Маңғыстау облысының мәдениет және білім беру ұйымдарына атау беру мен қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 828 қаулысы
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының аумағындағы әуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық және мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мынадай білім беру және мәдениет ұйымдарына:
1) "№ 7 мектеп-лицей" мемлекеттік мекемесіне – Нәсіпқали Марабаевтың есімі;
2) Маңғыстау облысы білім басқармасының "Маңғыстау гуманитарлық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына – Мұрын жырау Сеңгірбекұлының есімі;
3) "Мектепке дейінгі шағын орталығы мен гимназия сыныптары бар
№ 22 жалпы білім беру орта мектебі" мемлекеттік мекемесіне – Серікбол Қондыбайдың есімі;
4) "№ 1 жалпы білім беретін мектеп-лицей" мемлекеттік мекемесіне –Ғұбайдолла Айдаровтың есімі;
5) Маңғыстау облысы мәдениет басқармасының "Маңғыстау облыстық әмбебап кітапханасы" мемлекеттік мекемесіне – Қабиболла Сыдиықовтың есімі;
6) "№ 8 жалпы білім беру орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – Исатай Сүйеубаевтың есімі берілсін.
2. "Ұштаған орта мектебі" мемлекеттік мекемесі – "Асқар Өтепбергенов атындағы орта мектеп" мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

О присвоении наименований и переименовании организаций культуры и образования Мангистауской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 828.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить имена следующим организациям образования и культуры:
1) государственному учреждению "Школа лицей № 7" – имя Насипкали Марабаева;
2) государственному коммунальному казенному предприятию "Мангистауский гуманитарный колледж" Управления образования Мангистауской области – имя Мурын жырау Сенгирбекулы;
3) государственному учреждению "Общеобразовательная средняя школа № 22 с дошкольным мини-центром и гимназическими классами" – имя Серикбола Кондыбая;
4) государственному учреждению "Школа-лицей № 1 среднего общего образования" – имя Губайдуллы Айдарова;
5) государственному учреждению "Мангистауская областная универсальная библиотека" Управления культуры Мангистауской области – имя Кабиболлы Сыдиыкова;
6) коммунальному государственному учреждению "Средняя общеобразовательная школа № 8" – имя Исатая Суйеубаева.
2. Переименовать государственное учреждение "Уштаганская средняя школа" в государственное учреждение "Средняя школа имени Аскара Утепбергенова".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев