"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 3 тамыздағы № 466 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбір мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
мынадай мазмұндағы 3-1), 25-1), 25-2), 25-3), 25-4), 25-5) және 25-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"3-1) жайылымдарды басқару және пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;";
"25-1) жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
25-2) жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормаларын әзірлейді және бекітеді;
25-3) жайылымдарды суландыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлейді және бекітеді;
25-4) жайылымдардың оты-суының молдығы және жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің жай-күйі туралы деректер жинауды жүзеге асырады;
25-5) жайылымдарды қалпына келтіру, сақтау, ұтымды пайдалану және түбегейлі жақсарту үшін ғылыми-зерттеу, іздестіру, жобалау жұмыстарын ұйымдастырады;
25-6) жайылымдарды пайдалану және қорғау саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;";
171), 172), 173) және 174) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 202-1), 202-2), 202-3), 202-4), 202-5), 202-6), 202-7), 202-8), 202-9), 202-10), 202-11), 202-12), 202-13), 203-14), 202-15) және 202-16) тармақшалармен толықтырылсын:
"202-1) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың, сондай-ақ ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларының сақталуын қамтамасыз етеді;
202-2) "электрондық үкiметтiң" архитектурасын дамыту жөніндегі талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді;
202-3) мемлекеттік органның мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары мен ақпараттық жүйелерін құрады және дамытады;
202-4) мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстардың толықтыруды жүзеге асырады, олардың анықтығы мен өзектілігін қамтамасыз етеді;
202-5) ақпараттандыру саласындағы сарапшылық кеңеспен келiсу бойынша мемлекеттік органның архитектурасын бекітеді, оның өзектендірілуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ оны іске асыруға қажетті жағдайлар жасайды;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2017 года № 466.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
дополнить подпунктами 3-1), 25-1), 25-2), 25-3), 25-4), 25-5) и 25-6) следующего содержания:
"3-1) реализует государственную политику в области управления и использования пастбищ;";
"25-1) разрабатывает и утверждает правила рационального использования пастбищ;
25-2) разрабатывает и утверждает предельно допустимые нормы нагрузки на общую площадь пастбищ;
25-3) разрабатывает и утверждает план мероприятий по обводнению пастбищ;
25-4) осуществляет сбор данных о кормоемкости пастбищ и состоянии объектов пастбищной инфраструктуры;
25-5) организует научно-исследовательские, поисковые, проектные работы для восстановления, сохранения, рационального использования и коренного улучшения пастбищ;
25-6) осуществляет международное сотрудничество в области использования и охраны пастбищ;";
подпункты 171), 172), 173) и 174) исключить;
дополнить подпунктами 202-1), 202-2), 202-3), 202-4), 202-5), 202-6), 202-7), 202-8), 202-9), 202-10), 202-11), 202-12), 202-13), 202-14), 202-15) и 202-16) следующего содержания:
"202-1) обеспечивает соблюдение единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, а также правил реализации сервисной модели информатизации;
202-2) обеспечивает соблюдение требований по развитию архитектуры "электронного правительства";
202-3) создает и развивает государственные электронные информационные ресурсы и информационные системы государственного органа;
202-4) осуществляет наполнение государственных электронных информационных ресурсов, обеспечивает их достоверность и актуальность;
202-5) утверждает архитектуру государственного органа по согласованию с экспертным советом в сфере информатизации, обеспечивает ее актуализацию, а также создает необходимые условия для ее реализации;

202-6) "электрондық үкiметтi" дамытуға қатысады;
202-7) өз құзыреті шегінде жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік органның қарауындағы ақпараттық жүйелерге қол жеткізуін қамтамасыз етеді;
202-8) "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерін тіркеуді, мемлекеттік органның ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алуды, мемлекеттік органның ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыруды, сондай-ақ мемлекеттік органның ақпараттандыру объектілері туралы ақпараттың өзектендірілуін қамтамасыз етеді;
202-9) мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтылымын, бастапқы бағдарламалық кодтарын (бар болса) және лицензиялық бағдарламалық қамтылымының баптау кешенін есепке алу және сақтау үшін "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторына беруді қамтамасыз етеді;
202-10) техникалық құжаттаманың қағаз жеткізгіштердегі түпнұсқаларын сақтауды қамтамасыз етеді және оларды "электрондық үкiметтiң" сервистік интеграторына оның сұрау салуы бойынша ұсынады;
202-11) ақпараттық жүйелерді құру немесе дамыту кезінде стандартты шешімдерді пайдалануды жүзеге асырады;
202-12) өз интернет-ресурсында мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурсты қалыптастыру, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін құру мен ақпараттық жүйелерін дамыту жоспарлары және нәтижелері туралы жалпыға бірдей қолжетімді ақпаратты орналастырады;
202-13) интернет-ресурсты мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырады, сондай-ақ олардың дұрыстығын және өзектендірілуін қамтамасыз етеді;
202-14) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекітеді;
202-15) ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің каталогына сәйкес "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторынан ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сатып алады;
202-16) кәсіби стандарттарды әзірлеу және бекіту кезінде тиісті қызмет салалары мамандарының цифрлық сауаттылық деңгейіне қойылатын талаптарды белгілейді;";
204) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"204) егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелерге кіруіне рұқсат береді;";
мынадай мазмұндағы 207-15) және 207-16) тармақшалармен толықтырылсын:

202-6) участвует в развитии "электронного правительства";
202-7) обеспечивает доступ местным исполнительным органам в пределах их компетенции к информационным системам, находящимся в ведении государственного органа;
202-8) обеспечивает регистрацию информационных систем государственного органа, учет сведений об объектах информатизации государственного органа, размещение электронных копий технической документации объектов информатизации государственного органа, а также актуализацию информации об объектах информатизации государственного органа на архитектурном портале "электронного правительства";
202-9) обеспечивает передачу сервисному интегратору "электронного правительства" для учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственного органа;
202-10) обеспечивает хранение оригиналов технической документации на бумажных носителях и представляет их сервисному интегратору "электронного правительства" по его запросу;
202-11) осуществляет использование стандартных решений при создании или развитии информационных систем;
202-12) размещает общедоступную информацию о планах и результатах формирования государственных электронных информационных ресурсов, создания информационных систем и развития информационных систем государственных органов на своем интернет-ресурсе;
202-13) размещает интернет-ресурс на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов, а также обеспечивает его достоверность и актуализацию;
202-14) утверждает перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
202-15) приобретает информационно-коммуникационные услуги у оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" в соответствии с каталогом информационно-коммуникационных услуг;
202-16) устанавливает требования к уровню цифровой грамотности специалистов соответствующих сфер деятельности при разработке и утверждении профессиональных стандартов;";
подпункт 204) изложить в следующей редакции:
"204) предоставляет доступ Государственной корпорации "Правительство для граждан" к информационным системам, содержащим необходимые для оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса сведения, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 207-15) и 207-16) следующего содержания:

"207-15) ашық деректер интернет-порталында ашық деректерді қазақ және орыс тілдерінде орналастыруды жүзеге асырады;
207-16) екінші санаттағы рұқсатты алуға арналған өтініштердің нысандарын, екінші санаттағы рұқсаттардың нысандарын әзірлейді, оларды рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келіседі және бекітеді;";
424) және 427) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"424) көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы қолжетімді нысанда хабардар болуын қамтамасыз етеді;";
"427) мемлекеттік қызметтер көрсету, мүгедектермен қарым-қатынас жасау саласындағы жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды қамтамасыз етеді;";
мынадай мазмұндағы 434-4), 434-5), 434-6), 434-7) және 434-8):
"434-4) органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
434-5) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органмен және тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша органикалық өнім өндіру және оның айналымы қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
434-6) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органмен және тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша органикалық өнім өндіру кезінде қолданылатын рұқсат етілген құралдар тізімін әзірлейді және бекітеді;
434-7) табиғи-климаттық жағдайлар бойынша қолайсыз жылдары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының өтiнiштерi негiзiнде тұқым шаруашылығы саласындағы ұлттық стандарттарда және стандарттау жөніндегі өзге де нормативтік құжаттарда белгiленген тұқым сапасының көрсеткiштерiн бiр жылдан аспайтын мерзімге төмендетуді келіседі;
434-8) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының табиғи кему (өлу) нормаларын бекітеді;" деген тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 434-24), 434-25), 434-26), 434-27), 434-28) және 434-29) тармақшалармен толықтырылсын:
"434-24) Қазақстан Республикасының Үкіметіне бір облыстың аумағындағы шалғайдағы жайылымдарды басқа облыстың ұзақ мерзімді пайдалануына беру туралы ұсыныс енгізеді;
434-25) органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
434-26) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органмен және тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша органикалық өнім өндіру және оның айналымы қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

"207-15) осуществляет размещение открытых данных на интернет-портале открытых данных на казахском и русском языках;
207-16) разрабатывает, согласовывает с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации и утверждает формы заявлений для получения разрешения второй категории, формы разрешений второй категории;";
подпункты 424) и 427) изложить в следующей редакции:
"424) обеспечивает информированность услугополучателей в доступной форме о порядке оказания государственных услуг;";
"427) обеспечивает повышение квалификации работников в сфере оказания государственных услуг, общения с инвалидами;";
подпункты 434-4), 434-5), 434-6), 434-7) и 434-8) следующего содержания:
"434-4) разрабатывает и утверждает правила ведения реестра производителей органической продукции;
434-5) разрабатывает и утверждает правила производства и оборота органической продукции по согласованию с уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и уполномоченным органом в сфере защиты прав потребителей;
434-6) разрабатывает и утверждает список разрешенных средств, применяемых при производстве органической продукции, по согласованию с уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и уполномоченным органом в сфере защиты прав потребителей;
434-7) согласовывает снижение показателей качества семян на срок не более одного года, установленных национальными стандартами и иными нормативными документами по стандартизации в области семеноводства, на основании обращений местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы в неблагоприятные по погодно-климатическим условиям годы;
434-8) утверждает нормы естественной убыли (падежа) сельскохозяйственных животных по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;" исключить;
дополнить подпунктами 434-24), 434-25), 434-26), 434-27), 434-28) и 434-29) следующего содержания:
"434-24) вносит в Правительство Республики Казахстан предложения о предоставлении отгонных пастбищ, находящихся на территории одной области, в долгосрочное пользование другой области;
434-25) разрабатывает и утверждает правила ведения реестра производителей органической продукции;
434-26) разрабатывает и утверждает правила производства и оборота органической продукции по согласованию с уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и уполномоченным органом в сфере защиты прав потребителей;

434-27) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органмен және тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша органикалық өнім өндіру кезінде қолданылатын рұқсат етілген құралдар тізімін әзірлейді және бекітеді;
434-28) табиғи-климаттық жағдайлар бойынша қолайсыз жылдары облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының өтiнiштерi негiзiнде тұқым шаруашылығы саласындағы ұлттық стандарттарда және стандарттау жөніндегі өзге де нормативтік құжаттарда белгiленген тұқым сапасының көрсеткiштерiн бiр жылдан аспайтын мерзімге төмендетуді келіседі;
434-29) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының табиғи кему (өлу) нормаларын бекітеді;";
17-тармақта:
133), 134), 389) және 390) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 411-36) тармақшамен толықтырылсын:
"411-36) жайылымдардың, оның ішінде аридтік жайылымдардың тозуына және шөлейттенуіне қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу әдістемесін әзірлейді және бекітеді;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

434-27) разрабатывает и утверждает список разрешенных средств, применяемых при производстве органической продукции, по согласованию с уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и уполномоченным органом в сфере защиты прав потребителей;
434-28) согласовывает снижение показателей качества семян на срок не более одного года, установленных национальными стандартами и иными нормативными документами по стандартизации в области семеноводства, на основании обращений местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы в неблагоприятные по погодно-климатическим условиям годы;
434-29) утверждает нормы естественной убыли (падежа) сельскохозяйственных животных по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;";
в пункте 17:
подпункты 133), 134), 389) и 390) исключить;
дополнить подпунктом 411-36) следующего содержания:
"411-36) разрабатывает и утверждает методику проведения мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ, в том числе аридных;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан Б. Сагинтаев