Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін босалқы жерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 16 мамырдағы № 293 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 13-бабына және "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті "Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – ұлттық парк) жалпы ауданы 49,7306 гектар жері селден қорғау бөгеттерін салу үшін ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатынан босалқы жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Алматы қаласының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскесін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің "Қазселденқорғау" мемлекеттік мекемесіне беруді;
2) табиғи-қорық қорының объектілерін сақтауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің "Қазселденқорғау" мемлекеттік мекемесі ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін босалқы жерлерге ауыстыруға байланысты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман шаруашылығы өндiрiсiнiң шығындарын республикалық бюджеттiң кiрiсiне өтесiн және алынған сүректі ұлттық парктің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 293 қаулысына
қосымша
Селден қорғау бөгеттерін салу үшін ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатынан босалқы жерлер санатына ауыстырылатын жерлердің экспликациясы
гектармен
Атауы
Жалпы ауданы
Оның ішінде:
орманды алқаптар
орманды алқаптардың жиыны
ормансыз жерлер
ормансыз алқаптардың
жиыны
орман көмкерген
оның ішінде
тұтаспаған
орман
дақылдары
орман көмкермеген
жайылымдар
су
басқа жерлер
орман
дақылдары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
"Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жерлері
49,7306
17,4824
17,4824
0,0099
0,3261
17,8184
18,5264
7,2031
6,1827
31,9122
Барлығы:
49,7306
17,4824
17,4824
0,0099
0,3261
17,8184
18,5264
7,2031
6,1827
31,9122

О переводе земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2019 года № 293
В соответствии со статьей 13 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земли республиканского государственного учреждения "Иле-Алатауский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – национальный парк) общей площадью 49,7306 гектара из категории земель особо охраняемых природных территорий в категорию земель запаса для строительства селезащитных плотин согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму города Алматы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) предоставление Государственному учреждению "Казселезащита" Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан земельного участка, указанного в пункте 1 настоящего постановления;
2) сохранение объектов природно-заповедного фонда.
3. Государственному учреждению "Казселезащита" Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в связи с переводом земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства и принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс национального парка.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 293
Экспликация
земель, переводимых из категории земель особо охраняемых природных территорий в категорию земель запаса для строительства селезащитных плотин
в гектарах
Наименование
Общая площадь
В том числе:
лесные угодья
итого лесных угодий
нелесные угодья
итого нелесных угодий
покрытые лесом
в т. ч.
несомкнувшиеся лесные культуры
непокрытые лесом
пастбища
воды
прочие угодья
лесные культуры
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Земли республиканского государственного учреждения "Иле-Алатауский государственный национальный природный парк"
49,7306
17,4824
17,4824
0,0099
0,3261
17,8184
18,5264
7,2031
6,1827
31,9122
Всего:
49,7306
17,4824
17,4824
0,0099
0,3261
17,8184
18,5264
7,2031
6,1827
31,9122