"Салықтық базаны бүркемелеуге және пайданы салық салу аясынан алып кетуге қарсы іс-қимыл жасау мақсатында салықтық келісімдерге қатысты шараларды орындау жөніндегі көпжақты конвенцияны ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 қазандағы № 750 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Салықтық базаны бүркемелеуге және пайданы салық салу аясынан алып кетуге қарсы іс-қимыл жасау мақсатында салықтық келісімдерге қатысты шараларды орындау жөніндегі көпжақты конвенцияны ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы ескертпемен және мәлімдемелермен Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Салықтық базаны бүркемелеуге және пайданы салық салу аясынан алып кетуге қарсы іс-қимыл жасау мақсатында салықтық келісімдерге қатысты шараларды орындау жөніндегі көпжақты конвенцияны ратификациялау туралы
2016 жылғы 24 қарашада Парижде жасалған Салықтық базаны бүркемелеуге және пайданы салық салу аясынан алып кетуге қарсы іс-қимыл жасау мақсатында салықтық келісімдерге қатысты шараларды орындау жөніндегі көпжақты конвенция (бұдан әрі – Көпжақты конвенция) мынадай ескертпемен және мәлімдемелермен ратификациялансын:
1. Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 28-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы барлық екіжақты халықаралық келісімдерге қатысты Көпжақты конвенцияның 3, 5, 11-баптарын толық қолданбау құқығын өзінде қалдыратынын мәлімдейді.
2. Көпжақты конвенцияның 29-бабының 1-тармағына сәйкес:
1) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 4-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 2-тармағында баяндалған, Көпжақты конвенцияның осы бабының 3-тармағының "b" - "d" тармақшаларына сәйкес ескертпе нысанасы болып табылмайтын ережені қамтитынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Ереже
Армения Республикасы
4(3)-бап
Аустрия Республикасы
4(3)-бап
Әзербайжан Республикасы
4(3)-бап
Беларусь Республикасы
4(3)-бап
Бельгия Корольдігі
4(3)-бап
Болгария Республикасы
4(3)-бап
Канада
4(3) және 4(4)-баптар
Қытай Халық Республикасы
4(3)-бап
Хорватия Республикасы
4(3)-бап
Чех Республикасы
4(3)-бап
Эстония Республикасы
4(3)-бап
Финляндия Республикасы
4(3)-бап
Француз Республикасы
4(3)-бап
Грузия
4(3)-бап
Германия Федеративтік Республикасы
4(3)-бап
Мажарстан
4(3)-бап
Үндістан Республикасы
4(3)-бап
Иран Ислам Республикасы
4(3)-бап
Ирландия
4(3)-бап
Италия Республикасы
4(3)-бап
Жапония
4(3)-бап
Корея Республикасы
4(3)-бап
Қырғыз Республикасы
4(3)-бап
Латвия Республикасы
4(3)-бап
Литва Республикасы
4(3)-бап
Люксембург Ұлы Герцогтігі
4(3)-бап
Македония Республикасы
4(3)-бап
Малайзия
4(3)-бап
Молдова Республикасы
4(3)-бап
Моңғолия
4(3)-бап
Нидерланды Корольдігі
4(3)-бап
Норвегия Корольдігі
4(3)-бап
Пәкістан Ислам Республикасы
4(3)-бап
Польша Республикасы
4(3)-бап
Қатар Мемлекеті
4(3)-бап
Румыния
4(3)-бап
Ресей Федерациясы
4(3)-бап
Сауд Арабиясы Корольдігі
4(3)-бап
Сербия Республикасы
4(3)-бап
Сингапур Республикасы
4(3)-бап
Словакия Республикасы
4(3)-бап
Словения Республикасы
4(3)-бап
Испания Корольдігі
4(3)-бап
Швеция Корольдігі
4(3)-бап
Швейцария Конфедерациясы
4(3)-бап
Тәжікстан Республикасы
4(3)-бап
Түркия Республикасы
4(3)-бап
Түрікменстан
4(3)-бап
Украина
4(3)-бап
Біріккен Араб Әмірліктері
4(3)-бап
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдігі
4(3)-бап
Америка Құрама Штаттары
4(3) және 4(4)-баптар
Өзбекстан Республикасы
4(3)-бап
Вьетнам Социалистік Республикасы
4(3)-бап
;

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Многосторонней конвенции по выполнению мер, относящихся к налоговым соглашениям, в целях противодействия размыванию налоговой базы и выводу прибыли из-под налогообложения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2019 года № 750
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Многосторонней конвенции по выполнению мер, относящихся к налоговым соглашениям, в целях противодействия размыванию налоговой базы и выводу прибыли из-под налогообложения" с оговоркой и заявлениями.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О ратификации Многосторонней конвенции по выполнению мер, относящихся к налоговым соглашениям, в целях противодействия размыванию налоговой базы и выводу прибыли из-под налогообложения
Ратифицировать Многостороннюю конвенцию по выполнению мер, относящихся к налоговым соглашениям, в целях противодействия размыванию налоговой базы и выводу прибыли из-под налогообложения (далее – Многосторонняя конвенция), совершенную в Париже 24 ноября 2016 года, со следующими оговоркой и заявлениями:
1. Республика Казахстан заявляет, что согласно пункту 1 статьи 28 Многосторонней конвенции оставляет за собой право не применять полностью статьи 3, 5, 11 Многосторонней конвенции ко всем двусторонним международным соглашениям об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенным Республикой Казахстан с иностранными государствами.
2. Согласно пункту 1 статьи 29 Многосторонней конвенции:
1) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с пунктом 4 статьи 4 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, содержат положение, изложенное в пункте 2 этой же статьи Многосторонней конвенции, которое не является предметом оговорки в соответствии с подпунктами "b" - "d" пункта 3 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Положение
Республика Армения
Статья 4(3)
Австрийская Республика
Статья 4(3)
Азербайджанская Республика
Статья 4(3)
Республика Беларусь
Статья 4(3)
Королевство Бельгия
Статья 4(3)
Республика Болгария
Статья 4(3)
Канада
Статьи 4(3) и 4(4)
Китайская Народная Республика
Статья 4(3)
Республика Хорватия
Статья 4(3)
Чешская Республика
Статья 4(3)
Эстонская Республика
Статья 4(3)
Финляндская Республика
Статья 4(3)
Французская Республика
Статья 4(3)
Грузия
Статья 4(3)
Федеративная Республика Германия
Статья 4(3)
Венгрия
Статья 4(3)
Республика Индия
Статья 4(3)
Исламская Республика Иран
Статья 4(3)
Ирландия
Статья 4(3)
Итальянская Республика
Статья 4(3)
Япония
Статья 4(3)
Республика Корея
Статья 4(3)
Кыргызская Республика
Статья 4(3)
Латвийская Республика
Статья 4(3)
Литовская Республика
Статья 4(3)
Великое Герцогство Люксембург
Статья 4(3)
Республика Македония
Статья 4(3)
Малайзия
Статья 4(3)
Республика Молдова
Статья 4(3)
Монголия
Статья 4(3)
Королевство Нидерланды
Статья 4(3)
Королевство Норвегия
Статья 4(3)
Исламская Республика Пакистан
Статья 4(3)
Республика Польша
Статья 4(3)
Государство Катар
Статья 4(3)
Румыния
Статья 4(3)
Российская Федерация
Статья 4(3)
Королевство Саудовская Аравия
Статья 4(3)
Республика Сербия
Статья 4(3)
Республика Сингапур
Статья 4(3)
Словакская Республика
Статья 4(3)
Республика Словения
Статья 4(3)
Королевство Испания
Статья 4(3)
Королевство Швеция
Статья 4(3)
Швейцарская Конфедерация
Статья 4(3)
Республика Таджикистан
Статья 4(3)
Турецкая Республика
Статья 4(3)
Туркменистан
Статья 4(3)
Украина
Статья 4(3)
Объединенные Арабские Эмираты
Статья 4(3)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
Статья 4(3)
Соединенные Штаты Америки
Статьи 4(3) и 4(4)
Республика Узбекистан
Статья 4(3)
Социалистическая Республика Вьетнам
Статья 4(3)
;

2) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 6-бабының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 4-тармағына сәйкес ескертпе нысанасы болып табылмайтынын және Көпжақты конвенцияның осы бабының 2-тармағында көрсетілген кіріспе тұжырымдамасын қамтитынын мәлімдейді. Тиісті кіріспенің мәтіні төменде көрсетілген:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Кіріспенің мәтіні
Армения Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Армения Республикасының Үкіметі" Табыс пен мүлікке салынатын салыққа қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып
Әзербайжан Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Әзірбайжан Республикасының Үкiметi екi Мемлекеттiң арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайтып, дамыту ниетiн басшылыққа алып " және табыс пен мүлiкке қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенция жасасуға ниет бiлдiре отырып,
Беларусь Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Беларусь Республикасының Үкіметі," Табыс пен мүлiкке қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Келісім жасасуға ниет бiлдiре отырып және өзара экономикалық ынтымақтастықты дамыту мен тереңдете түсуге өздерiнiң ұмтылысын растай отырып, " мына мәселелер жайында уағдаласты:
Бельгия Корольдігі
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Бельгия Корольдігінің Үкіметі" Табыс пен капиталға салынатын салыққа қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенция жасау ниетімен,
Болгария Республикасы
Табыс пен капиталға салынатын салыққа қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет бiлдiре отырып және өзара экономикалық ынтымақтастықты дамыту мен тереңдете түсуге өздерiнiң ұмтылысын растай отырып, "
Канада
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Канада Үкіметі екi Мемлекеттiң арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайту және дамыту құлшынысын басшылыққа ала отырып" және табыс пен капиталға қосарланған салық салуды жою және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет бiлдiре отырып,
Қытай Халық Республикасы
"Қазақстан Республикасының Yкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі" Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуды ниет ете отырып, "мына төмендегiлер туралы келiстi:"
Хорватия Республикасы
"Қазақстан Республикасының Yкіметі мен Хорватия Республикасының Үкіметі " Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет бiлдiре отырып, "төмендегiлер туралы келiстi:"
Эстония Республикасы
табысқа және капиталға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенция жасасуды қалай отырып,
Финляндия Республикасы
Табысқа салынатын салыққа қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет білдіре отырып,
Грузия
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Грузия Үкіметі екі Мемлекеттің арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайтып, дамыту ниетін басшылыққа алып және" табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенция жасасуға ниет білдіре отырып,
Мажарстан
Табысқа және капиталға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет бiлдiре отырып,
Үндістан Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Үндістан Республикасының Үкіметі арасындағы" Қос салық салуды болдырмау және табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы Конвенцияны бекітуге тілек бiлдiре отырып, "мына мәселелер жайында уағдаласты:"
Иран Ислам Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Иран Ислам Республикасының Үкіметі" табыс пен капиталға қосарланған салық салуды жою және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу ниет білдіре отырып,
Ирландия
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ирландия Үкіметі" Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет бiлдiре отырып, "төмендегiлер туралы уағдаласты:"
Италия Республикасы
"Екi мемлекеттiң арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайту және дамыту құлшынысын басшылыққа ала отырып," және Табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет бiлдiре отырып,
Жапония
Табысқа салынатын салыққа қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып,
Корея Республикасы
Қосарланған салық салуды болдырмау және табыс пен капиталға қатысты салық салудан жалтарудың алдын алу туралы конвенция жасауға ниет білдіре отырып,
Қырғыз Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қырғызстан Республикасының Үкіметі екі мемлекеттің арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайтып, дамыту ниетін басшылыққа ала отырып және" табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет білдіре отырып
Латвия Республикасы
"Қазақстан Республикасы мен Латвия Республикасы" табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып, "төмендегілерге келісті:"
Литва Республикасы
табыстар мен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден бастартуға жол бермеу туралы Конвенция жасауға тілек бiлдiре отырып,
Македония Республикасы
Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет бiлдiре отырып,
Малайзия
"Қазақстан Республикасының Үкiметі мен Малайзия Үкіметі" Табысқа салынатын салыққа қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет бiлдiре отырып, "мына төмендегiлер туралы келiсті:"
Молдова Республикасы
табыс пен мүлікке салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенция жасау ниетімен
Моңғолия
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Монғолия Үкіметі" табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Келісім жасасуға ниет білдіре отырып, "төмендегілер туралы келісті:"
Нидерланды Корольдiгі
табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы екі Мемлекеттің арасында Конвенция жасауға ниет білдіре отырып,
Норвегия Корольдiгі
"Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Норвегия Корольдiгінiң Үкіметі екi Мемлекет арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени ынтымақтастықты дамытуға және нығайтуға деген ниеттерiн растап" және табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенция жасасуды қалай отырып, "төмендегілер туралы келісті:"
Пәкістан Ислам Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Пәкістан Ислам Республикасының Үкіметі" Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет бiлдiре отырып,
Польша Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Польша Республикасының Үкіметі, екі мемлекеттің арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайтып, дамыту ниетін басшылыққа ала отырып және" Табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып
Қатар Мемлекеті
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Катар Мемлекетінің Үкіметі" Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет білдіре отырып, "төмендегілер туралы келісті:"
Румыния
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Румыния Үкіметі екі Мемлекет арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайту мен дамытуға ұмтылысты басшылыққа ала отырып және " Табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенцияны жасасуға ниет білдіре отырып, "мыналар туралы уағдаласты:"
Сауд Арабиясы Корольдігі
Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенцияны жасасуға ықылас білдіре отырып,
Сербия Республикасы
Табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып,
Сингапур Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Сингапур Республикасының Үкіметі," Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет білдіре отырып, "мыналар туралы келісті:"
Словакия Республикасы
"Қазақстан Республикасы мен Словакия Республикасы" Табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет бiлдiре отырып, "төмендегiлер туралы келiстi:"
Словения Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Словения Республикасының Үкіметі" Табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып, "төмендегілер туралы келісті:"
Испания Корольдігі
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Испания Корольдігінің Үкіметі" Табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып,
Швеция Корольдігі
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Швеция Корольдігінің Үкіметі" табысқа қосарланған салық салуға жол бермеу және салық төлеуден жалтаруды болғызбау туралы Конвенция жасауға ниет ниет білдіре отырып,
Швейцария Конфедерациясы
"Швейцария Федералдық Кеңесi мен Қазақстан Республикасының Үкiметi" Табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау туралы конвенция жасасуға ниет білдіріп
Тәжікстан Республикасы
"Қазақстан Республикасы мен Тәжiкстан Республикасы екi Мемлекет  арасындағы экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени ынтымақтастықты дамыту мен нығайту ұмтылысын басшылыққа ала отырып және" табыс пен мүлiкке (капиталға) салынатын қосарланған салық салуды болдырмау мақсатында
Түркия Республикасы
Табысқа салынатын салыққа қатысты қосарланған салық салуды болдырмау туралы келiсiм жасасуға ниет білдіре отырып "және екі Мемлекет арасындағы Экономикалық ынтымақтастығына жәрдемдесу мақсатында"
Түрікменстан
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Түрікменстанның Үкіметі екі Мемлекеттің арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайтып, дамыту ниетін басшылыққа алып және" табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенция жасасуға ниет білдіре отырып
Украина
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Украина Үкіметі" табысқа қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет бiлдiре отырып " және өзара экономикалық қарым-қатынастарды дамытып, нығайтуға өздерiнiң ұмтылысын қуаттап "мынаған келiстi:"
Біріккен Араб Әмірліктері
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Араб Әмірліктерінің Үкіметі Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасу арқылы "экономикалық қатынастарды нығайтуға және дамытуға ұмтылысты басшылыққа ала отырып" "төмендегілер туралы уағдаласты:"
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдігі
Табысқа және мүлiк құнының өсуіне қосарланған салық салуды жою және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып,
Америка Құрама Штаттары
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі, екі мемлекет арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени ынтымақтастықты дамыту және нығайту ниетін қолдай отырып" және Кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенция жасасуға ниет білдіре отырып, "мыналар туралы келісті:"
Вьетнам Социалистік Республикасы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Вьетнам Социалистік Республикасының Үкіметі екі Уағдаласушы Мемлекет арасындағы экономикалық, ғылыми, техникалық және мәдени байланыстарды нығайтуға және дамытуға ұмтылысты басшылыққа ала отырып," Табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы келісім жасасуға ниет білдіре отырып, "төмендегілер туралы келісті:"
;

2) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с пунктом 5 статьи 6 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, не являются предметом оговорки в соответствии с пунктом 4 этой же статьи Многосторонней конвенции и содержат формулировку преамбулы, указанную в пункте 2 этой же статьи Многосторонней конвенции. Текст соответствующей преамбулы указан ниже:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Текст преамбулы
Республика Армения
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Армения," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доходы и имущество
Азербайджанская Республика
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Азербайджанской Республики, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические, научные, технические и культурные связи между обоими Государствами и" желая заключить Конвенцию между Правительством Республики Казахстан и Правительством Азербайджанской Республики об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доходы и на имущество
Республика Беларусь
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Беларусь," желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов в отношении налогов на доходы и имущество и подтверждая свое стремление к развитию и углублению взаимных экономических отношений," договорились о следующем:
Королевство Бельгия
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Королевства Бельгия," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов в отношении налогов на доход и на капитал,
Республика Болгария
желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения в отношении налогов на доходы и капитал "в подтверждении своего стремления к развитию и углублению взаимных экономических отношений,"
Канада
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Канады, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические, научные, технические и культурные связи между обоими Государствами," и желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и на капитал,
Китайская Народная Республика
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики," желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, "согласились о нижеследующем:"
Республика Хорватия
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Хорватия," желая заключить Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Хорватия об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, "согласились о нижеследующем:"
Эстонская Республика
желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и на капитал,
Финляндская Республика
желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход,
Грузия
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Грузии, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические, научные, технические и культурные связи между обоими Государствами и" желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал
Венгрия
желая заключить Конвенцию об устранении двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал,
Республика Индия
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Индия," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал, "договорились о следующем:"
Исламская Республика Иран
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Исламской Республики Иран," желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и капитал,
Ирландия
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Ирландии," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, "договорились о нижеследующем"
Итальянская Республика
"Подтверждая свое желание развивать и укреплять экономическое, научное, техническое и культурное сотрудничество между двумя Государствами," и желая заключить Конвенцию по устранению двойного налогообложения в отношении налогов на доход и предотвращению уклонения от налогов,
Япония
желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход,
Республика Корея
желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращения уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и доход от прироста стоимости имущества,
Кыргызская Республика
"Республика Казахстан и Кыргызская Республика, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические, научные, технические и культурные связи между обоими Государствами и" желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал
Латвийская Республика
"Республика Казахстан и Латвийская Республика," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал, "согласились о нижеследующем:"
Литовская Республика
желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения налогообложения в отношении налога на доход и на капитал,
Республика Македония
желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход,
Малайзия
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Малайзии," желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход,
"согласились о следующем:"
Республика Молдова
желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и на имущество,
Монголия
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Монголии," желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов на доходы и капитал,
"согласились о следующем:"
Королевство Нидерланды
желая заключить между двумя Государствами Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и на капитал,
Королевство Норвегия
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Королевства Норвегия, подтверждая свои стремления развивать и укреплять экономическое, научное, техническое и культурное сотрудничество между обоими Государствами," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и на капитал,
" договорились о нижеследующем:"
Исламская Республика Пакистан
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Исламской Республики Пакистан," желая заключить Конвенцию об устранении двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход,
Республика Польша
"Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Польша, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические, научные, технические и культурные связи между обоими Государствами и" желая заключить Конвенцию об устранении двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал
Государство Катар
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Государства Катар," желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, "согласились о нижеследующем:"
Румыния
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Румынии, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические, научные, технические и культурные связи между обоими Государствами и" желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и капитал, "договорились о следующем:"
Королевство Саудовская Аравия
желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход,
Республика Сербия
желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал,
Республика Сингапур
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Сингапур," желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, "согласились о следующем:"
Словацкая Республика
"Республика Казахстан и Словацкая Республика," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и капитал, "договорились о нижеследующем:"
Республика Словения
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Словения," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал, "согласились о нижеследующем:"
Королевство Испания
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Королевства Испания," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал,
Королевство Швеция
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Королевства Швеция," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения в отношении налогов на доход,
Швейцарская Конфедерация
"Правительство Республики Казахстан и Швейцарский Федеральный Совет" желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал
Республика Таджикистан
"Республика Казахстан и Республика Таджикистан, руководствуясь стремлением развивать и укреплять экономическое, научно-техническое и культурное сотрудничество между обоими Государствами и" в целях устранения двойного налогообложения доходов и имущества (капитала)
Турецкая Республика
желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения в отношении налогов на доход "и с целью содействия экономическому сотрудничеству между двумя странами."
Туркменистан
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Туркменистана, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические, научные, технические и культурные связи между обоими Государствами и" желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход и на капитал
Украина
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Украины," желая заключить Конвенцию об избежании двойного налогообложения и предотвращении налоговых уклонений относительно налогов на доходы "и подтверждая свое стремление к развитию и укреплению взаимных экономических отношений "согласились о нижеследующем:"
Объединенные Арабские Эмираты
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Объединенных Арабских Эмиратов, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические отношения" путем заключения Конвенции об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, "договорились о нижеследующем:"
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
желая заключить Конвенцию об устранении двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доходы и прирост стоимости имущества,
Соединенные Штаты Америки
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Соединенных Штатов Америки, подтверждая желание развивать и укреплять экономическое, научное, техническое и культурное сотрудничество между обоими Государствами," и желая заключить Конвенцию по избежанию двойного налогообложения и предотвращению уклонения от налогообложения в отношении налогов на доходы и капитал, "договорились о следующем:"
Социалистическая Республика Вьетнам
"Правительство Республики Казахстан и Правительство Социалистической Республики Вьетнам, руководствуясь стремлением укреплять и развивать экономические, научные, технические и культурные связи между обоими Договаривающимися Государствами," и желая заключить Соглашение об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, "согласились о нижеследующем:"
;

3) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 7-бабы 17-тармағының "с" тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы барлық екіжақты халықаралық келісімдерге Көпжақты конвенцияның осы бабының 6-тармағына сәйкес "Жеңілдіктерді шектеу туралы оңайлатылған ережені" қолданатын мәлімдейді;
4) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 7-бабы 17-тармағының "а" тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 15-тармағының "b" тармақшасына сәйкес ескертпе нысанасы болып табылмайтынын және Көпжақты конвенцияның осы бабының 2-тармағында баяндалған ережені қамтитынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Ереже
Беларусь Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Бельгия Корольдігі
11(8) және 12(7)-баптар
Болгария Республикасы
11(8) және 12(8)-баптар
Канада
11(8) және 12(7)-баптар
Хорватия Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Финляндия Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Француз Республикасы
11(8) және 12(8)-баптар
Грузия
11(8) және 12(7)-баптар
Мажарстан
11(8) және 12(7)-баптар
Ирландия
29-бап
Италия Республикасы
29-бап
Қырғыз Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Латвия Республикасы
28-бап
Литва Республикасы
28-бап
Люксембург Ұлы Герцогтігі
11(9) және 12(7)-баптар
Малайзия
11(8) және 12(7)-баптар
Молдова Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Моңғолия
11(8) және 12(7)-баптар
Нидерланды Корольдігі
XI (2)-бап Хаттама
Норвегия Корольдігі
11(8) және 12(9)-баптар
Пәкістан Ислам Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Польша Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Румыния
11(8) және 12(7)-баптар
Сауд Арабиясы Корольдігі
28-бап
Сербия Республикасы
10(7), 11 (8), 12(7) және 13(7)-баптар
Сингапур Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Швеция Корольдігі
27(2), 27(3) және 27(4)-баптар
Тәжікстан Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
Түркия Республикасы
27-бап
Түрікменстан
11(8) және 12(7)-баптар
Украина
11(7) және 12(6)-баптар
Біріккен Араб Әмірліктері
11(7) және 12(7)-баптар
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдігі
11(9), 12(8), 21 және 23(2)-баптар
Өзбекстан Республикасы
11(8) және 12(7)-баптар
;
5) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 7-бабы 17-тармағының "с" тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 14-тармағында жазылған ережені қамтитынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Ереже
Швеция Корольдігі

3) Республика Казахстан заявляет, что соответствии с подпунктом "с" пункта 17 статьи 7 Многосторонней конвенции применяет "Упрощенное положение об ограничении льгот" в соответствии с пунктом 6 этой же статьи Многосторонней конвенции ко всем двусторонним международным соглашениям об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенным Республикой Казахстан с иностранными государствами;
4) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с подпунктом "а" пункта 17 статьи 7 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, не являются предметом оговорки в соответствии с подпунктом "b" пункта 15 этой же статьи Многосторонней конвенции и содержат положения, изложенные в пункте 2 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Положение
Республика Беларусь
Статьи 11(8) и 12(7)
Королевство Бельгия
Статьи 11(8) и 12(7)
Республика Болгария
Статьи 11(8) и 12(8)
Канада
Статьи 11(8) и 12(7)
Республика Хорватия
Статьи 11(8) и 12(7)
Финляндская Республика
Статьи 11(8) и 12(7)
Французская Республика
Статьи 11(8) и 12(8)
Грузия
Статьи 11(8) и 12(7)
Венгрия
Статьи 11(8) и 12(7)
Ирландия
Статья 29
Итальянская Республика
Статья 29
Кыргызская Республика
Статьи 11(8) и 12(7)
Латвийская Республика
Статья 28
Литовская Республика
Статья 28
Великое Герцогство Люксембург
Статьи 11(9) и 12(7)
Малайзия
Статьи 11(8) и 12(7)
Республика Молдова
Статьи 11(8) и 12(7)
Монголия
Статьи 11(8) и 12(7)
Королевство Нидерланды
Статья XI (2) Протокол
Королевство Норвегия
Статьи 11(8) и 12(9)
Исламская Республика Пакистан
Статьи 11(8) и 12(7)
Республика Польша
Статьи 11(8) и 12(7)
Румыния
Статьи 11(8) и 12(7)
Королевство Саудовская Аравия
Статья 28
Республика Сербия
Статьи 10(7), 11 (8), 12(7) и 13(7)
Республика Сингапур
Статьи 11(8) и 12(7)
Королевство Швеция
Статьи 27(2), 27(3) и 27(4)
Республика Таджикистан
Статьи 11(8) и 12(7)
Турецкая Республика
Статья 27
Туркменистан
Статьи 11(8) и 12(7)
Украина
Статьи 11(7) и 12(6)
Объединенные Арабские Эмираты
Статьи 11(7) и 12(7)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
Статьи 11(9), 12(8), 21и 23(2)
Республика Узбекистан
Статьи 11(8) и 12(7)
;
5) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с подпунктом "с" пункта 17 статьи 7 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, содержат положения, изложенные в пункте 14 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Положение
Королевство Швеция

27 (1) және 27 (4)-баптар
Америка Құрама Штаттары
21-бап
;
6) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 8-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 1-тармағында баяндалған, Көпжақты конвенцияның осы бабының 3-тармағының "b" тармақшасына сәйкес ескертпе нысанасы болып табылмайтын ережені қамтитынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Ереже
Аустрия Республикасы
10(2)(a)-бап
Бельгия Корольдігі
10(2)(a)-бап
Канада
10(2)(a)-бап
Хорватия Республикасы
10(2)(a)-бап
Эстония Республикасы
10(2)(a)-бап
Финляндия Республикасы
10(2)(a)-бап
Француз Республикасы
10(2)(a)-бап
Германия Федеративтік Республикасы
10(2)(a)-бап
Мажарстан
10(2)(a)-бап
Иран Ислам Республикасы
10(2)(a)-бап
Ирландия
10(2)(a)-бап
Италия Республикасы
10(2)(a)-бап
Жапония
10(2)(a)-бап
Корея Республикасы
10(2)(a)-бап
Латвия Республикасы
10(2)(a)-бап
Литва Республикасы
10(2)(a)-бап
Люксембург Ұлы Герцогтігі
10(2)(a)-бап
Македония Республикасы
10(2)(a)-бап
Молдова Республикасы
10(2)(a)-бап
Нидерланды Корольдігі
10(2)(a)-бап
Норвегия Корольдігі
10(2)(a)-бап
Пәкістан Ислам Республикасы
10(2)(a)-бап
Польша Республикасы
10(2)(a)-бап
Қатар Мемлекеті
10(2)(a)-бап
Сербия Республикасы
10(2)(1)-бап
Сингапур Республикасы
10(2)(a)-бап
Словакия Республикасы
10(2)(a)-бап
Словения Республикасы
10(2)(a)-бап
Испания Корольдігі
10(2)(a)-бап
Швеция Корольдігі
10(2)(a)-бап
Швейцария Конфедерациясы
10(2)(a)-бап
Тәжікстан Республикасы
10(2)(a)-бап
Украина
10(2)(a)-бап
Біріккен Араб Әмірліктері
10(2)-бап
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдігі
10(2)(a)-бап
Америка Құрама Штаттары
10(2)(a)-бап
Вьетнам Социалистік Республикасы
10(2)(a)-бап
;
7) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 9-бабының 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы барлық екіжақты халықаралық келісімдерге Көпжақты конвенцияның осы бабының 4-тармағын қолданатынын мәлімдейді;
8) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенциясың 9-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 1-тармағында баяндалған ережені қамтитынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Ереже
Армения Республикасы
13(2)-бап
Бельгия Корольдігі
13(2)-бап
Болгария Республикасы
13(2)-бап
Канада
13(2)-бап
Хорватия Республикасы
13(4)-бап
Чех Республикасы
13(2)-бап
Эстония Республикасы
13(1)-бап
Финляндия Республикасы
13(2)-бап
Француз Республикасы
13(1)(b)-бап
Грузия
13(2)-бап
Германия Федеративтік Республикасы
13(2)-бап
Үндістан Республикасы
13(4)-бап
Иран Ислам Республикасы
13(4)-бап
Ирландия
13(4)(a)-бап,13(4)(b)-бап
Жапония
13(2)-бап
Корея Республикасы
13(2)-бап
Қырғыз Республикасы
13(2)-бап
Латвия Республикасы
13(1)-бап
Литва Республикасы
13(1)-бап
Люксембург Ұлы Герцогтігі
13(4)-бап
Македония Республикасы
13(4)-бап
Малайзия
14(2)-бап
Молдова Республикасы
13(2)-бап
Нидерланды Корольдігі
13(2)-бап
Норвегия Корольдігі
13(2)-бап
Пәкістан Ислам Республикасы
13(2)-бап
Польша Республикасы
13(2)-бап
Румыния
14(1)-бап
Ресей Федерациясы
13(1)-бап
Сербия Республикасы
14(4)-бап
Сингапур Республикасы
13(2)-бап
Словакия Республикасы
13(2)-бап
Словения Республикасы
13(4)-бап
Испания Корольдігі
13(4)-бап
Швеция Корольдігі
13(2)-бап
Тәжікстан Республикасы
13(2)-бап
Түрікменстан
14(2)-бап
Украина
13(2)-бап
Біріккен Араб Әмірліктері
13(2)-бап
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдігі
13(2)-бап
Америка Құрама Штаттары
13(2)-бап
Вьетнам Социалистік Республикасы
13(2)-бап
;

Статьи 27 (1) и 27 (4)
Соединенные Штаты Америки
Статья 21
;
6) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с пунктом 4 статьи 8 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, содержат положения, изложенные в пункте 1 этой же статьи Многосторонней конвенции, которые не являются предметом оговорки в соответствии с подпунктом "b" пункта 3 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Положение
Австрийская Республика
Статья 10(2)(a)
Королевство Бельгия
Статья 10(2)(a)
Канада
Статья 10(2)(a)
Республика Хорватия
Статья 10(2)(a)
Эстонская Республика
Статья 10(2)(a)
Финляндская Республика
Статья 10(2)(a)
Французская Республика
Статья 10(2)(a)
Федеративная Республика Германия
Статья 10(2)(a)
Венгрия
Статья 10(2)(a)
Исламская Республика Иран
Статья 10(2)(a)
Ирландия
Статья 10(2)(a)
Итальянская Республика
Статья 10(2)(a)
Япония
Статья 10(2)(a)
Республика Корея
Статья 10(2)(a)
Латвийская Республика
Статья 10(2)(a)
Литовская Республика
Статья 10(2)(a)
Великое Герцогство Люксембург
Статья 10(2)(a)
Республика Македония
Статья 10(2)(a)
Республика Молдова
Статья 10(2)(a)
Королевство Нидерланды
Статья 10(2)(a)
Королевство Норвегия
Статья 10(2)(a)
Исламская Республика Пакистан
Статья 10(2)(a)
Республика Польша
Статья 10(2)(a)
Государство Катар
Статья 10(2)(a)
Республика Сербия
Статья 10(2)(1)
Республика Сингапур
Статья 10(2)(a)
Словацкая Республика
Статья 10(2)(a)
Республика Словения
Статья 10(2)(a)
Королевство Испания
Статья 10(2)(a)
Королевство Швеция
Статья 10(2)(a)
Швейцарская Конфедерация
Статья 10(2)(a)
Республика Таджикистан
Статья 10(2)(a)
Украина
Статья 10(2)(a)
Объединенные Арабские Эмираты
Статья 10(2)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
Статья 10(2)(a)
Соединенные Штаты Америки
Статья 10(2)(a)
Социалистическая Республика Вьетнам
Статья 10(2)(a)
;
7) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с пунктом 8 статьи 9 Многосторонней конвенции применяет пункт 4 этой же статьи Многосторонней конвенции ко всем двусторонним международным соглашениям об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенным Республикой Казахстан с иностранными государствами;
8) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с пунктом 7 статьи 9 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, содержат положение, изложенное в пункте 1 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Положение
Республика Армения
Статья 13(2)
Королевство Бельгия
Статья 13(2)
Республика Болгария
Статья 13(2)
Канада
Статья 13(2)
Республика Хорватия
Статья 13(4)
Чешская Республика
Статья 13(2)
Эстонская Республика
Статья 13(1)
Финляндская Республика
Статья 13(2)
Французская Республика
Статья 13(1)(b)
Грузия
Статья 13(2)
Федеративная Республика Германия
Статья 13(2)
Республика Индия
Статья 13(4)
Исламская Республика Иран
Статья 13(4)
Ирландия
Статья 13(4)(a), Статья 13(4)(b)
Япония
Статья 13(2)
Республика Корея
Статья 13(2)
Кыргызская Республика
Статья 13(2)
Латвийская Республика
Статья 13(1)
Литовская Республика
Статья 13(1)
Великое Герцогство Люксембург
Статья 13(4)
Республика Македония
Статья 13(4)
Малайзия
Статья 14(2)
Республика Молдова
Статья 13(2)
Королевство Нидерланды
Статья 13(2)
Королевство Норвегия
Статья 13(2)
Исламская Республика Пакистан
Статья 13(2)
Республика Польша
Статья 13(2)
Румыния
Статья 14(1)
Российская Федерация
Статья 13(1)
Республика Сербия
Статья 14(4)
Республика Сингапур
Статья 13(2)
Словацкая Республика
Статья 13(2)
Республика Словения
Статья 13(4)
Королевство Испания
Статья 13(4)
Королевство Швеция
Статья 13(2)
Республика Таджикистан
Статья 13(2)
Туркменистан
Статья 14(2)
Украина
Статья 13(2)
Объединенные Арабские Эмираты
Статья 13(2)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
Статья 13(2)
Соединенные Штаты Америки
Статья 13(2)
Социалистическая Республика Вьетнам
Статья 13(2)
;

11) Көпжақты конвенцияның 13-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның осы бабының 1-тармағына сәйкес А нұсқасын таңдайды;
12) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 13-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 5-тармағының "а" тармақшасында баяндалған ережені қамтитынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы
Юрисдикция
Ереже
Армения Республикасы
5(4)-бап
Аустрия Республикасы
5(4)-бап
Әзербайжан Республикасы
5(4)-бап
Беларусь Республикасы
5(4)-бап
Бельгия Корольдігі
5(4)-бап
Болгария Республикасы
5(4)-бап
Канада
5(4)-бап
Қытай Халық Республикасы
5(4)-бап
Хорватия Республикасы
5(4)-бап
Чех Республикасы
5(4)-бап
Эстония Республикасы
5(4)-бап
Финляндия Республикасы
5(4)-бап
Француз Республикасы
5(4)-бап
Грузия
5(4)-бап
Германия Федеративтік Республикасы
5(4)-бап
Мажарстан
5(4)-бап
Үндістан Республикасы
5(4)-бап
Иран Ислам Республикасы
5(4)-бап
Ирландия Республикасы
5(4)-бап
Италия Республикасы
5(3)-бап
Жапония
5(4)-бап
Корея Республикасы
5(4)-бап
Қырғызстан Республикасы
5(3)-бап
Латвия Республикасы
5(4)-бап
Литва Республикасы
5(4)-бап
Люксембург Ұлы Герцогтігі
5(4)-бап
Македония Республикасы
5(4)-бап
Малайзия
5(4)-бап
Молдова Республикасы
5(4)-бап
Моңғолия
5(4)-бап
Нидерланды Корольдігі
5(4)-бап
Норвегия Корольдігі
5(4)-бап
Пәкістан Ислам Республикасы
5(4)-бап
Польша Республикасы
5(4)-бап
Қатар Мемлекеті
5(3)-бап
Румыния
5(4)-бап
Ресей Федерациясы
5(4)-бап
Сауд Арабиясы Корольдігі
5(4)-бап
Сербия Республикасы
5(4)-бап
Сингапур Республикасы
5(4)-бап
Словакия Республикасы
5(4)-бап
Словения Республикасы
5(4)-бап
Испания Корольдігі
5(4)-бап
Швеция Корольдігі
5(3)-бап
Швейцария Конфедерациясы
5(4)-бап
Тәжікстан Республикасы
5(4)-бап
Түркия Республикасы
5(3)-бап
Түрікменстан
5(4)-бап
Украина
5(4)-бап
Біріккен Араб Әмірліктері
5(4)-бап
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландияның Құрама Корольдігі
5(4)-бап
Америка Құрама Штаттары
5(4)-бап
Өзбекстан Республикасы
5(4)-бап
Вьетнам Социалистік Республикасы
5(4)-бап
;
13) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 16-бабы 6-тармағының "b" (i) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 1-тармағының бірінші сөйлемінде айтылатын өтініш Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы екіжақты халықаралық шарттардың ережелеріне сәйкес келмейтін салық салуға әкелетін әрекет туралы алғаш хабардар етілген кезден бастап үш жылдан аз болатын белгілі бір уақыт кезеңі ішінде ұсынылуға тиіс екенін көздейтін ережені қамтитынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Ереже
Канада
25(1)-бап, екінші сөйлем
Иран Ислам Республикасы
25(1)-бап, екінші сөйлем
Италия Республикасы
25(1)-бап, екінші сөйлем
;

11) Республика Казахстан в соответствии с пунктом 7 статьи 13 Многосторонней конвенции выбирает вариант А в соответствии с пунктом 1 этой же статьи Многосторонней конвенции;
12) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с пунктом 7 статьи 13 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, содержат положение, изложенное в подпункте "а" пункта 5 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Положение
Республика Армения
Статья 5(4)
Австрийская Республика
Статья 5(4)
Азербайджанская Республика
Статья 5(4)
Республика Беларусь
Статья 5(4)
Королевство Бельгия
Статья 5(4)
Республика Болгария
Статья 5(4)
Канада
Статья 5(4)
Китайская Народная Республика
Статья 5(4)
Республика Хорватия
Статья 5(4)
Чешская Республика
Статья 5(4)
Эстонская Республика
Статья 5(4)
Финляндская Республика
Статья 5(4)
Французская Республика
Статья 5(4)
Грузия
Статья 5(4)
Федеративная Республика Германия
Статья 5(4)
Венгрия
Статья 5(4)
Республика Индия
Статья 5(4)
Исламская Республика Иран
Статья 5(4)
Ирландия
Статья 5(4)
Итальянская Республика
Статья 5(3)
Япония
Статья 5(4)
Республика Корея
Статья 5(4)
Кыргызская Республика
Статья 5(3)
Латвийская Республика
Статья 5(4)
Литовская Республика
Статья 5(4)
Великое Герцогство Люксембург
Статья 5(4)
Республика Македония
Статья 5(4)
Малайзия
Статья 5(4)
Республика Молдова
Статья 5(4)
Монголия
Статья 5(4)
Королевство Нидерланды
Статья 5(4)
Королевство Норвегия
Статья 5(4)
Исламская Республика Пакистан
Статья 5(4)
Республика Польша
Статья 5(4)
Государство Катар
Статья 5(3)
Румыния
Статья 5(4)
Российская Федерация
Статья 5(4)
Королевство Саудовская Аравия
Статья 5(4)
Республика Сербия
Статья 5(4)
Республика Сингапур
Статья 5(4)
Словацкая Республика
Статья 5(4)
Республика Словения
Статья 5(4)
Королевство Испания
Статья 5(4)
Королевство Швеция
Статья 5(3)
Швейцарская Конфедерация
Статья 5(4)
Республика Таджикистан
Статья 5(4)
Турецкая Республика
Статья 5(3)
Туркменистан
Статья 5(4)
Украина
Статья 5(4)
Объединенные Арабские Эмираты
Статья 5(4)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
Статья 5(4)
Соединенные Штаты Америки
Статья 5(4)
Республика Узбекистан
Статья 5(4)
Социалистическая Республика Вьетнам
Статья 5(4)
;
13) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с подпунктом "b" (i) пункта 6 статьи 16 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, содержат положение, предусматривающее, что заявление, о котором говорится в первом предложении пункта 1 этой же статьи Многосторонней конвенции, должно быть представлено в течение определенного периода времени, составляющего менее чем три года с момента первого уведомления о действии, приводящем к налогообложению не в соответствии с положениями двусторонних международных договоров об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенных Республикой Казахстан с иностранными государствами:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Положение
Канада
Статья 25(1), второе предложение
Исламская Республика Иран
Статья 25(1), второе предложение
Итальянская Республика
Статья 25(1), второе предложение
;

15) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 16-бабы 6-тармағының "с" (іі) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 4-тармағының "b" (ii) тармақшасында көрсетілген ережені қамтымайтынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Канада
Иран Ислам Республикасы
Италия Республикасы
Корея Республикасы
Малайзия
Швейцария Конфедерациясы
Түркия Республикасы
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдігі
;
16) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 16-бабы 6-тармағының "d" (i) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 4-тармағы "c" (i) тармақшасында көрсетілген ережені қамтымайтынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Пәкістан Ислам Республикасы
Польша Республикасы
Ресей Федерациясы
;
17) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 16-бабы 6-тармағының "d" (іі) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты
конвенцияның осы бабының 4-тармағы "c" (ii) тармақшасында көрсетілген ережені қамтымайтынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Бельгия Корольдігі
Италия Республикасы
Македония Республикасы
Молдова Республикасы
Пәкістан Ислам Республикасы
Польша Республикасы
Ресей Федерациясы
Тәжікстан Республикасы
Украина
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдігі
;
18) Қазақстан Республикасы Көпжақты конвенцияның 17-бабы 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы шет мемлекеттермен жасасқан кіріске салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы мынадай екіжақты халықаралық келісімдер Көпжақты конвенцияның осы бабының 2-тармағында баяндалған ережені қамтитынын мәлімдейді:
Басқа Уағдаласушы Юрисдикция
Ереже
Армения Республикасы
9(2)-бап
Аустрия Республикасы
9(2)-бап
Әзербайжан Республикасы
9(2)-бап
Болгария Республикасы
9(2)-бап
Қытай Халық Республикасы
9(2)-бап
Хорватия Республикасы
9(2)-бап
Эстония Республикасы
9(2)-бап
Финляндия Республикасы
9(2)-бап
Француз Республикасы
9(2)-бап
Грузия
9(2)-бап
Иран Ислам Республикасы
9(2)-бап
Ирландия
9(2)-бап
Жапония
9(2)-бап
Корея Республикасы
9(2)-бап
Қырғыз Республикасы
9(2)-бап
Латвия Республикасы
9(2)-бап
Литва Республикасы
9(2)-бап
Люксембург Ұлы Герцогтігі
9(2)-бап
Македония Республикасы
9(2)-бап
Молдова Республикасы
9(2)-бап
Моңғолия
9(2)-бап
Нидерланды Корольдігі
9(2)-бап
Польша Республикасы
9(2)-бап
Қатар Мемлекеті
9(2)-бап
Сауд Арабиясы Корольдігі
9(2)-бап
Сербия Республикасы
9(2)-бап
Сингапур Республикасы
9(2)-бап
Словакия Республикасы
9(2)-бап
Словения Республикасы
9(2)-бап
Испания Корольдігі
9(2)-бап
Швеция Корольдігі
9(2)-бап
Тәжікстан Республикасы
9(2)-бап
Түркия Республикасы
9(2)-бап
Түрікменстан
9(2)-бап
Украина
9(2)-бап
Біріккен Араб Әмірліктері
9(2)-бап
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдігі
9(2)-бап
Америка Құрама Штаттары
7(2)-бап
Өзбекстан Республикасы
9(2)-бап
Қазақстан Республикасының
Президенті

15) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с подпунктом "с" (ii) пункта 6 статьи 16 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, не содержат положение, указанное в подпункте "b" (ii) пункта 4 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Канада
Исламская Республика Иран
Итальянская Республика
Республика Корея
Малайзия
Швейцарская Конфедерация
Турецкая Республика
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
;
16) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с подпунктом "d" (i) пункта 6 статьи 16 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, не содержат положение, указанное в подпункте "c" (i) пункта 4 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Исламская Республика Пакистан
Республика Польша
Российская Федерация
;
17) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с подпунктом "d" (ii) пункта 6 статьи 16 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, не содержат положение, указанное в подпункте "c" (ii) пункта 4 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Королевство Бельгия
Итальянская Республика
Республика Македония
Республика Молдова
Исламская Республика Пакистан
Республика Польша
Российская Федерация
Республика Таджикистан
Украина
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
;
18) Республика Казахстан заявляет, что в соответствии с пунктом 4 статьи 17 Многосторонней конвенции следующие двусторонние международные соглашения об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения в отношении налогов на доход, заключенные Республикой Казахстан с иностранными государствами, содержат положение, изложенное в пункте 2 этой же статьи Многосторонней конвенции:
Другая Договаривающаяся Юрисдикция
Положение
Республика Армения
Статья 9(2)
Австрийская Республика
Статья 9(2)
Азербайджанская Республика
Статья 9(2)
Республика Болгария
Статья 9(2)
Китайская Народная Республика
Статья 9(2)
Республика Хорватия
Статья 9(2)
Эстонская Республика
Статья 9(2)
Финляндская Республика
Статья 9(2)
Французская Республика
Статья 9(2)
Грузия
Статья 9(2)
Исламская Республика Иран
Статья 9(2)
Ирландия
Статья 9(2)
Япония
Статья 9(2)
Республика Корея
Статья 9(2)
Кыргызская Республика
Статья 9(2)
Латвийская Республика
Статья 9(2)
Литовская Республика
Статья 9(2)
Великое Герцогство Люксембург
Статья 9(2)
Республика Македония
Статья 9(2)
Республика Молдова
Статья 9(2)
Монголия
Статья 9(2)
Королевство Нидерланды
Статья 9(2)
Республика Польша
Статья 9(2)
Государство Катар
Статья 9(2)
Королевство Саудовская Аравия
Статья 9(2)
Республика Сербия
Статья 9(2)
Республика Сингапур
Статья 9(2)
Словацкая Республика
Статья 9(2)
Республика Словения
Статья 9(2)
Королевство Испания
Статья 9(2)
Королевство Швеция
Статья 9(2)
Республика Таджикистан
Статья 9(2)
Турецкая Республика
Статья 9(2)
Туркменистан
Статья 9(2)
Украина
Статья 9(2)
Объединенные Арабские Эмираты
Статья 9(2)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
Статья 9(2)
Соединенные Штаты Америки
Статья 7(2)
Республика Узбекистан
Статья 9(2)
Президент
Республики Казахстан