"Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы мен Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 10 мамырдағы № 250 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы мен Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы мен Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі туралы
Дінаралық диалогты нығайтуға елеулі үлес қосып жатқан адамдардың сіңірген еңбегін баянды ету мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1.Мыналар:
1) Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы;
2) Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі тағайындалсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы туралы ереже;
2) Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалітуралы ереже;
3) Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы лауреатының дипломы мен естелікбелгісінің сипаттамасы;
4) Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезініңқұрмет медалініңжәне оның куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшінАстана халықаралық сыйлығын, Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезініңқұрмет медалін тағайындауға байланысты қаржы шығыстарына республикалық бюджеттен қаражат бөлуді қамтамасыз етсін, сондай-ақ осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы туралы ереже
1. Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы (бұдан әрі – Астана халықаралық сыйлығы) әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлеріне, қоғам және саяси қайраткерлерге дінаралық диалогты нығайтуға қосқан аса көрнекті үлесінің айғағы ретінде беріледі.
2. Астана халықаралық сыйлығыменнаградтауға ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Президентіне Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезі Хатшылығының Басшысы енгізеді.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог и почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2017 года № 250
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог и почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Об Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог и почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий
В целях закрепления заслуг лиц, вносящих весомый вклад в укрепление межрелигиозного диалога, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Учредить:
1) Астанинскую международную премию за вклад в межрелигиозный диалог;
2) почетную медаль Съезда лидеров мировых и традиционных религий.
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение об Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог;
2) Положение о почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий;
3) описание диплома и памятного знака лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог;
4) описание почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий и удостоверения к ней.
3. Правительству Республики Казахстан обеспечить выделение средств из республиканского бюджета на финансирование расходов, связанных с учреждением Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог, почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий, а также принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от "" 2017 года №
Положение
об Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог
1. Астанинская международная премия за вклад в межрелигиозный диалог (далее – Астанинская международная премия) присуждается лидерам мировых и традиционных религий, общественным и политическим деятелям как свидетельство за выдающийся вклад в укрепление межрелигиозного диалога.
2. Представления к награждению Астанинской международной премией вносятся Президенту Республики Казахстан Руководителем Секретариата Съезда лидеров мировых и традиционных религий.

3. Астана халықаралық сыйлығы тек бір ізденушіге үш жылда бір рет беріледі.
4. Астана халықаралық сыйлығын бір адамға қайталапберуге жол берілмейді.
5. Қазақстан Республикасының Президенті наградталушыға Астана халықаралық сыйлығын салтанатты жағдайда тапсырады.
6. Астана халықаралық сыйлығына ие болған адамға "Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығының лауреаты" құрметті атағы және диплом, естелік белгісі мен ақшалай сыйақы тапсырылады. Астана халықаралық сыйлығының ақшалай сыйақысы 20 000 (жиырма мың) АҚШ долларына баламалы мөлшерде теңге валютасында белгіленеді.
7. Жүргізілген наградтау есебiн, сондай-ақ Астана халықаралық сыйлығының тапсырылу барысы туралы есептiлiктi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi жүргiзедi.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі туралы ереже
1. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі (бұдан әрі – құрмет медалі) әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлеріне, қоғам және саяси қайраткерлерге дінаралық диалогты нығайтуға қосқан аса көрнекті үлесінің айғағы ретінде беріледі.
2. Құрмет медалімен наградтауға ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Президентіне Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезі Хатшылығының Басшысы енгізеді.
3. Құрмет медалі үш жылда бір рет тек үш ізденушіге беріледі.
4. Құрмет медалін Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезі Хатшылығының Басшысы салтанатты жағдайда және наградталушының өзіне тапсырады.
5. Құрмет медаліне ие болған адамға "Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалінің лауреаты" құрметті атағы беріледі және құрмет медалі мен оның куәлігі тапсырылады.
6. Құрмет медалінің куәлігіне Қазақстан Республикасының Президенті қол қояды.
7. Құрмет медалін бір адамға қайтадан тапсыруға жол берілмейді.
8. Жүргізілген наградтаулардың есебiн, сондай-ақ құрмет медалінің тапсырылубарысы туралы есептiлiктi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi жүргiзедi.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы лауреатының дипломы мен естелік белгісінің сипаттамасы
1. Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы лауреатының дипломы:
1) көлемі 330 х 115 мм қатты мұқабадан;
2) көлемі 320 х 110 мм жапсырма беттен тұрады.
Дипломның мұқабасы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы түстес былғарыдан жасалады.
Мұқабада:

3. Астанинская международная премия присуждается один раз в три года не более чем одному соискателю.
4. Повторное присуждение Астанинской международной премии одному и тому же лицу не допускается.
5. Астанинская международная премия вручается награжденному в торжественной обстановке Президентом Республики Казахстан.
6. Лицу, удостоенному Астанинской международной премии, присваивается почетное звание "Лауреат Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог" и вручаются диплом, памятный знак и денежное вознаграждение. Денежное вознаграждение Астанинской международной премии устанавливается в валюте тенге, эквивалентной
20 000 (двадцать тысяч) долларам США.
7. Учет произведенных награждений, а также отчетность о ходе вручения Астанинской международной премии ведутся Администрацией Президента Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от "" 2017 года №
Положение
о почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий
1. Почетная медаль Съезда лидеров мировых и традиционных религий (далее – почетная медаль) присуждается лидерам мировых и традиционных религий, общественным и политическим деятелям как свидетельство за выдающийся вклад в укрепление межрелигиозного диалога.
2. Представления к награждению почетной медалью вносятся Президенту Республики Казахстан Руководителем Секретариата Съезда лидеров мировых и традиционных религий.
3. Почетная медаль присуждается один раз в три года не более чем трем соискателям.
4. Почетная медаль вручается Президентом Республики Казахстан либо по его поручению Руководителем Секретариата Съезда лидеров мировых и традиционных религий в торжественной обстановке и лично награжденному.
5. Лицу, удостоенному почетной медали, присваивается почетное звание "Лауреат почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий" и вручаются почетная медаль и удостоверение к ней.
6. Удостоверение к почетной медали подписывает Президент Республики Казахстан.
7. Повторное присуждение почетной медали одному и тому же лицу не допускается.
8. Учет произведенных награждений, а также отчетность о ходе вручения почетных медалей ведутся Администрацией Президента Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от "" 2017 года №
Описание
диплома и памятного знака лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог
1. Диплом лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог состоит из:
1) твердой обложки размером 330 х ;
2) вкладыша размером 320 х .
Обложка диплома изготавливается из кожи цвета Государственного Флага Республики Казахстан.
На обложке размещаются:

1) жоғарғы жағында – Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің эмблемасы;
2) эмблеманың төменгі жағында – осы сипаттамаға 1-қосымшаға сәйкес қазақ және ағылшын тілдерінде:
"
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін
Астана халықаралық сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ
Astana International Award
for Interfaith Dialogue laureate
DIPLOMA
"
деген жазу орналасады.
2. Жапсырма бет баспаханалық тәсілменқорғау дәрежелері барарнайы көк түсті қағазда басылып шығарылады.
Жапсырма беттің беткі жағында:
1) жоғарғы жағында – Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің эмблемасы;
2) эмблеманың төменгі жағында – осы сипаттамаға 2-қосымшаға сәйкес қазақ және ағылшын тілдерінде:
"
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін
Астана халықаралық сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ
Astana International Award
for Interfaith Dialogue laureate
DIPLOMA
"
деген жазу орналасады.
Жапсырма беттің ішкі екі жағында жоғарғы бөлігінің ортасында Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің эмблемасы бейнеленген.
Осы сипаттамаға 3-қосымшаға сәйкес Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығының лауреаты дипломының жапсырма бетінің ішкі сол жағында қазақ тілінде:
"
ДІНАРАЛЫҚ ДИАЛОГҚА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН
АСТАНА ХАЛЫҚАРАЛЫҚ СЫЙЛЫҒЫНЫҢ
ЛАУРЕАТЫ
ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
(бар болса)
_______________________
"
деген мәтін жазылған.
Осы сипаттамаға 3-қосымшаға сәйкес төменде:
"
Қазақстан Республикасының Президенті
"
деген сөздер орналасқан.
Оның төменгі сол жағында дипломның нөмірі көрсетілген.
Осы сипаттамаға 3-қосымшаға сәйкес Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығының лауреаты дипломының жапсырма бетінің ішкі оң жағында ағылшын тілінде:
"
LAUREATE
OF ASTANA INTERNATIONAL AWARD
FOR INTERFAITH DIALOGUE
FULL NAME
______________________
"
деген сәйкес мәтін жазылған.
Осы сипаттамаға 3-қосымшаға сәйкес төменде:
"
President of the
Republic of Kazakhstan
"
деген сөздер орналасқан.
Оның төменгі сол жағында дипломның нөмірі көрсетілген.
3. Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы лауреатының естелік белгісі төртбұрышты планкаға ілмешекпен бекітілген, диаметрі 25 мм, қалыңдығы 2 мм шеңбер түріндегі күміс түстес жезден жасалған.
25 мм х 15 мм көлеміндегі планкаға Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы түстес қатқыл лента, планканың сыртқы жағында – визорлы бекіткіші бар түйреуіш бекітілген.
Естелік белгісінің алдыңғы бетінің ортасында Пирамиданың бейнесі, оның ішінде "Астана-Бәйтерек" монументінің бейнесі бейнеленген. Пирамиданың төменгі жағында "АСТАНА" және "ASTANA" деген екі жазу орналасқан. Естелік белгісінің төменгі жағында жартылай шеңбер түрінде ұлттық ою-өрнек элементі орналасқан.
Естелік белгісінің сыртқы жағының ортаңғы бөлігінде күңгірт бетіндеқазақ және ағылшын тілдерінде "ДІНАРАЛЫҚ ДИАЛОГҚА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН АСТАНА ХАЛЫҚАРАЛЫҚ СЫЙЛЫҒЫ" және "ASTANA INTERNATIONAL AWARD FOR INTERFAITH DIALOGUE" деген екі жазу жазылған. Жазудың астындағы төменгі бөлікте "Зәйтүн бұтағы" элементі және естелік белгісінеберілген нөмір орналасқан.
Естелік белгісіндегі бейнелер мен жазулардың бәрі де бедерлі, күміс түстес. Осы сипаттамаға 4-қосымшаға сәйкес естелік белгісінің жиегі жақтаушамен көмкерілген.
Дінаралық диалогқа қосқан
үлесі үшін Астана халықаралық
сыйлығы лауреатының дипломы
мен естелік белгісінің
сипаттамасына
1-қосымша
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығының лауреаты дипломының бейнесі (қатты мұқаба)
Дінаралық диалогқа қосқан
үлесі үшін Астана халықаралық
сыйлығы лауреатының дипломы
мен естелік белгісінің
сипаттамасына
2-қосымша
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығының лауреаты дипломының бейнесі (жапсырманың беткі жағы)
Дінаралық диалогқа қосқан
үлесі үшін Астана халықаралық
сыйлығы лауреатының дипломы
мен естелік белгісінің
сипаттамасына
3-қосымша
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығының лауреаты дипломының бейнесі (жапсырманың ішкі жағы)
110 мм
Дінаралық диалогқа қосқан
үлесі үшін Астана халықаралық
сыйлығы лауреатының дипломы
мен естелік белгісінің
сипаттамасына
4-қосымша
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін Астана халықаралық сыйлығы лауреатының естелік белгісінің эскизі
Әлемдік және дәстүрлі діндер
лидерлері съезінің құрмет
медалінің және оның куәлігінің
сипаттамасына
1-қосымша
Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалінің эскизі
Әлемдік және дәстүрлі діндер
лидерлері съезінің құрмет
медалінің және оның куәлігінің
сипаттамасына
2-қосымша
Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі куәлігінің бейнесі (қатты мұқаба)
Әлемдік және дәстүрлі діндер
лидерлері съезінің құрмет
медалінің және оның куәлігінің
сипаттамасына
3-қосымша
Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі куәлігінің бейнесі (ішкі жағы)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалінің және оның куәлігінің сипаттамасы

1) сверху – эмблема Съезда лидеров мировых и традиционных религий;
2) под эмблемой – две надписи на казахском и английском языках согласно приложению 1 к настоящему описанию:
"
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін
Астана халықаралық сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ
Astana International Award
for Interfaith Dialogue laureate
DIPLOMA
".
2. Вкладыш печатается типографским способом на специальной со степенями защиты бумаге голубого цвета.
На лицевой стороне вкладыша размещаются:
1) сверху – эмблема Съезда лидеров мировых и традиционных религий;
2) под эмблемой – две надписи на казахском и английском языках согласно приложению 2 к настоящему описанию:
"
Дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін
Астана халықаралық сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ
Astana International Award
for Interfaith Dialogue laureate
DIPLOMA
".
На обеих внутренних сторонах вкладыша в верхней части посередине изображена эмблема Съезда лидеров мировых и традиционных религий.
На левой внутренней стороне вкладыша диплома лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог напечатан текст на казахском языке согласно приложению 3 к настоящему описанию:
"
ДІНАРАЛЫҚ ДИАЛОГҚА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН
АСТАНА ХАЛЫҚАРАЛЫҚ СЫЙЛЫҒЫНЫҢ
ЛАУРЕАТЫ
ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ (бар болса)
_______________________
".
Внизу расположены слова согласно приложению 3 к настоящему описанию:
"
Қазақстан Республикасының
Президенті
".
Слева под ними указан номер диплома.
На правой внутренней стороне вкладыша диплома лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог напечатан идентичный текст на английском языке согласно приложению 3 к настоящему описанию:
"
LAUREATE
OF ASTANA INTERNATIONAL AWARD
FOR INTERFAITH DIALOGUE
FULLNAME
______________________
".
Внизу расположены слова согласно приложению 3 к настоящему описанию:
"
Presidentofthe
RepublicofKazakhstan
".
Слева под ними указан номер диплома.
3. Памятный знак лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог изготавливается из латуни серебряного цвета в виде круга, диаметр которого 25 мм, толщина 2 мм, прикреплен подвеской к четырехугольной планке.
На планке размером 25 мм х 15 мм прикреплена муаровая лента цвета Государственного Флага Республики Казахстан, на оборотной стороне планки – булавка с визорным замком.
На аверсе памятного знака в центре изображение Пирамиды, внутри которой изображение монумента "Астана-Байтерек". В нижней части Пирамиды расположены две надписи "АСТАНА" и "ASTANA". В нижней части памятного знака полукругом расположен элемент национального орнамента.
На реверсе памятного знака в центральной части на матированной поверхности нанесеныдве надписи на казахском и английском языках "ДІНАРАЛЫҚ ДИАЛОГҚА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН АСТАНА ХАЛЫҚАРАЛЫҚ СЫЙЛЫҒЫ" и "ASTANA INTERNATIONAL AWARD FOR INTERFAITH DIALOGUE". В нижней части под надписями расположены элемент "Оливковая ветвь" и присвоенный номер памятного знака.
Все изображения и надписи на памятном знаке рельефные, серебряного цвета. Края памятного знака обрамлены бортиком согласно приложению 4 к настоящему описанию.
Приложение 1
к описанию диплома и
памятного знака лауреата
Астанинской международной
премии за вклад в
межрелигиозный диалог
Изображение
диплома лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог
(твердая обложка)
Приложение 2
к описанию диплома и
памятного знака лауреата
Астанинской международной
премии за вклад в
межрелигиозный диалог
Изображение
диплома лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог (лицевая сторона вкладыша)
Приложение 3
к описанию диплома и
памятного знака лауреата
Астанинской международной
премии за вклад в
межрелигиозный диалог
Изображение
диплома лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог
(внутренняя сторона вкладыша)
Приложение 4
к описанию диплома и
памятного знака лауреата
Астанинской международной
премии за вклад в
межрелигиозный диалог
Эскиз
памятного знака лауреата Астанинской международной премии за вклад в межрелигиозный диалог
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2017 года №
Описание
почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий и удостоверения к ней

1. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің құрмет медалі алтын түстес жезден жасалады, диаметрі 25 мм, қалыңдығы 2 мм шеңбер пішінді, құлақша мен шығыршық арқылы бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы түстес қатқыл лентамен қапталған, бесбұрышты тағанға жалғасады.
Құрмет медалінің алдыңғы бетінің ортасында Пирамиданың бейнесі, оның ішінде "Астана-Бәйтерек" монументінің бейнесі бейнеленген. Пирамиданың төменгі бөлігінде "АСТАНА" және "ASTANA" деген екі жазу жазылған. Шеңбердіайнала ұлттық ою-өрнек элементі орналасқан.
Құрмет медалінің сыртқы жағының ортаңғы бөлігінде күңгірт бетіндеқазақ және ағылшын тілдерінде "ӘЛЕМДІК ЖӘНЕ ДӘСТҮРЛІ ДІНДЕР ЛИДЕРЛЕРІ СЪЕЗІНІҢ ҚҰРМЕТ МЕДАЛІ" және "MEDAL OF HONOUR OF THE CONGRESS OF THE LEADERS OF WORLD AND TRADITIONAL RELIGIONS" деген екі жазу жазылған. Жазудың астыңғы бөлігінде "Зәйтүн бұтағы" элементі жәнеқұрмет медалінеберілген нөмір орналасқан.
Құрмет медаліндегі бейнелер мен жазулардың бәрі де бедерлі, алтын түстес. Осы сипаттамаға 1-қосымшаға сәйкес құрмет медалінің жиегі жақтаушамен көмкерілген.
2. Құрмет медалінің куәлігі көлемі 100 х 70 мм қатты мұқабадағы кітап болып табылады.
Мұқабаның сыртқы жағында:
1) жоғарғы жағында – Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің эмблемасы;
2) эмблеманың астыңғы жағында – осы сипаттамаға 2-қосымшаға сәйкес қазақ және ағылшын тілдерінде:
"
КУӘЛІК
CERTIFICATE
"
деген жазу жазылған.
Ішкі екі жағындажоғарғы бөлігінің ортасында Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің эмблемасы бейнеленген.
Ішкі сол жағында осы сипаттамаға 3-қосымшаға сәйкес қазақ тілінде:
"
Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің
құрмет медалі лауреатының
КУӘЛІГІ № __
ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
(бар болса)
_______________________
"
деген мәтін жазылған.
Осы сипаттамаға 3-қосымшаға сәйкес төменде:
"
Қазақстан Республикасының
Президенті
"
деген сөздер орналасқан.
Осы сипаттамаға 3-қосымшаға сәйкес ішкі оң жағында ағылшын тілінде:
"
CERTIFICATE № __
of Laureate of Medal of Honour of the
Congress of the Leaders of
World and Traditional Religions
FULL NAME
_______________________
"
деген мәтін жазылған.
Осы сипаттамаға 3-қосымшаға сәйкес төменде:
"
President of the
Republic of Kazakhstan
"
деген сөздер орналасқан.

1. Почетная медаль Съезда лидеров мировых и традиционных религий изготавливается из латуни золотого цвета, имеет форму круга, диаметр которого 25 мм, толщина 2 мм, прикреплен при помощи ушка и кольца, соединенного с колодкой пятиугольной формы, обтянутой муаровой лентой цвета Государственного Флага Республики Казахстан.
На аверсе почетной медали в центре изображение Пирамиды, внутри которой изображение монумента "Астана-Байтерек". В нижней части Пирамиды расположены две надписи "АСТАНА" и "ASTANA". В круговую расположен элемент национального орнамента.
На реверсе почетной медали в центральной части на матированной поверхности нанесены две надписи на казахском и английском языках "ӘЛЕМДІК ЖӘНЕ ДӘСТҮРЛІ ДІНДЕР ЛИДЕРЛЕРІ СЪЕЗІНІҢҚҰРМЕТ МЕДАЛІ" и "MEDAL OF HONOUR OF THE CONGRESS OF THE LEADERS OF WORLD AND TRADITIONAL RELIGIONS". В нижней части под надписями расположены элемент "Оливковая ветвь" и присвоенный номер почетной медали.
Все изображения и надписи на почетной медали рельефные, золотистого цвета. Края почетной медали обрамлены бортиком согласно приложению 1 к настоящему описанию.
2. Удостоверение к почетной медали представляет собой книгу в твердой обложке размером 100 х 70 мм.
На внешней стороне обложки размещаются:
1) сверху – эмблема Съезда лидеров мировых и традиционных религий;
2) под эмблемой – две надписи на казахском и английском языках согласно приложению 2 к настоящему описанию:
"
КУӘЛІК
CERTIFICATE
".
На обеих внутренних сторонах в верхней части посередине изображена эмблема Съезда лидеров мировых и традиционных религий.
На левой внутренней стороне напечатан текст на казахском языке согласно приложению 3 к настоящему описанию:
"
Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезінің
құрмет медалі
лауреатының
КУӘЛІГІ № __
ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ (бар болса)
_______________________
".
Внизу расположены слова согласно приложению 3 к настоящему описанию:
"
Қазақстан Республикасының
Президенті
".
На правой внутренней стороне напечатан текст на английском языке согласно приложению 3 к настоящему описанию:
"
CERTIFICATE № __
of Laureate of Medal of Honour of the
Congress of the Leaders of
World and Traditional Religions
FULLNAME
_______________________
".
Внизу расположены слова согласно приложению 3 к настоящему описанию:
"
Presidentofthe
RepublicofKazakhstan
".
Приложение 1
к описанию почетной медали
Съезда лидеров мировых и
традиционных религий и
удостоверения к ней
Эскиз
почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий
Приложение 2
к описанию почетной медали
Съезда лидеров мировых и
традиционных религий и
удостоверения к ней
Изображение
удостоверения к почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий (твердая обложка)
Приложение 3
к описанию почетной медали
Съезда лидеров мировых и
традиционных религий и
удостоверения к ней
Изображение
удостоверения к почетной медали Съезда лидеров мировых и традиционных религий (внутренняя часть)
70 мм