"Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығының параметрлерін (коэффициенттерін), олардың шекті мәндерін айқындау және Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) шекті мәндерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 250 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 қазандағы № 633 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 603 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 603 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығының параметрлерін (коэффициенттерін), олардың шекті мәндерін айқындау және Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) шекті мәндерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 250 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Қазақстан Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) мынандай шекті мәндері айқындалсын:
1) бірінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенті кемінде 0,08;
2) екінші деңгейдегі капиталдың жеткіліктілік коэффициенті кемінде 0,10;
3) борыштық жүктеме деңгейі 7:1 аспайтын мөлшерде.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстанның Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығы параметрлерінің (коэффициенттерінің) шекті мәндерін есептеу әдістемесінде:
5-тармақтың 5) тармақшасындағы "реттелген борышы;" деген сөздер "реттелген борышы алып тасталады." деген сөздермен ауыстырылып, 6) тармақшасы алып тасталсын.
6-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
"Егер шартта қарыз алушының не акционердің бастамасы бойынша қарызды мерзімінен бұрын (толық немесе ішінара) өтеу мүмкіндігі, онда мұндай жабу Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуына және/немесе банктің осы әдістемеде айқындалатын капиталдың жеткіліктілік коэффициенттерін сақтамауына әкеп соқтырмауға тиіс екендігі көзделген жағдайда, банктің акционерінен тартылған, 4) тармақшаны қоспағанда, осы тармақтың талаптарына сәйкес келетін қарыз да банктің реттелген борышы болып танылады.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 250 "Об определении параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана, их пороговых значений и утверждении методики расчета пороговых значений параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2016 года № 633. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 603.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 603 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 250 "Об определении параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана, их пороговых значений и утверждении методики расчета пороговых значений параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана" следующие изменения и дополнение:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Определить следующие пороговые значения параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана:
1) коэффициент достаточности капитала первого уровня не менее 0,08;
2) коэффициент достаточности капитала второго уровня не менее 0,10;
3) уровень долговой нагрузки в размере не более 7:1.";
в методике расчета пороговых значений параметров финансовой устойчивости (коэффициентов) Банка Развития Казахстана, утвержденной указанным постановлением:
подпункт 6) пункта 5 исключить;
пункт 6 дополнить частью пятой следующего содержания:
"Субординированным долгом банка также признается заем, привлеченный от акционера банка, соответствующий требованиям настоящего пункта, за исключением подпункта 4), при условии, что если договором предусмотрена возможность досрочного (полного или частичного) погашения займа по инициативе заемщика либо акционера, то такое погашение не должно привести к нарушению законодательства Республики Казахстан и/или несоблюдению банком коэффициентов достаточности капитала, определяемых настоящей методикой.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев