"2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 823 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 17 қыркүйектегі № 568 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 823 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақта:
4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) және 11) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 823 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2018 года № 568
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 823 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" следующие изменения и дополнения:
в пункте 2:
подпункты 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) и 11) изложить в следующей редакции:
"4) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость согласно приложению 9 к настоящему постановлению;

10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;";
13), 14) және 15) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;";
17), 18), 19), 20), 21), 21-1), 21-2), 22), 23), 24) және 25) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне еңбек нарығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

10) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на выплату государственной адресной социальной помощи согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения согласно приложению 11 к настоящему постановлению;";
подпункты 13), 14) и 15) изложить в следующей редакции:
"13) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам согласно приложению 15 к настоящему постановлению;";
подпункты 17), 18), 19), 20), 21), 21-1), 21-2), 22), 23), 24) и 25) изложить в следующей редакции:
"17) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие рынка труда согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам, согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника согласно приложению 21 к настоящему постановлению;

21-1) осы қаулыға 21-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
21-2) осы қаулыға 21-2-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
22) осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
23) осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
24) осы қаулыға 24-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
25) осы қаулыға 25-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;";
31) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"31) осы қаулыға 31-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiнен республикалық бюджеттің шығындарына өтемақыға берілетін трансферттер түсімдерінің сомалары бекітілсін.";
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесінде:
"І. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар" деген бөлімде:
"Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" деген
8-функционалдық топта:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" деген әкімші бойынша:
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" деген бағдарламада:
102 "Мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Оңтүстік Қазақстан облысы
508 986
"Отырар" мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы" РМҚК визит-орталығын салу
508 986
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы
508 986
"Отырар" мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы" РМҚК визит-орталығын салу
508 986
";
"Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" деген 10-функционалдық топта:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" деген әкімші бойынша:
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" деген бағдарламада:
113 "Сумен жабдықтау жүйесiн, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Павлодар облысы
800 000
Павлодар облысының Май ауданындағы Май топтық су құбырын реконструкциялау (2-кезек)
800 000
Солтүстік Қазақстан облысы

21-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов, согласно приложению 21-1 к настоящему постановлению;
21-2) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования, согласно приложению 21-2 к настоящему постановлению;
22) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда, согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов согласно приложению 23 к настоящему постановлению;
24) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
25) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД согласно приложению 25 к настоящему приложению;";
подпункт 31 изложить в следующей редакции:
"31) распределение сумм поступлений трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь республиканского бюджета согласно приложению 31 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению:
в перечне приоритетных республиканских бюджетных инвестиций:
в разделе "I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты":
в функциональной группе 8 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
по администратору 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
в программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела":
в подпрограмме 102 "Строительство, реконструкция объектов культуры":
строки:
"
Южно-Казахстанская область
508 986
Строительство визит-центра РГКП "Отырарский государственный археологический заповедник-музей"
508 986
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская область
508 986
Строительство визит-центра РГКП "Отырарский государственный археологический заповедник-музей"
508 986
";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
по администратору 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
в программе 254 "Эффективное управление водными ресурсами":
в подпрограмме 113 "Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений":
строки:
"
Павлодарская область
800 000
Реконструкция Майского группового водопровода, Майский район Павлодарской области (2-очередь)
800 000
Северо-Казахстанская область

5 987 734
2 535 483
600 000
Солтүстік Қазақстан облысында Преснов топтық су құбырын қайта жаңарту (құрылыстың І кезегі). Түзету
2 500 000
2 535 483
600 000
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Павлодар облысы
1 800 000
Павлодар облысының Май ауданындағы Май топтық су құбырын реконструкциялау (2-кезек)
1 800 000
Солтүстік Қазақстан облысы
4 987 734
2 535 483
600 000
Солтүстік Қазақстан облысында Преснов топтық су құбырын қайта жаңарту (құрылыстың І кезегі). Түзету
1 500 000
2 535 483
600 000
";
мына:
"
Солтүстік Қазақстан облысының Преснов топтық су құбырын қайта жаңғырту (құрылыстың ІІ кезегі). Түзету (сметалық құжаттамасыз)
2 500 000
1 035 483
300 000
"
деген жолдан кейін мынадай жолдармен толықтырылсын:
"
Түркістан облысы
3 067 943
ОҚО, Шардара және Арыс аудандарындағы Қызылқұм магистральді каналын суды бөлуді және суды есептеуді автоматтандырып қайта құру. III кезек (түзету)
400 000
ОҚО, Мақтаарал ауданындағы шаруааралық К-28 каналын имараттарымен қайта құру (екінші кезек)
31 165
ОҚО Ордабасы ауданы Түркістан магистралды каналын ПК0+00 ден ПК37+70 дейін аралығын қайта құру
1 739 695
ОҚО, Мақтаарал ауданындағы шаруашылық аралық К-26 каналын гидроқұрылымдарымен қоса қайта құрып суды өлшеу-реттеу тәсілдерін автоматтандыру енгізу (ІІ-кезек)
597 083
ОҚО, Мақтаарал ауданындағы
К-30 шаруааралық каналын гидротехникалық имараттарымен, автоматтандырылған су есептегіші мен су таратқыштарын қайта құру. Түзету" (Сметалық құжаттамасыз)
260 000
Оңтүстік Қазақстан облысы, Түлкібас ауданының суару жүйесінің бірінші кезектегі магистралды арналарын қалпына келтіру және реконструкциялау
20 000
ОҚО, Түлкібас ауданы "Құлый" және "Көктем" каналдарының 5 дана құрылысы
20 000
";
мына:
"
Оңтүстік Қазақстан облысы
3 067 943
538 635
100 000
ОҚО, Шардара және Арыс аудандарындағы Қызылқұм магистральді каналын суды бөлуді және суды есептеуді автоматтандырып қайта құру. III кезек (түзету)
700 000
538 635
100 000
ОҚО, Мақтаарал ауданындағы шаруааралық К-28 каналын имараттарымен қайта құру (екінші кезек)
31 165
ОҚО Ордабасы ауданы Түркістан магистралды каналын ПК0+00 ден ПК37+70 дейін аралығын қайта құру
1 739 695
ОҚО, Мақтаарал ауданындағы шаруашылық аралық К-26 каналын гидроқұрылымдарымен қоса қайта құрып суды өлшеу-реттеу тәсілдерін автоматтандыру енгізу (ІІ-кезек)
597 083
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Оңтүстік Қазақстан облысы
538 635
100 000
ОҚО, Шардара және Арыс аудандарындағы Қызылқұм магистральді каналын суды бөлуді және суды есептеуді автоматтандырып қайта құру. III кезек (түзету)
538 635
100 000
";
"Нысаналы даму трансферттері" деген ІІІ бөлімде:
"Бiлiм беру" деген 4-функционалдық топта:
мына:
"

5 987 734
2 535 483
600 000
Реконструкция Пресновского группового водопровода в Северо-Казахстанской области (1 очередь). Корректировка
2 500 000
2 535 483
600 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Павлодарская область
1 800 000
Реконструкция Майского группового водопровода, Майский район Павлодарской области (2-очередь)
1 800 000
Северо-Казахстанская область
4 987 734
2 535 483
600 000
Реконструкция Пресновского группового водопровода в Северо-Казахстанской области (1 очередь). Корректировка
1 500 000
2 535 483
600 000
";
после строки:
"
Реконструкция Пресновского группового водопровода в Северо-Казахстанской области (ІІ очередь). Корректировка (без сметной документации)
2 500 000
1 035 483
300 000
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Туркестанская область
3 067 943
Реконструкция Кызылкумского магистрального канала с автоматизацией водоучета и водораспределения Шардаринского и Арысского районов ЮКО. ІІІ очередь (корректировка)
400 000
Реконструкция межхозяйственного канала К-28 с сооружениями в Мактааральском районе ЮКО (ІІ-очередь)
31 165
Реконструкция Туркестанского магистрального канала с ПК0+00 по ПК 37+70 в Ордабасинском районе ЮКО
1 739 695
Реконструкция межхозяйственного канала К-26 с гидротехническими сооружениями с внедрением автоматизации водоучета и водораспределения в Мактааральском районе Южно-Казахстанской области - ІІ очередь
597 083
Реконструкция межхозяйственного канала К-30 с гидротехническими сооружениями с внедрением автоматизации водоучета и водораспределения в Мактаральском районе ЮКО
260 000
Восстановление и реконструкция первоочередных магистральных каналов оросительной системы Тюлькубасского района ЮКО
20 000
Строительство отводов каналов "Кулый" и "Коктем" в количество 5 шт. Тюлькубасского района, ЮКО
20 000
";
строки:
"
Южно-Казахстанская область
3 067 943
538 635
100 000
Реконструкция Кызылкумского магистрального канала с автоматизацией водоучета и водораспределения Шардаринского и Арысского районов ЮКО. ІІІ очередь (корректировка)
700 000
538 635
100 000
Реконструкция межхозяйственного канала К-28 с сооружениями в Мактааральском районе ЮКО (ІІ-очередь)
31 165
Реконструкция Туркестанского магистрального канала с ПК0+00 по ПК 37+70 в Ордабасинском районе ЮКО
1 739 695
Реконструкция межхозяйственного канала К-26 с гидротехническими сооружениями с внедрением автоматизации водоучета и водораспределения в Мактааральском районе Южно-Казахстанской области - ІІ очередь
597 083
"
изложить в следующей редакции:
"
Южно-Казахстанская область
538 635
100 000
Реконструкция Кызылкумского магистрального канала с автоматизацией водоучета и водораспределения Шардаринского и Арысского районов ЮКО. ІІІ очередь (корректировка)
538 635
100 000
";
в разделе III. Целевые трансферты на развитие:
в функциональной группе 4 "Образование":
строки:
"

1 026 545
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
813 760
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17
Шымкент қаласы
212 785
";
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы
3 047 393
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
3 047 393
";
көрсетілген қаулыға 7-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
12
Оңтүстік Қазақстан облысы
1 828
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
Түркістан облысы
1 828
";
көрсетілген қаулыға 8-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне, ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы
475 890
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
475 890
";
көрсетілген қаулыға 10-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы

1 026 545
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
813 760
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17
Город Шымкент
212 785
";
в приложении 6 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область
3 047 393
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
3 047 393
";
в приложении 7 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса";
строку:
"
12
Южно-Казахстанская область
1 828
"
изложить в следующей редакции:
"
12
Туркестанская область
1 828
";
в приложении 8 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область
475 890
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
475 890
";
в приложении 10 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на выплату государственной адресной социальной помощи";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область

8 100 641
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
7 039 266
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17
Шымкент қаласы
1 061 375
";
көрсетілген қаулыға 11-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы

8 100 641
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
7 039 266
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17
Город Шымкент
1 061 375
";
в приложении 11 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область

3 125
";
көрсетілген қаулыға 18-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
3
Оңтүстік Қазақстан облысы
1 613 714
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Түркістан облысы
566 638
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-жолмен толықтырылсын:
"
4
Шымкент қаласы
1 047 076
";
көрсетілген қаулыға 19-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
5
Оңтүстік Қазақстан облысы
1 591
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Түркістан облысы
1 591
";
көрсетілген қаулыға 20-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы

3 125
";
в приложении 18 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования";
строку:
"
3
Южно-Казахстанская область
1 613 714
"
изложить в следующей редакции:
"
3
Туркестанская область
566 638
";
дополнить строкой, порядковый номер 4, следующего содержания:
"
4
Город Шымкент
1 047 076
";
в приложении 19 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования";
строку:
"
5
Южно-Казахстанская область
1 591
"
изложить в следующей редакции:
"
5
Туркестанская область
1 591
";
в приложении 20 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область

332 391
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
229 653
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17
Шымкент қаласы
102 738
";
көрсетілген қаулыға 21-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы

332 391
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
229 653
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17
Город Шымкент
102 738
";
в приложении 21 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область

205 945
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
181 005
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17
Шымкент қаласы
24 940
";
көрсетілген қаулыға 21-1-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы

205 945
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
181 005
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17
Город Шымкент
24 940
";
в приложении 21-1 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область

10 889 122
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
8 137 856
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17
Шымкент қаласы
2 751 266
";
көрсетілген қаулыға 21-2-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы

10 889 122
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
8 137 856
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17
Город Шымкент
2 751 266
";
в приложении 21-2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область

1 280 164
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
1 067 661
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17
Шымкент қаласы
212 503
";
көрсетілген қаулыға 22-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
13
Оңтүстік Қазақстан облысы
363
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
13
Түркістан облысы
363
";
көрсетілген қаулыға 23-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы
5 335 235
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
5 335 235
";
көрсетілген қаулыға 24-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы
310 621
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
310 621
";
көрсетілген қаулыға 25-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу";
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы
189 992
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
189 992
";
көрсетілген қаулыға 26-қосымшада:
мына:
"
14
Оңтүстік Қазақстан облысы
1 988 643
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
1 988 643
";

1 280 164
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
1 067 661
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17
Город Шымкент
212 503
";
в приложении 22 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда";
строку:
"
13
Южно-Казахстанская область
363
"
изложить в следующей редакции:
"
13
Туркестанская область
363
";
в приложении 23 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область
5 335 235
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
5 335 235
";
в приложении 24 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область
310 621
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
310 621
";
в приложении 25 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД";
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область
189 992
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
189 992
";
в приложении 26 к указанному постановлению:
строку:
"
14
Южно-Казахстанская область
1 988 643
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
1 988 643
";

10 186 353
7 252 590
2 933 763
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Түркістан облысы
8 270 089
5 779 190
2 490 899
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17
Шымкент қаласы
1 916 264
1 473 400
442 864
";
көрсетілген қаулыға 32-қосымшада:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 153-1-жолмен толықтырылсын:
"
153-1
Шетелде тұратын қазақ диаспорасымен мәдени-гуманитарлық байланыстарды қамтамасыз ету үшін іс-шаралар өткізу
Шетелде тұратын қазақ диаспорасымен өзара іс-қимыл мәселелері бойынша қазақтардың кіші құрылтайын өткізу, шетелде тұратын отандастардың қатысуымен халықаралық өнер фестивалін өткізу, шетелде тұратын этникалық қазақтарды Қазақстанның қасиетті жерлерімен таныстыру мақсатында іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі
"Отандастар қоры" КЕАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
100 "Этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"

10 186 353
7 252 590
2 933 763
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская область
8 270 089
5 779 190
2 490 899
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17
Город Шымкент
1 916 264
1 473 400
442 864
";
в приложении 32 к указанному постановлению:
дополнить строкой, порядковый номер 153-1, следующего содержания:
"
153-1
Проведение мероприятий для обеспечения культурно-гуманитарных связей с казахской диаспорой, проживающей за рубежом
Проведение малого курултая казахов по вопросам взаимодействия с казахской диаспорой, проживающей за рубежом, проведение между народного фестиваля искусств с участием соотечественников, проживающих за рубежом, проведение мероприятий в целях ознакомления этнических казахов, проживающих за рубежом с сакральными местами Казахстана
Министерство общественного развития Республики Казахстан
НАО "Фонд Отандастар"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
100 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия"

29 077
";
көрсетілген қаулыға 9-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.
3. Орталық атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Үкіметінің бұрын қабылданған шешімдерін осы қаулыға сәйкес келтіру туралы ұсыныстарын екі апта мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
4. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 568 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 823 қаулысына
9-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с №
Облыстар мен қаланың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы:
689 467
1.
Ақмола облысы

29 077
";
приложение 9 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.
3. Центральным исполнительным органам в двухнедельный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 сентября 2018 года № 568
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 декабря 2017 года № 823
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
№ п/п
Наименование областей
Сумма, тыс. тенге
Всего 689 467
1.
Акмолинская область