"2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 793 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде іс-шараларды іске асыруға көзделген қаражаттан 69963757 мың теңге мөлшеріндегі сома:
1) мынадай іс-шараларды қаржыландыру үшін 12355648 мың теңге сомасында облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару үшін:
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігіне кадрларды кәсіптік даярлауға 53500 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне 12302148 мың теңге, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 2176069 мың теңге;
кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға – 139045 мың теңге;
көшуге субсидиялар беруге – 365329 мың теңге;
кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға – 1047918 мың теңге;
жалдамалы қызметкерлерді, оның ішінде 18 – 24 жас аралығындағы жастарды қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға – 375707 мың теңге;
білікті қызметкерлерді қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға жұмыс берушілерге мемлекеттік гранттар ұсынуға – 134060 мың теңге;
55 – 64 жас аралығындағы адамдарды қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға – 192598 мың теңге;
жастар практикасына – 2661740 мың теңге;
білікті қызметкерлердің жоғалтқан табысының үштен екі бөлігін уақытша субсидиялауға – 229098 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 4899636 мың теңге;
ақпараттық жұмысқа – 80948 мың теңге;
2) мынадай іс-шараларды қаржыландыру үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне 3609764 мың теңге сомасында облыстық бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттерді аудару үшін:
қызметтік тұрғын үй мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) сатып алуға – 277988 мың теңге;
еңбекші жастар үшін жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға, сатып алуға – 3179479 мың теңге;
Ақмола облысының Калачи және Красногорский елді мекендерінің тұрғындарын көшіру үшін тұрғын үй және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға – 152297 мың теңге;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2016 года № 793
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы"
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы" следующие изменения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Выделить из средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2016 год на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020, сумму в размере 69963757 тысяч тенге для перечисления:
1) целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в сумме 12355648 тысяч тенге для финансирования следующих мероприятий:
Министерству образования и науки Республики Казахстан 53500 тысяч тенге на профессиональную подготовку кадров;
Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан 12302148 тысяч тенге, в том числе на:
частичное субсидирование заработной платы - 2176069 тысяч тенге;
обучение основам предпринимательства - 139045 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд - 365329 тысяч тенге;
профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров - 1047918 тысяч тенге;
переподготовку и повышение квалификации наемных работников, в том числе молодежи в возрасте от 18 до 24 лет,- 375707 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов работодателям на переподготовку и повышение квалификации квалифицированных работников - 134060 тысяч тенге;
переподготовку и повышение квалификации лиц в возрасте от 55 до 64 лет - 192598 тысяч тенге;
молодежную практику - 2661740 тысяч тенге;
временное субсидирование двух третей потерянного дохода квалифицированных работников - 229098 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения - 4899636 тысяч тенге;
информационную работу - 80948 тысяч тенге;
2) целевых трансфертов областным бюджетам в сумме 3609764 тысячи тенге Министерству национальной экономики Республики Казахстан для финансирования следующих мероприятий:
строительство и (или) приобретение служебного жилища и инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 277988 тысяч тенге;
строительство и (или) реконструкция, приобретение общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 3179479 тысяч тенге;
строительство и (или) реконструкция жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры для переселения жителей населенных пунктов Калачи и Красногорский Акмолинской области - 152297 тысяч тенге;

3) мынадай іс-шараларды қаржыландыру үшін инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне 53811217 мың теңге сомасында облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттерді аудару үшін:
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға – 51537726 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар мен фельдшерлік-акушерлік пункттер салуға – 2273491 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне халықты жұмыспен қамту бойынша іс-шараларды іске асыруға 187128 мың теңге сомасында, оның ішінде:
ақпараттық сүйемелдеуге және ақпараттық жұмысты қамтамасыз етуге – 53800 мың теңге;
«Жұмыспен қамту 2020 жол картасы» бағдарламасын іске асыруды ақпараттық-әдіснамалық сүйемелдеуге – 133328 мың теңге бөлінсін.»;
көрсетiлген қаулыға 20212238-қосымшалар осы қаулыға 1234-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 793 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 972 қаулысына
20-қосымша
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с № Облыстар мен қалалардың атауы Сомасы, мың теңге
Барлығы: 4 069 921
1.
Ақмола облысы

3) целевых трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в сумме 53811217 тысяч тенге Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан для финансирования следующих мероприятий на:
ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов - 51537726 тысяч тенге;
строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах, - 2273491 тысяча тенге;
4) Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан на реализацию мероприятий по обеспечению занятости населения в сумме 187128 тысяч тенге, в том числе на:
обеспечение информационного сопровождения и информационной работы - 53800 тысяч тенге;
информационно-методологическое сопровождение реализации Программы "Дорожная карта занятости 2020" - 133328 тысяч тенге.";
приложения 20212238 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2016 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2016 года № 793
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2015 года № 972
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
Всего:
4 069 921
1.
Акмолинская область