"2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 823 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 сәуірдегі № 196 қаулысы
РҚАО-ның ескерпесі!
Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 823 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 32-қосымшада:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 11-2-жолмен толықтырылсын:
"
11-2
Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары жөніндегі уәкіл жанындағы "111 жедел қызметін" ұйымдастыруға арналған байланыс орталығы
Түрлі көздерден түсетін республика азаматтарының өтініштерін тәулік бойы қабылдау және өңдеу процесін автоматтандыру, сондай-ақ шығыс қоңыраулары, IVR баптау, маршрутты өңдеу, ақпараттық жүйені, сөйлесу сценарийлерін, жоба бойынша аудиожазбаларды дайындау және интеграциялау, нөмірлендірудің барлық аймақтарынан және Қазақстан Республикасының ұялы байланыс желілерінен қоңыраулар қабылдау, жүйенің 24 сағат, аптасына 7 күн қолжетімділігі, баланың құқықтарының, бостандықтары мен заңды мүдделерінің бұзылуына қатысты өтініштерге және баланың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін бұзатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар мен ұйымдардың, кәсіпорындардың, олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне немесе әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарға қатысты барлық мәселелер бойынша Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары жөніндегі уәкіл жанындағы "111 жедел қызметін" ұйымдастыру үшін
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"KT Cloud Lab" ЖШС
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекет тік саясатты қалыптастыру және іске асыру" 104 "Мемлекеттік органның ақпараттық жүйелері мен ақпараттық-техникалық қамтамасыз етілуі"
166815
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-2-жолмен толықтырылсын:
"
17-2
Қазақстан Республикасы білім беру жүйесінің ахуалы мен дамуы туралы Ұлттық баяндаманы дайындау және шығару
Білім беру саясаты саласындағы статистикалық деректерді және ақпараттық материалдарды жинау, талдау және өңдеу. Білім беру көрсеткіштері бойынша өңірлер рейтингісін жүргізу. Халықты, мемлекеттік органдарды, халықаралық ұйымдарды Қазақстан Республикасында білім берудің ахуалы мен дамуы туралы объективті және нақты ақпаратпен қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдамалық орталығы" АҚ

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 823 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2018 года № 196
Примечание РЦПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 823 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" следующие дополнения:
в приложении 32 к указанному постановлению:
дополнить строкой, порядковый номер 11-2, следующего содержания:
"
11-2
Контакт-центр для организации "экстренной службы 111" при Уполномоченном по правам ребенка в Республике Казахстан
Автоматизация процесса круглосуточного приема и обработки входящих обращений граждан республики с различных источников, а также исходящий обзвон, настройка IVR, отработка маршрута, интеграция и подготовка информационной системы, сценариев разговора, аудиозаписей по проекту, прием звонков со всех зон нумерации и на сетях сотовой связи Республики Казахстан, доступность системы 24 часа, 7 дней в неделю, для организации "экстренной службы 111" при Уполномоченном по правам ребенка в Республике Казахстан, по всем вопросам, связанным с обращениями, касающимися нарушений прав, свобод и законных интересов ребенка, и жалобами на решения или действия (бездействие) государственных центральных и местных исполнительных органов и организаций, предприятий, их должностных лиц, нарушающих права, свободы и законные интересы ребенка; оказание содействия беспрепятственной реализации и восстановлению нарушенных прав, свобод и законных интересов ребенка.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
ТОО "KT Cloud Lab"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки" 104 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа"
166815
";
дополнить строкой, порядковый номер 17-2, следующего содержания:
"
17-2
Подготовка и издание Национального доклада о состоянии и развитии системы образования Республики Казахстан
Сбор, анализ и обработка статистических данных и информационных материалов в области образовательной политики. Проведение рейтинга регионов по показателям образования.
Обеспечение населения, государственных органов, международных организаций объективной и достоверной информацией о состоянии и развитии образования в Республике Казахстан.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"

099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" 102 "Орта білім беру саласындағы әдіснамалық қамтама
сыз ету"
25578
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 18-3-жолмен толықтырылсын:
"
18-3
Дене шынықтыру және спорт саласындағы іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасының қалаларында әртүрлі спорт түрлері бойынша мектеп оқушыларының және білім алушы жастардың Жазғы Спартакиадасын ұйымдастыру және өткізу.
Әртүрлі спорт түрлері бойынша балалар мен жасөспірімдерді қосымша дамыту бойынша республикалық маңызы бар іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу. Интеллектуалды, рухани және физикалық тұрғыда дамыған және табысты азамат қалыптастыру. Мектеп оқушылары мен білім алушы жастардың санасында "Мәңгілік Ел" жалпыұлттық патриоттық идеясының рухани-адамгершілік құндылықтары мен салауатты өмір салты мәдениетін, сондай-ақ, эмоциясын тұрақтандыру, өз денесін басқара білуге үйрету, физикалық, ақыл-ой, шығармашылық қабілеттерін, адамгершілік қасиеттерін жетілдіруді қалыптастыру
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық ғылыми-практика лық дене тәрбиесі орталығы" РМ ҚК
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтама сыз ету" 103 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
348043
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 26-2, 26-3, 26-4, 26-5, 26-6, 26-7, 26-8, 26-9-жолдармен толықтырылсын:
"
26-2
Білім беру бағдарламаларын әзірлеу бойынша көрсетіле
тін қызмет
тер
Халықаралық тәжірибе, оның ішінде WorldSkills халықаралық стандарттары негізінде мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын әзірлеп, кейіннен оларды Қазақстан Республикасы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру жүйесіне енгізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Кә сіпқор" хол дингі" КЕАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлар мен қамтама сыз ету" 110 "Халық аралық тәжірибе негізінде техника лық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызмет
тер"

099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования" 102 "Методологическое обеспечение в сфере среднего образования"
25578
";
дополнить строкой, порядковый номер 18-3, следующего содержания:
"
18-3
Организация и проведение мероприятий в области физической культуры и спорта
Организация и проведение Летней спартакиады школьников и учащейся молодежи по различным видам спорта в городах Республики Казахстан. Организация и проведение мероприятий дополнительного развития детей и юношества республиканского значения по различным видам спорта. Формирование интеллектуально, физически, духовно развитого и успешного гражданина. Формирование у школьников и учащейся молодежи духовно-нравственных ценностей Общенациональной патриотической идеи "Мәңгілік Ел" и культуры здорового образа жизни, а также навыков стабилизировать эмоции, владеть своим телом, развивать физические, умственные и творческие способности, нравственные качества.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический центр физической культуры"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования" 103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
348043
";
дополнить строками, порядковые номера 26-2, 26-3, 26-4, 26-5, 26-6, 26-7, 26-8, 26-9, следующего содержания:
"
26-2
Услуги по разработке образовательных программ
Разработка образовательных программ на основе международного опыта, в том числе международных стандартов WorldSkills по специальностям с последующим внедрением их в систему технического и профессионального, послесреднего образования Республики Казахстан.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"

369377
26-3
Техника лық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары мамандық тары бойынша үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламаларын өзектендіру бойынша көрсетіле тін қызметтер
Еңбек нарығындағы білікті кадрларға сұраныс пен ұсыныс арасындағы алшақтықты жою мақсатында білім берудің мазмұнын жұмыс берушілердің заманауи талаптарына келтіру үшін техникалық және кәсіптік білім берудің мамандықтары бойынша қолданыстағы үлгілік оқу жоспарларын өзектендіру. Жаңартылған оқу жоспарлары мен бағдарламалары прогрессивті оқыту технологияларын қолдана отырып, модульді оқыту негізінде нақты жұмыс орны үшін қажетті кәсіптік құзыреттілікті қалыптастыруға мүмкіндік береді. Сонымен қатар, жаңартылған үлгілік оқу жоспарлары "Баршаға тегін кәсіптік-техникалық білім" жобасын іске асыруға ықпалын тигізеді
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ

369377
26-3
Услуги по актуализации типовых учебных планов и программ по специальностям технического и профессионального, послесреднего образования
Актуализация действующих типовых учебных планов по специальностям технического и профессионального образования посредством приведения содержания образования современным требованиям работодателей с целью устранения разрыва между спросом и предложением в квалифицированных кадрах на рынке труда. Обновленные учебные планы и программы позволят сформировать профессиональные компетенции, необходимые для конкретного рабочего места, на основе модульного обучения с использованием прогрессивных технологий обучения.
Кроме того, обновленные типовые учебные планы способствуют реализации проекта "Бесплатное профессионально-техническое образование для всех".
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"

203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлар мен қамтама сыз ету" 110 "Халық аралық тәжірибе негізінде техника лық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
230139
26-4
WorldSkills ұйымының талаптарын ескере отырып, халықаралық деңгейде кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыру және өткізу
WorldSkills Europe Будапешт қаласында (Мажарстан), WorldSkills Russia Мәскеу қаласында (Ресей Федерациясы) өтетін халықаралық чемпионаттарда Қазақстан ұлттық құрамасы мүшелерінің қатысуы үшін Ұлттық оператордың WorldSkills Kazakhstan Ұлттық чемпионатын ұйымдастыруы және өткізуі, WorldSkills International және WorldSkills Europe халықаралық қауымдастықтары на жылдық мүшелік жарналарды төлеу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ
203 "Техника лық және кәсіптік білімі бар кадрлар мен қамтама сыз ету" 110 "Халық аралық тәжірибе негізінде техника лық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"

203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
230139
26-4
Организация и проведение конкурсов профмастерства на международном уровне с учетом требований организации WorldSkills
Организация и проведение Национальным оператором национального чемпионата WorldSkills Kazakhstan для участия членов национальной сборной Казахстана в международных чемпионатах WorldSkills Europe в г. Будапеште (Венгрия), WorldSkills Russia в г. Москве (Российская Федерация), оплата ежегодных членских взносов в международные ассоциации WorldSkills International и WorldSkills Europe
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"

307993
26-5
"Қазақстандағы Турин процесі" зерттеуін жүргізу бойынша көрсетіле тін қызметтер
Еуропалық білім беру қоры ұсынған міндетті индикаторларды енгізе отырып, 12 өңірлік және жылдық есептерді қалыптастыру
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлар мен қамтама сыз ету" 110 "Халық аралық тәжірибе негізінде техника лық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"

307993
26-5
Услуги по проведению исследования "Туринский процесс в Казахстане"
Формирование 12-ти региональных и годового отчетов с включением обязательных индикаторов, предложенных Европейским фондом образования.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"

31624
26-6
Қолданбалы бакалавриат бойынша үлгілік оқу бағдарламалары мен жоспарларын әзірлеу бойынша көрсетіле тін қызметтер
Қазақстан Республикасы экономикасының қажеттілігін ескере отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық біліктілік шеңберінің 5- деңгейіндегі кадрларды тиімді даярлауды қамтамасыз ету үшін кәсіптік стандарттар мен салалық біліктілік шеңберінің талаптарын ескере отырып, орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу бағдарламалары мен жоспарларын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ

31624
26-6
Услуги по разработке типовых учебных программ и планов по прикладному бакалавриату
Разработка типовых учебных планов и программ по специальностям послесреднего образования с учетом требований отраслевых рамок квалификаций и профессиональных стандартов для обеспечения эффективной подготовки кадров 5-го уровня Национальной рамки квалификаций Республики Казахстан с учетом потребности экономики Республики Казахстан.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"

203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлар мен қамтама сыз ету" 110 "Халық аралық тәжірибе негізінде техника лық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
74819
26-7
Білім беру қажеттіліктері ерекше адамдар үшін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтары бойынша арнайы оқу бағдарламаларын әзірлеу бойынша көрсетіле тін қызмет
тер
Білім беру қажеттіліктері ерекше адамдар арасынан мамандар даярлауды жүзеге асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру оқыту орындарын қамтамасыз ету мақсатында білім беру қажеттіліктері ерекше адамдар үшін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтары бойынша арнайы оқу бағдарламаларын әзірлеу.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлар мен қамтама сыз ету" 110 "Халық аралық тәжірибе негізінде техника лық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
92859

203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
74819
26-7
Услуги по разработке специальных учебных программ по специальностям техническо го и профессионального, послесреднего образования для лиц с особыми образовательными потребностями
Разработка специальных учебных программ по специальностям технического и профессионального, послесреднего образования для лиц с особыми образовательными потребностями в целях обеспечения учебных заведений технического и профессионального, послесреднего образования, осуществляющих подготовку специалистов из лиц с особыми образовательными потребностями.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
92859

26-8
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары жүйесі үшін өзектендірілген үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламалары бойынша оқу құралдарын әзірлеуді ұйымдастыру бойынша көрсетіле тін қызметтер
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының кітапхана қорын толықтыру мақсатында өзектендірілген үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламалар бойынша оқу құралдарын әзірлеуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлар мен қамтама сыз ету" 110 "Халық аралық тәжірибе негізінде техника лық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
382279
26-9
Менеджмент және кадрларды даярлау саласындағы үздік халықаралық стандарттар негізінде педагогикалық мамандықтар бойынша отандық және шетелдік мамандарды оқыту жөнінде көрсетіле тін қызметтер
Отандық және шетелдік сарапшылардың менеджмент және кадрларды даярлау саласындағы халықаралық стандарттар негізінде педагогикалық мамандықтар бойынша тренингтерді өткізуі және ұйымдастыруы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Назарбаев Университеті" ДБҰ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету" 100 "Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету"
106314
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 35-7-жолмен толықтырылсын:
"
35-7
Латын графикасы на негізделген бірыңғай қазақ тілі әліпбиіне көшу мақсатында жоғары оқу орындарының профессорлар-оқытушылар құрамының біліктілігін арттыру бойынша көрсетіле
тін қызметтер
Латын әліпбиіне көшу бойынша халықаралық тәжірибе негізінде заманауи оқыту технологиялары мен қазақ тілінің латын графикасына негізделген жаңа әліпбиін енгізу тәсілдерін қолдана отырып профессорлар-оқытушылар құрамының біліктілігін арттыру
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Назарбаев Университеті" ДБҰ
224 "Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау"
260130
".
2. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев

26-8
Услуги по организации разработки учебных пособий по актуализированным типовым учебным планам и программам для системы технического и профессионального, послесреднего образования
Организация разработки учебных пособий по актуализированным типовым учебным планам и программам с целью пополнения библиотечного фонда учебных заведений технического и профессионального, послесреднего образования.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
382279
26-9
Услуги по обучению отечественными и иностранными специалистами по педагогическим специальностям на основе лучших международных стандартов в области менеджмента и сфере подготовки кадров
Организация и проведение тренингов по обучению отечественными и иностранными специалистами по педагогическим специальностям на основе международных стандартов в области менеджмента и сфере подготовки кадров
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АОО "Назарбаев Университет"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием" 100 "Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся"
106314
";
дополнить строкой, порядковый номер 35-7, следующего содержания:
"
35-7
Услуги по повышению квалификации профессорско-преподавательского состава вузов в целях перехода к единому унифицированному алфавиту казахского языка, основанному на латинской графике.
Повышение квалификации профессорско-преподавательского состава на основе международного опыта по переходу к латинице с применением современных технологий обучения и подходов внедрения нового алфавита казахского языка, основанного на латинской графике.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АОО "Назарбаев Университет"
224 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций высшего и послевузовского образования"
260130
".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев