Қазақстан Республикасының аумақтық суларындағы теңізіндегі) теңіз дәліздерін және қозғалысты бөлу схемаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 2 наурыздағы № 97 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" 2013 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 55-бабының 16) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумақтық суларындағы (теңізіндегі) теңіз дәліздері және қозғалысты бөлу схемалары белгіленсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 2 наурыздағы
№ 97 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының аумақтық суларындағы (теңізіндегі) теңіз дәліздері және қозғалысты бөлу схемалары
1. Корабльдердің және кемелердің Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (суларынан) (теңізіне/теңізінен) кіруі және шығуы қысқа жолмен тек Аl, Вl, С1, D1, E1, F1, G1 және H1 нүктелерінде жүргізіледі:
1) Атырау порты бағытында жүзу үшін А1 бақылау нүктесінен Жайық-Каспий арнасының № 25 қабылдау буйына дейін № 1 теңіз дәлізі белгіленеді.
Қозғалысты бөлу схемасы осі мынадай нүктелер арқылы өтетін аймақпен бөлінген қозғалыстың екі жолағын қамтиды:
Нүкте №
Координаталар
Техникалық қадағалау бекеттерінің (ТҚБ)
орналасқан орны
ТҚБ
шақыру белгісі
Бағыт
N
ендігі
Е
бойлығы
A1
46º41'42"
51º21'24"
Пешной түбегі
Шығыс-09
48º-228º
A2
46º43'00"
51º26'48"
№ 25 буй
46º46'00"
51º28'30"
Қозғалыс жағы – оң жақ. Қозғалысты бөлу жолақтарының екі жағы бойынша ені 5 кабельтовтық.
2) Баутино порты бағытында жүзу үшін В1 бақылау нүктесінен № 166 буйға дейін № 2 теңіз дәлізі белгіленеді.
Қозғалысты бөлу схемасы осі мынадай нүктелер арқылы өтетін аймақпен бөлінген қозғалыстың екі жолағын қамтиды:
Нүкте №
Координаталар
Техникалық қадағалау бекеттерінің (ТҚБ)
орналасқан орны
ТҚБ
шақыру белгісі
Бағыт
N
ендігі
Е
бойлығы
B1
44º38'24"
49º53'48"
Түпқараған мүйісі
Шығыс-21
82,5º-262,5º
B2
44º38'57"
49º59'36"
B3
44º39'36"
50º06'36"
№ 166 буй
44º40'00"
50º11'06"
Қозғалыс жағы – оң жақ. Қозғалысты бөлу жолақтарының екі жағы бойынша ені 2 миль.
3) Баутино порты бағытында жүзу үшін С1 бақылау нүктесінен № 166 буйға дейін № 3 теңіз дәлізі белгіленеді.
Нүкте №
Координаталар
Техникалық қадағалау бекеттерінің (ТҚБ)
орналасқан орны
ТҚБ
шақыру белгісі
Бағыт
N
ендігі
Е
бойлығы
C1
44º11'12"
50º07'24"
Қызылөзен кенті
Тара-10
0º-180º
C2
44º16'18"
50º07'24"
C3
44º21'18"
50º07'24"
C4
44º26'18"
50º07'24"
Түпқараған мүйісі
Шығыс-21
C5

Об установлении морских коридоров и схем разделения движения в территориальных водах (море) Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2018 года № 97.
В соответствии с подпунктом 16) статьи 55 Закона Республики Казахстан от 16 января 2013 года "О Государственной границе Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить морские коридоры и схемы разделения движения в территориальных водах (море) Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 марта 2018 года № 97
Морские коридоры и схемы разделения движения в территориальных водах (море) Республики Казахстан
1. Вход и выход кораблей и судов в (из) территориальные воды (море) Республики Казахстан производятся только в точках Аl, Вl, С1, D1, E1, F1, G1 и H1 кратчайшим путем:
1) для плавания в направлении порта Атырау от контрольной точки А1 до приемного буя № 25 Урало-Каспийского канала устанавливается морской коридор № 1.
Схема разделения движения включает в себя две полосы движения, разделенные зоной, ось которой проходит через точки:
№ точки
Координаты
Местонахождение постов технического наблюдения (ПТН)
Позывной ПТН
Курс
широта N
долгота Е
A1
46º41'42"
51º21'24"
полуостров Пешной
Восход-09
48º-228º
A2
46º43'00"
51º26'48"
Буй № 25
46º46'00"
51º28'30"
Сторона движения – правая. Ширина полосы движения по обе стороны разделения 5 кабельтовых.
2) для плавания в направлении порта Баутино от контрольной точки В1 до буя № 166 устанавливается морской коридор № 2.
Схема разделения движения включает в себя две полосы движения, разделенные зоной, ось которой проходит через точки:
№ точки
Координаты
Местонахождение постов технического наблюдения (ПТН)
Позывной ПТН
Курс
широта N
долгота Е
B1
44º38'24"
49º53'48"
мыс Тюб-Караган
Восход-21
82,5º-262,5º
B2
44º38'57"
49º59'36"
B3
44º39'36"
50º06'36"
Буй № 166
44º40'00"
50º11'06"
Сторона движения – правая. Ширина полосы движения по обе стороны разделения 2 мили.
3) для плавания в направлении порта Баутино от контрольной точки С1 до буя № 166 устанавливается морской коридор № 3.
№ точки
Координаты
Местонахождение постов технического наблюдения (ПТН)
Позывной ПТН
Курс
широта N
долгота Е
C1
44º11'12"
50º07'24"
поселок Кызылузен
Тара-10
0º-180º
C2
44º16'18"
50º07'24"
C3
44º21'18"
50º07'24"
C4
44º26'18"
50º07'24"
мыс Тюб-Караган
Восход-21
C5