"Қаржы академиясы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 28 қазандағы № 890 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қаржы академиясы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қоғам) акцияларының 100 (жүз) пайыз мөлшеріндегi мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Қоғамға қатысты уәкілетті орган болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 28 қазандағы
№ 890 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне" деген бөлімде:
реттік нөмірі 217-13-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігіне" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-18-жолмен толықтырылсын:
"222-33-18. "Қаржы академиясы" акционерлік қоғамы.".
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесiнде:
реттік нөмірі 4-жол алып тасталсын.

О некоторых вопросах акционерного общества "Финансовая академия"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2019 года № 890.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке право владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Финансовая академия" (далее – общество) в размере 100 (сто) процентов Министерству образования и науки Республики Казахстан.
2. Уполномоченным органом соответствующей отрасли в отношении общества определить Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2019 года № 890
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству финансов Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 217-13, исключить;
раздел "Министерству образования и науки Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 222-33-18, следующего содержания:
"222-33-18. Акционерное общество "Финансовая академия".".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан и его ведомств:
строку, порядковый номер 4, исключить.

4. "Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 588-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 60.11-жолмен толықтырылсын:
"60.11. "Қаржы академиясы" акционерлік қоғамы.";
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 66.1-жол алып тасталсын.

4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016-2020 годы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 588):
в перечне организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 60.11., следующего содержания:
"60.11. Акционерное общество "Финансовая академия".";
в разделе "Министерство финансов Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 66.1., исключить.