"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2020 - 2022 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 642 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2020 - 2022 жылдарға арналған жалпы сипатгағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының ІІарламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2020 - 2022 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Осы Заң республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің 2020 - 2022 жылдардағы үш жылдық кезеңге арналған жылдар бойынша бөлінген абсолюттік көріністегі көлемін айқындайды.
1-бап. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі
1. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2020 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 441 108 003 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 195 766 938 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 8 579 601 мың теңге;
Алматы қаласынан - 193 606 960 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан - 43 154 504 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2021 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 462 869 694 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 202 003 664 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 10 139 719 мың теңге;
Алматы қаласынан - 209 485 975 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан - 41 240 336 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2022 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 494 392 844 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 212 245 928 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 12 232 995 мың теңге;
Алматы қаласынан - 227 869 276 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан - 42 044 645 мың теңге сомасында белгіленсін.
2-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі

О проекте Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020 - 2022 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 642
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020 - 2022 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020 - 2022 годы
Настоящий Закон определяет объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы в абсолютном выражении на трехлетний период 2020 - 2022 годов с разбивкой по годам.
Статья 1. Объемы бюджетных изъятий, передаваемых из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет
1. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2020 год в сумме 441 108 003 тысячи тенге, в том числе:
Атырауской - 195 766 938 тысяч тенге;
Мангистауской - 8 579 601 тысяча тенге;
города Алматы - 193 606 960 тысяч тенге;
города Нур-Султана - 43 154 504 тысячи тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2021 год в сумме 462 869 694 тысячи тенге, в том числе:
Атырауской - 202 003 664 тысячи тенге;
Мангистауской - 10 139 719 тысяч тенге;
города Алматы - 209 485 975 тысяч тенге;
города Нур-Султана - 41 240 336 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2022 год в сумме 494 392 844 тысячи тенге, в том числе:
Атырауской - 212 245 928 тысяч тенге;
Мангистауской - 12 232 995 тысяч тенге;
города Алматы - 227 869 276 тысяч тенге;
города Нур-Султана - 42 044 645 тысяч тенге.
Статья 2. Объемы бюджетных субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения

1. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін 2020 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 2 173 570 813 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 147 071 113 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 109 967 646 мың теңге;
Алматы облысына - 204 028 318 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 217 793 172 мың теңге;
Жамбыл облысына - 201 502 402 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 77 108 461 мың теңге;
Қарағанды облысына - 141 652 391 мың теңге;
Қызылорда облысына - 178 586 042 мың теңге;
Қостанай облысына - 140 553 802 мың теңге;
Павлодар облысына - 72 018 231 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 145 075 184 мың теңге;
Түркістан облысына - 387 761 792 мың теңге;
Шымкент қаласына - 150 452 259 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін 2021 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 2 279 702 744 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына — 168 773 074 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 117 206 265 мың теңге;
Алматы облысына - 205 418 174 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 228 942 447 мың теңге;
Жамбыл облысына - 210 462 676 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 84 519 356 мың теңге;
Қарағанды облысына - 138 121 428 мың теңге;
Қызылорда облысына - 186 970 633 мың теңге;
Қостанай облысына - 141 371 390 мың теңге;
Павлодар облысына - 76 484 628 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 149 146 622 мың теңге;
Түркістан облысына - 410 690 022 мың теңге;
Шымкент қаласына - 161 596 029 мың тенге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін 2022 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 2 380 893 836 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 176 141 573 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 124 392 688 мың теңге;
Алматы облысына — 207 380 850 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 237 990 955 мың теңге;
Жамбыл облысына - 221 732 225 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 91 853332 мың теңге;
Қарағанды облысына - 137 630 727 мың теңге;
Қызылорда облысына - 200 974 002 мың теңге;
Қостанай облысына - 144 227 556 мың теңге;
Павлодар облысына - 79 151 909 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 155 057 961 мың теңге;
Түркістан облысына - 433 516 303 мың теңге;
Шымкент қаласына - 170 843 755 мың теңге сомасында белгіленсін.
3-бап.      Жергілікті бюджеттерде көзделетін шығыстардың көлемі Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы Заңға қосымшада көрсетілген бағыт бойынша бюджет қаражатының ең төмен көлемі ескерілсін.

1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения на 2020 год в сумме 2 173 570 813 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 147 071 113 тысяч тенге;
Актюбинской - 109 967 646 тысяч тенге;
Алматинской - 204 028 318 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 217 793 172 тысячи тенге;
Жамбылской - 201 502 402 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской - 77 108 461 тысяча тенге;
Карагандинской - 141 652 391 тысяча тенге;
Кызылординской - 178 586 042 тысячи тенге;
Костанайской - 140 553 802 тысячи тенге;
Павлодарской - 72 018 231 тысяча тенге;
Северо-Казахстанской - 145 075 184 тысячи тенге;
Туркестанской - 387 761 792 тысячи тенге;
города Шымкента - 150 452 259 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения на 2021 год в сумме 2 279 702 744 тысячи тенге, в том числе:
Акмолинской - 168 773 074 тысячи тенге;
Актюбинской - 117 206 265 тысяч тенге;
Алматинской - 205 418 174 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской - 228 942 447 тысяч тенге;
Жамбылской - 210 462 676 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 84 519 356 тысяч тенге;
Карагандинской - 138 121 428 тысяч тенге;
Кызылординской - 186 970 633 тысячи тенге;
Костанайской - 141 371 390 тысяч тенге;
Павлодарской - 76 484 628 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 149 146 622 тысячи тенге;
Туркестанской - 410 690 022 тысячи тенге;
города Шымкента - 161 596 029 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения на 2022 год в сумме 2 380 893 836 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 176 141 573 тысячи тенге;
Актюбинской - 124 392 688 тысяч тенге;
Алматинской - 207 380 850 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 237 990 955 тысяч тенге;
Жамбылской -221 732 225 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 91 853 332 тысячи тенге;
Карагандинской - 137 630 727 тысяч тенге;
Кызылординской - 200 974 002 тысячи тенге;
Костанайской - 144 227 556 тысяч тенге;
Павлодарской - 79 151 909 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 155 057 961 тысяча тенге;
Туркестанской - 433 516 303 тысячи тенге;
города Шымкента- 170 843 755 тысяч тенге.
Статья 3.Объемы расходов, предусматриваемые в местных бюджетах Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлению, указанному в приложении к настоящему Закону.

4-бап.      Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
Осы Заң 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
"Республикалық және облыстық
бюджеттер, республикалық маңызы
бар қалалар, астана бюджеттері
арасындағы 2020 - 2022 жылдарға
арналған жалпы сипаттағы
трансферттердің көлемі туралы"
Қазақстан Республикасының
2019 жылғы " " №
Заңына қосымша
Орта білім беру объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
2020 жыл
2021 жыл
2022 жыл
БАРЛЫҒЫ
87 115 872
95 733 806
103 998 889
1
Ақмола облысы

Статья 4. Порядок введения в действие настоящего Закона Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2020 года и действует до 31 декабря 2022 года.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Закону Республики Казахстан
"Об объемах трансфертов общего
характера между республиканским и
областными бюджетами, бюджетами
городов республиканского значения,
столицы на 2020 - 2022 годы"
от " " 2019 года №
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов среднего образования
п/п
Наименование областей и городов 2020 год 2021 год 2022 год
ВСЕГО 87115 872 95 733 806 103 998 889
1
Акмолинская область