Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2020 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 1033 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2020 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жүктелсін.

О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2020 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 1033.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2020 год (далее – План).
2. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.

3. Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне Жоспарда белгіленген айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда белгіленген айдың 1-күнінен кешіктірмей ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2020 жылға арналған жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 23.04.2020 № 240; 29.07.2020 № 483; 15.08.2020 № 517; 15.12.2020 № 847 қаулыларымен.
Р/с
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеу және уақтылы енгізу үшін жауапты тұлға
Әділетмині
Үкімет
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаржымині
Қаңтар
Қаңтар
Қаңтар
Р.Б. Бекетаев
2.
Ардагерлер туралы
Еңбекмині
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
Е.М. Әукенов
3.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
Е.М. Әукенов
4.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
Е.М. Рамазанов
5.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Каспий теңізінде қызметті жүзеге асыруға байланысты мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СІМ
Ақпан
Наурыз
Мамыр
М.З. Сыздықов
5-1
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 15.08.2020 № 517 қаулысымен.
5-2
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпарат мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АҚДМ
Ақпан
Сәуір
Маусым
Н.Ө. Мауберлинова
6.
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СІМ
Наурыз
Сәуір
Маусым
М.З. Сыздықов
7.
Ерекше тауарлар айналымын бақылау туралы
ИИДМ
Наурыз
Сәуір
Маусым
А.Қ. Ержанов
8.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ерекше тауарларды бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИИДМ
Наурыз
Сәуір
Маусым
А.Қ. Ержанов
8-1
Техникалық реттеу туралы
СИМ
Сәуір
Мамыр
Маусым
Қ.Қ.Төребаев
8-2
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СИМ
Сәуір
Мамыр
Маусым
Қ.Қ.Төребаев
9.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2021 – 2023 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
Шілде
Тамыз
Тамыз
М.Т. Тәкиев
10.
2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
Тамыз
Тамыз
Тамыз
Т.М. Савельева

3. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
30 декабря 2019 года № 1033
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2020 год
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.04.2020 № 240; от 29.07.2020 № 483; от 15.08.2020 № 517; от 19.08.2020 № 523; от 15.12.2020 № 847.
п/п
Наименование законопроекта Государственный орган-разработчик Срок представления Лицо, ответственное за качественную разработку и своевременное внесение законопроектов
Минюст Правительство Парламент
1 2 3 4 5 6 7
1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных закупок
МФ
Январь
Январь
Январь
Бекетаев Р.Б.
2.
О ветеранах
МТСЗН
Январь
Февраль
Апрель
Аукенов Е.М.
3.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения
МТСЗН
Январь
Февраль
Апрель
Аукенов Е.М.
4.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта
МКС
Январь
Февраль
Апрель
Рамазанов Е.М.
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам, связанным с осуществлением деятельности на Каспийском море
МИД
Февраль
Март
Май
Сыздыков М.З.
5-1
Исключена постановлением Правительства РК от 15.08.2020 № 517.
5-2
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам информации
МИОР
Февраль
Апрель
Июнь
Мауберлинова Н.О.
6.
О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О международных договорах Республики Казахстан"
МИД
Март
Апрель
Июнь
Сыздыков М.З.
7.
О контроле специфических товаров
МИИР
Март
Апрель
Июнь
Ержанов А.К.
8.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам контроля специфических товаров
МИИР
Март
Апрель
Июнь
Ержанов А.К.
8-1
О техническом регулировании
МТИ
Апрель
Май
Июнь
Торебаев К.К.
8-2
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам технического регулирования
МТИ
Апрель
Май
Июнь
Торебаев К.К.
9.
О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2021 – 2023 годы
МНЭ
Июль
Август
Август
Такиев М.Т.
10.
О республиканском бюджете на 2021-2023 годы
МФ
Август
Август
Август
Савельева Т.М.

10-1
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Сәуір
Мамыр
Қыркүйек
М.Т. Такиев
11.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әскери қызмет және арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлері мен әскери қызметшілердің тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қорғанысмині
Мамыр
Шілде
Қыркүйек
Т.Т. Дәндібаев
12.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудандық қалалық және ауылдық деңгейдегі биліктің дербестігі мен жауапкершілігін кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Маусым
Шілде
Қыркүйек
Е.А. Алпысов
13.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИИДМ
Мамыр
Шілде
Қыркүйек
А.Қ. Ержанов
14.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне көрнекі ақпарат мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
Шілде
Қыркүйек
Қараша
Н.М. Дәуешов
15.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Е.М. Әукенов
16.
Өсімдіктер дүниесі туралы
ЭГТРМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Е.Н. Нысанбаев
17.
Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесі мәселелері бойынша кейбір заңнамалық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭГТРМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Е.Н. Нысанбаев
18
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.12.2020 № 847 қаулысымен.
19
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.12.2020 № 847 қаулысымен.
20.
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СІМ
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Ә.Х. Өтенов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі.

10-1
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства
МНЭ
Апрель
Май
Сентябрь
Такиев М.Т.
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 19.08.2020 № 523.
12.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам расширения самостоятельности и ответственности районных, городских и сельских уровней власти
МНЭ
Июнь
Июль
Сентябрь
Алпысов Е.А.
13.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности
МИИР
Май
Июль
Сентябрь
Ержанов А.К.
14.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам визуальной информации
МКС
Июль
Сентябрь
Ноябрь
Дауешов Н.М.
14-1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам воинской службы и жилищных отношений сотрудников специальных государственных органов и военнослужащих
МО
май
октябрь
декабрь
Дандыбаев Т.Т.
15.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социальной защиты отдельных категорий граждан
МТСЗН
Август
Октябрь
Декабрь
Аукенов Е.М.
16.
О растительном мире
МЭГПР
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Нысанбаев Е.Н.
17.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам растительного мира
МЭГПР
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Нысанбаев Е.Н.
18
Исключена постановлением Правительства РК от 15.12.2020 № 847.
19
Исключена постановлением Правительства РК от 15.12.2020 № 847.
20.
О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан"
МИД
сентябрь
октябрь
декабрь
Утенов А.Х.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЭГПР - Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.