"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 240 қаулысы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 87-88, 631-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының педагогикалық шеберлік біліктілігі бар мұғалімдеріне, педагог-психологтарына:
Педагогика лық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы
Көрсетілген қосымша ақыны белгілеу тәртібі мен шарттарын білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындайды. Аталған қосымша ақы лауазымдық айлықақыға нақты жүктемені ескере отырып белгіленеді.
- педагог-шебер
ЛА-дан 50 %
- педагог-зерттеуші
ЛА-дан 40 %
- педагог-сарапшы
ЛА-дан 35 %
- педагог-модератор
ЛА-дан 30 %
";
көрсетілген қаулыға 18-қосымшада:
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
Ғылыми дәрежесі үшін қосымша ақы
Ғылым кандидаттарына, философия докторларына (PhD), бейіні бойынша докторларға
17 АЕК
Көрсетілген қосымша ақы біліктілігі жоғары ғылыми кадрларды аттестаттау жөніндегі уәкілетті орган берген тиісті дипломы болған кезде белгіленеді және негізгі жұмыс орны бойынша төленеді.
Ғылым докторларына
34 АЕК
".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 4-қосымшаның реттік нөмірі 7-жолындағы 2019 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізілетін өзгерісті қоспағанда, 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2019 года № 240.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (САПП Республика Казахстан, 2015 г., № 87-88, ст. 631) следующие изменения:
в приложении 4 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
Учителям, педагогам-психологам организаций образования, реализующим общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, имеющим квалификацию педагогического мастерства:
Доплата за квалификацию педагогического мастерства
Порядок и условия установления указанной доплаты определяются уполномоченным органом в области образования. Данная доплата устанавливается к должностному окладу с учетом фактической нагрузки.
- педагог-мастер
50% от ДО
- педагог-исследователь
40% от ДО
- педагог-эксперт
35% от ДО
- педагог-модератор
30% от ДО
";
в приложении 18 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12
Доплата за ученую степень
Кандидатам наук, докторам философии (PhD), докторам по профилю
17 МРП
Указанная доплата устанавливается при наличии соответствующего диплома, выданного уполномоченным органом в области аттестации научных кадров высшей квалификации, и производится по основному месту работы.
Докторам наук
34 МРП
".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2019 года, за исключением изменения в строку, порядковый номер 7, приложения 4, которое вводится в действие с 1 сентября 2019 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин