"2018 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 5 қарашадағы № 713 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2018 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
2018 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес 2018 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясы берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2018 жылғы
№ өкіміне
ҚОСЫМША
2018 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясы берілген адамдардың дербес құрамы
Әдебиет қайраткерлері
Айтхожа Марфуға
-
1936 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" орденінің иегері
Ақсұңқар Серік
-
1950 жылы туған, ақын, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Ахметова Күләш
-
1946 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Әбдікұлы Төлен
-
1942 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әлімбекұлы Толымбек
-
1954 жылы туған, сатирик
Әшімов Әкім (Әкім Тарази)
-
1933 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Әшіров Ахмет
-
1938 жылы туған, жазушы-драматург, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Бөдешұлы Жәркен
-
1944 жылы туған, ақын, "Құрмет" орденінің иегері
Гарькавец Александр
-
1947 жылы туған, түркітанушы ғалым, қоғам қайраткері
Досанов Сәбит
-
1940 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" және "Барыс" ордендерінің иегері
Елеукенов Шериаздан
-
1929 жылы туған, сыншы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" орденінің иегері
Жолдасбеков Мырзатай
-
1937 жылы туған, мемлекет және қоғам қайраткері, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Жұмаділ Қабдеш
-
1936 жылы туған, Қазақстанның халық жазушысы
Исабаев Нұртас
-
1954 жылы туған, ақын, "Құрмет" орденінің иегері
Қосылбеков Дидар
-
1969 жылы туған, жазушы, сценарист
Қыдырханұлы Уахап
-
1932 жылы туған, жазушы, Қазақ ССР-інің еңбек сіңірген мәдениет қызметкері
Мұханбетқалиұлы
Қажығали
-
1942 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Мырзахметұлы Мекемтас
-
1930 жылы туған, әдебиеттанушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Ниязбек Рәпілбек
-
1943 жылы туған, ақын, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Нұрпейісов Әбдіжәміл
-
1924 жылы туған, Қазақстанның халық жазушысы, КСРО Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Оразбаев Иранбек
-
1947 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Парасат" орденінің иегері
Оспан Сейфолла
-
1938 жылы туған, ақын, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Рәш Мыңбай
-
1930 жылы туған, ақын, Қазақ ССР-інің еңбек сіңірген мәдениет қызметкері, "Құрмет" орденінің иегері
Салғараұлы Қойшығара
-
1939 жылы туған, жазушы, ғалым, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Сарай Әнес
-
1937 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Сәдуақас Тортай
-
1954 жылы туған, ақын-жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Сегізбай Кәдірбек
-
1941 жылы туған, жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Смадияров Бекзат
-
1992 жылы туған, ақын
Сүлейменов Олжас
-
1936 жылы туған, ақын, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстанның Еңбек ері, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының лауреаты
Фроловская Татьяна
-
1943 жылы туған, ақын, әдебиеттанушы, аудармашы
Ыдырысов Әбілфайыз
-
1930 жылы туған, жазушы
Өнер қайраткерлері
Абдулина Айша
-
1916 жылы туған, Қазақстанның халық әртісі
Абубахриева Мукарам
-
1983 жылы туған, балетмейстер, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Адамжан Бақтияр
-
1992 жылы туған, балет солисі, "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының лауреаты
Ахметова Шайза
-
1948 жылы туған, Қазақстанның халық әртісі
Аюханов Болат
-
1938 жылы туған, хореограф-балетмейстер, Қазақ ССР-інің халық әртісі, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әбжанова Анара
-
1986 жылы туған, суретші
Әмір-Темір Хұсейн
-
1940 жылы туған, актер, режиссер, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Әшімов Асанәлі
-
1937 жылы туған, КСРО халық әртісі, Қазақстанның Еңбек ері, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әшірбекова Роза
-
1938 жылы туған, Қазақстанның халық әртісі
Байсейітова Раушан
-
1947 жылы туған, Қазақстанның халық әртісі, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Давыденко Оксана
-
1984 жылы туған, опера солисі
Дайыров Еркебұлан
-
1986 жылы туған, актер
Дүйсекеев Кеңес
-
1946 жылы туған, композитор, Қазақстанның еңбек сіңірген өнер қайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Еслямова Самал
-

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан-Елбасы в области культуры в 2018 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2018 года № 713
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2018 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О присуждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2018 году
1. Присудить государственную стипендию Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2018 году согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 5 ноября 2018 года № 713
Персональный состав лиц,
которым присуждена государственная стипендия Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2018 году
Деятели литературы
Айтхожа Марфуга
-
1936 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии, кавалер ордена "Парасат"
Ақсұңқар Cepiк
-
1950 года рождения, поэт, заслуженный деятель Казахстана
Ахметова Куляш
-
1946 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Ашимов Аким
(Аким Тарази)
-
1933 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана
Аширов Ахмет
-
1938 года рождения, писатель-драматург, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Әбдікұлы Төлен
-
1942 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии
Әлімбекұлы Толымбек
-
1954 года рождения, сатирик
Бөдешұлы Жәркен
-
1944 года рождения, поэт, кавалер ордена "Құрмет"
Гарькавец Александр
-
1947 года рождения, ученый-тюрколог, общественный деятель
Досанов Сабит
-
1940 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, кавалер орденов "Парасат" и "Барыс"
Елеукенов Шериаздан
-
1929 года рождения, критик, лауреат Государственной премии, кавалер ордена "Парасат"
Жолдасбеков Мырзатай
-
1937 года рождения, государственный и общественный деятель, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Жұмаділ Кабдеш
-
1936 года рождения, народный писатель Казахстана
Идрисов Абильфаиз
-
1930 года рождения, писатель
Исабаев Нуртас
-
1954 года рождения, поэт, кавалер ордена "Құрмет"
Косылбеков Дидар
-
1969 года рождения, писатель, сценарист
Қыдырханұлы Уахап
-
1932 года рождения, писатель, заслуженный работник культуры Казахской ССР
Мұханбетқалиұлы Қажығали
-
1942 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Мырзахметұлы Мекемтас
-
1930 года рождения, литературовед, лауреат Государственной премии
Ниязбек Рапилбек
-
1943 года рождения, поэт, заслуженный деятель Казахстана
Нурпеисов Абдижамил
-
1924 года рождения, народный писатель Казахстана, лауреат Государственной премии СССР
Оразбаев Иранбек
-
1947 года рождения, поэт, лауреат государственной премии, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Парасат"
Оспан Сейфолла
-
1938 года рождения, поэт, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Раш Мынбай
-
1930 года рождения, поэт, заслуженный работник культуры Казахской ССР, кавалер ордена "Құрмет"
Салғараұлы Қойшығара
-
1939 года рождения, писатель, ученый, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана
Сарай Әнес
-
1937 года рождения, писатель, лауреатГосударственной премии
Сәдуақас Тортай
-
1954 года рождения, писатель-поэт, заслуженный деятель Казахстана
Сегізбай Қәдірбек
-
1941 года рождения, писатель, заслуженный деятель Казахстана
Смадияров Бекзат
-
1992 года рождения, поэт
Сүлейменов Олжас
-
1936 года рождения, поэт, народный писатель Казахстана, "Қазақстанның Еңбек Ері", лауреат Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан-Лидер Нации
Фроловская Татьяна
-
1943 года рождения, поэт, литературавед, переводчик
Деятели искусства
Абдулина Айша
-
1916 года рождения, народная артистка Казахстана
Абжанова Анара
-
1986 года рождения, художник
Абубахриева Мукарам
-
1983 года рождения, балетмейстер, заслуженный деятель Казахстан
Адамжан Бактияр
-
1992 года рождения, солист балета, лауреат государственной молодежной премии "Дарын"
Ахметова Шайза
-
1948 года рождения, народная артистка Казахстана
Ашимов Асанали
-
1937 года рождения, народный артист СССР, "Қазақстанның Еңбек Ері", лауреат Государственной премии
Аширбекова Роза
-
1938 года рождения, народная артистка Казахстана
Аюханов Булат
-
1938 года рождения, хореограф-балетмейстер, народный артист Казахской ССР, лауреат Государственной премии
Әмір-Темір Хусейн
-
1940 года рождения, актер, режиссер, заслуженный деятель Казахстана
Байсеитова Раушан
-
1947 года рождения, народная артистка Казахстана, лауреат Государственной премии
Давыденко Оксана
-
1984 года рождения, солистка оперы
Дайыров Еркебулан
-
1986 года рождения, актер
Дуйсекеев Кенес
-
1946 года рождения, композитор, заслуженный деятель искусств Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Еслямова Самал
-