"Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 қарашадағы № 1321 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 923 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 қарашадағы № 784 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.11.2021 № 784 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 қарашадағы № 1321 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 923 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11 қарашадағы
№ 1321 қаулысымен
бекітілген

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2011 года № 1321 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Жанаозен Мангистауской области на 2019 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2019 года № 923. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2021 года № 784.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.11.2021 № 784.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2011 года № 1321 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Жанаозен Мангистауской области на 2019 – 2025 годы" следующее изменение:
Комплексный план социально-экономического развития города Жанаозен Мангистауской области на 2019 – 2025 годы, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2019 года № 923
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2011 года № 1321

Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары
Р/с №
Iс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындауға
(iске асыруға) жауаптылар
Орындау (iске асыру) кезеңі
Болжамды шығыстар* (млн. теңге)
Қаржыландыру көздерi
1
2
3
4
5
6
7
І. Жаңаөзен қаласының шамадан тыс қоныстану проблемасын шешу
1
Жаңаөзен қаласының мұқтаж азаматтары үшін Ақтау қаласында сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй сатып алу
шарттар жасасу
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл

Комплексный план социально-экономического развития города Жанаозен Мангистауской области на 2019 – 2025 годы
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение (реализацию)
Период исполнения (реализации)
Предполагаемые расходы* (млн. тенге)
Источники финансирования
1 2 3 4 5 6 7
I. Решение проблемы перенаселенности города Жанаозен
1
Приобретение арендного жилья без права выкупа в городе Актау для нуждающихся граждан города Жанаозен
заключение договоров
МИИР,
акимат Мангистауской области
2019 год

2019 жылы – 2 900,0
республикалық бюджет
2
Жаңаөзен қаласының жастары арасынан жұмысқа орналастырылған азаматтарға Ақтау қаласының жатақханаларында тұрғаны үшін жалға алу төлемақысын субсидиялау
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2019 – 2020 жылдар
2019 жылы – 2,0
2020 жылы – 18,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
3
Жаңаөзен қаласындағы халықтың әлеуметтік осал топтарының, жетім балалардың және авариялық үйлер тұрғындарының қоныс аударуы үшін кейіннен коммуналдық тұрғын үй қорына бере отырып, Ақтау қаласында тұрғын үй сатып алу
қабылдау - беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2019 – 2021
жылдар
2019 жылы – 1 000,0
2020 жылы – 1 500,0
2021 жылы – 1 500,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ1
4
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес көшіп келетін өңірлерге қоныс аудару шығыстарын субсидиялау
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
(келісу бойынша)
2019 – 2021 жылдар
2019 жылы – 2,0
2020 жылы – 6,0
2021 жылы – 7,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ1
5
Ақтау қаласының курорттық аймағын (Құрық паром кешеніне дейін) дамыту, оның ішінде 2025 жылға дейін 45 қонақ үй кешенін салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – 2025 жылдар
2019 жылы – 3 000,0
2020 жылы – 7 000,0
2021 жылы – 7 000,0
2022 жылы – 7 000,0
2023 жылы – 7 200,0
2024 жылы – 11 500,0
2025 жылы – 17 300,0
жеке
инвестициялар
ІІ. Мұнай-газ саласы кәсіпорындарының тұрақты жұмысын қамтамасыз ету
6
Мұнай өндірудің көлемін ұлғайту мақсатында Өзен және Қарамандыбас кен орындарын оңалту бойынша мәселені пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
ЭМ, ЭГТРМ, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2019 жыл
талап етлмейді
7
Тәртіптің** 22-1–т. көзделген ұлттық компанияларға және/немесе олардың ЕТҰ-ға жеңілдіктің қолданылу мерзімін шектеу бөлігінде Тәртіпке өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі мәселені пысықтау
Үкіметке ұсыныстар
ҰЭМ, ЭМ, Қаржымині, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша) "Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылдың 1–тоқсаны
талап етілмейді
8
"Өзенмұнайгаз" АҚ кен орындарында кемінде 9 мың адамға жұмыс орнын сақтауды қамтамасыз ету
ЭМ-ге ақпарат
"Өзенмұнайгаз" АҚ
(келісу бойынша)
2019 – 2025 жылдар
талап етілмейді
"Өзенмұнайгаз" АҚ
9
Мазутталған топырақты тазарту бойынша шараларды қабылдау
ЭГТРМ-ге ақпарат
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша),
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – 2023 жылдар
2019 жылы – 995,0
2020 жылы – 995,0
2021 жылы – 4 975,0

2019 год – 2 900,0
республиканский бюджет
2
Субсидирование арендной платы за проживание в общежитиях города Актау для трудоустроенных граждан из числа молодежи города Жанаозен
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2019 – 2020 годы
2019 год – 2,0
2020 год – 18,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
3
Приобретение жилья в городе Актау с последующей передачей в коммунальный жилищный фонд для переселения социально-уязвимых слоев населения, детей-сирот и жителей аварийных домов города Жанаозен
акт приема–передачи
акимат Мангистауской области, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2019 – 2021 годы
2019 год – 1 000,0
2020 год – 1 500,0
2021 год – 1 500,0
АО "НК "КазМунайГаз"1
4
Субсидирование расходов на переселение в регионы прибытия согласно Государственной программе развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2019 – 2021 годы
2019 год – 2,0
2020 год – 6,0
2021 год – 7,0
АО "НК "КазМунайГаз"1
5
Развитие курортной зоны города Актау (до паромного комплекса Курык), в том числе строительство 45 гостиничных комплексов до 2025 года
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2019 – 2025 годы
2019 год – 3 000,0
2020 год – 7 000,0
2021 год – 7 000,0
2022 год – 7 000,0
2023 год – 7 200,0
2024 год – 11 500,0
2025 год – 17 300,0
частные инвестиции
II. Обеспечение стабильной работы предприятий нефтегазовой отрасли
6
Проработка вопроса по реабилитации месторождений Узень и Карамандыбас с целью увеличения объемов добычи нефти
информация в МНЭ
МЭ, МЭГПР, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2019 год
не требуются
7
Проработка вопроса по внесению изменений и дополнений в Правила** в части неприменения, предусмотренного в п.22-1 Правил ограничения срока действия льготы на национальные компании и/или их ДЗО
предложения в Правительство
МНЭ, МЭ, МФ, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
1 квартал 2020 года
не требуются
8
Обеспечение на месторождениях АО "Озенмунайгаз" сохранения рабочих мест в количестве не менее 9 тысяч человек
информация
в МЭ
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
2019 – 2025 годы
не требуются
АО "Озенмунайгаз"
9
Принятие мер по очистке замазученного грунта
информация в МЭГПР
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2019 – 2023 годы
2019 год – 995,0
2020 год – 995,0
2021 год – 4 975,0

2022 жылы – 4 975,0
2023 жылы – 4 597,0
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
10
Газ өңдеу зауыттарының өндірістік қуаттарын шикізатпен қамтамасыз ету үшін Жазғұрлы депрессиясындағы мұнай және газ кен орындары тобын геологиялық барлау және өнеркәсіптік пайдалануға өту жобасын іске асыру мәселесін пысықтау
ЭМ-ге ұсыныстар
"ҚазМұнайГаз"
ҰК" АҚ
(келісу бойынша)
2020 жыл
талап етілмейді
11
Ақтау курорттық аймағының аумағында арнайы экономикалық аймақ құру мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
ИИДМ, Қаржымині, Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл
талап етілмейді
12
"ӨМГ" АҚ есептен шығарылған штангаларын Жаңаөзен қаласының жергілікті тауар өндірушілеріне белгіленген тәртіппен ұсынуды қамтамасыз ете отырып, арматура өндіру цехын құру
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша, есептен шығарылған штангалармен қамтамасыз ету)
2020 – 2025 жылдар
жеке инвестициялар
13
"ӨМГ" АҚ-ның есептен шығарылған арнайы құрылғылардың шиналарын Жаңаөзен қаласының жергілікті тауар өндірушілеріне белгіленген тәртіппен беруді қамтамасыз ете отырып, шиналарды өңдеу цехын құру
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша, есептен шығарылған шиналармен қамтамасыз ету)
2020 – 2025 жылдар
жеке инвестициялар
1. Жаңа өндірістік қуаттарды құру және ағымдағыларын кеңейту
14
Орталық мұнай тапсыру пунктін салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
1 700,0
жеке
инвестициялар
15
Қант құрағын өңдеу және оның негізінде құмшекер өндіретін кіші зауыт салу және пайдалану
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл
86,6
жеке
инвестициялар
16
Шағын газ поршеньді электр станциясы базасында электр энергиясын өндіретін кәсіпорын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
5 400
жеке
инвестициялар
17
"Ақтау теңіз порты" АЭА аумағында штангалы тереңдік сорғы дайындау, жөндеу және сервистік қызмет көрсету цехын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 250,0
2021 жылы – 250,0
жеке
инвестициялар
18
Жаңаөзен қаласында жаңа газ өңдеу зауытын салу
пайдалануға беру актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2020 – 2023 жылдар
2020 жылы – 2 705,0
2021 жылы – 35 139,0
2022 жылы – 34 725,0
2023 жылы – 34725,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
19
Кеспе тастар, жиектастар, суағарлар, резеңке жабындар өндіретін цех ашу жолымен Жаңаөзен қаласындағы қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу комбинатының өндірісін кеңейту
ЭГТРМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – жыл
2019 жылы – 130,0
жеке
инвестициялар
20
Электр энергиясын үздіксіз өндіруді қамтамасыз ету үшін шағын ЖЭО - "Өзенжылу" МКК жаңғырту
орындалған жұмыстар актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі

2022 год – 4 975,0
2023 год – 4 597,0
АО "Озенмунайгаз"1
10
Проработка вопроса реализации проекта геологической разведки и перехода на промышленную эксплуатацию группы месторождений нефти и газа в Жазгурлинской депрессии для обеспечения сырьем производственных мощностей газоперерабатывающих заводов
предложения
в МЭ
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2020 год
не требуются
11
Проработка вопроса создания специальной экономической зоны на территории курортной зоны Актау
информация в МНЭ
МИИР, МФ, акимат Мангистауской области
2019 год
не требуются
12
Создание цеха по производству арматуры с обеспечением предоставления в установленном порядке местным товаропроизводителям города Жанаозен списанных штанг АО "ОМГ"
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области, АО "Озенмунайгаз" (по согласованию, обеспечение списанными штангами)
2020 – 2025 годы
частные инвестиции
13
Создание цеха по переработке шин с обеспечением предоставления в установленном порядке местным товаропроизводителям города Жанаозен списанных шин автоспецтехники АО "ОМГ"
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области, АО "Озенмунайгаз" (по согласованию, обеспечение списанными шинами)
2020 – 2025 годы
частные инвестиции
1. Создание новых и расширение текущих производственных мощностей
14
Строительство Центрального пункта сдачи нефти
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 год
1 700,0
частные инвестиции
15
Строительство и эксплуатация мини-завода по переработке сахарного сырца и производству на его основе сахарного песка
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2019 год
86,6
частные инвестиции
16
Строительство предприятия по производству электроэнергии на базе малых газопоршневых электростанций
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 год
5 400
частные инвестиции
17
Строительство цеха по изготовлению, ремонту и сервисному обслуживанию штанговых глубинных насосов на территории СЭЗ "Морпорт Актау"
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 250,0
2021 год – 250,0
частные инвестиции
18
Строительство нового газоперерабатывающего завода в городе Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2020 – 2023 годы
2020 год – 2 705,0
2021 год – 35 139,0
2022 год – 34 725,0
2023 год – 34 725,0
АО "НК "КазМунайГаз"
19
Расширение производства комбината по переработке твердо-бытовых отходов города Жанаозен путем открытия цеха по производству брусчатки, бордюров, водостоков, резиновых покрытий
информация
в МЭГПР
акимат Мангистауской области
2019 год
2019 год – 130,0
частные инвестиции
20
Модернизация мини-ТЭЦ ГКП "Озенжылу" для обеспечения бесперебойной выработки электроэнергии
акт
выполненных работ
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), акимат Мангистауской области

2019 – 2020 жылдар
2019 жылы – 36,3
2020 жылы – 180,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
ІІІ. Халықты жұмыспен қамтамасыз ету, экономикалық белсенділікті ынталандыру,
жаңа өндірістер мен жұмыс орындарын құруға жәрдемдесу
1. Жаңаөзен қаласының тұрғындарын жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары
21
Жалпы білім беретін мектептердің түлектерін техникалық және кәсіптік оқу орындарында, жоғары оқу орындарында республика өңірлерінде сұранысқа ие мамандықтар бойынша оқыту, жыл сайын кемінде 50 адам
БҒМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
жыл сайын, 2019 – 2021 жылдар
талап етілмейді
22
Өңірдің (оның ішінде Жаңаөзен қаласының) еңбекке қабілетті тұрғындарынан кемінде 250 адамды "ТШО-ның Болашақ кеңейту - сағалық қысымды басқару жобасының" шеңберінде айқындалған екі мердігерлік оқу орталығы базасында оқыту, кәсіби даярлау және қайта даярлау
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"Теңізшевройл" ЖШС (келісу бойынша)
жыл сайын, 2019 – 2021 жылдар
көзделген қаражат шегінде
"Теңізшевройл" ЖШС
23
Жаңаөзен қаласы "Өзенинвест" МКК-нің (350 жұмыс орнына дейін) коммуналдық шаруашылық объектілерін күтіп ұстау қызметін кеңейту бойынша шаралар қабылдау
ЭМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша)
2019 – 2025 жылдар
2019 жылы – 2100,0
2020 жылы – 800,0
2021 жылы – 800,0
2022 жылы – 800,0
2023 жылы – 800,0
2024 жылы – 800,0
2025 жылы – 800,0
"Өзенмұнайгаз"2 АҚ
2. Шағын және орта бизнесті дамыту арқылы жаңа жұмыс орындарын құру
24
Жаңаөзен қаласының халқын бизнес негіздеріне оқыту бойынша жыл сайын кемінде 200 адамды қамту
ҰЭМ-ге ақпарат
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
Жыл сайын,
2019 – 2025 жылдар
2019 жылы – 38,5
2020 жылы – 15,4
2021 жылы – 15,4
2022 жылы – 15,4
2023 жылы – 15,4
2024 жылы – 15,4
2025 жылы – 15,4
жергілікті бюджет
25
Жаппай кәсіпкерлікті дамыту үшін бастапқы бизнес-жобаларды, шағын және микробизнес субъектілерінің жобаларын қаржыландыру көлемдерін ұлғайту
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 200,0
2021 жылы – 300,0
жергілікті бюджет
26
"Бір терезе" қағидаты бойынша коворкингтік орталығы және қаржы ұйымдары мен даму институттарының өкілдерін (менеджерлерін) орналастыра отырып, оқыту сыныптары бар кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығының жаңа форматын енгізу
ҰЭМ–ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
2020 жыл
2020 жылы – 80,0
жергілікті бюджет
27
Жаңаөзен қаласы тұрғындарының жұмыспен қамтылуын арттыру мақсатында кәсіпкерлік субъектілерін ірі компаниялардың сатып алуларына тарту тетіктерін құру бойынша мәселені пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), "Самұрық–Қазына" ҰҚ" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
талап етілмейді
28
Аялдама кешендерінің және халық көп жиналатын өзге де объектілердің базасында кәсіпкерлік қызметінің объектілерін құру
пайдалануға беру актісі
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2025 жылдар

2019 – 2020 годы
2019 год – 36,3
2020 год – 180,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
III. Обеспечение занятости населения, стимулирование экономической активности, содействие в создании новых производств и рабочих мест
1. Меры содействия занятости населения города Жанаозен
21
Обучение выпускников общеобразовательных школ в технических и профессиональных учебных заведениях, высших учебных заведениях по востребованным специальностям в регионах республики - ежегодно не менее 50 человек
информация
в МОН
акимат Мангистауской области
ежегодно, 2019 – 2021 годы
не требуются
22
Обеспечение профессиональной подготовки и переподготовки не менее 250 человек трудоспособного населения региона (в том числе города Жанаозен) на базе двух подрядных учебных центров, определенных в рамках проекта "Будущее расширение - проект управления устьевым давлением ТШО"
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области, ТОО "ТенгизШевройл" (по согласованию)
ежегодно, 2019 – 2021 годы
в пределах предусмотренных средств
ТОО "ТенгизШевройл"
23
Принятие мер по расширению деятельности ГКП "Озенинвест" акимата города Жанаозен (до 350 рабочих мест) по содержанию объектов коммунального хозяйства
информация
в МЭ
акимат Мангистауской области, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
2019 – 2025 годы
2019 год – 2100,0
2020 год – 800,0
2021 год – 800,0
2022 год – 800,0
2023 год – 800,0
2024 год – 800,0
2025 год – 800,0
АО "Озенмунайгаз"2
2. Создание новых рабочих мест через развитие малого среднего бизнеса
24
Ежегодный охват не менее 200 человек по обучению населения города Жанаозен основам бизнеса
информация
в МНЭ
НПП "Атамекен" (по согласованию), Акимат Мангистауской области
Ежегодно,
2019 – 2025 годы
2019 год–38,5
2020 год – 15,4
2021 год – 15,4
2022 год – 15,4
2023 год – 15,4
2024 год – 15,4
2025 год – 15,4
местный
бюджет
25
Увеличение объемов финансирования стартовых бизнес проектов, проектов субъектов малого и микробизнеса для развития массового предпринимательства
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области, НПП "Атамекен" (по согласованию)
2020 – 2021 годы
2020 год – 200,0
2021 год – 300,0
местный
бюджет
26
Внедрение нового формата центра обслуживания предпринимателей по принципу "единого окна" с коворкинг-центром и учебными классами с размещением представителей (менеджеров) финансовых организаций и институтов развития
информация
в МНЭ
акимат Мангистауской области, НПП "Атамекен" (по согласованию)
2020 год
2020 год – 80,0
местный
бюджет
27
Проработка вопроса по созданию механизимов вовлечения субъектов предпринимательства в закупки крупных компаний с целью увеличения занятости жителей города Жанаозен
информация в МНЭ
НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук Казына" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2020 год
не требуются
28
Создание объектов предпринимательской деятельности на базе остановочных комплексов и иных объектов массового скопления населения
акт ввода в эксплуатацию
НПП "Атамекен" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2020 – 2022 годы

2020 жылы – 105,0
2021 жылы – 105,0
2022 жылы – 140,0
жеке инвестициялар
29
Маңғыстау облысының жергілікті тауар өндірушілері арқылы өңірдің мұнай-газ саласы кәсіпорындарының жұмыскерлері үшін тамақ өнімдерін, арнайы киімдер мен арнайы аяқ киімдерді сатып алуға тапсырыстар көлемдерімен белгіленген тәртіпте қамтамасыз ету
шарттар жасасу
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), "Ембімұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), өңірдің мұнай-газ және сервистік компаниялары
(келісу бойынша)
2019 – 2025
жылдар
талап етілмейді
30
Жаңаөзен қаласының индустриялық аймағын толтыруды қамтамасыз ету
ИИДМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
2020 – 2025 жылдар
талап етілмейді
ІV. Жаңаөзен қаласының әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын қолдау
1. Білім беру
31
"Білім Инновация" Жаңаөзен лицей интернатының ғимаратын ағымдағы жөндеу және оны техникамен жарақтандыру
орындалған жұмыстар актісі
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
2020 жылы – 370,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ "Өзенмұнайгаз" АҚ1
32
Орта-арнайы оқу орындары мен жалпы білім беретін мектептердің бітіретін сынып оқушыларының кәсіптік бағдарлануын анықтау үшін карталар әзірлеу
БҒМ-ге ақпарат
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 10,0
2021 жылы – 10,0
жеке инвестициялар
2. Денсаулық сақтау
33
Жаңаөзен қаласындағы 50 төсектік стационары бар медициналық орталықтың құрылысын аяқтау
пайдалануға беру актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
"Өзенмұнайгаз" АҚ
(келісу бойынша)
2020 жыл
2020 жылы – 1 800,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
34
Жаңаөзен қаласындағы 50 төсектік стационары бар медицина орталығын жарақтандыруға жабдық сатып алу
пайдалануға беру актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
"Өзенмұнайгаз" АҚ
(келісу бойынша)
2020 жыл
2020 жылы – 4000,0
"Өзенмұнайгаз" АҚ3
35
Жаңаөзен қаласының Рахат ауылында "Мерей" шағын ауданында дәрігерлік амбулатория салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
ЖСҚ-ға сәйкес
жергілікті бюджет
36
Жаңаөзен қаласының Қызылсай кентінде дәрігерлік амбулатория салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
ЖСҚ-ға сәйкес
жергілікті бюджет
37
Жаңаөзен қаласының "Арай" шағын ауданында дәрігерлік амбулатория салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 жыл
ЖСҚ-ға сәйкес
жергілікті бюджет
38
Жаңаөзен қаласындағы облыстық медициналық жедел жәрдем станциясының филиалы үшін 3 модульді кіші станция салу (Рахат, Теңге, Қызылсай ауылдарының шағын аудандары)
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 жыл

2020 год – 105,0
2021 год – 105,0
2022 год – 140,0
частные инвестиции
29
Обеспечение в установленном порядке объемами заказов на приобретение продуктов питания, спецодежды и специальной обуви для работников предприятий нефтегазовой отрасли региона через местных товаропроизводителей Мангистауской области
заключение
договоров
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию), АО "Эмбамунайгаз" (по согласованию), нефтегазовые и сервисные компании региона (по согласованию)
2019 – 2025 годы
не требуются
30
Обеспечение заполняемости Индустриальной зоны города Жанаозен
информация
в МИИР
акимат Мангистауской области, НПП "Атамекен" (по согласованию)
2020 – 2025 годы
не требуются
IV. Поддержание социальной и инженерной инфраструктуры города Жанаозен
1. Образование
31
Текущий ремонт здания и оснащение техникой Жанаозенского лицея интерната - "Білім Инновация"
акт выполненных работ
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2020 год
2020 год – 370,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
32
Разработка карт для выявления профессиональной ориентации учащихся выпускных классов средне-специальных учебных заведений и средних общеобразовательных школ
информация
в МОН
НПП "Атамекен" (по согласованию), акимат Мангистауской области, МОН
2020 – 2021 годы
2020 год – 10,0
2021 год – 10,0
частные инвестиции
2. Здравоохранение
33
Завершение строительства медицинского центра в городе Жанаозен со стационаром на 50 коек
акт ввода в эксплуатацию
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
2020 год
2020 год – 1 800,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
34
Приобретение оборудования для оснащения медицинского центра в городе Жанаозен со стационаром на 50 коек
акт ввода в эксплуатацию
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
2020 год
2020 год – 4000,0
АО "Озенмунайгаз" 3
35
Строительство врачебной амбулатории в микрорайоне "Мерей" в селе Рахат города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2022 год
согласно ПСД
местный бюджет
36
Строительство врачебной амбулатории в поселке Кызылсай города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
согласно ПСД
местный бюджет
37
Строительство врачебной амбулатории в микрорайоне "Арай" города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2021 год
согласно ПСД
местный бюджет
38
Строительство 3-х модульных подстанций для филиала областной станции скорой медицинской помощи в городе Жанаозен (микрорайоны села Рахат, села Тенге, села Кызылсай)
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2021 год

30,0
жергілікті бюджет
39
Жаңаөзен қаласының Маңғыстау облыстық медициналық жедел жәрдем станциясы филиалының автопаркін жаңарту
шарттар жасасу
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 75,0
2021 жылы – 75,0
жергілікті бюджет,
МЖӘ шеңберіндегі жеке инвестициялар
3. Мәдениет және спорт, жастардың бос уақыты
40
Жаңаөзен қаласында кітапханасы бар Оқушылар (жастар) сарайын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 жыл
ЖСҚ-ға сәйкес
жергілікті бюджет
41
Жаңаөзен қаласында облыстық тарихи-өлкетану музейінің филиалын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 жылы
ЖСҚ-ға сәйкес
жергілікті бюджет
42
Жаңаөзен қаласында әмбебап спорт кешендерін салу
пайдалануға беру актісі
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021
жыл
2021 жылы – 1 000,0
"Өзенмұнайгаз" АҚ3
43
"Мұнайшы" мәдениет сарайын құрал-жабдық сатып ала отырып, ағымдағы жөндеу
орындалған жұмыстар актісі
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
Маңғыстау облысының әкімді
2020
жыл
2020 жылы – 400,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
44
Мемлекеттік архивтің үлгі ғимаратын салу
пайдалануға беру актісі
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
Маңғыстау облысының әкімді
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 155,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
45
Қаланың жоғары сынып оқушылары мен жастарына спорттық, адамгершілік тәрбие беру үшін қосымша дамыту секциялары бар орталық салу
пайдалануға беру актісі
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 20,0
2021 жылы – 15,0
жеке
инвестициялар
4. Жаңаөзен қаласының тыныс-тiршiлiгін қамтамасыз ету инфрақұрылымын дамыту
46
Жаңаөзен қаласының Теңге және Рахат ауылдарында аяқталмаған учаскелердің инженерлік желілерін салу (сумен жабдықтау)
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 25,9
2021 жылы – 50,0
жергілікті бюджет
47
Жаңаөзен қаласының Теңге және Рахат ауылдарында аяқталмаған учаскелердің инженерлік желілерін салу (газбен жабдықтау)
пайдалануға беру актісі
ЭМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
2020 жылы – 162,0
2020 жылы – 18,0
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
48
Жаңаөзен қаласының Теңге және Рахат ауылдарында аяқталмаған учаскелердің инженерлік желілерін салу (электрмен жабдықтау)
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 20,2
2021 жылы – 50,0
жергілікті бюджет
49
Жаңаөзен қаласының су тазарту құрылысынан Теңге ауылына дейін су тазарту құбырын салу
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл

30,0
местный бюджет
39
Обновление автопарка филиала Мангистауской областной станции скорой медицинской помощи города Жанаозен
заключение
договоров
акимат Мангистауской области
2020–2021 год
2020 год – 75,0
2021 год – 75,0
местный бюджет,частные инвестиции в рамках ГЧП
3. Культура и спорт, досуг молодежи
40
Строительство Дворца школьников (молодежи) с библиотекой в городе Жанаозен
акт
ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2021 год
согласно ПСД
местный бюджет
41
Строительство филиала областного историко-краеведческого музея в городе Жанаозен
акт
ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2021 год
согласно ПСД
местный бюджет
42
Строительство универсальных спортивных комплексов в городе Жанаозен
акт
ввода в эксплуатацию
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2021 год
2021 год – 1 000,0
АО "Озенмунайгаз" 3
43
Текущий ремонт Дворца культуры "Мунайшы" с приобретением оборудования
акт
выполненных работ
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2020 год
2020 год – 400,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
44
Строительство типового здания государственного архива
акт ввода в эксплуатацию
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), Акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 155,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
45
Создание центра для спортивного, нравственного воспитания, а также с секциями дополнительного развития для старшеклассников и молодежи города
акт ввода в эксплуатацию
НПП "Атамекен" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 20,0
2021 год – 15,0
частные инвестиции
4. Развитие жизнеобеспечивающей инфраструктуры города Жанаозен
46
Строительство инженерных сетей незавершенных участков в селах Тенге и Рахат города Жанаозен (водоснабжение)
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 25,9
2021 год – 50,0
местный
бюджет
47
Строительство инженерных сетей незавершенных участков в селах Тенге и Рахат города Жанаозен (газоснабжение)
акт ввода в эксплуатацию
МЭ,
акимат Мангистауской области
2020 год
2020 год – 162,0
2020 год – 18,0
республиканский бюджет местный бюджет
48
Строительство инженерных сетей незавершенных участков в селах Тенге и Рахат города Жанаозен (электроснабжение)
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 20,2
2021 год – 50,0
местный бюджет
49
Строительство водопровода от водоочистного сооружения до села Тенге города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МИИР, акимат Мангистауской области
2020 год

2020 жылы – 369,0
2020 жылы – 41,0
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
50
Жаңаөзен қаласының су тазарту құрылысының сыртқы инженерлік желілерін реконструкциялау және кеңейту
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 жыл
ЖСҚ-ға сәйкес
республикалық бюджет,
жергілікті бюджет
51
Жаңаөзен қаласының бұрыннан бар сумен жабдықтау, кәріз желілерін реконструкциялау және кеңейту
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 700,0
2022 жылы – 700,0
республикалық бюджет
52
Жаңаөзен қаласының Өзен станциясындағы және Рауан шағын ауданындағы бұрыннан бар кәріздік-сорғы станцияларын реконструкциялау және кеңейту
пайдалануға беру актісі
ИИДМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 264,0
2020 жылы – 50,0
2020 жылы – 83,0
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
53
Жаңаөзен қаласының көшелерін абаттандыру (жаңа жиектастар орнату, бұрыннан барын ауыстыру, тротуарларды ағымдағы жөндеу)
орындалған жұмыстар актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2022 жылдар
2020 жылы – 149,8
2021 жылы – 225,5
2022 жылы – 591,5
жергілікті бюджет
54
Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін әлеуметтік және көлік инфрақұрылымының объектілеріне қолжетімділікті қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 56,3
2021 жылы – 56,2
жергілікті бюджет
55
Жаңаөзен қаласында көшелерді жарықтандыруды орнату
орындалған жұмыстар актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 100,0
2021 жылы – 113,0
жергілікті бюджет
56
Жаңаөзен қаласының және оған іргелес елді мекендердің қалаішілік автомобиль жолдарын салу бойынша 8 жобаны іске асыру
пайдалануға беру актісі
ҰЭМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл
2021 жыл
2019 жылы – 809,8
2019 жылы – 89,9
2021 жылы – 1 260,0
2021 жылы – 140,0
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
57
Қалаішілік көшелердің (теміржол вокзалы, Маусым, Абай, Боранбаев, Сәтпаев және М. Жұмабаев) автомобиль жолдарын орташа жөндеу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
2020 жылы – 100,0
жергілікті бюджет
5. Тұрғын үй
58
Жаңаөзен қаласында халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары үшін жалға берілетін тұрғын үйлер салу
пайдалануға беру актісі
ИИДМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 900,0
2022 жылы – 807,0
2021 жылы – 100,0
2022 жылы – 89,7
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
59
Жаңаөзен қаласында ескі тұрғын үйлерге күрделі жөндеу жүргізу мәселесін пысықтау
ИИДМ-ге ұсыныс
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
талап етілмейді
60
Шаңырақ шағын ауданында № 43 авариялық үйдің тұрғындарына пәтерлер (9 пәтер) сатып алу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл

2020 год – 369,0
2020 год – 41,0
республиканский бюджет местный бюджет
50
Реконструкция и расширение наружных инженерных сетей водоочистного сооружения города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МИИР, акимат Мангистауской области
2021 год
согласно ПСД
республиканский бюджет, местный бюджет
51
Реконструкция и расширение существующих сетей водоснабжения и канализации города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МИИР, акимат Мангистауской области
2021 – 2022 годы
2021 год – 700,0
2022 год – 700,0
республиканский бюджет
52
Реконструкция и расширение существующих канализационно-насосных станций на станции Узень и в микрорайоне Рауан города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МИИР, акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 264,0
2020 год – 50,0
2021 год – 83,0
республиканский бюджет
местный бюджет
53
Благоустройство улиц города Жанаозен (установка новых и замена существующих бордюров, текущий ремонт тротуаров)
акт выполненных работ
акимат Мангистауской области
2020 – 2022 годы
2020 год – 149,8
2021 год – 225,5 2022 год – 591,5
местный бюджет
54
Обеспечение доступности к объектам социальной и транспортной инфраструктуры для людей с ограниченными возможностями
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 56,3
2021 год – 56,2
местный бюджет
55
Строительство уличного освещения в городе Жанаозен
акт выполненных работ
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 100,0
2021 год – 113,0
местный бюджет
56
Реализация 8 проектов по строительству внутригородских автомобильных дорог города Жанаозен и прилегающих населенных пунктов
акт ввода в эксплуатацию
МНЭ, акимат Мангистауской области
2019 год
2021 год
2019 год – 809,8
2019 год – 89,9
2021 год – 1 260,0
2021 год – 140,0
республиканский бюджет, местный бюджет республиканский бюджет, местный бюджет
57
Средний ремонт автомобильных дорог внутригородских улиц (железнодорожный вокзал, Маусым, Абая, Боранбаева, Сатпаева и Жумабаева)
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 год
2020 год – 100,0
местный бюджет
5. Жилье
58
Строительство арендного жилья в городе Жанаозен для социально-уязвимых слоев населения
акт ввода в эксплуатацию
МИИР, акимат Мангистауской области
2021 – 2022 годы
2021 год – 900,0
2022 год – 807,0
2021 год – 100,0
2022 год – 89,7
республиканский бюджет местный бюджет
59
Проработка вопроса по проведению капитального ремонта ветхого жилья в городе Жанаозен
предложения в МИИР
акимат Мангистауской области
2020 год
не требуются
60
Приобретение квартир для жителей аварийного дома № 43 микрорайона Шанырак (9 квартир)
акт выполненных работ
акимат Мангистауской области
2019 год

2019 жылы – 100,0
жергілікті бюджет
61
Бюджеттік ұйымдардың жұмыскерлері үшін Жаңаөзен қаласында жатақхана (180 орынға) салу
ҰЭМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 жыл
ЖСҚ-ға сәйкес
жергілікті бюджет
6. Су тапшылығы мәселелерін шешу
62
"Каспий" су тұщыту зауытының қуатын 40 мың м³ дейін кеңейту
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – 2020 жылдар
2019 жылы – 1 000,0
2020 жылы – 9 595,3
республикалық бюджет
63
Қаражанбас кен орнында қуаты 17 мың м³ су тұщыту қондырғысын салу мәселесін пысықтау
ИИДМ-ге ұсыныстар
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"Қаражанбасмұнай"
АҚ (келісу бойынша)
2019 жыл
талап етілмейді
64
Қарақия ауданының Құрық ауылында қуаты тәулігіне 50 мың м³ су тұщыту зауытын салу мәселесін пысықтау
ИИДМ-ге ұсыныстар
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
талап етілмейді
65
Кендірлі демалыс аймағы ауданында магистральдық құбыржолы бар, қуаты тәулігіне 50 мың м³ теңіз суын тұщыту зауытын салу
пайдалануға беру актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2020 – 2022 жылдар
2020 жылы – 24 000
2021 жылы – 24 000
2022 жылы – 24 000
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ3
V. Құқықтық тәртіпті, қоғамдық қауіпсіздікті нығайту және төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі шаралар
66
Маңғыстау облысының полиция департаменті Жаңаөзен қаласы полиция басқармасының материалдық-техникалық базасын нығайту
ҰЭМ-ге ақпарат
ІІМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл
2019 жылы – 591,0
республикалық бюджет
67
Маңғыстау облысы полиция департаментінің Жаңаөзен қаласының полиция басқармасын штаттық нығайту мақсатында 2020 жылғы 1 шілдеден бастап ІІМ штат санының лимитін 45 бірлікке көбейту мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
ІІМ, Қаржымині,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
талап етілмейді
68
Жаңаөзен қаласының көшелерінде 68 бұрылмалы бейнебақылау камерасын орнату
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл

2019 год – 100,0
местный бюджет
61
Строительство общежития (на 180 мест) в городе Жанаозен для работников бюджетных организаций
информация в МНЭ
акимат Мангистауской области
2021 год
согласно ПСД
местный бюджет
6. Решение вопросов дефицита воды
62
Расширение мощности опреснительного завода "Каспий" до 40 тыс.м³
акт ввода в эксплуатацию
МИИР, акимат Мангистауской области
2019 – 2020 годы
2019 год – 1 000,0
2020 год – 9 595,3
республиканский бюджет
63
Проработка вопроса по строительству опреснительной установки мощностью 17 тыс.м³ в сутки на месторождении Каражанбас
предложения в МИИР
акимат Мангистауской области, АО "Каражанбасмунай" (по согласованию)
2019 год
не требуются
64
Проработка вопроса по строительству опреснительного завода мощностью 50 тыс.м³ в сутки в селе Курык Каракиянского района
предложения в МИИР
акимат Мангистауской области
2020 год
не требуются
65
Строительство завода по опреснению морской воды с магистральным трубопроводом в районе зоны отдыха Кендерли мощностью 50 тыс.м3 в сутки
акт ввода в эксплуатацию
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2020 – 2022 годы
2020 год – 24 000
2021 год – 24 000
2022 год – 24 000
АО "НК "КазМунайГаз"3
V. Меры по укреплению правопорядка, общественной безопасности и предупреждению чрезвычайных ситуаций
66
Укрепление материально-технической базы Управления полиции города Жанаозен Департамента полиции Мангистауской области
информация в МНЭ
МВД, акимат Мангистауской области
2019 год
2019 год – 591,0
республиканский бюджет
67
Проработка вопроса по увеличению c 1 июля 2020 года лимита штатной численности МВД на 45 единиц в целях штатного укрепления Управления полиции города Жанаозен Департамента полиции Мангистауской области
информация в МНЭ
МВД, МФ, акимат Мангистауской области
2020 год
не требуются
68
Установка на улицах города Жанаозен 68 поворотных камер видеонаблюдения
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2019 год

306 717,5
*Ескертпе:
– республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемдері республикалық және жергілікті бюджетті қалыптастыру және нақтылау кезінде Маңғыстау облысының әкімдігі тиісті жоспарлы кезеңге бюджет заңнамасына сәйкес қажетті құжаттама ұсынған кезде нақтыланатын болады.
1 – 2019 – 2021 жылдарға арналған ПҚӨС төлеу бойынша жеңілдіктердің қолданылуы шартымен "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ мен "Өзенмұнайгаз" АҚ қаражаттары есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемдері.
2 – 2020 – 2025 жылдар кезеңіне қосымша 200 млн.теңге бөлігінде 2019 – 2021 жылдарға ПҚӨС төлеу бойынша жеңілдік қолданылған, ПҚӨС төлеу бойынша жеңілдік әзірлеу мерізімінің соңына дейін ұзартылған ("Өзенмұнайгаз" АҚ келісімшарттық міндеттемелерін ұлғайту тетігі арқылы) жағдайларда 2019 жылғы толық көлемде және 2020 – 2025 жылдары 600 млн.теңге мөлшерінде қаржыландыру бөлігінде.
3 – ПҚӨС төлеу бойынша жеңілдіктер әзірлеу мерзімінің соңына дейін ұзартылған жағдайда "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ мен "Өзенмұнайгаз" АҚ қаражат есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемі.
** – Көмірсутек шикiзаты кен орнын (кен орындарының бiр тобын, кен орнының бiр бөлiгiн) рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебитi аз және сарқылған кен орындарының санатына жатқызу қағидалары және пайдалы қазбаларды өндiруге салынатын салық бөлігінде салық салу тәртібі (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы
18 сәуірдегі № 204 қаулысымен бекітілген)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ
акционерлік қоғам
"Атамекен" ҰКП
"Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
АЭА
арнайы экономикалық аймақ
БҒМ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЕТҰ
дауыс беретін акцияларының 50 және одан да көп пайызы ұлттық компанияға тиесілі заңды тұлғалар
ЖСҚ
жобалау-сметалық құжаттама
ЖШС
жауапкершілігі шектеулі серіктестік
ЖЭО
жылу электрорталығы
ИИДМ
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МЖӘ
мемлекеттік-жекешелік әріптестік
МКК
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын
"ӨМГ" АҚ
"Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы
ПҚӨС
пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық
ТШО
"Теңізшевройл" ЖШС
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

306 717,5
* Примечание:
– объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского и местного бюджетов, будут уточняться при формировании и уточнении республиканского и местного бюджетов на соответствующий плановый период при представлении акиматом Мангистауской области необходимой документации в соответствии с бюджетным законодательством.
1 – объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств АО НК "КазМунайГаз" и АО "Озенмунайгаз", при условии действия льгот по выплате НДПИ на 2019 – 2021 годы.
2 – в части финансирования 2019 года в полном объеме и 2020 – 2025 годы в размере 600 млн.тенге, в случаях действия льготы по выплате НДПИ на 2019 – 2021 годы в части дополнительных 200 млн тенге на период 2020 – 2025 годы, продления льгот по выплате НДПИ до конца срока разработки (через механизм увеличения контрактных обязательств АО "Озенмунайгаз").
3 – объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств АО НК "КазМунайГаз" и АО "Озенмунайгаз", при условии продления льгот по выплате НДПИ до конца срока разработки.
** – Правила отнесения месторождения (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных и порядка налогообложений в части налога на добычу полезных ископаемых (утверждены постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2018 года № 204).
Расшифровка аббревиатур:
АО
акционерное общество
НПП "Атамекен"
Национальная палата предпринимателей "Атамекен"
СЭЗ
специальная экономическая зона
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ДЗО
юридические лица, 50 и более процентов голосующих акций которых принадлежат национальной компании
ПСД
проектно–сметная документация
ТОО
товарищество с ограниченной ответственностью
ТЭЦ
теплоэлектроцентраль
МИИР
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "НК "КазМунайГаз"
акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МО
Министерство обороны Республики Казахстан
ГЧП
государственно-частное партнерство
ГКП
государственное коммунальное предприятие
АО "ОМГ"
акционерное общество "Озенмунайгаз"
НДПИ
налог на добычу полезных ископаемых
ТШО
ТОО "Тенгизшевройл"
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан