"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 129 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – КеАҚ) құрылсын.
2. Техникалық және кәсіптік, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі, қосымша білім беру саласындағы білім беру қызметтерін көрсету мен ғылыми әзірлемелерді практикаға енгізу КеАҚ қызметінің негізгі нысанасы болып айқындалсын.
3. КеАҚ жарғылық капиталы осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының балансындағы республикалық мүлік есебінен қалыптастырылсын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетімен бiрлесiп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) КеАҚ жарғысын бекітуді;
2) мемлекеттік тіркеу үшін КеАҚ атынан құжаттарға қол қоюға, қаржы-шаруашылық қызметті жүзеге асыруға және басқару органдары құрылғанға дейін үшінші тараптардың алдында олардың мүдделерін білдіруге уәкілетті тұлғаны сайлауды;
3) КеАҚ әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
4) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне КеАҚ акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және пайдалану құқығын беруді;

О создании некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 129.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства" (далее - НАО) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основными предметами деятельности НАО предоставление образовательных услуг в сфере технического и профессионального, высшего и (или) послевузовского, дополнительного образования и внедрение научных разработок на практике.
3. Уставный капитал НАО сформировать за счет республиканского имущества, находящегося на балансе республиканского государственного казенного предприятия "Национальный музей Республики Казахстан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Комитетом индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава НАО;
2) избрание лица, уполномоченного на подписание от имени НАО документов для государственной регистрации, осуществление финансово-хозяйственной деятельности и представление его интересов перед третьими лицами до образования органов управления;
3) государственную регистрацию НАО в органах юстиции;
4) передачу Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан прав владения и пользования государственным пакетом акций НАО;

5) осы тармақтан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 129 қаулысына
қосымша
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жарғылық капиталын төлеуге берілетін республикалық меншіктің тізбесі
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
"Қазақстан Республикасы Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны балансындағы мүлік
1

5) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2019 года №
Перечень республиканского имущества, передаваемого в оплату уставного капитала некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства"
п/п
Наименование
Ед. изм.
Количество
1
2
3
4
Имущество, находящееся на балансе республиканского государственного казенного предприятия "Национальный музей Республики Казахстан"
1

Рельсте қозғалатын сөре, экспонаттар үшін қоймалық, F тип, 3825*500*2315 мм
дана
13
30
AR Scope Vision "AR (қосымша шынайылық жабдығы)
дана
4
31
Scope Vision үшін штатив
дана
4
32
Мультимонитор 46" HANTAREX
дана
15
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 129 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

Стеллаж передвижной на рельсах, складской для экспонатов, тип F, 3825*500*2315 мм
штука
13
30
AR Scope Vision "AR (оборудование дополненной реальности)
штука
4
31
Штатив для Scope Vision
штука
4
32
Мультимонитор 46" HANTAREX
штука
15
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
oт " " 2019 года №
Дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-190-жолмен толықтырылсын:
"21-190. "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" КеАҚ".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге және өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік саны 224-40-жолмен толықтырылсын:
"224-40. "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" КеАҚ".

раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-190, следующего содержания:
"21-190. НАО "Международный университет туризма и гостеприимства".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству культуры и спорта Республики Казахстан":
подраздел "Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 224-40, следующего содержания:
"224-40. НАО "Международный университет туризма и гостеприимства".