"Астана" халықаралық қаржы орталығы аумағының шекарасын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 161 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 849 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Астана" халықаралық қаржы орталығы аумағының шекарасын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 161 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
"Астана" халықаралық қаржы орталығы аумағының шекарасын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 161 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
"Астана" халықаралық қаржы орталығы туралы" 2015 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Астана" халықаралық қаржы орталығы аумағының шекарасын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 161 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 83-84, 594-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Астана" халықаралық қаржы орталығы аумағының шекарасын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 161 Жарлығына қосымша осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 161 Жарлығына
ҚОСЫМША
"Астана" халықаралық қаржы орталығы
АУМАҒЫНЫҢ ШЕКАРАСЫ
"Астана" халықаралық қаржы орталығын орналастыру сызбасы
1. "Астана" халықаралық қаржы орталығының (бұдан әрі — АХҚО) аумағы 1632 га құрайды және мынадай болып белгіленген:
Сарыарқа даңғылынан Кенесары көшесінің жұп жағы бойынша Жеңіс даңғылына дейін, Жеңіс даңғылының тақ жағы бойынша Есіл өзенінің жағалауына дейін, Есіл өзенінің жағалауы бойымен Сарыарқа даңғылына дейін, Сарыарқа даңғылының тақ жағы бойынша Кенесары көшесіне дейін;
Қ. Мұхамедханов көшесінен Сарайшық көшесіне дейін, Сарайшық көшесінің жұп жағы бойынша Ә. Ермеков көшесіне дейін, Ә. Ермеков көшесі бойымен Қалампыр орамына дейін, Қалампыр орамы бойымен Арай көшесіне дейін, Арай көшесі бойымен Сарайшық көшесіне дейін, Сарайшық көшесіндегі № 11/1 ғимаратты қоспағанда;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 161 "Об определении границ территории Международного финансового центра "Астана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2017 года № 849
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 161 "Об определении границ территории Международного финансового центра "Астана".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 161 "Об определении границ территории Международного финансового центра "Астана"
В соответствии с подпунктом 1) статьи 1 Конституционного закона Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года "О Международном финансовом центре "Астана" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 161 "Об определении границ территории Международного финансового центра "Астана" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 83-84 ст. 594) следующее изменение:
приложение к Указу Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 161 "Об определении границ территории Международного финансового центра "Астана" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "" 2017 года №
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 161
Границы территории
Международного финансового центра "Астана"
Схема размещения Международного финансового центра "Астана"
1. Границы территории Международного финансового центра "Астана" (далее — МФЦА) составляют 1632 га и обозначены следующим образом:
от проспекта Сарыарка, по четной стороне улицы Кенесары до проспекта Жеңіс, по нечетной стороне проспекта Жеңіс до набережной реки Есиль, вдоль набережной реки Есиль до проспекта Сарыарқа, по нечетной стороне проспекта Сарыарқа до улицы Кенесары;
от улицы Қ. Мұхамедханова до улицы Сарайшык, по четной стороне улицы Сарайшық до улицы Ә. Ермекова, вдоль улицы Ә. Ермекова до переулка Қалампыр, вдоль переулка Қалампыр до улицы Арай, вдоль улицы Арай до улицы Сарайшық, исключая здание по улице Сарайшық, № 11/1;

Сарайшық көшесінен Түркістан көшесінің тақ жағы бойынша Д. Қонаев көшесіне дейін, Д. Қонаев көшесінің жұп жағы бойынша Мәңгілік Ел даңғылына дейін, Мәңгілік Ел даңғылының тақ жағы бойынша Сығанақ көшесіне дейін, Мәңгілік Ел даңғылындағы № 8, 10 ғимараттардың бөліктерін қоса алғанда;
Мәңгілік Ел даңғылынан Сығанақ көшесінің жұп жағы бойынша Ә. Бөкейхан көшесіне дейін, Ә. Бөкейхан көшесінің жұп жағы бойынша Ұлы Дала даңғылына дейін, Ұлы Дала даңғылы бойымен Нұра-Есіл арнасына дейін, Нұра-Есіл арнасы бойымен Е496 (жобалық атауы) көшесіне дейін, Е496 (жобалық атауы) көшесі бойымен Мәңгілік Ел даңғылына дейін, Мәңгілік Ел даңғылы бойымен Қабанбай батыр даңғылына дейін, Қабанбай батыр даңғылының тақ жағы бойынша М-1 (жобалық атауы) көшесіне дейін, М-1 (жобалық атауы) көшесі бойымен М-5 (жобалық атауы) көшесіне дейін, М-5 (жобалық атауы) көшесі бойымен Местная 7 (жобалық атауы) көшесіне дейін, Местная 7 (жобалық атауы) көшесі бойымен Қабанбай батыр даңғылына дейін;
Қабанбай батыр даңғылынан Мәңгілік Ел даңғылы бойымен Хусейн бен Талал көшесіне дейін, Хусейн бен Талал көшесі бойымен Е152 (жобалық атауы) көшесіне дейін, Е152 (жобалық атауы) көшесі бойымен Т. Рысқұлов көшесіне дейін, Т. Рысқұлов көшесінің тақ жағы бойынша Е150 (жобалық атауы) көшесіне дейін, Е150 (жобалық атауы) көшесі бойымен Хусейн бен Талал көшесіне дейін, Хусейн бен Талал көшесі бойымен Сауран көшесіне дейін, Сауран көшесі бойымен Т. Рысқұлов көшесіне дейін, Т. Рысқұлов көшесі бойымен Қабанбай батыр даңғылына дейін, Қабанбай батыр даңғылының жұп жағы бойынша Ұлы Дала даңғылына дейін, Ұлы Дала даңғылының тақ жағы бойынша Тұран даңғылына дейін, Тұран даңғылының жұп жағы бойынша Керей, Жәнібек хандар көшесіне дейін, көпфункционалды мұз сарайын қоса алғанда, Тұран даңғылының жұп жағы бойынша Сарайшық көшесіне дейін, "Ұлттық онкология және трансплантология ғылыми орталығы", "Ұлттық медициналық холдинг" (Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы, Республикалық балаларды оңалту орталығы, Республикалық диагностикалық орталық), "Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығы", "Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамдарын қоспағанда;
Тұран даңғылынан Сығанақ көшесінің тақ жағы бойынша Е102 (жобалық атауы) көшесіне дейін, Е102 (жобалық атауы) көшесі бойымен, Е36 (жобалық атауы) көшесіне дейін жалғастыра отырып, Е67 (жобалық атауы) көшесіне дейін, Е36 (жобалық атауы) көшесінен Сығанақ көшесіне дейін, Сығанақ көшесінің тақ жағы бойынша Е305 (жобалық атауы) көшесіне дейін, Е305 (жобалық атауы) көшесі бойымен Қ. Мұхамедханов көшесіне дейін.

от улицы Сарайшык, по нечетной стороне улицы Туркістан до улицы Д. Қонаева, по четной стороне улицы Д. Қонаева до проспекта Мәңгілік Ел, по нечетной стороне проспекта Мәңгілік Ел до улицы Сығанак, включая части зданий № 8, 10 по проспекту Мәңгілік Ел;
от проспекта Мәңгілік Ел, по четной стороне улицы Сығанак до улицы Еңбекшілер, по четной стороне улицы Еңбекшілер до проспекта Ұлы Дала, вдоль проспекта Ұлы Дала до канала Нүра-Есіл, вдоль канала Нүра-Есіл до улицы Е496 (проектное наименование), вдоль улицы Е496 (проектное наименование) до проспекта Мәңгілік Ел, вдоль проспекта Мәңгілік Ел до проспекта Қабанбай батыра, по нечетной стороне проспекта Қабанбай батыра до улицы М-1 (проектное наименование), вдоль улицы М-1 (проектное наименование) до улицы М-5 (проектное наименование), вдоль улицы М-5 (проектное наименование) до улицы Местная 7 (проектное наименование), вдоль улицы Местная 7 (проектное наименование) до проспекта Қабанбай батыра;
от проспекта Қабанбай батыра, вдоль проспекта Мәңгілік Ел до улицы Хусейн бен Талала, вдоль улицы Хусейн бен Талала до улицы Е152 (проектное наименование), вдоль улицы Е152 (проектное наименование) до улицы Т. Рысқұлова, по нечетной стороне улицы Т. Рысқұлова до улицы Е150 (проектное наименование), вдоль улицы Е150 (проектное наименование) до улицы Хусейн бен Талала, вдоль улицы Хусейн бен Талала до улицы Сауран, вдоль улицы Сауран до улицы Т. Рысқұлова, вдоль улицы Т. Рысқұлова до проспекта Қабанбай батыра, по четной стороне проспекта Қабанбай батыра до проспекта Ұлы Дала, по нечетной стороне проспекта Ұлы Дала до проспекта Тұран, по четной стороне проспекта Тұран до улицы Керей, Жәнібек хандар, включая многофункциональный ледовый дворец, по четной стороне проспекта Тұран до улицы Сарайшық, исключая территории акционерных обществ "Национальный научный центр онкологии и трансплантологии", "Национальный медицинский холдинг" (Национальный научный центр материнства и детства, Республиканский детский реабилитационный центр, Республиканский диагностический центр), "Национальный научный кардиохирургический центр" и "Национальный центр нейрохирургии";
от проспекта Тұран, по нечетной стороне улицы Сыганақ до улицы Е102 (проектное наименование), вдоль улицы Е102 (проектное наименование) до улицы Е67 (проектное наименование) с продолжением до улицы Е36 (проектное наименование), от улицы Е36 (проектное наименование) до улицы Сыганақ, по нечетной стороне улицы Сыганақ до улицы Е305 (проектное наименование), вдоль улицы Е305 (проектное наименование) до улицы Қ. Мұхамедханова.

2. Астана қаласының "Есіл" ауданында № 28/1 (жобалық атауы) көшесінің ішкі жағы бойынша Ақмешіт көшесінің бойымен Түркістан көшесіне дейін, Түркістан көшесінің бойымен № 28/1 (жобалық атауы) көшесіне дейін орналасқан, жалпы ауданы 25 га болатын АХҚО аумағының учаскесі "Астана" халықаралық қаржы орталығы туралы" 2015 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 6-бабының 8-тармағын қолдану мақсатында айқындалады.

2. Участок территории МФЦА, расположенный в районе "Есиль" города Астаны по внутренней окружности улицы № 28/1 (проектное наименование), вдоль улицы Ақмешіт до улицы Түркiстан, вдоль улицы Түркiстан до улицы № 28/1 (проектное наименование), с общей площадью 25 га определяется в целях применения пункта 8 статьи 6 Конституционного закона Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года "Международном финансовом центре "Астана".