Жерді бір санаттан басқа санатқа ауыстыру және оларды қорғаныс мұқтажы үшін беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 қарашадағы № 739 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 2-бабына13-бабының 3) тармақшасына және 105-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес босалқы жер санатынан жалпы ауданы 27528,28 гектар жер учаскелері өнеркәсiп, көлiк, байланыс жерлері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер санатына ауыстырылсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жалпы ауданы 111442,5737 гектар жер учаскелері Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің республикалық мемлекеттік мекемелеріне қорғаныс мұқтажы үшін тұрақты жер пайдалану құқығында берілсін.
3. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің республикалық мемлекеттік мекемелері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылығын жүргізумен байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін ауыл шаруашылығы алқаптарын алып қоюдан туындаған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығынын республикалық бюджет кірісіне өтесін.
4. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

О переводе земель из одной категории в другую и предоставлении их для нужд обороны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 739
В соответствии со статьей 2подпунктом 3) статьи 13 и статьей 105 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки общей площадью 27528,28 гектара из категории земель запаса в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Предоставить республиканским государственным учреждениям Министерства обороны Республики Казахстан земельные участки общей площадью 111442,5737 гектара на праве постоянного землепользования для нужд обороны согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Республиканским государственным учреждениям Министерства обороны Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери сельскохозяйственного производства, вызванные изъятием сельскохозяйственных угодий, для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства.
4. Министерству обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.