Қазақстан Республикасына шетелдік инвестицияларды тарту жөніндегі шараларды күшейту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 сәуірдегі № 216 қаулысы.
Инвестициялық ахуалды жақсарту және инвестицияларды тарту жөніндегі жұмысты жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.05.2021 № 293 қаулысымен.
2. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.05.2021 № 293 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі инвестициялық омбудсмен болып тағайындалсын.
4. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 09.07.2019 № 488 қаулысымен.
5. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.05.2021 № 293 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт, Индустрия және инфрақұрылымдық даму және Ішкі істер министрліктерімен бірлесіп, үшінші елдердің визаларын және шетелдік азаматтар мен авиатасымалдаушыларға қатысты транзиттік визаларды тану тәжірибесін қолдана отырып, визалық және көші-қон режимін ырықтандыру жөнінде ұсыныстар әзірлесін және Қазақстан Республикасының электрондық визаларын енгізу жөнінде шаралар қабылдасын.
7. "Инвестициялық омбудсменді тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 1071 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 540-құжат) күші жойылды деп танылсын.
8. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 9, 70-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таралуы туралы нұсқаулықта:
15-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Комиссияны құруға бастама жасаған мемлекеттік орган болып табылатын оның жұмыс органы, комиссия төрағасы болып табылатын лауазымды тұлға не өзге ұйым Комиссия туралы ережеде көрсетіледі.";
2) "Инвестициялық омбудсмен қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 1069 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 593-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Инвестициялық омбудсмен қызметі туралы ережеде:
16, 17-тармақтар алып тасталсын.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 20 сәуірдегі
№ 216 қаулысымен
бекітілген
Инвестициялар тарту мәселелері жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ереже
Ескерту. Ереже алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.05.2021 № 293 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 20 сәуірдегі
№ 216 қаулысымен
бекітілген
Инвестициялар тарту мәселелері жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамы
Ескерту. Құрам алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.05.2021 № 293 қаулысымен.

Об усилении мер по привлечению иностранных инвестиций в Республику Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2019 года № 216.
В целях улучшения инвестиционного климата и совершенствования работы по привлечению инвестиций Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Исключен постановлением Правительства РК от 05.05.2021 № 293.
2. Исключен постановлением Правительства РК от 05.05.2021 № 293.
3. Назначить инвестиционным омбудсменом Премьер-Министра Республики Казахстан.
4. Исключен постановлением Правительства РК от 09.07.2019 № 488.
5. Исключен постановлением Правительства РК от 05.05.2021 № 293.
6. Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с министерствами культуры и спорта, индустрии и инфраструктурного развития и внутренних дел Республики Казахстан выработать предложения по либерализации визового и миграционного режима с применением практик признания виз третьих стран и транзитных виз в отношении иностранных граждан и авиаперевозчиков и принять меры по внедрению электронных виз Республики Казахстан.
7. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 1071 "О назначении инвестиционного омбудсмена" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 540).
8. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247 "Об утверждении Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 9, ст. 70):
в Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной указанным постановлением:
абзац первый пункта 15 изложить в следующей редакции:
"15. Рабочий орган комиссии, которым является государственный орган, инициировавший ее создание, должностное лицо, которое является председателем комиссии, либо иная организация указывается в Положении о комиссии.";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 1069 "Об утверждении Положения о деятельности инвестиционного омбудсмена" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 593):
в Положении о деятельности инвестиционного омбудсмена, утвержденном указанным постановлением:
пункты 16, 17 исключить.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2019 года № 216
ПОЛОЖЕНИЕ
о Координационном совете по вопросам привлечения инвестиций
Сноска. Положение исключено постановлением Правительства РК от 05.05.2021 № 293.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2019 года № 216
Состав Координационного совета
по вопросам привлечения инвестиций
Сноска. Состав исключен постановлением Правительства РК от 05.05.2021 № 293.