"Қарағандышахтатарату" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 10 ақпандағы № 45 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қарағандышахтатарату" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорны (бұдан әрі –"Қарағандышахтатарату" РММК) қайта құру жолымен оның жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыз қатысуымен "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі – серіктестік) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Мыналар:
"Қарағандыкөмір" бұрынғы өндірістік бірлестігінің шахталары мен көмір тіліктері қызметінің салдарларын жою;
таратылған шахталардағы газ ахуалын, гидрогеологиясын және су басу деңгейлерін мониторингтеу;
таратылған объектілерді (діңгектерді, шурфтарды, ұңғымаларды) зерттеп-қарау;
серіктестіктің қызмет бейіні бойынша жер жұмыстары серіктестік қызметінің негізгі түрлері болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) жарғысын бекітуді және оның Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлесін иелік ету және оны пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлiгiне берудi;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 10 ақпандағы
№ 45 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж. № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Қарағанды облысы" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 214-17-жолмен толықтырылсын:
"214-17. "Қарағандышахтатарату" ЖШС".

О реорганизации республиканского государственного специализированного предприятия на праве хозяйственного ведения "Карагандаликвидшахт"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2017 года № 45
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканское государственное специализированное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандаликвидшахт" Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – РГСП ""Карагандаликвидшахт") путем преобразования в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт" (далее – товарищество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основными видами деятельности товарищества:
ликвидацию последствий деятельности шахт и угольных разрезов бывшего производственного объединения "Карагандауголь";
мониторинг газовой обстановки, гидрогеологии и уровней затопления на ликвидированных шахтах;
обследование ликвидированных объектов (стволов, шурфов, скважин);
земляные работы по профилю деятельности товарищества.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава товарищества и его государственную регистрацию в органах юстиции Республики Казахстан;
2) передачу права владения и пользования государственной долей участия товарищества Министерству энергетики Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2017 года № 45
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Карагандинская область":
дополнить строкой, порядковый номер 214-17, следующего содержания:
"214-17 ТОО "Карагандаликвидшахт".

2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігіне" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 20-12-жолмен толықтырылсын:

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Министерству энергетики Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 20-12, следующего содержания:

"20-12. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
3. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 544-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 9-жолмен толықтырылсын:

"20-12. Товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 55-56, ст. 544):
в Положении о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства:
в разделе "Министерство энергетики Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 9, следующего содержания:

"9. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.";
"Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген бөлімде:
реттік нөмірі 5-жол алып тасталсын.
4. "Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 551-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:

"9. Товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт".";
в разделе "Республиканские государственные предприятия":
строку, порядковый номер 5, исключить.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированными с ними лицами" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 551):
в перечне видов деятельности, осуществляемых юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:

акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі республикалық меншіктегі заңды тұлғалар мен олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлері мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 53, 54, 55, 56-жолдармен толықтырылсын:
"
53
"Қарағандыкөмір" бұрынғы өндірістік бірлестігінің шахталары мен көмір тіліктері қызметінің салдарларын жою
39000
54
Таратылған шахталардағы газ ахуалын, гидрогеологиясын және су басу деңгейлерін мониторингтеу
39000
55
Таратылған объектілерді (діңгектерді, шурфтарды, ұңғымаларды) зерттеп-қарау
39000
56
Жер жұмыстары
43121
".

виды деятельности, осуществляемые юридическими лицами, находящимися в республиканской собственности, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированными с ними лицами, дополнить строками, порядковые номера 53, 54, 55, 56, следующего содержания:
"
53
Ликвидация последствий деятельности шахт и угольных разрезов бывшего производственного объединения "Карагандауголь"
39000
54
Мониторинг газовой обстановки, гидрогеологии и уровней затопления на ликвидированных шахтах
39000
55
Обследование ликвидированных объектов (стволов, шурфов, скважин)
39000
56
Земляные работы
43121
".