"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қазандағы № 638 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы ережеде:
2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлық Қазақстан Республикасының азаматтарына және шетелдіктерге Қазақстан мәдениетінің дамуына ерекше бағалы үлес деп танылған әдебиет пен өнер саласындағы аса үздік шығармалары үшін беріледі.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
әдебиет секциясында:
мына:
"Шаштайұлы - жазушы, "Қазақстан жазушылар одағы"
Жұмабай республикалық қоғамдық бірлестігінің
жанындағы "Қазақ әдебиеті" газетінің бас
редакторы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Шаштайұлы - жазушы, Қазақстан жазушылар одағының
Жұмабай мүшесі, халықаралық "Алаш" сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша)";
музыка, театр және кино секциясында:
мына:
"Әубәкірова - "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық
Жәния Яхияқызы консерваториясы" республикалық мемлекеттік
мекемесінің ректоры, профессор, Қазақстан
Республикасының халық әртісі, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша)",
"Нүсіпжанова - "Т.Қ. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер
Бибігүл Нұрғалиқызы академиясы" республикалық мемлекеттік
мекемесінің ректоры, Қазақстанның еңбек
сіңірген қайраткері, педагогика ғылымдарының
кандидаты (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әубәкірова - профессор, Қазақстан Республикасының
Жәния Яхияқызы халық әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келісім
бойынша)",
"Нүсіпжанова - Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері,
Бибігүл Нұрғалиқызы педагогика ғылымдарының кандидаты (келісім
бойынша)";
бейнелеу өнері және сәулет секциясында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Жұмағалиев - суретші-дизайнер, "Т.Қ. Жүргенов атындағы
Мүслім Садықұлы Қазақ ұлттық өнер академиясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің сән және костюм дизайны
кафедрасының меңгерушісі, Қазақстанның еңбек
сіңірген қайраткері (келісім бойынша)
енгізілсін;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Т.Б. Сүлейменов шығарылсын.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2018 года № 638
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2018 года № 638
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства".
Премьер-Министр
Республики Казахстан Б.Сагинтаев
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2 ст. 6) следующие изменения и дополнение:
в Положении о государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Государственная премия в области литературы и искусства присуждается гражданам Республики Казахстан и иностранцам за выдающиеся произведения в области литературы и искусства, признанные особо ценным вкладом в развитие культуры Казахстана.";
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
в секции литературы:
строку:
"Шаштайулы
Жумабай
-
писатель, главный редактор газеты "Қазақ әдебиеті" при Республиканском общественном объединении "Союз писателей Казахстана" (по согласованию)"
изложить в следующей редакции::
"Шаштайулы
Жумабай
-
писатель, член Союза Казахстана, лауреат международной премии "Алаш" (по согласованию)";
в секции музыки, театра и кино:
строку:
"Аубакирова Жания Яхияевна"
-
ректор республиканского государственного учреждения "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы", профессор, народная артистка Республики Казахстан, лауреат Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию)",
"Нусипжанова Бибигуль Нургалиевна
-
ректор республиканского государственного учреждения "Казахская национальная академия искусств имени Т.К. Жургенова", заслуженный деятель Казахстана, кандидат педагогических наук (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Аубакирова Жания Яхияевна"
-
профессор, народная артистка Республики Казахстан, лауреат Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию)",
"Нусипжанова Бибигуль Нургалиевна
-
заслуженный деятель Казахстана, кандидат педагогических наук (по согласованию)";
в секции изобразительного искусства и архитектуры:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Жумагалиева Муслима Садыковича
-
художника-дизайнера, заведующего кафедрой моды и дизайна костюма республиканского государственного учреждения "Казахская национальная академия искусств имени Т.К. Жургенова", заслуженного деятеля Казахстана (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии Сулейменова Т.Б.

2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.