2018 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 823 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 шілдедегі № 467 қаулысы
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 111-тармағына сәйкес және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 707 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О корректировке показателей республиканского бюджета на 2018 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 823 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2018 года № 467
В соответствии со статьями 41 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 707 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 823 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
854 370 047

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2018 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 823 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
854 370 047

45 000
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Барлығы
689 467
1
Ақмола облысы
15 393
";
мына:
"
11
Астана қаласы
47 000
"
деген жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 30-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 32-қосымшада:
реттік нөмірі 79-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
79
Қазақстан Республикасының азаматта рын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу, оның ішінде шетелде емделуге үміткер азаматтар ды отандық медицина лық ұйымдарда емдеу
Қазақстан Республикасының азаматтарын республика да көрсетілмей тін медицина лық көмекпен қамтамасыз ету, сондай-ақ шетелдік мамандарды тарту арқылы отандық клиникалар да жоғары технология ларды дамыту
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Universi ty Medical Center" корпора тивтік қоры, "Ұлттық ғылыми медициналық орталық" АҚ
067 "Тегін медицина лық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
105 "Инновациялық медицина лық технологияларды қолдану арқылы медицина лық көмек көрсету және шетелде емдеу"
2 244 984
";
реттік нөмірі 92-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
92
Мемлекет басшысының "Рухани жаңғыру" бағдарламалық баяндамасының шеңберіндегі іс-шаралар
Шетелде таныстыру үшін өнер туындыларын іріктеу жөніндегі сарапшылар тобының жұмысын жүргізу
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты" ЖШС
033 "Мәдениет және өнер саласында ғы бәсекелес тікті жоғарылату, Қазақстан дық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
116 "Өнер туындыла ры мен әдебиеттерді іріктеу және аудару сапасын бақылау жөніндегі қызметі"
286 003
";
реттік нөмір 95-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
95
Ұлттық туристік өнімді қалыптас тыру және оны халықара лық және ішкі нарықта жылжыту жөніндегі іс-шаралар
Қазақстан ның ел имиджін ілгерілету ге бағыттал ған халық аралық көрмелерге қатысуын қамтама сыз ету, әлемдік қауымдас тықты елдің туристік әлеуетімен таныстыру; әлеумет тік-мәдени, медицина лық, этнографиялық, спорттық, мәдени танымдық, ғылыми және басқа да туризм түрлерін ілгерілету ді қоса алғанда, ұлтаралық және мемлекет аралық өзара түсіністікті ілгерілету ге ықпал ететін оң және нәтижелі мәдениет аралық қарым-қатынастарды қалыптас тыру процесте рін ұйымдастыру бойынша қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Kazakh Tourism" ұлттық компания сы" АҚ
043 "Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру мен оны халықара лық және ішкі нарықта ілгерілету"
100 "Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру"

45 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Всего
689 467
1
Акмолинская область
15 393
";
строку
"
11
Город Астана
47 000
"
исключить;
приложение 30 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в приложении 32 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 79, изложить в следующей редакции:
"
79
Направление граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, в том числе лечение граждан, претендующих на лечение за рубежом, в отечественных медицинских организациях
Обеспечение граждан Республики Казахстан медицинской помощью, не оказывающейся в республике, а также развитие высоких технологий в отечественных клиниках с привлечением зарубежных специалистов
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Корпоративный фонд "University Medical Center", АО "Национальный научный медицинский центр"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" 105 "Оказание медицинской помощи с применением инновационных медицинских технологий и лечение за рубежом"
2 244 984
";
строку, порядковый номер 92, изложить в следующей редакции:
"
92
Мероприятия в рамках программной статьи Главы государства "Рухани жаңғыру"
Проведение работ экспертных групп по отбору произведений искусства для презентаций за рубежом
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
ТОО "Казахский научно-исследовательский институт культуры"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
116 "Услуги по контролю за качеством перевода и отбора произведений литературы и искусства"
286 003
";
строку, порядковый номер 95, изложить в следующей редакции:
"
95
Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке
Обеспечение участия Казахстана в Международных выставках направленных на продвижение имиджа страны, ознакомление мировой общественности с туристским потенциалом страны; Услуги по организации процесса по созданию положи тельных и продуктивных межкультурных отношений, способствующих продвижению национального и межгосударственного взаимопонимания, включая продвижение социально-культурного, этнографического, медицинского, спортивного, культурно-познавательного, научного, детско-юношеского и других видов туризма
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "Kazakh Tourism"
043 "Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке"
100 "Формирование туристского имиджа Казахстана"

2 048 674
";
реттік нөмір 153-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
153
Мемле
кеттік жастар саясатының жаңа кезеңі: жүйелік ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету
Социологиялық зерттеулер және болжау, мемлекеттік жастар саясаты институттарын ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету, мемлекеттік жастар саясаты мектептерін ұйымдастыру (сертификатталған оқыту және жастармен жұмыс істейтін мамандардың біліктілігін арттыру), мемлекеттік жастар саясатын ақпараттық-талдамалық қолдау, оның ішінде меншікті сайттың жұмысын жүйелі түрде жүргізу, ұйымдастырушы лық-практикалық іс-шаралар
Қазақстан Республи касының Қоғамдық даму министрлігі
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығы" ЖШС
003 "Мемле кеттік жастар және отбасы саясатын жүзеге асыру"
199 025
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 57-1-жолмен толықтырылсын:
"
57- 1
Красноярск қаласында ғы (Ресей) XXIX Дүниежүзі лік қысқы Универсиа даға қатысуға дайындық жөніндегі қызмет
Қазақстан Республика сының ұлттық құрама командасын Красноярск қаласындағы (Ресей) ХХІХ Дүниежүзі лік қысқы универсиада ға қатысуға дайындау және Универсиаданың қатысушыларын 135 жиынтық мөлшерінде салтанатты-спорттық керек-жарақпен қамтамасыз ету, сондай-ақ Универсиадаға қатысуға байланысты жарналарды және басқа да шығыстарды төлеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Қазақстан Республи касының Ұлттық олимпиада комитетi" Қоғамдық бірлестігі
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
113 "Республи калық мектеп олимпиада ларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
112 171
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 105-1-жолмен толықтырылсын:
"
105- 1
Инновация лық кластердің дамуын қамтамасыз ету бойынша қызметтер
"Инновациялық технологиялар паркі" инновация лық кластерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша қызметтер
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры
205 "Қазақстан Республика сының инновация лық дамуын қамтамасыз ету"
103 "Инновация лық технология лар паркі" дербес кластерлік қорының жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер"
498 942
".
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі республикалық бюджеттік бағдарламалардың мүдделі әкімшілерімен бірге тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.
4. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 25 шілдедегі
№ 467 қаулысы
1-қосымша
2018 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету
мың теңге
Функционалдық топ
Атауы
Барлығы
оның ішінде:
Әкімші

2 048 674
";
строку, порядковый номер 153, изложить в следующей редакции:
"
153
Новый этап государственной молодежной политики: системное научно-методическое обеспечение
Социологические исследования и прогнозирование, научно-методическое обеспечение институтов государственной молодежной политики, организация школы государственной молодежной политики (сертифицированное обучение и повышение квалификации специалистов, работающих с молодежью), информационно-аналитическое сопровождение государственной молодежной политики, в том числе систематическое поддержание работы собственного сайта, организационно-практические мероприятия
Министерство общественного развития Республики Казахстан
ТОО "Научно-исследовательский центр "Молодежь"
003 "Реализация государственной молодежной и семейной политики"
199 025
";
дополнить строкой, порядковый номер 57-1, следующего содержания:
"
57-1
Услуга по подготовке к участию в XXIX Всемирной зимней Универсиаде в г. Красноярск (Россия)
Подготовка к участию национальной сборной команды Республики Казахстан в XXIX Всемирной зимней Универсиаде в городе Красноярск (Россия) и обеспечение участников Универсиады парадно-спортивной экипировкой в количестве 135 комплектов, а также оплата взносов и других расходов, связанных с участием в Универсиаде
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Общественное объединение "Национальный олимпийский комитет Республики Казахстан"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
113 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
112 171
";
дополнить строкой, порядковый номер 105-1, следующего содержания:
"
105-1
Услуги по обеспечению развития инновационного кластера
Услуги по обеспечению функционирования инновационного кластера "Парк инновационных технологий"
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
205 "Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан"
103 "Услуги по функционированию и развитию автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий"
498 942
".
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 2018 года № 467
Корректировка показателей республиканского бюджета на 2018 год
тыс. тенге
ФГ
АБП
ПРГ
Наименование
Всего
в том числе