"Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 891 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамы;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылты
№ Жарлығымен
БЕКІТТЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссияның ЛАУАЗЫМДЫҚ ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Сапаларды цифрландыру және цифрлық экономиканы дамыту мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі, хатшы
Әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі
Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік Кенесі хатшысының орынбасары
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының торағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің торағасы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық коғам министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Самұрық-Қазына" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Астана" халықаралық қаржы орталығының басқарушысы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылты
№ Жарлығымен
БЕКІТТЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия туралы ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2017 года № 891
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Комиссию при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан в составе согласно приложению к настоящему Указу.
2. Утвердить прилагаемые:
1) должностной состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан;
2) Положение о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от " " 2017 года №
Должностной состав
Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы цифровизации отраслей и развития цифровой экономики, заместитель председателя
Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан
помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы
Заместитель Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан
Председатель Верховного Суда Республики Казахстан (по согласованию)
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Генеральный прокурор Республики Казахстан
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр обороны Республики Казахстан
Министр оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
председатель Правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Самрук-Казына" (по согласованию)
Управляющий Международного финансового центра "Астана" (по согласованию)
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от " " 2017 года №
Положение
о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения
цифровизации в Республике Казахстан
1. Общие положения
1. Комиссия при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан.

2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Комиссия төрағадан, оның орынбасарынан, хатшыдан және Комиссияның езге де мүшелерінен тұрады.
4. Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссия шешімдері ұсынымдық сипатта болады.
6. Комиссияның лауазымдық құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
2. Комиссияның міндеті, функциялары мен құқықтары
7. Қазақстан Республикасында цифрландыруды және цифрлық технологияларды енгізу мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу Комиссияның міндеті болып табылады.
8. Комиссия осы міндетті орындау үшін:
1) Қазақстан Республикасында цифрландыруды және цифрлық технологияларды енгізу мәселелері бойынша ұсынымдық шешімдер шығарады;
2) "Цифрлық Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасын, сондай-ақ Қазақстан Республикасында цифрландыруды және цифрлық технологияларды енгізу мәселелері бойынша қабылданған шешімдерді іске асыру жөнінде мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдар қабылдайтын шараларды тиімді орындау бойынша мониторинг жүргізеді;
3) орталық және облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарынан өзіне жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты, құжаттар мен материалдарды сұратады;
4) Комиссия отырыстарында Комиссия құзыретіне кіретін мәселелер бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар мен өзге де ұйымдардың өкілдерін тыңдайды;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
3. Комиссия қызметін ұйымдастыру
9. Комиссияның қызметіне басшылық жасауды Комиссияның төрағасы жүзеге асырады.
10. Төраға болмағанда оның міндеттерін төрағаның орынбасары атқарады.
11. Комиссияның хатшысы:
1) Комиссия отырыстарының хаттамасын жүргізеді;
2) Комиссия шешімдерінің орындалуын ұйымдастырады және бақылау жасайды;
3) Комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асырады.
12.Комиссияның жұмыс органы:
1) Комиссия мүшелерінің ұсыныстары және ол бұрын қабылдаған шешімдер негізінде отырыстардың күн тәртібінің жобасын қалыптастырады;
2) Комиссия отырыстарын дайындауды ұйымдастырады;
3) Комиссия мүшелерін Комиссияның кезекті отырысы өткізілетін орны, уақыты және күн тәртібі туралы хабардар етеді және оларды қажетті материалдармен уақтылы қамтамасыз етеді;

2. Комиссия руководствуется в своей деятельности Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим положением.
3. Комиссия состоит из председателя, его заместителя, секретаря и иных членов Комиссии.
4. Рабочим органом Комиссии является Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Решения Комиссии носят рекомендательный характер.
6. Должностной состав Комиссии утверждается Президентом Республики Казахстан.
2. Задача, функции и права Комиссии
7. Задачей Комиссии является выработка предложений по вопросам внедрения цифровизации и цифровых технологий в Республике Казахстан.
8. Для выполнения этой задачи Комиссия:
1) выносит рекомендательные решения по вопросам внедрения цифровизации и цифровых технологий в Республике Казахстан;
2) проводит мониторинг по эффективному исполнению Государственной программы "Цифровой Казахстан", а также предпринимаемых государственными органами и иными организациями мер по реализации принятых решений по вопросам внедрения цифровизации и цифровых технологий в Республике Казахстан;
3) запрашивает и получает от центральных и местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) информацию, документы и материалы, необходимые для выполнения возложенных на нее задач;
4) заслушивает на заседаниях Комиссии представителей центральных государственных и местных исполнительных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
5) принимает решения по вопросам, входящим в ее компетенцию.
3. Организация деятельности Комиссии
9. Руководство деятельностью Комиссии осуществляет председатель Комиссии.
10. В отсутствие председателя его обязанности исполняет заместитель председателя.
11. Секретарь Комиссии:
1) ведет протоколы заседаний Комиссии;
2) организует и контролирует исполнение решений Комиссии;
3) по поручению председателя Комиссии осуществляет иные функции.
12. Рабочий орган Комиссии:
1) формирует проект повестки дня заседаний на основе предложений членов Комиссии и ранее принятых ею решений;
2) организует подготовку заседаний Комиссии;
3) оповещает членов Комиссии о месте, времени проведения и повестке дня очередного заседания Комиссии и своевременно обеспечивает их необходимыми материалами;

4) отырыстың күн тәртібінің мәселелері бойынша материалдарды (анықтамалар, презентациялар, хаттамалық шешімдердің жобалары, сөйлеушілер мен қатысушылардың тізімдері) жинауды және отырыс өткізілгенге дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын Комиссияның төрағасына ұсынуды жүзеге асырады;
5) Комиссия отырысының хаттама жобасын келісу және виза қою үшін отырысқа қатысқан Комиссия мүшелеріне жолдайды.
13. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай және Комиссияның торағасы айқындайтын мерзімдерде кемінде тоқсанына бір рет өткізіледі.
14. Комиссияның қарауына шығару үшін ұсынылған мәселелер міндетті түрде мүдделі мемлекеттік органдармен келісіледі.
15. Егер отырысты шақыру туралы шешімде өзгеше көзделмесе, отырыстың күн тәртібінің мәселелері бойынша материалдар (анықтамалар, презентациялар, хаттаманың жобасы, сөйлеушілер мен қатысушылар тізімі) жұмыс органына отырыс өткізілгенге дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын берілуі тиіс.
16. Комиссияның отырысы Комиссия төрағасының бастамасымен жоспарланған отырысқа дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей шақырылады.
17. Отырыс болатын күнге дейін кемінде екі жұмыс күні бұрын Комиссияның мүшелері отырысқа өздерінің қатысатынын растайды.
18. Комиссияның отырыстары оның мүшелерінің жалпы санының үштен екісі қатысқан кезінде заңды болады. Комиссияның мүшелері оның отырыстарына ауыстыру құқығынсыз қатысады.
19. Комиссияның шешімдері отырысқа қатысушы мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады және жүргізілген стенограмманың негізінде хаттамамен ресімделеді. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған кезде төрағалық етушінің даусы шешуші болып табылады.
Жұмыс органы Комиссия отырысы аяқталғаннан кейін үш күн мерзімде Комиссия отырысы хаттамасының жобасын дайындайды.
Комиссия хаттамасының көшірмелері Комиссияның барлық мүшелеріне және мүдделі мемлекеттік органдар мен тұлғаларға жіберіледі.
20. Комиссияның мүшелері хаттаманың жобасын алған күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде келіседі және виза қояды.
21. Комиссияның отырыстарына оның мүшелері болын табылмайтын лауазымды адамдар, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
22. Комиссия жұмыс нәтижелері туралы Қазақстан Республикасының Президентіне мемлекеттік органдар есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ұсынатын деректер негізінде тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейінгі мерзімде баяндайды.
23. Комиссияның қызметі Қазақстан Республикасының Президенті шешімінің негізінде тоқтатылады.

4) осуществляет сбор и представление материалов по вопросам повестки дня заседания (справки, презентации, проекты протокольных решений, списки выступающих и участников) председателю Комиссии не менее чем за три рабочих дня до проведения заседания;
5) направляет присутствовавшим на заседании членам Комиссии для согласования и визирования проект протокола заседания Комиссии.
13. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости и не реже одного раза в квартал в сроки, определяемые председателем Комиссии.
14. Вопросы, предложенные для вынесения на рассмотрение Комиссии, в обязательном порядке согласовываются с заинтересованными государственными органами.
15. Материалы по вопросам повестки дня заседания (справки, презентации, проект протокола, список выступающих и участников) должны быть представлены в рабочий орган не менее чем за пять рабочих дней до проведения заседания, если в решении о созыве заседания не предусмотрено иное.
16. Заседание Комиссии созывается по инициативе председателя Комиссии не позднее чем за три рабочих дня до планируемого заседания.
17. Не менее чем за два рабочих дня до дня заседания члены Комиссии подтверждают свое участие в заседании.
18. Заседания Комиссии правомочны при наличии двух третей от общего числа ее членов. Члены Комиссии участвуют в ее заседаниях без права замены.
19. Решения Комиссии принимаются большинством голосов от общего числа ее членов, присутствующих на заседании, и оформляются протоколом на основании произведенной стенограммы. При равенстве голосов членов Комиссии голос председательствующего является решающим.
По окончании заседания Комиссии рабочий орган в трехдневный срок готовит проект протокола заседания Комиссии.
Копии протокола Комиссии направляются всем членам Комиссии, заинтересованным государственным органам и лицам.
20. Члены Комиссии согласовывают и визируют проект протокола в срок не позднее трех рабочих дней со дня его получения.
21. На заседания Комиссии могут приглашаться должностные лица, не являющиеся членами Комиссии, а также представители средств массовой информации.
22. О результатах работы Комиссия докладывает Президенту Республики Казахстан ежеквартально в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, на основании данных, представляемых государственными органами к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
23. Деятельность Комиссии прекращается на основании решения Президента Республики Казахстан.