"Қазақстан Республикасы Президентінің "Жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 және "Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы" 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 жарлықтарына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 819 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 және "Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы" 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 жарлықтарына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президенті қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Президентінің "Жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 және "Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы" 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 жарлықтарына толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мына жарлықтарына толықтырулар енгізілсін:
1) "Жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 27, 331-құжат):
1-тармақтың 14) тармақшасы "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы атындағы Ұлттық қорғаныс университетіне;" деп жазылып, мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университетіне ерекше мәртебе берілсін.";
2) "Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 Жарлығында      (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 19, 166-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 11-жолмен толықтырылсын:
"11. Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті".

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 "О присвоении особого статуса высшим учебным заведениям" и от 21 апреля 2008 года № 573 "О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2018 года № 819
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 "О присвоении особого статуса высшим учебным заведениям" и от 21 апреля 2008 года № 573 "О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О внесении дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 "О присвоении особого статуса высшим учебным заведениям" и от 21 апреля 2008 года № 573 "О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указе в Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 "О присвоении особого статуса высшим учебным заведениям" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 27, ст. 331):
пункт 1 дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) Казахскому национальному женскому педагогическому университету.";
2) в Указе Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2008 года № 573 "О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 19, ст. 166):
перечень государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, дополнить строкой, порядковый номер 11, следующего содержания:
"11. Казахский национальный женский педагогический университет".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев