Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 және "Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиарды айқындау туралы" 2015 жылғы 28 қазандағы № 852 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 2 қарашадағы № 652 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
32) тармақша алып тасталсын;
46) тармақша алып тасталсын;
53) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«53) астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді және бекітеді;»;
57) тармақша алып тасталсын;
59) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«59) астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 59-1) тармақшамен толықтырылсын:
«59-1) астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректер берудің нысандарын, көлемін және кезеңділігін әзірлейді және бекітеді;»;
72)75)111) және 123) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 223-1) және 223-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«223-1) су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемені әзірлейді және бекітеді;
223-2) экономиканың жекелеген салалары үшін су тұтынудың және су бұрудың ірілендірілген нормаларын әзірлейді және бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 224-1) және 224-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«224-1) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, жерүсті су объектілері жай-күйінің нысаналы көрсеткіштері мен оларға қол жеткізу жөніндегі іс-шараларды әзірлеу әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
224-2) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісім бойынша суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйінің мониторингін және оны бағалауды жүргізу үшін техникамен және жабдықпен материалдық-техникалық жарақтандырудың заттай нормаларын, пайдалану шығындары үшін материалдардың жұмсалу нормаларын, химиялық реактивтер мен зертхана ыдыстарының, далалық жарақтардың және арнайы киімдердің тиесілілік нормаларын, гидрогеологиямелиоративтік қызмет жұмыскерлерінің уақыт пен жұмыс жүктемесі нормаларын әзірлейді және бекітеді;»;

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и от 28 октября 2015 года № 852 "Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2016 года № 652
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 «Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункт 32) исключить;
подпункт 46) исключить;
подпункт 53) изложить в следующей редакции:
«53) разрабатывает и утверждает квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок;»;
подпункт 57) исключить;
подпункт 59) изложить в следующей редакции:
«59) разрабатывает и утверждает правила формирования и ведения государственного электронного реестра держателей зерновых расписок;»;
дополнить подпунктом 59-1) следующего содержания:
«59-1) разрабатывает и утверждает формы, объем и периодичность передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок;»;
подпункты 72), 75), 111) и 123) исключить;
дополнить подпунктами 223-1) и 223-2) следующего содержания:
«223-1) разрабатывает и утверждает методику по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения;
223-2) разрабатывает и утверждает укрупненные нормы водопотребления и водоотведения для отдельных отраслей экономики;»;
дополнить подпунктами 224-1) и 224-2) следующего содержания:
«224-1) разрабатывает и совместно с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды утверждает методику разработки целевых показателей состояния поверхностных водных объектов и мероприятий по их достижению;
224-2) разрабатывает и утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральные нормы материально-технического оснащения техникой и оборудованием, нормы расхода материалов для эксплуатационных затрат, нормы положенности химических реактивов и лабораторной посуды, полевого снаряжения и специальной одежды, нормы времени и загруженности работников гидрогеологомелиоративной службы для проведения мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель;»;

мынадай мазмұндағы 358-1) және 358-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«358-1) бөгеттерді декларацияланатын бөгеттерге жатқызу өлшемдерін айқындайтын қағидаларды және бөгеттің қауіпсіздігі декларациясын әзірлеу қағидаларын бекітеді;
358-2) Қазақстан Республикасында суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйінің мониторингін және оны бағалауды және ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің мелиорациялық жай-күйі туралы ақпараттық деректер банкін мемлекеттік жүргізу қағидалары мен тәртібін әзірлейді және бекітеді;»;
17-тармақта:
220) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 392-1), 392-2), 392-3), 392-4) және 392-5) тармақшалармен толықтырылсын:
«392-1) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырудың тәртібін, тәсілдерін регламенттейтін әдістерді, әдістемелерді, ұсынымдарды әзірлейді және бекітеді;
392-2) фитосанитариялық iс-шараларды жүзеге асыру жөніндегі ұсынымдар мен әдiстемелiк нұсқауларды әзірлейді және бекітеді;
392-3) фитосанитариялық іс-шараларды жүзеге асырудың тәртібін, тәсілдерін регламенттейтін әдістерді, әдістемелерді, ұсынымдарды әзірлейді және бекітеді, өсімдіктерді қорғау саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізуді ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды, сондай-ақ өсімдіктерді қорғау жөніндегі мамандарды даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі оқыту бағдарламаларын (оқу бағдарламаларын) келіседі;
392-4) тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік мониторинг жоспарын әзірлейді және бекітеді;
392-5) жануарлардың аса қауіпті ауруларының профилактикасы, диагностикасы және оларды жою жөніндегі ветеринариялық іс-шараларды әзірлейді және бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 412-1), 412-2) және 412-3) тармақшалармен толықтырылсын:
«412-1) су объектілеріндегі су сапасын жіктеудің бірыңғай жүйесін әзірлейді және бекітеді;
412-2) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша жерүсті су объектілері үшін су сапасының стандарттарын әзірлейді және бекітеді;
412-3) тіркеу шифрларын беру үшін бөгеттердің қауіпсіздігі декларациясын тіркейді;»;
2) «Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиарды айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 852 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 55-56, 440-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыратын лицензиарды айқындау туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить подпунктами 358-1) и 358-2) следующего содержания:
«358-1) утверждает правила, определяющие критерии отнесения плотин к декларируемым, и правила разработки декларации безопасности плотины;
358-2) разрабатывает и утверждает правила и порядок государственного ведения мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель в Республике Казахстан и информационного банка данных о мелиоративном состоянии земель сельскохозяйственного назначения;»;
в пункте 17:
подпункт 220) исключить;
дополнить подпунктами 392-1), 392-2), 392-3), 392-4) и 392-5) следующего содержания:
«392-1) разрабатывает и утверждает методы, методики, рекомендации, регламентирующие порядок, способы осуществления мероприятий по карантину растений;
392-2) разрабатывает и утверждает рекомендации и методические указания по осуществлению фитосанитарных мероприятий;
392-3) разрабатывает и утверждает методы, методики, рекомендации, регламентирующие порядок, способы осуществления фитосанитарных мероприятий, организует, координирует и контролирует проведение прикладных научных исследований в области защиты растений, а также согласовывает программы обучения (учебные программы) по подготовке и повышению квалификации специалистов по защите растений;
392-4) разрабатывает и утверждает план государственного мониторинга по обеспечению пищевой безопасности;
392-5) разрабатывает и утверждает ветеринарные мероприятия по профилактике, диагностике и ликвидации особо опасных болезней животных;»;
дополнить подпунктами 412-1), 412-2) и 412-3) следующего содержания:
«412-1) разрабатывает и утверждает единую систему классификации качества воды в водных объектах;
412-2) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды стандарты качества воды для поверхностных водных объектов;
412-3) регистрирует декларации безопасности плотин для присвоения регистрационных шифров;»;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2015 года № 852 «Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок» (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 55-56, ст. 440):
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:

«1. Облыстардың жергілікті атқарушы органдары астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыратын лицензиар болып айқындалсын.».
2. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 1) тармақшасының бесінші және сегізінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      Б. Сағынтаев

«1. Определить местные исполнительные органы областей лицензиаром по осуществлению лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пятого и восьмого подпункта 1) пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       Б. Сагинтаев