"2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 643 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ 2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 11 098 197 931 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 7 831 271 750 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша –121 320 478 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4 497 700 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 141 108 003 мың теңге;
2) шығындар –12 303 069 293 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 186 869 350 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер 296 563 272 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 109 693 922 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 142 898 818 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 142 898 818 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 534 639 530 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 2,1 проценті;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -5 254 016 130 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 7 проценті;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 534 639 530 мың теңге.
2-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 43 700 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 7 614 820 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2020 жылға арналған түсiмдердiң көлемдерi осы Заңға 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есепке жатқызылатын болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады.

О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 643
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы –11 098 197 931 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 831 271 750 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –121 320 478 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 497 700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 141 108 003 тысячи тенге;
2) затраты –12 303 069 293 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 186 869 350 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 296 563 272 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 109 693 922 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 142 898 818 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 142 898 818 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -1 534 639 530 тысяч тенге или 2,1 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -5 254 016 130 тысяч тенге или 7 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 1 534 639 530 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 43 700 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 7 614 820 тысяч тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2020 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему Закону.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на суммы отчислений в Государственный фонд социального страхования, Фонд обязательного социального медицинского страхования, исчисленные в соответствии с законами Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании" и "Об обязательном социальном медицинском страховании".

5-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемдері 441 108 003 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 195 766 938 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 8 579 601 мың теңге;
Алматы қаласынан – 193 606 960 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан – 43 154 504 мың теңге.
6-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 2 700 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
7-бап. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 16 839 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 38 636 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге болып белгiленсiн.
8-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап олардың мөлшерлерін 7 процентке көтеру ескеріле отырып көзделген деп белгіленсін.
9-бап. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
10-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық және республикалық маңызы бар қала бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар көлемдерi 2 173 570 813 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 147 071 113 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 109 967 646 мың теңге;
Алматы облысына –204 028 318 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 217 793 172 мың теңге;
Жамбыл облысына – 201 502 402 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 77 108 461 мың теңге;
Қарағанды облысына – 141 652 391 мың теңге;
Қызылорда облысына – 178 586 042 мың теңге;
Қостанай облысына – 140 553 802 мың теңге;
Павлодар облысына – 72 018 231 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 145 075 184 мың теңге;
Түркістан облысына – 387 761 792 мың теңге;
Шымкент қаласына – 150 452 259 мың теңге.

Статья 5. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 441 108 003 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 195 766 938 тысяч тенге;
Мангистауской – 8 579 601 тысяча тенге;
города Алматы – 193 606 960 тысяч тенге;
города Нур-Султана – 43 154 504 тысячи тенге.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 700 000 000 тысяч тенге.
Статья 7. Установить с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 839 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 38 636 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.
Статья 8. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров с 1 января 2020 года на 7 процентов.
Статья 9. Установить с 1 января 2020 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 10. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты и городу республиканского значения, в сумме 2 173 570 813 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 147 071 113 тысяч тенге;
Актюбинской – 109 967 646 тысяч тенге;
Алматинской –204 028 318 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 217 793 172 тысячи тенге;
Жамбылской – 201 502 402 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской – 77 108 461 тысяча тенге;
Карагандинской – 141 652 391 тысяча тенге;
Кызылординской – 178 586 042 тысячи тенге;
Костанайской – 140 553 802 тысячи тенге;
Павлодарской – 72 018 231 тысяча тенге;
Северо-Казахстанской – 145 075 184 тысячи тенге;
Туркестанской – 387 761 792 тысячи тенге;
городу Шымкенту – 150 452 259 тысяч тенге

11-бап. 2020 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша проценттік мөлшерлемені субсидиялауға;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
4) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
5) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
8) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
9) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
10) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
11) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
12) әлеуметтiк қорғау қызметкерлерінің еңбекақысына үстемақы белгілеуге;
13) мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
14) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
15) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
16) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін құрал-жабдықтар сатып алуға;
17) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
18) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандары даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
19) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
20) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
21) қаржы лизингі талаптарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
22) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
23) саламатты өмір салтын насихаттауға;

Статья 11. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на 2020 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
4) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
5) проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
6) выплату государственной адресной социальной помощи;
7) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
8) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
9) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
10) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
11) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
12) установление доплат к заработной плате работников социальной защиты;
13) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
14) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
15) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
16) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
17) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
18) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
19) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
20) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
21) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга;
22) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
23) пропаганду здорового образа жизни;

24) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
25) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
26) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсiпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
27) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
28) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үй сатып алуға;
29) жұмыс істейтін жастарға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің осы баптың бірінші бөлігінің 5), 9) және 10) тармақшаларында көрсетілген 2020 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
12-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 2020 жылға арналған кредиттер сомаларын бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
13-бап. Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
14-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеуге берілетін қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
15-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2020 жылға арналған резервi 122 830 757 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
16-бап. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің 2020 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 4 497 700 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 11 715 640 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
17-бап. Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігінің 2020 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 58 965 019 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.

24) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
25) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
26) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
27) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
28) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
29) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи.
Порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020 год, указанных в подпунктах 5), 9) и 10) части первой настоящей статьи, определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 12. Распределение сумм кредитов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах на 2020 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 13. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию мероприятий Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 14. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных товариществу с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 15. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2020 год в сумме 122 830 757 тысяч тенге.
Статья 16. Учесть, что в составе затрат Министерства национальной экономики Республики Казахстан на 2020 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 715 640 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 4 497 700 тысяч тенге.
Статья 17. Учесть, что в составе затрат Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан на 2020 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 58 965 019 тысяч тенге.

18-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 642 997 мың теңге көзделсiн.
19-бап. 2020 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимитi 900 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
20-бап. Экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепiлдiктер лимиті 2020 жылы қолданылмайды деп белгіленсін.
21-бап. 2020 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 14 600 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
22-бап. 2020 жылға мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi 128 037 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
23-бап. 2020 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 2 089 955 285 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

Статья 18. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год 642 997 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 19. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2020 году в размере 900 000 000 тысяч тенге.
Статья 20. Установить, что лимит по государственным гарантиям по поддержке экспорта в 2020 году не применяется.
Статья 21. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2020 года в размере 14 600 000 000 тысяч тенге.
Статья 22. Установить лимит предоставления поручительств государства на 2020 год в размере 128 037 000 тысяч тенге.
Статья 23. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2020 год в размере 2 089 955 285 тысяч тенге.

24-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы Заңға 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2020 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде осы Заңға 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
25-бап. Осы Заң 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Статья 24. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2020 год, согласно приложению 5 к настоящему Закону.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6 к настоящему Закону.
Статья 25. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2020 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете

114 929
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
402 525
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
17 377 453
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 362 656
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
10 900 958
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
10 900 958
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
6 877 296
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
5 026 892
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 850 404
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
5 943 005
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
5 943 005
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
104 318 580
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
76 912 608
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
24 400
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
4 738
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
8 722 272
067
Саяси партияларды қаржыландыру
9 258 140
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
2 833 139
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
5 838 748
094
Мемлекеттік активтерді басқару
724 535
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 094 599
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топографты-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 094 599
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
48 892 038
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 620 320
217
Ғылымды дамыту
43 271 718
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі

114 929
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
402 525
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
17 377 453
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 362 656
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
10 900 958
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
10 900 958
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
6 877 296
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
5 026 892
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
1 850 404
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
5 943 005
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
5 943 005
217
Министерство финансов Республики Казахстан
104 318 580
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
76 912 608
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
24 400
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
4 738
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
8 722 272
067
Финансирование политических партий
9 258 140
072
Реформирование системы налогового администрирования
2 833 139
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
5 838 748
094
Управление государственными активами
724 535
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 094 599
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
3 094 599
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
48 892 038
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 620 320
217
Развитие науки
43 271 718
241
Министерство энергетики Республики Казахстан

3 004 658
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін көрсетілетін қызметтер
3 004 658
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
27 631 774
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін көрсетілетін қызметтер
16 424 319
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
1 192 188
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
160 170
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
121 729
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 045 713
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
7 321 570
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
366 085
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
38 776 254
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
10 748 719
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
28 027 535
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 545 627
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 366 768
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
178 859
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
4 128 920
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру

3 004 658
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
3 004 658
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
27 631 774
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
16 424 319
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 192 188
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
160 170
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
121 729
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
2 045 713
081
Обеспечение представления статистической информации
7 321 570
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
366 085
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
38 776 254
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
10 748 719
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
28 027 535
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 545 627
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 366 768
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
178 859
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
4 128 920
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы

12 553 198
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
320 692 013
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
1 002 773 712
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
51 608 583
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
19 967 098
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
19 967 098
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 433 599 093
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
5 900 000
266
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
5 900 000
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
3 427 699 093
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
5 439 405
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 354 334 240
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
113 400
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 692 434
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
22 537 086
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 337
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
6 401 463
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
983 638
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
27 794 151
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiне әлеуметтік қорғау қызметкерлерінің еңбекақысына үстемақы тағайындауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 368 939
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
292 658 866
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
36 284 857
043
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

12 553 198
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
320 692 013
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 002 773 712
070
Охрана общественного здоровья
51 608 583
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
19 967 098
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
19 967 098
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 433 599 093
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
5 900 000
266
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
5 900 000
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3 427 699 093
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
5 439 405
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 354 334 240
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
113 400
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 692 434
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
22 537 086
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
34 337
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
6 401 463
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
983 638
068
Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
27 794 151
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на установление доплат к заработной плате работников социальной защиты
8 368 939
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
292 658 866
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
36 284 857
043
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер"

36 284 857
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
256 374 009
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
713 835
227
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аймақтарынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын үйлер мен жатақханалар құрылысына берілетін нысаналы даму трансферттері
1 575 000
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
138 706 023
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
112 601 520
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
777 631
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 - 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 000 000
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
165 871 852
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
58 229 508
003
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
54 419 306
004
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету
3 038 026
007
Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру
772 176
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
1 773 601
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
1 773 601
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
99 178 636
001
Мәдениет, спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 302 175
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
19 234
021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1 041 286
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
45 459 301
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
035
Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
581 548
036
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
48 446 847
043
Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру мен оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету
2 088 070
046
Қолданбалы ғылыми зерттеулер

36 284 857
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
256 374 009
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
713 835
227
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов и общежитий для переселения жителей из зон обрушения
1 575 000
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
138 706 023
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
112 601 520
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
777 631
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы
2 000 000
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
165 871 852
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
58 229 508
003
Проведение государственной информационной политики
54 419 306
004
Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
3 038 026
007
Реализация государственной молодежной и семейной политики
772 176
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
1 773 601
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
1 773 601
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
99 178 636
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и туристской деятельности
1 302 175
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
19 234
021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 041 286
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
45 459 301
035
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
581 548
036
Развитие спорта высших достижений
48 446 847
043
Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке
2 088 070
046
Прикладные научные исследования

13 906 823
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
7 655 108
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
35 100 000
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
58 965 019
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
3 700 000
13
Басқалар
354 825 395
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
4 588 846
006
Өкілдік шығындар
1 120 893
024
Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
435 926
026
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
3 032 027
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
1 946 723
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
1 946 723
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
141 987 256
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
122 830 757
044
Жай вексельдерді өтеу
2 736 000
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
13 074 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
16 488 545
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
13 122 579
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
3 365 966
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
164 857 815
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
645 000
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
18 229 852
082
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыру
55 543 522
087
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
48 346 348
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
30 000 000

13 906 823
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
7 655 108
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
35 100 000
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
58 965 019
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
3 700 000
13
Прочие
354 825 395
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
4 588 846
006
Представительские затраты
1 120 893
024
Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
435 926
026
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
3 032 027
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
1 946 723
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 946 723
217
Министерство финансов Республики Казахстан
141 987 256
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
122 830 757
044
Погашение простых векселей
2 736 000
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
13 074 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
16 488 545
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
13 122 579
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
3 365 966
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
164 857 815
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
645 000
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
18 229 852
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
55 543 522
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 346 348
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
30 000 000

20 551 536
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 220 185
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
3 331 351
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
117 264 533
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
645 000
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
9 431 896
082
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен және өңірлерде іс-шараларды іске асыру
17 779 995
087
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
47 314 521
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
30 000 000
202
Жұмылдыру даярлығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
12 093 121
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
31 717 396
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
31 717 396
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
12 641 168
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
12 641 168
14
Борышқа қызмет көрсету
824 998 877
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
824 998 877
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
824 998 877
15
Трансферттер
2 380 893 836
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
2 380 893 836
400
Субвенциялар
2 380 893 836
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
III. Таза бюджеттік кредит беру
-62 102 215
Бюджеттік кредиттер
86 935 766
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
86 935 766
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
70 000 000
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
70 000 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
16 935 766
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер

20 551 536
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 220 185
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
3 331 351
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
117 264 533
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
645 000
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
9 431 896
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
17 779 995
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
47 314 521
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
30 000 000
202
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
12 093 121
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
31 717 396
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
31 717 396
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
12 641 168
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
12 641 168
14
Обслуживание долга
824 998 877
217
Министерство финансов Республики Казахстан
824 998 877
013
Обслуживание правительственного долга
824 998 877
15
Трансферты
2 380 893 836
217
Министерство финансов Республики Казахстан
2 380 893 836
400
Субвенции
2 380 893 836
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
III. Чистое бюджетное кредитование
-62 102 215
Бюджетные кредиты
86 935 766
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
86 935 766
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
70 000 000
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
70 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
16 935 766
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов

105
Жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен студенттерді, магистранттарды және докторанттарды қамтамасыз ету
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
100
Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
100
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
106
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау

105
Обеспечение студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
100
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
106
Оказание медицинской помощи больным социально-значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
070
Охрана общественного здоровья
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
106
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое социальное пособие по инвалидности
105
Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года

111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар

111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка

134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
138
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын отбасыларға (адамдарға) мемлекеттік жәрдемақылар
140
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақылар

134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей- инвалидов
138
Государственные пособия семьям (лицам), осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства
140
Государственные пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"

143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
"2020 – 2022 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2019 жылғы " " Қазақстан
Республикасының № Заңына
6-ҚОСЫМША
2020 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

143
Специальные государственные пособия
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2020-2022 годы"
от 2019 года №
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан