"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 1 шілдедегі № 409 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығы лауреатының дипломы мен төсбелгісінің сипаттамасы осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Астана, Ақорда, 2017 жылғы №
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы №
Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы "21" қаңтардағы
№ 993 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығы лауреатының дипломы мен төсбелгісінің
СИПАТТАМАСЫ
1. Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтар лауреатының дипломы:
1) көлемі 330 х 115 мм қатты мұқабадан;
2) көлемі 320 х 110 мм жапсырма беттен тұрады.
Дипломның мұқабасы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы түстес былғарыдан жасалады.
Дипломның мұқабасында алтын түспен бедерленіп салынған:
1) үстіңгі жағында – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
2) Мемлекеттік Елтаңбаның төменгі жағында – мемлекеттік тілде:
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы
ғылым мен техника саласындағы
мемлекеттік сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ" (1-қосымша);
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"Қазақстан Республикасының
әдебиет пен өнер саласындағы
мемлекеттік сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ" (2-қосымша)
деген жазу орналасады.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2017 года № 409
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства".
Премьер-Министр
Республики Казахстан Б. Сагинтаев
О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года№ 993"О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2, ст. 6) следующее изменение:
Описание диплома и нагрудного знака лауреата Государственной премии Республики Казахстан, утвержденное вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан Н.Назарбаев
Приложение
к Указу Президента Республики
Казахстан
от " " января 2017 года №
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента Республики
Казахстан
от 21 января 2015 года № 993
ОПИСАНИЕ
диплома и нагрудного знака лауреата
Государственной премии Республики Казахстан
1. Диплом лауреата Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства состоит из:
1) твердой обложки размером 330 х 115 мм;
2) вкладыша размером 320 х 110 мм.
Обложка диплома изготавливается из кожи цвета Государственного Флага Республики Казахстан.
На обложке размещаются выполненные тиснением золотого цвета:
1) сверху – Государственный Герб Республики Казахстан;
2) под Государственным Гербом – надпись на государственном языке:
для Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби:
"ҚазақстанРеспубликасының
әл-Фараби атындағы ғылым
мен техника саласындағы
мемлекеттік сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ" (приложение 1);
для Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства:
"Қазақстан Республикасының
әдебиет пен өнер саласындағы
мемлекеттік сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ" (приложение 2).

2. Жапсырма бет баспаханалық әдіспен арнайы, қорғау дәрежелері бар, көк түсті қағазда басылып шығарылады.
Жапсырма беттің беткі жағында:
1) үстіңгі жағында – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
2) Мемлекеттік Елтаңбаның төменгі жағында – мемлекеттік тілде:
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы
ғылым мен техника саласындағы
мемлекеттік сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ" (3-қосымша);
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"Қазақстан Республикасының
әдебиет пен өнер саласындағы
мемлекеттік сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ" (4-қосымша)
деген жазу орналасады.
Жапсырма беттің ішкі екі жағының ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының фондық бейнесі салынған.
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары лауреаты дипломының жапсырма бетінің ішкі сол жағында мемлекеттік тілде:
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"Қазақстан Республикасы Президентінің
жылғы № Жарлығымен
"жұмыстың атауы"
жұмысы үшін
ғылыми дәрежесі
ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘЛ-ФАРАБИ
АТЫНДАҒЫ ҒЫЛЫМ МЕН ТЕХНИКА
САЛАСЫНДАҒЫ____ ЖЫЛҒЫ
МЕМЛЕКЕТТІК СЫЙЛЫҒЫ БЕРІЛДІ";
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"Қазақстан Республикасы Президентінің
жылғы № Жарлығымен
"жұмыстың атауы"
жұмысы үшін
ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ӘДЕБИЕТ ПЕН ӨНЕР САЛАСЫНДАҒЫ _____ЖЫЛҒЫ
МЕМЛЕКЕТТІК СЫЙЛЫҒЫ БЕРІЛДІ"
деген мәтін орналасады.
Төменде:
"Қазақстан Республикасының
Президенті Н.Назарбаев"
деген сөздер орналасады.
Оның төменгі сол жағында дипломның нөмірі көрсетілген.
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары лауреаты дипломының жапсырма бетінің ішкі оң жағында орыс тілінде:
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"Указом Президента Республики Казахстан
от года №
ПРИСУЖДЕНА
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПРЕМИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
В ОБЛАСТИ НАУКИ И ТЕХНИКИ ИМЕНИ АЛЬ-ФАРАБИ
______ ГОДА
за работу "наименование работы"
ФАМИЛИЯ, ИМЯ, ОТЧЕСТВО
ученая степень";
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"Указом Президента Республики Казахстан
от года №
ПРИСУЖДЕНА
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПРЕМИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
В ОБЛАСТИ ЛИТЕРАТУРЫ И ИСКУССТВА
______ ГОДА
за работу "наименование работы"
ФАМИЛИЯ, ИМЯ, ОТЧЕСТВО"
деген мәтін орналасады.

2. Вкладыш печатается типографским способом на специальной со степенями защиты бумаге голубого цвета.
На лицевой стороне вкладыша размещаются:
1) сверху – Государственный Герб Республики Казахстан;
2) под Государственным Гербом – надпись на государственном языке:
для Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби:
"Қазақстан Республикасының
әл-Фараби атындағы ғылым
мен техника саласындағы
мемлекеттік сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ" (приложение 3);
для Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства:
"Қазақстан Республикасының
әдебиет пен өнер саласындағы
мемлекеттік сыйлығы лауреатының
ДИПЛОМЫ" (приложение 4).
На обеих внутренних сторонах вкладыша в центре выполнены фоновые изображения Государственного Герба Республики Казахстан.
На левой внутренней стороне вкладыша диплома лауреата Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства напечатан текст на государственном языке:
для Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби:
"Қазақстан Республикасы Президентінің
жылғы № Жарлығымен
"жұмыстың атауы"
жұмысы үшін
ғылыми дәрежесі
ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘЛ-ФАРАБИ
АТЫНДАҒЫ ҒЫЛЫМ МЕН ТЕХНИКА
САЛАСЫНДАҒЫ____ ЖЫЛҒЫ
МЕМЛЕКЕТТІК СЫЙЛЫҒЫ БЕРІЛДІ";
для Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства:
"Қазақстан Республикасы Президентінің
жылғы № Жарлығымен
"жұмыстың атауы"
жұмысы үшін
ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘДЕБИЕТ ПЕН ӨНЕР
САЛАСЫНДАҒЫ____ ЖЫЛҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК СЫЙЛЫҒЫ
БЕРІЛДІ".
Внизу расположены слова:
"Қазақстан Республикасының
Президенті Н.Назарбаев".
Слева под ними указан номер диплома.
На правой внутренней стороне вкладыша диплома лауреата Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства напечатан текст на русском языке:
для Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби:
"Указом Президента Республики Казахстан
от года №
ПРИСУЖДЕНА
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПРЕМИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
В ОБЛАСТИ НАУКИ И ТЕХНИКИ ИМЕНИ АЛЬ-ФАРАБИ
______ ГОДА
за работу "наименование работы"
ФАМИЛИЯ, ИМЯ, ОТЧЕСТВО
ученая степень";
для Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства:
"Указом Президента Республики Казахстан
от года №
ПРИСУЖДЕНА
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПРЕМИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
В ОБЛАСТИ ЛИТЕРАТУРЫ И ИСКУССТВА
______ ГОДА
за работу "наименование работы"
ФАМИЛИЯ, ИМЯ, ОТЧЕСТВО".

3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлығы лауреатының төсбелгісі төртбұрышты планкаға ілмешекпен бекітілген, диаметрі 25 мм, қалыңдығы 2 мм шеңбер түрінде алтын жалатылған жезден жасалған.
25 мм х 15 мм көлеміндегі планкаға Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы түстес қатқыл лента, планканың сыртқы жағында – визорлы бекіткіші бар түйреуіш бекітілген.
Төсбелгінің жылтыр бетінің беткі жағында:
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
ортасында – әл-Фарабидің бюсті, төменде – ӘЛ-ФАРАБИ деген бедерлі жазу бар;
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
төменде – қалықтаған қыран, ортасында – күн шапағы аясындағы "алтын адам" бейнеленген шығыңқы бедері бар.
Төсбелгінің сыртқы жағында:
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘЛ-ФАРАБИ АТЫНДАҒЫ ҒЫЛЫМ МЕН ТЕХНИКА САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК СЫЙЛЫҒЫНЫҢ ЛАУРЕАТЫ" деген бедерлі жазу және нөмір орналасқан (5-қосымша);
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығы үшін:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘДЕБИЕТ ПЕН ӨНЕР САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК СЫЙЛЫҒЫНЫҢ ЛАУРЕАТЫ" деген бедерлі жазу және нөмір орналасқан (6-қосымша).
Қазақстан Республикасы
мемлекеттік сыйлығы
лауреатының дипломы мен
төсбелгісінің сипаттамасына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығы лауреаты дипломының
БЕЙНЕСІ (қатты мұқаба)
Қазақстан Республикасы
мемлекеттік сыйлығы
лауреатының дипломы мен төсбелгісінің сипаттамасына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығы лауреаты дипломының БЕЙНЕСІ (қатты мұқаба)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығы
лауреатының дипломы мен
төсбелгісінің сипаттамасына
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы Мемлекеттік сыйлығы лауреаты дипломының БЕЙНЕСІ (жапсырманың беткі жағы)
(жалғасы бар)
3-қосымшаның жалғасы
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы Мемлекеттік сыйлығы лауреаты дипломының БЕЙНЕСІ (жапсырма бетінің ішкі жағы)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығы
лауреатының дипломы мен
төсбелгісінің сипаттамасына
4-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлығы лауреаты дипломының БЕЙНЕСІ (жапсырманың беткі жағы)
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлығы лауреаты дипломының
БЕЙНЕСІ (жапсырма бетінің ішкі жағы)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығы
лауреатының дипломы мен
төсбелгісінің сипаттамасына
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты төсбелгісінің ГРАФИКАЛЫҚ БЕЙНЕСІ
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығы лауреатының дипломы мен
төсбелгісінің сипаттамасына
6-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасыныңәдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты төсбелгісінің ГРАФИКАЛЫҚ БЕЙНЕСІ

3. Нагрудный знак лауреата Государственной премии Республики Казахстан изготовлен из латуни с золочением в виде круга, диаметр которого 25 мм, толщина 2 мм, прикреплен подвеской к четырехугольной планке.
На планке размером 25 мм х 15 мм прикреплена муаровая лента цвета Государственного Флага Республики Казахстан, на оборотной стороне планки – булавка с визорным замком.
На лицевой стороне нагрудного знака с блестящей поверхностью имеется выступающий рельеф с изображениями:
Для Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби:
По центру – бюст аль-Фараби, внизу – надпись "ӘЛ-ФАРАБИ";
для Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства:
внизу - парящий орел, по центру – находящийся в лучах солнца "золотой человек".
На оборотной стороне нагрудного знака расположена рельефная надпись:
Для Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘЛ-ФАРАБИ АТЫНДАҒЫ ҒЫЛЫМ МЕН ТЕХНИКА САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК СЫЙЛЫҒЫНЫҢ ЛАУРЕАТЫ" и номер (приложение 5);
для Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘДЕБИЕТ ПЕН ӨНЕР САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК СЫЙЛЫҒЫНЫҢ ЛАУРЕАТЫ" и номер (приложение 6).
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к описанию диплома и
нагрудного знака
лауреата Государственной
премии
Республики Казахстан
ИЗОБРАЖЕНИЕ
диплома лауреата Государственной премии Республики Казахстан в области науки и
техники имени аль-Фараби
(твердая обложка)
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к описанию диплома и
нагрудного знака
лауреата Государственной
премии
Республики Казахстан
ИЗОБРАЖЕНИЕ
диплома лауреата Государственной премии Республики Казахстан в
области литературы и искусства
(твердая обложка)
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к описанию диплома и
нагрудного знака
лауреата Государственной
премии
Республики Казахстан
ИЗОБРАЖЕНИЕ
диплома лауреата Государственной премии Республики Казахстан в области науки и
техники имени аль-Фараби
(лицевая сторона вкладыша)
(продолжение следует)
Продолжение приложения 3
ИЗОБРАЖЕНИЕ
диплома лауреата Государственной премии Республики Казахстан в области науки и
техники имени аль-Фараби
(внутренняя сторона вкладыша)
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к описанию диплома и
нагрудного знака
лауреата Государственной
премии
Республики Казахстан
ИЗОБРАЖЕНИЕ
диплома лауреата Государственной премии Республики Казахстан в
области литературы и искусства
(лицевая сторона вкладыша)
(продолжение следует)
Продолжение приложения 4
ИЗОБРАЖЕНИЕ
диплома лауреата Государственной премии Республики Казахстан в
области литературы и искусства
(внутренняя сторона вкладыша)
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к описанию диплома и
нагрудного знака
лауреата Государственной
премии
Республики Казахстан
ГРАФИЧЕСКОЕ ИЗОБРАЖЕНИЕ
нагрудного знака лауреата Государственной премии Республики Казахстан
в области науки и техники имени аль-Фараби
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к описанию диплома и
нагрудного знака
лауреата Государственной
премии
Республики Казахстан
ГРАФИЧЕСКОЕ ИЗОБРАЖЕНИЕ нагрудного знака лауреата Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства