"2019 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы" Қазақстан Республнкасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 1 қарашадағы № 826 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЬІ ЕТЕДІ:
"2019 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
2019 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру туралы
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес 2019 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясы берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы
№ өкіміне
ҚОСЫМША
2019 жылы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стнпенднясы берілген адамдардың дербес құрамы
Әдебиет қайраткерлері
Айтхожа Марфуға
-
1936 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" орденінің иегері
Ахметова Күләш
-
1946 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Әбдікұлы Төлен
-
1942 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлыктың лауреаты
Әшімов Әкім
(Әкім Тарази)
-
1933 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Әшіров Ахмет
-
1938 жылы туған, жазушы-драматург, Қазақстанның еңбек сіңірген кайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Бақтыгереева Ақұштап
-
1944 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазакстанның еңбек сіңірген кайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Бимағамбет Әнуарбек
-
1980 жылы туған, ақын
Бөдешұлы Жәркен
-
1944 жылы туған, ақын, "Құрмет" орденінің иегері
Гарькавец Александр
-
1947 жылы туған, түркітанушы-ғалым, қоғам қайраткері
Досанов Сәбит
-
1940 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" орденінің иегері
Елеукенов Шериаздан
-
1929 жылы туған, сыншы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" орденінің иегері
Елубаев Смағұл
-
1947 жылы туған, жазушы, кинодраматург, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Ерманов Жүрсін
-
1951 жылы туған, ақын, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Жайлыбай Ғалым
-
1958 жылы туған, ақын, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Жолдасбеков Мырзатай
-
1937 жылы туған, мемлекет және қоғам қайраткері, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Жұмаділ Қабдеш
-
1936 жылы туған, Қазақстанның халық жазушысы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Парасат" орденінің иегері
Қасымов Олжас
-
1989 жылы туған, "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының иегері
Қыдырханұлы Уахап
-
1932 жылы туған, жазушы, Қазақ ССР-інің еңбек сіңірген мәдениет қызметкері
Мырзахметұлы Мекемтас
-
1930 жылы туған, әдебиеттанушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Нұрпейісов Әбдіжәміл
-
1924 жылы туған, Қазақстанның халық жазушысы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Омаров Қанат
-
1971 жылы туған, ақын
Оразалин Нұрлан
-
1947 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Казақстанның енбек сіңірген кайраткері, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Оразбаев Иранбек
-
1947 жылы туған, ақын, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Парасат" орденінің иегері
Оспан Сейфолла
-
1938 жылы туған, ақын, "Құрмет" және "Парасат" ордендерінің иегері
Рәш Мыңбай
-
1930 жылы туған, ақын, Қазақ ССР-інің еңбек сіңірген мәдениет қызметкері, "Құрмет" орденінің иегері
Салғараұлы Қойшығара
-
1939 жылы туған, жазушы, ғалым, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Сарай Әнес
-
1937 жылы туған, жазушы, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Сүлейменов Олжас
-
1936 жылы туған, ақын, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының лауреаты
Тұрғынбекұлы Серік
-
1946 жылы туған, ақын, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Парасат" орденінің иегері
Өнер қайраткерлері
Абдулина Айша
-
1916 жылы туған, Қазақ ССР-інің халық әртісі
Адамжан Бақтияр
-
1992 жылы туған, балет солисі, "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының лауреаты
Айтуаров Ерлан
-
1950 жылы туған, суретші, Қазақстанның еңбек сіңірген кайраткері
Ахметова Шайза
-
1948 жылы туған, Қазақстанның халық әртісі
Аюханов Болат
-
1938 жылы туған, хореограф-балетмейстер, Қазақ ССР-інің халық әртісі, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әбелдинов Адай
-
1987 жылы туған, режиссер-аниматор, "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының иегері
Әшімов Асанәлі
-
1937 жылы туған, КСРО халық әртісі, Қазақстанның Еңбек Ері, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әшірбекова Роза
-
1938 жылы туған, Қазақ ССР-інің халық әртісі
Байбосынов Қайрат
-
1950 жылы туған, дәстүрлі әнші, Қазақ ССР-інің халық әртісі, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Байсейітова Раушан
-
1947 жылы туған, Қазақстанның халық әртісі, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Бердіғалиев Хатимолла
-
1952 жыл туған, әнші-термеші, Қазақстанның еңбек сіңірген кайраткері, "Парасат" орденінің иегері
Дүйсекеев Кеңес
-
1946 жылы туған, композитор, Қазақстанның еңбек сіңірген өнер қайраткері, "Құрмет" орденінің иегері
Есжанов Біржан
-
1990 жылы туған, дәстүрлі әнші
Еслямова Самал
-

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2019 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2019 года № 826
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2019 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О присуждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2019 году
1. Присудить государственную стипендию Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2019 году согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 2019 года №
Персональный состав лиц,
которым присуждена государственная стипендия Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры в 2019 году
Деятели литературы
Айтхожа Марфуға
-
1936 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии, кавалер ордена "Парасат"
Ахметова Куляш
-
1946 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Ашимов Аким
(Аким Тарази)
-
1933 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана
Аширов Ахмет
-
1938 года рождения, писатель-драматург, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Әбдікұлы Төлен
-
1942 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии
Бахтыгереева Ақуштап
-
1944 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Бимағамбетов Ануарбек
-
1980 года рождения, поэт
Бөдешұлы Жәркен
-
1944 года рождения, поэт, кавалер ордена "Құрмет"
Гарькавец Александр
-
1947 года рождения, ученый-тюрколог, общественный деятель
Досанов Сабит
-
1940 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии, кавалер орденов "Парасат" и "Барыс"
Елеукенов Шериаздан
-
1929 года рождения, критик, лауреат Государственной премии, кавалер ордена "Парасат"
Елубаев Смагул
-
1947 года рождения, писатель, кинодраматург, заслуженный деятель Казахстана, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Ерманов Журсин
-
1951 года рождения, поэт, заслуженный деятель Казахстана
Жайлыбай Ғалым
-
1958 года рождения, поэт, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Жолдасбеков Мырзатай
-
1937 года рождения, государственный и общественный деятель, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Жұмаділ Кабдеш
-
1936 года рождения, народный писатель Казахстана, лауреат Государственной премии, кавалер ордена "Парасат"
Касымов Олжас
-
1989 года рождения, лауреат государственной молодежной премии "Дарын"
Қыдырханұлы Уахап
-
1932 года рождения, писатель, заслуженный работник культуры Казахской ССР
Мырзахметұлы
Мекемтас
-
1930 года рождения, литературовед, лауреат Государственной премии
Нурпеисов Абдижамил
-
1924 года рождения, народный писатель Казахстана, лауреат Государственной премии
Омаров Канат
-
1971 года рождения, поэт
Оразалин Нұрлан
-
1947 года рождения, поэт, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Оразбаев Иранбек
-
1947 года рождения, поэт, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Парасат"
Оспан Сейфолла
-
1938 года рождения, поэт, кавалер орденов "Құрмет" и "Парасат"
Раш Мынбай
-
1930 года рождения, поэт, заслуженный работник культуры Казахской ССР, кавалер ордена "Құрмет"
Салғараұлы Қойшығара
-
1939 года рождения, писатель, ученый, лауреат Государственной премии, заслуженный деятель Казахстана
Сарай Әнес
-
1937 года рождения, писатель, лауреат Государственной премии
Сүлейменов Олжас
-
1936 года рождения, поэт, народный писатель Казахстана, Қазақстанның Еңбек Epi, лауреат Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Тұрғынбекұлы Cepiк
-
1946 года рождения, поэт, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Парасат"
Деятели искусства
Абдулина Айша
-
1916 года рождения, народная артистка Казахской ССР
Абельдинов Адай
-
1987 года рождения, режиссер-аниматор, лауреат государственной молодежной премии "Дарын"
Адамжан Бактияр
-
1992 года рождения, солист балета, лауреат государственной молодежной премии "Дарын"
Айтуаров Ерлан
-
1950 года рождения, художник, заслуженный деятель Казахстана
Ахметова Шайза
-
1948 года рождения, народная артистка Казахстана
Ашимов Асанали
-
1937 года рождения, народный артист СССР, Қазақстанның Еңбек Epi, лауреат Государственной премии
Аширбекова Роза
-
1938 года рождения, народная артистка Казахской ССР
Аюханов Булат
-
1938 года рождения, хореограф-балетмейстер, народный артист Казахской ССР, лауреат Государственной премии
Байбосынов Кайрат
-
1950 года рождения, традиционный исполнитель, народный артист Казахской ССР, лауреат Государственной премии
Байсеитова Раушан
-
1947 года рождения, народная артистка Казахстана, лауреат Государственной премии
Бердигалиев Хатимолла
-
1952 года рождения, певец-термеши, заслуженный деятель Казахстана, кавалер ордена "Парасат"
Дуйсекеев Кенес
-
1946 года рождения, композитор, заслуженный деятель искусств Казахстана, кавалер ордена "Құрмет"
Есжанов Биржан
-
1990 года рождения, традиционный исполнитель
Еслямова Самал
-