"2017 - 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 775 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 мамырдағы № 271 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 775 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 27-қосымшада:
2017 жылға арналған мемлекеттік тапсырмалардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 98, 99, 100, 103, 105, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 120 және 121-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 101-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
101
Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2016 жылғы 31 тамыздағы № 497 қаулысымен бекiтiлген Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына ғылыми сараптама жүргiзу ережесiне сәйкес Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасын жүргізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
99 780
";
реттік нөмірі 104-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
104
Кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік реттеуді жетілдіру мәселелері бойынша зерттеулер
Кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік реттеудің 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру үшін кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік реттеудің күшті және әлсіз жақтарын, қауіптерді және даму перспективаларын айқындай отырып, халықаралық тәжірибені талдау және нақты ұсынымдарды әзірлеу арқылы мақұлданған тәсілдер бойынша оған кешенді зерттеу жүргізу қажет
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 775 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 - 2019 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2017 года № 271
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 775 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 27 к указанному постановлению:
в перечне государственных заданий на 2017 год:
строки, порядковые номера 98, 99, 100, 103, 105, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 120 и 121, исключить;
строки, порядковые номера 101 и 102, изложить в следующей редакции, текст на казахском языке строки 102 не меняется:
"
101
Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан
Проведение научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан в соответствии с Правилами проведения научной экспертизы проектов нормативных правовых актов, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 497
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"
99 780
102
Аналитическое сопровождение оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов
Обеспечение качественного экспертного сопровождения реализации всех этапов системы оценки эффективности деятельности государственных органов
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"
134 709
";
строку, порядковый номер 104, изложить в следующей редакции:
"
104
Исследования по вопросам совершенствования государственного регулирования предпринимательской деятельности
Для реализации Концепции государственного регулирования предпринимательской деятельности до 2020 года необходимо провести комплексное исследование государственного регулирования предпринимательской деятельности по одобренным подходам с определением его сильных и слабых сторон, угроз и перспектив развития, анализом международного опыта и выработкой конкретных рекомендаций
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"

131
Астана экономика лық форумын өткізу
X Астана экономикалық форумының өткізілуін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономика лық зерттеулер институты" АҚ
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылар дың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілері нің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
653 359
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 132-1, 132-2, 132-3, 132-4, 132-5, 132-6, 132-7 және 132-8-жолдармен толықтырылсын:
"

131
Проведение Астанинского экономического форума
Обеспечение проведения X Астанинского экономического форума
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"
653 359
";
дополнить строками, порядковые номера 132-1, 132-2, 132-3, 132-4, 132-5, 132-6, 132-7 и 132-8, следующего содержания:
"

224 000
132- 3
Қазақстан Республи касының экспорт тық әлеуетін ынталандыру жөнінде бағдарламалар әзірлеуді сараптамалық-талдама лық сүйемел деу
Қазақстанның экспорттық әлеуетін заманауи экономика-математикалық әдістерді пайдалана отырып анықтау және институционалдық өзгерістер, тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортының өсуін және әртараптандырылуын қаржылық, инфрақұрылым дық және сервистік қолдау шаралары бойынша жүйелі ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"

224 000
132- 3
Экспертно-аналитическое сопровождение разработки программы по стимулированию экспортного потенциала Республики Казахстан
Выявление экспортного потенциала Казахстана с использованием современных экономико-математических методов и разработка системных рекомендаций по институциональным изменениям, мерам финансовой, инфраструктур ной и сервисной поддержке роста и диверсификации экспорта товаров и услуг
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"

212 298
132- 4
Мемлекет тік жоспарлау жүйесін сараптама лық сүйемел деу (2025 жылға дейінгі стратегия лық даму жоспары)
Стратегиялық мақсаттарды іске асыру деңгейін айқындау және Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын пысықтауды сараптамалық сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"

212 298
132- 4
Экспертное сопровождение системы государственного планирования (Стратегический план развития до 2025 года)
Определение степени реализации стратегических целей и оказание экспертного сопровождения в доработки Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"

835 581
132-5
Үшінші технологиялық жаңғырту (Жаңғырту 3.0) аясында экономикалық өсудің жаңа моделін әзірлеу бойынша зерттеулер
Қазақстан Республикасы Президентінің Жолдауын ескере отырып, кешенді талдау жүргізу және 3-ші технологиялық жаңғырту аясында экономикалық өсудің жаңа моделіне практикалық ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
560 000

835 581
132- 5
Исследования по разработке новой модели экономического роста в контексте третьей технологической модернизации (модернизация 3.0)
Проведение комплексного анализа и выработка практических рекомендаций к новой модели экономического роста в контексте 3-й технологической модернизации с учетом послания Президента Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"
560 000

132- 6
Бизнес шығындарын жаппай азайту бойынша шаралар кешенін әзірлеу және бәсекелес тікті дамытуға бөгет жасайтын құқықтық кедергілерді жою бойынша заңнаманы "тексеру"
Бизнес шығындарын жаппай азайту бойынша шаралар кешенін әзірлеу және бәсекелестікті дамытуға бөгет жасайтын құқықтық кедергілерді жою бойынша заңнаманы "тексеру"
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
245 050
132- 7
Өңірлік саясатты, оның ішінде жергілікті басқару мәселелерін жетілдіруді сараптама лық-талдамалық сүйемелдеу
Қазіргі өңірлік саясат басымдықтарын ескере отыра, Қазақстанның әкімшілік-аумақтық құрылысын жетілдіру, Қазақстан Республикасының өңірлік саясат құралдарын жетілдіру жөнінде ұсынымдар әзірлеу, өңірлік саясат құралдарының тиімділігіне бағалау жүргізу және олардың тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдар әзірлеу, сондай-ақ Мемлекеттік қызметшілерді өңірлік оқытудың орталықтарының қызметкерлеріне семинарлар өткізуді ұйымдастыру жөніндегі іс-шаралар кешенін жүзеге асыру. Жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін сараптамалық-талдамалық және әдістемелік бағалау. Қазақстан Республикасының макроаймақтары мен қалалық агломерацияларын 2025 жылға дейін аймақтық-кеңістікте дамыту сценарийлерін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
33 600
132- 8
Қазақстан Республикасының өңірлерін де бизнес жүргізудің жеңілдігі жөнінде рейтинг әзірлеу және енгізу
Бизнес жүргізудің жеңілдігі жөніндегі рейтинг негізінде Қазақстан Республикасының өңірлерінде бизнес жүргізу жағдайларын талдау және салыстыру
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"

132- 6
Разработка комплекса мер по фронтальному снижению издержек бизнеса и "ревизия" законодательства по исключению правовых барьеров, препятствующих развитию конкуренции
Разработка комплекса мер по фронтальному снижению издержек бизнеса и "ревизия" законодательства по исключению правовых барьеров, препятствующих развитию конкуренции
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"
245 050
132- 7
Экспертно-аналитическое сопровождение совершенствования региональной политики, в том числе вопросы местного управления
Разработка рекомендаций по совершенствованию административно-территориального устройства Казахстана с учетом приоритетов современной региональной политики, совершенствованию инструментов региональной политики Республики Казахстан, проведение оценки эффективности инструментов региональной политики и выработка рекомендаций по повышению их эффективности, а также осуществление комплекса мероприятий по организации проведения семинаров работников региональных центров обучения государственных служащих. Экспертно-аналитическое и методологическое сопровождение оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов. Разработка сценариев территориально-пространственного развития макрорегионов и городских агломераций Республики Казахстан до 2025 года.
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"
33 600
132- 8
Разработка и внедрение рейтинга по легкости ведения бизнеса в регионах Республики Казахстан
Анализ и сравнение условий ведения бизнеса в регионах Республики Казахстан на основе рейтинга по легкости ведения бизнеса
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, развития предпринимательства"

224 000
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

224 000
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев