Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 19 тамыздағы № 608 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі - "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әділет департаменті "Алматы" ауданының әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әділет департаменті "Алматы" ауданының әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әділет департаменті "Сарыарқа" ауданының әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әділет департаменті "Сарыарқа" ауданының әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әділет департаменті Есіл ауданының әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаменті "Есіл" ауданының әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әділет департаменті "Байқоңыр" ауданының әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаменті "Байқоңыр" ауданының әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
2. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Министрліктің облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада, аудандарда, қалаларда және қалалардағы аудандарда аумақтық органдары бар.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Министрліктің орналасқан жері: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, "Есіл" ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8-үй.";
16-тармақта:
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) орталық атқарушы органдардың заң қызметтерінің қызметін үйлестіру және әдістемелік басқару, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының заң қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау;";
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдар тізілімінде:

О некоторых вопросах Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2019 года № 608.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) республиканское государственное учреждение "Департамент юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района "Алматы" Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района "Алматы" Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района "Сарыарка" Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района "Сарыарка" Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан";
4) республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района "Есиль" Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района "Есиль" Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан";
5) республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района "Байқоңыр" Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района "Байқоныр" Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан".
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532) следующие изменения:
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Министерство имеет территориальные органы в областях, городах республиканского значения и столице, районах, городах и районах в городах.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Местонахождение Министерства: 010000, город Нур-Султан, район "Есиль", проспект Мәңгілік ел, дом 8.";
в пункте 16:
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) координация и методологическое руководство деятельностью юридических служб центральных исполнительных органов, взаимодействие с юридическими службами аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы;";
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства:

реттік нөмірлері 15, 215, 216, 217, 217-1-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаменті.";
"215. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әділет департаменті "Алматы" ауданының әділет басқармасы.
216. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әділет департаменті "Сарыарқа" ауданының әділет басқармасы.
217. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әділет департаменті "Есіл" ауданының әділет басқармасы.
217-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әділет департаменті "Байқоңыр" ауданының әділет басқармасы.".
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
А. Мамин

строки, порядковые номера 15, 215, 216, 217, 217-1, изложить в следующей редакции:
"15. Департамент юстиции города Нур-Султана.";
"215. Управление юстиции района "Алматы" Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан.
216. Управление юстиции района "Сарыарка" Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан.
217. Управление юстиции района "Есиль" Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан.
217-1. Управление юстиции района "Байқоңыр" Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан.".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин