8426 41 000 1
– – – жүк көтергіштігі 75 т және одан астам
8426 41 000 2
– – – жүк көтергіштігі 75 т кем, айналадағы ауаның температурасы-500С және одан төмен болған кезде жұмыс істеуге арналған)
8426 41 000 3
– – – – жүк көтергіштігі 45 т астам емес контейнерлерді үстінен қарпығыш құралы және телескопиялық жебемен
8426 49 001 0
– – – айналадағы ауаның температурасы -500С және одан төмен болған кезде жұмыс істеуге арналған жүк көтергіштігі 90 т және одан жоғары құбыр орнатқыштар)
– өзге де механизмдер:
8426 91
– – жол автокөлік құралдарын монтаждауға арналған:

8424 81 300 0
– – – – переносные приспособления
8424 81 910 0
– – – – – распылители и распределители порошков, предназначенные для установки на тракторах или для буксирования этими тракторами
8424 90 000 0
– части (сопло к оборудованию газопламенной резки, устройство механическое для разбрызгивания, рассеивания или распыления)
8425
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты:
– тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств):
8425 11 000 0
– – с приводом от электрического двигателя
8425 19 000 9
– – – прочие тали подъемные и подъемники
– лебедки; кабестаны:
8425 31 000 9
– – – прочие с приводом от электрического двигателя
8425 39 000 2
– – – – лебедки шахтных подъемных установок надшахтного размещения; лебедки специально предназначенные для подземных работ
8425 39 000 8
– – – – прочие лебедки шахтных подъемных установок надшахтного размещения; лебедки специально предназначенные для подземных работ
– домкраты; подъемники, используемые для поднятия транспортных средств:
8425 41 000 0
– – стационарные гаражные подъемники
8425 42 000 0
– – домкраты и подъемники гидравлические прочие
8426
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном:
– краны мостовые, козловые, мостовые перегружатели, фермы подъемные подвижные и погрузчики портальные:
8426 11 000 0
– – краны мостовые на неподвижных опорах
8426 12 000
– – фермы подъемные подвижные на колесном ходу и погрузчики портальные:
8426 12 000 1
– – – погрузчики портальные на колесном ходу грузоподъемностью не более 60 т
8426 20 000 0
– краны башенные
8426 30 000
– краны портальные или стреловые на опоре:
8426 30 000 1
– – краны портальные (контейнерные перегружатели) на рельсовом ходу грузоподъемностью не более 80 т
– механизмы самоходные прочие:
8426 41 000
– – на колесном ходу:
8426 41 000 1
– – – грузоподъемностью 75 т и более
8426 41 000 2
– – – грузоподъемностью менее 75 т, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –50 0С и ниже
8426 41 000 3
– – – – с телескопической стрелой и приспособлением захвата контейнеров сверху грузоподъемностью не более 45 т
8426 49 001 0
– – – трубоукладчики грузоподъемностью 90 т и выше, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –50 0С и ниже
– механизмы прочие:
8426 91
– – предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах:

8426 91 100
– – – көлік құралдарына жүкті тиеуге және олардан түсіруге арналған гидравликалық крандар:
8426 91 100 1
– – – – батпақты немесе қарлы аудандарда жұмыс істеуге арналған екі жетекші арбасы бар 4-шынжыр табанды машиналарға орнатуға арналған көтергіш машиналар мен механизмдер
8426 91 100 9
- - - - өзгелері (жүк көтерімділігі 5,5 тоннаға дейінгі, бағанының ұзындығы 12 м дейін бортты автомобильдердегі кран-манипулятор)
8426 91 900 1
– – – – батпақты немесе қарлы аудандарда жұмыс істеуге арналған екі жетекші арбасы бар 4-шынжыр табанды машиналарға орнатуға арналған көтергіш машиналар мен механизмдер
8427
Ашалы қысқышы бар автотиеуiштер; көтергiш нeмece тиеп-түсiру жабдықтарымен жарақтандырылған өзге де тиеуiштер:
8427 10
– электр қозғалтқышынан жетегi бар өздiгiнен жүретiн тиегiштер:
8427 10 100 0
– – көтеру биіктігі 1 м немесе одан астам
8427 20
– өздiгiнен жүретiн өзге де тиегiштер:
– – көтеру биіктігі 1 м немесе одан астам:
8427 20 110 0
– – – өзге де штаберлеуші автотиегіш және тегіс емес жерлерге арналған айыршық қысып алғышы бар автотиегіш
– – – – фронтальды және манипулятор типті орман материалдарын жүктегіштер (жақты, грейферлі):
8427 20 190 1
– – – – – шығарылғаннан бастап 3 жыл өткен
8427 20 190 9
- - - - өзгелері (айырлы авто жүктиегіш)
8427 90 000
– өзге де тиегiштер:
– – манипулятор типті орман материалдарын жүктегіштер:
8427 90 000 1
– – – шығарылғаннан бастап 3 жыл өткен
8428
Өзге де көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтiлер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар:
8428 10
– лифтiлер мен скиптi көтергiштер:
8428 10 200
– – электрмен басқарылатын:
– – – лифтілер (көтергіштерді діңгектерді ішіне қоса алғанда):
8428 10 200 1
– – – – лифтілер, кабинаның қозғалысының жылдамдығын 2 м/с астам қамсыздандыратын
8428 10 200 9
– – – скриптік лифттар
8428 20
– пневматикалық көтергiштер мен конвейерлер:
8428 20 200 0
– – сусымалы материалдар үшін
– өзге тауарлар мен материалдарға арналған үздіксіз қызметті элеваторлар мен конвейерлер:
8428 31 000 0
– – арнайы жер асты жұмыстарына арналған
8428 32 000 0
– – өзге де шөмiштiлер
8428 33 000 0
– – өзге де таспалылар
8428 39 200 0
– – – роликті конвейерлер
8428 40 000 0
– эскалаторлар мен жаяу адамдарға арнaлғaн қозғалмалы жолдар
8428 60 000 0
– жолаушылар және жүк тасымалдауға арналған аспалы жолдар, шаңғы көтергiштерi; фуникулерлерге арналған тарту механизмдерi
8428 90
– өзге де жабдықтар:
– – ауыл шаруашылығында қолдануға арнайы жасап шығарылған жүктегіш құрылғылар:
8428 90 710 0
– – – ауыл шаруашылығы тракторларына ілуге арналып жасалған

8426 91 100
– – – краны гидравлические, предназначенные для загрузки и разгрузки транспортных средств:
8426 91 100 1
– – – – машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на 4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах
8426 91 100 9
– – – – прочие (кран-манипулятор на бортовых автомобилях грузоподъемностью до 5,5 тонн, вылет стрелы до 12 м)
8426 91 900 1
– – – – машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на 4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах
8427
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие погрузчики, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием:
8427 10
– погрузчики самоходные с приводом от электрического двигателя:
8427 10 100 0
– – с высотой подъема 1 м или более
8427 20
– погрузчики самоходные прочие:
– – с высотой подъема 1 м или более:
8427 20 110 0
– – – автопогрузчики с вилочным захватом для неровной местности и прочие штабелирующие автопогрузчики
– – – – погрузчики лесоматериалов фронтальные (челюстные, грейферные) и манипуляторного типа:
8427 20 190 1
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8427 20 190 9
– – – – прочие (автопогрузчик вилочный)
8427 90 000
– погрузчики прочие:
– – погрузчики лесоматериалов манипуляторного типа:
8427 90 000 1
– – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:
8428 10
– лифты и подъемники скиповые:
8428 10 200
– – с электрическим управлением:
– – – лифты (включая подъемники мачтовые):
8428 10 200 1
– – – – лифты, обеспечивающие скорость движения кабины более 2 м/с
8428 10 200 9
– – – подъемники скриповые
8428 20
– пневматические подъемники и конвейеры:
8428 20 200 0
– – для сыпучих материалов
– элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие:
8428 31 000 0
– – специально предназначенные для подземных работ
8428 32 000 0
– – ковшовые прочие
8428 33 000 0
– – ленточные прочие
8428 39 200 0
– – – конвейеры роликовые
8428 40 000 0
– эскалаторы и движущиеся пешеходные дорожки
8428 60 000 0
– канатные пассажирские и грузовые дороги, лыжные подъемники; тяговые механизмы для фуникулеров
8428 90
– оборудование прочее:
– – загрузочные устройства, специально разработанные для использования в сельском хозяйстве:
8428 90 710 0
– – – разработанные для навески на сельскохозяйственные тракторы

8428 90 900 0
- - өзгелері(өздігінен жүретін жүк тиейтін машина, тиейтін-түсіретін көтергіш өзге жабдықтар, шынжырлық жетекті рольганг)
8429 59 000 0
- - өзгелері (сапты айырлы күрек)
8431 10 000 0
– 8425 тауар позициясының машиналарының немесе тетiктерiнiң
8431 20 000 0
– 8427 тауар позициясының машиналарының немесе тетiктерiнiң
– 8428 тауар позициясынан машиналарының немесе тетiктерiнiң:
8431 31 000 0
– – лифтiлердiң, скиптi көтергiштердiң немесе эскалаторлардың
– 8426, 8429 немесе 8430 тауарлық позицияларының машина немесе тетiктерi:
8431 41 000 0
– – шөмiштер, грейферлер, қармап алғыштар және ожаулар
8431 42 000 0
– – бульдозерлердiң бұрылмайтын немесе бұрылатын күректерi
8431 43 000 0
– – 8430 41 немесе 8430 49 қосалқы позицияларының бұрғылау немесе үңгілеу машиналарының бөлiктерi
8431 49 200 0
– – – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8431 49 800 1
– – – – шығарылған сәтінен бастап бір немесе одан көп жыл өткен толық бұрылатын гидравликалық машиналардың шынжыр табанды шассилері
8432
Жердi дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгалдар мен спорт алаңдарына арналған аунақтар:
8432 90 000 0
– жердi дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгалдар мен спорт алаңдарына арналған аунақтар бөліктері
8433
Сабанды немесе пiшендi дестелерге буып-түюге арналған тайлағыш престер мен престердi қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер; пiшен орақтары немесе көгал орақтары, 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа жұмыртқаны, жемiс өнiмдерiн немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар:
8433 90 000 0
– сабанды немесе пiшендi дестелерге буып-түюге арналған тайлағыш престер мен престердi қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер; пiшен орақтары немесе көгал орақтары, 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа жұмыртқаны, жемiс өнiмдерiн немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар бөліктері
8443 13 900 0
- - - өзгелері (1200х2400 dpi мүмкіндігімен көп функциялы құрал)
8443 32 100 3
- - - - өзгелері (лазерлі принтер)
8443 91
- - пластина, цилиндрі және өзге 8442 тауарлық позициясының баспа формалары үшін пайдаланылатын баспа машиналары үшін бөлшектер жән құралдар:
8443 91 100 0
- -- 8443 19 400 0 субпозициялы машиналар үшін
8444 00
Химиялық тоқыма материалдарды экструдициялауға, созуға, тоқуға, және қиюға арналған машиналар:

8428 90 900 0
– – прочее (машина погрузочная самоходная, оборудование погрузочно-разгрузочное подъемное прочее, рольганг приводной с цепным приводом)
8429 59 000 0
– – прочие (лопата совковая с черенком)
8431 10 000 0
– машин или механизмов товарной позиции 8425
8431 20 000 0
– машин или механизмов товарной позиции 8427
– машин или механизмов товарной позиции 8428:
8431 31 000 0
– – лифтов, скиповых подъемников или эскалаторов
– машин или механизмов товарной позиции 8426, 8429 или 8430:
8431 41 000 0
– – ковши, грейферы, захваты и черпаки
8431 42 000 0
– – отвалы бульдозеров неповоротные или поворотные
8431 43 000 0
– – части бурильных или проходческих машин субпозиции 8430 41 или 8430 49
8431 49 200 0
– – – чугунные литые или стальные литые
8431 49 800 1
– – – – гусеничные шасси полноповоротных гидравлических машин, с момента выпуска которых прошел один год или более
8432
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок:
8432 90 000 0
– части машин сельскохозяйственных, садовых или лесохозяйственных для подготовки и обработки почвы; катков для газонов или спортплощадок
8433
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437:
8433 90 000 0
– части машин или механизмов для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилок или газонокосилок; машин для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437
8443 13 900 0
– – – прочие (многофункциональное устройство с разрешением на 1200х2400 dpi)
8443 32 100 3
– – – – – прочие (лазерный принтер)
8443 91
– – части и принадлежности печатных машин, используемых для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442:
8443 91 100 0
– – – машин подсубпозиции 8443 19 400 0
8444 00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:

8444 00 100 0
– экструдициялауға арналған машиналар
8445 13 000 9
- - - өзгелері (таспалы машина)
8448 11 000 0
- - ремизді көтермелі күймешелер, жаккардты машиналар; карталардың санын азайтуға арналған, көшіретін механизмдер, аталған машиналармен бірге қолдануға арналған картон кесетін немесе картон тігетін машиналар
8454
Металлургияда немесе құю өндiрiсiнде пайдаланылатын конвертерлер, құю шөмiштерi, текшелеп құйғыштар және құю машиналары:
8454 10 000 0
– конвертерлер
8454 20 000 0
– текшелеп құйғыштар және шөмiштер
8454 30
– құю машиналары:
8454 30 100 0
– – қысыммен құюға арналған
8454 30 900 1
– – – дайындамаларды үздіксіз құюға арналған машиналар
8454 30 900 2
– – – слябтарды үздіксіз құюға арналған машиналар
8454 90 000 0
– металлургияда немесе құю өндiрiсiнде пайдаланылатын конвертерлер, құю шөмiштерi, текшелеп құйғыштар және құю машиналары бөліктері
8455
Металл илектеу орнақтары мен оларға арналған бiлiкшелер:
8455 10 000 0
– түтiк илектеу орнақтары
– өзге де илектеу орнақтары:
8455 21 000
– – ыстықтай илектеу немесе ыстықтай және суықтай илектеудің қиыстырылған орнақтары:
8455 21 000 1
– – – ТҚК (тікелей қалпына келтіру) таңбалы металл өнімін ыстықтай илектеу
8455 21 000 2
– – – "2800" ыстықтай илектеу орнағы
8455 22 000
– – суықтай илектеу:
8455 22 000 1
– – – "2000" илектеу орнағының жабдықтары
8455 22 000 2
– – – 5 және одан да көп торлары бар үздіксіз илектеуге арналған илектеу стандары
8455 22 000 5
– – – – асханалық аспаптардың дайындамаларын біліктеуге арналған5)
8455 30
– илектеу орнақтарына арналған бiлiкшелер:
8455 30 100 0
– – шойыннан құйылған
– – болаттан соғылған:
8455 30 310 0
– – – ыстықтай илектеуге арналған жұмыс біліктер; ыстықтай және суықтай илектеуге арналған тірек біліктері
8455 30 390 0
– – – суықтай илектеуге арналған жұмыс біліктері
8455 30 900 0
– – болаттан, құйылған немесе қысыммен өңделген
8455 90 000 0
– металл илектеу орнақтары өзге де бөліктері
8456
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленiң, ультрадыбыстық, электро-разрядтық, электро-химиялық, электронды-сәулелiк, ионды-сәулелiк немесе плазмалық-доғалық процестердiң көмегiмен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар:
8456 10 00
– лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленiң процестерiн пайдалана отырып жұмыс iстейтiн:
8456 10 001 0
– – лазерлік сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін
8456 20 000
– ультрадыбыс процестерін пайдаланып жұмыс істейтін:
8456 20 000 8
– – өзгелері ультрадыбыс процестерін пайдаланып жұмыс істейтін
8456 30
– электро-разрядтық процестерді пайдалана отырып жұмыс істейтін:
– – санды бағдарламалық басқарумен:

8444 00 100 0
– машины для экструдирования
8445 13 000 9
– – – прочие (машина ленточная)
8448 11 000 0
– – ремизоподъемные каретки и жаккардовые машины; механизмы для уменьшения числа карт, копировальные, картонасекательные или картосшивательные машины для использования совместно с упомянутыми машинами
8454
Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины литейные, используемые в металлургии или литейном производстве:
8454 10 000 0
– конвертеры
8454 20 000 0
– изложницы и ковши литейные
8454 30
– машины литейные:
8454 30 100 0
– – для литья под давлением
8454 30 900 1
– – – машины непрерывного литья заготовок
8454 30 900 2
– – – машины непрерывного литья слябов
8454 90 000 0
– части конвертеров, литейных ковшей, изложниц и машин литейных, используемых в металлургии или литейном производстве
8455
Станы металлопрокатные и валки для них:
8455 10 000 0
– трубопрокатные станы
– станы прокатные прочие:
8455 21 000
– – горячей прокатки или комбинированные станы горячей и холодной прокатки:
8455 21 000 1
– – – горячей прокатки металлопродукции марки ПВ (прямое восстановление)
8455 21 000 2
– – – стан горячей прокатки "2800"
8455 22 000
– – холодной прокатки:
8455 22 000 1
– – – оборудование прокатного стана "2000"
8455 22 000 2
– – – станы прокатные непрерывной прокатки c 5 и более клетями
8455 22 000 5
– – – – для вальцовки заготовок столовых приборов
8455 30
– валки для прокатных станов:
8455 30 100 0
– – из чугунного литья
– – стальные кованые:
8455 30 310 0
– – – рабочие валки для горячей прокатки; опорные валки для горячей и холодной прокатки
8455 30 390 0
– – – рабочие валки для холодной прокатки
8455 30 900 0
– – стальные, литые или обработанные давлением
8455 90 000 0
– части прочие для станов металлопрокатных
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов; водоструйные резательные машины:
8456 10 00
– работающие с использованием процессов лазерного или другого светового или фотонного излучения:
8456 10 001 0
– – работающие с использованием процессов лазерного излучения
8456 20 000
– работающие с использованием ультразвуковых процессов:
8456 20 000 8
– – прочие работающие с использованием ультразвуковых процессов
8456 30
– работающие с использованием электроразрядных процессов:
– – с числовым программным управлением:

8456 30 110
– – – сымды электродты:
8456 30 110 1
– – – – кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі 0,005 мм-ден төмен емес
8456 90 200 0
– – су ағатын кескіш машиналар
8457
Металл өңдеуге арналған өңдеу орталықтары, бiр тұғырлы және көп тұғырлы агрегат станоктары:
8457 10
– өңдеу орталықтары:
8457 10 100
– – көлденең:
8457 10 100 1
– – – қуаттылығы 300 кВт-тан жоғары дизельдердің иінді біліктерін вихрефрезеpлі өңдеуге арналған станоктар
8457 10 900 1
– – – қуаттылығы 300 кВт-тан жоғары дизельдердің иінді біліктерін вихрефрезеpлі өңдеуге арналған станоктар
8457 20 000 0
– бiр тұғырлы агрегат станоктары
8457 30
– көп тұғырлы агрегат станоктары:
8457 30 100 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
8458
Металл кесетін токарьлық станоктар (көп мақсатты токарьлық станоктарды қoca алғанда):
– көлденең:
8458 11
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8458 11 200 0
– – – көп мақсатты токарьлық станоктар
– – – токарьлық автоматтар:
8458 11 410
– – – – бір шпиндельді:
8458 11 410 9
– – – – – өзгелері бір шпиндельді
8458 11 490 0
– – – – көп шпиндельді
– өзге қырнаушы станоктар:
8458 91
– – сандық бағдарламалық басқарумен:
8458 91 200
– – – көп мақсатты токарьлық станоктар:
8458 91 200 9
– – – – көп мақсатты токарьлық станоктар өзгелері
8459
8458 тауар позициясында көрсетiлген токарьлық станоктардан (көп мақсатты токарьлық станоктарды қоса алғанда) басқа, металды ойып алу жолымен бұрғылауға, қашап өңдеуге, жоңғылауға, сыртқы немесе iшкi бұрандалар салуға арналған металл кесетiн станоктар (желiлiк құрылысты агрегат станоктарын қoca алғанда):
8459 10 000 0
– желiлiк құрылысты агрегат станоктары
– өзге де бұрғылау станоктары:
8459 21 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
– өзге де қашап өңдеу-жоңғылау станоктары:
8459 29 000 0
- - өзгелері (үстелде қолданатын тікбұрғылайтын станок)
8459 31 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
8459 40
– өзге де қашап өңдеу станоктары:
8459 40 100
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8459 40 100 9
– – – өзгелері сандық бағдарламамен басқарылатын
– консольды-жоңғылау станоктары:
8459 51 000 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
– өзге де жоңғылау станоктар:
8459 61
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8459 61 100 0
– – – құралмен жоңғылау
8459 61 900 1
– – – – позициялау дәлдігі 0,01 мм төмен емес және жұмыс аумағы мынадай: Х осі-1800 мм, Y осі-2000 мм, Z осі-1100 мм
8459 69 100 0
– – – құралмен жоңғылау
8459 70 000
– өзге де бұранда кесу станоктары:
8459 70 000 1
– – мұнай және газ ұңғыларын бұрғылау үшін пайдаланылатын муфталар мен құбырларда бұранда кесу үшін
8460
Сыдыра ажарлау, қайрау, тегiстеу, хонингтеу, ысқылау, жалтырату станоктары және 8461 тауар позициясында көрсетiлген тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу станоктарынан басқа, металдар мен металқыш материалдарды тегістеу тастарының, абразивтердiң немесе жалтыратқыш құралдардың көмегiмен басқа да тазалап өңдеу операцияларын жасауға арналған станоктар:

8456 30 110
– – – с проволочным электродом:
8456 30 110 1
– – – – с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,005 мм
8456 90 200 0
– – машины водоструйные резательные
8457
Центры обрабатывающие, станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные, для обработки металла:
8457 10
– центры обрабатывающие:
8457 10 100
– – горизонтальные:
8457 10 100 1
– – – станки вихрефрезеpной обработки коленчатых валов дизелей мощностью свыше 300 кВт
8457 10 900 1
– – – станки вихрефрезеpной обработки коленчатых валов дизелей мощностью свыше 300 кВт
8457 20 000 0
– станки агрегатные однопозиционные
8457 30
– станки агрегатные многопозиционные:
8457 30 100 0
– – с числовым программным управлением
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие:
– горизонтальные:
8458 11
– – с числовым программным управлением:
8458 11 200 0
– – – станки токарные многоцелевые
– – – токарные автоматы:
8458 11 410
– – – – одношпиндельные:
8458 11 410 9
– – – – – прочие одношпиндельные
8458 11 490 0
– – – – многошпиндельные
– станки токарные прочие:
8458 91
– – с числовым программным управлением:
8458 91 200
– – – станки токарные многоцелевые:
8458 91 200 9
– – – – прочие станки токарные многоцелевые
8459
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458:
8459 10 000 0
– станки агрегатные линейного построения
– станки сверлильные прочие:
8459 21 000 0
– – с числовым программным управлением
– станки расточно-фрезерные прочие:
8459 29 000 0
– – прочие (станок вертикально-сверлильный настольный)
8459 31 000 0
– – с числовым программным управлением
8459 40
– станки расточные прочие:
8459 40 100
– – с числовым программным управлением:
8459 40 100 9
– – – прочие с числовым программным управлением
– станки консольно-фрезерные:
8459 51 000 0
– – с числовым программным управлением
– станки фрезерные прочие:
8459 61
– – с числовым программным управлением:
8459 61 100 0
– – – инструментальные фрезерные
8459 61 900 1
– – – – с точностью позиционирования не ниже 0,01 мм и с рабочей областью: ось Х – 1800 мм, ось Y – 2000 мм, ось Z – 1100 мм
8459 69 100 0
– – – инструментальные фрезерные
8459 70 000
– станки резьбонарезные прочие:
8459 70 000 1
– – для нарезания резьбы на муфтах и трубах, используемых для бурения нефтяных и газовых скважин
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461:

– кез келген ось бойынша 0,01 мм-ден кем емес позициялау дәлдiгi бар жұқалап ажарлағыш станоктар:
8460 11 000
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8460 11 000 9
– – – сандық бағдарламамен басқарылатын өзгелері
– кез келген ось бойынша 0,01 мм-ден кем емес позициялау дәлдiгi бар өзге де ажарлағыш станоктар:
8460 21
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
– – – цилиндр беттерді тегістеуге арналған:
8460 21 110 0
– – – – іштен тегістеуге арналған станоктар
8460 21 150 0
– – – – ортасын тегістейтін станоктар
8460 21 900 9
– – – – цилиндр беттерді тегістеуге арналған өзгелері
8460 29 100
– – – цилиндр беттерді тегістеуге арналған:
8460 29 100 1
– – – – іштен тегістеуге арналған станоктар
– қайрау станоктары (кесетін аспаптарға арналған):
8460 31 000
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8460 31 000 1
– – – асханалық пышақтарды қайрауға арналған
8460 40
– хонинговальды немесе жетiлдiретiн станоктар:
8460 40 100 0
– – сандық бағдарламамен басқарылатын
8460 90 100 0
– – шағын метрлік реттеу құрылғылары бар және кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі станоктар
8460 90 900 8
– – – – өзгелері шағын метрлік реттеу құрылғылары бар және кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі 0,01 мм кем емес станоктар
8461
Бойлап сүргiлеу, көлденең сүргiлеу, уату, созу, тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды алып тастау жолымен металды немесе қыш металдарды өңдеуге арналған басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген басқа да станоктар:
8461 20 000
– көлденең сүргiлеу немесе уату станоктары:
8461 20 000 9
– – көлденең сүргiлеу немесе уату станоктары өзгелері
8461 30
– созу станоктары:
8461 30 100
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8461 30 100 9
– – – сандық бағдарламамен басқарылатын өзгелері
8461 40
– тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу станоктары:
– – тiс кесу станоктары (тіс кесу абразивті станоктарды қоса алғанда):
– – – цилиндрлі тісті дөңгелектерге арналған тiс кесу станоктары:
8461 40 110
– – – – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8461 40 110 2
– – – – – кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі 0,015 мм кем емес
– – – өзге де тісті доңғалақтарды кесуге арналған:
8461 40 310 0
– – – – сандық бағдарламамен басқарылатын
– – тіс өңдеу станоктары:
– – – шағын метрлік реттеу құрылғылары бар және кез келген ось бойынша позициялау дәлдігі 0,01 мм кем емес станоктар :
8461 40 710 0
– – – – сандық бағдарламамен басқарылатын
8461 50
– аралау немесе кесу станоктары:
– – аралау станоктары:
8461 50 110 0
– – – дискілі арасы бар
8461 50 900
– – кесу станоктары:
8461 50 900 9
– – – кесу станоктары өзгелері

– станки плоскошлифовальные с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм:
8460 11 000
– – с числовым программным управлением:
8460 11 000 9
– – – прочие с числовым программным управлением
– станки шлифовальные с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм, прочие:
8460 21
– – с числовым программным управлением:
– – – для шлифования цилиндрических поверхностей:
8460 21 110 0
– – – – станки внутришлифовальные
8460 21 150 0
– – – – станки бесцентрово-шлифовальные
8460 21 900 9
– – – – прочие для шлифования цилиндрических поверхностей
8460 29 100
– – – для шлифования цилиндрических поверхностей:
8460 29 100 1
– – – – станки внутришлифовальные
– станки заточные (для режущих инструментов):
8460 31 000
– – с числовым программным управлением:
8460 31 000 1
– – – для затачивания столовых ножей
8460 40
– станки хонинговальные или доводочные:
8460 40 100 0
– – с числовым программным управлением
8460 90 100 0
– – станки с микрометрическими регулирующими устройствами и точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм
8460 90 900 8
– – – – прочие станки с микрометрическими регулирующими устройствами и точностью позиционирования по любой оси
8461
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные:
8461 20 000
– станки поперечно-строгальные или долбежные:
8461 20 000 9
– – станки поперечно-строгальные или долбежные прочие
8461 30
– станки протяжные:
8461 30 100
– – с числовым программным управлением:
8461 30 100 9
– – – с числовым программным управлением прочие
8461 40
– станки зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные:
– – станки зуборезные (включая станки зуборезные абразивные):
– – – станки зуборезные для цилиндрических зубчатых колес:
8461 40 110
– – – – с числовым программным управлением:
8461 40 110 2
– – – – – с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,015 мм
– – – для нарезания прочих зубчатых колес:
8461 40 310 0
– – – – с числовым программным управлением
– – зубоотделочные станки:
– – – с микрометрическими регулирующими устройствами и точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм:
8461 40 710 0
– – – – с числовым программным управлением
8461 50
– станки пильные или отрезные:
– – станки пильные:
8461 50 110 0
– – – с дисковыми пилами
8461 50 900
– – отрезные станки:
8461 50 900 9
– – – отрезные станки прочие

8462
Металдарды көлемдi қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (престердi қоса алғанда); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престердi қоса алғанда); жоғарыда аталмаған, металл немесе металл карбидтерiн өңдеуге арналған басқа да престер:
8462 10
– соғу немесе қалыптау (престердi қоса алғанда) машиналары мен балғалар:
8462 10 100
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8462 10 100 1
– – – жұмыс үстелінде бір мезгілде үш штампты орналастыру мүмкіндігі бар, штамптарды газбен қыздыру жүйесімен жарақтандырылған престеу күші 200 МН соғу-штампылау гидравликалық тығыздауыштары
8462 10 100 2
– – – тік жазықтықта дөңгелетіп орналастырылған төрт пресс-штемпелден тұратын тағалау торабы бар соғу күші 12 МН тік тағалайтын гидравликалық машиналар
– ию, көмкеру, түзеу машиналары (престердi қоса):
8462 21
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8462 21 100
– – – табақты материалдан жасалған бұйымдарды өңдеуге арналған:
8462 21 100 2
– – – – бүгу күші 15 000 кН кем емес, бірақ 22 000 кН аспайтын тік гидравликалық, позициялау нақтылығы Y осьі бойынша 0,01 м төмен емес траверстер
8462 29 100 0
– – – табақты материалдан жасалған бұйымдарды өңдеу үшін
8462 29 910 0
– – – – гидравликалық
– тесетiн және шығаратын қиыстырылғандардан басқа, механикалық қайшылар (престерді қоса алғанда):
8462 31 000
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8462 31 000 1
– – – қалыңдығы 0,35 мм аспайтын электротехникалық болаттың жазық прокатын ұзын бойы пішуге арналған
8462 39 100 0
– – – табақты материалдан жасалған бұйымдарды өңдеуге арналған
8462 39 910 0
– – – – гидравликалық
– тесетiн және шығаратын қиыстырылғандарды қоса алғанда, тесетiн немесе шабатын машиналар (престердi қоса):
8462 41
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8462 41 100
– – – табақты материалдан жасалған бұйымдарды өңдеуге арналған:
8462 41 100 2
– – – – қалыңдығы 0,35 мм аспайтын электротехникалық болаттан трансформаторлық магнит өткізгіштердің пластиналарын жасауға арналған
8462 41 900 1
– – – – баспа платаларында тесік жасауға арналған пресс жабдықтар
8462 49 100 0
– – – табақты материалдан жасалған бұйымдарды өңдеуге арналған
8462 91
– – гидравликалық престер:
8462 91 200
– – – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8462 91 200 1
– – – – металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 91 200 9
– – – – өзгелері (гидравликалық сыққыш)
8462 91 800 1
– – – – металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері

8462
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше:
8462 10
– ковочные или штамповочные машины (включая прессы) и молоты:
8462 10 100
– – с числовым программным управлением:
8462 10 100 1
– – – ковочно-штамповочные гидравлические прессы с усилием прессования 200 МН, с возможностью одновременного размещения на рабочем столе трех штампов, оснащенные системой газового нагрева штампов
8462 10 100 2
– – – радиально-ковочные гидравлические машины с усилием ковки 12 МН с ковочным узлом, состоящим из размещенных по кругу в вертикальной плоскости четырех пресс-штемпелей
– машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы):
8462 21
– – с числовым программным управлением:
8462 21 100
– – – для обработки изделий из листового материала:
8462 21 100 2
– – – – гидравлические вертикальные с усилием гибки не менее 15 000 кН, но не более 22 000 кН, точностью позиционирования траверсы по оси Y не ниже 0,01 мм
8462 29 100 0
– – – для обработки изделий из листового материала
8462 29 910 0
– – – – гидравлические
– механические ножницы (включая прессы), кроме комбинированных пробивных и высечных:
8462 31 000
– – с числовым программным управлением:
8462 31 000 1
– – – для продольного раскроя плоского проката электротехнической стали толщиной не более 0,35 мм
8462 39 100 0
– – – для обработки изделий из листового материала
8462 39 910 0
– – – – гидравлические
– машины пробивные или вырубные (включая прессы), в том числе комбинированные пробивные и высечные:
8462 41
– – с числовым программным управлением:
8462 41 100
– – – для обработки изделий из листового материала:
8462 41 100 2
– – – – для изготовления пластин трансформаторных магнитопроводов из электротехнической стали толщиной не более 0,35 мм
8462 41 900 1
– – – – прессовое оборудование для пробивки отверстий в печатных платах
8462 49 100 0
– – – для обработки изделий из листового материала
8462 91
– – прессы гидравлические:
8462 91 200
– – – с числовым программным управлением:
8462 91 200 1
– – – – прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 91 200 9
– – – – прочие (пресс гидравлический)
8462 91 800 1
– – – – прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов

8462 91 800 2
– – – – қысқыштар, бұрандалар, бұрамалар шығаруға арналған
8462 99 200
– – – сандық бағдарламамен басқарылатын:
8462 99 200 1
– – – – металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 99 200 9
- - - - өзгелері (Pal P40-M сыққышы)
8462 99 800 1
– – – – металл ұнтақтарын пісіру жолымен қалыптауға арналған престер мен металл сынықтарын пакеттеу престері
8462 99 800 2
– – – – қысқыштар, бұрандалар, бұрамалар шығаруға арналған
8463
Материалды алып тастамастан металдарды немесе метал қышты өңдеуге арналған өзге де станоктар:
8463 10
– шыбықтарды, түтiктердi, профильдердi, сымдарды немесе осыған ұқсас бұйымдарды созуға арналған станоктар:
8463 10 100 0
– – сым созуға арналған станоктар
8463 20 000 0
– бұранда салу станоктары
8463 30 000 0
– сымнан бұйымдар дайындауға арналған машиналар
8464
Тастарды, қышты, бетонды, асбоцементті немесе ұқсас минералды материалдарды өңдеуге немесе шыныны суық күйіндегі өңдеуге арналған станоктар:
8464 10 000 0
– аралау станоктары
8464 20
– тегiстеу немесе жалтырату станоктары:
– – әйнекті өңдеуге арналған:
8464 20 110 0
– – – оптикалық әйнекті
8465
Ағаш, тығын, сүйек, эбонит, қатты пластмассалар немесе осыған ұқсас қатты материалдар өңдеуге арналған станоктар (шегелердiң, қапсырмалардың, желiмнiң көмегiмен немесе басқа тәсiлдермен жинауға арналған машиналарды қоса алғанда):
8465 10
– операциялардың арасында аспап ауыстырмастан әртүрлi  механикалық өңдеу операцияларын орындауға қабiлеттi станоктар:
8465 10 100 0
– – өңделетін бұйымды операциялар арасында қолмен көшіретін
8465 10 900 0
– – өңделетін бұйымды операциялар арасында автоматты түрде көшіретін
8465 91
– – механикалық аралар:
8465 91 100 0
– – – таспалы аралар
8465 91 200 0
– – – дискілі аралар
8465 92 000 0
– – сүргiлеу, фрезерлеу немесе сүргiлеу-шыңдау станоктары
8465 93 000 0
– – тегiстеу, құммен тегістеу немесе жалтырату станоктары
8465 94 000 0
– – ию немесе жинау машиналары
8465 95 000 0
– – бұрғылау немесе қашау станоктары
8465 96 000 0
– – шабу, ұсату немесе аршу станоктары
8466
Аспаптарды немесе бөлшектердi бекітуге арналған құрылғыларды, өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерiн, бөлу бастиектерiн және станоктардың басқа да арнайы құрылғыларын қоса алғанда, тек қана немесе негiзiнен 8456-8465 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар; қол аспаптарының барлық түрлерiне арналған жұмыс аспаптарын бекiту құрылғылары:
8466 10
– аспаптарды бeкiтугe арналған құрылғылар мен өздігінен ашылатын бұранда кесу бастиектерi:
– – аспаптарды бeкiтугe арналған құрылғылар:

8462 91 800 2
– – – – для производства заклепок, болтов, винтов
8462 99 200
– – – с числовым программным управлением:
8462 99 200 1
– – – – прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 99 200 9
– – – – прочие (пресс Pal P40-M)
8462 99 800 1
– – – – прессы для формовки металлических порошков путем спекания или пакетировочные прессы для лома металлов
8462 99 800 2
– – – – для производства заклепок, болтов, винтов
8463
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие:
8463 10
– станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий:
8463 10 100 0
– – станки для волочения проволоки
8463 20 000 0
– станки резьбонакатные
8463 30 000 0
– машины для изготовления изделий из проволоки
8464
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла:
8464 10 000 0
– станки пильные
8464 20
– станки шлифовальные или полировальные:
– – для обработки стекла:
8464 20 110 0
– – – стекла оптического
8465
Станки (включая машины для сборки с помощью гвоздей, скоб, клея или другими способами) для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, твердых пластмасс или аналогичных твердых материалов:
8465 10
– станки, способные выполнять различные операции по механической обработке без смены инструмента между этими операциями:
8465 10 100 0
– – с ручным перемещением обрабатываемого изделия между операциями
8465 10 900 0
– – с автоматическим перемещением обрабатываемого изделия между операциями
8465 91
– – пилы механические:
8465 91 100 0
– – – пилы ленточные
8465 91 200 0
– – – пилы дисковые
8465 92 000 0
– – станки строгальные, фрезерные или строгально-калевочные
8465 93 000 0
– – станки шлифовальные, пескошлифовальные или полировальные
8465 94 000 0
– – машины гибочные или сборочные
8465 95 000 0
– – станки сверлильные или долбежные
8465 96 000 0
– – станки рубильные, дробильные или лущильные
8466
Части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8456 – 8465, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов:
8466 10
– приспособления для крепления инструмента и самораскрывающиеся резьбонарезные головки:
– – приспособления для крепления инструмента:

8466 10 200 0
– – – оправаға орнату, цангті патрондар, втулкалар
8466 10 310 0
– – – – токарьлық станоктарға арналған
8466 10 800 0
– – өздігінен ашылатын бұранда кесу бастиектері
8466 20
– өңделетiн бөлшектердi бекiтуге арналған құрылғылар:
8466 20 200 0
– – арнайы мақсаттағы қысатын керек-жарақтар мен арматура; стандартты қысатын керек-жарақтар мен арматуралардың жинақтары
8466 20 910 0
– – – токарьлық станоктарға арналған
8466 30 000 0
– бөлу бас тиектерi және станоктардың басқа да арнайы құрылғылары
8466 91
– – 8464 тауар позициясының станоктарына:
8466 91 200 0
– – – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8466 92
– – 8465 тауар позициясының станоктарына:
8466 92 200 0
– – – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8466 93
– – 8456-8461 тауар позицияларының станоктарына:
8466 93 300 0
– – – 8456 90 200 0 кіші қосалқы позициясының машиналарына
8466 94 000 0
– – 8462 немесе 8463 тауар позициясының станоктарына
8467
Пневматикалық, гидравликалық немесе электрлi немесе электрсiз қозғалтқыштар орнатылған қол аспаптары:
– пневматикалық:
8467 11
– – айналма қозғалысты (айналма-соққыш қозғалысты қиыстырылғандарды қoca алғанда):
8467 11 100 0
– – – металл өңдеуге арналған
– электр двигателi орнатылған:
8467 19 000 0
– – өзгелері (пневматикалық бетанолмен)
8467 21
– – барлық түрдегi бұрғылар:
8467 21 100 0
– – – сырттан қоректену көзінсіз жұмыс істеуге қабілетті
8467 21 910 0
– – – – электропневматикалық
8467 21 990 0
– – – – өзгелері (соққылы бұрғы)
8467 22
– – аралар:
8467 22 100 0
– – – тізбекті аралар
8467 22 300 0
– – – дискілі аралар
8467 29 100 0
– – – тоқыма материалдарымен жұмыс істеуге арналған
8467 29 300 0
– – – – сырттан қоректену көзінсіз жұмыс істеуге қабілетті
– – – – – егеу және тегістеу аппараттары:
8467 29 510 0
– – – – – – бұрышты тегістейтін
8467 29 530 0
– – – – – – таспалы тегістейтін
8467 29 590 0
– – – – – – өзгелері (тегістейтін және жылтырататын машина, тік тегістейтін машина)
8467 29 700 0
– – – – – қашайтын
8467 29 800 0
– – – – – жасыл қоршамын кесу үшін және көгалды қырқуға үшін машиналар
8467 29 900 0
– – – – – өзгелері (электрлі көгалдық аэратор)
– өзге де аспаптар:
8467 81 000 0
– – тізбекті аралар
– пневматикалық, гидравликалық немесе электрлi немесе электрсiз қозғалтқыштар орнатылған қол аспаптары бөліктері:
8467 89 000 0
– – өзгелері (гидравликалық сомынкескіш)
8467 91 000 0
– – тізбекті аралардың
8467 92 000 0
– – пневматикалық аспаптардың
8467 99 000 1
– – – электр қозғалтқышты құрылғысы бар аспаптардың
8468
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа, төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, кесу үшiн жарамды немесе жарамсыз жабдықтар мен аппараттар; үстiнен термоөңдеуге арналған, газбен жұмыс істейтiн машиналар мен аппараттар:

8466 10 200 0
– – – оправки, цанговые патроны, втулки
8466 10 310 0
– – – – для токарных станков
8466 10 800 0
– – самораскрывающиеся резьбонарезные головки
8466 20
– приспособления для крепления обрабатываемых деталей:
8466 20 200 0
– – зажимные приспособления и арматура специального назначения; наборы стандартных зажимных приспособлений и арматуры
8466 20 910 0
– – – для токарных станков
8466 30 000 0
– делительные головки и другие специальные приспособления к станкам
8466 91
– – к станкам товарной позиции 8464:
8466 91 200 0
– – – чугунные литые или стальные литые
8466 92
– – к станкам товарной позиции 8465:
8466 92 200 0
– – – чугунные литые или стальные литые
8466 93
– – к станкам товарных позиций 8456 – 8461:
8466 93 300 0
– – – к машинам подсубпозиции 8456 90 200 0
8466 94 000 0
– – к станкам товарной позиции 8462 или 8463
8467
Инструменты ручные пневматические, гидравлические или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем:
– пневматические:
8467 11
– – вращательного действия (включая комбинированные вращательно-ударного действия):
8467 11 100 0
– – – для обработки металла
– со встроенным электрическим двигателем:
8467 19 000 0
– – прочие (бетонолом пневматический)
8467 21
– – дрели всех типов:
8467 21 100 0
– – – способные работать без внешнего источника питания
8467 21 910 0
– – – – электропневматические
8467 21 990 0
– – – – прочие (дрель ударная)
8467 22
– – пилы:
8467 22 100 0
– – – пилы цепные
8467 22 300 0
– – – пилы дисковые
8467 29 100 0
– – – для работы с текстильными материалами
8467 29 300 0
– – – – способные работать без внешнего источника питания
– – – – – аппараты точильные и шлифовальные:
8467 29 510 0
– – – – – – углошлифовальные
8467 29 530 0
– – – – – – ленточно-шлифовальные
8467 29 590 0
– – – – – – прочие (машина шлифовальная и полировальная, прямая шлифовальная машина)
8467 29 700 0
– – – – – строгальные
– инструменты прочие:
8467 29 800 0
– – – – – машины для подрезки живой изгороди и стрижки газонов
8467 29 900 0
– – – – – прочие (электрический газонный аэратор)
8467 81 000 0
– – пилы цепные
– части инструментов ручных пневматических, гидравлических или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем:
8467 89 000 0
– – прочие (гидравлический гайкорез)
8472 90 700 0
– – прочие (шредер)
8467 91 000 0
– – пил цепных
8467 92 000 0
– – пневматических инструментов
8467 99 000 1
– – – инструментов со встроенным электрическим двигателем
8468
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе:

8468 10 000 0
– газбен жұмыс iстейтiн үрлемелi қол бiлтелерi
8468 20 000 0
– газбен жұмыс iстейтiн өзге де жабдықтар мен аппараттар
8468 80 000 0
– өзге де жабдықтар мен аппараттар
8468 90 000 0
– 8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа, төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, кесу үшiн жарамды немесе жарамсыз жабдықтар мен аппараттар; үстiнен термоөңдеуге арналған, газбен жұмыс істейтiн машиналар мен аппараттар бөліктері
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген магниттiк немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректердi кодталған пішіндегі ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған машиналар:
8471 30 000 0
– ең болмағанда орталық деректер өңдеу блогынан, клавиатура мен дисплейден тұратын салмағы 10 кг-нан аспайтын портативті сандық есептеу машиналары
– өзге де сандық есептеу машиналары:
8471 41 000
– – бiр корпуста ең болмағанда орталық деректерді өңдеу блогы мен бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген енгiзу және шығару құрылғылары болатын:
8471 41 000 1
– – – франко шарты бойынша құны – мемлекет шекарасына кіргізу 1 данасына 3 000 АҚШ доллары
8471 49 000 0
– – жүйелер түрiнде жеткiзiлетiн өзге де
8471 50 000 0
– 8471 41 немесе 8471 49 қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзгеше, бiр корпуста мынадай құрылғылардың: есте сақтау құрылғысының, енгiзу құрылғысының, шығару құрылғысының бipeуi немесе екеуi болатын деректер өңдеу блоктары
8471 60
– бiр корпуста есте сақтау құрылғысын қамтитын немесе қамтымайтын енгiзу немесе шығару құрылғылары:
8471 60 600 0
– – клавиатура
8471 60 700 0
– – өздігінен сұйық-кристалды дисплей, мультимедия цифрлық подиумдарды өндіру үшін жинақтауыш бөлшектер
8471 70
– есте сақтау құрылғылары:
8471 70 200 0
– – орталық есте сақтау құрылғылары
– – – дискілердегі есте сақтау құрылғылары:
8471 70 300 0
– – – – оптикалық, магнитті оптикалықты қоса алғанда
8471 70 500 0
– – – – – қатты магнитті дискілерде
8471 70 800 0
– – – магнитті таспалардағы есте сақтау құрылғылары
8471 80 000 0
– өзге де есептеу машиналарының құрылғылары
8472 90 700 0
– – өзгелері (шредер)
8473 10
– 8469 тауар позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары:
– – электронды модульдер:
8473 10 110 0
– – – 8469 00 100 0 кіші қосалқы позиция құрылғыларының
– 8470 тауар позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары:
8473 21
– – 8470 10, 8470 21 немесе 8470 29 қосалқы позиция электронды есептеу машиналарының:
8473 21 100 0
– – – электронды модульдер

8468 10 000 0
– горелки газовые с дутьем, ручные
8468 20 000 0
– оборудование и аппараты, работающие на газе, прочие
8468 80 000 0
– оборудование и аппараты прочие
8468 90 000 0
– части оборудования и аппаратов для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машин и аппаратов для поверхностной термообработки, работающие на газе
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные:
8471 30 000 0
– машины вычислительные портативные массой не более 10 кг, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
– машины вычислительные прочие:
8471 41 000
– – содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет:
8471 41 000 1
– – – стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза более 3 000 долларов США за 1 шт
8471 49 000 0
– – прочие, поставляемые в виде систем
8471 50 000 0
– блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
8471 60
– устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства:
8471 60 600 0
– – клавиатура
8471 60 700 0
– – комплектные части для производства интерактивных ЖК-дисплеев, мультимедийных цифровых подиумов
8471 70
– устройства запоминающие:
8471 70 200 0
– – центральные запоминающие устройства
– – – устройства запоминающие на дисках:
8471 70 300 0
– – – – оптические, включая магнитооптические
8471 70 500 0
– – – – – на жестких магнитных дисках
8471 70 800 0
– – – запоминающие устройства на магнитных лентах
8471 80 000 0
– устройства вычислительных машин прочие
8473 10
– части и принадлежности машин товарной позиции 8469:
– – электронные модули:
8473 10 110 0
– – – устройств подсубпозиции 8469 00 100 0
– части и принадлежности машин товарной позиции 8470:
8473 21
– – машин счетных электронных субпозиции 8470 10, 8470 21 или 8470 29:
8473 21 100 0
– – – электронные модули

8473 29 100
– – – электронды модульдер:
8473 29 100 1
– – – – бақылау-касса машиналарының
8473 29 900 1
– – – – бақылау-касса машиналарының
8473 30
– 8471 тауар позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары:
8473 30 200
– – электронды модульдер:
8473 30 200 1
– – – есептеу машиналарын өнеркәсіптік жинауға арналған
8473 30 200 2
– – – – есептеу машиналары мен олардың блоктарына аудиосигналдарды өңдеуге мүмкіндік беретін аппаратура (дыбыс карталары); кем дегенде есептеу машиналары мен олардың блоктарына аудиосигналдарды өңдеуге мүмкіндік беретін (дыбыс карталары) қатты дыбыс шығарғыштардан және/немесе микрофон мен электронды модульден тұратын, бөлшек саудаға арналған есептеу машиналары мен олардың блоктарын жаңғыртуға арналған жинақтар
8473 30 800 1
– – – есептеу машиналарын өнеркәсіптік жинауға арналған
8473 40
– 8472 тауар позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары:
– – электронды модульдер:
8473 40 110 0
– – – 8472 90 300 0 кіші қосалқы позиция машиналарының
8473 50
– 8469-8472 тауар позицияларының екеуiне немесе одан да көбiне кіретін машиналарға тең дәрежеде арналған бөлiктер мен керек-жарақтар:
8473 50 200
– – электронды модульдер:
8473 50 200 1
– – – есептеу машиналарын өнеркәсіптік жинауға арналған
8473 50 800 1
– – – есептеу машиналарын өнеркәсіптік жинауға арналған
8474
Қатты күйiндегi (оның iшiнде ұнтақ немесе қоймалжың) топырақты, тасты, руданы немесе басқа да минералды қазбаларды сорттау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар; қатты минералдық отынды, қыш құрамды, қатпаған цементтi, гипстi материалдарды немесе ұнтақ және қоймалжың күйдегi басқа да минералдық өнiмдердi агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, құмнан құю қалыптарын жасауға арналған қалыптау машиналары:
8474 10 000 0
– сорттау, елеу, айыру немесе шаюға арналған машиналар
8474 20 000 0
– уатуға немесе ұсақтауға арналған машиналар
– араластыру және кедергi жасау үшiн машиналар:
8474 20 000 3
- - ұзындығы 400 мм аз емес, бірақ 2100 мм артық емес және ені 200 мм кем емес, бірақ 1500 мм артық емес қабылдау саңылауымен өздігінен жүрмейтін жақтық уатқыштар
8474 31 000 0
– – бетон араластырғыштар немесе ерiтiндi қосқыштар
8474 32 000 0
– – минералды заттарды битуммен қосуға арналған машиналар
8474 39 000 1
– – – медициналық өнеркәсіп үшін жабдықтар
8474 80
– өзге де жабдықтар:
8474 80 10
– – құрамында қыш бар заттардың агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар:
8474 80 108 0
– – – өзгелері құрамында қыш бар заттардың агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар

8473 29 100
– – – электронные модули:
8473 29 100 1
– – – – контрольно-кассовых машин
8473 29 900 1
– – – – контрольно-кассовых машин
8473 30
– части и принадлежности машин товарной позиции 8471:
8473 30 200
– – электронные модули:
8473 30 200 1
– – – для промышленной сборки вычислительных машин
8473 30 200 2
– – – – аппаратура, позволяющая вычислительным машинам и их блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты); наборы для модернизации вычислительных машин и их блоков, предназначенные для розничной продажи, состоящие как минимум из громкоговорителей и/или микрофона и электронного модуля, позволяющего вычислительной машине и ее блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты)
8473 30 800 1
– – – для промышленной сборки вычислительных машин
8473 40
– части и принадлежности машин товарной позиции 8472:
– – электронные модули:
8473 40 110 0
– – – машин подсубпозиции 8472 90 300 0
8473 50
– части и принадлежности, в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 8469 – 8472:
8473 50 200
– – электронные модули:
8473 50 200 1
– – – для промышленной сборки вычислительных машин
8473 50 800 1
– – – для промышленной сборки вычислительных машин
8474
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка:
8474 10 000 0
– машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки
8474 20 000 0
– машины для измельчения или размалывания
– машины для смешивания или перемешивания:
8474 20 000 3
– – щековые дробилки несамоходные с приемным отверстием длиной не менее 400 мм, но не более 2100 мм и шириной не менее 200 мм, но не более 1500 мм
8474 31 000 0
– – бетономешалки или растворосмесители
8474 32 000 0
– – машины для смешивания минеральных веществ с битумом
8474 39 000 1
– – – оборудование для медицинской промышленности
8474 80
– оборудование прочее:
8474 80 10
– – оборудование для агломерации, формовки или отливки керамических составов:
8474 80 108 0
– – – оборудование для агломерации, формовки или отливки керамических составов прочее

8474 90 100 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған бөліктері
8475
Электp немесе электрондық шамдарды, түтікшелердi немесе электрондық-сәулелiк түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар; шыныны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар:
8475 10 000 0
– электр немесе электрондық шамдарды, түтiкшелердi немесе электрондық-сәулелiк түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар
– шыныны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар:
8475 21 000 0
– – оптикалық талшықты немесе оның дайындамаларын дайындауға арналған машиналар
8475 90 000 0
– электp немесе электрондық шамдарды, түтікшелердi немесе электрондық-сәулелiк түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар; шыныны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар бөліктері
8477
Резеңкенi немесе пластмассаны өңдеуге немесе осы материалдардан өнiм шығаруға арналған аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген жабдықтар:
8477 10 000 0
– инжекциялық құю машиналары
8477 20 000 0
– экструдерлер
8477 30 000 0
– үрлеп құю машиналары
8477 40 000 0
– вакуумдық құюға арналған машиналар мен өзге де термоқалыптау машиналары
– кез келген басқа тәсiлмен құюға немесе қалыптауға арналған өзге де машиналар:
8477 51 000 0
– – пневматикалық шиналардың бұдырларын құюға немесе қалпына келтiруге немесе құюға немесе пневматикалық шиналар камераларын қалыптаудың басқа да түрiне арналған
8477 59 100 0
– – – престер
8477 80
– өзге де жабдықтар:
– – пенопластан бұйымдар жасауға арналған машиналар:
8477 80 110 0
– – – реакциялы қабілетті шайырларды өңдеуге арналған машиналар
8477 80 910 0
– – – уатуға арналған жабдықтар
8477 80 930 0
– – – қоспа жасағыштар, илегіш машиналар мен араластырғыштар
8477 80 950 0
– – – кесуге, балқытуға немесе жұлуға арналған машиналар
8477 90 100 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған бөліктері
8479
Аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген дербес функциялары бар машиналар және механикалық құрылғылар:
8479 30
– cүpeк жаңқаларынан немесе сүрек талшықтарынан плиталар немесе басқа да талшықты материалдардан плиталар дайындауға арналған престер және сүректердi немесе тығындарды өңдеуге арналған өзге де машиналар:
8479 30 100
– – престер:
8479 30 100 1
– – – үздіксіз жұмыс істейтін дайын өнімнің өнімділігі сағатына 50 м3 орташа тығыздықты сүрек талшықтарынан плиталар (МDF) дайындауға арналған

8474 90 100 0
– – части чугунные литые или стальные литые
8475
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла:
8475 10 000 0
– машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах
– машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла:
8475 21 000 0
– – машины для изготовления оптического волокна и его заготовок
8475 90 000 0
– части машин для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машин для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла
8477
Оборудование для обработки резины или пластмасс или производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное:
8477 10 000 0
– машины инжекционно-литьевые
8477 20 000 0
– экструдеры
8477 30 000 0
– машины выдувного литья
8477 40 000 0
– машины для вакуумного литья и прочие термоформовочные машины
– машины для литья или формования любым другим способом прочие:
8477 51 000 0
– – для литья или восстановления пневматических шин и покрышек или литья или другого формования камер пневматических шин
8477 59 100 0
– – – прессы
8477 80
– оборудование прочее:
– – машины для производства изделий из пенопластов:
8477 80 110 0
– – – машины для обработки реакционноспособных смол
8477 80 910 0
– – – оборудование для измельчения
8477 80 930 0
– – – смесители, месильные машины и мешалки
8477 80 950 0
– – – машины для резки, раскалывания или обдирки
8477 90 100 0
– – части чугунные литые или стальные литые
8479
Машины и механические устройства, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8479 30
– прессы для изготовления древесно-стружечных или древесно-волокнистых плит или плит из других волокнистых материалов и прочие машины для обработки древесины или пробки:
8479 30 100
– – прессы:
8479 30 100 1
– – – для изготовления древесно-волокнистых плит средней плотности (MDF), производительностью 50 м3 готовой продукции в час, непрерывного действия

8479 40 000 0
– жіптер немесе тростар дайындауға арналған машиналар
8479 50 000 0
– аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген өнеркәсiптiк роботтар
8479 60 000 0
– буландыру түрiндегi ауа салқындатқыштар
– өзге де машиналар мен механикалық құрылғылар:
8479 81 000 0
– – электр өткiзгiштердi орауыштарға орауға арналған машиналарды қоса алғанда, металдарды өңдеуге арналған
8479 82 000 0
– – қосуға, араластыруға, уатуға, ұнтақтауға, елеуге, електен өткізуге, ұсатуға, эмульгирлеуге немесе араластыруға арналған
8479 89 300 0
– – – гидравликалық ауыспалы шахта крепі
8479 89 600
– – – орталық майлау жүйелері:
8479 89 600 1
– – – – 8439 тауар позициясының жабдығына арналған)
8479 89 970 8
– – – – келесіден тұратын алдын ала оқшауланған бұйымдарды жасап шығару үшін өндірістік желі, электро-вибро өткізгіш
8479 90 200 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған бөліктері
8480
Металл құю өндiрiсiне арналған oпoктap; құю табандықтары; құю модельдерi; металдарды, металдардың карбидтерін, шыныны, минералдық материалдарды, резеңке мен пластмассаны құюға арналған нысандар (құйма қалыптардан басқа):
8480 10 000 0
– металл құю өндiрiсiне арналған опоктар
8480 20 000 0
– құю табандықтары
8480 30
– құю модельдерi:
8480 30 100 0
– – ағаштан жасалған
– металдарды немесе металдардың карбидтерiн құюға арналған қалыптар:
8480 41 000 0
– – үрлеп немесе қысыммен құюға арналған
8480 50 000 0
– шыны құюға арналған қалыптар
8480 60 000 0
– минералды материалдарды құюға арналған қалыптар
– резеңке немесе пластмасса құюға арналған қалыптар:
8480 71 000 0
– – үрлеп немесе қысыммен құюға арналған
8481
Редукциялық немесе термореттегiш клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға, цистерналарға, бактарға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура:
8481 10
– қысымды реттеуге арналған редукциялық клапандар:
8481 10 050 0
– – фильтрлермен немесе майлау құрылғыларымен біріктірілген
8481 10 190
– – – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған:
8481 10 190 8
– – – – өзгелері шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8481 20
– майлы гидравликалық немесе пневматикалық трансмиссияларға арналған клапандар:
8481 20 100
– – майлы гидравликалық күш трансмиссияларға арналған реттеуші клапандар:
8481 20 100 9
– – – майлы гидравликалық күш трансмиссияларға арналған реттеуші клапандар өзгелері
8481 20 900
– – пневматикалық күш трансмиссияларға арналған реттеуші клапандар
8481 20 900 9
– – – өзгелері пневматикалық күш трансмиссияларға арналған реттеуші клапандар
8481 30
– керi клапандар (қайтарымсыз):

8479 40 000 0
– машины для изготовления веревок или тросов
8479 50 000 0
– промышленные роботы, в другом месте не поименованные или не включенные
8479 60 000 0
– воздухоохладители испарительного типа
– машины и механические приспособления прочие:
8479 81 000 0
– – для обработки металлов, включая машины для намотки электропровода на катушки
8479 82 000 0
– – для смешивания, перемешивания, измельчения, размалывания, грохочения, просеивания, гомогенизации, эмульгирования или размешивания
8479 89 300 0
– – – передвижная шахтная крепь с гидравлическим приводом
8479 89 600
– – – центральные смазывающие системы:
8479 89 600 1
– – – – для оборудования товарной позиции 84395)
8479 89 970 8
– – – – производственная линия для производства предизолированных изделий
8479 89 970 8
– – – – прочие (электро-вибро провод)
8479 90 200 0
– – части чугунные литые или стальные литые
8480
Опоки для металлолитейного производства; литейные поддоны; модели литейные; формы для литья металлов (кроме изложниц), карбидов металлов, стекла, минеральных материалов, резины или пластмасс:
8480 10 000 0
– опоки для металлолитейного производства
8480 20 000 0
– литейные поддоны
8480 30
– модели литейные:
8480 30 100 0
– – из дерева
– формы для литья металлов или карбидов металлов:
8480 41 000 0
– – для литья выдуванием или под давлением
8480 50 000 0
– формы для отливки стекла
8480 60 000 0
– формы для литья минеральных материалов
– формы для литья резины или пластмасс:
8480 71 000 0
– – для литья выдуванием или под давлением
8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны:
8481 10
– клапаны редукционные для регулировки давления:
8481 10 050 0
– – объединенные с фильтрами или смазочными устройствами
8481 10 190
– – – из литейного чугуна или стали:
8481 10 190 8
– – – – из литейного чугуна или стали прочие
8481 20
– клапаны для маслогидравлических или пневматических трансмиссий:
8481 20 100
– – клапаны регулирующие для маслогидравлических силовых трансмиссий:
8481 20 100 9
– – – клапаны регулирующие для маслогидравлических силовых трансмиссий прочие
8481 20 900
– – клапаны регулирующие для пневматических силовых трансмиссий:
8481 20 900 9
– – – клапаны регулирующие для пневматических силовых трансмиссий прочие
8481 30
– клапаны обратные (невозвратные):

8481 30 910
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған:
8481 30 910 9
– – – өзгелері шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8481 40
– сақтандырғыш немесе жеңiлдету клапандары:
8481 40 100 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
– – раковиналарға, қол жуғыштарға, биделерге, суға арналған резервуарларға, ванналар мен осыған ұқсас жабдықтарға арналған крандар, клапандар мен арматура:
8481 80
– өзге де арматура:
8481 80 110 0
– – – араластырғыш арматура
– – орталықтан жылытатын радиаторларға арналған арматура:
8481 80 310 0
– – – термостатикалық арматура
8481 80 400 0
– – пневматикалық шиналар мен камераларға арналған арматура
– – – реттегіш арматура:
8481 80 510 0
– – – – температураны реттегіштер
8481 80 591 0
– – – – – қысымды реттегіштер
8481 80 599 0
– – – – өзгелері (компрессордың үрлейтін құрылғысы)
– – – – ысырмалар:
8481 80 610 0
– – – – – шойыннан құйылған
8481 80 63
– – – – – болат:
8481 80 631 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортада жұмыс істеуге арналған)
8481 80 632 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
– – – – бекіту клапандары:
8481 80 710 0
– – – – – шойыннан құйылған
8481 80 73
– – – – – болаттан:
8481 80 731 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортада жұмыс істеуге арналған)
8481 80 732 0
– – – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 739 9
– – – – – – өзгелері (Flutec 10023371 Rыckschlagventil RV-30-01.X/0-3 bar кері қақпақшасы, Astore тип 230 D63 DN50 кері қақпақшасы)
8481 80 790 0
– – – – – өзгелері (пневматикалық және гидравликалық жүйелердегі құбырларда орнатуға арналған тиекті вентиль)
8481 80 81
– – – – крандар:
8481 80 811 0
– – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
8481 80 812 0
– – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 819 0
– – – – – теміржол жылжымалы құрамасына қуат беруші магистраль және оңашаландырушы тежеуіш крандарда және соңғы жинау үшін қолданылатын жиынтық, шарлы вентиль, болат шарлы кран МЕМСТ24950-81
8481 80 850
– – – – бұрылмалы дискілік қақпақтар:
8481 80 850 1
– – – – – айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S)1) бар ортада жұмыс істеуге арналған2))

8481 30 910
– – из литейного чугуна или стали:
8481 30 910 9
– – – из литейного чугуна или стали прочие
8481 40
– клапаны предохранительные или разгрузочные:
8481 40 100 0
– – из литейного чугуна или стали
8481 80
– арматура прочая:
– – краны, клапаны и арматура для раковин, умывальников, биде, резервуаров для воды, ванн и аналогичного оборудования:
8481 80 110 0
– – – арматура смесительная
– – арматура для радиаторов центрального отопления:
8481 80 310 0
– – – арматура термостатическая
8481 80 400 0
– – арматура для пневматических шин и камер
– – – арматура регулирующая:
8481 80 510 0
– – – – регуляторы температуры
8481 80 591 0
– – – – – регуляторы давления
– – – – задвижки:
8481 80 599 0
– – – – – прочая (продувочное устройство компрессора)
8481 80 610 0
– – – – – из литейного чугуна
8481 80 63
– – – – – из стали:
8481 80 631 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 632 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
– – – – клапаны запорные:
8481 80 710 0
– – – – – из литейного чугуна
8481 80 73
– – – – – из стали:
8481 80 731 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 732 0
– – – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –55 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 739 9
– – – – – – – прочие (обратный клапан Flutec 10023371 Rыckschlagventil RV-30-01.X/0-3 bar, обратный клапан Astore тип 230 D63 DN50)
8481 80 790 0
– – – – – прочие (запорный вентиль, предназначенный для установки в трубопроводах пневматических и гидравлических систем)
8481 80 81
– – – – краны:
8481 80 811 0
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400 С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 812 0
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –550 С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 819 0
– – – – – комплект для сборки концевых и разобщительных кранов, применяемых в тормозной и питательной магистралях железнодорожного подвижного состава
8481 80 819 9
– – – – – – прочие (вентиль шаровый, кран стальной шаровой ГОСТ 24950-81)
8481 80 850
– – – – затворы дисковые поворотные:
8481 80 850 1
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –400С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)

8481 80 850 2
– – – – – айналадағы ауаның температурасы--550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 870 0
– – – – мембраналы арматура
8481 90 000 0
– редукциялық немесе термореттегiш клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға, цистерналарға, бактарға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура бөліктері
8482
Түйіршікті немесе шығыршықты ішпектер:
8482 10
– түйіршікті ішпектер:
8482 10 900 1
– – – әкетілетін елдердің франко-шекарасы шартымен 1 кг брутто-салмағы үшін құны 2,2 евродан аспайтын
8482 20 000 2
- - авиациялық қозғалтқыштар өндірісі үшін5)
8482 30 000
– сфералық шығыршықты ішпектер:
8482 30 000 9
– – сфералық шығыршықты ішпектер өзгелері
– түйіршікті немесе шығыршықты ішпектер бөліктері:
8482 91
– – түйіршіктер, инелi шығыршықтар және шығыршықтар:
8482 91 100 0
– – – конусты шығыршықтар
8483
Трансмиссиялық бiлiктер (жұдырық және иiндiлердi қоса алғанда) және қос иiндер; ішпектердің корпустары мен бiлiктерге арналған сырғанау ішпектері; тістегершіктер мен тiстi берiлiстер; түйіршіктi немесе шығыршықты бұрама берiлiстер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, берiлiс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткiштер; шкивтердiң блоктарын қоса алғанда, тегершiктер мен шкивтер; жалғастырғыштар мен бiлiктердi біріктiруге арналған құрылғылар (әмбебап топсаларды қоса алғанда):
8483 10
– трансмиссиялық бiлiктер (жұдырық және иiндiлердi қоса алғанда) және қос иiндер:
8483 10 290 9
– – – – өзгелері иінді білік
8483 10 500 0
– – шарнирлі біліктер
8483 10 950 0
– – өзгелері (түтін сорғыш және сорғы үшін білік, аралық тістік дөңгелектер үшін білік МЕМСТ 12081-72)
8483 20 000 0
– түйіршікті немесе шығыршықты ішпектер орнатылған ішпектердiң корпустары
8483 30
– түйіршіктi немесе шығыршықты ішпектер орнатылмаған ішпектердiң корпустары; бiлiктерге арналған сырғанау ішпектерi:
– – ішпектердің корпустары:
8483 30 320
– – – түйіршіктi немесе шығыршықты ішпектерге арналған:
8483 30 320 9
– – – – түйіршіктi немесе шығыршықты ішпектерге арналған өзгелері
8483 40
– тiстi дөңгелектерден, тiзбектi жұлдызшалардан және берiлiстердiң басқа да жеке жеткiзiлетiн элементтерден басқа, тiстi берiлiстер; түйіршікті немесе шығыршықты бұрама берiлiстер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, берiлiс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткiштер:
– – тісті өткізгіштер (фрикциялық өткізгіштен өзге):
8483 40 210 0
- - - цилиндрлі тік тісті дөңгелектерімен және гелийлі тісті дөңгелектерімен
8483 40 210 9
– – – – өзгелері цилиндрлі тіке тісті дөңгелектері мен геликоидальды тісті дөңгелектері бар

8481 80 850 2
– – – – – предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –55
С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 870 0
– – – – арматура мембранная
8481 90 000 0
– части кранов, клапанов, вентилей и аналогичной арматуры для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны
8482
Подшипники шариковые или роликовые:
8482 10
– подшипники шариковые:
8482 10 900 1
– – – стоимостью на условиях франко-границы стран ввоза, не превышающей 2,2 евро за 1 кг брутто-массы
8482 20 000 2
– – для производства авиационных двигателей5)
8482 30 000
– подшипники роликовые сферические:
8482 30 000 9
– – подшипники роликовые сферические прочие
– части подшипников шариковых или роликовых:
8482 91
– – шарики, игольчатые ролики и ролики:
8482 91 100 0
– – – конические ролики
8483
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
8483 10
– валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы:
8483 10 290 9
– – – – прочие (коленчатый вал)
8483 10 500 0
– – шарнирные валы
8483 10 950 0
– – прочие (валы для дымососа и насоса, вал промежуточного зубчатого колеса ГОСТ 12081-72)
– – зубчатые передачи (кроме фрикционных передач):
8483 20 000 0
– корпуса подшипников со встроенными шариковыми или роликовыми подшипниками
8483 30
– корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов:
– – корпуса подшипников:
8483 30 320
– – – для шариковых или роликовых подшипников:
8483 30 320 9
– – – – для шариковых или роликовых подшипников прочие
8483 40
– зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно представленных элементов передач; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы:
– – зубчатые передачи (кроме фрикционных передач):
8483 40 210 0
– – – с цилиндрическими прямозубыми колесами и геликоидальными зубчатыми колесами
8483 40 210 9
– – – – прочие с цилиндрическими прямозубыми колесами и геликоидальными зубчатыми колесами

8483 40 230 9
– – – – өзгелері конус тісті дөңгелектері мен конус/тіке тісті цилиндр тісті дөңгелектері бар
8483 40 250 9
– – – – өзгелері бұрамдық берілістер
8483 40 300 9
– – – өзгелері түйіршіктi немесе шығыршықты бұрама берiлiстер
– – беріліс қораптары және басқа да жылдамдық өзгерткіштер:
8483 40 510
– – – беріліс қораптары:
8483 40 510 9
– – – – өзгелері беріліс қораптары
8483 50
– шкивтердiң блоктарын қоса алғанда, тегершiктер мен шкивтер:
8483 50 200 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8483 50 800 0
- - өзгелері (қарапайым клинді белбеулер үшін шкив, бастапқы диаметрі 250 мм жоғарғы мәнімен, МЕМСТ Р50641-94)
8483 60
– жалғастырғыштар мен бiлiктердi бірiктiруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда):
8483 60 200 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8483 60 800 0
– – өзгелері (А12 конус тәрізді бұрандасы бар стандартты қосқыш муфта, шыны пластикті муфта)
8483 90
– жеке ұсынылған тісті дөңгелектер, тізбекті жұлдызшалар мен берілістің өзге элементтері; бөлшектері:
8483 90 810 0
– – –  шойын құйылған және болат құйылған
8483 90 890 9
– – – – өзгелері (уатқыштың бөлшектері)
8484
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер; пакеттерге, конверттерге немесе осыған ұқсас бумаларға салынған төсемдердiң және ұқсас бiрiктiру элементтерiнiң жинақтары немесе жиынтықтары; механикалық нығыздағыштар:
8484 10 000
– басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер:
8484 10 000 1
– –  бір қабаты жазық илемделген темір бұйымынан дайындалған, коррозияға шыдамды құрамында никелі бар қалыңдығы 0,2 мм-ден кем емес, бірақ 0,3 мм-ден аспайтын (құрамында никель 1%-дан жоғары) мотор құрал-жабдықтарының іштен тұтанатын қозғалтқышында пайдалануға арналған төсеуіштер
8484 10 000 9
– – өзгелері (сорғыға тік кесінді)
8484 20 000 0
– механикалық нығыздағыштар
8486
Тек қана немесе негізінен жартылай өткізгіштік бульдер немесе пластиналар, жартылай өткізгіш аспаптар, электронды интегралды сызбалар мен жазық дисплей панельдерді өндіруде пайдаланылатын машиналар мен аппаратура; осы топтың 9В ескертпесінде аталған машиналар мен аппаратура; бөліктері мен керек-жарақтары:
8486 10 000
– бульдер немесе пластиналар өндіруде пайдаланылатын машиналар мен аппаратура:
8486 10 000 1
– – лазерлік сәуледен басқа жарық және фотон сәулесі процестерін пайдаланып жұмыс істейтін
8486 20
– жартылай өткізгіш аспаптар немесе, электронды интегралды сызбалар өндіруде пайдаланылатын машиналар мен аппаратура:

8483 40 230 9
– – – – прочие с коническими зубчатыми колесами и коническими/прямозубыми цилиндрическими зубчатыми колесами
8483 40 250 9
– – – – прочие червячные передачи
8483 40 300 9
– – – прочие шариковые или роликовые винтовые передачи
– – коробки передач и другие вариаторы скорости:
8483 40 510
– – – коробки передач:
8483 40 510 9
– – – – коробки передач прочие
8483 50
– маховики и шкивы, включая блоки шкивов:
8483 50 200 0
– – чугунные литые или стальные литые
8483 50 800 0
– – прочие (шкив с канавками для обычных клиновых ремней, с номинальным значением исходного диаметра 250мм, ГОСТ Р50641-94)
8483 60
– муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
8483 60 200 0
– – чугунные литые или стальные литые
8483 60 800 0
– – прочие (муфта соединительная стандартная с конической резьбой А12, муфта стеклопластиковая)
8483 90
– зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части:
8483 90 810 0
– – – чугунные литые или стальные литые
8483 90 890 9
– – – – прочие (части измельчителя)
8484
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения:
8484 10 000
– прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла:
8484 10 000 1
– – прокладки, в которых по крайней мере один слой изготовлен из плоского проката из коррозионностойкой никельсодержащей стали толщиной не менее 0,2 мм, но не более 0,3 мм (с содержанием никеля более 1,0%) предназначенные для использования в двигателях внутреннего сгорания моторных транспортных средств
8484 10 000 9
– – прочие (уплотнение торцевое к насосу)
8484 20 000 0
– механические уплотнения
8486
Машины и аппаратура, используемые исключительно или в основном для производства полупроводниковых булей или пластин, полупроводниковых приборов, электронных интегральных схем или плоских дисплейных панелей; машины и аппаратура, поименованные в примечании 9В к данной группе; части и принадлежности:
8486 10 000
– машины и аппаратура для производства булей или пластин:
8486 10 000 1
– – работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного
8486 20
– машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем:

8486 20 100 0
– – ультрадыбыс процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін станоктар
8486 20 900 1
– – – лазерлік сәуледен басқа жарық және фотон сәулесі процестерін пайдаланып жұмыс істейтін, жартылай өткізгіш аспаптарын өндіруде пайдаланылатын
8486 20 900 2
– – – жартылай өткізгіш материалдарға суретті құрғақ күйдіру жолымен салуға арналған
8486 20 900 3
– – – фоторезисті алып тастауға немесе жартылай өткізгіш пластиналарды тазалауға арналған қондырғылар
8486 20 900 4
– – – жартылай өткізгіш аспаптарды өндіруде пайдаланылатын ию, көмкеру, түзеу машиналары (престерді қоса алғанда)
8486 20 900 5
– – – сезімтал жартылай өткізгіш материалдарға масканың суретін проекциялауға немесе салуға арналған аппаратура
8486 30
– жазық дисплей панельдерді өндіруге арналған машиналар мен аппаратура:
8486 30 100 0
– – сұйықкристалды құрылғылардың астарларына бу фазасынан химиялық шөгуге арналған қондырғылар
8486 30 300 0
– – сұйықкристалды құрылғылардың астарларына суретті құрғақ күйдіру жолымен салатын қондырғылар
8486 30 500 0
– – сұйықкристалды құрылғылардың астарларына шашыратумен физикалық шөгуге арналған аппаратура
8486 30 900 1
– – – жазық дисплей панельдердің сезімтал астарларына масканың суретін проекциялауға немесе салуға арналған аппаратура
8486 40 000
– осы топтың 9В ескертпесінде аталған машиналар мен аппаратура:
8486 40 000 1
– – жартылай өткізгіш құрылғыларда суреттердің маскілері мен фотошаблондарын жасауға немесе қайта қалпына келтіруге фокустелген иондық сәулені пайдаланатын фрезерлік станоктар
8486 40 000 2
– – сурет шығаратын, фоторезистпен қапталған астарлардан маскілер мен фотошаблондар жасауда пайдаланылатын фотокамералар
8486 40 000 3
– – сурет шығаратын, фоторезистпен қапталған астарлардан маскілер мен фотошаблондар жасауда пайдаланылатын белгі салғыш аспаптар
8486 90
– бөліктері мен керек-жарақтары:
8486 90 100 0
– – аспапты бекітуге арналған құрылғылар мен өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерi; өңделетін бөлшектерді бекітуге арналған құрылғылар
8486 90 200 0
– – – сұйықкристалды құрылғылардың астарларына фотографиялық эмульсияларды жалатуға арналған центрифугалардың бөліктері
8486 90 300 0
– – – гальваникалық қабат жасаудың алдында жартылай өткізгіш аспаптардың корпусында орналастырылатын металл шықпаларды тазалауға арналған машиналардың бөліктері
8486 90 400 0
– – – сұйықкристалды құрылғылардың астарларына шашыратумен физикалық шөгуге арналған аппаратураның бөліктері
8486 90 500 0
– – – сұйықкристалды құрылғылардың астарларына суретті құрғақ күйдіру жолымен салатын қондырғыларының бөліктері мен керек-жарақтары

8486 20 100 0
– – станки, работающие с использованием ультразвуковых процессов
8486 20 900 1
– – – работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного, используемые в производстве полупроводниковых приборов
8486 20 900 2
– – – для сухого травления рисунка на полупроводниковых материалах
8486 20 900 3
– – – установки для удаления фоторезиста или очистки полупроводниковых пластин
8486 20 900 4
– – – машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы), используемые в производстве полупроводниковых приборов
8486 20 900 5
– – – аппаратура для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные полупроводниковые материалы
8486 30
– машины и аппаратура для производства плоских дисплейных панелей:
8486 30 100 0
– – установки для химического осаждения из паровой фазы на подложки жидкокристаллических устройств
8486 30 300 0
– – установки для сухого травления рисунка на подложках жидкокристаллических устройств
8486 30 500 0
– – аппаратура для физического осаждения распылением на подложки жидкокристаллических устройств
8486 30 900 1
– – – аппаратура для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные подложки плоских дисплейных панелей
8486 40 000
– машины и аппаратура, поименованные в примечании 9В к данной группе:
8486 40 000 1
– – фрезерные станки, использующие сфокусированный ионный луч для изготовления или восстановления масок и фотошаблонов рисунков на полупроводниковых устройствах
8486 40 000 2
– – фотокамеры, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
8486 40 000 3
– – инструменты для разметки, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
8486 90
– части и принадлежности:
8486 90 100 0
– – приспособления для крепления инструмента и самораскрывающиеся резьбонарезные головки; приспособления для крепления обрабатываемых деталей
8486 90 200 0
– – – части центрифуг для нанесения фотографических эмульсий на подложки жидкокристаллических устройств
8486 90 300 0
– – – части машин для очистки металлических выводов, устанавливаемых в корпус полупроводниковых приборов, перед нанесением гальванического покрытия
8486 90 400 0
– – – части аппаратуры для физического осаждения распылением на подложки жидкокристаллических устройств
8486 90 500 0
– – – части и принадлежности установок для сухого травления рисунка на подложках жидкокристаллических устройств

8486 90 600 0
– – – ультрадыбыс процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін станоктардың бөліктері мен керек-жарақтары
8486 90 700 0
– – – ультра дыбыстық үрдістерді қолдана отырып, жұмыс істейтін станоктардың жабдықтары мен оның бөліктері
8486 90 900 1
– – – – 8486 40 000 2 кіші қосалқы позициясының аппаратурасына арналған
8486 90 900 2
– – – – 8486 40 000 3 кіші қосалқы позициясының аппаратурасына арналған
8486 90 900 3
– – – – 8486 20 900 5 кіші қосалқы позициясының аппаратурасына арналған
8487
Осы топтың басқа жерлерінде аталмаған немесе енгізілмеген, электр қосылыстары, оқшаулатқыштары, түйіспелері, орауыштары немесе басқа да электр бөлшектері жоқ жабдықтардың бөліктері:
8487 90 100 0
– – соғылмайтын шойыннан құйылған
8487 90 300 0
– – соғылатын шойыннан құйылған
– – қара металдардан жасалған:
8487 90 510 0
– – – болаттан құйылған
8487 90 530 0
– – – қара металдардан соғылған
8487 90 550 0
– – – қара металдардан штампталған
8501
Электр қозғалтқыштары және генераторлары (электрогенераторлық қондырғылардан басқа):
8501 10
– қуаттылығы 37,5 Вт-тан аспайтын қозғалтқыштар:
8501 10 100 9
– – – өзгелері қуаттылығы 18 Вт-тан аспайтын ілеспе қозғалтқыштар
8501 10 910 0
– – – тұрақты/айнымалы тоқты әмбебап қозғалтқыштар
8501 10 930 0
– – – ауыспалы тоқ қозғалтқыштары
8501 10 990 0
– – – тұрақты тоқ қозғалтқыштары
8501 20 000
– қуаттылығы 37,5 Вт-тан астам айнымалы/тұрақты тоқ әмбебап қозғалтқыштары:
8501 20 000 9
– – қуаттылығы 37,5 Вт-тан астам айнымалы/тұрақты тоқ әмбебап қозғалтқыштары өзгелері
– өзге де тұрақты тоқ қозғалтқыштары; тұрақты тоқ генераторлары:
8501 31 000 0
– – қуаттылығы 750 Вт-тан аспайтын
8501 32 000
– – қуаттылығы 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын:
– – – қуаттылығы 50-75 кВт тұрақты тоқ қозғалтқыштары:
8501 32 000 2
– – – – қуаттылығы 50-75 кВт тұрақты тоқ қозғалтқыштары өзгелері
8501 33 000
– – қуаттылығы 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын:
8501 33 000 2
– – – – қуаттылығы 75 кВт-тан астам, бірақ 100 кВт-тан аспайтын тұрақты тоқ қозғалтқыштары
8501 34 000 0
– – қуаттылығы 375 кВт-тан астам
8501 40
– өзге де бiр фазалы ауыспалы тоқ қозғалтқыштары:
8501 40 200
– – қуаттылығы 750 Вт-тан аспайтын:
8501 40 200 4
– – – – өзгелері осінің айналу биіктігі 250 мм асинхронды
8501 40 800
– – қуаттылығы 750 Вт-тан астам:
8501 40 800 2
– – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхронды
– өзге де көп фазалы ауыспалы тоқ қозғалтқыштары:
8501 51 000
– – қуаттылығы 750 Вт-тан аспайтын:
8501 51 000 1
– – – асинхронды
8501 52
– – қуаттылығы 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын:
8501 52 200
– – – қуаттылығы 750 Вт-тан астам, бірақ 7,5 кВт-тан аспайтын:

8486 90 600 0
– – – части и принадлежности установок для химического осаждения из паровой фазы на подложки жидкокристаллических устройств
8486 90 700 0
– – – части и принадлежности станков, работающих с использованием ультразвуковых процессов
8486 90 900 1
– – – – для аппаратуры подсубпозиции 8486 40 000 2
8486 90 900 2
– – – – для аппаратуры подсубпозиции 8486 40 000 3
8486 90 900 3
– – – – для аппаратуры подсубпозиции 8486 20 900 5
8487
Части оборудования, не имеющие электрических соединений, изоляторов, контактов, катушек или других электрических деталей, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8487 90 100 0
– – из нековкого литого чугуна
8487 90 300 0
– – из ковкого литого чугуна
– – из черных металлов:
8487 90 510 0
– – – из литой стали
8487 90 530 0
– – – кованые из черных металлов
8487 90 550 0
– – – штампованные из черных металлов
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):
8501 10
– двигатели мощностью не более 37,5 Вт:
8501 10 100 9
– – – прочие синхронные двигатели мощностью не более 18 Вт
8501 10 910 0
– – – универсальные двигатели переменного/постоянного тока
8501 10 930 0
– – – двигатели переменного тока
8501 10 990 0
– – – двигатели постоянного тока
8501 20 000
– универсальные двигатели переменного/постоянного тока мощностью более 37,5 Вт:
8501 20 000 9
– – универсальные двигатели переменного/постоянного тока мощностью более 37,5 Вт прочие
– двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока:
8501 31 000 0
– – мощностью не более 750 Вт
8501 32 000
– – мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
– – – двигатели постоянного тока мощностью 50 – 75 кВт:
8501 32 000 2
– – – – двигатели постоянного тока мощностью 50 – 75 кВт прочие
8501 33 000
– – мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт:
8501 33 000 2
– – – – двигатели постоянного тока мощностью более 75 кВт, но не более 100 кВт
8501 34 000 0
– – мощностью более 375 кВт
8501 40
– двигатели переменного тока однофазные прочие:
8501 40 200
– – мощностью не более 750 Вт:
8501 40 200 4
– – – – прочие асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
8501 40 800
– – мощностью более 750 Вт:
8501 40 800 2
– – – – асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
– двигатели переменного тока многофазные прочие:
8501 51 000
– – мощностью не более 750 Вт:
8501 51 000 1
– – – асинхронные
8501 52
– – мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
8501 52 200
– – – мощностью более 750 Вт, но не более 7,5 кВт:

8501 52 200 1
– – – – асинхронды
8501 52 300 0
– – – қуаттылығы 7,5 кВт-тан астам, бірақ 37 кВт-тан аспайтын
8501 52 900
– – – қуаттылығы 37 кВт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын:
8501 52 900 2
– – – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхронды
8501 53
– – қуаттылығы 75 кВт-тан астам:
8501 53 500 0
– – – тарту қозғалтқыштары
– – – өзгелері, қуаттылығы:
8501 53 810 0
– – – – 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын
8501 53 940 0
– – – – 375 кВт-тан астам, бірақ 750 кВт-тан аспайтын
8501 53 990 0
– – – – 750 кВт-тан астам
– ауыспалы тоқ генераторлары (ілеспелі генераторлар):
8501 61
– – қуаттылығы 75 кВА-дан аспайтын:
8501 61 200 0
– – – қуаттылығы 7,5 кВА-дан аспайтын
8501 61 800 0
– – – қуаттылығы 7,5 кВА-дан астам, бірақ 75 кВА-дан аспайтын
8501 62 000 0
– – қуаттылығы 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8501 63 000 0
– – қуаттылығы 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8501 64 000 0
– – қуаттылығы 750 кВА-дан астам
8502
Электр генераторлық қондырғы және айналмалы электр өзгерткiш:
– сығылудан от алатын поршеньдi iштен жану қозғалтқышы бар электр генераторлы қондырғылар (дизель немесе жартылай дизель):
8502 11
– – қуаттылығы 75 кВА-дан аспайтын:
8502 11 200 0
– – – қуаттылығы 7,5 кВА-дан аспайтын
8502 11 800 0
– – – қуаттылығы 7,5 кВА-дан астам, бірақ 75 кВА-дан аспайтын
8502 12 000 0
– – қуаттылығы 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8502 13
– – қуаттылығы 375 кВА-дан астам:
8502 13 200 0
– – – қуаттылығы 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8502 13 400 0
– – – қуаттылығы 750 кВА-дан астам, бірақ 2000 кВА-дан аспайтын
8502 13 800 0
– – – қуаттылығы 2000 кВА-дан астам
8502 20
– ұшқыннан от алатын поршеньдi iштен жану қозғалтқышы бар электр генераторлы қондырғылар:
8502 20 200 0
– – қуаттылығы 7,5 кВА-дан аспайтын
8502 20 400 0
– – қуаттылығы 7,5 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8502 20 600 0
– – қуаттылығы 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8502 20 800 0
– – қуаттылығы 750 кВА-дан астам
– өзге де электр генераторлы қондырғылар:
8502 31 000 0
– – жел энергиясымен жұмыс істейтін
8502 39 200 0
– – – турбогенераторлар
8502 40 000 0
– айналмалы электр өзгерткiштер
8503 00
Тек немесе негiзiнен 8501 немесе 8502 тауар позициясының машиналарына арналған бөлшектер:
8503 00 100 0
– магнитті емес бекітуші сақиналар
8503 00 910 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8504
Электр трансформаторлары, статикалық электр өзгерткiштерi (мысалы, түзеткiштер), индуктивтiлік орауыштары және дроссельдер:
8504 10
– разрядты лампалар немесе түтiктерге арналған балласт элементтер:
8504 10 200 0
– – конденсатормен біріктірілген немесе біріктірілмеген индуктивтілік оруыштары мен дроссельдер
– сұйық диэлектригi бар трансформаторлар:

8501 52 200 1
– – – – асинхронные
8501 52 300 0
– – – мощностью более 7,5 кВт, но не более 37 кВт
8501 52 900
– – – мощностью более 37 кВт, но не более 75 кВт:
8501 52 900 2
– – – – – асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
8501 53
– – мощностью более 75 кВт:
8501 53 500 0
– – – тяговые двигатели
– – – прочие, мощностью:
8501 53 810 0
– – – – более 75 кВт, но не более 375 кВт
8501 53 940 0
– – – – более 375 кВт, но не более 750 кВт
8501 53 990 0
– – – – более 750 кВт
– генераторы переменного тока (синхронные генераторы):
8501 61
– – мощностью не более 75 кВА:
8501 61 200 0
– – – мощностью не более 7,5 кВА
8501 61 800 0
– – – мощностью более 7,5 кВА, но не более 75 кВА
8501 62 000 0
– – мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
8501 63 000 0
– – мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8501 64 000 0
– – мощностью более 750 кВА
8502
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи:
– установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем):
8502 11
– – мощностью не более 75 кВА:
8502 11 200 0
– – – мощностью не более 7,5 кВА
8502 11 800 0
– – – мощностью более 7,5 кВА, но не более 75 кВА
8502 12 000 0
– – мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
8502 13
– – мощностью более 375 кВА:
8502 13 200 0
– – – мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8502 13 400 0
– – – мощностью более 750 кВА, но не более 2000 кВА
8502 13 800 0
– – – мощностью более 2000 кВА
8502 20
– установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием:
8502 20 200 0
– – мощностью не более 7,5 кВА
8502 20 400 0
– – мощностью более 7,5 кВА, но не более 375 кВА
8502 20 600 0
– – мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8502 20 800 0
– – мощностью более 750 кВА
– электрогенераторные установки прочие:
8502 31 000 0
– – ветроэнергетические
8502 39 200 0
– – – турбогенераторы
8502 40 000 0
– электрические вращающиеся преобразователи
8503 00
Части, предназначенные исключительно или в основном для машин товарной позиции 8501 или 8502:
8503 00 100 0
– кольца фиксирующие немагнитные
8503 00 910 0
– – чугунные литые или стальные литые
8504
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи (например, выпрямители), катушки индуктивности и дроссели:
8504 10
– балластные элементы для газоразрядных ламп или трубок:
8504 10 200 0
– – катушки индуктивности и дроссели, соединенные или не соединенные с конденсатором
– трансформаторы с жидким диэлектриком:

8504 21 000 0
– – қуаттылығы 650 кВА-дан аспайтын
8504 22
– – қуаттылығы 650 кВА-дан астам, бірақ 10 000 кВА-дан аспайтын:
8504 22 100 0
– – – қуаттылығы 650 кВА-дан астам, бірақ 1 600 кВА-дан аспайтын
8504 22 900 0
– – – қуаттылығы 1 600 кВА-дан астам, бірақ 10 000 кВА-дан аспайтын
8504 23 000
– – қуаттылығы 10 000 кВА-дан астам:
8504 23 000 1
– – – қуаттылығы 148 000 кВА-дан
8504 23 000 9
– – – өзгелері қуаттылығы 10 000 кВА-дан астам
– өзге де трансформаторлар:
8504 31
– – қуаттылығы 1 кВА-дан аспайтын:
– – – өлшеу трансформаторлары:
8504 31 210 9
– – – – – өзгелері кернеуді өлшеуге арналған
8504 31 800 1
– – – – күш трансформаторлары мен теледидарларға арналған сплиттрансформаторлар
8504 31 800 8
– – – – өзгелері (тоқ трансформаторы)
8504 32 000
– – қуаттылығы 1 кВА-дан астам, бірақ 16 кВА-дан аспайтын:
8504 32 000 2
– – – – трансформаторлар өлшеушілер
8504 32 000 9
– – – – өзгелері қуаттылығы 1 кВА-дан астам, бірақ 16 кВА-дан аспайтын
8504 33 000 0
– – қуаттылығы 16 кВА-дан астам, бірақ 500 кВА-дан аспайтын
8504 34 000 0
– – қуаттылығы 500 кВА-дан астам
8504 40
– статикалық өзгерткiштер:
8504 40 300
– – телекоммуникациялық аппаратурамен, есептеу машиналарымен және олардың блоктарымен бірге пайдаланылатын:
8504 40 300 2
– – – – есептеу машиналарын өнеркәсіптік жинауға арналған
8504 40 300 9
– – – – өзгелері (үздіксіз қуат берудің резервті көзі, интерфейстің түрлендіргіші 3RS 1722-1ET00)
8504 40 550
– – – аккумуляторларды зарядтауға арналған құрылғылар:
8504 40 550 9
– – – – аккумуляторларды зарядтауға арналған құрылғылар өзгелері
8504 40 820 0
– – – – түзеткіш
– – – – – – теледидар қабылдағыштарымен бірге пайдаланылатын қоректендіру блоктары:
8504 40 820 2
– – – – – – – теледидарларды өнеркәсіптік жинауға арналған
8504 40 820 8
– – – – – – – поликристалды жартылай өткізгішті түзеткіштер
– – – – инверторлар:
8504 40 840
– – – – – қуаттылығы 7,5 кВА астам емес:
8504 40 840 9
– – – – – – қуаттылығы 7,5 кВА астам емес өзгелері
8504 40 880
– – – – – қуаттылығы 7,5 кВА-дан астам:
8504 40 880 2
– – – – – – – 386 кВА жалпы күші бар төрт шығатын арнасы бар, 2кВ аз емес тек 4 кВ аспайтын тұрақты шығыс тоқ кернеуі бар және арналадың бірінде 380 В/50 Гц, басқасында 456 В/60 Гц үзілісті шығыс тоқ кернеуі бар және екі арналарда немесе 380 В/50 Гц, немесе 240 В/40 Гц, немесе 95 В/25 Гц 13)
8504 40 880 8
– – – – – – қуаттылығы 7,5 кВА-дан астам өзгелері
8504 40 900 0
– – – – өзгелері (TravelMaster D2M011FV10 BON қозғалту инвенторлары, электрлік жиілік түрлендіргіші micromaster 440 6se 6440-2ud21 5aa1, ақырын іске қосу құрылғысы)
8504 50
– өзге де индуктивтілік орауыштар мен дроссельдер:

8504 21 000 0
– – мощностью не более 650 кВА
8504 22
– – мощностью более 650 кВА, но не более 10 000 кВА:
8504 22 100 0
– – – мощностью более 650 кВА, но не более 1 600 кВА
8504 22 900 0
– – – мощностью более 1 600 кВА, но не более 10 000 кВА
8504 23 000
– – мощностью более 10 000 кВА:
8504 23 000 1
– – – мощностью 148 000 кВА
8504 23 000 9
– – – прочие мощностью более 10 000 кВА
– трансформаторы прочие:
8504 31
– – мощностью не более 1 кВА:
– – – трансформаторы измерительные:
8504 31 210 9
– – – – – прочие для измерения напряжения
8504 31 800 1
– – – – трансформаторы силовые и сплиттрансформаторы для телевизоров
8504 31 800 8
– – – – – прочие (трансформатор тока)
8504 32 000
– – мощностью более 1 кВА, но не более 16 кВА:
8504 32 000 2
– – – – трансформаторы измерительные
8504 32 000 9
– – – – прочие мощностью более 1 кВА, но не более 16 кВА
8504 33 000
– – мощностью более 16 кВА, но не более 500 кВА:
8504 33 000 9
– – – прочие мощностью более 16 кВА, но не более 500 кВА
8504 34 000 0
– – мощностью более 500 кВА
8504 40
– преобразователи статические:
8504 40 300
– – используемые с телекоммуникационной аппаратурой, вычислительными машинами и их блоками:
8504 40 300 2
– – – – для промышленной сборки вычислительных машин
8504 40 300 9
– – – – прочие (резервный источник бесперебойного питания, преобразователь интерфейса 3RS 1722-1ET00)
8504 40 550
– – – устройства для зарядки аккумуляторов:
8504 40 550 9
– – – – устройства для зарядки аккумуляторов прочие
8504 40 820
– – – – выпрямители:
– – – – – – блоки питания, используемые с телевизионными приемниками:
8504 40 820 2
– – – – – – – для промышленной сборки телевизоров
8504 40 820 8
– – – – – – – поликристаллические полупроводниковые выпрямители
– – – – инверторы:
8504 40 840
– – – – – мощностью не более 7,5 кВА:
8504 40 840 9
– – – – – – мощностью не более 7,5 кВА прочие
8504 40 880
– – – – – мощностью более 7,5 кВА:
8504 40 880 2
– – – – – – – с входным напряжением постоянного тока не менее 2 кВ, но не более 4 кВ, содержащие четыре выходных канала с суммарной мощностью 386 кВА и с выходными напряжениями переменного тока на одном из каналов 380 В/50 Гц, на другом 456 В/60 Гц и на двух каналах или 380 В/50 Гц, или 240 В/40 Гц, или 95 В/25 Гц 13)
8504 40 880 8
– – – – – – – прочие мощностью более 7,5 кВА
8504 40 900 0
– – – – прочие (инвенторы передвижения TravelMaster D2M011FV10 BON, преобразователь частоты электрический micromaster 440 6se 6440-2ud21 5aa1, устройство плавного пуска)
8504 50
– катушки индуктивности и дроссели прочие:

8504 50 200 0
– – телекоммуникациялық аппаратурамен бірге және есептеу машиналары мен олардың блоктарының қоректендіру көздері үшін пайдаланылатын
8504 50 950 0
– – өзгелері (таратқыш орауыш)
8504 90
– трансформаторлардың, индуктивтілік оруыштары мен дроссельдердің, статикалық өзгерткіштердің бөліктері:
8504 90 050 0
– – – 8504 50 200 0 кіші қосалқы позиция машиналардың электронды модульдері
8504 90 110 0
– – – – феррит өзекшелер
8504 90 910 0
– – – 8504 40 300 кіші қосалқы позицияның машиналардың электронды модульдері
8505
Электромагниттер; тұрақты магниттер және магниттелгеннен кейiн тұрақты магнитке ауыстыруға арналған бұйымдар; электромагниттi немесе тұрақты магниттерi бар қысу патрондары, қысқыштар және ұқсас бекiту құрылғылары; электромагниттi іліністер, муфталар және тежегiштер; электромагниттi көтергiш бастиектер:
– тұрақты магниттер және магниттелгеннен кейiн тұрақты магнитке ауыстыруға арналған бұйымдар:
8505 11 000 0
– – металдықтар
8505 19 100 0
– – – агломерацияланған ферриттен жасалған тұрақты магниттер
8505 20 000 0
– электромагниттi іліністер, муфталар және тежегiштер
8505 90
– бөлшектерді қоса алғанда, өзгелері:
8505 90 200 0
– – электромагниттi немесе тұрақты магниттерi бар қысу патрондары, қысқыштар және ұқсас бекiту құрылғылары
8505 90 500 0
– – электрмагниттi көтергiш бастиектер
8505 90 900 0
– – электромагниттер; тұрақты магниттер және магниттелгеннен кейiн тұрақты магнитке ауыстыруға арналған бұйымдар; электромагниттi немесе тұрақты магниттерi бар қысу патрондары, қысқыштар және ұқсас бекiту құрылғылары; электромагниттi іліністер, муфталар және тежегiштер; электромагниттi көтергiш бастиектер бөліктері
8506
Алғашқы элементтер және алғашқы батареялар:
8506 10
– диоксид-марганецті:
– – сілтілі:
8506 10 110 0
– – – цилиндрлі элементтер
8506 10 910 0
– – – цилиндрлі элементтер
8506 30 000 0
– оксид-сынапты
8506 40 000 0
– күміс оксидтер
8506 50
– литийлер:
8506 50 100 0
– – цилиндрлі элементтер
8506 50 300 0
– – кнопкалы элементтер
8506 60 000 0
– әуедегі мырыштылар
8506 80
– өзге де алғашқы элементтер және алғашқы батареялар:
8506 80 050 0
– – қуаттылығы 5,5 В немесе одан астам, бірақ 6,5 В аспайтын құрғақ көмірлі-мырышты батареялар
8506 90 000 0
– алғашқы элементтер және алғашқы батареялар бөліктері
8507
Тік төртбұрыш (оның iшiнде шаршы) немесе басқа пішінді электр аккумуляторлары, оларға арналған сепараторларды қоса алғанда:
8507 10
– поршеньдi қозғалтқыштарды іске қосу үшiн пайдаланылатын қорғасын:
8507 10 200
– – сұйық электролитпен жұмыс істейтін:
8507 10 200 3
– – – – салмағы 5 кг астам
8507 20
– өзге қорғасын аккумуляторлары:

8504 50 200 0
– – используемые с телекоммуникационной аппаратурой и для источников питания вычислительных машин и их блоков
8504 50 950 0
– – прочие (катушка распределительная)
8504 90
– части трансформаторов, катушек индуктивности и дросселей, преобразователей статических:
8504 90 050 0
– – – электронные модули машин подсубпозиции 8504 50 200 0
8504 90 110 0
– – – – сердечники ферритовые
8504 90 910 0
– – – электронные модули машин подсубпозиции 8504 40 300
8505
Электромагниты; постоянные магниты и изделия, предназначенные для превращения в постоянные магниты после намагничивания; электромагнитные или с постоянными магнитами зажимные патроны, захваты и аналогичные фиксирующие устройства; электромагнитные сцепления, муфты и тормоза; электромагнитные подъемные головки:
– магниты постоянные и изделия, предназначенные для превращения в постоянные магниты после намагничивания:
8505 11 000 0
– – металлические
8505 19 100 0
– – – постоянные магниты из агломерированного феррита
8505 20 000 0
– электромагнитные сцепления, муфты и тормоза
8505 90
– прочие, включая части:
8505 90 200 0
– – электромагниты; электромагнитные или с постоянными магнитами зажимные патроны, захваты и аналогичные фиксирующие устройства
8505 90 500 0
– – электромагнитные подъемные головки
8505 90 900 0
– – части электромагнитов; постоянных магнитов и изделий, предназначенных для превращения в постоянные магниты после намагничивания; электромагнитных или с постоянными магнитами зажимных патронов, захватов и аналогичных фиксирующих устройств; электромагнитных сцеплений, муфт и тормозов; электромагнитных подъемных головок
8506
Первичные элементы и первичные батареи:
8506 10
– диоксид-марганцевые:
– – щелочные:
8506 10 110 0
– – – цилиндрические элементы
8506 10 910 0
– – – цилиндрические элементы
8506 30 000 0
– оксид-ртутные
8506 40 000 0
– оксид-серебряные
8506 50
– литиевые:
8506 50 100 0
– – цилиндрические элементы
8506 50 300 0
– – кнопочные элементы
8506 60 000 0
– воздушно-цинковые
8506 80
– первичные элементы и первичные батареи прочие:
8506 80 050 0
– – сухие угольно-цинковые батареи с напряжением 5,5 В или более, но не более 6,5 В
8506 90 000 0
– части первичных элементов и первичных батарей
8507
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы:
8507 10
– свинцовые, используемые для запуска поршневых двигателей:
8507 10 200
– – работающие с жидким электролитом:
8507 10 200 3
– – – – массой более 5 кг
8507 20
– аккумуляторы свинцовые прочие:

8507 20 200 0
– – сұйық электролитпен жұмыс істейтін
8507 20 200 9
– – сұйық электролитпен жұмыс істейтін өзгелері
8507 20 800 8
– – – өзгелері (радиостанцияларға арналған аккумуляторлы батареялар)
8507 30
– никель-кадмийлі:
8507 30 200
– – герметикалық:
8507 30 200 9
– – – герметикалық өзгелері
8507 40 000 0
– никель-темір
8507 50 000 0
– гидрид-никельді
8507 60 000 0
– литий-ионды
8507 80 000 0
– өзге де аккумуляторлар
8507 90 300 0
– – сепараторлар
8508
Шаңсорғыштар:
– орнатылған электр қозғалтқышы бар:
8508 11 000 0
– – қуаттылығы 1500 Вт-тан аспайтын, көлемі 20 л аспайтын шаң жинауға арналған қабы немесе басқа да шаң жинағышы бар
8508 19 000 1
– – – қуаттылығы 2000 Вт-тан аспайтын, көлемі 30 л аспайтын шаң жинауға арналған қабы немесе басқа да шаң жинағышы бар
8508 19 000 9
– – – өзгелері (құрылыс шаң сорғышы)
8508 70 000 1
– – 8508 11 000 0 және 8508 19 000 1 кіші қосалқы позициясының шаңсорғыштарының бөліктері
8508 70 000 9
– – өзгелері (шаңсорғышқа арналған қапшықтар мен сүзгілер)
8509
8508 тауар позициясының шаңсорғышынан өзге кіріктірме электр қозғалтқышымен электромеханикалық тұрмыстық машиналар:
8509 40 000 0
–  тамақ өнімдерін уатқыштар және миксерлер; жемістер немесе көкөністерге арналған шырынсыққыштар
8511
Ұшқыннан немесе жанғыш қоспаның қысымынан от алатын (мысалы, магнето, тұтану орауышы, тұтану оттығы, қызу оттығы, стартерлер) іштен жану қозғалтқыштарын тұтатуға немесе от алдыруға арналған электр жабдықтары; осындай қозғалтқыштармен бірге пайдаланылатын үлгідегі генераторлар (мысалы, тұрақты және ауыспалы тоқтың) және ажыратқыштар:
8511 10 000
– тұтату оттықтары:
8511 10 000 1
– – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштарына арналған
8511 20 000
– әртүрлi үлгiдегi магнето; магниттi семсерлер:
8511 20 000 1
– – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштарына арналған
8511 30 000
– бөлгiштер; тұтату орауыштары:
8511 30 000 1
– – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштарына арналған
8511 40 000
– стартерлер және стартер-генераторлар:
8511 40 000 1
– – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштарына арналған
8511 40 000 8
– – – өзгелері (қозғалтқышты іске қосу кезінде иінді білікті айналдыруға арналған стартер)
8511 50 000
– өзге де генераторлар:
8511 50 000 1
– – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштарына арналған
8511 80 000
– өзге де жабдықтар:
8511 80 000 1
– – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштарына арналған

8507 20 200 0
– – работающие с жидким электролитом
8507 20 200 9
– – – прочие работающие с жидким электролитом
8507 20 800 8
– – – прочие (аккумуляторная батарея для радиостанции)
8507 30
– никель-кадмиевые:
8507 30 200
– – герметичные:
8507 30 200 9
– – – герметичные прочие
8507 40 000 0
– никель-железные
8507 50 000 0
– гидридно-никелевые
8507 60 000 0
– литий-ионные
8507 80 000 0
– аккумуляторы прочие
8507 90 300 0
– – сепараторы
8508
Пылесосы:
– со встроенным электродвигателем:
8508 11 000 0
– – мощностью не более 1500 Вт, имеющие мешок для сбора пыли или другой пылесборник объемом не более 20 л
8508 19 000 1
– – – мощностью не более 2000 Вт, имеющие мешок для сбора пыли или другой пылесборник объемом не более 30 л
8508 19 000 9
– – – прочие (строительный пылесос)
8508 70 000 1
– – части пылесосов подсубпозиций 8508 11 000 0 и 8508 19 000 1
8508 70 000 9
– – прочие (мешки и фильтры для пылесоса)
8509
Машины электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем, кроме пылесосов товарной позиции 8508:
8509 40 000 0
– измельчители пищевых продуктов и миксеры; соковыжималки для фруктов или овощей
8511
Электрооборудование для зажигания или пуска двигателей внутреннего сгорания с воспламенением от искры или сжатия горючей смеси (например, магнето, катушки зажигания, свечи зажигания, свечи накаливания, стартеры); генераторы (например, постоянного и переменного тока) и прерыватели типа используемых вместе с такими двигателями:
8511 10 000
– свечи зажигания:
8511 10 000 1
– – для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511 20 000
– магнето разных типов; магнитные маховики:
8511 20 000 1
– – для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511 30 000
– распределители; катушки зажигания:
8511 30 000 1
– – для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511 40 000
– стартеры и стартер-генераторы:
8511 40 000 1
– – для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511 40 000 8
– – – прочие (стартер для проворачивания коленчатого вала при пуске двигателя)
8511 50 000
– генераторы прочие:
8511 50 000 1
– – для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511 80 000
– оборудование прочее:
8511 80 000 1
– – для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя

8511 90 000 1
– – жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштарының электр жабдықтары
8512
Электрмен жарықтандыру немесе дабыл беру жабдықтары (8539 тауар позициясындағы бұйымдардан бacқa), шыны тазартқыштар, велосипедтерде немесе моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын мұздануға қарсы және булануға қарсы заттар:
8512 40 000
– шыны тазалағыштар, мұздатуға қарсы және буландыруға қарсы:
8512 40 000 1
– – 8701-8705 тауарлы позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинауға арналған, олардың тораптары мен агрегаттары5)
8512 40 000 9
– – өзгелері (оптикалық беттерді тазартқыштар)
8512 90 100 0
– – 8512 30 100 кіші қосалқы позициясының құрылғыларының бөліктері
8513 10 000 0
– фонарь
8514
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтіндерін қоса алғанда); индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап көмегімен материалдарды термиялық өңдеуге арналған өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдықтар:
8514 10
–  кедергі пештері мен камералары:
8514 10 800 0
– – өзгелері (зертханалық электр пеші Snol 6,7/1300)
8514 20
– индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар:
8514 20 100 0
– – индукция құбылысы негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
8514 20 800 0
– – диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
8514 30 000 0
– өзге де пештер мен камералар
8514 40 000 0
– индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап көмегімен материалдарды термиялық өңдеуге арналған жабдық, өзгелері
8514 90 000 0
– пештер мен камералар бөліктері
8515
Кесу операцияларын орындай алуына немесе орындай алмауына қарамастан, электрмен (оның ішінде газды электрмен жылытатын), лазермен немесе басқа жарықпен немесе фотонмен, ультрадыбыспен, электронды сәулемен, магнитті импульспен немесе плазмалық доғамен төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе метал қышты ыстықтай суаруға арналған электр машиналар мен аппараттар:
– жоғары температурада дәнекерлеуге немесе төменгі температурада дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттар:
8515 11 000 0
– – төменгі температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлегіштер мен дәнекерлеу пистолеттері
– металдарды кедергімен пісіруге арналған машиналар мен аппараттар:
8515 21 000 0
– – автоматты немесе жартылай автоматты
8515 29 000 1
– – – жапсарларды дәнекерлеуге арналған машиналар
8515 29 000 9
– – – өзгелері (дәнекерлеу аппараты)
– металдарды доғамен (плазмалық-доғаны қоса алғанда) пісіруге арналған машиналар мен аппараттар:

8511 90 000 1
– – электрооборудование двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8512
Оборудование электроосветительное или сигнализационное (кроме изделий товарной позиции 8539), стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах:
8512 40 000
– стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели:
8512 40 000 1
– – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8512 40 000 9
– – прочие (очиститель оптических поверхностей)
8512 90 100 0
– – части устройств подсубпозиции 8512 30 100
8513 10 000 0
– фонари
8514
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектpических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектpических потерь:
8514 10
– печи и камеры сопротивления:
8514 10 800 0
– – прочие (лабораторная электропечь Snol 6,7/1300)
8514 20
– печи и камеры, действующие на основе явления индукции или диэлектpических потерь:
8514 20 100 0
– – печи и камеры, действующие на основе явления индукции
8514 20 800 0
– – печи и камеры, действующие на основе диэлектрических потерь
8514 30 000 0
– печи и камеры прочие
8514 40 000 0
– оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь прочее
8514 90 000 0
– части печей и камер
8515
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики:
– машины и аппараты для высокотемпературной пайки или низкотемпературной пайки:
8515 11 000 0
– – паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной пайки
– машины и аппараты для сварки металлов сопротивлением:
8515 21 000 0
– – автоматические или полуавтоматические
8515 29 000 1
– – – машины для сварки встык
– машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов:
8515 29 000 9
– – – прочие (сварочный аппарат)

8515 31 000 0
– – автоматты немесе жартылай автоматты
– – – пісіру немесе кесу құралдарымен толықтырылған және мыналармен қоса берілетін қаптаулы электродтармен қолмен пісіруге арналған:
8515 39 130 0
– – – – трансформаторлармен
8515 39 180 0
– – – – генераторлармен немесе айналмалы түрлендіргіштермен немесе статикалық түрлендіргіштермен, түзетушілермен немесе түзету құралдармен
8515 80
– өзге де машиналар мен аппараттар:
8515 80 100 0
– – металдарды өңдеуге арналған
8515 80 900 0
– – өзгелері (пластмасса құбырларды дәнекерлеуге арналған аппарат)
8515 90 000 0
– кесу операцияларын орындай алуына немесе орындай алмауына қарамастан, электрмен (оның ішінде газды электрмен жылытатын), лазермен немесе басқа жарықпен немесе фотонмен, ультрадыбыспен, электронды сәулемен, магнитті импульспен немесе плазмалық доғамен төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе метал қышты ыстықтай суаруға арналған электр машиналар мен аппараттар бөліктері
8516 10 800 0
– – өзгелері (электр су қыздырғышы, суға арналған диспенсер)
8516 29 500 0
– – – конвекциялық қыздырғыштар
–  топырақты қыздыру мен кеңістікті қыздыруға арналған электр жабдығы:
8516 29 910 0
– – – – кіріктірме желдеткішімен
8516 29 990 0
– – – – өзгелері (электр жабдығы және оның өзге бөлшектері)
8516 80
–  электр қыздырғыш кедергілері:
8516 80 200
– – оқшауланған қаңқамен монтаждалған:
8516 80 200 2
– – – – кем дегенде 1400 Вт, бірақ 2000 Вт аспайтын қуаты бар
8516 80 800 0
– – өзгелері (түтікті электр қыздырғышы)
8517
Телефон аппараттары, оның ішінде байланыстың ұялы желілері немесе өзге де сымсыз байланыс желілеріне арналған телефон аппараттарын қосқанда; 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позициясының тарататын немесе қабылдайтын аппаратурасынан өзге сымды немесе сымсыз байланыстың (мысалы, байланыстың жергілікті немесе ғаламды желілері) желісіндегі коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда дыбыс, бейне немесе өзге деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура:
8517 11 000 0
– – сымсыз түтікті сым байланысына арналған телефон аппараттары
8517 18 000 0
– – өзгелері (стационарлы телефон аппараты)
8517 62 000 3
– – – – өзгелері (интерфейсті желілік карта, желілік коммутатор Switch, ақпаратты енгізу құрылғысының бақылаушысы)
8517 62 000 9
– – – өзгелері (рация Kenwood)
8517 70 190 0
– – – өзгелері (1,8м диаметрлі парабола антеннасы)
8517 70 900 1
– – – 8517 62 000 2 және 8517 62 000 3 ішкі қосалқы позицияларының есептегіш машиналарының құрылғы бөлшектері

8515 31 000 0
– – автоматические или полуавтоматические
– – – для ручной сварки покрытыми электродами, укомплектованные приспособлениями для сварки или резки и поставляемые с:
8515 39 130 0
– – – – трансформаторами
8515 39 180 0
– – – – генераторами или вращающимися преобразователями или статическими преобразователями, выпрямителями или выпрямляющими устройствами
8515 80
– машины и аппараты прочие:
8515 80 100 0
– – для обработки металлов
8515 80 900 0
– – прочие (аппарат для сварки пластмассовых труб)
8515 90 000 0
– части машин и аппаратов для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машин и аппаратов электрических для горячего напыления металлов или металлокерамики
8516 10 800 0
– – прочие (электрический водонагреватель, диспенсер для воды)
8516 29 500 0
– – – конвекционные нагреватели
– электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта:
8516 29 910 0
– – – – со встроенным вентилятором
8516 29 990 0
– – – – прочие (электрооборудование и их части прочие)
8516 80
– электрические нагревательные сопротивления:
8516 80 200
– – смонтированные с изолированным каркасом:
8516 80 200 2
– – – – мощностью не менее 1400 Вт, но не более 2000 Вт
8516 80 800 0
– – прочие (трубчатый электронагреватель)
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528:
8517 11 000 0
– – телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой
8517 18 000 0
– – прочие (стационарный телефонный аппарат)
8517 62 000 3
– – – – прочие (интерфейсная сетевая карта, сетевой коммутатор Switch, контроллер устройства ввода информации)
8517 62 000 9
– – – прочие (рация Kenwood)
8517 70 190 0
– – – прочие (антенна параболическая диаметром 1,8 м)
8517 70 900 1
– – – части устройств вычислительных машин подсубпозиций 8517 62 000 2 и 8517 62 000 3

8517 70 900 9
– – – өзгелері (желіге компьютерлердің қолжетімділігінің сымсыз нүктесі)
8518
Микрофондар мен олардың бекітпелері; корпустарға орнатылған немесе орнатылмаған дауыс ұлғайтқыштар; микрофонымен біріктірілген немесе біріктірілмеген, басқа киетін құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бір немесе одан көп дауыс ұлғайтқыштан тұратын жинақталымдар; дыбыс жиілігін электр күшейткіштер; электр дыбыс күшейткіш жинақталымдар:
8518 30
- өзге тағылатын құлаққаптар және телефондар, біріккен немесе микрофонды бірікпеген, және микрофоннан және бір немесе бірнеше дауыс зорайтқыштан тұратын жиынтықтар:
8518 30 950 0
– – өзгелері (80дБ деңгеймен қайталанатын шудың әсерінен құлаққаптар ЗМ-1435,1440 МЕМСТ 12.4.208-99)
8518 50 000 0
– электр дыбыс күшейткіштері жиынтығы
8518 90 000
– бөліктері:
8518 90 000 1
– – телефондық қосалқы позициялардың күшейткіштері 8518 40 300 1
8518 90 000 2
– – – 8518 10 300, 8518 30 200 0 қосалқы позициядағы құралдар үшін жиналған, бір немесе бірнеше белсенді элементтермен немесе бір немесе бірнеше баспа төлемдерінен тұратын баспа төлемдерінің жиынтығы
8522
Тек қана немесе негізінен 8519 немесе 8521 тауар позицияларының аппаратурасымен бірге пайдалануға жарайтын бөлшектер мен керек-жарақтар:
8522 10 000 0
– дыбыс алғыштар
8522 90 300 0
– – дыбыс алғыштардың инелері; бекітілген немесе бекітілмеген алмастар, ақықтар және дыбыс алғыштардың инелеріне арналған басқа да қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар (табиғи, жасанды немесе қайта өңделген)
– – – электронды модульдер:
8522 90 700 0
– – – дыбыс жазу және шығару құрылғыларын жасауда пайдаланылатын, жалпы қалыңдығы 53 мм-ден аспайтын жекелеген кассеталық дектер
8525 80 190 0
– – – өзгелері (тасымалданатын жылувизоры)
8525 80 910 9
– – – – өзгелері (бейнебақылауға арналған түрлі-түсті бейнекамерасы, бейне тіркегіш 8 арналы)
8528 59 400 9
– – – – – өзгелері (сұйық кристалды монитор)
8528 69 990 9
– – – – – өзгелері (бейнекарта PCI-E 2048Mb GeForce GT730, ASUS GT 730SL, 902MHz/1800MHz, 64-bit, GDDR3, SPU 384, VGA, DVI, HDMI, қатты дисктерге арналған диск салғышы USB интерфейсімен)
8528 71 130 0
– – – – Теледидар сигналдарын қабылдауға қабілетті (коммуникациялық функциясы бар теледидар қабылдағыштары) интерактивті ақпараттық алмасу функциясы бар және Интернетке қолжетімділік алатын модемі бар микропроцессордың негізінде құралдармен аппараттар (коммуникациялық функциялары бар теледидар қабылдағыштары)
8528 72 400 0
– – – – сұйық кристалл дисплейлерінің технологиясы бойынша орындалған экраны бар
8529 10
– антенналар және барлық түрдегі антенналық шағылдырғыштар; осы бұйымдармен бірге пайдаланылатын бөліктер:
– – антенналар:

8517 70 900 9
– – – прочие (беспроводная точка доступа компьютеров в сеть)
8518
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электpические звукоусилительные комплекты:
8518 30
– наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей:
8518 30 950 0
– – прочие (наушники от воздействия повторяющихся шумов с уровнем 80 дБ ЗМ-1435,1440 ГОСТ 12.4.208-99)
8518 50 000 0
– электрические звукоусилительные комплекты
8518 90 000
– части:
8518 90 000 1
– – усилителей телефонных подсубпозиции 8518 40 300 1
8518 90 000 2
– – – наборы печатных плат, состоящие из одной или нескольких печатных плат с одним или несколькими активными элементами, собранными для приборов подсубпозиций 8518 10 300, 8518 30 200 0
8522
Части и принадлежности, пригодные к использованию исключительно или в основном с аппаратурой товарной позиции 8519 или 8521:
8522 10 000 0
– звукосниматели
8522 90 300 0
– – иглы звукоснимателей; алмазы, сапфиры и другие драгоценные или полудрагоценные камни (природные, искусственные или реконструированные) для игл звукоснимателей, закрепленные или незакрепленные
– – – электронные модули:
8522 90 700 0
– – – отдельные кассетные деки с общей толщиной не более 53 мм, используемые для изготовления устройств записи и воспроизведения звука
8525 80 190 0
– – – прочие (тепловизор переносной)
8525 80 910 9
– – – – прочие (цветная видеокамера для видеонаблюдения, видеорегистратор 8-канальный)
8528 59 400 9
– – – – – прочие (монитор жидкокристаллический)
8528 69 990 9
– – – – – прочие (видеокарта PCI-E 2048Mb GeForce GT730, ASUS GT 730SL, 902MHz/1800MHz, 64-bit, GDDR3, SPU 384, VGA, DVI, HDMI, дисковод для жестких дисков с USB интерфейсом)
8528 71 130 0
– – – – аппараты с приборами на основе микропроцессора, содержащие модем для получения доступа в Интернет и имеющие функцию интерактивного информационного обмена, способные принимать телевизионные сигналы (телевизионные приемники с коммуникационной функцией)
8528 72 400 0
– – – – с экраном, выполненным по технологии жидкокристаллических дисплеев
8529 10
– антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями:
– – антенны:

8529 10 110 0
– – – портативті аппараттарға арналған немесе моторлы көлік құралдарына орнатылатын аппараттарға арналған телескоптық және қадауыш антенналар
– – – хабар таратқыш радиоқабылдағыштарға немесе телеқабылдағыштарға арналған сыртқы антенналар:
8529 10 310 0
– – – – жер серігі арқылы қабылдауға арналған
8529 10 650 0
– – – орнатылғандарды қоса алғанда, хабар таратқыш радиоқабылдағыштарға немесе телеқабылдағыштарға арналған ішкі антенналар
8529 10 800 0
– – антенналық сүзгілер мен ажыратқыш құрылғылар
– – – корпустары:
8529 90 410 0
– – – – ағаштан жасалған
8529 90 490 0
– – – – өзге де материалдардан жасалған
8529 90 650 9
– – – – өзгелері электронды модульдер
8530
Теміржолдар, трамвай жолдары, автомобиль жолдары, ішкі су жолдары, көлік қою алаңдары, айлақ құрылыстары немесе әуеайлақтар сигнализациясының, қауіпсіздігін қамтамасыз етудің немесе қозғалысын басқарудың электр құрылғылары (8608 тауар позициясының жабдықтарынан өзгелері):
8530 10 000 0
– теміржолдарға немесе трамвай жолдарына арналған жабдықтар
8530 80 000 0
– өзге де жабдықтар
8530 90 000 0
– теміржолдар, трамвай жолдары, автомобиль жолдары, ішкі су жолдары, көлік қою алаңдары, айлақ құрылыстары немесе әуеайлақтар сигнализациясының, қауіпсіздігін қамтамасыз етудің немесе қозғалысын басқарудың электр құрылғылары (8608 тауар позициясының жабдықтарынан өзгелері) бөліктері
8531
8512 немесе 8530 тауар позициясының жабдықтарынан басқа, дыбыстық немесе көзбен көру сигнализациялық электр жабдықтары (мысалы, қоңыраулар, сиреналар, индикатор панельдер, сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар):
8531 10
– сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар және осыған ұқсас құрылғылар:
8531 10 300 0
– – ғимараттарда пайдаланылатын
8531 10 950 0
– – өзгелері (дабылды сигнализация түймесі, сымсыз сирена)
8531 20
– сұйық кристалдарда немесе жарық диодтарында орнатылған құрылғылары бар индикаторлы панельдер:
8531 20 200
– – орнатылған жарық диодтары бар:
8531 20 200 9
– – – орнатылған жарық диодтары бар өзгелері
– – орнатылған сұйық кристалды құрылғылары бар:
8531 20 400
– – – орнатылған сұйық кристалды актив матрицалы құрылғылары бар:
8531 20 400 9
– – – – орнатылған сұйық кристалды актив матрицалы құрылғылары бар өзгелері
8531 80
– өзге де құрылғылар:
8531 80 200 0
– – жазық дисплейі бар құрылғылар
8531 80 950 0
– – өзгелері (жарық дабылды арматура AD-22DS қызыл)
8531 90 200 0
– – 8531 20 қосалқы позициясы мен 8531 80 300 0 кіші қосалқы позициясының аппаратуралары бөліктері
8532
Тұрақты, айнымалы немесе нақыштаушы электр конденсаторлар:

8529 10 110 0
– – – антенны телескопические и штыревые для портативных аппаратов или аппаратов, устанавливаемых в моторных транспортных средствах
– – – антенны наружные для вещательных радиоприемников или телеприемников:
8529 10 310 0
– – – – для приема через спутник
8529 10 650 0
– – – антенны внутренние для вещательных радиоприемников или телеприемников, включая встроенные
8529 10 800 0
– – антенные фильтры и разделяющие устройства
– – – корпуса:
8529 90 410 0
– – – – из дерева
8529 90 490 0
– – – – из прочих материалов
8529 90 650 9
– – – – прочие электронные модули
8530
Электрические устройства сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608):
8530 10 000 0
– оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
8530 80 000 0
– оборудование прочее
8530 90 000 0
– части электрических устройств сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608)
8531
Электрооборудование звуковое или визуальное сигнализационное (например, звонки, сирены, индикаторные панели, устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала), кроме оборудования товарной позиции 8512 или 8530:
8531 10
– устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства:
8531 10 300 0
– – используемые в зданиях
8531 10 950 0
– – прочие (кнопка тревожной сигнализации, беспроводная сирена)
8531 20
– панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или светодиодах:
8531 20 200
– – со встроенными светодиодами:
8531 20 200 9
– – – со встроенными светодиодами прочие
– – со встроенными жидкокристаллическими устройствами:
8531 20 400
– – – со встроенными активными матричными жидкокристаллическими устройствами:
8531 20 400 9
– – – – со встроенными активными матричными жидкокристаллическими устройствами прочие
8531 80
– устройства прочие:
8531 80 200 0
– – устройства с плоским дисплеем
8531 80 950 0
– – прочие (арматура светосигнальная AD-22DS красный)
8531 90 200 0
– – части аппаратуры субпозиции 8531 20 и подсубпозиции 8531 80 200 0
8532
Конденсаторы электрические постоянные, переменные или подстроечные:

8532 10 000 0
– 50/60 Гц жиіліктегі электр тізбектеріне арналған және 0,5 кВА-ден кем емес реактивті қуатқа есептелген тұрақты сыйымдылық конденсаторлары (күш конденсаторлары)
– өзге де тұрақты сыйымдылық конденсаторлары:
8532 21 000 0
– – тантал
8532 22 000 0
– – электролитті аллюминий
8532 23 000 0
– – бір қабатты қыш
8532 24 000 0
– – көп қабатты қыш
8532 25 000 0
– – қағаз немесе пластмасса диэлектригі бар
8532 30 000 0
– айнымалы сыйымдылық немесе нақыштаушы конденсаторлар
8532 90 000 0
– конденсаторлар бөліктері
8533
Жылытқыш элементтерден басқа электр резисторлар (реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда):
8533 10 000 0
– тұрақты көмір, композитті немесе үлдірлі резисторлар
– өзге де тұрақты резисторлар:
8533 21 000 0
– – қуаты 20 Вт-тан аспайтын
– үзілісті сым резисторлары, потенциометрлерді және реостаттарды қосқанда
8533 31 000 0
– – қуаты 20 Вт-тан аспайтын
8533 90 000 0
– резистор бөліктері, қосымша резистор
8535
1000 В-тан асатын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгіштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеу шектегіштер, кернеу секірісін сөндірушілер, ток қабылдағыштар, ток алғыштар және өзге де жалғаушылар мен жалғаушы қораптар):
8535 10 000 0
– жатық сақтағыштар
– автоматты ажыратқыштар:
8535 21 000 0
– – 72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған
8535 29 000 0
– – өзгелері (жылжымалы құрамға арналған ұштық ажыратқыш. коннектор, ПКИ-22 контактісі, қосымша контактілер 2з+2р ИЭК, контактор 3RT1036-1AА00, сымжелілерге арналған қосқыш модуль, немесе гильзалы сымдар ГМ 185-21, розетка РА 16-263, тоқ салғыш KSW 4/60-5HS)
8535 30
– ағытқыштар мен үзгіштер:
8535 30 100 0
– – 72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған
8535 40 000 0
– жайтартқыштар, кернеу шектегіштер және кернеу секірісін сөндірушілер
8535 90 000 9
– – өзгелері (фтор қыртысты диск)
8536
1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгіштер, реле, жатық сақтағыштар, кернеу секірісін сөндірушілер, тербеліс сөндірушілер, ашамайлы ашалар мен розеткілер, электр шамдарына арналған патрондар және өзге де жалғаушылар мен жалғаушы қораптар); оптикалық талшықтарға, талшықты-оптикалық жгуттарға немесе кәбілдерге арналған жалғаушылар:
8536 10
– жатық сақтағыштар:
8536 10 100 0
– – 10 А-ден аспайтын ток күшіне арналған

8532 10 000 0
– конденсаторы постоянной емкости для электрических цепей с частотой 50/60 Гц и рассчитанные на реактивную мощность не менее 0,5 кВА (конденсаторы силовые)
– конденсаторы постоянной емкости прочие:
8532 21 000 0
– – танталовые
8532 22 000 0
– – алюминиевые электролитические
8532 23 000 0
– – керамические однослойные
8532 24 000 0
– – керамические многослойные
8532 25 000 0
– – с бумажным или пластмассовым диэлектриком
8532 30 000 0
– конденсаторы переменной емкости или подстроечные
8532 90 000 0
– части конденсаторов
8533
Резисторы электрические (включая реостаты и потенциометры), кроме нагревательных элементов:
8533 10 000 0
– резисторы постоянные угольные, композитные или пленочные
– резисторы постоянные прочие:
8533 21 000 0
– – мощностью не более 20 Вт
– резисторы переменные проволочные, включая реостаты и потенциометры:
8533 31 000 0
– – мощностью не более 20 Вт
8533 90 000 0
– части резисторов
8535
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В:
8535 10 000 0
– предохранители плавкие
– выключатели автоматические:
8535 21 000 0
– – на напряжение менее 72,5 кВ
8535 29 000 0
– – прочие (концевой выключатель для подвижного состава. коннектор, контакт ПКИ-22 доп.контакты 2з+2р ИЭК, контактор 3RT1036-1AА00, модуль соединительный для кабелей и проводов гильза ГМ 185-21, розетка РА 16-263, токосъемник KSW 4/60-5HS)
8535 30
– разъединители и прерыватели:
8535 30 100 0
– – на напряжение менее 72,5 кВ
8535 40 000 0
– молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
8535 90 000 9
– – прочие (диск фторопластовый)
8536
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В; соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей:
8536 10
– предохранители плавкие:
8536 10 100 0
– – на силу тока не более 10 А

8536 10 500 0
– – 10 А-ден асатын, бірақ 63 А-ден аспайтын ток күшіне арналған
8536 10 900 0
– – 63 А-ден асатын ток күшіне арналған
8536 20 900 8
– – – өзгелері (жылу ажыратқышы бар автоматты бір полюсті ажыратқыш)
8536 30
– өзге де электр тізбектерін қорғауға арналған құрылғылар:
8536 30 100 0
– – 16 А-ден аспайтын ток күшіне арналған
8536 30 300 0
– – 16 А-ден асатын, бірақ 125 А-ден аспайтын ток күшіне арналған
8536 30 900 0
– – 125 А-ден асатын ток күшіне арналған
– реле:
8536 41
– – 60 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8536 41 100 0
– – – 2 А-ден аспайтын ток күшіне арналған
8536 41 900 0
– – – 2 А астам тоқ күшіне
8536 50
– өзге ауыстырып қосқыштар:
8536 50 030 0
– – кіріс және шығыс оптикалық байланысқан тізбектерден тұратын айнымалы токтың электронды ауыстырып-қосқыштары (оқшауланған тиристордағы айнымалы ток ауыстырып-қосқыштары)
8536 50 050 0
– – транзистор мен логикалық кристалдан тұратын, температуралық қорғанышы бар электронды ауыстырып-қосқыштарды қоса алғанда, электронды ауыстырып-қосқыштары "кристалдағы кристалл" технологиясы)
8536 50 070 0
– – 11 А-дан аспайтын ток күшіне арналған электромеханикалық бөлмеге арналған ажыратқыштар
8536 50 110 9
– – – – – өзгелері (түйме және оның бөлшектері)
8536 50 800 0
– – – өзгелері (команда бақылағышы, МК сериялы электр магнитті контактор, нөлдік позициясы бар көп позициялық екі сатылы ауыстырып қосқыш)
– шамдарға арналған патрондар, ашалар мен розеткілер:
8536 61
– – шамдарға арналған патрондар:
8536 61 100 0
– – – қыздырғыш шамдарға арналған патрондар
8536 69 100 0
– – – коаксиалды кәбілдерге арналған
8536 69 300 0
– – – баспалық сызбаларға арналған
8536 69 900 8
– – – – өзгелері (үш полюсті, айыр – розеткалар, автокөліктің аккумуляторлы батареяларының қуат алу деңгейі мен дұрыстығын тексеруге арналған жүктеу айырлары)
8536 70 000
– оптикалық талшықтарға, талшықты-оптикалық жгуттарға немесе кәбілдерге арналған жалғаушылар:
8536 70 000 1
– – 3901-3914 тауарлық позицияларының материалдарынан жасалған
8536 70 000 2
– – қыштан жасалған
8536 70 000 3
– – қара металдардан жасалған
8536 70 000 4
– – мыстан жасалған
8536 90
– өзге де құрылғылар:
8536 90 010 0
– – электр тізбектеріне арналып алдын-ала құрастырылған элементтер
8536 90 100 0
– – сымдар мен өткізгіштерге арналған қосқыштар мен байланыс элементтері
8536 90 200 0
– – жартылай өткізгіш пластиналарды тексеруге арналған зондтар
8536 90 850 0
– – өзгелері (қосалқы байланыс блогы, тарату құрылғыларына арналған тасымалданатын жерге қосу)
8537
8517 тауар позициясының жалғау құрылғыларынан басқа, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позициясының екі немесе одан көп, оның ішінде 90-топтың аспаптарын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғыршалар:

8536 10 500 0
– – на силу тока более 10 А, но не более 63 А
8536 10 900 0
– – на силу тока более 63 А
8536 20 900 8
– – – прочие (выключатель автоматический однополюсной с тепловым размыкателем)
– реле:
8536 30
– устройства для защиты электрических цепей прочие:
8536 30 100 0
– – на силу тока не более 16 А
8536 30 300 0
– – на силу тока более 16 А, но не более 125 А
8536 30 900 0
– – на силу тока более 125 А
– реле:
8536 41
– – на напряжение не более 60 В:
8536 41 100 0
– – – на силу тока не более 2 А
8536 41 900 0
– – – на силу тока более 2 А
8536 50
– переключатели прочие:
8536 50 030 0
– – электронные переключатели переменного тока, состоящие из оптически связанных входной и выходной цепей (переключатели переменного тока на изолированном тиристоре)
8536 50 050 0
– – электронные переключатели, включая электронные переключатели с температурной защитой, состоящие из транзистора и логического кристалла (технология "кристалл на кристалле")
8536 50 070 0
– – электромеханические комнатные выключатели на силу тока не более 11 А
– патроны для ламп, штепсели и розетки:
8536 50 110 9
– – – – – прочие (кнопка и их части)
8536 50 800 0
– – – прочие (командоконтроллер, контактор электромагнитный серии МК, переключатель многопозиционный двухступенчатый с нулевой позицией)
8536 61
– – патроны для ламп:
8536 61 100 0
– – – патроны для ламп накаливания
8536 69 100 0
– – – для коаксиальных кабелей
8536 69 300 0
– – – для печатных схем
8536 69 900 8
– – – – прочие (трехполюсные вилки-розетки, нагрузочные вилки для проверки исправности и степени заряда автомобильных аккумуляторных батарей)
8536 70 000
– соединители для оптических волокон, волоконно-оптических жгутов или кабелей:
8536 70 000 1
– – из материалов товарных позиций 3901 – 3914
8536 70 000 2
– – из керамики
8536 70 000 3
– – из черных металлов
8536 70 000 4
– – из меди
8536 90
– устройства прочие:
8536 90 010 0
– – предварительно собранные элементы для электрических цепей
8536 90 100 0
– – соединители и контактные элементы для проводов и кабелей
8536 90 200 0
– – зонды для проверки полупроводниковых пластин
8536 90 850 0
– – прочие (блок вспомогательного контакта, заземление переносное для распределительных устройств)
8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517:

8537 10
– 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8537 10 100 0
– – орнатылған есептегіш машинасы бар санды басқару панельдері
8537 10 910
– – – жады бар бағдарланатын бақылағыштар:
8537 10 910 1
– – – – 8439 тауар позициясының жабдықтарына арналған)
8537 10 990 0
– – – өзгелері (автоматты ажыратуды өзгеру және бақылау блогы, автоматика құрылғысының микропроцессорлы блогы, өзгеру тетігі)
8537 20
– 1000 В-тен асатын кернеуге арналған:
8537 20 910 0
– – 1000 В-тан асатын, бірақ 72,5 кВ-тен аспайтын кернеуге арналған
8537 20 990 0
– – 72,5 кВ-тан асатын кернеуге арналған
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер:
8538 10 000 0
– 8537 тауар позициясының бұйымдарына арналған, бірақ тиісті аппаратурамен жинақталмаған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де тұғыршалар
– – 8536 90 200 0 кіші қосалқы позициясының жартылай өткізгіш пластиналарын тексеруге арналған зондтардың:
8538 90 110 0
– – – электронды модульдер
8538 90 910 0
– – – электронды модульдер
8539
Саңылаулы бағытталған жарығының лампаларын қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру лампалары, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл лампалары; доға тәрізді лампалар:
8539 10 000
– герметикалық бағытталған жарығы бар шамдар:
8539 10 000 9
– – герметикалық бағытталған жарығы бар шамдар өзгелері
– өзге қыздыру лампалары, ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелену лампаларын есептемегенде:
8539 21
– – вольфрам жібі бар галогенділері:
8539 21 300
– – –  мотоциклдер немесе өзге моторлы көлік құралдарына арналған:
– – – мынадай кернеуге арналған өзгелері:
8539 21 300 1
– – – – 8701-8705 тауарлы позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинауға арналған, олардың тораптары мен агрегаттары5)
8539 21 920 0
– – – – 100 В-дан асатын
8539 21 980 0
– – – – 100 В-дан аспайтын
8539 22
– – қуаты 200 Вт-дан аспайтын және 100 В-дан асатын кернеуге арналған:
8539 22 100 0
– – – рефлекторлы шамдар
8539 29 300 9
– – – – өзгелері (автокөлік лампасы габаритті цокольді)
– – – мынадай кернеуге арналған өзгелері:
8539 29 920 0
– – – – 100 В-дан астам
8539 29 980 0
– – – – 100 В-дан аспайтын
– ультракүлгін сәулелі шамдарды қоспағанда, газ разрядты шамдар:
8539 31
– – термокатоды бар люминесцентті:
8539 31 100 0
– – – қос түпшелі
8539 32
– – сынапты немесе натрийлі шамдар; металл-галогенді шамдар:
8539 32 200
– – – сынапты немесе натрийлі шамдар;:
8539 32 200 1
– – – – сынапты шамдар
8539 32 200 9
– – – – натрийлі шамдар
8539 32 900 0
– – – металл-галогенді шамдар
– ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелі шамдар; доғалық шамдар:

8537 10
– на напряжение не более 1000 В:
8537 10 100 0
– – цифровые панели управления со встроенной вычислительной машиной
8537 10 910
– – – программируемые контроллеры с памятью:
8537 10 910 1
– – – – для оборудования товарной позиции 84395)
8537 10 990 0
– – – прочие (блок контроля и управления автоматического выключателя, блок микропроцессорный устройства автоматики, пульт управления)
8537 20
– на напряжение более 1000 В:
8537 20 910 0
– – на напряжение более 1000 В, но не более 72,5 кВ
8537 20 990 0
– – на напряжение более 72,5 кВ
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537:
8538 10 000 0
– пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
– – зонды для проверки полупроводниковых пластин подсубпозиции 8536 90 200 0:
8538 90 110 0
– – – электронные модули
8538 90 910 0
– – – электронные модули
8539
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы:
– лампы накаливания прочие, за исключением ламп ультрафиолетового или инфракрасного излучения:
8539 10 000
– лампы герметичные направленного света:
8539 10 000 9
– – лампы герметичные направленного света прочие
– лампы накаливания прочие, за исключением ламп ультрафиолетового или инфракрасного излучения:
8539 21
– – галогенные с вольфрамовой нитью:
– – – прочие, на напряжение:
8539 21 300
– – – для мотоциклов или других моторных транспортных средств:
8539 21 300 1
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8539 21 920 0
– – – – более 100 В
8539 21 980 0
– – – – не более 100 В
8539 22
– – прочие, мощностью не более 200 Вт и на напряжение более 100 В:
8539 22 100 0
– – – лампы рефлекторные
– – – прочие, на напряжение:
8539 29 300 9
– – – – прочие (автомобильная лампа габаритная цокольная)
8539 29 920 0
– – – – более 100 В
8539 29 980 0
– – – – не более 100 В
– лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения:
8539 31
– – люминесцентные с термокатодом:
8539 31 100 0
– – – двухцокольные
8539 32
– – ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные:
8539 32 200
– – – ртутные или натриевые лампы:
8539 32 200 1
– – – – ртутные лампы
8539 32 200 9
– – – – натриевые лампы
8539 32 900 0
– – – металлогалогенные лампы
– лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения; дуговые лампы:

8539 41 000 0
– – доғалық шамдар
8539 49 000 0
– – өзгелері бактерицидті ультракүлгін сәулеленгіш)
8539 90 100 0
– – шамдарға арналған түпшелер
8541 40
– панельдерге монтаждалған немесе монтаждалмаған, модульдерге жиналған немесе жиналмаған, фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда, фотосезгіш жартылай өткізгіш құралдары; жарық шығаратын диодтар:
8541 40 900 0
– – өзгелері (кристалды ауыстырғыш қадағасы)
8541 50 000 0
– өзге жартылай өткізгіш құралдары
– – – – динамикалық жедел есте сақтағыш құрылғылар (ДЖЕҚ):
8542 32 390 0
– – – – – 512 Мбит астам жады көлемі бар
– – – –  электрлік өшірілетін қайтабағдарламаланатын тұрақты есте сақтаушы құрылғылар (ЭӨҚЕСҚ), оның ішінде ЭӨ ҚЕСҚ флэш:
8542 32 690 0
– – – – – – 512 Мбит астам жадысы бар
8543
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратурасы:
8543 10 000 0
– бөлшектерді үдеткіштер
8543 20 000 0
– сигналдар генераторлары
8543 30 000 0
– гальваникалық жабуға, электролизге немесе электрофорезге арналған машиналар мен аппаратуралар
8543 70
– өзге де машиналар мен аппаратура:
8543 70 500
– – солярийлер мен осыған ұқсас қыздырынатын жабдықтар:
8543 70 500 1
– – – ультракүлгін (А) сәулелі люминесцентті түтікті шамдарға арналған
8543 70 600 0
– – электр күзет генераторлары
8543 90 000 1
– – электронды микрожиынтықтар
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбілдер (коаксиальды кәбілдерді қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбілдер:
– орамалық сымдар:
8544 11
– – мыстан жасалған:
8544 11 100 0
– – – лакталған немесе эмальданған
8544 19 000 1
– – – лакталған немесе эмальданған
8544 20 000
– коаксиальді кәбілдер мен басқа да коаксиальді электр өткізгіштері:
8544 20 000 1
– – оқшаулағышы бойынша номиналды диаметрі 9 мм және одан артық, бірақ 35 мм-ден аспайтын, номиналды толқындық кедергісі 50 Ом-нан аспайтын, полимерлік материалдан жасалған диэлектригі бар, сыртқы өткізгіші гофрланған немесе гофрланбаған металл түтікше түріндегі, қаптамасы полимерлі материалдан жасалған
8544 30 000
– моторлы көлік құралдарында, ұшақтарда немесе кемелерде пайдаланылатын тұтату шамдарына арналған сымдар жиынтығы мен басқа да сымдар жиынтығы:
8544 30 000 7
– – – өзгелері моторлы көлік құралдарында, ұшақтарда немесе кемелерде пайдаланылатын тұтату шамдарына арналған сымдар жиынтығы мен басқа да сымдар жиынтығы
– өзге де 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған электр өткізгіштері:

8539 41 000 0
– – дуговые лампы
8539 49 000 0
– – прочие (облучатель бактерицидный ультрафиолетового излучения)
8539 90 100 0
– – цоколи для ламп
8541 40
– приборы полупроводниковые фоточувствительные, включая фотогальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светоизлучающие диоды:
8541 40 900 0
– – прочие (датчик сменщика кристалла)
8541 50 000 0
– приборы полупроводниковые прочие
– – – – динамические оперативные запоминающие устройства (ДОЗУ):
8542 32 390 0
– – – – – с объемом памяти более 512 Мбит
– – – – электрически стираемые перепрограммируемые постоянные запоминающие устройства (ЭС ППЗУ), включая флэш-ЭС ППЗУ:
8542 32 690 0
– – – – – – с объемом памяти более 512 Мбит
8543
Машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8543 10 000 0
– ускорители частиц
8543 20 000 0
– генераторы сигналов
8543 30 000 0
– машины и аппаратура для гальванопокрытия, электролиза или электрофореза
8543 70
– машины и аппаратура прочие:
8543 70 500
– – солярии и аналогичное оборудование для загара:
8543 70 500 1
– – – солярии для люминесцентных трубчатых ламп ультрафиолетового (А) излучения
8543 70 600 0
– – электрические охранные генераторы
8543 90 000 1
– – электронные микросборки
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями:
– провода обмоточные:
8544 11
– – медные:
8544 11 100 0
– – – лакированные или эмалированные
8544 19 000 1
– – – лакированные или эмалированные
8544 20 000
– кабели коаксиальные и другие коаксиальные электрические проводники:
8544 20 000 1
– – номинальным диаметром по изоляции 9 мм и более, но не более 35 мм, номинальным волновым сопротивлением не более 50 Ом, с диэлектриком из полимерного материала, внешним проводником в виде гофрированной или негофрированной металлической трубки, с оболочкой из полимерного материала
8544 30 000
– комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, используемые в моторных транспортных средствах, самолетах или судах:
8544 30 000 7
– – – прочие комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, используемые в моторных транспортных средствах, самолетах или судах
– проводники электрические на напряжение не более 1000 В прочие:

8544 42
– – жалғағыш тетіктермен жарақталған:
8544 42 100 0
– – – телекоммуникацияда пайдаланылатындары
– – – – 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8544 42 900 7
– – – – – 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған өзгелері
8544 49 200 0
– – – 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған телекоммуникацияда пайдаланылатындары
8544 49 910
– – – – диаметрі 0,51 мм-ден асатын оқшауланған өткізгіштері бар сымдар мен кәбілдер:
8544 49 910 1
– – – – – 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған
8544 49 910 8
– – – – – – өзгелері (КГ 1*50 сымжелі, АПВ 2*2,5 өткізгіші)
8544 49 910 9
– – – – – өзге тартылым және кәбілдер оңаша жолсеріктермен 0,51 мм астам диаметрі
8544 49 950
– – – – – 80 В астам емес, бірақ 1 000 В кернеуден кем емес
8544 49 950 1
– – – – – сыртқы изоляциялы қабықтан, ішкі құбырдан тұратын тарамдар, арасында орналастырған шеттетілген емес мыс ток өткізетін оқшаулағыш материалы бір немесе бірнешесі қаптайтын полимерлік бұрауларды және басқару сигналдар берілу үшін шеттетілген өткізгіштер
8544 49 950 9
– – – – – өзгелері 80 В аспайтын, бірақ 1000 В кем кернеуде
8544 49 990 0
– – – – – 1000 В кернеуде
8544 60
– өзге де 1000 В-тан асатын кернеуге арналған электр өткізгіштері:
8544 60 100 0
– – мыс өткізгіштері бар
8544 70 000 0
– талшықты-оптикалық кәбілдер
8545
Көмір электродтар, көмір шөткелер, шамдарға немесе батареяларға арналған көмірлер және өзге де электротехникада қолданылатын, металы бар немесе металы жоқ, графиттен немесе басқа көміртек түрлерінен жасалған бұйымдар:
– электродтар:
8545 11 00
– – пештерде пайдаланылатын:
8545 11 002 0
– – – диаметрі 520 мм-ден асатын, бірақ 650 мм-ден аспайтын дөңгелек қималы немесе алаңы 2700 см2-ден асатын, бірақ 3300 см2-ден аспайтын өзгеше көлденең қималы графиттелген
8545 11 008 1
– – – – диаметрі 1000 мм-ден аспайтын көмір дөңгелек қималар немесе 8000 смІ-ден аспайтын көлденең қималар ауданмен басқа
8545 11 008 2
– – – – диаметрі 1000 мм-ден астам дөңгелек қималы
8545 11 008 9
– – – – өзгелері (электрод графиттелген)
8545 20 000 0
– щеткалар
8545 90 100 0
– – қыздыру кедергілері
8546
Кез келген материалдардан жасалған электр оқшаулағыштар:
8546 10 000 0
– шыныдан
8546 20 000 0
– қыштан
8546 90 100 0
– – пластмассадан жасалған
8546 90 900 0
– – өзгелері (кез келген материалдан электрлік өзге оқшаулағыштар)
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағыштарынан басқа пішіндеу кезінде тек қана жинақтау мақсатында бекітілген кейбір металл құрауыштарды (мысалы, бұрандалы патрондарды) есептемегенде, толығымен оқшаулағыш материалдардан дайындалған электр машиналарына, құрылғыларына немесе жабдықтарына арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған, қымбат бағалы емес металдан жасалған, электр таратылымына арналған түтіктер мен олардың жалғастырғыш тетіктері:

8544 42
– – оснащенные соединительными приспособлениями:
8544 42 100 0
– – – используемые в телекоммуникации
– – – – на напряжение не более 80 В:
8544 42 900 7
– – – – – прочие на напряжение не более 80 В
8544 49 200 0
– – – используемые в телекоммуникации, на напряжение не более 80 В
8544 49 910
– – – – провода и кабели с изолированными проводниками диаметром более 0,51 мм:
8544 49 910 1
– – – – – на напряжение не более 80 В
8544 49 910 8
– – – – – – прочие (кабель КГ 1*50, провод АПВ 2*2,5)
8544 49 910 9
– – – – – прочие провода и кабели с изолированными проводниками диаметром более 0,51 мм
8544 49 950
– – – – – на напряжение более 80 В, но менее 1000 В:
8544 49 950 1
– – – – – – состоящие из внешней изоляционной оболочки, внутренней трубы из изоляционного материала, между которыми размещены неизолированные медные токопроводящие жилы, один или несколько армирующих полимерных жгутов и изолированные проводники для передачи сигналов управления
8544 49 950 9
– – – – – – прочие на напряжение более 80 В, но менее 1000 В
8544 49 990 0
– – – – – на напряжение 1000 В
8544 60
– проводники электрические на напряжение более 1000 В прочие:
8544 60 100 0
– – с медными проводниками
8544 70 000 0
– кабели волоконно-оптические
8545
Электроды угольные, угольные щетки, угли для ламп или батареек и изделия из графита или других видов углерода с металлом или без металла, прочие, применяемые в электротехнике:
– электроды:
8545 11 00
– – используемые в печах:
8545 11 002 0
– – – графитированные круглого сечения диаметром более 520 мм, но не более 650 мм, или иного поперечного сечения площадью более 2700 см2, но не более 3300 см2
8545 11 008 1
– – – – угольные круглого сечения диаметром не более 1000 мм или иного поперечного сечения площадью не более 8000 см2
8545 11 008 2
– – – – круглого сечения диаметром более 1000 мм
8545 11 008 9
– – – – прочие (электрод графитированный)
8545 20 000 0
– щетки
8545 90 100 0
– – нагревательные сопротивления
8546
Изоляторы электрические из любых материалов:
8546 10 000 0
– стеклянные
8546 20 000 0
– керамические
8546 90 100 0
– – из пластмассы
8546 90 900 0
– – прочие (прочие изоляторы электрические из любых материалов)
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом:

8547 10 000 0
– қыштан жасалған оқшаулағыш арматура
8548
Бастапқы элементтер, бастапқы батареялар мен электр аккумуляторлары қалдықтары мен сынықтары; мерзімі өткен бастапқы элементтер, мерзімі өткен бастапқы батареялар мен мерзімі өткен электр аккумуляторлары; осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдықтың немесе аппаратураның электр бөлшектері:
8548 10 910 0
– – – құрамында қорғасыны бар
8548 90 200 0
– – стекті динамикалық оперативті жадылық құрылғылар мен модульдер тәрізді алуан түрлі жадылық құрылғылар
8607
Темiржол локомотивтерiнiң немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөлiктерi:
– арбашықтар, қозғалғыш теңгеру арбашықтары, осьтеp және доңғалақтар және олардың бөлшектерi:
8607 11 000 0
– – арбашықтар және қозғалғыш теңгеру арбашықтары, алдыңғы
8607 12 000 0
– – өзге де арбашықтар, қозғалғыш теңгеру арбашықтары
8607 19
– – бөлшектердi қоса алғанда, өзгелерi:
8607 19 100
– – – жиналған не жиналмаған осьтеp; дөңгелектер және олардың бөлшектерi:
8607 19100 9
– – – – өзгелерi жиналған не жиналмаған осьтеp; дөңгелектер және олардың бөлшектерi
8607 19 900 0
– – – арбашықтардың, қозғалғыш теңгеру арбашықтарының және ұқсас арбашықтардың бөлшектері
– тежегiш құрылғылар және олардың бөлшектерi:
8607 21
– – пневматикалық тежегiштер және олардың бөлшектерi:
8607 21 100 0
– – – шойыннан немесе болаттан құйылған
8607 21 900 0
– – – теміржол жылжымалы құрамының тежеуіш және жалғау магистральдарының жеңдерін жинауға арналған бөлшектер жиынтығы
8607 29 000 0
– – жүк вагондарының арбаларына орнатылатын тежегіш табанының білігі сақтандырғышын жинауға арналған жиынтық
8607 30 000 0
– iлмектер және өзге де тiркесетiн құрылғылар, буферлер, олардың бөлшектерi
8607 91
– – локомотивтердiң:
8607 91 100 0
– – – өзгелерi бөлшектерi локомотивтердiң
8607 91 900 0
– – – букстар және олардың бөлшектерi
8607 99 100 0
– – – осьтік букстар және олардың бөлшектерi
8607 99 900 0
– – – өзге бөлшектерi теміржол қозғалысының құрамы
8608 00 000 1
– темiржол немесе трамвай жолдарына арналған жабдықтар
8608 00 000 9
– өзгелерi темiржол немесе трамвай жолдарына арналған жабдықтар
8609 00
Көлiктiң бiр немесе бiрнеше түрiмен тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған контейнерлер (сұйық жүктерді немесе газдарды тасымалдауға арналған ыдыстарды қоса алғанда):
8609 00 900 1
– – ішкі көлемі 42 м3-ден 43 м3-ге дейінгі контейнерлер
8609 00 900 9
– – өзгелері (зертханалық пластикті контейнер)
– – ауыл шаруашылық жұмыстарына арналған тракторлар (жанында жүретін жүргізуші жүргізетін тракторларды есептемегенде) және орман шаруашылығына арналған тракторлар, дөңгелекті:
– – –  жаңа қозғалтқыш қуатымен:

8547 10 000 0
– арматура изолирующая из керамики
8548
Отходы и лом первичных элементов, первичных батарей и электрических аккумуляторов; отработавшие первичные элементы, отработавшие первичные батареи и отработавшие электрические аккумуляторы; электрические части оборудования или аппаратуры, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8548 10 910 0
– – – содержащие свинец
8548 90 200 0
– – запоминающие устройства различных видов, такие как стековые динамические оперативные запоминающие устройства и модули
8607
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава:
– тележки, ходовые балансирные тележки, оси и колеса, и их части:
8607 11 000 0
– – тележки и ходовые балансирные тележки, ведущие
8607 12 000 0
– – тележки и ходовые балансирные тележки, прочие
8607 19
– – прочие, включая части:
8607 19 100
– – – оси в собранном или разобранном виде; колеса и их части:
8607 19 100 9
– – – – прочие оси в собранном или разобранном виде; колеса и их части
8607 19 900 0
– – – части тележек, ходовых балансирных тележек и аналогичных тележек
– тормозные устройства и их части:
8607 21
– – пневматические тормоза и их части:
8607 21 100 0
– – – чугунные литые или стальные литые
8607 21 900 0
– – – комплект деталей для сборки рукавов тормозной и питательной магистралей железнодорожного подвижного состава
8607 29 000 0
– – комплект для сборки предохранителя валика подвески тормозного башмака, устанавливаемых на тележках грузовых вагонов
8607 30 000 0
– крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
8607 91
– – локомотивов:
8607 91 100 0
– – – прочие части локомотивов
8607 91 900 0
– – – буксы и их части
8607 99 100 0
– – – осевые буксы и их части
8607 99 900 0
– – – прочие части железнодорожного подвижного состава
8608 00 000 1
– оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
8608 00 000 9
– прочее оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
8609 00
Контейнеры (включая емкости для перевозки жидкостей или газов), специально предназначенные и оборудованные для перевозки одним или несколькими видами транспорта:
8609 00 900 1
– – контейнеры с внутренним объемом от 42 м3 до 43 м3
8609 00 900 9
– – прочие (контейнер лабораторный пластиковый)
– – тракторы для сельскохозяйственных работ (за исключением тракторов, управляемых рядом идущим водителем) и тракторы для лесного хозяйства, колесные:
– – – новые с мощностью двигателя:

8701 90 110 0
– – – – 18 кВт аспайтын
8702 10 919 1
– – – – – 4 немесе одан артық экологиялық сыныпты7), габаритті ұзындығы 11,5 м кем емес, 41 орны бар, жүргізушіні қоса алғанда, багаж бөлігінің көлемі кем дегенде 5 мі және жолаушылар мен олардың жүктерін тасымалдауға арналған
8703 23 192 2
– – – – – – өзгелері (2500-2700 текше метр көлемі бар жеңіл сыныпты жолдан тыс жүретін автокөлік)
8704
Жүк тасуға арналған моторлы көлік құралдары:
8704 21
– – көлік құралының толық салмағы 5 т аспайтын:
– – – – қозғалтқыш цилиндpлepiнiң жұмыс көлeмi 2500 см3 астам:
8704 21 910 0
– – – – – жаңа
8704 21 990
– – – – – бұрын пайдаланылған:
8704 21 990 3
– – – – – шығарылған кезінен бастап 7 жылдан астам өткен
8704 21 990 4
– – – – – шығарылған кезінен бастап 5 жыл өткеннен соң, бірақ 7 жылдан аспайтын
8704 22 910 8
– – – – – өзгелері (5 текше метрге дейін сыйымдылығы бар авто отын құюшы)
8705 40 000
– автобетон араластырғыштар:
8705 40 000 1
– – жаңа
8708 30
–  тежегіштер мен шамадан тыс күшейткіштері бар тежегіштер; олардың бөлшектері:
8708 30 100 0
– – өнеркәсіптік жинақ үшін: 8701 10 қосалқы позициясында көрсетілген және жанында жүретін жүргізуші басқаратын тракторлар; 2800 см3 аспайтын цилиндрлерінің жұмыс көлемімен және ұшқынды жандырғышы бар іштен жанатын поршеньді қозғалтқышымен 2500 см3 аспайтын қозғалтқыштың цилиндрлерінің жұмыс көлемімен қысылғаннан (дизель немесе жартылай дизель) жалындауынан іштен жанудың поршеньді қозғалтқышымен 8704 тауар позицияларының көлік құралдары; 8703 тауар позициясының көлік құралдары ; 87055) тауар позициясының көлік құралдары
8708 30 990 9
– – – – өзгелері (М МСТ 30249-97 маркалы шойын локомотивті тежегіш қалып, есептегіш жүйе)
8708 91
– – радиаторлар және оның бөлшектері:
8708 91 200
– – – өнеркәсіптік жинақ үшін: 8701 10 қосалқы позициясында көрсетілген және жанында жүретін жүргізушібасқаратын тракторлар; 2800 см3 аспайтын цилиндрлерінің жұмыс көлемімен және ұшқынды жандырғышы бар іштен жанатын поршеньді қозғалтқышымен 2500 см3 аспайтын қозғалтқыштың цилиндрлерінің жұмыс көлемімен қысылғаннан (дизель немесе жартылай дизель) жалындауынан іштен жанудың поршеньді қозғалтқышымен 8704 тауар позицияларының көлік құралдары; 8703 тауар позициясының көлік құралдары ; 87055) тауар позициясының көлік құралдары
8708 91 200 1
– – – – радиаторлар5)
8708 91 200 9
– – – – бөліктері5)
8708 91 350
– – – – радиатолар:
8708 91 350 1
– – – – – 8701-8705 тауарлы позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинауға арналған, 8708 91 200 ішкі қосалқы позициясында айтылған моторлы көлік құралдарынан өзге; 8701 – 87055 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарының агрегаттары мен тораптарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
– – – – бөліктері:

8701 90 110 0
– – – – не более 18 кВт
8702 10 919 1
– – – – – экологического класса 4 или выше7), габаритной длиной не менее 11,5 м, имеющие не менее 41 посадочного места, включая водителя, объем багажного отсека не менее 5 м3 и предназначенные для перевозки только сидящих пассажиров и их багажа
8703 23 192 2
– – – – – – прочие (автомобиль легковой класс внедорожник объемом 2500-2700 куб.см)
8701 90 110 0
– – – – не более 18 кВт
8704
Моторные транспортные средства для перевозки грузов:
8704 21
– – с полной массой транспортного средства не более 5 т:
– – – – с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 смі:
8704 21 910 0
– – – – – новые
8704 21 990
– – – – – бывшие в эксплуатации:
8704 21 990 3
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более 7 лет
8704 21 990 4
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
8704 22 910 8
– – – – – прочие (автотопливозоправщик вместимостью до 5 куб.м)
8705 40 000
– автобетономешалки:
8705 40 000 1
– – новые
8708 30
– тормоза и тормоза с сервоусилителем; их части:
8708 30 100 0
– – для промышленной сборки: тракторов, управляемых рядом идущим водителем и указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см3 или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см3; транспортных средств товарной позиции 87055)
8708 30 990 9
– – – – прочие (колодка тормозная локомотивная гребневая чугунная марки М ГОСТ 30249-97, система вычислительная)
8708 91
– – радиаторы и их части:
8708 91 200
– – – для промышленной сборки тракторов, управляемых рядом идущим водителем и указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см3 или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см3; транспортных средств товарной позиции 8705:
8708 91 200 1
– – – – радиаторы5)
8708 91 200 9
– – – – части5)
8708 91 350
– – – – радиаторы:
8708 91 350 1
– – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
– – – – части:

8708 91 910
– – – – – болаттан таңбаланған:
8708 91 910 1
– – – – – – 8701-8705 тауарлы позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинауға арналған, 8708 91 200 ішкі қосалқы позициясында айтылған моторлы көлік құралдарынан өзге; 8701 – 87055 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарының агрегаттары мен тораптарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
8708 91 990 1
– – – – – – 8701-8705 тауарлы позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинауға арналған, 8708 91 200 ішкі қосалқы позициясында айтылған моторлы көлік құралдарынан өзге; 8701 – 87055 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарының агрегаттары мен тораптарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
8708 91 910
– – – – – болаттан таңбаланған:
8708 91 910 1
– – – – – – 8701-8705 тауарлы позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинауға арналған, 8708 91 200 ішкі қосалқы позициясында айтылған моторлы көлік құралдарынан өзге; 8701 – 87055 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарының агрегаттары мен тораптарын өнеркәсіптік жинауға арналған)
8708 92 350 9
– – – – – өзгелері (газ талдағышына жандыру түтігі)
8708 93
– – ілінісу жиынтықта және оның бөлшектері:
8708 93 100 0
– – – өнеркәсіптік жинақ үшін: 8701 10 қосалқы позициясында көрсетілген және жанында жүретін жүргізушімен өзгерылатын тракторлар; 2800 см3 аспайтын цилиндрлерінің жұмыс көлемімен және ұшқынды жандырғышы бар іштен жанатын поршеньді қозғалтқышымен 2500 см3 аспайтын қозғалтқыштың цилиндрлерінің жұмыс көлемімен қысылғаннан (дизель немесе жартылай дизель) жалындауынан іштен жанудың поршеньді қозғалтқышымен 8704 тауар позицияларының көлік құралдары; 8703 тауар позициясының көлік құралдары ; 87055) тауар позициясының көлік құралдары
8708 99 970 9
– – – – – өзгелері (ось жиынтықта)
8709
Зауыттарды, қоймаларда, айлақтарда немесе әуежайларда жүктерді шағын қашықтықтарға тасымалдау үшін пайдаланылатын, көтергіш немесе тиегіш қондырғылармен жабдықталмаған өндіріске арналған, өздігінен жүретін көлік құралдары; темір жол платформаларында пайдаланылатын сүйретпелер; жоғары аталған көлік құралдарының бөліктері
8709 11 900 0
– – – өзге де электрліктер
8709 19 900 0
– – – зауыттарды, қоймаларда, айлақтарда немесе әуежайларда жүктерді шағын қашықтықтарға тасымалдау үшін пайдаланылатын, көтергіш немесе тиегіш қондырғылармен жабдықталмаған өндіріске арналған, өздігінен жүретін көлік құралдары; теміржол тұғырнамаларында пайдаланылатын сүйретпелер өзгелері
8709 90 000 0
жоғарыда аталған көлік құралдарының бөліктері
8716 40 000 0
–  өзге тіркемелер мен жартылай тіркемелер

8708 91 910
– – – – – штампованные из стали:
8708 91 910 1
– – – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708 91 990 1
– – – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708 91 910
– – – – – штампованные из стали:
8708 91 910 1
– – – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708 92 350 9
– – – – – прочие (трубка сжигания к газоанализатору)
8708 93
– – сцепления в сборе и их части:
8708 93 100 0
– – – для промышленной сборки: тракторов, управляемых рядом идущим водителем и указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см3 или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см3; транспортных средств товарной позиции 87053
8708 99 970 9
– – – – – прочие (ось в сборе)
8709
Транспортные средства промышленного назначения, самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными устройствами, используемые на заводах, складах, в портах или аэропортах для перевозки грузов на короткие расстояния; тракторы, используемые на платформах железнодорожных станций; части вышеназванных транспортных средств:
8709 11 900 0
– – – электрические прочие
8709 19 900 0
– – – транспортные средства промышленного назначения, самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными устройствами, используемые на заводах, складах, в портах или аэропортах для перевозки грузов на короткие расстояния; тракторы, используемые на платформах железнодорожных станций
8709 90 000 0
– части вышеназванных транспортных средств
8716 40 000 0
– прицепы и полуприцепы прочие

8716 80 000 0
– өзгелері өзге көлік құралдары
8716 90 900 0
– – өзге бөлшектері (шаруашылық арбаларына арналған дөңгелектер)
9004
Көзiлдiрiктер, қорғаушы көзiлдiрiктер мен түзетушi, қорғаушы немесе өзге де осындай оптикалық құралдар:
9004 10 100 0
– – оптикалық өңделген линзалармен
9004 10 910 0
– – – пластмассадан жасалған линзалармен
9004 90 100 0
– – пластмассадан жасалған линзалармен
9004 90 900 0
– – өзгелері (МСТ 12.4.035 – 78 электр дәнекерлеушілеріне арналған қорғаныш қалқаны, тізе, иыққа арналған қорғаныш қалқандары)
9011
Микрофототүсiруге, микрокинотүсiруге немесе микропроекциялауға арналған микроскоптарды қоса алғанда, күрделi оптикалық микроскоптар:
9011 10
– стереоскопиялық микроскоптар:
9011 10 100 0
– – жартылай өткізгішті пластиналар немесе фотошаблондармен жұмыс істеу және қозғалту үшін арнайы әзірленген жабдықтармен қамтамасыз етілген
9011 20
– микрофототүсiруге, микрокинотүсiруге немесе микропроекциялауға арналған өзге де микроскоптар:
9011 20 100 0
– – жартылай өткізгішті пластиналар немесе фотошаблондармен жұмыс істеу және қозғалту үшін арнайы әзірленген жабдықтармен қамтамасыз етілген микрофототүсiруге арналған микроскоптар
9011 80 000 0
– өзге де микроскоптар
9011 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9011 90 100 0
– – 9011 10 100 0 немесе 9011 20 100 0 кіші қосалқы позицияларының аппаратуралары
9012
Оптикалықтардан басқа микроскоптар; дифракциялық аппараттар:
9012 10
– оптикалық микроскоптардан басқа микроскоптар; дифракциялық аппараттар:
9012 10 100 0
– – жартылай өткізгішті пластиналар немесе фотошаблондармен жұмыс істеу және қозғалту үшін арнайы әзірленген жабдықтармен қамтамасыз етілген электронды микроскоптар
9012 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9012 90 100 0
– – 9012 10 100 0 кіші қосалқы позициясының аппаратуралары
9014
Бағытты анықтауға арналған компастар; өзге навигациялық құралдар мен аспаптар:
9014 80 000 0
– алынатын тойтармаларды орнатуға арналған өзге құралдар мен аспаптар
9015
Компастардан өзге геодезиялық немесе топографиялық (оның ішінде фотограмметриялық), гидрографиялық, мұхит графиялық, гидрогеологиялық, метеорологиялық немесе геофизикалық құралдар мен аспаптар; қашықтықтан өлшегіштер:
9015 30
– нивелирлер:
9015 30 900 0
– – өзгелері (сандық CST SAL 32 ND)
9015 80
–  өзге құралдар мен аспаптар:
– – электронды:
9015 80 190 0
– – – өзгелері (электрикке арналған құралдар)
9017 30 000 0
– микрометрлер, кронциркульдер, штангенциркульдер және калибрлер
9017 80
–  өзге құралдар:
9017 80 100 0
– – өлшеу өзекшелері және рулеткалар, бөлгіштері бар сызғыштар
9018
Көруді зерттеуге арналған электромедициналық өзге және құралдар, сцинтиграфикалық аппаратураны қоса алғанда, медицина, хирургия, стамотология немесе ветеринарияда қолданылатын құралдар мен құрылғылар:
– электродиагностикалық аппаратура (оның ішінде физиологиялық параметрлерді бақылау үшін немесе функционалды диагностикалауды зерттеуге арналған аппаратура):

8716 80 000 0
– транспортные средства прочие
8716 90 900 0
– – части прочие (колесо для хозяйственных тележек)
8716 40 000 0
– прицепы и полуприцепы прочие
9004
Очки, защитные очки и аналогичные оптические приборы, корректирующие, защитные или прочие:
9004 10 100 0
– – с оптически обработанными линзами
9004 10 910 0
– – – с линзами из пластмасс
9004 90 100 0
– – с линзами из пластмасс
9004 90 900 0
– – прочие (щитки защитные для голени, коленей и предплечья, щиток защитный лицевой для электросварщиков ГОСТ 12.4.035-78)
9011
Микроскопы оптические сложные, включая микроскопы для микрофотосъемки, микрокиносъемки или микропроецирования:
9011 10
– микроскопы стереоскопические:
9011 10 100 0
– – снабженные оборудованием, специально разработанным для манипулирования и перемещения полупроводниковых пластин или фотошаблонов
9011 20
– микроскопы для микрофотосъемки, микрокиносъемки или микропроецирования, прочие:
9011 20 100 0
– – микроскопы для микрофотосъемки, снабженные оборудованием, специально разработанным для манипулирования и перемещения полупроводниковых пластин или фотошаблонов
9011 80 000 0
– микроскопы прочие
9011 90
– части и принадлежности:
9011 90 100 0
– – аппаратуры подсубпозиции 9011 10 100 0 или 9011 20 100 0
9012
Микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные:
9012 10
– микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные:
9012 10 100 0
– – электронные микроскопы, снабженные оборудованием, специально разработанным для манипулирования и перемещения полупроводниковых пластин или фотошаблонов
9012 90
– части и принадлежности:
9012 90 100 0
– – аппаратуры подсубпозиции 9012 10 100 0
9014
Компасы для определения направления; навигационные приборы и инструменты прочие:
9014 80 000 0
– приборы и инструменты прочие для установки отрывных заклепок
9015
Приборы и инструменты геодезические или топографические (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры:
9015 30
– нивелиры:
9015 30 900 0
– – прочие (цифровой CST SAL 32 ND)
9015 80
– приборы и инструменты прочие:
– – электронные:
9015 80 190 0
– – – прочие (инструменты для электрика)
9017 30 000 0
– микрометры, кронциркули, штангенциркули и калибры
9017 80
– инструменты прочие:
9017 80 100 0
– – стержни измерительные и рулетки, линейки с делениями
9018
Приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения:
– аппаратура электродиагностическая (включая аппаратуру для функциональных диагностических исследований или для контроля физиологических параметров):

9018 90
– құралдар және жабдықтар, өзгелері:
9018 90 100 0
– – қан қысымын өлшеуге арналған құралдар және жабдықтар
9018 90 840 9
– – – өзгелері (ауызды кеңейткіш, инфузиялы жүйе, тілді ұстағыш)
9020 00 000 0
Ауысым сүзгілері және механикалық бөлшектерсіз қорғаныш маскаларынан өзге тыныс алу өзге және газ маскалары жабдықтары
9022
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және басқа да рентгендiк сәулелену генераторларын, кернеуi жоғары генераторларды, басқару қалқандары мен пульттерiн, экрандарды, тексеруге немесе емдеуге арналған үстелдерді, креслоларды қоса алғанда, рентгендiк, альфа-, бета-немесе гамма-сәулелендiруді пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалануға арналған немесе арналмаған аппаратура:
9022 12 000 0
– – компьютерлік томографтар
9022 30 000 0
– рентгендiк түтіктер
9022 90 000 0
– бөлшектер мен керек-жарақтарды қоса алғанда, өзгелері
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар, пластмассалар) қаттылығын, берiктiгiн, қысылуын, икемдiлiгiн немесе басқа да механикалық қасиеттерiн сынауға арналған машиналар мен аспаптар:
9024 10
– металдарды сынауға арналған машиналар мен құрылғылар:
– – электронды:
9024 10 110 0
– – – әмбебап немесе созылуын тексеруге арналған
9024 10 130 0
– – – қаттылығын тексеруге арналған
9024 80
– өзге де машиналар мен құрылғылар:
– – электронды:
9024 80 110 0
– – – тоқыма материалдарды, қағаз немесе картонды тексеруге арналған
9024 90 000 0
– бөлшектер мен керек-жарақтар
9025
Сұйыққа салған кезде әрекет ететін ареометрлер мен ұқсас құралдар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер жазатын құрылғымен немесе құрылғысыз, осы құралдардың кез келген үйлесімі:
– өзге құралдармен біріктірілмеген термометрлер мен пирометрлер:
9025 11 200
– – – медициналық және ветеринарлы термометрлер
9025 11 200 1
– – – – медициналық
9025 11200 9
– – – – өзгелері сұйықтықтар, түзу оқуды
9025 19 200 0
– – – электрондылар
9025 80
– өзге де аспаптар:
9025 80 200 0
– – басқа аспаптарымен біріктірілмеген барометрлер
9025 80 400 0
– – – электрондылар
9025 80 800 0
– – – өзгелері (ареометр АЭ-1)
9025 90 000
– бөлшектер және керек-жарақтар:
9025 90 000 8
– – өзгелері (гидроагрегаттарды диагностикалау, мониторингтеу және дірілді бақылау жүйелеріне арналған термопара)
9026
9014, 9015, 9028 немесе 9032 тауар позицияларының аппаратуралары мен құралдарынан өзге газдар немесе сұйықтық (мысалы, шығынды өлшегіш, деңгейді көрсеткіш, манометрлер, жылуды өлшегіштер) шығынын, деңгейін, қысымын немесе өзге айнымалы ерекшеліктерін өлшеуге арналған құралдар мен аппаратура:

9018 90
– инструменты и оборудование, прочие:
9018 90 100 0
– – инструменты и оборудование для измерения кровяного давления
9018 90 840 9
– – – прочие (роторасширитель, система инфузионная, языкодержатель)
9020 00 000 0
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров
9022
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения:
9022 12 000 0
– – компьютерные томографы
9022 30 000 0
– трубки рентгеновские
9022 90 000 0
– прочая, включая части и принадлежности
9024
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс):
9024 10
– машины и устройства для испытания металлов:
– – электронные:
9024 10 110 0
– – – универсальные или для испытаний на растяжение
9024 10 130 0
– – – для испытаний на твердость
9024 80
– машины и устройства прочие:
– – электронные:
9024 80 110 0
– – – для испытания текстильных материалов, бумаги или картона
9024 90 000 0
– части и принадлежности
9025
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов:
– термометры и пирометры, не объединенные с другими приборами:
9025 11 200
– – – термометры медицинские или ветеринарные:
9025 11 200 1
– – – – медицинские
9025 11 200 9
– – – – прочие жидкостные, прямого считывания
9025 19 200 0
– – – электронные
9025 80
– приборы прочие:
9025 80 200 0
– – барометры, не объединенные с другими приборами
9025 80 400 0
– – – электронные
9025 80 800 0
– – – прочие (ареометр АЭ-1)
9025 90 000
– части и принадлежности:
9025 90 000 8
– – прочие (термопара для систем виброконтроля, мониторинга и диагностики гидроагрегатов)
9026
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032:

9031 80 320 0
– – – – жартылай өткiзгiш аспаптарының өндiрiсiнде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеруге арналған немесе жартылай өткiзгiш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеруге арналған
9031 80 340 0
– – – – өзгелері (ультрадыбысты қалыңдықты өлшегіш)
9031 80 380 0
– – – өзгелері (MAC-50NP ылғалдықты талдағыш)
9031 80 910 0
– – – геометриялық өлшемдерді өлшеу мен бақылауға арналған
9031 90
– бөлшектер мен керек-жарақтар:
9031 90 200 0
– – 9031 41 000 0 қосалқы позициясының аппаратуралары немесе 9031 49 000 0 қосалқы позициясының жартылай өткізгіш пластиналарының бөлшектерінің ластануын өлшейтін оптикалық аспаптар мен құрылғыларға арналған
9031 90 300 0
– – 9031 80 320 0 қосалқы позициясы аппаратурасына арналған
9032
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен құрылғылар:
9032 10
– термостаттар:
9032 10 200 0
– – электронды
9032 10 810 0
– – – электрлік іске қосу құрылғысы бар
9032 20 000 0
– маностаттар
– өзге де аспаптар мен құрылғылар:
9032 81 000
– – гидравликалық немесе пневматикалық:
9032 81 000 9
– – – гидравликалық немесе пневматикалық өзгелері
9033 00 000 0
90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
9103
9104 тауар позициясының сағаттарынан басқа, тағуға немесе өзiмен бiрге алып жүруге арналған сағаттарға арналған сағат тетiктерiмен, тағуға немесе өзiмен бiрге алып жүруге арналмаған сағаттар:
9103 10 000 0
– электр арқылы iске қосылатын
9106
Кез келген сағат механизмі немесе синхронды қозғатқышпен (мысалы, уақытты тіркегіштер, уақытты жазғыш құрылғылары) уақыттың қандай да бір аралығымен өлшеу, тіркеу немесе индикациялауға арналған аппаратура және тәулік уақытын тіркеуге арналған аппаратура:
9106 10 000 0
– уақыт тiркегіштері, уақытты жазу құрылғылары
9106 90 000 0
– өзгелері (технологиялық процестің таймері)
9107 00 000 0
Кез келген түрдегi сағаттық тетігi бар немесе синхрондық қозғалтқышы бар уақытты ажыратып-қосқыштар
9109
Тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған сағаттарға арналған сағат тетіктері, құрастырылған және жинақталған:
9109 10 000 0
– электр арқылы iске қосылатын
9114
Өзге де барлық түрдегi сағаттардың бөлшектерi:
9114 10 000 0
– түктілердi қоса алғанда, серiппелер
9114 30 000 0
– циферблаттар
9114 40 000 0
– платиналар мен көпiрлер
9401
Отыруға арналған жиһаз (9402 тауар позициясында көрсетілгеннен өзге), төсекке трансформацияланатын немесе трансформацияланбайтын және оның бөлшектері:
9401 71 000
– –  қапталған:
9401 71 000 9
– – – өзгелері (мата және металл хромдалған қаңқасы бар жұмсақ отырғышы бар орындық)

9031 80 320 0
– – – – для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031 80 340 0
– – – – прочие (толщиномер ультразвуковой)
9031 80 380 0
– – – прочие (анализатор влажности MAC-50NP)
9031 80 910 0
– – – для измерения или контроля геометрических величин
9031 90
– части и принадлежности:
9031 90 200 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9031 41 000 0 или для оптических приборов и устройств для измерения поверхностного загрязнения частицами полупроводниковых пластин подсубпозиции 9031 49 900 0
9031 90 300 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9031 80 320 0
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления:
9032 10
– термостаты:
9032 10 200 0
– – электронные
9032 10 810 0
– – – с электрическим пусковым устройством
9032 20 000 0
– маностаты
– приборы и устройства прочие:
9032 81 000
– – гидравлические или пневматические:
9032 81 000 9
– – – гидравлические или пневматические прочие
9033 00 000 0
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
9103
Часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой, с часовыми механизмами для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, кроме часов товарной позиции 9104:
9103 10 000 0
– приводимые в действие электричеством
9106
Аппаратура для регистрации времени суток и аппаратура для измерения, регистрации или индикации каким-либо способом интервалов времени, с любым часовым механизмом или синхронным двигателем (например, регистраторы времени, устройства записи времени):
9106 10 000 0
– регистраторы времени; устройства записи времени
9106 90 000 0
– прочие (таймер технологического процесса)
9107 00 000 0
Временные переключатели с часовым механизмом любого вида или синхронным двигателем
9109
Механизмы часовые для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные:
9109 10 000 0
– приводимые в действие электричеством
9114
Части часов всех видов прочие:
9114 10 000 0
– пружины, включая волосковые
9114 30 000 0
– циферблаты
9114 40 000 0
– платины и мосты
9401
Мебель для сидения (кроме указанной в товарной позиции 9402), трансформируемая или не трансформируемая в кровати, и ее части:
9401 71 000
– – обитая:
9401 71 000 9
– – – прочая (стул с мягким сидением из ткани и металлическим хромированным каркасом)

9401 90 300 0
– – – ағаштан жасалған бөліктері
9403 10 930 0
– – – құжаттарды сақтауға арналған, картотекалы және өзге шкафтар
9403 30 910 0
– – – артқа қайырылатын тақтайлары немесе ысырмалары бар, есіктермен жабдықталған шкафтар; құжаттарды сақтауға арналған, картотекалы және өзге шкафтар
9403 60 300 0
– – ағаш дүкен жиһазы
9403 60 900
– – өзге ағаш жиһаз:
9403 60 900 9
– – – өзгелері (өрт кранына арналған шкаф)
9405
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, прожекторларды, жарықты тік бағыттайтын шамдарды, фарларды және олардың бөлшектерін қоса алғанда, шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген атауы немесе аты немесе мекенжайы көрсетілген жарық көрсеткіштері, жарық тақтайшалары және жарық көздері орнатылған ұқсас бұйымдар, және олардың бөлшектері:
9405 40 100
– – тар бағытты жарық лампалары мен прожекторлар:
9405 40 100 9
– – – өзгелері (жарықдиодты прожектор)
9405 50 000 0
– электрсіз шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар
9405 60 200 9
– – – өзгелері пластмассадан
9405 60 800 9
– – – өзге де материалдардан өзгелері (жол қозғалысы қауіпсіздігіне арналған жол белгісі)
9405 91
– – шыныдан жасалған бөліктері:
9405 91 100 0
– – – электрлік жарықтандыру жабдықтарына арналған бұйымдар (прожекторлар және жіңішке бағыттағы жарық шамдарынан басқа)
9406 00
Жиынтық құрылыс құрылымдары:
9406 00 380 9
– – – – өзгелері (модульді жинақ құрылымының жиынтығы, слесарь құралдарының жиынтығы)
9507 30 000 0
– балық аулауға арналған қармақ бауы бар орауыштар
9603 10 000 0
– тұтқамен немесе тұтқасыз бірге байланған шыбықтар немесе өзге өсетін материалдардан тұратын щеткалар мен сыпырғыштар
9603 40 100 0
– – сыр жағуға арналған жаққыштар, темперлер немесе ұқсас жаққыштар
9603 40 900 0
– – сырлауға арналған сырлау валиктері мен жастықшалар
9603 90 100 0
– –  еденді жинауға арналған қозғалтқышсыз механикалық қол щеткалары
9603 90 910 0
– – – жол жабындарын жинауға арналған щеткалар; киім мен аяқ киімді тазалауға арналған щеткаларды қоса алғанда үйге арналған щеткалар мен швабралар; жануарларды күтуге арналған щеткалар
9606 10 000 0
– кнопкалар, ысырма – түймеліктер мен ілгектер және олардың бөлшектері
9608 20 000 0
– фетр және өзге бедерлі материалдардан ұштықтары бар қаламсаптар мен таңбалағыштар
9609
Жай қарындаштар (9608 тауар позициясында көрсетілгеннен өзге), түрлі-түсті қарындаштар, қарындаштар грифельдері, пастельдер, бұрыштық қарындаштар, жазу немесе сурет салуға арналған борлар, тігіншілерге арналған борлар:

9401 90 300 0
– – – части из древесины
9403 10 930 0
– – – шкафы для хранения документов, картотечные и прочие шкафы
9403 30 910 0
– – – шкафы, снабженные дверями, задвижками или откидными досками; шкафы для хранения документов, картотечные и прочие шкафы
9403 60 300 0
– – мебель деревянная магазинная
9403 60 900
– – мебель деревянная прочая:
9403 60 900 9
– – – прочая (шкаф для пожарного крана)
9405
Лампы и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные:
9405 40 100
– – прожекторы и лампы узконаправленного света:
9405 40 100 9
– – – прочие (прожектор светодиодный)
9405 50 000 0
– неэлектрические лампы и осветительное оборудование
9405 60 200 9
– – – прочие из пластмассы
9405 60 800 9
– – – прочие из прочих материалов
9405 60 800 9
– – – прочие (дорожный знак для безопасности дорожного движения)
9405 91
– – части из стекла:
9405 91 100 0
– – – изделия для электрического осветительного оборудования (кроме прожекторов и ламп узконаправленного света)
9406 00
Сборные строительные конструкции:
9406 00 380 9
– – – – прочие (комплект модульной сборной конструкции, набор слесарских инструментов)
9507 30 000 0
– катушки с леской для рыбной ловли
9603 10 000 0
– метлы и щетки, состоящие из веток или других растительных материалов, связанных вместе, с рукоятками или без рукояток
9603 40 100 0
– – кисти для нанесения красок, темперы, лаков или аналогичные кисти
9603 40 900 0
– – подушечки и валики малярные для краски
9603 90 100 0
– – щетки ручные механические без двигателей для уборки полов
9603 90 910 0
– – – щетки для уборки дорожных покрытий; щетки и швабры для дома, включая щетки для чистки обуви и одежды; щетки для ухода за животными
9606 10 000 0
– кнопки, застежки-защелки и их части
9608 20 000 0
– ручки и маркеры с наконечником из фетра и прочих пористых материалов
9609
Карандаши простые (кроме указанных в товарной позиции 9608), карандаши цветные, грифели карандашей, пастели, карандаши угольные, мелки для письма или рисования и мелки для портных:

9609 10
– қабықшасы қатты грифельдермен жай және түрлі-түсті қарындаштар:
9609 10 100 0
– – графиттен грифельдермен
9609 10 900 0
– – өзгелері (шыны үстінен қарындаш)
9611 00 000 0
Қол жұмыстарына арналған мөрлеу, күнін қою немесе нөмірлегіштер және осыған ұқсас құрылғылар (оның ішінде заттаңбаны басу немесе бедерлеуге арналған құрылғылар); қол компостерлері, қол түптегіштері мен осындай түптегіштерді қосатын қол жиынтықтары
9612
Орауыштарда, кассеталарда және оларсыз таңбаларды алуға арналған сия сіңірілген немесе өзгеша өңделген басу машинкасына арналған таспалар немесе өзге таспалар; қораппен немесе қорапсыз сия сіңірілген немесе сіңірілмеген штемпельді жастықшалар:
9612 10
– таспалар:

9609 10
– карандаши простые и цветные, с грифелями в твердой оболочке:
9609 10 100 0
– – с грифелями из графита
9609 10 900 0
– – прочие (карандаш по стеклу)
9611 00 000 0
Штемпели для датирования, опечатывания или нумераторы, и аналогичные приспособления (включая устройства для печатания или тиснения этикеток), предназначенные для ручной работы; компостеры ручные, верстатки ручные наборные и комплекты ручные печатные, включающие в себя такие верстатки
9612
Ленты для пишущих машинок или аналогичные ленты, пропитанные чернилами или обработанные иным способом, предназначенные для получения отпечатков, в катушках, кассетах или без них; подушки штемпельные, пропитанные или не пропитанные чернилами, в коробках или без коробок:
9612 10
– ленты:

9612 10 200 0
– – есептегіш және өзге машиналарында, автоматты жазатын машиналарында қолдануға арналған пластмасса немесе металл картридждерге орналастырылған үздіксіз таспалар түріндегі ені 30 мм кем емес химиялық талшықтар
9704 00 000 0
Пошталық маркалар немесе мемлекеттік баж маркалары, пошталық төлемнің белгілері, оның ішінде өтеудің бірінші күні, пошталық кеңсе керек-жарақтары (елтаңбалы қағаз) және 4907 тауар позициясының тауарларын есептемегенде, қолданылған немесе қолданылмаған ұқсас заттар
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 29 шілдедегі
№ 444 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 1197 қаулысымен
бекітілген
"Қорғас – шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлар тізбесі
Ескертпе*: жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
1
2

9612 10 200 0
– – из химических волокон, шириной менее 30 мм, в виде непрерывной ленты, помещенные в пластмассовые или металлические картриджи для использования в автоматических пишущих машинках, в вычислительных и других машинах
9704 00 000 0
Марки почтовые или марки госпошлин, знаки почтовой оплаты, в том числе первого дня гашения, почтовые канцелярские принадлежности (гербовая бумага) и аналогичные предметы, использованные или неиспользованные, за исключением товаров товарной позиции 4907
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2016 года № 444
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 2012 года № 1197
Перечень
товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой
ставке, реализуемых на территории специальной экономической
зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности,
отвечающей целям создания специальной экономической зоны
"Хоргос-Восточные ворота"
Примечание: * - в соответствии с проектно-сметной документацией
Код ТН ВЭД
Наименование товара
1
2

0202 20 100
– – "еселенген" ширектер:
0202 20 100 1
– – – Кеден одағының 02-тобына 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0202 20 300
– – бөлшектелген немесе бөлшектелмеген алдыңғы ширектер:
0202 20 300 1
– – – Кеден одағының 02-тобына 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0202 20 500
– – бөлшектелген немесе бөлшектелмеген алдыңғы ширектер:
0202 20 500 1
– – – Кеден одағының 02-тобына 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0202 20 900 1
- 0202 20 900 2 немесе 0202 20 900 3 қосалқы позициясына қосылғаннан басқа, Кеден одағының 02-тобына 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0202 30
– сүйегі сылынған:
0202 30 100
– – тұтас немесе ең көбі бес кесекке бөлшектелген алдыңғы ширектер, әрі әрбір ширек бір блокпен берілген; "еселенген" ширектер екі блокпен берілген, олардың бірі тұтас немесе бес кесекке бөлшектелген, ал екіншісі бір кесек кесінділерді қоспағанда, артқы ширекті қамтиды:
0202 30 100 4
– – – 0202 30 100 5 қосалқы позициясына қосылғаннан басқа, Кеден одағының 02-тобына 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0202 30 100 5
– – – нетто салмағы 1000 кг сиыр еті үшін 8000 евродан кем емес әкелінетін елдің франко-шекара жағдайындағы бағасымен
0202 30 500
– – жауырын, мойын-жауырын бөлігі және төстік:
0202 30 500 4
– – – 0202 30 500 5 немесе 0202 30 500 6 қосалқы позициясына қосылғаннан басқа, Кеден одағының 02-тобына 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0202 30 500 5
– – – нетто салмағы 1000 кг сиыр еті үшін 8000 евродан кем емес әкелінетін елдің франко-шекара жағдайындағы бағасымен
0202 30 900 4
– – – 0202 30 900 5 қосалқы позициясына қосылғаннан басқа, Кеден одағының 02-тобына 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0202 30 900 5
– – – нетто салмағы 1000 кг сиыр еті үшін 8000 евродан кем емес әкелінетін елдің франко-шекара жағдайындағы бағасымен
0205 00
Жылқы, есек немесе қашыр еті, жас, тоңазытылған немесе мұздатылған:
0205 00 200 0
– жас немесе тоңазытылған
0205 00 800 0
– мұздатылған
0207
0105 тауар позициясында көрсетілген үй құсының еті және тағамдық қосымша өнімдері, жас, тоңазытылған немесе мұздатылған:
– үй құстары (Gallus domesticus):
0207 11
– – бөліктерге мүшеленбеген, жас немесе тоңазытылған:
0207 11 100
-жүні жұлынған және жартылай ішек-қарны алынған, бастары мен аяқ сүйектері бар, "83%-дық балапандар" ретінде ұсынылғандар:
0207 11 100 1
– Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 11 300
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ мойны, жүрегі, бауыры және бұлшық етті асқазаны бар, "70%-дық балапандар" ретінде ұсынылғандар:

0202 20 100
– – "компенсированные" четвертины:
0202 20 100 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 1 Таможенного союза к группе 02
0202 20 300
– – неразделенные или разделенные передние четвертины:
0202 20 300 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 1 Таможенного союза к группе 02
0202 20 500
– – неразделенные или разделенные задние четвертины:
0202 20 500 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 1 Таможенного союза к группе 02
0202 20 900 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 1 Таможенного союза к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 900 2 или 0202 20 900 3
0202 30
– мясо обваленное:
0202 30 100
– – передние четвертины, целые или разрубленные максимально на пять кусков, причем каждая четвертина представлена одним блоком; "компенсированные" четвертины представлены двумя блоками, один из которых содержит переднюю четвертину, целую или разрубленную максимально на пять кусков, а другой – заднюю четвертину, за исключением вырезки, одним куском:
0202 30 100 4
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 1 Таможенного союза к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 30 100 5
0202 30 100 5
– – – говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
0202 30 500
– – лопатка, шейно-лопаточная часть и грудинка:
0202 30 500 4
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 1 Таможенного союза к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 30 500 5 или 0202 30 500 6
0202 30 500 5
– – –говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
0202 30 900 4
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 1 Таможенного союза к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 30 900 5
0202 30 900 5
– – – говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
0205 00
Мясо лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежее, охлажденное или замороженное:
0205 00 200 0
– свежее или охлажденное
0205 00 800 0
– замороженное
0207
Мясо и пищевые субпродукты домашней птицы, указанной в товарной позиции 0105, свежие, охлажденные или замороженные:
– кур домашних (Gallus domesticus):
0207 11
– – не разделенные на части, свежие или охлажденные:
0207 11 100
– – – ощипанные и полупотрошеные, с головой и плюснами ног, представленные как "83 %-ные цыплята":
0207 11 100 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 11 300
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, но с шейкой, сердцем, печенью и мускульным желудком, представленные как "70 %-ные цыплята":

0207 11 300 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 11 900
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз және мойны, жүрегі, бауыры және бұлшық етті асқазаны бар, "65%-дық балапандар" ретінде ұсынылғандар:
0207 11 900 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 12
– – бөліктерге мүшеленбеген, мұздатылған:
0207 12 100
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ мойны, жүрегі, бауыры және бұлшық етті асқазаны бар, "70%-дық балапандар" ретінде ұсынылғандар:
0207 12 100 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 12 900
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз және мойны, жүрегі, бауыры және бұлшық етті асқазаны бар, "65%-дық балапандар" ретінде ұсынылғандар:
0207 12 900 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 13
– – жас немесе тоңазытылған ұшаның бөліктері мен қосымша өнімдер:
– – – ұшалардың бөліктері:
0207 13 100
– – – – сүйегі сылынған:
0207 13 100 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
– – – – сүйегі сылынбаған:
0207 13 200
– – – – – жарты немесе ширек:
0207 13 200 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 13 300
– – – – – тұтас қанаттары, жұқа шетімен немесе онсыз:
0207 13 300 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 13 400
– – – – – арқасы, мойны, арқалығы мойнымен бірге, құйыршық және қанаттарының жұқа шеттері:
0207 13 400 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 13 500
– – – – – төстіктер және олардың кесектері:
0207 13 500 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 13 600
– – – – – аяқтары және олардың кесектері:
0207 13 600 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 13 700 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
– – – қосымша ет өнімдері:
0207 13 910
– – – – бауыр:
0207 13 910 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 13 990 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 14
– – ұшаның бөліктері мен қосымша ет өнімдері, мұздатылған:
– – – ұшалардың бөліктері:
0207 14 100
– – – – сүйегі сылынған ет:

0207 11 300 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 11 900
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног и без шейки, сердца, печени и мускульного желудка, представленные как "65 %-ные цыплята" или представленные в какой-либо другой разделке:
0207 11 900 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 12
– – не разделенные на части, замороженные:
0207 12 100
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, но с шейкой, сердцем, печенью и мускульным желудком, представленные как "70 %-ные цыплята":
0207 12 100 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 12 900
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног и без шейки, сердца, печени и мускульного желудка, представленные как "65 %-ные цыплята" или представленные в какой-либо другой разделке:
0207 12 900 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 13
– – части тушек и субпродукты, свежие или охлажденные:
– – – части тушек:
0207 13 100
– – – – мясо обваленное:
0207 13 100 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– – – – необваленные:
0207 13 200
– – – – – половины или четвертины:
0207 13 200 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 13 300
– – – – – крылья целые с тонким концом или без него:
0207 13 300 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 13 400
– – – – – спинки, шейки, спинки вместе с шейкой, гузки и тонкие концы крыльев:
0207 13 400 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 13 500
– – – – – грудки и куски из них:
0207 13 500 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 13 600
– – – – – ножки и куски из них:
0207 13 600 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 13 700 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– – – субпродукты:
0207 13 910
– – – – печень:
0207 13 910 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 13 990 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 14
– – части тушек и субпродукты, замороженные:
– – – части тушек:
0207 14 100
– – – – мясо обваленное:

0207 14 100 1
– Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
– – – – сүйегі сылынбаған:
0207 14 200
– – – – – жарты немесе ширек:
0207 14 200 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 14 300
– – – – – тұтас қанаттары, жұқа шетімен немесе онсыз:
0207 14 300 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 14 400
– – – – – арқасы, мойны, арқалығы мойнымен бірге, құйыршық және қанаттарының жұқа шеттері:
0207 14 400 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 14 500
– – – – – төстіктер және олардың кесектері:
0207 14 500 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 14 600
– – – – – аяқтары және олардың кесектері:
0207 14 600 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 14 700 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
– – – қосымша ет өнімдері:
0207 14 910
– – – – бауыр:
0207 14 910 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 14 990 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
– күркетауықтардың бауыры:
0207 24
– – бөліктерге мүшеленбеген, жас немесе тоңазытылған:
0207 24 100
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ мойны, жүрегі, бауыр және бұлшық етті асқазаны бар, "80%-дық күркетауықтар" ретінде ұсынылғандар:
0207 24 100 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 24 900
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз және мойны, жүрегі, бауыр мен бұлшық етті асқазаны жоқ, "73%-дық күркетауықтар" ретінде ұсынылғандар:
0207 24 900 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 25
– – бөліктерге мүшеленбеген, мұздатылған:
0207 25 100
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ мойны, жүрегі, бауыр және бұлшық етті асқазаны бар, "80%-дық күркетауықтар" ретінде ұсынылғандар:
0207 25 100 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 25 900
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз және мойны, жүрегі, бауыр мен бұлшық етті асқазаны жоқ, "73%-дық күркетауықтар" ретінде ұсынылғандар:
0207 25 900 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 26
– – ұшаның бөліктері қосымша өнімдері, жас немесе тоңазытылған:
– – – ұшалардың бөліктері ет:

0207 14 100 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– – – – необваленные:
0207 14 200
– – – – – половины или четвертины:
0207 14 200 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 14 300
– – – – – крылья целые с тонким концом или без него:
0207 14 300 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 14 400
– – – – – спинки, шейки, спинки вместе с шейкой, гузки и тонкие концы крыльев:
0207 14 400 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 14 500
– – – – – грудки и куски из них:
0207 14 500 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 14 600
– – – – – ножки и куски из них:
0207 14 600 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 14 700 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– – – субпродукты:
0207 14 910
– – – – печень:
0207 14 910 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 14 990 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– индеек:
0207 24
– – не разделенные на части, свежие или охлажденные:
0207 24 100
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, но с шейкой, сердцем, печенью и мускульным желудком, представленные как "80 %-ные индейки":
0207 24 100 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 24 900
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, без шейки, сердца, печени и мускульного желудка, представленные как "73 %-ные индейки" или в какой-либо другой разделке:
0207 24 900 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 25
– – не разделенные на части, замороженные:
0207 25 100
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, но с шейкой, сердцем, печенью и мускульным желудком, представленные как "80 %-ные индейки":
0207 25 100 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 25 900
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, без шейки, сердца, печени и мускульного желудка, представленные как "73 %-ные индейки" или в какой-либо другой разделке:
0207 25 900 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 26
– – части тушек и субпродукты, свежие или охлажденные:
– – – части тушек:

0207 27 700 1
– – – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
0207 27 800 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
– – – қосымша ет өнімдері:
0207 27 910
– – – – бауыр:
0207 27 910 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 27 990 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
– үйректердің бауыры:
0207 41
– – бөліктерге мүшеленбеген, жас немесе тоңазытылған:
0207 41 200
– – – жүні жұлынған, қаны ағызылған, шектерсіз, бірақ ішек-қарны алынбаған, басымен аяқ сүйектерімен, "85%-дық үйректер" ретінде ұсынылғандар:
0207 41 200 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 41 300
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ мойны, жүрегі және бұлшық етті асқазаны бар "70%-дық үйректер" ретінде ұсынылғандар:
0207 41 300 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 41 800
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз, мойны, жүрегі, бауыр мен бұлшық етті асқазаны жоқ, "63%-дық үйректер" ретінде ұсынылғандар немесе қандай да бір басқа бөлікте ұсынылғандар:
0207 41 800 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 42
– – бөліктерге мүшеленбеген, мұздатылған:
0207 42 300
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ мойны, жүрегі және бұлшық етті асқазаны бар "70%-дық үйректер" ретінде ұсынылғандар:
0207 42 300 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 42 800
– – – жүні жұлынған және ішек-қарны алынған, басы мен аяқ сүйектерінсіз, мойны, жүрегі, бауыры мен бұлшық етті асқазаны жоқ, "63%-дық үйректер" ретінде ұсынылғандар немесе қандай да бір басқа бөлікте ұсынылғандар:
0207 42 800 1
– – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымшаның ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
0207 43 000
– – майлы бауыр, жас немесе тоңазытылған:
0207 43 000 1
– – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 44
– – өзгелері, жас немесе тоңазытылған:
– – – ұшалардың бөліктері:
0207 44 100
– – – – сүйегі сылынған ет:
0207 44 100 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
– – – – сүйегі сылынбаған:
0207 44 210
– – – – – жартылары немесе ширектері:
0207 44 210 1
– Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 44 310
– – – – – тұтас қанаттары, жұқа шетімен немесе онсыз:

0207 27 700 1
– – – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 27 800 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– – – субпродукты:
0207 27 910
– – – – печень:
0207 27 910 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 27 990 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– уток:
0207 41
– – не разделенные на части, свежие или охлажденные:
0207 41 200
– – – ощипанные, обескровленные, без кишок, но не потрошеные, с головой и плюснами ног, представленные как "85 %-ные утки":
0207 41 200 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 41 300
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, но с шейкой, сердцем, печенью и мускульным желудком, представленные как "70 %-ные утки":
0207 41 300 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 41 800
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, без шейки, сердца, печени и мускульного желудка, представленные как "63 %-ные утки" или представленные в какой-либо другой разделке:
0207 41 800 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 42
– – не разделенные на части, замороженные:
0207 42 300
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, но с шейкой, сердцем, печенью и мускульным желудком, представленные как "70 %-ные утки":
0207 42 300 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 42 800
– – – ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, без шейки, сердца, печени и мускульного желудка, представленные как "63 %-ные утки" или представленные в какой-либо другой разделке:
0207 42 800 1
– – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 43 000
– – жирная печень, свежая или охлажденная:
0207 43 000 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 44
– – прочие, свежие или охлажденные:
– – – части тушек:
0207 44 100
– – – – мясо обваленное:
0207 44 100 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– – – – необваленные:
0207 44 210
– – – – – половины или четвертины:
0207 44 210 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 44 310
– – – – – крылья целые, с тонким концом или без него:

0207 60 210
– – – – – жарты немесе ширек:
0207 60 210 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 60 310
– – – – – тұтас қанаттары, жұқа шетімен немесе онсыз:
0207 60 310 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 60 410
– – – – – арқасы, мойындары, арқалығы мойындарымен бірге, құйыршық және қанаттарының жұқа шеттері:
0207 60 410 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 60 510
– – – – – төстіктер және олардың кесектері:
0207 60 510 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 60 610
– – – – – аяқтары және олардың кесектері:
0207 60 610 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 60 810 1
– – – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
– – – қосымша ет өнімдері:
0207 60 910
– – – – бауыр:
0207 60 910 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0207 60 990 1
– – – – – Кеден одағының 02-тобына 4-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіпте
0302
0304 тауар позициясындағы балық етін және балық сүбесін қоспағанда, жаңа ұсталған немесе мұздатылған балық:
0302 11
– – бахтах (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus aрache және Oncorhynchus chrysogaster):
0302 11 100 0
– – – Oncorhynchus aрache немесе Oncorhynchus chrysogaster түрі
0302 11 200 0
– – – басы және желбезегі бар, ішек-қарны жоқ, әрқайсысының массасы 1,2 кг немесе басы және желбезегі, ішек-қарны жоқ әрқайсысының массасы 1 кг болатын Oncorhynchus mykiss түрі
0303
0304 тауар позициясындағы балық етінен басқа және балық сүбесін қоспағанда, жаңа ұсталған немесе мұздатылған балық:
0303 14
– – бахтах (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache және Oncorhynchus chrysogaster):
0303 14 100 0
– – – Oncorhynchus aрache немесе Oncorhynchus chrysogaster түрі
0303 14 200 0
– – – басы және желбезегі бар, ішек-қарны жоқ, әрқайсысының массасы 1,2 кг астам немесе басы және желбезегі, ішек-қарны жоқ әрқайсысының массасы 1 кг болатын Oncorhynchus mykiss түрі
0304
Балық сүбесі (фаршты қоса алғанда) және басқа балық еті, жаңа ұсталған, салқындатылған немесе мұздатылған:
0305
Кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы балық; қақтау процесі кезінде не оған дейін жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған қақталған балық; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған балық ұны және балық түйіршіктері:

0207 60 210
– – – – – половины или четвертины:
0207 60 210 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 60 310
– – – – – крылья целые, с тонким концом или без него:
0207 60 310 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 60 410
– – – – – спинки, шейки, спинки вместе с шейкой, гузки и тонкие концы крыльев:
0207 60 410 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 60 510
– – – – – грудки и куски из них:
0207 60 510 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 60 610
– – – – – ножки и куски из них:
0207 60 610 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 60 810 1
– – – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
– – – субпродукты:
0207 60 910
– – – – печень:
0207 60 910 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0207 60 990 1
– – – – – в порядке, указанном в дополнительном примечании 4 Таможенного союза к группе 02
0302
Рыба свежая или охлажденная, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304
0302 11
– – форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus aрache и Oncorhynchus chrysogaster):
0302 11 100 0
– – – вида Oncorhynchus aрache или Oncorhynchus chrysogaster
0302 11 200 0
– – – вида Oncorhynchus mykiss, с головой и жабрами, без внутренностей, массой более 1,2 кг каждая или без головы, жабр и внутренностей, массой более 1 кг каждая
0303
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304
0303 14
– – форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster):
0303 14 100 0
– – – вида Oncorhynchus aрache или Oncorhynchus chrysogaster
0303 14 200 0
– – – вида Oncorhynchus mykiss, с головой и жабрами, без внутренностей, массой более 1,2 кг каждая или без головы, жабр и внутренностей, массой более 1 кг каждая
0304
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые
0305
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу

0401
Қоюлатылмаған және қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылмаған сүт және қаймақ:
0401 50 310 0
– – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2 л аспайтын
– – 45% астам:
0401 50 910 0
– – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2 л аспайтын
0402
Қоюлатылған және қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылған сүт және қаймақ:
0402 10
– ұнтақ, түйіршік немесе басқа қатты түрде, құрамында майы 1,5%-дан аспайды:
– – қант және басқа тәттілендіретін заттар қосылмаған:
0402 10 110 0
– – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайтын
0402 10 910 0
– – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайтын
– ұнтақ, түйіршік немесе басқа қатты түрде, құрамында майы 1,5 май % аспайды:
0402 21
– – қант және басқа тәттілендіретін заттар қосылмаған:
– – – құрамында майы 27 май % аспайды:
0402 21 110 0
– – – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайды
0402 21 170 0
– – – – – құрамында майы 11 май % аспайды
0402 21 190 0
– – – – – құрамында майы 11 май % астам, бірақ 27 май.% аспайды
– – – құрамында майы 27 май % астам:
0402 21 910 0
– – – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайды
– – – құрамында майы 27 май % аспайды:
0402 29 150 0
– – – – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайды
– – – құрамында майы 27 май % астам:
0402 29 910 0
– – – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайды
0402 91
– – қант немесе басқа тәттілендіретін зат қосылмаған:
0402 91 100 0
– – – құрамында майы 8 май % аспайды
0402 91 300 0
– – – құрамында майы 8 май % астам, бірақ 10 май % аспайды
– – – құрамында майы 10 май % астам, бірақ 45 май % аспайды:
0402 91 510 0
– – – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайды
– – – құрамында майы 45 май % астам:
0402 91 910 0
– – – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайды
0402 99 100 0
– – – құрамында майы 9,5 май % аспайды
– – – құрамында майы 9,5 май % астам, бірақ 45 май % аспайды:
0402 99 310 0
– – – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайды
– – – құрамында майы 45 май % астам:
0402 99 910 0
– – – – алғашқы орамасында нетто-көлемі 2,5 кг аспайды
0403
Қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант және басқа тәттілендіретін заттар, дәмдік-хош иістік қоспалар қосылған немесе қосылмаған, жеміс, жаңғақ немесе какао қосылған немесе қосылмаған майсу, ашыған сүт және кілегей, йогурт, айран және басқа ферменттелген және ашытылған сүт және кілегей:
– – дәмдік-хош иістік қоспалар және жеміс, жаңғақ немесе какао қосылмаған:
– – – ұнтақ, түйіршік түрінде немесе басқа қатты түрде:
– – – – қант және басқа тәттілендіретін заттар қосылмаған, құрамында майы бар:

0401
Молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
0401 50 310 0
- - - в первичных упаковках нетто-объемом не более 2 л
- - более 45 %:
0401 50 910 0
- - - в первичных упаковках нетто-объемом не более 2 л
0402
Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или других подслащивающих веществ:
0402 10
- в порошке, гранулах или в других твердых видах, с содержанием жира не более 1,5 мас.%:
- - без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
0402 10 110 0
- - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402 10 910 0
- - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
- в порошке, гранулах или в других твердых видах с содержанием жира более 1,5 мас.%:
0402 21
- - без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
- - - с содержанием жира не более 27 мас.%:
0402 21 110 0
- - - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402 21 170 0
- - - - - с содержанием жира не более 11 мас.%
0402 21 190 0
- - - - - с содержанием жира более 11 мас.%, но не более 27 мас.%
- - - с содержанием жира более 27 мас.%:
0402 21 910 0
- - - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
- - - с содержанием жира не более 27 мас.%:
0402 29 150 0
- - - - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
- - - с содержанием жира более 27 мас.%:
0402 29 910 0
- - - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402 91
- - без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
0402 91 100 0
- - - с содержанием жира не более 8 мас.%
0402 91 300 0
- - - с содержанием жира более 8 мас.%, но не более 10 мас.%
- - - с содержанием жира более 10 мас.%, но не более 45 мас.%:
0402 91 510 0
- - - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
- - - с содержанием жира более 45 мас.%:
0402 91 910 0
- - - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402 99 100 0
- - - с содержанием жира не более 9,5 мас.%
- - - с содержанием жира более 9,5 мас.%, но не более 45 мас.%:
0402 99 310 0
- - - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
- - - с содержанием жира более 45 мас.%:
0402 99 910 0
- - - - в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0403
Пахта, свернувшиеся молоко и сливки, йогурт, кефир и прочие ферментированные или сквашенные молоко и сливки, сгущенные или несгущенные, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, со вкусо-ароматическими добавками или без них, с добавлением или без добавления фруктов, орехов или какао:
- - без вкусо-ароматических добавок и без добавления фруктов, орехов или какао:
- - - в порошке, гранулах или других твердых видах:
- - - - без добавления сахара или других подслащивающих веществ с содержанием жира:

0403 90 110 0
– – – – – 1,5 май % аспайды
0403 90 130 0
– – – – – 1,5 май % астам, 27 май % аспайды
0403 90 190 0
– – – – – 27 май % астам
– – – – басқа, құрамында майы бар:
0403 90 310 0
– – – – – 1,5 май % аспайды
0403 90 330 0
– – – – – 1,5 май % астам, 27 май % аспайды
0403 90 390 0
– – – – – 27 май % астам
– – – – қант және басқа тәттілендіретін заттар қосылмаған, құрамында майы бар:
0403 90 510
– – – – – 3 май % аспайды:
– – дәмдік-хош иістік қоспалар қосылған және жеміс, жаңғақ немесе какао қосылған:
– – – ұнтақ, түйіршік түрінде немесе басқа қатты түрде, құрамында сүт майы бар:
0403 90 710 0
– – – – 1,5 май % аспайды
0403 90 730 0
– – – – 1,5 май % астам, бірақ 27 май % аспайды
0403 90 790 0
– – – – 27 май % астам
– – – басқа, құрамында сүт майы бар:
0403 90 910 0
– – – – 3 май % аспайды
0403 90 930 0
– – – – 3 май % астам, бірақ 6 май % аспайды
0403 90 990 0
– – – – 6 май % астам
0404
Қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған сүт іркіті; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған табиғи сүттің құрама бөліктерінен жасалған өнімдер:
0404 10
– қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған сүт іркіті және түрі өзгеретін сүт іркіті:
– – ұнтақ, түйіршік түрінде немесе басқа қатты түрде:
– – – қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылмаған, құрамында ақуызы бар (азот құрамы х 6,38):
– – – – 15 май % аспайды және құрамында майы бар:
0404 10 020 0
– – – – – 1,5 май % аспайды
0404 10 040 0
– – – – – 1,5 май % астам, бірақ 27 май % аспайды
0404 10 060 0
– – – – – 27 май % астам
– – – – 15 май % аспайды және құрамында майы бар:
0404 10 120
– – – – – 1,5 май % аспайды
0404 10 140 0
– – – – – 1,5 май % астам, бірақ 27 май % аспайды
0404 10 160 0
– – – – – 27 май % астам
– – – басқа, құрамында ақуызы бар (азот құрамы х 6,38):
– – – – 15 май % аспайды және құрамында майы бар:
0404 10 260 0
– – – – – 1,5 май % аспайды
0404 10 280 0
– – – – – 1,5 май % астам, бірақ 27 май % аспайды
0404 10 320 0
– – – – – 27 май % астам
– – – – 15 май % аспайды және құрамында майы бар:
0404 10 340 0
– – – – – 1,5 май % аспайды
0404 10 360 0
– – – – – 1,5 май % астам, бірақ 27 май % аспайды
0404 10 380 0
– – – – – 27 май % астам
– – – қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылмаған, құрамында ақуызы бар (азот құрамы х 6,38):
– – – – 15 май % аспайды және құрамында майы бар:
0404 10 480 0
– – – – – 1,5 май % аспайды
0404 10 520 0

0403 90 110 0
- - - - - не более 1,5 мас.%
0403 90 130 0
- - - - - более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
0403 90 190 0
- - - - - более 27 мас.%
- - - - прочие с содержанием жира:
0403 90 310 0
- - - - - не более 1,5 мас.%
0403 90 330 0
- - - - - более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
0403 90 390 0
- - - - - более 27 мас.%
- - - - без добавления сахара или других подслащивающих веществ с содержанием жира:
0403 90 510
- - - - - не более 3 мас.%:
- - cо вкусо-ароматическими добавками или с добавлением фруктов, орехов или какао:
- - - в порошке, гранулах или других твердых видах с содержанием молочного жира:
0403 90 710 0
- - - - не более 1,5 мас.%
0403 90 730 0
- - - - более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
0403 90 790 0
- - - - более 27 мас.%
- - - прочие с содержанием молочного жира:
0403 90 910 0
- - - - не более 3 мас.%
0403 90 930 0
- - - - более 3 мас.%, но не более 6 мас.%
0403 90 990 0
- - - - более 6 мас.%
0404
Молочная сыворотка, сгущенная или несгущенная, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ; продукты из натуральных компонентов молока, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, в другом месте не поименованные или не включенные:
0404 10
- молочная сыворотка и видоизмененная молочная сыворотка, сгущенная или несгущенная, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
- - в порошке, гранулах или других твердых видах:
- - - без добавления сахара или других подслащивающих веществ, с содержанием белка (содержание азота х 6,38):
- - - - не более 15 мас.% и с содержанием жира:
0404 10 020 0
- - - - - не более 1,5 мас.%
0404 10 040 0
- - - - - более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
0404 10 060 0
- - - - - более 27 мас.%
- - - - более 15 мас.% и с содержанием жира:
0404 10 120
- - - - - не более 1,5 мас.%
0404 10 140 0
- - - - - более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
0404 10 160
- - - - - более 27 мас.%
- - - прочие с содержанием белка (содержание азота х 6,38):
- - - - не более 15 мас.% и с содержанием жира:
0404 10 260 0
- - - - - не более 1,5 мас.%
0404 10 280 0
- - - - - более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
0404 10 320 0
- - - - - более 27 мас.%
- - - - более 15 мас.% и с содержанием жира:
0404 10 340 0
- - - - - не более 1,5 мас.%
0404 10 360 0
- - - - - более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
0404 10 380 0
- - - - - более 27 мас.%
- - - без добавления сахара или других подслащивающих веществ и с содержанием белка (содержание азота х 6,38):
- - - - не более 15 мас.% и с содержанием жира:
0404 10 480 0
- - - - - не более 1,5 мас.%
0404 10 520 0

0713 33
– – ақ ұсақ тұқымды үрмебұршақты қоса алғанда (Phaseolus vulgaris), жай үрмебұршақ:
0713 34 000 0
– – (Vigna subterranea немесе Voandzeia subterranean) бамбар жер жаңғағы
0713 35 000 0
– – сиыр бұршағы (Vigna unguiculata)
0713 40 000 0
– жасымық
0713 50 000 0
– тағамдық бұршаққаптар немесе ірі тұқымдық атбас (Vicia faba var. major) және тағамдық бұршаққаптар, немесе ұсақ тұқымдық атбас (Vicia faba var. Equina, Vicia faba var. minor)
0713 60 000 0
– көгершін бұршағы (Cajanus cajan)
0714
Маниок, маранта, салеп, жер алмұрты немесе топинамбур, тәтті картоп немесе батат және құрамында крахмалдың немесе инулиннің жоғары мөлшері бар басқа да ұқсас тамыр тұқымдылар мен түйнек тұқымдылар, жас, тоңазытылған, мұздатылған немесе кептірілген бүтін немесе тілімдерге кесілген немесе түйіршік түріндегі саго пальмасының өзегі:
0714 10
– маниок (кассава):
0714 10 910 0
– – бастапқы орамдарында нетто салмағы 28 кг-нан аспайтын тағамға пайдалануға арналған, не жас және тұтас, не қабықсыз және мұздатылған, тілімделіп кесілген немесе кесілмеген
0714 20
– тәтті картоп, немесе батат:
0714 20 100 0
– – жас, тұтас, тамаққа пайдалануға арналған
0714 30 100 0
– – бастапқы орамдарында нетто салмағы 28 кг-нан аспайтын тағамға пайдалануға арналған, не жас және тұтас, не қабықсыз және мұздатылған, тілімделіп кесілген немесе кесілмеген
0714 40 100 0
– – бастапқы орамдарында нетто салмағы 28 кг-нан аспайтын тағамға пайдалануға арналған, не жас және тұтас, не қабықсыз және мұздатылған, тілімделіп кесілген немесе кесілмеген
0714 50 100 0
– – бастапқы орамдарында нетто салмағы 28 кг-нан аспайтын тағамға пайдалануға арналған, не жас және тұтас, не қабықсыз және мұздатылған, тілімделіп кесілген немесе кесілмеген
– – құрамында крахмалы жоғары маранта, салеп және ұқсас тамыр жемістілер мен түйнек жемістілер:
0714 90 120 0
– – – бастапқы орамдарында нетто салмағы 28 кг-нан аспайтын тағамға пайдалануға арналған, не жас және тұтас, не қабықсыз және мұздатылған, тілімделіп кесілген немесе кесілмеген
0801
Кокос жаңғақтары, бразилиялық жаңғақтар және кешью жаңғақтары, жас немесе кептірілген, қауызынан тазартылған немесе аршылмаған, қабығы бар немесе қабықсыз:
– кокос жаңғақтары:
0801 11 000 0
– – кептірілгендер
0801 12 000 0
– – ішкі қабықпен (эндокарп)
– бразилиялық жаңғақтар:
0801 21 000 0
– – қауыздағы
0801 22 000 0
– – қауыздан тазартылған
– кешью жаңғақтары:
0801 31 000 0
– – қабықтағы
0801 32 000 0
– – қабығынан аршылған
0802
Өзге де, жас немесе кептірілген, қауызынан аршылған немесе аршылмаған, қабығы бар немесе қабықсыз:
– бадам:
0802 11
– – қабықтағы:

0713 33
– – фасоль обыкновенная, включая белую мелкосеменную фасоль (Phaseolus vulgaris):
0713 34 000 0
– – земляной орех бамбарский (Vigna subterranea или Voandzeia subterranea)
0713 35 000 0
– – коровий горох (Vigna unguiculata)
0713 40 000 0
– чечевица
0713 50 000 0
– бобы кормовые или конские, крупносеменные (Vicia faba var. major) и бобы кормовые или конские, мелкосеменные (Vicia faba var. equina, Vicia faba var. minor)
0713 60 000 0
– голубиный горох (Cajanus cajan)
0714
Маниок, маранта, салеп, земляная груша или топинамбур, сладкий картофель или батат, и аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким содержанием крахмала или инулина, свежие, охлажденные, замороженные или сушеные, целые или нарезанные ломтиками или в виде гранул; сердцевина саговой пальмы:
0714 10
– маниок (кассава):
0714 10 910 0
– – предназначенный для употребления в пищу, в первичных упаковках нетто-массой не более 28 кг, либо свежий и целый, либо без кожуры и замороженный, нарезанный ломтиками или ненарезанный
0714 20
– сладкий картофель или батат:
0714 20 100 0
– – свежий, целый, предназначенный для употребления в пищу
0714 30 100 0
– – предназначенный для употребления в пищу, в первичных упаковках нетто-массой не более 28 кг, либо свежий и целый, либо без кожуры и замороженный, нарезанный ломтиками или ненарезанный
0714 40 100 0
– – предназначенное для употребления в пищу, в первичных упаковках нетто-массой не более 28 кг, либо свежее и целое, либо без кожуры и замороженное, нарезанное ломтиками или ненарезанное
0714 50 100 0
– – предназначенная для употребления в пищу, в первичных упаковках нетто-массой не более 28 кг, либо свежая и целая, либо без кожуры и замороженная, нарезанная ломтиками или ненарезанная
– – маранта, салеп и аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким содержанием крахмала:
0714 90 120 0
– – – предназначенные для употребления в пищу, в первичных упаковках нетто-массой не более 28 кг, либо свежие и целые, либо без кожуры и замороженные, нарезанные ломтиками или ненарезанные
0801
Орехи кокосовые, орехи бразильские и орехи кешью, свежие или сушеные, очищенные от скорлупы или неочищенные, с кожурой или без кожуры:
- орехи кокосовые:
0801 11 000 0
- - высушенные
0801 12 000 0
- - с внутренней оболочкой (эндокарп)
- орехи бразильские:
0801 21 000 0
- - в скорлупе
0801 22 000 0
- - очищенные от скорлупы
- орехи кешью:
0801 31 000 0
- - в скорлупе
0801 32 000 0
- - очищенные от скорлупы
0802
Прочие орехи, свежие или сушеные, очищенные от скорлупы или неочищенные, с кожурой или без кожуры:
- миндаль:
0802 11
- - в скорлупе:

1504 10 910 0
– – – палтустан
1504 20
– бауыр майынан басқа балықтың тоңмайы және майы және олардың фракциялары:
1504 20 100 0
– – қатты фракциялар
1504 30
– теңіз сүтқоректілерінің тоңмайлары және олардың фракциялары:
1504 30 100 0
– – қатты фракциялар
1505 00
Шайыр және одан алынған тоңмайлы заттар (ланолиді қоса алғанда):
1505 00 100 0
– шикі шайыр
1507
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген қытайбұршағының майы және оның фракциялары:
1507 10
– гидратациямен тазартылмаған немесе тазартылған шикі май:
1507 10 100 0
– – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1507 10 900 1
– – – бастапқы орамада нетто көлемі 10 л немесе одан кем
1507 90 100 0
– – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1507 90 900 1
– – – нетто көлемі 10 л немесе одан кем бастапқы орамада
1508
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген жержаңғағының майы және оның фракциялары:
1508 10
– шикі май:
1508 10 100 0
– – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1508 90 100 0
– – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1509
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген зәйтүн майы және оның фракциялары:
1509 10
– бірінші (салқын) тығыздаудан өткен тазартылған зәйтүн майы:
1509 10 100 0
– – бірінші (салқын) тығыздаудан өткен тазартылған зәйтүн майы
1510 00
Тазартылмаған немесе тазартылған бірақ, химиялық құрамы өзгермеген зәйтүн жемісінен ғана немесе зәйтүннен алынған өзге де майлар және олардың фракциялары, аталған майлардың қоспаларын немесе майлы фракцияларын немесе 1509 тауар позициясындағы фракцияларды қоса алғанда:
1510 00 100 0
– шикі май
1511
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ, химиялық құрамы өзгермеген пальма майы және оның фракциялары:
1511 10
– шикі май:
1511 10 100 0
– – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1511 10 900 2
– – – сыйымдылығы 20 000 кг немесе одан кем ыдыста
– – қатты фракциялар:
1511 90 110 0
– – – бастапқы орамада нетто салмағы 1 кг немесе одан кем
1511 90 190 2
– – – – сыйымдылығы 20 000 кг немесе одан кем ыдыста
1511 90 910 0
– – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1511 90 990 2
– – – – сыйымдылығы 20 000 кг немесе одан кем ыдыста

1504 10 910 0
– – – из палтуса
1504 20
– жиры и масла из рыбы и их фракции, кроме жира из печени:
1504 20 100 0
– – твердые фракции
1504 30
– жиры и масла морских млекопитающих и их фракции:
1504 30 100 0
– – твердые фракции
1505 00
Жиропот и жировые вещества, получаемые из него (включая ланолин):
1505 00 100 0
– жиропот сырой
1507
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
1507 10
– масло сырое, нерафинированное или рафинированное гидратацией:
1507 10 100 0
– – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1507 10 900 1
– – – в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1507 90 100 0
– – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1507 90 900 1
– – – в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1508
Масло арахисовое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
1508 10
– масло сырое:
1508 10 100 0
– – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1508 90 100 0
– – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1509
Масло оливковое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
1509 10
– масло оливковое первого (холодного) прессования:
1509 10 100 0
– – очищенное оливковое масло первого (холодного) прессования
1510 00
Прочие масла и их фракции, получаемые только из маслин или оливок, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, включая смеси этих масел или фракций с маслами или фракциями товарной позиции 1509:
1510 00 100 0
– масла сырые
1511
Масло пальмовое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
1511 10
– масло сырое:
1511 10 100 0
– – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1511 10 900 2
– – – в таре вместимостью 20 000 кг или менее
– – твердые фракции:
1511 90 110 0
– – – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1511 90 190 2
– – – – в таре вместимостью 20 000 кг или менее
1511 90 910 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых в пищу
1511 90 990 2
– – – – в таре вместимостью 20 000 кг или менее

1512
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген күнбағыс, мақсары немесе мақта майлары және олардың фракциялары:
– күнбағыс немесе мақсары майлары және олардың фракциялары:
1512 11
– – шикі май:
1512 11 100 0
– – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1512 11 910
– – – – күнбағыс майы:
1512 11 910 1
– – – – – бастапқы орамада нетто көлемі 10 л немесе одан кем
1512 11 990
– – – – мақсары майы:
1512 11 990 1
– – – – – бастапқы орамада нетто көлемі 10 л немесе одан кем
1512 19 100 0
– – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1512 19 900 2
– – – – бастапқы орамада нетто көлемі 10 л немесе одан кем
– мақта майы және оның фракциялары:
1512 21
– – госсиполдан тазартылған немесе тазартылмаған шикі май:
1512 21 100 0
– – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1512 29 100 0
– – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1513
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген кокос (копра), пальма өзекті немесе бабассу майы және олардың фракциялары:
– кокос (копра) майы және оның фракциялары:
1513 11
– – шикі май:
1513 11 100 0
– – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1513 11 910 0
– – – – бастапқы орамада нетто салмағы 1 кг немесе одан кем
1513 11 990 2
– – – – – нетто салмағы 19 000 кг немесе кем, ыдыстағы
– – – қатты фракциялар:
1513 19 110 0
– – – – бастапқы орамада нетто салмағы 1 кг немесе одан кем
1513 19 190 2
– – – – – нетто салмағы 19 000 кг немесе кем, ыдыстағы
1513 19 300 0
– – – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1513 19 910 0
– – – – – нетто салмағы 1 кг немесе одан кем, бастапқы орамада
1513 19 990 2
– – – – – нетто салмағы 19 000 кг немесе кем, ыдыстағы
– пальма өзекті майы немесе бабассу майы және олардың фракциялары:
1513 21
– – шикі май:
1513 21 100 0
– – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1513 21 300 0
– – – – бастапқы орамада нетто салмағы 1 кг немесе одан кем
1513 21 900 2
– – – – – нетто салмағы 19 000 кг немесе кем, ыдыстағы
– – – қатты фракциялар:
1513 29 110 0
– – – – бастапқы орамада нетто салмағы 1 кг немесе одан кем
1513 29 190 2

1512
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
– масло подсолнечное или сафлоровое и их фракции:
1512 11
– – масло сырое:
1512 11 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1512 11 910
– – – – масло подсолнечное:
1512 11 910 1
– – – – – в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1512 11 990
– – – – масло сафлоровое:
1512 11 990 1
– – – – – в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1512 19 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1512 19 900 2
– – – – подсолнечное масло или его фракции в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
– масло хлопковое и его фракции:
1512 21
– – масло сырое, очищенное от госсипола или не очищенное:
1512 21 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1512 29 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513
Масло кокосовое (копровое), пальмоядровое или масло бабассу и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
– масло кокосовое (копровое) и его фракции:
1513 11
– – масло сырое:
1513 11 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513 11 910 0
– – – – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513 11 990 2
– – – – – в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
– – – твердые фракции:
1513 19 110 0
– – – – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513 19 190 2
– – – – – в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
1513 19 300 0
– – – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513 19 910 0
– – – – – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513 19 990 2
– – – – – в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
– масло пальмоядровое или масло бабассу и их фракции:
1513 21
– – масло сырое:
1513 21 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513 21 300 0
– – – – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513 21 900 2
– – – – – в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
– – – твердые фракции:
1513 29 110 0
– – – – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513 29 190 2

– – – – – нетто салмағы 19 000 кг немесе кем ыдыста
1513 29 300 0
– – – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1513 29 500 0
– – – – – бастапқы орамада нетто салмағы 1 кг немесе одан кем
1513 29 900 2
– – – – – – нетто салмағы 19 000 кг немесе кем, ыдыстағы
1514
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген рапс (рапстан немесе кользадан) немесе қыша майлары және олардың фракциялары:
– эрук қышқылы кем рапс (рапстан немесе кользадан) майы және оның фракциялары:
1514 11
– – шикі май:
1514 11 100 0
– – – тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер шығарудан басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған
1514 11 900 1
– – – – бастапқы орамадағы нетто көлемі 10 л немесе одан кем
1514 19 100 0
– – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1514 19 900 1
– – – – бастапқы орамадағы нетто көлемі 10 л немесе одан кем
1514 91
– – шикі май:
1514 91 100 0
– – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1514 91 900 1
– – – – бастапқы орамадағы нетто көлемі 10 л немесе одан кем
1514 99 100 0
– – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1514 99 900 1
– – – – бастапқы орамадағы нетто көлемі 10 л немесе одан кем
1515
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де өсімдіктен алынған ұшпайтын майлар және майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары:
– зығыр майы және оның фракциялары:
1515 11 000 0
– – шикі май
1515 19 100 0
– – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
– жүгері майы және оның фракциялары:
1515 21
– – шикі май:
1515 21 100 0
– – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1515 29 100 0
– – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1515 30
– кастор майы және оның фракциялары:
1515 30 100 0
– – синтетикалық талшық немесе жасанды полимер материалдары өндірісінде пайдалану үшін аминоундекан қышқылы үшін
1515 50
– күнжүт майы және оның фракциялары:
– – шикі май:
1515 50 110 0
– – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1515 50 910 0
– – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін

– – – – – в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
1513 29 300 0
– – – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513 29 500 0
– – – – – в первичных упаковках нетто-массой 1 кг или менее
1513 29 900 2
– – – – – в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
1514
Масло рапсовое (из рапса или кользы) или горчичное и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
– масло рапсовое (из рапса или кользы) с низким содержанием эруковой кислоты и его фракции:
1514 11
– – масло сырое:
1514 11 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1514 11 900 1
– – – – в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1514 19 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1514 19 900 1
– – – – в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1514 91
– – масло сырое:
1514 91 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1514 91 900 1
– – – – в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1514 99 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1514 99 900 1
– – – – в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1515
Прочие нелетучие растительные жиры, масла (включая масло жожоба) и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
– масло льняное и его фракции:
1515 11 000 0
– – масло сырое
1515 19 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
– масло кукурузное и его фракции:
1515 21
– – масло сырое:
1515 21 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515 29 100 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515 30
– масло касторовое и его фракции:
1515 30 100 0
– – для производства аминоундекановой кислоты для использования в производстве синтетического волокна или искусственных полимерных материалов
1515 50
– масло кунжутное и его фракции:
– – масло сырое:
1515 50 110 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515 50 910 0
– – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу

1515 90 110 0
– – тунго майы; жожоба және ойтик майы; миртадан жасалған балауыз және жапон балауызы, олардың фракциялары
– – – шикі май:
1515 90 210 0
– – – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1515 90 310 0
– – – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
– – – шикі майлар:
1515 90 400 0
– – – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1515 90 590 0
– – – – – қатты күйінде, өзгелері; сұйық күйінде
1515 90 600 0
– – – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін
1515 90 910 0
– – – – – нетто салмағы 1 кг немесе одан кем бастапқы орамадағы қатты күйінде
1516
Толық немесе жартылай сутектендірілген, қайта этерифицияланған, реэтерифицияланған немесе элаидинизацияланған, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ кейінгі өңдеуге ұшырамаған тоңмайлар және жануарлардан немесе өсімдіктен алынатын тоңмайлар және олардың фракциялары:
1516 10
– жануарлардың тоңмайлары және майлары және олардың фракциялары:
1516 10 100 0
– – нетто салмағы 1 кг аспайтын, бастапқы орамадағы
1516 20
– өсімдік тоңмайлары мен майлары және олардың фракциялары:
1516 20 100 0
– – "шыжғырылған балауыз" деп аталатын гидрогенизделген кастор майы
1516 20 910 0
– – – нетто салмағы 1 кг аспайтын бастапқы орамадағы
1516 20 950 0
– – – – тамаққа пайдалану үшін қолданылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін зығыр, рапс (рапстан немесе кользадан жасалған), күнбағыс, брассии, карите, макоре, тулукун немесе бабассу майлары
1516 20 960
– – – – – арахис, мақта, соя немесе күнбағыс майлары; пальмоядролық майларды, брассииді, кокосты, рапсты (рапстан немесе кользадан жасалған) немесе копайбаны қоспағанда, құрамында 50 салм.%-дан еркін май клеткалары бар басқа да майлар:
1516 20 960 1
– – – – – – гидрогинезделген мақта майы
1516 20 960 2
– – – – – – жүзім сүйектерінен жасалған май
1516 20 980 1
– – – – – – какао майын алмастырғыштар
1516 20 980 2
– – – – – – какао майының баламалары
1517
Маргарин; 1516 тауар позициясындағы тағамдық тоңмайлардан немесе майлардан немесе олардың фракцияларынан басқа, тамаққа пайдалануға жарамды қоспалар немесе жануарлардың немесе өсімдіктердің тоңмайларынан немесе майларынан, әртүрлі тоңмайлардан және майлардан немесе осы топтағы фракциялардан алынатын дайын өнімдер:
1517 10
– сұйық маргаринды қоспағанда, маргарин:
1517 10 100 0

1515 90 110 0
– – тунговое масло; масла жожоба и ойтиковое; воск из мирта и японский воск; их фракции
– – – масло сырое:
1515 90 210 0
– – – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515 90 310 0
– – – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
– – – масла сырые:
1515 90 400 0
– – – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515 90 590 0
– – – – – в твердом виде, прочие; в жидком виде
1515 90 600 0
– – – – для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515 90 910 0
– – – – – в твердом виде, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1516
Жиры и масла животные или растительные и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке:
1516 10
– жиры и масла животные и их фракции:
1516 10 100 0
– – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1516 20
– жиры и масла растительные и их фракции:
1516 20 100 0
– – масло гидрогенизированное касторовое, так называемый "опаловый воск"
1516 20 910 0
– – – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1516 20 950 0
– – – – масла льняное, рапсовое (из рапса или кользы), подсолнечное, брассии, карите, макоре, тулукуна или бабассу для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1516 20 960
– – – – – масла арахисовое, хлопковое, соевое или подсолнечное; масла прочие, содержащие менее 50 мас.% свободных жирных кислот, за исключением пальмоядрового масла, брассии, кокосового, рапсового (из рапса или кользы) или копайба:
1516 20 960 1
– – – – – – масло хлопковое гидрогенизированное
1516 20 960 2
– – – – – – масло из виноградных косточек
1516 20 980 1
– – – – – – заменители какао-масла
1516 20 980 2
– – – – – – эквиваленты какао-масла
1517
Маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пищевых жиров или масел или их фракций товарной позиции 1516:
1517 10
– маргарин, за исключением жидкого маргарина:
1517 10 100 0

– – құрамында сүт майлары 10 салм.%-дан астам, бірақ 15 салм.%-дан аспайды
1517 90 100 0
– – құрамында сүт майларының 10 салм.%-дан астамы бар, бірақ 15 салм. %-дан аспайтындары
1517 90 910 0
– – – ұшпалы емес сұйық өсімдік майлары, аралас
1517 90 930 0
– – – тамаққа пайдалану үшін жарамды қоспалар немесе қалыптарды майлауға пайдаланылатын дайын өнімдер
1518 00
1516 тауар позициясындағы өнімдерден басқа, піскен, тотықтандырылған, сусыздандырылған, сульфиттелген, ауа үрлеумен тотықтандырылған, вакуумда немесе инерсіз газда қыздыру жолмен полимерленген немесе басқа тәсілмен химия жағынан түрлендірілген жануарлардың немесе өсімдіктердің тоңмайлары мен майлары және олардың фракциялары; тамаққа пайдалануға жарамды қоспалар немесе жануарлардың немесе өсімдіктердің тоңмайларынан немесе майларынан әртүрлі тоңмайлардың және майларынан немесе осы топтағы фракцияларынан алынатын дайын өнімдер:
1518 00 100 0
– линоксин
– тамаққа қолдану үшін пайдаланылатын өнімдер өндірісінен басқа, техникалық немесе өнеркәсіптік қолдану үшін ұшпалы емес сұйық, аралас өсімдік майлары:
1518 00 310 0
– – шикі
1518 00 910 0
– – жануардың немесе өсімдіктің тоңмайлары мен майлары және олардың фракциялары, 1516 тауар позициясындағы өнімдерден басқа, пісірілген, ашытылған, дегидратталған, сульфуриттелген, ауамен үрлеп тазарту арқылы ашытылғаны, вакуумде немесе инертті газбен қыздыру арқылы полимерленгені немесе басқа да жолмен химиялық түрлендірілген
1518 00 950 0
– – – тамаққа пайдалану үшін жарамсыз қоспалар немесе жануарлардың немесе өсімдіктің тоңмайлары мен майларынан жасалған дайын өнімдер және олардың фракциялары
1520 00 000 0
Шикі глицерин; глицерин суы және глицерин сілтісі
1521
Боялған немесе боялмаған, тазартылған немесе тазартылмаған өсімдік балауыздары (триглицеринді қоспағанда), ара балауызы, басқа да жәндіктердің балауыздары және спермацет:
1521 10 000 0
– өсімдік балауыздары
1521 90 100 0
– – спермацет, тазартылған немесе тазартылмаған, боялған немесе боялмаған
– – бал арасының балауызы және басқа да жәндіктердің балауыздары, тазартылмағаны немесе тазартылғаны, боялған немесе боялмаған:
1521 90 910 0
– – – шикі
1522 00
Дегра; майлы заттарды немесе өсімдіктен немесе жануарлардан алынатын балауыздарды өңдеуден қалған қалдықтар:
1522 00 100 0
– дегра
– майлы заттарды немесе өсімдіктен немесе жануарлардан алынатын балауыздарды өңдеуден қалған қалдықтар:
– – құрамында зәйтүн майының қасиеттері бар майлар:
1522 00 310 0
– – – соапстоктер
1522 00 910 0
– – – майлы фуз және майдың қалдықтары; соапстоктер
1701
Құрақ немесе қызылша қанты және қатты түрдегі химиялық таза сахароза:

– – содержащий более 10 мас.%, но не более 15 мас.% молочных жиров
1517 90 100 0
– – содержащие более 10 мас.%, но не более 15 мас.% молочных жиров
1517 90 910 0
– – – нелетучие растительные масла жидкие, смешанные
1517 90 930 0
– – – пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты, используемые в качестве смазки для форм
1518 00
Животные или растительные жиры и масла и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516; непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте не поименованные или не включенные:
1518 00 100 0
– линоксин
– нелетучие растительные масла жидкие, смешанные, для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу:
1518 00 310 0
– – сырые
1518 00 910 0
– – животные или растительные жиры и масла и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516
1518 00 950 0
– – – непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или животных и растительных жиров и масел и их фракций
1520 00 000 0
Глицерин сырой; глицериновая вода и глицериновый щелок
1521
Воски растительные (кроме триглицеридов), воск пчелиный, воски других насекомых и спермацет, окрашенные или неокрашенные, рафинированные или нерафинированные:
1521 10 000 0
– воски растительные
1521 90 100 0
– – спермацет, рафинированный или нерафинированный, окрашенный или неокрашенный
– – воск пчелиный и воски других насекомых, рафинированные или нерафинированные, окрашенные или неокрашенные:
1521 90 910 0
– – – сырые
1522 00
Дегра; остатки после обработки жировых веществ или восков растительного или животного происхождения:
1522 00 100 0
– дегра
– остатки после обработки жировых веществ или восков растительного или животного происхождения:
– – содержащие масло со свойствами оливкового масла:
1522 00 310 0
– – – соапстоки
1522 00 910 0
– – – масличный фуз и жировые остатки; соапстоки
1701
Сахар тростниковый или свекловичный и химически чистая сахароза в твердом состоянии:

1702
Қатты түрдегі химиялық таза лактозаны, мальтозаны, глюкозаны және фруктозаны қоса алғанда, өзге де қанттар; дәмді хош иісті немесе бояғыш заттар қосылмаған қант шәрбаттары; табиғи балмен араласқан немесе араласпаған қолдан жасалған бал; карамель кулері:
– лактоза және лактоза шәрбаты:
1702 11 000 0
– – құрамында 99 салм. %-дан немесе одан да көп лактозасы бар, құрғақ заттарға есептегендегі сусыз лактоза ретінде көрінетін
1702 20
– қант және үйеңкі шәрбаты:
1702 20 100 0
– – құрамында дәм беріп, иіс шығаратын немесе бояғыш қосымшаның бар, қатты күйіндегі үйеңкі қанты
1702 30
– глюкоза және құрамында фруктоза немесе құрғақ күйінде фруктоза 20 салм. %-дан кем болатын глюкоза шәрбаты:
1702 30 100 0
– – изоглюкоза
1702 30 500 0
– – – ақ кристалл ұнтақ күйіндегі, агломератталған немесе агломератталмаған
1702 30 900 1
– – – – крахмал сірнесі
1702 40
– глюкоза және құрамында құрғақ күйінде 20 салм. %-дан кем емес, бірақ 50 салм. %-дан кем фруктоза бар, инвертті қантты қоспағандағы глюкоза шәрбаты:
1702 50 000 0
– химиялық таза фруктоза
1702 60
– басқа да фруктоза және құрамында құрғақ күйінде 50 салм. %-дан асатын фруктоза бар, инвертті қантты қоспағандағы фруктоза шәрбаты:
1702 60 100 0
– – изоглюкоза
1702 60 800 0
– – инулин шәрбаты
1702 90
– инвертті қантты қосқандағы өзгелері және басқа да қанттар мен құрамында құрғақ күйінде 50 салм. %-дан фруктоза бар қант шәрбаттары:
1702 90 100 0
– – химиялық таза мальтоза
1702 90 300 0
– – изоглюкоза
1702 90 500 0
– – мальтодекстрин және мальтодекстриннен жасалған шәрбат
– – карамель кулері:
1702 90 710 0
– – – құрамында құрғақ күйінде 50 салм. %-дан немесе одан да көп сахароза бар
1702 90 750 0
– – – – ұнтақ күйіндегі, агломератталған немесе агломератталмаған
1702 90 800 0
– – инулин шәрбаты
1901
Үйеңкі экстрактісі; майда тартылған немесе ірі тартылған ұннан, жармадан, крахмалдан немесе құрамында какао немесе толық, майсыздандырылған негізге қайта есептегенде кемінде 40 салм.%-дан какао бар үйеңкіден жасалған экстракт, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дайын тамақ өнімдері; 0401-0404 тауар позицияларындағы шикізаттан жасалған, толық; майсыздандырылған негізімен қайта есептегенде құрамында какао жоқ немесе кемінде 5 салм.%-дан болатын, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дайын тамақ өнімдері:
2001
Көкөністер, жемістер, жаңғақтар және сірке суы немесе сірке қышқылы қосылып әзірленген немесе консервіленген басқа да өсімдіктердің жеуге болатын бөліктері:
2001 90 100 0
– – манго чутниі
2001 90 200 0
– – Capsicum тектес жемістер, тәтті және иісті бұршаққынды бұрыштан басқа

1702
Прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии; сиропы сахарные без добавления вкусо-ароматических или красящих веществ; искусственный мед, смешанный или не смешанный с натуральным медом; карамельный кулер:
- лактоза и сироп лактозы:
1702 11 000 0
- - содержащие 99 мас.% или более лактозы, выраженной как безводная лактоза, в пересчете на сухое вещество
1702 20
- сахар и сироп кленовые:
1702 20 100 0
- - сахар кленовый в твердом состоянии, содержащий добавки вкусо-ароматических или красящих веществ
1702 30
- глюкоза и сироп глюкозы, не содержащие фруктозу или содержащие менее 20 мас.% фруктозы в сухом состоянии:
1702 30 100 0
- - изоглюкоза
1702 30 500 0
- - - в виде белого кристаллического порошка, агломерированного или неагломерированного
1702 30 900 1
- - - - патока крахмальная
1702 40
- глюкоза и сироп глюкозы, содержащие в сухом состоянии не менее 20 мас.%, но менее 50 мас.% фруктозы, не включая инвертный сахар:
1702 50 000 0
- фруктоза химически чистая
1702 60
- фруктоза прочая и сироп фруктозы, содержащие в сухом состоянии более 50 мас.% фруктозы, не включая инвертный сахар:
1702 60 100 0
- - изоглюкоза
1702 60 800 0
- - сироп инулина
1702 90
- прочие, включая инвертный сахар и прочие сахара и сахарные сиропы, содержащие в сухом состоянии 50 мас.% фруктозы:
1702 90 100 0
- - мальтоза химически чистая
1702 90 300 0
- - изоглюкоза
1702 90 500 0
- - мальтодекстрин и сироп из мальтодекстрина
- - карамельный кулер:
1702 90 710 0
- - - содержащий 50 мас.% или более сахарозы в сухом состоянии
1702 90 750 0
- - - - в виде порошка, агломерированного или неагломерированного
1702 90 800 0
- - сироп инулина
1901
Экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие какао или содержащие менее 40 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404, не содержащие или содержащие менее 5 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные:
2001
Овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений, приготовленные или консервированные с добавлением уксуса или уксусной кислоты:
2001 90 100 0
– – манговое чутни
2001 90 200 0
– – плоды рода Caрsicum, кроме перца стручкового сладкого или перца душистого

2001 90 300 0
– – (Zea mays var. saccharata) қант жүгерісі
2001 90 400 0
– – ямс, тәтті картоп немесе батат және құрамында 5 салм.% және одан көп крахмал болатын соған ұқсас өсімдіктердің тағамға пайдаланылатын бөліктері
2001 90 500 0
– – саңырауқұлақтар
2001 90 600 0
– – пальма жүрекшесі
2001 90 650 0
– – зәйтүн жемісі немесе зәйтүн ағашы
2001 90 700 0
– – тәтті бұрыш
2001 90 910 0
– – тропикалық жемістер және тропикалық жаңғақтар
2004
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген, мұздатылған, 2006 тауар позициясындағы өнімдерден басқа көкөністер:
2004 10
– картоп:
2004 10 100 0
– – жылытып өндеуге ұшыраған, қандай да бір басқа тәсілдермен әзірленбеген
2004 10 910 0
– – – ірі тартылған және майда тартылған ұн немесе үлпілдіктер түріндегі
2004 90
– басқа да көкөністер мен көкөніс қоспалары:
2004 90 100 0
– – қант жүгерісі (Zea mays var. saccharata)
2004 90 300 0
– – ашытылған қырыққабат, каперстер мен зәйтүн жемісі немесе зәйтүндер
2004 90 500 0
– – бұршақ (Рisum sativum және піспеген ас бұршақ Рhaseolus sрр., қабықтағы
2004 90 910 0
– – – жылытып өңдеуге ұшыраған, қандай да бір басқа жолмен әзірленбеген пияз
2005
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген, мұздатылмаған, 2006 тауар позициясындағы өнімдерден басқа өзге де көкөністер:
2005 10 00
– гомогенденген көкөністер:
2005 10 001 0
– – балалар тағамы үшін
2005 20
– картоп:
2005 20 100 0
– – ірі және майда тартылған ұн немесе үлпілдек түрінде
2005 20 200 0
– – – жұқалап тілімделіп кесілген, қуырылған немесе кептірілген, тұздалған немесе тұздалмаған, хош иістендірілген немесе хош иістендірілмеген, саңылауы жоқ орамалардағы, тікелей қолдануға жарамды
2005 40 000 0
– бұршақ (Рisum sativum)
– лобия (Vigna sрр., Рhaseolus sрр.):
2005 51 000 0
– – аршылған лобия
2005 60 000 0
– спаржа
2005 70 000 0
– зәйтүн жемісі немесе зәйтүн ағашы
2005 80 000 0
– қант жүгерісі (Zea mays var. saccharata)
2005 91 000 0
– – бамбук сабақтары
2005 99 100 0
– – – Caрsicum тектес жемістер, тәтті және хош иісті бұршаққынды бұрыштан басқа
2005 99 200 0
– – – каперстер
2005 99 300 0
– – – артишоктар
2005 99 400 0
– – – сәбіз
2005 99 500 0
– – – көкөніс қоспалары
2005 99 600 0
– – – ашытылған қырыққабат
2006 00
Қант қосып консервіленген (қант шәрбаты сіңіп, жылтыраған немесе қант басып кеткен) көкөністер, жеміс-жидектер, жидектердің қабықтары немесе өсімдіктердің басқа бөліктері:
2006 00 100 0
– зімбір
– – құрамында 13 салм.%-дан астам қанты бар:
2006 00 310 0
– – – қызыл шие және қара шие
2006 00 350 0
– – – тропикалық жемістер мен тропикалық жаңғақтар

2001 90 300 0
– – сахарная кукуруза (Zea mays var. saccharata)
2001 90 400 0
– – ямс, сладкий картофель или батат и аналогичные употребляемые в пищу части растений, содержащие 5 мас.% и более крахмала
2001 90 500 0
– – грибы
2001 90 600 0
– – пальмовая сердцевина
2001 90 650 0
– – маслины или оливки
2001 90 700 0
– – сладкий перец
2001 90 910 0
– – тропические плоды и тропические орехи
2004
Овощи прочие, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты, замороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006:
2004 10
– картофель:
2004 10 100 0
– – подвергнутый тепловой обработке, не приготовленный каким-либо другим способом
2004 10 910 0
– – – в виде муки грубого и тонкого помола или хлопьев
2004 90
– прочие овощи и овощные смеси:
2004 90 100 0
– – сахарная кукуруза (Zea mays var. saccharata)
2004 90 300 0
– – капуста квашеная, каперсы и маслины или оливки
2004 90 500 0
– – горох (Рisum sativum) и незрелая фасоль Рhaseolus sрр., в стручках
2004 90 910 0
– – – лук репчатый, подвергнутый тепловой обработке, не приготовленный каким-либо другим способом
2005
Овощи прочие, приготовленные или консервированные, без добавления уксуса или уксусной кислоты, незамороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006:
2005 10 00
– овощи гомогенизированные:
2005 10 001 0
– – для детского питания
2005 20
– картофель:
2005 20 100 0
– – в виде муки грубого и тонкого помола или хлопьев
2005 20 200 0
– – – нарезанный тонкими ломтиками, обжаренный или подсушенный, соленый или несоленый, ароматизированный или неароматизированный, в герметичных упаковках, пригодный для непосредственного употребления
2005 40 000 0
– горох (Рisum sativum)
– фасоль (Vigna sрр., Рhaseolus sрр.):
2005 51 000 0
– – фасоль лущеная
2005 60 000 0
– спаржа
2005 70 000 0
– маслины или оливки
2005 80 000 0
– сахарная кукуруза (Zea mays var. saccharata)
2005 91 000 0
– – побеги бамбука
2005 99 100 0
– – – плоды рода Caрsicum, кроме перца стручкового сладкого и перца душистого
2005 99 200 0
– – – каперсы
2005 99 300 0
– – – артишоки
2005 99 400 0
– – – морковь
2005 99 500 0
– – – смеси овощей
2005 99 600 0
– – – капуста квашеная
2006 00
Овощи, фрукты, орехи, кожура плодов и другие части растений, консервированные с помощью сахара (пропитанные сахарным сиропом, глазированные или засахаренные):
2006 00 100 0
– имбирь
– – с содержанием сахара более 13 мас.%:
2006 00 310 0
– – – вишня и черешня
2006 00 350 0
– – – тропические плоды и тропические орехи

2006 00 910 0
– – – тропикалық жемістер мен тропикалық жаңғақтар
2008
Жеміс-жидектер, жаңғақтар және өсімдіктердің өзге де жолдарымен әзірленген немесе консервіленген, құрамында қант қоспалары немесе басқа да тәттілендірілген заттар немесе спирт бар немесе жоқ, басқа да жеуге жарайтын бөліктері, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген:
– жаңғақтар, жержаңғақтар және өзара араласқан немесе араласпаған басқа да тұқым дәндері:
2008 11
– – жержаңғақ:
2008 11 100 0
– – – жержаңғақ майы
– – – өзге де, бастапқы орамалардағы, нетто салмағы :
2008 11 910 0
– – – – 1 кг астам
– – – – 1кг аспайтын:
2008 11 960 0
– – – – – қуырылған
2008 19
– – қоспаларды қоса, өзгелері:
– – – бастапқы орамадағы, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын:
2008 19 110 0
– – – – тропикалық жаңғақтар; құрамында 50 салм.%-дан немесе одан көп тропикалық жаңғақтар мен тропикалық жемістер болатын қоспалар
2008 19 130 0
– – – – – қуырылған бадам және пістелер
– – – бастапқы орамадағы, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын:
2008 19 910
– – – – тропикалық жаңғақтар; құрамында 50 салм.%-дан немесе одан көп тропикалық жаңғақтар мен тропикалық жемістер болатын қоспалар
– – – – – қуырылған жаңғақтар:
2008 19 930 0
– – – – – – бадам және пістелер
2008 20
– ананастар:
– – құрамында қосымша спирт бар:
– – – таза салмағы 1 кг-нан астам бастапқы орамалардағы:
2008 20 510 0
– – – – құрамында 17 салм.%-дан астам қанты бар
– – – құрамында қосымша қанты бар, бастапқы орамалардағы таза салмағы 1 кг-нан астам:
2008 20 710 0
– – – – құрамында 19 салм.%-дан астам қанты бар
2008 20 900 0
– – – құрамында қосымша қанты жоқ
2008 30
– цитрус өнімдері:
– – құрамында қосымша спирті бар:
– – – құрамында 9 салм.%-дан астам қанты бар:
2008 30 510 0
– – – – грейпфрут бөліктері
2008 30 550 0
– – – – мандариндер (танжериндер мен сатсуманы қоса); клементиндер, вилкингтер және басқа осыған ұқсас цитрус будандары
– – – құрамында қосымша қанты бар, бастапқы орамалардағы таза салмағы 1 кг-нан аспайтын:
2008 30 710 0
– – – – грейпфрут бөліктері
2008 30 750 0
– – – – мандариндер (танжериндер мен сатсуманы қоса); клементиндер, вилкингтер және басқа осыған ұқсас цитрус будандары
2008 30 900
– – – құрамында қосымша қанты жоқ
2008 40
– алмұрттар:
– – құрамында қосымша спирті бар:
– – – бастапқы орамалардағы таза салмағы 1 кг-нан астам:
– – – – құрамында 13 салм.%-дан астам қанты бар:
2008 40 510 0
– – – – құрамында 13 салм.%-дан астам қант бар
– – – құрамында қосымша қанты бар, бастапқы орамалардағы таза салмағы 1 кг-нан аспайтын:
2008 40 710 0
– – – – құрамында 15 салм.%-дан астам қант бар
2008 40 900 0
– – – құрамында қосымша қанты жоқ

2006 00 910 0
– – – тропические плоды и тропические орехи
2008
Фрукты, орехи и прочие съедобные части растений, приготовленные или консервированные иным способом, содержащие или не содержащие добавок сахара или других подслащивающих веществ или спирта, в другом месте не поименованные или не включенные:
– орехи, арахис и прочие семена, смешанные или не смешанные между собой:
2008 11
– – арахис:
2008 11 100 0
– – – арахисовое масло
– – – прочие, в первичных упаковках нетто-массой:
2008 11 910 0
– – – – более 1 кг
– – – – не более 1 кг:
2008 11 960 0
– – – – – обжаренные
2008 19
– – прочие, включая смеси:
– – – в первичных упаковках нетто-массой более 1 кг:
2008 19 110 0
– – – – тропические орехи; смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических плодов
2008 19 130 0
– – – – – обжаренные миндаль и фисташки
– – – в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг:
2008 19 910
– – – – тропические орехи; смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических плодов
– – – – – обжаренные орехи:
2008 19 930 0
– – – – – – миндаль и фисташки
2008 20
– ананасы:
– – содержащие спиртовые добавки:
– – – в первичных упаковках нетто-массой более 1 кг:
2008 20 510 0
– – – – с содержанием сахара более 17 мас.%
– – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг:
2008 20 710 0
– – – – с содержанием сахара более 19 мас.%
2008 20 900 0
– – – не содержащие добавок сахара
2008 30
– цитрусовые:
– – содержащие спиртовые добавки:
– – – с содержанием сахара более 9 мас.%:
2008 30 510 0
– – – – дольки грейпфрута
2008 30 550 0
– – – – мандарины (включая танжерины и сатсума); клементины, вилкинги и прочие аналогичные гибриды цитрусовых
– – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг:
2008 30 710 0
– – – – дольки грейпфрута
2008 30 750 0
– – – – мандарины (включая танжерины и сатсума); клементины, вилкинги и прочие аналогичные гибриды цитрусовых
2008 30 900
– – – не содержащие добавок сахара
2008 40
– груши:
– – содержащие спиртовые добавки:
– – – в первичных упаковках нетто массой более 1 кг:
– – – – с содержанием сахара более 13 мас.%:
2008 40 510 0
– – – – с содержанием сахара более 13 мас.%
– – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг:
2008 40 710 0
– – – – с содержанием сахара более 15 мас.%
2008 40 900 0
– – – не содержащие добавок сахара

2008 50
– өріктер:
– – құрамында қосымша спирті бар:
– – – таза салмағы 1 кг-нан астам бастапқы орамалардағы:
– – – – құрамында 13 салм.%-дан астам қанты бар:
2008 50 610 0
– – – – құрамында 13 салм.%-дан астам қанты бар
– – – құрамында қосымша қанты бар, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы орамалардағы:
2008 50 710 0
– – – – құрамында 15 салм.%-дан астам қанты бар
– – – құрамында қосымша қанты жоқ, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы орамалардағы:

2008 50
– абрикосы:
– – содержащие спиртовые добавки:
– – – в первичных упаковках нетто массой более 1 кг:
– – – – с содержанием сахара более 13 мас.%:
2008 50 610 0
– – – – с содержанием сахара более 13 мас.%
– – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг:
2008 50 710 0
– – – – с содержанием сахара более 15 мас.%
– – – не содержащие добавок сахара, в первичных упаковках нетто-массой:

2008 50 920 0
– – – – 5 кг немесе одан астам
2008 50 940 0
– – – – 4,5 кг немесе одан астам, бірақ 5 кг-нан кем емес
2008 50 990 0
– – – – 4,5 кг-нан кем
2008 60
– қызыл шие мен қара шие:
– – құрамында қосымша спирті бар:
– – – құрамында 9 салм.%-дан астам қанты бар:
2008 60 500 0
– – – – 1 кг-нан астам
2008 60 600
– – – – 1 кг-нан аспайтын
– – – құрамында қосымша қанты жоқ, бастапқы орамалардағы, нетто салмағы:
2008 60 700 0
– – – – 4,5 кг немесе одан көп
2008 60 900 0
– – – – 4,5 кг-нан кем
2008 70
– шабдалы, нектаринды қоса:
– – құрамында қосымша спирті бар:
– – – нетто салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы орамалардағы:
– – – – құрамында 13 салм.%-дан астам қанты бар:
2008 70 610 0
– – – – құрамындағы қант 13 салм.%-дан астам
– – – құрамында қосымша қанты бар, нетто салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы орамалардағы:
2008 70 710 0
– – – – құрамындағы қант 15 салм.%-дан астам
– – – құрамында қосымша қанты жоқ, бастапқы орамалардағы нетто:
2008 70 920 0
– – – – 5 кг немесе одан астам
2008 70 980
– – – – 5 кг-нан кем
2008 80
– қой бүлдірген және құлпынай:
– – құрамында қосымша спирті бар:
2008 80 500 0
– – – құрамында қосымша қанты бар, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы орамалардағы
2008 80 700 0
– – – құрамында қосымша қанты бар, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы орамалардағы
2008 80 900 0
– – – құрамында қосымша қанты жоқ
– қоспаларды қоса алғанда, 2008 19 қосалқы позициядағы қоспалардан басқа, өзгелері:
2008 91 000 0
– – пальма жүрекшесі
2008 93
– – қоспалар:(Vaccinium macrocarpon, Vaccinium oxycoccos, Vaccinium vitis-idaea):
– – – құрамында қосымша спирті бар:
2008 93 910 0
– – – – бастапқы орамалардағы таза салмағы 1 кг-нан аспайтын
2008 93 930 0
– – – – бастапқы орамалардағы нетто салмағы 1 кг-нан аспайтын
2008 93 990 0
– – – – құрамында қосымша спирт жоқ
2008 97
– – қоспалар:
– – – құрамында қосымша спирт бар:
– – – – құрамындағы қант 9 салм.%-дан астам:
– – – – – спирттің іс жүзінде шоғырлануы 11,85 салм.%-дан аспайтын:
2008 97 510 0
– – – – – – тропикалық жемістерден жасалған (құрамында 50 салм.%-дан немесе одан да көп тропикалық жемістер мен тропикалық жаңғақтардың қоспаларын қамтитын)
– – – – – – әрбір компоненттің үлесі барлық массаның 50 салм.%-дан аспайтын жемістер қоспалары:
2008 97 720 0
– – – – – – – тропикалық жемістерден жасалған (құрамында 50 салм.%-дан немесе одан да көп тропикалық жемістер мен тропикалық жаңғақтардың қоспаларын қамтитын)
2008 97 760 0
– – – – – – – тропикалық жемістерден жасалған (құрамында 50 салм. %-дан немесе одан да көп тропикалық жемістер мен тропикалық жаңғақтардың қоспаларын қамтитын)
– – – – құрамында қосымша қанты жоқ, бастапқы орамалардағы таза салмағы:
– – – – – 5 кг-нан немесе одан көп:

2008 50 920 0
– – – – 5 кг или более
2008 50 940 0
– – – – 4,5 кг или более, но менее 5 кг
2008 50 990 0
– – – – менее 4,5 кг
2008 60
– вишня и черешня:
– – содержащие спиртовые добавки:
– – – – с содержанием сахара более 9 мас.%:
2008 60 500 0
– – – – более 1 кг
2008 60 600
– – – – не более 1 кг
– – – не содержащие добавок сахара, в первичных упаковках нетто-массой:
2008 60 700 0
– – – – 4,5 кг или более
2008 60 900 0
– – – – менее 4,5 кг
2008 70
– персики, включая нектарины:
– – содержащие спиртовые добавки:
– – – в первичных упаковках нетто массой более 1 кг:
– – – – с содержанием сахара более 13 мас.%:
2008 70 610 0
– – – – с содержанием сахара более 13 мас.%
– – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг:
2008 70 710 0
– – – – с содержанием сахара более 15 мас.%
– – – не содержащие добавок сахара, в первичных упаковках нетто-массой:
2008 70 920 0
– – – – 5 кг или более
2008 70 980
– – – – менее 5 кг
2008 80
– земляника и клубника:
– – содержащие спиртовые добавки:
2008 80 500 0
– – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой более 1 кг
2008 80 700 0
– – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
2008 80 900 0
– – – не содержащие добавок сахара
– прочие, включая смеси, кроме смесей субпозиции 2008 19:
2008 91 000 0
– – сердцевина пальмы
2008 93
– – клюква (Vaccinium macrocarpon, Vaccinium oxycoccos, Vaccinium vitis-idaea):
– – – содержащая спиртовые добавки:
2008 93 910 0
– – – – содержащая добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой более 1 кг
2008 93 930 0
– – – – содержащая добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
2008 93 990 0
– – – – не содержащая добавок сахара
2008 97
– – смеси:
– – – содержащие спиртовые добавки:
– – – – с содержанием сахара более 9 мас.%:
– – – – – с фактической концентрацией спирта не более 11,85 мас. %
2008 97 510 0
– – – – – – из тропических плодов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических плодов)
– – – – – – смеси плодов, в которых доля каждого из компонентов не превышает 50 мас.% всей массы:
2008 97 720 0
– – – – – – – из тропических плодов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических плодов)
2008 97 760 0
– – – – – – – из тропических плодов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических плодов)
– – – – не содержащие добавок сахара, в первичных упаковках нетто-массой:
– – – – – 5 кг или более:

2008 97 920 0
– – – – – – тропикалық жемістерден жасалған (құрамында 50 салм. %-дан немесе одан да көп тропикалық жемістер мен тропикалық жаңғақтардың қоспаларын қамтитын)
– – – – – 4,5 кг немесе одан астам, бірақ 5 кг-нан кем емес:
2008 97 940 0
– – – – – – тропикалық жемістерден жасалған (құрамында 50 салм. %-дан немесе одан да көп тропикалық жемістер мен тропикалық жаңғақтардың қоспаларын қамтитын)
– – – – – 4,5 кг-нан кем емес:
2008 97 970 0
– – – – – – тропикалық жемістерден жасалған (құрамында 50 салм. %-дан немесе одан да көп тропикалық жемістер мен тропикалық жаңғақтардың қоспаларын қамтитын)
– – – – жүзім:
2008 99 210 0
– – – – – құрамындағы қант 13 салм. %-дан астам
– – – – – құрамындағы қант 9 салм. %-дан астам:
2008 99 240 0
– – – – – – – тропикалық жемістер
2008 99 360 0
– – – – – – – тропикалық жемістер
2008 99 380 0
– – – – – – – тропикалық жемістер
– – – құрамында қосымша спирті жоқ:
– – – – құрамында қосымша қанты бар, бастапқы орамалардағы таза салмағы 1 кг-нан астам:
2008 99 410 0
– – – – – зімбір
2008 99 430 0
– – – – – жүзім
2008 99 450 0
– – – – – Рrunus тектес түрлердің қара өріктері
2008 99 480 0
– – – – – тропикалық жемістер
– – – – құрамында қосымша қанты бар, нетто салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы орамалардағы:
2008 99 510 0
– – – – – зімбір
2008 99 630 0
– – – – – тропикалық жемістер
2008 99 670 1
– – – – – – жүзім
2008 99 670 2
– – – – – – Рrunus тектес түрлердің қара өріктері
– – – – құрамында қосымша қанты жоқ:
– – – – – Рrunus тектес түрлердің қара өріктері, бастапқы орамалардағы нетто салмағы:
2008 99 720 0
– – – – – – 5 кг немесе одан астам
2008 99 780 0
– – – – – – 5 кг-нан кем
2008 99 850 0
– – – – – қант жүгерісінен басқа, жүгері (Zea mays var. saccharata)
2008 99 910 0
– – – – – ямс, тәтті картоп немесе батат және құрамында 5 салм.% немесе одан көп крахмал бар өсімдіктердің тамаққа пайдаланылатын осыған ұқсас бөліктері
2202
Минералды және газды, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған суларды немесе дәмді хош иісті заттарды қоса алғанда, сулар 2009 тауар позициясындағы жидек немесе көкөніс шырындарынан басқа, өзге де алкогольсіз сусындар:
2202 10 000 0
– сулар, минералды және газды, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған суларды немесе дәмді хош иісті заттарды қоса алғанда
2202 90 100
– – 0401-0404 тауар позицияларынан алынған 0401-0404 тауар позицияларындағы азық-түліктер немесе майлар жоқ:
2302
түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген кебектер, жармалар, жарма ұндар және дақылдар дәндерін немесе бұршақ дақылдарын елеуден, тартудан немесе басқа да тәсілдермен өңдеуден алынған өзге де қалдықтар:

2008 97 920 0
– – – – – – из тропических плодов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических плодов)
– – – – – 4,5 кг или более, но менее 5 кг:
2008 97 940 0
– – – – – – из тропических плодов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических плодов)
– – – – – менее 4,5 кг:
2008 97 970 0
– – – – – – из тропических плодов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических плодов)
– – – – виноград:
2008 99 210 0
– – – – – с содержанием сахара более 13 мас.%
– – – – – с содержанием сахара более 9 мас.%:
2008 99 240 0
– – – – – – – тропические плоды
2008 99 360 0
– – – – – – – тропические плоды
2008 99 380 0
– – – – – – – тропические плоды
– – – не содержащие спиртовых добавок:
– – – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой более 1 кг:
2008 99 410 0
– – – – – имбирь
2008 99 430 0
– – – – – виноград
2008 99 450 0
– – – – – слива видов рода Рrunus
2008 99 480 0
– – – – – тропические плоды
– – – – содержащие добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг:
2008 99 510 0
– – – – – имбирь
2008 99 630 0
– – – – – тропические плоды
2008 99 670 1
– – – – – – виноград
2008 99 670 2
– – – – – – слива видов рода Рrunus
– – – – не содержащие добавок сахара:
– – – – – слива видов рода Рrunus, в первичных упаковках нетто-массой:
2008 99 720 0
– – – – – – 5 кг или более
2008 99 780 0
– – – – – – менее 5 кг
2008 99 850 0
– – – – – кукуруза, кроме сахарной кукурузы (Zea mays var. saccharata)
2008 99 910 0
– – – – – ямс, сладкий картофель или батат и аналогичные употребляемые в пищу части растений, содержащие 5 мас.% или более крахмала
2202
Воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ, и прочие безалкогольные напитки, за исключением фруктовых или овощных соков товарной позиции 2009:
2202 10 000 0
– воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ
2202 90 100
– – не содержащие продуктов товарных позиций 0401 – 0404 или жира, полученного из продуктов товарных позиций 0401 – 0404:
2302
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные или гранулированные:

2302 10
– жүгерінің:
2302 10 100 0
– – құрамындағы крахмалы 35 салм.%-дан аспайтын
2302 30
– бидайдың:
2302 30 100 0
– – құрамындағы крахмал 28 салм.%-дан аспайтын және диаметрі 0,2 мм-ден елеуіштен өткен үлесі 10 салм. %-дан аспайтын, күлділігі құрғақ затқа шаққанда 1,5 салм.%-дан немесе одан астам
2302 40
– өзге де дақылдар:
– – күріштің:
2302 40 020 0
– – – құрамындағы крахмалы 35 салм.%-дан аспайтын
2302 40 100 0
– – – құрамындағы крахмал 28 салм.%-дан аспайтын және диаметрі 0,2 мм-ден елеуіштен өткен үлесі 10 салм.%-дан аспайтын, күлділігі құрғақ затқа шаққанда 1,5 салм.%-дан немесе одан астам
2302 50 000 0
– бұршақ дақылдар
2501 00
Суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді; теңіз суы:
–  суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын ас тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді:
2501 00 310 0
– – химиялық түрлендіруге арналған (натрий мен хлордың бөлінуі) кейіннен басқа өнімді өндіру үшін пайдаланылатын
2501 00 510 0
– – – консервілеуден немесе адамдарға арналған тағам өнімдерін немесе жануарларға арналған жемдерді әзірлеуден басқа денатуратталған немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
2501 00 91
– – – – тамаққа пайдалануға жарамды тұз:
2501 00 911 0
– – – – – йодталған
2502 00 000 0
Күйдірілмеген пирит
2503 00
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидтық күкірттен басқа, барлық түрдегі күкірт:
2503 00 100 0
– шикі немесе тазартылмаған күкірт
2504
Табиғи графит:
2504 10 000 0
– ұнтақ немесе қабыршық түрдегі
2505
Боялған немесе боялмаған, 26-топтағы металды құмдардан басқа барлық түрдегі табиғи құмдар:
2505 10 000 0
– кремний құмы және кварц құмы
2506
Кварц (табиғи құмнан басқа); ірі ұсатылған немесе ұсатылмаған, араланған немесе араланбаған немесе блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген кварцит:
2506 10 000 0
– кварц
2506 20 000 0
– кварцит
2507 00
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген каолин және өзге де каолинді балшық:
2507 00 200 0
– каолин
2508
Өзге де балшықтар (6806 тауар позициясындағы қопсытылған балшықтарды қоспағанда), андалузит, кианит, силлиманит, кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген балшықтар; муллит; шамот немесе динас топырағы:
2508 10 000 0
– бентонит

2302 10
– кукурузные:
2302 10 100 0
– – с содержанием крахмала не более 35 мас.%
2302 30
– пшеничные:
2302 30 100 0
– – с содержанием крахмала не более 28 мас.% и в которых доля, прошедшая через сито с размером ячеек 0,2 мм, не превышает 10 мас.% или в которых доля, прошедшая через это сито, имеет зольность в пересчете на сухое вещество 1,5 мас.% или более
2302 40
– прочих злаков:
– – рисовые:
2302 40 020 0
– – – с содержанием крахмала не более 35 мас.%
2302 40 100 0
– – – с содержанием крахмала не более 28 мас.% и в которых доля, прошедшая через сито с размером ячеек 0,2 мм, не превышает 10 мас.% или в которых доля, прошедшая через это сито, имеет зольность в пересчете на сухое вещество 1,5 мас.% или более
2302 50 000 0
– бобовых культур
2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
– поваренная соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть:
2501 00 310 0
– – для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501 00 510 0
– – – денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
2501 00 91
– – – – соль, пригодная для употребления в пищу:
2501 00 911 0
– – – – – йодированная
2502 00 000 0
Пирит необожженный
2503 00
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503 00 100 0
– сера сырая или нерафинированная
2504
Графит природный:
2504 10 000 0
– в виде порошка или чешуек
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505 10 000 0
– пески кремнистые и пески кварцевые
2506
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2506 10 000 0
– кварц
2506 20 000 0
– кварцит
2507 00
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:
2507 00 200 0
– каолин
2508
Глины прочие (исключая вспученные глины товарной позиции 6806), андалузит, кианит и силлиманит, кальцинированные или некальцинированные; муллит; земли шамотные или динасовые:
2508 10 000 0
– бентонит

2508 30 000 0
– отқа төзімді балшық
2508 40 000 0
– өзге де балшық
2508 50 000 0
– андалузит, кианит және силлиманит
2508 60 000 0
– муллит
2508 70 000 0
– шамот немесе динас топырағы
2509 00 000 0
Бор
2510
Табиғи кальций фосфаты, табиғи алюминий-кальций фосфаты және фосфат боры:
2510 10 000 0
– ұсақталмаған
2510 20 000 0
– ұсақталған
2511
Табиғи барий сульфаты (барит); кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген 2816 тауар позициясындағы барий оксидінен басқа, табиғи барий карбонаты (витерит):
2511 10 000 0
– табиғи барий сульфаты (барит)
2511 20 000 0
– табиғи барий карбонаты (витерит)
2512 00 000 0
Кремний инфузорлық топырағы (мысалы, кизельгур, трепел және деатомит) және кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, үлес салмағы 1 немесе одан кем ұқсас кремний топырағы
2513
Кеуектас; зімпара; жылумен өңделген немесе өңделмеген табиғи корунд және өзге де табиғи абразивті материалдар:
2513 10 000 0
– кеуектас
2513 20 000 0
– зімпара, табиғи корунд, табиғи гранат және өзге де табиғи абразивті материалдар
2514 00 000 0
ірі ұсатылған немесе ұсатылмаған, араланған немесе араланбаған блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген тақтатас
2515
Ескерткіштер немесе құрылыс үшін үлес салмағы 2,5 немесе одан да көп мәрмәр, жарлауық немесе әк таутезегі, экаусин және басқа да әктер, және блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген алебастр:
– мәрмәр немесе жарлауық немесе әк таутезегі
2515 11 000 0
– – өңделмеген немесе ірі ұсақталған
2515 12 000 0
– – араланған немесе блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (төртбұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген
2515 20 000 0
– ескерткiштер немесе құрылыс үшiн тағы басқа экауссин мен әк тастар; алебастр
2516
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
– гранит:
2516 11 000 0
– – өңделмеген немесе ірі ұсақталған
2516 12 000 0
– – араланған немесе блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген
2516 20 000 0
– құмтас
2517
Малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремний гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген материалдар қосылған немесе қосылмаған қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; жылумен өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:

2508 30 000 0
– глина огнеупорная
2508 40 000 0
– глины прочие
2508 50 000 0
– андалузит, кианит и силлиманит
2508 60 000 0
– муллит
2508 70 000 0
– земли шамотные или динасовые
2509 00 000 0
Мел
2510
Фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный:
2510 10 000 0
– неразмолотые
2510 20 000 0
– размолотые
2511
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
2511 10 000 0
– сульфат бария природный (барит)
2511 20 000 0
– карбонат бария природный (витерит)
2512 00 000 0
Земли инфузорные кремнистые (например, кизельгур, трепел и диатомит) и аналогичные кремнистые земли, кальцинированные или некальцинированные с удельным весом 1 или менее
2513
Пемза; наждак; корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы, термически обработанные или необработанные:
2513 10 000 0
– пемза
2513 20 000 0
– наждак, корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы
2514 00 000 0
Сланец, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515
Мрамор, травертин или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
– мрамор и травертин или известковый туф:
2515 11 000 0
– – необработанные или грубо раздробленные
2515 12 000 0
– – распиленные или разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515 20 000 0
– экауссин и другие известняки для памятников или строительства; алебастр
2516
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
– гранит:
2516 11 000 0
– – необработанный или грубо раздробленный
2516 12 000 0
– – распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2516 20 000 0
– песчаник
2517
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:

2517 10
– малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе темір жол жолдары үшін арналған қабат, немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремний гравийі:
2517 10 100 0
– – малтатас, гравий, қиыршықтас
2517 10 200 0
– – әктас, доломит және уатылған немесе ұсақталған өзге де әктастар
2517 20 000 0
– 2517 10 қосалқы позициясындағы материалдар қосылған немесе қосылмаған қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам
2517 30 000 0
– гудрондалған макадам
– жылумен өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
2517 41 000 0
– – мәрмәрдан
2518
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, біріктірілген немесе біріктірілмеген, ірі ұсақталған немесе араланған доломитті қоса алғанда, немесе басқа да тәсілмен тік бұрышты (төрт бұрыштыны қоса алғанда) нысандағы блоктарға немесе тақталарға бөлінген доломит; доломитті нығыздаушы қоспа:
2518 10 000 0
– кальцийлендірілмеген немесе біріктірілмеген доломит
2518 20 000 0
– кальцийлендірілген немесе біріктірілген доломит
2518 30 000 0
– доломитті нығыздаушы қоспа
2519
Табиғи магний карбонат (магнезит); балқытылған магнезия; кесектендірудің алдында қосылатын, құрамында басқа оксидтің шағын мөлшері бар қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген); қоспаларымен немесе қоспаларсыз өзге де магний оксиді:
2519 10 000 0
– табиғи магний карбонаты (магнезит)
2519 90 100 0
– – кальцийлендірілген табиғи магний карбонатын қоспағанда, магний оксиді
2519 90 300 0
– – қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген)
2520
Керіш; ангидрит; боялмаған немесе боялған, құрамында шағын мөлшерде жеделдеткіштер немесе алмастырғыштар бар немесе жоқ сылақ (күйдірілген гипсті немесе кальций сульфатын білдіретін):
2520 10 000 0
– керіш; ангидрит
2520 20 000 0
– керішті сылақ
2521 00 000 0
Әктасты жеңіл балқитын зат; әкті немесе цементті дайындау үшін пайдаланылатын әктас және өзге де әктасты тас
2522
2825 тауар позициясында көрсетілген оксид және кальций гидроксидінен басқа, сөндірілмеген, сөндірілген және ылғалда қатаятын әк:
2522 10 000 0
– сөндірілмеген әк
2522 20 000 0
– сөндірілген әк
2522 30 000 0
– ылғалда қатаятын әк
2523
Боялмаған немесе боялған, дайын немесе күйдірілген цемент тасы нысанында портландцемент, күйдірілген цемент, қож цемент, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер:
2523 10 000 0
– күйдірілген цемент тасы
– портландцемент:
2523 21 000 0
– – қолдан боялған немесе боялмаған ақ цемент

2517 10
– галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
2517 10 100 0
– – галька, гравий, щебень
2517 10 200 0
– – известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые
2517 20 000 0
– макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы субпозиции 2517 10
2517 30 000 0
– гудронированный макадам
– гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
2517 41 000 0
– – из мрамора
2518
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; доломитовая набивочная смесь:
2518 10 000 0
– доломит некальцинированный или неспекшийся
2518 20 000 0
– доломит кальцинированный или спекшийся
2518 30 000 0
– доломитовая набивочная смесь
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшое количество других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519 10 000 0
– карбонат магния природный (магнезит)
2519 90 100 0
– – оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519 90 300 0
– – магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей:
2520 10 000 0
– гипс; ангидрит
2520 20 000 0
– гипсовые вяжущие
2521 00 000 0
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825:
2522 10 000 0
– известь негашеная
2522 20 000 0
– известь гашеная
2522 30 000 0
– известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
2523 10 000 0
– клинкеры цементные
– портландцемент:
2523 21 000 0
– – цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный

2814
Сусыз немесе су ерітіндісіндегі аммиак:
2814 10 000 0
– сусыз аммиак
2814 20 000 0
– су ерітіндісіндегі аммиак
2815
Натрий гидроксиді (каустикалық сода); калий гидроксиді (күйдіргіш калий); натрий немесе калий пероксиді:
– натрий гидроксиді (каустикалық сода):
2815 11 000 0
– – қатты түрдегі
2815 12 000 0
– – су ерітіндісінде (натрий сілтісі немесе сұйық сода)
2815 20 000 0
– калий гидроксиді (күйдіргіш калий)
2815 30 000 0
– натрий немесе калий пероксиді
2816
Магний гидроксиді және пероксиді; стронцийдің немесе барийдің оксидтері, гидроксидтері және пероксидтері:
2816 10 000 0
– магний гидроксиді және пероксиді
2816 40 000 0
– стронцийдің немесе барийдің оксидтері, гидроксидтері және пероксидтері
2817 00 000 0
Мырыш оксиді; мырыш пероксиді
2818
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунды; алюминий оксиді; алюминий гидроксиді:
2818 10
– белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунды:
– – құрамында алюминий оксиді 97,5 салм.%-дан асатын ақ, алқызыл және рубинді:
2818 10 1100
– – – көлемі 10 мм астам бөлшектердің жалпы салмағының 50% кемінде болғанда
2818 10 190 0
– – – көлемі 10 мм астам бөлшектердің жалпы салмағының 50% кемінде болғанда
– – құрамында 98,5 мас.% кем алюминий оксиді болғанда:
2818 10 910 0
– – – көлемі 10 мм астам бөлшектердің жалпы салмағының 50% кемінде болғанда
2818 10 990 0
– – – көлемі 10 мм астам бөлшектердің жалпы салмағының 50% кемінде болғанда
2818 20 000 0
– жасанды корундтан ерекшеленетін алюминий оксиді
2818 30 000 0
– алюминий гидроксиді
2819
Хром оксидтері мен гидроксидтері:
2819 10 000 0
– хром триоксиді
2819 90 100 0
– – хром диоксиді
2820
Марганец оксидтері:
2820 10 000 0
– марганец диоксиді
2820 90 100 0
– – құрамында 77 салм.%-дан немесе одан да астам марганец бар марганец оксиді
2821
Темірдің оксидтері мен гидроксидтері; Fе203 қайта есептегенде құрамында салмағы 70% немесе одан астам химиялық байланыстырылған темірі бар минералды бояғыштар:
2821 10 000 0
– темірдің оксидтері мен гидроксидтері
2821 20 000 0
– минералды бояғыштар
2822 00 000 0
Кобальттың оксидтері мен гидроксидтер кобальттың техникалық оксидтері
2823 00 000 0
Титанның оксидтері
2824
Қорғасынның оксидтері; қорғасын жосасы (қызыл және қызғылт сары):
2824 10 000 0
– қорғасынның монооксиді (қорғасын тотығы, массикот)
2824 90 100 0
– – қорғасын жосасы (қызыл және қызғылт сары)
2825
Гидразин мен гидроксиламин және олардың бейорганикалық тұздары; басқа бейорганикалық негіздер; металдардың басқа оксидтері, гидроксидтері және пероксидтері:
2825 10 000 0
– гидразин мен гидроксиламин және олардың бейорганикалық тұздары

2814
Аммиак, безводный или в водном растворе:
2814 10 000 0
- аммиак безводный
2814 20 000 0
- аммиак в водном растворе
2815
Гидроксид натрия (сода каустическая); гидроксид калия (едкое кали); пероксиды натрия или калия:
- гидроксид натрия (сода каустическая):
2815 11 000 0
- - в твердом виде
2815 12 000 0
- - в водном растворе (щелок натровый или сода жидкая)
2815 20 000 0
- гидроксид калия (едкое кали)
2815 30 000 0
- пероксиды натрия или калия
2816
Гидроксид и пероксид магния; оксиды, гидроксиды и пероксиды стронция или бария:
2816 10 000 0
- гидроксид и пероксид магния
2816 40 000 0
- оксиды, гидроксиды и пероксиды стронция или бария
2817 00 000 0
Оксид цинка; пероксид цинка
2818
Искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава; оксид алюминия; гидроксид алюминия:
2818 10
-искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава:
- - с содержанием оксида алюминия 98,5 мас.% или более:
2818 10 1100
- - - с наличием менее 50 % от общей массы частиц размером более 10 мм
2818 10 190 0
- - - с наличием 50 % или более от общей массы частиц размером более 10 мм
- - с содержанием оксида алюминия менее 98,5 мас.%:
2818 10 910 0
- - - с наличием менее 50 % от общей массы частиц размером более 10 мм
2818 10 990 0
- - - с наличием 50 % или более от общей массы частиц размером более 10 мм
2818 20 000 0
- оксид алюминия, отличный от искусственного корунда
2818 30 000 0
- гидроксид алюминия
2819
Оксиды и гидроксиды хрома:
2819 10 000 0
- триоксид хрома
2819 90 100 0
- - диоксид хрома
2820
Оксиды марганца:
2820 10 000 0
- диоксид марганца
2820 90 100 0
- - оксид марганца, содержащий 77 мас.% или более марганца
2821
Оксиды и гидроксиды железа; красители минеральные, содержащие 70 мас.% или более химически связанного железа в пересчете на Fe2O3:
2821 10 000 0
- оксиды и гидроксиды железа
2821 20 000 0
- красители минеральные
2822 00 000 0
Оксиды и гидроксиды кобальта; оксиды кобальта технические
2823 00 000 0
Оксиды титана
2824
Оксиды свинца; сурик свинцовый (красный и оранжевый):
2824 10 000 0
- монооксид свинца (глет свинцовый, массикот)
2824 90 100 0
- - сурик свинцовый (красный и оранжевый)
2825
Гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли; неорганические основания прочие; оксиды, гидроксиды металлов и прочие:
2825 10 000 0
- гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли

2842
Бейрганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қосқанда), азидтерден басқа, өзгелері:
2842 10 000
– белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қосқанда, қосарлы немесе кешенді силикаттар:
2842 90 100 0
– – тұздар, селенді немесе теллур қышқылының қосарлы тұздары немесе кешенді тұздары
VI. ӘРТҮРЛІ БЕЙОРГАНИКАЛЫҚ ӨНІМДЕР:
2843
Коллоидты жай-күйдегі бағалы металдар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы бейорганикалық немесе органикалық бағалы металдардың қосылыстары; бағалы металдардың амальгаммалары:
2843 10
– коллоидты жай-күйдегі бағалы металдар:
2843 10 100 0
– – күміс
– күміс қосылыстары:
2843 21 000 0
– – күміс нитраты
2843 30 000 0
– алтын қосылыстары
2843 90
– өзге де қосылыстар; қоспалар:
2843 90 100 0
– – қоспалар
2844
Химиялық радиобелсенді элементтер мен радиобелсенді изотоптар (бөлінетін немесе туындайтын химиялық элементтер мен изотоптарды қоса алғанда) және олардың қосылыстары; осы өнімдер бар қоспалар мен қалдықтар:
2844 30 110 0
– – – металл керамикасы
– – торий; балқымалар, дисперсиялар (металл керамикасын қоса алғанда), торий бар керамикалық өнімдер мен қоспалар немесе осы өнімдердің қосылыстары:
2844 30 510 0
– – – металл керамикасы
2844 30 550 0
– – – – өңделмеген, қалдықтар және металл сынықтары
– – – – өңделген:
2844 30 610 0
– – – – – діңгектер, шыбықтар, бұрыштар, нысандар мен пішіндер, табақтар, жолақтар немесе таспалар
2852 10 000
Сынаптың органикалық немесе бейорганикалық қосылыстары, амальгамалардан басқа:
2852 10 000 1
– белгілі химиялық құрамға жататын:
2853 00
Бейорганикалық өзге де қосылыстар (дистильденген немесе кондуктометриялық суды және осыған ұқсас таза суды қосқанда); сұйық ауа (инертті газдары кетірілген немесе кетірілмеген); қысылған ауа; бағалы металдар амальгамаларынан басқа, амальгамалар:
2853 00 100 0
– дистильденген немесе кондуктометриялық су және осыған ұқсас нетто су
2853 00 300 0
– сұйық ауа (инертті газдары кетірілген немесе кетірілмеген); қысылған ауа
2853 00 500 0
– хлорлы циан
I. КӨМІРСУТЕКТЕР ЖӘНЕ ОНЫҢ ГАЛОГЕНДЕЛГЕН, СУЛЬФИТТЕЛГЕН, НИТРИТТЕЛГЕН НЕМЕСЕ НИТРАТТАЛҒАН ТУЫНДЫЛАРЫ:
2901
Ациклдік көмірсутектер:
2901 10 000 0
– қаныққан
– қанықпаған:
2901 21 000 0
– – этилен
2901 22 000 0
– – пропен (пропилен)
2901 23 000 0
– – бутен (бутилен) және оның изомерлері
2901 24 000 0
– – бут-1,3-диен және изопрен
2902
Циклдік көмірсутектер:
– циклоалкандар, циклоалкендер және циклотерпендер:
2902 11 000 0
– – циклогексан
2902 20 000 0
– бензол
2902 30 000 0
– толуол
– ксилолдар:
2902 41 000 0
– – о-ксилол

2842
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
2842 10 000
- силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава:
2842 90 100 0
- - соли, двойные соли или комплексные соли селеновой или теллуровой кислот
VI. РАЗНЫЕ НЕОРГАНИЧЕСКИЕ ПРОДУКТЫ
2843
Металлы драгоценные в коллоидном состоянии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, определенного или неопределенного химического состава; амальгамы драгоценных металлов:
2843 10
- металлы драгоценные в коллоидном состоянии:
2843 10 100 0
- - серебро
- соединения серебра:
2843 21 000 0
- - нитрат серебра
2843 30 000 0
- соединения золота
2843 90
- соединения прочие; амальгамы:
2843 90 100 0
- - амальгамы
2844
Элементы химические радиоактивные и изотопы радиоактивные (включая делящиеся или воспроизводящиеся химические элементы и изотопы) и их соединения; смеси и остатки, содержащие эти продукты:
2844 30 110 0
- - - металлокерамика
- - торий; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие торий или соединения этого продукта:
2844 30 510 0
- - - металлокерамика
2844 30 550 0
- - - - необработанный, отходы и лом
- - - - обработанный:
2844 30 610 0
- - - - - бруски, прутки, уголки, формы и профили, листы, полосы или ленты
2852 10 000
- определенного химического состава:
2852 10 000 1
- - соли и сложные эфиры щавелевой кислоты
2853 00
Соединения неорганические прочие (включая дистиллированную или кондуктометрическую воду и воду аналогичной чистоты); воздух жидкий (с удалением или без удаления инертных газов); воздух сжатый; амальгамы, кроме амальгам драгоценных металлов:
2853 00 100 0
- дистиллированная и кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты
2853 00 300 0
- жидкий воздух (с удалением или без удаления инертных газов); сжатый воздух
2853 00 500 0
- хлористый циан
I. УГЛЕВОДОРОДЫ И ИХ ГАЛОГЕНИРОВАННЫЕ, СУЛЬФИРОВАННЫЕ, НИТРОВАННЫЕ ИЛИ НИТРОЗИРОВАННЫЕ ПРОИЗВОДНЫЕ
2901
Углеводороды ациклические:
2901 10 000 0
- насыщенные
- ненасыщенные:
2901 21 000 0
- - этилен
2901 22 000 0
- - пропен (пропилен)
2901 23 000 0
- - бутен (бутилен) и его изомеры
2901 24 000 0
- - бута-1,3 -диен и изопрен
2902
Углеводороды циклические:
- циклоалканы, циклоалкены и циклотерпены:
2902 11 000 0
- - циклогексан
2902 20 000 0
- бензол
2902 30 000 0
- толуол
- ксилолы:
2902 41 000 0
- - о-ксилол

2904 10 000 0
– тек сульфотоптардан тұратын туындылар, олардың тұздары және күрделі этил эфирлері
2904 20 000 0
– тек нитро немесе тек нитрозотоптардан тұратын туындылар
2904 90 400 0
– – трихлорнитрометан (хлорпикрин)
V. АЛЬДЕГИДТІК ФУНКЦИОНАЛДЫҚ ТОППЕН ҚОСЫЛЫСТАР:
2912
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе одан тұрмайтын альдегидтер; альдегидтердің циклдік полимерлері; параформальдегид:
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын ациклдік альдегидтер:
2912 11 000 0
– – метаналь (формальдегид)
2912 12 000 0
– – этаналь (ацетальдегид)
2912 19 100 0
– – – бутаналь (бутиральдегид, қалыпты изомер)
2912 21 000 0
– – бензальдегид
2912 41 000 0
– – ванилин (4-гидрокси-3-метоксибензальдегид)
2912 42 000 0
– – этилванилин (3-этокси-4-гидроксибензальдегид)
2912 50 000 0
– альдегидтердің цикдік полимерлері
2912 60 000 0
– параформальдегид
2913 00 000 0
2912 тауар позициясы қосылыстарының галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
VI. КЕНТОНДЫҚ ФУНКЦИОНАЛДЫҚ ТОППЕН ҚОСПАЛАР ЖӘНЕ ХИНОНДЫҚ ФУНКЦИОНАЛДЫҚ ТОППЕН ҚОСПАЛАР:
2914
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын ациклдік кетондар:
2914 11 000 0
– – ацетон
2914 12 000 0
– – бутанон (метилэтилкетон)
2914 13 000 0
– – 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)
2914 19 100 0
– – – 5-метилгексан-2-он
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік кетондар:
2914 22 000 0
– – циклогексанон және метилциклогексанондар
2914 23 000 0
– – ионондар және метилиондар
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын хош иісті кетондар:
2914 31 000 0
– – фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914 50 000 0
– басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын кетонофенолдар мен кетондар
– хинондар:
2914 61 000 0
– – антрахинон
2914 69 100 0
– – – 1,4-нафтохинон
VII. КАРБОН ҚЫШҚЫЛДАРЫ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ АНГИДРИДТЕРІ, ГАЛОГЕНАНГИДРИДТЕРІ, ПЕРОКСИДТЕРІ, ПЕРОКСИҚЫШҚЫЛДАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ГАЛОГЕНДЕЛГЕН, СУЛЬФИТТЕЛГЕН, НИРЛЕНГЕН НЕМЕСЕ НИТРАТТАЛҒАН ТУЫНДЫЛАРЫ:
2915
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және пероксиқышқылдар; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– құмырсқа қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері:
2915 11 000 0
– – құмырсқа қышқылы
2915 12 000 0
– – құмырсқа қышқылының тұздары
2915 13 000 0
– – құмырсқа қышқылының күрделі эфирлері
– сірке қышқылы және оның тұздары; сірке андигриді:

2904 10 000 0
- - производные, содержащие только сульфогруппы, их соли и сложные этиловые эфиры
2904 20 000 0
- производные, содержащие только нитро- или только нитрозогруппы
2904 90 400 0
- - трихлорнитрометан (хлорпикрин)
V. СОЕДИНЕНИЯ С АЛЬДЕГИДНОЙ ФУНКЦИОНАЛЬНОЙ ГРУППОЙ
2912
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
- альдегиды ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2912 11 000 0
- - метаналь (формальдегид)
2912 12 000 0
- - этаналь (ацетальдегид)
2912 19 100 0
- - - бутаналь (бутиральдегид, нормальный изомер)
2912 21 000 0
- - бензальдегид
2912 41 000 0
- - ванилин (4-гидрокси-3-метоксибензальдегид)
2912 42 000 0
- - этилванилин (3-этокси-4-гидроксибензальдегид)
2912 50 000 0
- полимеры альдегидов циклические
2912 60 000 0
- параформальдегид
2913 00 000 0
Производные соединений товарной позиции 2912, галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные
VI. СОЕДИНЕНИЯ С КЕТОННОЙ И СОЕДИНЕНИЯ С ХИНОННОЙ ФУНКЦИОНАЛЬНОЙ ГРУППОЙ
2914
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
- кетоны ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 11 000 0
- - ацетон
2914 12 000 0
- - бутанон (метилэтилкетон)
2914 13 000 0
- - 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)
2914 19 100 0
- - - 5-метилгексан-2-он
- кетоны циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 22 000 0
- - циклогексанон и метилциклогексаноны
2914 23 000 0
- - иононы и метилиононы
- кетоны ароматические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 31 000 0
- - фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914 50 000 0
- кетонофенолы и кетоны, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу
- хиноны:
2914 61 000 0
- - антрахинон
2914 69 100 0
- - - 1,4-нафтохинон
VII. КИСЛОТЫ КАРБОНОВЫЕ И ИХ АНГИДРИДЫ, ГАЛОГЕНАНГИДРИДЫ, ПЕРОКСИДЫ, ПЕРОКСИКИСЛОТЫ И ИХ ГАЛОГЕНИРОВАННЫЕ, СУЛЬФИРОВАННЫЕ, НИТРОВАННЫЕ ИЛИ НИТРОЗИРОВАННЫЕ ПРОИЗВОДНЫЕ
2915
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
- муравьиная кислота, ее соли и сложные эфиры:
2915 11 000 0
- - муравьиная кислота
2915 12 000 0
- - соли муравьиной кислоты
2915 13 000 0
- - эфиры муравьиной кислоты сложные
- уксусная кислота и ее соли; уксусный ангидрид:

2915 21 000 0
– – сірке қышқылы
2915 24 000 0
– – сірке ангидриді
– сірке қышқылының күрделі эфирлері:
2915 31 000 0
– – этилацетат
2915 32 000 0
– – винилацетат
2915 33 000 0
– – н-бутилацетат
2915 36 000 0
– – диносеба (ISO) ацетат
2915 40 000 0
– моно-, ди-немесе трихлорсірке қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2915 50 000 0
– пропион қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2915 60
– майлы қышқылдар, валериан қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлер:
– – майлы қышқылдар және олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2915 60 110 0
– – – 1-изопропил-2,2-диметилтриметилендиизобутират
2915 60 900 0
– – валериан қышқылдары және олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2915 70 000 0
– пальмитин қышқылы, стеарин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, перексидтері және пероксиқышқылдар; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
– ацикдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенан-гидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдар және осы қоспалардың туындылары:
2916 11 000 0
– – акрил қышқылы және оның тұздары
2916 12 000 0
– – акрил қышқылының күрделі эфирлері
2916 13 000 0
– – метакрил қышқылы және оның тұздары
2916 14 000 0
– – метакрил қышқылының күрделі эфирлері
2916 15 000 0
– – олеин, линол немесе линолен қышқылы, оладын тұздары мен күрделі эфирлері
2916 16 000 0
– – бинапакрил (ISO)
2916 19 100 0
– – – ундецил қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916 19 400 0
– – – кротон қышқылы
2916 20 000 0
– циклоалкандық, циклоалкендік және циклотерпендік қышқылдар, олардың андигридтері, галогенан-гидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
– хош иісті монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері галогенангидридтері, перексидтері, пероксиқышқылдар және олардың туындылары:
2916 31 000 0
– – бензол қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2916 32 000
– – бензоил және бензоилхлорид пероксиді:
2916 32 000 1
– – – бензоли пероксиді
2916 32 000 9
– – – бензоилхлорид
2916 34 000 0
– – фенилсірке қышқылы және оның тұздары
2916 39 100 0
– – – фенилсірке қышқылының күрделі эфирлері
2917
Поликарбон қышқылдары, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындары:
– ациклдік поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917 11 000 0
– – қымыздық қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917 12 000 0
– – адипин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері

2915 21 000 0
- - уксусная кислота
2915 24 000 0
- - уксусный ангидрид
- эфиры уксусной кислоты сложные:
2915 31 000 0
- - этилацетат
2915 32 000 0
- - винилацетат
2915 33 000 0
- - н-бутилацетат
2915 36 000 0
- - диносеба (ISO) ацетат
2915 40 000 0
- кислоты моно-, ди- или трихлоруксусные, их соли и сложные эфиры
2915 50 000 0
- пропионовая кислота, ее соли и сложные эфиры
2915 60
- масляные кислоты, валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры:
- масляные кислоты, их соли и сложные эфиры:
2915 60 110 0
- - - 1-изопропил-2,2-диметилтриметилендиизобутират
2915 60 900 0
- - валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры
2915 70 000 0
- пальмитиновая кислота, стеариновая кислота, их соли и сложные эфиры
2916
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
- кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и производные этих соединений:
2916 11 000 0
- - акриловая кислота и ее соли
2916 12 000 0
- - эфиры акриловой кислоты сложные
2916 13 000 0
- - метакриловая кислота и ее соли
2916 14 000 0
- - эфиры метакриловой кислоты сложные
2916 15 000 0
- - олеиновая, линолевая или линоленовая кислоты, их соли и сложные эфиры
2916 16 000 0
- - бинапакрил (ISO)
2916 19 100 0
- - - ундециловые кислоты, их соли и сложные эфиры
2916 19 400 0
- - - кротоновая кислота
2916 20 000 0
- кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
- кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2916 31 000 0
- - бензойная кислота, ее соли и сложные эфиры
2916 32 000
- - пероксид бензоила и бензоилхлорид:
2916 32 000 1
- - - пероксид бензоила
2916 32 000 9
- - - бензоилхлорид
2916 34 000 0
- - фенилуксусная кислота и ее соли
2916 39 100 0
- - - эфиры фенилуксусной кислоты сложные
2917
Кислоты поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
- кислоты ациклические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917 11 000 0
- - щавелевая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917 12 000 0
- - адипиновая кислота, ее соли и сложные эфиры

2917 13
– – азелаин қышқылы және себацин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2917 13 100 0
– – – себацин қышқылы
2917 14 000 0
– – малеин ангидриді
2917 19 100 0
– – – малон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
– хош иісті поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, гелогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917 32 000 0
– – диоктилортофталаттар
2917 33 000 0
– – динонил-немесе дидецилортофталаттар
2917 34
– – күрделі ортафтелдік қышқылдың эфирлері, өзгелері:
2917 34 100 0
– – – дибутилортофталаттар
2917 35 000 0
– – фтале ангидриді
2917 36 000 0
– – терефтал қышқылы және оның тұздары
2917 37 000 0
– – диметилтерефталат
2917 39 200 0
– – – күрделі эфир немесе ангидрид тетрабромфтал қышқылы; бензол-1,2,4-трикарбон қышқылы; изофталоилдихлорид, құрамында 0,8 салм.%-дан немесе одан да кем терефталоилдихлориді бар; нафталин-1,4,5,8-тетракарбон қышқылы; тетрахлорфтал ангидриді; натрийдің 3,5 бис (метоксикарбонил) бензол-сульфонаты
2918
Қосымша оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2918 11 000 0
– – сүт қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 12 000 0
– – шарап қышқылы
2918 13 000 0
– – шарап қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918 14 000 0
– – лимон қышқылы
2918 15 000 0
– – лимон қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918 16 000 0
– – глюкон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 18 000 0
– – хлорбензилат (ISO)
2918 19 300 0
– – – холев қышқылы, 3-a,12-a-дигидрокси-5-b-холан-24 қышқылы (дезоксихоль қышқылы), олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2918 19 400 0
– – – 2,2-бис(гидроксиметил) пропион қышқылы
2918 19 500 0
– – – 2,2-дифенил-2-гидроксисірке қышқылы (бензил қышқылы)
– фенолдық топтан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галоген-ангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918 21 000 0
– – салицил қышқылы және оның тұздары
2918 22 000 0
– – o-ацетилсалицил қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918 23 000 0
– – салицил қышқылының басқа күрделі эфирлері және олардың тұздары
2918 30 000 0
– альдегидтік немесе кетондық топтан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
2918 91 000 0
– – 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксисірке қышқылы), оның тұздары, күрделі эфирлері

2917 13
- - азелаиновая кислота и себациновая кислота, их соли и сложные эфиры:
2917 13 100 0
- - - себациновая кислота
2917 14 000 0
- - малеиновый ангидрид
2917 19 100 0
- - - малоновая кислота, ее соли и сложные эфиры
- кислоты ароматические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917 32 000 0
- - диоктилортофталаты
2917 33 000 0
- - динонил- или дидецилортофталаты
2917 34
- - эфиры ортофталевой кислоты сложные прочие:
2917 34 100 0
- - - дибутилортофталаты
2917 35 000 0
- - фталевый ангидрид
2917 36 000 0
- - терефталевая кислота и ее соли
2917 37 000 0
- - диметилтерефталат
2917 39 200 0
- - - сложный эфир или ангидрид тетрабромфталевой кислоты; бензол- 1,2,4-трикарбоновая кислота; изофталоилдихлорид, содержащий 0,8 мас.% или менее терефталоилдихлорида; нафталин-1,4,5,8-тетракарбоновая кислота; тетрахлорфталевый ангидрид; 3,5-бис (метоксикарбонил) бензол-сульфонат натрия
2918
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2918 11 000 0
- - молочная кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 12 000 0
- - винная кислота
2918 13 000 0
- - соли и сложные эфиры винной кислоты
2918 14 000 0
- - лимонная кислота
2918 15 000 0
- - соли и сложные эфиры лимонной кислоты
2918 16 000 0
- - глюконовая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 18 000 0
- - хлорбензилат (ISO)
2918 19 300 0
- - - холевая кислота, 3-а,12-а-дигидрокси- 5-(3-холан-24-овая кислота (дезоксихолевая кислота), их соли и сложные эфиры
2918 19 400 0
- - - 2,2-бис (гидроксиметил) пропионовая кислота
2918 19 500 0
- - - 2,2-дифенил-2-гидроксиуксусная кислота (бензиловая кислота)
- кислоты карбоновые, содержащие фенольную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918 21 000 0
- - салициловая кислота и ее соли
2918 22 000 0
- - о-ацетилсалициловая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918 23 000 0
- - сложные эфиры салициловой кислоты прочие и их соли
2918 30 000 0
- кислоты карбоновые, содержащие альдегидную или кетонную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
2918 91 000 0
- - 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли и сложные эфиры

2918 99 400 0
– – – 2,6-диметоксибензой қышқылы; дикамба (ISO); натрий феноксиацетаты
2919
Фосфор қышқылының күрделі эфирлері, лактофосфаттарды қоса алғанда, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2919 10 000 0
– трис (2,3-дибромпропил) фосфат
2920
Бейметалдардың басқа бейорганикалық қышқылдарының күрделі эфирлері (галоген-сутектерінің күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенделген туындылары:
– күрделі тиофосфор эфирлері (фосфоротиоаттар) мен олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2920 11 000 0
– – паратион (ISO) және паратионметил (ISO) (метилпаратион)
2920 90 100 0
– – күкірт және көмір қышқылдарының күрделі эфирлері мен тұздары, олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары
2920 90 200 0
– – фосфорлы қышқылының диметил (диметилфосфит) эфирі
2920 90 300 0
– – триметилфосфит (триметоксифосфин)
2920 90 400 0
– – триэтилфосфит
2920 90 500 0
– – диэтилфосфонат (диэтилгидрофосфит) (диэтилфосфит)
IX. АЗОТ ҚҰРАУШЫ ФУНКЦИОНАЛДЫҚ ТОПТАРМЕН ҚОСПАЛАР:
2921
Аминдік функционалдық топпен қоспалар:
– ациклдік моноаминдер мен олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 11 000 0
– – метиламин, ди-или триметиламин тұздары
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921 19 500 0
– – – диэтиламин және оның тұздары
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин) этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N-диизопропиламин) этилхлорид гидрохлорид және 2-(N,N-диметиламин) этилхлорид гидрохлорид
– ациклдік полиаминдер мен туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 21 000 0
– – этилендиамин және оның тұздары
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин және оның тұздары
2921 30
– моно-немесе циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары
2921 30 910 0
– – циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
– хош иісті моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 41 000 0
– – анилин және оның тұздары
2921 42 000 0
– – анилин туындылары және олардың тұздары
2921 43 000 0
– – толуидиндер және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 44 000 0
– – дифениламин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 45 000 0
– – 1-нафтиламин (a-нафтиламин), 2-нафтиламин (b-нафтиламин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921 46 000 0
– – амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) және фентермин (INN); осы қосылыстардың тұздары
– хош иісті полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:

2918 99 400 0
- - - 2,6-диметоксибензойная кислота; дикамба (ISO); феноксиацетат натрия
2919
Эфиры фосфорной кислоты сложные и их соли, включая лактофосфаты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2919 10 000 0
- трис (2,3-дибромпропил) фосфат
2920
Сложные эфиры прочих неорганических кислот неметаллов (кроме сложных эфиров галогенводородов) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
- эфиры тиофосфорные сложные (фосфоротиоаты) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2920 11 000 0
- - паратион (ISO) и паратионметил (ISO) (метилпаратион)
2920 90 100 0
- - эфиры серной и угольной кислот сложные и их соли, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2920 90 200 0
- - эфир фосфористой кислоты диметиловый (диметилфосфит)
2920 90 300 0
- - триметилфосфит (триметоксифосфин)
2920 90 400 0
- - триэтилфосфит
2920 90 500 0
- - диэтилфосфонат (диэтилгидрофосфит) (диэтилфосфит)
IX. СОЕДИНЕНИЯ С АЗОТСОДЕРЖАЩЕЙ ФУНКЦИОНАЛЬНОЙ ГРУППОЙ
2921
Соединения с аминной функциональной группой:
- моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 11 000 0
- - метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921 19 400 0
- - - 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921 19 500 0
- - - диэтиламин и его соли
2921 19 600 0
- - - 2-(N,N-диэтиламин) этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N-диизопропиламин) этилхлорид гидрохлорид и 2-(N,N-диметиламин) этилхлорид гидрохлорид
- полиамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 21 000 0
- - этилендиамин и его соли
2921 22 000 0
- - гексаметилендиамин и его соли
2921 30
- моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
2921 30 100 0
- - циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли
2921 30 910 0
- - циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
- моноамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921 41 000 0
- - анилин и его соли
2921 42 000 0
- - производные анилина и их соли
2921 43 000 0
- - толуидины и их производные; соли этих соединений
2921 44 000 0
- - дифениламин и его производные; соли этих соединений
2921 45 000 0
- - 1-нафтиламин (а-нафтиламин), 2-нафтиламин ((5-нафтиламин) и их производные; соли этих соединений
2921 46 000 0
- - амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) и фентермин (INN); соли этих соединений
- полиамины ароматические и их производные; соли этих соединений:

2921 51
– – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
– – – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2921 51 110 0
– – – – 99 сал.% немесе одан артығы қоспасыз болатын және мынадан тұратын м-фенилендиамин:
-сал. - 1% немесе одан кем болатын су,
- 200 мг/кг немесе одан кем болатын о-фенилендиамині, және
-450 мг/кг немесе одан кем болатын п-фенилендиамині

2921 51
- - о-, м-, n-фенилендиамин, диаминотолуолы и их производные; соли этих соединений:
- - - о-, м-, n-фенилендиамин, диаминотолуолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные и нитрозированные производные; соли этих соединений:
2921 51 110 0
- - - - м-фенилендиамин чистотой 99 мас.% или более и содержащий:
- 1 мас.% или менее воды,
- 200 мг/кг или менее о-фенилендиамина, и
- 450 мг/кг или менее п-фенилендиамина

2921 59 500 0
– – – м-фениленбис(метиламин); 2,2
-дихлор-4,4
-метилендианилин; 4,4
-би-о-толуидин; 1,8-нафталиндиамин
2922
Құрамында оттегі бар функционалдық топты қамтитын аминоқосылыстар:
2922 11 000 0
– – моноэтаноламин және олардың тұздары
2922 12 000 0
– – диэтаноламин және олардың тұздары
2922 13
– – триэтаноламин және олардың тұздары:
2922 13 100 0
– – – триэтаноламин
2922 13 900 0
– – – триэтаноламин тұздары
2922 14 000 0
– – декстропропоксифен (INN) және оның тұздары
2922 19 100 0
– – – N-этилдиэтаноламин
2922 19 200 0
– – – 2,2,-метилиминодиэтанол (N-метилдиэтаноламин)
2922 19 300 0
– – – 2-(N,N-диизопропиламин)этанол
– құрамында оттегі бар функционалдық топтардың бірден астам типінен тұратын қосылыстардан басқа, аминонафтолдар мен өзге де аминофенолдар; олардың қарапайым және күрделі эфирлері, осы қосылыстардың тұздары:
2922 21 000 0
– – аминогидроксинафталин-сульфқышқылдар және олардың тұздары
– құрамында оттегі бар функционалдық топтардың бірден астам типінен тұратын қосылыстардан басқа, аминоальдегидтер, аминокетондар және аминохинондар; осы қосылыстардың тұздары:
2922 31 000 0
– – амфепрамон (INN), метадон (INN) және норметадон (INN); осы қоспалардың тұздары
– құрамында оттегін бар функционалдық топтардың бірден астам типінен тұратын қосылыстардан басқа, аминоқышқылдар және олардың күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары:
2922 41 000 0
– – лизин және оның күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары
2922 42 000 0
– – глутамин қышқылы және оның тұздары
2922 43 000 0
– – антранил қышқылы және оның тұздары
2922 44 000 0
– – тилидин (INN) және оның тұздары
2923
Төртінші сатылық аммоний негізінің тұздары мен гидроксидтері; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның басқа лецитиндері мен фосфоаминолипидтері:
2923 10 000 0
– холин және оның тұздары
2923 20 000 0
– лецитиндер және өзге фосфоаминолипидтер
2924
Функционалдық карбоксамид тобынан тұратын қосылыстар; функционалдық амид тобынан тұратын көмір қышқылының қосылыстары:
– ациклдік амиддер (ациклдік карбонаттарды қоса алғанда) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2924 11 000 0
– – мепробамат (INN)
2924 12 000 0
– – фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) және фосфамидон (ISO)
– циклидік амидтер (циклдік карбонаттарды қоса алғанда) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2924 21 000 0
– – уреиндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2924 23 000 0
– – 2-ацетамидобензой қышқылы (N-ацетилантранил қышқылы) және оның тұздары
2924 24 000 0
– – этинамат (INN)
2924 29 100 0
– – – лидокаин (INN)
2925
Функционалдық карбоксимидтік топтан тұратын (сахарин мен оның тұздарын қоса алғанда) және функционалдық иминдік топтан тұратын қосылыстар:

2921 59 500 0
- - - м-фениленбис (метиламин); 2,2'-дихлор-4,4'-метилендианилин; 4,4'-би-о-толуидин; 1,8-нафталиндиамин
2922
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
2922 11 000 0
- - моноэтаноламин и его соли
2922 12 000 0
- - диэтаноламин и его соли
2922 13
- - триэтаноламин и его соли:
2922 13 100 0
- - триэтаноламин
2922 13 900 0
- - - соли триэтаноламина
2922 14 000 0
- - декстропропоксифен (INN) и его соли
2922 19 100 0
- - - N-этилдиэтаноламин
2922 19 200 0
- - - 2,2'-метилиминодиэтанол (N-метилдиэтаноламин)
2922 19 300 0
- - - 2-(N, N-диизопропиламин) этанол
- аминонафтолы и прочие аминофенолы, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 21 000 0
- - аминогидроксинафталин-сульфокислоты и их соли
- аминоальдегиды, аминокетоны и аминохиноны, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; соли этих соединений:
2922 31 000 0
- - амфепрамон (INN), метадон (INN) и норметадон (INN); соли этих соединений
- аминокислоты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, и их сложные эфиры; соли этих соединений:
2922 41 000 0
- - лизин и его сложные эфиры; соли этих соединений
2922 42 000 0
- - глутаминовая кислота и ее соли
2922 43 000 0
- - антраниловая кислота и ее соли
2922 44 000 0
- - тилидин (INN) и его соли
2923
Соли и гидроксиды четвертичного аммониевого основания; лецитины и фосфоаминолипиды прочие, определенного или неопределенного химического состава:
2923 10 000 0
- холин и его соли
2923 20 000 0
- лецитины и фосфоаминолипиды прочие
2924
Соединения, содержащие функциональную карбоксамидную группу; соединения угольной кислоты, содержащие функциональную амидную группу:
- амиды ациклические (включая карбаматы ациклические) и их производные; соли этих соединений:
2924 11 000 0
- - мепробамат (INN)
2924 12 000 0
- - фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) и фосфамидон (ISO)
- амиды циклические (включая карбаматы циклические) и их производные; соли этих соединений:
2924 21 000 0
- - уреины и их производные; соли этих соединений
2924 23 000 0
- - 2-ацетамидобензойная кислота (N-ацетилантраниловая кислота) и ее соли
2924 24 000 0
- - этинамат (INN)
2924 29 100 0
- - - лидокаин (INN)
2925
Соединения, содержащие функциональную карбоксимидную группу (включая сахарин и его соли), и соединения, содержащие функциональную иминную группу:

2925 11 000 0
– – сахарин және оның тұздары
2925 12 000 0
– – глутетимид (INN)
– иминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2925 21 000 0
– – хлордимеформ (ISO)
2926 10 000 0
– акрилонитрил
2926 20 000 0
– 1-цианогуанидин (дициандиамид)
2926 30 000 0
– фенпропорекс (INN) және оның тұздары; метадон (INN)-аралық өнім (4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан)
2926 90 200 0
– – изофталонитрил
2927 00 000 0
Диазо-, азо-немесе азоксиқосылыстары
2928 00
Гидразиннің немесе гидроксиламиннің органикалық туындылары:
2928 00 100 0
– N,N-бис(2-метоксиэтил)гидроксиламин
2929 10 000
– изоцианаттар:
2929 10 000 1
– – метилфенилендиизоцианаттар (толуолдиизоционаттар)
X. ОРГАНИКАЛЫҚ-БЕЙОРГАНИКАЛЫҚ ҚОСЫЛЫСТАР, ГЕТЕРОЦИКЛДІК ҚОСЫЛЫСТАР, НУКЛЕИНДІК ҚЫШҚЫЛДАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ТҰЗДАРЫ, СУЛЬФОНАМИДТЕР:
2930
Күкіртті органикалық қосылыстар:
2930 20 000 0
– тиокарбаматтар және дитиокарбаматтар
2930 30 000 0
– тиурам моно-, ди-немесе тетрасульфидтер
2930 40
– метионин:
2930 40 100 0
– – метионин (INN)
2930 50 000 0
– каптафол (ISO) және метамидофос (ISO)
2930 90 130 0
– – цистеин және цистин
2930 90 160 0
– – цистеиннің немесе цистиннің туындылары
2930 90 200 0
– – тиодигликоль (INN) (2,2,-тиодиэтанол)
2930 90 300 0
– – DL-2-гидрокси-4-(метилтио) май қышқылы
2930 90 400 0
– – 2,2,-тиодиэтилбис [3-(3,5-ди-трет-бутил-4-гидроксифенил)пропионат]
2930 90 500 0
– – 4-метил-2,6-бис(метилтио)-м-фенилендиаминнен және 2-метил-4,6-бис(метилтио)-м-фенилендиаминнен тұратын изомерлердің қоспасы
2930 90 600 0
– – 2-(N,N-диэтиламин) этантиол
2931
Басқа органикалық-бейорганикалық қосылыстар:
2931 10 000 0
– тетраметилқорғасын және тетраэтилқорғасын
2931 20 000 0
– трибутил қосылыстары
2931 90 100 0
– – диметилметилфосфонат
2931 90 200 0
– – метилфосфоноилдифторид (метилфосфон қышқылының дифторангидриді)
2931 90 300 0
– – метилфосфоноилдихлорид (метилфосфон қышқылының дифторангидриді)
2931 90 400 0
– – (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил метилметилфосфонат; бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфонат; 2,4,6-трипропил-1,3,5,2,4,6-триоксатрифосфинан 2,4,6-триоксид; диметилпропилфосфонат; диэтилэтилфосфонат; натрий 3-(тригидроксисилил)пропилметил-фосфонат; негізінен метилфосфон қышқылынан және несепнәрден (аминоиминометил) (50:50 қатынаста) тұратын қоспалар
– құрылымында қоюландырылмаған фуран сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2932 11 000 0
– – тетрагидрофуран
2932 12 000 0
– – 2-фуральдегид (фурфурол)
2932 20
– лактондар:
2932 20 100 0
– – 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбонил-1-нафтил)-3-оксо-1Н,3Н-бензо[де]изохромен-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтой қышқылы; 3
-хлор-6
-циклогексиламиноспиро[изобензофуран-1(3Н),9
-ксантен]-3-он; 6
-(N-этил-п-толуидино)-2
-метилспиро[изобензофуран-1(3Н), 9
-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метил-1-фенантрил)-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]пиран-1-ил]нафталин-2-карбоксилат

2925 11 000 0
- - сахарин и его соли
2925 12 000 0
- - глутетимид (INN)
- имины и их производные; соли этих соединений:
2925 21 000 0
- - хлордимеформ (ISO)
2926 10 000 0
- акрилонитрил
2926 20 000 0
- 1-цианогуанидин (дициандиамид)
2926 30 000 0
- фенпропорекс (INN) и его соли; метадон (INN) - промежуточный продукт (4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан)
2926 90 200 0
- - изофталонитрил
2927 00 000 0
Диазо-, азо- или азоксисоединения
2928 00
Производные гидразина или гидроксиламина органические:
2928 00 100 0
-N,N-бис (2-метоксиэтил) гидроксиламин
2929 10 000
- изоцианаты:
2929 10 000 1
- - метилфенилендиизоцианаты (толуолдиизоционаты)
X. ОРГАНО-НЕОРГАНИЧЕСКИЕ СОЕДИНЕНИЯ, ГЕТЕРОЦИКЛИЧЕСКИЕ СОЕДИНЕНИЯ, НУКЛЕИНОВЫЕ КИСЛОТЫ И ИХ СОЛИ, СУЛЬФОНАМИДЫ
2930
Соединения сероорганические:
2930 20 000 0
- тиокарбаматы и дитиокарбаматы
2930 30 000 0
- тиурам моно-, ди- или тетрасульфиды
2930 40
- метионин:
2930 40 100 0
- - метионин (INN)
2930 50 000 0
- каптафол (ISO) и метамидофос (ISO)
2930 90 130 0
- - цистеин и цистин
2930 90 160 0
- - производные цистеина или цистина
2930 90 200 0
- - тиодигликоль (INN) (2,2'-тиодиэтанол)
2930 90 300 0
- - DL-2-гидрокси-4-(метилтио) масляная кислота
2930 90 400 0
- - 2,2'-тиодиэтилбис [3-(3,5-ди-трет-бутил-4-гидроксифенил) пропионат]
2930 90 500 0
- - смесь изомеров, состоящая из 4-метил-2,6-бис (метилтио)-м-фенилендиамина и 2-метил-4,6-бис (метилтио)-м-фенилендиамина
2930 90 600 0
- - 2-(N,N диэтиламин) этантиол
2931
Соединения органо-неорганические прочие:
2931 10 000 0
- тетраметилсвинец и тетраэтилсвинец
2931 20 000 0
- трибутилолова соединения
2931 90 100 0
- - диметилметилфосфонат
2931 90 200 0
- - метилфосфоноилдифторид (дифторангидрид метилфосфоновой кислоты)
2931 90 300 0
- - метилфосфоноилдихлорид (дихлорангидрид метилфосфоновой кислоты)
2931 90 400 0
- - (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил) метил метилметилфосфонат; бис [(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил) метил] метилфосфонат; 2,4,6 - трипропил-1,3,5,2,4,6-триоксатрифосфинан 2,4,6-триоксид; диметилпропилфосфонат; диэтилэтилфосфонат; натрий 3-(тригидроксисилил) пропилметил-фосфонат; смеси, состоящие главным образом из метилфосфоновой кислоты и (аминоиминометил) мочевины (в соотношении 50:50)
- соединения, содержащие в структуре неконденсированное фурановое кольцо (гидрированное или негидрированное):
2932 11 000 0
- - тетрагидрофуран
2932 12 000 0
- - 2-фуральдегид (фурфурол)
2932 20
- лактоны:
2932 20 100 0
- - фенолфталеин; 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбонил-1-нафтил)-3-оксо-1 Н, 3Н-бензо[де]изохромен-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтойная кислота; 3'-хлор-6'-циклогексиламиноспиро [изобензо-фуран-1 (3Н), 9'-ксантен]-3-он; 6'-(Ы-этил-n-толуидино)-2'-метилспиро[изобензофуран-1(3Н), 9'-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метил-1-фенантрил)-3-оксо-1 Н, 3Н-нафто [1,8-cd] пиран-1-ил] нафталин-2-карбоксилат

2932 20 200 0
– – гамма-бутиролактон
2932 91 000 0
– – изосафрол
2932 92 000 0
– – 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил)пропан-2-он
2932 93 000 0
– – пиперональ
2932 94 000 0
– – сафрол
2932 95 000 0
– – тетрагидроканнабинолдар (барлық изомерлер)
2933
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қосылыстар:
– құрамында қоюландырылмаған пиразоль сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 11
– – феназон (антипирин) және оның туындылары:
2933 11 100 0
– – – пропифеназон (INN)
2933 19 100 0
– – – фенилбутазон (INN)
– құрылымында қоюландырылмаған имидазоль сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 21 000 0
– – гидантоин және оның туындылары
2933 29 100 0
– – – нафазолиннің гидрохлориді (INNM) нафазолиннің нитраты (INNM); фентоламин (INN); толазолинннің гидрохлориді (INNM)
– құрамында қоюландырылмаған пирин сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 31 000 0
– – пиридин және оның тұздары
2933 32 000 0
– – пиперидин және оның тұздары
2933 33 000 0
– – алфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN)-аралық А өнімі, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN) және тримеперидин (INN); осы қосылыстардың тұздары
2933 39 100 0
– – – ипрониазид (INN); кетобемидонның гидрохлориді (INNM); пиридостигминнің бромиді (INN)
2933 39 200 0
– – – 2,3,5,6-тетрахлорпиридин
2933 39 250 0
– – – 3,6-дихлорпиридин-2-карбон қышқылы
2933 39 350 0
– – – 2-гидроксиэтиламмоний-3,6-дихлорпиридин-2-карбоксилат
2933 39 400 0
– – – 2-бутоксиэтил(3,5,6-трихлор-2-пиридилокси) ацетат
2933 39 450 0
– – – 3,5-дихлор-2,4,6-трифторпиридин
2933 39 500 0
– – – фторксипир (ISO), күрделі метил эфирі
2933 39 550 0
– – – 4-метилпиридин
– құрылымында, одан әрі қоюландырусыз, хинолиндік немесе изохилиндік сақиналық жүйесі (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) бар қосылыстар:
2933 41 000 0
– – леворфанол (INN) және оның тұздары
2933 49 100 0
– – – хинолиннің галогенделген туындылары; хинолинкарбон қышқылының туындылары
2933 49 300 0
– – – декстрометорфан (INN) және оның тұздары
– құралымында пиримидин сақинасы (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) немесе пиперизин сақинасы бар қосылыстар:
2933 52 000 0
– – малонилнесепнәр (барбитуралық қышқыл) және оның тұздары
2933 53
– – аллобарбитал (INN), амобарбитал (INN), барбитал (INN), буталбитал (INN), бутобарбитал, циклобарбитал (INN), метилфенобарбитал (INN), пентобарбитал (INN), фенобарбитал (INN), секбутабарбитал (INN), секобарбитал (INN) және винилбитал (INN); және оның қосылыстарының тұздары:

2932 20 200 0
- - гамма-бутиролактон
2932 91 000 0
- - изосафрол
2932 92 000 0
- - 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил) пропан-2-он
2932 93 000 0
- - пиперональ
2932 94 000 0
- - сафрол
2932 95 000 0
- - тетрагидроканнабинолы (все изомеры)
2933
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом (ы) азота:
- соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиразольное кольцо (гидрированное или негидрированное):
2933 11
- - феназон (антипирин) и его производные:
2933 11 100 0
- - - пропифеназон (INN)
2933 19 100 0
- - - фенилбутазон (INN)
- соединения, содержащие в структуре неконденсированное имидазольное кольцо (гидрированное или негидрированное):
2933 21 000 0
- - гидантоин и его производные
2933 29 100 0
- - - нафазолина гидрохлорид (INNM) и нафазолина нитрат (INNM); фентоламин (INN); толазолина гидрохлорид (INNM)
- соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
2933 31 000 0
- - пиридин и его соли
2933 32 000 0
- - пиперидин и его соли
2933 33 000 0
- - алфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) - промежуточный продукт А, фенциклидин (INN) (РСР), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN) и тримеперидин (INN); соли этих соединений
2933 39 100 0
- - - ипрониазид (INN); кетобемидона гидрохлорид (INNM); пиридостигмина бромид (INN)
2933 39 200 0
- - - 2,3,5,6-тетрахлорпиридин
2933 39 250 0
- - - 3,6-дихлорпиридин-2-карбоновая кислота
2933 39 350 0
- - - 2-гидроксиэтиламмоний-3,6-дихлорпиридин-2-карбоксилат
2933 39 400 0
- - - 2-бутоксиэтил (3,5,6-трихлор-2-пиридилокси) ацетат
2933 39 450 0
- - - 3,5-дихлор-2,4,6-трифторпиридин
2933 39 500 0
- - - фторксипир (ISO), сложный метиловый эфир
2933 39 550 0
- - - 4-метилпиридин
- соединения, содержащие в структуре хинолиновую или изохинолиновую кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2933 41 000 0
- - леворфанол (INN) и его соли
2933 49 100 0
- - - галогенированные производные хинолина; производные хинолинкарбоновой кислоты
2933 49 300 0
- - - декстрометорфан (INN) и его соли
- соединения, содержащие в структуре пиримидиновое кольцо (гидрированное или негидрированное) или пиперазиновое кольцо:
2933 52 000 0
- - малонилмочевина (барбитуровая кислота) и ее соли
2933 53
- - аллобарбитал (INN), амобарбитал (INN), барбитал (INN), буталбитал (INN), бутобарбитал, циклобарбитал (INN), метилфенобарбитал (INN), пентобарбитал (INN), фенобарбитал (INN), секбутабарбитал (INN), секобарбитал (INN) и винилбитал (INN); соли этих соединений:

3207 40 400 0
– – ұзындығы 0,1 мм-ден немесе одан астам болатын, бірақ 3,5 мм-ден аспайтын және қалыңдығы 2 мкм немесе одан астам болатын, бірақ 5 мкм-ден аспайтын үлпектердегі шыны; құрамында 99 салм.%-дан немесе одан астам болатын кремний диоксиді бар, ұнтақтағы немесе түйіршіктердегі шыны
3208
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген, бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер:
3208 10
– күрделі полиэфирлер негізінде:
3208 10 100 0
– – осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер
3208 20
– акрилдік немесе винилдік полимерлер негізінде:
3208 20 100 0
– – осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер
– – осы топтың 4-ескертпесінде көрсетілген ерітінділер:
3208 90 110 0
– – – құрамында 48 салм. %-дан немесе одан астам болатын полимері бар N,N-диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі 2,2,-(трет-бутилимино) диэтанолдың және 4,4,-метилендициклогексилдиизоцианаттың полиуретаны
3208 90 130 0
– – – құрамында 48 салм. %-дан немесе одан астам болатын полимері бар N,N-диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі n-крезолдың мен дивинилбензолдың cополимері
3208 90 910
– – – синтетикалық полимерлер негізінде:
3208 90 990 0
– – – химиялық түрде өзгертілген табиғи полимерлер негізінде
3209
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген өзгертілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда):
3209 10 000
– акрилдік немесе винилдік полимерлер негізінде:
3210 00
Басқа бояулар мен лактар (эмальдарды, политураларды және желімдік бояуларды қоса алғанда) теріні өңдеу үшін қолданылатын дайын су пигменттері:
3210 00 100 0
– майлы бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда)
3211 00 000 0
Дайын сиккативтер
3212
Бояуларды өндіруде қолданылатын (эмальдарды қоса алғанда) сулы емес ортада майдаланған, сұйық немесе паста тәрізді пигменттер (металдық ұнтақтар мен үлпектерді қоса алғанда); өрнектеуге арналған фольга; бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған бояулар және өзге бояу заттары:
3212 10 000 0
– өрнектеуге арналған фольга
3214
Шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар; фасадтардың бетін, ғимараттардың ішкі қабырғаларын, едендерді, төбелерді дайындауға арналған отқа төзімді емес құрамдар немесе осыған ұқсас құрамдар:

3207 40 400 0
– – стекло в хлопьях длиной 0,1 мм или более, но не более 3,5 мм и толщиной 2 мкм или более, но не более 5 мкм; стекло в порошке или гранулах, содержащее 99 мас.% или более диоксида кремния
3208
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:
3208 10
– на основе сложных полиэфиров:
3208 10 100 0
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
3208 20
– на основе акриловых или виниловых полимеров:
3208 20 100 0
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:
3208 90 110 0
– – – полиуретан 2,2'-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 48 мас.% или более
3208 90 130 0
– – – сополимер п-крезола и дивинилбензола в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 48 мас.% или более
3208 90 910
– – – на основе синтетических полимеров:
3208 90 990 0
– – – на основе химически модифицированных природных полимеров
3209
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде:
3209 10 000
– на основе акриловых или виниловых полимеров:
3210 00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож:
3210 00 100 0
– масляные краски и лаки (включая эмали и политуры)
3211 00 000 0
Готовые сиккативы
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3212 10 000 0
– фольга для тиснения
3214
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные:

3214 10
– шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар:
3214 10 100
– – шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар:
3214 10 100 1
– – – аэрозоль баллондарынның ішінде монтаждық полиуретандық көбік
3214 10 900 0
– – сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар
3215
Баспаханалық бояу, жазу немесе сурет салуға арналған тушь немесе сия және басқа да концентратты немесе концентратты емес, қатты немесе қатты емес сиялар:
– баспаханалық бояу:
3215 11 000 0
– – қара
3301
Конкреттерді және абсолюттерді қоса алғанда, эфир майлары (құрамында терпендер бар немесе жоқ); резиноидтер; экстратталған эфир майлары; майлардағы, ұшпайтын майлардағы, балауыздағы немесе анфлераж әдісімен немесе мацерациямен алынатын ұқсас өнімдердегі концентраттар; эфир майлары детерпенизациясының терпендік жанама өнімдері; су дистиляттары және эфир майларының су ерітінділері:
– цитрус жемістерінің эфир майлары:
3301 12
– – апельсиндік:
3301 12 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 12 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 13
– – лимондық:
3301 13 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 13 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 19 200 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 19 800 0
– – – құрамында терпендер жоқ
– эфир майлары, цитрус жемістерінің эфир майларынан басқа:
3301 24
– – бұрыштық жалбыздық (Мentha piperita):
3301 24 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 24 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
3301 25
– – жалбыздың басқа түрлерінің:
3301 25 100 0
– – – құрамында терпендер бар
3301 25 900 0
– – – құрамында терпендер жоқ
– – – қалампырлық, неролийлік және иланг-илангтық:
3301 29 110 0
– – – – құрамында терпендер бар
3301 29 310 0
– – – – құрамында терпендер жоқ
3301 29 710 0
– – – – – гераньдық, ветиверийлік, жасминдік
3301 29 790 0
– – – – – лавандалық немесе лавандиндік
3301 30 000 0
– резиноидтар
– – экстракцияланған эфир майлары:
3301 90 210 0
– – – лакрица мен құлмақтан
3302
Өнеркәсіптік шикізат ретінде қолданылатын, хош иісті заттардың қоспалары және сондай бір немесе одан көп заттардың негізіндегі қоспалар (спирт ерітінділерін қоса алғанда); сусындар өндірісі үшін қолданылатын хош иісті заттардың негізіндегі басқа препараттар:
3302 10
– тамақ өнеркәсібінде немесе сусындар өндірісі үшін қолданылатын:
– – сусындар өндірісі үшін қолданылатын:
– – – сусындарды сипаттайтын дәмі мен иісі бар барлық компоненттерді қамтитын препараттар:
3302 10 210 0
– – – – – құрамында сүт майлары, сахароза изоглюкоза, глюкоза немесе крахмал жоқ немесе құрамында 1,5 салм.%-дан кем сүт майлары, 5 салм. %-дан сахароза немесе изоглюкоза, 5 салм. %-дан глюкоза немесе крахмал бар

3214 10
– замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ:
3214 10 100
– – замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики:
3214 10 100 1
– – – пена монтажная полиуретановая в аэрозольных баллонах
3214 10 900 0
– – шпатлевки для малярных работ
3215
Краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые:
– краска полиграфическая:
3215 11 000 0
– – черная
3301
Масла эфирные (содержащие или не содержащие терпены), включая конкреты и абсолюты; резиноиды; экстрагированные эфирные масла; концентраты эфирных масел в жирах, нелетучих маслах, восках или аналогичных продуктах, получаемые методом анфлеража или мацерацией; терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел; водные дистилляты и водные растворы эфирных масел:
– эфирные масла цитрусовых плодов:
3301 12
– – апельсиновое:
3301 12 100 0
– – – содержащее терпены
3301 12 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 13
– – лимонное:
3301 13 100 0
– – – содержащее терпены
3301 13 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 19 200 0
– – – содержащее терпены
3301 19 800 0
– – – не содержащее терпены
– эфирные масла, кроме эфирных масел цитрусовых плодов:
3301 24
– – мяты перечной (Mentha рiрerita):
3301 24 100 0
– – – содержащее терпены
3301 24 900 0
– – – не содержащее терпены
3301 25
– – прочих видов мяты:
3301 25 100 0
– – – содержащее терпены
3301 25 900 0
– – – не содержащее терпены
– – – гвоздичное, неролиевое и иланг-иланговое:
3301 29 110 0
– – – – содержащее терпены
3301 29 310 0
– – – – не содержащее терпены
3301 29 710 0
– – – – – гераниевое; жасминовое; ветиверии
3301 29 790 0
– – – – – лавандовое или лавандиновое
3301 30 000 0
– резиноиды
– – экстрагированные эфирные масла:
3301 90 210 0
– – – из лакрицы и хмеля
3302
Смеси душистых веществ и смеси на основе одного или более таких веществ, используемые в качестве промышленного сырья; прочие препараты на основе душистых веществ, используемые для изготовления напитков:
3302 10
– используемые для промышленного производства пищевых продуктов или напитков:
– – используемые для промышленного производства напитков:
– – – препараты, содержащие все компоненты, придающие вкус и запах, характеризующие напиток:
3302 10 210 0
– – – – – не содержащие молочных жиров, сахарозы, изоглюкозы, глюкозы или крахмала или содержащие менее 1,5 мас.% молочного жира, 5 мас.% сахарозы или изоглюкозы, 5 мас.% глюкозы или крахмала

3505 20 300 0
– – құрамында салмағы 25 %-дан немесе одан көбірек, бірақ 55 %-дан аспайтын крахмалдар немесе декстриндер, немесе түрлендірілген басқа да крахмалдар
3505 20 500 0
– – құрамында салмағы 80 %-дан немесе одан көбірек, бірақ кем емес крахмалдар немесе түрлендірілген басқа да крахмалдар
3505 20 900 0
– – құрамында салмағы 80 %-дан немесе одан көбірек крахмалдар немесе декстриндер бар, немесе түрлендірілген басқа да крахмалдар
3506
Дайын желімдер мен басқа да адгезивтер, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген; желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретіндегі бөлшек саудада сату үшін нетто салмағы 1 кг-нан аспайтын өлшеніп салынған өнімдер:
3506 10 000 0
– желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек саудада сату үшін өлшеніп салынған, нетто салмағы 1 кг-нан аспайтын өнімдер
3506 91 000 0
– – 3901-3913 тауар позицияларының полимерлері немесе каучук негізіндегі адгезивтер
3507
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ферменттер; ферменттік препараттар:
3507 10 000 0
– реннин және оның концентраттары
3507 90 300 0
– – Aspergillus липопротеинлипаза сілті протеазасы
3601 00 000 0
Оқ-дәрі
3603 00
От өткізгіш бау; тұтандыратын баулар; соққылаушы немесе тұтандыратын капсюльдер; демікпелер; электр тұтандырғыштары:
3603 00 100
– от өткізгіш бау; тұтандыратын баулар:
3603 00 100 1
– – ішкі беттеріне жарылғыш заттар жабылған пластмасса түтіктер (толқын өткізгіш)
3603 00 900 1
– – электр емес жарылғыш капсюльдер
3606
Ферроцерий және кез келген нысандағы басқа пирофорлық қорытпалар; осы топқа 2-ескертпеде көрсетілген жанғыш материалдардан жасалған бұйымдар:
3606 10 000 0
– темекі немесе ұқсас оттықтарды толтыру немесе қайта толтыру үшін пайдаланылатын сыйымдылығы 300 см3 аспайтын контейнерлердегі сұйық немесе сұйытылған газ тәрізді отын
3606 90 100 0
– – ферроцерий және кез келген нысандағы басқа пирофорлық қорытпалар
3801
Жасанды графит; коллоидті немесе жартылай коллоидті графит; пасталар, блоктар, пластиналар немесе басқа жартылай фабрикаттар түрінде графиттің немесе өзге көміртегінің негізінде алынған өнімдер:
3801 10 000 0
– жасанды графит
3801 20
– коллоидті немесе жартылай коллоидті графит:
3801 20 100 0
– – май қосылған суспензия түріндегі коллоидті графит; жартылай коллоидті графит
380130 000 0
– электродтарға арналған көміртек тектес пасталар және пештерді шегендеуге арналған ұқсас пасталар
3802
Белсенділендірілген көмір; табиғи белсенділендірілген минералдық өнімдер; пайдаланылған жануарлар көмірін қоса алғанда жануарлар көмірі:

3505 20 300 0
– – содержащие 25 мас.% или более, но менее 55 мас.% крахмалов или декстринов или прочих модифицированных крахмалов
3505 20 500 0
– – содержащие 55 мас.% или более, но менее 80 мас.% крахмалов или декстринов или прочих модифицированных крахмалов
3505 20 900 0
– – содержащие 80 мас.% или более крахмалов или декстринов или прочих модифицированных крахмалов
3506
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг:
3506 10 000 0
– продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3506 91 000 0
– – адгезивы на основе полимеров товарных позиций 3901 – 3913 или каучука
3507
Ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные:
3507 10 000 0
– реннин и его концентраты
3507 90 300 0
– – липопротеинлипаза; щелочная протеаза Aspergillus
3601 00 000 0
Порох
3603 00
Шнуры огнепроводные; шнуры детонирующие; капсюли ударные или детонирующие; запалы; электродетонаторы:
3603 00 100
– шнуры огнепроводные; шнуры детонирующие:
3603 00 100 1
– – трубки пластмассовые (волноводы), внутренняя поверхность которых покрыта взрывчатым веществом
3603 00 900 1
– – капсюли детонирующие неэлектрические
3606
Ферроцерий и сплавы пирофорные прочие в любых формах; изделия из горючих материалов, указанные в примечании 2 к данной группе:
3606 10 000 0
– топливо жидкое или сжиженное газообразное в контейнерах емкостью не более 300 см3, используемое для заполнения и повторной заправки сигаретных или аналогичных зажигалок
3606 90 100 0
– – ферроцерий и сплавы пирофорные прочие в любых формах
3801
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты, полученные на основе графита или прочего углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов:
3801 10 000 0
- графит искусственный
3801 20
- графит коллоидный или полуколлоидный:
3801 20 100 0
- - графит коллоидный в виде суспензии в масле; графит полуколлоидный
380130 000 0
- пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
3802
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:

3802 10 000 0
–  Белсенділендірілген көмір
3803 00
Тазартылған немесе тазартылмаған таллий майы:
3803 00 100 0
– тазартылмаған
3804 00 000 0
3803 тауар позициясындағы таллий майынан басқа, лигнин сульфонатын қоса алғанда, cүрік целлюлозасын дайындау кезінде қалатын, концентрацияланған немесе концентрацияланбаған, кантсыздандырылған немесе қантсыздандырылмаған, химиялық жағынан өңделген немесе өңделмеген сілті
3805
Сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар, айдау жолымен немесе қылқан жапырақтылардың cүpегін өңдеуден алынған өзге де терпен майлары; тазартылмаған дипентен; сульфаттық скипидар және тазартылмаған басқа пара-цимол; негізгі құрамдас бөлік ретінде альфа-терпиенолы бар қарағай майы:
3805 10
– сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар:
3805 10 100 0
– – сағыздық скипидар
3805 10 300 0
– – сүректік скипидар
3805 10 900 0
– – сульфаттық скипидар
3805 90 100 0
– – қарағай майы
3806
Канифоль және шайыр қышқылдары, және олардың туындылары; канифольдық спирт және канифольдық майлар; қайта балқытылған шайырлар:
3806 10 000 0
– канифоль және шайыр қышқылдары
3806 20 000 0
– канифоль аддуктарының тұздарынан басқа, канифольдің, шайырлық қышқылдар туындыларының тұздары
3806 30 000 0
– – күрделі эфирлі шайырлар
3807 00
Сүректік қарамай; сүректік қарамайдан алынған майлар; сүректік креозот; сүректік нафта; өсімдік пекі; сыра қайнату пекі және канифоль, шайыр қышқылдар немесе өсімдік пекінің негізіндегі ұқсас өнімдер:
3807 00 100 0
– сүректік қарамай
3812
Каучук вулканизациясына дайын жеделдеткіштер; басқа жерде аталмаған және енгізілмеген каучук немесе пластмассаларға арналған құрамдық пластификаторлар; каучук немесе пластмассаларға арналған құрамдық өзге де антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар:
3812 10 000 0
– каучук жеделдеткіштер
3812 20
– каучук немесе пластмассаға арналған құрамдық пластификаторлар:
3812 20100 0
– – құрамында бензил-3-изобутирилокси-1-изопропил-2,2-диметилпропилфталат және бензил-З-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат бар реакциялық қоспа
3812 30
– каучук немесе пластмассаға арналған құрамдық антиоксидантар мен тұрақтандырғыштар:
– – антиоксиданттар:
3812 30 210 0
– – – 1,2-дигидро-2,2,4-триметилхинолин олигомерлерінің қоспалары
3813 00 000 0
Өрт сөндіргіштерге арналған құрамдар мен зарядтар; өрт сөндіруге арналып зарядталған гранаталар
3814 00
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген күрделі органикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар, бояулар мен лактарды кетіруге арналған дайын құрамдар:
3814 00 100 0
– бутилацетат негізінде
3815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген реакцияларды қоздырғыштар, реакцияларды және катализаторларды жеделдеткіштер:
– тасымалдаушылардағы катализаторлар:

3802 10 000 0
- уголь активированный
3803 00
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное:
3803 00 100 0
- неочищенное
3804 00 000 0
Щелок, остающийся при изготовлении древесной массы, концентрированный или неконцентрированный, обессахаренный или необессахаренный, химически обработанный или необработанный, включая сульфонаты лигнина, кроме таллового масла товарной позиции 3803
3805
Скипидар живичный, древесный или сульфатный и масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое, содержащее альфа-терпинеол в качестве главного компонента:
3805 10
- скипидар живичный, древесный или сульфатный:
3805 10 100 0
- - скипидар живичный
3805 10 300 0
- - скипидар древесный
3805 10 900 0
- - скипидар сульфатный
3805 90 100 0
- - масло сосновое
3806
Канифоль и смоляные кислоты, и их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы:
3806 10 000 0
- канифоль и смоляные кислоты
3806 20 000 0
- соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
3806 30 000 0
- - смолы сложноэфирные
3807 00
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека:
3807 00 100 0
- деготь древесный
3812
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
3812 10 000 0
- ускорители вулканизации каучука готовые
3812 20
- пластификаторы составные для каучука или пластмасс:
3812 20100 0
- - реакционная смесь, содержащая бензил-3-изобутирилокси-1 -изопропил-2,2-диметилпропилфталат и бензил-3-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат
3812 30
- антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
- - антиоксиданты:
3812 30 210 0
- - - смеси олигомеров 1,2-дигидро-2,2,4-триметилхинолина
3813 00 000 0
Составы и заряды для огнетушителей; гранаты для тушения пожаров, заряженные
3814 00
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков:
3814 00 100 0
- на основе бутилацетата
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
- катализаторы на носителях:

3815 11 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде никель немесе оның қосылыстары бар
3815 12 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
3815 19 100 0
– – – магний силикатынан жасалған тасушыдағы оксидтер қоспасынан тұратын, салмағының 90%-ы немесе одан артығы 10 мкм-нен аспайтын мөлшердегі дәндер түріндегі катализатор: оның құрамында салмағы 20 % немесе одан астам, бірақ 35 %-дан аспайтын мыс және салмағы 0,2 немесе одан астам, бipaқ 3%-дан аспайтын висмут бар және 1,0-ден аспайтын, 2% болып көрінетін үлес салмағы бар
3815 90 100 0
– – метанол ерітіндісі ретіндегі этилтрифенилфосфонийаце - таттан тұратын катализатор
3816 00 000 0
3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, отқа төзімді цементтер, құрылыстық, бетондық және ұқсас құрамдық ерітінділер
3817 00
2707 немесе 2902 тауар позицияларындағы өнімдерден басқа, араласқан алкилбензолдар және араласқан алкилнафталиндер:
3817 00 500 0
– желілік алкилбензол
3818 00
Электроникада диск, пластина немесе ұқсас нысандарда қолдануға арналған химиялық қосындыланған элементтер, электроникада қолдануға арналған химиялық қосындыланған қосылыстар:
3818 00 100 0
– қосындыланған кремний
3820 00 000 0
Антифриздер және мұздауға қарсы дайын сұйықтықтар
3821 00 000 0
Өсімдіктердің, адамның немесе жануарлардың жасушаларын немесе микроорганизмдердің тіршілік әрекетін сақтауға немесе өcipуге арналған дайын дақылдық орталар (вирустар мен соған ұқсастарды қоса алғанда)
3822 00 000 0
3002 немесе 3006 тауар позицияларындағы тауарлардан басқа, диагностикалық немесе төсемеге орнатылған зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсемеге орнатылған немесе орнатылмаған зертханалық реагенттер; сертификатталған эталондық материалдар
3823
Өнеркәсіптік монокарбондық майлы қышқылдар; тазартудан кейінгі қышқылдық майлар;
– өнеркәсіптік монокарбондық майлы қышқылдар; тазартудан кейінгі қышқылдық майлар:
3823 11 000 0
– – стеарин қышқылы
3823 12 000 0
– – олеин қышқылы
3823 13 000 0
– – талий майының майлы қышқылдары
3823 19 100 0
– – – тазартылған майлы қышқылдар
3823 19 300 0
– – – майлы қышқылды дистиллят
3824
Құйма қалыптарды немесе құйма сырықтарды өндіру үшін дайын байланыстырғыш заттар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық өнімдер мен препараттар, өнеркәсіптің химиялық немесе аралас салаларының өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда):
3824 10 000 0
– құйма қалыптарды немесе құйма сырықтарды өндіру үшін дайын байланыстырғыш заттар
3824 30 000 0
– металдардың шоғырландырылған карбидтері, өзара немесе басқа металл байланыстырғыш заттармен араласқан

3815 11 000 0
- - содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
3815 12 000 0
- - содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
3815 19 100 0
- - - катализатор в виде зерен, 90 мас.% или более которых имеют размер не более 10 мкм, состоящий из смеси оксидов на носителе из силиката магния, содержащий: - 20 мас.% или более, но не более 35 мас.% меди и - 2 мас.% или более, но не более 3 мас.% висмута, и кажущимся удельным весом 0,2 или более, но не более 1,0
3815 90 100 0
- - катализатор, состоящий из этилтрифенилфосфонийацетата, в виде раствора в метаноле
3816 00 000 0
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801
3817 00
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 2707 или 2902:
3817 00 500 0
- алкилбензол линейный
3818 00
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике:
3818 00 100 0
- кремний легированный
3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
3821 00 000 0
Среды культуральные готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных
3822 00 000 0
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции 3002 или 3006; сертифицированные эталонные материалы
3823
Промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования;
- промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования:
3823 11 000 0
- - стеариновая кислота
3823 12 000 0
- - олеиновая кислота
3823 13 000 0
- - жирные кислоты таллового масла
3823 19 100 0
- -- - дистиллированные жирные кислоты
3823 19 300 0
- - - жирнокислотный дистиллят
3824
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные:
3824 10 000 0
- готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней
3824 30 000 0
- карбиды металлов неагломерированные, смешанные между собой или с другими металлическими связующими веществами

3824 40 000 0
– цементтер, құрылыс ерітінділері немесе бетондарға арналған дайын қоспалар
3824 50
– отқа төзімсіз ерітінділер мен бетондар:
3824 50 100 0
– – құюға дайын бетон
3210 00
Басқа бояулар мен лактар (эмальдарды, политураларды және желімдік бояуларды қоса алғанда) теріні өңдеу үшін қолданылатын дайын су пигменттері:
3824 60
– 2905 44 қосалқы позициясындағы сорбиттен басқа, сорбит:
– – су ерітіндісіндегі:
3824 60 110 0
– – – құрамында D-глюцит құрамына қайта есептегенде салмағы 2% немесе одан кем болатын D-манниті бар
3824 60 910 0
– – – құрамында D-глюцит құрамына қайта есептегенде салмағы 2% немесе одан кем болатын D-манниті бар
– галогенделген метан, этан немесе пропан туындылары бар қоспалар:
3824 71 000 0
– – құрамында гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФУ), перфторкөмірсутектері (ПФУ) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФУ) бар немесе жоқ, хлорфторкөмірсутектері (ХФУ) бар
3824 72 000 0
– – құрамында бромхлордифторметан, бромтрифторметан немесе дибромтетрафторэтандар бар
3824 73 000 0
– – гидробромфторкөмірсутектері бар (ГБФУ)
3824 74 000 0
– – құрамында гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФУ) бар, перфторкөмірсутектері (ПФУ) немесе гидрофторкөмірсутектepi (ГФУ) бар немесе жоқ, бipaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФУ) жоқ
3824 75 000 0
– – құрамында тетрахлорид көміртегі бар
3824 76 000 0
– – құрамында 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ) бар
3824 77 000 0
– – құрамында бромметан (метилбромид) немесе бромхлорметан бар
3824 78 000 0
– – құрамында перфторкөмірсутектері (ПФУ) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФУ) бар, бipaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФУ) немесе гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФУ) жоқ
– құрамында оксиран (этиленоксид), полибромбифенилдер (ПББ), полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе трис(2,3-дибромпропил) фосфат бар қоспалар мен препараттар:
3824 81 000 0
– – құрамында оксиран (этиленоксид) бар
3824 82 000 0
– – құрамында полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе полибромбифенилдер (ПББ) бар
3824 83 000 0
– – құрамында трис(2,3-дибромпропил) фосфат бар
3825
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық немесе аралас өнеркәсіп салаларының қалдық өнімдері; қала шаруашылығының қалдықтары; ағынды сулардың шламы; осы топқа арналған 6-ескертпеде көрсетілген өзге де қалдықтар:
– пайдаланылған органикалық еріткіштер:
3825 41 000 0
– – галогенделген
3825 50 000 0
– металдарды улауға арналған пайдаланылған ерітінділер, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіштік сұйықтықтар және антифриздер
– химиялық немесе аралас өнеркәсіп салаларының өзге де қалдықтары:
3825 61 000 0
– – құрамында негізінен органикалық құрамдастары бар

3824 40 000 0
- добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
3824 50
- неогнеупорные строительные растворы и бетоны:
3824 50 100 0
-- бетон, готовый для заливки
3210 00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож:
3824 60
- сорбит, кроме сорбита субпозиции 2905 44:
-- в водном растворе:
3824 60 110 0
--- содержащем 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
3824 60 910 0
--- содержащий 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
- смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана:
3824 71 000 0
-- содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ)
3824 72 000 0
-- содержащие бромхлордифторметан, бромтрифторметан или дибромтетрафторэтаны
3824 73 000 0
-- содержащие гидробромфторуглеводороды (ГБФУ)
3824 74 000 0
-- содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ)
3824 75 000 0
-- содержащие тетрахлорид углерода
3824 76 000 0
-- содержащие 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ)
3824 77 000 0
-- содержащие бромметан (метилбромид) или бромхлорметан
3824 78 000 0
-- содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ) или гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ)
- смеси и препараты, содержащие оксиран (этиленоксид), полибромбифенилы (ПББ), полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или трис(2,3-дибромпропил)фосфат:
3824 81 000 0
-- содержащие оксиран (этиленоксид)
3824 82 000 0
-- содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
3824 83 000 0
-- содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
3825
Остаточные продукты химической или смежных отраслей промышленности, в другом месте не поименованные или не включенные; отходы городского хозяйства; шлам сточных вод; отходы прочие, указанные в примечании 6 к данной группе:
- отработанные органические растворители:
3825 41 000 0
- - галогенированные
3825 50 000 0
- отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
- прочие отходы химической или смежных отраслей промышленности:
3825 61 000 0
- - содержащие преимущественно органические составляющие

3825 90 100 0
– – газ тазартуға арналған сілтілік темір оксиді
3826 00 100 0
– құрамында күрделі эфирлердің 96,5 об.% немесе одан артығы (FAMAE) болатын май қышқылдарының моноалкильдік күрделі эфирлері
I. БАСТАҚЫ НЫСАНДАР:
3901
Бастапқы нысандардағы этиленнің полимерлері:
3901 10
– үлес салмағы 0,94-тен кем емес полиэтилен:
3901 10 100 0
– – желілік полиэтилен
3901 20
– үлес салмағы 0,94 немесе одан астам полиэтилен:
390120 100 0
– – Құрамында сульфохлорланған полиэтилен өндірісіне арналған - 50 мг/кг немесе одан кем алюминий,
- 2 мг/кг немесе одан кем кальций,
- 2 мг/кг немесе одан кем хром,
- 2 мг/кг немесе одан кем темір,
- 2 мг/кг немесе одан кем никель,
- 2 мг/кг немесе одан кем титан, және
- 8 мг/кг немесе одан кем ваннадий бар, осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың бipiндегі, 23 ҮС температура кезінде үлес салмағы 0,958 полиэтилен
3901 30 000 0
– этиленнің винилацетатпен полимерлестері
3901 90 300 0
– – құрамында изобутилакрилат пен метакрил қышқылы бар сополимер этиленінің үштік тұздарынан тұратын иономерлік полимер; құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стирол бар этиленбутилендік полимерлестер мен полистиролдың А-В-А блок-полимерлестері
3902
Бастапқы нысандардағы пропиленнің немесе басқа олефиндердің полимерлері:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– пропиленнің полимерлестері
3902 90 100 0
– – құрамында осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 35% немесе одан кем стирол бар этиленбутиленік полимерлестер мен полистиролдьдың А-В-А блок-полимерлестері
3902 90 200 0
– – құрамында салмағы 10% немесе одан кем этилен, немесе құрамында осы топтың 6б ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі салмағы 10% немесе одан кем полиэтиленмен және/немесе салмағы 25% немесе одан кем полипропиленмен қосылған полибут-1-ен бут-1-еннің сополимері және этилен
3903
Бастапқы нысандардағы стиролдың полимерлері:
– полистирол:
3903 11 000 0
– – көбіктелген
3903 19 000 1
– – – фpeoнтөзiмдi
3904
Бастапқы нысандардағы винилхлоридтің немесе басқа галогенделген олефиндердің полимерлері:
3904 10 00
– басқа құрамдас бөліктермен араластырылмаған поливинилхлорид:
3904 10 0010
– – химиялық әдіспен жапсырылған, беріктілігі жоғары, көбіктелген және мөлдір қабатты ("Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367НЦ" үлгілерінде) линолеум жасауға арналған, паста құрағыш поливинилхлоридтық эмульсиялық шайыр (құрамында салмағы 0,2%-дан тұратын ылғал, алифат және карбон қышқылдарының тұздарынан тұратын салмағы 0,1% болатын эмульгатор, салмағы 0,1%-дан тұратын сілті және салмағы 0,6%-дан тұратын винилхлорид бар)

3825 90 100 0
- - оксид железа щелочной для очистки газа
3826 00 100 0
- моноалкиловые сложные эфиры жирных кислот с содержанием сложных эфиров 96,5 об.% или более (FAMAE)
I. ПЕРВИЧНЫЕ ФОРМЫ
3901
Полимеры этилена в первичных формах:
3901 10
- полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
3901 10 100 0
- - полиэтилен линейный
3901 20
- полиэтилен с удельным весом 0,94 или более:
390120 100 0
- - полиэтилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с удельным весом 0,958 или более при температуре 230С, содержащий:
- 50 мг/кг или менее алюминия,
- 2 мг/кг или менее кальция,
- 2 мг/кг или менее хрома,
- 2 мг/кг или менее железа,
- 2 мг/кг или менее никеля,
- 2 мг/кг или менее титана, и
- 8 мг/кг или менее ванадия,
для производства сульфохлорированного полиэтилена
3901 30 000 0
- сополимеры этилена с винилацетатом
3901 90 300 0
- - иономерный полимер, состоящий из соли тройного сополимера этилена с изобутилакрилатом и метакриловой кислотой; А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах:
3902 10 000 0
- полипропилен
3902 20 000 0
- полиизобутилен
3902 30 000 0
- сополимеры пропилена
3902 90 100 0
- - А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902 90 200 0
- - полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3903
Полимеры стирола в первичных формах:
- полистирол:
3903 11 000 0
-- вспенивающийся
3903 19 000 1
--- фреоностойкий
3904
Полимеры винилхлорида или прочих галогенированных олефинов в первичных формах:
3904 10 00
- поливинилхлорид, не смешанный с другими компонентами:
3904 10 0010
- - пастообразующая поливинилхлоридная эмульсионная смола (с содержанием влаги 0,2 мас.%; эмульгатора (соли алифатических и карбоновых кислот) 0,1 мас.%; щелочи 0,1 мас.%; винилхлорида 0,6 мас.%) для изготовления вспененного линолеума с химическим тиснением пенистого слоя и прозрачным слоем повышенной прочности (типа марок: "Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367НЦ")

3904 10 009 1
– – – құрамында салмағы 0,25%-дан аспайтын сульфат күлі бар паста құрағыш, поливинилхлоридтық, эмульсиялық, шағын-суспензиялық және поливинилхлоридэкстендер шайырлары
– өзге поливинилхлорид:
3904 21 000 0
– – пластификацияланбаған
3904 22 000 0
– – пластификацияланбаған
3904 30 000 0
– винилхлорид пен винилацетаттың полимерлестері
3904 40 000 0
– өзге винилхлоридтық полимерлестері
3904 50
– винилиденхлоридтің полимерлері:
3904 50 100 0
– – диаметрі 4 мкм немесе одан астам, бipaқ 20 мкм-ден аспайтын созылмалы түйіршіктер түріндегі винилиденхлорид пен акрилонитрилдық полимерлесі
– фторполимерлері:
3904 61 000 0
– – политетрафторэтилен
3904 69 100 0
– – – осы топтық 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі поливинилфторид
3904 69 200 0
– – – фторэластомер FKM
3905
Бастапқы нысандардағы винилацетаттық немесе басқа күрделі винилдік эфирлердің полимерлері; бастапқы нысандардағы басқа винилдік полимерлер:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – су дисперсиялары түріндегі
– винилацетаттың полимерлестері:
3905 21 000 0
– – су дисперсиялары полимерлестері
3905 91 000 0
– – полимерлестер
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
3906
Бастапкы нысандардағы акрилдік полимерлер:
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил)акриламид]
3906 90 200 0
– – құрамында салмағы 55% немесе одан астам полимерлес бар N,N-диметилацетамидің ерітіндісі түріндегі 2-диизопропи-ламино-этилметакрилаттың полимерлесі
3906 90 300 0
– – құрамында салмағы 10% немесе одан астам, бipaқ 11%-дан аспайтын акрилдық қышқыл мен 2-этилгексилакрилаттың полимерлесі
3906 90 400 0
– – полибутадиенакрилонитриломмен (NBR) өзгертілген акрилонитрил мен метилакрилаттық полимерлесі
3906 90 500 0
– – тоқыма өнеркәсібіне арналған паста тәріздес баспа бояуларының өндірісінде қойылтқыш ретінде пайдаланылатын акрилдік қышқылдың алкилметакрилатпен және өзге де мономерлермен шамалы мөлшерде қосылатын полимерлену өлшемі
3906 90 600 0
– – құрамында араластырылған немесе араластырылмаған салмағы 50% немесе одан астам орынбасушы топ ретіндегі кейінгі емес карбоксилдік тобы бар метилакрилаттық, этиленнің және мономердің үштік полимерлесі
3906 90 900 1
– – – органикалық ерiткiште
3907
Бастапқы нысандардағы полиацеталилер, қарапайым басқа полиэфирлер және эпоксидтік шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидті шайырлар, күрделі полиаллильді эфирлер және басқа күрделі полиэфирлер:
3907 10 000 0
– полиацеталилер
3907 20
– басқа да қарапайым полиэфирлер:
3907 40 000
– поликарбонаттар:
3907 40 000 1
– – балқыманың аққыштық көрсеткіші кемінде 9,0 г/10 мин, бipaқ температурасы 2500С мен жүктемесі 1,2 кг болған жағдайда 15 г/10 мин аспайтын немесе температурасы 3000С және жүктемесі 1,2 кг болған жағдайда 55 г/10 мин кем емес, бipaқ 70 г/10 аспайтын

3904 10 009 1
- - - пастообразующие поливинилхлоридные эмульсионные, микросуспензионные и поливинилхлоридэкстендер смолы с массой сульфатной золы не более 0,25 %
- поливинилхлорид прочий:
3904 21 000 0
- - непластифицированный
3904 22 000 0
- - пластифицированный
3904 30 000 0
- сополимеры винилхлорида и винилацетата
3904 40 000 0
- сополимеры винилхлорида прочие
3904 50
- полимеры винилиденхлорида:
3904 50 100 0
- - сополимер винилиденхлорида и акрилонитрила в виде вспенивающихся гранул диаметром 4 мкм или более, но не более 20 мкм
- фторполимеры:
3904 61 000 0
- - политетрафторэтилен
3904 69 100 0
- - - поливинилфторид в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3904 69 200 0
- - - фторэластомер FKM
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах:
- поливинил ацетат:
3905 12 000 0
- - в виде водных дисперсий
- сополимеры винилацетата:
3905 21 000 0
- - в виде водных дисперсий
3905 91 000 0
- - сополимеры
3905 99 901 0
- - - - поливинилпирролидон
3906
Акриловые полимеры в первичных формах:
3906 10 000 0
- полиметилметакрилат
3906 90 100 0
- - поли [N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил) акриламид]
3906 90 200 0
- - сополимер 2-диизопропиламиноэтилметакрилата и децилметакрилата, в виде раствора в N,N-диметилацетамиде, содержащего 55 мас.% или более сополимера
3906 90 300 0
- - сополимер акриловой кислоты и 2-этилгексилакрилата, содержащий 10 мас.% или более, но не более 11 мас.% 2-этилгексилакрилата
3906 90 400 0
- - сополимер акрилонитрила и метилакрилата, модифицированный полибутадиенакрилонитрилом (NBR)
3906 90 500 0
- - продукт полимеризации акриловой кислоты с алкилметакрилатом и небольшими количествами прочих мономеров, для использования в качестве загустителя в производстве пастообразных печатных красок для текстиля
3906 90 600 0
- - тройной сополимер метилакрилата, этилена и мономера, содержащего неконцевую карбоксильную группу как группу-заместитель, содержащий 50 мас.% или более метилакрилата, смешанный или не смешанный с кремнеземом
3906 90 900 1
- - - в органическом растворителе
3907
Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры и прочие сложные полиэфиры в первичных формах:
3907 10 000 0
- полиацетали
3907 20
- полиэфиры простые прочие:
3907 40 000
- поликарбонаты:
3907 40 000 1
- - с показателем текучести расплава не менее 9,0 г/10 мин, но не более 15 г/10 мин при температуре 2500С и нагрузке 1,2 кг или не менее 55 г/10 мин, но не более 70 г/10 мин при температуре 3000С и нагрузке 1,2 кг

3907 50 000 0
– алкидтік шайырлар
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – сипаттамалық жабысқақтығы 78 мл/г немесе одан жоғары
3907 70 000 0
– полилактид
– басқа күрделі полиэфирлер:
3907 91
– – қанықпаған:
3907 91 100 0
– – – сұйық
3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3908
Бастапқы нысандардағы полиамидтер:
3908 10 000 0
– полиамид-6,-11,-12,-6,6,-6,9,-6,10 немесе-6,12
3909
Бастапқы нысандардағы амино-альдегидтік шайырлар, феноло-альдегидтік шайырлар және полиуретандар:
3909 20 000 0
– меламин шайырлары
3909 30 000 0
– басқа амино-альдегидтік шайырлар
3909 40 000 0
– феноло-альдегидтік шайырлар
3909 50
– полиуретандар:
3909 50 100 0
– – полиуретан, 2,2,-(трет-бутилимино) диэтанолдық полимерлесі және құрамында салмағы 50 % немесе одан астам полимер бар N,N-диметилацетамидтің ерітіндісі ретіндегі 4,4,-метилен-дициклогексилдиизоцианат
3910 00 000
Бастапқы нысандардағы силикондар:
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген:
3911 90 110 0
– – – полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фени-ленизопропилидин-1,4-фенилен осы топтың 6б-ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі
3911 90 130 0
– – – политио-1,4-фенилен
3912
Бастапқы нысандардағы целлюлоза және оның басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық туындылары:
– целлюлоза ацетаттары:
3912 11 000
– – пластифитталмаған:
3912 12 000 0
– – целлюлоза нитраттары (коллодиилерді қоса алғанда)
3912 20
– целлюлозаның нитраттары (коллодийді қоса алғанда):
– – пластифитталмаған:
3912 20 1100
– – – коллодийлер және целлоидин
– қарапайым целлюлоза эфирлері:
3912 31 000 0
– – карбоксиметилцеллюлоза және оның тұздары
3912 39 200 0
– – – гидроксипропилцеллюлоза
3912 90 100 0
– – күрделі целлюлоза эфирлері
3913
Бастапқы нысандардағы табиғи полимерлер (мысалы, альгиндік қышқыл) және басқа жерде аталмаған және енгізілмеген өзгертілген табиғи полимерлер (мысалы, қатырылған протеиндер, табиғи каучуктың химиялық туындылары):
3913 10 000 0
– альгин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
3914 00 000 0
Бастапқы нысандардағы, 3901-3913 тауар позицияларының полимерлер негізінде алынған ион алмастырғыш шайырлар
II. ҚАЛДЫҚТАР, КЕСІНДІЛЕР ЖӘНЕ СЫНЫҚТАР; ЖАРТЫЛАЙ ФАБРИКАТТАР; БҰЙЫМДАР:
3915
Пластмассадан жасалған қалдықтар, кесінділер және сынықтар:
3915 10 000 0
– этилен полимерлерінен
3915 20 000 0
– стирол полимерлерінен
3915 30 000 0
– винилхлорид полимерлерінен
3915 90
– басқа пластмассалардан:
3915 90 110 0
– – пропилен полимерлерінен
3916
Пластмассадан жасалған көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден аспайтын, беті өңделген немесе өңделмеген, бipaқ өзгеше өңдеуге түспеген моножіп, шыбықтар, өзектер және бір қалыпқа келтірілген профильдер:

3907 50 000 0
- смолы алкидные
3907 60
- полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
- - имеющий характеристическую вязкость 78 мл/г или выше
3907 70 000 0
- полилактид
- полиэфиры сложные прочие:
3907 91
- - ненасыщенные:
3907 91 100 0
- - - жидкие
3907 99 100 0
- - - полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3908
Полиамиды в первичных формах:
3908 10 000 0
- полиамид-6, -11, -12, -6,6, -6,9, -6,10 или -6,12
3909
Амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные смолы и полиуретаны в первичных формах:
3909 20 000 0
- смолы меламиновые
3909 30 000 0
- амино-альдегидные смолы прочие
3909 40 000 0
- феноло-альдегидные смолы
3909 50
- полиуретаны:
3909 50 100 0
- - полиуретан, сополимер 2,2'-(трет-бутилимино) диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата, в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более
3910 00 000
Силиконы в первичных формах.
- - продукты конденсации или продукты полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированные или немодифицированные:
3911 90 110 0
- - - полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фениленизопропилидин-1,4-фенилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3911 90 130 0
- - - политио-1,4-фенилен
3912
Целлюлоза и ее химические производные в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
- ацетаты целлюлозы:
3912 11 000
- - непластифицированные:
3912 12 000 0
- - пластифицированные
3912 20
- нитраты целлюлозы (включая коллодии):
- - непластифицированные:
3912 20 1100
- - - коллодии и целлоидин
- эфиры целлюлозы простые:
3912 31 000 0
- - карбоксиметилцеллюлоза и ее соли
3912 39 200 0
- - - гидроксипропилцеллюлоза
3912 90 100 0
- - эфиры целлюлозы сложные
3913
Полимеры природные (например, альгиновая кислота) и полимеры природные модифицированные (например, отвержденные протеины, химические производные натурального каучука) в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3913 10 000 0
- кислота альгиновая, ее соли и сложные эфиры
3914 00 000 0
Смолы ионообменные, полученные на основе полимеров товарных позиций 3901-3913, в первичных формах
II. ОТХОДЫ, ОБРЕЗКИ И СКРАП; ПОЛУФАБРИКАТЫ; ИЗДЕЛИЯ
3915
Отходы, обрезки и скрап, из пластмасс:
3915 10 000 0
- полимеров этилена
3915 20 000 0
- полимеров стирола
3915 30 000 0
- полимеров винилхлорида
3915 90
- прочих пластмасс:
3915 90 110 0
- полимеров пропилена
3916
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс:

3916 10 000 0
– этилен полимерлерінен
3916 20 000 0
– винилхлорид полимерлерінен
3916 90
– басқа пластмассадан:
3916 90 100 0
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген
3916 90 500 0
– – полиқосылыс өнімдерінен
3917
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер және түтікшелер, олардың фитингтері (мысалы қосылыстар, ернемектер):
3917 10
– қатырылған протеиндер немесе целлюлозалық материалдардан жасалған жасанды қабықшалар (шұжық өнімдері үшін):
3917 10 100 0
– – қатырылған протеиндерден
3917 10 900 0
– – целлюлоза материалдарынан
– қатты құбырлар, түтіктер және шлангілер:
391721
– – этилен полимерлерінен:
3917 21 100 0
– – – беткі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған
3917 22
– – пропилен полимерлерінен:
3917 23
– – винилхлорид полимерлерінен:
3917 23 100
– – – беткі бет жағы өңделген немесе өңделмеген, бipaқ қандай да бip өзге өңдеуге ұшырамаған, ұзындығы көлденең қиманың ең жоғары мөлшерінен асып түсетін, жапсарсыз және кесінділерге қиылған:
3917 32 000
– – өзгелері, басқа материалдармен бекемделмеген немесе қиыстырылмаған, фитингтерсіз:
3917 40 000 0
– фитингілер
3918
Пластмассадан жасалған едендерге арналған бумалардағы немесе пластиналардағы жабындар, өздігінен жабысатындар немесе өздігінен жабыспайтындар; осы топқа арналған 9-ескертпеде көрсетілген пластмассалардан жасалған қабырғалар немесе төбелерге арналған жабындар:
3918 10
– винилхлорид полимерлерінен:
3918 10 100 0
– – поливинилхлорид сіңген немесе жабылған негізден тұратын
3919
Пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленка, фольга және белдіктер немесе бумалардағы немесе бумаларға оралмаған басқа да өздігінен жабысатын жазық нысандар:
3919 10
– eні 20 см-ден аспайтын бумалардағы:
– – сырты вулканизацияланбаған табиғи немесе синтетикалық каучукпен жабылған белдіктер немесе таспалар:
3919 10 120 0
– – – пластифитталған поливинилхлоридтан немесе полиэтиленнен
3919 10 150 0
– – – полипропиленнен
3920
Кеуекті емес және бекемделмеген, қабат-қабат емес, төсемесіз және басқа материалдармен ұқсас әдіспен қосылмаған пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленкалар, белдіктер немесе таспалар, өзгелері:
3920 10
– этилен полимерлерінен:
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден аспайтын:
– – – үлес салмағы мынадай полиэтиленнен:
– – – – 0,94-тен кем:
3920 10 230 0
– – – – – жартылай өткізгіштер немесе баспа схемалары өндірісінде қолданылатын фоторезист пленкасын алуға арналған, қалыңдығы 20 мкм немесе одан астам, бipaқ 40 мкм-нен аспайтын полиэтилен пленкасы

3916 10 000 0
- из полимеров этилена
3916 20 000 0
- из полимеров винилхлорида
3916 90
- из прочих пластмасс:
3916 90 100 0
- - из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных
3916 90 500 0
- - из продуктов полиприсоединения
3917
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс:
3917 10
- оболочки искусственные (для колбасных изделий) из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов:
3917 10 100 0
-- из отвержденных протеинов
3917 10 900 0
-- из целлюлозных материалов
- трубы, трубки и шланги, жесткие:
391721
-- из полимеров этилена:
3917 21 100 0
--- бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 22
-- из полимеров пропилена:
3917 23
-- из полимеров винилхлорида:
3917 23 100
--- бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке.
3917 32 000
-- прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, без фитингов:
3917 40 000 0
- фитинги
3918
Покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе:
3918 10
- из полимеров винилхлорида:
3918 10 100 0
-- состоящие из основы, пропитанной или покрытой поливинилхлоридом
3919
Плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах:
3919 10
- в рулонах шириной не более 20 см:
-- полосы или ленты с покрытием из невулканизованного натурального или синтетического каучука:
3919 10 120 0
--- из поливинилхлорида или полиэтилена
3919 10 150 0
--- из полипропилена
3920
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами:
3920 10
- из полимеров этилена:
- - толщиной не более 0,125 мм:
- - - из полиэтилена с удельным весом:
- - - - менее 0,94:
3920 10 230 0
- - - - - пленка полиэтиленовая толщиной 20 мкм или более, но не более 40 мкм, для получения пленки фоторезиста, используемой в производстве полупроводниковых или печатных схем

3920 10 240 0
– – – – – созылған пленка
3920 10 280 0
– – – – 0,94 немесе одан астам
– – қалыңдығы 0,125 мм-ден астам:
3920 20
– пропилен полимерлерінен:
– – қалыңдығы 0,10 мм-ден аспайтын:
3920 20 210 0
– – – биаксиалды бағытталған
3920 20 800 0
– – қалыңдығы 0,10 мм-ден асатын
3920 30 000 0
– стирол полимерлерінен
– винилхлорид полимерлерінен:
3920 43
– – құрамында салмағы кем дегенде 6%-дан тұратын пластификаторлары бар:
3920 43 100 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын
3920 43 900 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын
3920 49 100
– – – қалыңдығы 1 мм-ден аспайтын:
3920 49 100 1
– – – – қатты пластифитталмаған
3920 49 100 9
– – – – иілгіш
3920 49 900 0
– – – қалыңдығы 1 мм-ден асатын
– акрилдік полимерлерден:
3920 51 000 0
– – полиметилметакрилаттан
3920 59 100 0
– – – акрилдік және метакрилдік қышқылдардың күрделі эфирлерінің полимерлесінен жасалған қалыңдығы 150 мкм-ден аспайтын пленка
– поликарбонаттардан, алкидтық шайырлардан, полиаллилдік күрделі эфирлерден немесе өзге де күрделі полиэфирлерден:
3920 61 000 0
– – поликарбонаттардан
3920 62
– – полиэтилентерефталаттан:
– – – қалыңдығы 0,35 мм-ден аспайтын:
3920 62 120 0
– – – – иілгіш магниттік дискілер өндірісіне арналған қалыңдығы 72 мкм немесе одан астам, бipaқ 79 мкм-ден аспайтын полиэтилентерефталаттан жасалған пленка; фотополимерлік баспалық пластиналар өндірісіне арналған қалыңдығы 100 мкм немесе одан астам, бipaқ 150 мкм-ден аспайтын полиэтилентерефталаттан жасалған пленка
3920 62 190 1
– – – – – пленка
3920 62 900 0
– – – қалыңдығы 0,35 мм-ден асатын
3920 63 000 0
– – қорландырылмаған күрделі полиэфирлерден
3920 69 000 0
– – өзге күрделі полиэфирлерден
– целлюлозадан немесе оның химиялық туындыларынан:
3920 71 000 0
– – жаңғыртылған целлюлозадан
3920 79
– – өзге целлюлоза туындыларынан:
3920 79 100 0
– – – күйдірілген талшықтан
– басқа пластмассалардан:
3920 91 000 0
– – поливинилбутиралдан
3920 92 000 0
– – полиамидтерден
3920 93 000 0
– – амин-альдегидтік шайырлардан
3920 94 000 0
– – фенол-альдегидтік шайырлардан
3920 99
– – басқа пластмассалардан:
– – – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық түрлендірілген немесе түрлендірілмеген:
3920 99 210 0
– – – – қапталған немесе қапталмаған, немесе тек пластмассамен қапталған полиимидтік табақ және белдік немесе таспа
– – – полиқосылыс өнімдерінен:
3920 99 530 0
– – – – хлорсілтілік электролиздерде қолдануға арналған фторланған пластамассалардан жасалған ионалмасушы мембраналар
3921
Пластмассадан жасалған өзге де тақтайлар, табақтар, пленкалар және белдіктер немесе таспалар:
– кеуектелген:

3920 10 240 0
- - - - - растягивающаяся пленка
3920 10 280 0
- - - 0,94 или более
- - толщиной более 0,125 мм:
3920 20
- из полимеров пропилена:
- - толщиной не более 0,10 мм:
3920 20 210 0
- - - биаксиально ориентированные
3920 20 800 0
- - толщиной более 0,10 мм
3920 30 000 0
- из полимеров стирола
- из полимеров винилхлорида:
3920 43
- - содержащие не менее 6 мас.% пластификаторов:
3920 43 100 0
- - - толщиной не более 1 мм
3920 43 900 0
- - - толщиной более 1 мм
3920 49 100
- - - толщиной не более 1 мм:
3920 49 100 1
- - - - жесткие непластифицированные
3920 49 100 9
- - - - гибкие
3920 49 900 0
- - - толщиной более 1 мм
- из акриловых полимеров:
3920 51 000 0
- - из полиметилметакрилата
3920 59 100 0
- - - пленка толщиной не более 150 мкм из сополимера сложных эфиров акриловой и метакриловой кислот
- из поликарбонатов, алкидных смол, полиаллильных сложных эфиров или полиэфиров сложных прочих:
3920 61 000 0
- - из поликарбонатов
3920 62
- - из полиэтилентерефталата:
- - - толщиной не более 0,35 мм:
3920 62 120 0
- - - - пленка из полиэтилентерефталата толщиной 72 мкм или более, но не более 79 мкм, для производства гибких магнитных дисков; пленка из полиэтилентерефталата толщиной 100 мкм или более, но не более 150 мкм, для производства фотополимерных печатных пластин
3920 62 190 1
- - - - - пленка
3920 62 900 0
- - - толщиной более 0,35 мм
3920 63 000 0
- - из ненасыщенных полиэфиров сложных
3920 69 000 0
- - из полиэфиров сложных прочих
- из целлюлозы или ее химических производных:
3920 71 000 0
- - из регенерированной целлюлозы
3920 79
- - из прочих производных целлюлозы:
3920 79 100 0
- - - из вулканизованного волокна
- из прочих пластмасс:
3920 91 000 0
- - из поливинилбутираля
3920 92 000 0
- - из полиамидов
3920 93 000 0
- - из амино-альдегидных смол
3920 94 000 0
- - из феноло-альдегидных смол
3920 99
- - из прочих пластмасс:
- - - -из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3920 99 210 0
- - - - полиимидный лист и полоса или лента, непокрытые или покрытые только пластмассой
- - - из продуктов полиприсоединения:
3920 99 530 0
- - - - мембраны ионообменные из фторированных пластмасс для использования в хлорщелочных электролизерах
3921
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие:
- пористые:

3921 11 000 0
– – стирол полимерлерінен
3921 12 000 0
– – винилхлорид полимерлерінен
3921 13
– – полиуретандардан:
3921 13 100 0
– – – иілгіштерден
3921 14 000 0
– – жаңартылған целлюлозадан
3921 19 000 0
– – басқа пластмассалардан
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық түрлендірілген немесе түрлендірілмеген:
3921 90 100
– – – күрделі полиэфирлерден:
3921 90 100 1
– – – – гофрланған табақтар мен плиталар
3921 90 300 0
– – – фенол-альдегидтік шайырлардан
– – – амин-альдегидтік шайырлардан:
– – – – қабаттылардан:
3921 90 410 0
– – – – – үсті бip немесе екі жағынан безендірілген жоғары қысымды қабаттылардан
3921 90 600 0
– – полиқосылыс өнімдерінен
3923
Пластмассадан жасалған тасымалдауға немесе орауға арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған өзге де бұйымдар:
3923 10 000 0
– қораптар, жәшіктер, себеттер және ұқсас бұйымдар
– қаптар және сөмкелер (конустыларды қоса алғанда):
3923 21 000 0
– – этилен полимерлерінен жасалған
3923 29
– – басқа пластмассалардан жасалған:
3923 29 100 0
– – – поливинилхлоридтен
3923 30 10
– – сыйымдылығы 2 литрден аспайтын:
3923 30 101 0
– – – сыйымдылығы 2 л астам бұйымдар дайындауға арналған преформалар
3923 30 90
– – сыйымдылығы 2 литрден астам:
3923 30 901 0
– – – сыйымдылығы 2 л астам бұйымдар дайындауға арналған преформалар
3923 50
– тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған басқа да бұйымдар:
3923 50 100 0
– – шөлмектерді тығындауға арналған қақпақтар мен қалпақшалар
3923 30 90
– – сыйымдылығы 2 литрден астам:
3925
Пластмассадан жасалған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген құрылыс бөлшектер:
3925 10 000 0
– резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын басқа сауыттар
3925 20 000 0
– есіктер мен оларға арналған табалдырықтар, терезелер мен олардың ернеулері
3925 30 000 0
– терезе қақпасы, перделер (венециандық жалюзиді қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар мен олардың бөліктері
3925 90 100 0
– – есіктерге, терезелерге, қабырғаларға немесе ғимараттардың басқа бөліктеріне тұрақты қоюға арналған фитингілер мен бекіткіш бөлшектер
3925 90 200 0
– – электр тізбектерге арналған магистральдық, арналық және кәбілдік ойылымдар
3925 90 800 1
– – – полиуретаннан жасалған
4001
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер немесе таспалар түріндегі табиғи каучук, балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар:
4001 10 000 0
– табиғи каучук ақсөл, вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған
– басқа нысандардағы табиғи каучук:

3921 11 000 0
- - из полимеров стирола
3921 12 000 0
- - из полимеров винилхлорида
3921 13
- - из полиуретанов:
3921 13 100 0
- - - гибкие
3921 14 000 0
- - из регенерированной целлюлозы
3921 19 000 0
- - из прочих пластмасс
- - из продуктов конденсации или полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3921 90 100
- - - из полиэфиров сложных:
3921 90 100 1
- - - - листы и плиты гофрированные
3921 90 300 0
- - - из феноло-альдегидных смол
- - - из амино-альдегидных смол:
- - - - слоистых:
3921 90 410 0
- - - - - слоистых высокого давления с декорированной поверхностью с одной или обеих сторон
3921 90 600 0
- - из продуктов полиприсоединения
3923
Изделия для транспортировки или упаковки товаров из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства, из пластмасс:
3923 10 000 0
- коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия
- мешки и сумки (включая конические):
3923 21 000 0
- - из полимеров этилена
3923 29
- - из прочих пластмасс:
3923 29 100 0
- - - из поливинилхлорида
3923 30 10
- - емкостью не более 2 л:
3923 30 101 0
- - - преформы для изготовления изделий емкостью не более 2 л
3923 30 90
- - емкостью более 2 л:
3923 30 901 0
- - - преформы для изготовления изделий емкостью более 2 л
3923 50
- пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства:
3923 50 100 0
- - колпаки и навинчивающиеся пробки для бутылок
3923 30 90
- - емкостью более 2 л:
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные:
3925 10 000 0
-резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости объемом более 300 л
3925 20 000 0
- двери, окна и их рамы, пороги для дверей
3925 30 000 0
- ставни, шторы (включая венецианские жалюзи) и аналогичные изделия и их части
3925 90 100 0
-- фитинги и крепежные детали, предназначенные для постоянной установки в/или на дверях, окнах, лестницах, стенах или других частях зданий
3925 90 200 0
-- магистральные, канальные и кабельные желоба для электрических цепей
3925 90 800 1
--- изготовленные из полиуретана
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы в первичных формах или в виде пластин, листов или полос или лент:
4001 10 000 0
- латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный
- каучук натуральный в других формах:

4001 21 000 0
– – смокед-шитс (табиғи каучуктің үлгісі)
4001 22 000 0
– – табиғи каучук, техникалық айрықшаландырылған (ТSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар
4002
Майлардан алынған бастапқы нысандардағы немесе пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі синтетикалық каучук және фактис; пластиналар, табақтар немесе белдіктер, немесе таспалар түріндегі бастапқы нысандардағы осы тауар позициясының кез келген өнімі бар 4001 тауар позициясының кез келген өнімінің қоспалары:
– бутадиенстирольдiк каучук (SBR); карбоксилденген бутедиенстирольдiк каучук (ХSВR):
4002 11 000 0
– – ақсөл
4002 19 100 0
– – – майшыт полимерлеу жолымен алынатын бутадиенстирольдік каучук (Е-SBR), бумада
4002 19 200 0
– – – ерітіндіде полимерлеу жолымен алынатын бутадиен және стирол блок-сополимері (SBS, термоэластопласт), түйіршікте, қабыршақ немесе ұнтақта
4002 19 300 0
– – – ерітіндіде полимерлеу жолымен алынатын бутадиенстирольдік каучук (S-SBR), бумада
4002 20 000 0
– бутадиендік каучук (BR)
– изобутиленизопрендік каучук (бутил каучугі) (IIR); галогенделген изобутиленизопрендік каучук (CIIR немесе BIIR):
4002 31 000 0
– – изобутиленизопрендік каучук (бутилкаучук) (IIR)
– хлоропрендік каучук (хлорбутадиендік) (CR):
4002 41 000 0
– – ақсөл
– бутадиеннитрильдік каучук (NBR):
4002 51 000 0
– – ақсөл
4002 60 000 0
– изопрендік каучук (IR)
4002 70 000 0
– түйiндес емес этиленпропилендиендiк каучук (EРDM)
4002 80 000 0
– 4001 тауар позициясы өнiмiнiң осы тауар позициясының кез келген өнiмiмен қоспалары
4002 99 100 0
– – – вулканизацияланған тауарларға пластмассаларды енгізу арқылы
4003 00 000 0
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналар, табақтар немесе белдiктер немесе таспалар түрiндегi регенерацияланған каучук
4004 00 000 0
Резеңкенiң қалдықтары, кесiндiлерi және сынықтары (қатты резеңкеден басқа), олардан алынған ұнтақтар мен түйiршiктер
4005
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналар, табақтар немесе белдiктер немесе таспалар түрiндегi вулканизацияланған резеңке қоспалар:
4005 10 000 0
– техникалық көмiртегімен немесе кремнийдiң диоксидiмен толтырылған резеңкелiк қоспа
4005 20 000 0
– ерiтiнділер; 4005 10 қосалқы позициясында көрсетілгендерді қоспағанда, өзге дисперсиялар
4005 91 000 0
– – пластиналар, табақтар және белдіктер немесе таспалар
4006
Өзге нысандар (мысалы, шыбықтар, құбырлар және қалпына келтірілген кескіндер) және вулканизацияланбаған резеңкеден жасалған бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар):
4006 10 000 0
– шиналарды қалпына келтiруге арналған жобалық дайындаулар

4001 21 000 0
- - смокед-шитс (марка натурального каучука)
4001 22 000 0
- - каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR)
4001 30 000 0
- балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции в первичных формах или в виде пластин, листов или полос или лент:
- каучук бутадиенстирольный (SBR); карбоксилированный бутадиенстирольный каучук (XSBR):
4002 11 000 0
- - латекс
4002 19 100 0
- - - каучук бутадиенстирольный, получаемый путем эмульсионной полимеризации (E-SBR), в кипах
4002 19 200 0
- - - блок-сополимер бутадиена и стирола, получаемый путем полимеризации в растворе (SBS, термоэластопласт), в гранулах, крошке или в порошке
4002 19 300 0
- - - каучук бутадиенстирольный, получаемый путем полимеризации в растворе (S-SBR), в кипах
4002 20 000 0
- каучук бутадиеновый (BR)
- каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR); каучук галогенированный изобутиленизопреновый (CIIR или ВIIR):
4002 31 000 0
- - каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR)
- каучук хлоропреновый (хлорбутадиеновый) (CR):
4002 41 000 0
- -латекс
- каучук бутадиеннитрильный (NBR):
4002 51 000 0
- - латекс
4002 60 000 0
- каучук изопреновый (IR)
4002 70 000 0
- каучук этиленпропилендиеновый несопряженный (EPDM)*
4002 80 000 0
- смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции
4002 99 100 0
- - - продукты, модифицированные посредством включения пластмасс
4003 00 000 0
Каучук регенерированный в первичных формах или в виде пластин, листов или полос или лент
4004 00 000 0
Отходы, обрезки и скрап резины (кроме твердой резины), порошки и гранулы, полученные из них
4005
Невулканизованная резиновая смесь в первичных формах или в виде пластин, листов или полос или лент:
4005 10 000 0
- резиновая смесь, наполненная техническим углеродом или диоксидом кремния
4005 20 000 0
- растворы; дисперсии прочие, кроме указанных в субпозиции 4005 10
4005 91 000 0
- - пластины, листы и полосы или ленты
4006
Прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины:
4006 10 000 0
- протекторные заготовки для восстановления шин

4007 00 000 0
Вулканизацияланған резеңке жіптер мен корд
4008
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден алынған пластиналар, табақтар, белдiктер немесе таспалар, шыбықтар және қалпына келтірілген кескіндер:
– кеуекті резеңкеден:
4008 11 000 0
– – пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар
– кеуекті емес резеңкеден:
4008 21
– – пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар:
4008 21 100 0
– – – еденге арналған жабындар және маттар
4009
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған құбырлар, түтiктер және құбыршектер, фитингiлері жоқ немесе бар (мысалы, қосылыстармен, келте құбырлармен, ернемектермен):
– бекемдетілген немесе басқа әдіспен өзге материалдармен қиылыстырылмаған:
4009 11 000 0
– – фитингілерсіз
4009 12 000
– – фитингілермен:
4010
Вулканизацияланған резеңкеден алынған конвейерлiк таспалар немесе жетекшi белдiктер, немесе бельтинг:
– таспалар немесе бельтинг, конвейерлік:
4010 11 000 0
– – тек металмен арқауланған
4010 12 000 0
– – тек тоқыма материалдармен бекемдетілген
– жетекшi белдiктер немесе бельтинг:
4010 31 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), ойлы-қырлы, 60 см-ден астам, бiрақ 180 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 32 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), ойлы-қырлылардан басқа, 60 см-ден астам, бiрақ 180 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 33 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), қырлы, 180 см-ден астам, бiрақ 240 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 34 000 0
– – трапециялық көлденең қималы шексiз жетек қайыстар (танапты белдiктер), ойлы-қырлылардан басқа, 180 см-ден астам, бiрақ 240 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 35 000 0
– – шексiз, тiстi жетек қайыстар, 60 см астам, бiрақ 150 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4010 36 000 0
– – шексiз, тiстi жетек қайыстар, 130 см астам, бiрақ 198 см-ден аспайтын сыртқы шеңбердің ұзындығымен
4013
Резеңке камералар:
4016
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған басқа бұйымдар:
4016 10 000 0
– кеуектi резеңкеден
4016 91 000 0
– – еденге арналған жабындар және кiлемшелер
4016 93 000
– – прокладкалар, шайбылар және басқа тығыздағыштар:
4016 99 910 0
– – – – металл толтырылған резеңке бөліктен
4017 00 000 0
Барлық қалыптағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
4101
Ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (өзге әдiспен буланған немесе тұздалған, кептiрiлген, ысталған, пикелденген немесе консервiленген, бiрақ пергаментке келтiрiлiп иленбеген немесе одан әрi өңдеуге түспеген) жануарлардың түгi бар немесе түксiз, бөлінген немесе бөлінбеген, өңделмеген терiлерi:

4007 00 000 0
Вулканизованные резиновые нити и корд
4008
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины:
- из пористой резины:
4008 11 000 0
- - пластины, листы и полосы или ленты
- из непористой резины:
4008 21
- - пластины, листы и полосы или ленты:
4008 21 100 0
- - - покрытия для полов и маты
4009
Трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме твердой резины, без фитингов или с фитингами (например, соединениями, патрубками, фланцами):
- не армированные или не комбинированные иным способом с прочими материалами:
4009 11 000 0
- - без фитингов
4009 12 000
- - с фитингами
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные или бельтинг из вулканизованной резины:
- ленты или бельтинг, конвейерные:
4010 11 000 0
- - армированные только металлом
4010 12 000 0
- - армированные только текстильными материалами
- ремни или бельтинг, приводные:
4010 31 000 0
- - бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 32 000 0
- - бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 33 000 0
- - бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010 34 000 0
- - бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010 35 000 0
- - бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010 36 000 0
- - бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4013
Камеры резиновые:
4016
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, прочие:
4016 10 000 0
- из пористой резины
4016 91 000 0
- - покрытия напольные и коврики
4016 93 000
- - прокладки, шайбы и прочие уплотнители
4016 99 910 0
- - - - части из металлонаполненных резин
4017 00 000 0
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины
4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные:

4101 20
– әрқайсысының салмағы құрғақ түрінде 8 кг-нан, кептiрiлiп тұздалған түрінде 10 кг-нан, буланған, дымқыл тұздалған күйде немесе өзге консервiленген күйінде 16 кг-нан аспайтын тұтас терiлер:
4101 20 100 0
– – буланған
4101 20 300 0
– – дымқыл тұздалған
4101 20 500 0
– – кептiрiлген немесе кептiрiлiп тұздалған
4101 50
– салмағы 16 кг-нан асатын тұтас терiлер:
4101 50 100 0
– – буланған
4101 50 300 0
– – дымқыл тұздалған
4101 50 500 0
– – кептiрiлген немесе кептiрiлiп тұздалған
4101 90 000 0
– өзгелері, тоқымдарын, жартылай тоқымдарын және өңірлерін қоса алғанда
4102
Қойлардың немесе қозылардың өңделмеген терiлерi (өзге әдiспен буланған немесе тұздалған, кептiрiлген, пикелденген немесе консервiленген, бiрақ пергаментке келтiрiлiп иленбеген немесе одан әрi өңдеуге түспеген) түгі бар немесе түксіз, бөлiнген немесе бөлiнбеген өңделмеген терiлерi, осы топтың 1в ескертпесінде алып тасталғандардан басқа:
4102 10
– түкті:
4102 10 100 0
– – қозылардың
– түксіз:
4102 21 000 0
– – пикелденген
4103
Түктi немесе түксiз (өзге әдiспен буланған немесе тұздалған, кептiрiлген, пикелденген немесе консервiленген, бiрақ пергаментке келтiрiлiп иленбеген), бөлiнген немесе бөлiнбеген өңделмеген басқа терiлер, осы топтың 1б немесе 1в-ескертпелерінде алып тасталғандардан басқа:
4103 30 000 0
– шошқалардың
4103 90 100 0
– – ешкiлер мен лақтардың
4104
Түксіз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, бiрақ одан арғы өңдеусiз ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың терiлерiнен алынған иленген былғары және былғарылық краст:
– дымқыл түрде (хромдалған жартылай фабрикатты қоса алғанда):
4104 11
– – бөлiнбеген беткi жағы тегістелген; беткi жағы бөлiнген:
4104 11 100 0
– – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) тұтас терілерінен
– – – – ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда):
4104 11 510 0
– – – – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын тұтас терілерден
4104 19 100 0
– – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) тұтас терілерінен
– – – – ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда):
4104 19 510 0
– – – – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын тұтас терілерден
– құрғақ түрде (краст):
4104 41
– – беткi жағы бөлiнбеген, қырылған; беткi жағы бөлiнген:
– – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) тұтас терілерінен:
4104 41 110 0
– – – – өсімдікпен иленген, одан әрі өңделмеген немесе белгілі бір өңдеу жасалған, бірақ былғары өндірісіне тікелей пайдалануға тіптен жарамсыз, әрқайсысының нетто салмағы 4,5 кг-нан аспайтын, басы мен аяқтары жоқ, немесе басы мен аяқтары бар үнді зебуі бұзауларының тұтас терілерінен
– – – – ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда):

4101 20
– целые шкуры, недвоеные, каждая массой не более 8 кг в сухом состоянии, 10 кг в сухосоленом или 16 кг в парном, мокросоленом или ином консервированном виде:
4101 20 100 0
– – парные
4101 20 300 0
– – мокросоленые
4101 20 500 0
– – сушеные или сухосоленые
4101 50
– целые шкуры массой более 16 кг:
4101 50 100 0
– – парные
4101 50 300 0
– – мокросоленые
4101 50 500 0
– – сушеные или сухосоленые
4101 90 000 0
– прочие, включая чепраки, получепраки и полы
4102
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но недубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечанием 1в к данной группе:
4102 10
– с шерстным покровом:
4102 10 100 0
– – ягнят
– без шерстного покрова:
4102 21 000 0
– – пикелеванные
4103
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но недубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечанием 1б или 1в к данной группе:
4103 30 000 0
– свиней
4103 90 100 0
– – коз или козлят
4104
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:
– во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат):
4104 11
– – нешлифованные лицевые недвоеные; лицевые двоеные:
4104 11 100 0
– – – из целых шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов)
– – – – крупного рогатого скота (включая буйволов):
4104 11 510 0
– – – – – из целых шкур, площадь поверхности которой превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов)
4104 19 100 0
– – – из целых шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов)
– – – – крупного рогатого скота (включая буйволов):
4104 19 510 0
– – – – – из целых шкур, площадь поверхности которой превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов)
– в сухом состоянии (краст):
4104 41
– – нешлифованные лицевые недвоеные; лицевые двоеные:
– – – из целых шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов):
4104 41 110 0
– – – – из целых шкур телят индийского зебу, без головы и ног или с головой и ногами, каждая нетто-массой не более 4,5 кг, растительного дубления, без дальнейшей обработки или подвергнутая определенной обработке, но явно непригодная к непосредственному использованию для производства кожевенных изделий
– – – – крупного рогатого скота (включая буйволов):

4104 41 510 0
– – – – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын тұтас терілерден
– – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) тұтас терілерінен:
4104 49 110 0
– – – – өсімдікпен иленген, одан әрі өңделмеген немесе белгілі бір өңдеу жасалған, бірақ былғары өндірісіне тікелей пайдалануға мүлдем жарамсыз, әрқайсысының нетто салмағы 4,5 кг-нан аспайтын, басы мен аяқтары жоқ, немесе басы мен аяқтары бар үнді зебуі бұзауларының тұтас терілерінен
– – – – ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда):
4104 49 510 0
– – – – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын тұтас терілерден
4105
Қойлар мен қозылардың терiлерiнен алынған түксiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленген былғары және былғарылық краст; бiрақ одан арғы өңделмеген:
4105 10
– дымқыл түрде (хромдалған жартылай фабрикаттарды қоса алғанда):
4105 10 100 0
– – бөлінбеген
4105 10 900 0
– – бөлінген
4105 30
– құрғақ түрде (краст):
4105 30 100 0
– – өсімдікпен иленген, одан әрі өңделмеген немесе белгілі бір өңдеу жасалған, бірақ былғары өндірісіне тікелей пайдалануға мүлдем жарамсыз қылшық жүнді үнді қойының тұтас терілерінен
4105 30 910 0
– – – бөлінбеген
4105 30 990 0
– – – бөлінген
4106
Басқа жануарлардың терiлерiнен алынған, түксіз, бөлiнген немесе бөлiнбеген иленген былғары және былғарылық краст, бiрақ одан арғы өңдеусiз:
– ешкілердің немесе лақтардың:
4106 21
– – дымқыл түрде (хромдалған жартылай фабрикатты қоса алғанда):
4106 21 100 0
– – – бөлінбеген
4106 21 900 0
– – – бөлінген
4106 22
– – құрғақ түрде (краст):
4106 22 100 0
– – – өсімдікпен иленген, одан әрі өңделмеген немесе белгілі бір өңдеу жасалған, бірақ былғары өндірісіне тікелей пайдалануға тіптен жарамсыз үнді ешкісінің немесе лағының тұтас терілерінен
– шошқалардың:
4106 31 000 0
– – дымқыл түрде (хромдалған жартылай фабрикатты қоса алғанда)
4106 32 000 0
– – құрғақ түрде (краст)
4106 40 100 0
– – алдын ала өсімдікпен иленген
4106 91 000 0
– – дымқыл түрде (хромдалған жартылай фабрикатты қоса алғанда)
4106 92 000 0
– – құрғақ түрде (краст)
4107
Iрi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың, түксіз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленгеннен кейiн қосымша өңделген немесе пергаментке келтiрiлген түрiн қоса алғанда былғарылық краст түрiндегi былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа:
– тұтас терілер:
4107 11
– – тегістелмеген беткi жағы бөлiнбеген:
– – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) терілерінен жасалған былғары:

4104 41 510 0
– – – – – из целых шкур, площадь поверхности которой превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов)
– – – из целых шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов):
4104 49 110 0
– – – – из целых шкур телят индийского зебу, без головы и ног или с головой и ногами, каждая нетто-массой не более 4,5 кг, растительного дубления, без дальнейшей обработки или подвергнутая определенной обработке, но явно непригодная к непосредственному использованию для производства кожевенных изделий
– – – – крупного рогатого скота (включая буйволов):
4104 49 510 0
– – – – – из целых шкур, площадь поверхности которой превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов)
4105
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур овец или шкурок ягнят без шерстного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:
4105 10
– во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат):
4105 10 100 0
– – недвоеные
4105 10 900 0
– – двоеные
4105 30
– в сухом состоянии (краст):
4105 30 100 0
– – из шкур индийской грубошерстной овцы растительного дубления, подвергшихся или неподвергшихся определенной обработке, но явно непригодных к непосредственному использованию для производства кожевенных изделий
4105 30 910 0
– – – недвоеные
4105 30 990 0
– – – двоеные
4106
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур прочих животных без шерстного или волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:
– коз или козлят:
4106 21
– – во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат):
4106 21 100 0
– – – недвоеные
4106 21 900 0
– – – двоеные
4106 22
– – в сухом состоянии (краст):
4106 22 100 0
– – – из шкур индийской козы или козленка растительного дубления, подвергшихся или неподвергшихся определенной обработке, но явно непригодных к непосредственному использованию для производства кожевенных изделий
– свиней:
4106 31 000 0
– – во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4106 32 000 0
– – в сухом состоянии (краст)
4106 40 100 0
– – предварительного растительного дубления
4106 91 000 0
– – во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4106 92 000 0
– – в сухом состоянии (краст)
4107
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114:
– целые шкуры:
4107 11
– – нешлифованные лицевые недвоеные:
– – – кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов):

4107 11 110 0
– – – – опоек бокс
4107 12
– – беткі жағы бөлінген:
– – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) терілерінен жасалған былғары:
4107 12 110 0
– – – – опоек бокс
4107 12 910 0
– – – – ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) терілерінен жасалған былғары
4107 12 990 0
– – – – жылқы тұқымдас жануарлардың терілерінен жасалған былғары
4107 19 100 0
– – – беткі жағының аумағы 2,6 м2-ден (28 шаршы футтан) аспайтын ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) терілерінен жасалған былғары
– өзгесі, жартылай былғарыны қоса алғанда:
4107 91
– – тегістелмеген беткi жағы бөлiнбеген:
4107 91 100 0
– – – ұлтандық
4107 92
– – беткі жағы бөлінген:
4107 92 100 0
– – – ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) терілерінен жасалған былғары
4107 92 900 0
– – – жылқы тұқымдас жануарлардың терілерінен жасалған былғары
4107 99 100 0
– – – ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) терілерінен жасалған былғары
4107 99 900 0
– – – жылқы тұқымдас жануарлардың терілерінен жасалған былғары
4112 00 000 0
Қойлардың немесе қозылардың терiлерiнен алынған түксiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленгеннен кейiн қосымша өңделген немесе пергаментке келтiрiлген түрiн қоса алғанда, қойлардың немесе қозылардың терісінен жасалған былғарылық краст түрiндегi былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа
4113
Қойлардың немесе қозылардың терiлерiнен алынған түксіз немесе түк баспаған, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленгеннен кейiн қосымша өңделген немесе пергаментке келтiрiлген түрiн қоса алғанда, басқа жануарлардың терісінен жасалған былғарылық краст түрiндегi былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа:
4113 10 000 0
– ешкілердің немесе лақтардың
4113 20 000 0
– шошқалардың
4114 10
– күдepi (қиыстырған күдеріні қоca алғанда):
4114 10 100 0
– – қойлардың немесе қозылардың терілерінен
4114 10 900 0
– – басқа жануарлардың терілерінен
4114 20 000 0
– боялған былғары және боялған ламинатталған былғары, металдандырылған былғары
4115
Табиғи былғарының немесе былғарылық талшықтардың негiзiндегi пластиналарда табақтар мен жолақтарда, немесе таспаларда, орамдағы немесе орамсыз композициялық былғары; былғарыдан жасалған бұйымдарды өндiру үшiн жарамсыз, табиғи немесе композициялық былғарының қиықтары және басқа қалдықтары; былғарылық шаң, ұнтақ және ұн:
4115 10 000 0
– табиғи былғарының немесе былғарылы талшықтардың негiзiндегi пластиналарда, табақтар мен жолақтарда, немесе таспаларда, орамды немесе орамсыз композициялық былғары
4403
Қабығы алынған немесе алынбаған немесе беткі қабатымен, қомақты кесектелген немесе кесектелмеген өңделмеген орман материалдары:

4107 11 110 0
– – – – опоек бокс
4107 12
– – лицевые двоеные:
– – – кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов):
4107 12 110 0
– – – – опоек бокс
4107 12 910 0
– – – – кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов)
4107 12 990 0
– – – – кожа из шкур животных семейства лошадиных
4107 19 100 0
– – – кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м2 (28 квадратных футов)
– прочая, включая полукожу:
4107 91
– – нешлифованная лицевая недвоеная:
4107 91 100 0
– – – подошвенная
4107 92
– – лицевая двоеная:
4107 92 100 0
– – – кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов)
4107 92 900 0
– – – кожа из шкур животных семейства лошадиных
4107 99 100 0
– – – кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов)
4107 99 900 0
– – – кожа из шкур животных семейства лошадиных
4112 00 000 0
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114
4113
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур прочих животных без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114:
4113 10 000 0
– коз или козлят
4113 20 000 0
– свиней
4114 10
– замша (включая комбинированную замшу):
4114 10 100 0
– – из шкур овец или шкурок ягнят
4114 10 900 0
– – из шкур прочих животных
4114 20 000 0
– кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная
4115
Кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах или лентах, в рулонах или не в рулонах; обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука:
4115 10 000 0
– кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах или лентах, в рулонах или не в рулонах
4403
Лесоматериалы необработанные с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные:

4403 10 000
– бояумен, улағыштармен, креозотпен немесе басқа да қосындылармен өңделген:
4403 10 000 1
– – еменнен
4403 10 000 2
– – шамшаттан
4403 10 000 3
– – ақ үйеңкіден
4403 20
– басқа да қылқан тұқымдастардан жасалған:
– – кәдімгі шырша "Picea abies Karst." немесе еуропалық ақ самырсын (Abies alba Mill.):
4403 20 110
– – – бөрене:
4403 20 110 1
– – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 110 2
– – – – диаметрі 24 см-ден астам, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 190 1
– – – – өңделмеген, алынған немесе алынбаған қабықты, шабылмаған, диаметрі кемінде 15 см
– – кәдімгі қарағай "Pinus sylvestris L.":
4403 20 310
– – – бөрене:
4403 20 310 1
– – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 310 2
– – – – диаметрі 24 см-ден астам, ұзындығы кемінде 1 м
4403 20 910
– – – бөрене:
4403 20 910 1
– – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м кәдімгі "Picea abies Karst" шыршадан басқа өзге шыршадан немесе ақ еуропалық (Abies alba Mill.) самырсыннан басқа өзге самырсыннан жасалған
4403 20 910 2
– – – – диаметрі 24 см-ден астам, ұзындығы кемінде 1 м кәдімгі "Picea abies Karst" шыршадан басқа, өзге шыршадан немесе ақ еуропалық (Abies alba Mill.) самырсыннан басқа, өзге самырсыннан жасалған
4403 20 910 3
– – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м кәдімгі "Pinus sylvestris L" қарағайдан басқа өзге қарағайдан жасалған
4403 20 910 4
– – – – диаметрі 24 см-ден астам, ұзындығы кемінде 1 м кәдімгі "Pinus sylvestris L" қарағайдан басқа өзге қарағайдан жасалған
4403 20 990 1
– – – – өңделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі кемінде 15 см ағаш материалдары
– осы топтың қосалқы позициясына арналған 1-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың өзгелері:
4403 41 000 0
– – күңгірт-қызыл cүpeгi бар шорея, ақшыл-қызыл cүpeгi бар шорея, шорея бакау
4403 49 100 0
– – – цилиндрлі энтандрофрагма, кайя иворензис және биік хлорофора немесе африкалық тик ағашы
4403 49 350 0
– – – Клайн аукумеясы және пайдалы энтандрофрагма
4403 91
– – еменнен (Quercus spp.) жасалған:
4403 91 100 0
– – – бөрене
4403 92
– – кәмшаттан (Fagus spp.) жасалған:
4403 92 100 0
– – – бөренеден
4403 99 100 0
– – – теректен жасалған
4403 99 300 0
– – – эвкалиптен жасалған
– – – қайыңнан жасалған:
4403 99 510
– – – – бөрене:
4403 99 510 1
– – – – – диаметрі кемінде 15 см, бipaқ 24 см-ден аспайтын, ұзындығы кемінде 1 м
4403 99 510 2
– – – – – диаметрі 24 см-ден бipaқ, ұзындығы кемінде 1 м
4403 99 590 1
– – – – – өңделмеген, қабығы алынған немесе алынбаған, шабылмаған, диаметрі кемінде 15 см ағаш материалдары

4403 10 000
- обработанные краской, травителями, креозотом или другими консервантами:
4403 10 000 1
- - из дуба
4403 10 000 2
- - из бука
4403 10 000 3
- - из ясеня
4403 20
- из хвойных пород прочие:
- - ель обыкновенная "Picea abies Karst." или пихта белая европейская (Abies alba Mill.):
4403 20 110
- - - бревна:
4403 20 110 1
- - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 110 2
- - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 190 1
- - - - лесоматериалы необработанные с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
- - сосна обыкновенная вида "Pinus sylvestris L.":
4403 20 310
- - - бревна:
4403 20 310 1
- - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 310 2
- - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 910
- - - бревна:
4403 20 910 1
- - - - из ели прочей, кроме ели обыкновенной "Picea abies Karst" или из пихты прочей, кроме пихты белой европейской (Abies alba Mill), диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 910 2
- - - - из ели прочей, кроме ели обыкновенной "Picea abies Karst." или из пихты прочей, кроме пихты белой европейской (Abies alba Mill), диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 910 3
- - - - из сосны прочей, кроме сосны обыкновенной "Pinus sylvestris L.", диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 910 4
- - - - из сосны прочей, кроме сосны обыкновенной "Pinus sylvestris L.", диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 20 990 1
- - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см
- прочие из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:
4403 41 000 0
- - шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау
4403 49 100 0
- - - энтандрофрагма цилиндрическая, кайя иворензис и хлорофора высокая или африканское тиковое дерево
4403 49 350 0
- - - аукумея Клайна и энтандрофрагма полезная
4403 91
- - из дуба (Quercus spp.):
4403 91 100 0
- - - бревна
4403 92
- - из бука (Fagus spp.):
4403 92 100 0
- - - бревна
4403 99 100 0
- - - из тополя
4403 99 300 0
- - - из эвкалипта
- - - из березы:
4403 99 510
- - - - бревна:
4403 99 510 1
- - - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 99 510 2
- - - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м
4403 99 590 1
- - - - - лесоматериалы необработанные с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см

4403 99 950 1
– – – – ақ үйеңкіден жасалған
4403 99 950 2
– – – – көк теректен жасалған
4406
Теміржол немесе трамвай жолдары үшін ағаш шпалдары:
4406 10 000 0
– қаныққан
4407
Ұзыннан арамен кесілген немесе жарылған, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған, қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын ағаш материалдары:
4407 10
– қылқанды:
4407 10 150 0
– – жылтыратылған; ұштары жалғанған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған
– – – сүргіленген:
4410
Сүректен немесе басқа да сүректелген материалдан жасалған, қарамаймен немесе басқа да байланыстырылатын органикалық заттармен қанықтырылған немесе қанықтырылмаған ағаш жонатын тақтайшалар (мысалы, жонуға бағдарланған тақтайшалар немесе вафельді тақтайшалар):
– сүректен:
4410 11
– – жонуға бағдарланған тақтайшалар:
4410 11 100 0
– – – өңделмеген немесе одан әpi де өңделмейтін, жылтыратылғаннан басқа
4410 11 300 0
– – – беткісі бар, қағазбен қапталған, меламин сіңірген
4410 11 500 0
– – – беткісі бар, қағазбен қапталған, сәндiк қабатты пластмассамен қапталған
4410 12
– – бағдарланған (OSB) жоңқамен тақталары:
4410 12 100 0
– – – қайраулардан басқа өңделмеген немесе ары қарай өңдеусiз
4410 19 000 1
– – – вафельді тақтайшалар
4410 19 000 2
– – – – өңделмеген немесе одан әpi де өңделмейтін, жылтыратылғаннан басқа
4411
Қарамай немесе басқа да органикалық заттар үстемеленген сүректен немесе басқа да сүректелген материалдан жасалған тақтайшалар:
– орташа тығыздығы (MDF) сүрек талшықты тақтайшалар:
4411 12
– – қалыңдығы 2 мм аспайтын:
4411 12 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беткі жабуысыз
4411 13
– – қалыңдығы 5 мм-ден астам, 6ipaқ 9 мм-ден аспайтын:
4411 13 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беткі жабуысыз
4411 14
– – қалыңдығы 9 мм-ден астам:
4411 14 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беткі жабуысыз
441192
– – тығыздығы 0,8 г/см3 астам:
4411 92 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беткі жабуысыз
4411 93
– – тығыздығы 0,5 г/см3-тен асатын, бірақ 0,8 г/см3-ден аспайтын:
4411 93 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беттi жабусыз
4411 94
– – тығыздығы 0,5 г/см3 аспайтын:
4411 94 100 0
– – – механикалық өңдеусiз немесе беттi жабулауларсыз
4412
Желімделген фанера, фанера панельдері және қабатталған сүректен жасалған ұқсас материалдар:
4412 10 000
– бамбуктан жасалған
– тек сүрек жапырақтарынан (бамбуктан басқа) тұратын, әрқайсысының қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын желімделген фанера:
4412 31
– – осы топтың қосалқы позициясына арналған 1-ескертпеде көрсетілген сүректен жасалған тропикалық тұқымдастардың кем дегенде сыртқы бip қабаты бар:

4403 99 950 1
- - - - из ясеня
4403 99 950 2
- - - - из осины
4406
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей:
4406 10 000 0
- непропитанные
4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм:
4407 10
- хвойные:
4407 10 150 0
-- обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием
--- обработанные строганием:
4410
Плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, пропитанные или не пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами:
- из древесины:
4410 11
-- плиты древесно-стружечные:
4410 11 100 0
--- необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 11 300 0
--- с поверхностью, покрытой бумагой, пропитанной меламином
4410 11 500 0
--- с поверхностью, покрытой декоративными слоистыми пластмассами
4410 12
-- плиты с ориентированной стружкой (OSB):
4410 12 100 0
--- необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410 19 000 1
--- вафельные плиты
4410 19 000 2
---- необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4411
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ:
- плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF):
4411 12
-- толщиной не более 5 мм:
4411 12 100 0
--- без механической обработки или покрытия поверхности
4411 13
-- толщиной более 5 мм, но не более 9 мм:
4411 13 100 0
--- без механической обработки или покрытия поверхности
4411 14
-- толщиной более 9 мм:
4411 14 100 0
--- без механической обработки или покрытия поверхности
441192
-- плотностью более 0,8 г/см3:
4411 92 100 0
--- без механической обработки или покрытия поверхности
4411 93
-- плотностью более 0,5 г/см3, но не более 0,8 г/см3:
4411 93 100 0
--- без механической обработки или покрытия поверхности
4411 94
-- плотностью не более 0,5 г/см3:
4411 94 100 0
--- без механической обработки или покрытия поверхности
4412
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичные материалы из слоистой древесины:
4412 10 000
- из бамбука
- фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм:
4412 31
-- имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы:

4412 31 100 0
– – – күңгірт-қызыл cүpeгi бар шорея, ақшыл-қызыл cүpeгi бар шорея, шореялардың әр алуан түрлерінің cүpeгi, парашорея, пентакме, пайдалы энтандрофрагма, хош иісті терминалия, қатты қарамайлы триплохитон, кайи иворензис, цилиндрлік энтандрофрагма, суринамдық вирола, махогониелік ағаш (Swietenia spp.), Рио палисандры, Пара палисандры және бразилиялық қызғылт ағаштан жасалған
4412 32
– – сүректен жасалған жапырақты тұқымдастардың кем дегенде сыртқы бip қабаты бар өзгесі:
4412 32 100 0
– – – қандағаштан, аршадан, құбыжықтан, қайыңнан, шиеден, талшыннан, шегiршiннен, гикориден, қызыл қайыңнан, жылқы талшынынан, жалғаннан, үйеңкiден, еменнен, шынардан, теректен, ақ қарағаннан, жаңғақ немесе қызғалдақ ағашынан
441192
– – тығыздығы 0,8 г/см3 астам:
4412 94
– – кеспек, көп қабатты және білте ұсталық тақтайшалар:
4412 94 100 0
– – – өзгелері, ең азы жапырақ тұқымдас сүйектің 6ip сыртқы қабаты бар
4412 99 300
– – – сүрек жонатын тақтайшалардың кем дегенде 6ip қабаты бар
– – – – кем дегенде, жапырақты жыныстардың ағашынан бiр сыртқы жiгi болатын:
4412 99 400 0
– – – – – қандағаштан, аршадан, құбыжықтан, қайыңнан, шиеден, талшыннан, шегiршiннен, гикориден, қызыл қайыңнан, жылқы талшынынан, жалғаннан, үйеңкiден, еменнен, шынардан, теректен, ақ қарағаннан, жаңғақ немесе қызғалдақ ағашынан
5001 00 000 0
Тарқатуға жарамды жібек құрттарының пілләлері
5002 00 000 0
Шикізат-жібек (ширатылмаған)
5004 00
Бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған жібек жібі (жібек қалдықтарынан жасалған иірімжіптерден басқа):
5004 00 100 0
– ағартылмаған, жуылмаған немесе ағартылған
5005 00
Бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған жібек жібі қалдықтарынан жасалған иірімжіп:
5005 00 100 0
– ағартылмаған, жуылмаған немесе ағартылған
5006 00
Бөлшек сауда үшін өлшеп салынған, жібек қалдықтарынан жасалған жібек жібі және иірімжіп; жібек құрттарының фиброинынан жасалған талшық:
5006 00 100 0
– жібек жіп
5006 00 900 0
– жібек тараудан немесе өзге де жібек қалдықтарынан жасалған иірімжіп; жібек құрттарының фиброинынан жасалған талшық
5007
Жібек жіптерден немесе жібек қалдықтарынан әзірленген маталар:
5007 10 000 0
– жібек тарау қалдықтарынан жасалған мата
5007 20
– жібек тарау қалдықтарынан басқа, құрамында 85 салм.% немесе одан да көп жібек жіптері немесе жібек қалдықтары бар өзге де маталар:
– – шәйі маталар:
5007 20 110 0
– – – ағартылмаған, жуылған немесе ағартылған
– – толығынан жібек жіптерінен жасалған эпонж, хабутай, хонан, чесуча, кора және осыған ұқсас қиыр шығыстық маталар (жібек тарақтау немесе басқа да жібек қалдықтарымен немесе басқа тоқыма материалдарымен араласпаған):

4412 31 100 0
--- из кайи иворензис, из шореи с темно-красной древесиной, шореи с бледно-красной древесиной, терминалии пышной, махогониевого дерева (Swietenia spp.), триплохитона твердосмольного, аукумеи Кляйна, палисандра Рио, палисандра Пара, бразильского розового дерева, энтандрофрагмы цилиндрической, энтандрофрагмы полезной, виролы суринамской или шореи белой
4412 32
-- прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4412 32 100 0
--- из ольхи, ясеня, бука, березы, вишни, каштана, вяза, гикори, граба, конского каштана, липы, клена, дуба, чинары, тополя, белой акации, грецкого ореха или тюльпанного дерева
441192
-- плотностью более 0,8 г/см3:
4412 94
-- брусковые, многослойные и реечные столярные плиты:
4412 94 100 0
--- имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412 99 300
--- содержащие, по крайней мере, один слой из древесно-стружечной плиты
---- имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород:
4412 99 400 0
----- из ольхи, ясеня, бука, березы, вишни, каштана, вяза, гикори, граба, конского каштана, липы, клена, дуба, чинары, тополя, белой акации, грецкого ореха или тюльпанного дерева
5001 00 000 0
Коконы шелкопряда, пригодные для разматывания
5002 00 000 0
Шелк-сырец (некрученый)
5004 00
Нить шелковая (кроме пряжи из шелковых отходов), не расфасованная для розничной продажи:
5004 00 100 0
– неотбеленная, промытая или отбеленная
5005 00
Пряжа из шелковых отходов, не расфасованная для розничной продажи:
5005 00 100 0
– неотбеленная, промытая или отбеленная
5006 00
Нить шелковая и пряжа из шелковых отходов, расфасованные для розничной продажи; волокно из фиброина шелкопряда:
5006 00 100 0
– нить шелковая
5006 00 900 0
– пряжа из шелкового гребенного очеса или прочих шелковых отходов; волокно из фиброина шелкопряда
5007
Ткани из шелковых нитей или из шелковых отходов:
5007 10 000 0
– ткани из шелкового гребенного очеса
5007 20
– ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более шелковых нитей или шелковых отходов, кроме шелкового гребенного очеса:
– – креповые ткани:
5007 20 110 0
– – – неотбеленные, промытые или отбеленные
– – эпонж, хабутай, хонан, чесуча, кора и аналогичные дальневосточные ткани, выработанные полностью из шелковых нитей (не смешанных с шелковым гребенным очесом или другими шелковыми отходами или с другими текстильными материалами):

5007 20 210 0
– – – жуудан басқа, ағартылмаған немесе одан әрі өңдеуге ұшыратылмаған жаймалық өру
5007 20 310 0
– – – – жаймалық өрім
5007 20 410 0
– – – өте жұқа маталар (селдір өрім)
5007 20 510 0
– – – – ағартылмаған, жуылған немесе ағартылған
5007 20 590 0
– – – – боялған
– – – – әртүрлі түстер иірімінен:
5007 20 610 0
– – – – – ені 57 см-ден астам, бірақ 75 см-ден аспайтын
5007 20 710 0
– – – – басылған
5007 90 100 0
– – ағартылмаған, жуылған немесе ағартылған
5007 90 300 0
– – боялған
5007 90 500 0
– – әртүрлі түсті иірімжіптен
5007 90 900 0
– – басылған
5101
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн:
– жабағыда жуылған жүндi қоса алғанда:
5101 11 000 0
– – қырқылған жүн
– жуылған, карбондалмаған:
5101 21 000 0
– – қырқылған жүн
5101 30 000 0
– карбондалған
5104 00 000 0
Жүннен немесе жануарлардың биязы немесе қылшықты қылынан ыдыратылған шикiзат
5105
Жүн немесе кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған (кесiндiлерде, тарауға ұшыраған жүндердi қоса алғанда) жануарлардың биязы немесе қылшықты қылы:
5105 10 000 0
– кардтық тарауға ұшыраған жүн
– жүндi тарақ таспасы және тарақпен тарауға ұшыраған өзге де жүн:
5105 21 000 0
– – кесінділерде тарауға ұшыраған жүн
– кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы жүні:
5105 31 000 0
– – кашмир ешкілері
5105 40 000 0
– кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы жүні
5111
Аппараттық иiрудiң жүндiк иiрiмжiбiнен немесе жануарлардың биязы қылынан аппараттық иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар:
– құрамында 85 салм.% немесе одан да көп жануарлардың жүні немесе биязы қылы бар:
5111 11 000 0
– – бетінің тығыздығы 300 г/м2-ден аспайтын
5111 19 100 0
– – – бетінің тығыздығы 300 г/м2-нан асатын, бірақ 450 г/м2-нан аспайтын
5111 19 900 0
– – – бетінің тығыздығы 450 г/м2-нан асатын
5111 20 000 0
– негізінен немесе тек химиялық жіптермен араласқан өзгелері
5111 30
– негізінен немесе тек химиялық талшықтармен араласқан өзгелері:
5111 30 100 0
– – бетінің тығыздығы 300 г/м2-нан аспайтын
5111 30 300 0
– – бетінің тығыздығы 300 г/м2-нан асатын, бірақ 450 г/м2-нан аспайтын
5111 30 900 0
– – бетінің тығыздығы 450 г/м2-нан асатын
5111 90 100 0
– – 50-топтың тоқыма материалдарының құрамы 10 салм.%-дан асатын
5111 90 910 0
– – – бетінің тығыздығы 300 г/м2-нан аспайтын
5111 90 930 0
– – – бетінің тығыздығы 300 г/м2-нан асатын, бірақ 450 г/м2-нан аспайтын
5111 90 990 0
– – – бетінің тығыздығы 450 г/м2-нан асатын
5113 00 000 0
Жануарлардың қылшықты қылынан немесе жылқы қылынан жасалған маталар
5201 00
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған мақта талшығы:

5007 20 210 0
– – – полотняного переплетения, неотбеленные или не подвергнутые дальнейшей обработке, кроме промывания
5007 20 310 0
– – – – полотняного переплетения
5007 20 410 0
– – – просвечивающие ткани (ажурного переплетения)
5007 20 510 0
– – – – неотбеленные, промытые или отбеленные
5007 20 590 0
– – – – окрашенные
– – – – из пряжи различных цветов:
5007 20 610 0
– – – – – шириной более 57 см, но не более 75 см
5007 20 710 0
– – – – напечатанные
5007 90 100 0
– – неотбеленные, промытые или отбеленные
5007 90 300 0
– – окрашенные
5007 90 500 0
– – из пряжи различных цветов
5007 90 900 0
– – напечатанные
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию:
– немытая, включая шерсть, мытую в руне:
5101 11 000 0
– – шерсть стриженая
– мытая, некарбонизованная:
5101 21 000 0
– – шерсть стриженая
5101 30 000 0
– карбонизованная
5104 00 000 0
Расщипанное сырье из шерсти или тонкого или грубого волоса животных
5105
Шерсть и тонкий или грубый волос животных, подвергнутые кардо- или гребнечесанию (включая шерсть, подвергнутую гребнечесанию, в отрезках):
5105 10 000 0
– шерсть, подвергнутая кардочесанию
– гребенная лента шерстяная и прочая шерсть, подвергнутая гребнечесанию:
5105 21 000 0
– – шерсть, подвергнутая гребнечесанию, в отрезках
– тонкий волос животных, подвергнутый кардо- или гребнечесанию:
5105 31 000 0
– – кашмирских коз
5105 40 000 0
– грубый волос животных, подвергнутый кардо- или гребнечесанию
5111
Ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных:
– с содержанием шерсти или тонкого волоса животных 85 мас.% или более:
5111 11 000 0
– – с поверхностной плотностью не более 300 г/м2
5111 19 100 0
– – – с поверхностной плотностью более 300 г/м2, но не более 450 г/м2
5111 19 900 0
– – – с поверхностной плотностью более 450 г/м2
5111 20 000 0
– прочие, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
5111 30
– прочие, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами:
5111 30 100 0
– – с поверхностной плотностью не более 300 г/м2
5111 30 300 0
– – с поверхностной плотностью более 300 г/м2, но не более 450 г/м2
5111 30 900 0
– – с поверхностной плотностью более 450 г/м2
5111 90 100 0
– – с общим содержанием текстильных материалов группы 50 более 10 мас.%
5111 90 910 0
– – – с поверхностной плотностью не более 300 г/м2
5111 90 930 0
– – – с поверхностной плотностью более 300 г/м2, но не более 450 г/м2
5111 90 990 0
– – – с поверхностной плотностью более 450 г/м2
5113 00 000 0
Ткани из грубого волоса животных или конского волоса
5201 00
Волокно хлопковое, не подвергнутое кардо- или гребнечесанию:

5201 00 100 0
– гигроскопиялық немесе ағартылған
5203 00 000 0
Кардтық немесе тарақпен таралған мақта талшығы
5205
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынбаған, құрамында 85 салм.% немесе одан астам мақта талшықтары бар мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен басқа):
– тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтан жасалған бiржiптi иiрiмжiп:
5205 11 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан асатын (14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 12 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 13 000 0
– – сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 14 000 0
– – сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес (52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 15
– – сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын (80 метрлiк нөмiрден жоғары):
5205 15 100 0
– – – сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын, бiрақ 88,33 дтекстен кем емес (80 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 120 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 15 900 0
– – – сызықтық тығыздығы 83,33 дтекстен аспайтын (120 метрлiк нөмiрден жоғары)
– тарақпен таралған талшықтардан жасалған бiржіптi иiрiмжiп:
5205 21 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 22 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 23 000 0
– – сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 191,31 дтекстен кем емес (43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 24 000 0
– – сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес (52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмірден аспайтын)
5205 26 000 0
– – сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын, бiрақ 106,38 дтекстен кем емес (80 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 94 метрлiк нөмірден аспайтын)
5205 27 000 0
– – сызықтық тығыздығы 106,38 дтекстен аспайтын, бiрақ 83,33 дтекстен кем емес (94 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 120 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 28 000 0
– – сызықтық тығыздығы 83,33 дтекстен аспайтын (120 метрлiк нөмiрден жоғары)
– тарақпен тарауға ұшырамаған, талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп:
5205 31 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан да көп (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден аспайтын)

5201 00 100 0
– гигроскопическое или отбеленное
5203 00 000 0
Волокно хлопковое, подвергнутое кардо- или гребнечесанию
5205
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая хлопковых волокон 85 мас.% или более, не расфасованная для розничной продажи:
– пряжа однониточная из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5205 11 000 0
– – линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5205 12 000 0
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
5205 13 000 0
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5205 14 000 0
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5205 15
– – линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера):
5205 15 100 0
– – – линейной плотности менее 125 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 120 метрического номера)
5205 15 900 0
– – – линейной плотности менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера)
– пряжа однониточная из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5205 21 000 0
– – линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5205 22 000 0
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
5205 23 000 0
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5205 24 000 0
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5205 26 000 0
– – линейной плотности менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера)
5205 27 000 0
– – линейной плотности менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера)
5205 28 000 0
– – линейной плотности менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера)
– многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5205 31 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)

5205 32 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 33 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлi нөмiрден аспайтын)
5205 34 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлiк нөмiрден жоғары, бірақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 35 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары)
– тарақпен таралған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған:
5205 41 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстегi немесе одан да көп (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 42 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бірақ 232,56 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлi нөмiрден аспайтын)
5205 43 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен аспайтын бiрақ 192,31 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 44 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 46 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын, бiрақ 106,38 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 94 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 47 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 106,38 дтекстен аспайтын, бiрақ 83,3 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 94 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 120 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 48 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 83,33 дтекстен аспайтын (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 120 метрлiк нөмiрден жоғары)
5206
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынбаған, құрамы 85 салм.%-дан аспайтын мақта талшықтары бар мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен басқа):
– тарақпен таралмаған талшықтардан жасалған бiржiптi иiрiмжiп:
5206 11 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан да көп (14 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 12 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метр нөмiрден аспайтын)

5205 32 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 33 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 34 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 35 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
– многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5205 41 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 42 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 43 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 44 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 46 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 47 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 48 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)
5206
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая менее 85 мас.% хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи:
– пряжа однониточная из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5206 11 000 0
– – линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5206 12 000 0
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)

5206 13 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метр нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метр нөмiрден аспайтын)
5206 14 000 0
– – сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метр нөмiрден аспайтын)
5206 15 000 0
– – сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын (80 метр нөмiрден жоғары)
– тарақпен таралған талшықтардан жасалған бiржiптi иiрiмжiп:
5206 21 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан да көп (14 метр нөмiрден аспайтын)
5206 22 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метр нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метр нөмiрден аспайтын)
5206 23 000 0
– – сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,3 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 24 000 0
– – сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем eмec (52 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 25 000 0
– – сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын (80 метрлік нөмiрден жоғары)
– тарақпен тарауға ұшырамаған талшықшалардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп:
5206 31 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан да көп (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 32 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлік нөмiрден жоғары, бipaқ 43 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 33 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 34 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метр нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 35 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары)
– тарақпен таралған, талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп:
5206 41 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан да көп (бiржiпті иiрiмжiп үшiн 14 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 42 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлік нөмiрден жоғары, бipaқ 43 метрлік нөмiрден аспайтын)

5206 13 000 0
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5206 14 000 0
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5206 15 000 0
– – линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
– пряжа однониточная из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5206 21 000 0
– – линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5206 22 000 0
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
5206 23 000 0
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5206 24 000 0
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5206 25 000 0
– – линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
– многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5206 31 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 32 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метpического номера для однониточной пряжи)
5206 33 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 34 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 35 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
– многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5206 41 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 42 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)

5206 43 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықты тығыздығы 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлік нөмiрден жоғары,бiрақ 52 метр нөмiрден аспайтын)
5206 44 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлік нөмiрден жоғары,бiрақ 80 метрлік нөмiрден аспайтын)
5206 45 000 0
– – бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 125 дтекстен аспайтын (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлік нөмiрден жоғары)
5207
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен басқа):
5207 10 000 0
– құрамында 85 салм. %-дан немесе одан да көп мақта талшықтары бар
5208
200 г/м аспайтын беткі тығыздығы құрамында 85 сал.%-дан немесе одан да көп мақта талшықтары бар мақта маталары:
– ағартылмаған:
5208 11
– – беткі тығыздығы 100 г/м2 аспайтын жаймалық өрiм:
5208 11 100 0
– – – бинттер, таңғыш материалдар мен медициналық дәке дайындау үшін маталар
5208 12
– – беткі тығыздығы 100 г/м2 астам жаймалық өрiм:
– – – беткі тығыздығы 100 г/м2 астам, бірақ және ені 130 г/м2 аспайтын жаймалық өрiм:
5208 12 160 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 12 190 0
– – – – 165 см-ден астам
– – – беттiк тығыздығы және ені 130 г/м2 -тан астам жаймалық өрiм:
5208 12 960 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 12 990 0
– – – – 165 см-ден астам
5208 13 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптік саржалық өрiм
– ағартылған:
5208 21
– – беткі тығыздығы 100 г/м2 аспайтын жаймалық өрiм:
5208 21 100 0
– – – бинттер, таңғыш материалдар мен медициналық дәке дайындауға арналған маталар
5208 22
– – беткі тығыздығы 100 г/м2 астам жаймалық өрiм:
– – – беткі тығыздығы 100 г/м2 астам, бірақ және ені 130 г/м2 -ден аспайтын жаймалық өрiм:
5208 22 160 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 22 190 0
– – – – 165 см-ден астам
– – – беттiк тығыздығы және ені 130 г/м2 -ден астам жаймалық өрiм:
5208 22 960 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 22 990 0
– – – – 165 см-ден астам
5208 23 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
– боялған:
5208 31 000 0
– – беткі тығыздығы 100 г/м2 астам жаймалық өрiм
5208 32
– – беткі тығыздығы 100 г/м2 астам жаймалық өрiм:
– – – беткі тығыздығы 100 г/м2 астам, бірақ ені 130 г/м2 -ден аспайтын жаймалық өрiм:
5208 32 160 0
– – – – 165 см-ден аспайтын
5208 32 190 0
– – – – 165 см-ден астам
– – – беттiк тығыздығы және ені 130 г/м2 -ден астам жаймалық өрiм:

5206 43 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 44 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 45 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5207
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи:
5207 10 000 0
– содержащая 85 мас.% или более хлопковых волокон
5208
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2:
– неотбеленные:
5208 11
– – полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2:
5208 11 100 0
– – – ткани для изготовления бинтов, перевязочных материалов и медицинской марли
5208 12
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2:
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2, но не более 130 г/м2 и шириной:
5208 12 160 0
– – – – не более 165 см
5208 12 190 0
– – – – более 165 см
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 130 г/м2 и шириной:
5208 12 960 0
– – – – не более 165 см
5208 12 990 0
– – – – более 165 см
5208 13 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
– отбеленные:
5208 21
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью не более 100 г/м2:
5208 21 100 0
– – – ткани для изготовления бинтов, перевязочных материалов и медицинской марли
5208 22
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2:
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2, но не более 130 г/м2 и шириной:
5208 22 160 0
– – – – не более 165 см
5208 22 190 0
– – – – более 165 см
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 130 г/м2 и шириной:
5208 22 960 0
– – – – не более 165 см
5208 22 990 0
– – – – более 165 см
5208 23 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
– окрашенные:
5208 31 000 0
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
5208 32
– – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2:
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 100 г/м2, но не более 130 г/м2 и шириной:
5208 32 160 0
– – – – не более 165 см
5208 32 190 0
– – – – более 165 см
– – – полотняного переплетения с поверхностной плотностью более 130 г/м2 и шириной:

5211 32 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
– әртүрлі түсті иірімжіптерден:
5211 41 000 0
– – жаймалық өрім
5211 42 000 0
– – деним немесе джинсалық мата
5211 43 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiмнің өзге де маталары
5211 49 100 0
– – – жаккард маталар
– басылған:
5211 51 000 0
– – жаймалық өрім
5211 52 000 0
– – керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5212
Өзге де мақта маталары:
– беткі тығыздығы 200 г/м2-ден аспайтын:
5212 11
– – ағартылмаған:
5212 11 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5212 12
– – ағартылған:
5212 12 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5212 13
– – боялған:
5212 13 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5212 14
– – әртүрлі түсті иірімжіптерден:
5212 14 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5212 15
– – басылған:
5212 15 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
– беткі тығыздығы 200 г/м2-ден астам:
5212 21
– – ағартылмаған:
5212 21 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5212 22
– – ағартылған:
5212 22 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5212 23
– – боялған:
5212 23 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5212 24
– – әртүрлі түсті иірімжіптерден:
5212 24 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5212 25
– – басылған:
5212 25 100 0
– – – негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласқан
5301
Шикізатты зығыр немесе өңделген, бірақ иiруге ұшырамаған зығыр; зығырдың қыл-қыбыры мен қалдықтары (иiру қалдықтары мен жұлынған шикізатты қоса алғанда):
5301 10 000 0
– өңделмеген зығыр немесе дымқыл зығыр
– жапырылған, түтiлген, таралған немесе кез келген басқа әдiспен өңделген, бiрақ иiруге ұшырамаған зығыр:
5301 21 000 0
– – жапырылған немесе түтiлген
5302
Кендір (Cannabis sativa L.), шикізат немесе өңделген, бiрақ иiруге ұшырамаған; кендірдің қыл-қыбырлары мен қалдықтары (иiру қалдықтары мен ыдыратылған шикiзатты қоса алғанда):
5302 10 000 0
– өңделмеген кендір немесе суланған кендір
5303
Джуттық талшық және шикiзат түрiнде немесе өңделген, бiрақ иiруге ұшырамаған басқа да тоқыма қабықтық талшықтар (зығырдан, кендірден және рамиден басқа); осы талшықтардың қыл-қыбырлары мен қалдықтары:
5303 10 000 0
– джуттық талшық немесе шикiзат түрiнде немесе суланғаннан кейiнгi басқа да тоқыма қабықтық талшықтар
5305 00 000 0
Кокос жаңғағының, абака (манильдік кендірдің немесе Musa textilis Nее), рамидің талшықтары және шикiзат түрiнде немесе өңделген, бiрақ иiруге ұшырамаған, басқа орында аталмаған немесе енгiзiлмеген басқа да өсiмдiк тоқыма талшықтары; осы талшықтардың қыл-қыбырлары мен қалдықтары (иiру қалдықтары мен ыдыратылған шикiзатты қоса алғанда)

5211 32 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
– из пряжи различных цветов:
5211 41 000 0
– – полотняного переплетения
5211 42 000 0
– – деним или джинсовая ткань
5211 43 000 0
– – ткани прочие 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5211 49 100 0
– – – жаккардовые ткани
– напечатанные:
5211 51 000 0
– – полотняного переплетения
5211 52 000 0
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5212
Ткани хлопчатобумажные прочие:
– с поверхностной плотностью не более 200 г/м2:
5212 11
– – неотбеленные:
5212 11 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5212 12
– – отбеленные:
5212 12 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5212 13
– – окрашенные:
5212 13 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5212 14
– – из пряжи различных цветов:
5212 14 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5212 15
– – напечатанные:
5212 15 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
– с поверхностной плотностью более 200 г/м2:
5212 21
– – неотбеленные:
5212 21 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5212 22
– – отбеленные:
5212 22 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5212 23
– – окрашенные:
5212 23 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5212 24
– – из пряжи различных цветов:
5212 24 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5212 25
– – напечатанные:
5212 25 100 0
– – – смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5301
Лен-сырец или лен обработанный, но не подвергнутый прядению; очесы и отходы льна (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5301 10 000 0
– лен-сырец или лен-моченец
– лен мятый, трепаный, чесаный или обработанный каким-либо другим способом, но не подвергнутый прядению:
5301 21 000 0
– – мятый или трепаный
5302
Пенька (Cannabis sativa L.), сырец или обработанная, но не подвергнутая прядению; очесы и отходы пеньки (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5302 10 000 0
– пенька-сырец или пенька моченая
5303
Джутовое волокно и другие текстильные лубяные волокна (кроме льна, пеньки и рами), в виде сырца или обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и отходы этих волокон (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5303 10 000 0
– джутовое волокно и другие текстильные лубяные волокна в виде сырца или после мочки
5305 00 000 0
Волокно кокосового ореха, абаки (манильской пеньки или Musa textilis Nee), рами и другие растительные текстильные волокна, в другом месте не поименованные или не включенные, в виде сырца или обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и отходы этих волокон (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)

5306
Зығыр иірімжібі:
5306 10
– біржіпті:
– – бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған:
5306 10 100 0
– – – сызықтық тығыздығы 833,3 дтекс немесе одан астам (12 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5306 10 300 0
– – – сызықтық тығыздығы 833,3 дтекстен аспайтын, бірақ 277,8 дтекс кем емес (12 метрлiк нөмiрден жоғары, бірақ 36 метрлік нөмірден жоғары емес)
5306 10 500 0
– – – сызықтық тығыздығы 277,8 дтекстен аспайтын (36 метрлiк нөмiрден жоғары)
5306 20
– көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған:
5306 20 100 0
– – бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған
5307
Джуттық талшықтардан немесе 5303-тауар позициясындағы басқа да тоқыма қабықтық талшықтардан жасалған иiрiмжiп:
5307 10 000 0
– біржіпті
5307 20 000 0
– көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған
5308
Басқа да өсiмдiк тоқыма талшықтарынан жасалған иiрiмжiп; қағаз иiрiмжiбi:
5308 10 000 0
– кoкoc жаңғағының талшығынан жасалған иiрiмжіп
5308 20
– кендір иiрiмжiбi:
5308 20 100 0
– – бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған
– – рама талшығынан жасалған иірімжіп:
5308 90 120 0
– – – сызықтық тығыздығы 277,8 дтекс немесе одан астам (36 метрлiк нөмiрден жоғары емес)
5308 90 190 0
– – – сызықтық тығыздығы 277,8 дтекстен кем (36 метрлiк нөмiрден жоғары)
5308 90 500 0
– – қағаз иірімжібі
5309
Зығыр маталары:
– құрамында 85 салм. %-дан немесе одан да көп зығыр талшықтары бар:
5309 11
– – ағартылмаған немесе ағартылған:
5309 11 100 0
– – – ағартылмаған
5309 11 900 0
– – – ағартылған
– құрамында 85 салм. %-дан немесе одан да көп зығыр талшықтары бар:
5309 21 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
5310
Джуттық талшықтардан немесе 5303-тауар позициясындағы басқа да тоқыма қабықтық талшықтардан жасалған маталар:
5310 10
– ағартылмаған:
5310 10 100 0
– – ені 150 см-ден аспайтын
5310 10 900 0
– – ені 150 см-ден асатын
5311 00
Өзге де өсiмдiк тоқыма талшықтарынан жасалған маталар; қағаз иiрiмжiбiнен жасалған маталар:
5311 00 100 0
– рама талшықтарынан жасалған
5401
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған химиялық жіптерден жасалған тігін жіптері:
5401 10
– синтетикалық жіптерден:
– – бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған:
– – – өзегі бар жіптер:
5401 10 120 0
– – – – мақта талшықтарымен қапталған полиэфир жіптері
5401 10 160 0
– – – – текстураланған жіптер
5401 20
– жасанды жіптерден:
5401 20 100 0
– – бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған
5402
сызықтық тығыздығы 67 дтекстен аспайтын синтетикалық моножіптерді қоса алғанда, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған кешенді синтетикалық жіптер (тігін жіптерінен басқа):
– нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден жасалған беріктігі жоғары жіптер:

5306
Пряжа льняная:
5306 10
– однониточная:
– – не расфасованная для розничной продажи:
5306 10 100 0
– – – линейной плотности 833,3 дтекс или более (но не выше 12 метрического номера)
5306 10 300 0
– – – линейной плотности менее 833,3 дтекс, но не менее 277,8 дтекс (выше 12 метрического номера, но не выше 36 метрического номера)
5306 10 500 0
– – – линейной плотности менее 277,8 дтекс (выше 36 метрического номера)
5306 20
– многокруточная (крученая) или однокруточная:
5306 20 100 0
– – не расфасованная для розничной продажи
5307
Пряжа из джутовых волокон или других текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303:
5307 10 000 0
– однониточная
5307 20 000 0
– многокруточная (крученая) или однокруточная
5308
Пряжа из других растительных текстильных волокон; пряжа бумажная:
5308 10 000 0
– пряжа из волокон кокосового ореха
5308 20
– пряжа пеньковая:
5308 20 100 0
– – не расфасованная для розничной продажи
– – пряжа из волокон рами:
5308 90 120 0
– – – линейной плотности 277,8 дтекс или более (не выше 36 метрического номера)
5308 90 190 0
– – – линейной плотности менее 277,8 дтекс (выше 36 метрического номера)
5308 90 500 0
– – пряжа бумажная
5309
Ткани льняные:
– содержащие 85 мас.% или более льняных волокон:
5309 11
– – неотбеленные или отбеленные:
5309 11 100 0
– – – неотбеленные
5309 11 900 0
– – – отбеленные
– содержащие менее 85 мас.% льняных волокон:
5309 21 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
5310
Ткани из джутовых волокон или других текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303:
5310 10
– неотбеленные:
5310 10 100 0
– – шириной не более 150 см
5310 10 900 0
– – шириной более 150 см
5311 00
Ткани из прочих растительных текстильных волокон; ткани из бумажной пряжи:
5311 00 100 0
– из волокон рами
5401
Нитки швейные из химических нитей, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:
5401 10
– из синтетических нитей:
– – не расфасованные для розничной продажи:
– – – нити с сердечником:
5401 10 120 0
– – – – нити полиэфирные, обвитые хлопковыми волокнами
5401 10 160 0
– – – – текстурированные нити
5401 20
– из искусственных нитей:
5401 20 100 0
– – не расфасованные для розничной продажи
5402
Нити комплексные синтетические (кроме швейных ниток), не расфасованные для розничной продажи, включая синтетические мононити линейной плотности менее 67 дтекс:
– нити высокой прочности нейлоновые или из других полиамидов:

5501 20 000 0
– полиэфирлі
5501 30 000 0
– акрилды немесе модакрилды
5501 40 000 0
– полипропиленді
5502 00
Жасанды жiптердiң ширатылған матасы:
5502 00 100 0
– вискозды
5502 00 400
– ацетатты:
5502 00 400 1
– – ұзындығы 2 м-ден астам, шиыртпасы кемінде 5 кр/м, қарапайым жібінің сызықтық тығыздығы кемінде 67 дтекс, ширатылған матаның жалпы сызықтық тығыздығы 20 000 дтекс-тен астам сигарет сүзгілерін өндіру үшін жарамды ацетатты талшықтар ширатылған матасы
5503
Кардтық тарақпен тарауға немесе иiру үшiн басқа дайындықтарға ұшырамаған жасанды талшықтар:
– нейлонды немесе басқа да полиамидтерден:
5503 11 000 0
– – арамидтерден
5503 20 000 0
– полиэфирлі
5503 30 000 0
– акрилді немесе модакрилді
5503 40 000 0
– полипропиленді
5504
Кардтық тарақпен тарауға немесе иiру үшiн басқа дайындықтарға ұшырамаған жасанды талшықтар:
5504 10 000 0
– вискозалы
5506
Кардтық тарақпен тарауға немесе иiру үшiн басқа дайындықтарға ұшыраған синтетикалық талшықтар:
5506 10 000 0
– нейлонды немесе басқа да полиамидтерден
5506 20 000 0
– полиэфирлі
5506 30 000 0
– акрилді немесе модакрилді
5507 00 000 0
Кардтық тарақпен тарауға немесе иiру үшiн басқа дайындықтарға ұшыраған жасанды талшықтар
5508
Химиялық талшықтардан жасалған тiгiн жiптерi, бөлшек саудада сату үшiн өлшеп оралған немесе өлшеп оралмаған:
5508 10
– синтетикалық талшықтардан:
5508 10 100 0
– – бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған
5508 20
– жасанды талшықтардан:
5508 20 100 0
– – бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған
5509
Синтетикалық талшықтардан жасалған иiрiмжiп (тiгiн жiбiнен басқа), бөлшек саудада сату үшiн өлшеп оралмаған:
– 85 салм.%-дан немесе одан астам нейлоннан немесе өзге де полиамидтерден жасалған талшықтарды құрайтындар:
5509 11 000 0
– – дара жіпті иірім
5509 12 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
– 85 салм.%-дан немесе одан астам полиэфирлi талшықтарды құрайтындар:
5509 21 000 0
– – дара жіпті иірім
5509 22 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
– 85 салм.%-дан немесе одан астам акрилды немесе модакрилды талшықтарды құрайтындар:
5509 31 000 0
– – дара жіпті иiрiмжiп
5509 32 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
– 85 салм.%-дан немесе одан астам синтетикалық талшықтарды құрайтын, өзге де иiрiмжiптер:
5509 41 000 0
– – бiр жіпті иiрiмжiп
5509 42 000 0
– – көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
– полиэфирлi талшықтардан жасалған өзге де иiрiмжiптер:
5509 51 000 0
– – негiзiнен немесе тек қана жасанды талшықтармен араласқан
5509 52 000 0
– – негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан

5501 20 000 0
– полиэфирный
5501 30 000 0
– акриловый или модакриловый
5501 40 000 0
– полипропиленовый
5502 00
Жгут искусственных нитей:
5502 00 100 0
– вискозный
5502 00 400
– ацетатный:
5502 00 400 1
– – жгут ацетатных волокон длиной более 2 м, с круткой менее 5 кр/м, с линейной плотностью элементарной нити менее 67 дтекс, с общей линейной плотностью жгута более 20 000 дтекс, пригодный для производства сигаретных фильтров
5503
Волокна синтетические, не подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения:
– нейлоновые или из прочих полиамидов:
5503 11 000 0
– – из арамидов
5503 20 000 0
– полиэфирные
5503 30 000 0
– акриловые или модакриловые
5503 40 000 0
– полипропиленовые
5504
Волокна искусственные, не подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения:
5504 10 000 0
– вискозные
5506
Волокна синтетические, подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения:
5506 10 000 0
– нейлоновые или из прочих полиамидов
5506 20 000 0
– полиэфирные
5506 30 000 0
– акриловые или модакриловые
5507 00 000 0
Волокна искусственные, подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения
5508
Нитки швейные из химических волокон, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:
5508 10
– из синтетических волокон:
5508 10 100 0
– – не расфасованные для розничной продажи
5508 20
– из искусственных волокон:
5508 20 100 0
– – не расфасованные для розничной продажи
5509
Пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи:
– содержащая 85 мас.% или более волокон из нейлона или прочих полиамидов:
5509 11 000 0
– – однониточная пряжа
5509 12 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
– содержащая 85 мас.% или более полиэфирных волокон:
5509 21 000 0
– – однониточная пряжа
5509 22 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
– содержащая 85 мас.% или более акриловых или модакриловых волокон:
5509 31 000 0
– – однониточная пряжа
5509 32 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
– пряжа прочая, содержащая 85 мас.% или более синтетических волокон:
5509 41 000 0
– – однониточная пряжа
5509 42 000 0
– – многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
– пряжа прочая из полиэфирных волокон:
5509 51 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с искусственными волокнами
5509 52 000 0
– – смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных

5602 10 190 0
– – – – өзге де тоқыма материалдарынан жасалған
– – – талшықты тоқылған-тігілген жайма:
5602 10 310 0
– – – – жүннен немесе жануарлардың жiңішкe қылынан жасалған
5602 10 380 0
– – – – өзге де тоқыма материалдарынан жасалған
5602 10 900 0
– – сіңірілген, қапталған немесе қапталмаған
– сіңірілмеген, қапталған немесе қапталмаған өзге де киіз немесе фетр:
5602 21 000 0
– – жүннен немесе жануарлардың жіңішке қылынан жасалған
5603
Сіңірілген немесе сіңірілмеген, қапталған немесе қапталмаған, ылғалданған немесе ылғалданбаған тоқыма емес материалдар:
– химиялық жіптерден жасалған:
5603 11
– – беткі тығыздығы 25 г/м2-ден аспайтын:
5603 11 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 12
– – беткі тығыздығы 25 г/м2-ден астам, бірақ 70 г/м2-ден аспайтын:
5603 12 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 13
– – беткі тығыздығы 70 г/м2-ден астам, бірақ 150 г/м2-ден аспайтын:
5603 13 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 14
– – беткі тығыздығы 150 г/м2-ден астам:
5603 14 100
– – – жамылғысы бар:
5603 14 100 1
– – – – тоқыма емес материалдар негізінде поливинилхлорид жамылғысы бар асханалық клеенка
5603 91
– – беткі тығыздығы 25 г/м2-ден аспайтын:
5603 91 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 92
– – беткі тығыздығы 25 г/м2 астам, бірақ 70 г/м2 кем емес:
5603 92 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 93
– – беткі тығыздығы 70 г/м2-ден астам, бірақ 150 г/м2-ден аспайтын:
5603 93 100 0
– – – жамылғысы бар
5603 94
– – беткі тығыздығы 150 г/м2-ден астам:
5603 94 100
– – – жамылғысы бар:
5603 94 100 1
– – – – тоқыма емес материалдар негізінде поливинилхлорид жамылғысы бар асханалық клеенка
5604
Тоқыма жабындысы бар резеңке жіп және бау тоқыма жіптер, жалпақ жіптер және 5404 немесе 5405-тауар позициясының жабылған немесе резеңкеден немесе пластмасса қабығы бар ұқсас жіптері:
5604 10 000 0
– тоқыма жабындысы бар резеңке жіп және бау
5604 90 100 0
– – полиэфирден, нейлоннан немесе өзге полиамидтерден немесе вискоза талшығынан жасалған, сіңдірілген немесе жабыны бар беріктігі жоғары жіп
5605 00 000 0
Тоқыма жіп немесе жалпақ жіп немесе 5404 немесе 5405 тауар позициясының жіп, жолақ немесе таспа немесе ұнтақ түріндегі металмен бipiктipілген немесе металмен қапталған ұқсас жіптері болып табылатын металдандырылған, жалатылған, оқалы немесе оқсыз жіп
5606 00
Оқалы жіп және жалпақ және 5404 немесе 5405-тауар позициясының оқалы (5605-тауар позициясына кіретіндер және аттың қылынан жасалған оқалы жіптерден басқа) жіптері; шашақты иipiмжiп (флокирлі шашақжіпті қоса); фасонды ілмекті иipiмжiп:
5606 00 100 0
– фасонды өpiмдi иipiмжiп
5606 00 910 0
– – оқалы жіп
5607
Өрілген немесе өрілмеген, немесе өрілген немесе өрілмеген және сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабылған немесе жабылмаған, резеңкеден немесе пластмассадан жасалған, қапталған немесе қаптамасы жоқ жетек арқандар, жіптер, арқандар және тростар:
– сизаль немесе Agave текті өсімдіктердің өзге де тоқыма талшықтарынан жасалған:

5602 10 190 0
– – – – из прочих текстильных материалов
– – – волокнистые вязально-прошивные полотна:
5602 10 310 0
– – – – из шерсти или тонкого волоса животных
5602 10 380 0
– – – – из прочих текстильных материалов
5602 10 900 0
– – пропитанные, с покрытием или дублированные
– войлок или фетр прочие, непропитанные, без покрытия или недублированные:
5602 21 000 0
– – из шерсти или тонкого волоса животных
5603
Нетканые материалы, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные:
– из химических нитей:
5603 11
– – с поверхностной плотностью не более 25 г/м2:
5603 11 100 0
– – – с покрытием
5603 12
– – с поверхностной плотностью более 25 г/м2, но не более 70 г/м2:
5603 12 100 0
– – – с покрытием
5603 13
– – с поверхностной плотностью более 70 г/м2, но не более 150 г/м2:
5603 13 100 0
– – – с покрытием
5603 14
– – с поверхностной плотностью более 150 г/м2:
5603 14 100
– – – с покрытием:
5603 14 100 1
– – – – клеенка столовая с поливинилхлоридным покрытием на основе из нетканых материалов
5603 91
– – с поверхностной плотностью не более 25 г/м2:
5603 91 100 0
– – – с покрытием
5603 92
– – с поверхностной плотностью более 25 г/м2, но не более 70 г/м2:
5603 92 100 0
– – – с покрытием
5603 93
– – с поверхностной плотностью более 70 г/м2, но не более 150 г/м2:
5603 93 100 0
– – – с покрытием
5603 94
– – с поверхностной плотностью более 150 г/м2:
5603 94 100
– – – с покрытием:
5603 94 100 1
– – – – клеенка столовая с поливинилхлоридным покрытием на основе из нетканых материалов
5604
Резиновые нить и шнур с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити товарной позиции 5404 или 5405, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы:
5604 10 000 0
– резиновые нить и шнур с текстильным покрытием
5604 90 100 0
– – нить высокопрочная из полиэфиров из нейлона или прочих полиамидов или из вискозного волокна, пропитанная или с покрытием
5605 00 000 0
Нить металлизированная, позументная или непозументная, являющаяся текстильной нитью или плоской или аналогичной нитью товарной позиции 5404 или 5405, комбинированная с металлом в виде нити, полосы или ленты или порошка или покрытая металлом
5606 00
Нить позументная и плоская и аналогичная нить товарной позиции 5404 или 5405, позументная (кроме входящей в товарную позицию 5605 и позументной нити из конского волоса); пряжа синель (включая флокированную синель); фасонная петлистая пряжа:
5606 00 100 0
– фасонная петлистая пряжа
5606 00 910 0
– – позументная нить
5607
Бечевки, веревки, канаты и тросы, плетеные или неплетеные или в оплетке или без оплетки, и пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, в оболочке или без оболочки из резины или пластмассы:
– из сизаля или прочих текстильных волокон растений рода Agave:

5607 21 000 0
– – орамдық жетек арқан немесе шпагат
– полиэтиленнен немесе полипропиленнен жасалған:
5607 41 000 0
– – орамдық жетек арқан немесе шпагат
– – – сызықтық тығыздығы 50 000 дтекс-тен астам (5 г/м):
5607 49 110 0
– – – – өрілген немесе өрімді
5607 49 900 0
– – – сызықтық тығыздығы 50 000 дтекс (5 г/м) немесе одан да кем
5607 50
– өзге де синтетикалық талшықтардан жасалған:
– – нейлон немесе өзге де полиамидтерден немесе полиэфирлерден жасалған:
– – – сызықтық тығыздығы 50 000 дтекс (5 г/м):
5607 50 110 0
– – – – өрілген немесе өрімді
5607 50 300 0
– – – сызықтық, тығыздығы 50 000 дтекс (5 г/м) немесе одан да кем
5607 50 900 0
– – өзге де синтетикалық талшықтардан жасалған
5607 90 200 0
– – абактардан (манила кендірінен немесе Мusа textilis Nee) немесе басқа да қылшықты (беткі) талшықтардан; джут талшықтарынан немесе 5303 тауар позициясының өзге де тоқыма
5701
Түйіншекті кілемдер және басқа кездеме едендік жабындар, дайын немесе дайын емес:
5701 10
– жануарлардың жүні немесе жіңішке қылынан:
5701 10 100 0
– – жібек жіптердің немесе жібек қалдықтарынан жасалған тоқыма жіптердің 10 мас.% астам құрайтын, тарақпен түтуден өткенін ескермегенде
5701 90
– басқа кездеме материалдарынан:
5701 90 100 0
– – жібек жіптерден, жібек қалдықтарынан жасалған тоқыма жіптердің, тарақпен түтуден өткендерден басқа, синтетикалық жіптерден, 5605 тауар позициясының немесе құрамында металл жіптері бар кездеме бұйымдардың жіптері
5702 20 000 0
– кокос жаңғағының талшықтарынан жасалған едендік жабындар
– басқа түкті, дайын еместер:
5702 31
– – жануарлардың жүні немесе жіңішке қылынан:
5702 31 100 0
– – – аксминтерлік кілемдер
5702 32
– – химиялық кездеме материалдардан:
5702 32 100 0
– – – аксминтерлік кілемдер
5702 50
– басқа түкті емес, дайын еместер:
5702 50 100 0
– – жануарлардың жүні немесе жіңішке қылынан
– – химиялық кездеме материалдардан:
5702 50 310 0
– – – полипропиленнен
5801
5802 немесе 5806-тауар позициясының маталарынан басқа түктi маталар және шашақ жіптерден жасалған маталар:
5801 10 000 0
– жүннен немесе жануарлардың жұқа қылынан жасалған
– мақта иiрiмжiптерден жасалған:
5801 21 000 0
– – кесiлмеген арқаулық түгi бар маталар
5801 22 000 0
– – кесiлген түгi бар шибарқыт-корд
5801 23 000 0
– – арқаулық түгi бар басқа маталар
5801 26 000 0
– – шашақ жiптерден жасалған маталар
5801 27 000 0
– – негiзгi түгі бар маталар
– химиялық жiптерден жасалған:
5801 31 000 0
– – кесiлмеген арқаулық түгi бар маталар
5801 32 000 0
– – кесiлген түгi бар шибарқыт-корд
5801 33 000 0
– – арқаулық түгi бар басқа маталар
5801 36 000 0
– – шашақ жiптерден жасалған маталар

5607 21 000 0
– – упаковочная бечевка или шпагат
– из полиэтилена или полипропилена:
5607 41 000 0
– – упаковочная бечевка или шпагат
– – – линейной плотности более 50 000 дтекс (5 г/м):
5607 49 110 0
– – – – плетеные или в оплетке
5607 49 900 0
– – – линейной плотности 50 000 дтекс (5 г/м) или менее
5607 50
– из прочих синтетических волокон:
– – из нейлона или прочих полиамидов или полиэфиров:
– – – линейной плотности более 50 000 дтекс (5 г/м):
5607 50 110 0
– – – – плетеные или в оплетке
5607 50 300 0
– – – линейной плотности 50 000 дтекс (5 г/м) или менее
5607 50 900 0
– – из прочих синтетических волокон
5607 90 200 0
– – из абаки (манильской пеньки или Musa textilis Nee) или других жестких (листовых) волокон; из джутовых волокон или из прочих текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303
5701
Узелковые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, готовые или неготовые:
5701 10
– из шерсти или тонкого волоса животных:
5701 10 100 0
– – содержащие более 10 мас.% шелковых нитей или пряжи из шелковых отходов, исключая гребенные очесы
5701 90
– из прочих текстильных материалов:
5701 90 100 0
– – из шелковых нитей, пряжи из шелковых отходов, кроме гребенных очесов, из синтетических нитей, из пряжи товарной позиции 5605 или из текстильных материалов, содержащих металлические нити
5702 20 000 0
– напольные покрытия из волокон кокосового ореха
– прочие ворсовые, неготовые:
5702 31
– – из шерсти или тонкого волоса животных:
5702 31 100 0
– – – аксминстерские ковры
5702 32
– – из химических текстильных материалов:
5702 32 100 0
– – – аксминстерские ковры
5702 50
– прочие безворсовые, неготовые:
5702 50 100 0
– – из шерсти или тонкого волоса животных
– – из химических текстильных материалов:
5702 50 310 0
– – – из полипропилена
5801
Ткани ворсовые и ткани из синели, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806:
5801 10 000 0
– из шерсти или тонкого волоса животных
– из хлопчатобумажной пряжи:
5801 21 000 0
– – ткани с неразрезным уточным ворсом
5801 22 000 0
– – вельвет-корд с разрезным ворсом
5801 23 000 0
– – ткани с уточным ворсом прочие
5801 26 000 0
– – ткани из синели
5801 27 000 0
– – ткани с основным ворсом
– из химических нитей:
5801 31 000 0
– – ткани с неразрезным уточным ворсом
5801 32 000 0
– – вельвет-корд с разрезным ворсом
5801 33 000 0
– – ткани с уточным ворсом прочие
5801 36 000 0
– – ткани из синели

5801 37 000 0
– – негiзгi түгі бар маталар
5801 90
– өзге де тоқыма материалдардан жасалған:
5801 90 100 0
– – зығырдан жасалған
5802
5806-тауар позициясының енсіз маталарынан басқа, ұзын түктi сүлгiлiк маталар және ұқсас ұзын түктiк маталар; 5703-тауар позициясының бұйымдарынан басқа тафтингтiк тоқыма материалдар:
– ұзын түктi сүлгiлiк маталар және ұқсас мақта иiрiмжiптерден жасалған ұзын түктi маталар:
5802 11 000 0
– – ағартылмағандар
5802 20 000 0
– ұзын түктi сүлгiлiк маталар және ұқсас басқа тоқыма материалдардан жасалған ұзын түктi маталар
5802 30 000 0
– тафтингтiк тоқыма материалдар
5803 00
5806-тауар позициясының енсiз маталарынан басқа қайта кесiлген өрiм маталары:
5803 00 100 0
– мақта иiрiмжiптерден жасалған
5803 00 300 0
– жібек жіптен жасалған немесе жібек қалдықтарынан жасалған иірімжіптер
5804
Мата жаймаларды, машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма жаймаларды қоспағанда селдiр перде және өзге де торлы жаймалар; 6002-6006 тауар позициясының жаймаларынан басқа тiлiктерден, таспалардан немесе жеке ою-өрнектер түрiндегi шiлтерлер:
5804 10
– перде және өзге торлы жаймалар:
5804 10 100 0
– – бір түсті, әшекейсіз
– машинамен тоқылған шілтер:
5804 21
– – химиялық жіптерден жасалған:
5804 21 100 0
– – – тамбур машиналарында дайындалған
5804 29
– – өзге де тоқыма материалдарынан жасалған:
5804 29 100 0
– – – тамбур машиналарында дайындалған
5804 30 000 0
– қолмен тоқылған шілтер
5805 00 000 0
Қолмен тоқылған бельгиялық, обьюссондық, бовэ түріндегі гобелендер және дайын немесе дайын емес инемен тігілген (мысалы, тығыз, айқұш-ұйқыш тігілген) ұқсас гобелендер мен гобелендер
5806
5807-тауар позициясындағы бұйымдардан басқа, жіңішке маталар; нақтылаусыз, желіммен (болдюк) бекітілген жіңішке маталар:
5806 10 000 0
– ұзын түктi маталар (түкті сүлгiлiк маталар мен ұқсас түкті маталарды қоса алғанда) және синелден жасалған маталар
5806 20 000 0
– құрамында 5 салм.%-дан немесе одан да астам эластомерлік немесе резеңке жіптері бар маталар
5806 31 000 0
– – мақта-мата иірімжіптерінен жасалған
5806 32
– – химиялық жіптерден жасалған:
5806 32 100 0
– – – жиекті маталардан жасалған
5806 40 000 0
– арқаусыз, желіммен (болдюк) бекітілген маталар
5807
Тiлiктердегi, таспалардағы немесе нысан немесе көлемі бойынша пiшiмделген, бірақ кестеленбеген жапсырмалар, эмблемалар және ұқсас тоқыма материалдардан жасалған бұйымдар:
5807 10
– тоқылған:
5807 10 100 0
– – жазуы бар маталар
5807 90 100 0
– – фетр немесе киіз немесе тоқылмаған материалдар
5808
Бөлiктерде тоқылған таспа; машинамен немесе қолмен тоқылған тоқымалардан басқа кестеленбеген бөлiктердегi әрлеу материалдары; қылқаламдар, бумашашақтар және ұқсас бұйымдар:

5801 37 000 0
– – ткани с основным ворсом
5801 90
– из прочих текстильных материалов:
5801 90 100 0
– – из льна
5802
Ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани, кроме узких тканей товарной позиции 5806; тафтинговые текстильные материалы, кроме изделий товарной позиции 5703:
– ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани из хлопчатобумажной пряжи:
5802 11 000 0
– – неотбеленные
5802 20 000 0
– ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани из прочих текстильных материалов
5802 30 000 0
– тафтинговые текстильные материалы
5803 00
Ткани перевивочного переплетения, кроме узких тканей товарной позиции 5806:
5803 00 100 0
– из хлопчатобумажной пряжи
5803 00 300 0
– из шелковых нитей или пряжи из шелковых отходов
5804
Тюль и прочие сетчатые полотна, за исключением тканых полотен, трикотажных полотен машинного или ручного вязания; кружева в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов, кроме полотен товарных позиций 6002 – 6006:
5804 10
– тюль и прочие сетчатые полотна:
5804 10 100 0
– – одноцветные без узора
– кружева машинного вязания:
5804 21
– – из химических нитей:
5804 21 100 0
– – – изготовленные на тамбурных машинах
5804 29
– – из прочих текстильных материалов:
5804 29 100 0
– – – изготовленные на тамбурных машинах
5804 30 000 0
– кружева ручного вязания
5805 00 000 0
Тканые вручную гобелены типа гобеленов бельгийских, обьюссонских, бовэ и аналогичных гобеленов и гобелены, вышитые иглой (например, гладью, крестом), готовые или неготовые
5806
Узкие ткани, кроме изделий товарной позиции 5807; узкие ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк):
5806 10 000 0
– ворсовые ткани (включая махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани) и ткани из синели
5806 20 000 0
– ткани прочие, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей
5806 31 000 0
– – из хлопчатобумажной пряжи
5806 32
– – из химических нитей:
5806 32 100 0
– – – с тканой кромкой
5806 40 000 0
– ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк)
5807
Ярлыки, эмблемы и аналогичные изделия из текстильных материалов, в кусках, в лентах или выкроенные по форме или размеру, но не вышитые:
5807 10
– тканые:
5807 10 100 0
– – с ткаными надписями
5807 90 100 0
– – из фетра или войлока или нетканых материалов
5808
Тесьма плетеная в куске; отделочные материалы без вышивки в куске, кроме трикотажных машинного или ручного вязания; кисточки, помпоны и аналогичные изделия:

5808 10 000 0
– бөлiктерде тоқылған таспа
5809 00 000 0
Металл жiптерден жасалған маталар және 5605 тауар позициясының жиhаздық мата ретiнде киiмге немесе ұқсас мақсаттарға қолданылатын, басқа жерлерде аталмаған немесе енгiзiлмеген металдандырылған жiптен жасалған маталар
5810
Бөлiк түрiндегi, таспа түрiндегi немесе жеке ою-өрнектер түрiндегi кестелер:
5810 10
– тегiстелген негiздiң көрiнбейтiн кестелерi:
5810 10 100 0
– – бағасы 35 евро/кг-нан астам (нетто салмағы)
– өзге де кестелер:
5810 91
– – мақта иiрiмжiптерден жасалған:
5810 91 100 0
– – – бағасы 17,50 евро/кг-нан астам (нетто салмағы)
5810 92
– – химиялық жiптерден жасалған:
5810 92 100 0
– – – бағасы 17,50 евро/кг-нан астам (нетто салмағы)
5810 99
– – өзге тоқыма материалдардан жасалған:
5810 99 100 0
– – – бағасы 17,50 евро/кг-нан астам (нетто салмағы)
5811 00 000 0
5810 тауар позициясының кестелерiнен басқа тоқыма материалдарының жұмсақ қабатты тiгу немесе басқа жолмен бiрiктірiлген бiр немесе бiрнеше қабаттарынан тұратын сырма тоқыма материалдар
5901
Кiтап мұқабаларын дайындауға немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын шайырланған немесе крахмалданған тоқыма материалдар; калька; кескiндемеге арналған тегiстелген кенеп; қатырғы және қалпақтардың қаңқасына арналған ұқсас қатты тоқыма материалдар:
5901 10 000 0
– кiтап мұқабаларын дайындауға немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын шайырланған немесе крахмалданған тоқыма материалдар
5902
Берiктiгi жоғары нейлон немесе өзге полиамидті, полиэфирлi немесе вискоза жiптерден жасалған шиналарға арналған кордтық материалдар:
5902 10
– нейлон немесе өзге полиамидтi жiптерден:
5902 10 100 0
– – резеңке сіңірілген
5902 20 100 0
– – резеңке сіңірілген
5902 90 100 0
– – резеңке сіңірілген
5903 10
– поливинилхлоридпен:
5903 10 100 0
– – сіңірілген
5903 10 900
– – жабылған немесе қатырмаланған:
5903 10 900 1
– – – астары тоқыма асхана клеенкасы
5903 20
– полиуретанмен:
5903 20 100 0
– – сіңірілген
5903 20 900 0
– – жабылған немесе қатырмаланған
5903 90 100 0
– – сіңірілген
– – жабылған немесе қатырмаланған:
5903 90 910 0
– – – бет жағын құрайтын материалдары бар туынды целлюлозадан немесе басқа да пластмассадан
5905 00
Тоқыма материалдардан жасалған қабырға жабындары:
5905 00 100 0
– кез келген төселген материалға бекітілген қатар жіптерден тұратын
5905 00 300 0
– – зығырдан
5905 00 500 0
– – джут талшықтардан
5905 00 700 0
– – химиялық жіптерден
5906
5902-тауар позициясының материалдарынан басқа резеңкеленген тоқыма материалдары:
5906 10 000 0
– енi 20 см-ден аспайтын жабысқақ таспалар
5906 91 000 0
– – машинамен немесе қолмен тоқылған

5808 10 000 0
– тесьма плетеная в куске
5809 00 000 0
Ткани из металлических нитей и ткани из металлизированной нити товарной позиции 5605, используемые в одежде, в качестве мебельной ткани или для аналогичных целей, в другом месте не поименованные или не включенные
5810
Вышивки в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов:
5810 10
– вышивки без видимой грунтовой основы:
5810 10 100 0
– – ценой более 35 евро/кг (нетто-масса)
– вышивки прочие:
5810 91
– – из хлопчатобумажной пряжи:
5810 91 100 0
– – – ценой более 17,50 евро/кг (нетто-масса)
5810 92
– – из химических нитей:
5810 92 100 0
– – – ценой более 17,50 евро/кг (нетто-масса)
5810 99
– – из прочих текстильных материалов:
5810 99 100 0
– – – ценой более 17,50 евро/кг (нетто-масса)
5811 00 000 0
Стеганые текстильные материалы в куске, состоящие из одного или нескольких слоев текстильных материалов, соединенных с мягким слоем прошиванием или другим способом, кроме вышивок товарной позиции 5810
5901
Текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей; калька; загрунтованный холст для живописи; бортовка и аналогичные жесткие текстильные материалы для каркасов шляп:
5901 10 000 0
– текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей
5902
Материалы кордные для шин из нейлоновых или прочих полиамидных, полиэфирных или вискозных нитей высокой прочности:
5902 10
– из нейлоновых или прочих полиамидных нитей:
5902 10 100 0
– – пропитанные резиной
5902 20 100 0
– – пропитанные резиной
5902 90 100 0
– – пропитанные резиной
5903 10
– поливинилхлоридом:
5903 10 100 0
– – пропитанные
5903 10 900
– – с покрытием или дублированные:
5903 10 900 1
– – – клеенка столовая на тканевой основе
5903 20
– полиуретаном:
5903 20 100 0
– – пропитанные
5903 20 900 0
– – с покрытием или дублированные
5903 90 100 0
– – пропитанные
– – с покрытием или дублированные:
5903 90 910 0
– – – производными целлюлозы или другими пластмассами, с материалом, образующим лицевую сторону
5905 00
Настенные покрытия из текстильных материалов:
5905 00 100 0
– состоящие из параллельных нитей, закрепленных на подложке из любого материала
5905 00 300 0
– – из льна
5905 00 500 0
– – из джутового волокна
5905 00 700 0
– – из химических нитей
5906
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 5902:
5906 10 000 0
– клейкие ленты шириной не более 20 см
5906 91 000 0
– – трикотажные машинного или ручного вязания

5907 00 000 0
Өзге тәсiлдермен сiңiрiлген немесе қапталған тоқыма материалдар; театрлық декорациялар, көркем сурет студиялары немесе ұқсастар үшін түр қалқа болып табылатын безендірілген кенептер
5909 00
Басқа материалдардан жасалған астары, қаптамасы немесе жабдықтары бар немесе оларсыз тоқыма шлангтер және ұқсас тоқыма түтiктер:
5909 00 100 0
– синтетикалық жіптерден
5910 00 000 0
Сiңдiрiлген немесе сiңдiрiлмеген, жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, пластмассамен қатырмаланған немесе қатырмаланбаған немесе металмен немесе өзге материалмен арматураланған тоқыма материалдардан конвейерлiк таспалар және қозғалтатын белдіктер немесе бельтингтер
5911
Аталған топқа арналған 7-ескертпеде келтiрiлген техникалық мақсаттарға арналған тоқыма материалдар мен бұйымдар:
5911 10 000 0
– инелi таспаларға қолданылатын жабындысы бар немесе резеңкемен, былғарымен немесе басқа материалмен қатырмаланған тоқыма материалдар, киiз немесе фетр және киiз астарлы маталар және тоқыма ұршықтарды жабындылауға арналған резеңкемен сiңдiрiлген енсiз шибарқыттан жасалған маталарды қоса алғанда, басқа да техникалық мақсаттарда қолданылатын ұқсас материалдар
5911 20 000 0
– дайын немесе дайын емес түрдегi елек мата
– шексiз немесе бiрiктiргiш құралдары бар қағаз жасайтын немесе ұқсас машиналарда (мысалы, целлюлоза немесе асбестцементке арналған) қолданылатын тоқыма материалдар:
5911 31
– – беткi тығыздығы 650 г/м2 кем болатын:
– – – жібек немесе химиялық талшықтардан:
5911 31 110 0
– – – – жүннен жасалған немесе жүннен жасалмаған, синтетикалық талшықтардан жасалған, қағаз жасайтын машиналарда пайдаланылатын материалдар түріндегі тоқыма материалдар
5911 32
– – беткi тығыздығы 650 г/м2 немесе одан астам:
– – – жібек немесе химиялық талшықтардан:
5911 32 110 0
– – – – ине өтетін беткі қабаты бар, қағазжасағыш машиналарда (мысалы, престенген шұғалар) қолданылатын материалдар түріндегі тоқыма материалдар
5911 40 000 0
– адам шашынан жасалған маталарды қоса алғанда, май сығуға немece ұқсас мақсаттарға арналған сыққыштарда пайдаланылатын сүзгiш маталар
5911 90 100 0
– – киізден немесе фетрден
6001
Ұзын түктi жаймалар мен түктi жаймаларды қоса алғанда, машинамен немесе қолмен тоқылған түктi трикотаж жаймалар:
6001 10 000 0
– ұзын түктi жаймалар
– iлмектi түгi бар жаймалар:
6001 21 000 0
– – мақта иiрiмжiптерден жасалған
6001 22 000 0
– – химиялық жiптерден жасалған
6001 29 000 0
– – өзге тоқыма материалдардан жасалған
6001 91 000 0
– – мақта иiрiмжiптерден жасалған
6001 92 000 0
– – химиялық жiптерден жасалған
6002
6001-тауар позициясының жаймаларынан басқа, енi 30 см аспайтын, 5 салм.%-дан немесе одан да көп эластомерлi немесе резеңке жiптердi құрайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар:

5907 00 000 0
Текстильные материалы, иным способом пропитанные или покрытые; расписанные холсты, являющиеся театральными декорациями, задниками для художественных студий или аналогичные
5909 00
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них:
5909 00 100 0
– из синтетических нитей
5910 00 000 0
Ленты конвейерные или ремни приводные или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом
5911
Текстильные материалы и изделия для технических целей, упомянутые в примечании 7 к данной группе:
5911 10 000 0
– текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, применяемые для игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие ткани, изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для покрытия ткацких навоев
5911 20 000 0
– ситоткань в готовом или неготовом виде
– текстильные материалы и войлок или фетр, бесконечные или с соединительными приспособлениями, применяемые в бумагоделательных или аналогичных машинах (например, для целлюлозы или асбестоцемента):
5911 31
– – с поверхностной плотностью менее 650 г/м2:
– – – из шелковых или химических волокон:
5911 31 110 0
– – – – тканые материалы, типа материалов, используемых в бумагоделательных машинах (например, формовочные ткани)
5911 32
– – с поверхностной плотностью 650 г/м2 или более:
– – – из шелковых или химических волокон:
5911 32 110 0
– – – – тканые материалы, имеющие поверхностный иглопробивной слой, типа материалов, используемых в бумагоделательных машинах (например, прессовые сукна)
5911 40 000 0
– ткани фильтровальные, используемые в прессах для отжима масла или для аналогичных целей, включая ткани, изготовленные из человеческого волоса
5911 90 100 0
– – из войлока или фетра
6001
Ворсовые полотна, трикотажные машинного или ручного вязания, включая длинноворсовые полотна и махровые полотна:
6001 10 000 0
– длинноворсовые полотна
– полотна с петельным ворсом:
6001 21 000 0
– – из хлопчатобумажной пряжи
6001 22 000 0
– – из химических нитей
6001 29 000 0
– – из прочих текстильных материалов
6001 91 000 0
– – из хлопчатобумажной пряжи
6001 92 000 0
– – из химических нитей
6002
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001:

6002 40 000 0
– 5 салм.%-дан немесе одан да көп эластомерлi жiптердi құрайтын, бiрақ резеңке жiптерi жоқ
6003
6001 немесе 6002-тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, енi 30 см аспайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар:
6003 10 000 0
– жүн иірімінен немесе жануарлардың биязы қылының жіп иірімдерінен жасалған
6003 20 000 0
– мақта иiрiмжiптерден жасалған
6003 30
– синтетикалық жіптерден жасалған:
6003 30 100 0
– – желіжіптік шілтер
6003 40 000 0
– жасанды жіптерден жасалған
6004
6001-тауар позициясының жаймаларынан басқа енi 30 см аспайтын, 5 салм.%-дан немесе одан да көп эластомерлi немесе резеңке жiптердi құрайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар:
6004 10 000 0
– 5 салм.%-дан немесе одан да көп эластомерлi жiптердi құрайтын, бiрақ резеңке жiптерi жоқ
6005
6001-6004-тауар позициясының трикотаж жаймаларынан басқа желiжiптiк жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаждық машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда):
– мақта иiрiмжiптерден жасалған:
6005 21 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
6005 22 000 0
– – боялған
6005 23 000 0
– – әр түрлі түсті иiрiмжiптерден жасалған
6005 24 000 0
– – басылған
6005 41 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
6005 42 000 0
– – боялған
6005 43 000 0
– – әртүрлі түсті иiрiмжiптерден жасалған
6005 44 000 0
– – басылған
6005 90 100 0
– – жүннен тоқылған иiрiлген жiбiнен немесе малдың нәзiк шашынан иiрiлген жiбінен
6006
Өзге де машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар:
6006 10 000 0
– жүн иірімінен немесе жануарлардың биязы қылының жіп иірімдерінен жасалған
– мақта жіп иірімдерінен жасалған:
6006 21 000 0
– – ағартылмаған немесе ағартылған
6006 22 000 0
– – боялған
6006 23 000 0
– – әртүрлі түсті иiрiмжiптерден жасалған
6006 24 000 0
– – басылған
6305
Бумалық қаптар мен пакеттер:
6305 10
– 5303 тауар позициясының джуттан немесе өзге де тоқымалық қабық талшықтарынан иірілген жіптен жасалған:
6305 20 000 0
– мақта-мата иірімжіптен жасалған
– химиялық тоқыма материалдардан жасалған:
6305 32
– – сыйымдылығы үлкен икемді аралық контейнерлер:
– – – полиэтиленнен немесе полипропиленнен жасалған белдеулерден немесе таспалардан немесе ұқсас нысандардан:
6305 32 110 0
– – – – машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж
6305 33
– – өзге де полиэтиленнен немесе полипропиленнен жасалған белдеулерден немесе таспалардан немесе ұқсас нысандардан:
6305 33 100
– – – машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж:
6305 33 100 1
– – – – полипропилен қаптар
6305 33 900 1
– – – – полипропилен қаптар
6308 00 000 0
Бөлшек саудаға арналып буылған, кілемдер, гобелендер, кестеленген дастархандар немесе майлықтар немесе ұқсас тоқыма бұйымдар дайындауға арналған, керек-жарақтарымен қоса немесе оларсыз маталар мен иірілген жіптерден немесе жіптерден тұратын жиынтықтар

6002 40 000 0
– содержащие 5 мас.% или более эластомерных нитей, но не содержащие резиновых нитей
6003
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен товарной позиции 6001 или 6002:
6003 10 000 0
– из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6003 20 000 0
– из хлопчатобумажной пряжи
6003 30
– из синтетических нитей:
6003 30 100 0
– – кружево основовязаное
6003 40 000 0
– из искусственных нитей
6004
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001:
6004 10 000 0
– содержащие 5 мас.% или более эластомерных нитей, но не содержащие резиновых нитей
6005
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 – 6004:
– из хлопчатобумажной пряжи:
6005 21 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
6005 22 000 0
– – окрашенные
6005 23 000 0
– – из пряжи различных цветов
6005 24 000 0
– – напечатанные
6005 41 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
6005 42 000 0
– – окрашенные
6005 43 000 0
– – из пряжи различных цветов
6005 44 000 0
– – напечатанные
6005 90 100 0
– – из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6006
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания прочие:
6006 10 000 0
– из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
– из хлопчатобумажной пряжи:
6006 21 000 0
– – неотбеленные или отбеленные
6006 22 000 0
– – окрашенные
6006 23 000 0
– – из пряжи различных цветов
6006 24 000 0
– – напечатанные
6305
Мешки и пакеты упаковочные:
6305 10
– из пряжи из джутовых или прочих текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303:
6305 20 000 0
– из хлопчатобумажной пряжи
– из химических текстильных материалов:
6305 32
– – гибкие промежуточные контейнеры большой емкости:
– – – из полос или лент или аналогичных форм из полиэтилена или полипропилена:
6305 32 110 0
– – – – трикотажные машинного или ручного вязания
6305 33
– – из полос или лент или аналогичных форм из полиэтилена или полипропилена прочие:
6305 33 100
– – – трикотажные машинного или ручного вязания:
6305 33 100 1
– – – – полипропиленовые мешки
6305 33 900 1
– – – – полипропиленовые мешки
6308 00 000 0
Наборы, состоящие из тканей и пряжи или нитей с принадлежностями или без них, для изготовления ковров, гобеленов, вышитых скатертей или салфеток или аналогичных текстильных изделий, упакованные для розничной продажи

6801 00 000 0*
Табиғи тастан (сланецтен басқа) төсеніш төсеуге арналған төсемтас, жиектастар мен плиталар
6802*
6801 тауар позициясының тауарларынан басқа ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен басқа) және одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:

6801 00 000 0*
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
6802*
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:

6802 23 000 0
– – гранит
6802 91 000 0
– – мәрмәр, травертин және алебастр
6802 92 000 0
– – өзге де әктастар
6802 93
– – гранит:
6802 93 100 0
– – – таза салмағы 10 кг немесе одан да көп жылтыратылған, сәнделген немесе кесуден басқа, басқа да өңдеуден өткен
6802 99 100 0
– – – таза салмағы 10 кг немесе одан да көп жылтыратылған, сәнделген немесе кесуден басқа, өзге де өңдеуден өткен
6803 00 000 0
Өңделген сланец пен сланецтен немесе агломериялацияланған сланецтен жасалған бұйымдар
6804
Тегістеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған диірментас, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері мен ұқсас арқаусыз бұйымдар, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсіз, қолдан қайрауға арналған тастар және олардың табиғи тастан агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе қыштан жасалған бөліктері:
6804 10 000 0
– тегістеуге, қайрауға немесе уатуға арналған диірмен тастар мен қайрақ тастар
– өзге де диірмен тастар, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері мен ұқсас бұйымдар:
6804 21 000 0
– – агломерацияланған синтетикалық немесе табиғи алмастан жасалған
6804 22
– – өзге де агломериялацияланған абразивтерден немесе қыштан жасалған:
– – – жасанды абразивтерден, мынадай байланыстырғыш заттары бар:
– – – – синтетикалық немесе жасанды шайырдан жасалған:
6804 22 120 0
– – – – – арматураланбаған
6804 22 180 0
– – – – – арматураланған
6804 22 300 0
– – – – қыш немесе силикаттық материалдардан жасалған
6804 23 000 0
– – табиғи тастардан жасалған
6804 30 000 0
– қолдан қайрауға немесе жалтыратуға арналған тастар
6805
Кесілген немесе тігілген, немесе белгілі бір нысан алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген мата, қағаз, картон, немесе өзге де негіздегі, табиғи немесе жасанды абразивтік ұнтақ немесе дән:
6805 10 000 0
– тек мата тоқыма негіздегі ғана
6805 20 000 0
– тек қағаз немесе картон негіздегі ғана
6805 30 000 0
– басқа да материалдардың негізінде жасалған
6806
Қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал маталар; қатпарланған вермикулит, iсiнген балшықтар, көбiктi қож бен ұқсас ісіңкі минералдық өнiмдер; 6811 немесе 6812 тауар позицияларының немесе 69-тобының бұйымдарынан басқа, жылу оқшаулағыш, дыбыс оқшаулағыш немесе дыбыс сіңіргіш минералдық материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар:
6806 10 000
– Төкпелi, беттердегi немесе рулондардағы қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал мақталар (олардың қоспаларын қоса алғанда):
6806 10 000 1
– – минералдық мақта (көкөніс өсіруге арналған субстрат)
6806 20
– қатпарланған вермикулит, iсiңкі балшық, көбiктi қож бен өзге де iсiңкi минералдық өнiмдер (олардың қоспаларын қоса алғанда):

6802 23 000 0
– – гранит
6802 91 000 0
– – мрамор, травертин и алебастр
6802 92 000 0
– – известняки прочие
6802 93
– – гранит:
6802 93 100 0
– – – полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более
6802 99 100 0
– – – полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 кг или более
6803 00 000 0
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей:
6804 10 000 0
– жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
– прочие жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия:
6804 21 000 0
– – из агломерированных искусственных или природных алмазов
6804 22
– – из прочих агломерированных абразивов или из керамики:
– – – из искусственных абразивов со связующим веществом:
– – – – из синтетической или искусственной смолы:
6804 22 120 0
– – – – – неармированные
6804 22 180 0
– – – – – армированные
6804 22 300 0
– – – – из керамических или силикатных материалов
6804 23 000 0
– – из природного камня
6804 30 000 0
– камни для ручной заточки или полировки
6805
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой или обработанной другим способом для получения определенной формы или необработанной:
6805 10 000 0
– только на тканой текстильной основе
6805 20 000 0
– только на бумажной или картонной основе
6805 30 000 0
– на основе из других материалов
6806
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69:
6806 10 000
– шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах:
6806 10 000 1
– – минеральная вата (субстрат для выращивания овощей)
6806 20
– вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси):

6806 20 100 0
– – ісіңкі балшық
6807
Асфальттан немесе ұқсас бұйымдардан (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмiр пiспесiнен жасалған):
6807 10 000 0
– орамадағы
6808 00 000 0
Панельдер, тақталар, тақташалар, блоктар және цементпен, гипспен немесе өзге де минералдық байланыстырғыш заттаpмен агломерацияланған өсiмдiк талшықтарынан, сабаннан немесе, жоңқалардан, бөлшектерден, үгiндiлерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған ұқсас бұйымдар
6809
Гипстен немесе оның негiзiндегi қоспалардан жасалған бұйымдар:
– тақталар, табақтар, панельдер, тақташалар және өрнексiз ұқсас бұйымдар:
6809 11 000 0
– – тек қағазбен немесе картонмен жабылған немесе арматураланған
6810
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған арматураланбаған немесе арматураланған бұйымдар:
– жабынғыш, тақталар, кiрпiштер және ұқсас бұйымдар:
6810 11
– – құрылыс блоктары мен кiрпiштер:
6810 11 100 0
– – – жеңілдетілген бетоннан (ұсатылған пемзалы, түйіршіктендірілген қож негіздегі және т.б.)
6810 91 000 0
– – тұрғын үй құрылысын қоса алғанда құрылысқа арналған құрама құрылыс блоктары
6811
Асбоцементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар:
6811 40 000
– құрамында асбест бар
– құрамында асбест жоқ:
6811 81 000 0
– – гофрланған табақтар
6812
Өңделген асбест талшықтар; асбесттің немесе асбест пен магний карбонатының негiзiндегi қоспалар; осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған 6811 немесе 6813 тауар позициясының тауарларынан басқа арматураланған немесе арматураланбаған бұйымдар (мысалы, жiптер, маталар, киiмдер, бас киiмдер, аяқ киiм, аратөсемдер):
6812 80
– крокидолиттен:
6812 80 100 0
– – өңделген талшық; крокидолиттің немесе крокидолит пен магний карбонатының негізінде қоспалар
6812 91 000 0
– – киiмдер, киiмдердiң керек-жарақтары, аяқ киiм және бас киiмдер
6812 92 000 0
– – қағаз, қалың картон және киiз, немесе фетр
6812 93 000 0
– – нығыздалған асбесттен жасалған табақтар немесе рулондардан жасалған тығыздауыш материалдар
6812 99 100 0
– – – өңделген асбест талшықтары; асбест немесе асбест пен магний карбонатының негізінде қоспалар
6813
Құрастырылмаған, тежегiштер, iлiнiспелер немесе ұқсас құрылғылар үшiн пайдаланылатын, тоқыма немесе басқа да материалдармен бiрге немесе оларсыз асбесттiң, басқа да минералдық заттардың немесе целлюлозаның негiзiндегi фрикциялық материалдар және олардан жасалған бұйымдар (мысалы, табақтар, орамдар, сегменттер, дискілер, шайбалар, аратөсемдер):
6813 20 000
– құрамында асбест бар
– құрамында асбест жоқ:
6813 81 000
– – тежегiш қалыптардың жапсырмалары
6814
Қағаз, картон немесе басқа негiздегi немесе онсыз, агломерацияланған немесе қайта өңделген слюданы қоса алғанда, өңделген слюда және одан жасалған бұйымдар:

6806 20 100 0
– – глины вспученные
6807
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека):
6807 10 000 0
– в рулонах
6808 00 000 0
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепы, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
6809
Изделия из гипса или смесей на его основе:
– плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия, без орнамента:
6809 11 000 0
– – покрытые или армированные только бумагой или картоном
6810
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные:
– черепица, плиты, кирпичи и аналогичные изделия:
6810 11
– – строительные блоки и кирпичи:
6810 11 100 0
– – – из облегченного бетона (с основой из битой пемзы, гранулированного шлака и т.д.)
6810 91 000 0
– – сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное
6811
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов:
6811 40 000
– содержащие асбест
– не содержащие асбест:
6811 81 000 0
– – гофрированные листы
6812
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813:
6812 80
– из крокидолита:
6812 80 100 0
– – волокно обработанное; смеси на основе крокидолита или крокидолита и карбоната магния
6812 91 000 0
– – одежда, принадлежности одежды, обувь и головные уборы
6812 92 000 0
– – бумага, толстый картон и войлок или фетр
6812 93 000 0
– – уплотнительный материал из прессованного асбестового волокна в листах или рулонах
6812 99 100 0
– – – волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния
6813
Фрикционные материалы и изделия из них (например, листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы, прокладки) несмонтированные, используемые для тормозов, сцеплений или аналогичных устройств, на основе асбеста, других минеральных веществ или целлюлозы, совместно с текстилем или другими материалами либо без них:
6813 20 000
– содержащие асбест
– не содержащие асбест:
6813 81 000
– – накладки тормозных колодок
6814
Слюда обработанная и изделия из нее, включая агломерированную или регенерированную слюду, на бумажной, картонной или другой основе или без нее:

6904
Құрылыс кiрпiштерi, еденге арналған блоктар, көтерiп тұратын немесе қаптамалық тақташалар және қыштан жасалған ұқсас бұйымдар:
6904 10 000 0
– құрылыс кiрпiшi
6905
Жабынғыш, дефлекторлар, түтін шығару құбырларының үстiндегi зонттар, мұржалардың бөлiктерi, сәулет әшекейлері және қыштан жасалатын өзге де құрылыс бөлшектерi:
6905 10 000 0
– жабынғыш
6906 00 000 0
қыш құбырлар, оқшауланған құбыр желiлерi, су бұрғыштар және түтiктердiң фитингілерi
6907
Өруге арналған тақталар, еденге, пештерге, каминдерге немесе зертасталған қыш қабырғаларға арналған қаптама тақташалар; таскестелiк жұмыстарға арналған зертасталған қыш кубиктер және негiздегi немесе онсыз осыған ұқсас бұйымдар:
6907 10 000 0
– ең үлкен қыры бiр жағы 7 см-ден кем шаршыға кiруі мүмкiн плиткалар немесе басқа нысандағы осыған ұқсас бұйымдар, кубиктер мен осыған ұқсас бұйымдар
6907 90 200
– – тас қыш
6908
Төсеуге арналған плиталар, еденді, пештерді, каминдерді немесе қабырғаларды қаптауға арналған жалтыратылған қыш плиткалар; мозайкалық жұмыстарға арналған жалтыратылған қыш кубиктер немесе, мынадай негіздегі немесе оларсыз, ұқсас бұйымдар:
6908 10 000 0
– тақташалар, кубиктер және ең үлкен қырлары бiр жағы 7 см-ден кем шаршыға кiруi мүмкiн тiкбұрыш немесе басқа нысандағы осыған ұқсас бұйымдар
– – ірі қыштан:
6908 90 110 0
– – – "шпальтплаттен" үлгісіндегі қосарланған плитка
6908 90 310 0
– – – "шпальтплаттен" үлгісіндегі қосарланған плитка
6908 90 510 0
– – – – беткі жағы 90 см2-ден аспайтын
6908 90 910 0
– – – – – тас қышы
6908 90 930 0
– – – – – фаянс немесе жұқа қыш
6909
Зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар; қыш науалар, кеспектер және ауыл шаруашылығында пайдаланылатын ұқсас ыдыстар; қыш құмыралар, ыдыстар және тауарларды тасымалдау немесе орау үшiн пайдаланылатын осыған ұқсас бұйымдар; зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар:
– зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар:
6909 11 000 0
– – фарфордан
6909 12 000 0
– – Моос шкаласы бойынша 9 немесе одан да көп қаттылық баламасы бар бұйымдар
6909 19 000 1
– – – зиянды пайдаланылған заттарды, газдарды бейтараптандыруға арналған, көлік құралдарында қолданылатын катализаторларды дайындауға арналған жеткізгіштер
6910
Раковиналар, қолжуғыштар, раковиналардың аспалары, ванналар, биде, унитаздар, ағызу бактары, писсуарлар және қыштан жасалған осыған ұқсас санитарлық-техникалық бұйымдар:
6910 10 000 0
– фарфордан
7001 00
Шыны сынықтары, жиындылары және шынының өзге де қалдықтары; блоктардағы шыны:

6904
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики:
6904 10 000 0
– кирпичи строительные
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики:
6905 10 000 0
– черепица
6906 00 000 0
Трубы керамические, трубопроводы изоляционные, водоотводы и фитинги труб
6907
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические неглазурованные; кубики керамические неглазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:
6907 10 000 0
– плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
6907 90 200
– – каменная керамика
6908
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические глазурованные; кубики керамические глазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:
6908 10 000 0
– плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
– – из грубой керамики:
6908 90 110 0
– – – плитка двойная типа "шпальтплаттен"
6908 90 310 0
– – – плитка двойная типа "шпальтплаттен"
6908 90 510 0
– – – – с лицевой стороной не более 90 см2
6908 90 910 0
– – – – – каменная керамика
6908 90 930 0
– – – – – фаянс или тонкая керамика
6909
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей; керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров:
– изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей:
6909 11 000 0
– – из фарфора
6909 12 000 0
– – изделия, имеющие эквивалент твердости 9 или более по шкале Мооса
6909 19 000 1
– – – носители для изготовления катализаторов, применяемых в транспортных средствах для нейтрализации вредных отработавших веществ выхлопных газов
6910
Раковины, умывальники, консоли раковин, ванны, биде, унитазы, сливные бачки, писсуары и аналогичные санитарно-технические изделия из керамики:
6910 10 000 0
– из фарфора
7001 00
Бой стеклянный, скрап и прочие отходы стекла; стекло в блоках:

7001 00 100 0
– шыны сынықтары, жиындылары және шынының өзге де қалдықтары
– блоктардағы шыны:
7001 00 910 0
– – оптикалық шыны
7002
Шар (7018 тауар позициясының микросфераларынан басқа), шыбықтар немесе түтікшелер нысанындағы, өңделмеген шыны:
7002 10 000 0
– шарлар
7002 20
– шыбықтар:
7002 20 100 0
– – оптикалық шыныдан жасалған
– түтікшелер:
7002 31 000 0
– – қорытылған кварцтан немесе басқа да қорытылған кремнеземдерден жасалған
7002 32 000 0
– – 0 С-тан 300 С-қа дейiнгi температуралар аралығында К-ға 5x10-6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициентi бар өзге де шыныдан жасалған
7003
Құйылған және прокаттық, ленталар түрiндегi немесе пiшiнделген жұту, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ қандай да бiр өзге тәсiлмен өңделмеген шыны:
– арматураланбаған табақтар:
7003 12
– – массада боялған (көлемде күңгiрттелген), өндiрiлген, жапсырмалы немесе жарықты сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар шыны:
7003 12 100 0
– – – оптикалық шыныдан
7003 12 910 0
– – – – шағылыстырмайтын қабаты барлар
7003 19 100 0
– – – оптикалық шыныдан
7003 20 000 0
– арматураланған беттер
7003 30 000 0
– профильдер
7004
Созылған және үрленген, жалпақ, жұту, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бiр өзге тәсілмен өңделмеген шыны:
7004 20
– массасы боялған (көлемде күңгiрттелген) сөндiрiлген, жапсырмалы немесе жарықты тартатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар шыны:
7004 20 100 0
– – оптикалық шыны
7004 20 910 0
– – – шағылыстырмайтын қабаты бар
7004 90 100 0
– – оптикалық шыны
7005
Термикалық жалтыратылған шыны және бетi тегiстелген немесе жалтыратылған, ленталар түрiндегi сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бiр өзге тәсiлмен өңделмеген шыны:
7005 10
– сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар арматураланбаған шыны:
7005 10 050 0
– – шағылыстырмайтын қабаты бар
– – өзгелері, қалыңдығы:
7005 10 250 0
– – – 3,5 мм-ден аспайтын
7005 10 300 0
– – – 3,5 мм-ден астам, бірақ 4,5 мм-ден аспайтын
7005 10 800 0
– – – 4,5 мм-ден астам
– мынадай өзге де арматураланбаған шыны:
7005 21
– – массасы боялған (көлемде күңгiрттелген), сөндiрiлген, жапсырмалы немесе тек тегiстелген:
7005 21 250 0
– – – қалыңдығы 3,5 мм-ден аспайтын
7005 21 300 0
– – – қалыңдығы 3,5 мм-ден астам, бірақ 4,5 мм-ден аспайтын
7005 21 800 0
– – – қалыңдығы 4,5 мм-ден астам
7005 29 250 0
– – – қалыңдығы 3,5 мм-ден аспайтын
7005 29 350 0
– – – қалыңдығы 3,5 мм-ден астам, бірақ 4,5 мм-ден аспайтын
7005 29 800 0
– – – қалыңдығы 4,5 мм-ден астам

7001 00 100 0
– бой стеклянный, скрап и прочие отходы стекла
– стекло в блоках:
7001 00 910 0
– – оптическое стекло
7002
Стекло в форме шаров (кроме микросфер товарной позиции 7018), прутков или трубок, необработанное:
7002 10 000 0
– шары
7002 20
– прутки:
7002 20 100 0
– – из оптического стекла
– трубки:
7002 31 000 0
– – из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7002 32 000 0
– – из прочего стекла с коэффициентом линейного расширения не более
5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 0С до 300 0С
7003
Стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
– листы неармированные:
7003 12
– – окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7003 12 100 0
– – – из оптического стекла
7003 12 910 0
– – – – имеющие неотражающий слой
7003 19 100 0
– – – из оптического стекла
7003 20 000 0
– листы армированные
7003 30 000 0
– профили
7004
Стекло тянутое и выдувное в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
7004 20
– стекло, окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7004 20 100 0
– – оптическое стекло
7004 20 910 0
– – – имеющее неотражающий слой
7004 90 100 0
– – оптическое стекло
7005
Стекло термически полированное и стекло со шлифованной или полированной поверхностью в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное иным способом:
7005 10
– стекло неармированное, имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7005 10 050 0
– – имеющее неотражающий слой
– – прочее толщиной:
7005 10 250 0
– – – не более 3,5 мм
7005 10 300 0
– – – более 3,5 мм, но не более 4,5 мм
7005 10 800 0
– – – более 4,5 мм
– неармированное стекло прочее:
7005 21
– – окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или только шлифованное:
7005 21 250 0
– – – толщиной не более 3,5 мм
7005 21 300 0
– – – толщиной более 3,5 мм, но не более 4,5 мм
7005 21 800 0
– – – толщиной более 4,5 мм
7005 29 250 0
– – – толщиной не более 3,5 мм
7005 29 350 0
– – – толщиной более 3,5 мм, но не более 4,5 мм
7005 29 800 0
– – – толщиной более 4,5 мм

7005 30 000 0
– арматураланған шыны
7006 00
Иiлген, қырланған, қырналған, тесiлген, эмальданған немесе өзге де тәсiлмен өңделген, бiрақ жақтауға салынбаған немесе басқа материалдармен қиыстырылмаған 7003, 7004 немесе 7005 тауар позицияларындағы шыны:
7006 00 100 0
– оптикалық шыны
7007
Нығыздалған (шыңдалған) немесе көп қабaтты шыныны қоса алғанда қауiпсiз шыны:
– мынадай нығыздалған (шыңдалған) қауiпсiз шыны:
7007 11
– – оны жердегi, әуе және су көлiгiнде немесе зымырандық-ғарыштық жүйелер үшiн пайдалануға мүмкiндiк беретiн мөлшерлi және пiшiндi:
7007 11 100
– – – оларды құрғақтағы көлік құралында пайдалануға мүмкіндік беретін мөлшерлi және пiшiндi:
7007 19 100 0
– – – эмальданған
7007 19 200 0
– – – массасы боялған (көлемі күңгірттелген), сөндірілген, бастырылған немесе шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар
7007 19 800 1
– – – – қабырғаларының өлшемдері 650 мм астам, бірақ 2200 мм кем, қалыңдығы 3,2 мм кем емес, бірақ 100 мм жоғары емес, құрамында 0,02% жоғары емес темір оксиді бар, рифльді немесе толқын тәріздес немесе пирамидалы беті бар тіктөртбұрыш пішінді
– мынадай көп қабатты қауiпсiз шыны:
7007 21 200
– – – оларды құрғақтағы көлік құралдарында пайдалануға мүмкіндік беретін мөлшерлі және пішінді:
7008 00
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулағыш бұйымдар:
7008 00 200 0
– массасы боялған (көлемде күңгірттелген), сөндірілген, бастырылған немесе шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар
7008 00 810 0
– – периметрі бойынша саңылаусыз жалғастырылған және ауа қабатымен, басқа да газдармен бөлінген шынының екі жалпақ табағынан тұратын немесе ауасыздандырылған аралықтары бар
7009
Артқы жақты шолу айналарын қоса алғанда, жақтауларға салынған немесе жақтаусыз шыны айналар:
7009 10 000
– көлiк құралдарына арналған артқы жақты шолу айналары:
7009 91 000 0
– – жақтаусыз
7009 92 000 0
– – жақтауға салынған
7010
Шыны бөтелкелер, бөтелкелер, құтылар, күбiлер, құмыралар, банкiлер, ампулалар және тауарларды сақтауға, тасымалдауға немесе қaттауға арналған өзге де шыны ыдыстар; консервілеуге арналған шыны банкілер; шыныдан жасалған сақтандырғыш тығындар, тығындар, қақпақтар және өзге де ұқсас шыны бұйымдары:
7010 10 000 0
– ампулалар
7010 20 000 0
– тығындар, қақпақтар және өзге де ұқсас бұйымдар
7010 90 100
– – консервілеуге арналған банкілер (зарарсыздандыруға арналған банкілер)
7010 90 210 0
– – – шыны түтікшелерден жасалған
– – – өзгелері, номиналдық сыйымдылығы:
7010 90 310 0
– – – – 2,5 л және одан астам
– – – – 2,5 л-ден аспайтын:
– – – – – сусындар мен тағамдық азық-түліктерге арналған:
– – – – – – бөтелкелер:
– – – – – – – түссіз шыныдан, номиналдық сыйымдылығы:

7005 30 000 0
– стекло армированное
7006 00
Стекло товарной позиции 7003, 7004 или 7005, гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или не комбинированное с другими материалами:
7006 00 100 0
– оптическое стекло
7007
Стекло безопасное, включая стекло упрочненное (закаленное) или многослойное:
– стекло упрочненное (закаленное) безопасное:
7007 11
– – размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем:
7007 11 100
– – – размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного транспорта
7007 19 100 0
– – – эмалированное
7007 19 200 0
– – – окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или имеющее поглощающий или отражающий слой
7007 19 800 1
– – – – в форме прямоугольника со сторонами размером не менее 650 мм, но не более 2200 мм, толщиной не менее 3,2 мм, но не более 10 мм, с содержанием оксидов железа не более 0,02 %, с рифленой или волнообразной или пирамидальной поверхностью
– стекло многослойное безопасное:
7007 21 200
– – – размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного транспорта
7008 00
Многослойные изолирующие изделия из стекла:
7008 00 200 0
– окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий или отражающий слой
7008 00 810 0
– – состоящие из двух листов стекла, герметично соединенных по периметру и разделенных слоем воздуха, других газов или вакуумированным промежутком
7009
Зеркала стеклянные в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора:
7009 10 000
– зеркала заднего обзора для транспортных средств
7009 91 000 0
– – без рам
7009 92 000 0
– – в рамах
7010
Бутыли, бутылки, флаконы, кувшины, горшки, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости для хранения, транспортировки или упаковки товаров; банки для консервирования стеклянные; предохранительные пробки из стекла, пробки, крышки и прочие аналогичные стеклянные изделия:
7010 10 000 0
– ампулы
7010 20 000 0
– пробки, крышки и прочие аналогичные изделия
7010 90 100
– – банки для консервирования (банки для стерилизации)
7010 90 210 0
– – – изготовленные из стеклянных трубок
– – – прочие номинальной вместимостью:
7010 90 310 0
– – – – 2,5 л и более
– – – – менее 2,5 л:
– – – – – для напитков и пищевых продуктов:
– – – – – – бутылки:
– – – – – – – из бесцветного стекла номинальной вместимостью:

7010 90 410 0
– – – – – – – – 1 л немесе одан астам
7010 90 430 0
– – – – – – – – 0,33 л-ден астам, бірақ 1 л-ден аспайтын
7010 90 450 0
– – – – – – – – 0,15 л немесе одан астам, бірақ 0,33 л-ден аспайтын
7010 90 470 0
– – – – – – – – 0,15 л-ден кем
– – – – – – – 0,15 л-ден кем:
7010 90 510 0
– – – – – – – – 1 л немесе одан астам
7010 90 530 0
– – – – – – – – 0,33 л-ден астам, бірақ 1 л-ден аспайтын
7010 90 550 0
– – – – – – – – 0,15 л немесе одан астам, бірақ 0,33 л-ден аспайтын
7010 90 570 0
– – – – – – – – 0,15 л-ден аспайтын
7011
Ашық шыны баллондар (колбалар мен түтiкшелердi қоса алғанда) жәнe электр лампаларына, электронды-сәулелiк түтiкшелерге немесе ұқсас бұйымдарға арналған фитингілерсiз олардың шыны бөлiктерi:
7011 10 000 0
– электрмен жарықтандыру жабдықтары үшiн
7011 20 000 0
– электронды-сәулелiк түтiкшелер үшiн
7014 00 000 0
Белгі беру құралдарына арналған шыны бұйымдары және оптикалық өңделмеген шыныдан жасалған оптикалық эпелинттер (7015 тауар позициясына енгізілгендерден басқа)
7015
Сағаттарға арналған шынылар, көрудi түзететiн немесе түзетпейтiн көзiлдiрiктерге арналып иiлген, ойық етiлiп майыстырылған шынылар немесе оптикалық өңделмеген ұқсас шынылар; қуыс шыны сфералар мен олардың көрсетiлген шыныларды дайындауға арналған сегменттерi:
7016
Көруге арналған блоктар, плиталар, кiрпiш, тақташалар және құрылыста пайдаланылатын арматураланған немесе арматураланбаған, престелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар; мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негiзi бар немесе негiзсiз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандар; әшекей әйнектер және ұқсас бұйымдар; қабық түрiндегi немесе басқа нысандағы блоктар, панельдер, плиталар нысанындағы ұяшықты немесе көбiктi шыны:
7016 10 000 0
– мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негiзi бар немесе негiзсiз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандары
7016 90 400
– – құрылыста қолдануға арналған блоктар мен кірпіштер
7017
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттар үшiн ыдыс шыны, бөлiнген немесе бөлiнбеген, калибрленген немесе калибрленген:
7017 10 000 0
– қорытылған кварцтан немесе басқа да қорытылған кремнеземдерден жасалған
7017 20 000 0
– 00C-тен 3000С-қа дейiнгi температуралар аралығында К-ға 5х10-6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициентi бар өзге де шыныдан жасалған
7019
Шыны талшық (шынымақтаны қоса алғанда) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, иiрiмжiп, мата):
– ленталар, созба, иiрiмжiп және штапельденген талшық:
7019 11 000 0
– – ұзындығы 50 мм-ден аспайтын штапельденген талшық

7010 90 410 0
– – – – – – – – 1 л или более
7010 90 430 0
– – – – – – – – более 0,33 л, но менее 1 л
7010 90 450 0
– – – – – – – – 0,15 л или более, но не более 0,33 л
7010 90 470 0
– – – – – – – – менее 0,15 л
– – – – – – – из цветного стекла номинальной вместимостью:
7010 90 510 0
– – – – – – – – 1 л или более
7010 90 530 0
– – – – – – – – более 0,33 л, но менее 1 л
7010 90 550 0
– – – – – – – – 0,15 л или более, но не более 0,33 л
7010 90 570 0
– – – – – – – – менее 0,15 л
7011
Баллоны стеклянные (включая колбы и трубки), открытые, их стеклянные части, без фитингов, для электрических ламп, электронно-лучевых трубок или аналогичных изделий:
7011 10 000 0
– для электрического осветительного оборудования
7011 20 000 0
– для электронно-лучевых трубок
7014 00 000 0
Стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию 7015) без оптической обработки
7015
Стекла для часов и аналогичные стекла, стекла для корректирующих или не корректирующих зрение очков, изогнутые, вогнутые с углублением или подобные стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы и их сегменты для изготовления указанных стекол:
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:
7016 10 000 0
– кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ
7016 90 400
– – блоки и кирпичи, используемые в строительстве
7017
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная:
7017 10 000 0
– из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7017 20 000 0
– из прочего стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более 5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 0С до 300 0С
7019
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ткани):
– ленты, ровница, пряжа и штапелированное волокно:
7019 11 000 0
– – штапелированное волокно длиной не более 50 мм

7202 80 000 0
– ферровольфрам және ферросиликовольфрам
7202 91 000 0
– – ферротитан және ферросиликотитан
7202 92 000 0
– – феррованадий
7202 93 000 0
– – феррониобий
7202 99 100 0
– – – феррофосфор
7202 99 300 0
– – – ферросиликомагний
7203
Темiр кенін тiкелей қалпына келтiру өнiмдері және кесектер, шекемтастар түрiндегi немесе ұқсас нысандардағы өзге де кеуек темiрi; құрамында 99,94 салм.% кесектер, шекемтастар түрiндегi немесе ұқсас нысандардағы ең төменгі негiзгi элементiн құрайтын темiр:
7203 10 000 0
– темiр кенін тiкелей қалпына келтiру өнiмдерi
II. ТЕМІР ЖӘНЕ ҚОСЫНДЫЛАНБАҒАН БОЛАТ:
7206
Құйма металдар түрдегi немесе өзге де алғашқы нысандардағы темiр және қосындыланбаған болат (7203 тауар позициясындағы темiрден басқа):
7206 10 000 0
– құйма металдар
7207
Темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған жартылай фабрикаттар:
– құрамында 0,25 салм. %-дан кем көмiртегi бар:
7207 11
– – енi екi жуандығынан кем емес тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда бұрышты) көлденең құйма:
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған:
7207 11 110 0
– – – – автомат болаттан
7207 11 140 0
– – – – – қалыңдығы 130 мм-ден аспайтын
7207 11 160 0
– – – – – қалыңдығы 130 мм-ден астам
7207 11900 0
– – – соғылған
7207 12
– – өзгелері, тік бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
7207 12 100 0
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған
7207 12 900 0
– – – соғылған
– – – дөңгелек немесе көпбұрышты көлденең қималы:
7207 19 120 0
– – – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған
7207 19 190 0
– – – – соғылған
7207 20
– 0,25 салм. % немесе одан да көп көмiртегi бар:
– – ені екі еселік қалыңдықтан кем тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) көлденең қималы:
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған:
7207 20 110 0
– – – – автомат болаттан
– – – – өзгелерi, құрамында:
7207 20 150 0
– – – – – 0,25 салм.% немесе одан да көп, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көмiртегi бар
7207 20 170 0
– – – – – 0,6 салм.% немесе одан да көп көмiртегi бар
7207 20 190 0
– – – соғылған
– – өзгелері, тік бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
7207 20 320 0
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған
7207 20 390 0
– – – соғылған
– – дөңгелек немесе көпбұрышты көлденең қималы:
7207 20 520 0
– – – тегістелген немесе үздіксіз құюдан алынған
7207 20 590 0
– – – соғылған
7208
Енi 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай басылған, жалатылмаған, гальвандалған немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегiс илек:
7208 10 000 0
– орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, бедерлi сурет салынған
– орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, дәрiленген, өзгелерi:

7202 80 000 0
- ферровольфрам и ферросиликовольфрам
7202 91 000 0
- - ферротитан и ферросиликотитан
7202 92 000 0
- - феррованадий
7202 93 000 0
- - феррониобий
7202 99 100 0
- - - феррофосфор
7202 99 300 0
- - - ферросиликомагний
7203
Продукты прямого восстановления железной руды и прочее губчатое железо в кусках, окатышах или аналогичных формах; железо с минимальным содержанием основного элемента 99,94 мас.% в кусках, окатышах или аналогичных формах:
7203 10 000 0
- продукты прямого восстановления железной руды
II. ЖЕЛЕЗО И НЕЛЕГИРОВАННАЯ СТАЛЬ
7206
Железо и нелегированная сталь в слитках или прочих первичных формах (кроме железа товарной позиции 7203):
7206 10 000 0
- слитки
7207
Полуфабрикаты из железа или нелегированной стали:
- содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7207 11
- - прямоугольного (включая квадратное) поперечного сечения шириной менее двойной толщины:
- - - -катаные или полученные непрерывным литьем:
7207 11 110 0
- - - - из автоматной стали
7207 11 140 0
- - - - - толщиной не более 130 мм
7207 11 160 0
- - - - - толщиной более 130 мм
7207 11900 0
- - - кованые
7207 12
- - прочие, прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7207 12 100 0
- - - катаные или полученные непрерывным литьем
7207 12 900 0
- - - кованые
- - - круглого или многоугольного поперечного сечения:
7207 19 120 0
- - - - катаные или полученные непрерывным литьем
7207 19 190 0
- - - - кованые
7207 20
- - содержащие 0,25 мас.% или более углерода:
- - прямоугольного (включая квадратное) поперечного сечения шириной менее двойной толщины:
- - - катаные или полученные непрерывным литьем:
7207 20 110 0
- - - - из автоматной стали
- - - - прочие, содержащие:
7207 20 150 0
- - - - - 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7207 20 170 0
- - - - - 0,6 мас.% или более углерода
7207 20 190 0
- - - кованые
- - прочие, прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7207 20 320 0
- - - катаные или полученные непрерывным литьем
7207 20 390 0
- - - кованые
- - круглого или многоугольного поперечного сечения:
7207 20 520 0
- - - катаные или полученные непрерывным литьем
7207 20 590 0
- - - кованые
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7208 10 000 0
- в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
- в рулонах без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, протравленный, прочий:

– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:
7215 50 110 0
– – – тiкбұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қимадағы
7215 50 800 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7216
Темір немесе қосындыланған болаттан жасалған бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 10 000 0
– ұзындығы 80 мм-ден кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған, швеллерлер, қостаңбалар немесе кең сөрешік қостаңба
– ұзындығы 80 мм-ден кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған жандары тең емес бұрышты профильдер немесе тавр профильдерi:
7216 21 000 0
– – бұрышты профильдер
7216 22 000 0
– – таңба профильдерi
– биіктігі 80 мм немесе одан астам ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, одан әрі өңделмеген, швеллерлер, қостаңбалар немесе кең сөрешiк қостаңбалар:
7216 31
– – швеллерлер:
7216 31 100 0
– – – биіктігі 80 мм немесе астам, бірақ 220 мм-ден аспайтын
7216 31 900 0
– – – биіктігі 220 мм-ден астам
7216 32
– – қостаңбалар:
– – – биіктігі 80 мм немесе астам, бірақ 220 мм-ден аспайтын:
7216 32 110 0
– – – – параллель сөрелері бар
– – – биіктігі 220 мм-ден астам:
7216 32 910 0
– – – – параллель сөрелері бар
7216 33
– – кең сөрешiк қостаңбалар:
7216 33 100 0
– – – биіктігі 80 мм-ден немесе астам, бірақ 180 мм-ден аспайтын
7216 33 900 0
– – – биіктігі 80 мм-ден астам
7216 40
– биіктігі 80 мм немесе астам, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, одан әрі өңделмеген, жандары тең емес бүйірлері профильдер немесе таңба профильдерi:
7216 40 100 0
– – бұрышты профильдер
7216 40 900 0
– – таңба профильдерi
7216 50
– ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан басқа, одан әрі өңделмеген бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер, өзгелері:
7216 50 100 0
– – 80 мм жағымен төрт бұрышқа сыйдыруға болатын, көлденең қималы
7216 50 910 0
– – – бульба түріндегі профиль илегі
– өзгелерi, суық деформациядан немесе суық күйінде өңдеуден басқа, бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 61
– – тегiс илектен алынған:
7216 61 100 0
– – – жақтаулары тең емес бұрыш профильдер, швеллерлер, С-, Z-, омега-түріндегі немесе тұйықталмаған профильдер
7216 91
– – тегiс илектен алынған, суық деформацияланған немесе суық күйiнде өңделген:
7216 91 100 0
– – – профильдендірілген (қабырғалы) табақтар
7217
Темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған сым:
7217 10
– жалтыратылған немесе жалтыратылмаған, гальванды емес немесе басқа да қаптамада:
– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар:

- - содержащие менее 0,25 мас.% углерода:
7215 50 110 0
- - - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
7215 50 800 0
- - содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
7216 10 000 0
- швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм
- угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм:
7216 21 000 0
- - угловые профили
7216 22 000 0
- - тавровые профили
- - швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216 31
- - швеллеры:
7216 31 100 0
- - - высотой 80 мм или более, но не более 220 мм
7216 31 900 0
- - - высотой более 220 мм
7216 32
- - двутавры:
- - - высотой 80 мм или более, но не более 220 мм:
7216 32 110 0
- - - - с параллельными полками
- - - высотой более 220 мм:
7216 32 910 0
- - - - с параллельными полками
7216 33
- - широкополочные двутавры:
7216 33 100 0
- - - высотой 80 мм или более, но не более 180 мм
7216 33 900 0
- - - высотой более 180 мм
7216 40
- угловые профили или тавровые профили без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216 40 100 0
- - угловые профили
7216 40 900 0
- - тавровые профили
7216 50
- уголки, фасонные и специальные профили без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, прочие:
7216 50 100 0
- - с поперечным сечением, которое можно вписать в квадрат со стороной 80 мм
7216 50 910 0
- - - прокат бульбообразного профиля
- уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
7216 61
- - полученные из плоского проката:
7216 61 100 0
- - - угловые профили, швеллеры, С-, Z-, омега-образные или незамкнутые профили
7216 91
- - холоднодеформированные или отделанные в холодном состоянии, полученные из плоского проката:
7216 91 100 0
- - - профилированные (ребристые) листы
7217
Проволока из железа или нелегированной стали:
7217 10
- без гальванического или другого покрытия, полированная или неполированная:
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода:

7217 10 100 0
– – – 0,8 мм-ден кем ең жоғары көлденең көлемді
– – – 0,8 мм немесе одан астам ең жоғары көлденең көлемді:
7217 10 310 0
– – – – оймалы, шығыңқы, айғызды немесе илектеу барысында өзге де деформацияға ұшыраған
7217 10 500 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм. %-дан кем көміртегі бар
7217 10 900 0
– – 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 20
– мырышталған:
– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі:
7217 20 100 0
– – – 0,8 мм-ден кем ең жоғары көлденең көлемді
7217 20 300 0
– – – 0,8 мм немесе одан астам ең жоғары көлденең көлемді
7217 20 500 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 20 900 0
– – 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 30
– өзге де бағалы емес металдармен гальванды немесе басқа да қаптамада:
– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі:
7217 30 410 0
– – – мыспен жабылған
7217 30 500 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 30 900 0
– – 0,6 салм.% немесе одан астам көміртегі бар
7217 90 200 0
– – 0,25 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 90 500 0
– – 0,25 салм.% немесе одан астам, бірақ 0,6 салм.%-дан кем көміртегі бар
7217 90 900 0
– – 0,6 салм.%-дан немесе одан астам көміртегі бар
III. КОРРОЗИЯҒА ТӨЗІМДІ БОЛАТ:
7218
Құйма металдардағы немесе өзге де алғашқы нысандардағы коррозияға төзiмдi болат; коррозияға төзiмдi болаттан жасалған жартылай фабрикаттар:
7218 10 000
– құйма металдар және өзге де алғашқы нысандар:
7218 91
– – тiк бұрышты (төрт бұрыштыдан басқа) көлденең қимадағы:
7218 91 100 0
– – – 2,5 салм.% немесе астам көп никелі бар
7218 91 800 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – – төртбұрышты көлденең қималы:
7218 99 110 0
– – – – басылған немесе үздіксіз құюдан алынған
7218 99 190 0
– – – – соғылған
7218 99 200 0
– – – – басылған немесе үздіксіз құюдан алынған
7218 99 800 0
– – – – соғылған
7219
Енi 600 мм-ден немесе одан астам, коррозияға төзiмдi болаттан жасалған тегiс илек:
– орамдағы, ыстықтай басылғаннан басқа, кейіннен өңделмеген:
7219 11 000 0
– – қалыңдығы 10 мм-ден астам
7219 12
– – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам бiрақ 10 мм-ден аспайтын:
7219 12 100 0
– – – 2,5 салм.%-дан немесе одан астам никелі бар
7219 12 900 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7219 13
– – қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп бiрақ 4,75 мм-ден кем:
7219 13 100 0
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7219 13 900 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7219 14
– – қалыңдығы 3 мм-ден кем:
7219 14 100 0
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7219 14 900 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– орамдағы, ыстықтай басылғаннан басқа, кейіннен өңделмеген:

7217 10 100 0
- - - с максимальным поперечным размером менее 0,8 мм
- - - с максимальным поперечным размером 0,8 мм или более:
7217 10 310 0
- - - - имеющая выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
7217 10 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 10 900 0
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 20
- оцинкованная:
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода:
7217 20 100 0
- - - с максимальным поперечным размером менее 0,8 мм
7217 20 300 0
- - - с максимальным поперечным размером 0,8 мм или более
7217 20 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 20 900 0
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 30
- с гальваническим или другим покрытием прочими не драгоценными металлами:
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода:
7217 30 410 0
- - - покрытая медью
7217 30 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 30 900 0
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода
7217 90 200 0
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода
7217 90 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода
7217 90 900 0
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода
III. КОРРОЗИОННОСТОЙКАЯ СТАЛЬ
7218
Сталь коррозионностойкая в слитках или прочих первичных формах; полуфабрикаты из коррозионностойкой стали:
7218 10 000
- слитки и прочие первичные формы:
7218 91
- - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7218 91 100 0
- - - содержащая 2,5 мас.% или более никеля
7218 91 800 0
- - - содержащая менее 2,5 мас.% никеля
- - - квадратного поперечного сечения:
7218 99 110 0
- - - - катаная или полученная непрерывным литьем
7218 99 190 0
- - - - кованая
7218 99 200 0
- - - - катаная или полученная непрерывным литьем
7218 99 800 0
- - - - кованая
7219
Прокат плоский из коррозионностойкой стали шириной 600 мм или более:
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, в рулонах:
7219 11 000 0
- - толщиной более 10 мм
7219 12
- - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм:
7219 12 100 0
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля
7219 12 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 13
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм:
7219 13 100 0
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля
7219 13 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 14
- - толщиной менее 3 мм:
7219 14 100 0
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля
7219 14 900 0
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, не в рулонах:

7221 00 900 0
– 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222
Өзге де коррозияға төзiмдi болаттардан жасалған шыбықтар; коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер:
– ыстықтай илеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан басқа, кейіннен өңделмеген шыбықтар:
7222 11
– – дөңгелек қималы:
– – – диаметрі 80 мм немесе одан астам, құрамында:
7222 11 110
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 11 190 0
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – – диаметрі 80 мм-ден кем, құрамында:
7222 11 810
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 11 890
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар:
7222 19 100 0
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 19 900 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222 20
– суықтай деформациядан немесе суық күйдегі нетто өңдеуден басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған шыбықтар:
– – дөңгелек қималы:
– – – диаметрі 80 мм немесе одан астам, құрамында:
7222 20 110
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 20 190 0
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – – диаметрі 25 мм немесе одан астам, бірақ 80 мм-ден кем, құрамында:
7222 20 210 0
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 20 290 0
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – – диаметрі 25 мм-ден кем, құрамында:
7222 20 310 0
– – – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 20 390 0
– – – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
– – өзге шыбықтар:
7222 20 810 0
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар
7222 20 890 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222 30
– өзге шыбықтар:
– – соғылған, құрамында:
7222 30 510
– – – 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7222 30 910 0
– – – 2,5 салм.%-дан кем никелі бар
7222 40
– фасондық және арнайы профильдегі бұрыштар:
7222 40 100 0
– – ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан немесе экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген
7222 40 500 0
– – суықтай деформацияланғаннан басқа, кейіннен өңделмеген немесе суық күйде өңделген
7223 00
Коррозияға төзiмдi болаттан жасалған сым:
– 2,5 салм.% немесе одан астам никелі бар:
7223 00 110 0
– – 28 салм.% немесе одан астам, бірақ 31 салм.%-дан кем никелі бар және 20 салм.% немесе одан астам, бірақ 22 салм. %-дан аспайтын хромы бар
– 2,5 салм.%-дан кем никелі бар:
7223 00 910 0
– – 13 салм.% немесе астам, бірақ 25 салм.%-дан аспайтын хромы бар және 3,5 салм.% немесе астам, бірақ 6 салм.%-дан аспайтын алюминийі бар
IV. ӨЗГЕ ДЕ ҚОСЫНДЫЛАНҒАН БОЛАТ; ҚОСЫНДЫЛАНҒАН НЕМЕСЕ ҚОСЫНДЫЛАНБАҒАН БОЛАТТАН ЖАСАЛҒАН БҰРҒЫЛАУ ЖҰМЫСТАРЫНА АРНАЛҒАН ҚУЫС ШЫБЫҚТАР:
7224
Құйма металдардағы немесе өзге де басқа алғашқы нысандардағы қосындыланған болат; өзге де қосындыланбаған болаттан жасалған жартылай фабрикаттар:

7221 00 900 0
- содержащие менее 2,5 мас.% никеля
7222
Прутки из коррозионностойкой стали прочие; уголки, фасонные и специальные профили из коррозионностойкой стали:
- прутки без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7222 11
- - круглого сечения:
- - - диаметром 80 мм или более, содержащие:
7222 11 110
- - - - 2,5 мас.% или более никеля:
7222 11 190 0
- - - - менее 2,5 мас.% никеля
- - - диаметром менее 80 мм, содержащие:
7222 11 810
- - - - 2,5 мас.% или более никеля:
7222 11 890
- - - - менее 2,5 мас.% никеля:
7222 19 100 0
- - - содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7222 19 900 0
- - - содержащие менее 2,5 мас.% никеля
7222 20
- прутки, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
- - круглого сечения
- - - диаметром 80 мм или более, содержащие:
7222 20 110
- - - - 2,5 мас.% или более никеля:
7222 20 190 0
- - - - менее 2,5 мас.% никеля
- - - диаметром 25 мм или более, но менее 80 мм, содержащие:
7222 20 210 0
- - - - 2,5 мас.% или более никеля
7222 20 290 0
- - - - менее 2,5 мас.% никеля
- - - диаметром менее 25 мм, содержащие:
7222 20 310 0
- - - - 2,5 мас.% или более никеля
7222 20 390 0
- - - - менее 2,5 мас.% никеля
- - прочие, содержащие:
7222 20 810 0
- - - 2,5 мас.% или более никеля
7222 20 890 0
- - - менее 2,5 мас.% никеля
7222 30
- прутки прочие:
- - кованые, содержащие:
7222 30 510
- - - 2,5 мас.% или более никеля:
7222 30 910 0
- - - менее 2,5 мас.% никеля
7222 40
- уголки, фасонные и специальные профили:
7222 40 100 0
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
7222 40 500 0
- - без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
7223 00
Проволока из коррозионностойкой стали:
- содержащая 2,5 мас.% или более никеля:
7223 00 110 0
- - содержащая 28 мас.% или более, но не более 31 мас.% никеля и 20 мас.% или более, но не более 22 мас.% хрома
- - содержащая менее 2,5 мас.% никеля:
7223 00 910 0
- - содержащая 13 мас.% или более, но не более 25 мас.% хрома и 3,5 мас.% или более, но не более 6 мас.% алюминия
IV. ЛЕГИРОВАННАЯ СТАЛЬ ПРОЧАЯ; ПРУТКИ ПУСТОТЕЛЫЕ ДЛЯ БУРОВЫХ РАБОТ ИЗ ЛЕГИРОВАННОЙ ИЛИ НЕЛЕГИРОВАННОЙ СТАЛИ
7224
Сталь легированная в слитках или других первичных формах прочая; полуфабрикаты из прочих легированных сталей:

7224 10
– қималар және өзге де алғашқы нысандар:
7224 10 100 0
– – аспаптық болаттан
7224 90 020 0
– – аспаптық болаттан
– – – тік бұрышты (төрт бұрышты қоса алғанда) көлденең қималы:
– – – – ыстықтай басылған немесе үздіксіз құюдан алынған:
– – – – – ені екі еселенген қалыңдықтан кем:
7224 90 030 0
– – – – – – тез кесетін болаттан
7224 90 050 0
– – – – – – 0,7 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,2 салм. %-дан аспайтын марганеці бар және 0,6 салм.% немесе одан астам, бірақ 2,3 салм. %-дан аспайтын кремнийі бар; құрамында осы топқа 1-ескертпеде аталған ең кем санынан кем кез келген басқа элементтің болуымен 0,0008 салм.% немесе одан астам боры бар
7224 90 180 0
– – – – соғылған
– – – – ыстықтай басылған немесе үздіксіз құюдан алынған:
7224 90 310 0
– – – – – 0,9 салм.%-дан аспайтын, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан аспайтын, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
7224 90 900 0
– – – – соғылған
7225
Енi 600 мм немесе одан астам, өзге де қосындыланған болаттардан жасалған тeгiс илек:
– кремнийлi электрлік-техникалық болаттан жасалған:
7225 11 000 0
– – бағдарланған түйiршiктермен текстураланған
7225 19 100 0
– – – ыстықтай басылған
7225 19 900 0
– – – суықтай басылған
7225 30
– өзгелерi, ыстықтай басылғаннан басқа, орамдарда, кейіннен өңделмеген:
7225 30 100 0
– – аспаптық болаттан
7225 30 300 0
– – тез кесетін болаттан
7225 40
– өзгелерi, ыстықтай басылғаннан басқа, орамдарда емес, кейіннен өңделмеген:
7225 40 120
– – аспаптық болаттан:
7225 40 120 1
– – – қалыңдығы 15 мм-ден астам
7225 40 150
– – тез кесетін болаттан:
7225 40 150 1
– – – қалыңдығы 10 мм-ден астам
7225 40 400 0
– – – қалыңдығы 10 мм-ден астам
7225 40 600 0
– – – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, бiрақ 10 мм-ден аспайтын
7225 40 900 0
– – – қалыңдығы 4,75 мм-ден кем
7225 50
– өзгелерi, суықтай басылғаннан (суық күйiнде сығылған) басқа, кейіннен өңделмеген:
7225 50 200 0
– – тез кесетін болаттан
7225 91 000 0
– – электролиттік мырышталған
7225 92 000 0
– – өзге де тәсілмен мырышталған
7226
Енi 600 мм-ден кем, өзге де қосындыланған болаттардан жасалған тегiс илек:
– кремнийлi электр-техникалық болаттардан жасалған:
7226 11 000 0
– – бағдарланған түйiршiктермен текстураланған
7226 19 100 0
– – – ыстықтай бастырылғаннан басқа, кейіннен өңделмеген
7226 20 000 0
– жылдам кескiш болаттан жасалған
7226 91
– – ыстықтай бастырылғаннан басқа, кейіннен өңделмеген:
7226 91 200 0
– – – аспаптық болаттан
7226 91 910 0
– – – – қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам

7224 10
- слитки и первичные формы прочие:
7224 10 100 0
- - из инструментальной стали
7224 90 020 0
- - из инструментальной стали
- - - прямоугольного (включая квадратное) поперечного сечения:
- - - - горячекатаная или полученная непрерывной разливкой:
- - - - - шириной менее двойной толщины:
7224 90 030 0
- - - - - - из стали быстрорежущей
7224 90 050 0
- - - - - - содержащая не более 0,7 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 1,2 мас.% марганца и 0,6 мас.% или более, но не более 2,3 мас.% кремния; содержащая 0,0008 мас.% или более бора с содержанием любого другого элемента менее минимального количества, упомянутого в примечании 1е к данной группе
7224 90 180 0
- - - - кованая
- - - - горячекатаная или полученная непрерывной разливкой:
7224 90 310 0
- - - - - содержащая не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если содержится, не более 0,5 мас.% молибдена
7224 90 900 0
- - - - кованая
7225
Прокат плоский из прочих легированных сталей, шириной 600 мм или более:
- из стали кремнистой электротехнической:
7225 11 000 0
- - текстурированной с ориентированным зерном
7225 19 100 0
- - - горячекатаный
7225 19 900 0
- - - холоднокатаный
7225 30
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, в рулонах, прочий:
7225 30 100 0
- - из инструментальной стали
7225 30 300 0
- - из быстрорежущей стали
7225 40
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, не в рулонах, прочий:
7225 40 120
- - из инструментальной стали:
7225 40 120 1
- - - толщиной более 15 мм
7225 40 150
- - из быстрорежущей стали:
7225 40 150 1
- - - толщиной более 10 мм
7225 40 400 0
- - - толщиной более 10 мм
7225 40 600 0
- - - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
7225 40 900 0
- - - толщиной менее 4,75 мм
7225 50
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии), прочий:
7225 50 200 0
- - из быстрорежущей стали
7225 91 000 0
- - электролитически оцинкованный
7225 92 000 0
- - оцинкованный иным способом
7226
Прокат плоский из прочих легированных сталей шириной менее 600 мм:
- из стали кремнистой электротехнической:
7226 11 000 0
- - текстурированной с ориентированным зерном
7226 19 100 0
- - - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки
7226 20 000 0
- из стали быстрорежущей
7226 91
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7226 91 200 0
- - - из инструментальной стали
7226 91 910 0
- - - - толщиной 4,75 мм или более

7226 91 990 0
– – – – қалыңдығы 4,75 мм-ден аспайтын
7226 92 000 0
– – суықтай басылғаннан (суық күйiнде қысылған) басқа, кейіннен өңделмеген
7226 99 100 0
– – – электролиттiк мырышталған
7226 99 300 0
– – – өзге тәсілмен мырышталған
7227
Өзге де қосындыланған болаттардан жасалған, еркiн орағыш бумаларда, ыстықтай басылған шыбықтар:
7227 10 000 0
– жылдам кескiш болаттан жасалған
7227 20 000 0
– кремний марганецтi болаттан жасалған
7227 90 100 0
– – құрамында осы топқа 1-ескертпеде аталған ең кем санынан кем кез келген басқа элементі бар, 0,0008 салм.%-дан немесе одан астам боры бар
7227 90 500 0
– – 0,9 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
7228
Өзге де қосындыланған болаттан жасалған өзге де шыбықтар; өзге де қосындыланбаған болаттардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер; қосындыланған немесе қосындыланбаған болаттан жасалған бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар:
7228 10
– жылдам кескiш болаттан жасалған шыбықтар:
7228 10 200 0
– – ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан және экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген, жалатылғаннан басқа кейіннен өңделмеген
7228 10 500 0
– – соғылған
7228 20
– кремний марганецтi болаттан жасалған шыбықтар:
7228 20 100 0
– – тікбұрышты (төртбұрыштан басқа) көлденең қималы, төрт қыры бойынша басылған
7228 20 910 0
– – – ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созылғаннан және экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген, жалатылғаннан басқа кейіннен өңделмеген
7228 30
– ыстықтай басылғаннан, ыстықтай тартудан немесе экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген, өзге де шыбықтар:
7228 30 200 0
– – аспаптық болаттан
– – 0,9 салм.%-дан немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар:
7228 30 410 0
– – – дөңгелек қималы, диаметрі 80 мм немесе одан астам
– – – дөңгелек қималы, диаметрі:
7228 30 610 0
– – – – 80 мм немесе одан астам
7228 30 690 0
– – – – 80 мм-ден кем
7228 30 700 0
– – – тік бұрышты (төрт бұрыштан басқа) көлденең қималы, төрт қыры бойынша басылған
7228 40
– өзгелерi, соғылғаннан басқа, соңғы өңдеуге ұшырамаған шыбықтар:
7228 40 100 0
– – аспаптық болаттан
7228 50
– суықтай деформациядан немесе суық күйiнде нетто өңделгеннен басқа, кейіннен өңделмеген өзге де шыбықтар:
7228 50 200 0
– – аспаптық болаттан
7228 50 400 0
– – 0,9 салм.% немесе одан астам, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және, егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар
– – – дөңгелек қималы, диаметрі:

7226 91 990 0
- - - - толщиной менее 4,75 мм
7226 92 000 0
- - без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии)
7226 99 100 0
- - - электролитически оцинкованный
7226 99 300 0
- - - оцинкованный иным способом
7227
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из прочих легированных сталей:
7227 10 000 0
- из стали быстрорежущей
7227 20 000 0
- из стали кремнемарганцовистой
7227 90 100 0
- - содержащие 0,0008 мас.% или более бора с содержанием любого другого элемента менее минимального количества, упомянутого в примечании 1е к данной группе
7227 90 500 0
- - содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7228
Прутки из прочих легированных сталей прочие; уголки, фасонные и специальные профили, из прочих легированных сталей; прутки пустотелые для буровых работ из легированной или нелегированной стали:
7228 10
- прутки из быстрорежущей стали:
7228 10 200 0
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228 10 500 0
- - кованые
7228 20
- - прутки из кремнемарганцовистой стали:
7228 20 100 0
- - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, горячекатаные по четырем граням
7228 20 910 0
- - - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228 30
- прутки прочие без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7228 30 200 0
- - из инструментальной стали
- - содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена:
7228 30 410 0
- - - круглого сечения диаметром 80 мм или более
- - - круглого сечения диаметром:
7228 30 610 0
- - - - 80 мм или более
7228 30 690 0
- - - - менее 80 мм
7228 30 700 0
- - - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, прокатанные по четырем граням
7228 40
- прутки без дальнейшей обработки, кроме ковки, прочие:
7228 40 100 0
- - из инструментальной стали
7228 50
- прутки без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:
7228 50 200 0
- - из инструментальной стали
7228 50 400 0
- - содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
- - - круглого сечения диаметром:

7304 11 000 2
– – – газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау темпеpатуpасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7304 19 100
– – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын:
7304 19 100 1
– – – – күкіртті сутегі (H2S)бар ортадағы жұмысқа арналған 1)
7304 19 100 2
– – – – газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау темпеpатуpасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7304 19 300
– – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын:
7304 19 300 1
– – – – күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған 1)
7304 19 300 2
– – – – газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау темпеpатуpасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7304 19 900
– – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 19 900 1
– – – – күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған 1)
7304 19 900 2
– – – – газ құбырларының байланыстырғыш бөлшектерін жасау үшін сынау темпеpатуpасы-40 0С және одан төмен кездегі соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
– мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған, сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар:
7304 22 000
– – коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрғылау құбырлары:
7304 22 000 1
– – – аққыштығының минималды шегі 724 МПа және одан астам болаттан жасалған 1)
7304 22 000 2
– – – күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 655 МПа және одан астам болаттан жасалған, бұрамалы тұйық байланыстырғыштары бар1)
7304 23 000
– – өзге бұрғылау түтіктерi:
7304 23 000 1
– – – аққыштығының минималды шегі 724 МПа және одан астам болаттан жасалған1)
7304 23 000 2
– – – күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 655 МПа және одан астам болаттан жасалған, бұрамалы тұйық байланыстырғыштары бар1)
7304 24 000
– – коррозияға төзімді болаттан жасалған, өзгелері:
– – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден аспайтын:
7304 24 000 1
– – – – аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 24 000 2
– – – – күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар сорғылы-компрессорлы және бұрғылық айналдыра салынатын құбырлар1)
7304 24 000 3
– – – – муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар

7304 11 000 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -400С и ниже для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 19 100
- - - наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304 19 100 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1
7304 19 100 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -400С и ниже для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 19 300
- - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 19 300 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1
7304 19 300 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -400С и ниже для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
7304 19 900
- - - наружным диаметром более 406,4 мм:
7304 19 900 1
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1
7304 19 900 2
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -400С и ниже для изготовления соединительных деталей газопроводов1)
- трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные обычные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин:
7304 22 000
- - трубы бурильные обычные из коррозионностойкой стали:
7304 22 000 1
- - - из стали с минимальным пределом текучести 724 МПа и более1)
7304 22 000 2
- - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 655 МПа и более с резьбовыми замковыми соединениями1)
7304 23 000
- - трубы бурильные обычные прочие:
7304 23 000 1
- - - из стали с минимальным пределом текучести 724 МПа и более1)
7304 23 000 2
- - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 655 МПа и более с резьбовыми замковыми соединениями
7304 24 000
- - прочие из коррозионностойкой стали:
- - - наружным диаметром не более 406,4 мм:
7304 24 000 1
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более
7304 24 000 2
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более с высокогерметичными резьбовыми соединениями1)
7304 24 000 3
- - - - трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями

– – – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын
7304 49 950
– – – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 49 990 0
– – – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
– өзге де қосындыланбаған болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелерi:
7304 51
– – суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйiнде жаншылған):
– – – 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм. %-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм. %-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланбаған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:
7304 51 120 0
– – – – 0,5 м-ден аспайтын
7304 51 180
– – – – 0,5 м-ден астам:
7304 51 180 1
– – – – – 4,5 м аспайтын
7304 51 810 0
– – – – прецизиялық құбырлар
7304 59 100 0
– – – тек қана басқа қималы және қалыңдығы басқа қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
– – – өзгелері, 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланбаған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:
7304 59 320 0
– – – – 0,5 м-ден аспайтын
7304 59 380 0
– – – – 0,5 м-ден астам
7304 59 920 0
– – – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын
7304 59 930 0
– – – – сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 59 990 0
– – – – сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
7305
Дөңгелек қималы, сыртқы диаметрi 406,4 мм-ден астам, қара металдардан жасалған өзге де түтіктер мен түтiкшелер (мысалы, пiсiрiлген, шегеленген немесе ұқсас тәсiлмен бiрiктiрiлген):
– мұнай және газ құбырларына арналған түтiктер:
7305 11 000
– – тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу әдiсiмен дайындалған:
7305 11 000 1
– – – сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 565 МПа (57,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)
7305 11 000 2
– – – сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам және сынау темпеpатуpасы-34ҮС және төмен кездегі металдың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)
7305 11 000 3
– – – сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, ағымдық шегі 290 МПа (29,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)
7305 11 000 4
– – – ауырлатқыш бетон қабығы бар

- - - - наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 49 950
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 49 990 0
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм
- прочие, круглого поперечного сечения из другой легированной стали:
7304 51
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
- - - прямые и с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной:
7304 51 120 0
- - - - не более 0,5 м
7304 51 180
- - - - более 0,5 м:
7304 51 180 1
- - - - - не более 4,5 м
7304 51 810 0
- - - - прецизионные трубы
7304 59 100 0
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
- - - прочие, прямые, с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной:
7304 59 320 0
- - - - не более 0,5 м
7304 59 380 0
- - - - более 0,5 м
7304 59 920 0
- - - - наружным диаметром не более 168,3 м
7304 59 930 0
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 59 990 0
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм
7305
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов:
- трубы для нефте- или газопроводов:
7305 11 000
- - прямошовные, изготовленные методом дуговой сварки под флюсом:
7305 11 000 1
- - - наружным диаметром 530 мм и более из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 565 МПа (что соответствует 57,6 кгс/мм2) и более1)
7305 11 000 2
- - - наружным диаметром 530 мм и более из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной вязкостью металла 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -340С и ниже1)
7305 11 000 3
- - - наружным диаметром 530 мм и более, из стали с пределом текучести 290 МПа (что соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7305 11 000 4
- - - с утяжеляющей бетонной оболочкой

7305 12 000
– – өзге де дәнекерленген тiк жiктiлер:
7305 12 000 1
– – – жоғары жиіліктегі тоқтармен (ЖЖТ) электр түйіселік дәнекерлеу әдісімен дайындалған, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, бірақ 530 мм-ден аспайтын, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)
7305 20 000
– мұнай немесе газ ұңғымасын бұрғылау кезінде пайдаланылатын айналдыра отырғызылған құбырлар:
7305 20 000 1
– – түзу жiктi дәнекерленген, сыртқы диаметрі 508 мм және одан астам 1)
7305 31 000 0
– – түзу жiктi дәнекерленген
7306
қара металдардан жасалған түтiктер, түтiкшелер және өзге де қуыс профильдер (мысалы, жiгі ашық немесе дәнекерленген, шегеленген немесе осыған ұқсас тәсiлмен бiрiктiрiлген):
– мұнай және газ құбырларына арналған түтiктер:
7306 11
– – коррозияға төзімді болаттан жасалған, дәнекерленген:
7306 11 100 0
– – – түзу жiктi дәнекерленген
7306 11 900 0
– – – шиыршық жікті дәнекерленген
7306 19 100 0
– – – түзу жiктi дәнекерленген
7306 19 900 0
– – – шиыршық жікті дәнекерленген
– мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар:
7306 21 000 0
– – коррозияға төзімді болаттан жасалған, дәнекерленген
7306 30
– темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған, дөңгелек қималы, дәнекерленген, өзгелерi:
– – прецизиялық құбырлар, қабырғаларының қалыңдығы:
7306 30 110 0
– – – 2 мм-ден аспайтын
7306 30 190
– – – 2 мм-ден астам
– – – ойылған оймасы бар немесе ойма ойылуы мүмкін (газ құбырлары):
7306 30 410
– – – – мырышталған
– – – өзгелері, сыртқы диаметрі:
– – – – 168,3 мм-ден аспайтын:
7306 30 720
– – – – – мырышталған
7306 30 800 0
– – – – 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7306 40
– коррозияға төзiмдi болаттан жасалған, дөңгелек қималы, дәнекерленген, өзгелерi:
7306 40 200
– – суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйде сығылған):
7306 50
– өзге де дәнекерленген, дөңгелек қималы, өзге де қосындыланбаған болаттан жасалған:
7306 50 200
– – прецизиялық құбырлар
– өзге де дәнекерленген, дөңгелек емес қималы:
7306 61
– – көлденең қимасы шаршы немесе тікбұрышты төртбұрыш:
7306 61 100
– – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
7306 61 920
– – – – қабырғаларының қалыңдығы 2 мм-ден аспайтын
7306 61990
– – – – қабырғаларының қалыңдығы 2 мм-ден астам
7306 69
– – көлденең қимасы дөңгелек емес өзге де:
7306 69 100
– – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
7307
Қаpa металдардан жасалған, түтiктерге немесе түтікшелерге арналған фитингілер (мысалы, байланыстырғыштар, иіндер, имектер):
– құйылған фитингілер:

7305 12 000
- - прочие сварные прямошовные:
7305 12 000 1
- - - изготовленные методом электроконтактной сварки токами высокой частоты (ТВЧ), наружным диаметром более 406,4 мм, но не более 530 мм, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более1)
7305 20 000
- трубы обсадные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин:
7305 20 000 1
- - сварные прямошовные, наружным диаметром 508 мм и более1)
7305 31 000 0
- - сварные прямошовные
7306
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов:
- трубы для нефте- или газопроводов:
7306 11
- - сварные из коррозионностойкой стали:
7306 11 100 0
- - - сварные прямошовные
7306 11 900 0
- - - сварные спиральношовные
7306 19 100 0
- - - сварные прямошовные
7306 19 900 0
- - - сварные спиральношовные
- трубы обсадные и насосно-компрессорные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин:
7306 21 000 0
- - сварные из коррозионностойкой стали
7306 30
- прочие сварные, круглого поперечного сечения из железа или нелегированной стали:
- - прецизионные трубы с толщиной стенки:
7306 30 110 0
- - - не более 2 мм
7306 30 190
- - - более 2 мм
- - - трубы с нарезанной резьбой или на которые может быть нарезана резьба (газовые трубы):
7306 30 410
- - - - оцинкованные
- - - прочие наружным диаметром:
- - - - не более 168,3 мм:
7306 30 720
- - - - - оцинкованные
7306 30 800 0
- - - - более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7306 40
- прочие сварные, круглого поперечного сечения, из коррозионностойкой стали:
7306 40 200
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии)
7306 50
- прочие сварные, круглого поперечного сечения, из другой легированной стали:
7306 50 200
- - прецизионные трубы
- прочие сварные, некруглого поперечного сечения:
7306 61
- квадратного или прямоугольного поперечного сечения:
7306 61 100
- - - из коррозионностойкой стали
7306 61 920
- - - - с толщиной стенки не более 2 мм
7306 61 990
- - - - с толщиной стенки более 2 мм
7306 69
- - прочего некруглого поперечного сечения:
7306 69 100
- - - из коррозионностойкой стали
7307
Фитинги для труб или трубок (например, соединения, колена, сгоны) из черных металлов:
- - фитинги литые:

7307 11
– – сомдалмайтын шойыннан жасалған:
7307 11 100 0
– – – қысыммен жұмыс істейтін жүйелерде пайдаланылатын
7307 19 100 0
– – – сомдалатын шойыннан жасалған
– коррозияға төзімді болаттан жасалған өзгелері:
7307 21 000
– – ернемектер:
7307 22
– – оймамен жарақталған иiндер, қайтарулар және имектер:
7307 22 100 0
– – – имектер
7307 22 900 0
– – – иіндер мен қайтарулар
7307 23
– – қыспақтарды пiсiруге арналған фитингілер:
7307 23 100 0
– – – иіндер мен қайтарулар
7307 29 100
– – – оймамен жарақталған:
7307 29 300 0
– – – дәнекерлеуге арналған
7307 91 000 0
– – ернемектер
7307 92
– – бұрандалармен жарақталған иiндер, қайтарулар және иіндер:
7307 92 100 0
– – – имектер
7307 92 900 0
– – – иіндер мен қайтарулар
7307 93
– – қыспақтарды дәнекерлеуге арналған фитингілер:
– – – ең жоғары сыртқы диаметрі 609,6 мм-ден аспайтын:
7307 93 110 0
– – – – иіндер мен қайтарулар
– – – ең жоғары сыртқы диаметрі 609,6 мм-ден астам:
7307 93 910 0
– – – – иіндер мен қайтарулар
7307 99 100 0
– – – оймамен жабдықталған
7307 99 300 0
– – – дәнекерлеуге арналған
7308
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер мен олардың бөлiктерi, шлюз қақпалары, мұнаралар, торланған діңгектер, шатырға арналған арқалықтар, құрылыс фермалары, есiктер мен терезелер және олардың рамалары, есiктерге арналған табалдырықтар, жалюздар, балюстрадалар, тіреуiштер және колонналар); қара металдардан жасалған, металл конструкцияларында пайдалануға арналған табақтар, шыбықтар, бұрыштар, фасондық профильдер, түтiктер және ұқсас бұйымдар:
7308 10 000 0
– көпiрлер және көпiрдiң бөлiктерi
7308 20 000 0
– діңгектер және торланған діңгектер
7308 30 000 0
– есiктер, терезелер және олардың жақтаулары мен есiктерге арналған табалдырықтар
7308 40
– метал құрылыс ағаштары, қалыптар, тipeуіш қабырғалар немесе шахта бекiтпелеріне арналған жабдық:
7308 40 100 0
– – шахта бекiтпелері
7308 90 100 0
– – суағарлар, шлюздер, шлюз қақпалары, дебаркадерлер, стационарлық доктар мен теңіз және құрлық құрылыстарына арналған басқа да құрылымдар
– – – тек қана немесе негізінен беткі материалдан дайындалғандар:
7308 90 510 0
– – – – оқшаулағыш толтырғышы бар гофрланған (қабырғалы) табақтан дайындалған, екі қабырғадан тұратын панельдер
7309 00
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу-техникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар:

7307 11
- - из нековкого чугуна:
7307 11 100 0
- - - используемые в системах, работающих под давлением
7307 19 100 0
- - - из ковкого чугуна
- прочие из коррозионностойкой стали:
7307 21 000
- - фланцы:
7307 22
- - колена, отводы и сгоны, снабженные резьбой:
7307 22 100 0
- - - сгоны
7307 22 900 0
- - - колена и отводы
7307 23
- - фитинги для сварки встык:
7307 23 100 0
- - - колена и отводы
7307 29 100
- - - снабженные резьбой:
7307 29 300 0
- - - для сварки
7307 91 000 0
- - фланцы
7307 92
- - колена, отводы и сгоны, снабженные резьбой:
7307 92 100 0
- - - сгоны
7307 92 900 0
- - - колена и отводы
7307 93
- - фитинги для сварки встык:
- - - с максимальным наружным диаметром не более 609,6 мм:
7307 93 110 0
- - - - колена и отводы
- - - с максимальным наружным диаметром более 609,6 мм:
7307 93 910 0
- - - - колена и отводы
7307 99 100 0
- - - снабженные резьбой
7307 99 300 0
- - - для сварки
7308
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7308 10 000 0
- мосты и секции мостов
7308 20 000 0
- башни и решетчатые мачты
7308 30 000 0
- двери, окна и их рамы и пороги для дверей
7308 40
- оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи:
7308 40 100 0
- - шахтная крепь
7308 90 100 0
- - водосливы, шлюзы, шлюзовые ворота, дебаркадеры, стационарные доки и другие конструкции для морских и судоходных сооружений
- - - исключительно или в основном изготовленные из листового материала:
7308 90 510 0
- - - - панели, состоящие из двух стенок, изготовленных из гофрированного (ребристого) листа с изоляционным наполнителем
7309 00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:

7309 00 1000
– газға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған
– сұйықтарға арналған:
7309 00 300 0
– – қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар
– – өзгелері, сыйымдылығы:
7309 00 510 0
– – – 100 000 л-ден астам
7309 00 590 0
– – – 100 000 л-ден аспайтын
7309 00 900 0
– қатты заттарға арналған
7312
Қара металдардан жасалған, электрлiк оқшаулаусыз иiрiлген сым, тростар, арқан-жiптер, өрме баулар, ілмектер және ұқсас бұйымдар:
7312 10
– иiрiлген сымдар, тростар және арқан-жiптер:
7312 10 200
– – коррозияға төзімді болаттан жасалған
– – өзгелері, ең жоғары көлемді көлденең қималы:
– – – 3 мм-ден аспайтын:
7312 10 410
– – – – гальваникалық жабындысы немесе басқа да мыс-мырыш қоспасынан (латунь) жабындысы бар
– – – 3 мм-ден астам:
– – – – иірілген сым:
7312 10 610
– – – – – жабындысыз
– – – – – жабынымен:
7312 10 650 0
– – – – – – мырышталған
– – – – арқандар мен тростар (жабық құрылымды арқандарды қоса алғанда):
– – – – – жабындысыз немесе тек қана мырышталған, ең жоғары көлемді көлденең қималы:
7312 10 810
– – – – – – 3 мм-ден астам, бірақ 12 мм-ден аспайтын:
– – – – – – – жабындысыз
7312 10 830
– – – – – – 12 мм-ден астам, бірақ 24 мм-ден аспайтын:
– – – – – – – жабындысыз
7312 10 850
– – – – – – 24 мм-ден астам, бірақ 48 мм-ден аспайтын:
– – – – – – – жабындысыз
7312 10 890
– – – – – – 48 мм-ден астам:
– – – – – – – жабындысыз
7313 00 000 0
Қара металдардан жасалған тiкенекті сым; тiкенектi немесе тiкенектi емес, иiрiлген құрсаулық болат немесе дара қабатты жалпақ сым, қара металдардан жасалған, қоршауға арналған бос иiрiлген қос сым
7314
Қара металдардан жасалған, металл матасы (шексiз таспаларды қоса алғанда), керегеторлар, торлар және сымнан жасалған қоршаулар; қара металдардан жасалған қималап шығаратын табақтар:
– өрме мата:
7314 12 000 0
– – машиналарға арналған коррозияға төзiмдi болаттан жасалған шексiз таспалар
7314 14 000 0
– – өзге де коррозияға төзiмдi болаттан жасалған өрме мата
7314 20
– ұяшықтардың көлемi 100 см2 немесе одан астам, қиылысқан жерлері дәнекерленген, сымнан жасалған, көлденең қимасының ең көп көлемi 3 мм немесе одан астам, керегеторлар, торлар, және қоршаулар:
7314 20 100 0
– – толқынды сымнан
– өзге де қиылысқан жерлері дәнекерленген сымнан жасалған керегеторлар, торлар, және қоршаулар:
7314 31 000 0
– – мырышталған
– өзге де маталар, керегеторлар, торлар және қоршаулар:
7314 41
– – мырышталған:
7314 41 100 0
– – – алты қырлы ұяшықты торлар
7314 42
– – пластмассамен қапталған:
7314 42 100 0
– – – алты қырлы ұяшықты торлар
7314 50 000 0
– қималап шығарылған бет
7315
Қара металдардан жасалған шынжырлар және олардың бөлiктерi:
– топсалы шынжырлар мен олардың бөлiктерi:

7309 00 1000
- для газов (кроме сжатого или сжиженного газа)
- для жидкостей:
7309 00 300 0
- - с облицовкой или теплоизоляцией
- - прочие, вместимостью:
7309 00 510 0
- - - более 100 000 л
7309 00 590 0
- - - не более 100 000 л
7309 00 900 0
- для твердых веществ
7312
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия из черных металлов без электрической изоляции:
7312 10
- скрученная проволока, тросы и канаты:
7312 10 200
- - из коррозионностойкой стали
- - прочие с максимальным размером поперечного сечения:*
- - - не более 3 мм:
7312 10 410
- - - - с гальваническим покрытием или другим покрытием медно-цинковыми сплавами (латунь)
- - - более 3 мм:
- - - - скрученная проволока:
7312 10 610
- - - - - без покрытия
- - - - - с покрытием:
7312 10 650 0
- - - - - - оцинкованная
- - - - канаты и тросы (включая канаты закрытой конструкции):
- - - - - без покрытия или только оцинкованные с максимальным размером поперечного сечения:
7312 10 810
- - - - - - более 3 мм, но не более 12 мм:
- - - - - - - без покрытия
7312 10 830
- - - - - - более 12 мм, но не более 24 мм:
- - - - - - - без покрытия
7312 10 850
- - - - - - более 24 мм, но не более 48 мм:
- - - - - - - без покрытия
7312 10 890
- - - - - - более 48 мм:
- - - - - - - без покрытия
7313 00 000 0
Проволока колючая из черных металлов; скрученная обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая или неколючая, свободно скрученная двойная проволока для ограждений, из черных металлов
7314
Металлическая ткань (включая бесконечные ленты), решетки, сетки и ограждения из проволоки, из черных металлов; просечно-вытяжной лист из черных металлов:
- плетеная ткань:
7314 12 000 0
- - бесконечные ленты из коррозионностойкой стали для машин
7314 14 000 0
- - плетеная ткань из коррозионностойкой стали прочая
7314 20
- решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, из проволоки с максимальным размером поперечного сечения 3 мм или более с ячейками размером 100 см2 или более:
7314 20 100 0
- - из ребристой проволоки
- решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, прочие:
7314 31 000 0
- - оцинкованные
- ткани, решетки, сетки и ограждения прочие:
7314 41
- - оцинкованные:
7314 41 100 0
- - - сетки с шестигранными ячейками
7314 42
- - покрытые пластмассой:
7314 42 100 0
- - - сетки с шестигранными ячейками
7314 50 000 0
- просечно-вытяжной лист
7315
Цепи и их части из черных металлов:
- цепи шарнирные и их части:

7315 11
– – роликті шынжырлар:
7315 11 1000
– – – велосипедтер мен мотоциклдерде қолданылатын
7315 20 000 0
– сырғанауға қарсы шынжырлар
7315 81 000 0
– – кергiші бар жалпақ буынды шынжырлар
7315 82
– – дәнекерленген буындармен, өзгелерi:
7315 82 100 0
– – – ең жоғары өлшемі көлденең қимасы 16 мм немесе одан кем материалдан жасалған
7315 82 900 0
– – – ең жоғары өлшемі көлденең қимасы 16 мм астам материалдан жасалған
7317 00
Қара металдардан жасалған шегелер, кнопкалар, сызу түймешелері, қатпарланған шегелер, қысқыштар (8305 тауар позициясына енгізiлгендерден басқа) және мысты басы бар бұйымдардан басқа, басқа материалдардан жасалған басы бар немесе жоқ, ұқсас бұйымдар :
7317 00 100 0
– сызу түймешегелері
– – сымнан суықтай басылғандары:
7317 00 200 0
– – – белдеулердегі немесе орамдардағы шегелер
7317 00 400 0
– – – құрамында 0,5 салм.% немесе одан астам көміртегі бар, суарылған, болаттан жасалған шегелер
7317 00 610 0
– – – – мырышталған
7317 00 900 1
– – – тайғанаққа қарсы түрпілер
7318
Қара металдардан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, бітеулер, бұрама iлмектер, тойтарма шегелер, сыналар, сіргелер, шайбалар (серіппелiлердi қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар:
– бұрандамен жабдықталған бұйымдар:
7318 11 000 0
– – бітеулер
7318 12
– – өзге де ағашқа арналған бұрама шегелер:
7318 12 100 0
– – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
7318 13 000 0
– – енбелі iлмектер және жел айналмалары
7318 14
– – өздiгiнен оймалы бұрамалар:
7318 14 100 0
– – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
7318 14 910 0
– – – – кескіленген орам оймалы бұрандалар
7318 15
– – гайкалар немесе шайбалармен жинақталған немесе оларсыз, өзге де бұрамалар мен бұрандалар:
7318 15 100 0
– – – тұтас көлденең қималы шыбықтардан, профильдерден немесе сымдардан жонылған, өзегінің жуандығы 6 мм-ден аспайтын бұрамалар
7318 15 200 0
– – – – темір жолдардың құрылымдық элементтерін бекітуге арналған
– – – – – қалпақсыз:
7318 15 300
– – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған:
– – – – – – өзгелері, өзгелері, созылуға шекті төзімділігі:
7318 15 410 0
– – – – – – – 800 МПа-дан кем
7318 15 490 0
– – – – – – – 800 МПа немесе одан астам
– – – – – қалпақты:
– – – – – – крест бейнелі шлицтері бар бұрандалар:
7318 15 510 0
– – – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
– – – – – – ішкі тістегергіштері бар бұрандалар:
7318 15 610 0
– – – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған
– – – – – – алты қырлы қалпақты бұрандалар:
7318 15 700
– – – – – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған:
– – – – – – – өзгелері, өзгелері, созылуға шекті төзімділігі:
7318 15 8100
– – – – – – – – 800 МПа-дан кем

7315 11
- - цепи роликовые:
7315 11 1000
- - - используемые для велосипедов и мотоциклов
7315 20 000 0
- цепи противоскольжения
7315 81 000 0
- - цепи плоскозвенные с распоркой
7315 82
- - прочие со сварными звеньями:
7315 82 100 0
- - - изготовленные из материала с максимальным размером поперечного сечения 16 мм или менее
7315 82 900 0
- - - изготовленные из материала с максимальным размером поперечного сечения более 16 мм
7317 00
Гвозди, кнопки, чертежные кнопки, рифленые гвозди, скобы (кроме включенных в товарную позицию 8305) и аналогичные изделия, из черных металлов, с головками или без головок из других материалов, кроме изделий с медными головками:
7317 00 100 0
- кнопки чертежные
- - холодноштампованные из проволоки:
7317 00 200 0
- - - гвозди в полосках или рулонах
7317 00 400 0
- - - гвозди из стали, содержащей 0,5 мас.% или более углерода, закаленные
7317 00 610 0
- - - - оцинкованные
7317 00 900 1
- - - шипы противоскольжения
7318
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из черных металлов:
- изделия, снабженные резьбой:
7318 11 000 0
- - глухари
7318 12
- - шурупы для дерева прочие:
7318 12 100 0
- - - из коррозионностойкой стали
7318 13 000 0
- - крюки и кольца ввертные
7318 14
- - винты самонарезающие:
7318 14 100 0
- - - из коррозионностойкой стали
7318 14 910 0
- - - - винты с разреженными витками резьбы
7318 15
- - винты и болты прочие в комплекте с гайками или шайбами или без них:
7318 15 100 0
- - - винты с толщиной стержня не более 6 мм, выточенные из прутков, профилей или проволоки сплошного поперечного сечения
7318 15 200 0
- - - - для крепления конструкционных элементов железнодорожного пути
- - - - - без головок:
7318 15 300
- - - - - - из коррозионностойкой стали:
- - - - - - прочие с пределом прочности на растяжение:
7318 15 410 0
- - - - - - - менее 800 МПа
7318 15 490 0
- - - - - - - 800 МПа или более
- - - - - с головками:
- - - - - - винты с крестообразным шлицем:
7318 15 510 0
- - - - - - - из коррозионностойкой стали
- - - - - - винты с внутренним шестигранником:
7318 15 610 0
- - - - - - - из коррозионностойкой стали
- - - - - - болты с шестигранной головкой:
7318 15 700
- - - - - - - из коррозионностойкой стали:
- - - - - - - прочие с пределом прочности на растяжение:
7318 15 8100
- - - - - - - - менее 800 МПа

7318 15 890 0
– – – – – – – – 800 МПа немесе одан астам
7318 16
– – сомындар:
7318 16 100 0
– – – тұтас көлденең қималы шыбықтардан, профильдерден немесе сымдардан жонылған, тесігінің диаметрі 6 мм-ден аспайтын
7318 16 300
– – – – коррозияға төзімді болаттан жасалған:
7318 16 500 0
– – – – – өздігінен бекітілетін сомындар
– – – – – өзгелері, ішкі диаметрі:
7318 16 910
– – – – – – 12 мм-ден аспайтын:
7318 16 990 0
– – – – – – 12 мм-ден астам
– бұрандамасыз бұйымдар:
7318 21 000
– – өзге де серiппелi шайбалар және тоқтатқыш шайбалар:
7318 22 000
– – өзге де шайбалар:
7318 23 000
– – тойтарма шегелер:
7318 24 000
– – сыналар мен сіргелер:
7320
Қара металдардан жасалған, серіппелер, рессорлар және оларға арналған табақтар:
7320 10
– табақ рессорлар және оларға арналған табақтар:
– – ыстық тәсілмен өңделген:
7320 10 110 0
– – – қатпарлы рессорлар мен оларға арналған тақта беттер
7320 20
– бұрама серiппелер:
7320 20 200
– – ыстық тәсілмен өңделген:
7320 20 810
– – – қысуға арналған бұрама серіппелер:
7320 20 850
– – – созуға арналған бұрама серіппелер:
7320 90 100 0
– – жалпақ спиральді серіппелер
7320 90 300 0
– – диск серіппелер
7321
Қара металдардан жасалған жылытатын пештер, жылыту-пiсiру пештерi және тамақ пiсiруге арналған пештер (орталық жылытудың қосымша қазандарының пештерiн қоса алғанда), қуыру ыдыстары, қуыру табалары, плитаға арналған жанарғылар, тамақты жылытуға арналған жылытқыштар және ұқсас тұрмыстық электрлiк емес құрылғылар және олардың бөлiктерi:
– тамақты пісіруге және жылытуға арналған құрылғылар:
7321 11
– – газбен ғана немесе газ және басқа да отын түрлерімен жұмыс істейтін:
7321 11 100 0
– – – бұқтыру пештері, бөлек бұқтыру пештерін қоса алғанда
7321 12 000 0
– – сұйық отынды
7321 19 000 0
– – өзгелері, қатты отынмен жұмыс істейтін құрылғыларды қоса алғанда
– өзге де құрылғылар:
7321 81
– – газбен ғана немесе газ және басқа да отын түрлерімен жұмыс істейтін:
7321 81 100 0
– – – жану өнімдерін шығарып тастауға арналған құбыры бар
7321 82
– – cұйық отынды:
7321 82 100 0
– – – жану өнімдерін шығарып тастауға арналған құбыры бар
7322
Қара металдардан жасалған электрмен қыздырылмайтын орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөліктері; қара металдардан жасалған, ыстық ауаны беруге арналған (сондай-ақ нетто немесе салқындатылған ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда), электрмен қыздырылмайтын, қозғалтқыш жетегiнен жұмыс істейтін ішіне орнатылған желдеткiші немесе ауа үрлегiші бар ауа қыздырғыштары мен бөлу құрылғылары және oлapдың бөлiктерi:
– радиаторлар және олардың бөлiктерi:
7322 11 000 0
– – шойын құймадан

7318 15 890 0
- - - - - - - - 800 МПа или более
7318 16
- - гайки:
7318 16 100 0
- - - выточенные из прутков, профилей или проволоки сплошного поперечного сечения с диаметром отверстия не более 6 мм
7318 16 300
- - - - из коррозионностойкой стали:
7318 16 500 0
- - - - - самостопорящиеся гайки
- - - - - прочие с внутренним диаметром:
7318 16 910
- - - - - - не более 12 мм:
7318 16 990 0
- - - - - - более 12 мм
- изделия без резьбы:
7318 21 000
- - шайбы пружинные и шайбы стопорные прочие
7318 22 000
- - шайбы прочие
7318 23 000
- - заклепки
7318 24 000
- - шпонки и шплинты
7320
Пружины, рессоры и листы для них, из черных металлов:
7320 10
- рессоры листовые и листы для них:
- - обработанные горячим способом:
7320 10 110 0
- - - пластинчатые рессоры и листы для них
7320 20
- пружины винтовые:
7320 20 200
- - обработанные горячим способом:
7320 20 810
- - - винтовые пружины, работающие на сжатие
7320 20 850
- - - винтовые пружины, работающие на растяжение
7320 90 100 0
- - плоские спиральные пружины
7320 90 300 0
- - дисковые пружины
7321
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части из черных металлов:
- устройства для приготовления и подогрева пищи:
7321 11
- - только на газовом или на газовом и других видах топлива:
7321 11 100 0
- - - с духовкой, включая раздельные духовки
7321 12 000 0
- - на жидком топливе
7321 19 000 0
- - прочие, включая устройства на твердом топливе
- прочие устройства:
7321 81
- - только на газовом или на газовом и других видах топлива:
7321 81 100 0
- - - с трубой для отвода продуктов сгорания
7321 82
- - на жидком топливе:
7321 82 100 0
- - - с трубой для отвода продуктов сгорания
7322
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов:
- радиаторы и их части:
7322 11 000 0
- - из чугунного литья

7408 19 100 0
– – – көлденең қимасының ең көп мөлшері 0,5 мм-ден астам
7408 19 900 0
– – – көлденең қимасының ең көп мөлшері 0,5 мм-ден аспайтын
– мыс қорытпалардан жасалған:
7408 21 000 0
– – мыс және мырыш негiзiнде жасалған қорытпалардан (жездерден)
7408 22 000 0
– – мыс пен никель (купроникель) негізіндегі қорытпалардан немесе мыс, никель және мырыш (нейзильбер) негізіндегі қорытпалардан
7409
Қалыңдығы 0,15 мм-ден астам мыстан жасалған плиталар, таспалар және жолақтар немесе таспалар:
– тазартылған мыстан жасалған:
7409 11000 0
– – орамдарда
– мыс және мырыш негiзiнде жасалған қорытпалардан (жездерден):
7409 21 000 0
– – орамдарда
– жез және қалайы негізді қорытпадан (қола):
7409 31 000 0
– – орамдарда
7409 40 000 0
– мыс пен никель (купроникель) негізіндегі қорытпалардан немесе мыс, никель және мырыш (нейзильбер)
7410
Қалыңдығы 0,15 мм-ден аспайтын (негiзiн есептемегенде) мыс фольгасы (негiзсiз немесе қағаз, картон, пластмасса немесе ұқсас материалдар негiзiнде):
– негізсіз:
7410 11 000 0
– – тазартылған мыстан жасалған
7410 12 000 0
– – мыс қорытпалардан жасалған
– негізі бар:
7410 21 000 0
– – тазартылған мыстан жасалған
7410 22 000 0
– – мыс қорытпалардан жасалған
7411
Мыс түтiктер және түтiкшелер:
7411 10
– тазартылған мыстан жасалған:
7411 10 100 0
– – тікелей
– мыс қорытпалардан жасалған:
7411 21
– – мыс және мырыш негiзiнде жасалған қорытпалардан (жездерден):
7411 21 100 0
– – – тікелей
7411 22 000 0
– – мыс пен никель (купроникель) негізіндегі қорытпалардан немесе мыс, никель және мырыш (нейзильбер) негізіндегі қорытпалардан
7412
Түтiктерге немесе түтiкшелерге арналған мыс фитингілер (мысалы, жалғастырғыштар, иiндер, ернемектер):
7412 10 000 0
– тазартылған мыстан жасалған
7412 20 000 0
– мыс қорытпалардан жасалған
7413 00 000
Электрлiк оқшаулаусыз мыстан жасалған иiрiлген сым, арқансымдар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар:
7413 00 000 1
– тазартылған мыстан жасалған
7413 00 000 9
– мыс қорытпалардан жасалған
7415
Мыстан жасалған, шегелер, түймешегелер, сызба түймешегелері, қапсырмалар (8305 тауар позициясына жататындардан басқа) және мыстан жасалған немесе мыс бастиектермен қара металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; мыстан жасалған бұрамалар, бұрандалар, сомындар, глухарьлар, бұрама iлмектер, тойтармалар, сыналар, шплинттер, шайбалар (серiппелілерді қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар:
7415 10 000 0
– шегелер мен түймешегелер, сызба түймешегелері, қапсырмалар және ұқсас бұйымдар
– өзге де бұрандасыз бұйымдар:
7415 21 000 0
– – шайбалар (серіппелі шайбаларды қоса алғанда)
– өзге де бұрандасы бар бұйымдар:
7415 33 000 0
– – бұрамалар; бұрандамалар мен гайкалар

7408 19 100 0
- - - с максимальным размером поперечного сечения более 0,5 мм
7408 19 900 0
- - - с максимальным размером поперечного сечения не более 0,5 мм
- из медных сплавов:
7408 21 000 0
- - из сплавов на основе меди и цинка (латуни)
7408 22 000 0
- - из сплавов на основе меди и никеля (купроникеля) или сплавов на основе меди, никеля и цинка (нейзильбера)
7409
Плиты, листы и полосы или ленты медные, толщиной более 0,15 мм:
- из рафинированной меди:
7409 11000 0
- - в рулонах
- из сплавов на основе меди и цинка (латуни):
7409 21 000 0
- - в рулонах
- из сплавов на основе меди и олова (бронзы):
7409 31 000 0
- - в рулонах
7409 40 000 0
- из сплавов на основе меди и никеля (купроникеля) или сплавов на основе меди, никеля и цинка (нейзильбера)
7410
Фольга медная (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмасс или аналогичных материалов), толщиной (не считая основы) не более 0,15 мм:
- без основы:
7410 11 000 0
- - из рафинированной меди
7410 12 000 0
- - из медных сплавов
- с основой:
7410 21 000 0
- - из рафинированной меди
7410 22 000 0
- - из медных сплавов
7411
Трубы и трубки медные:
7411 10
- из рафинированной меди:
7411 10 100 0
- - прямые
- из медных сплавов:
7411 21
- - из сплавов на основе меди и цинка (латуни):
7411 21 100 0
- - - прямые
7411 22 000 0
- - из сплавов на основе меди и никеля (купроникеля) или сплавов на основе меди, никеля и цинка (нейзильбера)
7412
Фитинги медные для труб или трубок (например, муфты, колена, фланцы):
7412 10 000 0
- из рафинированной меди
7412 20 000 0
- из медных сплавов
7413 00 000
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из меди без электрической изоляции:
7413 00 000 1
- из рафинированной меди
7413 00 000 9
- из медных сплавов
7415
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы (кроме относящихся к товарной позиции 8305) и аналогичные изделия из меди или из черных металлов с медными головками; винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из меди:
7415 10 000 0
- гвозди и кнопки, кнопки чертежные, скобы и аналогичные изделия
- изделия без резьбы прочие:
7415 21 000 0
- - шайбы (включая пружинные шайбы)
- изделия с резьбой прочие:
7415 33 000 0
- - винты; болты и гайки

7606
Қалыңдығы 0,2 мм-ден астам алюминийден жасалған плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар:
– тiк бұрышты төрт бұрышты (квадратты қоса алғанда):
7606 11
– – қосындыланбаған алюминийден жасалған:
7606 11 100 0
– – – боялған, лак жағылған немесе пластмассамен жабылған
– – – өзгелері, қалыңдығы:
7606 11 910 0
– – – – 3 мм-ден кем
7606 11 930 0
– – – – кемінде 3 мм, бірақ 6 мм-ден кем
7606 11 990 0
– – – – кемінде 6 мм
7606 12
– – алюминий қорытпаларынан жасалған:
7606 12 200
– – – боялған, лак жағылған немесе пластмассамен жабылған:
7606 12 200 1
– – – – жалюзилерге арналған жолақтар
7606 12 200 2
– – – – – көпқабатты панельдер
– – – өзгелері, қалыңдығы:
7606 12 920
– – – – 3 мм-ден кем:
7606 12 920 1
– – – – – жалюзилерге арналған жолақтар
7606 12 930
– – – – кемінде 3 мм, бірақ 6 мм-ден кем:
7606 12 990 0
– – – – кемінде 6 мм
7606 91 000 0
– – қосындыланбаған алюминийден жасалған
7606 92 000 0
– – алюминий қорытпаларынан жасалған
7607
Қалыңдығы (негiзiн есепке алмағанда) 0,2 мм-ден аспайтын алюминий фольгасы (негiзсiз немесе қағаздан, картоннан, пластмассадан немесе ұқсас материалдардан жасалған негiзiмен):
– негізсіз:
7607 11
– – басылған, бiрақ кейіннен өңделмеген:
– – – қалыңдығы 0,021 мм-ден кем:
7607 11 110
– – – – массасы 10 кг кем орамдарда:
7607 11 110 1
– – – – – қалыңдығы 0,0046 мм-ден кем
7607 11 110 9
– – – – – қалыңдығы кемінде 0,0046, бірақ 0,021 мм-ден аспайтын
7607 11 190 1
– – – – – қалыңдығы 0,0046 мм-ден кем
7607 11 190 9
– – – – – қалыңдығы кемінде 0,0046 , бірақ 0,021 мм-ден аспайтын
7607 11 900 0
– – – қалыңдығы кемінде 0,021 , бірақ 0,2 мм-ден аспайтын
7607 19 100 0
– – – қалыңдығы 0,021 мм-ден кем
7607 19 900 0
– – – қалыңдығы кемінде 0,021, бірақ 0,2 мм-ден аспайтын
7607 20
– негізімен:
7607 20 100 0
– – қалыңдығы (негізін есепке алмағанда) 0,021 мм-ден кем
7607 20 900 0
– – қалыңдығы (негізін есепке алмағанда) кемінде 0,021, бірақ 0,2 мм-ден аспайтын
7608
Алюминийден жасалған түтiктер мен түтiкшелер:
7608 10 000
– қосындыланбаған алюминийден жасалған
7608 20
– алюминий қорытпаларынан жасалған:
7608 20 200
– – пісірілген
7608 20 810
– – өзгелері:
7609 00 000 0
– – – экструдияланғаннан кейін өңделмеген:
7610
Алюминийден жасалған металл құрылымдары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл құрылымдарынан басқа) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер және олардың бөлiктерi, мұнаралар, керегеторлы дiңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалары, есiктер, терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тiректер және колонналар); металл құрылымдарда пайдалануға арналған алюминийден жасалған табақтар, шыбықтар, профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар:

7606
Плиты, листы, полосы или ленты алюминиевые толщиной более 0,2 мм:
- прямоугольные (включая квадратные):
7606 11
- - из алюминия нелегированного:
7606 11 100 0
- - - окрашенные, лакированные или покрытые пластмассой
- - - прочие толщиной:
7606 11 910 0
- - - - менее 3 мм
7606 11 930 0
- - - - не менее 3 мм, но менее 6 мм
7606 11 990 0
- - - - не менее 6 мм
7606 12
- - из алюминиевых сплавов:
7606 12 200
- - - окрашенные, лакированные или покрытые пластмассой:
7606 12 200 1
- - - - полосы для жалюзи
7606 12 200 2
- - - - - многослойные панели
- - - прочие толщиной:
7606 12 920
- - - - менее 3 мм:
7606 12 920 1
- - - - - полосы для жалюзи
7606 12 930
- - - - не менее 3 мм но менее 6 мм:
7606 12 990 0
- - - - не менее 6 мм
7606 91 000 0
- - из алюминия нелегированного
7606 92 000 0
- - из алюминиевых сплавов
7607
Фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм:
- без основы:
7607 11
- - катаная, но без дальнейшей обработки:
- - - толщиной менее 0,021 мм:
7607 11 110
- - - - в рулонах массой не более 10 кг:
7607 11 110 1
- - - - - толщиной менее 0,0046 мм
7607 11 110 9
- - - - - толщиной не менее 0,0046 мм, но менее 0,021 мм
7607 11 190 1
- - - - - толщиной менее 0,0046 мм
7607 11 190 9
- - - - - толщиной не менее 0,0046 мм, но менее 0,021 мм
7607 11 900 0
- - - толщиной не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм
7607 19 100 0
- - - толщиной менее 0,021 мм
7607 19 900 0
- - - толщиной не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм
7607 20
- с основой:
7607 20 100 0
- - толщиной (не считая основы) менее 0,021 мм
7607 20 900 0
- - толщиной (не считая основы) не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм
7608
Трубы и трубки алюминиевые:
7608 10 000
- из алюминия нелегированного
7608 20
- из алюминиевых сплавов:
7608 20 200
- - сварные
7608 20 810
- - - без дальнейшей обработки после экструдирования:
7609 00 000 0
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях:

7610 10 000 0
– есiктер, терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар
7610 90 100 0
– – көпірлер мен олардың бөліктері, мұнаралар мен керегеторлы діңгектер
7611 00 000 0
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышымен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
7612
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден аспайтын қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышымен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз күбiлер, барабандар, банкiлер, жәшiктер және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе майыспалы түтiк түрiндегi сыйымдылықтарды қоса алғанда):
7612 10 000 0
– пішіні өзгеретін түтiк түрiндегi сыйымдылықтар
7612 90 200 0
– – аэрозольдар үшін пайдаланылатын сыйымдылықтар
7612 90 900 1
– – – сыйымдылығы 1 л-ден аспайтын цилиндр түріндегі қатты сыйымдылықтар
7613 00 000 0
Сығылған немесе сұйытылған газдарға арналған алюминий сыйымдылықтар
7614
Электрлiк оқшаулаусыз алюминийден жасалған иiрiлген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар:
7614 10 000 0
– болат өзегімен
7616
Өзге де алюминийден жасалған бұйымдар:
7616 10 000 0
– шегелер, түймешегелер, қапсырмалар (8305 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа) бұрамалар, бұрандалар, сомындар, енбелі iлмектер, тойтармалар, сыналар, шпинттер, шайбалар және ұқсас бұйымдар
7616 91 000 0
– – алюминий сымнан жасалған мата, керегеторлар, торлар және қоршаулар
7616 99 100
– – – құйылған:
7801
Өңделмеген қорғасын:
7801 10 000 0
– тазартылған қорғасын
7801 91 000 0
– – құрамында басқа элементтердiң арасында салмағы бойынша астам болатын элемент ретiнде сүрме бар
7801 99 100 0
– – – тазартуға арналған, құрамында 0,02 салм.% немесе одан астам күміс бар (қара қорғасын немесе веркблей)
7804
Қорғасын плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга; қорғасын ұнтақтары және қабыршықтары:
– плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга:
7804 11 000 0
– – қалыңдығы (негiзiн есептемегенде) 0,2 мм-ден аспайтын табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
7804 20 000 0
– ұнтақтар мен қабыршықтар
7806 00
Қорғасыннан жасалған өзге де бұйымдар:
7806 00 100 0
– радиобелсенді материалдарды тасымалдауға немесе сақтауға арналған радиацияға қарсы қорғасын жабындымен жабылған контейнерлер
7901
Өңделмеген мырыш:
– қосындыланбаған мырыш:
7901 11 000 0
– – құрамында мырыштың 99,99 салм.% немесе одан астам бар

7610 10 000 0
- двери, окна и их рамы, пороги для дверей
7610 90 100 0
- - мосты и их секции, башни и решетчатые мачты
7611 00 000 0
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7612 10 000 0
- емкости деформируемые трубчатые
7612 90 200 0
- - емкости, используемые для аэрозолей
7612 90 900 1
- - - емкости жесткие цилиндрические вместимостью не более 1 л
7613 00 000 0
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
7614
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции:
7614 10 000 0
- со стальным сердечником
7616
Прочие изделия из алюминия:
7616 10 000 0
- гвозди, кнопки, скобы (кроме указанных в товарной позиции 8305), винты, болты, гайки, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы и аналогичные изделия
7616 91 000 0
- - ткань, решетки, сетки и ограждения из алюминиевой проволоки
7616 99 100
- - - литые
7801
Свинец необработанный:
7801 10 000 0
- свинец рафинированный
7801 91 000 0
- - содержащий сурьму в качестве элемента, преобладающего по массе среди других элементов
7801 99 100 0
- - - для рафинирования, содержащий 0,02 мас.% или более серебра (черновой свинец или веркблей)
7804
Плиты, листы, полосы или ленты и фольга свинцовые; порошки и чешуйки свинцовые:
- плиты, листы, полосы или ленты и фольга:
7804 11 000 0
- - листы, полосы или ленты и фольга толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
7804 20 000 0
- порошки и чешуйки
7806 00
Прочие изделия из свинца:
7806 00 100 0
- контейнеры с антирадиационным свинцовым покрытием для транспортировки или хранения радиоактивных материалов
7901
Цинк необработанный:
- цинк нелегированный:
7901 11 000 0
- - содержащий 99,99 мас.% или более цинка

7901 12
– – құрамында 99,99 салм.%-дан кем мырыш бар:
7901 12 100 0
– – – құрамында 99,95 салм.% немесе одан астам, бірақ 99,99 салм.%-дан кем мырыш бар
7901 12 300 0
– – – құрамында 98,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 99,95 салм.%-дан кем мырыш бар
7901 12 900 0
– – – құрамында 97,5 салм.% немесе одан астам, бірақ 98,5 салм.%-дан кем мырыш бар
7901 20 000 0
– мырыш қорытпалары
7903
Мырыш тозаңы, ұнтақтары және қабыршықтары:
7903 10 000 0
– мырыш тозаңы
7904 00 000 0
Мырыш шыбықтар, профильдер және сымдар
7905 00 000 0
Мырыш плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
8001
Өңделмеген қалайы:
8001 10 000 0
– қосындыланбаған қалайы
8001 20 000 0
– қалайы қорытпалар
8003 00 000 0
Қалайы шыбықтар, профильдер және сымдар
8007 00
Қалайыдан жасалған өзге де бұйымдар:
8007 00 100 0
– Қалыңдығы 0,2 мм болатын пластиналар, беттер және жолақтар
8101
Вольфрам одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
8101 10 000 0
– ұнтақтар
8101 94 000 0
– – өңделмеген вольфрам, қарапайым пісiру арқылы дайындалған шыбықтарды қoca алғанда
8101 96 000 0
– – сым
8101 99 100 0
– – – қарапайым пісiру арқылы дайындалғандардан басқа шыбықтар, профильдер, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
8102
Молибден және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
8102 10 000 0
– ұнтақтар
8102 94 000 0
– – өңделмеген молибден, қарапайым пісiру арқылы дайындалған шыбықтарды қоса алғанда
8102 95 000 0
– – қарапайым пісiру арқылы дайындалғандардан басқа шыбықтар, профильдер, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
8102 96 000 0
– – сым
8103
Тантал және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
8103 20 000 0
– өңделмеген тантал, қарапайым пісiру арқылы дайындалған шыбықтарды қоса алғанда; ұнтақтар
8103 90 100 0
– – қарапайым пісiру арқылы дайындалғандардан басқа шыбықтар, профильдер, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
8104
Магний және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
– өңделмеген магний:
8104 11 000 0
– – құрамында кемiнде 99,8 салм.% магний бар
8104 30 000 0
– мөлшерi бойынша сұрыпталған үгiндiлер, жаңқалар және түйiршiктер; ұнтақтар
8105
Кобальтты штейн және кобальт металлургиясының өзге де аралық өнiмдерi; кобальт және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
8105 20 000
– кобальтты штейн және кобальт металлургиясының өзге де аралық өнiмдерi; өңделмеген кобальт; ұнтақтар:
8105 20 000 1
– – ұнтақтар
8106 00
Висмут және одан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:

7901 12
- - содержащий менее 99,99 мас.% цинка:
7901 12 100 0
- - - содержащий 99,95 мас.% или более, но менее чем 99,99 мас.% цинка
7901 12 300 0
- - - содержащий 98,5 мас.% или более, но менее чем 99,95 мас.% цинка
7901 12 900 0
- - - содержащий 97,5 мас.% или более, но менее чем 98,5 мас.% цинка
7901 20 000 0
- сплавы цинковые
7903
Пыль, порошки и чешуйки цинковые:
7903 10 000 0
- пыль цинковая
7904 00 000 0
Прутки, профили и проволока цинковые
7905 00 000 0
Плиты, листы, полосы или ленты и фольга цинковые
8001
Олово необработанное:
8001 10 000 0
- олово нелегированное
8001 20 000 0
- сплавы оловянные
8003 00 000 0
Прутки, профили и проволока оловянные
8007 00
Изделия из олова прочие:
8007 00 100 0
- пластины, листы и полосы толщиной более 0,2 мм
8101
Вольфрам и изделия из него, включая отходы и лом:
8101 10 000 0
- порошки
8101 94 000 0
- - вольфрам необработанный, включая прутки, изготовленные простым спеканием
8101 96 000 0
- - проволока
8101 99 100 0
- - - прутки, кроме изготовленных простым спеканием, профили, плиты, листы, полосы или ленты и фольга
8102
Молибден и изделия из него, включая отходы и лом:
8102 10 000 0
- порошки
8102 94 000 0
- - молибден необработанный, включая прутки, изготовленные простым спеканием
8102 95 000 0
- - прутки, кроме изготовленных простым спеканием, профили, плиты, листы, полосы или ленты и фольга
8102 96 000 0
- - проволока
8103
Тантал и изделия из него, включая отходы и лом:
8103 20 000 0
- тантал необработанный, включая прутки, изготовленные простым спеканием; порошки
8103 90 100 0
- - прутки, кроме изготовленных простым спеканием, профили, проволока, плиты, листы, полосы или ленты и фольга
8104
Магний и изделия из него, включая отходы и лом:
- магний необработанный:
8104 11 000 0
- - содержащий не менее 99,8 мас.% магния
8104 30 000 0
- опилки, стружка и гранулы, отсортированные по размеру; порошки
8105
Штейн кобальтовый и прочие промежуточные продукты металлургии кобальта; кобальт и изделия из него, включая отходы и лом:
8105 20 000
- штейн кобальтовый и прочие промежуточные продукты металлургии кобальта; кобальт необработанный; порошки:
8105 20 000 1
- - порошки
8106 00
Висмут и изделия из него, включая отходы и лом:

8208 10 000 0
– металл өңдеуге арналған
8208 20 000 0
– ағаш өңдеуге арналған
8208 30 000 0
– ас үй аспаптары немесе тамақ өнеркәсiбiнде пайдаланылатын машиналарға арналған
8208 40 000 0
– ауыл шаруашылығында, бақшада немесе орман шаруашылығында пайдаланылатын машиналарға арналған
8209 00
Саймандарға арналған, бірақ оларға орнатылмаған метал қыштан жасалған пластиналар, білеушелер, ұштар және ұқсас бұйымдар:
8209 00 200 0
– бұрылмалы қыстырғылар
8210 00 000 0
Тамақ пен сусындарды әзiрлеуге, өңдеуге немесе беруге арналған, салмағы 10 кг немесе одан кем, қолмен басқарылатын механикалық қондырғылар
8211
8208-тауар позициясындағы пышақтардан басқа, кескiш ұстара жүзді, ара тектec немесе оларсыз пышақтар (ағаш кесуге арналған пышақтарды қоса алғанда) және оларға арналған жүздер:
8211 10 000 0
– әртүрлi бұйымдардың жиынтықтары
8211 91 000
– – жүздерi орнықтырылған асханалық пышақтар:
8211 92 000 0
– – жүздерi орнықтырылған өзге де пышақтар
8211 93 000 0
– – жүздері орнықтырылмаған пышақтар
8211 94 000 0
– – жүздер
8211 95 000 0
– – бағалы емес металдардан жасалған саптар
8213 00 000 0
Киiм пiшуге арналған қайшылар және ұқсас қайшылар мен оларға арналған жүздер
8214
Өзге кесетiн бұйымдар (мысалы, шаш алатын машинкалар, қасапшыларға арналған арнайы пышақтар немесе арнайы асханалық пышақтар және шаппалар, қағаздарға арналған пышақтар); маникюр немесе педикюр жинақтары және саймандары (тырнақ егегiштердi қоса алғанда):
8214 10 000 0
– қағаздарға арналған, конверттердi ашуға және мәтiндердi тазартуға арналған пышақтар, қарындаштарға арналған ұштағыштар және олар үшiн жүздер
8214 20 000 0
– маникюр немесе педикюр жинақтары және саймандары (тырнақ егегiштердi қоса алғанда)
8301
Бағалы емес металдардан жасалған аспалы және ойық құлыптар (кiлттiң, кодтық комбинацияның көмегiмен жұмыс iстейтiн немесе электрлiк); бағалы емес металдардан жасалған ысырмалы тиектер жәнe құлыптармен бiрiктiрiлетiн ысырмалы тиектi жақтаулар; бағалы емес металдардан жасалған жоғарыда көрсетiлген кез келген бұйымдарға арналған кiлттер:
8301 20 000
– моторлы көлiк құралдарына орнатуға арналған құлыптар:
8301 30 000 0
– жиhазға орнатуға арналған құлыптар
– – ғимараттардың есіктеріне орнатуға арналған құлыптар:
8301 40 110 0
– – – цилиндрлі
8301 50 000 0
– – ысырмалы тиектер және құлыптармен бiрiктірiлген ысырмалы тиектi жақтаулар
8301 60 000
–  бөлiктер:
8301 70 000 0
– жеке жеткiзiлетiн кiлттер
8302
Жиhаздарда, есiктерде, баспалдақтарда, терезелерде, перделерде, көлiк құралдарының салондарында, ер-тұрман бұйымдарында, шабадандарда, жәшiктерде, қобдишаларда немесе ұқсас бұйымдарда пайдаланылатын бағалы емес металдардан жасалған бекiту арматурасы; қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілмектер, кронштейндер және бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; бағалы емес металдардан жасалған бекiту керек-жарақтары бар жиhаз дөңгелектерi; бағалы емес металдардан жасалған есiктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар:

8208 10 000 0
– для обработки металла
8208 20 000 0
– для обработки древесины
8208 30 000 0
– для кухонных приборов или для машин, используемых в пищевой промышленности
8208 40 000 0
– для машин, применяемых в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
8209 00
Пластины, бруски, наконечники и аналогичные изделия для инструментов, не установленные на них, из металлокерамики:
8209 00 200 0
– поворачиваемые вставки
8210 00 000 0
Устройства ручные механические массой 10 кг или менее для приготовления, обработки или подачи пищи или напитков
8211
Ножи с режущими лезвиями, пилообразными или нет (включая ножи для обрезки деревьев), кроме ножей товарной позиции 8208, и лезвия для них:
8211 10 000 0
– наборы различных изделий
8211 91 000
– – столовые ножи с фиксированными лезвиями:
8211 92 000 0
– – прочие ножи с фиксированными лезвиями
8211 93 000 0
– – ножи с нефиксированными лезвиями
8211 94 000 0
– – лезвия
8211 95 000 0
– – рукоятки из недрагоценных металлов
8213 00 000 0
Ножницы, портновские ножницы и аналогичные ножницы, и лезвия для них
8214
Изделия режущие прочие (например, машинки для стрижки волос, специальные ножи для мясников или специальные кухонные ножи и сечки, ножи для бумаги); маникюрные или педикюрные наборы и инструменты (включая пилки для ногтей):
8214 10 000 0
– ножи для бумаги, вскрытия конвертов и подчистки текстов, точилки для карандашей и лезвия для них
8214 20 000 0
– наборы и инструменты маникюрные или педикюрные (включая пилки для ногтей)
8301
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа, кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых вышеуказанных изделий, из недрагоценных металлов:
8301 20 000
-замки, предназначенные для установки в моторных транспортных средствах
8301 30 000 0
- замки, предназначенные для установки в мебели
- - замки, предназначенные для установки в дверях зданий:
8301 40 110 0
- - - цилиндровые
8301 50 000 0
- - задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками
8301 60 000
- части
8301 70 000 0
- ключи, поставляемые отдельно
8302
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей:

8302 10 000
– топсалар:
8302 30 000
– моторлы көлiк құралдарына арналған өзге де бекiту арматурасы, фурнитура және ұқсас бөлшектер:
– өзге де бекiту арматурасы, фурнитура және ұқсас бөлшектер:
8302 41
– – ғимараттарда қолданылатын:
8302 41 100 0
– – – есiктер үшiн
8302 41 500 0
– – – терезелер үшiн
8302 42 000
– – жиhазға қолданылатын өзгелерi:
8302 60 000
– есіктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар:
8307
Фитингілерi бар немесе оларсыз, бағалы емес металдардан жасалған иiлгiш түтіктер:
8307 10 000
– қара металдардан жасалған
8308
Бағалы емес металдардан жасалған, киiм, аяқ киiм, тенттер, сөмкелер, жол керек-жарақтары немесе басқа да дайын бұйымдар үшiн пайдаланылатын iлгектер, iлгектi жақтаулар, айылбастар, айылбас-iлгектер, iлмешектер, сақиналар блочкалар және ұқсас бұйымдар; бағалы емес металдардан жасалған түтiкшелi немесе қосарланған шегеншелер; бағалы емес металдардан жасалған моншақтар мен жылтырақтар:
8308 10 000 0
– iлмешектер, сақиналар және блочкалар
8308 20 000 0
– түтiкшелi немесе қосарланған шегеншелер
8309
Бағалы емес металдардан жасалған шөлмектерге арналған тығындар, қалпақшалар мен қақпақтар (кроналы тығындарды, бұралып ашылатын қалпақшаларды және құюға арналған бөлiмi бар тығындарды қоса алғанда), шөлмектерге арналған бекiткiш қақпақтар, ойылған тығындар, тығындардың қабықтары, нығыздаушы және өзге де буып-түю керек-жарақтары:
8309 10 000 0
– кроналы қалпақшалар
8309 90 100 0
– – қорғасыннан жасалған тығындауға арналған қақпақтар; диаметрі 21 мм-ден астам алюминийден жасалған тығындауға арналған қақпақтар
8311
Бағалы емес металдардан немесе металдардың карбидтерiнен жасалған жабындысы немесе флюстi материалдардан жасалған өзегi бар, металдарды немесе металдардың карбидтерiн төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, пiсiру немесе шөктіру үшiн пайдаланылатын сым, шыбықтар, түтiктер, пластиналар, электродтар және ұқсас бұйымдар; бағалы емес металдардың пісірілген ұнтағынан жасалған тозаңдатумен металдандыру үшiн пайдаланылатын сым және шыбықтар:
8311 10 000
– жабындысы бар бағалы емес металдардан жасалған, доғалық электрмен пісіру үшiн пайдаланылатын электродтар
8311 20 000 0
– доғалық электрмен пiсiру үшiн пайдаланылатын, бағалы емес металдардан жасалған өзектi сым
831130 000 0
– төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, немесе газбен пісіру үшiн пайдаланылатын бағалы емес металдардан жасалған жабындылы шыбықтар және өзекті сым
8402
Бу қазандары немесе басқа да бу өндiретiн қазандар (төменгi қысымдағы бу өндiруге де қабiлеттi орталық жылыту жүйесiнiң су қазандарынан басқа); бу қыздырғышы бар cу қазандары:
– бу қазандары немесе басқа да бу өндiретiн қазандар:

8302 10 000
- шарниры:
8302 30 000
- крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали для моторных транспортных средств, прочие
- крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали прочие:
8302 41
- - применяемые в зданиях:
8302 41 100 0
- - - для дверей
8302 41 500 0
- - - для окон
8302 42 000
- - прочие, применяемые для мебели:
8302 60 000
- автоматические устройства для закрывания дверей
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов с фитингами или без них:
8307 10 000
- из черных металлов
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды, обуви, тентов, сумок, дорожных принадлежностей или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки из не драгоценных металлов:
8308 10 000 0
- крючки, колечки и блочки
8308 20 000 0
- заклепки трубчатые или раздвоенные
8309
Пробки, колпачки и крышки (включая крончатые колпачки, завинчивающиеся колпачки и пробки с устройством для разливки), закупорочные крышки для бутылок, пробки нарезные, оболочки пробок, герметизирующие и прочие упаковочные принадлежности, из недрагоценных металлов:
8309 10 000 0
- крончатые колпачки
8309 90 100 0
- - закупорочные крышки из свинца; закупорочные крышки из алюминия диаметром более 21 мм
8311
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением:
8311 10 000
- электроды из недрагоценных металлов с покрытием, используемые для дуговой электросварки
8311 20 000 0
- проволока из недрагоценных металлов с сердечником, используемая для дуговой электросварки
831130 000 0
- прутки с покрытием и проволока с сердечником, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для газовой сварки, из недрагоценных металлов
8402
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды:
- котлы паровые или другие паропроизводящие котлы:

8402 11 000
– – өнімділігі сағатына 45 т-дан астам су құбырлы қазандар:
8402 12 000
– – өнiмділiгi сағатына 45 т-дан аспайтын су құбырлы қазандар:
8402 19
– – қиыстырылғандарды қoca алғанда, өзге де бу өндiретiн қазандар:
8402 19 100
– – – түтіндеткіш қазандар:
8402 20 000
– бу қыздырғышы бар су қазандары:
8403
8402 тауар позициясының қазандарынан басқа орталық жылу қазандары:
8403 10
– қазандар:
8403 10 100 0
– – шойыннан құйылған
8403 90
- - құралдар:
8403 90 100 0
– – шойыннан құйылған
8404
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетіргiштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар:
8404 10 000 0
– 8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар
8404 20 000 0
– бу-cу немесе басқа да бу-күш қондырғыларға арналған конденсаторлар
8405
Газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары:
8405 10 000
– газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары:
8406
Су буы турбиналары және өзге де бу турбиналары:
– өзге де турбиналар:
8406 81 000 0
– – қуаты 40 МВт-тан астам
8406 82 000 0
– – қуаты 40 МВт-тан аспайтын
8406 90 100 0
– – статор күректері, роторлар және олардың күректері
8408
Қысымнан жалын шығаратын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесe жартылай дизельдер):
8410
Гидравликалық турбиналар, су дөңгелектерi мен оларға арналған реттеуiштер:
– гидравликалық турбиналаp және су дөңгелектерi:
8410 11 000 0
– – қуаты 1000 кВт-тан аспайтын
8410 12 000 0
– – қуаты 1000 кВт-тан астам, бірақ 10 000 кВт-тан аспайтын
8410 13 000 0
– – қуаты 10 000 кВт-тан астам
8410 90 000
– реттеуiштердi қоса алғанда, бөлiктерi:
8410 90 000 1
– – қуаты 25 000 кВт астам гидравликалық турбиналар үшін шойын құйма немесе болат құйма
– турбовинттік қозғалтқыштар:
841121000 0
– – қуаты 1100 кВт-тан аспайтын
841122
– – қуаты 1100 кВт-тан астам:
8411 22 200
– – – қуаты 1100 кВт-тан астам, бірақ 3730 кВт-тан аспайтын:
8411 22 200 1
– – – – қуаты 1100 кВт-тан астам, бірақ 1200 кВт-тан аспайтын
8411 22 800 0
– – – қуаты 3730 кВт-тан астам
– өзге де газ турбиналары:
8411 81 000
– – қуаты 5000 кВт-тан аспайтын:
8411 82
– – қуаты 5000 кВт-тан астам:
8411 82 200
– – – қуаты 5000 кВт-тан астам, бірақ 20 000 кВт-тан аспайтын:

8402 11 000
- - котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час:
8402 12 000
- - котлы водотрубные производительностью не более 45 т пара в час:
8402 19
- - паропроизводящие котлы прочие, включая комбинированные:
8402 19 100
- - - котлы дымогарные:
8402 20 000
- котлы перегретой воды:
8403
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402:
8403 10
- котлы:
8403 10 100 0
- - из чугунного литья
8403 90
- части:
8403 90 100 0
- - из чугунного литья
8404
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок:
8404 10 000 0
- вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403
8404 20 000 0
- конденсаторы для пароводяных или других паросиловых установок
8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8405 10 000
- газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8406
Турбины на водяном пару и турбины паровые прочие:
- турбины прочие:
8406 81 000 0
- - мощностью более 40 МВт
8406 82 000 0
- - мощностью не более 40 МВт
8406 90 100 0
- - лопатки статора, роторы и их лопатки
8408
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели):
8410
Турбины гидравлические, колеса водяные и регуляторы к ним:
- турбины гидравлические и водяные колеса:
8410 11 000 0
-- мощностью не более 1000 кВт
8410 12 000 0
-- мощностью более 1000 кВт, но не более 10 000 кВт
8410 13 000 0
-- мощностью более 10 000 кВт
8410 90 000
- части, включая регуляторы:
8410 90 000 1
-- чугунные литые или стальные литые для турбин гидравлических мощностью более 25 000 кВт
- двигатели турбовинтовые:
841121000 0
-- мощностью не более 1100 кВт
841122
-- мощностью более 1100 кВт:
8411 22 200
--- мощностью более 1100 кВт, но не более 3730 кВт:
8411 22 200 1
---- мощностью более 1100 кВт, но не более 1200 кВт
8411 22 800 0
--- мощностью более 3730 кВт
- турбины газовые прочие:
8411 81 000
-- мощностью не более 5000 кВт:
8411 82
-- мощностью более 5000 кВт:
8411 82 200
--- мощностью более 5000 кВт, но не более 20 000 кВт:

8414 20
– пневматикалық қол немесе аяқ сорғылары:
8414 20 200 0
– – велосипедтерге арналған қол сорғылары
8414 30
– тоңазыту жабдықтарында пайдаланылатын компрессорлар:
8414 30 200
қуаты 0,4 кВт-тан аспайтын:
қуаты 0,2 кВт-тан аспайтын:
8414 30 200 3
желідегі (желідегі электр қозғағышпен)
8414 30 200 4
ASHRAE әдісімен бойынша анықталған 0,16 кВт аспайтын суытудың номиналды күштілігімен (суық өндіруі)
қуаты 0,4 кВт-тан астам:
8414 30 810
– – – герметикалық немесе жартылай герметикалық:
8414 30 810 6
– – – – – қуаты 0,4 кВт-тан астам, бірақ 1,3 кВт-тан аспайтын
8414 30 810 7
– – – – – қуаты 1,3 кВт-тан астам, бірақ 10 кВт-тан аспайтын
8414 30 890 2
– – – – – қуаты 0,4 кВт және одан астам, бірақ 1,3 кВт-тан аспайтын
8414 40
– дөңгелектi шассилерге орнатылған тiркемелі компрессорлар:
8414 40 100 0
– – өнімділігі 2 м3/мин аспайтын
8414 40 900 0
– – өнімділігі 2 м3/мин астам
– желдеткіштер:
8414 59 200 0
– – – осьті желдеткіштер
8414 59 400 0
– – – ортадан тепкіш желдеткіштер
8414 60 000
– ең үлкен көлденең мөлшерi 120cм-ден аспайтын қалпақтар немесе тартпалы шкафтар
– – турбокомпрессорлар:
8414 80 110
– – – бір сатылы:
8414 80 190
– – – көп сатылы:
– – жұмыс істеу қысымы асып түсетін ілгері-кейінді көлемді компрессорлар:
– – – 15 бар-дан аспайтын, өнімділігі:
8414 80 220
– – – – 60 м3/сағ аспайтын:
8414 80 280
– – – – 60 м3/сағ астам:
– – – 15 бар-дан астам, өнімділігі:
8414 80 510
– – – – 120 м3/ сағ аспайтын:
8414 80 590 0
– – – – 120 м3/ сағ астам
– – роторлы көлемді компрессорлар:
8414 80 730 0
– – – бір білікті
– – – көп білікті:
8414 80 750
– – – – винтті компрессорлар:
8415
Ылғалдылығы жеке реттелмейтiн кондиционерлердi қоса алғанда, қозғалтқышты желдеткiшпен және ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған аспаптармен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар:
8415 10
– терезелiк немесе қабырғалық түрдегi, бiрыңғай корпуста немесе "сплит-жүйелер":
8415 10 100 0
– – бірыңғай корпуста
8415 10 900 0
– – "сплит-жүйелер"
8416
Сұйық отынға арналған, ыдыратылған қатты отынға немесе газға арналған оттық жанарғылар; механикалық торларды, механикалық күл аластағыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық оттықтар:
8416 10
– сұйық отынға арналған оттық жанарғылар:
8416 10 100 0
– – құрамында автоматты түрде басқаратын қондырғысы бар
8416 20
– қиыстырылғандарды қоса алғанда, өзге де оттық жанарғылар:
8416 20 100 0
– – тек қана газға арналған, моноблокты, желдеткіші және басқару қондырғысы бар
8416 20 200 0
– – – құрамдастырылған шілтерлер
8417
Қоқыс жағатын пештердi қoca алғанда, өнеркәсiптiк немесе зертханалық көрiктер мен пештер, электрлiк емес:

8414 20
- насосы ручные или ножные пневматические:
8414 20 200 0
-- насосы ручные для велосипедов
8414 30
-компрессоры, используемые в холодильном оборудовании:
8414 30 200
-- мощностью не более 0,4 кВт:
---- мощностью не более 0,2 кВт:
8414 30 200 3
линейные (с линейным электрическим двигателем)
8414 30 200 4
номинальной мощностью охлаждения (холодопроизводительностью) не более 0,16 кВт, определенной по методу ASHRAE
мощностью более 0,4 кВт
8414 30 810
--- герметичные или полугерметичные:
8414 30 810 6
----- мощностью более 0,4 кВт, но не более 1,3 кВт
8414 30 810 7
----- мощностью более 1,3 кВт, но не более 10 кВт
8414 30 890 2
----- мощностью 0,4 кВт и более, но не более 1,3 кВт
8414 40
- компрессоры воздушные на колесных шасси, буксируемые:
8414 40 100 0
-- производительностью не более 2 м3/мин
8414 40 900 0
-- производительностью более 2 м3 /мин
-вентиляторы:
8414 59 200 0
--- вентиляторы осевые
8414 59 400 0
--- вентиляторы центробежные
8414 60 000
-колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см
-- турбокомпрессоры:
8414 80 110
--- одноступенчатые:
8414 80 190
--- многоступенчатые:
-- компрессоры объемные возвратно-поступательные с избыточным рабочим давлением:
--- не более 15 бар производительностью:
8414 80 220
---- не более 60 м3 /ч:
8414 80 280
---- более 60 м3/ч:
--- более 15 бар производительностью:
8414 80 510
---- не более 120 м /ч:
8414 80 590 0
---- более 120 м /ч
-- компрессоры объемные роторные:
8414 80 730 0
--- одновальные
--- многовальные:
8414 80 750
---- компрессоры винтовые:
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно:
8415 10
- оконного или настенного типа в едином корпусе или "сплит-системы":
8415 10 100 0
-- в едином корпусе
8415 10 900 0
-- "сплит-системы"
8416
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства:
8416 10
- горелки топочные для жидкого топлива:
8416 10 100 0
-- имеющие в своем составе устройство автоматического управления
8416 20
- горелки топочные прочие, включая комбинированные:
8416 20 100 0
-- только для газа, моноблочные, включающие вентилятор и устройство управления
8416 20 200 0
--- горелки комбинированные
8417
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические:

8417 10 000 0
– кендердi, пириттiк кендердi немесе металдарды күйдiруге, балқытуға немесе өзгелей термоөңдеуге арналған көрiктер мен пештер
8417 20
– кондитерлік пештердi қоса алғанда, нан пiсiру пештерi:
8417 20 100 0
– – туннельді пештер
8417 80 300 0
– – керамикалық бұйымдарды күйдіруге арналған ошақтар мен пештер
8417 80 500 0
– – цемент, шыны немесе химиялық өнімдерді күйдіруге арналған ошақтар мен пештер
8418
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
8418 10
– бөлек сыртқы есiктерi бар қиыстырылған тоңазытқыш-мұздатқыштар:
8418 10 200
– – сыйымдылығы 340 л-ден астам:
8418 10 200 1
– – – тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
8418 10 800 1
– – – тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
– тұрмыстық тоңазытқыштар:
8418 21
– – компрессиялық:
8418 21 100 0
– – – сыйымдылығы 340 л-ден астам
8418 21 510 0
– – – – үстел түріндегі
8418 21 590 0
– – – – салынатын үлгідегі
– – – – өзгелері, сыйымдылығы:
8418 21 910 0
– – – – – 250 л-ден аспайтын
8418 21 990 0
– – – – – 250 л-ден астам, бірақ 340 л-ден аспайтын
8418 30
– сыйымдылығы 800 л-ден аспайтын "ларь" түрiндегi мұздатқыштар:
8418 30 200
– – сыйымдылығы 400 л-ден аспайтын:
8418 30 200 1
– – – тұрмыстық мұздатқыштар
8418 30 800
– – сыйымдылығы 400 л-ден астам, бірақ 800 л-ден аспайтын:
8418 30 800 1
– – – тұрмыстық мұздатқыштар
8418 40
– сыйымдылығы 900 л-ден аспайтын тік тұратын үлгідегі мұздатқыш шкафтар:
8418 40 200
– – сыйымдылығы 250 л-ден аспайтын:
8418 40 200 1
– – – тұрмыстық мұздатқыштар
8418 40 800
– – сыйымдылығы 250 л-ден астам, бірақ 900 л аспайтын:
8418 40 800 1
– – – тұрмыстық мұздатқыштар
– өзге де тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдығы; жылу сорғылары:
8418 61 00
– – 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
8418 61 001
– – – өнімділігі 3 кВт және одан астам
бөлшектер:
8418 99 100
– – – тұрмыстық тоңазытқыштарда пайдаланылатындардан басқа бу шығарғыштар мен конденсаторлар:
8418 99 100 1
– – – – қабырға-құбырлы типті конденсатор, екіден астам емес салқындатқыш контуры бар, конденсатор ұзындығы 1300 мм кем емес (қосқыш құбырлы бөлшектерден басқа), бірақ 1360 мм астам емес және екі ені (қосқыш құбырлы бөлшектерден басқа) 650 мм астам емес, конденсатор аса үлкен жағынан сымды элементтер мен жылу алмастырғыш түтіктің учаскелерінің орналасуымен (жартылай дөңгелекті)
8425
Скиптi көтергiштерден басқа, көтергiш тальдар және көтергiштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар:
– көтергiш тальдар және көтергiштер (скиптi көтергiштер немесе көлiк құралдарын көтеру үшiн пайдаланылатын көтергiштерден басқа):

8417 10 000 0
– горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов
8417 20
– печи хлебопекарные, включая печи кондитерские:
8417 20 100 0
– – туннельные печи
8417 80 300 0
– – горны и печи для обжига керамических изделий
8417 80 500 0
– – горны и печи для обжига цемента, стекла или химических продуктов
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
8418 10
- комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми:
8418 10 200
-- емкостью более 340 л:
8418 10 200 1
--- холодильники-морозильники бытовые
8418 10 800 1
--- холодильники-морозильники бытовые
- холодильники бытовые:
8418 21
-- компрессионные:
8418 21 100 0
--- емкостью более 340 л
8418 21 510 0
---- в виде стола
8418 21 590 0
---- встраиваемого типа
---- прочие, емкостью:
8418 21 910 0
----- не более 250 л
8418 21 990 0
----- более 250 л, но не более 340 л
8418 30
- морозильники типа "ларь" емкостью не более 800 л:
8418 30 200
-- емкостью не более 400 л:
8418 30 200 1
--- морозильники бытовые
8418 30 800
-- емкостью более 400 л, но не более 800 л:
8418 30 800 1
--- морозильники бытовые
8418 40
- морозильные шкафы вертикального типа емкостью не более 900 л:
8418 40 200
-- емкостью не более 250 л:
8418 40 200 1
--- морозильники бытовые
8418 40 800
-- емкостью более 250 л, но не более 900 л:
8418 40 800 1
--- морозильники бытовые
-оборудование холодильное или морозильное прочее; тепловые насосы:
8418 61 00
-- тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
8418 61 001
--- производительностью 3 кВт и более
- части:
8418 99 100
--- испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках:
8418 99 100 1
---- конденсаторы ребристо-трубного типа с количеством охлаждающих контуров не более двух, с длиной конденсатора (без учета соединительных трубчатых элементов) не менее 1300 мм, но не более 1360 мм и шириной (без учета крепежных деталей) не более 650 мм, с расположением изогнутых (полукруглых) участков теплообменной трубки и проволочных элементов вдоль наибольшей стороны конденсатора
8425
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты:
– тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств):

8427 20 190 1
– – – – фронталды және манипулятор типті орман материалдарын жүктегіштер (жақты, грейферлі):
– – манипулятор типті орман материалдарын жүктегіштер:
8427 90 000 1
– – – шығарылғаннан бастап 3 жыл өткен
8428
Өзге де көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтiлер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар:
8428 10
– лифтiлер мен скиптi көтергiштер:
8428 10 200
электрмен басқарылатын:
лифтiлер (көтергiштер діңгектерді ішіне ала):
8428 10 200 1
кабинаның қозғалыс жылдамдығын 2 м/с астам лифтiлер, қамтамасыз ететін
8428 10 200 9
скиптi көтергiштер
8428 20
– пневматикалық көтергiштер мен конвейерлер:
8428 20 200 0
– – сусымалы материалдар үшін
8428 20 800 1
– – – текстильді талшықтарды тасымалдау үшін
– өзге тауарлар мен материалдарға арналған үздіксіз қызмет көрсету элеваторлары мен конвейерлері:
8428 31 000 0
– – арнайы жерасты жұмыстарына арналған
8428 32 000 0
– – өзге де шөмiштiлер
8428 33 000 0
– – өзге де таспалылар
8428 39 200 0
– – – роликті конвейерлер
8428 40 000 0
– эскалаторлар мен жаяу адамдарға арнaлғaн қозғалмалы жолдар
8428 60 000 0
– жолаушылар және жүк тасымалдауға арналған аспалы жолдар, шаңғы көтергiштерi; фуникулерлерге арналған тарту механизмдерi
8428 90
– өзге де жабдықтар:
– – ауыл шаруашылығында қолдануға арнайы жасап шығарылған жүктегіш құрылғылар:
8428 90 710 0
– – – ауыл шаруашылығы тракторларына ілуге арналып жасалған
8431
Тек қана немесе негiзiнен 8425-8430 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер:
8431 10 000 0
– 8425 тауар позициясының машиналарының немесе тетiктерiнiң
8431 20 000 0
– 8427 тауар позициясының машиналарының немесе тетiктерiнiң
– 8428 тауар позициясынан машиналарының немесе тетiктерiнiң:
8431 31 000 0
– – лифтiлердiң, скиптi көтергiштердiң немесе эскалаторлардың
– 8426, 8429 немесе 8430 тауарлық позицияларының машина немесе тетiктерi:
8431 41 000 0
– – шөмiштер, грейферлер, қармап алғыштар және ожаулар
8431 42 000 0
– – бульдозерлердiң бұрылмайтын немесе бұрылатын күректерi
8431 43 000 0
– – 8430 41 немесе 8430 49 қосалқы позицияларының бұрғылау немесе үңгілеу машиналарының бөлiктерi
8431 49 200 0
– – – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8431 49 800 1
– – – – шығарылған сәтінен бастап бір немесе одан астам жыл өткен толық бұрылатын гидравликалық машиналардың шынжыр табанды шассилері
8435
Шарап жасауға, сидр, жемiс шырындарын және осыған ұқсас сусындар өндiру үшiн пайдаланылатын сыққыштар, ұнтақтаушылар және осыған ұқсас машиналар:
8435 10 000 0
– жабдықтар
8436
Өзге де ауыл шаруашылығына, бағбандыққа, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына және омарташылыққа арналған жабдықтар, оның iшiнде механикалық немесе жылытқыш құрылғылары бар тұқым өсiруге арналған жабдықтар; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер:

8427 20 190 1
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
– – погрузчики лесоматериалов манипуляторного типа:
8427 90 000 1
– – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:
8428 10
– лифты и подъемники скиповые:
8428 10 200
– – с электрическим управлением
– – – лифты (включая подъемники мачтовые):
8428 10 200 1
– – – – лифты, обеспечивающие скорость движения кабины более 2 м/с
8428 10 200 9
подъемники скиповые
8428 20
– пневматические подъемники и конвейеры:
8428 20 200 0
– – для сыпучих материалов
8428 20 800 1
– – – для транспортировки текстильных волокон
– элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие:
8428 31 000 0
– – специально предназначенные для подземных работ
8428 32 000 0
– – ковшовые прочие
8428 33 000 0
– – ленточные прочие
8428 39 200 0
– – – конвейеры роликовые
8428 40 000 0
– эскалаторы и движущиеся пешеходные дорожки
8428 60 000 0
– канатные пассажирские и грузовые дороги, лыжные подъемники; тяговые механизмы для фуникулеров
8428 90
– оборудование прочее:
– – загрузочные устройства, специально разработанные для использования в сельском хозяйстве:
8428 90 710 0
– – – разработанные для навески на сельскохозяйственные тракторы
8431
Части, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8425 – 8430:
8431 10 000 0
– машин или механизмов товарной позиции 8425
8431 20 000 0
– машин или механизмов товарной позиции 8427
– машин или механизмов товарной позиции 8428:
8431 31 000 0
– – лифтов, скиповых подъемников или эскалаторов
– машин или механизмов товарной позиции 8426, 8429 или 8430:
8431 41 000 0
– – ковши, грейферы, захваты и черпаки
8431 42 000 0
– – отвалы бульдозеров неповоротные или поворотные
8431 43 000 0
– – части бурильных или проходческих машин субпозиции 8430 41 или 8430 49
8431 49 200 0
– – – чугунные литые или стальные литые
8431 49 800 1
– – – – гусеничные шасси полноповоротных гидравлических машин, с момента выпуска которых прошел один год или более
8435
Прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков:
8435 10 000 0
– оборудование
8436
Оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры:

8436 10 000 0
– жануарлар үшiн азық дайындауға арналған машиналар мен тетiктер
– құс шаруашылығына арналған жабдықтар; инкубаторлар және брудерлер:
8436 21 000 0
– – инкубаторлар мен брудерлер
8436 80
– өзге де жабдықтар:
8436 80 100
– – орман шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтар:
– – – білікті, білікті-қапшықтаушы, көп операциялы машиналар:
8436 80 100 1
– – – – шығарылғаннан 3 жылдам астам өтті
бөлшектер:
8436 91 000 0
– – құс шаруашылығына арналған немесе инкубаторлар мен брудерлердiң жабдықтар
8437
Тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәнді дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе ірiктеуге арналған машиналар; ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтардан басқа ұн тарту өнеркәсiбiне арналған немесе дәндi немесе құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды өңдеуге арналған басқа да жабдықтар:
8437 10 000 0
– тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды тазартуға, сұрыптауға немесе iрiктеуге арналған машиналар
8437 80 000 0
– өзге де жабдықтар
8438
Мал немесе ұшпайтын өсiмдiк майларын немесе сары май бөлiп алуға немесе жасауға арналған жабдықтардан басқа, азық-түлiк өнімдерiн немесе сусындарды өнеркәсiптiк жолмен жасауға немесе өндiруге арналған, аталған топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгізiлмеген жабдықтар:
8438 10
– нан-бөлке бұйымдарын, макарондар, спагетти немесе осыған ұқсас өнiмдердi өндiруге арналған жабдықтар:
8438 10 100 0
– – нан-бөлке бұйымдарын өндiруге арналған жабдықтар
8438 10 900 0
– – макарондар, спагетти немесе осыған ұқсас өнiмдердi өндiруге арналған жабдықтар
8438 20 000 0
– кондитер өнеркәсiбiне, какао ұнтағын немесе шоколад өндiруге арналған жабдықтар
8438 30 000 0
– қант өнеркәсiбiне арналған жабдықтар
8438 50 000 0
– еттi немесе құс етiн қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8438 60 000 0
– жемiс тұқымдарын, жаңғақтарды немесе көкөнiстердi қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8438 80
– өзге де жабдықтар:
8438 80 100 0
– – шай немесе кофе өңдеуге арналған
8438 80 910 0
– – – сусындар дайындауға немесе шығаруға арналған
8439
Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге немесе қағаз немесе қатырма қағаз дайындауға және өңдеуге арналған жабдықтар:
8439 10 000
– талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге арналған жабдықтар:
8439 10 000 1
– – конусты диірмендер
8439 10 000 2
– – 8421 тауар позициясындағы машиналардан басқа сұрыптаушылар
8439 20 000
– қағаз немесе қатырма қағаз дайындауға арналған жабдықтар:
8439 20 000 1
– – микрокрептелген қағаз дайындауға арналған жабдықтар
8439 30 000 0
– қағаз немесе қатырма қағаз өңдеуге арналған жабдықтар
бөлшектер:
8439 91
– – талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге арналған жабдықтардың:

8436 10 000 0
– машины и механизмы для приготовления кормов для животных
– оборудование для птицеводства; инкубаторы и брудеры:
8436 21 000 0
– – инкубаторы и брудеры
8436 80
– оборудование прочее:
8436 80 100
– – машины и оборудование для лесного хозяйства:
– – – машины валочные, валочно-пакетирующие, многооперационные:
8436 80 100 1
– – – – с момента выпуска которых прошло более 3 лет
– части:
8436 91 000 0
– – оборудования для птицеводства или инкубаторов и брудеров
8437
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах:
8437 10 000 0
– машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур
8437 80 000 0
– оборудование прочее
8438
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел:
8438 10
-- оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции:
8438 10 100 0
-- оборудование для производства хлебобулочных изделий
8438 10 900 0
-- оборудование для производства макарон, спагетти или аналогичной продукции
8438 20 000 0
- оборудование для кондитерской промышленности, производства какао-порошка или шоколада
8438 30 000 0
- оборудование для сахарной промышленности
8438 50 000 0
- оборудование для переработки мяса или птицы
8438 60 000 0
- оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
8438 80
- оборудование прочее:
8438 80 100 0
-- для переработки чая или кофе
8438 80 910 0
--- для приготовления или производства напитков
8439
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона:
8439 10 000
- оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов:
8439 10 000 1
-- конические мельницы
8439 10 000 2
-- сортировки, кроме машин товарной позиции 8421
8439 20 000
- оборудование для изготовления бумаги или картона:
8439 20 000 1
- - оборудование для изготовления микрокрепированной бумаги
8439 30 000 0
- оборудование для отделки бумаги или картона
- части:
8439 91
-- оборудования для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов:

8444 00
Химиялық тоқыма материалдарды экструдициялауға, созуға, тоқуға, және қиюға арналған машиналар:
8444 00 100 0
– экструдициялауға арналған машиналар
8445
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар; жiп иiру, есу немесе орау машиналары және тоқыма жіп жасауға арналған басқа да жабдықтар; пiллә орау немесе орау машиналары (арнайы орау машиналарын қоса алғанда) және 8446 және 8447 тауар позицияларында көрсетiлген машиналарда пайдалану үшiн тоқыма жiп әзiрлейтiн машиналар:
– тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар:
8445 11 000 0
– – тарайтын
8445 12 000 0
– – тарақпен тарайтын
8445 13 000
– – таспалы немесе тегіс:
8445 13 000 1
– – – тегіс
8445 13 000 2
– – – таспаның сызықтық тығыздығын реттеуіштері бар таспалы машиналар
8445 19 000 1
– – – талшықтарды тазалағыш
8445 19 000 2
– – – көп камералы араластырушы машиналар
8445 19 000 3
– – – холст жасайтын машиналар
8445 20 000
– жiп иiру тоқыма машиналары:
8445 20 000 1
– – шеңбер тоқитын
8445 30
– есу немесе орау тоқыма машиналары:
8445 30 100 0
– – есу тоқыма машиналары
8445 30 900
– – орау тоқыма машиналары:
8445 30 900 1
– – – екеулеп орау тоқыма машиналары
8445 40 000
– орау машиналары (арнайы орау машиналарын қoca алғанда) немесе піллә орау машиналары:
8445 40 000 1
– – жіптің сапасын автоматты түрде тексеретін және жіптің ақауларын автоматты түрде түзететін орау машиналары
8445 90 000 1
– – таспалы сновальді
8446
Тоқыма станоктары:
8446 10 000 0
– енi 30 см-ден аспайтын мата дайындауға арналған
– енi 30 см-ден астам мата дайындауға арналған кішкентай қайықтар:
8446 21 000 0
– – қозғалтқыштан жетегі бар
8446 30 000 0
– енi 30 см-ден астам мата дайындауға арналған кішкентай қайықсыз
8447
Тоқыма, тоқу-тiгу, зер жiптерiн, торғын, шiлтер, кесте тоқу үшiн қолданылатын, кесте тiгетiн, заттың жиектерiн немесе жапсарларын әдiптеу үшiн пайдаланылатын машиналар және тафтингтiк машиналар:
– шеңберлi тоқу машиналары:
8447 11 000
– – диаметрi 165 мм-ден аспайтын цилиндрлi:
8447 11 000 1
– – – тілді инелермен жұмыс істейтін 332 немесе 34 класты
8447 12 000
– – диаметрi 165 мм-ден астам цилиндрлi:
8447 12 000 1
– – – бір фонтурлы, 18, 20, 22, 24 немесе 28-сыныпты
8447 12 000 2
– – – екі фонтурлы, 6, 7, 10 немесе 14-сыныпты
8447 20
– жұқа тоқитын машиналар; тоқу-тігу машиналары:
8447 20 200 0
– – негізді тоқитын машиналар (рашель-машиналарды қоса алғанда); тоқып-тігетін машиналар
8447 90 000 1
– – тұрмыстық
8449 00 000 0
Бөлек ораммен немесе пiшумен киiз және фетр немесе тоқылмаған материалдар өндiру немесе әрлеу үшін қолданылатын жабдықтар, оның iшiнде фетр қалпақтар шығаруға арналған жабдықтар; қалпaқтар жасауға арналған қалыптар

8444 00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:
8444 00 100 0
– машины для экструдирования
8445
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 8446 или 8447:
– машины для подготовки текстильных волокон:
8445 11 000 0
– – чесальные
8445 12 000 0
– – гребнечесальные
8445 13 000
– – ленточные или ровничные:
8445 13 000 1
– – – ровничные
8445 13 000 2
– – – ленточные машины с регуляторами линейной плотности ленты
8445 19 000 1
– – – очистители волокна
8445 19 000 2
– – – многокамерные смешивающие машины
8445 19 000 3
– – – холстообразующие машины
8445 20 000
– прядильные текстильные машины:
8445 20 000 1
– – кольцепрядильные
8445 30
– тростильные или крутильные текстильные машины:
8445 30 100 0
– – тростильные текстильные машины
8445 30 900
– – крутильные текстильные машины:
8445 30 900 1
– – – двойного кручения
8445 40 000
– мотальные текстильные машины (включая уточномотальные) или кокономотальные машины:
8445 40 000 1
– – мотальные машины с автоматическим контролем качества пряжи и автоматическим устранением дефектов пряжи
8445 90 000 1
– – ленточные сновальные
8446
Станки ткацкие:
8446 10 000 0
– для изготовления тканей шириной не более 30 см
– челночные для изготовления тканей шириной более 30 см:
8446 21 000 0
– – с приводом от двигателя
8446 30 000 0
– бесчелночные для изготовления тканей шириной более 30 см
8447
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины:
– машины кругловязальные:
8447 11 000
– – с цилиндром диаметром не более 165 мм:
8447 11 000 1
– – – 32 или 34 класса, работающие с язычковыми иглами
8447 12 000
– – с цилиндром диаметром более 165 мм:
8447 12 000 1
– – – однофонтурные, 18, 20, 22, 24 или 28 класса, работающие с язычковыми иглами
8447 12 000 2
– – – двухфонтурные, 6, 7, 10 или 14 класса, работающие с язычковыми иглами
8447 20
– машины плосковязальные; вязально-прошивные машины:
8447 20 200 0
– – машины основовязальные (включая рашель-машины); машины вязально-прошивные
8447 90 000 1
– – бытовые
8449 00 000 0
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп

8452
8440 тауар позициясының кiтап блоктарын тiгуге арналған машиналардан басқа тiгiн машиналары; тiгiн машиналарына әдейi арналған жиhаз, негiз және футлярлар; тiгiн машиналарына арналған инелер:
8452 10
– тұрмыстық тігін машиналары:
– – бастарының салмағы қозғалтқышсыз 16 кг-нан аспайтын немесе қозғалтқышпен 17 кг-нан аспайтын тігін машиналары (тек қана жабық тігісті); салмағы қозғалтқышсыз 16 кг-нан немесе қозғалтқышпен 17 кг-нан аспайтын тігін машиналарының бастары (тек қана жабық тігісті):
8452 10 110 0
– – – құны 65 евродан жоғары тігін машиналары (рамасыз, үстелсіз немесе сөресіз)
8452 10 900 0
– – өзге де тігін машиналары мен өзге де тігін машиналарының бастары
– өзге де тігін машиналары:
8452 21 000 0
– – автоматты
8452 30
– тігін машиналарына арналған инелер:
8452 30 100 0
– – артқы ілмегінде жалғыз тегіс қыры бар
8452 90 000
– тігін машиналарының өзге де бөліктері
8453
Тiгiн машиналарынан басқа, терi немесе былғары дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған немесе терiден немесе былғарыдан аяқ киiм немесе басқа бұйымдар жасауға немесе жөндеуге арналған жабдықтар:
8453 10 000 0
– терi немесе былғары дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған жабдықтар
8453 20 000 0
– аяқ киiм дайындауға немесе өңдеуге арналған жабдықтар
8454
Металлургияда немесе құю өндiрiсiнде пайдаланылатын конвертерлер, құю шөмiштерi, текшелеп құйғыштар және құю машиналары:
8454 10 000 0
– конвертерлер
8454 20 000 0
– текшелеп құйғыштар және шөмiштер
8454 30
– құю машиналары:
8454 30 100 0
– – қысыммен құюға арналған
8454 30 900 1
– – – дайындамаларды үздіксіз құюға арналған машиналар
8454 30 900 2
– – – слябтарды үздіксіз құюға арналған машиналар
8455
Металл илектеу орнақтары мен оларға арналған бiлiкшелер:
8455 10 000 0
– түтiк илектеу орнақтары
– өзге де илектеу орнақтары:
8455 21 000
– – ыстықтай илектеу немесе ыстықтай және суықтай илектеудің қиыстырылған орнақтары:
8455 21 000 1
– – – ТҚК (тікелей қалпына келтіру) таңбалы металл өнімін ыстықтай илектеу
8455 21 000 2
– – – "2800" ыстықтай илектеу орнағы
8455 22 000
– – суықтай илектеу:
8455 22 000 1
– – – "2000" илектеу станының жабдықтары
8455 22 000 2
– – – 5 және одан да көп торлары бар үздіксіз илектеуге арналған илектеу стандары
8455 22 000 5
– – – – асханалық аспаптардың дайындамаларын біліктеуге арналған5)
8455 30
– илектеу орнақтарына арналған бiлiкшелер:
8455 30 100 0
– – шойыннан құйылған
– – болаттан соғылған:
8455 30 310 0
– – – ыстықтай илектеуге арналған жұмыс біліктер; ыстықтай және суықтай илектеуге арналған тірек біліктері
8455 30 390 0
– – – суықтай илектеуге арналған жұмыс біліктері

8452
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин:
8452 10
– швейные машины бытовые:
– – швейные машины (только с закрытым стежком) с головками, масса которых не более 16 кг без двигателя или 17 кг с двигателем; головки швейных машин (только с закрытым стежком) массой не более 16 кг без двигателя или 17 кг с двигателем:
8452 10 110 0
– – – швейные машины стоимостью (без рам, столиков или тумбочек) более 65 евро
8452 10 900 0
– – швейные машины прочие и головки швейных машин прочие
– швейные машины прочие:
8452 21 000 0
– – автоматические
8452 30
– иглы для швейных машин:
8452 30 100 0
– – с единственной плоской гранью на хвостовике
8452 90 000
– мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части; части швейных машин прочие
8453
Оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож или для изготовления или ремонта обуви или прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин:
8453 10 000 0
– оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож
8453 20 000 0
– оборудование для изготовления или ремонта обуви
8454
Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины литейные, используемые в металлургии или литейном производстве:
8454 10 000 0
– конвертеры
8454 20 000 0
– изложницы и ковши литейные
8454 30
– машины литейные:
8454 30 100 0
– – для литья под давлением
8454 30 900 1
– – – машины непрерывного литья заготовок
8454 30 900 2
– – – машины непрерывного литья слябов
8455
Станы металлопрокатные и валки для них:
8455 10 000 0
– трубопрокатные станы
– станы прокатные прочие:
8455 21 000
– – горячей прокатки или комбинированные станы горячей и холодной прокатки:
8455 21 000 1
– – – горячей прокатки металлопродукции марки ПВ (прямое восстановление)
8455 21 000 2
– – – стан горячей прокатки "2800"
8455 22 000
– – холодной прокатки:
8455 22 000 1
– – – оборудование прокатного стана "2000"
8455 22 000 2
– – – станы прокатные непрерывной прокатки c 5 и более клетями
8455 22 000 5
– – – – для вальцовки заготовок столовых приборов5)
8455 30
– валки для прокатных станов:
8455 30 100 0
– – из чугунного литья
– – стальные кованые:
8455 30 310 0
– – – рабочие валки для горячей прокатки; опорные валки для горячей и холодной прокатки
8455 30 390 0
– – – рабочие валки для холодной прокатки

8483 30 800
– – біліктерге арналған сырғанау ішпектері:
8483 40
– тiстi дөңгелектерден, тiзбектi жұлдызшалардан және берiлiстердiң басқа да жеке жеткiзiлетiн элементтерден басқа, тiстi берiлiстер; түйіршікті немесе шығыршықты бұрама берiлiстер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, берiлiс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткiштер:
– – тісті берілістер (фрикционды берілістерден басқа):
8483 40 210
– – – цилиндрлі тіке тісті дөңгелектері мен геликоидальды тісті дөңгелектері бар
8483 40 230
– – – конус тісті дөңгелектері мен конус/тіке тісті цилиндр тісті дөңгелектері бар
8483 40 250
– – – бұрамдық берілістер
8483 40 300
– – түйіршіктi немесе шығыршықты бұрама берiлiстер
– – беріліс қораптары және басқа да жылдамдық өзгерткіштер:
8483 40 510
– – – беріліс қораптары:
8483 50
– шкивтердiң блоктарын қоса алғанда, тегершiктер мен шкивтер:
8483 50 200 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8483 60
– жалғастырғыштар мен бiлiктердi бірiктiруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда):
8483 60 200 0
– – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8483 90
– тiстi дөңгелектер, тiзбектi жұлдызшалар және жеке жеткiзiлетiн басқа да берiлiс элементтерi; бөліктері:
8483 90 200
– – подшипниктер корпустардың бөлiктері:
8483 90 810 0
– – – шойыннан құйылған немесе болаттан құйылған
8501
Электр қозғалтқыштары және генераторлары (электрогенераторлық қондырғылардан басқа):
8501 10
– қуаты 37,5 Вт-тан аспайтын қозғалтқыштар:
8501 10 100
– – қуаты 18 Вт-тан аспайтын ілеспе қозғалтқыштар
8501 10 910 0
– – – тұрақты/айнымалы тоқты әмбебап қозғалтқыштар
8501 10 930 0
– – – ауыспалы тоқ қозғалтқыштары
8501 10 990 0
– – – тұрақты тоқ қозғалтқыштары
8501 20 000
– қуаты 37,5 Вт-тан астам айнымалы /тұрақты тоқ әмбебап қозғалтқыштары:
– өзге де тұрақты тоқ қозғалтқыштары; тұрақты тоқ генераторлары:
8501 31000 0
– – қуаты 750 Вт-тан аспайтын
850132 000
– – қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын:
– – – қуаты 50-75 кВт тұрақты тоқ қозғалтқыштары:
8501 33 000
– – қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын:
8501 33 000 2
– – – – қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 100 кВт-тан аспайтын тұрақты тоқ қозғалтқыштары
8501 34 000 0
– – қуаты 375 кВт-тан астам
8501 40
– өзге де бiр фазалы ауыспалы тоқ қозғалтқыштары:
850140 200
– – қуаты 750 Вт-тан аспайтын:
– – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхронды
8501 40 800
– – қуаты 750 Вт-тан астам:
8501 40 800 2
– – – – осінің айналу биіктігі 250 мм асинхронды
– өзге де көп фазалы ауыспалы тоқ қозғалтқыштары:
8501 51 000
– – қуаты 750 Вт-тан аспайтын:
8501 51 000 1
– – – асинхронды
8501 52

8483 30 800
– – подшипники скольжения для валов
8483 40
– зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно представленных элементов передач; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы:
– – зубчатые передачи (кроме фрикционных передач):
8483 40 210
– – – с цилиндрическими прямозубыми колесами и геликоидальными зубчатыми колесами
8483 40 230
– – – с коническими зубчатыми колесами и коническими/прямозубыми цилиндрическими зубчатыми колесами
8483 40 250
– – – червячные передачи
8483 40 300
– – шариковые или роликовые винтовые передачи
– – коробки передач и другие вариаторы скорости:
8483 40 510
– – – коробки передач:
8483 50
– маховики и шкивы, включая блоки шкивов:
8483 50 200 0
– – чугунные литые или стальные литые
8483 60
– муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
8483 60 200 0
– – чугунные литые или стальные литые
8483 90
– зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части:
8483 90 200
– – части корпусов подшипников
8483 90 810 0
– – – чугунные литые или стальные литые
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):
8501 10
- двигатели мощностью не более 37,5 Вт:
8501 10 100
-- синхронные двигатели мощностью не более 18 Вт
8501 10 910 0
--- универсальные двигатели переменного/постоянного тока
8501 10 930 0
--- двигатели переменного тока
8501 10 990 0
--- двигатели постоянного тока
8501 20 000
-универсальные двигатели переменного/постоянного тока мощностью более 37,5 Вт:
- двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока:
8501 31000 0
-- мощностью не более 750 Вт
850132 000
-- мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
--- двигатели постоянного тока мощностью 50 - 75 кВт:
8501 33 000
-- мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт:
8501 33 000 2
---- двигатели" постоянного тока мощностью более 75 кВт, но не более 100 кВт
8501 34 000 0
-- мощностью более 375 кВт
8501 40
- двигатели переменного тока однофазные прочие:
850140 200
-- мощностью не более 750 Вт:
---- асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
8501 40 800
-- мощностью более 750 Вт:
8501 40 800 2
---- асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
- двигатели переменного тока многофазные прочие:
8501 51 000
-- мощностью не более 750 Вт:
8501 51 000 1
--- асинхронные
8501 52

8504 10 200 0
– – конденсатормен біріктірілген немесе біріктірілмеген индуктивтілік орауыштары мен дроссельдер
– сұйық диэлектригi бар трансформаторлар:
8504 21 000 0
– – қуаты 650 кВА-дан аспайтын
8504 22
– – қуаты 650 кВА-дан астам, бірақ 10 000 кВА-дан аспайтын:
8504 22 100 0
– – – қуаты 650 кВА-дан астам, бірақ 1 600 кВА-дан аспайтын
8504 22 900 0
– – – қуаты 1 600 кВА-дан астам, бірақ 10 000 кВА-дан аспайтын
8504 23 000 0
– – қуаты 10 000 кВА-дан астам
– өзге де трансформаторлар:
8504 31
– – қуаты 1 кВА-дан аспайтын:
– – – өлшеу трансформаторлары:
8504 31 210
– – – – кернеуді өлшеуге арналған
8504 31 800 1
– – – – күш трансформаторлары мен теледидарларға арналған сплиттрансформаторлар
8504 32 000
– – қуаты 1 кВА-дан астам, бірақ 16 кВА-дан аспайтын
8504 33 000
– – қуаты 16 кВА-дан астам, бірақ 500 кВА-дан аспайтын
8504 34 000 0
– – қуаты 500 кВА-дан астам
8504 40
– статикалық өзгерткiштер:
8504 40 300
– – телекоммуникациялық аппаратурамен, есептеу машиналарымен және олардың блоктарымен бірге пайдаланылатын:
8504 40 300 2
– – – – есептеу машиналарын өнеркәсіптік жинауға арналған
8504 40 550
– – – аккумуляторларды зарядтауға арналған құрылғылар:
8504 40 820
– – – – түзеткіштер:
– – – – – – теледидар қабылдағыштарымен бірге пайдаланылатын қоректендіру блоктары:
8504 40 820 2
– – – – – – – теледидарларды өнеркәсіптік жинауға арналған
8504 40 820 8
– – – – – – – поликристалды жартылай өткізгішті түзеткіштер
– – – – инверторлар:
8504 40 840
– – – – – қуаты 7,5 кВА астам емес:
8504 40 880
– – – – – қуаты 7,5 кВА-дан астам:
8504 50
– өзге де индуктивтілік оруыштары мен дроссельдер:
8504 50 200 0
– – телекоммуникациялық аппаратурамен бірге және есептеу машиналары мен олардың блоктарының қоректендіру көздері үшін пайдаланылатын
8504 90
– бөлшектер:
– – трансформаторлардың, индуктивтiлік орауыштардың және дроссельдердің:
8504 90 050 0
– – – 8504 50 200 0 кіші қосалқы позиция машиналардың электронды модульдері
8504 90 110 0
– – – – феррит өзекшелер
– – статикалық өзгерткіштердің:
8504 90 910 0
– – – 8504 40 300 кіші қосалқы позиция машиналардың электронды модульдері
8505
Электро магниттер; тұрақты магниттер және магниттелгеннен кейiн тұрақты магнитке ауыстыруға арналған бұйымдар; электромагниттi немесе тұрақты магниттерi бар қысу патрондары, қысқыштар және ұқсас бекiту құрылғылары; электромагниттi іліністер, муфталар және тежегiштер; электромагниттi көтергiш бастиектер:
– тұрақты магниттер және магниттелгеннен кейiн тұрақты магнитке ауыстыруға арналған бұйымдар:
8505 11 000 0
– – металл
8505 19 100 0
– – – агломерацияланған ферриттен жасалған тұрақты магниттер

8504 10 200 0
-- катушки индуктивности и дроссели, соединенные или не соединенные с конденсатором
- трансформаторы с жидким диэлектриком:
8504 21 000 0
-- мощностью не более 650 кВА
8504 22
-- мощностью более 650 кВА, но не более 10 000 кВА:
8504 22 100 0
--- мощностью более 650 кВА, но не более 1 600 кВА
8504 22 900 0
--- мощностью более 1 600 кВА, но не более 10 000 кВА
8504 23 000 0
-- мощностью более 10 000 кВА
- трансформаторы прочие:
8504 31
-- мощностью не более 1 кВА:
--- трансформаторы измерительные:
8504 31 210
---- для измерения напряжения
8504 31 800 1
---- трансформаторы силовые и сплиттрансформаторы для телевизоров
8504 32 000
-- мощностью более 1 кВА, но не более 16 кВА
8504 33 000
-- мощностью более 16 кВА, но не более 500 кВА
8504 34 000 0
-- мощностью более 500 кВА
8504 40
- преобразователи статические:
8504 40 300
-- используемые с телекоммуникационной аппаратурой, вычислительными машинами и их блоками:
8504 40 300 2
---- для промышленной сборки вычислительных машин
8504 40 550
--- устройства для зарядки аккумуляторов:
8504 40 820
---- выпрямители:
------ блоки питания, используемые с телевизионными приемниками:
8504 40 820 2
------- для промышленной сборки телевизоров
8504 40 820 8
------- поликристаллические полупроводниковые выпрямители
---- инверторы:
8504 40 840
----- мощностью не более 7,5 кВА:
8504 40 880
----- мощностью более 7,5 кВА:
8504 50
- катушки индуктивности и дроссели прочие:
8504 50 200 0
-- используемые с телекоммуникационной аппаратурой и для источников питания вычислительных машин и их блоков
8504 90
- части:
-- трансформаторов, катушек индуктивности и дросселей:
8504 90 050 0
--- электронные модули машин подсубпозиции 8504 50 200 0
8504 90 110 0
---- сердечники ферритовые
-- преобразователей статических:
8504 90 910 0
--- электронные модули машин подсубпозиции 8504 40 300
8505
Электромагниты; постоянные магниты и изделия, предназначенные для превращения в постоянные магниты после намагничивания; электромагнитные или с постоянными магнитами зажимные патроны, захваты и аналогичные фиксирующие устройства; электромагнитные сцепления, муфты и тормоза; электромагнитные подъемные головки:
-магниты постоянные и изделия, предназначенные для превращения в постоянные магниты после намагничивания:
8505 11 000 0
-- металлические
8505 19 100 0
--- постоянные магниты из агломерированного феррита

8505 20 000 0
– электромагниттi іліністер, муфталар және тежегiштер
8505 90 200 0
– – электромагниттi немесе тұрақты магниттерi бар қысу патрондары, қысқыштар және ұқсас бекiту құрылғылары
8505 90 500 0
– – электрмагниттi көтергiш бастиектер
8506
Алғашқы элементтер және алғашқы батареялар:
8506 10
– диоксид-марганецті:
– – сілтілі:
8506 10 110 0
– – – цилиндрлі элементтер
8506 10 910 0
– – – цилиндрлі элементтер
8506 30 000 0
– оксид-сынапты:
8506 40 000 0
– күміс оксидтер
8506 50
– литийлік
8506 50 100 0
– – цилиндрлі элементтер
8506 50 300 0
– – кнопкалы элементтер
8506 60 000 0
– оксид-күміс
8506 80
– өзге де алғашқы элементтер және алғашқы батареялар:
8506 80 050 0
– – қуаты 5,5 В немесе одан астам, бірақ 6,5 В аспайтын құрғақ көмірлі-мырышты батареялар
8507
Тік төртбұрыш (оның iшiнде шаршы) немесе басқа пішінді электр аккумуляторлары, оларға арналған сепараторларды қоса алғанда:
8507 10
– поршеньдi қозғалтқыштарды іске қосу үшiн пайдаланылатын қорғасын:
8507 10 200
– – сұйық электролитпен жұмыс істейтін:
8507 10 200 3
– – – – салмағы 5 кг астам
8507 20
– өзге де қорғасын аккумуляторлар:
8507 20 200
– – сұйық электролитпен жұмыс істейтін
8507 30
– никель-кадмийлі:
8507 30 200
– – герметикалық:
8507 40 000 0
– никель-темір
8507 50 000 0
– гидрид-никельді
8507 60 000 0
– литий-ионды
8507 80 000 0
– өзге де аккумуляторлар
8507 90
–  бөлiктер:
8507 90 300 0
– – сепараторлар
8509
8508 тауар позициясының шаңсорғыштарынан басқа, орнатылған электр қозғалтқыштары бар тұрмыстық электромеханикалық машиналар:
8509 40 000 0
– тамақ өнiмдерiн ұсатқыштар және араластырғыштар; жемiс-жидек немесе көкөнiстерге арналған шырын сыққыштар
8514
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтіндерін қоса алғанда); индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап көмегімен материалдарды термикалық өңдеуге арналған өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдықтар:
8514 10
– пештер мен кедергі камералары:
8514 10 100 0
– – нан пісіретін және кондитерлік пештер
8515
Кесу операцияларын орындай алуына немесе орындай алмауына қарамастан, электрмен (оның ішінде газды электрмен жылытатын), лазермен немесе басқа жарықпен немесе фотонмен, ультрадыбыспен, электронды сәулемен, магнитті импульспен немесе плазмалық доғамен төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе металл қышты ыстықтай шаңдатуға арналған электр машиналар мен аппараттар:
8515 11 000 0
– – төменгі температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлегіштер мен дәнекерлеу пистолеттері
– металдарды кедергімен пісіруге арналған машиналар мен аппараттар:
8515 21 000 0
– – автоматты немесе жартылай автоматты
– жоғары температурада дәнекерлеуге немесе төменгі температурада дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттар:
8515 11 000 0
– – төменгі температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлегіштер мен дәнекерлеу пистолеттері
– металдарды кедергімен пісіруге арналған машиналар мен аппараттар:
8515 21 000 0
– – автоматты немесе жартылай автоматты
– металдарды доғамен (плазмалық-доғаны қоса алғанда) пісіруге арналған машиналар мен аппараттар:

8505 20 000 0
- электромагнитные сцепления, муфты и тормоза
8505 90 200 0
-- электромагниты; электромагнитные или с постоянными магнитами зажимные патроны, захваты и аналогичные фиксирующие устройства
8505 90 500 0
-- электромагнитные подъемные головки
8506
Первичные элементы и первичные батареи:
8506 10
- диоксид-марганцевые:
-- щелочные:
8506 10 110 0
--- цилиндрические элементы
8506 10 910 0
--- цилиндрические элементы
8506 30 000 0
- оксид-ртутные
8506 40 000 0
- оксид-серебряные
8506 50
- литиевые:
8506 50 100 0
-- цилиндрические элементы
8506 50 300 0
-- кнопочные элементы
8506 60 000 0
- воздушно-цинковые
8506 80
- первичные элементы и первичные батареи прочие:
8506 80 050 0
-- сухие угольно-цинковые батареи с напряжением 5,5 В или более, но не более 6,5 В
8507
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы:
8507 10
-свинцовые, используемые для запуска поршневых двигателей:
8507 10 200
-- работающие с жидким электролитом:
8507 10 200 3
---- массой более 5 кг
8507 20
- аккумуляторы свинцовые прочие:
8507 20 200
-- работающие с жидким электролитом
8507 30
- никель-кадмиевые:
8507 30 200
-- герметичные:
8507 40 000 0
- никель-железные
8507 50 000 0
- гидридно-никелевые
8507 60 000 0
- литий-ионные
8507 80 000 0
- аккумуляторы прочие
8507 90
- части:
8507 90 300 0
-- сепараторы
8509
Машины электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем, кроме пылесосов товарной позиции 8508:
8509 40 000 0
- измельчители пищевых продуктов и миксеры; соковыжималки для фруктов или овощей
8514
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь:
8514 10
- печи и камеры сопротивления:
8514 10 100 0
-- печи хлебопекарные и кондитерские
8515
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики:
8515 11 000 0
-- паяльники и пистолеты, паяльные для низкотемпературной пайки
- машины и аппараты для сварки металлов сопротивлением:
8515 21 000 0
-- автоматические или полуавтоматические
-машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов:
8515 11 000 0
-- паяльники и пистолеты, паяльные для низкотемпературной пайки
- машины и аппараты для сварки металлов сопротивлением:
8515 21 000 0
-- автоматические или полуавтоматические
-машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов:

8515 31 000 0
– – автоматты немесе жартылай автоматты
– – – пісіру немесе кесу құралдарымен толықтырылған және мыналармен қоса берілетін қаптаулы электродтармен қолмен пісіруге арналған:
8515 39 130 0
– – – – трансформаторлармен
8515 39 180 0
– – – – генераторлармен немесе айналмалы түрлендіргіштермен немесе статикалық түрлендіргіштермен, түзетушілермен немесе түзету құралдармен
8515 80
– өзге де машиналар мен аппараттар:
8515 80 100 0
– – металдарды өңдеуге арналған
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер:
8538 10 000 0
– 8537 тауар позициясының бұйымдарына арналған, бірақ тиісті аппаратурамен жинақталмаған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де тұғыршалар
– – 8536 90 200 0 кіші қосалқы позициясының жартылай өткізгіш пластиналарын тексеруге арналған зондтардың:
8538 90 110 0
– – – электронды модульдер
8538 90 910 0
– – – электронды модульдер
8539 10 000
– герметикалық бағытталған жарығы бар шамдар:
8538 10 000 0
– 8537 тауар позициясының бұйымдарына арналған, бірақ тиісті аппаратурамен жинақталмаған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де тұғыршалар
– ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелі шамдарды қоспағанда, өзге де қыздыру шамдары:
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбілдер (коаксиальды кәбілдерді қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбілдер:
– орамалық сымдар:
8544 11
– – мыстан жасалған:
8544 11 100 0
– – – лакталған немесе эмальданған
8544 19 000 1
– – – лакталған немесе эмальданған
8544 20 000
– коаксиальді кәбілдер мен басқа да коаксиальді электр өткізгіштері:
8544 20 000 1
– – оқшаулағышы бойынша номиналды диаметрі 9 мм және одан астам, бірақ 35 мм-ден аспайтын, номиналды толқындық кедергісі 50 Ом-нан аспайтын, полимерлік материалдан жасалған диэлектригі бар, сыртқы өткізгіші гофрланған немесе гофрланбаған металл түтікше түріндегі, қаптамасы полимерлі материалдан жасалған
8544 30 000
– моторлы көлік құралдарында, ұшақтарда немесе кемелерде пайдаланылатын тұтату шамдарына арналған сымдар жиынтығы мен басқа да сымдар жиынтығы:
– өзге де 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған электр өткізгіштері:
8544 42
– – жалғағыш тетіктермен жарақталған:
8544 42 100 0
– – – телекоммуникацияда пайдаланылатындары
– – – – 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:

8515 31 000 0
-- автоматические или полуавтоматические
--- для ручной сварки покрытыми электродами, укомплектованные приспособлениями для сварки или резки и поставляемые с:
8515 39 130 0
---- трансформаторами
8515 39 180 0
---- генераторами или вращающимися преобразователями или статическими преобразователями, выпрямителями или выпрямляющими устройствами
8515 80
- машины и аппараты прочие:
8515 80 100 0
-- для обработки металлов
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537:
8538 10 000 0
- пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
-- зондов для проверки полупроводниковых пластин подсубпозиции 8536 90 200 0:
8538 90 110 0
--- электронные модули
8538 90 910 0
--- электронные модули
8539 10 000
- лампы герметичные направленного света:
8538 10 000 0
- пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
-лампы накаливания прочие, за исключением ламп ультрафиолетового или инфракрасного излучения:
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями:
- провода обмоточные:
8544 11
-- медные:
8544 11 100 0
--- лакированные или эмалированные
8544 19 000 1
--- лакированные или эмалированные
8544 20 000
-кабели коаксиальные и другие коаксиальные электрические проводники:
8544 20 000 1
-- номинальным диаметром по изоляции 9 мм и более, но не более 35 мм„ номинальным волновым сопротивлением не более 50 Ом, с диэлектриком из полимерного материала, внешним проводником в виде гофрированной или негофрированной металлической трубки, с оболочкой из полимерного материала
8544 30 000
- комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, используемые в моторных транспортных средствах, самолетах или судах
- проводники электрические на напряжение не более 1000 В прочие:
8544 42
-- оснащенные соединительными приспособлениями:
8544 42 100 0
--- используемые в телекоммуникации
---- на напряжение не более 80 В:

8544 49 200 0
– – – 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған телекоммуникацияда пайдаланылатындары
8544 49 910
– – – – диаметрі 0,51 мм-ден асатын оқшауланған өткізгіштері бар сымдар мен кәбілдер
8544 49 930
– – – – – 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:
8544 49 950
– – – – – 80 В астам емес, бірақ кем емес1000 В кернеуде
8544 49 990 0
– – – – – 1000 В кернеуде
8544 60
– өзге де 1000 В-тан асатын кернеуге арналған электр өткізгіштері:
8544 60 100 0
– – мыс өткізгіштері бар
8544 60 900
– – өзге де өткізгіштері бар:
8544 70 000 0
– талшықты-оптикалық кәбілдер
8545
Көмір электродтар, көмір шөткелер, шамдарға немесе батареяларға арналған көмірлер және өзге де электротехникада қолданылатын, металы бар немесе металы жоқ, графиттен немесе басқа көміртек түрлерінен жасалған бұйымдар:
– электродтар:
8545 11 00
– – пештерде пайдаланылатын:
8545 11 002 0
– – – диаметрі 520 мм-ден асатын, бірақ 650 мм-ден аспайтын дөңгелек қималы немесе алаңы 2700 см2-ден асатын, бірақ 3300 см2-ден аспайтын өзгеше көлденең қималы графиттелген
8545 20 000 0
– щеткалар
8545 90 100 0
– – қыздыру кедергілері
8546
Кез келген материалдардан жасалған электр оқшаулағыштар:
8546 10 000 0
– шыныдан
8546 20 000 0
– қыштан
8546 90 100 0
– – пластмассадан жасалған
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағыштарынан басқа пішіндеу кезінде тек қана жинақтау мақсатында бекітілген кейбір металл құрауыштарды (мысалы, бұрандалы патрондарды) есептемегенде, толығымен оқшаулағыш материалдардан дайындалған электр машиналарына, құрылғыларына немесе жабдықтарына арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған, бағалы емес металдан жасалған, электр таратылымына арналған түтіктер мен олардың жалғастырғыш тетіктері:
8547 10 000 0
– қыштан жасалған оқшаулағыш арматура
8547 20 000
– пластмассадан жасалған оқшаулағыш арматура:
9001
Оптикалық талшықтар мен талшықты оптикалық бұраулар; 8544 тауар позициясында көрсетiлгендерден тыс, талшықты оптикалық кәбілдер; поляризацияланған материалдардан жасалған табақтар мен пластиналар; линзалар (контактiлі линзаларды қоса алғанда), призмалар, айналар және кез келген материалдардан жасалған, жиектемелері жоқ, оптикалық жағынан өңделмеген шыныдан жасалған элементтерден тыс, өзге де оптикалық элементтер:

8544 49 200 0
--- используемые в телекоммуникации, на напряжение не более 80 В
8544 49 910
---- провода и кабели с изолированными проводниками диаметром более 0,51 мм
8544 49 930
----- на напряжение не более 80 В
8544 49 950
----- на напряжение более 80 В, но менее 1000 В
8544 49 990 0
----- на напряжение 1000 В
8544 60
-проводники электрические на напряжение более 1000В прочие:
8544 60 100 0
-- с медными проводниками
8544 60 900
-- с прочими проводниками
8544 70 000 0
- кабели волоконно-оптические
8545
Электроды угольные, угольные щетки, угли для ламп или батареек и изделия из графита или других видов углерода с металлом или без металла, прочие, применяемые в электротехнике:
- электроды:
8545 11 00
-- используемые в печах:
8545 11 002 0
--- графитированные круглого сечения диаметром более 520 мм, но не более 650 мм или иного поперечного сечения площадью более 2700 см2, но не более 3300 см2
8545 20 000 0
- щетки
8545 90 100 0
-- нагревательные сопротивления
8546
Изоляторы электрические из любых материалов:
8546 10 000 0
- стеклянные
8546 20 000 0
- керамические
8546 90 100 0
-- из пластмассы
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом:
8547 10 000 0
- арматура изолирующая из керамики
8547 20 000
- арматура изолирующая из пластмасс
9001
Волокна оптические и жгуты волоконно-оптические; кабели волоконно-оптические, кроме указанных в товарной позиции 8544; листы и пластины из поляризационного материала; линзы (включая контактные), призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, неоправленные, кроме таких элементов из оптически необработанного стекла:

9001 10
– оптикалық талшықтар және талшықты оптикалық бұраулар мен кәбілдер:
9001 10 100 0
– – бейнені беруге арналған кәбілдер
9001 10 900 1
– – – оптикалық талшықтар
900120 000 0
– поляризацияланған материалдардан жасалған табақтар мен пластиналар
9002
Кез келген материалдардан жасалған, жинақталған, құралдар және аспаптардың бөлiктерi немесе соларға бейiмделген құралдар болып табылатын, оптикалық өңделмеген шынылардан жасалған осындай элементтерден басқа линзалар, призмалар, айналар және өзге де оптикалық элементтер:

9001 10
- волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические:
9001 10 100 0
-- кабели для передачи изображения
9001 10 900 1
--- волокна оптические
900120 000 0
- листы и пластины из поляризационного материала
9002
Линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы из любого материала в сборе, являющиеся частями инструментов и приборов или приспособлениями для них, кроме таких элементов из оптически необработанного стекла:

9106
Тәулiк мерзімін тiркеуге арналған аппаратура және қандай да біp тәсiлмен уақыт аралықтарын өлшеуге, тiркеуге немесе индикациялауға арналған кез келген сағаттық тетiгi немесe синхронды қозғалтқышы бар аппаратура (мысалы, уақыт тiркегіштері, уақытты жазу құрылғылары):
9106 10 000 0
– уақыт тiркегіштері, уақытты жазу құрылғылары
9107 00 000 0
Кез келген түрдегi сағаттық тетігi бар немесе синхрондық қозғалтқышы бар уақытты ажыратып-қосқыштар
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 29 шілдедегі
№ 444 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 1197 қаулысымен
бекітілген
"Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
Ескертпе: - * жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
1
2
Минералды өнімдер
25
Тұз; күкірт; жер және тас; сылақ материалдары; әк және цемент

9106
Аппаратура для регистрации времени суток и аппаратура для измерения, регистрации или индикации каким-либо способом интервалов времени с любым часовым механизмом или синхронным двигателем (например, регистраторы времени, устройства записи времени):
9106 10 000 0
- регистраторы времени; устройства записи времени
9107 00 000 0
Временные переключатели с часовым механизмом любого вида или синхронным двигателем
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2016 года № 444
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 2012 года № 1197
Перечень
товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой
ставке, реализуемых на территории специальной экономической
зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности,
отвечающей целям создания специальной экономической зоны
"Химический парк "Тараз"
Примечание: * - в соответствии с проектно-сметной документацией
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
Минеральные продукты
25
Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известь и цемент

2501 00
Тұз (ас тұзын және ішуге жарамайтын тұзды қосқа алғанда) және таза натрий хлориді, суда еріген немесе ерімеген немесе құрамында агенттердің қоспалары жоқ немесе қоспаларсыз, жабысуға жол бермейтін немесе сусымалылықты қамтамасыз ететін; теңіз суы:
2501 00 100 0
– – теңіз суы және тұз ерітінділері
– ас тұзы (ас тұзы және ішуге жарамайтын тұзды қосқанда) және таза натрий хлориді, суда еріген немесе ерімеген немесе агенттердің қосымшасымен және қосымшасыз, жабыспайтын немесе сусымалылықты қамтамасыз ететін;
2501 00 310 0
– – басқа өнімдерді өндіру үшін кейіннен пайдалана отырып, химиялық айналдыруға арналған (натрий мен хлордың бөлінуі)
2502 00 000 0
Күйдірілмеген пирит
2503 00
Күкірттің барлық түрлері, айналдырылмаған күкірттен басқа, қоршалған және коллоидты:
2503 00 100 0
– тазартылмаған және ылғалды күкірт
2504
Табиғи графит:

2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501 00 100 0
– вода морская и солевые растворы
– поваренная соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть:
2501 00 310 0
– – для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2502 00 000 0
Пирит необожженный
2503 00
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503 00 100 0
– сера сырая или нерафинированная
2504
Графит природный:

2504 10 000 0
– – ұнтақ немесе қабыршақ түрінде
2505*
Табиғи құмдардың барлық түрі, боялған және боялмаған, 26-топтың құрамында металл бар құмдарынан басқа:*
2505 10 000 0*
–  кремнийлі құмдар және кварцтік құмдар*
2506*
Кварц (табиғи құмдардан басқа); кварцит, уатылған және уатылмаған, кесілген және кесілмеген, немесе бөлшектерге немесе тік бұрышты (төртбұрышты алғанда) тақта нысанына басқа әдіспен бөлінген:*

2504 10 000 0
– в виде порошка или чешуек
2505*
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:*
2505 10 000 0*
- пески кремнистые и пески кварцевые*
2506*
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы: *

2506 10 000 0
– кварц
2506 20 000 0
– кварцит
2707
Майлар және тас-көмір шайырды жоғары температурада айырудан шыққан басқа өнімдер; құрамында хош иісті құрамдас бөліктердің массасы хош иісті емес заттардың массасынан артық ұқсас өнімдер:
2507 00
Каолин және басқа каолин балшықтар, кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген:
2507 00 200 0
– каолин
2507 00 800 0*
– басқа каолин балшықтары*
2707 30
– ксилол:
2707 30 900 0
– – өзге мақсаттар үшін
2508*
Өзге де балшықтар (6806-тауар позициясындағы қопсытылған балшықтарды қоспағанда), андалузит, кианит және силлиманит, кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген балшықтар; муллит; шамот немесе династопырағы:*
2508 10 000 0*
– бентонит*
2508 30 000 0*
– – отқа төзімді балшық*
2508 40 000 0*
– өзге де балшықтар*
2509 00 000 0*
Бор*
2510
Табиғи кальций фосфаты, табиғи алюминий-кальций фосфаты және фосфат боры:
2510 10 000 0
– ұсақталмаған
2510 20 000 0
– ұсақталған
2511
табиғи барий сульфаты (барит); кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, 2816-тауар позициясындағы барий оксидінен басқа табиғи барий карбонаты (витерит):
2511 10 000 0
– – табиғи барий сульфаты (барит)
2511 20 000 0
– – табиғи барий карбонаты (витерит)
2512 00 000 0*
кремний инфузорлық топырағы (мысалы, кизельгур, трепел және диатомит) және ұқсас кремнийлі жерлер, кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, 1 үлестік салмақпен немесе одан кем
2513*
Кеуектас; егеуқұм; табиғи корунд, табиғи гранат және басқа табиғи абразивтік материалдар, қыздырылып өңделген немесе өңделмеген: *

2506 10 000 0
– кварц
2506 20 000 0
– кварцит
2507 00
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:
2507 00 200 0
- каолин
2507 00 800 0*
- глины каолиновые прочие*
2508*
Глины прочие (исключая вспученные глины товарной позиции 6806), андалузит, кианит и силлиманит, кальцинированные или некальцинированные; муллит; земли шамотные или динасовые:
2508 10 000 0*
- бентонит*
2508 30 000 0*
- глина огнеупорная*
2508 40 000 0*
- глины прочие*
2509 00 000 0*
Мел*
2510
Фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный:
2510 10 000 0
– неразмолотые
2510 20 000 0
– размолотые
2511
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
2511 10 000 0
– сульфат бария природный (барит)
2511 20 000 0
– карбонат бария природный (витерит)
2512 00 000 0*
Земли инфузорные кремнистые (например, кизельгур, трепел и диатомит) и аналогичные кремнистые земли, кальцинированные или некальцинированные, с удельным весом 1 или менее*
2513*
Пемза; наждак; корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы, термически обработанные или необработанные: *

2513 10 000 0*
- кеуектас*
2513 20 000 0*
– – егеуқұм, табиғи корунд, табиғи гранат және басқа да табиғи абразивтік материалдар*
2514 00 000 0*
тақтатас, ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген, бөлімдерге немесе тік бұрыш (төртбұрышты қосқанда) тақта нысанына басқа әдіспен бөлінген*
2515*
Мәрмәр, травертин, немесе әктасты туф, экауссин және ескерткіштерге арналған басқа әктастар немесе 2,5 немесе артық салыстырмалы салмақтағы құрылыстар және алебастр, ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген, бөлімдерге немесе тік бұрыш (төртбұрышты қосқанда) тақта нысанына басқа әдіспен бөлінген:*
– – мәрмәр және травертин, немесе әктасты туф:*
2515 11 000 0*
– –  – –  өңделмеген немесе ұсақталған*
2515 12 000 0*
– – – –кесілген және бөлінген, бөлімдерге немесе тік бұрыш (төртбұрышты қосқанда) тақта нысанына басқа әдіспен бөлінген*
2515 20 000 0*
- құрылыс пен ескерткіштерге арналған экауссин және басқа әктастар; алебастр*
2516*
Басқа құрылыстар мен ескерткіштерге арналған гранит, порфир, базальт, құмдақ және тастар, уатылған немесе уатылмаған, кесілген немесе кесілмеген, бөлімдерге немесе тік бұрыш (төртбұрышты қосқанда) тақта нысанына басқа әдіспен бөлінген:*
– гранит:*
2516 11 000 0*
– – өңделмеген немесе ұсақталған*
2516 12 000 0*
– – – – кесілген және бөлінген, бөлімдерге немесе тік бұрыш (төртбұрышты қосқанда) тақта нысанына басқа әдіспен бөлінген*
2516 20 000 0*
– – құмдақ*
2516 90 000 0
- - - басқа да ескерткіштер мен құрылыстарға арналған тастар*
2517*
Малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремень гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген енгізілген немесе енгізілмеген материалдар, қождан, дростан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; жылудан өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516-тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:*
2517 10*
– – малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат, немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремень гравийі:*
2517 10 100 0*
– – – – малтатас, гравий, қиыршықтас*
2517 10 200 0*
– – әктас, доломит және уатылған немесе ұсақталған өзге де әктастар*
2517 20 000 0*
– 2517 10-қосалқы позициясындағы материалдар енгізілген немесе енгізілмеген материалдарды қамтитын қождан, дростан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам*
2517 30 000 0
- гудрондалған макадам*

2513 10 000 0*
- пемза*
2513 20 000 0*
- наждак, корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы*
2514 00 000 0*
Сланец, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы*
2515*
Мрамор, травертин, или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы: *
- мрамор и травертин или известковый туф: *
2515 11 000 0*
- - необработанные или грубо раздробленные*
2515 12 000 0*
- - распиленные или разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы*
2515 20 000 0*
- экауссин и другие известняки для памятников или строительства; алебастр*
2516*
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы: *
– гранит: *
2516 11 000 0*
– – необработанный или грубо раздробленный*
2516 12 000 0*
– – распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы*
2516 20 000 0*
– песчаник*
2516 90 000 0*
- камень для памятников или строительства прочий*
2517*
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные: *
2517 10*
– галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные: *
2517 10 100 0*
– – галька, гравий, щебень*
2517 10 200 0*
– – известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые*
2517 20 000 0*
- макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы субпозиции 2517 10*
2517 30 000 0*
- гудронированный макадам*

– жылумен өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516-тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:*
2517 41 000 0*
- - мәрмәрдан*
2518*
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, күйежентектелген немесе күйежентектелмеген, ірі ұсақталған немесе араланған доломитті қоса алғанда, немесе басқа да тәсілмен тік бұрышты (төрт бұрыштыны қоса алғанда) нысандағы блоктарға немесе тақталарға бөлінген доломит; доломитті нығыздаушы қоспа:*
2518 10 000 0*
– кальцийлендірілмеген немесе күйежентектелмеген доломит*
2518 20 000 0*
– кальцийлендірілген немесе күйежентектелген доломит*
2518 30 000 0*
– доломитті нығыздаушы қоспа*
2519
Табиғи магний карбонаты (магнезиті); балқытылған магнезия; кесектендірудің алдында қосылатын, құрамында басқа оксидтің шағын мөлшері бар қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген); қоспаларымен немесе қоспаларсыз өзге де магний оксиді:*
2519 10 000 0
– табиғи магний карбонаты (магнезит)*
2519 90
– өзгелері:
2519 90 100 0
– – кальцийлендірілген табиғи магний карбонатын қоспағанда магний оксиді*
2519 90 300 0
– – қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген)*
2520*
Керіш; ангидрит; боялмаған немесе боялған, құрамында шағын мөлшерде жеделдеткіштерді немесе алмастырғыштарды құрайтын немесе құрамайтын сылақ (күйдірілген гипсті немесе калций сульфатын білдіретін):*
2520 10 000 0*
– керіш; ангидрит*
2520 20 000 0*
– тұтқыр гипсты*
2521 00 000 0*
Әктасты жеңіл балқитын зат; әкті немесе цементті дайындау үшін пайдаланылатын әктас және өзге де әктасты тас*
2522*
2825-тауар позициясында көрсетілген оксид және кальций гидроксидінен басқа, сөндірілмеген, сөндірілген және ылғалда қатаятын әк:*
2522 10 000 0*
– – сөнбеген әк*
2522 20 000 0*
– сөнген әк*
2522 30 000 0*
– гидравликалық әк*
2523*
Боялмаған немесе боялған, дайын немесе күйдірілген цемент тасы нысанында портландцемент, глиноземдік цемент, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер:*
2523 10 000 0*
– – цементті клинкер*
– портландцемент:*

- гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные: *
2517 41 000 0*
- - из мрамора*
2518*
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; доломитовая набивочная смесь: *
2518 10 000 0*
– доломит некальцинированный или неспекшийся*
2518 20 000 0*
– доломит кальцинированный или спекшийся*
2518 30 000 0*
– доломитовая набивочная смесь*
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшие количества других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния с примесями или без примесей:
2519 10 000 0
– карбонат магния природный (магнезит)
2519 90
– прочие:
2519 90 100 0
– – оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519 90 300 0
– – магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2520*
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшое количество ускорителей или замедлителей: *
2520 10 000 0*
– гипс; ангидрит*
2520 20 000 0*
– гипсовые вяжущие*
2521 00 000 0*
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента*
2522*
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825: *
2522 10 000 0*
– известь негашеная*
2522 20 000 0*
– известь гашеная*
2522 30 000 0*
– известь гидравлическая*
2523*
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров: *
2523 10 000 0*
– клинкеры цементные*
– портландцемент: *

2523 21 000 0*
– – – – ақ цемент, жасанды боялған немесе боялмаған*
2523 30 000 0*
– глиноземді цемент*
2523 90 000 0*
– басқа гидравликалық цемент*
2524*
Асбест:*
2524 10 000 0*
– крокидолит*
2528 00 000 0
Табиғи тұзсудан ерекшеленіп көрсетілген бораттардан басқа, табиғи бораттар және олардың концентраттары; құрғақ өнімді қайта есептегенде Н3ВО3 85 салм.%-дан астам құрайтын табиғи бор қышқылы
2529
Дала шпаты; лейцит; нефелин және сиенит нефелині; балқынды шпаты:*

2523 21 000 0*
– – цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный*
2523 30 000 0*
– цемент глиноземистый*
2523 90 000 0*
– цементы гидравлические прочие*
2524*
Асбест: *
2524 10 000 0*
– крокидолит*
2528 00 000 0
Бораты природные и их концентраты (кальцинированные или некальцинированные), кроме боратов, выделенных из природных рассолов; борная кислота природная, содержащая не более 85 мас.% H3BO3 в пересчете на сухой продукт
2529
Полевой шпат; лейцит; нефелин и нефелиновый сиенит; плавиковый шпат:

2529 10 000 0
– дала шпаты
– плавикті шпат:
2529 21 000 0
– – кальций фториді құрамында 97 мас.% немесе одан кем
2529 22 000 0
– – кальций фториді құрамында 97 мас.%
2529 30 000 0
– – лейцит; нефелин және нефелинді сиенит
2530
Минералды заттек, басқа жерде аты аталмаған немесе қосылмаған:
2530 10 000 0
– вермикулит, перлит және хлориттар, көбіктелмеген
2530 20 000 0
– – кизерит, эпсомит (табиғи магний сульфаты)
27
Минералдық отын, мұнай және олардан айырып алынатын өнімдер ; битуминозды заттар; минералды балауыздар
2705 00 000 0
Мұнай газдары мен басқа да газ тәрізді көмірсутектерден басқа, таскөмірлі, сулы, генераторлық газ және ұқсас газдар
2706 00 000 0
"қалпына келтірілген" шайырларды қоса алғанда, сусызданған немесе сусызданбаған, жартылай ректификацияланған немесе ректификацияланбаған таскөмірлі, құбакөмірлі, шымтезекті шайырлар және өзге де минералды шайырлар
2711
Мұнай газдары және өзге де газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған:
2711 11 000 0
– – табиғи газ
2711 12
– – пропан:
– – – тазалығы 99% кем емес пропан:
2711 12 190 0
– – – – басқа мақсаттар үшін
2711 12 910 0
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестері
2711 12 930 0
– – – – 2711 12 910 0 қосалқы позицияда көрсетілген процестердегі химиялық айналымдар үшін
2711 12 940 0
– – – – – тазалығы 90% артық, бірақ 99% кем емес
2711 13
– – бутандар:
2711 13 100 0
– – – айрықша процесті жасап шығару үшін
2711 13 300 0
– – – 2711 13 100 0 қосалқы позицияда белгіленген, процестің химиялық айналымдары үшін
– – – басқа мақсаттар үшін:
2711 13 910 0
– – – – тазалығы 90% артық, бірақ 95% кем емес
2711 14 000 0
– – этилен, пропилен, бутилен және бутадиен
– газ тәрізді күйде:
2711 21 000 0
– – табиғи газ
2713
битуминозды тұқымдардан алынған, қорытқы көмір, мұнайлы битум, мұнай өнімдері немесе өңделген мұнайдың басқа қалдықтары:
2713 20 000 0
- мұнайлы битум
2714*
Табиғи битум және асфальт; битуминозды тасжыныс немесе мұнайлы және битуминды құмдақ; асфальтитты және асфальтты тасжыныс:*
2714 10 000 0*
– битуминозды немесе мұнайлы тақтатастар және битуминозды құмдақтар*
2715 00 000 0*
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнарлы битум, минералды шайырлар мен минералды пек шайырлардың негізіндегі битумды қоспалар (мысалы, жол жабындысына арналған битумды мастик, асфальтты қоспалар)*
2716 00 000 0
Электр энергиясы
2802 00 000 0
Сублимациялық немесе қоршалған күкірт; коллоид күкірті

2529 10 000 0
– полевой шпат
– плавиковый шпат:
2529 21 000 0
– – с содержанием фторида кальция 97 мас.% или менее
2529 22 000 0
– – с содержанием фторида кальция более 97 мас.%
2529 30 000 0
– лейцит; нефелин и нефелиновый сиенит
2530
Вещества минеральные, в другом месте не поименованные или не включенные:
2530 10 000 0
– вермикулит, перлит и хлориты, невспененные
2530 20 000 0
– кизерит, эпсомит (природные сульфаты магния)
27
Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки; битуминозные вещества; воски минеральные
2705 00 000 0
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
2706 00 000 0
Смолы каменноугольные, буроугольные, торфяные и прочие минеральные смолы, обезвоженные или необезвоженные, частично ректифицированные или неректифицированные, включая "восстановленные" смолы
2707
Масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических:
2707 30
– ксилол:
2707 30 900 0
- - для прочих целей
2711
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные:
2711 11 000 0
– – газ природный
2711 12
– – пропан:
– – – пропан чистотой не менее 99 %:
2711 12 190 0
– – – – для прочих целей
2711 12 910 0
– – – – для специфических процессов переработки
2711 12 930 0
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 12 910 0
2711 12 940 0
– – – – – чистотой более 90 %, но менее 99 %
2711 13
– – бутаны:
2711 13 100 0
– – – для специфических процессов переработки
2711 13 300 0
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 13 100 0
– – – для прочих целей:
2711 13 910 0
– – – – чистотой более 90 %, но менее 95 %
2711 14 000 0
– – этилен, пропилен, бутилен и бутадиен
– в газообразном состоянии:
2711 21 000 0
– – газ природный
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
2713 20 000 0
- битум нефтяной
2714*
Битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы: *
2714 10 000 0*
– сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные*
2715 00 000 0*
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий) *
2716 00 000 0
Электроэнергия
2802 00 000 0
Сера сублимированная или осажденная; сера коллоидная

2906 12 000 0
– – циклогексанол, метилциклогексанолдар және диметилциклогексанолдар
2906 13
– – стериндер мен инозиттер:
2906 13 100 0
– – – стерин
2906 13 900 0
– – – инозит
– иісті:
2906 21 000 0
– – бензил спирті
III. ФЕНОЛ, ФЕНОЛ СПИРТІ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ГАЛОГЕНДЕЛГЕН, СУЛЬФАТТАЛҒАН, НИТРЛЕНГЕН НЕМЕСЕ НИТРАТТАЛҒАН ӨНДІРІСІ
2907
Фенолдар; фенолоспирттер:
– монофенолдар:
2907 11 000 0
– – фенол (гидроксибензол) және оның тұздары
2907 12 000 0
– – крезолдар және оның тұздары
2907 13 000 0
– – октилфенол, нонилфенол және оның изомерлері; осы қоспаның тұздары
2907 15
– – нафтолдар және олардың тұздары:
2907 15 100 0
– – – 1-нафтол
2907 19
– – өзгелері:
2907 19 100 0
– – – ксиленолдар және оның тұздары
– полифенолдар; фенолоспирттер:
2907 21 000 0
– – резорцин және оның тұздары
2907 22 000 0
– – гидрохинон (хинол) және оның тұздары
2907 23 000 0
– – 4,4,-изопропилидендифенол (бисфенол А, дифенилолпропан) оның тұздары
IV. ҚАРАПАЙЫМ ЭФИРЛЕР, СПИРТ, ҚАРАПАЙЫМ ЭФИР, КЕТОН ПЕРОКСИДТЕРІ, ҮШМҮШЕЛІ САҚИНАЛЫ ЭПОКСИДТЕР, АЦЕТАЛДАР МЕН ЖАРТЫЛАЙ АЦЕТАЛДАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ГАЛОГЕНДІ, СУЛЬФИТТІ, НИТРИТТЕЛГЕН НЕМЕСЕ НИТРОЗИТТІ ТУЫНДЫЛАРЫ
2909
Қарапайым эфирлер, эфир спирттері, эфир фенолдары, эфир спиртті фенолдар, спирттер, қарапайым эфирлер және кетондар пероксидтері (химиялық құрамы белгілі немесе белгісіз) және олардың галогенделген, сульфидтелген, нитриттелген немесе нитрозаланған туындылары:
2909 49
– – өзгелерi:
V. АЛЬДЕГИДТІ ФУНКЦИОHАЛДЫ ТЕППЕН ҚОСПА
2912
Басқа оттегі бар функционалды топтың құрайтын және құрамайтын альдегиттер; циклді альдегид полимерлері; параформальдегид:
– оттегі бар функционалды топтың құрайтын және құрамайтын ациклді альдегидтері:
2912 11 000 0
– – метаналь (формальдегид)
2912 12 000 0
– – этаналь (ацетальдегид)
2912 19
– – басқа:
2912 19 100 0
– – – бутаналь (бутиральдегид, норма изомері)
– оттегі бар функционалды топтың құрамында бар және құрамында жоқ ациклді альдегидтер:
2912 21 000 0
– – бензальдегид
2912 50 000 0
– циклді альдегид полимерлер
2912 60 000 0
– параформальдегид
2913 00 000 0
2912-тауарлық позициясының галогенделген, сульфиттелген, нитрлі немесе нитрозды туынды қоспалары
VI. КЕНТОНДЫҚ ФУНКЦИОНАЛДЫҚ ТОППЕН ҚОСПАЛАР ЖӘНЕ ХИНОНДЫҚ ФУНКЦИОНАЛДЫҚ ТОППЕН ҚОСПАЛАР
2914
Оттегі бар функционалды топтың құрамында бар және құрамында жоқ және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитрлі және нитрозды туындылардың кетондары және хинондары:
– құрамында басқа оттегі бар функционалды тобы жоқ, ациклді кетондар:
2914 11 000 0
– – ацетон
2914 12 000 0
– – бутанон (метилэтилкетон)
2914 13 000 0
– – 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)

2906 12 000 0
– – циклогексанол, метилциклогексанолы и диметилциклогексанолы
2906 13
– – стерины и инозиты:
2906 13 100 0
– – – стерины
2906 13 900 0
– – – инозиты
– ароматические:
2906 21 000 0
– – спирт бензиловый
III. ФЕНОЛЫ, ФЕНОЛОСПИРТЫ И ИХ ГАЛОГЕНИРОВАННЫЕ, СУЛЬФИРОВАННЫЕ, НИТРОВАННЫЕ ИЛИ НИТРОЗИРОВАННЫЕ ПРОИЗВОДНЫЕ
2907
Фенолы; фенолоспирты:
– монофенолы:
2907 11 000 0
– – фенол (гидроксибензол) и его соли
2907 12 000 0
– – крезолы и их соли
2907 13 000 0
– – октилфенол, нонилфенол и их изомеры; соли этих соединений
2907 15
– – нафтолы и их соли:
2907 15 100 0
– – – 1-нафтол
2907 19
– – прочие:
2907 19 100 0
– – – ксиленолы и их соли
– полифенолы; фенолоспирты:
2907 21 000 0
– – резорцин и его соли
2907 22 000 0
– – гидрохинон (хинол) и его соли
2907 23 000 0
– – 4,4,-изопропилидендифенол (бисфенол А, дифенилолпропан) и его соли
IV. ПРОСТЫЕ ЭФИРЫ, ПЕРОКСИДЫ СПИРТОВ, ПРОСТЫХ ЭФИРОВ, КЕТОНОВ, ЭПОКСИДЫ С ТРЕХЧЛЕННЫМ КОЛЬЦОМ, АЦЕТАЛИ И ПОЛУАЦЕТАЛИ И ИХ ГАЛОГЕНИРОВАННЫЕ, СУЛЬФИРОВАННЫЕ, НИТРОВАННЫЕ ИЛИ НИТРОЗИРОВАННЫЕ ПРОИЗВОДНЫЕ
2909
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
V. СОЕДИНЕНИЯ С АЛЬДЕГИДНОЙ ФУНКЦИОHАЛЬHОЙ ГРУППОЙ
2912
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
– альдегиды ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2912 11 000 0
– – метаналь (формальдегид)
2912 12 000 0
– – этаналь (ацетальдегид)
2912 19
– – прочие:
2912 19 100 0
– – – бутаналь (бутиральдегид, нормальный изомер)
– альдегиды циклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2912 21 000 0
– – бензальдегид
2912 50 000 0
– полимеры альдегидов циклические
2912 60 000 0
– параформальдегид
2913 00 000 0
Производные соединений товарной позиции 2912, галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные
VI. СОЕДИHЕНИЯ С КЕТОНHОЙ И СОЕДИHЕНИЯ С ХИНОНHОЙ ФУНКЦИОНАЛЬНОЙ ГРУППОЙ
2914
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кетоны ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 11 000 0
– – ацетон
2914 12 000 0
– – бутанон (метилэтилкетон)
2914 13 000 0
– – 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)

2914 19
– – өзгелері:
2914 19 100 0
– – – 5-метилгексан-2-он
– құрамында басқа оттегі бар функционалды тобы жоқ  циклоалканды, циклоалкенді және циклотерпенді кетондар:
2914 22 000 0
– – циклогексанон және метилциклогексанондар
2914 23 000 0
– – ионондар және метилионондар
– құрамында басқа оттегі бар функционалды тобы жоқ, хош иісті кетондар:
2914 31 000 0
– – фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914 40
– кетоноспирттер және кетоноальдегидтер:
2914 40 100 0
– – 4-гидрокси-4-метилпентан-2-он (диацетонды спирт)
2914 50 000 0
– құрамында басқа оттегі бар функционалды тобы жоқ кетонофенолдар және кетондар
– хинондар:
2914 61 000 0
– – антрахинон
2914 69
– – өзгелері:
2914 69 100 0
– – – 1,4-нафтохинон
2914 70 000 0
– галогенделген, сульфиттелген, нитрлі және нитрозды туынды
VII. КАРБОН ҚЫШҚЫЛДАРЫ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ АНГИДРИДТЕРІ, ГАЛОГЕНАНГИДРИДТЕРІ, ПЕРОКСИДТЕРІ, ПЕРОКСИҚЫШҚЫЛДАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ГАЛОГЕНДЕЛГЕН, СУЛЬФИТТЕЛГЕН, НИТРИТТЕЛГЕН НЕМЕСЕ НИТРАТТАЛҒАН ТУЫНДЫЛАРЫ
2915
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері галогенангидридтері пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
2915 21 000 0
– – сірке қышқылы
2915 24 000 0
– – сірке ангидриді
– күрделі сірке қышқылы эфирлері:
2915 31 000 0
– – этилацетат
2915 32 000 0
– – винилацетат
2915 33 000 0
– – н-бутилацетат
2915 36 000 0
– – диносеба (ISO) ацетат
2918
Құрамында оттегі бар қосымша функционалды топты карбон қышқылы және олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері мен пероксид қышқылдары; олардың галогенделген, сульфидтелген, нитриттелген немесе нитрозаланған туындылары:
2918 99
– – өзгелерi:
IX. АЗОТ ҚҰРАУШЫ ФУНКЦИОНАЛДЫҚ ТОПТАРМЕН ҚОСПАЛАР
2921
аминды функционалды топтың қосындысы:
– ацикл моноаминдер және олардың туындылары; осы қосындылардың тұздары:
2921 11 000 0
– – метиламин, ди- немесе триметиламин және олардың тұздары
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921 19 500 0
– – – диэтиламин және олардың тұздары
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин) этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N-диизопропиламин) этилхлорид гидрохлорид және 2-(N,N-диметиламин) этилхлорид гидрохлорид
– ациклді полиаминдер және олардың туындылары; осы қосындылардың тұздары
2921 21 000 0
– – этилендиамин және олардың тұздары
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин және олардың тұздары
2921 30
– циклоалканды, циклоалкенді немесе циклотерпенді моно немесе полиаминдер және олардың туындылары; осы қосындылардың тұздары:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары

2914 19
– – прочие:
2914 19 100 0
– – – 5-метилгексан-2-он
– кетоны циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 22 000 0
– – циклогексанон и метилциклогексаноны
2914 23 000 0
– – иононы и метилиононы
– кетоны ароматические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
2914 31 000 0
– – фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914 40
– кетоноспирты и кетоноальдегиды:
2914 40 100 0
– – 4-гидрокси-4-метилпентан-2-он (спирт диацетоновый)
2914 50 000 0
– кетонофенолы и кетоны, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу
– хиноны:
2914 61 000 0
– – антрахинон
2914 69
– – прочие:
2914 69 100 0
– – – 1,4-нафтохинон
2914 70 000 0
– галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
VII. КИСЛОТЫ КАРБОНОВЫЕ И ИХ АНГИДРИДЫ, ГАЛОГЕНАНГИДРИДЫ, ПЕРОКСИДЫ, ПЕРОКСИКИСЛОТЫ И ИХ ГАЛОГЕНИРОВАННЫЕ, СУЛЬФИРОВАННЫЕ, НИТРОВАННЫЕ ИЛИ НИТРОЗИРОВАННЫЕ ПРОИЗВОДНЫЕ
2915
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2915 21 000 0
– – уксусная кислота
2915 24 000 0
– – уксусный ангидрид
– эфиры уксусной кислоты сложные:
2915 31 000 0
– – этилацетат
2915 32 000 0
– – винилацетат
2915 33 000 0
– – н-бутилацетат
2915 36 000 0
– – диносеба (ISO) ацетат
2918
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2918 99
– – прочие:
IX. СОЕДИНЕНИЯ С АЗОТСОДЕРЖАЩЕЙ ФУНКЦИОНАЛЬНОЙ ГРУППОЙ
2921
Соединения с аминной функциональной группой:
– моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 11 000 0
– – метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921 19 400 0
– – – 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921 19 500 0
– – – диэтиламин и его соли
2921 19 600 0
– – – 2-(N,N-диэтиламин)этилхлорид гидрохлорид, 2-(N,N-диизопропиламин)этилхлорид гидрохлорид и 2-(N,N-диметиламин)этилхлорид гидрохлорид
– полиамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921 21 000 0
– – этилендиамин и его соли
2921 22 000 0
– – гексаметилендиамин и его соли
2921 30
– моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
2921 30 100 0
– – циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли

3104 20 900 0
– – құрамында калий K2О 62 мас.% артық, құрғақ сусыз өнімге қайта есептелген, несепнәр
3104 30 000 0
– калий сульфаты
3104 90 000
– өзгелері:
3104 90 000 1
– – карналлит
3105
Минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, құрамында екі немесе үш құнарлы элементі бар: азот, фосфор және калий; басқа тыңайтқыштар; топтың тиісті тауарлары 10 кг-нан аспайтын брутто-массада, дәрі немесе ұқсас нысандарда, бумаларда:
3105 10 000 0
– топтың тиісті тауарлары 10 кг-нан аспайтын брутто-массада, дәрі немесе ұқсас нысандарда, бумаларда:
3105 20 000 0
– минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, құрамында үш құнарлы элементі бар: азот, фосфор және калий.
3105 30 000 0
– диаммоний сутекфосфаты (диаммоний фосфаты)
3105 40 000 0
– аммоний дисутекфосфаты (моноаммоний фосфаты) және оның диаммоний сутекфосфаты қоспалары (диаммоний фосфаты)
– минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, құрамында екі құнарлы элемент бар: азот және фосфор
3105 51 000 0
– – құрамында нитрат және фосфат бар
3105 60 000 0
– минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, құрамында екі құнарлы элемент бар: фосфор және калий
3105 90
– өзгелері:
3105 90 100 0
– – калий нитраты және натрий нитратының табиғи қоспаларынан тұратын (калий нитратының үлесі 44%-ға дейін жете алады), табиғи калий –натрит нитраты, құрғақ сусыз өнімге қайта есептелген азоттың жалпы құрамы 16,3 мас.% кем емес
3105 90 910 0
– – – құрғақ сусыз өнімге қайта есептелінген азоттың  құрамы 10 мас.% кем емес
32
Илеу және бояу экстракттары; таниндер және олардың туындылары; бояғыштар, пигменттер және өзге де бояу заттары; сырлар мен лактар; тығыздағыштар мен өзге де мастикалар; баспаханалық сыр, сия, туш
3208
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген, бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер:
3208 10
– күрделі полиэфирлер негізінде:
3208 10 100 0
– – осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер*
3208 20
– акрилдік немесе винилдік полимерлер негізінде:*
3208 20 100 0
– – осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер*
3208 90
– өзгелері:
– – осы топтың 4-ескертпесінде көрсетілген ерітінділер:
3208 90 110 0
– – – құрамында 48 салм.%-дан немесе одан артық болатын полимері бар N,N-диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі 2,2,-(трет-бутилимино) диэтанолдың және 4,4,-метилендициклогексилдиизоцианаттың полиуретаны
3208 90 130 0
– – – п-крезол және дивинилбензол сополимері N,N-диметилацетамид ерітінді ретінде полимердің құрамы 48 мас.% және көбірек

3104 20 900 0
– – с содержанием калия в пересчете на К2О более 62 мас.% в сухом безводном продукте
3104 30 000 0
– сульфат калия
3104 90 000
– прочие:
3104 90 000 1
– – карналлит
3105
Удобрения минеральные или химические, содержащие два или три питательных элемента: азот, фосфор и калий; удобрения прочие; товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг:
3105 10 000 0
– товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг
3105 20 000 0
– удобрения минеральные или химические, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий
3105 30 000 0
– водородфосфат диаммония (фосфат диаммония)
3105 40 000 0
– диводородфосфат аммония (фосфат моноаммония) и его смеси с водородфосфатом диаммония (фосфатом диаммония)
– удобрения минеральные или химические прочие, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор:
3105 51 000 0
– – содержащие нитраты и фосфаты
3105 60 000 0
– удобрения минеральные или химические, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий
3105 90
– прочие:
3105 90 100 0
– – природный нитрат калия-натрия, состоящий из природной смеси нитрата натрия и нитрата калия (доля нитрата калия может достигать 44 %), с общим содержанием азота не более 16,3 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
3105 90 910 0
– – – с содержанием азота более 10 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
32
Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевки и прочие мастики; полиграфическая краска, чернила, тушь
3208
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:
3208 10
– на основе сложных полиэфиров:
3208 10 100 0
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
3208 20
– на основе акриловых или виниловых полимеров:
3208 20 100 0
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
3208 90
– прочие:
– – растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:
3208 90 110 0
– – – полиуретан 2,2'-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 48 мас.% или более
3208 90 130 0
– – – сополимер п-крезола и дивинилбензола в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 48 мас.% или более

3208 90 910
– – – синтетикалық полимерлер негізінде:
3208 90 990 0
– – –  химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізінде
3209
Сусыз ортада ерітілген немесе диспергцияланған, синтетикалық полимерлер мен химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі бояулар және лактар (эмаль мен политураларды қоса алғанда);
3209 10 000
–  акрилді немесе винилді полимерлер негізінде:
3210 00
Басқа бояулар мен лактар (эмальдар, политуралар немесе желімнен жасалған бояуларды қоса алғанда); терілерді өңдеу үшін пайдаланылатын, дайын сулы дақтар:
3210 00 100 0
– майлы бояулар мен дақтар (эмаль мен политураларды қоса алғанда)
3211 00 000 0
Дайын сиккативтер
3214
Шыны және бақ сылайтын заттар, шайыр цемент, тығыздауыш пен басқа мастикалар үшін құрамдар, майлау жұмыстарға арналған сылап бітеулер; фасад үстін, ғимараттың ішкі қабырғаларын, едендерін, төбелерін дайындау үшін немесе аналогты:
3214 10
- Шыны және бақ сылайтын заттар, шайыр цемент, тығыздауыш пен басқа мастикалар үшін құрамдар, майлау жұмыстарға арналған сылап бітеулер:
3214 10 100
- - Шыны және бақ сылайтын заттар, шайыр цемент, тығыздауыш пен басқа мастикалар үшін құрамдар, майлау жұмыстарына арналған сылап бітеулер:
3214 10 100 1
- - - аэрозольді баллонда полиуретанды монтаж көбігі
3214 10 900 0
- - майлау жұмыстарына арналған сылап бітеулер
34
Сабын, бет үсті белсенді органикалық заттар, жуу заттары, майлау материалдары, табиғи және дайын балауыздар, тазалауға немесе жылтыратуға арналған құрамдар, балауыз шамдар және ұқсас бұйымдар, жабыстыруға арналған пасталар, пластилин, "тіс дәрігерлік балауыз" және гипс негізіндегі тіс дәрігерлік құрамдар
3402
Үстірттік-белсенді органикалық заттектер (сабыннан басқа); сабынмен және сабынсыз (3401 позициясының құралдарынан басқа) үстірттік-белсенді құралдар, жуу құралдар (көмекші жуу құралдарды есептегенде) және жуу құралдар:
3402 11
– – аниондар:
3402 11 100 0
– – – алкилді сулы [оксиди (бензолсульфоната)] динатрий 30 мас.% немесе артық, бірақ 50 мас.% артық емес
3402 12 000 0
– – катиондар
3402 13 000 0
– – неионогендер
3402 20 200 0
– – сырттай-белсенді заттектер
3402 90 100
– – беткі белсенді заттар:
3402 90 100 1
– – – 30 мас.% алкилэтоксисульфаты бар сулы ерітінді немесе артығырақ, бірақ 60 мас.% артық емес және алкиламиноксидтер 5 мас.% немесе артығырақ, бірақ 15 мас.% артық емес
3402 90 100 9
– – –  өзгелерi
3403
Битуминозды тектерден алынған, негізгі компонент ретінде 70 мас.% құрайтын немесе мұнай өнімдер мен мұнайдан артық, аң терісі, былғары, тоқыма материалдар немесе басқа материалдарды өңдеуге пайдаланатын немесе май шығаратын құралдар мен майлайтын материалдар (кесетін құралдарға арналған суытқыш-майлағыш майшыттарды қоса алғанда, бұрандама мен сомындарды бұрап шығаруды жеңілдететін құралдар, тоттарды жоюға арналған құралдар немесе майлар негізінде жасалған антикоррозионды құралдар және препараттар)
– битуминозды тектерден алынған, құрамында мұнай немесе мұнай өнімдер бар

3208 90 910
– – – на основе синтетических полимеров:
3208 90 990 0
– – – на основе химически модифицированных природных полимеров
3209
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде:
3209 10 000
– на основе акриловых или виниловых полимеров:
3210 00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож:
3210 00 100 0
– масляные краски и лаки (включая эмали и политуры)
3211 00 000 0
Готовые сиккативы
3214
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные:
3214 10
- замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ:
3214 10 100
- - замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики:
3214 10 100 1
- - - пена монтажная полиуретановая в аэрозольных баллонах
3214 10 900 0
- - шпатлевки для малярных работ
34
Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, "зубоврачебный воск" и зубоврачебные составы на основе гипса
3402
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 340):
3402 11
– – анионные:
3402 11 100 0
– – – водный раствор с содержанием алкил[оксиди(бензолсульфоната)] динатрия 30 мас.% или более, но не более 50 мас.%
3402 12 000 0
– – катионные
3402 13 000 0
– – неионогенные
3402 20 200 0
– – поверхностно-активные средства
3402 90 100
– – поверхностно-активные средства:
3402 90 100 1
– – – водный раствор с содержанием алкилэтоксисульфатов 30 мас.% или более, но не более 60 мас.% и алкиламиноксидов 5 мас.% или более, но не более 15 мас.%
3402 90 100 9
– – – прочие
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
– содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород:

3403 19 100 0
– – – құрамында негізгі компонент ретінде емес 70 салм.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе битуминоздық жыныстардан алынған мұнай өнімдері
35
Ақуыз заттар; түрлендірілген крахмалдар; желімдер; ферменттер
3506
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген дайын желiмдер мен өзге де адгезивтер; таза салмағы 1 кг аспайтын, желiмдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды, желiмдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек сауда үшін оралған өнімдер
3506 10
–  таза салмағы 1 кг аспайтын, желiмдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды, желiмдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек сауда үшін оралған өнімдер
3506 10 000 0
Таза салмағы 1 кг аспайтын, желiмдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды, желiмдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек сауда үшін оралған өнімдер
38
өзге де химиялық өнімдер
3801
Жасанды граффит;коллоидты жартылай каллоидты графит; паста,блок және басқа жартылай фабрикат түрінде, графит немесе басқа көміртегі негізінде алынған өнімдер:
3801 10 000 0
– жасанды графит
3801 20
– коллоидты немесе жартылай коллоидты графит:
3801 20 100 0
– – майда суспензия түрінде коллоидты графит; жартылай коллоидты графит
3801 30 000 0
– Пештерді футерлеу үшін электрод және ұқсас пасталарға арналған көміртекті пасталар
3802
Белсенділендірілген көмір; минералды табиғи белсенділендірілген өнімдер, жануар көмірі, пайдаланылған жануар көмірді есептегенде:
3802 10 000 0
– белсенділендірілген көмір
3808
Инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, көктеуге қарсы құралдар және өсімдіктердің өсуін реттегіштер, бөлшектеп сатумен дайын препараттар мен бұйымдар түрінде ұсынылған сығымдалған қораптар мен формаларға (мысалы, баулар, күкіртпен өңделген, фитилдер және шамдар, және шыбындарға қарсы жабысқақ қағаздар) дезинфекциялаушы және ұқсас құралдар:
3808 50 000 0
– 1 осы топтың қосалқы позициясына ескеруде көрсетілген тауарлар
3808 50 000 1
– –  құрамында 4,6- динитро-о-крезол(ДНОК (ISO)) әрекетті заттегі және оның тұздары ретінде, тек трибутилол қосылысы немесе белгіленген заттектің қоспасы
3808 91
– – инсектицидтер:
3808 91 100 0
– – – пиретроид негізінде
3808 91 200 0
– – – хлорланған көмірсутек негізінде
3808 91 300 0
– – –карбамат негізінде
3808 91 400 0
– – – фосфорорганды қосылым негізінде
3808 92
– – фунгицидтер:
– – – бейорганикалық:
3808 92 100 0
– – – – мыс қосылымдары негізіндегі препараттар
3808 92 300 0
– – – – дитиокарбаматтар негізінде
3808 92 400 0
– – – – бензимидазолдар негізінде
3808 92 500 0
– – – – диазол немесе триазол негізінде
3808 92 600 0
– – – – диазин немесе морфолин негізінде

3403 19 100 0
– – – содержащие не в качестве основного компонента 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
35
Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты
3506
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг:
3506 10
– продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3506 10 000 0
Продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
38
Прочие химические продукты
3801
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты, полученные на основе графита или прочего углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов:
3801 10 000 0
– графит искусственный
3801 20
– графит коллоидный или полуколлоидный:
3801 20 100 0
– – графит коллоидный в виде суспензии в масле; графит полуколлоидный
3801 30 000 0
– пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
3802
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:
3802 10 000 0
– уголь активированный
3808
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий (например, ленты, обработанные серой, фитили и свечи, и бумага липкая от мух):
3808 50 000
– товары, упомянутые в примечании к субпозициям 1 к данной группе
3808 50 000 1
- - содержащие в качестве действующего вещества только 4, 6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) или его соли, только трибутилолова соединения или смеси указанных веществ
3808 91
– – инсектициды:
3808 91 100 0
– – – на основе пиретроидов
3808 91 200 0
– – – на основе хлорированных углеводородов
3808 91 300 0
– – – на основе карбаматов
3808 91 400 0
– – – на основе фосфорорганических соединений
3808 92
– – фунгициды:
– – – неорганические:
3808 92 100 0
– – – – препараты на основе соединений меди
3808 92 300 0
– – – – на основе дитиокарбаматов
3808 92 400 0
– – – – на основе бензимидазолов
3808 92 500 0
– – – – на основе диазолов или триазолов
3808 92 600 0
– – – – на основе диазинов или морфолинов

3808 94 100 0
– – – төрттік аммонийлік тұздар негізінде
3808 94 200 0
– – – галогенді қосылымдардың негізінде
3808 99 100 0
– – – родентицидтар
3809
Әрлеу құралдары, бояудың қатыруын жылдамдататын құралдар басқа да аты аталмаған немесе енгізілмеген тоқыма, қағаз өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын дайын өнімдер мен препараттар (мәселен, өңдеу мен улауға арналған заттар):
3809 10*
– крахмалды заттектердің негізінде:*
3809 10 100 0*
– – мұндай заттектердің құрамы 55 мас.% кем*
3809 10 300 0*
– – мұндай заттектердің құрамы 55 мас.% немесе артық, бірақ 70 мас.% кем*

3808 94 100 0
– – – на основе четвертичных аммониевых солей
3808 94 200 0
– – – на основе галогенированных соединений
3808 99 100 0
– – – родентициды
3809
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей и продукты прочие и готовые препараты (например, вещества для обработки и протравы), применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте не поименованные или не включенные:
3809 10*
– на основе крахмалистых веществ: *
3809 10 100 0*
– – с содержанием таких веществ менее 55 мас.%*
3809 10 300 0*
– – с содержанием таких веществ 55 мас.% или более, но менее 70 мас.% *

3809 10 500 0*
– – мұндай заттектердің құрамы 70 мас.% немесе артық, бірақ 83 мас.% кем*
3809 10 900 0*
– – мұндай заттектердің құрамы 83 мас.% немесе артық*
3814 00*
Басқа жерде аты аталмаған немесе қосылмаған ерткіштер немесе күрделі органикалық сұйылтқыштар; бояулар мен лактарды жою үшін дайын құрамдар:*
3814 00 100 0*
– бутилацетат негізінде*
3815
Басқа жерде аты аталмаған немесе қосылмаған, реакцияларды қозғаушы, жылдамдатқыш және катализаторлар
– катализаторлар тасымалдаушыда:

3809 10 500 0*
– – с содержанием таких веществ 70 мас.% или более, но менее 83 мас.% *
3809 10 900 0*
– – с содержанием таких веществ 83 мас. % или более*
3814 00*
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков: *
3814 00 100 0*
– на основе бутилацетата*
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
– катализаторы на носителях:

3815 11 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде никель немесе оның қосылыстары бар
3815 12 000 0
– – құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
3815 19 100 0
– – – дәндер түрінде катализатор, 90 мас.% немесе артық мөлшері 10мкм артық емес, силикат немесе магний таратушысында оксид қоспасында тұратын, құрамында: - 20 мас.% немесе көбірек, бірақ 35 мас.% артық емес мыс немесе - 2 мас.% немесе көбірек, бірақ 3 мас.% артық емес висмут, және көрінетін салыстырмалы салмақ 0,2 немесе артық, бірақ 1,0 артық емес
3815 90 100 0
– – катализатор, этилтрифенилфосфонийацетаттан құралған, метанол ерітіндісі түрінде
3816 00 000 0
Күймейтін цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар немесе ұқсас құрамдар, 3801-тауар позицияның тауарларынан басқа;
3817 00
2707 немесе 2902-тауар позицияның өнімдерінен басқа, аралас алкилбензолдар және аралас алкилнафталиндер:
3817 00 500 0
– алкилбензол желілігі
3818 00
электроникада диск, пластин немесе осыған ұқсас нысандарда қолдануға арналған химиялық қоспалы элементтер; электроникада қолдануға арналған қосындыланған химиялық қосылымдар:
3818 00 100 0
– қосындыланған кремний
3820 00 000 0
Антифриздер мен дайын мұздануға қарсы сұйықтық
3824
басқа жерде аты аталмаған немесе қосылмаған, химиялық немесе бір-бірімен байланысты өнеркәсіп саласының химиялық препараттары мен өнімдері (табиғи өнімдердің қоспаларынан препараттарды қоса алғанда)
3824 10 000 0
– құю қалыбы немесе құю біліктерін өңдеу үшін дайын байланыстырушы заттектер
3824 30 000 0
– өзара немесе басқа да металдық байланыстырушы заттектермен араласқан, бейагломеринді карбид металдар
3824 40 000 0*
– цемент, құрылыс ерітінділері мен бетондар үшін дайын қосымшалар*
3824 50
– күйетін құрылыс ерітінділері және бетондар:
3824 50 100 0*
– – құюға дайын, бетон*
3824 60
– сорбит, 2905 44 қосалқы позицияның сорбитінен басқа:
– – сулы ерітіндіде:
3824 60 110 0
– – – D-глюцит құрамына қайта есептегенде, 2 мас.% немесе D-маннитан кем
3824 60 910 0
– – – D-глюцит құрамына қайта есептегенде, 2 мас.% немесе D-маннитан кем
– құрамында галогенделген туынды пропан, этан, метан бар, қоспалар:
3824 71 000 0
– – құрамында хлорфторкөміртек (ХФК), құрамында гидрохлорфторкөмірсутектер (ГХФК), перфторкөмірсутектер (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектер (ГФК) бар немесе жоқ
3824 72 000 0
– – құрамында бромхлордифторметан, бромтрифторметан немесе дибромтетрафторэтандар
3824 73 000 0
– –құрамында гидробромфторкөміртектер (ГБФК)

3815 11 000 0
– – содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
3815 12 000 0
– – содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
3815 19 100 0
– – – катализатор в виде зерен, 90 мас.% или более которых имеют размер не более 10 мкм, состоящий из смеси оксидов на носителе из силиката магния, содержащий:
- 20 мас.% или более, но не более 35 мас.% меди и
3824 71 000 0
- 2 мас.% или более, но не более 3 мас.% висмута, и кажущимся удельным весом 0,2 или более, но не более 1,0
3815 90 100 0
– – катализатор, состоящий из этилтрифенилфосфонийацетата, в виде раствора в метаноле
3816 00 000 0*
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801*
3817 00
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 2707 или 2902:
3817 00 500 0
– алкилбензол линейный
3818 00
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике:
3818 00 100 0
– кремний легированный
3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
3824
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные:
3824 10 000 0
– готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней
3824 30 000 0
– карбиды металлов неагломерированные, смешанные между собой или с другими металлическими связующими веществами
3824 40 000 0*
– добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов*
3824 50*
– неогнеупорные строительные растворы и бетоны:*
3824 50 100 0*
– – бетон, готовый для заливки*
3824 60
– сорбит, кроме сорбита субпозиции 2905 44:
– – в водном растворе:
3824 60 110 0
– – – содержащем 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
3824 60 910 0
– – – содержащий 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
– смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана:
3824 71 000 0
– – содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ)
3824 72 000 0
– – cодержащие бромхлордифторметан, бромтрифторметан или дибромтетрафторэтаны
3824 73 000 0
– – содержащие гидробромфторуглеводороды (ГБФУ)

3824 74 000 0
– – құрамында гидрохлорфторкөмірсутектер (ГХФК), құрамында перфторкөмірсутектер (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектер (ГФК) бар, бірақ хлорфторкөмірсутектер жоқ (ХФК)
3824 75 000 0
– – құрамында көміртек тетрахлориді
3824 76 000 0
– – құрамында 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ)
3824 77 000 0
– – құрамында бромметан (метилбромид) немесе бромхлорметан
3824 78 000 0
– – құрамында перфторкөмірсутектер (ПФК) немесе гидрофторкөмірсутектер (ГФК), бірақ құрамында хлорфторкөмірсутектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөмірсутектер (ГХФК) жоқ
– құрамында оксиран (этиленоксид), полибромбифенилдер(ПББ), полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе трис(2,3-дибромпропил) фосфаты бар қоспалар мен препараттар:
3824 81 000 0
– – құрамында оксиран (этиленоксид)
3824 82 000 0
– – құрамында полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе полибромбифенилдер (ПББ)
3824 83 000 0
– – құрамында трис (2,3-дибромпропил) фосфат
3824 90 100 0
– – мұнай сульфонаты, сілтілі металдар, аммоний, этаноламин сульфонаттарын қоспағанда; битуминозды жыныстардан алынған майлардың тиофенирді сульфоқышқылдар және оның тұздары
3824 90 150 0
– – иониттер
3824 90 200 0
– – вакуумдық құралдар үшін газ сіңіргіштер
3824 90 250 0
– – пиролигниттер (мысалы, кальций); тазартылмаған кальций тартраты; тазартылмаған кальций цитраты
3824 90 300 0
– – нафтенді қышқылдар және суда ерімейтін тұздары және олардың күрделі эфирлері
3824 90 350 0
– – белсенді құрамдас бөлігі ретінде құрамында аминдер бар аминдерантикоррозды құрамдар
3824 90 400 0
– – лактармен ұқсас өнімдер үшін бейорганикалық күрделі еріткіштер мен сұйылтқыштар
3824 90 450 0
– – – қаспақтардың пайда болуына тосқауыл болатын құрамдар немесе ұқсас өнімдер
3824 90 500 0
– – – гальванизация үшін құрамдар
3824 90 550 0
– – – майлы қышқылдармен глицериннің моно-, ди- және три-эфирлерінің күрделі қоспалары
3824 90 620 0
– – – – монензин тұзының өндірісінің аралық өнімдері
3824 90 650 0
– – – құю өндірісіне көмекші өнімдер (3824 10 000 0 кішісубпозициясының өнімдерінен басқа)
3824 90 700 0*
– – – құрылыста қолданылатын оттан қорғайтын, судан қорғайтын құрамдар және ұқсас қорғайтын құрамдар*
3824 90 750 0
– – – – литий, бейллегиральды ниобатының пластинкасы
3824 90 800 0
– – – – аминдар қоспасы, майлы димерлі қышқылдардан алынған, орта молекулалық массамен 520 немесе одан артық, бірақ 550 артық емес
3824 90 850 0
– – – – 3-(1-этил-1-метилпропил) изоксазол-5-иламин, толуол ерітіндісі ретінде
3824 90 870 0
– – – –  құрамында негізінде (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5- ил) метил метилметилфосфонаты және бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфонаты және қоспалар бар, құрамы негізінде диметилметилфосфонаттан, оксираннан және дифосфор пентаоксидінен тұрады

3824 74 000 0
– – содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ)
3824 75 000 0
– – содержащие тетрахлорид углерода
3824 76 000 0
– – содержащие 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ)
3824 77 000 0
– – содержащие бромметан (метилбромид) или бромхлорметан
3824 78 000 0
– – содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ) или гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ)
– смеси и препараты, содержащие оксиран (этиленоксид), полибромбифенилы (ПББ), полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или трис(2,3-дибромпропил)фосфат:
3824 81 000 0
– – содержащие оксиран (этиленоксид)
3824 82 000 0
– – содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
3824 83 000 0
– – содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
3824 90 100 0
– – сульфонаты нефтяные, за исключением сульфонатов щелочных металлов, аммония или этаноламинов; тиофенированные сульфокислоты масел, полученных из битуминозных пород, и их соли
3824 90 150 0
– – иониты
3824 90 200 0
– – газопоглотители для вакуумных приборов
3824 90 250 0
– – пиролигниты (например, кальция); тартрат кальция неочищенный; цитрат кальция неочищенный
3824 90 300 0
– – кислоты нафтеновые, их соли, не растворимые в воде, и их сложные эфиры
3824 90 350 0
– – составы антикоррозионные, содержащие амины в качестве активных составляющих
3824 90 400 0
– – растворители и разбавители сложные неорганические для лаков и аналогичных продуктов
3824 90 450 0
– – – составы, препятствующие образованию накипи, и аналогичные продукты
3824 90 500 0
3824 90 550 0
3824 90 620 0
3824 90 650 0
3824 90 700 0*
3824 90 750 0
3824 90 800 0
3824 90 850 0
3824 90 870 0
– – – составы для гальванизации
– – – смеси сложных моно-, ди- и три-эфиров жирных кислот и глицерина (эмульгаторы для жиров)
– – – – промежуточные продукты производства солей монензина
– – – вспомогательные продукты для литейных производств (кроме продуктов подсубпозиции 3824 10 000 0)
– – – составы огнезащитные, водозащитные и аналогичные защитные составы, применяемые в строительстве*
– – – – пластинка ниобата лития, нелегированная
– – – – смесь аминов, полученная из димерных жирных кислот, с средней молекулярной массой 520 или более, но не более 550
– – – – 3-(1-этил-1-метилпропил)изоксазол-5-иламин в виде раствора в толуоле
– – – – смеси, состоящие главным образом из (5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5- ил)метил метилметилфосфоната и бис[(5-этил-2-метил-2-окси-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил]метилфосфоната, и смеси, состоящие главным образом из диметилметилфосфоната, оксирана и пентаоксида дифосфора

3825
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық немесе аралас өнеркәсіп салаларының қалдық өнімдері; қала шаруашылығының қалдықтары; ағынды сулардың шламы; осы топқа арналған 6-ескертпеде көрсетілген өзге де қалдықтар:
3825 41 000 0
– – галогенделген
3825 50 000 0
– металдарды өңдеу, гидравликалық сұйықтықтар, тежеуіш сұйықтықтар мен антифриздер үшін пайдаланылған ерітінділер
Пластмасса және олардан бұйымдар; каучук, резеңке және олардан бұйымдар
I. БАСТАПҚЫ НЫСАНДАР:
39
Пластмасса және олардан бұйымдар
3901
Бастапқы нысандардағы этиленнің полимерлері:
3901 10
– үлес салмағы 0,94-тен кем емес полиэтилен:
3901 10 100 0
– – жиілік полиэтилен
3901 20
– үлес салмағы 0,94 немесе одан артық полиэтилен:
3901 20 100 0
– –  осы топ 6б ескертпеде көрсетілген нысандарының бірінде полиэтилен, 23 0С температурада, 0,958 немесе одан аса үлес салмағымен сульфохлорланған полиэтиленді өндіру үшін, құрамында:
-50 мг/кг немесе одан аз алюминий,
- 2 мг/кг немесе одан аз кальций,
- 2 мг/кг немесе одан аз хром,
- 2 мг/кг немесе одан аз темір,
- 2 мг/кг немесе одан аз никель,
- 2 мг/кг немесе одан аз титан,
- 8 мг/кг немесе одан аз ванадий.
3901 30 000 0
– винилацетатпен этилен сополимерлер
3901 90 300 0
– – иономерлі полимер, құрамында метакрильді қышқыл мен изобутилакрилатпен этилен сополимерінің үш тұзы; А-В-А блок- полистирол сополимері, этиленбутиленді сополимері мен полистирол, осы топ 6б ескертпеде көрсетілген формалардың бірінде, құрамында 35 мас.% немесе одан аз стирол
3902
Бастапқы нысандағы пропилен полимерлері немесе басқа олефиндер:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– пропилен
3902 90 100 0
– – А-В-А блок- полистирол сополимері, этиленбутиленді сополимер және полистирол, осы топқа 6б ескертпеде көрсетілген формалардың бірінде, құрамында 35 мас.% немесе стиролдан кем.
3902 90 200 0
– – полибут-1-ен, бут-1-ен және этилен сополимері, құрамында 10 мас.% немесе этиленнен кем, немесе полибут-1-ен қоспасы полиэтилен және/немесе полипропиленмен, құрамында 10 мас.% және/немесе полиэтиленнен кем және/немесе 25 мас.% немесе полипропиленнен кем, осы топқа 6б ескертпеде көрсетілген формалардың бірінде.
3903
Стирол полимерлер бастапқы формада:
– полистирол:
3903 11 000 0
– – көбіктенетін
3903 19 000 1
– – – фреонтұрықты
3903 20 000 0
– стиролакрилонитрильді сополимерлер(SAN)
3903 30 000 0
– акрилонитрилбутадиенстирольді сополимерлер (АBS)
3903 90 100 0
– – тек стирол және аллилді спирттің соплимері, 175 ацетилді санымен немесе артық
3903 90 200 0
– – бромдалған полистирол, құрамында 58 мас.% немесе одан аз, бірақ бром 71 мас.% артық емес, осы топтың 6б ескертпеде көрсетілген формалардың бірінде.

3825
Остаточные продукты химической или смежных отраслей промышленности, в другом месте не поименованные или не включенные; отходы городского хозяйства; шлам сточных вод; отходы прочие, указанные в примечании 6 к данной группе:
3825 41 000 0
– – галогенированные
3825 50 000 0
– отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
Пластмассы и изделия из них; каучук, резина и изделия из них
I. ПЕРВИЧНЫЕ ФОРМЫ
39
Пластмассы и изделия из них
3901
Полимеры этилена в первичных формах:
3901 10
– полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
3901 10 100 0
– – полиэтилен линейный
3901 20
– полиэтилен с удельным весом 0,94 или более:
3901 20 100 0
– – полиэтилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с удельным весом 0,958 или более при температуре 23 0С, содержащий:
3903 19 000 1
- 50 мг/кг или менее алюминия,
3903 20 000 0
- 2 мг/кг или менее кальция,
3903 30 000 0
- 2 мг/кг или менее хрома,
3903 90 100 0
- 2 мг/кг или менее железа,
3903 90 200 0
- 2 мг/кг или менее никеля,
3904
- 2 мг/кг или менее титана, и
3904 10 00
- 8 мг/кг или менее ванадия,
3904 10 001 0
для производства сульфохлорированного полиэтилена
3901 30 000 0
– сополимеры этилена с винилацетатом
3901 90 300 0
– – иономерный полимер, состоящий из соли тройного сополимера этилена с изобутилакрилатом и метакриловой кислотой; А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах:
3902 10 000 0
– полипропилен
3902 20 000 0
– полиизобутилен
3902 30 000 0
– сополимеры пропилена
3902 90 100 0
– – А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3902 90 200 0
– – полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3903
Полимеры стирола в первичных формах:
– полистирол:
3903 11 000 0
– – вспенивающийся
3903 19 000 1
– – – фреоностойкий
3903 20 000 0
– сополимеры стиролакрилонитрильные (SAN)
3903 30 000 0
– сополимеры акрилонитрилбутадиенстирольные (АBS)
3903 90 100 0
– – сополимер только стирола и аллилового спирта с ацетильным числом 175 или более
3903 90 200 0
– – полистирол бромированный, содержащий 58 мас.% или более, но не более 71 мас.% брома, в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе

3904
Бастапқы нысандарда, винихлорид немесе басқа галогенді олефин полимерлері:
3904 10 00
– поливинилхлорид,басқа құрамдастармен араласпаған:
3904 10 001 0
– – поливинилхлоридті майшытқы қарамай (құрамында 0,2 мас.% түтін; эмульгаторлар (алифатты тұздар мен карбонды қышқылдар) 0,1 мас.%; көбіктенген линолеумді, көбікті қабатты химиялық бедерлеу және жоғары берікті мөлдір қабатпен жасау үшін (марка түрлері: "Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367НЦ")
3904 10 009 1
– – – паста тәрізді поливинилхлоридті майшыт, микросуспензиялық және поливинилхлоридэкстендер қарамайы, сульфат күлінің массасы 0,25% артық емес
– басқа поливинилхлорид:
3904 21 000 0
– – пластификацияланбаған
3904 22 000 0
– – пластификацияланған
3904 30 000 0
– винилхлорид және винилацетат соплимері
3904 40 000 0
– басқа винилхлорид соплимері
3904 50
– винилиденхлорид полимері:
3904 50 100 0
– – винилиденхлорид және акрилонитрил соплимері, көбікті гранул түрінде диаметрі 4 мкм немесе артық, бірақ 20 мкм артық емес
3904 69 100 0
– – – осы топқа 6б ескертпеде көрсетілген формалардың бірінде, поливинилфторид
3904 69 200 0
– – – фторэластомер FKM
3905
Бастапқы нысандарда, виницалитет немесе басқа күрделі винилді эфирлердің полимері; басқа винилді полимерлер, бастапқы нысандарда:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – сулы дисперсия түрінде
–  винилацетаттың сополимерлері:
3905 21 000 0
– – сулы дисперсия түрінде
3905 30 000 0
– құрамында гидролизденбеген ацетат топтары жоқ немесе бар поливинил спирті
3905 91 000 0
– – – – сополимерлер
3905 99 100 0
– – – осы топқа 6б ескертпеде аталып өткен формалардың біреуіндегі поливинилформаль, молекулярлық салмағы 10 000 немесе одан артық, бірақ 40 000 артық емес және құрамында 9,5 мас.% және одан артық, бірақ ацетилді топтардан 13 мас.% артық емес, винилацетатқа есептегенде, 5 мас.% немесе одан гидроқышқылды топтар, бірақ винилды спиртке есептегенде 6,5 мас.% артық емес.
3905 99 901 0
– полиметилметакрилат
3906
Бастапқы пішіндегі акрил полимерлер
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил)акриламид]
3906 90 200 0
– – 2-диизопропиламиноэтилметакрилат және децилметакрилат сополимер, N,N-диметилацетамид ерітіндісі түрінде, құрамында сополимер 55 мас.% немесе артық
3906 90 300 0
– –акрилды кышқыл мен 2-этилгексилакрилат сополимері, құрамында 10 мас.% немесе артық, 11 мас.% 2-этилгексилакрилат артық емес
3906 90 400 0
– – акрилонитрил және метилакрилат сополимері, түрлендірілген полибутадиенакрилонитрилмен (NBR)

3904
Полимеры винилхлорида или прочих галогенированных олефинов в первичных формах:
3904 10 00
– поливинилхлорид, не смешанный с другими компонентами:
3904 10 001 0
– – пастообразующая поливинилхлоридная эмульсионная смола (с содержанием влаги 0,2 мас.%; эмульгатора (соли алифатических и карбоновых кислот) 0,1 мас.%; щелочи 0,1 мас.%; винилхлорида 0,6 мас.%) для изготовления вспененного линолеума с химическим тиснением пенистого слоя и прозрачным слоем повышенной прочности (типа марок: "Инавил ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик 367HЦ")
3904 10 009 1
– – – пастообразующие поливинилхлоридные эмульсионные, микросуспензионные и поливинилхлоридэкстендер смолы с массой сульфатной золы не более 0,25 %
– поливинилхлорид прочий:
3904 21 000 0
– – непластифицированный
3904 22 000 0
– – пластифицированный
3904 30 000 0
3904 40 000 0
– сополимеры винилхлорида и винилацетата
– сополимеры винилхлорида прочие
3904 50
– полимеры винилиденхлорида:
3904 50 100 0
– – сополимер винилиденхлорида и акрилонитрила в виде вспенивающихся гранул диаметром 4 мкм или более, но не более 20 мкм
3904 69 100 0
– – – поливинилфторид в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе
3904 69 200 0
– – – фторэластомер FKM
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах:
– поливинилацетат:
3905 12 000 0
– – в виде водных дисперсий
– cополимеры винилацетата:
3905 21 000 0
– – в виде водных дисперсий
3905 30 000 0
– спирт поливиниловый, содержащий или не содержащий негидролизованные ацетатные группы
3905 91 000 0
– – сополимеры
3905 99 100 0
– – – поливинилформаль в одной из форм, упомянутых в примечании 6б к данной группе, с молекулярной массой 10 000 или более, но не более 40 000 и содержащий: 9,5 мас.% или более, но не более 13 мас.% ацетильных групп, в пересчете на винилацетат, и 5 мас.% или более, но не более 6,5 мас.% гидроксильных групп, в пересчете на виниловый спирт
3905 99 901 0
– – – – поливинилпирролидон
3906
Акриловые полимеры в первичных формах:
3906 10 000 0
– полиметилметакрилат
3906 90 100 0
– – поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил)акриламид]
3906 90 200 0
– – сополимер 2-диизопропиламиноэтилметакрилата и децилметакрилата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде, содержащего 55 мас.% или более сополимера
3906 90 300 0
– – сополимер акриловой кислоты и
3907 99 100 0
2-этилгексилакрилата, содержащий 10 мас.% или более, но не более 11 мас.% 2-этилгексилакрилата
3906 90 400 0
– – сополимер акрилонитрила и метилакрилата, модифицированный полибутадиенакрилонитрилом (NBR)

3906 90 500 0
– – Тоқыма үшін паста тәрізді баспа өнімінде қоюландырғыш ретінде қолдану үшін, алкилметакрилат және басқа кішкене мономерлермен, акриль қышқылын полимеризациялау өнімі
3907
Бастапқы нысанда полиацеталдар, өзге де күрделі полиэфирлер немесе эпоксидті қарамайлар; поликарбонаттар, алкидті қарамайлар, бастапқы нысанда күрделі полиаллильді эфирлер және басқа күрделі полиэфирлер:
3907 10 000 0
– полиацеталдар
3907 20
– өзге де күрделі полиэфирлер:
– – күрделі полиэфир спирттері:
3907 20 110 0
– – – полиэтиленгликольдер
3907 20 200 1
– – – –100 гидроксильді мөлшермен 100 артық емес
3907 30 000 0
– эпоксидті қарамай
3907 40 000
– поликарбонаттар:
3907 40 000 1
– –  Балқытпа аққыштың көрсеткіші 9,0 г/10 мин кем емес, бірақ 250 0C температура және 1,2 кг салмағы кезінде 15 г/10 мин артық емес немесе 55 г/10 мин артық емес, бірақ 300 0C температура және 1,2 кг салмағы кезінде 70 г/10 артық емес
3907 50 000 0
– алкидт шайыр
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – сипаттамалық тұтқырлығы бар 78мл/г немесе жоғары
3907 70 000 0
– полилактид
– басқа күрделі полиэфирлер:
3907 91
– – қанықпаған:
3907 91 100 0
– – – сұйық
3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3908
Бастапқы нысандардағы полиамидтер:
3908 10 000 0
– полиамид -6, -11, -12, -6,6, -6,9, -6,10 немесе
-6,12
3909
Амино-альдегидті қарамайлар,бастапқы нысандардағы феноло-альдегидті қарамайлар және полиуретандар:
3909 10 000 0
– карбамидті және тиокарбамидті қарамайлар
3909 20 000 0
– меламинді қарамайлар
3909 30 000 0
– амино-альдегидті басқа қарамайлар
3909 40 000 0
– феноло-альдегидті қарамайлар
3909 50
– полиуретандар:
3909 50 100 0
– – полиуретан, 2,2,-(трет-бутилимино) диэтанолдық полимерлесі және құрамында салмағы 50% немесе одан артық полимер бар N,N-диметилацетамидтің ерітіндісі ретіндегі 4,4,-метилен-дициклогексилдиизоцианат
3910 00 000*
Бастапқы нысандардағы силикондар:
3910 00 000 2*
– –  Силикон қарамайлары
3913
Бастапқы нысандардағы табиғи полимерлер (мысалы, альгиндік қышқыл) және басқа жерде аталмаған және енгізілмеген өзгертілген табиғи полимерлер (мысалы, қатырылған протеиндер, табиғи көксағыздың химиялық туындылары):

3906 90 500 0
3907
– – продукт полимеризации акриловой кислоты с алкилметакрилатом и небольшими количествами прочих мономеров для использования в качестве загустителя в производстве пастообразных печатных красок для текстиля
Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры и прочие сложные полиэфиры в первичных формах:
3907 10 000 0
– полиацетали
3907 20
– полиэфиры простые прочие:
– – простые полиэфиры спиртов:
3907 20 110 0
– – – полиэтиленгликоли
3907 20 200 1
– – – – с гидроксильным числом не более 100
3907 30 000 0
– смолы эпоксидные
3907 40 000
– поликарбонаты:
3907 40 000 1
– – с показателем текучести расплава не менее 9,0 г/10 мин, но не более 15 г/10 мин при температуре 250 0C и нагрузке 1,2 кг или не менее 55 г/10 мин, но не более 70 г/10 мин при температуре 300 0C и нагрузке 1,2 кг
3907 50 000 0
– смолы алкидные
3907 60
– полиэтилентерефталат:
3907 60 200 0
– – имеющий характеристическую вязкость 78 мл/г или выше
3907 70 000 0
– полилактид
– полиэфиры сложные прочие:
3907 91
– – ненасыщенные:
3907 91 100 0
– – – жидкие
3907 99 100 0
– – – полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3908
Полиамиды в первичных формах:
3908 10 000 0
– полиамид-6, -11, -12, -6,6, -6,9, -6,10 или
3917*
-6,12
3909
Амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные смолы и полиуретаны в первичных формах:
3909 10 000 0
– смолы карбамидные и тиокарбамидные
3909 20 000 0
– смолы меламиновые
3909 30 000 0
– амино-альдегидные смолы прочие
3909 40 000 0
– феноло-альдегидные смолы
3909 50
– полиуретаны:
3909 50 100 0
– – полиуретан, сополимер 2,2'-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более
3910 00 000*
Силиконы в первичных формах: *
3910 00 000 2*
- - силиконовые смолы*
3913
Полимеры природные (например, альгиновая кислота) и полимеры природные модифицированные (например, отвержденные протеины, химические производные натурального каучука), в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:

3916 90
–  басқа пластмассалардан:
3916 90 100 0
– – конденсациялау өнімдері немесе қайта топтастырылған полимерлеу өнімдері, химиялық жағынан өзгертілген немесе өзгертілмеген
3916 90 500 0
– – полиқосылыс өнімдерінен
3917*
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер және түтікшелер, олардың фитингтері (мысалы қосылыстар, ернемектер):*
– қаттықұбырлар, түтіктер және шлангтер:
3917 21*
– – этиленнің полимерлерінен:*
3917 21 100 0*
– – – тігіссіз және бөліктерге кесілген, көлденең кесіндінің ең жоғары мөлшерінен артатын, өңделген немесе өңделмеген сыртымен, бірақ басқалай өңделмеген.*
3917 22*
– – пропиленнің полимерлерінен :*
3917 22 100 0*
– – – тігіссіз және бөліктерге кесілген, көлденең кесіндінің ең жоғары мөлшерінен артатын, өңделген немесе өңделмеген сыртымен, бірақ басқалай өңделмеген.*
3917 23*
– – винилхлорид полимерлерінен:*
3917 23 100*
– – – тігіссіз және бөліктерге кесілген, көлденең кесіндінің ең жоғары мөлшерінен артатын, өңделген немесе өңделмеген сыртымен, бірақ басқалай өңделмеген.*
3917 29 000 *
– – – басқа пластмассалардан:*
– құбырлар, түтіктер және құбыршек, басқа:*
3917 31 000*
– – құбырлар, түтіктер және құбыршек, иілгіш, 27,6 Мпа дейін қысымды төзеді:*
3917 32 000*
– – басқа, арматураланбаған немесе басқа материалдармен құрамдастырылмаған, фитингсіз:*
3917 32 000 1
– – – тігіссіз және бөліктерге кесілген, көлденең кесіндінің ең жоғары мөлшерінен артатын, өңделген немесе өңделмеген сыртымен, бірақ басқалай өңделмеген.
3917 33 000 0*
басқа, арматураланбаған немесе басқа материалдармен құрамдастырылмаған, фитингпен:*
3917 39 000*
– – басқа:*
3917 39 000 1*
тігіссіз және бөліктерге кесілген, көлденең кесіндінің ең жоғары мөлшерінен артатын, өңделген немесе өңделмеген сыртымен, бірақ басқалай өңделмеген.*
3917 40 000 0*
- фитингтер*
3918
Еденге пластмассадан жасалған төсем, өзі жабысатын немесе өзі жабыспайтын, бумада немесе тілімде; топтың 9 ескертпеде көрсетілген пластмассадан жасалған қабырғалар мен төбелер үшін:
3918 10*
– винилхлорид полимерлерінен:*
3918 10 100 0*
– – құрамында поливинилхлоридоммен сіңірілген немесе жабылған *
3918 90 000 0*
– басқа пластмассалардан*
3919*
тақталар, парақтар, қабықша, таспа, тілкем және басқа тілкем нысандар, пластмассадан жасалған, өзі жабысатын, бумада немесе бумада емес:*
3919 10*
– бумада ені 20 см артық емес:*
– – синтетикалық каучук және табиғи ысытылмаған жабумен тілкем немесе таспа:

3916 90
– из прочих пластмасс:
3916 90 100 0
– – из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных
3916 90 500 0
– – из продуктов полиприсоединения
3917*
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс: *
– трубы, трубки и шланги, жесткие:
3917 21*
– – из полимеров этилена: *
3917 21 100 0*
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке*
3917 22*
– – из полимеров пропилена: *
3917 22 100 0*
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке*
3917 23*
– – из полимеров винилхлорида: *
3917 23 100*
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке: *
3917 29 000 *
- - из прочих пластмасс: *
- трубы, трубки и шланги, прочие: *
3917 31 000*
– – трубы, трубки и шланги, гибкие, выдерживающие давление до 27,6 МПа: *
3917 32 000*
– – прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, без фитингов: *
3917 32 000 1
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917 33 000 0*
– – прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, с фитингами*
3917 39 000*
- - прочие: *
3917 39 000 1*
– – – бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо обработке*
3917 40 000 0*
- фитинги*
3918
Покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе:
3918 10*
– из полимеров винилхлорида: *
3918 10 100 0*
– – состоящие из основы, пропитанной или покрытой поливинилхлоридом*
3918 90 000 0*
– из прочих пластмасс*
3919*
Плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах: *
3919 10*
– в рулонах шириной не более 20 см: *
– – полосы или ленты с покрытием из невулканизованного натурального или синтетического каучука:

3919 10 120 0*
– – – поливинилхлорид немесе полиэтиленнен*
3919 10 150 0*
– – –  полипропиленнен*
3920*
тақталар, парақтар, қабықша, таспа, басқа нысандар, пластмассадан жасалған, кеуек емес және арматураланған, қабатсыз, жасандылықсыз және басқа материалдардың басқа әдісімен қосылмаған: *
3920 10*
– этиленнің полимерлерінен:*
– – қалыңдығы 0,125 мм артық емес:*
– – –  салыстырмалы салмақпен, полиэтиленнен:*
– – – – 0,94 кем:*
3920 10 230 0*
– – – – – полиэтиленді қабықшақтың  қалыңдығы 20 мкм немесе артық, жартылай өткізілген немесе баспа сызба өндірісінде қолданылатын, фоторезист қабықшасын алу үшін. *
3920 10 240 0*
– – – – – созылатын қабықша *
3920 10 280 0*
– – – – 0,94 немесе артық*
– – қалыңдығы 0,125 мм артық: *
3920 10 810 0*
– – – синтетикалық қағаз масса, дымқыл парақ түрінде, байланыссыз жұқа тармақты фибрилл полиэтиленнен алынған, целлюлоза талшығымен 15% кем емес араласқан немесе араласпаған, құрамында агенттің ылғалдану ретінде суда ерітілген поливилді спирт*
3920 20*
– пропиленнің полимерлерінен:*
– – қалыңдығы 0,10 мм артық емес:*
3920 20 210 0*
– – – биаксиальді бағдарланған*
3920 20 800 0*
– – қалыңдығы 0,10 мм артық*
3920 30 000 0*
– стирол полимерлерінен*
– винилхлорид полимерлерінен:*
3920 43*
– – құрамында 6 мас.% кем емес пластификаторлар бар:*
3920 43 100 0*
– – – қалыңдығы 1 мм артық емес*
3920 43 900 0*
– – – қалыңдығы 1 мм артық*
3920 49*
- - басқа:*
3920 49 100*
– – – қалыңдығы 1 мм артық емес:*
3920 49 100 1*
– – – – қатты пластификацияланбаған*
3920 49 100 9*
– – – – иілгіш*
3920 49 900 0*
– – – қалыңдығы 1 мм артық*
– акрилді полимерлерден:*
3920 51 000 0*
– –полиметилметакрилаттан*
3920 59*
– – басқа:*
3920 59 100 0*
– – – акрилді және метакрилді қышқылдардың күрделі эфирлер сополимерінен жасалған қалыңдығы 150 мкм артық емес қабықша*
3920 59 900 0*
- - - басқа:*
– поликарбонаттардан, алкидті қарамайлардан, полиаллильді күрделі эфирлерден немесе басқа күрделі полиэфирлерден:*
3920 61 000 0*
– – поликарбонаттардан*
3920 62*
– – полиэтилентерефталаттардан:*
– – – қалыңдығы 0,35 мм кем емес:*
3920 62 190*
– – – – басқа:*
3920 62 190 1*
– – – – – қабықша*
3920 62 900 0*
– – – қалыңдығы 0,35 мм артық*
3920 63 000 0*
– – қанықпаған күрделі полиэфирлерден*
3920 69 000 0*
– – басқа күрделі полиэфирлерден*
– целлюлозадан немесе олардың химиялық туындыларынан:*
3920 71 000 0*
– – регенерацияланбаған целлюлозадан*
3920 73*
– –  целлюлоза ацетатынан:*
3920 73 800 0*
– – – басқа:*
3920 79*
– – басқа туынды целлюлозадан:*
3920 79 100 0*
– – – ысытылған талшықтан*
– басқа пластмассалардан:*
3920 91 000 0*
– – поливинилбутиралдан*

3919 10 120 0*
– – – из поливинилхлорида или полиэтилена*
3919 10 150 0*
– – – из полипропилена*
3920*
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами: *
3920 10*
– из полимеров этилена: *
– – толщиной не более 0,125 мм: *
– – – из полиэтилена с удельным весом: *
– – – – менее 0,94: *
3920 10 230 0*
– – – – – пленка полиэтиленовая толщиной 20 мкм или более, но не более 40 мкм, для получения пленки фоторезиста, используемой в производстве полупроводниковых или печатных схем*
3920 10 240 0*
– – – – – растягивающаяся пленка*
3920 10 280 0*
– – – – 0,94 или более*
– – толщиной более 0,125 мм: *
3920 10 810 0*
– – – синтетическая бумажная масса в виде влажных листов, полученная из несвязанных тонко разветвленных фибрилл полиэтилена, смешанная или несмешанная с волокнами целлюлозы в количестве не более 15%, содержащая растворенный в воде поливиниловый спирт в качестве увлажняющего агента*
3920 20*
– из полимеров пропилена: *
– – толщиной не более 0,10 мм: *
3920 20 210 0*
– – – биаксиально ориентированные*
3920 20 800 0*
– – толщиной более 0,10 мм*
3920 30 000 0*
– из полимеров стирола*
– из полимеров винилхлорида:
3920 43*
– – содержащие не менее 6 мас.% пластификаторов: *
3920 43 100 0*
– – – толщиной не более 1 мм*
3920 43 900 0*
– – – толщиной более 1 мм*
3920 49*
- - прочие: *
3920 49 100*
– – – толщиной не более 1 мм: *
3920 49 100 1*
– – – – жесткие непластифицированные*
3920 49 100 9*
– – – – гибкие*
3920 49 900 0*
– – – толщиной более 1 мм*
– из акриловых полимеров:
3920 51 000 0*
– – из полиметилметакрилата*
3920 59*
- - прочие: *
3920 59 100 0*
– – – пленка толщиной не более 150 мкм из сополимера сложных эфиров акриловой и метакриловой кислот*
3920 59 900 0*
– - - прочие: *
- из поликарбонатов, алкидных смол, полиаллильных сложных эфиров или полиэфиров сложных прочих: *
3920 61 000 0*
– – из поликарбонатов*
3920 62*
– – из полиэтилентерефталата: *
– – – толщиной не более 0,35 мм: *
3920 62 190*
- - - - прочие: *
3920 62 190 1*
– – – – – пленка*
3920 62 900 0*
– – – толщиной более 0,35 мм*
3920 63 000 0*
– – из ненасыщенных полиэфиров сложных*
3920 69 000 0*
– – из полиэфиров сложных прочих*
– из целлюлозы или ее химических производных:
3920 71 000 0*
– – из регенерированной целлюлозы*
3920 73*
– – из ацетата целлюлозы: *
3920 73 800 0*
- - - прочие*
3920 79*
– – из прочих производных целлюлозы: *
3920 79 100 0*
– – – из вулканизованного волокна*
– из прочих пластмасс:
3920 91 000 0*
– – из поливинилбутираля*

3920 92 000 0*
– – полиамидтен*
3920 93 000 0*
– – амино-альдегидті қарамайлардан*
3920 94 000 0*
– – феноло-альдегидті қарамайлардан*
3920 99*
– – өзге де пластмассалардан:*
– – – қайта топталған, химиялық түрлендірілген немесе түрлендірілмеген конденсация өнімдерінен немесе полимеризация өнімдерінен:*
3920 99 210 0*
– – – – пластмассамен қапталмаған немесе қапталған, полиамидті парақ және тілкем немесе қабықша*
– – – полиқосылыс өнімдерінен:*
3920 99 520 0*
– – – – поливинилфторид парақ, биаксильді поливинильді спирттен жасалған қабықша, құрамында 97 мас.% немесе артық поливинилді спирт бар, жабындысыз, қалыңдығы 1 мм артық емес*
3920 99 530 0*
– – – – хлорсілтілі электролизер қолдану үшін,  фторланған пластмассадан жасалған ионды айырбас мембраналар.*
3921*
Пластмассадан жасалған тақта, парақтар, қабықша және тілкем немесе таспалар, басқа:*
– кеуек:*
3921 11 000 0*
– – стирол полимерлерінен*
3921 12 000 0*
– – винилхлорид полимерлерінен*
3921 13*
– – полиуретаннан:*
3921 13 100 0*
– – – иілгіш*
3921 14 000 0*
– – регенерацияланған целлюлозадан*
3921 19 000 0*
– – өзге де пластмассадан*
3921 90*
- өзгелері:*
– – қайта топталған, химиялық түрлендірілген немесе түрлендірілмеген конденсация өнімдерінен немесе полимеризация өнімдерінен:*
3921 90 100*
– – – күрделі полиэфирлерден:*
3921 90 100 1*
– – – – гофрланған жапырақтармен тақталар*
3921 90 300 0*
– – – феноло-альдегидті қарамайлардан*
– – – амино-альдегидті қарамайлардан:
– – – – қабатты:
3921 90 410 0*
– – – – – бір жақ немесе екі жақтың декорацияланған сыртымен қабатты жоғары қызым*
3921 90 600 0*
– – полиқосылыс өнімдерінен*
3922*
Су ағып түсуге арналған ванналар, душтар, раковиналар, жуыну үшін раковиналар, биде, унитаздар, және олардың отырғыштары және қақпалары, су жіберетін кішкентай бак және ұқсас санитарлық-техникалық құралдар, пластмассадан жасалған:*
3922 10 000 0*
– су ағып түсу үшін және жуыну үшін ванналар, душтар, раковиналар *
3922 20 000 0*
- унитаздарға арналған отырғыш және қақпақ*
3923*
Пластмассадан жасалған тауарларды орау немесе тасымалдау үшін өнімдер; тығыншық, қақпақтар, жапқыштар және басқа қаптау құралдар: *
3923 10 000 0*
– қораптар, жәшіктер, себеттер және ұқсас құралдар *
– қаптар және дорбалар (конусты қоса алғанда): *
3923 21 000 0*
– – этилен полимерлерінен *
3923 29*
– – басқа пластмассалардан:*
3923 29 100 0*
– – – поливинилхлоридтен*
3923 30
– үлкен бөтелке, бөтелкелер, сауыттар және ұқсас өнімдер:
3923 30 10
– – сыйымдылығы 2 л көп емес:
3923 30 101 0
– – – өнімдерді өндіру үшін, сыйымдылығы 2 л артық емес
3923 30 90
– – сыйымдылығы 2 л артық:

3920 92 000 0*
– – из полиамидов*
3920 93 000 0*
– – из амино-альдегидных смол*
3920 94 000 0*
– – из феноло-альдегидных смол*
3920 99*
– – из прочих пластмасс: *
– – – из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3920 99 210 0*
– – – – полиимидный лист и полоса или лента, непокрытые или покрытые только пластмассой*
– – – из продуктов полиприсоединения:
3920 99 520 0*
– – – – лист из поливинилфторида; пленка из поливинилового спирта биаксиально ориентированная, содержащая 97 мас.% или более поливинилового спирта, без покрытия, толщиной не более 1 мм*
3920 99 530 0*
– – – – мембраны ионообменные из фторированных пластмасс, для использования в хлорщелочных электролизерах*
3921*
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие: *
– пористые:
3921 11 000 0*
– – из полимеров стирола*
3921 12 000 0*
– – из полимеров винилхлорида*
3921 13*
– – из полиуретанов: *
3921 13 100 0*
– – – гибкие*
3921 14 000 0*
– – из регенерированной целлюлозы*
3921 19 000 0*
– – из прочих пластмасс*
3921 90*
- прочие:
– – из продуктов конденсации или полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных:
3921 90 100*
– – – из полиэфиров сложных: *
3921 90 100 1*
– – – – листы и плиты гофрированные*
3921 90 300 0*
– – – из феноло-альдегидных смол*
– – – из амино-альдегидных смол:
– – – – слоистых:
3921 90 410 0*
– – – – – слоистых высокого давления с декорированной поверхностью с одной или обеих сторон*
3921 90 600 0*
– – из продуктов полиприсоединения*
3922*
Ванны, души, раковины для стока воды, раковины для умывания, биде, унитазы, сиденья и крышки для них, бачки сливные и аналогичные санитарно-технические изделия, из пластмасс: *
3922 10 000 0*
- ванны, души, раковины для стока воды и раковины для умывания*
3922 20 000 0*
- сиденья и крышки для унитазов*
3923*
Изделия для транспортировки или упаковки товаров из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства из пластмасс: *
3923 10 000 0*
– коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия*
– мешки и сумки (включая конические): *
3923 21 000 0*
– – из полимеров этилена*
3923 29*
– – из прочих пластмасс: *
3923 29 100 0*
– – – из поливинилхлорида*
3923 30
– бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные изделия:
3923 30 10
– – емкостью не более 2 л:
3923 30 101 0
– – – преформы для изготовления изделий емкостью не более 2 л
3923 30 90
– – емкостью более 2 л:

3923 30 901 0
– – – өнімдерді өндіру үшін, сыйымдылығы 2 л артық емес
3923 40
– орауыш, шарық, белдек және ұқсас өнімдер:
3924 90 000 1
– – регенерацияланған целлюлозадан
3925*
пластмассадан жасалған құрылыс құралдары, басқа жерде аты аталмаған немесе қосылмаған:*
3925 10 000 0*
– резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас өнімдер, сыйымдылығы 300 л артық*
3925 20 000 0*
– есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есік табалдырықтары*

3923 30 901 0
– – – преформы для изготовления изделий емкостью более 2 л
3923 40
– катушки, шпульки, бобины и аналогичные изделия:
3924 90 000 1
– – из целлюлозы регенерированной
3925*
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные: *
3925 10 000 0*
– резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости объемом более 300 л*
3925 20 000 0*
– двери, окна и их рамы, пороги для дверей*

3925 90*
– – өзгелері:*
3925 90 100 0*
– –есіктер, терезелер, баспалдақтар, қабырғалар немесе ғимараттың басқа бөліктерін тұрақты орнату үшін арналған фитингтер және бекіту құралдар*
3925 90 200 0*
– – электр тізбек үшін магистральді, каналды және кәбілді астауша *
3925 90 800*
– – өзгелері:*
3925 90 800 1*
– – – полиуретаннан жасалған*
3926*
3901 – 3914-тауар позициясының басқа материалдардан жасалған өнімдер және пластмассалардан жасалған басқа өнімдер *

3925 90*
- прочие: *
3925 90 100 *0
– – фитинги и крепежные детали, предназначенные для постоянной установки в/или на дверях, окнах, лестницах, стенах или других частях зданий*
3925 90 200 0*
– – магистральные, канальные и кабельные желоба для электрических цепей*
3925 90 800*
- - прочие: *
3925 90 800 1*
– – – изготовленные из полиуретана*
3926*
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 – 3914: *

3926 20 000 0
– киім және киім-кешек бұйымдары (қолғаптар мен биялайды қосқанда)
3926 30 000
– бекітпе құралдар және жиһаз фурнитурасы, көлік құралы немесе ұқсас құралдар
3926 30 000 0
– жиһаз, көлік құралдарына арналған бекіткіш бұйымдар мен фурнитура немесе 8701-8705 тауарлы позицияларға сәйкес келетін құралдардың ұқсас бұйымдары және олардың пластмасса және басқа да материалдардан жасалған 3901-3914 тауарлы позицияларға сәйкес келетін тораптары мен агрегаттары
3926 90 500 0
–  сусіңгіш жүйеге кіруде суды тазартуға үшін перофорацияланған сыйымдылықтар және ұқсас құралдар
3926 90 920 0
– – – – – – табақ материалдарынан жасалған
3926 90 970 9
– – – – өзгелерi
40
Каучук, резеңке және олардан өнімдер
4001
Табиғи каучук, балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи қарамайлар, бастапқы нысанда немесе пластин, жапырақ, тілкем немесе таспа түрінде:
4001 10 000 0
– табиғи каучукты ақсөл, ысытылған немесе ысытылмаған
– басқа нысанда табиғи каучук:
4001 21 000 0
– – смокед-шитс (табиғи каучук маркасы)
4001 22 000 0
– – табиғи, техникалық, айырықшаландырылған каучук (TSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи қарамайлар
4002*
Синтетикалық және фактис каучук, майлардан алынған, бастапқы нысандағы пластина, табақ немесе тілкем түрінде; 4001-тауарлық позициясы өнімдерінің қоспалары, осы тауарлық позицияның әр өнімдерімен, бастапқы нысандағы пластина, табақ немесе тілкем түрінде*
– бутадиенстиролды каучук (SBR); карбоксиленген бутадиенстиролды каучук (XSBR):
4002 11 000 0
– – ақсөл
4002 19 100 0
– – – эмульсиялық полимеризация арқылы алынатын бутадиенстиролды каучук (Е-SBR), байламда
4002 19 200 0
– – – ерітіндіде полимеризация арқылы алынатын бутадиен және стирол блок-сополимері (SBS, термоэластопласт), түйіршіктерде, ұнтақтарда
4002 19 300 0
– – – ерітіндіде полимеризация арқылы алынатын бутадиенстиролды каучук, (S-SBR), байламда
4002 20 000 0
– бутадиенді каучук (BR)
– изобутиленизопренді каучук (бутилкаучук) (IIR); галогенделген изобутиленизопренді каучук (CIIR немесе BIIR):
4002 31 000 0
– – изобутиленизопренді каучук (бутилкаучук) (IIR)
– хлоропренді каучук (хлорбутадиенді) (CR):
4002 41 000 0
– – ақсөл
– бутадиеннитрильді каучук (NBR):
4002 51 000 0
– – ақсөл
4002 60 000 0
– изопренді каучук(IR)
4002 70 000 0
–  этиленпропилендиенді түйіндеспеген каучук (EРDM)
4002 80 000 0
– 4001-тауар позициясы өнімдерінің қоспалары, осы тауар позициясының әр өнімдерімен
4002 91 000 0
– – ақсөл
4002 99 100 0
– – – пластмассаны қосу арқылы түрлендірілген, өнімдер

3926 20 000 0
– одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки)
3926 30 000
– крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия:
3926 30 000 0
– крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия средств товарных позиций 8701 - 8705, их узлов и агрегатов, из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 -3914
3926 90 500 0
– – емкости перфорированные и аналогичные изделия, предназначенные для фильтрования воды на входах в дренажную систему
3926 90 920 0
– – – изготовленные из листового материала
3926 90 970 9
– – – – прочие
40
Каучук, резина и изделия из них
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4001 10 000 0
– латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный
– каучук натуральный в других формах:
4001 21 000 0
– – смокед-шитс (марка натурального каучука)
4001 22 000 0
– – каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR)
4001 30 000 0
– балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы
4002*
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент: *
– каучук бутадиенстирольный (SBR); карбоксилированный бутадиенстирольный каучук (XSBR):
4002 11 000 0
– – латекс
4002 19 100 0
– – – каучук бутадиенстирольный, получаемый путем эмульсионной полимеризации (Е-SBR), в кипах
4002 19 200 0
– – – блок-сополимер бутадиена и стирола, получаемый путем полимеризации в растворе (SBS, термоэластопласт), в гранулах, крошке или в порошке
4002 19 300 0
– – – каучук бутадиенстирольный, получаемый путем полимеризации в растворе (S-SBR), в кипах
4002 20 000 0
– каучук бутадиеновый (BR)
– каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR); каучук галогенированный изобутиленизопреновый (CIIR или BIIR):
4002 31 000 0
– – каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR)
– каучук хлоропреновый (хлорбутадиеновый) (CR):
4002 41 000 0
– – латекс
– каучук бутадиеннитрильный (NBR):
4002 51 000 0
– – латекс
4002 60 000 0
– каучук изопреновый (IR)
4002 70 000 0
– каучук этиленпропилендиеновый несопряженный (EРDM)
4002 80 000 0
– смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции
4002 91 000 0
– – латекс
4002 99 100 0
– – – продукты, модифицированные посредством включения пластмасс

4003 00 000 0
Регенерацияланған каучук, бастапқы нысандағы пластина, табақ немесе тілкем түрінде
4005
Ысытылмаған немесе емделмеген резеңке қоспа, бастапқы нысанда пластина, табақ немесе тілкем түрінде:
4005 10 000 0
– резеңке қоспа, техникалық көміртек немесе кремний диоксидімен толтырылған
4005 20 000 0
– ерітінділер; 4005 10 қосалқы позицияда белгіленгеннен басқа, қосалқы дисперсиялар
4005 91 000 0
– – тілімдер, табақтар және тілкемдер немесе таспалар
4006
басқа нысандар (мысалы, шыбықтан, құбырдан, қалыпқа келтірілген пішіндерден және ысытылмаған резеңкеден жасалған құралдар (мысалы,дөңгелектер және будақтар):
4006 10 000 0
– шиналарды қалпына келтіру протекторлық дайындамалар
4007 00 000 0
Ысытылған резеңке жіптер және арқандар
4008*
Қатты резеңкеден басқа, ысытылған резеңкеден жасалған, тілімдер, табақтар және тілкемдер немесе таспалар, шыбықтар және қалыпқа келтірілген пішіндер *
– кеуек резеңкеден
4008 11 000 0
– – тілімдерден, табақтардан және тілкем немесе таспалар
– кеуексіз резеңкеден:
4008 21
– – тілімдер, табақтар және тілкемдер немесе таспалар:
4008 21 100 0
– – – едендерге арналған жабындылар мен төсеніштер
4009
Ысытылған резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер және майтүтіктер, қатты резеңкеден басқа, фитингпен және фитингсіз (мысалы, қосылыстармен, келте құбырлармен, фланцтармен):
– Басқа материалдармен өзге әдіспен арматураланбаған немесе біріктірілмеген:
4009 11 000 0
– – фитингсіз
4009 12 000
– – фитингпен:
– тек металмен өзге әдіспен арматураланған немесе біріктірілген:
4009 21 000 0
– –фитингсіз
4009 22 000
– – фитингпен:
– тек тоқыма материалдармен өзге әдіспен арматураланған немесе біріктірілген:
4009 31 000 0
– –фитингсіз
4009 32 000 0
– – фитингпен:
– басқа материалдармен өзге әдіспен арматураланған немесе біріктірілген:
4009 41 000 0
– –фитингсіз
4009 42 000 0
– – фитингпен:
4010
Ысытылған резеңкеден жасалған конвейерлік жолақтар немесе қозғалтқыш белдік, немесе бельтинг:
– конвейерлік таспалар немесе бельтинг:
4010 11 000 0
– – тек металмен арматураланған
4010 12 000 0
– – тек тоқыма материалдармен арматураланған
- қозғалтқыш белдік немесе бельтинг;
4010 31 000 0
– – көлденең қиманың трапециялық қозғалтқыш шексіз белдік (үшкілді белдіктер), қабырғалы, сыртқы шеңбердің ұзындығы 60 см артық, бірақ 180 см артық емес
4010 32 000 0
– – көлденең қиманың трапециялық қозғалтқыш шексіз белдік (үшкілді белдіктер), қабырғалыдан басқа, сыртқы шеңбердің ұзындығы 60 см артық, бірақ 180 см артық емес
4010 33 000 0
– – көлденең қиманың трапециялық қозғалтқыш шексіз белдік (үшкілді белдіктер), қабырғалы, сыртқы шеңбердің ұзындығы 180 см артық, бірақ 240 см артық емес

4003 00 000 0
Каучук регенерированный в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
4005
Невулканизованная резиновая смесь в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4005 10 000 0
– резиновая смесь, наполненная техническим углеродом или диоксидом кремния
4005 20 000 0
– растворы; дисперсии прочие, кроме указанных в субпозиции 4005 10
4005 91 000 0
– – пластины, листы и полосы или ленты
4006
Прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины:
4006 10 000 0
– протекторные заготовки для восстановления шин
4007 00 000 0
Вулканизованные резиновые нити и корд
4008*
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины: *
-из простой резины
4008 11 000 0
– – пластины, листы и полосы или ленты
– из непористой резины:
4008 21
– – пластины, листы и полосы или ленты:
4008 21 100 0
– – – покрытия для полов и маты
4009
Трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме твердой резины, без фитингов или с фитингами (например, соединениями, патрубками, фланцами):
– не армированные или не комбинированные иным способом с прочими материалами:
4009 11 000 0
– – без фитингов
4009 12 000
– – с фитингами:
– армированные или комбинированные иным способом только с металлом:
4009 21 000 0
– – без фитингов
4009 22 000
– – с фитингами:
– армированные или комбинированные иным способом только с текстильными материалами:
4009 31 000 0
– – без фитингов
4009 32 000 0
– – с фитингами
– армированные или комбинированные иным способом с прочими материалами:
4009 41 000 0
– – без фитингов
4009 42 000 0
– – с фитингами
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из вулканизованной резины:
– ленты или бельтинг конвейерные:
4010 11 000 0
– – армированные только металлом
4010 12 000 0
– – армированные только текстильными материалами
- ремни или бельтинг приводные:
4010 31 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 32 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 33 000 0
– – бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см

4011 61 000 0
– – ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы көлік құралдары мен машиналарына арналған
4016
Қатты резинадан басқа, вулканданған (ысытылған) резинадан жасалған бұйымдар, өзгелерi:
4016 93 000
– – төсемдер, шайбалар және басқа тығыздағыштар
4016 93 000 5
– – – өзгелерi
4017 00 000 0
Барлық нысанда қатты резеңке (мысалы, эбонит) шығындар мен скрапты қосқанда; қатты резеңкеден жасалған өнімдер
Ағаш және одан жасалған бұйымдар; ағаш көмірі; одан жасалған тығын мен бұйымдар; шаламнан, альфадан және өзге тоқу материалдарынан жасалған бұйымдар; себет және өзге тоқылған бұйымдар
44
Ағаш және одан жасалған бұйымдар; ағаш көмірі
4403*
Қабықтары алынған немесе алынбаған немесе қатты жиектелген немесе жиектелмеген өңделмеген ағаш материалдар:*

4011 61 000 0
– – для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
4016
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, прочие:
4016 93 000
– – прокладки, шайбы и прочие уплотнители
4016 93 000 5
– – – прочие
4017 00 000 0
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины
Древесина и изделия из нее; древесный уголь; пробка и изделия из нее; изделия из соломы, альфы или из прочих материалов для плетения; корзиночные и другие плетеные изделия
44
Древесина и изделия из нее; древесный уголь
4403*
Лесоматериалы необработанные с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные: *

4403 20 310*
- - - бөренелер:*
4403 20 310 1*
- - - - диаметрі 15 см кем емес, бірақ 24 см артық емес, ұзындығы 1 м кем емес*
4403 20 310 2*
- - - - диаметрі 24 см артық, ұзындығы 1 м кем емес*
4403 20 390*
- - - өзгелер:*
4403 20 390 1*
- - - - өңделмеген ағаш материалдар, жұқа сүрек қабаты немесе қабығы жойылған немесе жойылмаған, жиектелмеген, диаметрі 15 см кем емес*
4403 20 910*
- - - бөренелер:*
4403 20 910 3*
- - - - басқа қарағайлардан, "Pinus sylvestris L." жай қарағайдан басқа, диаметрі 15 см кем емес, бірақ 24 см артық емес, ұзындығы 1 м кем емес*
4403 20 910 4*
- - - басқа қарағайлардан, "Pinus sylvestris L." жай қарағайдан басқа, диаметрі 15 см кем емес, бірақ 24 см артық емес, ұзындығы 1 м кем емес*
4403 20 990*
- - - өзгелер:*
4403 20 990 1*
– – – – өңделмеген ағаш материалдар, жұқа сүрек қабаты немесе қабығы жойылған немесе жойылмаған, жиектелмеген, диаметрі 15 см кем емес*
4403 99 590*
- - - - басқа:*
4403 99 590 1*
- - - - - өңделмеген ағаш материалдар, жұқа сүрек қабаты немесе қабығы жойылған немесе жойылмаған, жиектелмеген, диаметрі 15 см кем емес*
4403 99 950*
- - - өзгелер:*
4403 99 950 1*
- - - - шағаннан*
4403 99 950 2*
- - - - көктеректен*
4407*
Ағаш материалдар, арамен кесілген немесе жағалай бөлшектеніп алынған, топырақты сыдыра жыртумен немесе сүргілеумен жонумен және қырумен өңделген немесе өңделмеген, бөрене қосылыстары бар немесе жоқ, қалыңдығы 6 мм артық:*
4407 10*
- қылқанды:*
- - - сүргіленген:*
4407 10 330 0*
- - - - қарағайдың жай түрінен "Pinus sylvestris L."*
4407 10 930 0*
- - - - қарағайдың жай түрінен "Pinus sylvestris L."*
4407 99*
- - өзгелер:*
4407 99 200 0*
- - - бөрене қосылыстары бар, жонумен және қырумен өңделген немесе өңделмеген*
4407 99 250 0*
- - - - жонып өңделген*
4407 99 400 0*
- - - - қырумен өңделген*
4408*
Арамен кесілген немесе жағалай бөлшектеніп алынған, топырақты сыдыра жыртумен немесе сүргіленген, жонумен және қырумен өңделген немесе өңделмеген, бөрене қосылыстары бар немесе жоқ, қалыңдығы 6 мм артық емес, желімделген шере үшін немесе ұқсас ағаш қабаты мен басқа ағаш материалдар үшін, қаптама үшін табақтар (ағаш қабатының бөлінісімен алынғанды қоса алғанда)*
4408 10*
- қылқанды тұқымдардан:*
4408 10 150*
- - жонумен өңделген; қырумен өңделген; бөрене қосылыстары бар, жонумен және қырумен өңделген немесе өңделмеген*
- - - ағаш қабатының бөлінісімен алынған, қаптама үшін табақтар:*
- - - - желімделген шере (4412-тауарлық позицияның тауарлардан басқа):*
4408 10 150 1*
– – – – –жапырақты тұқым ағаштарының бір ішкі қабаты бар*
4408 10 150 3*
- - - - - жапырақты тұқым ағаштарының бір ішкі қабаты бар*

4403 20 310*
- - - бревна: *
4403 20 310 1*
- - - - диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м*
4403 20 310 2*
- - - - диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м*
4403 20 390*
- - - прочие: *
4403 20 390 1*
- - - - лесоматериалы необработанные с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см*
4403 20 910*
- - - бревна: *
4403 20 910 3*
- - - - из сосны прочей, кроме сосны обыкновенной "Pinus sylvestris L.", диаметром не менее 15 см, но не более 24 см, длиной не менее 1 м*
4403 20 910 4*
- - - - из сосны прочей, кроме сосны обыкновенной "Pinus sylvestris L.", диаметром более 24 см, длиной не менее 1 м*
4403 20 990*
- - - прочие: *
4403 20 990 1 *
– – – – лесоматериалы необработанные с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные диаметром менее 15 см*
4403 99 590*
- - - - прочие: *
4403 99 590 1*
- - - - - лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром менее 15 см*
4403 99 950*
- - - прочие: *
4403 99 950 1*
- - - - из ясеня*
4403 99 950 2*
- - - - из осины*
4407*
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм: *
4407 10*
- хвойные: *
- - - обработанные строганием: *
4407 10 330 0*
- - - - сосна обыкновенная вида "Pinus sylvestris L." *
4407 10 930 0*
- - - - сосна обыкновенная вида "Pinus sylvestris L." *
4407 99*
- - прочие: *
4407 99 200 0*
- - - имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием*
4407 99 250 0*
- - - - обработанные строганием*
4407 99 400 0*
- - - - обработанные шлифованием*
4408*
Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм: *
4408 10*
- хвойных пород: *
4408 10 150*
- - обработанные строганием; обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием: *
- - - листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины: *
- - - - клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412): *
4408 10 150 1*
– – – – – имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород*
4408 10 150 3*
- - - - - имеющие, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород*

4408 90*
- өзгелер:*
4408 90 150 2*
- - жонумен өңделген; қырумен өңделген; бөрене қосылыстары бар, жону және қырумен өңделген немесе өңделмеген*
- - - ағаш қабатының бөлінісімен алынған, қаптама үшін табақтар:*
- - - - желімделген шере (4412-тауар позициясының тауарлардан басқа):*
4408 90 950*
- - - - қалыңдығы 1 мм артық:*
- - - - - ағаш қабатының бөлінісімен алынған, қаптама үшін табақтар:*
- - - - - - желімделген шере (4412-тауар позициясының тауарлардан басқа):*
- - - - - - - жапырақты тұқым ағаштарының бір ішкі қабаты бар*
4409*
Кескіш материалдар (еденнің паркетті немесе ағаш жабындысы үшін енсіз жұқа тақтайша және фриз, жиналмаған) жиектердің, бөренелердің немесе жазықтықтың пішінделген погонаж түрінде (тарақтармен, кертпелермен, тығындалған, сүргіленген шеттерімен, жартылай дөңгелек калевка, қалыпқа келтірілген, дөңгеленген немесе ұқсас), жону және қырумен өңделген немесе өңделмеген, бөрене қосылыстары бар немесе жоқ:*
4409 10*
- қылқанды:*
- жапырақты:*
4409 29 910 0*
- - - - жиналмаған, еденнің паркетті немесе ағаш жабындысы үшін кесектер, енсіз жұқа тақтайша және фриз *
4410*
Ағаштан немесе басқа ағаш материалдардан жасалған, қарамаймен ылғалданған немесе ылғалданбаған немесе басқа органикалық байланысты заттектермен ылғалданған немесе ылғалданбаған ағаш жоңқалайтын тақталар, жоңқаланған тақталар (OSB) және ұқсас тақталар (мысалы, вафельді тақталар*
- ағаштан:*
4410 11*
- - жоңқаланған тақталар*
4410 11 100 0*
- - - өңделмеген немесе кейінгі өңдеусіз, қырудан басқа*
4410 11 300 0*
- - - бетімен, қағазбен жабылған, меламинмен сіңірілген*
4410 11 500 0*
- - -бетімен, сәндік қабатты пластмассамен жабылған *
4410 12*
- - жоңқаланған тақталар(OSB):*
4410 12 100 0*
- - - өңделмеген немесе кейінгі өңдеусіз, қырудан басқа*
4410 19 000
- - - өзгелер:*
4410 19 000 2*
- - - - өңделмеген немесе кейінгі өңдеусіз, қырудан басқа*
4410 19 000 3*
- - - - жоғары қызуда сәнді ламинат және қағазбен төселген, меламинді қарамаймен сіңірілген*
4411*
Ағаш немесе ағаш материалдарынан, қарамай немесе басқа органикалық заттектер қосылған немесе қосылмаған ағаш-талшықты тақтайлар:*
- орта жиілікті ағаш-талшықты тақталар (MDF):*
4411 12*
- - қалыңдығы 5 мм артық емес:*
4411 12 100 0*
- - - механикалық өңдеусіз немесе сыртқы жабынсыз *
4411 13*
- - қалыңдығы 5 мм артық, бірақ 9 мм артық емес:*
4411 13 100 0*
- - - механикалық өңдеусіз немесе сыртқы жабынсыз*

4408 90*
- прочие: *
4408 90 150*
- - обработанные строганием; обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, обработанные или не обработанные строганием или шлифованием: *
- - - листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины: *
- - - - клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412): *
4408 90 150 2*
- - - - - - - - прочая*
4408 90 950*
- - - - толщиной более 1 мм: *
- - - - - листы для облицовки, полученные разделением слоистой древесины: *
- - - - - - клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412): *
- - - - - - - имеющая, по крайней мере, один внешний слой из древесины лиственных пород: *
4409*
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения: *
4409 10*
- хвойные: *
- лиственные: *
4409 29 910 0*
- - - - бруски, планки и фриз для паркетного или деревянного покрытия пола, несобранные*
4410*
Плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, пропитанные или не пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами: *
- из древесины: *
4410 11*
- - плиты древесно-стружечные: *
4410 11 100 0*
- - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования*
4410 11 300 0*
- - - с поверхностью, покрытой бумагой, пропитанной меламином*
4410 11 500 0*
- - - с поверхностью, покрытой декоративными слоистыми пластмассами*
4410 12*
- - плиты с ориентированной стружкой (OSB): *
4410 12 100 0*
- - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования*
4410 19 000*
- - - прочие: *
4410 19 000 2*
- - - - необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования*
4410 19 000 3*
- - - - покрытые под высоким давлением декоративным ламинатом или бумагой, пропитанной меламиновой смолой*
4411*
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ: *
- плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF):
4411 12*
- - толщиной не более 5 мм: *
4411 12 100 0*
- - - без механической обработки или покрытия поверхности
4411 13*
- - толщиной более 5 мм, но не более 9 мм: *
4411 13 100 0*
- - - без механической обработки или покрытия поверхности*

4411 14*
- - қалыңдығы 9 мм артық:*
4411 14 100 0*
- - - механикалық өңдеусіз немесе сыртқы жабынсыз*
4411 92*
- - тығыздығы 0,8 г/см3 артық:*
4411 92 100 0*
- - механикалық өңдеусіз немесе сыртқы жабынсыз*
4411 93*
- - тығыздығы 0,5 г/см3 артық, бірақ 0,8 г/см3 артық емес:*
4411 93 100 0*
- - - механикалық өңдеусіз немесе сыртқы жабынсыз*
4411 94*
- - тығыздығы 0,5 г/см3 артық емес:*
4411 94 100 0*
- - - механикалық өңдеусіз немесе сыртқы жабынсыз*
4412*
Желімделген шере, шереленген панельдер және қабатты ағаштың ұқсас материалдары:*
-Тек қана ағаштың жапырақтарынан тұратын басқа желімделген шере (бамбуктан басқа), әрқайсысының қалыңдығы 6 мм артық емес:*
4412 32*
- - басқа, жапырақты тұқымдардың ағашынан бір сыртқы қабаты бар*
4412 32 100 0*
- - - қандыағаш, шаған, шамшат, қайың, шие ағашы, талшын, шегіршін, гикор, қызылқайың, атбас талшын, жөке, үйеңкі, емен, шынар, терек, бозқараған, грек жаңғағы немесе қызғалдақ ағаштарынан
4412 32 900 0*
--- өзгелер*
- өзгелер:*
4412 94*
- - кесекті, көп қабатты және төрткілдеш ағаш шеберлік тақтайы:*
4412 94 100 0*
- - - басқа, жапырақты тұқымдардың ағашынан бір сыртқы қабаты бар*
4412 99*
- - өзгелер:*
4412 99 300*
- - - құрамында ағаш жоңқалайтын тақтайдың бір қабаты бар;*
- - - - өзгелер:*
4412 99 300 2*
- - - - - басқа, жапырақты тұқымдардың ағашынан бір сыртқы қабаты бар*
- - - өзгелер:*
- - - - басқа, жапырақты тұқымдардың ағашынан бір сыртқы қабаты бар*
4412 99 400 0*
- - - - - қандыағаш, шаған, шамшат, қайың, шие ағашы, талшын, шегіршін, гикор, қызылқайың, атбас талшын, жөке, үйеңкі, емен, шынар, терек, бозқараған, грек жаңғағы немесе қызғалдақ ағаштарынан*
4413 00 000 0*
Кәсек, тақтай, қырлы бөренелер немесе пішінді нысандар түрінде сығымдалған ағаш*
4418*
Жону және ойып жасау, ағаш, ұяшықты ағаш панельді қоса алғанда құрылыстық, едендік жиналған панельдер, жабындық гонт пен жаңыршақ:
4418 10*
- терезелер, балкон есігі мен олардың кәсектері:*
4418 10 500 0*
- - қылқанды тұқымдардың ағашынан*
4418 10 900 0*
- - өзгелер*
4418 20*
- есіктер және олардың кәсектері және табалдырықтар:*
4418 20 500 0*
- - қылқанды тұқымдардың ағашынан*
4418 20 800 0*
- - басқа тұқымдардың ағашынан*
4418 40 000 0*
- бетондау үшін шегендеп бекіту*
4418 50 000 0*
- жабынды гонт және жаңыршақ *
4418 60 000 0*
- бағаналар және бөренелер*
- жиналған едендік панельдер:*

4411 14*
- - толщиной более 9 мм: *
4411 14 100 0*
- - - без механической обработки или покрытия поверхности*
4411 92*
- - плотностью более 0,8 г/см3: *
4411 92 100 0*
- - - без механической обработки или покрытия поверхности*
4411 93*
- - плотностью более 0,5 г/см3, но не более 0,8 г/см3: *
4411 93 100 0*
- - - без механической обработки или покрытия поверхности*
4411 94*
- - плотностью не более 0,5 г/см3: *
4411 94 100 0*
- - - без механической обработки или покрытия поверхности*
4412*
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичные материалы из слоистой древесины: *
- фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм: *
4412 32*
- - прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород: *
4412 32 100 0*
- - - из ольхи, ясеня, бука, березы, вишни, каштана, вяза, гикори, граба, конского каштана, липы, клена, дуба, чинары, тополя, белой акации, грецкого ореха или тюльпанного дерева*
4412 32 900 0*
- - - прочая*
- прочие: *
4412 94*
- - брусковые, многослойные и реечные столярные плиты: *
4412 94 100 0*
- - - имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород*
4412 99*
- - прочие: *
4412 99 300*
- - - содержащие, по крайней мере, один слой из древесно-стружечной плиты: *
- - - - прочие: *
4412 99 300 2*
- - - - - имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород*
- - - прочие: *
- - - - имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород: *
4412 99 400 0*
- - - - - из ольхи, ясеня, бука, березы, вишни, каштана, вяза, гикори, граба, конского каштана, липы, клена, дуба, чинары, тополя, белой акации, грецкого ореха или тюльпанного дерева*
4413 00 000 0*
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм*
4418*
Изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные:
4418 10*
- окна, балконные двери и их рамы: *
4418 10 500 0*
- - из древесины хвойных пород*
4418 10 900 0*
- - прочие*
4418 20*
- двери и их рамы и пороги: *
4418 20 500 0*
- - из древесины хвойных пород*
4418 20 800 0*
- - из древесины прочих пород*
4418 40 000 0*
- опалубка для бетонирования*
4418 50 000 0*
- гонт и дранка кровельные*
4418 60 000 0*
- стойки и балки*
- панели напольные собранные: *

4418 71 000 0*
- - өрнекті едендер үшін*
4418 72 000 0*
- - басқа, көпқабатты*
4418 90*
- өзгелер:*
4418 90 100 0*
- - желімделген қабатты ағаш материалдар*
XI БӨЛІМ
Тоқыма материалдар мен тоқыма бұйымдар
56
Мақта, киіз немесе фетр және матаға жатпайтын материалдар; арнайы иірімжіп; баулар, арқандар және тростар мен олардан жасалған бұйымдар
5602
Сіңдірілген немесе сіңдірілмеген, қабықпен немесе қабықсыз, қабатталған, қабатталмаған киіз немесе фетр:
5602 10
– инетесерлік киіз немесе фетр және талшықты өрмелі-тікпелі жаймалар:
5602 10 190 0
– – – – өзге да тоқыма материалдардан
57
Кілемдер және өзге де еденге төселетiн тоқыма жапқыштар
5703
дайын немесе дайын емес кілемдер және өзге де тафтингті еденге төселетiн тоқыма жапқыштар
5703 20
– нейлоннан немесе өзге де полиамидтерден
5703 20 980 0
– – – өзгелерi
XIII. Тастан, гипстен, цементтен, асбестен, слюдадан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар; керамикалық бұйымдар; шыны және одан жасалған бұйымдар
68
Тастан, гипстен, цементтен, асбестен, слюдадан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
6807*
Асфальттан немесе басқа материалдардан (мысалы, мұнайлы битумнан немесе тас көмірден):*
6807 10 000 0*
– бумадан*
6808 00 000 0*
Өсімді талшықтан жасалған панельдер, тақтайлар, плиткалар, блоктар және ұқсас бұйымдар, сабандар немесе жоңқа, жоңқа бөлшектерінен немесе басқа ағаш шығындарынан, цементпен, гипспен немесе басқа минералды байланыстырушы заттектермен агломерацияланған*
6809*
Гипстен жасалған бұйымнан немесе оның негізіндегі қоспалардан:*
– тақтайлар, жапырақтар, панельдер, тақтайлар және ұқсас өнімдер, оюларсыз:*
6809 11 000 0*
– – қағаз немесе қатырмамен жабылған немесе арматураланған*
6810*
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастардан жасалған бұйымдар, арматураланған немесе арматураланбаған:*
– жабынқыш, тақтайлар, кірпіштер және ұқсас бұйымдар:*
6810 11*
– – құрылыс блоктар және кірпіштер:*
6810 11 100 0*
– – – жеңілдетілген бетоннан (үгілген кеуектастың, түйіршіктелген қоқыс негізінде.)*
6810 91 000 0*
– – құрылысқа арналған (баспаналықты қоса алғанда) жиналатын құрылыс блоктар*
6811*
Асбоцемент өнімдерінен, целлюлоза талшықтар цементінен немесе ұқсас материалдардан:*
6811 40 000 0*
– құрамында асбест бар:*
– құрамында асбест жоқ*
6811 81 000 0*
– – гофрланған жапырақтар*
6811 82 000 0*
– – басқа жапырақтар, панелдер, тақтайлар және ұқсас өнімдер*
I. КРЕМНЕЗЕМДІК ТАС ҰНЫНАН НЕМЕСЕ ҰҚСАС КРЕМНЕЗЕМДІК ЖЫНЫСТАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР ЖӘНЕ ОТҚА ТӨЗІМДІ БҰЙЫМДАР:
69
Керамикалық бұйымдар
6902*
кремнеземді тасты ұннан немесе ұқсас кремнеземді тұқымдардан басқа, отқа төзімді бұйымдар, блоктар, тақтайлар және ұқсас отқа төзімді күйіктас құрылыс материалдар*

4418 71 000 0*
- - для мозаичных полов*
4418 72 000 0*
- - прочие, многослойные*
4418 90*
- прочие: *
4418 90 100 0*
- - слоисто-клееный лесоматериал*
РАЗДЕЛ XI
Текстильные материалы и текстильные изделия
56
Вата, войлок или фетр и нетканые материалы; специальная пряжа; бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
5602
Войлок или фетр, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные:
5602 10
– войлок или фетр иглопробивные и волокнистые вязально-прошивные полотна:
5602 10 190 0
– – – – из прочих текстильных материалов
57
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия
5703
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия тафтинговые, готовые или неготовые
5703 20
– из нейлона или прочих полиамидов
5703 20 980 0
– – – прочие
XIII. Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов; керамические изделия; стекло и изделия из него
68
Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов
6807*
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека): *
6807 10 000 0*
– в рулонах*
6808 00 000 0*
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепы, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами*
6809*
Изделия из гипса или смесей на его основе: *
– плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия без орнамента: *
6809 11 000 0*
– – покрытые или армированные только бумагой или картоном*
6810*
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные: *
– черепица, плиты, кирпичи и аналогичные изделия: *
6810 11*
– – строительные блоки и кирпичи: *
6810 11 100 0*
– – – из облегченного бетона (с основой из битой пемзы, гранулированного шлака и т.д.) *
6810 91 000 0*
– – сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное*
6811*
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов: *
6811 40 000 0*
– содержащие асбест*
– не содержащие асбест: *
6811 81 000 0*
– – гофрированные листы *
6811 82 000 0*
– – прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия*
I. ИЗДЕЛИЯ ИЗ КРЕМHЕЗЕМИСТОЙ КАМЕHHОЙ МУКИ ИЛИ ИЗ АHАЛОГИЧHЫХ КРЕМHЕЗЕМИСТЫХ ПОРОД И ОГHЕУПОРHЫЕ ИЗДЕЛИЯ
69
Керамические изделия
6902*
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород: *

6902 10 000 0*
- құрамында 50 мас.% артық элементтер Mg, Ca немесе Cr, бөлек немесе бірге алынған қайта санағанда МgО, СаО немесе Сr2О3 *
6902 20*
- құрамында 50 мас.% артық глинозем (Al2O3), кремнезем (SiO2) немесе қоспалар немесе осы өнімдердің қосылыстары:*
6902 20 100 0*
- - құрамында 93 мас.% немесе артық кремнезем бар(SiO2)*
- - өзгелер:*
6902 20 910 0*
- - - құрамында 7 мас.% артық, бірақ 45 мас.% глиноземнен кем (Al2O3)*
6903*
Кремнеземді тасты ұн өнімдерінен немесе ұқсас кремнеземді тұқымдардан өзге, басқа отқа төзімді күйіктас (мысалы, реторталар, тигельдер, муфельдер, қондырмалар, бітеуіш, бағандар, таңбалық шыны аяқтар, құбырлар, түтіктер, қаптамалар, шыбықтар, біліктер):*
6903 10 000 0*
- құрамында графит 50 мас.% артық немесе көміртектің басқа нысандары, немесе осы өнімдердің қоспалары*
6903 20*
- құрамында 50 мас.% артық глинозем (Al2O3) немесе қоспаның немесе глиноземнің кремнеземмен қосылысы (SiO2):*
6903 20 100 0*
- - құрамында глинозем 45 мас.% кем (Al2O3)*
6903 20 900 0*
- - құрамында 45 мас.% немесе артық глинозем (Al2O3)*
6903 90*
- өзгелер:*
6903 90 100 0*
- - құрамында 25 мас.% артық, бірақ 50 мас.% артық емес графит немесе көміртектің басқа нысандары, немесе олардың қоспалары*
II. Басқа керамикалық бұйымдар
6904*
Арқалық конструкцияларды толтыру және керамикадан жасалған ұқсас бұйымдар үшін құрылыс кірпіштер, едендерге арналған блоктар, салмақ түсіретін керамикалық тастар*
6904 10 000 0*
- құрылыс кірпіштер*
6906 00 000 0*
Керамикалық құбырлар, изоляциялық құбырлар, су бұрғыш және құбырлар фитингтері *
6908*
Төсеніш төсеуге арналған тақтайлар, едендер, пештерге арналған қаптайтын плиткалар немесе керамикалық әйнектелген қабырғалар; өрнекті жұмыстар мен ұқсас бұйымдарға арналған керамикалық әйнектелген текше пішінді заттар, негізінде немесе негізсіз:*
6908 10 000 0*
Плиткалар, текше пішінді заттар және ұқсас тікбұрышты немесе басқа нысан өнімдері, шегі шаршы метрге 7 см үйлесе алады*
6910*
Раковиналар, қолжуғыштар, раковина консольдері, ванналар, биде, унитаздар, су ағызатын күбіше, писсуарлар және ұқсас күйіктастан жасалған санитарлық-техникалық бұйымдар:*
6910 10 000 0
- фарфордан
70
Шыны және одан жасалған бұйымдар
7003*
-құйылған және илемделген, табақты немесе кескінделген шыны, сіңірілген немесе сіңірілмеген, қабаты шағылыстырылған немесе шағыстырылмаған, бірақ басқа әдіспен өңделмеген
-табақтарды арматуралау*
7003 12*
- Қоспада боялған, өшірілген, қапталған немесе сіңірілген, қабаты шағылыстырылған немесе шағыстырылмаған*
7003 12 100 0*
--- оптикалық шыныдан*
7017
Зертхананалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған шыны ыдыс, градуирлі немесе градуирленбеген, калибрлі немесе калибрленбеген:

6902 10 000 0*
- содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на МgО, СаО или Сr2О3*
6902 20*
- содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов: *
6902 20 100 0*
- - содержащие 93 мас.% или более кремнезема (SiO2)
- - прочие: *
6902 20 910 0*
- - - содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3) *
6903*
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород: *
6903 10 000 0*
- содержащие более 50 мас.% графита или других форм углерода, или смеси этих продуктов*
6903 20*
- содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2): *
6903 20 100 0*
- - содержащие менее 45 мас.% глинозема (Al2O3) *
6903 20 900 0*
- - содержащие 45 мас.% или более глинозема (Al2O3) *
6903 90*
- прочие:
6903 90 100 0*
- - содержащие более 25 мас.%, но не более 50 мас.% графита или других форм углерода, или их смеси
II. ПРОЧИЕ КЕРАМИЧЕСКИЕ ИЗДЕЛИЯ
6904*
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики: *
6904 10 000 0*
- кирпичи строительные*
6906 00 000 0*
Трубы керамические, трубопроводы изоляционные, водоотводы и фитинги труб*
6908*
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические глазурованные; кубики керамические глазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее: *
6908 10 000 0*
- плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см*
6910*
Раковины, умывальники, консоли раковин, ванны, биде, унитазы, сливные бачки, писсуары и аналогичные санитарно-технические изделия из керамики: *
6910 10 000 0
- из фарфора
70
Стекло и изделия из него
7003*
Стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом: *
- листы неармированные: *
7003 12*
- - окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий, отражающий или неотражающий слой: *
7003 12 100 0*
- - - из оптического стекла*
7017
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная:

7017 10 000 0
– балқытылған кварцтан немесе басқа балқытылған кремнеземнен жасалған
7017 90 000 0
–  өзгелерi
I. АЛҒАШҚЫ ӨНІМДЕР: ТҮЙІРШІКТЕР НЕМЕСЕ ҰНТАҚТАР НЫСАНЫНДАҒЫ ӨНІМДЕР:
72
Қара метал
7208*
-Ұзындығы 600 мм немесе артық темірден немесе қосындыланған болаттан жасалған тегіс илемделген бұйым, ыстық тегістелген, жалатылмаған, гальваникалық немесе басқа жабындысыз*
7208 40 000 0*
-Бумада емес, кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартусыз, айқын суретпен:*
- Бумада емес, кейінгі өңдеусіз,ыстық жұқартусыз, басқа;*
7208 51*
- - - қалыңдығы 15 мм артық:*
7208 51 200*
- - - қалыңдығы 15 мм артық:*
7208 51 200 1*
- - - - төрт қырмен жұқартылған немесе тікбұрышты жабық калибрда, ені 1250 мм кем емес*
- - - қалыңдығы 10 мм артық, бірақ ені 15 мм артық емес*
7208 51 910 0*
- - - - 2050 мм немесе артық*
7208 51 980 0*
- - - - 2050 мм кем*
7208 52*
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе артық, бірақ 10 мм артық емес:*
7208 52 100 0*
- - - төрт қырмен жұқартылған немесе тікбұрышты жабық калибрде, ені 1250 мм кем емес*
- - - басқа, енімен:*
7208 52 910 0*
- - - - 2050 мм немесе артық*
7208 52 990 0*
- - - - 2050 мм кем*
7208 53*
- - қалыңдығы 3 мм немесе артық, бірақ 4,75 мм артық:*
7208 53 100 0*
- - - төрт қырмен жұқартылған немесе тікбұрышты жабық калибрда, ені 1250 мм кем емес және қалыңдығы 4 мм немесе артық*
7208 54 000 0*
- - қалыңдығы 3 мм кем*
7208 90*
- өзгелер:*
7208 90 200 0*
- - тесілген*
7209*
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегіс прокат, ені 600мм немесе артық салық иемделген (салқын түрде сығылған), жалатпасыз, гальваникалықсыз немесе басқа жабындылар:*
- бумада, кейінгі өңдеусіз, салқын жұқартудан басқа (салқын кезде сығу):*
7209 15 000 0*
- - қалыңдығы 3 мм немесе артық*
7211*
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған тегіс прокат, ені 600 мм немесе артық салық иемделген, жалатпасыз, гальваникалықсыз немесе басқа жабындылар: *
- кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан басқа:*
7211 13 000 0*
- - төрт қырмен жұқартылған немесе тікбұрышты жабық калибрде, ені 150 мм артық және қалыңдығы 4 мм немесе артық емес, бумада емес және рельефті суретсіз*
7211 14 000 0*
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе артық, басқа*
- кейінгі өңдеусіз, салқын жұқартудан басқа: (салқын түрде сығымдалу):*
7211 23*
- - құрамында көміртек 0,25 мас.% кем:*
7211 23 200 0*
- - - электр техникалық құрыштар*
- - - өзгелер:*
7211 23 300 0*
- - - - қалыңдығы 0,35 мм немесе артық*
7211 23 800 0*
- - - - қалыңдығы 0,35 мм артық*
7211 90*
- өзгелер:*
7211 90 200 0*
- - тесілген*
7213*
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған еркін байланған орамдағы ыстық жұқарту шыбықтар:*

7017 10 000 0
– из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7017 90 000 0
– прочая
I. ПЕРВИЧНЫЕ ПРОДУКТЫ; ПРОДУКТЫ В ФОРМЕ ГРАНУЛ ИЛИ ПОРОШКА
72
Черные металлы
7208*
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия: *
7208 40 000 0*
- не в рулонах без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком*
- не в рулонах без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, прочий: *
7208 51*
- - толщиной более 10 мм: *
7208 51 200*
- - - толщиной более 15 мм: *
7208 51 200 1*
- - - - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм*
- - - толщиной более 10 мм, но не более 15 мм, шириной: *
7208 51 910 0*
- - - - 2050 мм или более*
7208 51 980 0*
- - - - менее 2050 мм*
7208 52*
- - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм: *
7208 52 100 0*
- - - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм*
- - - прочий шириной: *
7208 52 910 0*
- - - - 2050 мм или более*
7208 52 990 0*
- - - - менее 2050 мм*
7208 53*
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм: *
7208 53 100 0*
- - - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм и толщиной 4 мм или более*
7208 54 000 0*
- - толщиной менее 3 мм*
7208 90*
- прочий: *
7208 90 200 0*
- - перфорированный*
7209*
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, холоднокатаный (обжатый в холодном состоянии), неплакированный, без гальванического или другого покрытия: *
- в рулонах без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии): *
7209 15 000 0*
- - толщиной 3 мм или более*
7211*
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия: *
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки: *
7211 13 000 0*
- - прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной более 150 мм и толщиной не менее 4 мм, не в рулонах и без рельефного рисунка*
7211 14 000 0*
- - толщиной 4,75 мм или более прочий*
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии): *
7211 23*
- - содержащий менее 0,25 мас.% углерода: *
7211 23 200 0*
- - - из электротехнической стали*
- - - прочий: *
7211 23 300 0*
- - - - толщиной 0,35 мм или более*
7211 23 800 0*
- - - - толщиной менее 0,35 мм*
7211 90*
- прочий: *
7211 90 200 0*
- - перфорированный
7213*
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали: *

7213 10 000 0*
- Жұқарту барысында алынған ойықтар, дөңестер, атыздар немесе басқа деформациялары бар *
7213 20 000 0*
- автоматты болаттан басқа*
- өзгелер:*
7213 91*
- - дөңгелек қиманың диаметрі 14 мм кем:*
7213 91 100 0*
- - - бетонды арматуралау үшін қолданылатын*
7213 91 200 0*
- - - шиналық арқанда қолданылатын*
- - - өзгелер:*
7213 91 410 0*
- - - - көміртектің құрамында 0,06 мас.% немесе кем*
7213 91 490 0*
- - - - көміртектің құрамында 0,06 мас.% артық, бірақ 0,25 мас.% кем *
7213 91 700 0*
- - - - көміртектің құрамында 0,25 мас.% немесе артық, бірақ 0,75 мас.% артық емес *
7213 91 900 0*
- - - - көміртек құрамында 0,75 мас.% артық *
7213 99*
- - өзгелер:*
7213 99 100 0*
- - - көміртек құрамында 0,25 мас.% кем*
7213 99 900 0*
- - - көміртек құрамында 0,25 мас.% немесе артық*
7214*
Басылғаннан кейiн бұралған шыбықтардан басқа, соққылаудан, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе ыстықтай экструдталғаннан басқа, темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар:*
7214 10 000 0*
- қақталған*
7214 20 000 0*
– илектеу процесiнде алынған немесе басылғаннан кейiн бұралған, қуыстары, кертештерi, атыздары немесе басқа да деформациялары бар*
7214 30 000 0*
- автоматты болаттан жасалған басқа*
- өзгелер:*
7214 91*
- - көлденең қима тікбұрышы (төртбұрыштан басқа):*
7214 91 100 0*
- - - көміртек құрамында 0,25 мас.% кем*
7214 91 900 0*
- - -көміртек құрамында 0,25 мас.% немесе артық *
7214 99*
- - өзгелер:*
- - - көміртек құрамында 0,25 мас.% кем:*
7214 99 100 0*
- - - - бетонды арматуралау үшін қолданылатын*
- - - -басқа дөңгелек қима, диаметрі:*
7214 99 310 0*
- - - - - 80 мм немесе артық*
7214 99 390 0*
- - - - - 80 мм кем*
- - - көміртек құрамында 0,25 мас.% немесе артық:*
- - - - дөңгелек қима, диаметрі:*
7214 99 710 0*
- - - - - 80 мм немесе артық*
7214 99 790 0*
- - - - - 80 мм кем*
7215*
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған басқа шыбықтар:*
7215 10 000 0*
- автоматты болаттан, кейінгі өңдеусіз, салқын деформация немесе салқын күйдегі өңдеулерден басқа;*
7215 50*
- автоматты болаттан, кейінгі өңдеусіз, салқын деформация немесе салқын күйдегі өңдеулерден, өзге басқа;*
- - көміртек құрамында 0,25 мас.% кем:*
7215 50 110 0*
- - - көлденең қима тікбұрышы (төртбұрыштан басқа):*
7215 50 800 0*
- - көміртек құрамында 0,25 мас.% артық*
7216*
Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған бұрыштар, қалыпқа келтірілген және арнайы пішіндер *
7216 10 000 0*
- швеллерлер, қоставрлар немесе кеңтақталы қостаңбалар, кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан, ыстық сүйрету немесе экструдтаудан басқа, биіктігі 80 мм кем *
- бұрышты пішіндер немесе таңбалы пішіндер, кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан, ыстық сүйрету немесе экструдтаудан басқа, биіктігі 80 мм*

7213 10 000 0*
- имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки*
7213 20 000 0*
- из автоматной стали прочие*
- прочие: *
7213 91*
- - круглого сечения диаметром менее 14 мм: *
7213 91 100 0*
- - - используемые для армирования бетона*
7213 91 200 0*
- - - используемые для шинного корда*
- - - прочие: *
7213 91 410 0*
- - - - содержащие 0,06 мас.% или менее углерода*
7213 91 490 0*
- - - - содержащие более 0,06 мас.%, но менее 0,25 мас.% углерода*
7213 91 700 0*
- - - - содержащие 0,25 мас.% или более, но не более 0,75 мас.% углерода*
7213 91 900 0*
- - - - содержащие более 0,75 мас.% углерода*
7213 99*
- - прочие: *
7213 99 100 0*
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода*
7213 99 900 0*
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода*
7214*
Прутки из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, включая прутки, скрученные после прокатки, прочие: *
7214 10 000 0*
- кованые*
7214 20 000 0*
- имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки*
7214 30 000 0*
- из автоматной стали прочие*
- прочие: *
7214 91*
- - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения: *
7214 91 100 0*
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода*
7214 91 900 0*
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода*
7214 99*
- - прочие: *
- - - содержащие менее 0,25 мас.% углерода: *
7214 99 100 0*
- - - - используемые для армирования бетона*
- - - - круглого сечения прочие диаметром: *
7214 99 310 0*
- - - - - 80 мм или более*
7214 99 390 0*
- - - - - менее 80 мм*
- - - содержащие 0,25 мас.% или более углерода: *
- - - - круглого сечения диаметром: *
7214 99 710 0*
- - - - - 80 мм или более*
7214 99 790 0*
- - - - - менее 80 мм*
7215*
Прутки прочие из железа или нелегированной стали: *
7215 10 000 0*
- из автоматной стали без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии*
7215 50*
- без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие: *
- - содержащие менее 0,25 мас.% углерода: *
7215 50 110 0*
- - - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения*
7215 50 800 0*
- - содержащие 0,25 мас.% или более углерода*
7216*
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали: *
7216 10 000 0*
- швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм*
- угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм: *

7216 21 000 0*
- - бұрышты пішіндер*
7216 22 000 0*
- - таңбалы пішіндер*
- швеллерлер, шаруашылық тауарлар немесе кеңтақталы қостаңбалар, кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан, ыстық сүйрету немесе экструдтаудан басқа, биіктігі 80 мм немесе артық*
7216 31*
- - швеллерлер:*
7216 31 100 0*
- - - биіктігі 80 мм немесе артық, бірақ 220 мм артық емес*
7216 31 900 0*
- - - биіктігі 220 мм артық*
7216 32*
- - шаруашылық тауарлар:*
- - - биіктігі 80 мм немесе артық, бірақ 220 мм артық емес*
7216 32 110 0*
- - - - параллельді тақталарда*
- - - биіктігі 220 мм артық:*
7216 32 910 0*
- - - -параллельді тақтайлармен*
7216 33*
- - кеңтақтайлы шаруашылық тауарлар:*
7216 33 100 0*
- - - биіктігі 80 мм немесе артық, бірақ 180 мм артық емес*
7216 33 900 0*
- - - биіктігі 180 мм артық*
7216 40*
- бұрышты бейіндер немесе таңбалы бейіндер, кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан, ыстық сүйрету немесе экструдтаудан басқа, биіктігі 80 мм немесе артық*
7216 40 100 0*
- - бұрыштық бейіндер*
7216 40 900 0*
- - таңбалы бейндер*
7216 50*
- бұрыштар, қалыпқа келтірілген және арнайы бейіндер, кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан, ыстық сүйрету немесе экструдтаудан өзге, басқа:*
7216 50 100 0*
- - тіктөртбұрышқа 80 мм арасына кіргізе алатын, көлденең қимамен*
- - өзгелер:*
7216 50 910 0*
- - - бульботәрізді бейінді жұқарту*
- бұрыштар, қалыпқа келтірілген және арнайы пішіндер, кейінгі өңдеусіз, салқын деформация немесе салқын күйдегі өңдеулерден басқа : *
7216 61*
- - тегіс жұқартудан алынған:*
7216 61 100 0*
- - - бұрышты пішіндер, швеллерлер, С-, Z-, омега-тәрізді немесе тұйықсыз пішіндер*
- өзгелер:*
7216 91*
- - тегін жұқартудан алынған, салқын деформацияланған немесе салқын күйде өңделген*
7216 91 100 0*
- - - бейінделген парақтар (қабырғалы) *
7217*
: Темірден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған сым:*
7217 10*
- гальваникалықсыз немесе басқа жабындысыз, өңделген немесе өңделмеген:*
- - көміртек құрамында 0,25 мас.% кем:*
7217 10 100 0*
- - - ең жоғары көлденең мөлшері 0,8 мм кем*
- - - ең жоғары көлденең мөлшері 0,8 мм немесе артық*
7217 10 310 0*
- - - - Жұқарту барысында алынған ойықтар, дөңестер, атыздар немесе басқа деформациялары бар *
7217 10 500 0*
- - көміртек құрамында 0,25 мас.% немесе артық, бірақ 0,6 мас.% кем*
7217 10 900 0*
- - көміртек құрамында 0,6 мас.% немесе артық*
7217 20*
- мырышпен қапталған:*
- - көміртек құрамында 0,25 мас.%:*
7217 20 100 0*
- - - ең жоғары көлденең мөлшері 0,8 мм*
7217 20 300 0*
- - - ең жоғары көлденең мөлшері 0,8 мм немесе артық*
7217 20 500 0*
- - көміртек құрамында 0,25 мас.% немесе артық, бірақ 0,6 мас.% кем*

7216 21 000 0*
- - угловые профили*
7216 22 000 0*
- - тавровые профили*
- швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более: *
7216 31*
- - швеллеры: *
7216 31 100 0*
- - - высотой 80 мм или более, но не более 220 мм*
7216 31 900 0*
- - - высотой более 220 мм*
7216 32*
- - двутавры: *
- - - высотой 80 мм или более, но не более 220 мм: *
7216 32 110 0*
- - - - с параллельными полками*
- - - высотой более 220 мм: *
7216 32 910 0*
- - - - с параллельными полками*
7216 33*
- - широкополочные двутавры: *
7216 33 100 0*
- - - высотой 80 мм или более, но не более 180 мм*
7216 33 900 0*
- - - высотой более 180 мм*
7216 40*
- угловые профили или тавровые профили без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более: *
7216 40 100 0*
- - угловые профили*
7216 40 900 0*
- - тавровые профили*
7216 50*
- уголки, фасонные и специальные профили без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, прочие: *
7216 50 100 0*
- - с поперечным сечением, которое можно вписать в квадрат со стороной 80 мм*
- - прочие: *
7216 50 910 0*
- - - прокат бульбообразного профиля*
- уголки, фасонные и специальные профили без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии: *
7216 61*
- - полученные из плоского проката: *
7216 61 100 0*
- - - угловые профили, швеллеры, С-, Z-, омега-образные или незамкнутые профили*
- прочие: *
7216 91*
- - холоднодеформированные или отделанные в холодном состоянии, полученные из плоского проката: *
7216 91 100 0*
- - - профилированные (ребристые) листы*
7217*
Проволока из железа или нелегированной стали: *
7217 10*
- без гальванического или другого покрытия, полированная или неполированная: *
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода: *
7217 10 100 0*
- - - с максимальным поперечным размером менее 0,8 мм*
- - - с максимальным поперечным размером 0,8 мм или более: *
7217 10 310 0*
- - - - имеющая выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки*
7217 10 500 0
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода*
7217 10 900 0*
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода*
7217 20*
- оцинкованная: *
- - содержащая менее 0,25 мас.% углерода: *
7217 20 100 0*
- - - с максимальным поперечным размером менее 0,8 мм*
7217 20 300 0*
- - - с максимальным поперечным размером 0,8 мм или более
7217 20 500 0*
- - содержащая 0,25 мас.% или более, но менее 0,6 мас.% углерода*

7217 20 900 0*
- - көміртек құрамында 0,6 мас.% немесе артық*
III. КОРРОЗИЯҒА ТӨЗІМДІ БОЛАТ:
7218 91*
- - көлденең қима тікбұрышы (төртбұрыштан басқа):*
7218 91 100 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% немесе артық*
7218 91 800 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% кем*
7218 99*
- - өзгелер:*
- - - көлденең қима төртбұрышы*
7218 99 110 0*
- - - - тоқтаусыз құймамен алынған немесе қақталған*
7218 99 190 0*
- - - - қақталған*
- - - өзгелер:*
7218 99 200 0*
- - - - тоқтаусыз құймамен алынған немесе қақталған*
7218 99 800 0*
- - - - қақталған*
7219*
Коррозияға төзімді болаттан жасалған тегін жұқарту, ені 600 мм немесе артық:*
- кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан басқа,бумада :*
7219 11 000 0*
- - қалыңдығы 10 мм артық*
7219 12*
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе артық, бірақ 10 мм артық емес:*
7219 12 100 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% немесе артық*
7219 12 900 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% кем*
7219 13*
- - қалыңдығы 3 мм немесе артық, бірақ 4,75 мм кем:*
7219 13 100 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% немесе артық*
7219 13 900 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% кем*
7219 14*
- - қалыңдығы 3 мм кем:*
7219 14 100 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% немесе артық*
7219 14 900 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% кем*
- кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан басқа, бумада емес :*
7219 21*
- - қалыңдығы 10 мм артық:*
7219 21 100*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% немесе артық:*
7219 21 900 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% кем*
7219 22*
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе артық, бірақ 10 мм кем:*
7219 22 100*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% артық:*
7219 22 900 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% кем*
7219 23 000*
- - қалыңдығы 3 мм немесе артық, бірақ 4,75 мм кем:*
7219 24 000*
- - қалыңдығы 3 мм кем:*
- кейінгі өңдеусіз, салқын жұқартудан басқа (салқын күйде сығылған):*
7219 31 000 0*
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе артық*
7219 32*
- - қалыңдығы 3 мм немесе артық, бірақ 4,75 мм артық:*
7219 32 100*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% артық:*
7219 32 900 0*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% кем*
7219 33*
- - қалыңдығы 1 мм артық, бірақ 3 мм артық:*
7219 33 100*
- - - никель құрамында 2,5 мас.% немесе артық:*
7220*
Коррозияға төзімді болаттан жасалған тегін жұқарту, ені 600 мм немесе кем:*
- кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан басқа*
7220 11 000*
- - қалыңдығы 4,75 мм немесе артық:*
7222*
Коррозияға төзімді болаттан жасалған басқа шыбықтар; коррозияға төзімді болаттан жасалған қалыпқа келтірілген және арнайы пішінді бұрыштар:*
- кейінгі өңдеусіз шыбықтар, ыстық жұқартудан, ыстық сүйрету немесе экструдтаудан басқа:*
7222 11*
- -дөңгелек қима:*
- - - диаметрі 80 мм немесе артық, құрайтын:*
7222 11*
- - дөңгелек қима:*
- - - диаметрі 80 мм немесе артық, құрайтын:*

7217 20 900 0*
- - содержащая 0,6 мас.% или более углерода*
III. КОРРОЗИОННОСТОЙКАЯ СТАЛЬ*
7218 91*
- - прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения: *
7218 91 100 0*
- - - содержащая 2,5 мас.% или более никеля*
7218 91 800 0*
- - - содержащая менее 2,5 мас.% никеля*
7218 99*
- - прочая: *
- - - квадратного поперечного сечения: *
7218 99 110 0*
- - - - катаная или полученная непрерывным литьем*
7218 99 190 0*
- - - - кованая*
- - - прочая: *
7218 99 200 0*
- - - - катаная или полученная непрерывным литьем*
7218 99 800 0*
- - - - кованая*
7219*
Прокат плоский из коррозионностойкой стали шириной 600 мм или более: *
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, в рулонах: *
7219 11 000 0*
- - толщиной более 10 мм*
7219 12*
- - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм: *
7219 12 100 0*
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля*
7219 12 900 0*
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля*
7219 13*
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм: *
7219 13 100 0*
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля*
7219 13 900 0*
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля
7219 14*
- - толщиной менее 3 мм: *
7219 14 100 0*
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля*
7219 14 900 0*
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля*
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, не в рулонах: *
7219 21*
- - толщиной более 10 мм: *
7219 21 100*
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля: *
7219 21 900 0*
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля*
7219 22*
- - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм: *
7219 22 100*
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля: *
7219 22 900 0*
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля*
7219 23 000*
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм: *
7219 24 000*
- - толщиной менее 3 мм: *
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии): *
7219 31 000 0*
- - толщиной 4,75 мм или более*
7219 32*
- - толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм: *
7219 32 100*
- - - содержащий 2,5 мас.% или более никеля: *
7219 32 900 0*
- - - содержащий менее 2,5 мас.% никеля*
7219 33*
- - толщиной более 1 мм, но менее 3 мм: *
7220*
Прокат плоский из коррозионностойкой стали шириной менее 600 мм: *
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки: *
7220 11 000*
- - толщиной 4,75 мм или более: *
7222*
Прутки из коррозионностойкой стали прочие; уголки, фасонные и специальные профили из коррозионностойкой стали: *
- прутки без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования: *
7222 11*
- - круглого сечения: *
- - - диаметром 80 мм или более, содержащие: *
7222 11*
- - круглого сечения: *
- - - диаметром 80 мм или более, содержащие: *

7222 11 110*
- - - - никель 2,5 мас.% немесе артық:*
7222 20*
- шыбықтар, кейінгі өңдеусіз, салқын деформациядан басқа немесе салқын күйде өңделгеннен басқа:*
- - дөңгелек қима:*
- - - диаметрі 80 мм немесе артық, құрайтын:*
7222 20 110*
- - - - никель 2,5 мас.% немесе артық:*
7222 20 110 9*
------ өзгеде*
7222 30*
- басқа шыбықтар*
7222 40*
- қалыпқа келтірілген және арнайы бейінді бұрыштар:*
7222 40 100 0*
- - кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан, ыстық сүйрету немесе экструдтаудан басқа:*
7222 40 500 0*
- - кейінгі өңдеусіз, салқын деформациядан басқа немесе салқын күйде өңделгеннен басқа*
7223 00*
Коррозияға төзімді болаттан жасалған сым:*
- никель құрамында 2,5 мас.% немесе артық:*
7223 00 110 0*
- - никель құрамында 28 мас.% немесе артық, бірақ 31 мас.% артық емес және хром 20 мас.% немесе артық, бірақ 22 мас.% артық*
7223 00 190*
- - өзгелер:*
7223 00 190 1*
– – – авиациялық қозғалтқыштарды 5) өндіру үшін *
IV. БАСҚА ҚОСЫНДЫЛАНҒАН БОЛАТ; ҚОСЫНДЫЛАНҒАН НЕМЕСЕ ҚОСЫНДЫЛАНБАҒАН БОЛАТТАН ЖАСАЛҒАН БҰРҒЫЛАУ ЖҰМЫСТАРЫ ҮШІН ҚУЫС ШЫБЫҚТАР.
7225*
Басқа қосындыланған болаттардан жасалған тегін жұқарту, ені 600 мм немесе артық:*
- электр техникалық кремнийлі болаттан жасалған:*
7225 11 000 0*
- - текстураланған шамалы дәндермен*
7225 19*
- - өзгелер:*
7225 19 100 0*
- - - ыстық жұқартылған*
7225 19 900 0*
- - - салқын жұқартылған*
7225 30*
- кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан басқа, бумада, басқа:*
7225 30 100 0*
- - құрал-сайман жасалатын болаттар*
7225 30 300 0*
- - тез кесуші болаттан*
7225 40*
- кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан басқа, бумасыз, басқа*
7225 40 120*
- - құрал-сайман жасалатын болаттар*
7225 40 120 1*
- - - қалыңдығы 15 мм артық*
7225 40 150*
- - тез кесуші болаттан:*
7225 40 150 1*
- - - қалыңдығы 10 мм артық*
7225 40 400 0*
- - - қалыңдығы 10 мм артық*
7225 40 600 0*
- - - қалыңдығы 4,75 мм немесе артық, бірақ 10 мм артық емес*
7225 40 900 0*
- - - қалыңдығы 4,75 мм кем*
7225 50*
- кейінгі өңдеусіз, салқын жұқартудан басқа (салқын күйде сығу),басқа:*
7225 50 200 0*
- - тез кесуші болаттан:*
7225 91 000 0*
- - электрлитилді мырышпен қапталған*
7225 92 000 0*
- - басқа әдіспен мырышпен қапталған*
7226*
Басқа қосындыланған болаттардан жасалған тегін жұқарту, ені 600 мм немесе кем:*
- электр техникалық кремнийлі болаттан жасалған:*
7226 11 000 0*
- - текстураланған шамалы дәндермен*
7226 19*
- - өзгелер:*
7226 19 100 0*
- - - кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан басқа
7226 20 000 0*
- тез кесуші болаттан:*
7226 91*
- - кейінгі өңдеусіз, ыстық жұқартудан басқа*
7226 91 200 0*
- - - құрал-сайман жасалатын болаттар*
7226 91 910 0*
- - - - қалыңдығы 4,75 мм немесе артық*

7222 11 110*
- - - - 2,5 мас.% или более никеля: *
7222 20*
- прутки без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии: *
- - круглого сечения: *
- - - диаметром 80 мм или более, содержащие: *
7222 20 110*
- - - - 2,5 мас.% или более никеля: *
7222 20 110 9*
- - - - - прочие*
7222 30*
- прутки прочие: *
7222 40*
- уголки, фасонные и специальные профили: *
7222 40 100 0*
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования*
7222 40 500 0*
- - без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии*
7223 00*
Проволока из коррозионностойкой стали: *
- содержащая 2,5 мас.% или более никеля: *
7223 00 110 0*
- - содержащая 28 мас.% или более, но не более 31 мас.% никеля и 20 мас.% или более, но не более 22 мас.% хрома*
7223 00 190 9*
– – – прочая*
IV. ЛЕГИРОВАННАЯ СТАЛЬ ПРОЧАЯ; ПРУТКИ ПУСТОТЕЛЫЕ ДЛЯ БУРОВЫХ РАБОТ ИЗ ЛЕГИРОВАННОЙ ИЛИ НЕЛЕГИРОВАННОЙ СТАЛИ
7225*
Прокат плоский из прочих легированных сталей шириной 600 мм или более: *
- из стали кремнистой электротехнической: *
7225 11 000 0*
- - текстурированной с ориентированным зерном
7225 19*
- - прочей: *
7225 19 100 0*
- - - горячекатаный *
7225 19 900 0*
- - - холоднокатаный *
7225 30*
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки в рулонах, прочий: *
7225 30 100 0*
- - из инструментальной стали *
7225 30 300 0*
- - из быстрорежущей стали *
7225 40*
- без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, не в рулонах прочий: *
7225 40 120*
- - из инструментальной стали: *
7225 40 120 1*
- - - толщиной более 15 мм *
7225 40 150*
- - из быстрорежущей стали: *
7225 40 150 1*
- - - толщиной более 10 мм *
7225 40 400 0*
- - - толщиной более 10 мм *
7225 40 600 0*
- - - толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм *
7225 40 900 0*
- - - толщиной менее 4,75 мм *
7225 50*
- без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии), прочий: *
7225 50 200 0*
- - из быстрорежущей стали *
7225 91 000 0*
- - электролитически оцинкованный *
7225 92 000 0*
- - оцинкованный иным способом *
7226*
Прокат плоский из прочих легированных сталей шириной менее 600 мм: *
- из стали кремнистой электротехнической: *
7226 11 000 0*
- - текстурированной с ориентированным зерном *
7226 19*
- - прочей: *
7226 19 100 0*
- - - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки *
7226 20 000 0*
- из стали быстрорежущей *
7226 91*
- - без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки: *
7226 91 200 0*
- - - из инструментальной стали *
7226 91 910 0*
- - - - толщиной 4,75 мм или более *

7226 91 990 0*
- - - - қалыңдығы 4,75 мм кем*
7226 92 000 0*
- - кейінгі өңдеусіз, салқын жұқартудан басқа (салқын күйде сығу):*
7226 99*
- - өзгелер:*
7226 99 100 0*
- - - электрлитилді мырышпен қапталған*
7226 99 300 0*
- - - басқа әдіспен мырышпен қапталған*
7228 70
– бұрыштар, фасондық және арнайы бейіндер
7228 70 100 0
– – ыстық илектеуден, ыстық тартудан немесе сығудан басқа, одан әрі өңдеусіз
73
Қара металдардан жасалған бұйымдар
7301*
Қара металдан жасалған тығынды құрылыстар, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған және арнайы балқытылған пішіндер, тесілген немесе тесілмеген, бүтінді немесе құрама элементтерден жасалған; қара металдан жасалған, қалыпқа келтірілген және арнайы балқытылған бұрыштар*
7301 10 000 0*
- тығынды конструкциялар*
7301 20 000 0*
- қалыпқа келтірілген және арнайы бейінді бұрыштар:*
7302*
Теміржол және трамвай жолында қолданылатын қара металдардан жасалған бұйымдар: Қосылыстар немесе рельстерді бекітуге арналған рельстер, контрельстер және тісті рельстер, өтпелі рельстер, шалғай қиылыстардың айқаспалары, ауыспалы штангтер және басқа көлденең қосылыстар, шпалдар, қабыстырылған қаптамалар және төсемдер, тіреу тақтай, ілгекті рельсті бұрандамалар, таяныштар және кергілер, табандар, арқалықтар және басқа бөлшектер.*
7302 10*
- рельстер:*
7302 10 100 0*
- - түрлі түсті металдар бөлшектерімен тоқберушілер*
- - - - кеңұлтандық рельстер:*
7302 10 210 0*
- - - - - метр бойының массасы 46 кг немесе артық*
7302 10 230 0*
- - - - - метр бойының массасы 27 кг немесе артық, бірақ 46 кг артық*
7302 10 290 0*
- - - - - метр бойының массасы 27 кг кем *
7302 10 400 0*
- - - - астаумен рельстер*
7302 30 000 0*
- ауыспалы рельстер, шалғай қиылыстың айқаспасы, ауыртпалы штангтер және басқа көлденең қосылыстар*
7302 40 000 0*
- жапсарласқан қаптама және сүйеніш төсемдер*
7303 00*
Шойын қоймасынан жасалған құбырлар, түтіктер және еденді бейндер:*
7303 00 100 0*
- қысыммен жұмыс істегенде жүйелерде қолданылатын құбырлар және түтіктер*
7304*
қара металдардан жасалған (шойын құймасынан басқа) жапсарсыз, құбырлар, түтіктер, едендік пішіндер*
- газ құбыры немесе мұнай құбырына арналаған құбырлар:*
7304 11 000*
- - коррозияға тұрақты болаттан жасалған:*
7304 11 000 1*
- - - құрамында күкіртті сутек бар ортада жұмыс істеуге арналған (H2S)1)*
7304 11 000 2*
- - - газ құбырларды біріктіруші бөлшектерді өңдеу үшін, сынау температурасы -400С және төмен кезінде болаттың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс•м/см2 немесе артық1)*
7304 11 000 3*
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм кем емес *
7304 11 000 4*
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм артық, бірақ 406,4 мм артық емес *

7226 91 990 0*
- - - - толщиной менее 4,75 мм *
7226 92 000 0*
- - без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии) *
7226 99*
- - прочий: *
7226 99 100 0*
- - - электролитически оцинкованный *
7226 99 300 0*
- - - оцинкованный иным способом *
7228 70
– уголки, фасонные и специальные профили
7228 70 100 0
– – без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
73
Изделия из черных металлов
7301*
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов:
7301 10 000 0*
- конструкции шпунтовые *
7301 20 000 0*
- уголки, фасонные и специальные профили *
7302*
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов: *
7302 10*
- рельсы: *
7302 10 100 0*
- - токоведущие с деталями из цветного металла *
- - - - рельсы широкоподошвенные: *
7302 10 210 0*
- - - - - массой погонного метра 46 кг или более *
7302 10 230 0*
- - - - - массой погонного метра 27 кг или более, но менее 46 кг *
7302 10 290 0*
- - - - - массой погонного метра менее 27 кг *
7302 10 400 0*
- - - - рельсы с желобом *
7302 30 000 0*
- рельсы переводные, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения *
7302 40 000 0*
- накладки стыковые и подкладки опорные *
7303 00*
Трубы, трубки и профили полые из чугунного литья: *
7303 00 100 0*
- трубы и трубки, используемые в системах, работающих под давлением *
7304*
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные из черных металлов (кроме чугунного литья): *
- трубы для нефте- или газопроводов: *
7304 11 000*
- - из коррозионностойкой стали: *
7304 11 000 1*
- - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S) *
7304 11 000 2*
- - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -400С и ниже для изготовления соединительных деталей газопроводов) *
7304 11 000 3*
- - - - наружным диаметром не более 168,3 мм *
7304 11 000 4*
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм

7304 11 000 8*
- - - - сыртқы диаметрі 406,4 мм артық*
7304 19*
- - өзгелер:*
7304 19 100*
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм артық емес:
7304 19 100 1*
- - - - құрамында күкіртті сутек бар ортада жұмыс істеуге арналған (H2S)1)*
7304 19 100 2*
- - - - газ құбырларды біріктіруші бөлшектерді өңдеу үшін, сынау температурасы -400С және төмен кезінде, болаттың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс•м/смІ немесе артық1)*
7304 19 300*
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм артық, бірақ 406,4 мм артық емес:*
7304 19 300 1*
- - - - құрамында күкіртті сутек бар ортада жұмыс істеуге арналған (H2S)1)*
7304 19 300 2*
- - - - газ құбырларды біріктіруші бөлшектерді өңдеу үшін, сынау температурасы -400С және төмен кезінде, болаттың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс•м/см2 немесе артық1)*
7304 19 900*
- - - сыртқы диаметрі 406,4 мм артық:*
7304 19 900 1*
- - - - құрамында күкіртті сутек бар ортада жұмыс істеуге арналған (H2S)1)*
7304 19 900 2*
- - - - газ құбырларды біріктіруші бөлшектерді өңдеу үшін, сынау температурасы -400С және төмен кезінде, болаттың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс•м/см2 немесе артық1)*
- мұнайлы және газ ұңғымасын бұрғылауда қолданылатын, сорғы- компрессорлы және жай жағалата қойылған құбырлар: *
7304 22 000*
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған жай бұрғы құбырлар:*
7304 22 000 1*
- - - болаттың ең аз аққыштығы 724 МПа немесе артық

7304 11 000 8*
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм *
7304 19*
- - прочие: *
7304 19 100*
- - - наружным диаметром не более 168,3 мм: *
7304 19 100 1*
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)*
7304 19 100 2*
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже для изготовления соединительных деталей газопроводов) *
7304 19 300*
- - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 19 300 1*
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)*
7304 19 300 2*
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов) *
7304 19 900*
- - - наружным диаметром более 406,4 мм: *
7304 19 900 1*
- - - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)*
7304 19 900 2*
- - - - из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -40 0С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопроводов) *
- трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные обычные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин: *
7304 22 000*
- - трубы бурильные обычные из коррозионностойкой стали: *
7304 22 000 1*
- - - из стали с минимальным пределом текучести 724 МПа и более) *

7304 22 000 2*
- - - құрамында күкіртті сутек бар ортада жұмыс істеуге арналған (H2S), болаттың ең аз аққыштығы 655 Мпа және артық, бұрандалы құлыптық қосылыстармен) *
7304 23 000*
- - өзге бұрғы құбырлар:*
7304 23 000 1*
- - - болаттың ең аз аққыштығы 724 МПа немесе артық*
7304 23 000 2*
- - - құрамында күкіртті сутек бар ортада жұмыс істеуге арналған (H2S), болаттың ең аз аққыштығы 655 Мпа және артық, бұрандалы құлыптық қосылыстармен) *

7304 22 000 2*
- - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 655 МПа и более с резьбовыми замковыми соединениями) *
7304 23 000*
- - трубы бурильные обычные прочие: *
7304 23 000 1*
- - - из стали с минимальным пределом текучести 724 МПа и более) *
7304 23 000 2*
- - - предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 655 МПа и более с резьбовыми замковыми соединениями) *

7304 24 000*
- - өзге де, коррозияға төзімді болаттан жасалған *
- - - сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын:
7304 24 000 1
- - - - аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған бұрғылық айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар1)
7304 24 000 2
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар бұрғылық айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар1)
7304 24 000 3
- - - - муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 24 000 4
- - - - сыртқы диаметрі 339,7 мм айналдыра салынатын құбырлар
7304 24 000 5
- - - - өзгелері
- - - сыртқы диаметрі 406,4 мм астам:
7304 24 000 6
- - - - сыртқы диаметрі 508 мм және одан астам айналдыра салынатын құбырлар
7304 29
- - өзгелері:
7304 29 100
- - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын::
7304 29 100 1
- - - - аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған бұрғылық айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар1)
7304 29 100 2
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар бұрғылық айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар1)
7304 29 100 3
- - - - муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 300
- - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден көп емес:
7304 29 300 1
- - - - аққыштығының минималды шегі 758 МПа және одан астам болаттан жасалған бұрғылық айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар1)
7304 29 300 2
- - - - күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, аққыштығының минималды шегі 517 МПа және одан астам болаттан жасалған, жоғары герметикалық бұрамалы байланыстырғыштары бар бұрғылық айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар1)
7304 29 300 3
- - - - муфтасыз байланыстырғыштары бар айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 300 4
- - - - сыртқы диаметрі 339,7 мм айналдыра салынатын құбырлар
7304 29 900
- - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам:
7304 29 900 1
- - - - сыртқы диаметрі 508 мм-ден астам
- өзгелері, темірден немесе қосындыланбаған болаттан дөңгелек көлденең қима қалған заттар:
7304 31
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйiнде жаншылған):
7304 31 200
- - - прецизиялық құбырлар:
7304 39 100 0
- - - тек қана басқа қималы және қалыңдығы басқа қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
- - - өзгелері:
- - - - ойылған оймасы бар немесе ойма ойылуы мүмкін құбырлар (газ құбырлары):
7304 39 520
- - - - - мырышталған:
7304 39 580
- - - - - өзгелері:
- - - - өзгелері, сыртқы диаметрі:
7304 39 920
- - - - - 168,3 мм-ден аспайтын:
7304 39 920 9
- - - - - - өзгелері
7304 39 930 0
- - - - - 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын
7304 39 980
- - - - - 406,4 мм-ден астам:
7304 39 980 1

7304 24 000*
- - прочие, из коррозионностойкой стали: *
- - - наружным диаметром не более 406,4 мм: *
7304 24 000 1*
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более) *
7304 24 000 2*
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более с высокогерметичными резьбовыми соединениями) *
7304 24 000 3*
- - - - трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями*
7304 24 000 4*
- - - - трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм*
7304 24 000 5*
- - - - прочие*
- - - наружным диаметром более 406,4 мм: *
7304 24 000 6*
- - - - трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более*
7304 29*
- - прочие: *
7304 29 100*
- - - наружным диаметром не более 168,3 мм: *
7304 29 100 1*
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более) *
7304 29 100 2*
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогерметичными резьбовыми соединениями) *
7304 29 100 3*
- - - - трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями*
7304 29 300*
- - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304 29 300 1*
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более) *
7304 29 300 2*
- - - - трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более с высокогерметичными резьбовыми соединениями) *
7304 29 300 3*
- - - - трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями*
7304 29 300 4*
- - - - трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм*
7304 29 900*
- - - наружным диаметром более 406,4 мм: *
7304 29 900 1*
- - - - трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более*
- прочие, круглого поперечного сечения из железа или нелегированной стали: *
7304 31*
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии): *
7304 31 200*
- - - прецизионные трубы: *
7304 39 100 0*
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки*
- - - прочие: *
- - - - трубы с нарезанной резьбой или на которые может быть нарезана резьба (газовые трубы): *
7304 39 520*
- - - - - оцинкованные: *
7304 39 580*
- - - - - прочие: *
- - - - прочие, наружным диаметром: *
7304 39 920*
- - - - - не более 168,3 мм: *
7304 39 920 9*
- - - - - - прочие *
7304 39 930 0*
- - - - - более 168,3 мм, но не более 406,4 мм *
7304 39 980*
- - - - - более 406,4 мм: *
7304 39 980 1*

- - - - - - сыртқы диаметрі 421 мм және қабырғасының қалыңдығы 10,5 мм
7304 39 980 9
- - - - - - өзгелері
-  коррозияға төзiмдi болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелерi:*
7304 41 000
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйiнде жаншылған):
7304 49
- - өзгелері:
7304 49 100 0
- - - тек қана басқа қималы және қалыңдығы басқа қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар
7304 49 930

- - - - - - наружным диаметром более 421 мм и толщиной стенки более 10,5 мм *
7304 39 980 9*
- - - - - - прочие *
- прочие, круглого поперечного сечения из коррозионностойкой стали: *
7304 41 000*
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии): *
7304 49*
- - прочие: *
7304 49 100 0*
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки *
7304 49 930*

- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын:
7304 49 950
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын:
7304 49 990 0
- - - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам
- өзге де қосындыланған болаттан жасалған дөңгелек қиманың өзгелерi:
7304 51
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйiнде жаншылған):
- - - 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:
7304 51 120 0
- - - - 0,5 м-ден аспайтын
7304 51 180
- - - - 0,5 м-ден астам:
7304 51 180 1

- - - - наружным диаметром не более 168,3 мм: *
7304 49 950*
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм: *
7304 49 990 0*
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм *
- прочие, круглого поперечного сечения из другой легированной стали: *
7304 51*
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии): *
- - - прямые и с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной: *
7304 51 120 0*
- - - - не более 0,5 м *
7304 51 180*
- - - - более 0,5 м: *
7304 51 180 1*

- - - - - 4,5 м аспайтын
7304 51 810 0
- - - - прецизиялық құбырлар
7304 59*
- - өзгелері:*
7304 59 100 0*
- - - тек қана басқа қималы және қалыңдығы басқа қабырғалы құбырларды өндіруге пайдалануға арналған өңделмеген, тік, қалыңдығы бір қалыпты қабырғалары бар*
- - - өзгелері, 0,9 салм.%-дан кем емес, бірақ 1,15 салм.%-дан аспайтын көміртегі бар, 0,5 салм.%-дан кем емес, бірақ 2 салм.%-дан аспайтын хромы бар және егер болса, 0,5 салм.%-дан аспайтын молибдені бар тік және қалыңдығы бір қалыпты қосындыланған болаттан жасалған қабырғалар, ұзындығы:*
7304 59 320 0*
- - - - 0,5 м-ден аспайтын*
7304 59 380 0*
- - - - 0,5 м-ден астам*
7304 59 920 0*
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден аспайтын*
7304 59 930 0*
- - - - сыртқы диаметрі 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын*
7304 59 990 0*
- - - - сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам*
7305*
Дөңгелек қималы, сыртқы диаметрi 406,4 мм-ден астам, қара металдардан жасалған өзге де түтіктер мен түтiкшелер (мысалы, пiсiрiлген, шегеленген немесе ұқсас тәсiлмен бiрiктiрiлген):*
- мұнай және газ құбырларына арналған түтiктер:*
7305 11 000*
- - тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу әдiсiмен дайындалған:*
7305 11 000 1*
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 565 МПа (57,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған 1)*
7305 11 000 2*
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам және сынау темпеpатуpасы -34 0С және төмен кездегі металдың соқпа тұтқырлығы 2,5 кгс·м/см2 және одан астам болаттан жасалған1)*
7305 11 000 3*
- - - сыртқы диаметрі 530 мм және одан астам, күкіртті сутегі (H2S) бар ортадағы жұмысқа арналған, ағымдық шегі 290 МПа (29,6 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)*
7305 11 000 4*
- - - ауырлатқыш бетон қабығы бар*
7305 12 000*
- - өзге де дәнекерленген тiк жiктiлер:*
7305 12 000 1*
- - - жоғары жиіліктегі тоқтармен (ЖЖТ) электр түйіселік дәнекерлеу әдісімен дайындалған, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, бірақ 530 мм-ден аспайтын, жарылысқа уақытша қарсы тұра алуы (төзімділік шегі) 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келетін) және одан астам болаттан жасалған1)*
7305 20 000*
- мұнай немесе газ ұңғымасын бұрғылау кезінде пайдаланылатын айналдыра отырғызылған құбырлар:*
7305 20 000 1*
- - түзу жiктi дәнекерленген, сыртқы диаметрі 508 мм және одан астам 1)*
- өзге де дәнекерленген:*
7305 31 000 0*
- - түзу жiктi дәнекерленген*
7306*
қара металдардан жасалған түтiктер, түтiкшелер және өзге де қуыс бейіндер (мысалы, жiгі ашық немесе дәнекерленген, шегеленген немесе осыған ұқсас тәсiлмен бiрiктiрiлген):*
-  мұнай және газ құбырларына арналған түтiктер:*

- - - - - не более 4,5 м *
7304 51 810 0*
- - - - прецизионные трубы
7304 59*
- - прочие: *
7304 59 100 0*
- - - необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки *
- - - прочие, прямые, с равномерной толщиной стенки из легированной стали, содержащей не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена, длиной: *
7304 59 320 0*
- - - - не более 0,5 м *
7304 59 380 0*
- - - - более 0,5 м *
7304 59 920 0*
- - - - наружным диаметром не более 168,3 мм *
7304 59 930 0*
- - - - наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 59 990 0*
- - - - наружным диаметром более 406,4 мм *
7305
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом) с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов:
- трубы для нефте- или газопроводов: *
7305 11 000*
- - прямошовные, изготовленные методом дуговой сварки под флюсом: *
7305 11 000 1*
- - - наружным диаметром 530 мм и более из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 565 МПа (что соответствует 57,6 кгс/мм2) и более *
7305 11 000 2*
- - - наружным диаметром 530 мм и более из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной вязкостью металла 2,5 кгс•м/см2 и более при температуре испытания -34 0С и ниже)
7305 11 000 3*
- - - наружным диаметром 530 мм и более из стали с пределом текучести 290 МПа (что соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S) *
7305 11 000 4*
- - - с утяжеляющей бетонной оболочкой *
7305 12 000*
- - прочие сварные прямошовные: *
7305 12 000 1*
- - - изготовленные методом электроконтактной сварки токами высокой частоты (ТВЧ), наружным диаметром более 406,4 мм, но не более 530 мм, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм и более) *
7305 20 000*
- трубы обсадные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин: *
7305 20 000 1*
- - сварные прямошовные наружным диаметром 508 мм и более)
- прочие сварные: *
7305 31 000 0*
- - сварные прямошовные *
7306*
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом) из черных металлов: *
- трубы для нефте- или газопроводов: *

7306 11*
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған, дәнекерленген:*
7306 11 100 0*
- - - түзу жiктi дәнекерленген*
7306 11 900 0*
- - - шиыршық жікті дәнекерленген*
7306 19*
- - өзгелері:*
7306 19 100 0*
- - - түзу жiктi дәнекерленген*
7306 19 900 0*
- - - шиыршық жікті дәнекерленген*
- мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған айналдыра салынатын және сорғылы-компрессорлы құбырлар:*
7306 21 000 0*
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған, дәнекерленген*
7306 30*
- темiрден немесе қосындыланбаған болаттан жасалған, дөңгелек қималы, дәнекерленген, өзгелерi:*
- - прецизиялық құбырлар, қабырғаларының қалыңдығы:*
7306 30 110 0*
- - - 2 мм-ден аспайтын*
7306 30 190*
- - - 2 мм-ден астам:*
- - - құбырлар бұрандалған немесе дайын бұрандалы, (газ құбырлары):*
7306 30 410*
- - - - мырышталған:*
7306 30 490*
- - - - өзгелері:*
7306 30 490 1
– – – – – азаматтық әуе көліктеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды қосылған фитингтермен5)
- - - Басқа сыртқы диаметрі:*
- - - - 168,3 мм-ден аспайтын:*
7306 30 720*
- - - - - мырышталған:*
7306 30 770*
- - - - - өзгелері:*
7306 30 800 0*
- - - - 168,3 мм-ден астам, бірақ 406,4 мм-ден аспайтын*
7306 40*
- коррозияға төзiмдi болаттан жасалған, дөңгелек қималы, дәнекерленген, өзгелерi:*
7306 40 200*
- - суықтай тартылған немесе суықтай басылған (суық күйде сығылған):*
7307*
Қаpa металдардан жасалған, түтiктерге немесе түтікшелерге арналған фитингілер (мысалы, байланыстырғыштар, иіндер, имектер):*
- құйылған фитингілер:*
- коррозияға төзімді болаттан жасалған өзгелері:*
7307 21 000*
- - ернемектер:*
730721 000 9*
- - - өзгелер*
7307 22*
- - оймамен жарақталған иiндер, қайтарулар және имектер:*
7307 22 100 0*
- - - имектер*
7307 22 900 0*
- - - иіндер мен қайтарулар*
7307 23*
- - қыспақтарды пiсiруге арналған фитингілер:*
7307 23 100 0*
- - - иіндер мен қайтарулар*
7307 29*
- - өзгелері:*
7307 29 100*
- - - оймамен жарақталған:*
7307 29 300 0*
- - - дәнекерлеуге арналған*
7307 91 000 0*
- ернемектер*
7307 92*
- - бұрандалармен жарақталған иiндер, қайтарулар және иіндер:*
7307 92 100 0*
- - -  имектер*
7307 92 900 0*
- - - иіндер мен қайтарулар*
7307 93*
- - қыспақтарды дәнекерлеуге арналған фитингілер:*
- - - ең жоғары сыртқы диаметрі 609,6 мм-ден аспайтын:*
7307 93 110 0*
- - - - иіндер мен қайтарулар*
- - - ең жоғары сыртқы диаметрі 609,6 мм-ден астам:*
7307 93 910 0*
- - - - иіндер мен қайтарулар*
7307 99*
- - өзгелері:*
7307 99 100 0*
- - - оймамен жабдықталған*
7307 99 300 0*
- - - дәнекерлеуге арналған*
7307 99 900 9*
- - - өзгелері:*
7308*
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406-тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер мен олардың бөлiктерi, шлюз қақпалары, мұнаралар, торланған діңгектер, шатырға арналған арқалықтар, құрылыс фермалары, есiктер мен терезелер және олардың рамалары, есiктерге арналған табалдырықтар, жалюздер, балюстрадалар, тіреуiштер және колонналар); қара металдардан жасалған, металл конструкцияларында пайдалануға арналған табақтар, шыбықтар, бұрыштар, фасондық бейіндер, түтiктер және ұқсас бұйымдар:*

7306 11*
- - сварные из коррозионностойкой стали: *
7306 11 100 0*
- - - сварные прямошовные *
7306 11 900 0*
- - - сварные спиральношовные *
7306 19*
- - прочие: *
7306 19 100 0*
- - - сварные прямошовные *
7306 19 900 0*
- - - сварные спиральношовные *
- трубы обсадные и насосно-компрессорные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин: *
7306 21 000 0*
- - сварные, из коррозионностойкой стали *
7306 30*
- прочие сварные, круглого поперечного сечения из железа или нелегированной стали: *
- - прецизионные трубы с толщиной стенки: *
7306 30 110 0*
- - - не более 2 мм*
7306 30 190*
- - - более 2 мм: *
- - - трубы с нарезанной резьбой или на которые может быть нарезана резьба (газовые трубы):*
7306 30 410*
- - - - оцинкованные: *
7306 30 490*
- - - - прочие: *
- - - прочие наружным диаметром: *
- - - - не более 168,3 мм: *
7306 30 490 1
– – – – – с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306 30 720*
- - - - - оцинкованные: *
7306 30 770*
- - - - - прочие: *
7306 30 800 0*
- - - - более 168,3 мм, но не более 406,4 мм*
7306 40*
- прочие сварные круглого поперечного сечения, из коррозионностойкой стали: *
7306 40 200*
- - холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии): *
7307*
Фитинги для труб или трубок (например, соединения, колена, сгоны) из черных металлов: *
- фитинги литые: *
- прочие из коррозионностойкой стали: *
7307 21 000*
- - фланцы: *
7307 21 000 9*
- - - прочие *
7307 22*
- - колена, отводы и сгоны, снабженные резьбой: *
7307 22 100 0*
- - - сгоны *
7307 22 900 0*
- - - колена и отводы *
7307 23*
- - фитинги для сварки встык: *
7307 23 100 0*
- - - колена и отводы *
7307 29*
- - прочие: *
7307 29 100*
- - - снабженные резьбой: *
7307 29 300 0*
- - - для сварки *
7307 91 000 0*
- фланцы *
7307 92*
- - колена, отводы и сгоны, снабженные резьбой: *
7307 92 100 0*
- - - сгоны *
7307 92 900 0*
- - - колена и отводы *
7307 93*
- - фитинги для сварки встык: *
- - - с максимальным наружным диаметром не более 609,6 мм: *
7307 93 110 0*
- - - - колена и отводы *
- - - с максимальным наружным диаметром более 609,6 мм: *
7307 93 910 0*
- - - - колена и отводы *
7307 99*
- - прочие: *
7307 99 100 0*
- - - снабженные резьбой *
7307 99 300 0*
- - - для сварки *
7307 99 900 9*
- - - прочие *
7308*
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях: *

7308 10 000 0*
- көпiрлер және көпiрдiң бөлiктерi
7308 20 000 0*
- діңгектер және торланған діңгектер
7308 30 000 0*
- есiктер, терезелер және олардың рамалары мен есiктерге арналған табалдырықтар
730840*
- металды құрылыс ағаштар, қорама қалыптар, тіреп тұратын қабырғалар немесе шахталық тіреуіштер үшін жабдықтар
7308 40 900 0*
--өзгелері*
---бірыңғай немесе табақ материал негізінде жасалған:*
7308 90 510 0*
- - - - оқшаулағыш толтырғышы бар гофрланған (қабырғалы) табақтан дайындалған, екі қабырғадан тұратын панельдер*
7309 00*
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу-техникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар:*
7309 00 100 0*
– газға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған*
– сұйықтарға арналған:*
7309 00 300 0*
– – қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар*
– – өзгелері, сыйымдылығы:*
7309 00 510 0*
– – –  100 000 л-ден астам*
7309 00 590 0*
– – – 100 000 л-ден аспайтын*
7309 00 900 0*
– қатты заттарға арналған*
7310*
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден аспайтын, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз, кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған цистерналар, күбілер, барабандар, канистралар, жәшiктер және ұқсас ыдыстар:*
7310 10 000 0*
– сыйымдылығы 50 л немесе одан астам*
7310 29 900 0
– – – қабырға қалыңдығы 0,5 мм немесе одан да көп
– сыйымдылығы 50 л-ден аспайтын:*
7311 00*
Қара металдардан жасалған, сығылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар:*
– жіксіз:*
– – қысымы 165 бар және одан да жоғарыға арналған,сыйымдылығы:*
7311 00 110 0*
– – – 20 литрге дейін*
7311 00 130 0*
– – – 20 литрден асатын, бірақ 50 литрден аспайтын*
7311 00 190 0*
– – – 50 литрден астам*
– өзгелері, сыйымдылығы:*
7311 00 910 0*
– – 1000 л-ден кем*
7311 00 990 0*
– – 1000 л немесе одан астам*
7312*
Қара металдардан жасалған, электрлiк оқшаулаусыз иiрiлген сым, тростар, арқан-жiптер, өрме баулар, ілмектер және ұқсас бұйымдар:*
7312 10*
- иiрiлген сымдар, тростар және арқан-жiптер:*
7312 10 200*
- - коррозияға төзімді болаттан жасалған:*
7312 10 200 9*
– – –өзгелері*
7313 00 000 0*
Қара металдардан жасалған тiкенекті сым; тiкенектi немесе тiкенектi емес, иiрiлген құрсаулық болат немесе жалаң қабатты жалпақ сым, қара металдардан жасалған, қоршауға арналған бос иiрiлген қос сым*
7314*
Қара металдардан жасалған, металл матасы (шексiз таспаларды қоса алғанда), кереге торлар, торлар және сымнан жасалған қоршаулар; қара металдардан жасалған қималап шығаратын табақтар:*
- өрме мата:*

7308 10 000 0*
- мосты и секции мостов *
7308 20 000 0*
- башни и решетчатые мачты *
7308 30 000 0*
- двери, окна и их рамы и пороги для дверей *
7308 40*
- оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи: *
7308 40 900 0*
- - прочие *
- - - исключительно или в основном изготовленные из листового материала: *
7308 90 510 0*
- - - - панели, состоящие из двух стенок, изготовленных из гофрированного (ребристого) листа с изоляционным наполнителем *
7308 90 990 0
– – – прочие
7309 00*
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости из черных металлов для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л. с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7309 00 100 0*
– для газов (кроме сжатого или сжиженного газа) *
– для жидкостей: *
7309 00 300 0*
– – с облицовкой или теплоизоляцией *
– – прочие вместимостью: *
7309 00 510 0*
– – – более 100 000 л*
7309 00 590 0*
– – – не более 100 000 л*
7309 00 900 0*
– для твердых веществ*
7310*
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости из черных металлов для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования: *
7310 10 000 0*
– вместимостью 50 л или более*
– вместимостью менее 50 л: *
7310 29
-прочие
7310 29 900 0
– – – с толщиной стенки 0,5 мм или более
7311 00*
Емкости для сжатого или сжиженного газа из черных металлов:
– бесшовные: *
– – рассчитанные на давление 165 бар или более вместимостью:
7311 00 110 0*
– – – менее 20 л*
7311 00 130 0*
– – – 20 л или более, но менее 50 л*
7311 00 190 0*
– – – более 50 л*
– прочие вместимостью:
7311 00 910 0*
– – менее 1000 л*
7311 00 990 0*
– – 1000 л или более*
7312*
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия из черных металлов без электрической изоляции: *
7312 10*
- скрученная проволока, тросы и канаты: *
7312 10 200*
- - из коррозионностойкой стали: *
7312 10 200 9*
– – – прочие *
7313 00 000 0*
Проволока колючая из черных металлов; скрученная обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая или неколючая, свободно скрученная двойная проволока для ограждений из черных металлов *
7314*
Металлическая ткань (включая бесконечные ленты), решетки, сетки и ограждения из проволоки, из черных металлов; просечно-вытяжной лист из черных металлов: *
- плетеная ткань: *

7314 12 000 0*
- - машиналарға арналған коррозияға төзiмдi болаттан жасалған шексiз таспалар*
7314 14 000 0*
- - өзге де коррозияға төзiмдi болаттан жасалған өрме мата*
7314 20 100 0*
- - толқынды сымнан*
7314 20*
- өзге де қиылысқан жерлері дәнекерленген сымнан жасалған кереге торлар, торлар және қоршаулар:*
- торлар, және қоршаулар қиылыстарында дәнекерленген , басқа:*
7314 31 000 0*
- - мырышталған*
- өзге де маталар, кереге торлар, торлар және қоршаулар:*
7314 41*
- - мырышталған:*
7314 41 100 0*
- - - алты қырлы ұяшықты торлар*
7314 42*
- - пластмассамен қапталған:*
7314 42 100 0*
- - - алты қырлы ұяшықты торлар *
7316 00 000 0*
- қималап шығарылған бет*
7317 00*
Қара металдардан жасалған шегелер, кнопкалар, сызу түймешелері, қатпарланған шегелер, қысқыштар (8305-тауар позициясына енгізiлгендерден басқа) және мысты басы бар бұйымдардан басқа, басқа материалдардан жасалған басы бар немесе жоқ, ұқсас бұйымдар:*
- - сымнан суықтай басылғандары:
7317 00 200 0*
- - - белдеулердегі немесе орамдардағы шегелер
7317 00 400 0*
- - - құрамында 0,5 салм.% немесе одан астам көміртегі бар, суарылған, болаттан жасалған шегелер*
7317 00 610 0*
- - - - мырышталған*
7317 00 900*
- - өзгелері:**
7317 00 900 1*
- - - тайғанаққа қарсы түрпілер
7318*
Қара металдардан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, глухарьлар, бұрама iлмектер, тойтарма шегелер, сыналар, сіргелер, шайбалар (серіппелiлердi қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар:*
- бұрандамен жабдықталған бұйымдар:*
7318 11 000 0*
- - глухарьлар*
7318 12*
- - өзге де ағашқа арналған бұрама шегелер:*
7318 12 100 0*
- - - коррозияға төзімді болаттан жасалған*
7318 13 000 0*
- - енбелі iлмектер және балдақтар*
7318 14*
- - өздiгiнен оймалы бұрамалар:*
7318 14 100 0*
- - - коррозияға төзімді болаттан жасалған*
7318 14 910 0*
- - - - кескіленген орам оймалы бұрандалар*
7318 15*
- - сомындармен немесе шайбалармен жинақталған немесе оларсыз, өзге де бұрамалар мен бұрандалар:*
7318 15 100 0*
- - - тұтас көлденең қималы шыбықтардан, бейіндерден немесе сымдардан жонылған, өзегінің жуандығы 6 мм-ден аспайтын бұрамалар *
7318 15 200 0*
- - - - темір жолдардың құрылымдық элементтерін бекітуге арналған*
- - - - - қалпақсыз:*
- - - - - - Созылуға беріктігі басқа: *
7318 15 410 0*
- - - - - - 800 МПа дан кем:*
7318 15 490 0*
- - - - - - - 800 МПа немесе одан астам*
- - - - - қалпақты:*
- - - - - - крест бейнелі шлицтері бар бұрандалар:*
7318 15 510 0*
- - - - - - - коррозияға төзімді болаттан жасалған*
- - - - - - ішкі тістегіштері бар бұрандалар:*
7318 15 610 0*
- - - - - - коррозияға төзімді болаттан жасалған*
- - - - - - алты қырлы қалпақты бұрандалар:*
- - - - - - - коррозияға төзімді болаттан жасалған:*

7314 12 000 0*
- - бесконечные ленты из коррозионностойкой стали для машин*
7314 14 000 0*
- - плетеная ткань из коррозионностойкой стали прочая *
7314 20 100 0*
- - из ребристой проволоки *
7314 20*
- решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, из проволоки с максимальным размером поперечного сечения 3 мм или более, с ячейками размером 100
или более: *
- решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, прочие: *
7314 31 000 0*
- - оцинкованные *
- ткани, решетки, сетки и ограждения прочие: *
7314 41*
- - оцинкованные: *
7314 41 100 0*
- - - сетки с шестигранными ячейками *
7314 42*
- - покрытые пластмассой: *
7314 42 100 0*
- - - сетки с шестигранными ячейками*
7314 50 000 0*
- просечно-вытяжной лист*
7317 00*
Гвозди, кнопки, чертежные кнопки, рифленые гвозди, скобы (кроме включенных в товарную позицию 8305) и аналогичные изделия, из черных металлов, с головками или без головок из других материалов, кроме изделий с медными головками: *
- - холодноштампованные из проволоки: *
7317 00 200 0*
- - - гвозди в полосках или рулонах*
7317 00 400 0*
- - - гвозди из стали, содержащей 0,5 мас.% или более углерода, закаленные*
7317 00 610 0*
- - - - оцинкованные*
7317 00 900*
- - прочие: *
7317 00 900 1*
- - - шипы противоскольжения*
7318*
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из черных металлов: *
- изделия, снабженные резьбой: *
7318 11 000 0*
- - глухари*
7318 12*
- - шурупы для дерева прочие: *
7318 12 100 0*
- - - из коррозионностойкой стали*
7318 13 000 0*
- - крюки и кольца ввертные*
7318 14*
- - винты самонарезающие: *
7318 14 100 0*
- - - из коррозионностойкой стали*
7318 14 910 0*
- - - - винты с разреженными витками резьбы*
7318 15*
- - винты и болты прочие в комплекте с гайками или шайбами или без них: *
7318 15 100 0*
- - - винты с толщиной стержня не более 6 мм, выточенные из прутков, профилей или проволоки сплошного поперечного сечения*
7318 15 200 0*
- - - - для крепления конструкционных элементов железнодорожного пути*
- - - - - без головок: *
- - - - - - прочие с пределом прочности на растяжение: *
7318 15 410 0*
- - - - - - менее 800 МПа*
7318 15 490 0*
- - - - - - - 800 МПа или более*
- - - - - с головками: *
- - - - - - винты с крестообразным шлицем: *
7318 15 510 0*
- - - - - - - из коррозионностойкой стали*
- - - - - - винты с внутренним шестигранником: *
7318 15 610 0*
- - - - - - - из коррозионностойкой стали*
- - - - - - болты с шестигранной головкой: *
- - - - - - - из коррозионностойкой стали: *

7318 15 700*
- - - - - - - коррозияға төзімді болаттан жасалған:*
7318 15 810 0*
- - - - - - - - 800 МПа-дан кем*
7318 15 890 0*
- - - - - - - - 800 МПа немесе одан астам*
7318 15 900 9*
- - - - - - өзгелері:*
7318 16*
- - сомындар:*
7318 16 100 0*
- - - тұтас көлденең қималы шыбықтардан, бейіндерден немесе сымдардан жонылған, тесігінің диаметрі 6 мм-ден аспайтын*
7318 16 300 9*
- - - - өзгелері:*
7318 16 500 0*
- - - - - өздігінен бекітілетін сомындар*
- - - - - өзгелері, ішкі диаметрі:*
7318 16 910*
- - - - - - 12 мм-ден аспайтын:*
- бұрандамасыз бұйымдар:*
7318 21 000*
- - өзге де серiппелi шайбалар және тоқтатқыш шайбалар:*
7318 22 000*
- - өзге де шайбалар:*
7318 23 000*
- - тойтарма шегелер :*
7318 23 000 9*
- - - өзгелері *
7318 24 000*
- - дюбель және түйреуіштер:*
7318 24 000 9*
--- өзгелері*
7320
Серіппелер, рессорлар және оларға арналған қара металдан жасалған қаңылтырлар
7320 20
– бұрандалы серіппелер
7320 20 850
– – – созылуға жұмыс жасайтын бұрандалы серіппелер:
7320 20 850 8
– – – – өзгелерi
7321*
Қара металдардан жасалған жылытатын пештер, жылыту-пiсiру пештерi және тамақ пiсiруге арналған пештер (орталық жылытудың қосымша қазандарының пештерiн қоса алғанда), қуыру ыдыстары, қуыру табалары, плитаға арналған жанарғылар, тамақты жылытуға арналған жылытқыштар және ұқсас тұрмыстық электрлiк емес құрылғылар және олардың бөлiктерi:*
7321 11*
- - газбен ғана немесе газ және басқа да отын түрлерімен жұмыс істейтін:*
7321 12 000 0*
- - сұйық отынды*
7321 19 000 0*
- - өзгелері, қатты отынмен жұмыс істейтін құрылғыларды қоса алғанда*
- өзге де құрылғылар:*
7321 81*
- - газбен ғана немесе газ және басқа да отын түрлерімен жұмыс істейтін:*
7321 82*
- - cұйық отынды:*
7321 89 000 0*
- - өзгелері, қатты отынмен жұмыс істейтін құрылғыларды қоса алғанда*
7322*
Қара металдардан жасалған электрмен қыздырылмайтын орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөліктері; қара металдардан жасалған, ыстық ауаны беруге арналған (сондай-ақ таза немесе салқындатылған ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда), электрмен қыздырылмайтын, қозғалтқыш жетегiнен жұмыс істейтін ішіне орнатылған желдеткiші немесе ауа үрлегiші бар ауа қыздырғыштары мен бөлу құрылғылары және oлapдың бөлiктерi:*
- радиаторлар және олардың бөлiктерi:*
7322 11 000 0*
- - шойын құймадан*
7322 90 000 9*
- -  өзгелері *
7324*
Қара металдардан жасалған санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi:*
7324 10 000*
- коррозияға төзiмдi болаттан жасалған раковиналар және қолжуғыштар:*
- ванналар:*

7318 15 700*
- - - - - - - из коррозионностойкой стали: *
7318 15 810 0*
- - - - - - - - менее 800 МПа*
7318 15 890 0*
- - - - - - - - 800 МПа или более*
7318 15 900 9*
- - - - - - прочие: *
7318 16*
- - гайки:
7318 16 100 0*
- - - выточенные из прутков профилей или проволоки сплошного поперечного сечения, с диаметром отверстия не более 6 мм*
7318 16 300 9*
- - - - - прочие*
7318 16 500 0*
- - - - - самостопорящиеся гайки*
- - - - - прочие с внутренним диаметром: *
7318 16 910*
- - - - - - не более 12 мм:м
- изделия без резьбы: *
7318 21 000*
- - шайбы пружинные и шайбы стопорные прочие: *
7318 22 000*
- - шайбы прочие: *
7318 23 000*
- - заклепки: *
7318 23 000 9*
- - - прочие*
7318 24 000*
- - шпонки и шплинты: *
7318 24 000 9*
---прочие*
7320
Пружины, рессоры и листы для них, из черных металлов:
7320 20
– пружины винтовые
7320 20 850
– – – винтовые пружины, работающие на растяжение:
7320 20 850 8
– – – – прочие
7321*
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части из черных металлов:
7321 11*
- - только на газовом или на газовом и других видах топлива: *
7321 12 000 0*
- - на жидком топливе*
7321 19 000 0*
- - прочие, включая устройства на твердом топливе*
- прочие устройства: *
7321 81*
- - только на газовом или на газовом и других видах топлива: *
7321 82*
- - на жидком топливе: *
7321 89 000 0*
- - прочие, включая устройства на твердом топливе*
7322*
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов: *
- радиаторы и их части: *
7322 11 000 0*
- - из чугунного литья*
7322 90 000 9*
- - прочие*
7324*
Оборудование санитарно-техническое и его части из черных металлов: *
7324 10 000*
- раковины и умывальники из коррозионностойкой стали: *
- ванны: *

7610 10 000 0*
- есiктер, терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар*
7610 90*
- өзгелері:*
7610 90 100 0*
- - көпірлер мен олардың бөліктері, мұнаралар мен керегеторлы діңгектер*
7611 00 000 0*
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышымен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар*
7612*
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден аспайтын қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышымен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз күбiлер, барабандар, банкiлер, жәшiктер және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе майыспалы түтiк түрiндегi сыйымдылықтарды қоса алғанда):*
7612 10 000 0*
- пішіні өзгеретін түтiк түрiндегi сыйымдылықтар*
7612 90*
- өзгелері:*
7612 90 200 0
- - аэрозольдар үшін пайдаланылатын сыйымдылықтар
7612 90 900*
- - өзгелері:*
7612 90 900 1*
- - - сыйымдылығы 1 л-ден аспайтын цилиндр түріндегі қатты сыйымдылықтар*
7612 90 900 2*
- - - - сыйымдылығы 50 л немесе одан астам*
7613 00 000 0*
Сығылған немесе сұйылтылған газдарға арналған алюминий сыйымдылықтар*
7614*
Электрлiк оқшаулаусыз алюминийден жасалған иiрiлген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар:*
7614 10 000 0*
- болат өзегімен*
7616
Алюминийден жасалатын өзге де бұйымдар:
7616 99
– – өзгелерi
79
Мырыш және одан бұйымдар
7901
Өңделмеген мырыш:
7907 00 000*
Мырыштан жасалған өзге де бұйымдар:*
7907 00 000 1*
- құбырлар немесе түтіктер үшін құбырлар түтіктер және фитингтер (мысалы, жалғастырғыштар буындап, ернемек)*
83
Бағалы емес металдардан жасалған өзге де бұйымдар
8301*
Бағалы емес металдардан жасалған аспалы және ойық құлыптар (кiлттiң, кодтық комбинацияның көмегiмен жұмыс iстейтiн немесе электрлiк); қымбат бағалы емес металдардан жасалған ысырмалы тиектер жәнe құлыптармен бiрiктiрiлетiн ысырмалы тиектi жақтаулар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған жоғарыда көрсетiлген кез келген бұйымдарға арналған кiлттер:*
8301 10 000 0*
- аспалы құлыптар*
8301 40*
- өзге де құлыптар:*
- - ғимараттардың есіктеріне орнатуға арналған құлыптар:
8301 40 110 0*
- - - цилиндрлі*
8301 40 900 0*
- - өзге де құлыптар*
8301 50 000 *
- ысырмалы тиектер және құлыптармен бiрiктірiлген ысырмалы тиектi жақтаулар*

7610 10 000 0*
- двери, окна и их рамы, пороги для дверей*
7610 90*
- прочие: *
7610 90 100 0*
- - мосты и их секции, башни и решетчатые мачты*
7611 00 000 0*
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л с облицовкой или термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования*
7612*
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л с облицовкой или термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования: *
7612 10 000 0*
- емкости деформируемые трубчатые*
7612 90*
- прочие: *
7612 90 200 0
- - емкости, используемые для аэрозолей
7612 90 900*
- - прочие: *
7612 90 900 1*
- - - емкости жесткие цилиндрические вместимостью не более 1 л*
7612 90 900 2*
- - - - вместимостью 50 л или более*
7613 00 000 0*
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые*
7614*
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции: *
7614 10 000 0*
- со стальным сердечником*
7616
Прочие изделия из алюминия:
7616 99
– – прочие
79
Цинк и изделия из него
7901
Цинк необработанный:
7907 00 000*
Прочие изделия из цинка: *
7907 00 000 1*
- трубы, трубки и фитинги для труб или трубок (например, муфты, колена, фланцы) *
83
Прочие изделия из недрагоценных металлов
8301*
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа, кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых вышеуказанных изделий из недрагоценных металлов: *
8301 10 000 0*
- замки висячие*
8301 40*
- замки прочие: *
- - замки, предназначенные для установки в дверях зданий: *
8301 40 110 0*
- - - цилиндровые*
8301 40 900 0*
- - замки прочие*
8301 50 000 0*
- задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками

8301 60 000
- бөліктері:
8301 70 000 0
- жеке жеткiзiлетiн кiлттер
8302*
Жиhаздарда, есiктерде, баспалдақтарда, терезелерде, перделерде, көлiк құралдарының салондарында, ер-тұрман бұйымдарында, шабадандарда, жәшiктерде, қобдишаларда немесе ұқсас бұйымдарда пайдаланылатын бағалы емес металдардан жасалған бекiту арматурасы; қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілмектер, кронштейндер және бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; бағалы емес металдардан жасалған бекiту керек-жарақтары бар жиhаз дөңгелектерi; бағалы емес металдардан жасалған есiктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар:*

8301 60 000
- части:
8301 70 000 0
- ключи, поставляемые отдельно
8302*
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей: *

8302 10 000
- топсалар:
- өзге де бекiту арматурасы, фурнитура және ұқсас бөлшектер:
8302 41*
- - ғимараттарда қолданылатын:*
8302 41 100 0*
- - - есiктер үшiн*
8302 41 500 0*
- - - терезелер үшiн*
8302 41 900 0*
- - - өзгелері*
8302 60 000
- есіктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар:
8302 60 000 9
- - өзгелер
8307
Бағалы емес металдардан жасалған иілгіш құбырлар, фитингпен немесе фитингсіз:
8307 10 000
– қара металдан жасалған:
8307 10 000 9
– – өзгелерi
8307 90 000
–өзге де бағалы емес металдардан:

8302 10 000
- шарниры:
- крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали прочие:
8302 41*
- - применяемые в зданиях: *
8302 41 100 0*
- - - для дверей*
8302 41 500 0*
- - - для окон*
8302 41 900 0*
- - - прочие*
8302 60 000
- автоматические устройства для закрывания дверей:
8302 60 000 9*
– – прочие*
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или без них:
8307 10 000
– из черных металлов:
8307 10 000 9
– – прочие
8307 90 000
– из прочих недрагоценных металлов:

8307 90 000 9
– – өзгелерi
8311*
Бағалы емес металдардан немесе металдардың карбидтерiнен жасалған жабындысы немесе флюстi материалдардан жасалған өзегi бар, металдарды немесе металдардың карбидтерiн төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, пiсiру немесе шөктіру үшiн пайдаланылатын сым, шыбықтар, түтiктер, пластиналар, электродтар және ұқсас бұйымдар; бағалы емес металдардың пісірілген ұнтағынан жасалған тозаңдатумен металдандыру үшiн пайдаланылатын сым және шыбықтар:*
8311 10 000*
- жабындысы бар бағалы емес металдардан жасалған, доғалық электрмен пісіру үшiн пайдаланылатын электродтар:*
8311 10 000 1*
- - қара металдан жасалған білік және баяу балқитын материалдың жабандысымен*
8311 20 000 0*
- доғалық электрмен пiсiру үшiн пайдаланылатын, бағалы емес металдардан жасалған өзектi сым*
8311 30 000 0*
- төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, немесе газбен пісіру үшiн пайдаланылатын бағалы емес металдардан жасалған жабындылы шыбықтар және өзекті сым*
Машиналар, құралдар және механизмдер; электротехникалық құралдар; олардың бөлшектері; дыбыс жазушы және дыбысты айналдырушы аппаратуралар, телевизиондық бейнелерді жазу және дыбысты айналдырушы аппаратура, олардың бөлшектері және жабдықтары
84
Ядерлік реакторлар, пештер, құралдар және механикалық құрылғылар; олардың бөлшектері
8402*
Бу қазандары немесе басқа да бу өндiретiн қазандар (төменгi қысымдағы бу өндiруге де қабiлеттi орталық жылыту жүйесiнiң су қазандарынан басқа); бу қыздырғышы бар cу қазандары:*
– бу қазандары немесе басқа да бу өндiретiн қазандар:*
бу өндiретiн қазандар:*
8402 11 000*
– – өнімділігі сағатына 45 т-дан астам су құбырлы қазандар:*
8402 11 000 9*
– – – өзгелері*
8402 12 000*
– – өнiмділiгi сағатына 45 т-дан аспайтын су құбырлы қазандар:
8402 12 000 9*
– – – өзгелері*
8402 19*
– – қиыстырылғандарды қoca алғанда, өзге де бу өндiретiн қазандар:
8402 19 100*
– – – түтіндеткіш қазандар:
8402 19 100 9*
– – – – өзгелері:*
8402 20 000*
–  бу қыздырғышы бар су қазандары:*
8402 90 000
- бөлiктерi:
8402 90 000 9*
– – өзгелері***
8403*
8402-тауар позициясының қазандарынан басқа орталық жылу қазандары:*
8403 10*
– қазандар:
8403 10 100 0*
– – шойыннан құйылған*
8403 90*
- бөліктері:*
8403 90 100 0*
– – шойыннан құйылған*
8404*
8402 немесе 8403-тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетіргiштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар:*
8404 10 000 0*
– 8402 немесе 8403-тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар*

8307 90 000 9
– – прочие
8311*
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия из недрагоценных металлов или карбидов металлов с покрытием или сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением: *
8311 10 000*
- электроды из недрагоценных металлов с покрытием, используемые для дуговой электросварки: *
8311 10 000 1*
- - с сердечником из черных металлов и покрытием из тугоплавкого материала*
8311 20 000 0*
- проволока из недрагоценных металлов с сердечником, используемая для дуговой электросварки*
8311 30 000 0*
- прутки с покрытием и проволока с сердечником, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или газовой сварки, из недрагоценных металлов*
Машины, оборудование и механизмы; электротехническое оборудование; их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности
84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства; их части
8402*
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды: *
– котлы паровые или другие паропроизводящие котлы: *
паропроизводящие котлы: *
8402 11 000*
– – котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час: *
8402 11 000 9*
– – – прочие*
8402 12 000*
– – котлы водотрубные производительностью не более 45 т пара в час: *
8402 12 000 9*
– – – прочие*
8402 19*
– – паропроизводящие котлы прочие, включая комбинированные: *
8402 19 100*
– – – котлы дымогарные: *
8402 19 100 9*
– – – – прочие*
8402 20 000*
– котлы перегретой воды: *
8402 90 000*
- части: *
8402 90 000 9*
– – прочие*
8403*
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402: *
8403 10*
– котлы: *
8403 10 100 0*
– – из чугунного литья*
8403 90*
- части: *
8403 90 100 0*
– – из чугунного литья*
8404*
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок: *
8404 10 000 0*
– вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403*

8404 20 000 0*
– бу-cу немесе басқа да бу-күш қондырғыларға арналған конденсаторлар*
8405
Газ генераторлары немесе тазартқыш жабдығы бар немесе тазартқыш жабдығы жоқ су газының генераторлары; ацетиленді газды генераторлар және тазартқыш жабдықты немесе тазартқыш жабдықсыз ұқсас газ генераторлары:
8405 10 000
Газ генераторлары немесе тазартқыш жабдықты немесе тазартқыш жабдықсыз су газының генераторлары; ацетиленді газ генераторлары және тазартқыш қондырғылары бар немесе қондырғысыз ұқсас газ генераторлары:

8404 20 000 0*
– конденсаторы для пароводяных или других паросиловых установок*
8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8405 10 000
– газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:

8405 10 000 9
– –  өзгелерi
8406*
Су буы турбиналары және өзге де бу турбиналары:*
– өзге де турбиналар:*
8406 81 000 0*
- - қуаттығы 40 МВт-тан астам*
8406 82 000 0*
– – қуаттығы 40 МВт-тан аспайтын*
8406 90*
-  бөліктері:*
8406 90 100 0*
– – статор күректері, роторлар және олардың күректері*
8413*
Шығыс өлшегiштерi бар немесе оларсыз сұйықты сорғылар; сұйықты көтергiштер:*
– шығыс өлшегiштерi бар немесе оларды орнату көзделетiн сорғылар:*
8413 11 000 0*
– – жанар-жағар май құю станциялары мен гараждарда пайдаланылатын жанар-жағар май материалдарына арналған сорғылар*
8413 20 000*
– 8413 11 немесе 8413 19-қосалқы позицияларының сорғыларынан басқа қол сорғылары:*
8413 30*
– отындық, май немесе iштен жану қозғалтқыштары үшiн суыту сұйықтығына арналған сорғылар:*
8413 30 200*
– – отын сорғылары:*
8413 40 000 0*
– бетон сорғылары*
8413 50*
– өзге де көлемдi ілгері-кейінді сорғылар:*
8413 50 200 0*
– – гидравликалық агрегаттар*
8413 50 400 0*
– – дозалау сорғылары*
– – – поршеньді сорғылар:*
8413 50 610 0*
– – – – гидравликалық күш*
8413 60*
– өзге де көлемді роторлы сорғылар:*
8413 60*
- өзге де көлемді роторлы сорғылар:*
8413 60 200 0*
– – гидравликалық агрегаттар*
– – – тістегершіктік сорғылар:*
8413 60 310 0*
– – – – гидравликалық күш *
– – – пластиналы сорғылар:*
8413 60 610 0*
– – – – гидравликалық күш*
8413 60 700 0*
– – – винтті сорғылар*
8413 70*
– өзге де ортадан тепкіш сорғылар:*
– – тиеу сорғылары:*
8413 70 210 0*
– – – бір сатылы*
8413 70 290 0*
– – – көп сатылы*
8413 70 300 0*
– – қыздыру жүйелеріне және ыстық сумен жабдықтауға арналған герметикалық ортадан тепкіш сорғылар*
– – өзгелері, шығару патрубкасының диаметрі:*
8413 70 350 0*
– – – 15 мм-ден аспайтын*
– – – 15 мм-ден астам:*
8413 70 450 0*
– – – – арналы-ортадан тепкіш сорғылар мен вихрьлік сорғылар (қапталды арналары бар)*
– – – – радиальды ағынды сорғылар:*
– – – – – бір сатылы:*
– – – – – – жалғыз кіретін жұмыс дөңгелегі бар:*
8413 70 510 0*
– – – – – – – моноблокты*
8413 70 650 0*
– – – – – – кіретін жұмыс дөңгелегінің саны бірден астам*
8413 70 750 0*
– – – – – көп сатылы*
– – – – өзге де ортадан тепкіш сорғылар:*
8413 70 810 0*
– – – – – бір сатылы*
8413 70 890 0*
– – – – – көп сатылы*
– өзге де сорғылар; сұйықтық көтергіштер:*
8413 81 000*
– – сорғылар:*
8413 82 00
– – сұйықтық көтергіштер:*
8413 82 009 1*
– – – – станоктар-тербеткіштер*
8413 91 000*
– – сорғылардың:*
8413 92 000 0*
– – сұйықтық көтергіштердің*
8414*
Ауа немесе вакуумды сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткiштерi; желдеткiш немесе рециркуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткiштi сүзгiлi немесе сүзгiсiз шкафтар:*

8405 10 000 9
– – прочее
8406*
Турбины на водяном пару и турбины паровые прочие: *
– турбины прочие: *
8406 81 000 0*
- - мощностью более 40 МВт*
8406 82 000 0*
– – мощностью не более 40 МВт*
8406 90*
- части: *
8406 90 100 0
– – лопатки статора, роторы и их лопатки
8413*
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей: *
– насосы, имеющие расходомеры или предусматривающие их установку: *
8413 11 000 0*
– – насосы для горюче-смазочных материалов, используемые на заправочных станциях или в гаражах*
8413 20 000*
– насосы ручные, кроме насосов субпозиции 8413 11 или 8413 19: *
8413 30*
– насосы топливные, масляные или для охлаждающей жидкости для двигателей внутреннего сгорания: *
8413 30 200*
– – насосы топливные: *
8413 40 000 0*
– бетононасосы*
8413 50*
– насосы объемные возвратно-поступательные прочие: *
8413 50 200 0*
– – гидравлические агрегаты*
8413 50 400 0*
– – насосы дозировочные*
– – – насосы поршневые: *
8413 50 610 0*
– – – – гидравлические силовые*
8413 60*
– насосы объемные роторные прочие: *
8413 60*
- насосы объемные роторные прочие: *
8413 60 200 0*
– – гидравлические агрегаты*
– – – насосы шестеренные: *
8413 60 310 0*
– – – – гидравлические силовые*
– – – насосы пластинчатые:
8413 60 610 0*
– – – – гидравлические силовые*
8413 60 700 0*
– – – насосы винтовые*
8413 70*
– насосы центробежные прочие: *
– – насосы погружные: *
8413 70 210 0*
– – – одноступенчатые*
8413 70 290 0*
– – – многоступенчатые*
8413 70 300 0*
– – насосы герметичные центробежные для нагревательных систем и горячего водоснабжения*
– – прочие с диаметром выпускного патрубка: *
8413 70 350 0*
– – – не более 15 мм*
– – – более 15 мм:
8413 70 450 0*
– – – – насосы канально-центробежные и насосы вихревые (с боковыми каналами) *
– – – – насосы с радиальным потоком: *
– – – – – одноступенчатые: *
– – – – – – с единственным входным рабочим колесом: *
8413 70 510 0*
– – – – – – – моноблочные*
8413 70 650 0*
– – – – – – с количеством входных рабочих колес более одного*
8413 70 750 0*
– – – – – многоступенчатые*
– – – – насосы центробежные прочие: *
8413 70 810 0*
– – – – – одноступенчатые*
8413 70 890 0*
– – – – – многоступенчатые*
– насосы прочие; подъемники жидкостей: *
8413 81 000*
– – насосы: *
8413 82 00
– – подъемники жидкостей:
8413 82 009 1*
– – – – станки-качалки
8413 91 000*
– – насосов: *
8413 92 000 0*
– – подъемников жидкостей*
8414*
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, фильтрами или без фильтров: *

8414 10*
– вакуумды сорғылар:*
8414 10 200 0*
– – жартылай өткізгіштерді жасауда пайдаланылатын*
8414 10 250 0*
– – – роторлы поршеньді сорғылар, тайғақ лопастары бар роторлы сорғылар, молекулярлы (вакуумды) сорғылар және Рутс үлгісіндегі сорғылар*
8414 10 810 0*
– – – – диффузиялы, криогенді және абсорбациялы сорғылар*
8414 20*
– пневматикалық қол немесе аяқ сорғылары:*
8414 59 200 0*
- - - осьті желдеткіштер *
8414 59 400 0*
- - - ортадан тепкіш желдеткіштер*
8414 60 000*
- ең үлкен көлденең мөлшерi 120 cм-ден аспайтын қалпақтар немесе тартпалы шкафтар:*
8414 60 000 1
– ең төменгі көлденең өлшемі 100 см - ден аспайтын, тік өлшемі 130 см – ден аспайтын, номиналды кернеуі 250 В – тан аспайтын, өнімділігі сағатына 1500 текше метрден аспайтын, май ұстайтын элементімен немесе оны орнататын орнымен, ауа жолын қосуға арналған орнату орнымен
8414 80
– өзгелерi:
8414 80 220*
- - - - 60 м3/сағ аспайтын:*
8414 80 220 9*
- - - - - өзгелері*
8414 80 280*
- - - - 60 м3/сағ астам:*
– – – өнімділігі 15 бар аса:
8414 80 510 0
– – – – 120 мі/сағ. артық емес:
8414 80 590 0
– – – – сағ.120 мі аса
8414 80 750 0
– – – – бұрандалы компрессорлар
8414 80 800 0
– –  өзгелерi:
8415*
Ылғалдылығы жеке реттелмейтiн кондиционерлердi қоса алғанда, қозғалтқышты желдеткiшпен және ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған аспаптармен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар:*
8415 10*
- терезелiк немесе қабырғалық түрдегi, бiрыңғай корпуста немесе "сплит-жүйелер": *
8415 10 100 0*
- - бірыңғай корпуста*
8415 10 900 0*
- - "сплит-жүйелер"*
8415 81 00*
- - тоңазыту қондырғысы мен тоңазыту/жылыту циклын қосуға арналған клапан орнатылған (реверсивтiк жылу сорғылары):*
8415 81 001 0*
- - - арнайы өндірістік үй-жайлардағы шағын климатты ұстап тұру үшін температурасы мен ылғалдылығы автоматты түрде реттелетін өнеркәсіптік кондиционерлер*
8415 82 000 0
– –орнатылған тоңазытатын қондырғысы бар, өзгелерi:
8415 83 000 0
– – тоңазытатын қондырғысы орнатылмаған:
8415 90 000 9
– – өзгелерi
8416*
Сұйық отынға арналған, ыдыратылған қатты отынға немесе газға арналған оттық жанарғылар; механикалық торларды, механикалық күл алғыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық оттықтар:*
8416 10*
- сұйық отынға арналған оттық жанарғылар:*
8416 10 100 0*
- - құрамында автоматты түрде басқаратын қондырғысы бар*
8416 20*
- қиыстырылғандарды қоса алғанда, өзге де оттық жанарғылар:*
8416 20 100 0*
- - тек қана газға арналған, моноблокты, желдеткіші және басқару қондырғысы бар*

8414 10*
– насосы вакуумные: *
8414 10 200 0*
– – используемые в производстве полупроводников*
8414 10 250 0*
– – – насосы роторные поршневые, насосы роторные со скользящими лопастями, насосы молекулярные (вакуумные) и насосы типа Рутс*
8414 10 810 0*
– – – – насосы диффузионные, криогенные и адсорбционные*
8414 20*
– насосы ручные или ножные пневматические: *
8414 30
– компрессоры, используемые в холодильном оборудовании:
8414 30 890
– – – прочие:
8414 59 200 0*
- - - вентиляторы осевые*
8414 59 400 0*
- - - вентиляторы центробежные*
8414 60 000*
- колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см: *
8414 60 000 1
– наименьшим горизонтальным размером не более 100 см, вертикальным размером не более 130 см, номинальным напряжением не более 250 В, производительностью не более 1500 метр кубический/час, с жироулавливающим элементом или местом для его установки, с посадочным местом для подсоединения воздуховода
8414 80
– прочие:
8414 80 220*
- - - - не более 60 м3/ч: *
8414 80 220 9*
- - - - - прочие*
8414 80 280 0
– – – – более 60 м3
– – – более 15 бар, производительностью:
8414 80 510 0
– – – – не более 120 м3/ч:
8414 80 590 0
– – – – более 120 м3
8414 80 750 0
– – – – компрессоры винтовые
8414 80 800 0
– – прочие:
8415*
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно: *
8415 10*
- оконного или настенного типа в едином корпусе или "сплит-системы": *
8415 10 100 0*
- - в едином корпусе*
8415 10 900 0*
- - "сплит-системы" *
8415 81 00*
- - со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы): *
8415 81 001 0*
- - - промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях*
8415 82 000 0
– – прочие со встроенной холодильной установкой
8415 83 000 0
– – без встроенной холодильной установки:
8415 90 000 9
– – прочие
8416*
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства: *
8416 10*
- горелки топочные для жидкого топлива: *
8416 10 100 0*
- - имеющие в своем составе устройство автоматического управления*
8416 20*
- горелки топочные прочие, включая комбинированные: *
8416 20 100 0*
- - только для газа, моноблочные, включающие вентилятор и устройство управления*

8416 20 200 0*
- - - құрамдастырылған шілтерлер*
8416 30 000 0*
- механикалық торларды, механикалық күл алғыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық оттықтар*
8417*
Қоқыс жағатын пештердi қoca алғанда, өнеркәсiптiк немесе зертханалық көрiктер мен пештер, электрлiк емес:*
8417 10 000 0*
- кендердi, пириттiк кендердi немесе металдарды күйдiруге, балқытуға немесе өзгелей термоөңдеуге арналған көрiктер мен пештер*
8417 80 300 0*
– – керамикалық бұйымдарды күйдіруге арналған ошақтар мен пештер*

8416 20 200 0*
- - - горелки комбинированные*
8416 30 000 0*
- топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства*
8417*
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические: *
8417 10 000 0*
- горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов*
8417 80 300 0*
– – горны и печи для обжига керамических изделий*

8417 80 500 0*
– – цемент, шыны немесе химиялық өнімдерді күйдіруге арналған ошақтар мен пештер*
8418*
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415-тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:*
8418 61 00
– – жылыту сорғылары, 8415 сауда позициясындағы ауаны конденсаттау құрылғыларынан басқа:
8418 61 001
– – – өнімділігі 3 кВт және одан артық:

8417 80 500 0*
– – горны и печи для обжига цемента, стекла или химических продуктов*
8418*
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415: *
8418 61 00
– – тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
8418 61 001
– – – производительностью 3 кВт и более:

8418 61 001 1
– – – – абсорбционды жылыту сорғылары
8418 61 001 9
– – – – өзгелер
8418 99 100
– – – тұрмыстық тоңазытқыштарда пайдаланатыннан басқа, буландырғыштар және конденсаттар:
8418 99 100 9
– – – –  өзгелерi
8419*
Тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, өңдеу барысында материалдың температурасы өзгеретін жылыту, пiсiру, қуыру, тазарту, тазалау, зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру, кептiру, бумен өңдеу, конденсациялау немесе салқындату сияқты материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрсіз жылытылатын өнеркәсiптiк немесе зертханалық машиналар, жабдықтар (8514-тауар позициясының пештерiн, камераларын және басқа да жабдықтарын қоспағанда); электрлi емес инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн су аккумуляторлары:*
– электрлi емес инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн су аккумуляторлары:*
8419 11 000 0*
– – инерттiк емес газды су жылытқыштары*
8421
Центрифугалар, орталықтанған кептіргіштерді қоса алғанда; сұйықтықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдық пен құрылғылар:
8421 19
– –  өзгелерi:
8421 19 700
– – –  өзгелерi:
8421 19 700 9
– – – –  өзгелерi
8421 21 000
– – суды сүзуге немесе тазартуға арналған:
8421 21 000 9
– – – өзгелерi
8421 22 000 0
– –  судан басқа, сусындарды сүзуге немесе тазартуға арналған
8421 29 000
– – өзгелерi:
8421 39
– – өзгелерi:
8421 39 200 9
– – – – өзгелерi
– – – өзге де газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдық пен құрылғылар:
8421 99 000
– – өзгелерi:
8422
Ыдыс жуатын машиналар; шөлмектердi немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептiруге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда); сусындарды газдауға арналған жабдықтар:*
8422 30 000
– бөтелкелерді, банкаларды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе басқа да ыдыстарды жабуға, оларды мөрлеуге немесе таңбалауға бастыруға арналған жабдық; бөтелкелердің, банкалардың, тубтардың және ұқсас сыйымдылықтардың қақпақтарын мықтап бұрауға арналған жабдық; сусындарды газдандыруға арналған жабдық:
8422 30 000 8
– – – өзгелерi

8418 61 001 1
– – – – абсорбционные тепловые насосы
8418 61 001 9
– – – – прочее
8418 99 100
– – – испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках:
8418 99 100 9
– – – – прочие
8419*
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаpенье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсиpование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безынеpционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические: *
– безынерционные водонагреватели или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические: *
8419 11 000 0*
– – безынерционные газовые водонагреватели*
8421
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов:
8421 19
– – прочие:
8421 19 700
– – – прочие:
8421 19 700 9
– – – – прочие
8421 21 000
– – для фильтрования или очистки воды:
8421 21 000 9
– – – прочее
8421 22 000 0
– – для фильтрования или очистки напитков, кроме воды
8421 29 000
– – прочее:
8421 39
– – прочее:
8421 39 200 9
– – – – прочее
– – – оборудование и устройства для фильтрования или очистки прочих газов:
8421 99 000
– – прочие:
8422
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для их опечатывания или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков:
8422 30 000
– оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для газирования напитков:
8422 30 000 8
– – – прочее

8422 40 000 5
– – – диаметрі 600 мм кем емес, бірақ 1500 мм-ден аспайтын және ені 300 мм-ден кем емес, бірақ 3200 мм аспайтын орамдарды буып түю үшін құрылғылар
8422 40 000 6
– – – Пластмасса лентал поддонының бос қаға қапшықтарын буып түюі үшін ені 16 мм аспайтын, бір поддонда саны 3500 данадан аспайтын
8423*
Өлшенетiн жүктiң ауырлық күшiмен қозғалысқа келтiрілетiн есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезiмталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа); барлық түрдегi таразыларға арналған теңдестiргiштер: *

8422 40 000 5
– – – оборудование для упаковки рулонов, имеющих диаметр не менее 600 мм, но не более 1500 мм и ширину не менее 300 мм, но не более 3200 мм
8422 40 000 6
– – – оборудование для упаковки пустых бумажных мешков на поддонах пластмассовой лентой шириной не более 16 мм, количеством не более 3500 шт на одном поддоне
8422 40 000 8
– – – прочее
8423*
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов: *

8423 10 100 0
- - тұрмыстық таразылар
8423 20 000 0*
– конвейердегi бұйымдарды үздiксiз өлшеуге арналған таразылар*
8423 30 000 0*
– тұрақты салмаққа реттелген таразылар және бункерлiк таразыларды қоса алғанда, белгiлi бір салмақтағы жүктi ыдысқа немесе контейнерге салатын таразылар*
– өлшеуге арналған өзге де жабдықтар:
8423 81*
– – ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан аспайтын:*
8423 81 100 0*
– – – салмақты бақылайтын құрылғылар мен алдын ала берілген салмаққа жеткен кезде белгі беретін автоматты бақылау құрылғылары*
8423 81 300 0
– – – алдына ала буып-түйілген тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
8423 82
– – ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан астам, бiрақ 5000 кг-нан аспайтын:
8423 82 100 0*
– – – салмақты бақылайтын құрылғылар мен алдын ала берілген салмаққа жеткен кезде белгі беретін автоматты бақылау құрылғылары*
8423 90 000*
– барлық үлгідегі таразыларға арналған теңдестіргіштер; өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері:*

8423 10 100 0
- - весы бытовые
8423 20 000 0*
– весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах*
8423 30 000 0*
– весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные*
– оборудование для взвешивания прочее:
8423 81*
– – с максимальной массой взвешивания не более 30 кг: *
8423 81 100 0*
– – – устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы*
8423 81 300 0
– – – оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров*
8423 82
– – с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг: *
8423 82 100 0*
– – – устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы*
8423 90 000*
– разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания: *

8423 90 000 1*
– – өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері (8423 10, 8423 81 500 0 позицияларында көрсетілген жабдықтардың бөліктерінен және 8423 89 100 0 кіші қосалқы позициясының көпір таразыларының бөліктерінен басқа)*
8424
Оқталған немесе оқталмаған өрт сөндіргіштер
8424 10 000 0
– зарядталған немесе зарядталмаған өрт сөндіргіштер
8424 10 910
- - - массасы 21 кг көп емес
8424 10 990
- - - өзгелер
8424 30*
– бу немесе құм себелейтiн машиналар және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары: *
8424 30 100 0*
– – – – – – сығылған ауамен жұмыс істейтін*

8423 90 000 1*
– – части оборудования для взвешивания (кроме частей оборудования, указанного в позициях 8423 10, 8423 81 500 0, и частей мостовых весов подсубпозиции 8423 89 000 0) *
8424
Огнетушители заряженные или незаряженные:
8424 10 000 0
– огнетушители заряженные или незаряженные
8424 10 910
- - - массой не более 21 кг
8424 10 990
- - - прочие
8424 30*
– машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства: *
8424 30 100 0*
– – – работающие от сжатого воздуха*

8424 81 300 0
- - - - тасымалданатын керек-жарақтар
8424 90 000 0
– бөлшектер
8425*
Скиптi көтергiштерден басқа, көтергiш тальдар және көтергiштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар:*
- көтергiш тальдар және көтергiштер (скиптi көтергiштер немесе көлiк құралдарын көтеру үшiн пайдаланылатын көтергiштерден басқа):
8425 11 000 0*
- электр қозғалтқыштан жетегі бар*
- домкраттар; көлік құралын көтеруге арналған көтергіштер:

8424 81 300 0
- - - - переносные приспособления
8424 90 000 0
– части
8425*
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты: *
- тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств): *
8425 11 000 0*
- - с приводом от электрического двигателя*
- домкраты; подъемники, используемые для поднятия транспортных средств:

8425 41 000 0
- - стационарлық гараж көтергiштерi
8425 42 000 0
- - өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергiштер
- өзге де өздiгiнен жүретiн механизмдер:
8426
Кемелік деррик-крандар; кабель крандарды қоса алғанда, көтергiш крандар; жылжымалы көтергіш фермалар, көтергіш кранмен жарақталған порталды тиегіштер мен арбалар:
8426 11 000 0
– – қимылсыз тіректегі көпірлі крандар
8426 30 000
– порталды немесе тіреуіштегі жебелі крандар:
8426 30 000 9
– – өзгелерi
8426 41 000
- - дөңгелекпен жүретiн:
8426 41 000 2
- - - жүк көтергіштігі 75 т кем, айналадағы ауаның температурасы-500С және одан төмен болған кезде жұмыс істеуге арналған2)
8426 49 009 1
- - - - өзге құбыр төсеуіштер:
- өзге механизмдер:
8426 91
- - жол автокөлік құралдарына орнатуға арналған:
8426 91 100
- - - көлік құралдарына жүкті тиеуге және олардан түсіруге арналған гидравликалық крандар:
8427
Ашалы қысқышы бар автотиеуiштер; көтергiш нeмece тиеп-түсiру жабдықтарымен жарақтандырылған өзге де тиеуiштер:
8427 10
- электр қозғалтқышынан жетегi бар өздiгiнен жүретiн тиегiштер:
8427 10 100 0
- - көтеру биіктігі 1 м немесе одан астам
8427 20
- өздiгiнен жүретiн өзге де тиегiштер:
8427 20 110 0
- - - тегіс емес жерлерге арналған ашалы қысқышы бар автотиеуiштер және өзге қатарлас автотиеуіштер
8428
Өзге де көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтiлер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар:
8428 20
- пневматикалық көтергiштер мен конвейерлер:
8428 20 200 0
- - сусымалы материалдар үшін
8428 20 800
- - өзгелері:
- өзге тауарлар мен материалдарға арналған үздіксіз қызметті элеваторлар мен конвейерлер:
8428 31 000 0
- - арнайы жер асты жұмыстарына арналған
8428 32 000 0
- - өзге де шөмiштiлер
8428 33 000 0
- - өзге де таспалылар
8428 39
- - өзгелері:
8428 39 200 0
- - - роликті конвейерлер
8428 39 900
- - - өзгелері:
8428 40 000 0
- эскалаторлар мен жаяу адамдарға арнaлғaн қозғалмалы жолдар
8428 60 000 0
- жолаушылар және жүк тасымалдауға арналған аспалы жолдар, шаңғы көтергiштерi; фуникулерлерге арналған тарту механизмдерi
8429
Өздiгінен жүретiн бұрылмайтын немесе бұрылатын күрегi бар бульдозерлер, грейдерлер, жоспарлаушылар, скреперлер, механикалық күректер, экскаваторлар, бiр шөмiштi тиегiштер, тегiстейтiн машиналар мен жол аунақтары:
8429 51
– – – – бiр шөмiштi фронтальды тиегiштер:
8429 51 990
- - - өзгелері:
8431
Тек қана немесе негізінен 8425- 8430 тауарлы позициялардағы жабдықтарға арналған бөлшектер
8431 20 000 0
– 8427 тауарлы позициялардағы машиналар немесе тетіктер
8431 39 000 0
– –  өзгелерi
8431 49
– – өзгелерi:

8425 41 000 0
- - стационарные гаражные подъемники
8425 42 000 0
- - домкраты и подъемники гидравлические прочие
- механизмы самоходные прочие:
8426
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном:
8426 11 000 0
– – краны мостовые на неподвижных опорах
8426 30 000
– краны портальные или стреловые на опоре:
8426 30 000 9
– – прочие
8426 41 000
- - на колесном ходу:
8426 41 000 2
- - - грузоподъемностью менее 75 т, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -500С и ниже2)
8426 49 009 1
- - - - трубоукладчики прочие
- механизмы прочие:
8426 91
- - предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах:
8426 91 100
- - - краны гидравлические, предназначенные для загрузки и разгрузки транспортных средств:
8427
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие погрузчики, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием:
8427 10
- погрузчики самоходные с приводом от электрического двигателя:
8427 10 100 0
- - с высотой подъема 1 м или более
8427 10 900 0
– – прочие
8427 20
- погрузчики самоходные прочие:
8427 20 110 0
- - - автопогрузчики с вилочным захватом для неровной местности и прочие штабелирующие автопогрузчики
8427 90 000
– погрузчики прочие:
8427 90 000 9
– – прочие
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:
8428 20
- пневматические подъемники и конвейеры:
8428 20 200 0
- - для сыпучих материалов
8428 20 800
- - прочие:
- элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие:
8428 31 000 0
- - специально предназначенные для подземных работ
8428 32 000 0
- - ковшовые прочие
8428 33 000 0
- - ленточные прочие
8428 39
- - прочие:
8428 39 200 0
- - - конвейеры роликовые
8428 39 900
- - - прочие:
8428 40 000 0
- эскалаторы и движущиеся пешеходные дорожки
8428 60 000 0
- канатные пассажирские и грузовые дороги, лыжные подъемники; тяговые механизмы для фуникулеров
8429
Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом, грейдеры, планировщики, скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные:
8429 51
– – погрузчики одноковшовые фронтальные:
8429 51 990
- - - - прочие
8431
Части, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8425 – 8430:
8431 20 000 0
– машин или механизмов товарной позиции 8427
8431 39 000 0
– – прочие
8431 49
– – прочие:

8468 20 000 0
– газбен жұмыс iстейтiн өзге де жабдықтар мен аппараттар
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген магниттiк немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректердi кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған машиналар:
8471 30 000 0
- кемінде орталық деректер өңдеу блогынан, клавиатура мен дисплейден тұратын салмағы 10 кг-нан аспайтын портативті сандық есептеу машиналары
- өзге де сандық есептеу машиналары:
8471 41 000
- - бiр корпуста кемінде орталық деректерді өңдеу блогы мен бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген енгiзу және шығару құрылғыларынан тұратын
8471 41 000 1
- - - әкелу еліне франко-шекара шартындағы құны 1 данасы үшін 3 000 АҚШ долларынан астам
8471 49 000 0
- - жүйелер түрiнде жеткiзiлетiн өзге де
8471 50 000 0
- 8471 41 немесе 8471 49-қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзгеше, бiр корпуста мынадай құрылғылардың: есте сақтау құрылғысының, енгiзу құрылғысының, шығару құрылғысының бipeуi немесе екеуi болатын деректер өңдеу блоктары
8471 60
- бiр корпуста есте сақтау құрылғысын қамтитын немесе қамтымайтын енгiзу немесе шығару құрылғылары:
8471 60 600 0
- - клавиатура
8471 70
- есте сақтау құрылғылары:
8471 70 200 0
- - орталық есте сақтау құрылғылары
– – – дискілердегі есте сақтау құрылғылары:
8471 70 300 0
– – – – оптикалық, магнитті оптикалықты қоса алғанда
8471 70 500 0
- - - - - қатты магнитті дискілерде
8471 70 800 0
- - - магнитті таспалардағы есте сақтау құрылғылары
8471 80 000 0
- өзге де есептеу машиналарының құрылғылары
8472
Кеңсе жабдықтары (мысалы, гектографиялық немесе трафареттік көбейткіш аппараттар, мекенжай болатын машиналар, банкнотты беруге арналған автоматты құрылымдар, тиынды санауға, орауға немесе сұрыптауға арналған машиналар, қарындаш қайрауға арналған машиналар, перфорациялы машиналар немесе қысқыштармен қысуға арналған машиналар), өзге де:
8472 90
– өзгелерi:
8474
Қатты күйiндегi (оның iшiнде ұнтақ немесе қоймалжың) топырақты, тасты, руданы немесе басқа да минералды қазбаларды сорттау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар; қатты минералдық отынды, қыш құрамды, қатпаған цементтi, гипстi материалдарды немесе ұнтақ және қоймалжың күйдегi басқа да минералдық өнiмдердi агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, құмнан құю қалыптарын жасауға арналған қалыптау машиналары:
8474 10 000 0
– сорттау, елеу, айыру, шаюға арналған машиналар
8474 20 000 0
– уатуға немесе ұсақтауға арналған машиналар
– араластыру және кедергi жасау үшiн машиналар:

8468 20 000 0
– оборудование и аппараты, работающие на газе, прочие
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные:
8471 30 000 0
- машины вычислительные портативные массой не более 10 кг, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
- машины вычислительные прочие:
8471 41 000
- - содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет:
8471 41 000 1
- - - стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза более 3 000 долларов США за 1 шт
8471 49 000 0
- - прочие, поставляемые в виде систем
8471 50 000 0
- блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
8471 60
- устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства:
8471 60 600 0
- - клавиатура
8471 70
- устройства, запоминающие:
8471 70 200 0
- - центральные запоминающие устройства
- - - устройства запоминающие на дисках:
8471 70 300 0
- - - - оптические, включая магнитооптические
8471 70 500 0
- - - - - на жестких магнитных дисках
8471 70 800 0
- - - запоминающие устройства на магнитных лентах
8471 80 000 0
- устройства вычислительных машин прочие
8472
Оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки для заточки карандашей, перфорационные машины или машины для скрепления скобами) прочее:
8472 90
– прочие:
8474
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка:
8474 10 000 0
– машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки
8474 20 000 0
– машины для измельчения или размалывания
– машины для смешивания или перемешивания:

8481 10 990
- - - өзгелері:
8481 20
- майлы гидравликалық немесе пневматикалық трансмиссияларға арналған клапандар:
8481 20 100
- - майлы гидравликалық күш трансмиссияларға арналған реттеуші клапандар:
8481 30
- керi клапандар (қайтарымсыз):
8481 30 910
- - шойыннан немесе болаттан құйылған:
8481 30 990
- - өзгелері:
8481 40
- сақтандырғыш немесе жеңiлдету клапандары:
8481 40 100 0
- - шойыннан немесе болаттан құйылған:
8481 80
- өзге де арматура:
8481 80 110 0
- - - араластырғыш арматура
- - орталықтан жылытатын радиаторларға арналған арматура:
8481 80 310 0
- - - термостатикалық арматура
8481 80 400 0
- - пневматикалық шиналар мен камераларға арналған арматура
- - - реттегіш арматура:
8481 80 510 0
- - - - температураны реттегіш
8481 80 59
- - - - өзгелер:
8481 80 591 0
- - - - - қысымды реттегіш
8481 80 610 0
- - - - - шойыннан құйылған
8481 80 63
- - - - - болаттан:
8481 80 631 0
- - - - - - айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 632 0
- - - - - - айналадағы ауаның температурасы-550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
- - - - бекіту клапандары:
8481 80 710 0
- - - - - шойыннан құйылған
8481 80 73
- - - - - болаттан:
8481 80 731 0
- - - - - - айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 732 0
- - - - - - айналадағы ауаның температурасы -550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 739
- - - - - - өзгелері:
8481 80 81
- - - - крандар:
8481 80 811 0
- - - - - айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 812 0
- - - - айналадағы ауаның температурасы -550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 850
- - - - бұрылмалы дискілік қақпақтар:
8481 80 850 1
- - - - - айналадағы ауаның температурасы-400 С және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 850 2
- - - - - айналадағы ауаның температурасы -550С және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
8481 80 870 0
- - - - мембраналы арматура
8481 80 990
- - - - өзгелер:

8481 10 990
- - - прочие:
8481 20
- клапаны для маслогидравлических или пневматических трансмиссий:
8481 20 100
- - клапаны регулирующие для маслогидравлических силовых трансмиссий:
8481 30
- клапаны обратные (невозвратные):
8481 30 910
- - из литейного чугуна или стали:
8481 30 990
- - прочие:
8481 40
- клапаны предохранительные или разгрузочные:
8481 40 100 0
- - из литейного чугуна или стали
8481 80
- арматура прочая:
8481 80 110 0
- - - арматура смесительная
- - арматура для радиаторов центрального отопления:
8481 80 310 0
- - - арматура термостатическая
8481 80 400 0
- - арматура для пневматических шин и камер
- - - арматура регулирующая:
8481 80 510 0
- - - - регуляторы температуры
8481 80 59
- - - - прочая:
8481 80 591 0
- - - - - регуляторы давления
8481 80 610 0
- - - - - из литейного чугуна
8481 80 63
- - - - - из стали:
8481 80 631 0
- - - - - - предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -400С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)
8481 80 632 0
- - - - - - предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -550С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
- - - - клапаны запорные:
8481 80 710 0
- - - - - из литейного чугуна
8481 80 73
- - - - - из стали:
8481 80 731 0
- - - - - - предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -400С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481 80 732 0
- - - - - - предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -550С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 739
- - - - - - прочие:
8481 80 81
- - - - краны:
8481 80 811 0
- - - - - предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -400С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S) 2)
8481 80 812 0
- - - - - предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -550С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481 80 850
- - - - затворы дисковые поворотные:
8481 80 850 1
- - - - - предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -400С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)
8481 80 850 2
- - - - - предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха -550С и ниже, давлении 80 Па и выше
8481 80 870 0
- - - - арматура мембранная
8481 80 990
- - - - прочая:

8481 90 000 0
- бөліктері
8483
Трансмиссиялық біліктер (жұдырық және иінділерді қоса алғанда) және қос иіндер; ішпектердің корпустары мен біліктерге арналған сырғанау ішпектері; тістегіршіктер мен тісті берілістер; түйіршікті немесе шығыршықты бұрама берілістер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, беріліс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткіштер; шкивтердің блоктарын қоса алғанда, тегершіктер мен шкивтер; муфталар мен білектерді біріктіруге арналған құрылғылар (әмбебап шарнирлерді қоса алғанда):

8481 90 000 0
- части
8483
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):

8483 60
– муфталар және біліктерді қосуға арналған құрылғылар (әмбебап шарнирлерді қоса алғанда)
8483 60 200 0
– – құймалы болатты және құймалы шойынды
85
Машиналар, құралдар және механизмдер; электр техникалық құралдар; олардың бөлшектері; дыбыс жазушы және дыбысты айналдырушы аппаратуралар, телевизиялық бейнелерді жазу және дыбысты айналдырушы аппаратура, олардың бөлшектері және жабдықтары
8501
Электрлі қозғалтқыш пен генераторлар (электрогенераторлы құрылымнан басқасы):

8483 60
– муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
8483 60 200 0
– – чугунные литые или стальные литые
85
Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):

8501 53
– – қуаты 75 кВт аса:
8501 53 990 0
– – – – 750 кВт аса
8502*
Электрогенераторлық қондырғы және айналмалы электр өзгерткiш:
- сығылудан от алатын поршеньдi iшкi жану қозғалтқышы бар электрогенераторлы қондырғылар (дизель немесе жартылай дизель):
8502 12 000 0*
- қуаттығы 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8502 13*
- - қуаттығы 375 кВА-дан астам:
8502 13 200 0*
- - - қуаттығы 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8502 13 400 0*
- - - қуаттығы 750 кВА-дан астам, бірақ 2000 кВА-дан аспайтын
8502 13 800 0*
- - -  қуаттығы 2000 кВА-дан астам
8502 20*
- ұшқыннан от алатын поршеньдi iштен жану қозғалтқышы бар электр генераторлы қондырғылар:
8502 20 400 0*
- - қуаттығы 7,5 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8502 20 600 0*
- - қуаттығы 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8502 20 800 0*
- - қуаттығы 750 кВА-дан астам
- өзге де электр генераторлы қондырғылар:
8502 31 000 0*
- - жел энергиясымен жұмыс істейтін
8504*
Электр трансформаторлары, статикалық электр өзгерткiштерi (мысалы, түзеткiштер), индуктивтiлік орауыштары және дроссельдер:
- сұйық диэлектригi бар трансформаторлар:
8504 21 000 0*
- - қуаттығы 650 кВА-дан аспайтын
8504 22*
- - қуаттығы 650 кВА-дан астам, бірақ 10 000 кВА-дан аспайтын:
8504 22 100 0*
- - - қуаттығы 650 кВА-дан астам, бірақ 1 600 кВА-дан аспайтын
8504 22 900 0*
- - - қуаттығы 1 600 кВА-дан астам, бірақ 10 000 кВА-дан аспайтын
8504 23 000*
- - қуаттығы 10 000 кВА-дан астам:
8504 23 000 1*
- - - қуаттығы 148 000 кВА
8504 31
– –  қуаты 1 кВА аспайтын:
8504 31 290
– – – – өзгелерi:
8504 34 000 0*
- - қуаттығы 500 кВА-дан астам;

8501 53
– – мощностью более 75 кВт:
8501 53 990 0
– – – – более 750 кВт
8502*
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи: *
- установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем): *
8502 12 000 0*
- - мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА*
8502 13*
- - мощностью более 375 кВА: *
8502 13 200 0*
- - - мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА*
8502 13 400 0*
- - - мощностью более 750 кВА, но не более 2000 кВА*
8502 13 800 0*
- - - мощностью более 2000 кВА*
8502 20*
- установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием: *
8502 20 400 0*
- - мощностью более 7,5 кВА, но не более 375 кВА*
8502 20 600 0*
- - мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА*
8502 20 800 0*
- - мощностью более 750 кВА*
- электрогенераторные установки прочие: *
8502 31 000 0*
- - ветроэнергетические*
8504*
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи (например, выпрямители), катушки индуктивности и дроссели: *
- трансформаторы с жидким диэлектриком: *
8504 21 000 0*
- - мощностью не более 650 кВА*
8504 22*
- - мощностью более 650 кВА, но не более 10 000 кВА: *
8504 22 100 0*
- - - мощностью более 650 кВА, но не более 1 600 кВА*
8504 22 900 0*
- - - мощностью более 1 600 кВА, но не более 10 000 кВА
8504 23 000*
- - мощностью более 10 000 кВА: *
8504 23 000 1*
- - - мощностью 148 000 кВА*
8504 31
– – мощностью не более 1 кВА:
8504 31 290
– – – – прочие:
8504 34 000 0*
- - мощностью более 500 кВА*

8504 40*
- статикалық өзгерткiштер:
8504 40 300*
- - - - телекоммуникациялық аппаратурамен, есептеу машиналарымен және олардың блоктарымен бірге пайдаланылатын:
8504 50
– индуктивтілік катушкалары және өзге дроссельдер:
8504 50 950 0
– – өзгелерi
8507
Электр аккумуляторлар, оларға арналған сепараторларды қоса алғанда, тікбұрышты (оның ішінде шаршы) немесе басқа түрде:
8507 20
– өзге де қорғасын аккумуляторлар
8507 20 200 0
– – сұйық электролитпен жұмыс жасайтын

8504 40*
- преобразователи статические: *
8504 40 300*
- - используемые с телекоммуникационной аппаратурой, вычислительными машинами и их блоками: *
8504 50
– катушки индуктивности и дроссели прочие:
8504 50 950 0
– – прочие
8507
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы:
8507 20
– аккумуляторы свинцовые прочие
8507 20 200 0
– – работающие с жидким электролитом

8512 30*
- дыбысты дабыл беру құралдары:
8512 30 100*
- - моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын күзеттік дабыл беру құралдары:
8515*
Кесу операцияларын орындай алуына немесе орындай алмауына қарамастан, электрмен (оның ішінде газды электрмен жылытатын), лазермен немесе басқа жарықпен немесе фотонмен, ультрадыбыспен, электрондық сәулемен, магнитті импульспен немесе плазмалық доғамен төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе метал қышты ыстықтай суаруға арналған электр машиналар мен аппараттар:
– жоғары температурада дәнекерлеуге немесе төменгі температурада дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттар:

8512 30*
- приборы звуковой сигнализации: *
8512 30 100*
- - устройства сигнализационные охранные, используемые в моторных транспортных средствах: *
8515*
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики: *
– машины и аппараты для высокотемпературной пайки или низкотемпературной пайки: *

8515 39 130 0*
– – – – трансформаторлармен
8515 39 180 0*
– – – – генераторлармен немесе айналмалы түрлендіргіштермен немесе статикалық түрлендіргіштермен, түзетушілермен немесе түзету құралдармен
8515 80
– өзге де машиналар мен аппараттар:
8515 80 100 0
– – металдарды өңдеуге арналған
8516 10*
- инерциясыз немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар және батырмалы электр жылытқыштар:
8516 10 110 0
- - инерциясыз су жылытқыштар
- кеңістікті жылытатын және топырақты жылытатын электр жабдықтары:
8516 21 000 0*
- - жылу жинақтайтын радиаторлар
8516 29*
- - өзгелері:
8516 29 100 0*
- - - сұйық толтырылған радиаторлар
8516 29 500 0*
- - - конвекциялы жылытқыштар
8516 29 910 0
- - - - орнатылған желдеткіштері бар
8516 80
жылытқыш электр кедергілері:
8516 80 200
– – Оқшауланған каркаспен құрастырылған:
8516 80 200 1
– – – азаматтық авиация жүйелерінде мұздатуға қарсы және ерітуге пайдаланылатын тек қарапайым арашаланған каркастан және электр жалғауыштардан тұратын блоктардан тұратын
8517*
Ұялы байланыс жүйелері мен басқа да сымсыз байланыс жүйелеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; 8443, 8525, 8527 немесе 8528-тауар позицияларының беру немесе қабылдау аппаратураларынан басқа сымды және сымсыз байланыс жүйелерінің (мысалы, жергілікті немесе әлемдік байланыс жүйелерінің) коммуникациясына арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнені немесе басқа да деректерді беруге және қабылдауға арналған өзге де аппаратура:
- ұялы байланыс жүйелері мен басқа да сымсыз байланыс жүйелеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары:
8517 61 000*
- - базалық станциялар:
8517 61 000 1*
- - - цифрлық сымдық байланыс жүйелері үшін
8517 61 000 2*
- - - 2,2 - 10 ГГц жиілік диапазонындағы жұмыс мүмкіндігімен сымсыз байланыс жүйелеріне арналған
8517 62 000*
- - дауысты, бейнелерді және коммутациялық құрылғыларды және маршрутизаторды қоса алғанда, басқа деректерді қабылдауға, қайта жасауға және беруге немесе қайта қалпына келтіруге арналған машина:
- - - есептеу машиналарының құрылғылары; телефондық және телеграфтық сымдық байланыс коммутаторы; жиіліктегі сымды байланысқа және цифрлық сымды байланыс желісіне арналған аппаратура
8517 62 000 2*
- - - - 1270 - 1610 нм толқынды ұзақ жиілік диапазонында ғана жұмыс істейтін талшықты-оптикалық байланыс жүйелеріне арналған аппаратура
8517 69*
- - өзгелері: *

8515 39 130 0*
– – – – трансформаторами*
8515 39 180 0*
– – – – генераторами или вращающимися преобразователями или статическими преобразователями, выпрямителями или выпрямляющими устройствами*
8515 80
– машины и аппараты прочие:
8515 80 100 0
– – для обработки металлов
8516 10*
- электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие и электронагреватели погружные: *
8516 10 110 0*
- - водонагреватели безынерционные*
- электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта:
8516 21 000 0*
- - радиаторы теплоаккумулирующие*
8516 29*
- - прочие: *
8516 29 100 0*
- - - радиаторы жидконаполненные*
8516 29 500 0*
- - - конвекционные нагреватели*
8516 29 910 0
- - - - со встроенным вентилятором
8516 80
- электрические нагревательные сопротивления:
8516 80 200
– – смонтированные с изолированным каркасом:
8516 80 200 1
– – – собранные в блоки и состоящие только из простого изолированного каркаса и электрических соединений, применяемые в противообледенительных и размораживающих системах гражданской авиации
8517*
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528:*
- аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), прочая: *
8517 61 000*
- - базовые станции: *
8517 61 000 1*
- - - для цифровых проводных систем связи*
8517 61 000 2*
- - - для беспроводных сетей связи с возможностью работы в диапазоне несущих частот 2,2 - 10 ГГц*
8517 62 000*
- - машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы: *
- - - устройства вычислительных машин; коммутаторы для телефонной или телеграфной проводной связи; аппаратура для систем проводной связи на несущей частоте или цифровых проводных систем связи: *
8517 62 000 2*
- - - - аппаратура для систем волоконно-оптической связи, работающая исключительно в диапазоне длин несущей волны 1270 - 1610 нм*
8517 69*
- - прочие: *

8517 70*
- бөліктері:
- - осы бұйымдармен бірге қолданылатын бөлігінде, барлық типтегі антенналар және антенна шағылдырғыштар:
8517 70 110 0*
- - - радиотелеграфтық немесе радио телефондық аппаратуралар үшін антенналар*
8517 70 150 0*
- - - моторлы көлік құралдарында орнатылатын аппараттарға және портативті аппараттарға арналған телескоптық және қадалық істік антенналары*
8517 70 900*
- - өзгелері: *
8517 70 900 1*
- - - 8517 62 000 2 және 8517 62 000 3-қосалқы позициялардың есептеу машиналары құрылғыларының бөліктері *

8517 70*
- части: *
- - антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями: *
8517 70 110 0*
- - - антенны для радиотелеграфной или радиотелефонной аппаратуры*
8517 70 150 0*
- - - антенны телескопические и штырьевые для портативных аппаратов или аппаратов, устанавливаемых в моторных транспортных средствах*
8517 70 900*
- - прочие: *
8517 70 900 1*
- - - части устройств вычислительных машин подсубпозиций 8517 62 000 2 и 8517 62 000 3*

8517 70 900 9*
- - - өзгелері*
8518
Микрофондар мен олардың бекітпелері; корпустарға орнатылған немесе орнатылмаған дауыс ұлғайтқыштар; микрофонымен біріктірілген немесе біріктірілмеген, басқа киетін құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бір немесе одан көп дауыс ұлғайтқыштан тұратын жинақталымдар; дыбыс жиілігін электр күшейткіштер; электр дыбыс күшейткіш жинақталымдар:
8518 10
– микрофондар және оларға арналған сүйеніштер
8518 10 300 0
Телекоммуникацияда пайдаланылатын, диаметрі 10 мм – ден және биіктігі 3 мм – ден аспайтын 300 гц - ден 3,4 кгц арасындағы жиілікті микрофондар
8518 21 000 0
– – корпусқа орнатылған бір реттік дауыс зорайтқыш
8518 29
– – өзгелерi:
8518 29 950 0
– – – өзгелерi
8518 40
– электрлі дыбыс жиіліктерін күшейткіштер
8518 40 800 9
– – – өзгелерi
8518 90 000
– бөлшектер:
8525
Құрамында қабылдағыш, дыбыс жазғыш немесе шығарғыш аппаратурасы бар немесе жоқ, радиохабар таратуға немесе теледидарға арналған таратушы аппаратура; теледидар камералары, санды камералар және жазғыш бейнекамералар:
8525 80
– телевизиялық камералар, цифрлық камералар және жазатын бейнекамералар
8525 80 910 9
– – – – өзгелерi

8517 70 900 9*
- - - прочие*
8518
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электрические звукоусилительные комплекты
8518 10
– микрофоны и подставки для них
8518 10 300 0
Микрофоны, имеющие полосу частот от 300 гц до 3,4 кгц, диаметром не более 10 мм и высотой не более 3 мм, используемые для телекоммуникаций
8518 21 000 0
– – громкоговорители одиночные, смонтированные в корпусах
8518 29
– – прочие:
8518 29 950 0
– – – прочие
8518 40
– электрические усилители звуковой частоты
8518 40 800 9
– – – прочие
8518 90 000
– части:
8525
Аппаратура передающая для радиовещания или телевидения, включающая или не включающая в свой состав приемную, звукозаписывающую или звуковоспроизводящую аппаратуру; телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры:
8525 80
– телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
8525 80 910 9
– – – – прочие

8528
Құрамына теледидар қабылдағыш аппаратура енбейтін мониторлар мен проекторлар; құрамында кен ауқымды радиоқабылдағыш немесе дыбыс немесе бейне жазатын немесе шығаратын аппаратурасы бар не жоқ, теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура:
8528 59
– – өзгелерi
8528 59 800 9
– – – – – өзгелерi
8528 71
– – өзінің құрамына видеодисплейді немесе экранды қосуға арналған:
8528 71 130 0
– – – – телевизиялық сигналдарды қабылдай алатын, Интернетке қол жетімділік модемі және интерактивті ақпарат алмасу функциясы бар микропроцессор негізіндегі аспаптары бар аппараттар (коммуникативті функциясы бар телевизиялық қабылдағыштар)
8531*

8528
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение
8528 59
– – прочие
8528 59 800 9
– – – – – прочие
8528 71
– – не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экрана:
8528 71 130 0
– – – – аппараты с приборами на основе микропроцессора, содержащие модем для получения доступа в Интернет и имеющие функцию интерактивного информационного обмена, способные принимать телевизионные сигналы (телевизионные приемники с коммуникационной функцией)
8531*

8512 немесе 8530-тауар позициясының жабдықтарынан басқа, дыбыстық немесе көзбен көру сигнализациялық электр жабдықтары (мысалы, қоңыраулар, сиреналар, индикатор панельдер, сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар):
8531 10*
- сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар және осыған ұқсас құрылғылар:
8531 10 300 0*
- - ғимараттарда пайдаланылатын*
8531 20*
- сұйық кристалдарда немесе жарық диодтарында орнатылған құрылғылары бар индикаторлы панельдер: *
8531 20 200*
- -  орнатылған жарық диодтары бар: *
- - орнатылған сұйық кристалды құрылғылары бар:
8531 20 400*
- - - орнатылған сұйық кристалды белсенді матрицалы құрылғылары бар: *
8531 80
– өзге де құрылымдар:
8531 80 950 0
– – өзгелерi
8531 90 200 0
– –  8531 20 қосалқы позициялары және 8531 80 200 0 қосалқы позициялар құрамындағы аппаратуралар
8532*
Тұрақты, айнымалы немесе нақыштаушы электр конденсаторлар:*
8532 10 000 0*
- 50/60 Гц жиіліктегі электр тізбектеріне арналған және 0,5 кВА-ден кем емес ребелсенді қуатқа есептелген тұрақты сыйымдылық конденсаторлары (күш конденсаторлары)*
- өзге де тұрақты сыйымдылық конденсаторлары: *
8532 21 000 0*
- - танталды*
8532 22 000 0*
- - электролитті аллюминий*
8532 23 000 0*
- -  бір қабатты қыш*
8532 24 000 0*
- - көп қабатты қыш*
8532 25 000 0*
- - қағаз немесе пластмасса диэлектригі бар*
8532 30 000 0*
- айнымалы сыйымдылық немесе нақыштаушы конденсаторлар*
8532 90 000 0*
- бөлшектері*
8533*
Жылытқыш элементтерден басқа электр резисторлар (реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда):*
8533 10 000 0*
- тұрақты көмір, композитті немесе үлдірлі резисторлар*
- өзге де тұрақты резисторлар:*
8533 21 000 0*
- - қуаты 20 Вт-тан аспайтын*
- реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда айнымалы сымды резисторлар: *
8533 31 000 0*
- - қуаты 20 Вт-тан аспайтын*
8533 40*
- реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда өзге айнымалы резисторлар: *
8535*
1000 В-тан асатын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгіштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеу шектегіштер, кернеу секірісін сөндірушілер, ток қабылдағыштар, ток алғыштар және өзге де жалғаушылар мен жалғаушы қораптар):*
8535 10 000 0*
- жатық сақтағыштар*
- автоматты ажыратқыштар:*
8535 21 000 0*
- - 72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған*
8535 30*
- ағытқыштар мен үзгіштер:*

Электрооборудование звуковое или визуальное сигнализационное (например, звонки, сирены, индикаторные панели, устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала), кроме оборудования товарной позиции 8512 или 8530: *
8531 20 200 0
– – со встроенными светодиодами
– – со встроенными жидкокристаллическими устройствами:
8531 10*
- устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства: *
8531 10 300 0*
- - используемые в зданиях*
8531 20*
- панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах: *
8531 20 200*
- - со встроенными светодиодами: *
- - со встроенными жидкокристаллическими устройствами: *
8531 20 400*
- - - со встроенными активными матричными жидкокристаллическими устройствами: *
8531 80
– устройства прочие:
8531 80 950 0
– – прочие
8531 90
– части:
8531 90 200 0
– – аппаратуры субпозиции 8531 20 и подсубпозиции 8531 80 200 0
8532*
Конденсаторы электрические постоянные, переменные или подстроечные: *
8532 10 000 0*
- конденсаторы постоянной емкости для электрических цепей с частотой 50/60 Гц и рассчитанные на реактивную мощность не менее 0,5 кВА (конденсаторы силовые) *
- конденсаторы постоянной емкости прочие: *
8532 21 000 0*
- - танталовые*
8532 22 000 0*
- - алюминиевые электролитические*
8532 23 000 0*
- - керамические однослойные*
8532 24 000 0*
- - керамические многослойные*
8532 25 000 0*
- - с бумажным или пластмассовым диэлектриком*
8532 30 000 0*
- конденсаторы переменной емкости или подстроечные*
8532 90 000 0*
- части*
8533*
Резисторы электрические (включая реостаты и потенциометры), кроме нагревательных элементов: *
8533 10 000 0*
- резисторы постоянные угольные, композитные или пленочные
- резисторы постоянные прочие: *
8533 21 000 0*
- - мощностью не более 20 Вт*
- резисторы переменные проволочные, включая реостаты и потенциометры: *
8533 31 000 0*
- - мощностью не более 20 Вт*
8533 40*
- резисторы переменные прочие, включая реостаты и потенциометры: *
8535*
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В: *
8535 10 000 0*
- предохранители плавкие*
- выключатели автоматические: *
8535 21 000 0*
- - на напряжение менее 72,5 кВ*
8535 30*
- разъединители и прерыватели: *

8535 30 100 0*
- - 72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған*
8535 40 000 0*
- жайтартқыштар, кернеу шектегіштер және кернеу секірісін сөндірушілер *
8536*
1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгіштер, реле, жатық сақтағыштар, кернеу секірісін сөндірушілер, тербеліс сөндірушілер, ашамайлы ашалар мен розеткілер, электр шамдарына арналған патрондар және өзге де жалғаушылар мен жалғаушы қораптар); оптикалық талшықтарға, талшықты-оптикалық жгуттарға немесе кәбілдерге арналған жалғаушылар: *
8536 10*
- жатық сақтағыштар: *
8536 10 100 0*
- - 10 А-ден аспайтын ток күшіне арналған*
8536 10 500 0*
- - 10 А-ден асатын, бірақ 63 А-ден аспайтын ток күшіне арналған*
8536 10 900 0*
- - 63 А-ден асатын ток күшіне арналған*
8536 20*
- автоматты ажыратқыштар:*
8536 20 100*
- - 63 А-ден аспайтын ток күшіне арналған:*
8536 20 900*
- - 63 А-ден асатын ток күшіне арналған :*
8536 30*
- өзге де электр тізбектерін қорғауға арналған құрылғылар:*
8536 30 100 0*
- - 16 А-ден аспайтын ток күшіне арналған*
8536 30 300 0*
- - 16 А-ден асатын, бірақ 125 А-ден аспайтын ток күшіне арналған *
8536 30 900 0*
- - 125 А-ден асатын ток күшіне арналған*
- реле:
8536 41*
- - 60 В-тан аспайтын кернеуге арналған:*
8536 41 100 0*
- - - 2 А-ден аспайтын ток күшіне арналған*
8536 41 900 0*
- - - 2 А-ден асатын ток күшіне арналған*
8536 50*
- басқа да ауыстырып-қосқыштар:*
8536 50 030 0*
- - кіріс және шығыс оптикалық байланысқан тізбектерден тұратын айнымалы токтың электрондық ауыстырып-қосқыштары (оқшауланған тиристордағы айнымалы ток ауыстырып-қосқыштары)*
8536 50 050 0*
- - транзистор мен логикалық кристалдан тұратын, температуралық қорғанышы бар электрондық ауыстырып-қосқыштарды қоса алғанда, электрондық ауыстырып-қосқыштары ("кристалдағы кристалл" технологиясы)*
8536 50 070 0*
- - 11 А-дан аспайтын ток күшіне арналған электр механикалық бөлмеге арналған ажыратқыштар*
- - - 60 В-тан аспайтын кернеуге арналған:*
8536 50 110*
- - - - түймелі ауыстырып-қосқыштар:*
8536 50 110 9*
- - - - - өзгелері*
8536 50 150*
- - - - бұрылыстық ауыстырып-қосқыштар:*
8536 50 190*
- - - - өзгелері:*
- шамдарға арналған патрондар, ашалар мен розеткілер:
8536 61*
- - шамдарға арналған патрондар:*
8536 61 100 0*
- - - қыздырғыш шамдарға арналған патрондар*
8536 69*
- - өзгелері:*
8536 69 100 0*
- - - коаксиалды кәбілдерге арналған*
8536 69 300 0*
- - - баспалық тәсімдерге арналған*
8536 69 900*
- - - өзгелері:*

8535 30 100 0*
- - на напряжение менее 72,5 кВ*
8535 40 000 0*
- молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения*
8536*
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В; соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей: *
8536 10*
- предохранители плавкие: *
8536 10 100 0*
- - на силу тока не более 10 А*
8536 10 500 0*
- - на силу тока более 10 А, но не более 63 А*
8536 10 900 0*
- - на силу тока более 63 А*
8536 20*
- выключатели автоматические: *
8536 20 100*
- - на силу тока не более 63 А: *
8536 20 900*
- - на силу тока более 63 А: *
8536 30*
- устройства для защиты электрических цепей прочие: *
8536 30 100 0*
- - на силу тока не более 16 А*
8536 30 300 0*
- - на силу тока более 16 А, но не более 125 А*
8536 30 900 0*
- - на силу тока более 125 А*
- реле: *
8536 41*
- - на напряжение не более 60 В: *
8536 41 100 0*
- - - на силу тока не более 2 А*
8536 41 900 0*
- - - на силу тока более 2 А*
8536 50*
- переключатели прочие: *
8536 50 030 0*
- - электронные переключатели переменного тока, состоящие из оптически связанных входной и выходной цепей (переключатели переменного тока на изолированном тиристоре) *
8536 50 050 0*
- - электронные переключатели, включая электронные переключатели с температурной защитой, состоящие из транзистора и логического кристалла (технология "кристалл на кристалле") *
8536 50 070 0*
- - электромеханические комнатные выключатели на силу тока не более 11 А*
- - - на напряжение не более 60 В: *
8536 50 110*
- - - - кнопочные переключатели: *
8536 50 110 9*
- - - - - прочие*
8536 50 150*
- - - - поворотные переключатели: *
8536 50 190*
- - - - прочие: *
- патроны для ламп, штепсели и розетки: *
8536 61*
- - патроны для ламп: *
8536 61 100 0*
- - - патроны для ламп накаливания*
8536 69*
- - прочие: *
8536 69 100 0*
- - - для коаксиальных кабелей*
8536 69 300 0*
- - - для печатных схем
8536 69 900*
- - - прочие:

8536 70 000*
- оптикалық талшықтарға, талшықты-оптикалық жгуттарға немесе кәбілдерге арналған жалғаушылар: *
8536 70 000 1*
- - 3901-3914-тауар позицияларының материалдарынан жасалған*
8536 70 000 2*
- - қыштан жасалған*
8536 70 000 3*
- - қара металдардан жасалған*
8536 70 000 4*
- - мыстан жасалған*
8536 90*
- өзге де құрылғылар:*
8536 90 010 0*
- - электр тізбектеріне арналып алдын ала құрастырылған элементтер*
8536 90 100*
- - сымдар мен кәбілдерге арналған қосқыштар мен түйістіргіш элементтер:*
8536 90 200 0*
- - жартылай өткізгіш пластиналарды тексеруге арналған зондтар*
8537*
8517-тауар позициясының жалғау құрылғыларынан басқа, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535  немесе 8536-тауар позициясының екі немесе одан көп, оның ішінде 90 топтың аспаптарын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғыршалар:*
8537 10*
- 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған:*
8537 10 100 0*
- - орнатылған есептегіш машинасы бар санды басқару панельдері*
8537 10 910*
- - -  жады бар бағдарланатын бақылағыштар :*
8537 10 910 1*
- - - - 8439-тауар позициясының жабдықтарына арналған 5)*
8537 20*
- 1000 В-тен асатын кернеуге арналған:*
8537 20 910 0*
- - 1000 В-тан асатын, бірақ 72,5 кВ-тен аспайтын кернеуге арналған*
8537 20 990 0*
- - 72,5 кВ-тан асатын кернеуге арналған*
8538*
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер:*
8538 10 000 0*
- 8537-тауар позициясының бұйымдарына арналған, бірақ тиісті аппаратурамен жинақталмаған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де тұғыршалар*
8538 90*
- өзгелері:*
- - 8536 90 200 0 кіші қосалқы позициясының жартылай өткізгіш пластиналарын тексеруге арналған зондтардың:*
8538 90 110 0*
- - - электрондық модульдер*
8538 90 910 0*
- - - электрондық модульдер*
8539*
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар:*
8539 10 000*
- герметикалық бағытталған жарығы бар шамдар:
- ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелі шамдарды қоспағанда, өзге де қыздыру шамдары:*
8539 21*
- - вольфрам жібі бар галогенділері:*
- - -  мынадай кернеуге арналған өзгелері:*
8539 21 920 0*
- - - - 100 В-дан асатын*
8539 21 980 0*
- - - - 100 В-дан аспайтын*
8539 22*
- - қуаты 200 Вт-дан аспайтын және 100 В-дан асатын кернеуге арналған:*
8539 22 100 0*
- - - рефлекторлы шамдар*

8536 70 000*
- соединители для оптических волокон, волоконно-оптических жгутов или кабелей: *
8536 70 000 1*
- - из материалов товарных позиций 3901 - 3914*
8536 70 000 2*
- - из керамики*
8536 70 000 3*
- - из черных металлов*
8536 70 000 4*
- - из меди*
8536 90*
- устройства прочие: *
8536 90 010 0*
- - предварительно собранные элементы для электрических цепей*
8536 90 100*
- - соединители и контактные элементы для проводов и кабелей:
8536 90 200 0*
- - зонды для проверки полупроводниковых пластин*
8537*
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517: *
8537 10*
- на напряжение не более 1000 В: *
8537 10 100 0*
- - цифровые панели управления со встроенной вычислительной машиной*
8537 10 910*
- - - программируемые контроллеры с памятью: *
8537 10 910 1*
- - - - для оборудования товарной позиции 8439
8537 20*
- на напряжение более 1000 В: *
8537 20 910 0*
- - на напряжение более 1000 В, но не более 72,5 кВ*
8537 20 990 0*
- - на напряжение более 72,5 кВ*
8538*
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537: *
8538 10 000 0*
- пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой*
8538 90*
- прочие: *
- - зондов для проверки полупроводниковых пластин подсубпозиции 8536 90 200 0: *
8538 90 110 0*
- - - электронные модули*
8538 90 910 0*
- - - электронные модули*
8539*
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы: *
8539 10 000*
- лампы герметичные направленного света: *
- лампы накаливания прочие, за исключением ламп ультрафиолетового или инфракрасного излучения: *
8539 21*
- - галогенные с вольфрамовой нитью: *
- - - прочие на напряжение: *
8539 21 920 0*
- - - - более 100 В*
8539 21 980 0*
- - - - не более 100 В*
8539 22*
- - прочие мощностью не более 200 Вт и на напряжение более 100 В: *
8539 22 100 0*
- - - лампы рефлекторные*

8539 29*
- - өзгелері:*
- ультракүлгін сәулелі шамдарды қоспағанда, газ разрядты шамдар:*
8539 31*
- - термокатоды бар люминесцентті:*
8539 31 100 0*
- - - қос түпшелі*
8539 32*
- - сынапты немесе натрийлі шамдар; металл-галогенді шамдар:*
8539 32 200*
- - сынапты немесе натрийлі шамдар:*
8539 32 200 1*
- - - - сынапты шамдар*
8539 32 200 9*
- - - - натрийлі шамдар*
8539 32 900 0*
- - - металл-галогенді шамдар*
- ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелі шамдар; доғалық шамдар:*
8539 41 000 0*
- - доғалық шамдар*
8539 90*
- бөлшектері:*
8539 90 100 0*
- - шамдарға арналған түпшелер*
8544*
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбілдер (коаксиальды кәбілдерді қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбілдер:*
- орамалық сымдар:*
8544 11*
- - мыстан жасалған:*
8544 11 100 0*
- - - лакталған немесе эмальданған*
8544 19 000*
- - өзгелері:*
8544 19 000 1*
- - - лакталған немесе эмальданған*
8544 20 000*
- коаксиальді кәбілдер мен басқа да коаксиальді электр өткізгіштері:*
8544 20 000 1*
- - оқшаулағышы бойынша номиналды диаметрі 9 мм және одан артық, бірақ 35 мм-ден аспайтын, номиналды толқындық кедергісі 50 Ом-нан аспайтын, полимерлік материалдан жасалған диэлектригі бар, сыртқы өткізгіші гофрланған немесе гофрланбаған металл түтікше түріндегі, қаптамасы полимерлі материалдан жасалған*
8544 42*
- - жалғағыш тетіктермен жарақталған:*
8544 42 100 0*
- - - телекоммуникацияда пайдаланылатындары*
8544 42 900*
- - - өзгелері:*
- - - - 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:*
8544 49*
- - өзгелері:*
8544 49 200 0*
80 В-тан аспайтын кернеуге арналған телекоммуникацияда пайдаланылатындары*
8544 49 910*
- - - - диаметрі 0,51 мм-ден асатын оқшауланған өткізгіштері бар сымдар мен кәбілдер:*
8544 49 910 1*
- - - - - 80 В-тан аспайтын кернеуге арналған:*
8544 49 930*
- - - - - 80 В астам емес, бірақ кем емес 1000 В кернеуде*
8544 49 950*
- - - - - 80 В астам емес, бірақ кем емес 1000 В кернеуде*
8544 49 950 1*
- - - - - - ішкі оқшаулау қабықшасынан, оқшаулау материалынан жасалған ішкі құбырдан тұратын, олардың арасында оқшауланбаған мыс тоқ өткізетін сымдар немесе арматураланатын полимерлі жгуттардан және басқару сигналын беретін оқшауланған өткізгіштер бар.*
8544 49 990 0*
- - - - - 1000 В кернеуде*
8544 60*
- өзге де 1000 В-тан асатын кернеуге арналған электр өткізгіштері:*
8544 60 100 0*
- - мыс өткізгіштері бар*

8539 29*
- - прочие: *
- лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: *
8539 31*
- - люминесцентные с термокатодом: *
8539 31 100 0*
- - - двухцокольные*
8539 32*
- - ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные: *
8539 32 200*
- - - ртутные или натриевые лампы: *
8539 32 200 1*
- - - - ртутные лампы*
8539 32 200 9*
- - - - натриевые лампы*
8539 32 900 0*
- - - металлогалогенные лампы*
- лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения; дуговые лампы: *
8539 41 000 0*
- - дуговые лампы*
8539 90*
- части: *
8539 90 100 0*
- - цоколи для ламп*
8544*
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями: *
- провода обмоточные: *
8544 11*
- - медные: *
8544 11 100 0*
- - - лакированные или эмалированные*
8544 19 000*
- - прочие: *
8544 19 000 1*
- - - лакированные или эмалированные*
8544 20 000*
- кабели коаксиальные и другие коаксиальные электрические проводники: *
8544 20 000 1*
- - номинальным диаметром по изоляции 9 мм и более, но не более 35 мм, номинальным волновым сопротивлением не более 50 Ом, с диэлектриком из полимерного материала, внешним проводником в виде гофрированной или негофрированной металлической трубки с оболочкой из полимерного материала*
8544 42*
- - оснащенные соединительными приспособлениями: *
8544 42 100 0*
- - - используемые в телекоммуникации*
8544 42 900*
- - - прочие: *
- - - - на напряжение не более 80 В: *
8544 49*
- - прочие: *
8544 49 200 0*
- - - используемые в телекоммуникации на напряжение не более 80 В*
8544 49 910*
- - - - провода и кабели с изолированными проводниками диаметром более 0,51 мм: *
8544 49 910 1*
- - - - - на напряжение не более 80 В*
8544 49 930*
- - - - - на напряжение не более 80 В: *
8544 49 950*
- - - - - на напряжение более 80 В, но менее 1000 В: *
8544 49 950 1*
- - - - - - состоящие из внешней изоляционной оболочки, внутренней трубы из изоляционного материала, между которыми размещены неизолированные медные токопроводящие жилы, один или несколько армирующих полимерных жгутов и изолированные проводники для передачи сигналов управления*
8544 49 990 0*
- - - - - на напряжение 1000 В*
8544 60*
- проводники электрические на напряжение более 1000 В прочие:
8544 60 100 0*
- - с медными проводниками*

8544 60 900*
- - өзге де өткізгіштері бар:*
8544 70 000 0*
- талшықты-оптикалық кәбілдер*
8545*
Көмір электродтар, көмір шөткелер, шамдарға немесе батареяларға арналған көмірлер және өзге де электр техникасында қолданылатын, металы бар немесе металы жоқ, графиттен немесе басқа көміртек түрлерінен жасалған бұйымдар:*
- электродтар:*
8545 11 00*
- - пештерде пайдаланылатын:*
8545 11 002 0*
- - - диаметрі 520 мм-ден асатын, бірақ 650 мм-ден аспайтын дөңгелек қималы немесе алаңы 2700 см2-ден асатын, бірақ 3300 см2-ден аспайтын өзгеше көлденең қималы графиттелген*
8545 11 008*
- - - өзгелері:*
8545 11 008 1*
- - - - бұрыштық дөңгелек қима диаметрі 1000 мм-ден аспайды немесе ауданы 8000 см2 аспайтын өзге көлденең қималар*
8545 11 008 2*
- - - - бұрыштық дөңгелек қима диаметрі 1000 мм-ден аспайды*
8545 20 000 0*
-  щеткалар*
8545 90*
- өзгелері:*
8545 90 100 0*
- - қыздыру кедергілері*
8546*
Кез келген материалдардан жасалған электр оқшаулағыштар:*
8546 10 000 0*
- шыныдан*
8546 20 000 0*
- қыштан*
8546 90*
- өзгелері:*
8546 90 100 0*
- - пластмассадан жасалған
8547*
8546-тауар позициясының оқшаулағыштарынан басқа пішіндеу кезінде тек қана жинақтау мақсатында бекітілген кейбір металл құрауыштарды (мысалы, бұрандалы патрондарды) есептемегенде, толығымен оқшаулағыш материалдардан дайындалған электр машиналарына, құрылғыларына немесе жабдықтарына арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған, қымбат бағалы емес металдан жасалған, электр таратылымына арналған түтіктер мен олардың жалғастырғыш тетіктері:*
8547 10 000 0*
- қыштан жасалған оқшаулағыш арматура*
8547 20 000*
- пластмассадан жасалған оқшаулағыш арматура:*
XVII  БӨЛІМ
құрлықты көлік құралдары, ұшатын аппараттар, жүзетін құралдар мен құрылғы және жабдық көліктеріне жататын көліктер

8544 60 900*
- - с прочими проводниками: *
8544 70 000 0*
- кабели волоконно-оптические*
8545*
Электроды угольные, угольные щетки, угли для ламп или батареек и изделия из графита или других видов углерода с металлом или без металла, прочие, применяемые в электротехнике: *
- электроды: *
8545 11 00*
- - используемые в печах: *
8545 11 002 0*
- - - графитированные круглого сечения диаметром более 520 мм, но не более 650 мм, или иного поперечного сечения площадью более 2700 см2, но не более 3300 см2*
8545 11 008*
- - - прочие: *
8545 11 008 1*
- - - - угольные круглого сечения диаметром не более 1000 мм или иного поперечного сечения площадью не более 8000 см2*
8545 11 008 2*
- - - - круглого сечения диаметром более 1000 мм*
8545 20 000 0*
- щетки*
8545 90*
- прочие: *
8545 90 100 0*
- - нагревательные сопротивления*
8546*
Изоляторы электрические из любых материалов: *
8546 10 000 0*
- стеклянные*
8546 20 000 0*
- керамические*
8546 90*
- прочие: *
8546 90 100 0*
- - из пластмассы*
8547*
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом: *
8547 10 000 0*
- арматура изолирующая из керамики*
8547 20 000*
- арматура изолирующая из пластмасс*
РАЗДЕЛ XVII
Средства наземного транспорта, летательные аппараты, плавучие средства и относящиеся к транспорту устройства и оборудование

8716
Тіркемелер мен жартылай тіркемелер; өзге де өзі жылжымайтын көлік құралдары; олардың бөлшектері:
8716 80 000 0
– өзге де көлік құралдары
Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшем, бақылау, прецизионды, мидициналық немесе хирургиялық құралдар мен аппараттар; сағаттың барлық түрлері; музыка аспаптары; олардың бөлшектері мен жабдықтары
90
Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшем, бақылау, прецизионды, мидициналық немесе хирургиялық құралдар мен аппараттар; музыка аспаптары; олардың бөлшектері мен жабдықтары
9001*
Оптикалық талшықтар мен талшықты оптикалық бұраулар; 8544-тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа, талшықты оптикалық кәбілдер; поляризацияланған материалдардан жасалған табақтар мен пластиналар; линзалар (контактiлі линзаларды қоса алғанда), призмалар, айналар және кез келген материалдардан жасалған, жиектемелері жоқ, оптикалық жағынан өңделмеген шыныдан жасалған элементтерден басқа, өзге де оптикалық элементтер:*
9001 10*
- оптикалық талшықтар және талшықты оптикалық бұраулар мен кәбілдер*

8716
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные транспортные средства; их части:
8716 80 000 0
– транспортные средства прочие
Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; часы всех видов; музыкальные инструменты; их части и принадлежности
90
Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; их части и принадлежности
9001*
Волокна оптические и жгуты волоконно-оптические; кабели волоконно-оптические, кроме указанных в товарной позиции 8544; листы и пластины из поляризационного материала; линзы (включая контактные), призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, неоправленные, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла: *
9001 10*
- волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические: *

9001 10 100 0*
- - бейнені беруге арналған кәбілдер*
9001 10 900*
- - өзгелері:*
9001 10 900 1*
- - - оптикалық талшықтар*
9002
Кез келген материалдардан жасалған, жинақталған құралдар және аспаптардың бөліктері немесе соларға бейімделген құралдар болып табылатын, оптикалық өңделмеген шынылардан жасалған осындай элементтерден басқа линзалар, призмалар, айналар және өзге де оптикалық элементтер:
9002 20 000 0
– сүзгілер
9004
Көзілдіріктер, қорғаныш көзілдіріктері және оларды алмастыра алатын оптикалық аспаптар, түзейтін, қорғайтын немесе өзгелері:

9001 10 100 0*
- - кабели для передачи изображения*
9001 10 900*
- - прочие: *
9001 10 900 1*
- - - волокна оптические*
9002
Линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, в сборе, являющиеся частями инструментов и приборов или приспособлениями для них, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла
9002 20 000 0
– фильтры
9004
Очки, защитные очки и аналогичные оптические приборы, корректирующие, защитные или прочие:

Әртүрлі таразылары бар немесе оларсыз сезімталдығы 0,05 г немесе одан астам таразылар
9016 00 100 0
– таразылар
9022
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтік аппаратураны, рентгендік түтіктерді және басқа да рентгендік сәулелену генераторларын, кернеуі жоғары генераторларды, басқару қалқандары мен пульттерін, экрандарды, тексеруге немесе емдеуге арналған үстелдерді, креслоларды қоса алғанда, рентгендік, альфа-, бетта-немесе гамма-сәулелендіруді пайдалануға негізделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалануға арналған немесе арналмаған аппаратура:

Весы чувствительностью 0,05 г или выше с разновесами или без них:
9016 00 100 0
– весы
9022
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения:

9022 90 000 0
– бөлшектері мен керек-жарақтарын қоса алғанда, өзгелерi
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар, пластмассалар) қаттылығын, беріктігін, созылуын және қысылуын, икемділігін немесе басқа да механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен құрылғылар
9024 10
– металдарды сынауға арналған машиналар мен құрылғылар:
– – электрондық:
9024 10 110 0
– – – әмбебап немесе созылуын тексеруге арналған
9024 10 130 0
– – – қаттылығын тексеруге арналған

9022 90 000 0
– прочая, включая части и принадлежности
9024
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс):
9024 10
– машины и устройства для испытания металлов:
– – электронные:
9024 10 110 0
– – – универсальные или для испытаний на растяжение
9024 10 130 0
– – – для испытаний на твердость

9024 80
– өзге де машиналар мен құрылғылар:
9025*
Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған кезде жұмыс iстейтiн ареометрлер мен ұқсас аспаптар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер және осы аспаптардың кез келген комбинациялары:*
– басқа аспаптармен бiрiкпеген термометрлер мен пирометрлер:*
9025 11*
– – тікелей есептейтін, сұйықтай:*
9025 19 200 0*
– – – электрондық*
9025 80*
– өзге де аспаптар:*
9025 80 200 0*
– – басқа аспаптарымен біріктірілмеген барометрлер*
9025 80 400 0*
– – – электрондық*
9025 90 000
– бөлшектері мен керек-жарақтары
9025 90 000 8
– – өзгелерi
9026*
9014, 9015, 9028 немесе 9032-тауар позициясының аспаптары мен аппаратурасынан тыс, сұйықтар немесе газдардың шығынын, деңгейiн, қысымын немесе басқа да өзгермелi сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратуралар (мысалы, шығынды өлшегiштер, деңгейдi көрсеткiштер, монометрлер, жылу өлшегiштер):*
9026 10*
– сұйықтардың шығынын немесе деңгейiн өлшеуге немесе бақылауға арналған:*
– – электрондық:*
9026 10 210*
– – – шығынды өлшегiштер:*
9026 10 210 1*
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)*
9026 10 290 1*
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)*
9026 10 810*
– – – шығынды өлшегiштер:*
9026 10 810 1*
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)*
9026 10 890 1*
– – – – күкіртті сутегі (Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 2)*
9026 20*
– қысымды өлшеуге немесе бақылауға арналған:*
9026 20 200*
– – электрондық:*

9024 80
– машины и устройства прочие:
9025*
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов: *
– термометры и пирометры, не объединенные с другими приборами: *
9025 11*
– – жидкостные прямого считывания: *
9025 19 200 0*
– – – электронные*
9025 80*
– приборы прочие: *
9025 80 200 0*
– – барометры, не объединенные с другими приборами*
9025 80 400 0*
– – – электронные*
9025 90 000
– части и принадлежности
9025 90 000 8
– – прочие
9026*
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032: *
9026 10*
– для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей:
– – электронные: *
9026 10 210*
– – – расходомеры: *
9026 10 210 1*
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2) *
9026 10 290 1*
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2) *
9026 10 810*
– – – расходомеры: *
9026 10 810 1*
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2) *
9026 10 890 1*
– – – – предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (Н2S)2) *
9026 20*
– для измерения или контроля давления:
9026 20 200*
– – электронные: *

9026 20 400 0*
– – – спиральді немесе металл диафрагмасы бар манометрлер*
9026 80
– аспаптар немесе аппаратура, өзгелер
9026 80 200 0
– – электронды
9027*
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ және түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектiлiгін, кеңейтiлуiн, бетінің созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерiн өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлердi қоса алғанда); микротомдар:*

9026 20 400 0*
– – – манометры со спиралью или металлической диафрагмой*
9026 80
– приборы или аппаратура, прочие
9026 80 200 0
– – электронные
9027*
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы: *

9027 10*
– газ немесе түтін талдағыштар:*
9027 10 100 0*
– – электрондық*
9027 20 000 0*
– хроматографтар мен электрофорезге арналған аспаптар*
9027 30 000 0*
оптикалық сәулелендiру (ультракүлгiн, спектрдiң көрiнетiн бөлігі, инфрақызыл) әсерiне негiзделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар*
9027 50 000 0
– оптикалық сәулелендiру (ультракүлгiн, спектрдің көрiнетiн бөлігi, инфрақызыл) әсерiне негiзделген өзге де аспаптар мен аппаратура

9027 10*
– газо- или дымоанализаторы: *
9027 10 100 0*
– – электронные*
9027 20 000 0
– хроматографы и приборы для электрофореза
9027 30 000 0
– спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
9027 50 000 0
– приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие

9027 80
– өзге де аспаптар мен аппаратура:
9027 80 050 0
– – экспонометрлер
– – – электрондық:
9027 80 110 0
– – – – рН-метрлер, rН-метрлер және электр өткізгіштікті өлшеуге арналған басқа да аппаратура
9027 80 130 0
– – – – жартылай өткізгіштердің немесе сұйық кристалды құрылғылардың тұғырларын немесе жартылай өткізгіш пластиналар немесе сұйық кристалды құрылғыларды жасау процесінде жасалған оқшаулайтын және өткізгіш қабаттардың физикалық қасиеттерін өлшеуге арналған аппаратуралар

9027 80
– приборы и аппаратура прочие:
9027 80 050 0
– – экспонометры
– – – электронные:
9027 80 110 0
– – – – рН-метры, rН-метры и прочая аппаратура для измерения электропроводности
9027 80 130 0
– – – – аппаратура для измерений физических свойств полупроводниковых материалов или подложек жидкокристаллических устройств, или нанесенных изолирующих и проводящих слоев в процессе изготовления полупроводниковых пластин или жидкокристаллических устройств

9028 10 000 0*
– газ есептеуіштерi*
9028 20 000 0*
– сұйық есептеуiштерi*
9028 30*
– электр энергиясын есептеуіштері:*
– – айнымалы ток үшін:*
9028 30 110 0*
– – – бір фазалы*
9028 30 190 0*
– – – көп фазалы*
9028 90 100 0*
– – электр энергиясын есептеуіштерге арналған*
9029*
Айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, өткен аралықты, мильмен өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015-тауар позициясының аспаптары мен құралдарынан тыс спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:*

9028 10 000 0*
– счетчики газа*
9028 20 000 0*
– счетчики жидкости*
9028 30*
– счетчики электроэнергии: *
– – для переменного тока: *
9028 30 110 0*
– – – однофазные*
9028 30 190 0*
– – – многофазные*
9028 90 100 0*
– – для счетчиков электроэнергии*
9029*
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы: *

9029 10 000*
– айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, өткен аралықты, мильмен өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар:*
9029 20
– спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:
– – спидометрлер мен тахометрлер:
9029 20 310
– – – жердегі көлік құралдарына арналған спидометрлер:
9029 20 900 0
– – стробоскоптар
9030
9028-тауар позициясының өлшеу аспаптарынан тыс, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған осциллоскоптар, спектp талдағыштар, өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа-, бетта-, гамма-, рентгендiк, ғарыштық немесе өзге де иондаушы сәулелерді аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар:
9030 10 000 0
– иондаушы сәулелердi аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
9030 20
– осциллоскоптар мен осциллографтар:
9030 20 100 0
– – электрондық-сәулелі:
9030 20 300
– – жазатын құрылғылары бар өзгелері:
9030 20 910 0
– – – электрондық
– өзге де кернеудi, ток күшiн, кедергiнi немесе қуатты өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар:
9030 31 000 0
– – жазатын құрылғылары жоқ әмбебап өлшегіш аспаптар
9030 32 000
– – жазатын құрылғылары жоқ әмбебап өлшегіш аспаптар:
9030 40 000 0
– өзге де арнайы телекоммуникацияларға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, айқасқан кедергiлердi, күшейткiш коэффиценттердi, бұрмалау коэффициенттерiн өлшеуiштер, псофометрлер)
– өзге де аспаптар мен аппаратура:
9030 82 000 0
– – жартылай өткiзгiш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеуге немесе тексеруге арналған
9030 84 000
– – жазатын құрылғылары бар, өзгелері:
9030 89 300 0
– – – электрондық
9030 90 200 0
– – 9030 82 000 0-қосалқы позициясының аппаратурасына арналған
9031
Аталған топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгiзiлмеген өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар, құрылғылар және машиналар; профильдiк проекторлар:
9031 10 000 0
– механикалық бөлшектерге арналған теңгерімдік машиналар
9031 20 000 0
– сынақ стендтерi
– өзге де оптикалық аспаптар мен құрылғылар:
9031 41 000 0
– – жартылай өткiзгiш аспаптарының өндiрiсiнде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеруге арналған немесе жартылай өткiзгiш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеруге арналған
9031 49 100 0
– – – бейінді проекторлар
9031 80
– өзге де аспаптар, құрылғылар және машиналар:
– – электрондық:
– – – геометриялық өлшемдерді өлшеу мен бақылауға арналған:
9031 80 320 0
– – – – жартылай өткiзгiш аспаптарының өндiрiсiнде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеруге арналған немесе жартылай өткiзгiш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеруге арналған

9029 10 000*
– счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы: *
9029 20
– спидометры и тахометры; стробоскопы:
– – спидометры и тахометры:
9029 20 310
– – – спидометры для наземных транспортных средств:
9029 20 900 0
– – стробоскопы
9030
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений:
9030 10 000 0
– приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
9030 20
– осциллоскопы и осциллографы:
9030 20 100 0
– – электронно-лучевые
9030 20 300
– – прочие с записывающим устройством:
9030 20 910 0
– – – электронные
– приборы и аппаратура для измерения или контроля напряжения, силы тока, сопротивления или мощности, прочие:
9030 31 000 0
– – приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
9030 32 000
– – приборы измерительные универсальные с записывающим устройством:
9030 40 000 0
– приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций, прочие (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов усиления, коэффициентов искажения, псофометры)
– приборы и аппаратура прочие:
9030 82 000 0
– – для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов
9030 84 000
– – с записывающими устройствами, прочие:
9030 89 300 0
– – – электронные
9030 90 200 0
– – для аппаратуры подсубпозиции 9030 82 000 0
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные:
9031 10 000 0
– машины балансировочные для механических частей
9031 20 000 0
– стенды испытательные
– оптические приборы и устройства прочие:
9031 41 000 0
– – для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031 49 100 0
– – – проекторы профильные
9031 80
– приборы, устройства и машины прочие:
– – электронные:
– – – для измерения или контроля геометрических величин:
9031 80 320 0
– – – – для проверки полупроводниковых пластин или устройств или фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов

9031 80 910 0
– – – геометриялық өлшемдерді өлшеу мен бақылауға арналған
9032
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен құрылғылар:
9032 10
– термостаттар:
9032 10 200 0
– – электрондық
9032 10 810 0
– – –  электрлік іске қосу құрылғысы бар
Түрлі өнеркәсіптік тауарлар
94
Жиһаз; төсек жабдықтары, матрастар, матрас негіздері, диван жастықтары және жиhаздардың ұқсас қосалқы жабдықтары, лампалар және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған жарықтандырғыш құралдар, жарықтандырғыш маңдайша жазба, аты немесе атауы, немесе мекенжайымен бар жарықтандырғыш тақтайша бұйымдар, жиналғыш құрылыс конструкциялары

9031 80 910 0
– – – для измерения или контроля геометрических величин
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления:
9032 10
– термостаты:
9032 10 200 0
– – электронные
9032 10 810 0
– – – с электрическим пусковым устройством
Разные промышленные товары
94
Мебель; постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели; лампы и осветительное оборудование, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия; сборные строительные конструкции

9403
Өзге де жиhаз және оның бөлшектерi:
9403 10
Мекемелерде пайдалануға болатын металл жиһаз
9403 10 980
– – – өзгелерi:
9403 20
Металл жиһаз өзге
9403 20 800
– – өзгелерi:
9403 30
- мекемелерде пайдаланылатын үлгiдегi ағаш жиhаз:
- - биіктігі 80 см аспайтын:
9403 30 110 0
- - - жазу үстелдері
9403 30 910 0
- - - есіктермен, сырғытпалармен немесе жабылатын тақтайлармен жабдықталған; құжаттарды сақтайтын шкафтар, картотекалық және өзге де шкафтар
9405*
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, прожекторларды, жарықты тік бағыттайтын шамдарды, фарларды және олардың бөлшектерін қоса алғанда, шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген атауы немесе аты немесе мекенжайы көрсетілген жарық көрсеткіштері, жарық тақтайшалары және жарық көздері орнатылған ұқсас бұйымдар, және олардың бөлшектері:*

9403
Мебель прочая и ее части:
9403 10
Мебель металлическая типа используемой в учреждениях
9403 10 980
– – – прочая:
9403 20
Мебель металлическая прочая
9403 20 800
– – прочая:
9403 30
- мебель деревянная типа используемой в учреждениях:
- - не превышающая по высоте 80 см:
9403 30 110 0
- - - столы письменные
9403 30 910 0
- - - шкафы, снабженные дверями, задвижками или откидными досками; шкафы для хранения документов, картотечные и прочие шкафы
9405*
Лампы и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные:

9405 10*
- люстралар және аспалы немесе қабырғаға қыстыратын, ашық қоғамдық орындарды немесе көлік магистральдарын жарықтандыру үшін пайдаланылатын үлгідегі жарықтандырғыш жабдықтардан басқа, өзге де электр жарықтандырғыш жабдықтар:*
- - басқа материалдардан:
9405 10 910*
- - - қыздыру шамдарымен бірге қолдануға арналған:*
- - басқа материалдардан:
9405 40*
- өзге де электр шамдары мен жарықтандырғыш жабдықтар:*
9405 40 100*
- - прожекторлар және жіңішке бағытты жарықты шамдар:*
9405 60*
- атауы немесе аты немесе мекенжайы көрсетілген жарық көрсеткіштері, жарық тақтайшалары және ұқсас бұйымдар:*

9405 10*
- люстры и прочее электрическое осветительное оборудование, подвесное или настенное, кроме осветительного оборудования типа используемого для освещения открытых общественных мест или транспортных магистралей: *
- - из прочих материалов:
9405 10 910*
- - - предназначенные для использования с лампами накаливания:
- - из прочих материалов: *
9405 40*
- лампы электрические и осветительное оборудование, прочие: *
9405 40 100*
- - прожекторы и лампы узконаправленного света: *
9405 60*
- световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия: *