Нұр-Сұлтан қаласының кейбір білім беру ұйымдарына атау беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 6 ақпандағы № 44 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының аумағындағы әуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық және мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналарға:
1) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 10 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Жұмабек Тәшеневтің есімі;
2) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 48 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Ахмет Байтұрсынұлының есімі;
3) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 52 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Бейімбет Майлиннің есімі;
4) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 56 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Шәкәрімнің есімі;
5) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 57 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Мәшһүр Жүсіптің есімі;
6) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 58 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Ілияс Жансүгіровтің есімі;
7) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 68 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Міржақып Дулатұлының есімі;
8) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 76 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Әлихан Бөкейханның есімі;
9) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 80 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Сәкен Сейфулиннің есімі;
10) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 84 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне шейх Халифа бен Заид әл-Нахаянның есімі;
11) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 85 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне шейх Тәмим бен Хамад әл-Тәнидің есімі;
12) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Оқушылар сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына әл-Фарабидің есімі берілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О присвоении наименований некоторым организациям образования города Нур-Султана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2020 года № 44.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить:
1) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 10" акимата города Нур-Султана имя Жумабека Ташенева;
2) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 48" акимата города Нур-Султана имя Ахмета Байтурсынулы;
3) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 52" акимата города Нур-Султана имя Беимбета Майлина;
4) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 56" акимата города Нур-Султана имя Шакарима;
5) коммунальному государственному учреждению "Средняя школа № 57" акимата города Нур-Султана имя Машхур Жусупа;
6) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 58" акимата города Нур-Султана имя Илияса Жансугурова;
7) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 68" акимата города Нур-Султана имя Миржакыпа Дулатулы;
8) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 76" акимата города Нур-Султана имя Алихана Бокейхана;
9) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 80" акимата города Нур-Султана имя Сакена Сейфуллина;
10) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 84" акимата города Нур-Султана имя шейха Халифа бен Заида аль-Нахаяна;
11) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 85" акимата города Нур-Султана имя шейха Тамима бен Хамада аль-Тани;
12) государственному коммунальному казенному предприятию "Дворец школьников" акимата города Нур-Султана имя аль-Фараби.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин