Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 15 қазандағы № 769 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер таратылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Павлодар қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің оқу орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер мен оның ведомстволарының тізбесінде:
"1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 14, 16, 17, 18, 22, 24 және 25-жолдар алып тасталсын;
"2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 96-жолмен толықтырылсын:
"96. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің оқу орталығы";
2) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі №339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
1-бөлімде:
мына:
"
1.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
148779
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
148480
";
мына:
"
1.2
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:

О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2019 года № 769.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ликвидировать государственные учреждения, находящиеся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Переименовать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке республиканское государственное учреждение "Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Павлодар)" в республиканское государственное учреждение "Учебный центр Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 14, 16, 17, 18, 22, 24 и 25, исключить;
раздел "2. Комитет уголовно-исполнительной системы":
дополнить строкой, порядковый номер 96, следующего содержания:
"96. Учебный центр Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1:
строку:
"
1.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
148779
";
изложить в следующей редакции:
"
1.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
148480
";
строку:
"
1.2
государственные учреждения, подведомственные Министерству внутренних дел Республики Казахстан, в том числе:

83624
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.2
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
83325
";
мына:
"
4)
ІІМ Ш. Қабылбаев атындағы Қостанай академиясы
283
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4)
ІІМ Ш. Қабылбаев атындағы Қостанай академиясы
303
";
мына:
"
6)
ІІМ Оқу орталығы (Павлодар қаласы)
93
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6)
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің оқу орталығы
93
";
реттік нөмірлері 7), 11), 12), 13), 14) және 15) жолдар алып тасталсын.
4. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2019 жылғы 15 қазандағы
№ 769 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы таратылатын республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Алматы қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Ақтау қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Қостанай қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Семей қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Теміртау қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі.

83624
";
изложить в следующей редакции:
"
1.2
государственные учреждения, подведомственные Министерству внутренних дел Республики Казахстан, в том числе:
83325
";
строку:
"
4)
Костанайская академия МВД им. Ш. Кабылбаева
283
";
изложить в следующей редакции:
"
4)
Костанайская академия МВД им. Ш. Кабылбаева
303
";
строку:
"
6)
Учебный центр МВД (г.Павлодар)
93
";
изложить в следующей редакции:
"
6)
Учебный центр Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
93
";
строки, порядковые номера 7), 11), 12), 13), 14) и 15), исключить.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2019 года № 769
Перечень ликвидируемых республиканских государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение "Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Нур-Султан)".
2. Республиканское государственное учреждение "Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы)".
3. Республиканское государственное учреждение "Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Актау)".
4. Республиканское государственное учреждение "Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Костанай)".
5. Республиканское государственное учреждение "Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Семей)".
6. Республиканское государственное учреждение "Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Темиртау)".