"Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздерiне қатысты меншiктiң мемлекеттiк мониторингi жүзеге асырылатын объектілерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі № 810 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 834 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі № 810 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 28, 377-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілерінің тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
834 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 30 шілдедегі
№ 810 қаулысымен
бекітілген
Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің
мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілерінің тізбесі
Р/с № Атауы Іріктеу өлшемдері
1
2
3

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года № 810 "Об утверждении перечня объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2016 года № 834.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года № 810 "Об утверждении перечня объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 28, ст. 377) следующее изменение:
перечень объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2016 года № 834
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 2004 года № 810
Перечень
объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение,
в отношении которых осуществляется государственный
мониторинг собственности
№ п/п
Наименование
Критерий отбора
1
2
3

1. Отын-энергетикалық пайдалы қазбаларды (көмірді, мұнайды, газды, уранды) және металл кеніштерін өндіру және қайта өңдеу
1
"Қазақстан алюминийі" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
2
"АрселорМиттал Теміртау" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
3
"Оркен" ЖШС
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
4
"Қазхром" трансұлттық компаниясы" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
5
"Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
6
"Kazakhmys "Smelting (Қазақмыс Смэлтинг)" ЖШС
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
7
"Соколов-Сарыбай тау – кен байыту өндірістік бірлестігі" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
8
"Өскемен титан-магний комбинаты" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
9
"Богатырь Көмір" ЖШС
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
10
"Шұбаркөл көмір" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
11
"Қазмырыш" ЖШС
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
12
"Жәйрем тау-кен байыту комбинаты" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
13
"Altyntau Kokshetau" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
14
"ПетроҚазақстан Құмкөл Ресорсиз" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
15
"ПетроҚазақстан Ойл Продактс" ЖШС
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерінде есепте, оларды бекіту "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көзделген.
16
"Қаражанбасмұнай" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
17
"СНПС-Ақтөбемұнайгаз" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
18
"КМК Мұнай" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
19
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерінде есепте, оларды бекіту "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көзделген.
20
"ҚазМұнайГаз" Барлау Өндіру" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
21
"ҚазТрансГаз" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерінде есепте, оларды бекіту "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көзделген.
22
"ҚазТрансОйл" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерінде есепте, оларды бекіту "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көзделген.
23
"ҚазМұнайГаз-қайта өңдеу және маркетинг" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерінде есепте, оларды бекіту "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көзделген.
24
"Өзенмұнайгаз" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
25
"Ембімұнайгаз" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
26
"Қазақ газ өңдеу зауыты" ЖШС
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
27
"КазРосГаз" ЖШС

1. Добыча и переработка топливно-энергетических полезных ископаемых (угля, нефти, газа, урана) и металлических руд
1
АО "Алюминий Казахстана"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
2
АО "АрселорМиттал Темиртау"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
3
ТОО "Оркен"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
4
АО "Транснациональная компания "Казхром"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
5
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
6
ТОО "Kazakhmys "Smelting (Казахмыс Смэлтинг)"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
7
АО "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
8
АО "Усть-Каменогорский титано-магниевый комбинат"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
9
ТОО "Богатырь Комир"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
10
АО "Шубарколь комир"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
11
ТОО "Казцинк"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
12
АО "Жайремский горно-обогатительный комбинат"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
13
АО "Altyntau Kokshetau"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
14
АО "ПетроКазахстан Кумколь Ресорсиз"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
15
ТОО "ПетроКазахстан Ойл Продактс"
Числится в перечнях стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651, утверждение которых предусмотрено в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан".
16
АО "Каражанбасмунай"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
17
АО "СНПС-Актобемунайгаз"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
18
АО "КМК Мунай"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
19
АО "Национальная компания "КазМунайГаз"
Числится в перечнях стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651, утверждение которых предусмотрено в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан".
20
АО "Разведка Добыча "КазМунайГаз"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
21
АО "КазТрансГаз"
Числится в перечнях стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651, утверждение которых предусмотрено в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан".
22
АО "КазТрансОйл"
Числится в перечнях стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651, утверждение которых предусмотрено в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан".
23
АО "КазМунайГаз-переработка и маркетинг"
Числится в перечнях стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651, утверждение которых предусмотрено в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан".
24
АО "Озенмунайгаз"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
25
АО "Эмбамунайгаз"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
26
ТОО "Казахский газоперерабатывающий завод"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
27
ТОО "КазРосГаз"

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 наурыздағы № 366 қаулысымен бекітілген тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қазақстандық қамтудың мониторингіне жататын ұйымдардың тізбесінде есепте, оны бекіту "Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 733 Жарлығына сәйкес көзделген.
61
"Майқайыңалтын" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген рентабельділігі төмен санатқа жатқызылған жалпы таралғандарды қоспағанда пайдалы қазбалардың қатты түрлерi кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
62
"Қазақалтын" тау-кен металлургиялық концерні" АҚ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
63
"Степногор тау-кен химия комбинаты" ЖШС
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерінде есепте, оларды бекіту "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көзделген.
64
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерінде есепте, оларды бекіту "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көзделген.
65
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Геофизикалық зерттеулер институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 511 қаулысымен бекітілген базалық қаржыландыру субьектілері болып табылатын ұйымдардың тізбесінде есепте, оны бекіту "Ғылым туралы" 2001 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көзделген.

Числится в перечне организаций, закупки товаров, работ и услуг которых подлежат мониторингу казахстанского содержания, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 366, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами".
61
АО "Майкаинзолото"
Числится в перечне месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
62
АО "Горно-металлургический концерн "Казахалтын"
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
63
ТОО "Степногорский горно-химический комбинат"
Числится в перечнях стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651, утверждение которых предусмотрено в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан".
64
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" Министерства энергетики Республики Казахстан
Числится в перечнях стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651, утверждение которых предусмотрено в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан".
65
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт геофизических исследований" Министерства энергетики Республики Казахстан
Числится в перечне организаций, являющихся субъектами базового финансирования, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 511, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года "О науке".

115
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1434 қаулысымен бекітілген мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесінде есепте, оны бекіту 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көзделген.
116
Алматы қаласы Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының "Бастау" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

115
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Числится в перечне крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1434, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
116
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Бастау" Управления энергетики и коммунального хозяйства города Алматы

Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 1 қарашадағы № 1466 Жарлығымен бекітілген ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға беруге болатын су шаруашылығы құрылыстарының тізбесінде есепте, оны бекіту 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне сәйкес көзделген.
117
Алматы қаласы Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының "Су желісі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

Числится в перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление, утвержденном Указом Президента Республики Казахстан от 1 ноября 2004 года № 1466, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года.
117
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Су желісі" Управления энергетики и коммунального хозяйства города Алматы

Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 1 қарашадағы № 1466 Жарлығымен бекітілген ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға беруге болатын су шаруашылығы құрылыстарының тізбесінде есепте, оны бекіту 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне сәйкес көзделген.
118
Алматы қаласы Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының "Тоспа Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

Числится в перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление, утвержденном Указом Президента Республики Казахстан от 1 ноября 2004 года № 1466, утверждение которого предусмотрено в соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года.
118
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тоспа Су" Управления энергетики и коммунального хозяйства города Алматы